Zierikzeese raad liet zijn reserve tegenover monumentenlijst varen Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester: „Dankbaar zijn dat last vermindert" AGENDA WALCHEREN AUTOMOBILIST VERGISTE ZICH BIJ ZIEN VAN POLITIEMAN MARKTBERICHTEN Bakker J. C. Rijk won gouden medaille TWEEËNTWINTIG KREGEN IN GOES EEN VAKDIPLOMA Schadevergoeding tegenover vrijheidsbeperking Bescherming Buitenlands bezoek bij waterleiding „Zuid-Beveland" Boerenleenbank „Veere overschrijdt 3 miljoen KERKNIEUWS Theologische hogeschooldag Gerei Kerken Vrijgemaakt Twee jubilarissen bij Vitrite-fabriek Zorgelijk jaarverslag 1962 openbare leeszaal Raad Sint-Laurens .Mozart" Yerseke bestaat 73 jaar, Officiële publikatie Personeelsuitbreiding bij Domeinen voor Zuid-Sloe K.N.V.P. houdt wedstrijd voor politiehonden Kantongerecht Middelburg „Hij zal wel een teken geven" Van voorzitter Chr. BahJiersbond PRESTATIES AANZIENLIJK BOVEN HET GEMIDDELDE Het aanzien Niet gekeken DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MET EEN glasheldere uiteenzetting heeft de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, dinsdagavond bij de raad de vrees overwonnen, die daar be stond tegenover de lijst van onroerende monumenten, opgesteld door het minis terie van o., k. en w. Hij hanteerde daarbij deze drie belangrijke troeven: 9 het rijk kent schadevergoeding naar billijkheid toe aan ieder, wie een (ver)bouwvergunning wordt geweigerd of wanneer daaraan voorwaarden zijn verbonden, als gevolg waarvan de betrokkene schade ondervindt; het gemeentebestuur speelt mee in deze zaak, maar het behoeft niet alleen op te draaien voor de financiële gevolgen; 9 de monumenten, die in Zierikzee steeds een belangrijk stuk welvaart hebben gebracht, hebben nu van hogerhand een afdoende bescherming gekregen. Voordat de raadsvoorzitter hierop begon te hameren hadden verschillen de heren duidelijk hun angst voor een vrijheidsbeperking van de bewoners/ eigenaars geëtaleerd. De heer M. C. Doeleman (v.v 1.) wilde bijvoorbeeld dit weten: „Ziet de rijksdienst voor monumentenzorg een monument zo als de toerist dat doet of zoals de be woner? Als we over een gevel spre ken, wordt daarmee dan het hele pand bedoeld?" Als geboren Zierik- zeeënaar ',ou de heer Doeleman niet graag de waarde van monumenten wegcijferen, maar hij was toch wel bang, dat de bewoners „nu niets meer mogen doen". Burgemeester Dijckmeester antwoordde de heer Doeleman, dat vergunningen voor kleine interne verbouwingen nor maal snel worden afgegeven. De voorzitter van de K.V.P.-fractie, de heer J. G. L. Simmers zag liever, dat b. en w. de stand van zaken met betrek king tot de monumenten „in Mgen hand houden" Voor de middenstanders, die monumenten bewonen doemde bij hem het schrikbeeld van hoge kosten op „Zij zijn niet in staat die op te brengen. Wordt het ieder, die een plannetje tot verbouwing heeft nu niet nóg lastiger gemaakt?", vroeg hij. Om deze opmerkingen te weerleggen haalde de burgemeester het facet van de schadevergoeding aan. „De zaken liggen hier heel anders dan bijvoorbeeld bij het streekplan. De monumentenraad komt ons te hulp om de aanblik van Zie rikzee zo gaaf mogelijk te bewaren. Be scherming is het grondbeginsel van de lijst. We moeten juist dankbaar zijn, dat de last, die op de gemeente rust nu ein delijk van onze schouders wordt geno men." De voorzitter staafde zijn opmer kingen met het noemen van voorbeel den: winkelpanden, die met hulp van het De raad van commissarissen van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland" heeft woensdag buitenlands bezoek ontvangen. Een deputatie van de streekwaterleidingmaatschappij in Zuid-Luxemburg kwam naar Zeeland om een kijkje te nemen bij verschillende werken van de Zuidbevelandse maat schappij- Ook stond een bezoek aan en kele waterstaatswerken op het program ma. De waterleidingmij. „Zuid-Beve land" heeft al enige jaren contact met deze Luxemburgse maatschappij; de problemen voor beide instanties zijn analoog. Enkele jaren geleden was men ook gastheer van een deputatie uit Zuid- Luxemburg. Het gezelschap bezocht onder meer het pompstation te Ossendrecht en het pompstation dat te Huijbergen in aan bouw is. Daarnaast namen de gasten ook kennis van diverse plannen, die de waterleidingmaatschappij „Zuid-Beve land" voor de toekomst heeft. Daarna bezichtigden zes leden van de raad van commissarissen met hun bui tenlandse collega's de Oosterscheldebrug in aanbouw In Kats werd een kijkje ge nomen bij de produktie van de palen en de caissons voor de brugpijlers en bij Colijnsplaat zag het gezelschap de gi- gantenbok „Ir. J. G. Snip" aan het