Harde strijd over prioriteiten parlement te staat wachten eren Loonoverleg werd in Den Haag voortgezet BELGISCHE ARBEIDERS IN KANAALZONE STELLEN 3 EISEN LIBERALEN GOOIEN KNUPPEL IN HET HOENDERHOK MET WENSEN VOOR NIEUWE TOTO-REGELING EN RECLAME IN DE RADIO Geen voldongen feit Staking dreigt als rechtvaardige eisen' niet worden ingewilligd PRIJS BORREL GAAT OMHOOG Harde strijd Staatsecretarissen Schoolmelk Lonen Lyndon Jotinson naar Benelux THANT NEEMT AANBOD AAN DE N.A.V.O.-KERNMAC Zonder zich tot deelname te verplichten Voorstander Kritiek Rapport in voorbereiding MIDDENSTANDSBONDEN CAAN OOK VE Beraad bonden Overbrugging verschil in kinderbijslag Toekenning van een voorkeurwisselkoers Inhouding van loonbelasting Kosten Wisselkoers Loonverschillen 206e jaargang no. 231 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 2 oktober 1963 Nieuwe leider Leger des Heils PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde F, B. den Boer en W de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en Q. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, 8,70 per kw,franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstra at 58-60. tel 2355 (b.g.g. red 3508. adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911. Ziertkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. 0 Adv. or 30 ct. o. mm. Min. p. adv. f 4.50 fngez. med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel 'min. f 1.50) .Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. LOONBELEID HOOFDSCHOTEL IN De minister van economische zaken heeft de distillateurs toegestaan de prijzen van gedistilleerde dranken we gens gestegen grondstoffenkosten met ingang van 1 oktober 1963 te verhogen met ten hoogste vijftien cent per liter. De uit deze prijsverandering voort vloeiende verhoging van de consumen tenprijzen dient eveneens tot dit bedrag beperkt te blijven. (Van onze parlementaire redacteur) De spanning op het loonfront is middelpunt van de belangstelling geweest tijdens de algemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting voor 1964, die gisteren in de Tweede Kamer be gonnen zijn. Dr. Vondeling, de fractievoorzitter van de P.v.d.A., was van oordeel, dat het foutieve regeringsbeleid gedurende het laatste jaar deze spanning tot een maximum heeft opgevoerd. Hij verwonderde zich erover dat de bom al niet eerder is gebarsten. Daar stond tegenover de opvatting van bijvoorbeeld de liberale fractieleider mr. Geertsema, dat de regering dient vast te houden aan wat in het zogenaamde akkoord van Wassenaar tijdens de kabinets formatie over de loonpolitiek overeengekomen is. Dr. Vondeling en met hem de frac- De heer Geertsema achtte de politieke verhoudingen scheef getrokken door de benoeming van drie antirevolutionaire staatssecretarissen. Dr. De Kort, voor zitter van de fractie der K.V.P., wilde weten, voor welke departementen het kabinet nog staatssecretarissen denkt aan te trekken en wanneer, en mr. Beernink, de voorzitter van de christe- lijk-historische fractie, was het weer eens met dr. Vondeling, dat de ministers in de eerste plaats in parlementaire kring hadden moeten zoeken. tievoorzitter van de P.S.P., de heer Lankhorst, en de heer Bakker van de C.P.N., die sprak in plaats van de wel aanwezige voorzitter van de communistische fractie, de heer De Groot, wees de koppeling van een huurverhoging aan de loons verhoging resoluut van de hand, doch de heer Geertsema wilde deze twee weer beslist laten samengaan. Tussen deze sterk uit elkaar lopende standpunten ten aanzien van het loon- beleid varieerden de opvattingen van de andere kamerleden die over deze kwes tie het woord voerden. Opvallend in het debat was verder, dat de heer Geertsema in afwijking van wat het kabinet is overeengekomen, namelijk om op de prioriteitslijst de hulp aan de landbouw nummer