Herinneringssteen in Haamsteeds Z.LM.-huishoudschool „De Schutse" Derde grote pont loopt half oktober van stapel Grondprijs van 1,60 zou in de Kanaalzone veel te laag zijn BEZWAREN TEGEN DE BOUW VAN HET EUROTEL TE VROUWENPOLDER Verf met voldoening NEGEN LEERLINGEN ONTHULDEN MET LETTERBORDJES DE NIEUWE NAAM Zeeuwse ALMANAK C.H.U.-statenleden bezochtenSchelde' Schutskooi RAADSMAN LANDBOUWERS: „REEDS TEGEN DE f 2,50" Van landschapsbeschermers G.S. STELLEN HERZIENING STREEKPLAN VOOR DOKTER VAN DER SLIKKE TE MIDDELBURG BEGRAVEN HET WEER IN EUROPA a Oud-Voorzitterds. J. van Vliet hanteerde troffel Op marode Onteigeningszaken voor rechtbank Geen laagbouw Facetplan Uitgangspunten Belastingschade leer zuinig Belgische bijdragen voor kanaal Gent-Terneuzen Doe mee aan i 3'Sterren prijsvraag PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 NEGEN MEISJES stonden woensdagmiddag in Haamstede met een bordje boven hun hoofd op een rijtje. Telkens wanneer een van hen dat omdraaide kwam er een letter bloot van de naam, die de nieuwe christelijke landbouwhuishoudschool zal krijgen: „De Schutse". Een naam met een symbolische betekenis. Toch was het op deze winderige nazomermiddag nog maar een kale boel, daar in de nieuwbouwwijk van Haamstede. En dat was te begrijpen: op het bouwterrein werd wat steeds weer hardnekkig wordt genoemd „de eerste steen" inge metseld. De oud-voorzitter van de stichting tot oprichting en instand houding van het protestants christelijk huishoudonderwijs in de Westhoek van Schouwen, ds. J. van Vliet, hanteerde de troffel en twee meisjes hielpen hem een handje. Even later zag de thans uit Sirjans- land afkomstige predikant in gulden letters zijn naam aan de nieuwe school verbonden De oud-voorzitter van de stichting tot instandhouding van christelijk huishoudonderwijs in westelijk Schouwen, ds. J. van Vliet, heeft woensdagmiddag in Haamstede een herinneringssteen gemetseld in de hall van de in aanbouw zijnde nieu we landbouwhuishoudschool. (Foto P.Z.C.) In feite zette hij deze middag steen nummer 60.001 op zijn plaats. Want de genodigden en de leerlingendepu tatie, die de beherende stichting en het hoofdbestuur van de Z.L.M. voor de plechtigheid hadden uitgenodigd stonden al aardig beschut binnen de reeds enkele meters opgetrokken mu ren van de school. De ruwbouw is al een goed stuk op dreef gekomen. En daarop werd deze middag dan maar de nadruk gelegd. Het werd de „be zegeling" van het fundament, dat op niet minder dan 188 harde palen is gezet. De huidige voorzitter van het stichtings bestuur, ds. L. Boer, bestempelde dit moment als bijzonder belangrijk voor het huishoudonderwijs in de Westhoek van Schouwen. En aansluitend bij een tekst uit het bijbelboek 1 Corinthe sprak hij de hoop uit, dat in de geest van het onder wijsinstituut binnen de muren van de nieuwe school aan het fundament van de „levenshuizen" van de meisjes mag worden gebouwd. „Die zullen moeten worden gedragen door de hoeksteen van het christelijk geloof". Na deze inleiding riep ds. Boer twee meisjes uit de kring naar voren: Ria van der Slikke en Willy de Haan. Beiden assisteerden zijn confrater, ds. Van Vliet bij het plaatsen van de sobere herden' kingssteen. Voor mevrouw Van Vliet droeg de directrice van de school, me juffrouw E. v. d. Stadt een uitbundig boeket aan. In een van de zalen van hotel „Bom" ging ds. Boer later nog even in op de zin van de naam „De Schutse". Hij onthulde, dat in de buurt van de plaats, waar thans hard aan de school wordt gebouwd, vroeger een schuts kooi heeft gestaan. De afleiding is duidelijk. „Een plaats van bescher ming en van nieuwe kracht", zo com pleteerde de predikant de vondst nog Bij het inmetselen van de herdenkingS' steen hadden stichting en Z.L.M.