finnbrod Clubkampioenschap van Nederland: zware opgave voor „Middelkamp" 't is weer tijd voor Prijswinnaars P.Z.C. fruitweek-prijsvraag mnbrnü immmmu Vooral een sterke concurrentie van Willibrord Wil Vooruit te verwachten VOOR VUURPROEF CERTINA blue ribbon CERTINA Opp assen Afdelingsvoetbal TOP HANDHAVEN SWIFT ZATERDAG ARNEMUIDEN KAN ZICH AAN DRIE TON IN DE SPORTTOTO Genoeg inspiratie van De Roo zo zacht zo geurig Vragen en antwoorden Zaterdagvoetbal Schaakolympiade voor dames Stone Johnson overleden DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Advertentie firïTy' heerlijk bij elke broodmaaltijd ook uw levens- middelenbedrijf verkoopt Finnbrod wit of bruin, 80 ct In de 3e klas van het landelijk zater dagvoetbal Zuid I staat er voor de drie Zeeuwse ploegen een uitwedstrijd op het programma. Rekening houdend met de feiten, dat Arnemuiden het Axeise AZVV versloeg en AZVV op zijn beurt SSC kunnen we aannemen, dat Arne muiden de winst bij SSC wegkaapt. In elk geval kunnen de vissermannen het toch wel tot een puntenverdeling bren gen om zich zo aan de top te handhaven. Ook AZVV is niet kansloos in en tegen Dinteloord, terwijl Rillandia er op ge brand is het eerste punt binnen te ha len. Of dat tegen Aalburg zal lukken is een volgende vraag; wellicht even eens een geljjk spel. In de 4e klas A een Zeeuwse derby: MeeuwenTern. Boys; de ploeg uit Zou- telande zou er best eens de eerste winst punten uit kunnen peuren. We geloven niet, dat VCK leider Chrislandia zal kunnen weerstaan, terwijl Spui op een volgende nederlaag moet rekenen tegen The Gunners. Smerdiek kan in 4B zijn positie in het duel tegen Zuiliehem ver beteren, terwijl Krabbendijke sterker ge acht moet worden dan Wijk. In de le klas van het Zeeuwse zaterdag voetbal kunnen de topploegen de posities handhaven, al zal met name Nieuwland tegen Wolphaartsdijk flink moeten aan pakken. Het volledige programma luidt; Landelijk voetbal 3e klas: SSCArnc muiden, DinteloordAZVV, Aalburg Rillandia, WoudrichemSprang; 4A: MeeuwenTern. Boys, VCKChrislan dia, WNGood Luck, SpuiThe Gun ners; 4B: Roda BoysSleeuwijk, Krab bendijkeWijk, SmerdiekZuiliehem. Zeeuwse afdeling: I: AZW IIKrab bendijke H, KapelleBruse Boys, Kats Yerseke III, NieuwdorpHoek, We- meldinge Mevo, Wolphaartsdijk Nieuwland; 2A: Arnemuiden II—Veere, Middelburg VIWaarde, Rillandia II RCS IV, SerooskerkeKloetinge II, Tern. Boys IIWemeldinge II, Zaam- slagOostkapelle; 2B: DuivelandBe ren. HeinkenszandCol. Boys, Kloetin geBrouwershaven II, SVDZeemeeu wen, WIK—SKNWK; 3A: Middelburg VIIVlissingen VI, Nieuwland IIBe velanders II, Oostkapelle IIMeeuwen II, Veere IISerooskerke II, Wissen- kerke II—AKF, Zld. Sport VI—VCK II; 3B: Borssele II—Beren II, AKF II— Kloetinge m, Heinkenszand IIVCK III, 's-H.-HendrikskinderenSVD Hl; 3C: AZVV IHBorssele, Hoek IITern. Boys in, Rillandia HlSpui II, Waar de IISVD I; 3D: Bruse Boys IIZwa luwen II, Mevo IIZwaluwen, SKNWK IICortgene II. Advertentie Dank zij de 5-2 overwinning op Fluks heeft Swift in de le klas van de K.N.K. B. zijn leidende positie kunnen handha ven. Relatief staat Quick nog zonder verliespunten er echter beter voor. Zaterdag a.s. ontmoeten beide ploegen elkaar in Middelburg. Dan zal blijken of Swift in staat is een rol van betekenis te blijven spelen. Natuurlijk zal