één te zetten, ver langde dat de belastingverlaging vóór alles zal gaan, al legde hij zich er nood gedwongen bij neer dat dit voor 1964 niet meer mogelijk is. Hij legde hier mee tevens de kiem voor toekomstige moeilijkheden in het kabinet, want bin nen niet te lange tijd zal de verhoging van de a.o.w., de a.w.w., aan de orde moeten komen en daarbij zal stellig wor den aangedrongen op de gedeeltelijke financiering van deze verhoging met overheidsgelden. De socialisten noemden dit zelfs een gebiedende eis. Het kabinet zal moeten uitmaken, wat prevaleert: de hulp aan hen, die ouderdoms- of we duwen- en wezenrente trekken, of de be lastingverlaging, of misschien een ver dergaande steun aan de landbouw. Het is nu al duidelijk dat men niet iedereen tevreden kan stellen en dat over de prioriteit in de toekomst een harde strijd gevoerd zal worden, waaruit het kabinet ongeschonden te voorschijn zal moeten proberen te komen. De heer Geertsema legde nog enkele voor de regering, hachelijke punten op tafel. Eind" 1964 loopt de huidige rege ling van de voetbaltoto af. Hij consta teerde dat de toto minder populair be gint te worden per week gaat voor 200.000 naar Duitsland voor de lotto en dat de toto dus aantrekkelijker gemaakt moet worden. Een moeilijke zaak voor de protestants-christelijke ministers. Voorts vroeg de heer Geert sema het kabinet de mogelijkheid te onderzoeken of reclame mogelijk is... niet in de televisie er moet volgens hem beslist commerciële televisie ko men maar in de radio. Over de benoeming van de staats secretarissen bleken enige leden niet te spreken. Dr. Vondeling noemde de aanstelling van de staatssecretaris sen een slag in het gezicht van de Staten-Generaal, omdat capabele ka merleden onnodig zijn gepasseerd en de keuze op buiten het parlement staande figuren is gevallen. fWWWWUWWW^WVUWWWfWWXA/WWWWWWMW* /an deze schoenen, als extravagan te nieuwigheid te zien op de schoe- nenmodebeurs in Londen, kunnen de dames letterlijk ondersteboven zijn. Op de plaats van het naald hakje zit bij deze nieuwe schepping n.l. een wieltje. Als de huisvrouw zulke schoenen draagt, moet alles wel op rolletjes lopen... De opheffing van de subsidie voor de sehoolmelkvoorziening werd ener zijds scherp veroordeeld als een be zuiniging juist op een punt, waar steun het slechts gemist kan worden en anderzijds ais een begrijpelijke maatregel aanvaard. Ook hier ston den de socialisten weer tegenover de liberalen. Dr. De Kort van de K.V.P. lanceerde een nieuw denkbeeld toen hij vroeg, of de regering here d is een deel van haar besparingen in de kapitaalsfeer af te stoten ten bate van de ontwikkelings landen. Een onderzoek naar de mogelijk heid ervan leek hem op zijn plaats. Wat de ionen aangaat, het hoofdbe- standsdeel uit het grote politieke ka merdebat, vestigde dr. Vondeling er de aandacht op, dat we hier niet al leen met een economische maar ook met een sociale en psychologische kwestie te maken hebben. Als ik me al opwind over het mateloze gedrag van directies en commissarissen van grote ondernemingen bij de verdeling van de tantièmepot en de neiging voel rebels te worden, hoe moet het de werknemers dan wel vergaan?, vroeg hij. De eenzijdige bevoorrechting van de mensen, die hun vermogen in schaarse goederen als grond en huizen hebben belegd, is voor de P.v.d.A. een afdoende beletsel om in de huidige omstandighe den voor een huurverhoging te stem men. De heer Lankhorst (p.s.p.) meende dat de regering er niet voldoende van door drongen is, dat de arbeid onvoldoende betaald wordt. Tachtig procent van de bevolking leeft beneden de welstands- grens. Daarop moet het beleid gerief.t zijn. Anders moet het kabinet weggaan. De Amerikaanse vice-president Lyndon Johnson zal eind oktober een bezoek brengen aan Nederland, België en Lu xemburg, aldus is