werk. Daarna stak men over naar Schouwen- Duiveland om een stukje van de Delta werken te zien: de bouw van de Greve- lingendam bij Bruinisse. Rijkswaterstaat zorgde aan de Oostkophaven voor een toelichting op de afsluitingsmethode met de kabelbaan, 's Avonds was er een fezamenlijk diner in hotel „De Koren- eurs" te Goes. Door een inleg van de heer M. Hillebrand uit Goes in de spaarbank van de coöp. boerenleenbank „Veere", overschreed het inleggerstotaai bij deze bankinstelling de 3 miljoen Ten opzichte van net spaar saldo per 1 januari Jl. betekent dit een stijging n maanden van 10,5 oct. In 1950 werd de 1.000 000 overschre den en 10 jaar later bereikte de bank een spaarsaldo van 2.000.000. Aan de gelukige spaarder zal een geschenk on der couvert worden aangeboden In Kampen is woensdag weer de jaar lijkse theologische hogeschooldag gehou den van de Gereformeerde Kerken (Vrij gemaakt). Meer dan achtduizend perso nen, afkomstig uit het gehele land, woonden deze dag bij. Er werden in zeven kerken en gebouwen bijeenkomsten gehouden. Spreker op deze schooldag was onder meer prof. dr. L. Doekes. Speciale nadruk kreeg bij enkele sprekers de zorg omtrent de ge ringere belangstelling die er bij de jeugd blijkt te bestaan voor de predikantenstu die. Prof. Doekes zei in zijn referaat, dat het kleiner aantal studenten reden geeft tot zorg Ook dr. D. Vreugdenhil (Zwol le) wees op het verschijnsel dat er bij de jeugd minder belangstelling is voor het predikambt. Hij wekte in dit verband de jongeren op tot bezinning met de vraag' „jongens, waar blijven jullie?" Middelburg - Eleciro De negende cirkel. 19.30 uur. 14 laai Molenwater: Minia tuur Walcheren, 911 uur. Vlissingen - Alhambra: Winden waaien om de rotsen, 20 uur, 14 jaar. Britannia: Ned Ver. v. Huisvrouwen, modeshow, 2.30 uur. Goes - Museum; Expositie Bevelandse voorwerpen 1012, 1417 uur. Westdorpe - Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie G. Lataster, 921 uur. Bergen op Zoom Roxy: West-side story, 20 uur, 14 iaar. rijk in oude trant zijn herbouwd en waarin toch aan alle wensen van de eigenaar is tegemoetgekomen. De sug gestie van de heer L. Th. Fennema (prot. chr.„de beslissing aanhouden totdat de raadsleden alle panden van de lijst nauwkeurig hebben bekeken" kon niet in overweging worden geno men. Voor de wettelijk gestelde termijn in dit geval 28 september moet de raad van Zierikzee zijn oordeel hebben uitgesproken over de monumentenlijst. Moet zij panden kunnen noemen, die af gevoerd dan wei aangevuld dienen te worden. Het ging om zeven panden. Enkele raadsleden attendeerden nog op straten, die huns inziens ook voor de monumentenlijst waarde bezitten. De heer J. Dankers (p.c.) kwam „aandra gen" met een aantal panden in de Bree- straat en de heer B. Leijdekker (k.v.p.) zag de Schuttershofstraat ook nogal mo numentaal. Op verzoek van de heer Dan kers zullen b. en w. de nieuwe minister van o„ k. en w., mr Bot benaderen om te bewerkstelligen, dat vanuit „Den Haag" aan Zierikzee voor de monumen ten de grootst mogelijke steun ontvangt. „We mogen natuurlijk geen bot van gen..." schertste hij. Met burgemeester Dijckmeester was de raad het ten slotte eens, dat de monumentenraad bij het opstellen van de lijst voorzichtig en met zin voor werkelijkheid is te werk ge gaan. Het zoveelste monumentende bat liep daarmee af. MIDDELBURG De Middelburgse banketbakker J. C. Rijk heeft tijdens de „interprofessionale prijskamp" Cema-Euroba, een bakkers tentoonstelling, die in Brussel gehouden is, een gouden medaille behaald met zijn inzending sierstukken. De hoofdstedelij ke bakker deed te zamen met nog énkele honderden bakkers uit Europese landen mee Zijn serie bloemstukken in schalen, vazen en borden, gemaakt van chocolade en suiker bleek een hoogste onderschei ding waard te zijn. Reeds eerder werden werkstuken van de heer Rijk op ten toonstellingen binnen en buiten de lands grenzen bekroond. De twee jubilarissen van de N.V. Vitrite Fabriek te Middelburg, die gisteren ge huldigd werden, de heren J. Grootjans (van de hulzentrekkerij) en J. Schroe- vers (van de glasperserij), hadden tal rijke punten van overeenkomst. Beiden waren 25 jaar aan het bedrijf verbonden, beiden wonen in Arnemuidens Tuindorp, beiden werden tijdens de bezetting in Duitsland te werk gesteld, beiden wisten zich daar ook flink te „drukken" en bei den hebben zich ook doen kennen als uitstekende werknemers. Voor ir. J. P. Berdenis van Berlekom, de technisch directeur van de Vitrite, wat het dan ook een genoegen deze me dewerkers te feliciteren met hun jubi leum. Hij herinnerde er aan, dat de heer Grootjans als 15-jarige jongeman zijn intrede had gedaan bij het bedrijf. Hij werd toen te werk gesteld in de zoge naamde „oude mannenbocht" en kwam via de pak- en sorteerafdeiing, de hul- zenfabriek en de L.