G.S. bezag vragen rond de dijkdienstplicht Zeeuwse ploegkampioen vandaag naar Canada 'HoogeHuys AGENDA WALCHEREN Burgerlijke Stand Sip* Lijm hout met plezier en met CETAFLEX MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN Naar het wilde westen met de Sinatraclan P.Z.E.M. contra Polder Walcheren Huidige regeling is onbevredigend „Reddijk" LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING Auto kwam in botsing met fietsende dame Bejaarde bromfietser in botsing met auto Ongeval op jachtwerf AANWINSTEN OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Openbare leeszaal en bibliotheek Vlissingen Gevonden voorwerpen Hervormde vrouwengroep kwam bijeen Middenstandstentoonstelling in 's-Heerenhoek tijdens de winkelweek Voor wereldkampioenschappen STOPPELLAND EN GRASLAND MET STENEN IN CALEDON Zeeuws kampioen Oefenen ZATERDAG 5 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben vrijdagmorgen de partijen gehoord in geschillen inzake de indeling van werknemers van de P.Z.E.M. in het dijk- leger van de Polder Walcheren. Het was voor het eerst, dat deze geschillen in een openbare G.S.-zitting werden behandeld. Het college stond onder voorzitterschap van gedeputeerde M. J van Poelje. Het betrof hier de indeling van de heer J. Mangold uit Souburg, bankwerker in de mechanische werkplaats van de Cen trale Zeeland van de P.Z.E.M., waarbij als gemachtige voor de P.Z.E.M optrad de heer J. Stikkelorum. Voorts was de heer M. Dellebeke, loodgieter-gasfitter bij de P.Z.E.M., afkomstig uit Souburg, in beroep gegaan tegen zijn indeling in het dijkleger. De P.Z.E.M.-gemachtigde vroeg vrijstel ling van de heer J. Mangold van de dijk dienstplicht op grond van het feit, dat hij behoort tot de categorie van het moei lijk of geheel niet vervangbare techni sche personeel. De heer Stikkelorum voerde aan, dat niet alleen onder nor male omstandigheden, maar ook onder bijzondere omstandigheden, de P.Z.E.M.- centrale zo lang mogelijk moet kunnen blijven werken. Betrokkene is tevens in gedeeld in de E.H.B.O.-afdeling van de bedrijfszelfbescherming van de P.Z.E.M. Verder wees hij op de vrijstellingen van militaire dienstplicht of voor de B.B., die de P.Z.E.M. voor het moeilijk of niet vervangbare technisch personeel, reeds door de minister van defensie werden verleend. De heer Mangold zal voorts moeten wor den ingezet wanneer bij watersnood de P.Z.E.M.-centrale gevaar loopt onder water te komen staan. De P.Z.E.M.-ge machtigde concludeerde dan ook tot vrij' stelling van dijkdienstplicht. Mr. P. Plomp, griffier van de polder Walcheren kon de bezwaren van de P.Z.E.M. niet anders dan „redelijk" noe men. Hij wees erop, dat de indeling ver warring en onzekerheid ten gevolge kan hebben, aangezien de betrokkenen niet weten, waaraan zij zich uiteindelijk heb' ben te houden. (Advertentie) VANDAAG Middelburg City. Sodom en Gomorra, 20 uur, 14 jaar. Electro: Ook commando's kennen angst, 19 en 21.15 uur, 14 jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren 917 uur. Instuif clubhuis Trefpunt: filmavond en dansen, 19.30 uur. Koorkerkcentrum: instuif jeugdraad, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Sodom en Gomor ra, 19 uur, 14 jaar. Luxor: Sergeant 3, 19 en 21 uur, 14 jaar. Scheldekwartièr: cabaretavond Schelde-ambtenaren. 20 uur. Concertgebouw: uitvoering Vlis- singse Accordeon Vereniging V.K.M.V., 20 uur. Goes Grand: Sodom en Gomorra, 19 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Provinciale hervormde diaconale vergadering, 14 uur. Centraal: Vergadering Zeeuwse Schaak bond, 15 uur. Prins van Oranje: Algeme ne jaarvergadering K.N.V.B., afd Zee land, 16 uur Souburg De Zwaan: Souburgs Toneel en Cabaret met „Een huis vol verrassingen. 20 uur. Westkapelle „Westkapelle Herrijst"- Tarza de wolfshond, 16 uur. De overval. 20 uur Terneuzen Luxor: Hatari, 20 uur. a.l. Con certgebouw- Bulletje en Boonestaak bij de rechter (Leids Jeugdtoneel In samen werking met Terneuzense Jeugdraad). 14.30 uur. Concertgebouw: Soldaten in nylons, 20 uur, a.l. Hulst -- Bioscoopgebouw: De 3 sergeanten, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Liefde zon der uitzicht, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: De avonturen van graaf Bobby, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater- Fortunat, 20 uur, 14 laar. Markt: Start oriëntatierit P J. G. Zeeuwsch-Vlaanderen, 13.45- -14.30 uur. Breskens Casinobioscoop: De mysterieuze moordenaar, 20 uur, 18 Jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Exodus, 20 uur, 14 jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: ex positie G. Lataster, 921 uur. Zierikzee Concertzaal: Koorts in 't bloed. 20 uur, 18 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Rimboevech ters in Birma, 20 uur, 14 Jaar. Sint-Maartensdijk Bioscoop „De Gouden Leeuw". Fernandel als noodboekhouder, 19.30 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: 55 Dagen Peking, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Echtscheiding op z'n Italiaans. 18.45 en 21 uur, 18 jaar. MORGEN Middelburg City: Sodom en Gomorra, 20 uur en 14 30 uur. 14 jaar. Electro: Ook commando's kennen angst. 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar Molenwater MiniatuuT Wal cheren 917 uur. Vlissingen - Alhambra- Sodom en Gomor ra, 15 en 19 uur. 14 jaar Luxor- Serge ant 3, 15 en 20 uur. 14 jaar. Goes Grand- Sodom en Gomorra. 