ScMkkingsbedrag zonder papieren voor het thans rijden ƒ50,- Officier: laatste tijd bekeuringen aan lopende band AGENDA WALCHEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN SINT-MAARTENSDIJK WIL OUDE GEMEENTEHUIS OPRUIMEN Krediet voor snelle uitvoering aanleg sportterreinen ONZE KLEINTJES EXAMENS a KANTONGERECHT MIDDELBURG Oude bekende Ondeugdelijk Berm ingevlucht Fantastisch Materiële schade bij botsing tussen auto's Dagtocht ouden van dagen vrijzinnige hervormden Burgerlijke stand Stichting Algemene Kunstkring Vergadering K.V.P. te Souburg PERSONENAUTO REED OP AFSLAANDE TRACTOR Bevordering rijkspolitie ZEEUWSCH-VLAANDEREN „De Oranjebloem" heeft klucht in studie Opening winterwerk van Nederlands hervormden Burgerlijke stand Jonge Kerk startte met winterwerk Gevonden voorwerpen Overzicht coöperatieve boerenleenbank G. Breas won op N.-Beveland ploeg- wedstrijd Burgerlijke stand Oud-Vlissing er promoveert in Nijmegen Jeugdige wielrijdster bij botsing met motor gewond Auto schoof onder aanhangwagen Bijeenkomst nutsfrbHotheken Binnen tien jaar Sportterreinen A. W. BOERWINKEL AFWEZIG. A. H. VAN DIJK AFWEZIG DONDERDAG 3 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Het wordt de laatste tijd steeds erger. Aan de lopende band wor den er bestuurders van scooters, motors en anders motorrijtuigen bekeurd, omdat zij niet in het be zit zijn van een rijbewijs. Elke week zijn er dat minstens tien". Deze opmerking maakte de officier van justitie mr. K. P. Doedens, woensdagmorgen, toen kanton rechter mr. J. Moolenburgh, tij dens de zitting in Middelburg de zaak behandelde van een jeugdige Brabander, die zich voor het rij den zonder yapieren" moest ver antwoorden. De officier zei tot de conclusie te zijn gekomen, dat men de boetes laag genoeg acht om een bekeuring te riskeren. „Daarom heeft het parket besloten om een bedrag van 50 als schikkingsbe drag te stellen", aldus mr. Doe dens. „Het Is niet uit onachtzaamheid dat deze dingen gebeuren. Men doet het zelfbe wust". De officier noemde het een kwa lijke zaak, omdat er in enkele gevallen al ernstige aanrijdingen door zijn ont staan. Voor de student L. J. C. 8. uit Halsteren, die op 10 september bij een controle nabij Rilland-Bath zijn rijbe wijs niet kon tonen, wilde hij het nog laten bij een vordering van een geld boete van 25. S. meende als verzachtende omstandig heid te kunnen aanvoeren, dat hij uit sluitend van zijn motor gebruik maakte, omdat hij zich verslapen had en toch op tijd op school wilde komen. Mr. Moo lenburgh vonniste conform. In de Frans den Hollanderlaan te Goes had mej. C. A. M. uit Kruiningen op 21 mei met een door haar bestuurde personenauto ach teruitgereden, waarbij een aanrijding met een stilstaand voertuig was ont staan. Deze wijze van handelen kwam haar conform de eis op een geldboete van 20 subs 4 dagen te staan. Voor de groene tafel verscheen woens dag ook een oude bekende op bet kan tongerecht: de veehouder J. I. uit Nisse. Hem was ten laste gelegd, dat op door hem gepachte grasbermen te Nissen in juni van dit jaar bloeiende distelplan ten waren aangetroffen. Uit de stukken bleek, dat de veehouder aan de verba lisant had opgegeven inderdaad pachter van de grasbermen aan de Zwaakweg en de Grindweg te zijn. maar op de zitting bestreed hij deze uitlating weer. 1. beweerde dat het gemeentebestuur en het polderbestuur voor het opruimen van de distels aansprakelijk waren Voor het inwinnen van inlichtingen werd deze zaak voor onbepaalde tijd geschorst. De Tilburgse vertegenwoordiger H. J. P. M. H. zou op 20 juni op rijks weg 58 onder Kloetinge volgens ge tuigenverklaringen „zeer onwelvoeg lijk in het verkeer hebben gereden". Niet alleen had hij een politieauto „gesneden", maar ook zou hij de manoeuvre van het eerder invoegen dan geoorloofd was, even verder weer hebben herhaald. De officier vond dat deze automobilist er goed van doordrongen moest worden dat hij zich op de weg anders dient te gedragen. Zijn eis in deze verstekzaak luidde: een geldboete van 100 subs 20 dagen. Mr. Moolenburgh vonniste con form. „Toen ik de motor zag, zat hij er ook meteen bovenop. Volgens mij reed de man ontzettend hard". Zo was ongeveer de strekking van het verhaal, dat de Middelburgse stuurman G. C. van M. deed over de botsing, die hij op 25 augus tus 1962 veroorzaakte toen hij met zijn auto in de Badhuisstraat te Vlissingen links wilde afslaan en daarbij de door gang naar rechts niet vrij liet, waar door een aanrijding met een uit de tegen overgestelde richting komende motor ontstond. Deze overtreding kostte de stuurman een geldboete van 60 subs. 10 dagen. Mr. Doedens had 80 subs. 16 dagen geëist Bepaald niet te spreken was de officier over het remsysteem van een vrachtauto, die wordt gebruikt door de Vlissingse gemeentereinigingsdienst. Hij was dan ook nog al duidelijk met zijn commen taar: „volslagen ondeugdelijk", was zijn