-machines aan de volgpers te staan. De heer Schroevers kwam als 14-jarige knaap in dienst als „snoerder" en verhuisde daarna naai de vernikkelinrichting. De bezetters zetten hem in Berlijn aan het werk, waar hij na veel omzwervin gen in 1945 door de Russen bevrijd werd. Terug in Middelburg kwam de heer Schroevers in de glasperserij te recht. Ir. Berdenis van Berlekom over handigde de beide jubilarissen na de toe spraken de gebruikelijke enveloppe, voor mevrouw Schroevers waren er bloemen, waarna de Vitrite-directeur na mens het departement voor nijverheid en handel een diploma overhandigde. De twee werknemers werden vervolgens nog toegesproken door de heren A. Leen- houts, afdelingschef van de glasperserij, J. Sougé, chef van de hulzentrekkerij, J. P. Smolders, die namens de onderne mingsraad het woord voerde, Jac. So- hier, die namens de collega's de heer Grootjans een geschenk aanbood, en de heer J. de Voogd, die namens chef en personeel van de glasslijperij de heer Schroevers van een stoffelijk blijk van waardering voorzag. Beide werknemers dankten voor deze huldiging. VLISSINGEN Bromfietser reed tegen een boom Dinsdagavond reed de heer J. v d. H. uit Vlissingen in de Wilhelminastraat met zijn bromfiets tegen een r>o.,m Het ongeluk gebeurde, doordat de bril van de bromfietser beslagen werd door de regen. De man is met lichte verwondin gen opgenomen in het Bethesdazieken- huis. De bromfiets werd licht beschadigd. De Vlissingse openbare leeszaal en bi bliotheek heeft in 1962 weer „moeizaam doorgedraaid, kampend met gebrek aan geld, ruimte en personeel, maar geluk kig niet aan belangstelling. Vooral bij de jeugd is die verheugend groot". Aldus het jaarverslag over 1962. Gedoeld wordt op de dreigende afkeuring van het gebouw en intrekking van de rijkssubsi die. Afbraak en nieuwe opbouw van het bur gerweeshuis, waar nu de jeugdbiblio theek is, is de enige oplossing. Hoe dit tot stand moet komen is nog niet be slist. Over samenwerking met de nuts leeszaal is ook nog geen beslissing ge vallen. In 1962 had men een tekort van 181,74. Dit nadelig saldo zou aanzienlijk groter zijn geweest, indien de personeelsbezet ting zou hebben voldaan aan de mini male eisen. Het geld, dat men nu op deze wijze overhield kon voor boekenaan schaf worden bestemd. Overigens is het jaarverslag ook in dit opzicht in mineur: ook waar het de te besteden bedragen voor boekenaanschaf betreft, voldoet de bibliotheek niet aan het verlangen van de rijksinspectie. De biblioheek telde in 1962 1361 volwas sen leden (in 1961 nog 1254) waarvan 276 leerlingen van v.h.m.o. (1961: 249). De jeudbiblioheek telde 2297 leden (2141 in 1961). De openbare bibliotheek ver zorgt voorts onder meer uitlening van boeken in het bejaardentehuis aan de Koudekerkseweg en in het gereformeerd bejaardencentrum. De tijdschriften- en krantenzaal telde 11.706 bezoekers tegen in 1961 10.978 en de jeugdleeszaal 17.932 (16.400 in 1961). Het boekenbezit omvatte 11.596 banden voor volwassenen (11.673 in '61) en 14.984 banden in de jeugdbibliotheek (1961: 14.939). In september 1962 meldden zich twee leerlingen voor de assistentenopleiding, zij volgen de cursus aan de gemeente bibliotheek te Rotterdam en krijgen voorts lessen in Middelburg. SINT-LAURENS De gemeenteraad van Sint-Laurens komt vrijdag, 27 september, 's middags om 16.45 uur in vergadering bijeen. De raad zal de geloofsbrieven van de heer C. Ton onderzoeken in verband met de benoeming van een nieuwe wethouder. Voorts zal de raad de eventueel ingeko men stukken behandelen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-9: Idanel van Gent. Karl Grammerstorf van zee. Martha Russ van Middelburg. Op 25-9: Ceta van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 24-9: Idanel naar Antwerpen. Martha Russ naaf Archangel. