In Zierikzee komt een B.B.-commandobunker vitamol AGENDA ZUID-BEVELAND BANKROVEN IN GOES EN VLISSINGEN BR0UWENAAR EN VAN DE KAMER HEROPENDE VERBOUWDE ZAAK HERVORMDE JEUGDRAAD STARTTE IN MIDDELBURG MET 'T WERK MARKTBERICHTEN Vergadering kring Noord-Zeeland Nieuwe huisvesting voor bureau-Zierikzee gezocht Het nieuwe filmseizoen is in volle gang. Wat 's werelds beste regisseurs en beroemd ste filmsterren voor U ge maakt hebben vindt U alleen in de bioscoop. Let op de wekelijkse aankondigingen in de krant en bepaal Uw keuze. Tewaterlating nieuwe veerboot „Prinses Margriet" 16 oktober Federatie „Volksonderwijs" start cursus „Het beheer van de openbare school" Goese leeszaal vergaderde zonder leden Zeeuwse collecte Ds. W. Kats sprak in eerste interkerkelijke jeugddienst Collecte Stichting kleuterschool nu een vereniging Wemeldinge-Mevo 8-2 Ledenvergadering K.V.P.-afdeling Handboogconcours FILMS IN ZEELAND Geert van Fastenhout exposeert werken in ScHeveningen AFSCHEID L. J. GEERS VAN BESTUUR RAAD VAN ARBEID VAN ONZE ADVERTEERDERS Ander beleid ten aanzien van advies rijksgoedkeuring Vele activiteiten INSTUIF: AANDACHT AAN ONDERLINGE ONTMOETING Bewaar\uw jeugdige charme! WOENSDAG 2 OKTOBER 1963 WISSEL BËVtLANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B Het bestek voor de nieuw te bou wen commandobunker van Be scherming Bevolking op 't Sas van Zierikzee is gereed. Dinsdagmid dag heeft de kringraad voor het gebied Noord-Zeeland (Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint-Philips- land) in het Zierikzeese stadhuis de tekeningen op tafel gehad. Het eerste wat thans moet gebeuren is: contact zoeken met het ministerie van binnenlandse zaken voor een regeling van de financiën, die dit object vergt. De opzet is dat het rijk tot een derde in bouwkosten bijdraagt, maar voor een kleine kring als Zeeland is het niet mo gelijk een dergelijk tonnenobject ook maar voor tweederde „rond" te krijgen. Vooral ook omdat deze commando- bunker in een periode van vijftien jaar moet worden afgeschreven. Bo vendien zal alleen het gebruik van deze commandopost van de B.B. en kele duizenden guldens per jaar gaan kosten. „Aangezien van de zijde van het rijk de bouw van dergelijke bun kers voor de staf van de B.B. in ge val van calamiteiten wordt gestimu leerd achtte de kringraad het ook een „morele verplichting" een kleine kring als die van Noord-Zeeland voor een hogere bijdrage in aanmerking te doen komen. Er staan namelijk nog andere kostbare plannen op stapel in de B.B.-kring. De voorzitter van de raad, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee legde een plan van het dagelijks bestuur aan de vertegenwoordigers van de ver schillende gemeenten voor om een an dere huisvesting voor de B.B. in Zierik zee te verkrijgen. De oude christelijke kleuterschool aan de Manhuisstraat is al lang niet meer toereikend om te die nen als kantoor, gelegenheid te geven voor instructieruimte en opslag van het omvangrijke materiaal. Het dagelijks bestuur heeft thans enkele percelen in Zierikzee op het oog, die zich voor dit alles goed zouden lenen. Maar dit vergt nog een niet onaanzienlijke uitgaaf. Het kringhoofd B.B., de heer J. R. de Boer, lichtte ter vergadering nog toe, dat het met het opbergen van het materiaal een hopeloze zaak is momenteel. Er zul len dus op korte termijn maatregelen moeten worden genomen Blij was de heer De Boer met de suggestie van bur gemeester mr. A. J. v. d Hoeven uit Tholen om de oude ulo aldaar te gebrui ken voor opslag van het materiaal, dat org'aniek aanwezig moet zijn voor het eiland. Ruimtegebrek is ook daar een groot probleem. 92 cent In deze vergadering van de kringraad werd een lange reeks .administratieve zaken" afgehandeld. Er werden rekenin gen en begrotingen vastgesteld Daarbij werd nog van gedachten gewisseld over de „exhorbitant hoge bijdrage per in woners (92 cent)", die zou moeten wor den geput uit de gemeentekassen, wan neer het rijk niet een hogere bijdrage verleent. De begroting voor 1963 is thans opgemaakt met een groot tekort, ter wijl een bedrag per inwoner van 25 cent is geraamd. Vorig jaar was de begroting sluitend met een bedrag per inwoner van Advertentie jSitfca. VANDAAG. Middelburg City: De ijzervreter (voor C.F. A.), 20 uur, alle leeftijden Electro: Als de dauw hangt komt er regen, 19.30 uur, 13 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 9—17 uur. Vlissingen Alhambra: Klokslag midder nacht, 8 uur. 14 Jaar. Luxor: Nachtclub zum Silbermond. 8 uur. 18 ]aar Britan nia; toneelavond Arbeiderskunstkring, 8 Goes Grand: De volmaakte bankroot. 20 uur, 14 laar. Nieuwdorp Verenigingsgebouw: Tarza de Wolfshond, 4 uur. De overval, 8 uur. Terneuzen Luxor: Vier Parijse meisjes. 