Ben Bella gaat naar Kabylië CONFLICT MET BOEDDHISTEN REEDS BIJGELEGD ^Vietcong-rebellen lijden nederlaag" Flora treft Oost-Cuba de vierde maal voor „Als ik altiid ons volk zo zie kriisr ik tranen in mijn ogen" Schouwse waterleiding wikkelt oude verliezen af Bouwpakket V.N.-waarnemers uitgenodigd Vandaag... NGO DINH DIEM: HET LEVEN GAAT VERDER IN HUMLIK0N Groot deel van oogst vernield Indrukwekkende rit naar Persepolis Kinderen van Sjiraz juichten vorsten toe K Kroesjtsjew wees wapenstilstand af wmÊmmmi Nieuw probleem „overcapaciteit" in tomeizoen KLEUTER VERDRINKT IN VIJVER ACHTER HUIS 206e jaargang - no. 236 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 oktober 1963 Feest voor de vissen Pagina 2 Guerrilktactiek Waarnemers leven man NIEUWE LOONGRENZEN ZIEKTE-, WERKLOOSHEIDS- EN INVALIDITEITSWET SPORTIEF GEBAAR VAN PRINS Castro leidt reddingswerk Ruïnes Ramp Tobago VOORSTEL ADENAUER Niet meer over Chinees gebied Bakermat oriaa. ffcB m D' VERGADERING AANDEELHOUDERS IN ZIERIKZEE - Veiligheid PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P, van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Q Abonnementsprijs 67 cent per week, f8,70 per kw.franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen; Waistraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, cel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zienkzee: red tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv or. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). .Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Bij de opening van de nieuw gekozen Zuidvietnamese nationale ver gadering heeft president Ngo Dinh Diem gisteren gezegd dat de moeilijkheden met de boeddhisten zijn opgelost en dat de communis tische Vietcong-rebellen een onvermijdelijke nederlaag tegemoet gaan. Hij zei dat de regering het be treurt dat „sommige landen, ver giftigd door valse voorlichting over de binnenlandse toestand in Zuid-Vietnam en over de boed dhistische kwestie, op de agenda van de Verenigde Naties een pro bleem hebben doen plaatsen dat al opgelost is". De boeddhistische kwestie is door de Vietcong geschapen als een laatste po ging om de overwinning te behalen die hen ontglipt, zei hij. Van de nationale begroting voor 1964 is meer dan 52 procent bestemd voor defensie. De uitgaven zijn geraamd op 28.500 miljoen piasters tegen vorig jaar 27.000 miljoen piasters. Het tekort be draagt 9500 miljoen piasters (ongeveer 643 miljoen gulden), een bedrag waarop het verminderen van de Amerikaanse hulp van invloed is geweest, aldus Ngo Dinh Diem. De Zuidvietnamese president zei dat sinds april tienduizend communistisch gezinden het land zijn binnengeko men. De regeringstrijdkrachten passen nv de guerrilla-tactiek toe, waardoor de Vietcong gedwongen wordt het zelfde te doen. Van januari 1962 tot juli 1963 zijn 4124 militairen en 6362 communisten gesneuveld. De rege ringstroepen zijn van statische defen sie overgegaan tot achtervolging van de Vietcong, waarbij grote overwin ningen worden behaald. Meer dan achtduizend strategische ne derzettingen van de 11.684 waarnaar ge streefd wordt, zijn reeds voltooid en meer dan tien miljoen van de 15 miljoen inwoners vinden er bescherming, aldus Ngo Dinh Diem. Hij deed een beroep op de bevolking zich offers te getroosten om het communisme en de achterstand in ontwikkeling te overwinnen en de vrij heid te behouden. Gistermorgen waren in Saigon uitge breide veiligheidsmaatregelen genomen, vooral bij het gebouw van de nationale vergadering, waar de president zijn rede uitsprak. Zuid-Vietnam heeft inmiddels de Ver enigde Naties uitgenodigd een groep waarnemers naar Zuid-Vietnam te zenden om ae godsdienstcrisis te be studeren. De leider van de speciale Zuidvietname se afvaardiging naar de V.N., professor