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24- 9: Eagle van Londen. Laga van Nemours. Frejo van Rochester. Goote van Duinkerken. Margriet Anja van Bordeaux. Op 25-9: Aar- denburgh van Delfzijl. Aristoteles van Rot terdam. Volharding van Shoreham. Diet van Rotterdam. Afiena van zee. Seabreeze van Londen. Rema van zee naar Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 24- 9: Zuiderkerk naar Rotterdam. Confid naar zee. Franka II naar Cork. Mynias naai Rot terdam. Avenir naar Skive. Neder Eems naar Amsterdam. Stentor naar Amsterdam. Zus naar Piraeus. Rondo naar Rotterdam. Deo Gratias naar Rotterdam. Overijsel naar Le Havre. Op 25-9: Jongkind naar* Rotterdam. Setas naar Uddevalla. Diana V naar Wf>r- wich. Arnoudspolder naar Rotterdam. Alert naar Londen. Tasman naar Norwich. Stanis las naar Rotterdam. De muziekvereniging „Mozart" te Yer seke bestaat op 15 oktober a.s. 75 jaar. Het igt In de bedoeling van het bestuur dit heuglijk feit op zaterdag 19 oktober op eenvoudige wijze te herdenken door een receptie te houden en een muzikale rondgang dooi het dorp te maken De vereniging had dit jubilei m gaarne gevierd met een groot muziekfeest, doch dit vraagt zoveel geld, dat men dit, ge zien de finarciële positie der vereniging, niet aandurfde. Nu hebben enkele burgers net bestuur benaderd en te kennen gegeven dat ze „Mozart" uit dank en waardering voor wat die vereniging in ai die iaren voor de Yersekse dorpsgemeenschap heeft be tekend, een Dlijvend aandenken willen geven. Gedacht wordt aan een nieuwe vlag of vaandel. Inmiddels is een comité van aanbeveling gevormd, bestaande uit de heren A. C. Willemsen, burgemeester' A. M Ampt, arts; J. E. Booy, geref. predikant; R. W. Hendriksen, tandarts; mej. P. E. Hokke, majoor Leger des Heils; D. de Jonge, vrij evang predikant; A. A. M. Herremans, pastoor; M. C. Polderman, arts en H. R. J. Reijenga, Ned. herv. predikant. Prinses Beatrix brengt een twee daags bezoek aayi de provincie Overijsel. Foto: Bij aankomst in de stads schouwburg Odeon in Zwolle, waar de tentoonstelling „Ruimte voor de jeugd" wordt gehouden, kreeg prin ses Beatrix bloemen aangeboden door de 13-jarige Mieke Nijland. VLISSINGEN Onttrekking aan het openbaar verkeer van het oostelijk gedeelte van de Glacisstraat en van het zuidelijk gedeelte van de Van Dis- hoeckstraat. B. en w. van Vlissingen; gelet op artikel 12, tweede lid der wegenwet; brengen ter open bare kennis: le. dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 13 september 1963 no. 196, 2e afdeling, het raadsbesluit van 19 juli 1963 no. 32a tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van het oostelijk gedeelte van de Glacisstraat ter lengte van plus minus 45 meter en van het zuidelijk gedeelte van de Van Dishoeck- straat ter lengte van plus minut 15 meter hebben goedgekeurd; 2e. dat voormeld raadsbesluit met de daarbij behorende overzichtstekening van 27 sep tember tot en met 10 oktober 1963 ter gemeentesecretarie, tweede afdeling, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Vlissingen, 25 september 1963. De landbouwkundige exploitatie in eigen beheer van de gronden in het Zuid-Sloe maakt het noodzakelijk de personeels bezetting van het rentambt Breda met drie personen uit te breiden, zo wordt in de memorie van toelichting op de be groting van financiën voor 1964 meege deeld. Op maandag 30 september zal de Ko ninklijke Nederlandse politiehondenver eniging, afdeling Zeeland, weer haar jaarlijkse wedstrijd om het afdelings kampioenschap houden. De wedstrijd wordt gehouden in en om de bossen van „Westhove" te Oostka- pelle. Er zijn 5 deelnemende honden. De winnaar van deze wedstrijd wordt vol gend jaar uitgezonden naar de lande lijke wedstrijden voor het kampioen schap van Nederland 1964. De prijsuitreiking vindt plaats in hotel „Centraal". De wedstrijd begint om 10.00 uur. „Het was een misverstand edelachtbare. Ik zag op het trottoir bij het kruispunt een politieman staan. Daarom schonk ik te laat aandacht aan het verkeer van rechts. Ik dacht: Komt er iets aan, dan geeft de politieman wel een teken". Met deze woorden verdedigde de 57- jarige G. van S- uit Wolphaartsdijk zich woensdagmorgen voor de kantonrechter in Middelburg, mr. J. Kolkman, Van S. moest voor de kantonrechter verschijnen, omdat hij op het kruis punt Dorpsstraat-Clara's Pad te Hein- kenszand geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto. Een aanrijding kon hij echter vermijden. De verbalisant die als getuige was opge roepen verklaarde nog, dat hij het ver keer bepaald niet stond te regelen. Wel had hij twee auto's het kruispunt zien naderen, maar onmiddellijk daarna was zijn aandacht weer door iets anders opgeëist. De officier van jusitie, mr. K. Doedens, wilde rekening houden met de omstandigheden. Hij eiste een geldboete van 15 of drie dagen. De kantonrech ter vonniste conform. De student A. J. van O. uit 's-Heer- Arendskerke zag zich vrijgesproken van het ten laste gelegde: een radiotoestel in de auto, waarin hij reed, zonder daar- Tweeëntwintig bakkers-in-de-dop, die in de ambachtsschool te Goes een oplei ding hebben gevolgd, ontvingen woens dagavond de kroon op hun werk: een vakdiploma. Elf jongelui hadden de pri maire opleiding met goed gevolg door lopen