8 uur, 18 laar. 78 cent. Wil men thans weer een slui tende begroting krijgen dan zou dit be drag tot 92 cent per inwoner moeten worden opgevoerd. Hoewel de heren het erover eens waren, dat een kwartje per inwoner misschien wat aan de lage kant is, spraken ze de verwachting uit dat het rijk toch zeker over de brug zal (moeten) komen. De heer J. den Dekker, plaatsvervan gend hoofd van de B.B.-kring heeft zijn ontslag ingediend, aangezien het hem niet mogelijk was de steeds nieuwe ontwikkelingen op dit terrein te blijven volgen. Daarom besloot de kringraad thans in deze functie te be noemen de administrateur van de kring, de heer J. van Ast te Zierik zee. Dit met ingang van 1 oktober. Aan het begin van de vergadering her dacht het bestuur het overlijden van het kringraadslid, burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell van Westerschouwen. De plaats in het dagelijks bestuur, ingeno men door jhr. Röell, zal thans worden vervuld door burgemeester S. Francke van Middenschouwen. De nieuwe veerboot voor de Provincia le Stoombootdiensten in Zeeland, de „Prinses Margriet" wordt woensdag 16 oktober om half vijf 's middags te wa ter gelaten. De tewaterlating vindt plaats op de werf van Van der Giessen- De Noord n.v. te Krimpen aan de IJsel, nadat mevrouw S. M. M. van Dongen- Bonte, echtgenote van het lid van Gede puteerde Staten J. M. A. C. van Dongen, de doopplechtigheid heeft verricht. De federatie Zeeland van „Volksonder wijs" heeft tijdens een vergadering be sloten in oktober te Goes een cursus te organiseren over „Het beheer van de openbare schooi". Tot deze cursus werd besloten, nadat gebleken was dat voor dit onderwerp een grote belangstelling bestaat in de afdelingen. Het onderwerp zal worden behandeld door drie deskun digen op dit gebied, te weten de heren A. Ridderbos te Amsterdam, hoofdbe stuurslid van de N.O.V., A. A. J. van Zoest te Amsterdam, adjunct-secretaris van het Volksonderwijs en H. Strabbing te Vlissingen, chef afdeling onderwijs. De eerste bijeenkomst wordt op 5 okto ber in het (nieuwe) Goese lyceum ge houden. Tot nog toe heeft een dertigtal deelnemers zich opgegeven. GOES KRUIN1NGEN Plattelandsvrouwen bijeen in „Ons Dorpshuis" De vereniging openbare leeszaal en bi bliotheek te Goes heeft dinsdagavond in het gebouw van de bibliotheek aan de Wijngaardstraat een algemene leden vergadering gehouden. Voor deze ver gadering, die onder leiding stond van de voorzitter, dr. W. H. Ubbink, toonde geen der leden belangstelling, zodat al leen de vertegenwoordigers van de pers en het bestuur aanwezig waren. Tijdens deze vergadering deelde de voor zitter mede, dat de directrice mejuf frouw H. Schouten momenteel enige bij stand verleent lan de openbare lees zaal en bibliotheek te Terneuzen, omdat daar geen gediplomeerde krachten aan wezig zijn. Te Goes zijn thans twee meisjes in opleiding voor 'assistente Ook een tweetal meisjes uit Terneuzen zijn bij de Goese directrice in opleiding voor assistente. De voorlopige begroting 1964 werd vast gesteld met een post onvoorzien van 250. Het totaalbedrag aan ontvang sten en uitgaven bedraagt 35.950. On der de ontvangsten is begrepen een be drag van 24.550 aan subsidies van rijk, provincie en gemeente. Onder de uitga ven werd oorspronkelijk een nedrag van 3000 geraamd voor de aanschaf van boeken en abonnementen. Algemeen was men van mening, dat in verband met het instandhouden van het bezit, deze post wei te laag is geraamd. Besloten werd dan ook deze post te verhogen tot 5000. Het nadelig geraamde saldo voor 1964 bedraagt 500. Mededeling werd nog gedaan, dat in de maand september 30 nieuwe leden konden worden inge schreven. Deze week zai te Goes de jaarlijkse Zeeuwse Collecte wederom worden ge houden. De dames van de diverse vrou wenorganisaties in de Ganzestad zullen hieraan hun medewerking verlenen en de straten van Goes met hun collecte bussen bevolken. De gymnasten van de gymnastiekverer. ging „O.K.K." zullen bij het collecteren behulpzaam zijn. Ook de plaatselijke muziekverenigingen dragen aan deze collecte belangeloos hun steentje bij. Op woensdagavond a.s. zal in de Go'se straten de muziek luid klinken, wanneer het tamboers- en pijperskorps „Excelsior" en de muziek gezelschappen „Euphonia" en „Hosan na" door de stac trekken. Zoals bekend komt de opbrengst van deze collecte geheel ten goede aan Zeeuwse instellingen, onder andere die voor de poliopatiënten, spastici, vakan tie huisvrouwen en het Anjerfonds. WEMELDINGE Zondagavond werd in de vrij evang. kerk te Wemeldinge een interkerkelijke jeugddienst gehouden, waarin de predi kant ds. W. Kats uit Goes