-bestuur verschillende gasten. Een deputatie van het gemeentebestuur van Westerschou- wen, burgemeester S. Francke van Mid- denschouwen, dames van de zogenaam de contactcommissie, predikanten, on derwijzend personeel, directrices van an dere huishoudscholen, plattelandsvrou wen en als vanzelfsprekend architect, aannemer, opzichter en onderwijzend personeel. Prompt belde gisteren iemand de krant: meneer wat is maroderen, U schrijft vandaag in de almanak over een maroderende figuur, die zo goed op de hoogte is met het interieur van het plaatselijke huis van bewaring. Een aardige vraag. We zaten er zelf ook een beetje mee, maar de dikke Van Dale brengt in zulke gevallen altijd uitkomst. Maroderen is een erkend werkwoord, 't komt van „op ma rode gaan", een wat vergeelde, maar door oudere mensen nog wel gebruikte uitdrukking, uit het 'Frans, maraude. En voor dit op marode gaan te kent de dikke aan: gaan piere waaien, scharrelen, in de zuide lijke Nederlanden ook wel uit ste len gaan. In het bargoens heeft het een andere betekenis: armoe de, gebrek, wij hebben marode ge kend, En maroderen wordt ten slotte kortweg afgedaan met plun deren. Sprak men vroeger in Zeeland over hij gaat „op-mero" dan doel de men als regel op een (vrijge zellen) avondje uit. Een prachtige, veelzijdige kreet. Men kan er alle kanten mee uit. Toch is het oppassen met derge lijke in onbruik geraakte woord jes. Onze krant heeft jarenlang een corrector in dienst gehad, die zich iedere middag omstreeks drie uur liet ontvallen: 'k moet nodig even epibreren. Hij onttrok zich dan enige tijd aan het werkroos- ter en keerde monter weer. Onder het mompelen van „heerlijk ge- epibreerd" schoof hij weer aan zijn bureau. Niemand durfde iets vragen men hield elkaar zelfs in de ga ten wie het eerst naar de dikke zou grijpen. De angst een gebrek kige woordenschat prijs te geven was groter. Jaren later kwam men er achter, dat de man tijdens zijn epibraties een verversing gébruikte in een nabijgelegen tapperij. 't Woord bestdat helemaal niet. Hij was gewoon op marode. De smeerlap. Voor al deze aanwezigen boden drie sprekers de gelukwensen aan. De mede oprichter en eerste voorzitter van de stichting, ds. Van Vliet, haalde enkele momenten uit de geschiedenis van de Haamsteedse huishoudschool naar vo ren. „Toen we de oude lagere school aan de Noordstraat tien jaar geleden in gebruik konden nemen waren we de we reld te rijk. De goede samenwerking, die er nadien met de Z.L.M. steeds is ge weest heeft er het meeste toe bijgedra gen, dat we nu op weg zijn naar een nieuw gebouw". Loco-burgemeester P. L. Vis van Wes- terschouwen vond dat de gemeente trots kan zijn op de nieuwbouw, de be kroning van veel inspanning en taal vol houden. „Laten we hopen, dat de ople vering op tijd zal kunnen komen", vulde hij nog aan. Het gemeentebestuur zit na melijk te springen om de plaatsen van de meisjes in de oude school in te nemen, wanneer het huidige raadhuis te Haam stede voor nieuwbouw tegen de grond moet. En dan was er nog als spreker na mens de Z.L.M. ir. J. Prins. Hij noem de de samenwerking tussen de standsorganisatie en het stichtings bestuur een voorbeeld van wat er kan gebeuren voor de ontwikkeling van het platteland. De meisjes lieten na afloop van dit officiële gedeelte de genodigden nog eens proeven van baksels uit hun schoolkeuken. Advertentie Bescherm U tegen Rillerig? Onprettig? Vlug De fractieleden van de C.H.U. in de Zeeuwse staten hebben woensdagmid dag een bezoek gebracht aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Alleen het statenlid A. Koster uit Zaam- slag was wegens ziekte verhinderd. Dr. D. van der Wel, griffier der staten, ver gezelde de statenleden. Op het hoofdkantoor ontving de voltal lige directie van „De Schelde" het ge zelschap. Men sprak anderhalf uur over het Scheldebedrijf, over de economische aspecten hiervan, over het loonbeleid en andere met de industrie in Zeeland ver band houdende zaken. De heren ir. J. H. Mulock Houwer en G. N. van Ginkel van de Scheldedirectie leidden de C.H.