oordeel. Met deze wagen had de opzich ter A. M. op 23 april in de Paul Kru- gerstraat een aanrijding veroorzaakt. Als eerste feit werd hem ten laste ge legd, dat de bedrijfsremmen niet deug delijk waren. Toen hij ze op een gege ven moment in werking moest stellen weigerden ze zelfs Daardoor slaagde de bestuurder er slechts met veel moeite in om een voor een voetgangersover steekplatas stilstaande auto te ontwij ken. Een juist op het zeebranad lopende man kon zich echter niet tijdig genoeg uit de voeten maken en werd nog net door de vrachtauto gegrepen. Mr. Doedens verklaarde, dat er aan 't onderhoud van de vrachtauto bij de gemeente nog al wat gemankeerd moet hebben. De laatste drie jaar was er aan het remsysteem van de wagen niets gedaan, want zo werd er gezegd, de wagen was niet aan de beurt. Omdat naar de mening van mr. Doedens ook de opzichter enige schuld trof, vond hij een geldboete van 25 voor elk van beide feiten op zijn piaats. De kanton rechter stelde de geldboete voor het eer.S' Middelburg Electro: Als de dauw hangt, komt er regen, 19.30 uur, 18 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Bogardzaal: Chr. Plattelandsvrouwen bond, 19.15 uur. Vlissingen Alhambra: Stoottroepen ln de aanval, 20 uur, 18 laar, Britannia: Show General Motors. Souburg De Zwaan: Cabaret Kon. Marine, 20 uur. Goes Prins van Oranje: Modeshow voor Ned Vereniging van Buisvrouwen, 19.30 uur. Yerseke Zaal Nolet: De overval, 20 uur. Westdorpe Kunsthandel Trouzaerte: expo sitie G. Lataster, 921 uur. Bergen op Zoom Roxy: Weisse Rosen aus Athene, 20 uur, a.l. Luxor: Stootpatrouil- le, 20 uur, 14 jaar. te feit op 11, terwijl hij M. voor wat betreft het tweede feit betrof wegens overmacht van rechtsvervolging ont sloeg. De Goese fabrikant L. de G., die op 17 juni als bestuurder van een personen auto in de Lijsterbesstraat van de Gan- zestad niet voldoende rechts had gereden waardoor een aanrijding was ontstaan, werd conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 4 dagen. Voor een onverantwoordelijke wijze van inhalen moest de kredietadviseur A. C. S. uit St.-I.aurens vooy de kantonrech ter verschijnen. Hij zou op 1 mei op rijksweg 58 nabij Lewedorp bij het inha len van een vrachtauto zo lang op het voor hem tegemoetkomend verkeer be stemde weggedeelte zijn gebleven, dat een uit de tegenovergestelde richting na derende auto de berm in moest vluch ten. De wagen was daarna gekanteld. Van deze hele manoeuvre kon S. niet veel vertellen, want het was allemaal, naar hij zei, achter zijn rug geheuvd. De officier noemde het een bijzonder zware overtreding en wilde omdat S. nog niet eerder voor een dergelijk feit was gestraft, nog niet overgaan tot ont zegging van de rijbevoegdheid. Wel meende mr. Doedens een geldboete van 120 subs. 20 dagen te moeten vorde ren. De kantonrechter legde de krediet- adviseur een geldboete van 100 op. De fruitteler J. C. A. uit Lewedorp moest zich verantwoorden voor het feit dat hij op 14 juni had gejaagd op patrij zen. Hij was echter niet in het bezit van een jachtakte en bovendien was de jacht op het wild niet geopend. Tevens was hem ten laste gelegd, dat hij be schikte over een dubbelloops jachtge weer en munitie. Het was een bijzonder fantastisch ver haal, dat de kantonrechter over deze affaire te horen kreeg. Al klopten de verklaringen van de fruitteler helemaal niet met hetgeen uit de stukken nleek, A. vond zijn verhaal kennelijk zo prach tig, dat hij het zelf begon te geloven. Het was de kantonrechter echter al lengs duidelijk geworden, hoe de zaak werkelijk in elkaar zat. „U bent maar naar hier gekomen om ons wat op de mouw te spelden, maar U ziet nu zelf dat U aan alle kanten vastloopt met uw verzinsels", merkte mr. Moolen burgh op. Uit de verklaringen, die de wachtmees ter A. op de zitting nog had toe te voe gen aan de gegevens uit de stukken, meende de officier te kunnen conclude ren, dat het voor de volle 100 procent zeker was dat de fruitteler de feiten had gepleegd. Voor de beide eerste geval len eiste hij een geldboete van totaal 60, voorhet voorhanden hebben van een vuurwapen vorderde hij een geld boete van 30 subs. 6 dagen en voor het voorhanden hebben van munitie eiste hij ten slotte 10, subs. 2 dagen eu ont trekking van het vuurwapen. De kan tonrechter die de gevorderde straffen „aan de zeer lage kant" vond, vonniste ten slotte conform. MIDDELBURG Een op het linkerweggedeelte rijdende personenauto bestuurd door Th. M. van de V. te Heesch veroorzaakte woensdag middag rond half vier op de kruising Seissingel - Olmenlaan - Griffioen te Middelburg een aanrijding met een per sonenauto van de Middelburger L. L. De wagen van L. werd flink beschadigd. In aansluiting op een dinsdag geplaatst bericht over de jaarlijkse tocht van ou den van dagen, georganiseerd door de vrijzinnig hervormden uit Middelburg, kan nog het volgende worden medege deeld. Met een 25-tal auto's werd onder leiding van de heer ir. H. Visser een tochtje gemaakt over de Sloedam naar Zuid-Beveland, waarbij een gedeelte van de door de A.N.W.B. gemerkte Wester- Schelderoute werd gevolgd. Bij de her vormde kerk te 's-Gravenpolder werd de tocht onderbroken voor een gezamen lijke bezichtiging van de gerestaureerde kerk. Ds. Van Santen gaf een korte uit eenzetting van de restauratie, waarbij onder andere het oude koor in luister werd hersteld. De tocht .ging verder over Kapelle, waar koffie werd gedronken. Vandaar werd de terugreis naar Mid delburg aanvaard. In het verenigingsge bouw „De Schakel" werd met een ge noeglijk samenzijn de tocht, die voor de vijfde achtereenvolgende maal werd ge houden, besloten. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 1-10: Ragni Paulin van Igarka, John V van Antwerpen, Despatch van Antwerpen, op 2-10: Sparta van Ant werpen, Gillian Everard van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 1-10: Speranza naar Ahus, John V naar Londen, Wera naar Kotka, Seebar naar Newport, Lady Sonia naar Colchester, Sirocco naar Kiel, Ragni Paulin naar Beyrouth, Franz Holm naar Vlaardingen, op 2-10: Gillian Everard naar Avonmouth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 1-10: Teun van Londen, Fivelstad van Oost ende, Osiris van Curacao-Gent, Alert van Huil, Santa Lucia van Zeebrugge. Schiedijk van New York, Zaankerk van Cadiz, Markab van Walkom, Grebbedijk van Rotterdam, Alblasserdijk van Rotterdam, op 2-10: Janny van Duinkerken, Averdijk van Duinkerken, Jason van Rotterdam, Helemar H van Rot terdam, Bevesier van Tunadal, Maas van zee, Aiglon van Londen, Alge van Par, Leendert Broere van Rotterdam, Adriana van Londen-Brussel, Expansa van Dagenham, Sloterdijk van Le Havre. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 1-10: Veritas naar Huil, Palamedes naar Amsterdam, Gerry S naar Aberdeen, Victory naar Zeebrugge, Meidoorn naar Rotterdam, op 2-10: Seabreeze naar Londen, Diogenes naar Amsterdam, Giessenkerk naar Amster dam, Erasmussingel naar Immingham-Ter- neuzen. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen- M. C. van Rijswijk—Belzer, d.: J. Barentsen—Louwerse, d.; R. Sterkenburgh— Posthuma, z.; L. Polman—van der Werf, d.; H. M. van ElselingenSchreurs, d.; A. de Ligt—Dekker, d.; J. A. R. de Hond—Lauter- slager, d.; J. Baas—Wisse, z.: C. K. Bakker— de Jong, z.; R. Barentsen—de Koning, z. Ondertrouwd: F. van Duuren, 30 j. en M. S. de Wit, 24 1.; B. A. Bosman. 19 j. en L. van Oijen, 13 j. Getrouwd: L. Theune, 27 j. en T. M. Gielen, 37 j.; M. J. F. van Grootel, 26 j. en M. J. de Rooij, 22 j. MELISKERKE. Getrouwd: J. Willemse, 23.en J. Provoost, 22 j. RITTHEM. Bevallen: A. Koppej an—Dommisse, z. ARNEMUIDEN. Bevallen: C. Schroevers—van de Gruiter, z.: S. Klaasse—van de Gruiter, d.; M. S. M Spruijt—Stolker, z.; J. Marteijn—van Dalen, d.: J. Minheerede Nooijer, d.; W. T. Quist— Besuijen, z. Ondertrouwd: J. P. Stroo, 23 J. en F. Knolle, 21 j. Getrouwd: F. le Clercq, 26 J. en M. Coppool- se, 20 j.; M. Joosse, 24 j. en C. Schuit, 23 J. BIGGEKERKE. Bevallen: L. van As—van Wijk, z. Ondertrouwd: E. Boogaard en K. E. Alewij ri se: C. G. Scheunhage en M. Schreijenberg. Getrouwd: A. Vermeulen, 28 J. en M. Wisse, 29 j. AAGTEKERKE. Getrouwd: A. Louws, 30 j. en M. Kodde, 21 j. VLISSINGEN Na Goes heeft de Stichting Algemene Kunstkring Vlissingen woensdagavond het winterseizoen geopend met een op treden van het toneel- en televisiegezel schap „Ensemble". Ook hier werd een knappe vertolking gegeven van het Franse toneelspel „Het Grote Oor", waarvoor de uitvoerenden aan het slot een ovationeel applaus van het vrij tal rijke publiek mochten incasseren. In zijn welkomstwoord moest de voorzitter van de kustkring, de heer J. Bliek, een wat pessimistisch geluid laten horen. Door de t.v. is namelijk het ledental van ongeveer 1500 teruggelopen tot beneden de 500. Om met dit werk voort te kun nen gaan riep hij daarom zijn gehoor op te helpen nieuwe leden voor de kunst kring te winnen. Geconstateerd mag worden dat de toneelliefhebbers die gis teravond in „Britannia" verstek lieten gaan, wel zeer veel gemist hebben. O.- EN W.-SÖUBURG De K.V.P., afdeling Souburg, belegde maandagavond in café „De Zwaan" een algemene ledenvergadering. Nadat het gehele bestuur was herkozen werden de jaarverslagen van de secretaris en pen ningmeester gedechargeerd. Er bleek een klein batig saldo te zijn. In de vaca tures in het kringbestuur en de vacature van kringvoorzitter konden kandidaten worden gesteld. Van de gelegenheid het gemeenteraadslid vragen te stellen, werd een druk gebruik gemaakt, waar bij tevens enkele goede voorstellen aan de orde kwamen. Met een woord van dank aan de aanwezigen sloot de voor zitter hierna de bijeenkomst. Woensdagmiddag omstreeks half vier is op de provinciale weg Cadzand-Zuidzan- de een personenauto in botsing gekomen met een landbouwtractor, waarbij beide motorvoertuigen zware materiële schade opliepen. De aanrijding ontstond, toen de Cadzandse hotelhouder H. M. S. rijdend in de richting Zuidzande een voor hem rijdende tractor met twee aanhangwa gens wilde inhalen en de chauffeur van deze tractor de heer P. A. de S. uit Cad- zand plotseling links afsloeg om een in rit naar een boerderij in te rijden. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. De heer J. van Weelden, wachtmeester eerste klas der rijkspolitie te Oostburg is met terugwerkende kracht tot 1 april 1963, bevorderd tot opperwacht meester. Per 1 oktober 1963 is hij be noemd tot postcommandant te Nieuw- vliet. Gouden bruiloft in Aardenburg Dinsdag vierde het echtpaar H. J. J. J. Vervake-L. H. Wieme in zijn woning aan de Vleeschouwerstraat te Aarden burg zijn gouden huwelijksfeest. Voor de gelukwensen welke het voltallig col lege van b. en w. met de gemeente-se cretaris het gouden echtpaar kwamen aanbieden was wel een bijzondere reden. De heer Vervake is nl. jarenlang ge meenteveldwachter en gemeentebode in deze gemeente geweest. Vanaf januari 1919 te Eede en vanaf augustus 1921 in Aardenburg. Deze functies vervulde de heer Vervake tot 1 maart 1943. SLUIS De Rederijkerskamer „De Oranjebloem" uit Sluis, heeft het stuk: „De ooievaar vergist zich" in studie genomen. „De ooievaar vergist zich" is een klucht in drie bedrijven van Hans Nesna. Men hoopt dit stuk in de tweede helft van november voor het voetlicht te brengen. HOOFDPLAAT Bij de aanvang van het Ned. hervormd winterwerk te Hoofdplaat, zal vrijdag, 4 oktober a.s. des avonds om half acht een samenkomst worden gehouden in het ïeugdgebouw. Ds. H. j. Begeer te Hoofdplaat zal een inleidend woord spreken, waarna ds. P. A. L. Brinkman van Schoondijke een korte causerie zal houden over het Ne derlands Bijbelgenootschap. Als hoogtepunt van deze avond zal door de heer Du Fossé uit Breskens een drie tal filmpjes worden vertoond over „Een reis naar Israël". De hervormde vrou wenvereniging zal, voor de leden van de jeugdclub, een kopje koffie serveren. HULST Schieting „Elk Zijn Recht" De Hulsterse schuttersvereniging „Elk Zijn Recht" hield bij de heer J. van Helsland een schieting met een deelna me van 31 schutters. De uitslag hiervan was: hoogvogel Pr. de Ridder, Roosen daal; le zijvogel A. Schauwaert; 2e zij vogel L. Hendriks. Grootste aantal klei ne vogels met drie stuks L. van Hels land, allen te Hulst. ZUIDZANDE. Bevallen: C. J MollLuijk, z. Getrouwd: L. Minderhoud, 26 j. en S. Lu- teijn, 21 j. CADZAND. Getrouwd: J, G. Crajé, 29 j. en J. T. Lour en - se, 24 j. Overleden: A. Baas, 66 J., wedn. v, M. Faas. PHILIPPINE. Bevallen. R. E. M. de Clerckde Mul, z. Ondertrouwd: A. P. Visser, 20 j. en A. E. M. de Mul, 19 j. Getrouwd: W. A. M. M. Inghels, 20 j. en C. C G. de Bock, 19 j. Overleden: S. M. de Koek, 70 j., wed. v. E. Nuytinck. YERSEKE Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Yerseke werden 189 inleggingen gedaan ten bedrage van 40.000 en 47 terugbetalingen tot een bedrag van 13.000. Aan het kantoor Kruiningen waren het 162 inleggingen tot een bedrag van 19.000 en 33 terugbetalingen tot een bedrag van 9000. Fruitverkoop voor de zending Maandagavond vond in de zaal van het Leger des Heils aan de Dominicusstraat te Yerseke verkoping plaats van het bijeengebrachte fruit voor het oogst- en dankfeest. De baten zijn voor het zen dingswerk. In de samenkomst van zon dagavond sprak envoy Hoek uit Schie dam over dit zendingswerk. KAPELLE De Jonge Kerk te Kapelle hield dinsdag avond de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. De leiding berustte bij jeugdouderling J. Ruissen. Na een bij belbespreking onder leiding van Jac. Eversdijk werden enkele huishoudelijke zaken besproken. Besloten werd daarbij met de verkiezing van groepscommissie- leden te wachten tot een volgende ver gadering. Namens de diaconie was de heer G. D. v. d. Kuijl aanwezig, die een overzicht gaf van het diaconale werk. Aan het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: kinder portemonnee met inhoud, herenpolshor loge, step, rubber jongenslaars, hoofd doek en een paar damesschoenen. Rijkspostspaarbank Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle is het spaartegoed in september gestegen met 18570,88. Er werden 155 inleggingen gedaan tot een bedrag van 20307,96. Het aantal terug betalingen bedroeg 27 tot een totaal van 1737,08. Er werden 5 nieuwe rekening houders ingeschreven. HOEDEKENSKERKE Bij de stichting spaarbank der Coöp. Boerenleenbank „Hoedekenskerke c.a." is in de maand september f 196.911,32 gestort en terugbetaald 250.595,83, zo dat het spaarverschil f 53.684,51 be draagt. Het saldo per 31 september 1963 bedraagt 6.598.783,40. Het aantal nieuwe spaarders in de maand september 1963 bedraagt twaalf. KORTGENE De ploegwedstrijdcommissie uit de landbouworganisaties op Noord-Beve