voorging. Deze dienst, die door de interkerkelijke jeugdcommissie te Wemeldinge werd ge organiseerd, was de eerste van dit soort. Het ligt in de bedoeling om tot eigen jeugddiensten te komen, waaraan de jeugd daadwerkelijk zal meewerken. Het onderwerp van de predikatie van ds. Kats was „Tussen ja en nee". Medewer king werd verleend door Paula Paauwe met solozang. Organist in deze dienst was Frans Meyaard- DRIEWEGEN Voor de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Driewegen werd over de maan den juli 3n augustus een bedrag bijeen gebracht van 144,74 en voor de diaco nie 96,j.9. De afdeling Kruiningen van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen in „Ons Dorpshuis", de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. De presidente mevrouw Baarens-van Aalst heette de vele opgekomen leden hartelijk welkom, in het bijzonder mejuffrouw Zandstra, directrice van de landbouwhuishoud- school te Kruiningen en de heer Pieterse eveneens te Kruiningen, de eerste res pectievelijk om de cakes te keuren die ingeleverd waren voor een wedstrijd, de tweede om de zelfopgekweekte gera niums onder de loupe te nemen, welke in aanmerking kwamen voor een prijs. De uitslag van de cakewedstriid was: 1 mevrouw v. Houte-Felius te Waarde; 2 mevrouw v. d. Hart-Polderman te Hansweert; 3 mevrouw Mosselman- Baaer te Kruiningen; 4 mevrouw Rib- bens-Muller te Hansweert; 5 mevrouw Nieuwenhuize-Meijaard te Hansweert; 6 mevrouw Boneschanscher-Wheat te Kruiningen; 7 mevrouw v. Houte-Roe- lands te Waarde. De uitslag van de geraniumwedstrijd was: 1 mevrouw Ribbens-Muller te Hansweert; 2 mevrouw v. Houte-Roe- lands te Waarde; 3 mevrouw Polder man-Wisse te Kruiningen; 4 mevrouw v. Houte-Felius te Waarde; 5 mevrouw v. d. Berge-Vermeulen te Kruiningen; 6 mevrouw Vogelaar-de Zeeuw te Krui ningen; 7 mevrouw Griep-Weststrate te Waarde; 8 mevrouw Minnaard-Kole te Hansweert; 9 mevrouw Polderman- Boogaard te Kruiningen; 10 mevrouw J. Karelse-v. Hekke te Schore. Het winterprogramma werd besproken. De presidente bedankte de dames die gecollecteerd hadden voor de kankerbe strijding.' Als afgevaardigde voor de provinciale najaarsvergadering te Goes werd mevrouw Drenth-Wollerich te Hansweert benoemd. Hierna hielden verschillende leden een praatje over het beroep van hun man. BAARLAND De stichting algemene kleuterschool in Baarland hield vrijdag een ouderavond in de kleuterschool" onder leiding van de voorzitter, de heer L. Murre. Het finan cieel verslag van de penningmeester, de heer I. van Hemert, over 1962 sloot met een totaalbedrag van 8545,79 in ont vangsten en uitgaven, met een zeer klein batig slot. De begroting 1963 vertoont een tekort. Hierna ontstond naar aanlei ding van een vraag van de heer C. de Vriend over de kascontrole een geani meerde discussie, waarbij de heer I. A. van Royen het bestuur herinnerde aan de toezegging terug te keren naar de verenigingsvorm. Met meerderheid van stemmen (138) werd besloten er weer een vereniging van te maken, waarbij het stichtingsbestuur spoedig de uit werking van statuten en huishoudelijk reglement ter hand zal nemen. De plaatsen van de aftredende bestuurs leden mevrouw Felius-Eversdijk, me vrouw Van Doorn-Lueasse, J. C. Mol en de vacature ds. H. G. Beneder zullen worden ingenomen door mevrouw De- craene-van" Egmond, mevrouw De Vriend-Barentsè, de heer H. de Vriend en de heer P. Eienbaas. De heer Murre sprak tot slot nog waar derende woorden over het werk van ds. H. G. Beneder, die vanaf de oprich ting veel werk heeft verricht. Ds. Bene der, die niet aanwezig was, zal hiervoor een boekebon ontvangen. Gekken trekken 53 dagen tn Pe- Oosttmrg Ledeltheater: de kaart, 8 uur, a.l. Hulst BioscoopgeDouw; king, 8 uur, 14 laar. Axel Het Centrum: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 iaar. Zierikzee Graanbeura „Huis van Nassau": Modeshow voor plattelandsvrouwen, 19.30 Bergen op Zoom Roxy: De St. Louis bankroot, 8 uur, 18 jaar. Luxor. Stoot- patrouille, 8 uur. Zaterdag speelde Wemeldinge 1 een wedstrijd in de competitie tegen Mevo. Bij het begin van de wedstrijd leek het of beide ploegen volkomen aan elkaar gewaagd waren. In de 10de minuut kwam Wemeldinge op een gelukkige wijze aan het eerste doelpunt door De Bourgraaf. De doelman van Mevo had de bal niet voldoende onder controle. Toch kon men van een Wemeldinge- overwicht in het geheel niet spreken. Mevo, dat goede aanvallen opbouwde, kon echter de goede richting niet vin den. Tot de rust bleef de stand 10. Maar na de rust trokken de Wemel- dingse spelers soepel en vlug ten aan val. Weer op een gelukkige wijze kwam men aan een doelpunt doordat een back van Mevo wat ongelukkig terugspeelde