15 en 19 uur. Terneuzen Luxor: Hatari, 15 en 20 uur. a.l. Concertgebouw Soldaten in nylons. 20 uur, a.l Hulst - Bioscoopgebouw' Geld speelt geen rol, 14.15 uur, a.l. Bioscoopgebouw- De 3 sergeanten. 16.15 en 20.45 uur, 14 jaar Bioscoopgebouw- Mariandl is verloofd. 18.30 uur. a.l. Sas van Gent - Olympiatheater: Summer Holiday. 15 30 en 20 uur, a.l Axel - Het Centrum- De avonturen van graat Bobby 15 45 uur. a i Het Centrum De 'aatste Vikingen. 20 uur. 14 jaar Oostburg Ledeltheater De oende van Montanat, 14 uur, 14 jaaT Ledeltheater Fortunat. 16 30 en 20 uur. 14 jaar. Breskens - De butler des doods. 16 en 20 uur, 14 Jaar IJzendijke - Hofzichttheater- Exodus, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Westdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie G. Lataster, 1421 uur. Zierikzee Concertzaal: Rimboevechters ln Birma. 15 uur, 14 jaar Koorts in bloed. 20 uur, 18 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De goudrovers van Fort Benson, 14 uur, 14 Jaar. Roxy 55 Dagen Peking, 16 en 20 uur, 14 jaar Luxor: De prairieduivel met het litte ken, 14 uur, 14 Jaar. Luxor- Echtschei ding op z'n Italiaans, 16, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. De Polder Walcheren verwacht ook van gedwongen personeel niet zo veel, men werkt liever met vrijwillige krachten, die geoefend zijn in de dijk- Iegerwerkzaamheden. „De heren Mangold en Deilebeke zijn het slacht offer van een systeem dat niet be vredigt". Het huidige systeem „een papieren organisatie" bevredigt daarom niet, omdat de keuze willekeurig is. Nochtans heeft de Polder Walcheren 3000 man nodig voor het dijkleger, acht procent van de mannelijke bevolking. „De Polder Walcheren heeft op de keuze van de mensen vrijwel geen invloed", zo ver klaarde de griffier, die nog wees op de in 1959 verzochte wijziging in het sys teem, waarbij een algemene verplichting in geval van gevaar zou worden inge voerd. In dat geval zou men het sys teem van de lijsten kunnen verlaten en inderdaad kunnen werken met een vrij willig aanbod en het benodigde aantal kunnen aanvullen met verplichte dijk- dienst. Hoewel hij zich „sterk geïmpo neerd" noemde door de overwegingen van de P.Z.E.M., meende hij toch niet te kunnen concluderen tot ontheffing, omdat de huidige regeling bij nog meer ontheffingen nóg ondoelmatiger zou worden. Overigens: „een absolute verhinde- niet", aldus mr. Plomp. Wat betreft het beroep van de heer Del lebeke, die niet was verschenen, inzake diens indeling bij het dijkleger, zag de vertegenwoordiger van de Polder Wal cheren niet de minste reden tot onthef fing. G.S. zullen volgende week vrijdag hun beslissing kenbaar maken. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur reed de heer M. J. B. uit Axel met zijn bestel auto uit de richting Zaamslag naar Reuzenhoek. Van een aldaar gelegen op rit naderde per fiets mevrouw De P. uit Hoek van de Dijk, die in botsing kwam met de bestelauto. Dokter C. Verboom uit Zaamslag, die spoedig na het onge val ter plaatse was, verleende aan me vrouw De P., die verwondingen had op gelopen aan het hoofd en klaagde over rugpijn, de eerste hulp. Het slachtoffer is naar huis vervoerd. Er ontstond enige materiële schade. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur stak de 74-jarige heer F. van O, uit Clinge (B.) met zijn bromfiets te Zaamslag-Veer de provinciale voorrangsweg over. Hij ver leende daarbij geen voorrang aan een uit de richting Perkpolder komende per sonenauto, bestuurd door de heer T. A. R. uit Bergen op Zoom. Beide voertui gen kwamen met elkaar in botsing, waarbij de heer Van O. werd gewond. Dokter M. Elenbaas uit Zaamslag, die de eerste hulp verleende, liet de heer Van O. overbrengen naar het St.-Lidui- na-ziekenhuis te Hulst. Beide voertuigen werden beschadigd. Op de jachtwerf van de gebroeders Maas te Breskens heeft zaterdagmorgen een bedrijfsongeval plaats gehad, waar bij V. R. te Breskens door een weg springend stuk hout van de freesbank in zijn rechter lies werd getroffen. Hier bij liep hij een slagaderlijke bloeding op. Het personeel verleende de eerste hulp. Dokter A. Ossewaarde uit Breskens liet het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. MIDDELBURG De openbare leeszaal en bibliotheek te Mid delburg werd in september uitgebreid met de volgende werken: Romans* Amis: Lucky Jim, Andersch: De roodharige, Carlon: In de greep van de angst, Cau: Gods erbarmen, Griffin: Zwart als ik, Hardy: De deserteur van Muratoli, Hidding: Het versterkte huis, Huizinga: De mantel der liefde, Stewart: Nacht zonder maan, Straker: Moord met twee onbekenden, Terpstra: De droom, Vestdijk: De rfadagen van Pilatus, Veulemans: Misschien morgen, Wilson: Bo hémiens in Solo, Winter: De weduwe en haar piloot. Romans in vreemde talen: Aubry: Le second empire, Bordeaux St.: Francois de sales et notre coeur de chair, Dhötel: Les mystè- res de Charlieu-sur-Bar, Krell: Das Haus der roten Krebse, Remarauef Die Nacht von Lis sabon, Roche, de la: Return to Jalna, Sayers: Have his carcase: Seipolt: Der aufgeweckte Siebenschlafer, Stewart: The moon-spinners, Studiewerken: Angelet-Hustache: Eckhart en de mystiek van zijn tijd, Banning: Heden daagse sociale bewegingen, Bergh, van den: Aarde en wereld in ruimte en tijd, Bergh van Eysinga, van den: Hegel, Berkhof: Haveloos India, Bernet