Boschkappelaar dreigd politie met doodslag Oude lagere school in Groede nu sportlokaal Ook caféhoudster en dochter mishandeld EXAMF.NS ZEEUWSCH-VLAANDEREN Melitti 1 Filiaal van De Buck in Sas van Gent „Te lang zonder MARKTBERICHTEN goede accommodatie" HOOFDSPORTGEBOUW EN TRIBUNE IN ZUIDERSPORTPARK TERNEUZEN RAAD SAS VAN GENT AKKOORD MET ONTEIGENINGSPLAN GROND Politierechter Middelburg „ERG WOEST" TWEE PAARDEN GEDOOD ONDER OUDELANDE DREIGENDE HOUDING Bijbel-Kiosk-Vereniging houdt zangavond Jaarvergadering N.IC.V.B. WILLEM ENZINCK SPREEKT OVER EILAND SARDINIË AGENDA SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL VAN TERNEUZEN NAAR GENT NIEUWE COMMANDOPOST VOOR B.B.-KRING VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ONDERHOUDSWERKEN AAN SCHUTSLUIS VLISSINGEN Verkeersvragen bij campagne Eerste cursusavond N.V.V. over actieprogramma Kindervoorstelling van het N.V.V. INHAALVERBOD BISSCHOP VAN BREDA IN VOORLICHTING OVER VATICAANS CONCILIE Kerkelijke mutaties Stavenisse koopt twee pontons van Amerikaanse marine serviezen kop- en schotels Filters DE VEY MESTDAGH Postzegelactie Rode Kruis was succes Man op land overleden Middelburgse chirurg houdt lezing in Axel Raad ging er akkoord mee Stencilmachine Veel bouwobjecten in raad Noodlokaal voor Zuidlandschool Deur blijft toch nog open voor minnelijke schikking W. DE MUNCK, vrijdag ii oktober 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Voor de zoveelste keer is een café in Boschkapelle het strijdtoneel van een heftige woordenwisseling geweest. Niet alleen zou een jonge man daar onder invloed onder het uitstoten van de woorden „Ik gooi je kapot'' en met een hooggeheven bierflesje $en opperwachtmeester der rijkspolitie hebben bedreigd, ook de caféhoudster en haar 12- jarig dochtertje zouden door de driftige knaap op bijzonder hard handige wijze zijn aangepakt. De gebeurtenis, die op 12 juli grote opschudding veroorzaakte in dit dorp, werd donderdagmiddag tij dens de zitting van de politierech ter, mr. C. E. Coester, nog eens luidruchtig toegelicht door de Boschkapelse werkman A. G. M. M. die zich voor deze feiten moest verantwoorden. Deze verklaarde op die bewuste dag het café te hebben bezocht om op ver zoek van zijn vader, zijn broer, die de hele middag in het café had rondge hangen, op te halen. Hijzelf nam er nog even een biertje. Bij het neerzetten van het glas, sloeg M. het kapot. „Er was helemaal niks loos", vertelde de los- werkman. „Ik was alleen een beetje driftig, omdat mijn broer niet mee wilde gaan. Daarom heb ik het misschien te hard teruggezet". Mevrouw W. J. H.-de W. de caféhoud ster, vertelde als getuige, dat de broers „mot" met elkaar hadden gekregen. Toen zij de jongelui wilde scheiden, greep M. haar bij de keel en duwde haar weg. Een van de dochtertjes, die haar moeder wilde beschermen, werd tegen de muur gesmakt Veel méér kon de caféhoudster zich van de affaire niet meer herinneren. „Dit was toch anders wel een gebeurtenis, die U lang zal heugen", merkte mr. Rosing op. „Of komt het vaker voor, dat het zo'n bende in uw café is". De verbalisant, opperwachtmeester F. P. A., verklaarde op de zitting van gistermiddag, dat hij M., toen hij na een waarschuwing op onder zoek was uitgegaan, in de keuken achter het café had aangetroffen. „Hij zag er erg woest uit, was met bloedvlekken besmeurd en had een ge scheurd hemdje", zo vertelde de verba lisant, die voorts meedeelde, dat M. zich naar hij zei in een glas had geknepen. „Om dit na te gaan ben ik toen in het café gaan kijken. Daar zei ik tegen M. „Eigenlijk zou je een pak slaag verdie nen". Dat was het moment waarop M. achter het buffet vloog, een bierfles ophief en de politieagent de woorden „Ik gooi je kapot" toeriep. „Ik voelde me bedreigd en heb me daarom met een kruk verde digd", aldus de opperwachtmeester. Dat was een uitlating, die aan M. een opmerking ontlokte, waarin deze in kernachtige bewoordingen de politie functionaris van leugen beschuldigde. Hij ging daarbij zo tekeer, dat de poli- Aan de politieopleidingsschool te Nistel- rode (L.) slaagde dinsdag dhr. H. Ver hulst uit Oostburg voor het politiediplo- ma AA. De heer Verhulst is inmiddels aangesteld als agent bij de gemeente politie te Oosterhout (N.