Bhoe-Hoi, zei dat begin vorige week aan secretaris-generaal Thant en dr. Carlos Sosa-Rodriguez, de voorzitter van de al- Zaterdagochtend hebben het Ne derlands koninklijk paar en prin ses Beatrix een ontvangst gehou den voor de Nederlandse kolonie in Iran. in het gebouw en de tuin van de Nederlandse ambassade in Teheran. Up een gegeven moment knielde de koningin samen met de ambassadeur, dr. H. J. Levelt. neer aan de rand van het zwem bad in de mooie tuin van de am- basade om de heerlijke tempera tuur van het water te voelen Ach ter de koningin staat mevrouw hevelt gemene vergadering was verzocht, „uit naam van Zuid-Vietnam afgevaardigden van verscheidene landen uit te nodigen zichzelf op de hoogte te komen stellen van de ware toestand in de betrekkingen tussen de regering en de boeddhistische gemeenschap". Hij zei dat de groep uit omstreeks zeven waarnemers zou moeten bestaan en dat „alle werelddelen konden en moesten zijn vertegenwoordigd". President Ahmed Ben Bella zal vandaag naar Bougie vertrekken, een van de be langrijkste steden in het rebellerende Kabylië. Een regeringswoordvoerder in Algiers die dit meedeelde wilde niet zeggen wat het doel is van de presidentiële trip. Hij zei echter wel dat Ben Bella zijn rechter hand, de minister van economische za ken, Bachir Boumaza naar Tizi Oezoe, de hoofdstad van Kabylië zal zenden om daar op een openbare bijeenkomst het woord te voeren. Ben Bella zou zijn bewind veilig willen stellen voordat hij morgen naar New York gaat om daar de algemene verga dering van de Verenigde Naties toe te spreken. In verband met de vaststelling van een euw prijsindexcijfer levensonderhoud zal de loongrêns van de Ziektewet, van de Werkloosheidswet en van de Invalidi teitswet met ingang van 1 januari 1964 worden verhoogd. Dit blijkt uit een door minister Veldkamp (Sociale Zaken en Volksgezondheid) bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp. Reeds enige malen werd de loongrens, in deze wetten genoemd, verhoogd en laat stelijk, ingaande op 1 januari van dit jaar vastgesteld op 8650.Gezien de ontwikkeling van de indexcijfers dient het bedrag van de loongrens andermaal te worden verhoogd. Voorgesteld wordt de grens thans te brengen op 8950. Prins Bernhard heeft zich gister ochtend bij de triomfale intocht in Sjiraz de eeuwige dankbaar heid verworven van een zevental Nederlandse journalisten, radio verslaggevers en de camera-ver slaggevers en de camera-opera teur van Polygoon, Piet Buis. Zij zaten in een open blauw ge verfd bestelwagentje dat wel bij zonder gek afstak bij alle traaie imousines van de koninklijke stoet. Maar de Perzische chauffeur deed erg zijn best en kroop onmiddellijk na het vertrek geleidelijk naar voren, hetgeen leidde tot misbaar van hooggeplaatste legerofficie ren en stads-officials. Plotseling keek prins Bernhard, naast keizerin Farah gezeten in de open wagen, achterom, zag welke dappere pogingen de pers deed in de nabijheid te komen en begon toen heel opvallend, ook voor alle hoge Perzen achter hem, uitnodigend te zwaaien met zijn linkerarm. Dit gebaar deed wonderen. Niet zonder tegenzin lieten de motor agenten het wagentje voorbijrij den en zo passeerde het enkele se conden later eerst de wagen van prinses Beatrix en kwam vervol gens naast die van prins Bern hard en de keizerin te rijden. De prins stak zijn duim omhoog en iachte vriendelijk, ook Farah. i De dood en verderf zaaiende or kaan „Flora" is, na aanvankelijk in noordwaartse richting te zijn afgezwenkt, gisteren voor de vier de achtereenvolgende dag over het oostelijk deel van Cuba getrokken welk gebied ook door overstromin gen wordt geteisterd. De Cubaanse premier Fide) Castro is in Santiago, de hoofdstad van de provincie Oriente aangekomen om persoonlijk de leiding op zich te nemen van de