Kempers: Meesters der mu ziek, Boer, de, en Bottema: Scheepjes in en buiten de fles, Bollnow: Nieuwe geborgen heid, Bothof en Van Wijk: Vlechten met pit- riet, Bracken: Het kijk-hoe-kwiek-ik-kook- boek, Dijk, van: Ontwikkelen, afdrukken en vergroten, Feenstra: De gronden der Neder landse staatsinrichting, Giltay-Nijssen: Ju welen, Golterman: Eén Heer, één kerk, Kosch: Wat is dat voor een boom?, Logger: Leer uw kinderen goed spreken, Noailles en Guilcher: Het verborgen leven van de bloem, Ruytenschildt: Zeilen, Schamhardt: hand boekje voor het jeugdwerk. Schrijver: Hoe schrijf ik goede brieven!, Steffen en Noor- dam: Tussen eb en vloed, Vreedenburgh: Tennis voor beginners en voor leken, Vijftig jaar luchtmacht. Wentinck: Torens, tempels en taveernen, Zumthor: Het dagelijks leven in de gouden eeuw. De commissaris van politie te Middelburg maakt bekend dat in het tijdvak van 25 sep tember 1963 tot en met 2 oktober 1963 de onderstaande voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven. Indien een dezer voorwerpen bij de vinder wordt afgehaald gelieve men hiervan kennis te geven aan ge noemd bureau van politie. Portemonnees met inhoud, wieldop, grijze rok en blouse, rechter zwarte rubberlaars, schoolschrift, handschoenen, combinatietang, speelgoedautootjes in plastic zakje, militair embleem, goudkleurige armband, fietssleu- teltje, gele honderiem, zwarte regenbroek, witte ballpoint, zilveren broche, bedeltje, gummi-waterzak, plastic pistool, voetsteun v. bromfiets, zwarte plastic regenjas, zilveren kettinkje met hangertje, hondebelasting- en rabiespenning, zilveren kettinkje met bedel tjes, gev. in oud papier, rechter grijs kinder schoentje en badhanddoek. GR1JPSKERKE Collecte De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds te Amsterdam heeft te Grijpskerke opgebracht 132,87. In de maand september werden in de open bare bibliotheek te Vlissingen uitgeleend: 2979 romans, 184 romans in andere talen en 1162 studieboeken. In de jeugdleeszaal 2162 boeken, (totaal 6487). De tijdschriften- en krantenzaal werd be zocht door 440 mannen en 181 vrouwen. De jeugdleeszaal door 108 meisjes en 72 jongens, (totaal 801). Het boekenbezit van de openbare leeszaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Romans: Gergely: Szöszi, Gombrowicz, Ferdydurke; Keim, De laatste reis van de „Mary Ann"; Kersh, Bekentenis op sterk water; Leroux, Het spook van de opera; Martin, Het erfdeel; Marxveldt, van, Marij ke; Marxveldt, van, Marijke's bestemming; Marxveldt, van, De toekomst van Marijke; Müller-Marein, Hei eendenproces; Ooster- loo, Onder het puin stierf het geluk, Preve- lakis, De zon van de dood; Reve, van, het, Tien vrolijke verhalen; Slaughter, Dokter Benson's ideaal; Székely-Lulofs, De honger tocht van 1911. Romans in andere talen: Rinser, Die volko- mene Freude, Spark, The prime of Miss Jean Brodie; Pasoline, Ragazzi di vita. Studieboeken: Alberts, Wilhelmina, Konin gin der Nederlanden; Bremen, van, Ver warming; Cageling, Zeegaande vloot; Claus, Een bruid in de morgen; Conflict, het, Als maatschappelijk verschijnsel; Coolen, Sprook jes uit alle landen; Dagnelie en Dagnelie- Bremer, Droogbloemen; Firth: Sociale^ antro pologie; Crimm,, Rafaël, Heiwig, Karakter ologie; Liesel, Bidt broeders met ons; Ligt- hart en Scheepstra, Het boek van Pim en Mien; Oordt, van, Poppen en dieren van plastic en stof; Rau, De Zon; Schol, Winkel administratie Benary-Isbert, Annegrete op Heiligenwald; Blyton, De vijf als detectives; Blyton, De vijf en de schat van de strand jutter; Blyton, De vijf en de verdwenen ge leerden,; Blyton, De vijf en de oude boerderij; Bond, De beroemde beer Paddington; Bond, Paddington op pad; Geest, van der, Contra bande; Grashoff, Geertje op de Karin; Gras- hoff, Renée leert kamperen; Grashoff, Renée leert fietsen; Grashoff, Renée leert piano spelen; Krass, Mijn oerpake en ik; Meiden- Coolsma, De knecht van de koning; Mui- derman, Tradi op de „kleine wielen"; Nier- op, Hoera voor Miesje Sandelhout; Robinson, Jij bent de sterkste; Vanderzee, Emigreren is voorgoed. Studieboeken: Amstel, van, De boodschap per van de prins; Blankevoort, van de. Oude rijmpjes; Fouillé, De geschiedenis der sche pen; Green, Lancelyn, Mascotte van Troje; Hillen, Mythologische handboekje; Knegt- mans, Eigen Naardweg 101; Petersen, Prehis torische dieren; Steen, Roald Amundsen; Vessem, van, Vinnie; Wamelink, Als het weer feest is; Wvatt, De jonge reizigers in Portugal. De oud-Vlissinger M. W. de Bruine jr., tuinman aan de Outward Bound School te Renesse, is met ingang van 1 decem ber a.s. benoemd tot opzichter van de plantsoenendienst te Krimpen a.d. IJsel. WESTKAPELLE De hervormde vrouwenvereniging van Westkapelle vergaderde dezer dagen onder leiding van de presidente, me vrouw Oosthoek-Kruit. De maatschap pelijk werkster, mejuffrouw Klooster man, vertelde over haar reis naar Is raël. Zij deed dit aan de hand van kleurendia's. VLISSINGEN Bevallen: P. A. ZoutewelleWillemse, d.; J. W. de GrootScheers, d.; J. W. van Hoepen Sorgedrager, z.; G. SchölvinckLenzini, z.; D. SiahayaGunter, z.; M. T. van der Wal Oosterhof, z.; J. BoermaAppelhof, d.; A. CastelFiigenschuh, z.; N. J. Cornelisse Brugge, z.; A. FrejdHeijnen, z.; C. van der HoekHubregtse, z.; J. MeinenVerhelst, z.; R. F. TemmermanBuying, z.; J. P. Tissink— Bliek, d. Ondertrouwd: G. C. A. van Vliet en W. C. Bieze, 20 j.; L. C. M. Heinsen, 22 j. en J. Mommaas, 20 j., J. Ch. van Pamelen, 26 j. en A. M. Nooijens, 19 j.; H. C. A. Tax, 25 j. en C. M. M. Berg, 22 j. Getrouwd: C. P. de Rooij en M C. J. P. Kroon, 19 j.; H. G. van der Sluys en C. F. van der Weide, 25 i.; J. Sturm, 25 j. en M. D. van der Welle. J. de Jonge en J. A. Begthel, 29 j.: L. Ternardi. 