Meerderheid Polder Walcheren met verhoging van dijkgeschot akkoord Moderniseer uw meubelen met BEVER PRACHTBIJTS Voor „ongebouwd" is grens bereikt ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Aantal patiënten bij Oranje Groene Kruis daalde Boxersopstand in Z eeuws-Vlaamse bioscopen MARKTBERICHTEN EXAMENS KERKDIENSTEN Wissêl Zeeuws-Vlaanderen STREVEN NAAR VERGROTING BELASTINGGEBIED De grens Muurvast Uitbreiding Commissie Afvalwaterleiding besloot aansluiting vier gemalen door P.Z.E.M. aan te houden Bijeenkomst N.C.V.B. Hoof donderwij zer nam afscheid Vergadering afgevaardigden r.-k. bejaardentehuizen NOORDZEELAND Hervormde classis Zierikzee bijeen RAAD SINT-ANNALAND GEEFT KREDIET VOOR VERBETERING HAVEN ZUID-BEVELAND R.-k. Vrouwengilde startte seizoen Ereprijzen tentoonstelling Zuidzande toegekend ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SLECHTS TWEE LEDEN deden er het zwijgen toe toen het com- missarissencollege van de Polder Walcheren vrijdagmorgen moest beslissen over het voorstel van het dagelijks bestuur om het dijkge schot voor 1964 te verhogen: voor de ongebouwde eigendommen met drie gulden tot 63 gulden, voor de gebouwde eigendommen met 50 cent tot 10y2 gulden per 100 be lastbare opbrengst. Dat betekende dat niet minder dan 22 van de 24 commissarissen zich geroepen voelden op dit voorstel te reage ren, hetgeen als duidelijk bewijs moge gelden, dat het poldercolle ge zich voor een zeer moeilijke be slissing gesteld zag. Met name de agrarische commissarissen kwa men tegen de verhoging in het ge weer: zij verzekerden bijna zonder uitzondering, dat de lasten, die op de Walcherse boerenbevolking worden gelegd, hun hoogtepunt bereikt hebben. De meerderheid van het poldercollege schrok even wel terug voor een afwijzing van de voorgestelde verhoging. Met de rug tegen de muur hebben de commissarissen met de vijf le den van het dagelijks bestuur hun beslissing genomen en die viel als volgt uit: negentien leden wa ren vóór de verhoging, tien waren er tegen. Met het voorstel gingen uiteindelijk ak koord de heren J. Polderdijk, mr. J. H C. Heijse, J. Francke, C. Holthuijzen en poldervoorzitter jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg (het dagelijks be stuur), Joh. Loois, A. C. Polderdijk, H. M. v. d. Putte, jhr. ir. H. L. Bogaert, K. J. van Loo, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, J. A. Tavenier, J. A. Janse de Jonge, mr. P. C. Adriaanse, E. T. Oos terhuis, P. de Visser, G. N. van Ginkel, mr. J. A. Lantsheer, P. Lampert; tegen stemmers waren de heren P. J. Abra- hamse, H. J. Volkers, W. de Visser, P. van Diere, A. Bosselaar, J. de Visser, D. Gideonse, W. J. Cevaal, mej. A. C. de Bruijn van Melis- en Mariekerke en A de Buck. Rond de 2'/j uur verdiepten de com missarissen zich in deze moeilijke ge- schotmaterie. De heer Loois, voor wie deze vergadering de laatste was in verband met het bereiken van de leeftijdsgrens voor polderbestuurder, verzekerde zelden een zo sombere stemming aangetroffen te hebben De heer De Buck, die de lont voor het verweer aanstak, verklaarde, dat met een geschot van 60 gulden de grens voor het ongebouwd bereikt was. Met andere noodzakelijke las ten als voor grond en herverkaveling staan we met rond 95 gulden op Walcheren aan de spits, merkte de heer De Buck op, die momenteel niet met het voorstel akkoord kon gaan, Andere commissarissen vielen de heer De Buck bij: „De druk op de agrariërs wordt te hoog. We hebben veel belang bij het instandhouden van de zeewering, maar dat moet niet ten koste van ons gaan", verklaarden ze. De heer De Buck en de zijnen meen den, dat best op enkele posten be zuinigd had kunnen worden. niging ontoelaatbaar is. „We hebben de begroting tot en met uitgekamd", verze kerde voorzitter Rutgers. Het bleek verschillende commissaris sen zwaar op de maag te liggen, dat er zoveel kantonniers rondrijden. „Bezuinig daar dan op", adviseerden ze. „Vier minder en we zouden de 60 dijkgeschot niet hoeven te over schrijden", meende de heer Abraham- se, en de heer Van Liere voegde er aan toe: „Bij ons moet het perso- neelslijstje ook steeds ingekrompen worden, waarom dan hier niet". De voorzitter verklaarde, dat er in de afgelopen jaren al heel wat aan perso neelskosten is bezuinigd, waarna ir. H. Visser, de ingenieur van de polder, ver zekerde, dat de kantonniers en de ande re ambtenaren van de technische dienst beslist nodig zijn. Van 1953 tot 1960 is er voor 12 miljoen gulden aan werken voor de zeewering uitgevoerd en dat is ge heel door de polder voorbereid verdui delijkte ir. Visser. Voorzitter Rutgers probeerde de com missarissen enigzins gerust te stellen met de mededeling, dat het dagelijks be stuur thans streeft naar uitbreiding van het belastinggebied van de polder. Het polderbestuur wil nu namelijk die cate gorie eigendommen belasten, die tot nu toe van geschot vrijgesteld is, een belas ting, die in vele andere delen van ons land reeds geruime tijd gebruikelijk