- statenleden vervolgens rond over het terrein, waarbij men onder meer bezocht de tandwielfabriek, de lichtmetaalafde ling, de machinebouw en de loodsen, waarin de fregatten voor de Koninklij ke Marine worden gebouwd. Ook de op leiding van het Scheldepersoneel kreeg de nodige aandacht. De leden voor de C.H.U. in de Zeeuwse staten zijn van plan meer van dergelij ke excursies te maken. Eerder dit jaar was men onder meer al op Tholen. Doel is om nog meer op de hoogte te zijn van de ontwikkeling in Zeeland, in het bij zonder waar het de industrie betreft. De grondprijs in de kanaalzone van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, in dit geval bij Terneuzen, is woens dagmiddag weer aan de orde geko men tijdens een onteigeningszit ting van de rechtbank te Middel burg, gepresideerd door mr. P. van Empel. Het betrof hier twee te onteigenen percelen van de land bouwers P. de Jonge en A. de Win ter te Terneuzen, groot respectie velijk 17% en 9% hectare, die rijkswaterstaat nodig had voor de verbreding van het kanaal Terneu- zen-Gent en waarvoor de commis sie van deskundigen van de recht bank een vierkante meterprijs van 1,60 had vastgesteld. De gemach tigde van de twee landbouwers, mr. M. A. Terwoert uit Middel burg, achtte deze prijs te laag be rekend. Mr. Terwoert gaf het rechtbankcollege een historisch overzicht van de grondprijzen, waarmee de raadsman wilde aan tonen, dat de prijs sinds 1959 is opgelopen van 75 cent tot tegen de 2,50. „En dat betekent", aldus betoogde mr. Terwoert, „dat de stijging van de grondwaarde nog steeds niet ten einde is". Mr. J. F. C. van Deinse, de woord voerder van de eisende party de commissaris der koningin voor rijks waterstaat kon zich akkoord ver klaren met de prijs van 1,60 per vierkante meter. Hij wees er op, dat het eindbedrag, waartoe de commis sie van deskundigen uitgekomen is, hoegenaamd niet verschilt met het aanbod, dat de rijkswaterstaat ge daan heeft. Mr. Terwoert was evenwel van mening, dat de uitgangspunten van de deskundi gen voor het berekenen van de prijs on juist waren. De deskundigen zijn vol gens deze pleiter uitgegaan van een ver gelijking met de prijs, die de gemeente Terneuzen voor de terreinen heeft be taald, waarop de fabriek van de Dow Chemical gevestigd zal worden, welke prijs is vastgesteld op 2,25 per vierkan te meter. De mening van de deskundi gen, dat in deze 2,25 ook andere ver goedingen, onder meer voor gebouwen, interest, inkomens- en snijschade waren begrepen, was volgens mr. Terwoert on juist. Met deze vergoedingen er by gerekend moest de gemeente tegen de drie gulden betalen. De gemeente verkocht daarop de grond voor 9,70 per vierkante me ter; in het verschil zaten de lasten voor het bouwrijp maken van het terrein. „De advocaat van eiser doet het voorko men of 2,25 een heel bijzondere prijs is, maar het is een heel normale in de Kanaalzone", betoogde mr. Terwoert, die er bij verzekerde, dat voor verschillende industrieterreincomplexen in 1962 en 1963 van 2,tot 2,50 betaald is. De stichting Het Zeeuwse Landschap en de contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming hebben bezwa ren geopperd tegen de bouw van het Eurotel in de duinen van Vrouwenpol der. Het Zeeuwse Landschap vindt de bouw van een dergelijk appartementen- hotel in de vorm van hoogbouw in strijd met de belangen van de recreatie, terwijl de contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming een dergelij ke wolkenkrabber om landschappelijke redenen funest acht. Beide instanties hebben daarom een bezwaarschrift in gediend tegen het ontwerp van de twee de partiële herziening van het Streek plan Walcheren, dat Ged. Staten van Zeeland aan de staten hebben voorge legd en waarin met name maatregelen