maandag door het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken bericht. Johnson zal op 7 november een Ameri kaanse landbouwtentoonstelling openen in Amsterdam. Verder zijn nog geen data bekend, maar functionarissen we zen er op dat de vice-president eerst naar Brussel en Luxemburg zal gaan en later naar Nederland. Een woordvoerder van het State Depart ment zei dat Johnson onder andere be sprekingen zou voeren met de leiders van de Beneluxlanden over „onze belan gen in de actieve en nauwe commerciële banden tussen Europa en de Verenigde Staten". MARINIERS VOOR V.N. Secretaris-generaal Thant van de Vere nigde Naties heeft het aanbod, dat door Nederland, Denemarken, Finland, Noor wegen en Zweden is gedaan om militaire eenheden ter beschikking van de Vere nigde Naties te stellen, aanvaard. De heer Geertsema wilde wat de lonen betreft, niet verder gaan dan het plei ten voor een grotere vrijheid van het bedrijfsleven bij de loonbepaling. De heer De Kort van de K.V.P. wilde vast houden aan de c.a.o.-lonen, omdat met het loslaten daarvan zowel theore tisch als praktisch niemand gediend is. Als men iets wil bereiken, zo zei hij, dan moet men het zoeken in de winstdeling. De christelijk-historische heer Beer nink kon nog weinig over de loonkwes- tie zeggen. Hij vond dat we van de zwarte lonen af moeten en hij vroeg daarom, hoe het staat met de loon- controle. De antirevolutiona're fractie voorzitter verzocht om de spoedige in diening van een nota door de regering over haar loonbeieid. De Tweede Kamer is dinsdagmid dag begonnen met de algemene be schouwingen. Op de foto zien we ien deel van de regeringstafel tij dens een vrolijk moment: v.l.n.r. de ministers Toxopeus, Luns, achter deze minister Witteveen en voorts minister Veldkamp. De Schot Frederick Coutts, 64 jaar, is door de Hoge Raad van het Leger des Heils uit zes kandidaten als leider geko zen. Hij treedt in functie in november. Dan treedt generaal Wilfred Hitching af. Coutts is territoriaal commandant van Oost-Australië. Groot-Brittannië is, onder een be langrijk voorbehoud, bereid om deel te nemen aan een objectieve bestudering van het Amerikaanse voorstel voor een NAVO-kern- macht van schepen met gemengde bemanningen, zo is gisteravond in een te Londen uitgegeven officië le verklaring meegedeeld. De Britse regering wil met nadruk stel len, dat zij deelname aan dit overleg niet verbindend acht voor deelname aan genoemde kernmacht. Deze zal, als de plannen doorgaan, uit 25 oppervlakte schepen bestaan met een bewapening van in totaal 200 Polarisraketten en met bemanningen van gemengde nationali teit. In de verklaring wordt gezegd, dat de Britse regering met inachtneming van genoemd voorbehoud bereid is om het project „in al zijn aspecten en mogelijke variaties" te bestuderen. sten zal naar verwachting door de Ver enigde Staten en West-Duitsland wor den gedragen. In Londen verwacht men voor Macmillan door deze beslissing nieuwe moeilijk heden met leden van zijn eigen parle- mentsfractie. Bovendien zal hij met name van de Labourparty waarschijnlijk felle kritiek te verduren krijgen. Om drie uur gistermiddag is in het hoofdgebouw van de Sociaal- Economische Raad in Den Haag de werkgroep van de commissie ontwikkeling nationale economie van de S.E.R. bijeengekomen om verder te gaan met de voorberei ding van het halfjaarlijkse rapport aan de regering over de lonen en prijzen. Het merendeel der leden van ae werk groep heeft maandagmiddag jl. ook deel genomen aan het overleg tussen een de legatie uit het kabinet en het bestuur van de Stichting van de Arbeid. De voorzitter van het college van rijksbe middelaars was eveneens bij dat overleg aanwezig. De commissie ontwikkeling nationale economie die binnenkort beraad zal moe ten voeren over het door haar werkgroep voorbereide