op de doelman, zodat deze de ba! niet in zijn bezit kon krijgen Rustig rolde de ba! over de doellijn: 2—0 voor Wemel dinge In de 11de minuut was het De Bourgraaf die met een diagonaal schot de doelman wist te passeren, en in de 13de minuut was het Walrave die 40 maakte. De Bourgraaf schoot tweemaal tegen de lat. Uit een corner kwam daar na het eerste tegenpunt van Mevo uit een kopbal. In de 24ste minuut was het weer Walrave die doel trof en in de 28ste minuut tekende De Bourgraaf 61 aan. Toen dacht men aan de lijn dat de wedstrijd beslist was. Het tempo kwam lager te liggen tot in de 41ste minuut de doelpunten weer loskwamen. Mevo scoorde een magnifiei doelpunt; Wal rave trok direct ten aanval en scoorde 72. Lindenbergh die linksbuiten speel de mocht in deze laatste wedstrijd het laatste doelpunt scoren, zodat de eind stand 82 werd in het voordeel van Wemeldinge. De afdeling Goes van de K.V.P. hield maandagavond in „Slot Ostende" de al gemene ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer J. J. Ransijn. Slechts een gering aantal van de 297 leden tellende afdeling had aan de op roep van het bestuur gehoor gegeven. De secretaris van de afdeling, de heer P. J. E. Willemsen, gaf een beknopt overzicht over de werkzaamheden en gebeurtenissen tijdens de zittingsperiode 1959-1963 van het reglementair aftre dende afdelingsbestuur. Hij memoreerde de moeilijkheden die zich afspeelden tijdens de „Goese kwes tie", waardoor een lid moest worden ge royeerd. In 1961 werd onder leiding van de heer J. J. Bokelaar een jongeren groep opgericht, die echter slechts een kortstondig leven had. De heer Willem sen bracht dank aan de heer G. M. de Kok, die een reeks van jaren op accu rate wijze de financiën beheerde. De heer G. M. de Kok maakte in zijn fi nancieel verslag gewag van een batig saldo. Hierna vond een groot aantal verkiezin gen plaats wegens het reglementair af treden van het gehele bestuur. De heer J. J. Ransijn werd met grote meerder heid van stemmen tot voorzitter her kozen. De aftredende bestuursleden, mevrouw Plouvier-Ten Hacken, me vrouw Koopmans-Nelissen en de heren J. van Stee en P. J. E. Willemsen, wer den eveneens herkozen. Niet herkies baar waren de heren J. Buise, G. M. de Kok, M. L. de Koster en J. Winter. In hun plaats werden benoemd de heren H. den Exter en L. de Kok. Het bestuur, dat de afgelopen jaren uit 9 leden be stond, is voorlopig teruggebracht tot zeven. Twee vacatures werden aange houden. Tot afgevaardigde naar de Statenkring en de Kringvergaderingen werden ge kozen mevrouw Koopmans-Nelissen en de heren J. H. Roose, J. van Stee en J. J. Ransijn. Reserves werden de heren L. de Kok, H. den Exter, P. J. E. Willemsen en J. T. Andringa. Tot voorzitter van de Statenkring Goes werd voorgedragen de heer A. C. de Kooning uit Lewedorp en tot bestuurs lid van deze kring mevrouw Koopmans- Nelissen te Goes. Tot bestuurslid van de kring Middelburg werden aanbevolen de heren J. H. Roose te Goes, E. Suy te Kruiningen, M. Steijn te Ovezande, J. L. van de Voorde te Sluiskil, F. Meggelink te Terneuzen en Adriaanse te Middel burg. Tot lid van de partijraad en de bestuursraad stelde de vergadering de heer J. H. Roose te Goes kandidaat. In de rondvraag deelde de heer M. L. de Winter mede, dat van de niet-herkies- bare bestuursleden zich een drietal leden van de K.A.B. bevond. De reden, waar om deze zich niet meer beschikbaar stelden, was uitsluitend tijdgebrek en niet zoals velen dachten, dat in het be stuur onenigheid had plaatsgevonden. Uitdrukkelijk verklaarde hij, dat de sa menwerking steeds prima was. Een feit, dat ook de voorzitter Ransijn nog maals onderstreepte. ELLEWOUT SD1JK De handboogsociëteit „Zorgvliet" te El- lewoutsdijk hield zaterdagmiddag een concours. Er namen 55 schutters van 14 verenigingen deel. De hoofdvogel werd niet afgeschoten. De resultaten waren: le zijvogel J. Platschorre, Zorgvliet; 2e zijvogel C. Stouthamer, Zorgvliet; le hoofdkal J. Rijk, Willem Teil; 2e hoofdkal Jac. Smallegange, Zorgvliet; le kleine kal M. Smallegange Jz., Zorg vliet; 2e kleine kal P. Rijk, Vios; le klep P. Verheijke, Zorgvliet; 2e klep J. de Baar, Willem Teil; 3e klep C. Raas, Willem Teil; 4e klep J. Platschorre, Zorgvliet. Bankroof is het onderwerp van twee filmen, die deze week in de Zeeuwse bioscopen te zien zijn. De rolprenten, „Klokslag midder nacht" en „De volmaakte bank- Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes). Van deze twee films springt „Klokslag middernacht" wat kwaliteit betreft direct naar voren. „Klokslag middernacht" is het verhaal van elf oud-militairen die in Las Vegas een bankroof op touw zetten. Organise ren is de oud-militairen