de hoofdklas-ervaring van de Dordtse ploeg in deze strijd een ge ducht woordje meespreken. Op eigen veld is Swift echter moeilijk te kloppen, vooral als het wapen van het enthousias me in de strijd wordt geworpen. De wed strijd zou wel eens onbeslist kunnen ein digen. Danaïden heeft Ons Eibernest II verras send verslagen, maar zal die prestatie tegen Vicus Oriëntus niet kunnen herha len. Sperwers speelt thuis kennelijk veel sterker dan in uitwedstrijden. Daarom heeft Ons Eibernest II in Den Haag de beste kansen. Huks valt dit jaar toch wel tegen. Ook O.S.C.R. heeft nog geen grote dingen laten zien. Beide ploegen zullen elkaar weinig in kracht ontlopen, zodat een ge lijkspel geen opzien zal baren. H.K.V. II geeft Algemene in Leiden geen kans. Het programma luidt: Swlft-Quick (aanvang 4 uur), Vicus Oriëntus-Dana- iden, Ons Eibernest li-Sperwers, O.S.C. R.-Fluks, Algemene-H.K.V. H. Advertentie IWWWWWMMWWVWIWWWWWWW/WWWWW Met een grote pul bier heeft oud- j burgemeester Thomas Wimmer I voorgrondhet 180ste oktober- p feest in Miinchen geopend. Hoe- veel liter zal er de komende tijd 1 vloeien in de Beierse hoofdstad t 7. Welk groepje won het concours van amateurbandjes? 7. The Swinging Brothers and Sis ters. GOES C. Harinck L. Vorststraat 35 MIDDELBURG Fa. N. Th. de Jong Zn., St. Pieterstraat 11 VLISSINGEN Fa. v. d. Hemel, Kleine Markt 9 J. de Voogd, Scheldestraat 15 TERNEUZEN Horlogerie Dingemanse, Axelsestraat 46 OOSTBURG J. v. d. Plassche, Burg. Erasmusstraat 4 Advertentie AUTOMATIC (Advertentie) 8. Hoe heetten de partners van het kampioensdanspaar, dat een de monstratie heeft gegeven? 9. Hoeveel deelnemers telde de bra derie? 10. Hoeveel betalende bezoekers trok dit negende fruitcorso? 11. Hoeveel kilo fruit was verwerkt in de praalwagen van Tilroe „De Smokkelhoek" 12. Hoeveel bezoekers trok de „Re- cron" 13. Noem drie attracties op die „Re- cron". 14. Noem vijf standhouders van die „Recron". 15. Hoeveel emblemen-speldjes geeft de G.M.C. uit? 8. Wim Voeten, Jeanne Asmann. 9. Negentien. 10. 27.200. 11. 473 kilo. 12. 1780. 13. Maquette zwembad Goes; ama teur-schildersexpositie; zandta- pijtwerker. 14. A. L. Kampman; Beekman plaat werkerij; autorijschool „Bevelan- den"; C. van Strien; firma Hol- lestelle. 15. Vijf soorten. De prijswinnaars van de fruitkrantpuzzel zijn geworden: 1. Waardebon van f25, mevrouw N. Sanderse-Peels, Heer Wissestraat 13, 's-Heer-Hendrikskinderen; 2. Waardebon f 10, A. van Kleunen, Mauritsstraat 8, Goes; 3. Waardebon f 10, mevrouw De Jonge, Goese Sas 3, Wilhelmina- dorp; 4. Waardebon f 10, mejuffrouw Els Kievit, Zaagmolenstraat 28, Goes. Waardebonnen van f 5,voor: 5. Mevrouw Corstanje-v. d. Maale, Heer Wissestraat 10, 's-Heer-Hendrikskin deren; 6. S. J. v. d. Heide, Baarsjesstraat 36, Middelburg; 7. J. M. van 't Veer, 's-Gravenpolderseweg 52, Goes; 8. Mejuffrouw T. Rohn, De Rijpstraat 4, Arnhem; 9. mejuffrouw A. C. Huibrechtse, Klein Vlaanderen 17, Middelburg; 10. Mevrouw P. Nieuwenhuyzen, Hoogstraat 26, Tholen; 11. C. J. van Weele, Leliestraat 33, Goes; 12. Mevrouw J. J. Dieleman-Maartense, Slurfseweg 7, Wilhelminadorp13. H. G. v. d. Doel, Pretoriusstraat 3 IH, Amsterdam; 14. Mevrouw Hopmans-Hoogesteger, 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 67, Goes. Waardebonnen van f 2,50 