moeten worden genomen om deze Euro- telbouw mogelijk te maken. Met klem dringen zij er bij Ged. Staten op aan om een eventueel appartementenhotel in Vrouwenpolder een landelijk karakter te geven, d.w.z. laagbouw toe te passen. Ook de bond Heemschut acht de bouw van het Eurotel funest voor de contou ren van het duingebied van Vrouwen polder. Deze bond heeft daarom even eens een bezwaarschrift ingediend tegen de streekplanherziening, maar G.S. ge ven de staten in overweging om dit be zwaarschrift niet te behandelen, omdat het is binnengekomen na de termijn, waarin het kon worden ingediend. In een advies aan Ged- Staten over de bezwaarschriften merkt de vaste commissie van de Provinciale Plano logische Dienst op, dat zij niet inziet waarom de bouw van een enkele ho telflat in strijd is met de belangen van de recreatie, zoals het Zeeuwse Landschap beweert. Als de opzet van een dergelijke flat volgens de vaste commissie goed overwogen is zal de bouw er van zeker in een behoefte voorzien. Tegenover de opmerking van het Zeeuwse Landschap, dat de bezoekers van het duingebied een ga ve groene horizon appreciëren, stelt de vaste commissie, dat een enkele onderbreking van deze horizon of dat nu een kerktoren of een hotel flat is een zekere verlevendiging kan veroorzaken. De contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming heeft twee be zwaren naar voren gebracht, in de eer ste plaats tegen de landschappelijke aan tasting van het terrein, in het bijzonder door het „verticale accent" (het Euro tel) tegenover de nieuwe dijk door het Veerse Gat. De vaste commissie meent, dat de hotelbouw het terrein niet zoda nig beschadigd, dat daarom de bouw on mogelijk moet worden gemaakt, terwijl de commissie voorts meent, dat de „verticale bouw" het project juist accep tabel maakt. Een laag gebouw hoort daar niet thuis, aldus de vaste commis sie uit de P.P.D. Voorts meent de contactcommissie, dat te grote oppervlakten zijn bestemd voor de bouw van zomerwoningen, waarte genover de vaste P.P.D.-commissie stelt, dat overal in Nederland een zeer grote behoefte daaraan bestaat. Bovendien is uit een onderzoek gebleken, dat de door stroming in deze zomerwoningen groot is, zodat zij een zeer nuttige aanvulling van de logiesaccommodatie zijn. De vas te commissie meent dan ook, dat de ge bieden in Vrouwenpolder behoren tot de weinige plaatsen, waar de bouw van zo merwoningen aanvaard kan worden. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft bezwaar gemaakt tegen het feit, dat een deel van het terrein by de her ziening tot kampeergebied is bestemd. Het betreft een gedeelte van het gebied ten oosten van de weg naar het pomp station van de waterleiding, dat aan vankelijk agrarisch gebied zon worden en dat binnen een afstand van 400 meter ligt van de puttenrij in het waterwinge bied. Volgens de gemeente moeten voor zieningen worden getroffen om te voor komen, dat schadelijke stoffen voor de drinkwatervoorziening de bodem zullen indringen. De vaste commissie van de P.P-D. is van oordeel, dat aan dit bezwaar te gemoet kan worden gekomen door het vaststellen van een facetstreek plan voor de waterwingebieden, welk plan thans wordt voorbereid. Het be zwaar van de gemeente Middelburg tegen de aanleg van een voetpad acht de vaste commissie gegrond, omdat het pad op de tekening verkeerd is aangegeven. De andere bezwaren ad- geconstateerd wordt en hij meende, dat Zeeland in dit opzicht wel zal volgen. Mr. Van Deinse wees er eveneens op, dat de prijzen voor de Dow-Chemical- gronden niet als maatgevend beschouwd zijn. Er was de gemeente Terneuzen vol gens deze raadsman alles aan gelegen om de gronden In handen te krijgen, te meer omdat er een andere subsidierege ling voor de kerngemeenten op komst was. Voor die tijd wilde de gemeente de zaak voor elkaar hebben. Volgens mr. Van