land hield dezer dagen haar regionale ploegwedstrijd op een terrein van de heer J. van Oeveren te Kortgene. De ploegers van Noord-Beveland hebben in een sportieve wedstrijd hun kunnen ge toond. Zeven deelnemers hebben bij een mat herfstzonnetje hun rechte voren ge trokken. Al lag het te bewerken land nu niet bepaald gemakkelijk, de man nen achter het stuur van de trekkers waren vastbesloten er toch wat van te maken. De jury bestaande uit de heren Th. Boudeling, P. Leendertse en S. de Regt, hebben de harde kluiten getrot seerd, om een juist beeld te krijgen van het werk van de ploegers. De uitspraak van de jury was als volgt: G. Breas met 78% pnt.; 2. Joh. Kouwers, 73% pnt.; 3. Jac. Verdonck, 72 8/10 pnt.; 4. D. Sandee 72 2/3 pnt.; 5. F. Dees 69 2/3 pnt.; 6. T. Klaassen 66 8/10 pnt.; 7. P. Remeijnse 59 2/3 pnt. De heer G. Breas heeft voor de 2e maai de wisselbeker gewonnen. Slaagt hij daar nog een keer in, dan is hij defini tief eigenaar. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet overwel digend. Het bedrijfsleven had mooie prijzen beschikbaar gesteld. OVEZANDE Schieting St.-Sebastiaan De schieting op de doelen van St.-Sebas tiaan in café Doene te Ovezande, had de volgende uitslag: meeste punten: J. Doene, Ovezande; meeste rozen: P. Koeyer, Yerseke; meeste negens: P. Steketee, Yerseke; meeste achten: L. Remijn, Kwadendamme; meeste zevens: J. Beulens, Kwadendamme; meeste zes sen: F. Peeters, Kwadendamme; meeste vijven: Koster, Yerseke; meeste vieren: K. van Steenbergen, Ovezande; meeste drieën: L. Geus, Kwadendamme; meeste tweeën: M. Glerum, Yerseke; meeste enen: A. de Jonge, Ovezande. ELLEWOUTSD1JK Collecte De reclasseringscollecte heeft te Elle- woutsdijk f 10,05 opgebracht. DRIEWEGEN. Bevallen: M. D. v. d. GuchteTrimpe, z. NISSE. Bevallen: G. M. WestdorpCoppens, z. Getrouwd: S. Martens, 22 j. en J. B. Vette, 20 j. 'S-GRAVENPOLDER. Bevallen: A. P. J. KopmelsDobbelaar, d.; W. M. de KosterPoortvliet, z. Ondertrouwd: L. C. Boonman, 23 J. en C. M. iRijk, 22 3. Vrijdagmiddag 4 oktober om 14.00 uur promoveert aan de katholieke universi teit van Nijmegen drs. 3. P. Th. Deroy tot doctor in de letteren, met een proef schrift getiteld: Bernardus en Origenes. Promotor is prof. dr. Chr. A. E. M. Mohrmann. Het proefschrift is een belangrijke bij drage tot de kennis van de continuïteit van oud-christelijk en middeleeuws den ken. De promovendus werd geboren in Vlis singen op 7 februari 1913. Hij volgde zijn gymnasiale studies op het klein se minarie Hageveld te Heemstede, werd in 1937 priester gewijd en werd in 1938 leraar aan het seminarie Hageveld. Hij deed zijn doctoraal Franse taai en letter kunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam in 1948. Een 14-jarig meisje, dat woensdagmid dag omstreeks kwart over vijf in Mid delburg met haar fiets vanaf de Bel- linkbrug de Kinderdijk op wilde rijden en daarbij niet op het verkeer lette, is door een motorrijder aangereden. Het kind, A. R. uit Middelburg, liep daarbij onder meer een hersenschudding óp. Dokter J. Z. S Pel verleende eerste hulp. De fiets en de motor, die werd bestuurd door de Middelburger C. J. J., werden beschadigd. Woensdagmorgen om ongeveer zes uur beeft zich te Bergen op Zoom een ern stig ongeluk voorgedaan, waarbij de heer T. V. uit Westdorpe ernstig werd ge wond. Op de Wouwseweg waren werk lieden bezig groeven in het betonnen wegdek te boren. Zodoende ontstond er een file wachtende auto's. Een vracht wagen met aanhangwagen, bestuurd door W. v. R. uit Bergen op Zoom stop te ook. De achter hem rijdende T. V. had dit te laat in de gaten. De auto schoof onder de aanhangwagen en werd geheel vernield. De heer V. werd ernstig gewond uit de wagen gehaald en naar het Algemeen Burger Gasthuis in Ber gen op Zoom vervoerd. Voor het examen machineschrijven slaagden te Breda de dames N. Lagen dijk, H. Waterman en de heer C. Braam të Waarde. Voor het diploma hoofdakte lager on derwijs slaagde de Baarle-Nassau de heer A. R. M. Sinack te IJzendijke. Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagde voor het kandidaatsexamen le gedeelte tandheelkunde de heer P. F. A. M. Suy te Koewacht. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 6395 kg, 70178. Binnenland se 111 kg, 99. Schar 5 kg. Bot 186 kg. Schol 28 kg. Tong 44 kg. Paling 9 kg. Kabeljauw 19 kg. Ongesorteerde vis 80 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 2 oktober. Appels: Cox Or. Pippin 1 80-85 57—66, 75-80 59—69, 70-75 57—69, 65-70 50— 64, 60-65 47, 2 80-85 5863, 75-80 63—65, 70-75 62, 65-70 55—59, 60-65 43—45, 55-60 29, 3 grof 2744, 3 fijn 14—21, kroet 9—19, stek 7—10. James Grieve 2 85-90 26, 80-85 29, 75-80 32, 70-75 34, 65-70 32, 2D 18, 3 grof 16, 3 fijn 14, kroet 5—8. Ellison Or. 1 80-85 27, 75-80 33, 70-75 32, 65-70 26, 2D 60-65 19, 2D 55-60 14, 3 grof 15. 3 fijn 11. Dubbele prinsessenbonen 2 73. Peren: Conference 1 70-75 46, 65-70 45, 60-65 44, 55-60 32, 2 70-75 45, 65-70 43. 