is. In het bijzonder wordt daarbij gedacht aan de vier oude stadskernen van Mid delburg, Vlissingen, Arnemuiden en Vee- re, alsmede aan scholen, kerken, zie kenhuizen. De algemene vergadering meende even wel dat deze belastinguitbreiding, zou zij inderdaad ingevoerd kunnen worden, de eerstvolgende twee jaar weinig geid in de geschotskas zal brengen, temeer ook omdat een beslissing van de over heid inzake de aanslag van het duinter rein in het waterwingebied ook al ge ruime tijd op zich laat wachten. Ir. Berdenis van Berlekom zei ge schrokken te zijn van het feit, dat'in twee jaar de bijdrage aan het Weg schap Walcheren van 90.000 tot 120.000 gestegen is. De voorzitter meende, dat de poider met minder kosten het werk van het wegschap zou kunnen overnemen. „Maar dan zou de polder ook voor de volledige kosten moeten opdraaien", verzeker de jhr. Rutgers er bij. „Als we op dezelfde wet voortgaan, zitten we volgend jaar weer voor het zelfde geval", mengde de heer Janse de Jonge zich in het gesprek. Hij gaf in overweging jaar voor jaar deze materie nader te bezien. De heer Van Ginkel wilde nog verder gaan en deed de sug gestie aan de hand om een commissie te benoemen, die zal moeten nitzoeken of er inderdaad op verschillende begro tingsposten te bezuinigen is. Waarmee de vergadering akkoord kon gaan. „Maar daar zijn wel specialisten voor nodig. Het is een enorme taak", merkte de heer Berdenis van Berlekom op. En ook daarmee was men het eens. Deze mor gen slaagde men er evenwel niet in una niem uit de narigheid te geraken; dat bleek wel uit de stemming. Tijdens deze vergadering deed ir. Vis ser nog een mededeling over de mecha nisatie van de schoonmaakwerkzaamhe- den voor sloten en sprinken in de pol der. De firma Den Herder uit Seroos- kerke zal namelijk gedurende een maanö op proef dit werk verrichten met een pas uitgevonden machine, die vol gens de ingenieur technisch 100 procent is, maar (nog) niet voldoende tempo heeft. Als de proef slaagt, zal dus moe ten blijken of op deze wijze sneller ge werkt kan worden dan met de motor- maaimachines Aan het begin van de vergadering her dacht het poldercollege de overleden commissaris E. G. Lindenberg. De voor zitter kenschetste hem als een man van weinig woorden, die een grote belang stelling voor de polderzaken aan de dag legde. Tot slot nam de voorzitter afscheid van de heer Loois, d>e zich sinds 1915 commissaris heeft doen kennen, zo ver als een bijzonder no Lelijk en beminnelijk zekerde jhr. Rutgers van Rozenburg. De raad van bestuur van de afvalwater leiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande ren kwam vrijdagmorgen in het ge meentehuis te Terneuzen in vergadering bijeen. De opdracht aan de P.Z.E.M. voor aansluiting van de vier gemalen werd nog aangehouden. Men moet nog nadere uitleg vragen bij de P.Z.E.M. over de prijzen in de avond uren. De volmacht voor de vestiging van het zakelijk recht werd uitgebreid met drie junten. Dit geschiedde na overleg met iet landbouwschap te Goes. De drie punten zijn: een eventuele latere kapi- taalsschade, het bedrag per strekkende meter wordt gesteld op 1 en het is ver boden bomen te planten op percelen met zakelijk recht. Voorts werd de tweede begrotingswijziging 1963 vastgesteld. De verzekering van de werken werd nog even aangehouden tot de volgende ver gadering. De vergadering besloot bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten een lening af te sluiten van 200.000. Voorzitter jhr. Rutgers wilde dan graag weten welke. „Komt U maar met con crete punten". Hij wees er de commissa rissen echter op wel te bedenken, dat rond drie-kwart van de polderuitgaven (zoals salarissen, afschrijvingen, rente enz.) muurvast ligt. Alleen in de post gewone werken zou verandering ge bracht kunnen worden. Hij merkte op, dat in de loop van de laatste jaren in derdaad bezuinigd is op die gewone wer ken, maar dat thans een verdere bezui- VANDAAG Middelburg City: Summer holiday, 20 uur, а.l. Electro: Het broeinest van Chicago, 19 en 21.15 uur. Molenwater Miniatuur Walcheren, 917 uur. Vlissingen Alhambra: Summer holiday, 7 en 9 uur, a.l. Luxor: Lemmie houdt van dames, 7 en 9 uur, 14 jaar. Scheldekwar- tier: jubileumsamenkomst Leger des Heils, 8 uur. Concertgebouw: cabaret avond „De Uiterton", 8 uur. Café „Mal- deghem": receptie „De Uiterton", 3-5 uur. Terneuzen Luxor: Fortunat, 8 uur, 14 jaar. Concertgebouw: De drie musketiers, 7 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Gekken trekken de kaart, 8 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Sensatie tot elke prijs, 8 uur, 18 iaar. Hulst Bioscoopgebouw: 55 dagen in Pe king, 8 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 jaar. Westdorpe Troutzaerte: expositie G. La- taster, 9-21 uur. Bergen op Zoom Roxy: De titanen, 6.45 en 9 uur, 14 jaar. Luxor: De verleidster, б.45 en 9 uur, 18 iaar. MORGEN Middelburg City: Summer holiday, 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: Het broeinest van Chicago, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar. Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Schakel: r.-k. jongerencontact, ca baret en bal, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Summer holiday, 3, 7 en 9 uur, a.l. Luxor: Lemmie houdt van vrouwen, 3 en 8 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Fortunat, 4.30 en 8 uur, 14 jaar. De drie musketiers, 2 uur, 14 jaar. Concertgebouw: De drie musketiers, 7 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Gekken trekken de kaart. 2, 4.30 en 8 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Sensatie tot elke prijs, 3.30 uur, 18 jaar. Vrouwen verdwijnen, 8 uur. 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: 55 dagen in Pe king, 2.30, 5.30 en 8.30 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: 55 dagen in Peking, 3 en 8 uur, 14 jaar. Westdorpe Troutzaerte: expositie G. La- taster, 2-9 uur. Bergen op Zoom Roxy: De titanen, 4.30 en 6.45 uur, 14 jaar. Cliff Richard-show, 2.30 uur, a.l. Luxor: De verleidster, 4, 6.45 en 9 uur, 18 jaar. Santiago, 2 uur, a.l. AXEL De afdeling Axel van de N.C.VB. kwam dezer dagen in het verenigings gebouw bijeen voor de eerste avond in het nieuwe verenigingsseizoen. De pre sidente, mevrouw Weijns-Bakker, ver welkomde de aanwezigen. Voor de pauze handelde men de huishoudelijke punten van de agenda af en nam men afscheid van mevrouw Maris-v. d. Eijkel, die uit Axel vertrekt. Na de pauze sprak de gereformeerde predikant ds. Becht uit Zaamslag over „De zin van het lijden". Voor deze eerste vergadering waren vele leden opgeko men. ZAAMSLAG Dezer dagen vond in een der lokalen van de openbare lagere school te Zaam slag een afscheidsavond plaats. Dit ge beurde doordat het hoofd der school, de heer A. Baijens afscheid nam. Namens het gemeentebestuur bood burgemees ter J. van Wijk de hoofdonderwijzer een boekebon aan. Ook van de ouder commissie ontving de heer Baijens een boekebon. Onder de vele aanwezigen bevond zich onder andere de gemeente secretaris, de heer J. W. Kusee en ds. P. Becht. De heer Baijens heeft vier jaar aan deze school gewerkt. Harmonie bracht serenades Woensdagavond bracht de harmonie ,,De Volharding" te Zaamslag een se renade aan de heer J. van de Vrede in de Polderstraat te Zaamslag. Dit in verband met bevordering van de heer Van de Vrede tot opperwachtmeester bij de dienst van rijksspeurhondenge- leider. Tezelfdertijd bracht de harmo nie een serenade aan mevrouw de wed. C. Leenhouts-Verlinde die op dezelfde dag 70 jaar werd. BRESKENS Reddend zwemmen Dezer dagen zijn in Breskens enkele mensen geslaagd voor het diploma red dend zwemmen. De geslaagden zijn: Jeugdbrevet no. 1, 10 tot en met 15 jaar: Flip Keijmel. Jeugdbrevet no. 2, 10 tot en met 15 jaar: Bob Riemens. Jeugd brevet no. 3, 10 tot en met 15 jaar: Bob Riemens. Diploma A, 16 jaar en ouder: de heer P. Houtzager, geheel, de heer Verschoor, theoretisch en tech nisch, mejuffrouw S. Vergouwe, tech nisch. IJZEND1JKE Donderdag zijn de afgevaardigden van de r.-k. bejaardentehuizen in Zeeland in vergadering bijeengekomen in huizen „Emmaus" te IJzendijke. Men sprak over het reorganisatiebesluit van de ka tholieke vereniging van bejaardente huizen in Nederland. De afgevaardigden hebben zich akkoord verklaard met het besluit. Krachtens dit besluit zullen de provinciale regio in de eigen provincie ook representatief optreden voor de lan delijke vereniging. De samenstelling van het bestuur van het regionaal verband Zeeland is: voorzitter L. van 't Westende te Middel burg; voorzitter „Huize St. Willibrord"; secretaris W. Dusarduijn te Goes, direc teur katholieke raad; penningmeester J. de Vijlder te Groenendijk, secretaris „Huize Antonius"; rector R. Verdurmen te Oostburg, rector ziekenhuis; zuster Delphine te Hulst, directrice „Huize St. Elisabeth"; zuster Mechtilde te Hans- weert, directrice „Mariaoord"; C. Puy- laert, arts te Sas van Gent, voorzitter .Huize 't Verlaet". CADZAND Wedvluchten De postduivenvereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand nam zondag 22 sep tember jl. met 48 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen, waarvan de uitslag luidt: 1 en 9 H. van de Walle (hoogste snel heid 1147,2 meter per minuut), 2 en 4 J. J. Visser, 3 en 8 D. P. van Houte 5 A. J. Duininck, 6 W. van Akker, 7 W. I. Goossen, 10 G. J. Schrier. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen A. W. de Ruiter-Langendijk d.; E. M. Wagemans-van der Hoek d.; B. M. Agos- tinis-David d.; M. L. van Driel-Maas z.; S. E. de Veld-Govers z.; A. de Barbanson z.; L. Rosenbrand-Herrebout z.; M. Corbijn-de Kraker d.; A. H. van Fraeijenhove-v. d. Moortel d.; J. M. F. Servaas-Rijckaert d. Ondertrouwd A. I. de Feijter 22 j. en M. Klaassen 22 j.; W. D. Pluijmers 23 3- en A. M. Jansen 29 j.; H. A. Kiel 23 j. en M. Bui- ze 22 j. Overleden J. Kinderdijk 74 j. wed. v. G. Pruim; A. Villerius 34 j. e.v. C. Mostert; J. Hamelink 78 j.; M. C. van Donge 42 j. e.v. J. E. den Hollander. ZIERIKZEE Op donderdag 26 september kwam de classïcale vergadering van de Ned. Herv. Kerk in de classis Zierikzee bijeen in het hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee. Tot lid van het breed-moderamen van de classis, resp. als secundus en ter- tius werden gekozen ds. L. Boer van Haamstede en ds. R. Oort van Brou wershaven; tot tertius-lid van de prov. kerkvergadering ds. F. Don te Burgh, tot tertius-lid van de class, commissie voor het opzicht ds. A. Lam van Zierik zee; tot afgevaardigde naar de generale synode, resp. als primus, secundus en tertius, ds. L. Boer te Haamstede, ds. P. Alblas te Scherpenisse en ds. A. Lam te Zierikzee; tot archivaris van de clas sis, ouderling A. Jonker te Zierikzee tot lid van de class, commissie „Kerk en Israël" ds. G. Zonneveld te Kerkwerve. Op deze vergadering werden inlichtin gen gegeven namens de „Stichting me chanische registratie en administratie ten dienste van de Ned. Herv. Kerk" De vele voordelen werden duidelijk uit eengezet. Uit de aard der zaak werd ook gesproken over de kosten. Tot dusver is nog geen enkele gemeente in de classis Zierikzee bij de Stichting aangesloten. Ter tafel was een verzoek, om er bij de synode op aan te dringen, om de be lemmeringen tegen de volledige toelating van de vrouw tot het ambt weg te ne men. Daar deze zaak binnenkort op de synode zal worden besproken, werd na enige discussie dit verzoek voor kennis geving aangenomen. In de namiddagvergadering werd ver slag uitgebracht door de afgevaardigde naar de generale synode. Daarna hield ds. H. M. Strating uit Goes een inlei ding op het rapport „Bejaardenwerk", uitgegeven door de „Sectie Bejaarden zorg Ned. Herv. Kerk in Zeeland". Hij noemde het een handreiking voor de kerkeraden. Het percentage bejaarden in Zeeland is hoog. Ook op Schouwen- Duiveland en op Tholen moet wat ge daan worden. Laat de kerkeraden er aandacht aan schenken. Verschillende vragen werden nog door de inleider be antwoord. SINT -ANN ALAND De raad van Sint-Annaland kwam vrij dagavond in openbare vergadering bij een. Het voorstel van b. en w. tot het voteren van een krediet van f 3500, voor de verbetering van de accommoda tie in de haven voor pleziervaartuigen stuitte op wat tegenstand. De raadsle den J. A. den Engelsman (s.g.) en A. J. Kurvink (s.g.) vonden het bedrag te hoog. De andere raadsleden stemden voor, zodat het voorstel werd aangeno men. De wijziging van de verordening op de destructie in de gemeente werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals het voorstel tot het voteren van een krediet van 214.000,tot riole ring en verbetering van de Hoenderweg. Ook het voorstel tot het inbruikleen ge ven van een gedeelte van de gedempte oude haven aan de speeltuinvereniging „Vrij en Blij" werd aangenomen. De raad verklaarde verbetering van de ou de politiewoning aan de Bierenstraat 4 ten bedragen van 2600,De heer J. den Hollander kreeg eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school. SCHERPENISSE Collecte De collecte voor de kankerbestrijding heeft op Scherpenisse f 265 (Advertentie) GOES In het pas verschenen jaarverslag van de stichting Goese wijkverpleging „Oranje Groene Kruis" illustreert het bestuur met een aantal cijfers de gang van zaken bij de verschillende onder delen, die het werk omvat. De wijkver pleging vormt nog steeds het belang rijkste onderdeel. Uit de cijfers blijkt, dat dit jaar 228 patiënten door de wijk verpleegsters zijn geholpen, waarvoor 6200 bezoeken zijn gebracht. (In 1961 waren deze aantallen 241 en 7774). Deze dalende tendens van patiënten en bezoeken houdt naar de mening van het bestuur verband met de grotere mogelijkheden van opname in zieken huizen, sanatoria en verzorgingshuizen. Het is het bestuur voorts opgevallen, dat de hulp aan ouden van dagen be langrijker wordt. Het aantal t.b.c.-pa- tiënten is nog nimmer zo laag geweest als dit jaar, zo meldt het overzicht. Waren er aan het eind van 1961 nog 15 patiënten uit 7 gezinnen, in het afgelo pen verslagjaar daalde het aantal tot 6 uit 4 gezinnen. De belangstelling voor de consultatiebureaus is constant. Voor zuigelingen werden 1284 consulten ge geven en voor kleuters 595 consulten. Nieuw ingeschreven werden 124 zuige lingen en 181 kleuters. Het aantal hoofrtezonbehandelingen vertoonde dit maal een achteruitgang wat betreft de kinderen: in 1961 waren het er 39, in 1962 slechts 18. Het aantal behandelde volwassenen was 10, tegen 9 in 1961. Er werden in 1963 33 reumapatiënten geholpen, tegen 36 in 1961 en 25 in 1960. Over de financiën kan het bestuur geen optimistisch geluid laten horen. Er werd nameliik met een tekort gewerkt van ongeveer 700. De toename van het aantal contri buanten van het Foese „Oranie Groene Kruis" - van 2007 tot 2048 ver heugt het bestuur. „Ondanks het feit, dat de op deze wiize ontvangen bijdra gen slechts een derde van de exploitatie kosten dekken, vormen zij toch de enige financiële basis van bet werk," aldus het verslag Erkentelijk toont het be stuur zich voor het feit, dat het moge lijk was om allen, die een beroep op de stichting deden, te helpen. Er wordt verder nog op gewezen, dat er in de personeelsbezetting geen wijzi ging kwam. De dames van het R.