Deinse heeft deze transactie niets met vrije prijsvorming te maken gehad. „Er was geen sprake van een dwangpositie", wierp mr. Terwoert daar tegen in. „Terneuzen heeft alle tijd gehad om rustig te kunnen on derhandelen". Voor de dijkverzwaring van de Nieuw Neuzenpolder, zo verklaarde mr. Ter woert, is in een rapport door een des kundige, die algemeen bekend staat als een zeer zuinige, een prijs bere kend van 1,75 per vierkante meter. Mr. Terwoert heeft kennelijk het des kundigenrapport niet goed gelezen", ver onderstelde de woordvoerder van de deskundigen, mr. J. H. Huizenga. „Want we hebben juist niet aangehaakt bij de prijzen voor het Dow-Chemicalterrein", betoogde mr. Huizenga, die opmerkte niet bekend te zijn met het feit, dat soortgelijke gronden, als waarom het nu ging, voor höger dan 1,60 verkocht zijn. „Deze prijs van 1,60 is de hoog ste", verzekerde hij. Mr. Huizenga voegde er aan toe, dat na de opheffing van de wet vervreem ding landbouwgronden de prijsstijgin gen bepaald wel meegevallen zijn. Hij voegde er aan toe, dat in Zuid- Holland reeds een lichte ombuiging Ook over de toe te kennen belasting- schade had deze raadsman het een en ander te zeggen. Hij verklaarde, dat het ministerie in een aanschrijving bekend had gemaakt, dat er geen sprake kon zijn van belastingschade. De inspecties der belastingen kenden deze aanschrij ving echter niet, ook de Zeeuwse inspec ties niet, totdat er een half jaar gele den een verandering in kwam. De aan schrijving drong tot de inspecties door, waarop de rijkswaterstaat geen schade meer door de deskundigencommissie laat begroten. „Men wendt zich tot de inspecteurs der belastingen en die zeg gen dan steevast: „Belastingschade is er niet", betoogde mr. Terwoert. Hij meende, dat dus vroeg of laat eens een keer uitgevochten zal moe ten worden of de aanschrijving van het ministerie juist of onjuist is. Een voornaam punt achtte mr. Ter woert ook de ontruiming van de gron den. Het is gebruikelijk, dat dit ge beurt wanneer de oogst van het land af is en de nieuwe gebouwen zijn opgetrok ken, waarvoor men meestal twee jaar rekent, verzekerde de raadsman. Wan neer rijkswaterstaat deze termijn niet aanhouden kan, zullen de deskundigen volgens mr. Terwoert alsnog deze ont- ruimingsschade moeten berekenen. Van de zijde van de rijkswaterstaat werd opgemerkt, dat de gronden on geveer over een jaar nodig zijn. De deskundigen meenden, dat omstreeks die tijd de nieuwbouw wel klaar zal kunnen zijn, vooral als vroegtijdig de rijksgoedkeuring, die voor dergelijke gevallen snel gegeven wordt, binnen de kortst mogelijke tijd aangevraagd wordt. De rechtbank zal in deze zaken over drie weken uitspraak doen. (Advertentie) Een produkt van de Sikkens Groep viseert de commissie ongegrond te verklaren. In hun voorstel stellen Ged. Staten nog eens met nadruk, dat hoogbouw als het Eurotel slechts bij zeer hoge uitzonde, ring kan worden toegelaten. Volgens het college ontleent het zijn betekenis juist aan zijn uniek karakter, zodat het vol gens G.S. kan worden aanvaard. De wijziging van het streekplan beoogt verder nog enige andere recreatieve voorzieningen mogelijk te maken, waar van de belangrijkste zijn de stichting van een watersportcentrum met jacht haven alsmede de bouw van een toeris tisch hotel langs het Veerse Meer, de bouw van een groot complex zomerhui zen en de stichting van een aantal kam peerterreinen. Slot van pagina 1 Bijna twee jaar geleden gingen ech ter C. van der Giessen en Zn. Scheepswerven in Krimpen aan de IJsel en de werf De Noord N.V. in Alblasserdam een fusie aan. Daarmee was de werf Van der Giessen-De Noord ontstaan. Nu bouwt Van der Giessen het casco, terwijl het schip in Alblasserdam van de voortstuwings installatie wordt voorzien. Zodra het schip te water is gelaten, zat het dan ook naar Alblasserdam worden gesleept, waar