60-65 41, 55-60 33, 2D 23, 3 grof 32, 3 fijn 21. kroet 14, val 6. Bonne Louise 1 65-70 58, 60-65 57, 55-60 51, 50-55 40. 2 65-70 54, 60-65 54, 55-60 48, 50-55 38, 3 grof 42, 3 fijn 23, kroet 5—8. Br. Hardy 2 80-85 61, 75-80 63, 70-75 65. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 oktober. Andijvie 1222. Sla 428 Bloem kool 12—78. Rode kool 616. Witte kool 8 15. Sav. kool 1428. Dubbele spefciebonen 4092. Staakprinsessen 80182. Snijbonen 60144. Bospeen 1628. Waspeen 1229. Uien 1018. Aardappelen 813. Prei 1428. Tomaten 2575. Meloen 30105. James Grie ve 3051. Cox Orange 4068. Hardy 4068. Legipont 2030. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp- Wouws» Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 3 oktober 1963. Prijsklas O 19 cent, 1 18 cent, 2 17 cent, 3 16 cent. 4 14 cent, 5 13 cent. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool A2 6086. B 5775. B2 4054, C 2131. afw. 1235 Groene komkommers C2 10—11. Knolselderij 13—15. Selderij 9—16. Bintjes bonken 16.40, 1 11.30—13.80. Andijvie 719. Prinsessenbonen 2 70111. Rode kool 816 Sav. kool 9—26. Witte kool 5—8. Boere- koo! 4. Waspeen A2 20—29. Prei A2 22—38. Spruiten A2 5473. Spinazie 2 81417. To maten A 25—38, B 2945, C 25—28. Pronk- bonen 2 61—67. Uien. 2 8—16. Witlof B2 138— 151, afw. 94101. Blauwe druiven 2 125150 Appelen' James Grieve 1 85 2930. 80 32 34. 75 34—35, 70 36—38, 65 33—35, 2 85 28—36, 80 30—32, 75 32—34, 70 33—35. 65 32—34, 2D 21—25, 3 grof 28. Cox Orange 1 80 56. 75 58. 70 57—59, 65 53, 60 43—46, 55 28—30, 2 80 52— 54, 75 53—55, 70 5456. 65 4345, 60 33—35, 55 19—21, 3 grof 30—41. B. Hardy 2 70 75. 65 70, 60 65. 2D 29—40, 3 grof 4246, 3 fijn 23—35 Triomphe de Vienne 2 70 43,. 65 44, 60 38, 2D 16, 3 grof 24, 3 fijn 17. Conference 2 70 45, 65 44—46, 60 43—45, 55 27—29, 3 grof 28— 30, 3 fijn 14—16. B. Louise 2 65 49—51. 60 52—54, 55 4849, 50 35—37, 3 grof 36—38. De Stichting Nutsb'bliotheken in de pro vincie Zeeland komt 19 oktober in Goes in hotel „De Korenbeurs" bijeen. Een of meer leden van de landelijke nutscom- missie zullen op deze bijeenkomst aan wezig zijn. De gemeente Sint-Maartensdijk wil haar B4 oude gemeentewoningen binnen tien jaar opruimen. Het aanvankelijke plan, de woningen van de zoutschade te laten herstellen verbeteringen aan te brengen, wil men laten schieten: de raad, die mor gen, vrijdag bijeenkomt, krijgt hiertoe een voorstel te behandelen. Een architect had een begroting ge maakt voor het herstel van de zoutscha de, waarbij tevens de nodige verbeterin gen zouden worden aangebracht. Deze begroting, die ook naar de mening van b en w. van Sint-Maartensdijk onverant woord hoge eindcijfers te zien gaf, vond bij de dircetie van volkshuisvesting geen genade. Deze dienst heeft de gemeente intussen meegedeeld, dat „uitvoering van de geraamde voorzieningen aan de ze oude woningen economisch niet ver antwoord is". Voor de periode, dat de woningen nog staan, wil men in de bij de woningen aanwezige, buiten staande privaten clo sets met waterspoeling aanbrengen.- Op kortere termijn wil Sint-Maar- tensdrjk eveneens stappen onderne men óm de krotopruiming te bevor deren: nu de instelling voor Maat schappelijke Zorg van plan is elf pre- miewonirigen te bouwen bejaar denwoningen heeft de instelling een terrein van 2600 m2 nodig, gele gen in bouwplan West, deels aan de Hogeweg, deels aan de Oosterschel- destraat. De raad wordt voorgesteld, tot verkoop van deze grond over te gaan. Tot dezelfde orde behoort een voorstel grond aan te kopen: een in het uitbrei dingsplan gelegen terrein van 2.80 ha van 3. L. Qcaak. „In verband met de snelle voortgang van de bebouwing in het huidige uitbreidingsplan" l'chtten b. en w. hun voorstel toe. De prijs van de grond, met schuren en een wagenhuls, bedraagt 74.000. Het gemeentebestuur van Stavenisse heeft meegedeeld te willen toetreden tot de gemeenschappelijke vuilnisophaal dienst. Bij uitbreiding van de dienst zal ze toch behoorlijk kunnen functioneren. Wel zal de dienst met één man worden uitgebreid. Toetreding van Stavenisse is alleen mogelijk indien de raden der tot nu toe deelnemende gemeenten daarmee instemmen. B. en w. van Sint-Maartens dijk stellen voor in te stemmen. Met de aanleg van de sportterreinen zit het niet erg mee. Bij een bespreking met de D.A.C.W. en de Nederlandse Heide Mij. kwam vast te staan, dat het werk uitsluitend door werklozen mag worden gedaan, in de wintermaanden en dan nog met handkracht. Nu is het niet te verwachten, dat het aanstaande winter seizoen een voldoende aantal werklozen beschikbaar zal zijn om met de verdere aanleg behoorlijke vorderingen te ma ken. Bovendien: als er niets aan de terreinen gebeurt, heeft dit een nadelige invloed op de structuur van de grond. Op grond van deze punten oordelen b en w. het noodzakelijk, dat een andere weg wordt