-K. Vrouwengilde, afdeling Goes hebben donderdagavond hun winterseizoen 1963-'64 geopend. Na een H. Mis in de parochiekerk, tijdens welke pastoor Holtkamp een korte toe spraak hield, gebruikten de dames een gezamelijke maaltijd in het „Slot Osten- de". Ondertussen werden de diverse vakantie-ervaringen uitgewisseld, waar na dia's werden vertoond. Mevrouw Berks vertoonde onder andere dia's van het bezoek dat het vrouwengilde in mei jl. bracht aan de koninklijke tuinen te Brussel. Botsing op kruispunt Vrijdagmiddag omstreeks zes uur bot ste op het kruispunt Kamperfoeliestraat Violenstraat te Goes de bromfietser W. v. d. W. uit Goes tegen de personen auto, bestuurd door W. B. M. uit Goes. De bromfietser verleende geen voorrang. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Twee bioscopen in Zeeuwsch-Vlaanderen brengt dit weekeinde de al eerder be sproken „55 dagen in Peking", een film rond de boxersopstand. In HET CENTRUM te Axel en in het BIO SCOOPGEBOUW te Hulst. Voor mensen die van ongecompliceerd lachen houden en met weemoed denken aan de kluchtige werkjes uit de begin tijd van de film draait in het Oost- burgse LEDELTHEATER „Gekken trekken de kaart", waarin oude grapjes in nieuwe stijl zijn verwerkt. Somber en gruwelijk gaat het deze week toe in Sas van Gent, waar OLYM PIA „Vrouwen verdwijnen" over de handel in blanke slavinnen en „Sen satie tot elke prijs" over een fotograaf die inderdaad tot elke prijs met bijzon dere plaatjes wil thuiskomen en hiertoe zelf het onheil verwekt, 't Blijken dure plaatjes: hij moet het met de dood be kopen. In Terneuzen hebben zowel LUXOR als het CONCERTGEBOUW „De drie mus ketiers" op het programma genomen, een kostelijke persiflage op Dumas' bekende avonturenroman. LUXOR brengt bovendien „Fortunat", een ge schiedenis met een probleem. Door oor logsomstandigheden wordt een dokter gearresteerd: zijn vrouw vlucht met de kinderen en ontmoet dan een andere man. Zodra de oorlog voorbij is en haar echtgenoot terugkeert, beginnen de pro bleempjes. HOFZICHT in IJzendijke ten slotte brengt „De held van Troje", de ver filming van de verovering van Troje waarin een houten paard de Grieken een handje toesteekt. De voor de dezer dagen in Zuidzande gehouden tentoonstelling van Ooft- en Tuinbouw, beschikbaar gestelde prijzen zijn als volgt toegekend: medaille geschonken door Z.K.H. Prins Bernhard, aan de afdeling Schoondijke der maatschappij; medaille van de com missaris der koningin in Zeeland aan de afdeling Zuidzande der maatschappij; medaille van jhr. J. van Vredenburch aan de afdeling Groede der maatschap- pij. De ere-prijzen beschikbaar gesteld door de gemeentebesturen van Groede, Bier vliet en Schoondijke, werden toegekend aan respectievelijk de lagere scholen te Zuidzande, Retranchement en Groede. De heer P. Vermeulen uit Waterland kerkje werd voor zijn inzending beloond met de door het gemeentebestuur van zijn woonplaats beschikbaar gestelde prijs, terwijl de heer A. Dijk uit Bier vliet de medaille van de gemeente Cad zand ontving. De vereniging „Ceres" die van de ge meente Sluis, de veilingvereniging uit Terneuzen de medaille van het gemeen tebestuur te Zuidzande. Fruittelersstu diekring te Oostburg, de medaille, ge schonken door burgemeester H. P. Ever wijn te Zuidzande. De heer P. Leenhouts uit Groede ont ving de ere-prijs van de gemeente Bres kens, de heer G. Wijffels uit Breskens de medaille van de gemeente Retran chement. De ere-prijzen van de gemeen ten Nieuwvliet, Hoofdplaat, Oostburg, Aardenburg en de heer A. Hoolhorst werden respectievelijk uitgereikt aan: kleuterschool Zuidzande en lagere school te Sluis, Cadzand, Zuidzande en Retran chement. De Bond van Plattelandsvrou wen verkreeg de medaille, geschonken door de afdeling Zuidzande der maat schappij en mevrouw Hoolhorst-van Kampen die van de afdeling Biervliet. De prijs, beschikbaar gesteld door de heer J. B. Becu, werd toegekend aan de heer J. Bouwman uit Middelburg voor zijn inzending van tekeningen van tuin architectuur. Ten slotte werden de medailles, geschon ken door de heer P. Ouweneel, gemeen tebestuur IJzendijke en afdelingen Groe de en Schoondijke der maatschappij, toegekend aan de standhouders: fa. Van Dronkelaar Buijze, „De Lichtbron", Bijenvereniging Oostburg en fa. De Schrijver te Oostburg. VEILING V.V.Z.B. GOES 27 september. James Grieve KL. I 85-90 30, 80-85 31, 75-80 34, 70-75 34—35, 65-70 30—31, IID 13—18, KL. H 85-90 26, 80-85 24—27, 75-80 28, 70-75 29, 65-70 27, grof 15—20, fijn 13—14. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 5662, 75-80 58—64, 70-75 58—65, 65-70 49—58, 60-65 41—42, 55-60 27, IID 15, KL. II* 80-85 59, 75-80 54, 70-75 52, 65-70 37—38, 60-65 26, 55-60 24, grof 2334, fijn 13. Ellisons Orange KL. I 80-85 28, 75-80 33, 70-75 34, 65-70 20—26, D 16, KL. II 75-80 22, 70-75 25, 65-70 19, grof 16—20, fijn 14. Laxton Fortuna KL. I 80-85 53, 75-80 56 57, 70-75 48, 60-65 31. Bonne Louise d'Avr. KL. I 70-75 54, 65-70 56, 60-65 55—56. 55-60 47,80—48,30, 50-55 37,60—37,80, IID 24, KL. H 65-70 52, 60-65 52, 55-60 45, 50-55 35, grof 2742, fijn 8—13. B. Hardy KL. I 80-85 81, 75-ij80 81, 70-75 82, 65-70 74, 60-65 69, 55-60 44, IID 28, KL. H 75-80 75, 70-75 78, 65-70 70, 60-65 63, grof 3547, fijn 1318. Legipont KL. I 70-75 48, 65-70 50, 60-65 44—45, 55-60 35, D 22, grof 23. Herzogin Elsa KL. I 70-75 30, 65-70 30, 60-65 26, IID 13, grof 10, fijn 8. Maagdenpeer KL. I 65-70 25, 60-65 25, 55-60 18, IID 8. Conférence KL. I 70-75 46—47, 65-70 43,70—44.10, 60-65 41,10—41,50, 55-60 34,10— 34,30, IID 22, KL. H 70-75 43, 65-70 41, 60-65 37, 55-60 32, grof 2735, fijn 1427. Diverse peren kroet 3, val doordraai. Diverse appelen kroet 9, val 6. Goudrenet val 10. Totale aan- voerd hard fruit 11.600 kisten. Bramen per doos II 48. Warwick Dropper I 84102, grof 5054, fabriek 2030. Monarch grof 4699, fabriek 69. Groene noten 38. Black Alicante I 134148, II 127. Frankentha- ler I 146—155, H 115—132, III 94. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5562, AH 40—68. BI 39—47, Bil 27—41, afwijkend 1650. Komkommers AI 28, All 14, BI 22 24, Cl 1617. Kropsla Cl 89. Knolselderij 20. Meloenen I 5088, II 1840. Per bos: Selderij 59. Kroten 13. Per kg: Tomaten A 3647, B 454o, C 2531. Dubbele prinses- senbonen III 66110. Snijbonen II 113. Pronk- bonen I 105, II 5594. Waspeen I 3334, II 12. Andijvie I 1625, H 7. Prei AI 3032. Spinazie II 20. Rode kool I 513. Groene sa vooiekool I 1922, II 1217, BI 1416. Uien afwijkend 78. Kroten II 14. Spruiten AI 54, All 4445, Bil 57. Aardappelen, bonken 12, grote 7'10. ij VEILING KRABBENDIJKE 27 september. Appelen: Cox Orange Pippin I 85-90 54—57, 80-85 60—66, 75-80 61—69, 70-75 54—65, 65-70 55—58, 60-65 38, 55-60 24, H 85- 90 57, 80-85 48—63, 75-80 48—68, 70-75 22—67, 65-70 23—50, 60-65 22, IID 12, m grof 32—48, III fijn 1024, kroet 619. James Grieve II 85-90 23, 80-85 25—26, 75-80 25—30, 70-75 26—28, 65-70 23—25, IID 13—15, III grof 13—23, III fijn 517, kroet 511. Ingrid Marie II 80- 85 31, 75-80 26, III grof 14. Manks Codlin II 80-85 14, 75-80 17, 70-75 18, 65-70 16, 60-65 14, IID 11, III grof 11, m fijn 5, kroet 5. Elli sons Orange I 85-90 23, 80-85 2225, 75-80 27 28, 70-75 28—30, 65-70 22—24, 60-65 17, IID 15— 17, III grof 10—17, ni fijn 6—13, kroet 5—6. Peren: Br. Hardy I 80-85 75, 75-80 73—79, 70-75 72—79, 65-70 72, 60-65 61, II 80-85 64, 75-80 73, 70-75 74, 65-70 68, 60-65 63, IID 55- 60 33—40, IID 50-55 20, III grof 41-42, Hl fijn 25, kroet 315. Conférence I 75-80 45, 70-75 47. 65-70 44, 60-65 41, 55-60 35, II 70-75 41, 65-70 43, 60-65 39, 55-60 33, IID 23, III grof 3235, III fijn 1922, kroet 39. Bonne Loui se I 65-70 54, 60-65 53, 55-60 47,10—47,80, 50-55 36,10—36.50, II 65-70 49, 60-65 49, 55-60 45, 50- 55 35, IID 23, III grof 39, ni fijn 23, kroet 7- 9. William Duch. II 85-90 31, 80-85 35, 75-80 38, 70-75 39, 65-70 35, III grof 18, HI fijn 11, kroet 6. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 27 september. Tarwe 3032, gerst 2428, ha ver 2425, kleine erwten 3850, schokkers 6078, bruine bonen 901,00, maanzaad 55 60. Aan de havenvakschool te Rotterdam zijn geslaagd voor stuwer I de heer Joh Vroegop en G. van As, voor stuwer II de heer W. Duijnhouwer, allen uit Scherpenisse. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer W. P. M. Vierhout te Vlissingen. Voor het propaedeutisch examen aan de Ned. Economische Hogeschool te Rotter dam slaagde de heer J. Goedvolk te Vlissingen en de heer H. C. A. Varel te Ritthem. ZONDAG 29 SEPTEMBER Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Balk, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 9.30 ds. Evenhuis, Breskens 9.30 ds. Spaans, Cadzand 10 ds. Luuring, Groede 9.30 ds. Doornink, Hoek 10 en 2.30 ds. v. Meeuwen, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen, Hulst 10 ds. Timmers, Nieuwvliet 9.30 ds. Brezet, Oostburg 10 ds. v. Dalen, Philippine 9 ds. Stern, Re tranchement 9.30 eerw. heer De Vries, Sas van Gent 10.30 ds. Stern, Schoon dijke 10 ds. Brinkman (H.D.), Sluis 9.30 wika Wasterval, Sluiskil 9 en 10.30 ds. Cupédo, St. Anna ter Muiden 11 wika Wasterval, St. Kruis 9 ds. Balk, Ter neuzen: Noordstraat 10 ds. v. d. Vlugt, 7 ds. Burgy, De Schakel 9.30 ds. Schol ten, Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma, IJzendijke 9.30 ds. Van Evert, Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen, Zuidzande 9 ds. v. Dalen. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries, Axel 10 en 3 kand. Juch, Bres kens 10 en 3 ds. Den Boer, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 3 ds. Kornet, Terneuzen 10 en 4.30 ds. Van Hattem, Schoondijke 9.30 on 2.30 ds. Grafe, Zaamslag 10 en 2.30 ds. Visscher, Zoutespui 10 en 3 ds. v. Leeuwen. Geref. Gem. Axel 7 stud. Honkoop, Oost burg 10 en 3 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 10 en 3 stud. Hon koop. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Molen, 6 ds. Praas, Cadzand 9 ds. Praas, Nieuwvliet 10.30 ds. Praas, Retranche ment 2.30 ds. v. d. Molen. Vergad. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (vrijgem.). Axel 10 en 2.30 ds. Goris, Hoek 10 en 2.30 ds. Ohrnann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9 ds. v. d. Jagt, 5 ds. Goris, Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oostburg 10 en 2.30 ds. Krijtenburg. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Terneuzen: dr. Th. A. Bos, Markt 25, tel. 2303: Axel: dr. A. Kats, Oranjestraat 19, tel. 555; Oostburg, Aardenburg en Eede: dr. F. F. Loose, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. 011702121; Breskens, Groede en Schoon dijke: dr. J. W. Jansen, Groede, tel. 01171 366; Zuidzande, Cadzand, Sluis en Retran chement: dr. J. W. Beek te Zuidzande, tel. 011702424; Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke: dr. A. E. Lievens, IJzendijke, tel. 01176—266. Apotheek: A. J. Klaassen, Noordstraat 54, Terneuzen, tel. 2090. Dierenartsen: Axel, Sas van Gent en Zaam slag: dr. C. Cijsouw, Sas van Gent, tel. 01158 588; Oostburg, Groede, Sluis: dr. W. van Veen te Oostburg, tel. 011702693. Heden overleed na een kortstondige ziekte on ze lieve vader, be huwd- groot- en over grootvader, JOHANNES RISSEEUW weduwnaar van Cornelia van Strien in de ouderdom van 92 jaar. Eindhoven: J. S. den Dunnen Risseeuw. T. J. den Dunnen. Groede: S. J. Risseeuw. Maassluis: C. M. de Wilde— Risseeuw. W. H. A. de Wilde. Kleinkinderen en achterkleinkind. Groede, 27 september 1963. Voorstraat 40. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 1 oktober te 2 uur op de algemene be graafplaats te Groede. Heden overleed tot on ze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden onze geliefde va der, grootvader en oom PIETER DE LE LIJS weduwnaar van Magdalena Schippers, in de ouderdom van bijna 92 jaar. Cadzand: J. I. de ie Lijs en kinderen. Familie De le Lijs. Familie Schippers. Cadzand, 27 september 1963. Zuidzandseweg 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 1 oktober a.s. om drie uur te Cad zand. VEILING TERNEUZEN Sla CII 3,50—9,20. Bloemkool A 76—79, All 47—51, B 59, Bil 4250, C 1833, afwijkend 1138. Groene komkommers 12. Meloenen 42 —64. Selderij 315. Peen II 14. Aardappelen: Bintjes I 11,40 Andijvie I 1425, II 712. Stoksnijbonen II 38—1,01. Prinsessenbonen II 3593. Widusa II 6272. Rode kool 1016. Savooiekool 2340. Witte kool 9. Breekpeen 7. Prei All 214,1. Spruiten 47—66. Spinazie II 17—19. Tomaten A 34, All 25—29. B 32— 40, BIT 25—35. Uien 16—19. Witlof Bil 1,26— 1,35, afwijkend 7379. Druiven: blauw H 1,27. Appelen: Cox Orange I 80 5455, I 75 58, I 70 58—59, I 65 56—57, I 60 26—32, H 85 46, II 80 41, II 75 4546, II 70 37—41, II 65 36, Hl grof 3039, Hl fijn 12. James Grieve I 85 28201. I 80 27—30, I 75 31—34, I 70 33—35, I 65 28— 30, II 35 25, H 80 26, H 75 27—29, I 170 24— 30, II 65 24, IID 10, ni grof 22—28, III fijn 15. Peren: Bonne Louise 65 5456 ,1 60 5457, 55 4547, I 50 36—37, III grof 34—36, III fijn 1119. Conférence I 70 45, I 65 4446, I 60 42—44, I 55 34, HD 12, Hl grof 29—30, III fijn 15—16. VEILING STAVENISSE 27 september. Uien middel 14.30; drielingen 16.70; picklers 16.30. Aanvoer 25 ton. VEILING ROTTERDAM. 26 september. Aardappelen 915. Andijvie 12 24. Bloemkool 1 A 6 St. per bak 4364, 8 st. per bak 3441. Bloemkool 2 A: 6 st per bak 2645, 7 St. p. bak 2429. Dubb. bonen 1 90140, 2 5080. Kassnqbonen 1 110150, 2 40—90. Rode kool 618. Gele kool 816. Groene kool 22—28. Sla 1 19—34. 2 6—44. Spi nazie 4250. Spruiten 1 A 6882, 2 A 4243, 1 B 42—56, 2 B 19—38, 1 D 62—64. Komkom mers 70-80 16—26, 60-70 12—19, 50-60 12—18. Prei 1832. Grote Peen 614. Uien 1218. Witlof A 102—139, B 86—114. Aanvoer 9500 kg. Selderij 621. Peterselie 816. Franken- thalers 1 150180. Black Alicante 1 150160. Golden Champion 190. Tomaten A 1 250, B 1 365, C 1 175205. Conference 1 AA 4354, 1 A 39—53, 1 B 37—46, 1 C 22—35. James Grieve 1 AA 30—44, 1 A 28—43, 1 B 30—39, 1 C 24.32. Bonne Louise d' Avr. 1 AA 62 65, 1 A 5863, 1 B 51—57, 1 C 35—50. Cox's Orange P. 1 AA 54—60, 1 A 49—60, 1 B 37— 42, 1 C 21—36. Br. Hardy 1 AA 68—87 1 A 72—86, 1 B 65—77, 1 C 41—70. Aanvoer fruit 170.000 kg. VEILING KAPELLE 27 september. Br. Hardy I 75 84, I 70 32, I 65 75, I 60 71, H 75 76, H 70 78, I 165 73, II 60 64, IID 55-30 4351, IID 50-55 25, grof 48, fijn 18 31. Bonne Louise I 65 53—54, I 60 54,60 55,70, I 55 46,20—49,10, I 50 37,20—38,10, H 65 52, II 60 51, II 55 45, n 50 34—35, IID 25,50, grof 39, fijn 21,5021,80, idem n.o.z. I 65 54, 1 60 55, I 55 45. I 50 35. Conférence I 70 46, I 65 44,90—46,10, I 60 44,80—45,60, I 55 35— 35,80, H 70 43, n 65 43, H 60 40,90—42,20, H 55 32,50—33, IID 22,80—23,50, grof 30—30,90, fijn 20.20—20.80. James