-B.). Twee paarden hebben donderdagmorgen in een brede sloot bij de weg van Elle- woutsdijk naar Oudelande, vlak bij de grens tussen deze twee gemeenten, de dood gevonden bij een ongeluk met een met bietenloof geladen wagen. De dieren, eigendom van de landbouwer L. Bosse- laar te Ellewoutsdijk, trokken de gela den wagen de hellende dam van het land naar de weg op. De wagen begon echter achteruit te lopen en trok de dieren mee. Zij kwamen in een naast het land liggende brede sloot terecht. De wagen viel daarbij op de dieren. Het voertuig werd na enige tijd met tractoren uit het water getrokken. Voor de dieren bleek de hulp toen niet meer te baten. De schade bleef voor de eigenaar nog enigs zins beperkt, omdat een slager bereid bleek de dieren voor de slacht op te ko pen. (Advertentie) tierechter hem tot de orde moest roe pen. Ook zei M. wel even onder ede te willen verklaren, dat de verbalisant het eerst had gedreigd. „Ik heb alleen ge zegd: „Als jij slaat gooi ik", zo zei de Boschkappelaar, die er voorts aan toe voegde: „Die man kan onze familie ge woon niet uitstaan. Hij loopt de hele dag achter ons aan. Toen we uit het café kwamen, heeft hij mijn vader uitge maakt voor alles wat niet mooi meer was". Een dergelijke verklaring legde ook de vader van de verdachte, C. L. M af. De verbalisant zei zich wel te kunnen herinneren, dat M. ook buiten nog een dreigende houding had aangeno men. „De mensen het waren er bij elkaar wel vijftig vonden het ken nelijk wel amusant, want ze riepen en schreeuwden". Dat A. de vader van de verdachte had uitgescholden ontkende deze. „Ik heb alleen ge- zegd: „Ga naar huis zo is het wel mooi genoeg". Voor nader onderzoek is de zaak weer m behandeling bij de rechter-commissa- ris gegeven om over onbepaalde tijd op nieuw voor de politierechter te worden gebracht. De gemeenteraad van Stavenisse heeft donderdagavond in een spoedeisende vergadering besloten tot de aankoop van twee pontons voor een toekomstige drijvende steiger in de haven. In de op 16 november 1962 gehouden raadsver gadering werd een suggestie gedaan om plannen hiervoor te beramen. Daarop heeft Stavenisse aan de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij de op dracht verstrekt een plan met begro ting op te maken. Op 26 september 1963 hebben b. en w, te Arnhem deze kwestie uitvoerig be sproken. Uit deze bespreking bleek, dat voor de verwezenlijking van het plan voor een drijvende steiger twee pontons nodig zijn. Nu is de gemeente in de ge legenheid om twee pontons van de Ame rikaanse marine te kopen. B. en w. hebben deze pontons bezichtigd met een deskundige van de Heidemaatschappij en die vond dat de pontons in goede staat verkeren en dat de prijs van f 1700 per stuk dan ook zeer aanvaard baar is Tot a.s. zaterdag om 13 uur heeft de gemeente de tijd om hierover te beslissen. De heren G. M. Steendijk en A. .T Smits (s.g.p.) waren tegen dit plan, omdat volgens hen deze plannen de zondagsontheiliging in de hand wer ken. De andere raadsleden waren het hiermee niet eens. Zij vonden dat b. en' w. moeten zorgen dat de zondagsheili ging in acht wordt genomen door be paalde maatregelen te treffen. Verder zagen zij in aanleg van deze stei ger een voordeel voor de middenstand, daar er nu meer toeristen zullen ko men. De raad besloot verder een kre diet van ongeveer f 10.000 te verlenen voor het vernieuwen van de havenbe schoeiing. Advertentie DE VEY MESTDAGH BOEKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45-48 - Vlissingen OOSTBURG De Bijbel-Kiosk-Vereniging te Amster dam houdt op vrijdag 18 oktober in de Nederlands hervormde kerk te Oostburg een zangavond, welke 's avonds om 8 uur begint. Aan deze bijeenkomst verleent medewerking Kees Deenik (solozang), die ook de samenzang zal leiden. Verder treedt de christelijk gemengde zangver eniging „Soli Deo Gloria" uit Oostburg op onder leiding van de heer Joh. de Feijter en het Nederlands Hervormd Kerkkoor onder leiding van de heer J. Basting Hugo van Dalen jr. zal het orgel bespelen, terwijl als predikant zal voorgaan ds. W. S. H. van Dalen uit Oostburg. De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (N.C.V.B.) hield woensdagmiddag in het Nederlands hervormd kerkcen trum te Oostburg haar jaarvergadering. Mevrouw T. van der Molen uit Cadzand en mevrouw J. de Feijter-den Hamer uit Schoondijke brachten respectievelijk als secretaresse en penningmeesteresse hun jaarverslagen uit. Enkele dameslederi uit Breskens brachten het bekende zang spel „Catootje" ten gehore. Besloten werd een kopjes-actie ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) te