en voor elf andere kandidaten lag het diploma van de voortgezette oplei ding klaar. Zij ontvingen het, in aan wezigheid van hun ouders, uit handen van de voorzitter van de Chr. Bakkers- bond afdeling Zeeland, de heer T. Ovaa uit Vlissingen! De heer Z. Ooms uit Goes, consulent van het leerlingenstelsel benadrukte in zijn openingswoord een verheugend verschijnsel: het resultaat van de leerlingen, die aan de Goese am bachtsschool deze beide „part-time" opleidingen van het leerlingenstelsel voor het Brood- en Banketbakkers bedrijf hadden gevolgd lag aanmer kelijk hoger dan het landelijk gemid delde. De heer Ooms illustreerde deze consta tering met enkele cijfers. Het landelijke percentage geslaagden voor de primai re opleiding was 59, in Goes 74. Voor de voortgezette opleiding slaagde in Ne derland gemiddeld 58 pet. van de kan didaten, in Goes bedroeg dit percentage 91. Een prestatie, waarmee de heer Ooms met name ook de directeur van de ambachtsschool in Goes, de heer C. J. Buurman, gelukwenste. In een toe spraakje tot de geslaagde jongelui ver klaarde de heer Ooms dat hij het niet eens was met de stelling, dat alleen het grootbakkersbedrijf in de toekomst perspectieven heeft. „Het kleinbedrijf kan voor een fraaiere sortering zor gen', zo stelde hij, „terwijl er ook meer klantenbinding is en er gemakkelijker service te geven is'. De heer Ovaa bracht zijn felicitaties aan de leerlingen en de ouders over. Hij toonde zich verheugd dat de cursussen „waarvoor we jaren hebben ge werkt" zo goed lopen. Ook hij stelde zich achter de mening van de heer Ooms wat betreft de toekomst van het klein- bakkersbedrijf. Hij bracht de jongelui verder onder de aandacht, dat de bak ker in de eerste plaats een dienende taak heeft. Dit punt stipte ook de directeur van de ambachtsschool in de Ganzestad, de heer C. 3. Buurman aan. Daar naast wees hij op het belang om „voldoening in het vak" te hebben. Maar in het bijzonder brak hij een lans voor het verhogen van „het aanzien" van het beroep. „Ook de vakman moet een behoorlijke alge mene en culturele ontwikkeling be zitten", zo hield de heer Buurman het gezelschap geslaagden voor. Mede namens de Ieraren feliciteerde hij de jongelui. Na deze officiële diploma uitreiking zagen de aanwezigen de film „Wilde dierenvangers". De volgende kandidaten slaagden voor de primaire opleiding (gezel): Examenplaats Goes: J. A. Eckhardt, Nisse; W N. van Liere, Heinkenszand; J. W. de Waard, Wilhelminadorp; W. J. van Strien, Middelburg; C. P. Wisse Heinkenszand; K. N. Smit, Lewedorp; H J. Walraven, Middelburg: P. H. Fili- ■p M FMerloos voor de noodzakelijke radiokaart te hebben. Ter zitting bleek, dat het een kleine draagbare radio betrof, die vrij wel geen geluid voortbracht als de mo tor draaide. De radio was trouwens niet voorzien van een antenne en volgens verdachte werd het apparaat dan ook niet gebruikt in de auto. Dat het ding speelde, toen een politieman kwam con troleren, kon verdachte niet goed ver klaren. „Misschien heeft een van mijn vrienden de radio aangezet", veronder stelde hij. De officier concludeerde vrij spraak, omdat volgens hem wel was komen vast te staan, dat de radio niet voor de auto werd gebruikt. De kan tonrechter nam deze conclusie over. De 62-jarige Vlissinger W. K. had op een bromfiets gereden, waarvan de remmen niet goed werkten. Toen hij op het kruispunt Scheldestraat-Glacisstraat in Vlissingen plotseling naar links moest uitwijken voor een overstekende dame, was hij als gevolg van het weigeren van zijn remmen, op een links van de weg staande personenauto gereden. K., die ruiterlijk zijn overtreding toegaf, werd conform de eis veroordeeld tot 2 maal 15 of 2 maal 3 dagen hechte nis. „Ik heb helemaal niet naar rechts ge keken. Ik wist, dat er éénrichtingsver keer op deze weg was, zodat ik alleen maar naar links keek". Dit verklaarde de 25-jarige Goese vertegenwoordiger L. A. B„ die op 6 juli jl. met zijn per sonenauto uit een oprit te Borssele kwam gereden en tegen een hem tege moetkomende auto botste, waardoor flinke schade ontstond. Ter zitting bleek, dat de tegemoetkomende auto niet in overtreding was, omdat het ver bod niet gold voor de op- en afritten. Verdachte gaf toe dit niet te hebben geweten. „Ik verwachtte geen auto", was zijn verweer. Conform de eis ver oordeelde de kantonrechter hem tot 30 of 6 dagen hechtenis. De 48-jarige H. K. uit Vlissingen werd veroordeeld tot een geldboete van 12,50 of 3 dagen hechtenis (eis ƒ15 of 3 dagen) voor het feit, dat hij zijn auto niet tijdig tot stil stand had kunnen brengen en daar door tegen een voor hem rijdende auto, die plotseling