niet vreemd en dus zit de roof uitstekend in elkaar.... De hoofdrollen worden vertolkt door Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis jr., Peter Lawford en Angie Dickinson. „De volmaakte bankroof" is van minder kaliber, zoals de wijze waarop de film wordt aangekondigd „Adembenemen de spanning" en „Actie en sensatie in optima forma" trouwens al doet ver moeden. Hier ziet men in de hoofdrollen J. Pat O'Malley, Robert Gist en Jay Barney. Alhambra (Vlissingen) vertoont voorts „Stoottroepen in de aanval". Een oor logsfilm over de landing van Ameri kaanse commando's op de kust van Italië. In de film „Nachtclub zum Silbermond" dansen mooie meisjes langs de rand van de afgrond, de zedelijke afgrond nog wel... Marina Petrowa en Marisa Mell hebben de hoofdrollen voor hun rekening genomen. Al dat moois is te zien in Luxor (Vlissingen). City (Middelburg) bekijkt het van de vrolijke kant. In samenwerking met de Christelijke Film Actie wordt daar ge draaid „De ijzervreter" Norman Wis dom staat borg voor enkele uurtjes vro lijke ontspanning. Electro (Middelburg) ten slotte komt met een reprise: „Als de dauw hangt komt er regen". Mai Zetterling en Alf Kjellin vertolken de hoofdrollen in deze voortreffelijke film, die is gemaakt naar de roman van Margrit Söderholm. De Zeeuwse kunstschilder Geert van Fastenhout uit Philippine exposeert van 5 tot en met 26 oktober a.s. in galerie „Cojean" te Scheveningen. Zaterdag a.s. zal de heer Gijs Kording, kunstredac teur van de Nieuwe Haagse Courant, deze expositie openen. De heer L. J. Geers te Middelburg heeft afscheid genomen als bestuurslid van de Raad van Arbeid te Middelburg. Hij werd tijdens een bijeenkomst hartelijk toegesproken door de voorzitter mr. J. Kolkman, die er aan herinnerde, dat de heer Geers 17 jaar lang vanaf zijn 61e jaar actief lid van de raad is geweest en veel belangstelling er voor getoond heeft. Mr. Kolkman achtte het mogelijk, dat met de heer Geers het oudste bestuurslid van de Nederlandse Raden van Arbeid vertrekt. Als hoogtepunt van het 150-jarig be staan heropende de Middelburgse tex tielhandel en woninginrichting Brouwe- naar en Van de Kamer dinsdagmiddag zijn verbouwde en uitgebreide zaak. Dit officieel gebeuren werd verricht door burgemeester mr. J. Drijber die op merkte, dat deze heel oude, gerenom meerde en echt Zeeuwse zaak met de verbouwing toont vol levenskracht te zijn De burgemeester herinnerde er in een toespraak aan dat de heer Brouwenaar vlak na de Franse overheersing, in 813 de zaak oprichtte, waarna hij zich in 1832 associeerde met de heer Van de Kamer. Tot nu toe „regeert" het vijfde geslacht Van de Kamer deze firma; op zichzelf vond mr. Drijber dit niet zo bijzonder, echter wel het feit, dat Brou wenaar en Van de Kamer een bloeiende zaak gebleven is, terwijl het toch zo vaak voorkomt, dat familiezaken wat verstarren. De firma is groot geworden, zo ver klaarde de burgemeester verder, met de verkoop van boerenkleding, die steeds Onder het motto: „Na school, huis werk na werk, studie en dan gaf de hervormde jeugdraad te Middel burg en 't Zand bij de start van het jeugdwerk een uitnodigende en uitda gende folder uit voor de jeugd in de Zeeuwse hoofdstad en omstreken. Zo zijn rond 150 jongelui weer begonnen met allerlei leidinggevende taken in het jeugdwerk, dat misschien nooit zo na drukkelijk publiciteit vraagt en heeft, dat ook niet wereldschokkend is, ech ter wel hartverwarmend. Als titel zou mer boven dit werk van de diverse ker ken kunnen zetten: „Doe eens wat in stilte, en houdt het eens vol als je durft". Dit slaat dan op de kinderdien sten (zondagsschool), het clubwerk, de kindercrèches en jongerendiensten op zondag, waar velen zich in de kerken van de hoofdstad actief mee bezighou den. Ook de instuif heeft zijn poorten weer geopend; zaterdagavond was de start. Er werd „gewerkt" met een serie experimentele cabaretcartoons, waarbij „het publiek" actief onder schriften verzon en wel tot verras sende, maar altijd verkeerde conclu sies kwam. Ook was er een geslaag de poging met ritmische begelei ding, in dit geval van Melodia om het aloude Nederlandse volkslied weer in zwang te brengen. Maar dan zo, dat het volslagen nieuw klinkt. Bovendien bleek het een soort „tegen gif" tegen de onmacht om eens in eigen taal te zingen. Het bleek, dat het best kan. Verder was er volks dans en moderne dans. Aanstaande zaterdag wordt er een poging gedaan om in groepen een grote maquette opdracht uit te voeren: hoe zou de jeugd een stad en dergelijke, bou wen? Afgelopen jaar bezochten rond 2500 jongelui de 36 instuifavonden en ver dere activiteiten; ze kwamen van bin nen en van buiten de stad, ze waren kerkelijk en niet-kerkelijk, er waren C.O.A.K.