gekozen, waardoor wél ma chinale uitvoering mogelijk is. Hiervoor is een uitgaaf nodig van 7980.b. en w. stellen de raad voor een krediet van achtduizend gulden beschikbaar te stel len. In verband met de nationale herden king 18131963 vragen b. en w. de raad een krediet van 520.beschikbaar te stellen om aan de kinderen van de kleu terschool en de lagere scholen bekers en boekjes te kunnen aanbieden. Ten slotte zal in deze raadsvergadering, die 's morgens om tien uur begint en die in het verenigingsgebouw zal worden gehouden, de gemeentebegroting voor 1964 worden aangeboden. De gewone dienst sluit tn ontvangst en uitgaaf op 1.629.253,99; er is een post onvoorzien van 3221,01. De kapitaaldienst heeft de eindcijfers 4.451.064,47 en 4.673.575,57, een nadelig slot derhalve van 222.511,10. VEILING ROTTERDAM. 1 oktober. Eigenheimers groot 1014. Andij vie 1929 per kg. Sla I 1826, II 415 per stuk. Spinazie I 4765, II 1634 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 4273 p. st., 8 stuks per bak 2947 p. st., 10 stuks per bak 1734 p. st. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 3541 p. st., 8 stuks per bak 2235 p. St. Dubb. bonen 911.46. Kassnijbonen 1.061.25 Dubb. bonen 911.46. Kassnijbonen 1.061.25. Spitskool 4448. Prei 2435 per kg. Kom kommers 70-80 23—24, 60-70 23—29, 50-60 18— 24, 40-50 1521 per stuk. Selderij 1315. Pe terselie 1214 per bos. Uien 620. Knolselderij 14—29. Spruiten IA 55—78, IB 52—67, ID 49— 61, IIA 39—51, IIB 27—41. Rode kool 9—19. Gele kool 12—26. Groene kool 1627. Boeren kool 17. Witlof IA 1.10—1.42, IB 87—1.02, IIA 741.29. Aanvoer 14.500 kg. Frankenthalers 1.001.70. Golden Champion 1.701.80. Black Alicante 1201.50 per kg. Tomaten AI 4.20 4.30, BI 4.75, Cl 3.75, CCI 1.75 per bak. James Grieve IAA 3042, IA 2944, IB 2741, IC 3034. Transp. Crons. IAA 2328, IA 2528, IB 2126, IC 1722. Ellisons Orange I AA 45 47, IA 46—50, IB 42—50, IC 32—34. Cox's Orange Pippin IAA 57—65, IA 51—55, IB 39— 43, IC 1721. Bonne Louise d'Avr. IAA 58 —64, IA 54—62, IB 46—56, IC 34-40. Confe rence IAA 4857, IA 42—58, IB 36—52, IC 27— 50. Beurré Hardy IAA 7086, IA 7389, IB 7284, IC 5478 per kg. Aanvoer fruit 160.000 kg. VEILING MIDDELBURG. 2 oktober. Tomaten Al 358, BI 358, Cl 250, A2 201, B2 279, C2 160. Cox Orange Pippin 75-85 68, 65-75 65, 3 grof 30. James Grieve 70-75 3847. 60-65 30, 65-70 3842, 2D 30— 32, 3 grof 29. Goudrenet 80-85 37, 75-80 36 37, val 1417. Bonne Louise 60-75 3234, 55-60 2829, 50-60 28. Meloenen: Orange ana nas 22—39. Net 29. Ogen 21—26. Frankentha- ler 139—168. Black Alicante 147—160 Elli sons Orange 75-80 37—43, 70-80 33. 70-75 35—36, 60-65 26—37, 3 grof 28—32. tngrid Marie 75-80 41, 70-75 43, 65-70 37—41, 3 grof 32. Transparent de Cronsels 75-85 24—28, 65-75 2224. Conference 65-70 4547, 60-65 4243, 55-65 32—35, 3 grof 31—37. Groenten: Sla 344—17. Bloemkool 4 st. 61— 76, 6 st. 4172, 8 st. 2646, 40 st. 1423. Komkommers 60-75 1216, 50-60 1015, 40-50 10—11. Uien 17—25. Rode kool 6—19. Witte kool 10—14. Spinazie 37—53. Postelein 48— 59. Prei 1424. Pronkbonen 7080. Dubb. Prinsessenbonen 110—144. Kassnijbonen 136 145. Boskroten 1014. Bospeen 19—32 Was peen 18—26. Spruiten ongeseh. 4767. gesch. 80. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 2 oktober. Br. Hardy 1 75 85. 70 88, 65 83, 60 73—75, 2 75 83, 70 86, 65 82, 60 66—67. 55 49. 50 3335. grof 51, fijn 29. Bonne Louise 1 65 62, 60 61, 55 53, 50 41, 2 60 56, 55 48, 50 33. 2D 26. grof 34—35, fijn 14—16, rijp: 1 60 61, 55 48, 50 35 Legipont 1 70 52, 65 53, 60 46, 55 37, 2 65 41. 60 37. 55 30, 2D 18, grof 30, fijn 9. Conference 1 70 49—50, 65 50 45—51, 60 44.70—47, 55 34.30—35.90, 2 70 47, 65 46, 60 40.85—41.40, 55 31.60—31.20, 2D 19.40—22.60, grof 28.60—29.60, ffjn 17.80—18.70, rijp- 1 60 40, 55 35. 2 70 45. 65 4243, 60 40—43. 55 34— 35. Cox Orange Pippin 1 80 58. 75 59—61. 70 61. 65 54 60—54 80. 60 47. 55 30, 2 80 59. 75 56— 61, 70 57—58, 65 49—52, 60 44, 55 27, 2D 16, grof 35, fijn 16. Bramley's Seedling 1 90 25, 80 32, 70 22, 2 90 24, 80 29, 70 20, 2D 16, grof 17, fijn 16 Transp. de Cronsels 1 80 27. 75 24, 70 25, 65 21, grof 20. James Grieve 1 75 36, 70 40, 65 37, 2 80 34, 75 32—39, 70 34—41, 65 29—36, 60 25—26, 2D 16—21, grof 23. fijn 16. Ellisons Or. 1 75 2932, 70 31—34, 65 2526. 2D 19, grof 22, fijn 15. Laxton Superbe 1 75 25, 70 25, 65 20, 60 18. Maagdepeer 1 65 28,' 60 27, 55 .25, 2D 8, grof 6. Pres. Letrouille 1 75 36. 70 41, 65 43. 60 39, 55 30, 2D 16, grof 26, fijn 11. Herz. Elsa 1 70 35. 65 38, 60 29, 2D 10. Br. Durondeau 1 75 58, 70 63, 65 56, 60 38, 55 30, 2D 16, grof 21, fijn 6. Sweden- appel 1 70 18, 60 18, grof 16, fijn 12. Manks Codlin 2 70 18, 65 17. 60 16, 2D 14, grof 16. fijn 13. Goudrenet 1 85 37, 80 39, 75 36—37, grof 26. Notarisappel 2 80 18, 75 20, 70 18, 65 15, 3 grof 16. fijn 15. Zigeunerin 2 75 13, 70 14,, 65 14, 2D 12, grof 11, fijn 10. Marg. Marillat 2 80 39, 75 42, 70 45. grof 26. ffjn 7. James Grieve Lired 1 85 31, 80 37—38, 75 37—38. 