stopte, was ge reden. K. verklaarde geen stoplich ten te hebben zien oplichten. De 31-jarige schilder A. H. uit Sint- Laurens werd voor hetzelfde feit ver oordeeld tot 25 of 5 dagen (eis 30 of 6 dagen). Hij was met zijn motor tegen een voor hem rijdende personen auto gereden, die moest stoppen om een bromfietser te laten passeren. Omdat hij te veel naar het midden van de weg was gereden met zijn auto en omdat hij te ver was doorgereden werd de 21-jarige C. G. van G. uit Heinkens zand conform de eis veroordeeld tot 15 of drie dagen. Bij verstek werd tot 60 of 12 dagen veroordeeld de Yersekenaar C. L., die bij het wegrijden met zijn auto een on geluk had veroorzaakt, waardoor M. A. van E. uit Goes een arm brak. 3. D. en R. K. R. uit Yerseke, die te hard met hun bromfiets hadden gere den werden conform de eis veroordeeld tot 25 of 5 dagen. De Goese bode J. M. V. had op een donderdag in Middel burg goederen gelost, terwijl ter plaatse een stopverbod gold. Verdachte, die de overtreding zonder meer toegaf, zei er niet van op de hoogte te zijn geweest, dat hij ook achterom had kunnen lossen. Conform werd hij veroordeeld tot 6 of VISMIJN COLIJNSPLAAT 4196 kg exportgarnalen 11219. 126 kg bot, 20 kg tong, 36 kg paling, 4 kg tarbot, 42 kg ongesorteerde vis. VEILING KAPELLE 25 september. Br. Hardy I 80 74, I 15 8183, I 10 19—80, I 65 74—75, I 60 67—68, II 75 75, II 70 77, II 65 73, II 60 63—64, II 55 43—44, II 50 2730. grof 46, fijn 24. Bonne Louise I 65 58—61, I 60 57.80—59,30, I 55 50,95—52,10, I 50 37,10—40, II 65 56, II 60 54—56, II 55 46— 49, II 50 34—36, UD 26, grof 36, fijn 19—21. Conférence I 70 53. I 65 49,50—50,60, I 60 47— 48,80, I 55 35,70—36,10, II 65 47, II 60 44, II 55 32,10. HD 22,40, grof 29, fijn 19. James Grieve I 80 28, I 75 29—30, I 70 32, I 65 26—28, II 80 25, II 75 24—25. II 70 25—27, II 65 21—24, IID 1418, grof 1519 fijn 15. Cox Orange Pippin I 80 58, I 75 62, I 70 61,60—62,70, I 65 56.50— 57.20, I 60 41-43, I 55 26, IID 14, grof 26—29, fijn 12, II 75 54, II 70 52, II 65 51, II 60 35, II 55 20. Bramleys Seedling I 90 26, I 80 29, I 70 18, II 90 23. II 80 25, II 70 17, IID 14, grof 15, fijn 14. Jac Lebel II 75 18, II 65 16, grof 14, fijn 14. Manks Codlin I 70 18, I 65 15, I 60 13, II 85 13, II 60 11, grof 10. Zigeunerin I 80 12. II 80 13, II 75 10—13, II 70 10—11, II 65 10, IID 8Vz, grof 7. fijn 7. Transparent de Croncels I 85 21, I 80 19, I 75 18, I 70 18, 1 65 17, II 80 16, II 75 17, II 70 16, II 65 15, grof 14, fijn 13. Ellisons Orange I 80 28, I 75 27, I 70 26—28, I 65 23—25, IID 14, grof 17, fijn 7. James Grieve Lired 1 80 31, I 75 3034, I 70 2930, T 65 26. Maagdenpeer I 70 30, I 65 29, I 60 26—27, I 55 23—24, IID 13, grof 9, fijn 3. Herz. Elsa I 75 34, I 70 30, I 65 26, I 60 23, HD 16, grof 16, fijn 13. Bonne Louise rijp I 65 60—62, 1 60 57—58, 1 55 48—51, t 50 37 39. Sig. d'Esperen II 65 69—73, II 60 63—64, II 55 47—52, grof 26—38. Br. Lebrun I 65 40. I 60 35. II 75 32. II 70 39, II 65 38, II 55 25. tijn 16. Spaanse Wijnpeer I 55 46. I 50 35. Marg. Marillat II 70 34, II 60 25. Kroetappelen val 6!i, gepl. 10. Zigeunerin val 5. Transp de Croncels onges. 15. Bramen industrie I en II 159, III 116, in doosjes I 46. Blauwe drui ven I 136149, II 127131. Kasperziken 7— 13. Pruimen: Warwick I 3571, II 1526. grof 28—51. Burbank I 3443, II 17—19, grof 33, fabriek 719. Monarch I 90103, II 4153. grof 38, fabriek 8. Pruimen gesch. 1926. Aardappelen, bonken 15, I 1011, II 68. Groenten: Bloemkool 1283. Savooiekool 14 22. Andijvie 2528. Pronkbonen 7685. To maten per kg 2545. Dubbele prinsessenbo- nen 60—104. Komkommers 16. VEILING KRABBENDIJKE 25 september. Appelen: Cox Orange Pippin I 85-90 55. 80-85 61, 75-80 62. 70-75 59, 65-70 54. 60-65 39, 55-60 24, IID 14, m grof 32, III fijn 12. Ellisons Orange I 80-85 24, 75-80 26, 70-75 24, 65-70 18, II 80-85 23. 75-80 24—26, 70-75 22, 65-70 18, IID 60-65 14—17, IID 55-60 14, III grof 16, III fijn 13, kroet 7. James Grieve IT 85-90 19—22, 80-85 22—23, 75-80 2 4—26, 70-75 24—25ij. 65-70 21—23, IID 14—16, III grof 18— 20, III fijn 14, kroet 68. Rode J. Grieve I 85-90 22, 80-85 25, 75-80 27, 70-75 25. 65-70 23. Peren: Bonne Louise I 70-75 64, 65-70 62— ij 64, 60-65 59. 55-60 52, 50-55 40, II 65-70 59, 60-65 57. 55-60 50, 50-55 39, HD 24—26, III grof 45, III fijn 23, kroet 10. Conférence I 65-70 52, 60-65 46. 55-60 36, II 65-70 47, 60-65 44, 55-50 33. IID 24—26, III grot 31. HI fijn 20. kroet 613 Br. Hardy I 75-80 79, 70-75 78. 65-70 72, 60-65 62, IID 55-60 43, IID 50-55 20. Legipont X 70-75 40, 65-70 42, 60-65 37, 55- 60 31, IID 15, III grof 26, III fijn 15. kroet 6. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 september. Andijvie 722. Spinazie 40 52. Witte kool 414. Rode kool 512. Sa vooiekool 722. Bospeen 1224. Waspeen 1026. Snijbonen 301,16. Sperziebonen 40 92. Staakprinsessen 601,18. Prei 1118. Sla 426. Aardappelen 614. Selderij 534. Uien 1218. Meloenen 3082. James Grieve 20 38. Cox 3052. Tomaten 2555. E1ERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 25 september 1963. Prijsklasse 0 19 cent, idem 1 18 cent, idem 2 17 cent, Idem 3 16 cent, idem 4 14 cent. Idem 5 12 cent. VEILING V.V.Z.B. GOES 25 september. James Grieve KL. I 85-90 26, 80-85 28, 75-80 27—32, 70-75 28—34, 65-70 22— 28. IID 15, KL. II 85-90 22, 80-85 23, 75-80 25, 70-75 27, 65-70 23—24, grof 13—21, fijn 11—14. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 58, 75-80 61, 70-75 59, 65-70 55. 60-65 39, 55-60 24, grof 2536, fijn 1213. Ellisons Orange KL. I 80- 85 27, 75-80 28—36, 70-75 28—35, 65-70 23—33, KL. II 85-90 24, 80-85 26. 75-80 28—29, 70-75 32, 65-70 30, HD 13, grof 14—22, fijn 12—15. Bramleys Seedling KL. II 80-90 23. 70-80 20, IID 13, grof 5—11, fijn 5. Transparent de Croncels KL. H 80-85 14, 75-80 1617. 70-75 15—16, 65-70 15, IID 12, grof 14—17, fijn 13— 14. Zigeunerin KL. II 75-80 11, 70-75 10, 65-70 9, IID 11, grof 10, fijn 7. Manks Codlin KL. I 75-80 16, 70-75 16, 65-70 14, 60-65 13, IID 12, KL. II 70-75 13. 65-70 14, 60-65 13, grof 11—13, fijn 12. Bonne Louise d'Avr. KL. 1 65-70 62, 60-65 56.3057.30, 55-60 50,50—50,90, 50-55 38,10 —40,10, KL. H 65-70 57, 60-65 55. 55-60 43, 50-55 33, D 25, grof 2446, fijn 1324. Con férence KL. I 70-75 54, 65-70 50. 60-65 48,50— 48,80, 55-60 35.40—36,60, IID 23. KL. II 70-75 47, 65-70 44, 60-65 41. 55-60 33. grof 24—37, fijn 18—26. B. Hardy KL. 1 80-85 78. 75-80 82, 70-75 81, 65-70 74, 60-65 66, D 55-60 4445, D 50-55 26, KL. II 75-80 73, 70-75 76, 65-70 69, 60-65 62, grof 3948, fijn 1828. Maagdepeer KL. I 65-70 32, 60-65 27, 55-60 23, [ID 8,50, KL. II 65-70 31. 60-65 26, 55-60 21. Legipont KL. I 65-70 46, 60-65 44, 55-60 32, grof 22, fijn 14. Sp. Wijnpeer KL. II 65-70 37, 60-65 35, 55-60 30—31, 50-55 26, D 10. Tr. de Vienne KL. I 75-80 52, grof 31—54, fijn 20. Diverse peren kroet 7. Diverse appelen kroet 11, val 5,50. Bramen I en II 159. III 116. Bramen per doos H 4149. Burbank Giant grof 31—35, fabriek 6. Monarch I 124, II 64. Druiven I 143—156, H 123—150, III 104—115. Totale aanvoer hard fruit 9700 kisten. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 65—72 All 5270, BI 51—54, Bil 25-47, afwijkend 14 —53. Komkommers AH 18, BI 10—11. Krop sla Cl 4—16. Knolselderij I 20. Meloenen I 5?133. 11 3679. Per kg: Tomaten A 4750, B 4152, C 2530. Augurken A 60—70, B 35, D 18. E 3—12. Prei AI 30—33. Dubbele prin- sessenbonen II 116—138, UI 68—80. Snijbonen II 87, afwijkend 75. Pronkbonen 8089. Was peen 1016. Andijvie I 1431, II 7—10 Uien II 6. Gele savooiekool 11—17. Groene savooie kool I 19—27, II 7—25, BI 13-15. Rode kool I 8—9. Spinazie I 9—10. Spruiten BII 2649 Aardappelen 310. Collecte Voor de reclassering werd te Driewegen een bedrag van 18,40 opgehaald en voor het Classicale Hulpfonds werd een bedrag van 24,64 bij elkaar ge bracht. Yp^pke Midavaine, Middelburg: A. J. Rotte, i dag. Mevrouw M. T. S., die tijdens haar va Voor de voortgezette opleiding (prak tijk gedeelte patroon), slaagden: W. S. Koole, Oost- en West-Souburg; A. M. Rijk, 's-Heerenhoek; M. Bauer, Kruinin- gen; M. Steketee, Arnemuiaen, L M. C. Vink, Colijnsplaat; F. A. Thiery, Goes; A. Kamerling, Waarde; J. Fraanje, Le wedorp; A. M. Blok, Rilland-Bath; A. W. Bliek, Veere; P. M. Depondt, Kwa- dendamme. De twee beste leerlingen, P. H. Fillus uit Yerseke en P. M. Depondt uit Kwaden- darame, ontving'en uit handen van de heer Ovaa een boekebon. kantie in Domburg *s nachts om kwart over drie geheel onnodig driemaal luid ruchtig had geclaxoneerd, werd bij ver stek tot 25 of 5 dagen eis idem veroordeeld. Een wachtmeester van de Haarlemse gemeentepolitie was speciaal naar de zitting gekomen om te getui gen. Hij verklaarde, dat mevrouw S. wel degelijk had verteld, dat zij de claxon gebruikte voor „de gezelligheid". De officier noemde de vroegere verklarin gen van de vrouw „fantasie". Na de wachtmeester te hebben gehoord, kwam hij tot zijn eis VEILING TERNEUZEN Sla C 8,30—9. Bloemkool A 72—89, All 68— 69, B 47—62, BII 4648, CII 23—27, afwij kend 2137. Groene komkommers 1217. Witte komkommers 13. Meloenen 1464. Knolselderij C 12. Selderij 1418. Peen II 20— 24. Peterselie 11. Aardappelen: Bintjes, bon ken 18,20, idem I 10,30—15.10. Andijvie I 2632, idem II 1820. Stoksntjbonen 74 1,21. Prinsessenbonen II 591,25. Widusa II 6172. Kroten 413. Rode kool 622. Sa vooiekool 29—41. Witte kool 8—14. Breek- peen 46. Waspeen 1425. Prei 3240. Sprui ten 4868. Spinazie II 31—37. Tomaten A ^5 33, B 3039, CC 2526. Pronkbonen H 86. Witlof All 1,31—1,46, afwijkend 1,02—1,16. Bramen U 35. Druiven, blauw 1.35—1,72. Appelen.: James Grieve 1 85 2527. I 80 26—36. X 75 27—35, 170 28—36, I 65 23—31, II 85 23—29, II 80 21—30, I 75 22—29, I 70 20—25, I 65 20—22, IID 16—18, III grof 17—35, Hl fijn 1112. Cocks Oranfie I 55 2024, n 80 49, II 75 44. II 70 41, II 65 35, II 60 29, H 53 15, IID 10—12, III Erof 33, III fijn 10—11. Peren: B. Hardy I 75 75—79. 