red dingsoperaties, die worden bemoeilijkt door de hevige regenval. Een hulpverleningsfunctionaris heeft in tussen in New York verklaard dat Haï- tiaanse autoriteiten hem hadden mee gedeeld dat op Haïti tengevolge van de orkaan ..Flora" vierduizend slachtoffers zijn gevallen. Wanneer het dodencijfer op Haïti juist Op lf september jl. werd het Zwit serse plaatsje Humlikon in diepe rouw gedompeld door ds vliegca- tastrofe, waarbij J/3 inwoners van het dorpje om het leven kwamen. De achtergeblevenen zijn niet bij de pakken neer gaan zitten, doch zetten de dagelijkse werkzaamhe den dapper voort, daarbij gehol pen door het gehele Zwitserse volk. Ook het leger is ingeschakeld en zo kan men op dè velden van Humlikon soldaten bezig zien met het rooien van bieten. O* c Dit is pas enthousiasme. Wie deze tienduizenden Perzische kinde ren langs de straten van Sjiraz met een mengelmoes van beze ten enthousiasme en dankbare verafgoding naar hun sjah en onze koningin, naar keizerin Farah en prins Bernhard heeft zien juichen en zwaaien, vergeet dat schouwspel nooit meer. De spanning van het lange wachten op de koninklijke stoet ontlaadt zich dan in een explosie van uitgelaten vreug de, die geheel op een lijn is te stellen met de vreugde van ons Nederlan ders, toen wij de geallieerden bij de bevrijding onze steden binnenjuich- ten. „Als ik ons volk zo zie, dan krijg ik altijd tranen in mijn ogen", zei keizerin Farah na afloop tegen mi nister Luns. die haar vroeg of zij zo'n intocht vaker had meegemaakt. Van 10 tot 11 uur vloog het vorstelijk gezelschap op de tweede dag van de driedaagse reis door de Perzische provincies van Isfahan naar Sjiraz. Het was een heel bijzondere vlucht voor onze koningin en prinses Bea trix. Voor de eerste maal vlogen zij in het beroemde kleine straalvlieg tuig voor miljonairs de Lockheed Jet Star. die maar liefst vier straalmo toren heeft, maar slechts plaats biedt aan een zestal personen. Het was de sjah zelt die het vliegtuig bestuurde. Op het vliegveld van Sji raz speelde zich de gebruikelijke ont vangst af, waarna de stoet auto's zich in beweging zette De rit naar Sjiraz duurde ongeveer een kwar tier, die door de dicht-bezaaide stra ten van Sjiraz zelf nog een kwartier en daarna volgde een ook alweer on vergetelijke tocht naar de ruïnes van Persepolis, waar koning Darius de Grote en zijn zoon Xerxes drie eeu wen voor Chr. hun paleizen lieten bouwen. Nu eens zag men kamelen door de barre verzengende hete vlakte voortsukke len, dan weer wees men elkaar op de Perzische soldaten, die ondanks de lengte van het traject toch op circa een km afstand van elkaar met ka rabijn, geweer of stengun in de hand op hun post stonden tot honderden meters, hoog op de toppen van de rotsen. is zou dit de grootste door een orkaan veroorzaakte ramp sinds 1942 zijn. In 1942 verloren bij een orkaan in Benga len elfduizend mensen het leven. Een orkaan, die in 1928 West-Indië en Flo rida trof, maakte vierduizend slachtof fers. Uit de Cubaanse radioberichten die in Miami werden opgevangen meent men te mogen opmaken dat Cuba door een ware ramp is getroffen. De president van het Cubaanse instituut voor landbouwhervorming, Carlos Rafael Rodriguez verklaarde via Radio-Havanna dat de helft van de Cubaanse rijstoogst verloren is ge gaan en 25 tot 50 procent van de katoenoogst. Ook grote hoeveelheden graan zijn bedorven. Voorts deelde Rodriguez mee dat pluim- veebedrijven in Centraal- en Oost-Cuba grote schade hebben geleden. Rijst en kip zijn de voornaamste bestanddelen van het Cubaanse dieet. Volgens niet- officiële berichten zou ook 90 procent van de Cubaanse koffieoogst zijn ver nield. De Liga van Rode Kruis-organisaties in Genève heeft meegedeeld dat de or kaan Flora drie kwart van de huizen en de oogst op het eiland