houden. Na de pauze kwam het hoogtepunt van de vergadering, namelijk de opvoering van het toneelstuk „Het antwoord". De zes rolvertolkers wisten met hun vlot spel de aanwezigen zeer te boeien. De medespelenden, de dames Verduiin-Cru- son uit Cadzand, A. Zonnevijlle-v. d. Ameele uit Oostburg, J. v. d. Driest uit Oostburg, G. van der Molen uit Cadzand, M. Scheele uit Groede en L. Cappon uit Breskens ontvingen een speciaal woord van dank van de presidente, mevrouw J. Kolff uit Aardenburg, die bovenuien voor elke speelster een bouquet bloemen had. De presidente sloot met dankge bed. In het rayon Oostburg van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Ro de Kruis is in totaal voor 3762,06 aan Rode-Kruispostzegels verkocht. Collecte De Zeeuwse collecte heeft te Oostburg 273,85 opgebracht. SAS VAN GENT In samenwerking met de in Sas van Gent gevestigde personeelsverenigingen organiseert de Z.V.U. volgende week woensdag in het sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek te Sas van Gent een culturele avond. Willem Enzinck zal dan een inleiding houden over het onderwerp: „Sardinië, eiland der brandende bergen". Deze dichter, schrijver en essayist zal zijn lezing toe lichten met kleurendia's. Middelburg Electro: de gemaskerde houw degen, 19.30 uur, 14 jaar. City: Spaanse dansgroep Antonia y Marino, 20 uur. Vlissingen Alhambra: De prijs der liefde, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Inspecteur Goril la slaat er op los, 20 uur, 14 jaar. Tegel plateau Bloemenlaan: skelterwedstrijden, vanaf 16.30 uur. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: ex positie G. Lataster, 921 uur. Terneuzen Luxor: De man, die doorvocht, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Hatari, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: 55 dagen Peking, 20 uur, 14 jaar. Luxor: PT 109 op nacht patrouille, 20 uur, 14 jaar. Van onze adverteerders In de Zuidstraat te Sas van Gent is donderdagmiddag een nieuwe zaak ge opend van de Zeeuws-Vlaamse radio-, televisie en eiektrohandel De Buck. Met de winkels in Terneuzen en Hulst is dit de derde zaak van De Buck in Zeeuwsch- Vlaanderen. Ten behoeve van het Sas van Gentse filiaal werd in de Zuidstraat een geheel nieuw en modern winkelpand gebouwd met een zogenaamd insprin gend front, waardoor men ook voor de etalages een goed beeld krijgt van wat de zaak te bieden heeft. Het interieur van de nieuwe winkel is modern ingericht, terwijl ten behoeve van de clientèle een grote hoeveelheid van de nieuwste t.v.- en radiotoestellen en andere huishoudelijke apparaten op overzichtelijke wijze staat uitgestald. De raparatieafdeling van De Buck blijft in Terneuzen, vanwaar men tweemaal per dag een eigen servicetransport met de filialen onderhoudt. Voor de opening bestond grote belangstelling. Behalve felicitaties werden vele bloemen en ge schenken aangeboden. ZAAMSLAG Donderdagochtend is in Zaamslag de 81-jarige landbouwer L. de Putter dood op het land aangetroffen. De heer De Putter, woonachtig in Zaamslagveer is vermoedelijk tijdens het bietenrooien aan een hartverlamming overleden. AXEL In „Het Centrum" te Axel houdt de Middelburgse chirurg J. J. Okker vol gende week vrijdag om acht uur een voordracht over de verantwoordelijk heid van de medicus in het licht van de nieuwe methoden in de geneeskunde. De arts zal op deze Z.V.U.-avond een korte uiteenzetting geven over de historische ontwikkeling van de plaats van de me dicus in de maatschappij. Na deze le zing volgt een discussie. Opbrengst collecte De Zeeuwse collecte heeft in Axel een bedrag van 329,46 opgebracht. HULST Gevonden voorwerpen Op het politiebureau van Hulst zijn inlichtin gen over de volgende gevonden voorwerpen te verkrijgen: zilveren kettinkje met 3 medailles, sleutel, witte dameshandschoen, bos sleutels, hoe veelheid zakken, etui met schoolgérei, pols horloge merk Belga, witte damesregenjas, badstoffen vest, witte schort, geel damesvest, groene trui, blauw kindervest, bruin dames- vest, blauw kindervest, padvindersriem, paar herenklompen, portefeuille met foto's, bruin lederen portemonnee zonder inhoud, bruine kinderportemonnee met inhoud, gele kinder portemonnee met inhoud, ring met sleutel (Viro), sleutel, ring met sleutel, rol kastpa pier. Te Sint-Jansteen zijn gedeponeerd: groene herensjaal, kentekenplaat, riem, he renrijwiel (geen merk). Als verloren zijn te Hulst opgegeven: witte damesportemonnee, rode etui met 6 sleutels, zilveren armbandje, zilveren arm bandje met bedeltjes, grijs-groene kinderjas, enikele hooivorken, damesportemonnee met inhoud, bruin-beige damesportemonnee met inhoud, grijze damesportemonnee met in houd, paar bruin lederen herènhandschoenen, bruine portemonnee met inhoud, grijze sjaal, hoge gymn. schoen, beige damesportemonnee met inhoud, bruine lederen portemonnee met inhoud, stalen boog, bril, vierkleurenball point, gouden schakelarmband. Verloren te Sint-Jansteen: dekzeil, grijsgroen geruit jasje, groene da mesportemonnee met inhoud, lichtgrijs beursje met. inhoud, kruissleutel. De afgelopen maand zijn de volgende cijfers over de scheepvaartbewegingen door het kanaal van Terneuzen naar Gent genoteerd: Zeevaart: Geschut opvaart: 225 stuks met totaal 265.103 brt. Geschut afvaart: 219 stuks met totaal 244.673 brt. Gelost of geladen te: Terneuzen: 77 schepen, 72.117 brt. Ter neuzen rede 3 stuks, 43.799 brt. Sluis kil: 7 stuks, 11.760 brt. Sas van Gent: 4 stuks, 6886 brt. Binnenvaart: Opvaart: Vrachtschepen: 2015 schepen met 875.425 ton. Sleepschepen: 336 met 17.908 ton. Afvaart: Vrachtschepen: 2009 stuks met 947.855 ton. Sleepboten: 298 stuks met 14.748 ton. Gelost of geladen te: Terneuzen: 452198.101 ton. Terneuzen rede: 44—60.853 ton. Sluiskil: 217 117.897 ton. Axel Sassing: 206415 ton. Sas van Gent: 13043.840 ton. Burgerlijke stand RETRANCHEMENT M. Tollenaarv. d. Blink, z.; S. M. Almekin- dersde Blaey, z.; N. C. DalesBlok, z. Getrouwd: L. J. Eversdijk, 22 j, en H. Kievit, 27 j. In de vergadering van de Kringraad Be scherming Bevolking A-kring Zeeland (Zeeuwsch-Vlaanderen), die op woens dag 16 oktober te Terneuzen wordt ge houden, zal worden voorgesteld gronden te kopen voor de bouw van een nieuwe commandopost. Het betreft een perceel grond van circa 6750 vierkante meter, gelegen in de gemeente Schoondijke, dat eigendom is van mevrouw C. J. Leen- houts-van Kruyningen te Voorburg. De prijs bedraagt 1,80 per vierkante me ter. Het dagelijks bestuur van de kringraad verzoekt voorts machtiging tot het aan gaan van een overeenkomst tot het af stand doen van de pacht met de heer M. Maljaars te Schoondijke. Verder vraagt het bestuur van de kring machtiging om de niet-direct benodigde grond tijdelijk en van jaar tot jaar te doen verpachten onder goedkeuring van de grondkamer van Zeeland. De agenda, waarop veel personeels- en financiële zaken voorko men, vermeldt voorts het voorstel de magazijnbediende A. A. Marteijn te Aar denburg in vaste dienst te benoemen met ingang van 1 november 1963. Voorge steld wordt bij de gemeente Terneuzen voor de jaren 1963 en 1964 een krediet in rekening-courant te nemen tot een maxi mum van 30.000. De begroting voor 1964, die de vergade ring zal worden voorgelegd, sluit voor wat betreft de gewone dienst met totaal bedragen wegens ontvangsten en uitga ven van 188.690. GROEDE zal de oude openbare lagere school laten ombouwen tot sportlokaal, waarin de schooljeugd gymnastiekoefe ningen kan houden en waarin de rij pere jeugd zich kan bezighouden met allerlei zaalsporten. Het verbouwings plan is reeds bestekklaar gemaakt en juist donderdagavond heeft de gemeen teraad het college van b. en w. ge machtigd om tot aanbesteding van het werk over te gaan. „Wjj gaan eerst in formeren of er interesse voor het werk is bjj de plaatselijke aannemers, maar als daarmee geen overeenstemming kan worden bereikt dan zullen ook aanne mers van buiten de gemeente worden ingeschakeld", zei burgemeester J. C. Everaars in een toelichting op het raadsvoorstel. De technisch ambtenaar Van Overbeeke gaf aan de hand van kaarten een na dere uiteenzetting over het sportlokaal- plan. De zaal is 21 bij 9y2 meter groot en zal voldoen aan de eisen voor diverse balspelen; er komen aparte kleedloka len en wasgelegenheden voor dames en heren m. Voorts opslagruimte voor ma teriaal, nieuwe voorzieningen aan dak en vloeren en een plafond met akoesti sche boordplaten om de uitingen van sportvreugde zoveel mogelijk binnens huis te houden. Burgemeester Everaars sprak na het fiat van de raad de hoop uit, dat zo spoedig mogelijk tot de verbouw kan worden overgegaan. „Groede heeft al te lang zonder behoorlijke sportac commodatie gezeten", zo voegde hij er aan toe. Op voorstel van b. en w. besloot de raad de nieuwe fontein met verlich ting in de zogenaamde Parochieput aan het Prinses