29 j. en M. W. C. Hemme- kam, 24 j. Overleden: J. A Bieze, 61 J., wedn. v. A. H. Kapper; B. Wattel, 43 j., e. v. J. A. Paauwe; P J. Back, 80 j., e. v. J. de Ridder; A. le Roij, 79 i., e. v. J. v. d. Hof; M. J. Ratelband, 64 j., e. v. I. R. M. van Maldegem; H. L. van Houcke, 72 j.: M. van der Vegt, 57 j., e. v. J Loon SEROOSKERKE (W.) Bevallen: G. de Visser—Cornelisse, d.; P. v. d Bosse—Meijers, z.; E. Meulenberg—de Klerk, z.; T. Wattel—Schout, z.; A. Wattel— Riemens, d. Getrouwd: C. H. de Bruin, 27 j. en L. Leij- ten, 22 j. Overleden: C. Smits, 85 J. e. van J. Antheu- nisse. ZOUTELANDE Bevallen: C. Meijers—de Korte, z. Ondertrouwd: W. J. de Steur, 24 j. en M. I. Hejjnen, 21 j. KOUDEKERKE Bevallen: M. BommeljéKwekkeboom, z.; M. P. DominicusHage, d. Getrouwd: J. Osté, 24 j. en J. M. Koole, 21 j.; J. Weijermans, 27 j. en M. J. Flipse, 22 j.; A. Potappel, 25 j. en C. Sturm, 22 j. Overleden: L. J. Viergever, 77 i.; P. J. Kool wijk, 88 j. wed. van A. Laport; J. F. Ver meulen, 79 j. e. van O. Dumas.: T. Rouw, 80 j. wed. van D. Tholens. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Bevallen: M. Houterman—de Visser, z. Ondertrouwd: G. J. de Voogd, 24 j. en K. L. Karsunke, 28 j. Getrouwd: C. Cornelisse, 26 j. en G. C. van Offenbeek, 22 j. OOSTKAPELLE Bevallen: C. Kikde Pagter, d.; A. ,Vos Sturm, d.; S. GommezBroekroelofs, z. Overleden: J. M. Ruster, 62 j., e. v. W. van Gilst. Getrouwd: C. P. van Veen, 25 j. en G. Jobse, 23 j.; J. Willeboordse, 28 j. en C. van den Broeke, 21 j.; J. Marijs, 23 j. en C. C. Franc- ke, 25 j.; D. C. Apon, 23 j. en J. M. de Voogt, 22 j. SINT-LAURENS Bevallen: K. E. Hillebrandde Regt, z. Getrouwd: K. Dekker, 26 j. en M. Ton, 26 J.; A. P. Rotte, 24 j. en N. van den Broeke, 22 j. Overleden: J. Riemens, 69 1. e. van E. Dor- leijn. DOMBURG Bevallen: A. M. TesselaarGoedbloed, z. Overleden: G. Provoost, 83 j. wedn. van A. M. de Pagter. GRIJPSKERKE Bevallen: A. J. DingemanseFlipse, z. FILMS IN ZEELAND (Vlissingen), waar een eigenaardige De Sinatra-clan, die we eerder deze week konden bewonderen in een bank roof-affaire is opnieuw in Luxor (Vlis singen), waar een eigenaardig soort western wordt gedraaid. „Sergeants 3" is namelijk meer een parodie op de western. Er wordt de spot gedreven met de Indianen en met de soldaten in het prairiefort, die de Indianen op een af standje moeten houden. Niettemin kent „Sergeants. 3 ook zijn spannende mo menten. Frank Sinatra, die de hoofdrol speelt, is ook de producent van deze film. Het is dus wei een echte clanaangelegenheid geworden met Sinatra's vrienden Sam my Davis Jr., Peter Lawford en Dean Martin in de belangrijkste rollen. De geschiedenis van Sodom en Gomor ra inspireerde een aantal Italiaanse fil mers tot het maken van een spektakel stuk, waarin de stoutste fantasieën der zuidelijke cinematografen zijn verwerkt onder de matigende leiding van regis seur Robert Aldrich. Die combinatie re sulteerde in een schepping vol schilder achtige romantiek en sensatie van het geweldadige soort. Een bont mengel moesje van kleurrijke taferelen afgewis seld met wat pseudo-moraliserende scé- nes-op-zijn Amerikaans. Te zien in City (Middelburg), Alhambra (Vlissin gen) en Grand (Goes). Electro (Middelburg) vertoont een film over de strijd van Franse para's en legio nairs. „Ook commando's kennen angst" verklapt de titel ons en de inhoud tracht het bewijs van deze stelling te leveren. AAGTEKERKE Bejaardensociëteit Aagtekerke weer geopend Dinsdagmiddag werd de bejaardensocië teit te Aagtekerke voor het a.s. win terseizoen weer geopend. De voorzitter de heer P. Kodde heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder burgemeester en wethouders, alsmede ds. Duisterhof. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord dat allen die vorig seizoen de bijeenkomsten bezochten, ook thans weer aanwezig konden zijn. Ook burgemeester Melse richtte harte lijke woorden tot de aanwezigen. De eerste middag werd door 25 personen bezocht. P.J.G. startte vergaderseizoen Dezer dagen hield de P.J.G., afdeling Aagtekerke, haar eerste ledenvergade ring in het nieuwe vergaderseizoen. Na enige huishoudelijke zaken afge handeld te hebben, kreeg de algemeen adjunct de heer A. Maljaars gelegen heid tot het houden van een praatje over het oogstjaar 1963. Na een uit gebreide en leerzame discussie werd spreker dankgezegd voor het naar vorengebrachte. Voorts werd een commissie benoemd die het culturele gedeelte van het win- terprogramma moet verzorgen. Ook werd een beroep gedaan op de leden om mee te doen aan de cursus algemene omgangsvormen en spreken in het openbaar, waarvoor wel belang stelling bestond. Ook werd de mogelijk heid geopperd voor een cursus Duits of Engels. Tot slot dankte de voorzitter, de heer A. de Visser allen voor hun medewer king deze avond betoond en sloot de vergadering. (Advertentie) Raad Aardenburg komt bijeen Op de agenda voor de a.s. maandag 7 oktober des avonds te half acht te hou den vergadering van de raad der