Tobago heeft vernield. De Liga verklaarde dat het van het Bode Kruis op Trinidad en Tobago me dedelingen had ontvangen dat ook de telefoonverbindingen en de water- en elektriciteitsvoorzieningen op het eiland zijn verbroken. Volgens de Liga is er op Tobago nog steeds behoefte aan voedsel voorraden, stormlampen, tenten en me dicijnen. Enkele jaren geleden werd aan de toen malige minister van volkshuisves ting verweten, dat zijn woningbeleid zich richtte op het in stand houden al thans voor enige tientallen jaren van het woningtekort. De betrokken be windsman wees in die dagen dat verwijt nogal scherp af. Ook hij wilde snelle li quidatie van de woningnood, maar hij werd daarin belemmerd door de te ge ringe bouwcapaciteit in Nederland, zo weeklaagde hij. Vorige week verscheen de bouwnota van onze nieuwe minister van volkshuisvesting en bij het lezen van de enthousiaste woorden, waarmee deze minister zijn ambitieuze plannen om schrijft, moet er toch bij enkele van zijn voorgangers wel enige pijn aan het zere been zijn ontstaan. De nieuwe mi nister geeft ronduit toe, dat de huidige jaarproduktie aan woningen te gering is, dat bij die produktie de woningnood niet alleen blijvend is, maar zelfs nog toeneemt, en daaruit volgt dan weer, dat zijn voorgangers, die zich angstvallig vastklampten aan de bestaande bouwca paciteit jarenlang de verkeerde weg heb ben bewandeld. Naar gisteren in Bonn is vernomen, heeft premier Kroesjtsjew vorig jaar het voorstel van bondskanselier Aden auer voor een tienjarige „Godsvrede" over de Duitse en Berlijnse kwestie af gewezen. Adenauer had het voorstel gedaan vla de Russische ambassadeur in Bonn, Smirnov, die hem later ook van de af wijzing van de Russiche premier op de hoogte had gesteld. Uit uitlatingen van officiële woordvoer ders en uit flitsen uit een televisie-in terview met de bondskanselier dat 15 oktober zal worden uitgezonden was op gemaakt, dat Rusland nooit op het voor stel had geantwoord. Van Westduitse regeringszijde werd er gisteren op gewezen, dat zowel de ge allieerden als het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken van Adenauers stap op de hoogte waren gesteld. Hoewel uit het televisie-interview was opgemaakt, dat de bondskanselier het voorstel in een persoonlijke brief aan Kroesjtsjew had gedaan, werd van re geringszijde vernomen, dat Adenauer zijn voorstel mondeling had overge bracht aan de Russische ambassadeur en hem een schriftelijk memorandum had overhandigd. Pakistan en de Sowjet-Unie hebben in Karatsji een luchtvaartovereenkoinst ge sloten, die de Sowjet-Unie een vliegroute naar Birma en Indonesië verschaft waarbij vliegtuigen van dit land niet meer over China behoeven te vliegen. u is het feit, dat een minister het be wind van zijn voorgangers openlijk desavoueert op zichzelf niet zo zeldzaam, integendeel, dat komt nog al eens voor. Maar deze minister spreekt zijn afkeu ring uit op een bijzonder positieve wij ze en dat is wel opmerkelijk. Hij legt een pakket nieuwe plannen op tafel, zoals in jaFen niet gezien werd van een volks huisvestingsminister. Alleen reeds de omvang van het pakket is zodanig, dat men waardering moet hebben voor de nieuwe aanpak van minister Bogaers en dat men geneigd is elke vorm van opko mende detailkritiek te onderdrukken met de verzuchting: „Och, mocht het toch aan deze volijverige minister gelukken de woningnood op zijn manier uit de (Ne derlandse) wereld te helpen". Wanneer we even voorbijgaan aan de talrijke de tails dan is het gróte uitgangspunt van de minister, dit, dat er in het bouwbe drijf een beter systeem van beloning moet komen. De bouwvakarbeider moet gestimuleerd worden door een verhoging van zijn loon, dat gepaard moet gaan met een hogere prestatie, maar die hem bovendien te zamen met enkele anderen „sociale" voorzieningen een bijzondere status moet geven als de „eerste onder zijns gelijken". De bouwondernemers krijgen ook een bijzondere beloning; zij ontvangen de garantie van continuïteit in de produktie, waardoor hun bedrijven (wellicht) goedkoper kunnen werken en toch profitabeler worden. Kortom het gehele bouwbedrijf krijgt voorrang en als er iemand voorrang krijgt, dan moe ten alle anderen met de tweede rang genoegen nemen. Dat zegt de minister wel niet, maar dat kan men zich in alle andere bedrijfstakken toch wel voor ge zegd houden. Eenmaal in Persepolis aangekomen laafde het gezelschap de verdroogde en dorstig geworden kelen op de plek, waar de Perzische beschaving haar bakermat heeft: temidden van de oude, grauw-gele ruïnes en zuilen van de vroegere paleizen. Daarna begon de rondwandeling. fMiH Hüü n© m illliii - ©llliff»» ;..©x V" .BB: x-:-V xx Br 2 jiM :x 'X TIEN JAAR nadat de ramp van 1953 het technische apparaat van de Waterleidingmaatschappij „Schouvven-Duiveland" voor een belangrijk stuk vernielde en voor enkele miljoenen aan schade be rokkende, ziet het er nu voor deze naamloze vennootschap naar uit, dat de afwikkeling van deze ver liezen aanstaande is. „We hebben de indruk, dat het rijk zijn stand punt nu wel heeft bepaald. Provin ciale staten van Zeeland moeten zich we hopen in de komende winterzitting nog uitspreken. Daarna is er nog een wetje nodig om deze slepende zaak tot een einde te brengen". De voorzitter van de raad van beheer van de Schouwse waterleiding, mr. F. Th. Dijckmeester, slaakte maandag middag in de vergadering van aan deelhouders, bijeen in hotel „Mon- dragon", een zucht van verlichting, toen hij dit zei. De verliezen hebben in het afgelopen decennium zwaar op de exploitatie van de waterleidingmaatschappij ge drukt. De huidige stand van zaken in rekeningen en exploitatieover- z'chten toont aan dat de maatschap- fiij financieel weer „gezond" is. Al- een presten de oude verliezen de jaarlijkse uitkomsten steeds omlaag. Moes. de rekening in 1961 worden afgesloten met een tekort van 72.000, vorig jaar was dat geslon- ker tot een tekort van 43.000. En wanneer de raad van beheer de ren te en afschrijving van de ramp-in vesteringen even buiten beschouwing laat, komen de volgende eindcijfers voor de dag: over 1961 een voordelig saldo van 5000 en over 1962 een batig slot van 47.000. Maar nu men dan ten naaste bij weet welke richting het met de vergoeding uitgaat, wordt een zware last dan toch weggenomen. De aandeelhouders stelien er met de raad van beheer alleen wel prijs op te weten, wat er heeft gestaan in het rapport van de rijksaccountant- dienst aan de minister van sociale zaken over deze aangelegenheid. „We zullen aanvaarden, wat wordt gegeven, maar we behouden ons het recht voor een be spreking te vragen omtrent de beweeg redenen", zo formuleerde de voorzitter het standpunt van het beherende colle ge. Heeft dus de laatste tien jaar dit grote totaal aan verliezen in het brand punt van de belangstelling gestaan, voor de toekomst zal het de exploitatie in verhouding tot het steeds toenemende toerisme op het eiland zijn. De maat schappij moet enkele maanden per jaar een enorme overcapaciteit maken voor de recreatie en dat zal nog steeds toe nemen. Er zijn al berekeningen gemaakt over de omvang hiervan en een brief naar de minister met een opsomming van deze nieuwe exploitatiemoeilijk heden zal het vervolg zijn. Een heel ander facet van deze recrean- tenstroom is de veiligheid van liet win- ebied. De zoetwaterbei onder de West hoek van Schouwen is nog steeds de grootste van de gehele provincie Zee land. Er zijn al prognoses gemaakt over de toeneming van het waterverbruik in de toekomst. Gebaseerd op factoren als het gebruik per hoofd, de recreatie, de tuinbouw, de industrie en