Marijkeplein te laten aanbrengen door het ingenieursbu reau Fehres te Heemstede. Hiervoor is een bedrag van f 4500 geraamd. De vorige fontein is door de laatste strenge winter onherstelbaar bescha digd. De gemeentesecretarie kan een nieuwe stencilmachine aankopen voor f 1490 met aftrek van f 290 wegens inruil van de versleten machine. Een bedrag Wegens het verrichten van onderhouds werkzaamheden aan de grote schutsluis in het Kanaal door Walcheren te Vlis singen, zal met deze sluis niet worden geschut van 16 oktober 1963 te 7.00 uur, tot 17 oktober 1963 te 21.00 uur, of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Gedurende voor noemde periode kan alleen worden ge schut met de kleine schutsluis te Vlis singen. In de eerstvolgende vergadering van de Terneuzense gemeenteraad op don derdag 17 oktober a.s. zal een aantal belangrijke bouwobjecten aan de orde worden gesteld. Voor de voetballiefheb bers te Terneuzen is wellicht de meest belangrijke mededeling van b. en w.. dat rijksgoedkeuring is verleend voor de bouw van een hoofdsportgebouw en een tribune in het Zuidersportpark 1 Aan de raad wordt voorgesteld de bouw van het hoofdsportgebouw onderhands aan te besteden aan de firma gebr. M. en A. de Bruine te Terneuzen voor de som van 80.059,en de bouw van de tribune aan de N.V. Handelsmaatschap pij „Elascon" te Leiden voor 40.500, Inclusief de extra funderingskosten en architeetenhonararium worden de to- taalkosten geraamd op 138.254. Het bestedingsgereedmaken van het nieuwe gemeentelijke politiebureau aan de Rosegracht zal circa 43.000gaan bedragen. Aangezien hiervoor op de be groting van 1963 reeds een bedrag is uitgetrokken van 28.400.wordt aan- de raad een aanvullend krediet ge vraagd van 14.600.De openbare la gere Zuidlandschool zal uitgebreid moe ten worden. Overbrenging van een klas naar de openbare Zonneschool wordt minder gewenst geacht, omdat de ou ders van de desbetreffende school zich geheel op de Zuidlandschool hebben ge oriënteerd. Aangezien de bijbouw van nieuwe lo kalen op korte termijn niet te ver wezenlijken valt, is de gedachte uit gegaan naar een noodlokaal. Voorge steld wordt de levering en plaatsing van dit noodlokaal onderhands aan te besteden aan „Houtbouw Jarino N.V." te Roden, voor een bedrag van 14.200.Inclusief inrichting wor den de kosten geraamd op 18.555. Op een begrotingswijziging komen voorts bedragen voor van 89.725. voor de verbouw van de r.-k lagere school te Sluiskil en van 15.000. voor het ontwerpen var, een tweeklassi- ge kleuterschool in het uitbreidingsplan zuid-west. Voorgesteld wordt gronden voor woningbouw te verkopen aan de heren W. J. van Pienbroek te Terneu zen Axelsestraat, 525 m2 a 21, J. P. Vergouwe, Terneuzen (Axelse straat 535 m2 a 21,J. A. Loof, Terneuzen, (Oost van Koedijk 856 m2 a 8,R. G. Vrieling, Terneuzen (Oost van Zuidersportpark 1480 m2 a 8, en R. G. Fermont, Sas van Gent, (ex ploitatieplan Sluiskil, 540 m2 a 10, van f 2150 werd beschikbaar gesteld om de nieuwe brandbluswagen te bescher men tegen koude en vocht. Teneinde di verse kapitaalsuitgaven te kunnen fi nancieren zal de gemeente een geldle ning van f 60.000 tegen een rente van 4 7/16 procent aangaan met de bank van de vereniging van Nederlandse ge meenten. De normen voor het verkrij gen van een kolentieslag van f 5 per week, werden voor alleenstaanden ver hoogd; van een inkomen van f 2000 tot f 2250 per jaar en voor twee personen van f 2553 tot f 3225. Het subsidie aan hei Koningin Wilhelminafonds werd verhoogd van 1 tot 2 cent per inwoner per jaar. Van mej. H. M. de Jonge te Goes en de heer P. de Nooijer te Vlissingen is bericht ontvangen, dat zij hun benoeming tot respectievelijk kleuterleidster en onderwijzer hebben aanvaard. De raad besloot tegen en lidmaat schapsbedrag van f 50 per jaar toe te treden tot de kring van burgemees ters der kustgemeenten in Nederland. Burgemeester Everaars deelde de raad mee, dat het hoofd van de vlees keuringsdienst, de heer I. Riseeuw, uit Groede gaat vertrekken en in gaande 16 oktober a.s. ontslag heeft gevraagd. Voorts deelde hij mee, dat binnen heel korte tijd het uitbreidingsplan „Kust" in behandeling zal worden genomen. De begroting voor 1964 zal eveneens in een volgende vergadering aan de orde komen. Hij is in elk geval sluitend zonder dat op de noodzakelijke uitga ven moest worden bezuinigd. VEILING GOES. 10 oktober. Cox's Orange Pippin 1 85-90 62, 80-85 6064, 75-80 55.10—67, 70-75 55,10— 64, 65-70 52.10—62, 60-65 41.80—54, 59-60 32— 34, 2 D 18—19, 2 80-85 58, 75-80 58, 70-75 54, 65-70 50, 60-65 40, 55-60 28, grof 31—48, fijn 1030. Goudrenet 1 90-95 4147, 85-90 42—47, 80-85 41^6, 75-80 37—40, 70-75 34, 65-70 30—31, D 20—24, 2 80-85 31—34, 75-80 33, 70-75 30, 65-70 29, grof 28—30, fijn 23, val 16. Glorie van Holland 1 80-85 32, 75-80 35—36, 70-75 32, 65-70 27. 