-militairen en gasten van bui ten Zeeland. De instuif zal vooral trachten aan dacht te besteden aan aan onderlinge ontmoeting en het kleinere groeps werk, bijvoorbeeld musical instude ren, cabaretkring, expressievverk, te levisiepraatgroepen, enz. Ook zal verder contact gezocht worden met het gereformeerd en Ambonees jeugdwerk; voorts is er een plan voor ontmoetingen met bejaarden. De in- stuifcommissie wil dus velen, die ge zelligheid, sfeer en daarnaast wat meer dan oppervlakkige ontspanning prefereren, van harte welkom heten; dat kan elke zaterdagavond in het Koorkerkcentrum. Ook de maandelijkse diensten voor jonge mensen vanaf 16 jaar zijn afge lopen zondag weer begonnen (in de Koorkerk, 7 uur). In deze dienst wordt getracht samen met de jeugd een weg te zoeken naar zichzelf, naar andere mensen en naar God. Het jeugdwerk wordt ook in binnen- en buitenlandse kampen beoefend; zo trokken afgelo pen zomer rond 75 Zeeuwse jongeren van verschillende kerken naar Wales om te ervaren hoe elders in Europa jonge mensen leven en denken. dezelfde blijft. De heer Drijber meende, dat de tegenwoordige firmanten heel wat meer zorgen zullen hebben om ie steeds wisselende huidige mode op de voet te kunnen volgen, terwijl boven dien de hoerendracht helaas uit de mo de raakt. De burgemeester toonde zich voorts verheugd, dat de firma met deze modernisering wil bijblijven bij het win kelcentrum, dat onvrijwillig vernieuwd is na de oorlog. Mr. Drijber verklaarde, dat in de laatste drie jaar rond 80 Middelburg se middenstandszaken verbouwd zijn, waarvan alleen al 18 in de Lange- viele. Teneinde er voor te waken, dat de bouwcapaciteit vastloopt, willen b. en w. van Middelburg, zo verklaar de mr. Drijber, een andere politiek volgen bij de advisering voor rijks- goedkeuringen. Zij proberen in over leg met de directie Zeeland voor volkshuisvesting en bouwnijverheid en de opdrachtgever een -egeling te treffen, waarbij aannemers, die wer kelijk capaciteit hebben, ingescha keld worden. Het komt namelijk voor, dat aannemers verbouwingsop- drachten aannemen, terwijl daardoor andere belangrijke werken stagneren. De heer P. de Vröet, gedelegeerd com missaris van de Inkoopcombinatie Ne derland (waarbij de Middelburgse tirma is aangesloten) noemde een 150-jarig jubileum uniek in de geschiedenis van de combinatie. „U bent er één van de pioniers van, sinds U meehielp de combi natie in 1914 op te richten", aldus de heer De Vroet. Namens de Middelburgse Middenstands Centrale zei voorzitter A. Imanse waar dering te hebben voor het feit, dat de oudste firmant van de firma, de heer A. P. v. d. Kamer, steeds zijn ervaringen aan de middenstandscollega's heeft mee gedeeld. In de modernisering van de zaak zag de heer Imanse een vooruit gang en een groei van de aantrekkings kracht van Middelburgs winkelcentrum. Voorts zei de heer Imanse te hopen, de de Zeeuwse schoonheidscommis sie nu eens wil afstappen van haar streven om bepaalde geveltjes te be houden, wanneer tie het zaken-doen wat belemmeren. Hij bepleitte bi mr. Drijber een voortzetting van het be leid, zoals li t voor de verbouwde zaken van (h Lange Delft is toege past. Architect G. v. a. Wert uit Harderwijk verzekerde hierna, dat deze verbouwing is bereikt dank zij de samenwerking met en het aanpassingsvermogen van de heer Van de Kamer; namens het Dersoneel feliciteerde vervolgens de heer T. Marijs die als blijvend aandenken een wand klok aanbood. Je heer Van de Kamer dankte tot slot de velen, die aan de totstandkoming 'an de verbouwing mee gewerkt hebben. Burgemeester Drijber kreeg een pop in Walcherse kleder dracht vervaa' digd met toffen van de eigen zaak aangeboden, voor de heren Van der v^erf en drs. C. H. Mul ler, chef van de bedrijfseconomische voorlichtingsdienst in Nederland, en me vrouw Verhage, de procuratiehoudster van de firma, waren er eveneens ge schenken. De geheel vernieuwde verkoopruimte is, mede door het aantrekken van het pand Langeviele 4, meer dan verdubbeld. Een bijzonder belangrijk voordeel an de ver bouwing is, dat thans op overzichtelijke wijze een keus gemaakt kan worden uit de collecties textiel, bovendien in een sfeervol interieur, waarin aan de ele menten ruimte n licht ruime aandacht besteed is. Tijdens de kijkavond was er van de rijde van het publiek een over weldigende belangstelling. (Advertentie) Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is het beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, levengevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. Vitamol-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen, garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk als een goede fee. Tube f6.25 BEURSBERICHT GOES. 1 oktober. Granen en peulvruchten. Tarwe, 17%, boerenschoon af boerderij 2032,15 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17%, boeren schoon af boerderij 2229,25 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3542 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4075 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80—115 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen, 35 mm opw. binnenlandse sortering 89 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor reke ning koper. Naar Bintje voor export be staat weinig vraag. Voederaardappelen no teerden 23,50 per 100 kg. Uien. Afgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 10 cent per kg. Hooi en stroo Lucernehooi 125135 per 1000 kg. Veldbeemd 8090 per 1000 kg. Engels raai 70—75 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 6575 per 1000 kg. Gerstestro 6575 per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen) 85100 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Ongerepeld 1028 cent per kg. Gere peld 2036 per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,02 per kg. VEIUING KAPELLE-BIEZELINGE. 1 oktober. Legipont 1 70 50, 65 51, 60 55, 55 37, 2 65 44, 60 34, 55 31, 2D 20, grof 29, fijn 8V2. Br. Hardy 1 75 82, 70 85, 65 79, 60 74, 2 75 80, 70 80, 65 76, 60 68, 2D 30—47, grof 4050, fijn 28. Bonne Louise 1 65 57, 60 60, 55 52, 50 40.70, 2 60 55, 55 50, 50 38. 2D 26. grof 40, fijn 13—16. rijp: 1 65 58, 60 58—59, 55 52, 50 40. 2 65 54, 60 53, 55 49. 50 36—37. Conference 1 70 46, 65 48.4048.90, 60 44 45.10, 55 33—35, 2 70 44, 65 45.20, 60 39.70— 40.95, 55 30.50—31.80, 2D 20.9522.60, grof 30.10—31.30, fijn 20—22, rijp: 1 70 43, 65 45, 60 43, 55 33. 2 70 41, 65 43, 60 4243, 55 34. Cox Or. P. 1 80 55. 75 56.20—56.80, 70 57.20— 57.40, 65 54.70—56.40, 60 45.20—46.80, 55 23, 2 55 23, 2D 15, grof 33, fijn 13. Bramtey's Seedling 1 90 24. 80 30, 70 20, 2D 15, grof 18. fijn 13. Jac. Lebel 1 85 21. 75 22, 65 18. 2 75 19. 65 18 Transp. de Cr. 2 80 22, 75 23, 70 21. 65 18, grof 17. fijn 14. James Grieve 1 70 39. 65 33. 2 60 27, 75 37—38. 70 38—39, 65 33, 2D 20—22. grof 24. Ellisons Or. 1 80 27, 75 29— 30, 70 28. 65 25—27, 2D 17. grof 18. fijn 13. Maagdepeer 1 70 23, 65 26. 60 26, 55 23, 2D 9, grof 7V2. Herz. Elsa 1 75 33, 70 38, 65 36. 60 28, 2D 15, grof 14, fijn 7V2. Br. Durondeau 1 70 49, 65 51, 60 36, 55 26, 2D 14. grof 14, fijn 9(4. Gealukte kroetappelen 12, val kroetap- pelen 12.10, va! Goudrenet 15.30, val Ster appel 14, gemengde valperen doordraai, kroetperen 3, val Br. Hardy 21, James Grieve Lired 1 70 28 Seigneur d'Esperen 2 60 53, 65 62, 70 69. Engelse Pigeon 1 70 53, 65 27, 60 37, 2D 16. Spaanse Wijnpeer 2 55 38, 50 24 27, 2D 18. Tomaten voor export per krat van 6 kg: IA 435—436, 1B 431, IC 387. 1BB 179, 2A 39 per kg, 2B 30 per kg. 2C 31 per kg. Bramen industrie 2 139, 3 96. Pruimen: Warwick Droper 2 8(420, fabriek 6, grof 23. Burbank Giant 2 14. fabriek 6. VEILING KRABBENDIJKE. 1 oktober. Appels: Cox Orange Pippin 1 85-90 61, 80-35 55—65, 75-80 57—67. 70-75 56—64. 65-70 53—57. 60-65 37—43, 55-60 25. 2 85-90 56. 80-35 54—63. 75-80 56—68. 70-75 55—67. 65-70 44—60, 60-65 40—46. 55-60 27. 3 grof 3642, 3 fijn 1318, kroet 1315. James Grieve 1 75-80 36—37, 70-75 39—40. 65-70 34—36, 2D 13—23, 3 grof 23—25. 3 fijn 17, kroet 7. Rode J. Grieve 2 80-85 26. 75-80 32. 70-75 37. 65-70 34, 2D 18. 3 grof 12, 3 fijn 6, kroet 5. Ellison Orange 1 70-75 29, 65-70 28, 2 70-75 25. 65-70 24, 2D 60-65 23, 2D 55-60 13. Peren: Br. Hardy 2 30-85 62, 75-80 61, 70-75 64. 65-70 61. 60-65 56, 2D 55-60 30. 2D 50-55 23. 3 grof 42, 3 fijn 34. kroet 19. Bonne Louise 1 65-70 56. 60-65 58, 55-60 50.40—51,70. 50-55 39. 2 65-70 53, 60-65 54, 55-60 48. 50-55 37. 2D 25. 3, grof 42. 3 fijn 25. kroet 8—11. Conference 1 70-75 46. 65-70 47. 60-65 43, 55-60 33—34, 2 70-75 42, 65-70 43. 60-65 39. 55-60 '32, 2D 23. 3 grof 32, 3 fijn 23, kroet 3—10. Maagdepeer 1 65-70 20, 60-65 22. 55-60 19, 2D 6. Goudrenet val 16. Gieser Wildeman val 18. Diverse appelen val 810. Conferen ce val doordraai. St. Remy val 16. VEILING GOES. 1 oktober. James Grieve 1 85-90 38, 80-85 39. 75-80 41—42, 70-75 40, 65-70 37, 2D 25—27, 2 85-90 34, 80-85 31. 75-80 32—37, 70-75 37, 65-70 33, grof 18—29. fijn 15—18. Cox Orange Pippin 1 80-85 54—67, 75-80 58—67. 70-75 59—69, 65-70 54—58. 60-65 41—50. 53-60 26—29. 2 80-85 58, 75-80 53—67, 70-75 41—56. 65-70 35—52, 60-65 43, 55-60 26. D 13—16, grot 30— 36, fijn 1012 Ellisons Orange 1 80-85 30. 75-80 32, 70-75 34, 65-70 32. 60-65 23. 2D 16—17. 2 70-75 30. 65-70 25. grof 20—24. fijn 15—16. Goudrenet 1 90-95 37. 