ge meente Aardenburg komen onder meer de navolgende punten voor: wijziging van de verordening tot toekenning van kolentoeslag aan minder draagkrachti- gen; het plaatsen van een betonnen abri bij bushalte te Draaibrug; wijziging van de verordening beloning gemeentelijke lijkschouwer: wijziging destructieveror dening en opheffing van de raadscom missies voor advies inzake toewijding van woningwetwoningen. Met hand in draaibank De 15-jarige N. V. uit Breskens kwam dezer dagen op de technische school te Oostburg met zijn linkerhand in een draaibank. In het ziekenhuis te Oost burg werd medische hulp verleend. De top van zijn pink moest worden geam puteerd. Actie Dousadj in Zuidzande De door de Zuidzandse jeugdraad ge voerde acties in het kader van de hulp verlening voor Dousadj, zijn thans af gesloten en hebben in totaal bruto op geleverd het mooie bedrag van 811, Deze gelden kwamen bijeen door onder anderen het organiseren van een gekos tumeerde voetbalwedstrijd, balonnen- wedstrijd, verkoop van glazen, ballpoints en speldjes. Ook in de gemeenten Cad- zand en Retranchement ontplooiden de Zuidzandse jongeren hun activiteiten. Het ten verkoop aanbieden van de ver schillende „spaar-attributen" bracht hier op respectievelijk 104,85 en 51, Bij de balonnenwedstrijd werd een prijs behaald door 1. Sartonie van Haren, 2. Petra Mol! en 3. Jaap Casteleijn. Deze ballonnen kwamen terecht in Herfold, Bielefeld en Munster. Botsing De 13-jarige J. W. te Breskens botste dezer dagen met zijn rijwiel op het kruispunt WeijkmanlaanPh. v. Kleef- straat in zijn woonplaats tegen een per sonenauto, bestuurd door H. uit Bres kens. De jongen liep een sleutelbeen breuk op. De auto werd licht bescha digd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 3-10: Spontanity van Antwerpen, Elin-Haven van Barcelona, 4-10: Guido-Donegani van Antwerpen, Antha van Antwerpen, Bro van Terneuzen. Vlissingen vertrokken op 3-10: Fatih naar Istanboul, Memmon naar Bremen, Mello naar Sunderland, 4-10: Spontanity naar Billing- ham. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 3- 10: Bloemgracht van Rotterdam, Tycha van Londen, Hoyledesingel van Rotterdam, Gra- no van Le-Havre/Terneuzen, Diana-V van zee, 4-10: Colette van Rotterdam, Nedereems van Londen, Ommenkerk van Duinkerken, Bonafide van Bayonne, La-Paloma van Lon den, Linde van Stettin, Oranje van Ply mouth, Taurus van Goole, Heiloo van Duin kerken. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 3- 10: Leendert-Broere naar Leningrad, Janny naar zee, Helemar-H naar Limmerick, Esso- Amsterdam naar Rotterdam, Averdijk naar Rotterdam, Ka*>edijk naar Rotterdam, Heemskerk naar Marseille, 4-10: Albert-Wil- lem naar Dublin/Terneuzen, Tjerk-Hiddes naar Liverpool, Maas naar Huil, Leuvehaven naar Rotterdam, Friso naar Hamburg, Kitti- wake naar Belfast, Teun naar Duinkerken, Sloterdijk naar Rotterdam, Zaankerk naar Rotterdam. ZONDAG 6 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Snoep, 2.30 ds. Duisterhof, Arnemuiden 11 en 4.30 kand. v. d. Bank, Biggekerke 9.30 ds. Odé (H.D.) 2 ds. Den Toom, Domburg 10 ds. Duisterhof, 7 ds. v. Dul- lemen, Grijpskerke 10 dr. Bakker, 5 mej. ds. Valk (jeugdd.), Kleverskerke 10 ds. Wieringa, Koudekerke 10 ds. v. Herwaarden, 2.30 ds. Altena, 7 ds. Alte- na (Lammerenburg), 't Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. Her waarden, Meliskerke 2.30 ds. Odé, Mid delburg: Nieuwe Kerk 10 ds. v. Boven (H.D.), 7 ds. Snoep, Engelse Kerk 10 ds. v. Santen, Koorkerk 10 ds. Ruiten berg, Oostkerk 10 ds. Nauta, Nieuw en St. Joosland 10 ds. v. Haarlem (H.D.), 2.30 ds. Kok, Souburg West 10 ds. v. Duijne (H.D.), 7 ds. Den Toom, School 9.30 ds. Den Toom, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard, Ritthem 10 en 2.30 ds. Nennie, Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. d Wind, St. Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. v. Haarlem, Veere 2 ds. Wieringa, Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kloos terman, 5 ds. Kwast, 't Anker 10.45 ieugdkerk, Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. Kwast (jeugdd.), Bejaar dentehuis 7 ds. Verschoor. Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.), Zoute- lande 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Fil. Volle Evang. Kapel. Vlissingen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faasen. Geref. Kerk. Arnemuiden 9.30 ds. Schee- Ie, 2.30 ds. Oegema; Domburg 10 dienst, 2.30 ds. Kornet; Gapinge 9.30 en 2 ds. Van Wouwe; Grijpskerke 10.30 ds. Bos man, 2.30 ds. v. Wilgenburg; Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer; Middelburg Hof- pleinkerk 9.30 ds. v. Wilgenburg, 2.30 ds. Boonstra, 5 ds. v. Wilgenburg, Noor- derkerk 9.30 ds. Boonstra; Ontmoetings- kerk 10.15 ds. v. Til, 5 ds. v. Til; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gom- mer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Boot; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden; Vee- re 10 ds. Oegema, 2.30 ds. Scheele; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Kornet; Vrouwen polder 10 en 2.30 ds. Bosman; Westka pelle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.) Middelburg 8.30 en 9.30 ds. Wiskerke, Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren, 4 Eredienst. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst, Westkapelle 9.30, 2 en 8 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 Chr. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter J. de la Hayze, Seisdam 22. tel. 4305. Apotheek Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: dokter R. Grlppeling, Badhuis straat 121, tel. 2190. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, tel. 01185231. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter G. Schap, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189—212. DIERENARTSEN Walcheren: dokter J. C. Klok te Oostkapel le, tel. 01188—443. Kring: Middelburg 10 ds. Ruitenberg. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 11.15, ds. ten Kouwelaar, Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaar. Doopsgezinde GemeenteMiddelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Siccama. Herst. Apostolische Zenedingsgem.Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilsk., 330 Openb. sk., 7.30 Verloss. sk. o.l.v. brig. Hoevers, Vlissingen 10 Heilsk. Herv. Geref. Gemeente: Vlissingen Scherminkelstraat 32) 10 en 6 dhr. De Ridder. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Scherminkelstraat 32) 3 dhr Da- vidsz. Volle Evang. Gemeente: Middelburg: 10 dienst. VEILING KRABBENDIJKE. 4 oktober. Appels: Cox O. Pippin 1 85-90 58, 80-83 54—62, 70-80 57—64, 70-75 55—60, 65-70 51—54, 60-65 42—45, 55-60 29—30, 2 80-85 53— 59, 75-80 53—59, 70-75 51—56, 65-70 48—50, 60- 65 36—40, 55-60 26—29, 2d 17, 3 grof 31—38, 3 f. 1519, kroet 1321, stek 5. Appels val 12 14 Gieser Wildeman val 16. Peren: Confe rence 1 75-80 48, 70-75 50, 65-70 49, 60-65 45, 55-60 37, 2 70-75 45, 65-70 42-^5, 60-65 39^2, 55-60 31—33, 2d 21—22, 3 grof 34, 3 fijn 24, kroet 310. Bonne Louise 2 63-70 5054, 60-65 55, 55-60 50, 2d 18, 3 grof 20—24, 3 fijn 18, kroet 8. Doyenne du C. 2 80-85 86, 75-80 89, 70-75 90, 65-70 80, 3 grof 63, 3 fijn 54, kroet 38, stek 17. Br. Hardy 2 70-75 77, 65-70 75, 60- 65 62, 2d 55-60 47, 2d 50-53 22, 3 grof 48, 3 fijn 36 36, kroet 1921. VEILING MIDDELBURG. 4 oktober. Fruit: Tomaten A 1 5.11, A 2 2.05 —2.29, B 1 3.85, B 2 2.02—3, C 2 1.80. Conïe- cence 70-75 30, 65-70 4252, 60-65 2930. 55-60 2732, 3 grof 3138. Doyenne du Cornice 75- 80 74, 3 grof 68. St. Remy 70-75 2425. 60-65 24. Manks Codlin 65-70 21—23, 60-65 16—18, 3 grof 1416. Appels val en kroet 1016. Me loenen: ogen 2134, ananas 2248, suiker 62. Frankenthaler 1.481.70. Black Alicante 1.56 1.80. Cox Orange Pippin 70-op 5757, 55-65 39, 3 grof 3436. James Grieve 75-80 4859, 70-75 41—53, 65-70 40, 60-63 30—39. Transpa rent de Cronsels 95-95 26, 75-85 2728, 65-75 22.24. Goudrenet 3 grof 3135, val 1621. Groenten: Andijvie 1 25, 2 19%. Sav. kool 1 25, 2 I8V2. Bloemkool 4 st. 4774, 6 st. 3168. 8 st. 21—51, 10 st. 1627. Sla 3%—23. Uien 14— 22. Breekpeen 1018. Boskroten 813. Rode kool 620. Witte kool 1015. Kassnijbonen 1.261.44. Pronkbonen 6476. Dubb. prinses- sebonen 1.041.46. Prei 14. Spruiten ongesch. 3182 ,gesch. 4046. Spinazie 4662. Witlof 1.031.25. Waspeen 1626. Bospeen 1034. Exportveiling: Ellison's Orange 2 80 31, 75-80 30, 70-75 28, 65-70 27, 2d 19, 3 grof 20, 3 fijn 13, kroet 12. Cox's Orange Pippin 1 80 55. 75-80 56, 70-75 56, 65-70 52—60, 60-65 42.20— 42.80, 55-60 29, 2 80 48, 75-80 47, 70-75 47, 65-70 44, 2d 16, 3 grof 33, 3 fijn 17, kroet 16. Bonne Louise d'Avr. 1 65 52, 60-65 59, 55-60 34. 50-55 42, 2d 22, 3 grof 42. 3 fijn 17, kroet 3. Con ference 1 65 48, 60-65 44.90, 55-60 36.50—36.90, 2d 21.40—21.90, 3 grof 29.40—30.10, 3 fijn 18.60 20.30, kroet 3. Aanvoer 98.000 kg. Légipont 1 70 45, 65-70 47, 60-65 43, 55-60 33, 2d 13, 3 fijn 6. Doyenne du Cornice 2 85-90 71, 80-85 74, 73-80 77, 70-75 76, 65-70 72. Goudrenet 1 85 37, 80-85 38, 75-80 40. Glorie van Holland 1 85 29, 80-85 28, 75-80 32, 70-75 32, 65-70 27, 2 80-85 30, 75-80 27, 70-75 26, 65-70 24, 2d 17, 3 grof 22, 3 fijn 16, kroet 14. Laxton Fortune 1 65-70 47. Laxton's Superbe 2 75-80 28, 70-75 29, 65-70 25, 60-65 21, 2d 17, 3 grof 21, 3 fijn 18, kroet 16. Bramley's Seedling 2 90 17, 80-90 18, 70-80 19, 2d 17. Eerste bieten aangevoerd Donderdagmorgen zijn de eerste suiker bieten aan de kade te Breskens aange voerd. De heer G. Doens uit IJzendijke passeerde als eerste de weegbrug met 10 ton voor de „Coöperatieve" te Sas van Gent. Zoals reeds eerder gemeld, organiseert de plaatselijke middenstand van 's-Hee- renhoek in het kader van de winkelweek van 10 t.m. 13 oktober een expositie in de „Jeugdhoeve". Deze expositie wordt op donderdag 10 oktober om 14 uur ge opend door de rijksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland, de heer A. Korstanje, te Goes. Vrijdagavond brengt de Goese fruitfee, mej. Kitty Claeys, een bezoek aan de tentoonstelling. Op zaterdag houdt de motor- en brom fietsclub „De zingende bougie" 's mid dags een prestatierit, terwijl 's avonds een handboogschutters festijn wordt ge organiseerd. Ook aan de jeugd is ge dacht. Op zaterdag en zondag worden in de bovenzaal films vertoond, die af gewisseld worden door het optreden van een goochelaar. Iedere bezoeker van de tentoonstelling krijgt een mooi uitgevoerd expositie speldje, terwijl door enkele standhou ders voor iedere 50ste bezoeker een ver rassing beschikbaar wordt gesteld. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 22 uur. De winkelweer duurt nog tot zaterdag 19 oktober. Reclasseringscollecte De reclasseringscollecte heeft te Wemel- dinge opgebracht f 97,60. Kees de Jager (30) uit Rilland- Bath zal samen met Jaap Bur gers uit Zevenbergschehoek Ne derland vertegenwoordigen op de wereldploegkampioenschap- pen volgende week in Canada. Vanavond stapt de jonge Zeeuw om half zeven in een vliegtuig op Zestienhoven, dat hem naar Londen zal brengen. Van daarui" gaat het naar Caledon in Onta rio, waar volgende week don derdag de wedstrijd in rondploe- gen in het stoppelveld en de dag daarop de strijd in het grasland is. Teamleider van de Nederlanders is de landelijk secretaris van de C.J.B T.B., de heer Baerends uit Ede (Gel derland) en Arie Steehouwer uit Ro zenburg gaat mee als bestuurslid voor Nederland in de Wereld Ploe gen Organisatie (W.P.O.). Ieder jaar gaan de twee besten van de landelijke kampioenschappen naar de wereldpioegwedstrijden. Kees de Jager werd vorig jaar Nederlands kampioen in de Flevopolder, Jaap Burgers tweede. Daarom zijn zij nu aan de beurt om de Nederlandse drie kleur hoog te houden bij het rond- ploegen. Samen met zo'n 35 deelne mers uit Europa, Australië, Nieuw- Zeeland en andere landen. Bovendien heeft deze jonge boer uit Rilland al vier maal het Zeeuws kampioenschap op zijn naam gebracht. Ook dit jaar. „Ik vind het geweldig leuk daar naar toe te kunnen gaan, maar om direct een eerste plaats te krijgen, dat moet ik nog zien. Het ploegen in stoppel- land kennen we in Nederland welis waar voldoende, maar in grasland doen wij het bijna niet hier. Ik heb ze vorig jaar bezig gezien bij de wereld kampioenschappen in de Flevopolder, nou, dan moet je wel van goede hui ze komen", vertelde Kees de Jager ons gisteren door de telefoon. Nog geoefend? „Dat was moeilijk van de zomer, als het te nat was, ging het niet en als het land droog was. dan had ik het te druk met oogsten. Maar ik draai nu al een jaartje of zeven, acht mee; ik zal eens kijken of de ervaringen zijn blijven hangen Bovendien hebben we in Caledon drie dagen de tijd om te oefenen van 's morgens negen tot 's middags een uur of vijf op het veld. En het mate riaal is gelukkig van hetzelfde fabri kaat. Maar oefenen is wel nodig, d'r zitten nogal veel stenen daar in de grond" Na de wedstrijden, georganiseerd door de wereldploegorganisatie en ge financierd door een oliemaatschappij gaan de deelnemers de omgeving daar nog wat verkennen. „We bekij ken de Niagarawatervallen en er staat een bezoek aan een landbouw school het agricultural college in Geulph, de plaats,, waar we in 'n ho tel logeren op het programma" Als Kees de Jager donderdag 17 ok tober weer terug is in Zeeland, met of zonder wereldtitel, kan hij kort daar- na weer naar de landelijke ploeg- kampioenschappen als P.J.G.'er, want op de landelijke wedstrijdendag van de Plattelands Jongeren Gemeen schap in Zevenbergschehoek haalde bij deze week de tweede plaats achter zijn mede-concurrent op de wereldkampioenschappen, Jaap Bur gers. „Maar eerst komt. Canada. Ik zal m'n best doen voor Zeeland". COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 814. Andijvie 1425 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 4378, 7 stuks 34 56 per stuk. Bloemkool IIA: 6 stuks 2858, 7 stuks 19—32. Dubb. bonen 751,35, Pronk bonen 4370, Kassnijbonen I 1,181,38, Snij bonen I 871,03, Rode kool 917, Gele kool 13—18, Groene kool 15—24, Sla IA 24—30, IIA 1017, Spinazie 5561, Spruiten IA 5486, IIA 53—60, IB 31—71, IIB 19—37, ID 57—81 per kg. Komkommers 70-80 3442, 60-70 29 34, 50-60 18—28, 40-50 10—16 per kg. Prei 18 —35 per kg. Selderij 620, Peterselie 12—14 per bos. Waspeen IA 1924. Grote peen 9— 15. Postelein 2336, Spitskool 40, Uien 921, Witlof IA 1,35—1,53, IIA 1,08—1,46, UB 1,11— 1,23 per kg. Aanvoer 12.500 kg. Knolselderij IA (8 23—28, IA (10) 18—25, IA (12) 22—26 per stuk. Frankenthalers 1,001,70, Black Alicante 1,101,60, Golden Champion 1,60 1,80, Musc. Alexandré 2,002,10, Tomaten AI 5,80, BI 9,85, Cl 4,90 per kg. Cox's Orange Pippin IAA 52—72, IA 44—64. IB 32—16, IC 21—27, James Grieve IAA 38—53. IA 39—54, IB 4153, IC 30—45, Laxton Fort. IAA 4255, IA 35—54, IB 27—13, IC 14—32. Ellisons Oran ge IAA 40—48, IA 36—52, IB 26—16, IC 15—23. St. Remy IA 25—29, IB 27—28. IC 19—26. Beurré Clairgeau IA 3946, IB 3342, IC 18 —25. Bonne Louise d'Avr. IAA 4565, IA 58 63, IB 5054, IC 3546. Conference IAA 45—51, IA 42—54, IB 37—47, IC 31—40. Beur ré Hardy IA 68—84. IB 70—78, IC 51—7', Légi pont IA 36—41, IB 32—37, IC 20—26. Aanvoer fruit 200.000 kg. VEILING STAVENISSE Uien, middel 15.80, bonken 16.30, drielingen 18,50, pickles 17,60. Aanvoer 45 ton. VEILING GOES. 4 oktober. James Grieve KI. 1 80-85 56, 75-80 45, 70-75 44, 65-70 38, KI. 2 75-80 31—42, 70-75 34—39, 65-70 33—35. 2D 19—20, grof 22, fijn 16 —19. Coxs Orange Pippin KI. 1 80-85 5862, 75-80 58—68, 70-79 57—69, 65-70 48—59, 60-65 41.20—48, 55-60 30—31, KI. 2 75-80 51, 70-75 49, 65-70 45, 60-65 35, 55-60 26. 2D 17. grof 28— 40, fijn 1524. Goudrenet KI. 1 90-95 43, 85-90 43, 80-85 42, 75-80 40, grof 26—30, val 18. Bramley s Seedling KI. 1 90-100 26, 80-90 29, 70-80 21, 2d 17, grof 17—18, fijn 16—17 Glo rie van Holland KI. 2 79-80 22, 70-75 22, 65-70 19. Laxton Superbe KI. 1 75-80 3032, 70-75 32—34, 65-70 25—27, 60-65 19—Ï4. grof 20, fijn 1617. Ellisons Orange KI. 1 75-80 37, 70-75 36, 65-70 30—31, 2D 21. KI. 2 75-80 32, 70-75 35, 65-70 27, grof 26—30, fijn 18—22. Ingrid Marie KI. 1 70-75 48, 65-70 37. Transp. de Cronsels KI. 1 80-85 24, 70-75 27, 65-70 23, 2D 19. Bonne Louise d'Avranches KI. 1 65-70 6469, 60-65 64, 55-60 55—57, 50-55 45. 