2 80-85 29, 75-80 32, 70-75 27, 65-70 24, 2 D 22, grof 1825, fijn 1823. Laxton Superbe 1 75-80 29, 70-75 26, 65-70 23, 60-65 18, 2 D 17, grof 18. Elli sons Orange 2 75-80 31, 70-75 33, 65-70 30, 2 D 20, grof 26, fijn 21. Lombarts Calville 1 75-80 32, 70-75 32, 65-70 27, 2 D 20. Al- lington Pippin 2 75-80 29, 70-75 26. 65-70 21, 60-35 19, 2 D 18, grof 21, fijn 18. Jona than 1 75-80 40—43, 70-75 43—44, 65-70 34—36. Crimson Cox's 1 80-85 5752, 75-80 5456, 70-75 53, 65-70 4649, 60-65 39, 55-60 25. Sterappel 1 65-70 60—63, 60-65 4651. 55-60 3235, 2 D 20. Br. Clairgeau 1 75-80 26, 70-75 3642, 65-70 2738, 60-65 2227, Bonne Louise d' Avrancbes 2 65-70 60, 60-65 68. 55- 60 62. 50-55 50, 2 D 2—128, grof 31—36, fijn 19—26. Conference 1 65-70 47, 60-65 40, 55-60 31, 2 D 19 2 70-75 42, 65-70 42, 60-65 38, 55-60 29, grof 2832. fijn 626. Legipont 1 70-75 52, 65-70 50, 60-65 44, 55-60 35, 2D 1617, grof 3032, fijn 615. Doyenne du Comice 1 80-85 92—95, 75-80 94—98, 70-75 92, 2 D 41—75, 2 80-85 84—85, 75-80 90—94, 70-75 91— 98, 65-70 87—91, grof 69—73, fijn 3451. St.- Remy 1 85-95 28, 75-85 28—29, 65-75 27—28, 2 D 24—25, grof 20—23, fijn 17—19. Br. Alex Lucas 1 80-85 S3, 75-80 62, 70-75 63, 65-70 54, 2 80-85 49—52, 75-80 48—56, 70-75 42—57, 65-70 52. 2 D 16—23, grof 19—28, fijn 14—17. Diverse appels: kroet 18, val 15. Bramen per doos 1 51, 2 1339. Druiven 1 155. Totale aanvoer hard fruit 12.000 kisten. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Weekaanvoer ca. 1.400.000 stuks, waarvan 638.992 in veiling werden gebracht. Handel vlot. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 46 tot 51 gram 8.309.51; eieren van 51 tot 56 gram 9.7411.13: eieren van 5662 gram 11.61 12.80: eieren van 64 tot 69 gram 13.6014.23. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 10 oktober. Uien: bonken 18.10, middel 14-70 17.3616.80, drielignen 20.17, pickles 18.60. Aanvoer 100 ton. Aardappelen: Bintje 10.70 .20, bonken 15'.43. Aanvoer 20 ton. VEILING ST.-ANN ALAND. Eigenheimers, gew. 12.3013. Bintjes, gew. 9.60, bonken 14.30, aanvoer 900 kisten. Uien, maat 40-70 17.17—17.21, bonken 17.70, drie lingen 19.60, picklers 18.09, stek 4.34. Aan voer 50 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 10 okt. Exportgarnalen, aanvoer 5836 kg, 70 187. Schar 16 kg. Bot 343 kg. Wijting 18 kg. Schol 23 kg. Tong 13 kg. Paling 40 kg. Tarbot 9 kg. Kabeljauw 19 kg. Ongesor teerde vis 24 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 10 oktober. Cox's Orange Pippin 1 85-90 56, 80-35 57—63, 75-80 57—64 70-75 56—65, 65-70 50—58, 60-65 40—47 55-60 31—32, 2 80-85 5860, 75-80 5960, 70-75 57—59, 65-70 53, 60-65 41, 55-60 31, 2 D 15—19, 3 gr. 35—42, 3 f. 17. kroet 918. Goudrenet 1 85-90 38, 80-85 36, 75-80 34, 70-75 33. 65-70 29, 2 85-90 36, 2 E 23, 3 gr. 30. 3 f. 23, kroet 22. 1 Laxton S 2 80-85 25. 75-80 26. 70-75 25. 65-70 21, 60-65 17, 3 gr. 20.' James Grieve 2 65-70 3839, 2 D 26, 3 gr. 25, 3 f. 24, kroet 20, Ellison Or. 1 80-85 36, 75-80 39, 70-75 38, 65-70 33, 2 D 21, 3 gr. 24. Jonathan 1 80-85 35. 75-80 32. 70-75 31, 65-70 27, 3gr. 22. Doyenne du C. 1 90-95 82, 85-90 86, 80-85 91, 75-80 96, 70-75 95, 65-70 85, 2 85-90 76, 80-85 81—82, 75-80 84—86, 70-75 84—88, 65-70 73—79, 2 D 59—62, 3 gr. 70, 3 f. 46, kroet 24—50. Br. Alex ILucas 1 80-85 54, 75-80 58, 70-75 60. 65-70 50, 2 D 60-65 29, 2 D 55-60 13. 3 gr. 31, 3 f. 14, kroet 10. Bonne Louise 2 65-70 54, 60-65 59, 55-60 56—59, 50-55 46. 