ontwerprapport, staat onder voorzitterschap van prof. mr. W. C. L. van der Grinten. De heer P. G. van der Weele (voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond) die namens de middenstandsbonden deelneemt aan het overleg in de werkgroep, is, zo vernemen wij, gistermiddag ter ver gadering gekomen met gegevens over de cijfermatige gevolgen der verscheidene alternatieven die in het nieuwste rapport van het Centraal Planbureau zijn opgenomen. Die cijfermatige gevolgen zijn micro- economisch berekend voor loonstijgings percentages van acht, tien en twaalf- eneenhalf voor de detailhandel, ambacht, horeca en vervoer. De Christelijke Middenstandsbond heeft het plan in de loop van de volgende week zijn afgevaardigden bijeen te roe pen om zich te beraden over de situatie. Dan zal intern ook meer bekend kun nen zijn van de besprekingen die deze week worden gehouden. De Katholieke Middenstandsbond zal vrijdag a.s. zijn vijftig aangesloten or ganisaties in een spoedvergadering van de vakraad raadplegen ter vaststelling van een standpunt inzake de werkne- merseisen op loongebied. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond heeft een spoedvergadering uitgeschreven voor vrijdag aanstaande. ftantlijK Brabants commissaris heeft deze week opnieuw aandacht gevraagd voor het gewijzigde Kreekrakplan. Hij heeft er aan herinnerd, dat een technische commissie thans de mogelijkheden van dit project nader onderzoekt en voorts betoogd, dat dit plan niet alleen aan Westbrabantse arbeiders werk zal bie den, maar tevens de vermindering van druk op de Randstad Holland zal bevor deren. Bij het lezen van deze woorden hebben wij ons afgevraagd of er in Noord-Brabant niet te sterk van wordt uitgegaan, dat dit gewijzigde Kreekrak plan reeds een voldongen feit zou zijn. Dat is namelijk helemaal nog niet het geval. Bovendien heeft het, wat de geo grafische ligging betreft, niets meer met de provincie Brabant te maken: voor zo ver de hoofdlijnen van het plan zijn aan gegeven ligt vrijwel het gehle project op Zeeuwse bodem. Wat wij daarmee zeggen wiilen? Dat de beslissing over de uitvoering te zijner tijd van dit ge wijzigde plan om streeks 1978 niet uitsluitend bij Bra bant ligt, evenmin al leen bij de landsrege ring, maar ook bij het provinciaal bestuur van Zeeland. En hoewel naar wij aannemen het huidige college van Gedeputeerde Staten niet afwijzend tegenover het plan staat en vanzelfsprekend van harte aan de tech nische voorstudie meewerkt, een defini tieve uitspraak over het project van de Zeeuwse staten in positieve zin is er tot nu toe nog niet. Zulk een uitspraak zeul er echter te zijner tijd ééns moeten ko men: het Kreekrakplan of ook Reimers- waalplan (een betere, want Zeeuwsere naam) is geen aangelegenheid, die zon der Zeeland tot stand kan komen. Het zou onjuist zijn er stilzwijgend van uit te gaan, dat Zeeland bij voorbaat al in stemt met dit project. Wij geloven, dat het goed is de nood zakelijkheid van óók een brede Zeeuwse beslissing te onderstrepen. We hebben het kamerstuk nog eens nage lezen, waarin voor het eerst officieel sprake is van het Kreekrakplan nieuwe versie, een brief namelijk van de minis ter van verkeer en waterstaat over de Schelde-Rijnverbinding. Daarin staat, dat er voor Noord-Brabant en zuidoost Zeeland en misschien zelfs ook wel in nationaal opzicht plannen denkbaar zijn, welke in nautisch-technisch alsook in planologisch-economisch opzicht de voorkeur verdienen boven het Kreekrak plan (oude stijl). Met name zo staat er verder „wordt hier gedacht aan een havencomplex in het zuidoostelijk deel van het toekomstige Zeeuwse Meer, dat door een te graven doorsteek door Zuid-Beveland met een uitmonding in de nabijheid van Waarde verbinding zou kunnen krijgen met de Westerschelde". Uit deze formulering blijkt in de eerste plaats, dat