2D 30, KI. 2 65-70 61. 60-65 63, 55-60 54, 50-55 44—49, grof 21—38, fijn 6—20. Br. Hardy KI 2 75-80 75, 70-75 75— 83, 65-70 63, grof 41. Conference KI. 1 70-75 47—49, 65-70 48—50, 60-65 43.30—45, 59-60 34— 37, 2D 23, KI. n 70-75 47, 65-80 46, 60-65 42, 55-60 33, grof 30—34, fijn 1222. Legipont KI. 1 70-75 51, 65-70 51—54, 60-65 47—47.80, 55-60 36, 2D 22, grof 30—37, fijn 8—14. Doyenne du Comice KI. 2 80-89 8789, 75-80 8491. 70-75 84—92, 65-70 75—84, 2D 69—70, grof 52—70, fijn 52—53. Saint Remy KI. 1 75-85 26—27, 65- 75 26, 2D 24, grof 18—20, fijn 10—13. Diverse appels kroet 18, val 18.30. Totale aanvoer hard fruit 9400 kisten. Groenten Per stuk: Bloemkool A1 53—75, A 2 40—59, B 1 58, B 2 25—37, afw. 13—57. Komkommers A 2 15. B 1 1821. Kropsla 1 19—23. Meloenen 1 12—72, afw. 11. Knolsel derij 1 1516 per bos: Selderij 29. Kroten 16. Per kg: Dubb. pr. bonen 2 126, 2 B 108. 382103. Pronkbonen 1 6373. Stoknsijbo- nen 1 21—28. Witlof A 1134, A 2 118. B 1 123 —126, B 2 108. Tomaten A 41—45, B 38—49, C 2526. Gele sav. kool 1821. Uien 2 9. Rode kool 1 13—15, B 1 10—14. Groene sav. kool 1 25—28, B 1 22. Witte kool 1 18—20. Kroten 2 17. Spruiten A 2 71. Aardappelen 9. Black Alicante 1 139—145, 2 125—133. Fran kenthaler 1 160, 2 125—127. VEILING KAPELLE. 4 oktober. St. Remy 1 75 28, 65 27, 2d 24, grof 25, fijn 14. Bonne Louisse 1 65 63, 60 65, 55 57, 50 44, 2 60 58, 59 55, 50 42, 2d 27.90, grof 34— 36, fijn 17—20, idem rijp 1 65 62, 60 59—65, 55 93-57, 50 42-44, 2 55 51, 50 34. Conference 1 70 49, 65 50, 60 4344, 35 32 2 70 46, 65 43—44, 60 37.80—39, 55 30.05—30.10, 2d 18.20—18.80, grof 2829.50, fijn 16.3016.70, Idem rijp 1 70 50, 65 48, 60 4546, 55 37, 2 65 46, 60 41, 55 32. Cox Oranje Pippin 1 80 5758, 75 96, 70 55.20 —56.60, 65 52—53.30, 60 41.7043, 55 28—30, 2 75 53, 70 52, 65 45, 60 37. 55 31. 2d 18, grof 31— 35, fijn 18. Bramley Seedling 1 90 28, 80 32 33, 70 22, 2 90 26, 80 27. 70 22 2d 18, grof 20. fijn 18. Tr. de Cronsel 1 80 27. 75 32, 70 32, 65 28, 2 75 28. 70 25. grof 27. Legipont 1 70 53, 65 53, 60 46.80, 55 38, 2 65 46, 60 44, 55 35. 2d 19—20, grof 32, fijn 3—6V2. rijp 1 70 55. 65 58, 60 91, 55 35. James Grieve 1 75 37—44, 70 41— 46, 65 38. 2d 2025. Laxton Superbe 1 75 30, 70 33, 65 29, 60 24. 2d 18, grof 18. Goudrenet 1 85 44, 80 45, 75 43, grof 29. Doyenne du Co mice 1 80 90, 75 97, 70 93—95, 65 84, 2 80 88, 75 89, 70 90. 65 82. 2d 60 69, 55 52, grof 58, fijn 27. Maagdepeer 2 70 26, 69 29, 60 28, 55 24 2d 6, grof 11, fijn 6. Pondspeer 2 75 20, 65 22. 2d 20, grof 18. Beurré Hardy 1 75 88, 70 90, 65 88, 60 81, 2 75 85, 70 87. 65 82. 60 74, 2 55 58—59, 50 34, grof 37, fijn 24. Nouveau Poiteau 2 65 24, 55 25. 2d 9V2. grof 11. Banks Codlin 2 69 19, 60 19. Allington Pippin 1 75 27—29. 70 29—30, 65 24. 60 20, 2d 18. grof 19. fijn 17. Ellisons Orange 1 75 28 70 30, 65 26, 2d 19. Glorie van Holland 1 80 32, 75 36, 70 35. 65 27, grof 20. Cox Orange Pippin geel 1 75 6667. 70 67 70. 65 58—59. 60 49, 55 33. 2 80 69. 70 65, 65 57, 60 4748, 55 36, grof 45 Sterappel 1 70 76. 65 63—65. 60 45, 55 27^14, 2d 18. Emile d'Heijst 2 70 25, 65 22. 60 23, 59 19, 2d 13. Ingrid Marie 1 65 30, 60 31. Rode Goudrenet 2 80 37. 75 34, 70 35 Crimson Cox 1 65 45. 60 39. Geplukte kroetappels 19. val kroetappels 18.60. val Goudrenet 19.30, val Sterappel 12. val St. Re my 13. val Doyenne du Comice 22, kroetpe- ren 3. Tomaten export per 6 kg 1 A 755, 1 B 713, 1 C 632, 1 BB 342, per kg 2 A 48. 2 B 52 —55, 2 C 26. Druiven per kg ex. 160, 1 144 158, 2 121—135. Noten per stuk 1 6. Bramen per doos 2 95. per kg 50. Meloenen per stuk 2 2238. Pruimen: Warwick Droper I 6275, 2 1823, grof 3954, fabr. 712. Aardappe len: bonken 7. 1 714—11. 2 5714. Groenten: Bloemkool 1471 Rode kool 8. Sav kool 7. Breekpeen 10. Bosselderij 2414 Prei 2127. Andijvie 915. Kassnijbonen 120124. Dubb. pr. bonen 67105 Spruitkoo! 39. Tomaten per kg 2542. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 9. Bloemkool A 84. A 2 72—81, B 57, B 25—54. C 21—31. C2 16—26, afw. 12—58. Witte komkommers 12. Selderij 1015. Bintjes 1 11 12.20 Andijvie 716. Stoksnij bonen 3 20. Prinsessenbonen 2 78100. Widusa 2 45—62. Kroten 11 Rode kool 10. Savooiekool to21. Breekpeen 9. Prei A 2 2227. Spruiten 85— 86 Spinazie 2 12. Tomaten A 3235. A 2 25 29. B 49. B 2 40. C 25 Witlof A 1 140—142. A 2 118128, afw 47—90 Appelen- Jame3 Grie ve 1 85 38. 80 36. 75 39. 70 40. 2d 28. 3 grof 30 32, 3 fijn 20 Ingrid Marie 1 80 45, 75 47, 70 49. 65 39—12, 60 30. 3 grot 35 Cox 1 85 57—59, 80 54—57 75 57—59. 70 53—55. 65 92. 55 28, 2 85 49—59. 80 50—51 75 47 -50. 70 46—51, 65 39— 45. 60 33. grof 30—39 W Hardy 2 75 76. 70 79, 65 75. 60 42, 2d 32. 3 grot 47—49. 3 fijn 26—29. D. Louis 1 65 6061. 60 61 -63. 55 54—56. 50 41—53. 2d 24. 3 grof 33—36, 3 fijn 14 Confe rence 1 65 48—50. 60 41—43, 55 31—38. 2d 22— 24. 3 grof 30—32, 3 fijn 14—15 Peren: Kraai- peren 3 grof 26 VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 31—33 Gerst 24—28. Haver 24—25. Kleine erwten 40—52 Schokkers 50—80. Brui ne bonen 80110 Maanzaad 5560. VISMIJN COL1JNSPLAAT. Export garnalen 4328 kg 1.15—1.88, bot 66, tong 15, paling 5. kabeljauw 7, visiever 5. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5