2 D 18, 3 gr. 41, 3 f. 14, kroet 6. Conference 2 65-70 47, 60-65 43, 55-60 35, 2 D 21, 3 gr. .30, 3 f. 20, kroet 6. Diverse appels, val 13. Bramen 2 3536, per doos. In de donderdagavond gehouden raads vergadering van Sas van Gent werd het voorstel goedgekeurd inzake het plan tot onteigening van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan Noordweg. Bij de behandeling van dit agendapunt deelde mevrouw E. P. J. F. Vervaet-Dierickx (kath. tractie) mee, dat mej. Maenhout verbaasd was te hebben vernomen, dat zij tot de zogenaamde onwilligen zou behoren. Zij heeft destijds geweigerd het taxatie rapport te tekenen omdat daarin een foutieve omschrijving van haar eigen dommen stond, zei de voorzitter, bur gemeester R. A. J. den Boer. Hij deelde mee dat aan de betreffende commissie opdracht is gegeven met de zaakwaar nemer van mej. Maenhout in verbinding te treden om een juiste omschrijving te krijgen. Met dit voorstel aan te nemen blijft de deur toch nog open voor minnelij ke schikking. De heer J. de Meijer (gem. bel.) vroeg zich af hoe lang dit alles zal duren nu er al geen lapje grond meer beschikbaar is voor wo ningbouw. Er is onlangs overgegaan tot verdeling van een extra contin gent woningen in de industriesector. Bovendien heeft de gemeente nog grond moeten afstaan voor woning bouw voor gedupeerden van de ka- naaiwerken. Als men deze grond niet had moeten reserveren dan had men nog een klein beetje uit de voeten ge kund. Al met al achtte de heer De Meijer dit zeer zeker een belangrijk punt om dit eens onder de aandacht van de overheid te brengen. Voorts werd besloten om 350 vrucht bomen voor f 1 per stuk te verkopen aan de heer E. M. van Vooren. De gemeentebegroting voor 1963 werd gewijzigd, een correctie werd nog aan- BRESKENS De N.V.V.-bestuurdersbond West- Zeeuwsch-Vlaanderen geeft vrijdagavond 18 oktober de eerste cursusavond in café Centraal te Breskens. De heer A. van Aalst, districtsbestuurder van de A.B.V.A. zal spreken over het actiepro gram van N.V.V. en K.A.B. samen. De bijeenkomst begint om half acht. Voor de kinderen van de N.V.V.-leden en van de Vrouwenbond van het N.V.V. geeft de N.V.V.-bestuurdersbond West- Zeeuwsch-Vlaanderen vrijdag 29 novem ber een filmmiddag in het Casino te Breskens. Vertoond wordt de film „Ezeltje Bim". Deze film trok zeven jaar geleden reeds grote belangstelling op een N.V.V.-kindervoorstelling. De aanvang van de voorstelling is 4 uur. gebracht voor het woonwagenkamp; de ze post werd van f 3500 op f 5350 ge bracht. Bij de rondvraag drong de heer De Meijer er op aan, dat de gemeente bij rijkswaterstaat op korte termijn ge daan krijgt, dat tijdens de suikerbie tencampagne, die vorige week zowel bij de coöp. suikerfabriek als bij de centrale suikermaatschappij is begon nen, langs de Westkade (rijksweg) een inhaalverbod geplaatst wordt. Nu kan men dagelijks het „racen" zien van vrachtauto's, die trachten tractoren in te halen om als eerste in de fabriek te komen. Bij deze „wed strijden" brengen zij het tegemoetko mend verkeer danig in gevaar. De heer De Meijer stelde voor deze ver boden te laten ingaan vanaf het 50 km-bord tot en met de plaats waar de Poelstraat aan de Westkade uit komt. De heer J. de Bruijn (kath. volkspartij) greep dit aan om op het slechte weg dek van de rijksweg voor de stijfsel en glucosefabriek en voor de coöp. sui kerfabriek te wijzen. Hierna ging de raad over tot een informele bespreking, waarbij aanwezig waren de stedebouw- kundige Schat en Schut en de heer Roelands van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. KERKNIEUWS In de voorlichtingscommissie van het concilie is als 14de lid benoemd, mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda, voor de Nederlandse taalgroep. NED. HERV. KERK Beroepen te 't Harde; J. A. de Waard te Meerkerk; te Barneveld (toezegging) J. H. Cirkel te Huizen N.-H.; te Kame- rik (toez.): J. Th. Kazander te Ooster- wolde G.aangenomen naar Nijverdal: D. H. Bosma te Kortenhoef, die bedank te voor Nieuwvennep-Abbenes (toez.). GEREF. KERKEN Beroepen te Dordrecht: A. Nagelkerke te Overschie; te 's-Gravenhage-Eskamp: A. C. Kersten te Utrecht-W.; te Wie- ringerwerf: J. van Drie te 's-Gravemoer; bedankt voor Bijlen: J. van Dalen te Uit hoorn. Beroepen te Zwartemeer H. E. Smid te Lemele-Lemelerveld. CHRIST. GEREF. KERK Beroepen te Dordrecht-Zuid: J. J. Rebel te Haarlem-N.; bedankt voor Groningen; I. de Bruijne te Rotterdam-C. Aangenomen naar Meppel, M. Brandes te Daarleveen. GEREF. GEMEENTE Tweetal te MiddelharnisP. Blok te Dirksland en W. C. J. Bosschaat te Slik kerveer. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 363.813 stuks, handel redelijk. Prij zen (per 100 stuks). Eieren van 38 tot 41 gram 6.207.30; eieren van 52 tot 61 gram 9.51 12.48; eieren van 61 tot 72 gram 12.5714.74; eendeëieren van 60 tot 64 gram 9.9910.54; eendeieren van 64 tot 69 gram 10.8211.41. EIERMARKT. Aanvoer ca. 2.300.000 stuks, handel in grote redelijk, in kleine kalm. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 61 tot 65 gram 13.7014.30; alg. prijs 13.90; kiloprijs 2.22 (basis 62% gr.). Hennneëieren van 46 tot 60 gram 8.5013.35; kiloprijs 1.852.22. VEILING STAVENISSE. 10 oktober. Bintjes gewoon 10.50, bonken 15.40, drielingen 4.70.Eigenheimers gew. 13.80. Aanvoer 1000 kisten. VEILING KAPELLE. 10 oktober. Industrie en exportveiling: Saint Remy 1 75 27, 65 27. 2 75 25, 65 26, 2d 22, grof 23, fijn 16. Legipont 1 70 53, 65 51, 60 43, 55 34—35, 2 65 46. 60 40, 55 32, 2d 16, grof 28—29, fijn 7.50. Beurre Alex. Luxas 1 80 95, 75 62, 70 63, 65 54, 2 75 40, 70 37, 65 38, 2d 60 23, 2d 50 16, grof 25, fijn 10. Goudrenet 1 90 41. 85 41.70, 80 38.50—38.90, 75 37.30—37.50, 70 32.30— 32.50, 65 29, 2 80 34, 75 31, 70 30, 65 28 2d 22— 24, grof 3028, fijn 21. Cox Orange Pippin 1 80 56, 75 56—53, 70 54, 65 50.50—51.30, 60 41, 55 31, 2 80 54, 75 56, 70 54, 65 48, 60 37, 65 27, 2d 18, grof 3638, fijn 19. Glorie van Holland 1 85 32, 80 31, 75 33, 70 32, 65 25, 2 85 29, 80 26. 85 29, 79 23—25, 70 24. 65 22, 2d 19, grof 20—21. fijn 18. Transp. de Croncel 2 80 26, 75 26, 70 25, 65 22. grof 21. Brantley's Seedling 2 90 24, 80 26, 70 21, 2d 18, grof 19, fijn 18. Laxton's Superbe 1 80 30. 75 33, 70 32, 65 23, 60 20, 2d 18, grof 20, fijn 18. Ellisons Orange 1 75 36, 70 38, 65 30, 2d 21. Jonathan 2 80 30, 75 29, 70 26, 65 22. Doyenne du Comice 1 75 87, 70 96, 65 91. 2 80 83, 75 87, 70 87—92, 65 83, 2d 60 71, 2d 55 5152, grof 62, fijn 2948. Beurre Har dy 2 75 89, 70 93, 65 83, 60 81, 2d 55 58, 2d 50 35, grof 55, fijn 32, Conference 1 65 42, 60 39, 55 31, 2 70 43, 65 40, 60 38, 59 29, 2d 20, grof 30, fijn 18. Nouveau Poiteau 2 65 25, 55 17, 75 22, 2d doordraai. Zwijndrechtse wijnpeer 1 60 26, 55 24, 50 18, 2 55 21, 50 17, grof 11. Emil d'Heyst 2 65 25, 70 21, 60 24, 59 21, 2d 12, grof fijn 6. Jack Lebel 1 75 27, 2 65 23. Ingrid Marie 1 75 42, 70 41. 65 34, 2d 21. Allington Pippin 1 75 30, 70 28, 65 24, 60 21, 2d 17, grof 19. Sterappel 1 70 65, 65 65, 60 53—54, 55 40, 2d 17, grof 37, fijn 18. Pondspeer 2 75 23, 65 23. grof 23. fijn 12. Herzogin Elsa 1 80 31, 79 34, 70 36, 65 28. 60 25, 2d 7.50, grof 11. Gelpukte kroetappelen 18. Val kroetappels 16. Val goudrenet 16. Val sterappelen 13. Doyen ne du Comice val 9.50. Saint Remy val 10. Kroetperen doordraai. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: donderdag 17 oktober 19C3: Jonathan, alle maten, met voldoende kleur, op 5 mm sorteren, 18 kg per kist; Golden Delicious, alle ma ten, met gele tint, op 5 mm sorteren, 18 kg per kist; Winston, alle maten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist; Zoete Ermgaard, alle ma ten, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Overige rassen appelen: tafelappelen op 5 mm, moesappelen op 10 mm sor teren, aanvoeren met 20 kg per kist. Comtesse de Paris, alle maten, op 5 mm sorte ren. Overige rassen peren: tafel peren op 5 mm, stoofperen op 10 mm sorteren. N.B. Drie rassen winterap pelen moeten aangevoerd worden met 18 kg netto per kist, namelijk Golden Deli cious, Jonathan en Lom barts Calville. Val en kroét van alle ap- H/Tg pels, dus ook van deze drie rassen, aanvoeren met 20 kg per kist. B. A Lucas IID sorteren in 50-60 en 60-65 mm. Levensmiddelfenbedrijf Scheldestr. 37, Vlissingen. Wegens sterfgeval maan dag 14 oktober a.s. na 12.30 uur GESLOTEN. Heden oritviel ons na een kortstondig en smartelijk lijden onze geliefde broeder, zwa ger en oom ANDRIES GOEREE, echtgenoot van Janna Nijsje, in de ouderdom van 67 jaar. Oudelande: M. van Strien- Goeree J. van Strien Driewegen: H. Goeree S. Goeree-de Witte Driewegen: M. Goeree J. Goeree-v. Oosten Ovezande: M. van Liere-Goeree C. van Liere Driewegen, 10 oktober 1963. Algem. kennisgeving. Heden is na een lang durig lijden van ons heengegaan, onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN BRASSER op de leeftijd van 74 jaar. M. J. Brasser-Vos. A. de Munck- Brasser. W. de Munck. D. Flipse-Brasser. W. A. Flipse. En kleink'nderen. Vlissingen, 10 oktober 1963. Arbeidstraat 5. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 14 oktober a.s. Vertrek Arbeid straat 5 des namiddags 2 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed onze geliefde broer, zwager en oom ADRIAAN BRASSER, op de leeftijd van 74 jaar. Mede namens de familie, L. Brasser. Vlissingen, 10 okt. '63. Singel 174.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19