het nationale belang van dit project weliswaar niet is uitgesloten, maar zonder verdere studie toch niet zonder meer wordt erkend. En voorts is de formulering zó voorzichtig ook uit het hier niet geciteerde vervolg blijkt een grote omzichtigheid dat enige zekerheid over de uitvoeringskansen pas zal ontstaan als de studie over het pro ject gereed is. In de Eerste Kamer is dan ook terecht van de zijde der rege ring opgemerkt, dat het een plan is voor de „iets verder verwijderde toekomst". Het aantal slagen om diverse armen is dus nogal talrijk. Ook om een Zeeuwse arm is zo'n slag: Sloeplan en kanaal zone staan nog maar aan het begin. Hoe zal het hier gaan? Wij herinneren aan deze reserves niet omdat wij van mening zijn, dat het Reimerswaalplan geen kans zou hebben of dat het er niet behoort te komen, maar alleen om er op te wijzen, dat een conclusie zonder meer nog niet valt te trekken. Zo is nog niet komen vaat te staan, dat het hier zoals b.v. wel bij Sloe en kanaalzone het geval is om een project van nationaal belang gaat, voorts zijn de technische aspecten van het plan nog onbekend, kortom er zijn te veel onzekerheden om nu al mogelijk te maken, dat Zeeland gedecideerd uit spreekt: „Dit plan moet er komen, het is noodzakelijk". Natuurlijk moet er meegewerkt worden aan alle voorberei dende acties, maar dat betekent geen definitief besluit. Pas als alle factoren van dit project ter beoordeling zijn ge komen. kunnen de Zeeuwse staten zeg gen: dit Reimerswaalplan heeft onze onverdeelde instemming. Tot zolang zal men er ook in Brabant begrip voor moe ten hebben, dat in Zeeland over dit ge wijzigde Kreekrakplan nog niet gespro ken kan worden als over een voldongen feit. De Britse beslissing volgt op een se rie intensieve kabinetsbesprekingen en het overleg van verleden week in New York tussen Lord Home en Dean Rusk, de Britse en Amerikaanse mi nisters van buitenlandse zaken. Vol gens politieke kringen in Londen heeft Lord Home zich er een krach tige voorstander van getoond, dat Groot-Brittannië minstens zal deel nemen aan de voorbereidende bespre kingen over de kernmacht. De Britse minister van defensie, Peter Thorneycroft, en zijn stafchefs hadden zich daarentegen uitgesproken, voor namelijk omdat zij deze zaak niet zo'n hoge voorrang toekennen en van oor deel zijn dat het geld dat hierin gesto ken zou worden beter kan worden be steed aan verbetering van de conven tionele strijdkrachten van de N.A.V.O. De totale kosten van de kernmacht be dragen naar ruwe schatting ruim 20 miljard gulden over een periode van tien jaar. De Britse bijdrage hierin zou, als Groot-Brittannië meedoet, ongeveer tien procent zijn. Het leeuwedeel van de kos- die van mening is, dat de Belgen, die in de kanaalzone werken niet langer als minderwaardigen behandeld wensen te worden. In de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen dreigt arbeidsonrust onder de Belgische grensarbeiders. De drie vakbonden, waarin het grootste deel van deze arbeiders is verenigd, hebben de werkgevers in de kanaalzone drie eisen voorgelegd. In de eerste plaats willen zij de toekenning van een voorkeurwisselkoers onverschillig in welke vorm om de koopkracht van de lonen in evenwicht te brengen. Voorts overbrugging van het verschil tussen de Nederlandse en Belgi sche kinderbijslagen. Ten slotte willen ook de Belgische arbeiders in houdingen op het loon naar rato van de te betalen belastingen. In een schrijven van de drie Belgische vakbonden (het Algemeen Christelijk Vakverbond, het Algemeen Belgisch Vakverbond en de Algemene Centrale Liberale Vakbonden) aan hun leden wordt meegedeeld, dat de bonden beslo ten hebben tot een rechtstreekse sydica- Ie actie over te gaan. Indien vóór 30 september via besprekingen geen oplos sing voor de gerezen moeilijkheden is bereikt en die