1 70 74—80,, I 65 69—71, I 60 64—67, IID 21—26, UI grof 4248, III fijn 2427. Conférence I 70 4749, IID 16. III grof 28—30, III fijn 17—20. Tr. de Vienne II 75 54—55, II 70 54—56, U 65 53— 54, II 60 4143. IID 32. Ill grof 39—41, III fijn 2728. Bonne Louise I 65 58, I 60 5456, I 55 49, I 50 40, IID 16, III grof 33—37. in fijn 14—16. Williams II 80 37—39, II 75 36—40, II 70 39—41, II 65 36—38, IID 14, III grof 16— 19, IH fijn 10—12. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 25 september. Fruit: Tomaten AI 2,20, BI 3.09, CI 1,80, All 1,38, BH 1,70, CII 98. Cox Orange Pippin 65-70 46, 55-60 27. Manks Codlin II 60-65 16, III fijn 11. Transparent de Croncels 85 op 22—23, 80-85 21, 75-80 16—23, 70-75 18—19, 65-70 13—16. IID 10. B. Hardy I 75-80 64, I 70-75 60. I 65-70 56—60, I 60-65 53, II 65-70 50, IID 36—50, III grof 37—46, III fijn 3536. Netmeloenen 2647. Ogenme- loenen 1547. Oranje-Ananasmeloenen 26 93. Suikermeloenen 5162. Bramen 2743. Frankenthaler I 164184. Black Alicante I 162174. Frankenthaler II 157168. James Grieve 1 85 op 34, I 80-85 3539, I 75-80 34 33, I 70-75 35, I 65-70 34, II 70-75 28—33, H 65- 70 25—27, II 60-65 25—27, IID 16—19, III grof 2230, III fijn 1223. Bonne Louise II 60-65 30, II 55-60 13. II 50-55 21. IH grof 32, III fijn 16-21. Conférence I 60-65 36, I 55-60 30, II 55-60 24, III grof 23, III fijn 1825. Triomphe de Vienne II 65-70 57—62, IH grof 42—50, Hl fijn 45. Perziken 513. Groenten: Andijvie I 22. Savooiekool 25. An dijvie II 19. Savooiekool II 19,50. Prei 1526. Spinazie 2152. Postelein 2742. Sla 520. Bloemkool 4 5074, idem 6 3064, Idem 8 1246, idem 10 1028. Snijbonen 92129. Boskroten 915. Waspeen 1936. Augurken A 44118, B 4369, C 1144. Komkommers groen 75 op 20—28. 60-75 15—21, 50-60 10—15, 40-50 10—15. Komkommers wit 1018. Uien 16—18. Pronkbonen 62—84. Dubbele prinses senbonen 101140. Witte kool 712. Rode kool 521. Spruiten ongeschoond 4169. Bos peen 1429. Kroten per kg 1420. Nagekomen advertenties Heden overleed, onver wacht, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader DINGEN7S VAN SOELEN, op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam, F. A. van Soelen- Jansen. O.- en W.-Souburg, 25 september 1963. Vlissingsestraat 42. De teraardebestelling zal plaatsvinden op sa terdag 28 september a.s. om 11.30 uur van af Vlissingsestraat 42. Heden overleed onze lieve vader, behuwd- en grootvader ABRAHAM ADRIAAN DE WILDE oud-aannemer in de ouderdom van ruim 92 jaar. Middelburg: I. C. Blaauw- de Wilde. P. Blaauw. A. A. de Wilde. Delft: J. de Wilde. C. de Wilde. Middelburg, 25 september 1963. Oude Vlissingse weg 1. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 28 september op de algemene begraaf plaats te Middelburg om 11 uur. Heden overleed onze beste broeder, zwager en oom A. A. DE WILDE in de ouderdom van 92 jaar. Middelburg: P. J. de Wilde. M. de Wilde— Kasse Winterswijk: C. P. M. de Bruijn de Wilde. A. de Bruijn. Oostkapelle: P. M. de Wilde. Middelburg, 25 september 1963. Seisbolwerk 6. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een noodlottig ongeval onze dierbare en zorgzame echtgenoot, vader, broeder, behuwdbroeder, oom en neef, OSCAR CHARLES JOHANNES VAN RATTINGEN echtgenoot van Clara Maria Augusta Ducheine geboren te Biervliet 7 oktober 1924 en overleden 23 september 1963. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. Breskens: Clara Ducheine. Mariette. Lidwina. Camiel. Rudi. Familie Van Rattingen. Familie Ducheine. Breskens, 23 september 1963. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling, waartoe Ued. beleefd wordt uit genodigd, zal plaatshebben op zaterdag 28 sep tember a.s. des voormiddags om 10 uur in de parochiekerk van Sint Barbara te Breskens. De rozenkrans zal gebeden worden op vrijdag 27 september des nam. om zeven uur in voornoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen bericht hebben ont vangen, gelieven dit als zodanig te beschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5