de veerboot verder wordt afgebouwd. De verwachting is dan, dat dit schip eind februari vol gend jaar in de vaart komt. Ten slotte nog enkele technische ge gevens van deze veerboot. De lengte over alles bedraagt 102 meter. De grootste breedte is 18.45 meter. De diepgang is 4.75 meter. Van wand tot wand beslaat de middelste rijbaan een breedte van 9.26 meter en de zij- banen een breedte van 3.29 meter. De doorrijhoogte is 4.20 meter. Normaal kan het schip 350 ton lading meene men. Dat betekent onder meer: 42 personenauto's, 28 vrachtauto's en 680 passagiers Maximaal kan het schip echter 480 ton dragen: nog meer voertuigen en ongeveer 1500 passagiers. Het 102 meter lange schip zal te water worden gelaten in de 200 meter brede Hollandsche IJsel. Een grote „uitloop" is er bij deze stapelloop dus niet. Maar van een probleem is geen sprake, want van af deze helling is al eens een schip van 160 me ter lang de Hollandsche IJsel in- gegleden. Met uitzonderlijk zware, gigantische kettingen kan men de vaart van het schip namelijk voldoende remmen. Op de begroting van de wet op de mid delen wordt voor 1964 een bedrag van 800.000 aan inkomsten geraamd als een door België te betalen aandeel in de bemoeiingskosten in verband met de werken van het kanaal van Gent naar Terneuzen. De bemoeiingskosten betreffen de kos ten van administratie, opstelling van plannen en bestedingsstukken, toezicht op de uitvoering e.d. Overeengekomen is deze kosten te stellen op 2</2 pet. van alle overige kosten van voorbereiding en uitvoering. Deze laatste zijn onder de uitgaven voor 1964 geraamd op 40 miljoen, zodat de bemoeiingskosten ge steld dienen te worden op 1 miljoen. Het aandeel van België bedraagt 80 pet. Voorts wordt 250.000 aan inkomsten feraamd als teruggave door België van e (kosten van exploitatie en onderhoud van de rijkselektriciteitswerken te Ter neuzen. Ingevolge de op 8 maart 1902 tussen België en Nederland gesloten overeenkomst, welke voorshands van kracht blijft, komen de uitgaven die een gevolg zijn van de mechanische bewe ging en elektrische verlichting van de werken te Terneuzen, voor rekening van België. Op de algemene begraafplaats te Mid delburg is gisteren het stoffelijk over schot van de Middelburgse arts P. C. J. van der Slikke ter aarde besteld. Dokter Van der Slikke overleed vorige week vrijdag na een langdurige ziekte op de leeftijd van 73 jaar. Vele belangstellenden, onder andere tal rijke collega's, bekenden en relaties, be geleidden dokter Van der Slikke op zijn laatste tocht. Er werden op verzoek geen toespraken gehouden. De oudste zoon 'van de arts, de heer L. B. H. van der Slikke, dankte voor de ondervonden belangstelling. (Advertentie) 3-Sterren nylons geven U èn kwaliteit èn nu de kans op één van de vele prijzen! Uw formulier ligt klaar bij Uw winkelier. Brussel, hall bewolkt 14 gr. Parijs, zwaar bewolkt 14 gr. Nice, half bewolkt 22 gr. München, regenbui 14 gr. Ztirich, zwaar bewolkt 15 gr. Locarno, onbewolkt 21 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt 14 gr. Rome, zwaar bewolkt 23 gr. Madrid, licht bewolkt 24 gr. Mallorca, half bewolkt 27 gr. WMWWIAIWUMWIWIWWWWWWWWWIAWWWWM'' Duidelijk zijn reeds de vormen te zien van de derde grote veerbootdie hier op de werf van Van der Giessen-De Noord in Krimpen aan de IJsel op de helling ligt. Ook deze boot is evenals de zusterschepen „Prinses Beatrix" en Prinses Irene" bestemd voor de lijn VlissingenBreskens. nHIHmAAimm'MlllfUII'IJmfM'IIMWMMIIWMIIMWMIflfMVfc ONSTUIMIG WEER Zwaar bewolkt met tijdelijk regen en motregen. Harde tot stormachtige, zuid westelijke wind, aan de kust tijdelijk toenemend tot storm of zware storm. Dezelfde middagtemperaturen als giste ren of iets hogere. ZON EN MAAN 27 september Zon op 6.32 onder 18.29 Maan op 15.59 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2