datum is inmiddels verstreken zal het stakingsparool worden afgegeven, waarna deze staking kan ingaan op maandag 7 oktober. De dag daarvoor, op zondag 6 oktober om tien uur 's morgens, zal in het ge meentehuis te Zelzate eerst nog een gezamenlijke vergadering worden be legd voor de leden van de drie vakbon den. Afschriften van de brief aan de le den zijn gezonden aan de kring van werkgevers in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone. „Wij willen ons in geen enkel opzicht bemoeien met de Nederlandse arbeids- en loon voorwaarden", zo vertelde ons een van de vertegenwoordigers van het Algemeen Belgisch Vakverbond te Zel zate. „Het gaat trouwens om rechtma tige eisen, die reeds jaren geleden zijn verwezenlijkt voor de grensarbeiders, die onder andere werken in Eindhoven, Maastricht, Tilburg en Breda. Waarom kan dat dan in Zeeuwsch-Vlaanderen niet?", aldus deze vakbondsbestuurder, Voor wat betreft de voorkeurwissel koers willen de Belgische arbeiders elke in Nederland verdiende gulden gewaardeerd zien met circa 16 Bel gische franken. De koerswaarde hier van ligt tussen de 13.80 en 13.90. Met andere woorden: als een Belgi sche arbeider in de kanaalzone 100 verdient, krijgt hij daarvoor circa 1380 Belgische franken. Hij wil ech te 1600 franken, zodat het loon in Nederlands geld uitbetaald, ongeveer 117 za! moeten bedragen. „Weten de Nederlandse werkgevers een an dere oplossing, dan is dat ons om het even. als het ongeveer maar op het zelfde neerkomt", aldus de Belgische woordvoerder. Vroeger heeft men in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone een soort koersbonificatie van 8 procent toegepast, maar die werd in 1960 af geschaft. Voorts vinden de Belgische werknemers het verschil tussen de Nederlandse en Belgische kinderbijslagen veel te groot. Tot 1963 ontvingen zij een toeslag van drie franken per dag en per kind om dit verschil gedeeltelijk op te heffen, maar ook die werd afgeschaft. Thans eisen de Belgische grensarbeiders overbrug ging van het totaalverschil. De derde eis betreft de inhouding van belastingen. De Nederlandse fiscus houdt uiteraard van de Belgen geen loonbelasting in. Vanzelfsprekend krij gen zij dus meer in handen, maar het grote bezwaar is, dat zij in België een aanslag ineens ontvangen over het in komen van het gehele voorgaande jaar. In de geest dus van de Nederlandse in komstenbelasting. De Beigen noemen dit een zware opgave, zodat zij willen dat wekelijks of maandelijks een bedrag op hun loon wordt ingehouden en op een spaarrekening wordt gezet. Dit totaal bedrag willen zij dan opnemen als het belastingbiljet in de bus is gerold. „Het moment is gunstig, zodat het nu maar moet gebeuren", zo staat in de brief aan de vakbondsleden. De Belgische vakbondsbestuurders lichten dit toe: „de dagen van grote werkloosheid zijn voor bij. Ook de Belgische kanaalzone staat voor grote ontwikkelingen. Nog deze maand wordt met name in Zelzate een begin gemaakt met de bouw van de Si- demar-hoogoven. Dit alles betekent, dat wij sterker staan en dezelfde rechten durven vragen als de grensarbeiders in Noord-Brabant en Limburg", aldus de vakbondsman. Voorts houdt dit in, dat de Nederlandse kanaalzone de Belgische arbeiders wel eens kwijt zou kunnen ra ken. Men krijgt hier ook een tekort aan arbeidskrachten, zodat de laatste jaren al verscheidene mensen hun werk in Nederland hebben opgezegd. „Daarom is het zaak, dat de loonver schillen tussen de grensgebieden hier en elders niet te groot blijven", aldus de Belgische vakbondsbestuurder. Nadruk kelijk stelde hij, dat de thans aan de orde gestelde verlangens niet nieuw zijn, maar al jaren leven en voorts dat het louter en alleen gaat om dezelfde rechten als de Belgische arbeiders ook elders in Nederland genieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1