70 34. 65 32. 2 80 30, 65 26—28, 75 27—32, 70 ZO- 51, 2D 21, grof 21, fijn 14. Crimson Cox 1 70' 51. 65 51. Kroetappelen gepl. 14, val 14.70. Sterappel val 13. Goudrenet val 17.20. Kroet- peren gepl. doordr. St. Remy val 11. Bonne Louise val 13. Aardappelen bonken 8«4, 2 67%. Bloemkool 1671. Rode kool 1014. Andijvie 1116. Prei 2832. Kassnijbonen 86121. Komkom mers 29. Dubb. Prins, bonen 5077. Spruiten 32. Tomaten 2545. VEILING GOES. 2 oktober. James Grieve 2 80-85 33. 75-80 35, 70-75 36, 65-70 35, 2D 20—22, grof 19—30, fijn 1621. Cox Orange Pippin 1 80-85 57, 75-80 58—64, 70-75 55—67, 65-70 53—59. 60-65 48, 55-60 31—32, 2D 15, 2 75-80 55. 70-75 49, grof 2137, fijn 16—23. Ellisons Orange 1 80-85 23—33, 75-80 33, 70-75 33. 65-70 27—31, 60-65 18—19, grof 22—27, fijn 16—18. Goud- renet 1 90-95 37, 85-90 38, 80-85 39, grof 21, va! 16. Bramley's Seedling 2 90-100 15. 80-90 17. 70-80 16. Crimson Cox 1 80-85 47. 75-80 52, 70-75 52, 65-70 42. Bonne Louise d'Avran- ches 1 70-75 61, 65-70 60, 60-65 60, 55-60 50— 52, 50-55 39—41, 2D 26, 2 65-70 49—54. 60-65 50—56, 55-60 47,30, 50-55 38. grof 2342. fijn 6—18. Beurre Hardy 1 75-80 79, 70-75 81. 65-70 76, 60-65 65. Conference 1 75-80 48. 70-75 47—50, 65-70 47—48, 60-65 41—45,70, 55-60 33—35,70. 2D 23—24, 2 70-75 45. 65-70 44. 60-65 43-46,20 53-60 33, grof 32—37, fijn 10—29. Legipont 1 70-75 50, 65-70 52, 60-65 47. 55-60 34. 2D 19. grof 25. Pitmaston Duchesse 1 85-90 35, 80-85 41. 75-80 43, 70-75 44, 65-70 37, 2D 16, grof 19. Pres. Loutreuil 1 70-75 37. 65-70 10. 60-65 37, 55-60 30. Diverse appels val 12, kroet 13. Bramen 1 en 2 104, 3 104. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 4978, A2 36—60. BI 37—45, B2 29—33, afw. 15—23. Komkommers Al 2533, A2 1213 Kropsla 1 24, 2 10—11, Cl 7—11. Meloenen 1 43—88. Per kg: Dubb pr. bonen 2 125. 2B 95113, 3 86. Pronkbonen 2 80 Waspeen 2 1517. 2B 15 Andijvie 1 22—26. Prei Al 25—26. Witlof BI 90, afw. 6076. Tomaten A 3435, B 3438, C 25. Rode kool 2 9, BI 9. Gr. sav. kool 2 26 Witte kool 1 27, BI 22. Uien afw, 811. Kroten 1 23. Spruiten B2 4549. Aard appelen bonken 10, grote 9. Black Alicante 1 140149, 2 107131. Frankenthaler 2 131 143, 3 109. Heden overleed na een langdurig, smartelijk doch geduldig gedra gen lijden, onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder en tante MARGRÏETHA WILHELMINA PAAüWE, wed. van Willem Dekker, in de ouderdom van bijna 73 jaar. Gapinge J. Spruijt. J. Spruijt-Dekker. Middelburg J. Dekker. G. Dekker-Roelse. Serooskerke (W.): S. Dekker. E. J. Dekker-Louws. Wieringerwerf: P. Dekker. C. Dekker-Schout. Vrouwenpolder: C. Dekker. M. Dekker-Schout. W. Dekker. L. Dekker-Schoe. Serooskerke (W.): Joh. Dekker en Toos Houtepen. Abr Dekker. Renesse: E. Willemse-Dekker. P. Willemse. Klein en achter kleinkinderen. Serooskerke (W.), 2 oktober 1963. Lijdijk weg 6. De begrafenis zal plaatshebben op 5 ok tober op de algemene begraafplaats te Vrou wenpolder te 12 uur. Heden overleed zacht en kalm onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder JOHANNA POPPE, weduwe van Cornelis Vermeulen, in de ouderdom van bijna 77 jaar. Uit aller naam, C. Vermeulen. Vlissingen, 2 oktober 1963. Walstraat 61. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 5 oktober a.s. des namiddags 1 uur vanaf Walstraat 61. In plaats van kaarten. Met vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje JOHANNA JANNA. L. F. C. Wisse A. Wisse-Kluyfhout. Koudekerke, 2 okt. 1963. Tijd. ziekenhuis „Bethesda" Wegens sterfgeval gaat het huwelijk van M. DE LOOFF en N. DEKKER op 4 oktober NIET DOOR. pxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxwaj Op dinsdag 1 oktober overleed plotseling on- ze geliefde man, vader, pleeg-, behuwd- en grootvader, GIJSBERTUS PIETER GOERGEN, op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam, W. F Goergen- van der Leyé. Harmeien. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 4 oktober a.s. om 12 uur op de 3e algem. begraafplaats „Tolsteeg", Houtense- pad, Utrecht. Vertrek van het Aca demisch Ziekenhuis 11 uur. xncncmnnxxxxxxxxxxxxxxxtxx ARTS, op 4 en 5 oktober donderdag 3 oktober tot maandag 7 oktober. De andere doktoren nemen waar. Getroffen door de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlij den van onze lieve man, vader, behuwd- en groot vader, CORNELIS HENDRIK LOBBEZOO, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Inzonderheid H.H. dokto ren voor de medische be handeling en de verpleeg sters voor de liefdevolle verzorging. Uit aller naam, W. Lobbezoo- van Zweden. Souburg, oktober 1963. Van Teylingenstraat 33. Deze drie letters vormen een bekende klank ln Zeeland Zij betekenen snelle berichtgeving, betrouwbaarheid, actualiteit, grote lezerskring, ruim spreidingsgebied en ZEER GROTE PUBL1CITEITSW AARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5