Grieve I 80 30, I 75 3235, I 70 34—35, I 65 28—30, II 80 26, II 75 26, H 70 27—28, H 65 24—26, IXD 15—21, grof 20, fijn 16,40. Cox Orange Pippin I 75 58, I 80 56, I 70 56,10—56,60, I 65 67,30—57,50, I 60 4243, I 55 26. II 75 48, II 70 48, II 65 37, H 60 37, H 55 23, IID 14, grof 29, fijn 12. Bramleys Seed ling I 90 26, I 80 30. I 70 19, II 80 25, n 70 18, IID 16, grof 17, fijn 14. Jac. Lebel I 85 23, I 75 23, I 65 21, IID 16, grof 16, fijn 15. Zigeunerin II 80 13, H 75 16, H 70 14, n 65 13, HD 10. Transparent de Croncels I 85 16. I 80 18, I 75 19, I 70 18, II 80 18, II 75 19, II 70 18, II 65 16, grof 13. Ellisons Orange I 75 31, I 70 2930, I 65 2223, IID 16, grof 15, fijn 12. Maagden peer I 65 29. I 60 25, I 55 22, IID 8, grof 12. Legipont I 70 48, I 65 50. I 60 47, I 55 37, II 55 30, IID 22, grof 24, fijn 1618. Herzogin Elsa I 75 29, I 70 27, I 65 22, I 60 19, grof 15. Br. Durondeau 1 70 56, I 65 51, I 60 30, I 55 23, IID 13, grof 16 Pr. Loutreuille I 65 27, I 60 26, I 55 21, nD 13. James Grieve Lired I 85 35, I 80 34, I 75 34, I 70 30—31, I 65 23—29, IID 1819, II 65 18. Conférence rijp I 65 46, 41, I 55 38, II 65 46, II 60 40. Laxton Su perbe I 85 30, I 80 32, X 75 31. Signeur d'Espe- ren n 70 71, II 60 63, H 55 42, H 50 53. Spaan se Wijnpeer II 55 35, II 50 30, kroetappelen geplukt 11, val 8,20. Goudrenet val 13, kroet- peren geplukt 3, peren val 8',2-doordraai. Sterappel val 11. Br. Hardy val 15. Tomaten per krat van 6 kg IA 295298, IB 369, IC 216, IBB 256, IIA 211, IIB 228—271, IIC 182, IIBB 216. Druiven per kg I 132 155, H 130133. Kasperziken per stuk IV211. Bramen per doos I 53, II 37, III 19. Noten per stuk I 5. Pruimen: Warwick Droper I 35 63, II 611, grof 1050, fabriek 612. Mo narch I 98105, II 54, grof 6371, Aardappe len I 10, II 89, drielingen 2V24. Groenten: Bloemkool 1367. Rode kool 13. Prei 2931. Andijvie 1527. Bosselderij 2 Dubbele prinsessenbonen 5377,.Pronk- bonen 7683. Tomaten per kg 2529. Witte kool 8. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 27 september. Tomaten AI 1,77, AH 1,19, BI 1,90, Bil 1,54, Cl 1,50, CII 90. Bonne Louise 60-70 33—42, 55-60 27—34, 60-65 35, m grof 31—38. Ingrid Marie 75-80 32, 70-75 33, 65-70 28, 60-65 18. Cox Orange Pippin 70-75 53, 65- 70 4219. Transparent de Croncels 75-80 21 26, 70-75 26—27, 65-70 16—18, III grof 17—20. Bramen 2336 B, Hardy 75-80 63, 70-75 61 62, 65-70 54—55, 60-65 52, HD 22—42, m grof 4448. Conférence Hl grof 3138, Hl fijn 22—27. James Grieve 80-85 27—39, 75-80 31 38, 70-75 26—34, 65-70 26—31, III grof 20—33, IID 1419. Manks Codlin 70-75 1618. 60-70 14—18, IH grof 1013. Frankenthaler 134 178. Alianth 146162. Meloenen: Ogen 36 52. Suiker 41—64. Ananas 4073. Groenten: Andijvie 1519. Sav. kool 1624. Sla 3,50—25. Bloemkool 3 st. 7681, 4 st. 51—77, 6 st. 36—67, 8 st. 16—42, 10 st. 10—25. Komkommers groen 60-75 11—14, 50-60 10—14, 40-50 10—11. Uien 1825. Kroten per kg 14 22. Waspeen 20—37. Prei 11—24. Kassnijbonen 128—150. Pronkbonen 60—93. Dubbele prin sessenbonen 96—154. Stoksnijbonen 62—88. Rode kool 6—19. Witte kool 1012. Spinazie 24—57. Bospeen 32—38. Boskroten 12—16. Spruiten ongesehoond 38—64, idem geschoond 49—54. Witlof 112—124. Postelein 3641. Cox Orange Pippin I 80-85 53, I 75-80 55—56, I 70-75 56,10, I 65-70 56,30, I 60-65 39,40—41, I 55-60 26,30—28, II 80-85 47, II 75-80 48, II 70- 75 4647, II 65-70 45, II 60-65 37, II 55-60 23— 24, IID 13, III grof 29,70—30,60, Hl fijn 12, kroet 9. Conférence I 65-70 48, I 60-65 46 20— 46,50, I 55-60 37,90—37,50, I 70-75 48, II 60-65 38, II 55-60 33, IID 25, III grof 34, III fijn 24, kroet 9. B. Hardy I 80 71, I 75-80 80, I 70-75 80, I 65-70 73, I 60-65 64, nD 55-60 39, IID 50- 55 27, III grof 41, III fijn 30, kroet 11. Bonne Louise d'Avr. I 70-75 48, I 65-70 52, I 60-65 53, I 55-60 47, I 50-55 36, IID 17, IH grof 27. Aanvoer 121 ton. In vrede is van ons heengegaan, mijn innig ge liefde man, onze vader, behuwd- en grootvader, SJOERD WESTERTERP, in de leeftijd van 67 jaar. Middelburg: G. C. A. Westerterp-Romijn. Goes: U. T. Westerterp. L. J. Westerterpde Kam. Amsterdam: W. S. Westerterp. Groningen: S. Westerterp. T. Westerterp-Wind. Middelburg: A. de Dreu-Westerterp. J. de Dreu. Amsterdam G. A. Westerterp en verloofde. Middelburg: T. Westerterp. C. W. Westerterp-Bouterse- En kleinkinderen. Middelburg, 27 september 1963. Noordweg 131. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 1 oktober. Vertrek vanaf sterfhuis 1.30 uur. Supportersvereniging; „ROOD-WIT" Zondag a.s. SPECHTEN-VLISSINGEN Leden 2,50. Niet-leden f 7,Kaarten afhalen za terdagmiddag a.s. van 3 4.30 uur bij: GEBRS. VAN FRAASSEN Scheldestraat. Vertrek vanaf Van Fraas- sen 10 uur voormiddag. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx» Zondag 29 september j a.s. hoopt onze lieve i vriendin, mevrouw SMALLEGANGE- GOUD haar 50ste verjaardag I te vieren. Vele vrienden, j ryyyYXywrTXXXXXXXXXXXXXXXXXl' (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 23