voor: 15. J. Pfauth, Rembrandtlaan 48, Goes; 16. mejuffrouw M. A. Verburg, Mag- dalenastraat 3, Goes; 17. M. P. Vermaire, Abdijstraat 31, Biezelinge; 18. Mevrouw D. Romijn-Pik, Kamperfoeliestraat 13, Goes; 19. Mevrouw A. C. de Pan-van Voren, Koningstraat 28, Middelburg; 20. Mejuffrouw H. P. de Leeuw, Bergweg 65, Goes; 21. A. Leydekkers, Visstraat 4, Zierikzee; 22. Me juffrouw M. van Kleunen, A 4, Kattendijke; 23. W. de Kok, Bellamystra&t 24, Terneuzen; 24. Mevrouw D. Peeman-Kleinepier, J. D. van Mellestraat 32, Goes. Aavertent\e) 9 Kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York, is naar Rome vertrokken voor het tweede gedeelte van het algemeen con cilie. In antwoord op vragen van Journa listen zei de kardinaal voor zijn vertrek uit New York, het niet eens te zijn met de aartsbisschop van Rio de Janeiro, kardinaal Camara, die onlangs de kerkvorsten opriep hun titels als „excellentie" of „eminentie" te laten varen en niet meer in luxe automo bielen te rijden. 9 De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft het vraagstuk van steun aan het door aardbevingen getroffen Skopje op haar agenda geplaatst. 9 Volgens het Mexicaanse blad „Ultimas Noticias" heerst op zuidoost Cuba een pok kenepidemie. De Zeeuwse ren- en tourclub „Theo Middelkamp" staat aan de voor avond van een uitermate zware opgave. Morgen (vrijdag)-middag om 13.32 uur gaat deze zesmansploeg van start voor een tijdrit van 80.3 kilometer in de fraaie omgeving van Wijk bij Duurstede om het clubkampioenschap van Nederland 1963. Sinds 1957 heeft de Zeeuwse ploeg vijfmaal aan dit kampioenschap deelgenomen. Vier maal wisten de renners beslag te leggen op de landstitel en slechts één keer moesten zij genoegen nemen de 2e plaats (in 1959 achter „Maastricht"). Een prestatie, waartoe geen enkele Nederlandse wielerclub ooit in staat is gebleken. De „uitermate zware opgave" heeft betrekking op twee redenen. In de eerste plaats de bijzonder grote concurrentie van een aantal ploegen, die er op gebrand zijn de hegemonie van de Zeeuwen te doorbreken en in de tweede plaats, de kracht van de Zeeuwen zelf. Op de deelnemerslijst staan de namen van de professionals Jo de Roo en Piet Rentmeester en van de vier amateurs Dies Kosten, Ko Tolhoek, Gerard Deegens en Jan Veerman. Een ploeg, die met twee doorgewinterde pelotonrijders en vier aankomende krachten, even sterk moet worden geacht als die van 1962 en die dus opnieuw voor een verrassing kan zorgen. JO DE ROO „Kapitein" van Zeeuwse ploeg. maar, „Groenewoud" Nijmegen en „De Zwaluw" uit Vlijmen. Ploegen, die dqor de Zeeuwen kunnen worden ingehaald. Het zuiderhoofd van de pieren voor IJ muiden zal worden ver lengd tot 2800 meter in zee, met het noorderhoofd kan worden vol staan met een uitbouw tot 2200 meter. De haveningang krijgt een breedte van ten minste lf00 meter op de waterlijn. Foto: thans is 100 meter zicht baar van de verlenging van de zuiderpier. De taluds worden vol gens een nieuw systeem van steen- asfalt gemaakt. De le klassers van het Zeeuwse afde lingsvoetbal hebben het aanstaande weekeinde vrij °P Kwadendamme en Re- nesse na. Deze ontmoeting zal wel in een zege voor de noordelijken eindigen. In de res. Ie klas kunnen Breskens II en Clinge H (Vlisingen IV speelt niet) hun positie versterken, in 2A