de bevolkings toename. In 1980 wordt een produktie nodig geacht van 1,8 miljoen kubieke meter water, het dubbele van wat thans jaarlijks door de leidingen stroomt. In het jaar 2000 wijzen de prognoses naar een verbruik van 3.4 miljoen kubieke meter per jaar. De watervoorraad in de Westhoek van Schouwen is hiervoor toereikend, maar het wingebied van de maatschappij zal moeten worden vergroot. En daar juist is nu een controverse ontstaan tussen de recreatie en (met name de veiligheid voor) de waterwinning. Daarom kon de vergadering van aandeelhouders niet ak- (Zie slot pag. 5 kol. 1) geleidelijke toeneming van het aan tal bouwvakarbeiders, het oplopen van de bouwcapaciteit en een woningpro- duktLe, welke de 100.000 per jaar moet halen. Daarnaast wenst de minister ook het „ambtelijk systeem" waarbinnen de woningproduktie zich voltrekt, een ietsje soepeler te maken. Zo wil hij het ten hemel schreiende gezeur beëindigen van de afwijkende bouwvoorschriften in de vele Nederlandse gemeenten, voorschrif ten, die het bijna onmogelijk maken een redelijke standaardisatie en grotere effi ciency bij de woningbouw te bereiken. Een commissie uit de Vereniging van Nederlandse Gemeenten werkt aan die unificatie, maar als men de „zelfstan digheidsdrift" van de Nederlandse ge meenten kent, dan weet men, dat een unificatie van de bouwvoorschriften ze ker niet op slag en stoot is te verwer kelijken. De minister en de provinciale besturen zullen daar nog een stevige karwei aan hebben en nog lang zullen die voorschriften de produktie belemme ren. Daarmee is dan een eerste vraag teken geplaatst bij de enthousiaste plan nen van de minister. Een tweede vraagteken moet gezet worden bij het directe verband, dat gelegd wordt tussen hogere beloning en hogere produktie. Algemeen is men ook in het bouwbedrijf zelf van mening, dat de produktie hoger kan zijn en dat bij een systeem van prestatiebe loning die produktie iets zal stijgen. Maar ais men droomt van een produktie per man als bijvoorbeeld van vóór 1940 dan kan die droom geen werkelijkheid worden. Daarvoor is het ..arbeidskli maat" in 1963 niet meer geschikt. Om het erg duidelijk te zeggen: met in de watten leggen wordt ongetwijfeld in 1963 wel iets bereikt, doch niet alles!! Een derde vraagteken moet gezet wor den bij het ministeriële verlangen om door samenwerking van architec ten, bouwondernemers, gemeentebestu ren enz. tot meer efficiency en hogere (massa) produktie te komen. De ver houdingen tussen deze heren en deze instanties zijn niet overal zo „ontroerend- broederlijk" dat men elkaar op slag in de armen valt na enkele sympathieke woorden van minister Bogaers. Die ver houdingen gelijken vaak meer op een distelveld dan een rozentuin. Het za! bij de samenwerking dus om een langzaam aftasten moeten gaan. waarna pas over enkele jaren de resultaten in beperkte mate zichtbaar worden! Ten slotte nog een vierde vraagteken. De minister kon niet duidelijk zeg gen, wat hij op loongebied wil doen voor zijn bouwvakkers. Dat kon niet, omdat het loonfront nog in beweging is en er nog bepaalde adviezen moeten afkomen. Wel weten we, dat de minister véél zal vragen voor ziin statuswerkers. Ver wacht de minister, dat men in andere bedrijfstakken de statusverhoging van de bouwvakkers iuichend zal aanvaar den en vervolgens voor zich zelf met een tweede plaats genoegen zal nemen... omdat m Neder'anrl een aantal woning zoekenden een huisie moet hebben? Wij hebben die schone verwachting niet! Gistermorgen is in Waalwijk een kind van anderhalf jaar van de familie A. Klerks in een achter de woning gele gen vijver geraakt en verdronken. ...is het 10 jaar geleden, dat de Engelse altzangeres Kathleen M. Ferrier op 41-jarige leeftijd te Londen overleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1