85-90 37—39. 80-85 33, 75-80 34. Bramley's Seedling 1 80-90 30. 70-80 20, 2D 14—16. 2 90-100 24, 30-90 28, 70-80 20, grof 16, fijn 1316. Ingrid Marie 1 85-90 42. 80-85 57, 75-80 51, 70-75 45. Laxton Fortuna 85-90 51. 80-85 62. 75-80 58, 70-75 49. 65-70 38, 60-65 29. Bonne Louise d'Avranches 1 70-75 65. 65-70 60. 60-65 57.10—59,40. 55-60 50,40— 51,90, 50-55 39.90—40.40. 2 65-70 56. 60-56 55, 55-60. 49. 50-55 38, 2D 24—26. grof 37 —44, fijn 19-27. rijp 3642. Beurre Hardy 80-85 83. 75-80 81—83, 70-75 75—80. 65-70 79. 60-65 71, D 55-60 47. D 50-55 26. grof 47—55. fijn 18—38 Conference 1 75-80 51. 70-75 48. 65-70 49.60—50.50. 60-65 44.3045.60. 55-60 35.20— 35.70. 2 70-75 43, 65-70 44. 60-65 41—42. 55-60 32—34, 2D 23—24. grof 28—33. fijn 13—23. Legipont 1 70-75 51. 65-70 52. 60-65 46. 55-60 36, 2D 22. grof 16—25. fijn 10—14. Herzogin Elsa 1 70-75 37—41, 65-70 38. 60-65 30. D 12— 16, 2 70-75 24. 65-70 23. 60-65 22, grof 18—19. Maagdepeer 1 65-70 27. 60-65 2829. 55-60 24, 2 65-70 7. 60-65 10—11. 55-60 7, grof 8—9. Diverse appelen kroet 13, val 1314. Goud renet val 15,7016,50, Diverse peren kroet doordraai. Bramen 1 en 2 139. 3 96. Totale aanvoer hard fruit 13.400 kisten. Bramen per doos 2 4145. Warwick Dropper grof 2344, fabriek 6—12. Monarch 1 131, 2 85, grof 101, fabriek 30. Druiven I 151155, 2 136. Kinder zorgcóllecte De collecte voor Kinderzorg in Wemel dinge bracht 184,66 op. 380 320 260 195 175 150 130 100 80 70 65 55 115 100 90 120 100 90 1160 1060 860 850 720 600 860 750 630 550 400 370 VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2807 stuks. Weekaanvoer 4600. Vette koeien en ossen 325. Gebruiksvee 775. Vette kalveren 340. Graskalveren 232. Nuch tere kalveren 667. Varkens 8. Lopers 52. Big gen 53. Paarden 68. Veulens 28. Schapen of lammeren 200. Bokken of geiten 59. Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—335 255—290 225—250 Vette kalveren 310—340 290—310 275—290 Slachtpaarden 270 250 200 Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeien 1160 Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien: aanvoer als vorige week, han del matig gedrukt. Vette kalveren: aanvoer even minder, handel vlug, prijzen hoger, pri ma's boven notering. Graskalveren: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen ruim prijshoudend. Lo pers en biggen: aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaar den: aanvoer even meer. handel flauw, prij zen onveranderd. Schapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel kalm, prij zen prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aan voer iets ruimer, handel redelijk, prijzen wat stijver. Vare koeien: aanvoer tamelijk, handel iets levendiger, prijzen ruim prijshoudend. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen prijshoudend. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëleren 13V2 cent. Poeljeëieren 8 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien bonken 16.12, middel 40-70 13.94, drie lingen 18.10, picklers 17.05. Aanvoer 75 ton. Aardappelen: Eigenheimers 128.30. Bintjes 9.307.70, bonken 14.10. Aanvoer 80 ton. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewoon 8.809.40, drielingen 6.10, bonken 1414.10. Eigenheimers gewoon 11 12.50, drielingen 6.70. Furore gewoon 8.50. Aanvoer 2900 kisten. Uien middel 14, drielin gen 18.10, picklers 17.40. Aanvoer 48 ton. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewoon 13,80. Eigenheimers gewoon 12,30. Bintjes gewoon 9,20, bonken 13,70. Aanvoer 188 ton. Uien gewone 13,80, bonken 15,86, drielingen 17,59, pickles 16,90. Aanvoer 67 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 6931 kg. 70—141. Doorgedraai de garnalen 2412 kg. Tong 28 kg. Bot 181 kg. Paling 17 kg. Tarbot 3 kg. Kabeljauw 5 kg. Ongesorteerde vis 71 kg. Nagekomen advertenties Na een langdurig ge duldig gedragen lijden, is van ons heengegaan onze lieve vrouw, moe der, zuster, behuwd zuster en tante GERRITDINA FREDERICA VAN SABBEN, geb. Moerman, op de leeftijd van bijna 49 jaar. M. van Sabben J. J. F. van Sabben Driewegen, 1 okt. '63. Baandijk 3. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op 4 oktober a.s. des mid dags om 12 uur. Heden is van ons heen gegaan, onze geliefde broer, zwager en oom ANTHONIJ LE ROIJ, op de leeftijd van 75 jaar. Fam. Mommaas- Ie Roij Fam. Vau Sprang- Ie Roij Fam. Le Roij- Wallenburg Mej. J. le Roij Fam. Rijkse W. de Ridder Mevr. C. v. d. Hof- Vader Neven en nichten. Vlissingen, 1 okt. '63. Wegens sterfgeval is onze zaak a.s. vrijdag 4 oktober GESLOTEN van 12.30 tot 16.30 uur. Levensmiddelenbedrijf Fa. A. LE ROIJ ZOON, Koudekerkseweg 27-29 Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15