willen we de zelfde prognose maken voor de top, ge vormd door Middelburg IV en Patrijzen II en in de 2e klas B moet Ria W het eveneens nog ongeslagen Terneuzen III toch wel onder de duim kunnen houden. Het volledige programma luidt: 1B: KwadendammeRenesse; res. 1: RCS IIGoes III, Luctor IIZld. Sport III, Breskens IIZeelandia II, Clinge II Oostburg II; 2A; Patrijzen IIZld. Sport IV, Hansw. Boys IIVlissingen V, Middelburg IVVolharding, Walcheren II—Cortgene; 2B: Koewacht II—HW in, Terneuzen IIIRia W, Steen II Corn Boys III; 2 C: Brouwershaven Renesse H, Zierikzee IIIZonnemaire, SVOWK—Burgh II; 3A: Hoofdplaat II Zeelandia III, RCS IIIJong Ambon II; 3 B: Luctor Hl—Zld. Sport V, Midd. BoysGoes IV, ArendskerkeKruinin- gen Hl, Kwadendamme IILewed. Boys Graauw, Philippine IHontenisse III, II, Yerseke HRobur II; 3 C: Axel Hl IJzendijke II—Ria II, Schoondijke III IJzendijke IH. in technisch opzicht geniaal eenvoudig. Geroemd om zijn niet te evenaren betrouwbaarheid. bekende wijze wel eens een aanmoe diging door de ruimte slingeren in een taal, die diplomaten niet ver staan. Maar zijn vijf ploegmakkers ook allen uit de Bevelanden ken nen de wielerambachtsschool reeds en zij verstaan de taal van Jo de Roo wel. Zij zullen in die ruim één uur en drie kwartier dat moet het schema voor de afstand zijn wel eens een verwensing aan het adres van hun kopman voelen opkomen maar hem bij gebrek aan adem niet kunnen uit spreken. Willen zij hun opwelling van drift toch afreageren, dan trappen zij maar wat harder op de pedalen. Voor de goede orde willen wij er wel aan toevoegen dat zij na afloop meestal geen van allen meer weten wat zij hebben gedacht en gezegd De concurrentie? Naar ons gevoelen gaat de ploeg van „Willibrord Wil Vooruit" met de gebroeders Van Est, Jos Einders, Martin van Ginneken c.s. dit jaar weer een rol van betekenis spelen. Voorts denken wij aan de Hoekse Renners' met Jo de Haan, Dick Groeneweg, Jaap de Waard en Gerrit de Wit, aan „Fortnna" met Kees Haest, Cees Snepvangers, v. d. Klooster, Van Aert, „Olympia" met o.a. Peter Post, Henk Cornelisse, Cor Schuuring, Joop Capteyn „Maas tricht" met Jan Hugens, Harings, Schroder, „Kennemerland" met Ab Geldermans en Coen Visser. Allemaal ploegen die zich zonder enige twijfel bjj de eerste tien gaan klasseren. Belangrijk is bij deze ploegkampioen- schappen, die om 12 uur 's middags beginnen, de volgorde van starten. De eerste ploeg is die van de gebroeders Wim en Piet van Est, die dus nie mand voor zich hebben en dus geheel op een eigen schema zijn aangewezen. Zij zullen geen ploegen in de rug zien maar verliezen ook geen kostba re seconden bij het inhalen en voorbij gaan! De Zeeuwse ploeg start als 47e van de 53 ploegen. Acht, zes, vier en twee minuten voor hen vertrekken respectievelijk „De Zwaluwen" uit Almelo, „Alcmaria Victrix" uit Alk- Modern, streng gebouwd horloge Maar bij het schrijven van deze regels stond de deelname van Rentmeester nog niet geheel vast. Zou hij verstek laten gaan, dan dient de ploeg te worden aangevuld met de jonge Jan Moerdijk en dan moet de beste wiel renner van het jaar 1962 Jo de Roo de strijd tegen de overige 52 ploegen gaan aanbinden met vijf amateurs. Een opgave, die hem en zijn vijf jonge ploeggenoten wel eens te zwaar zou kunnen worden. Toch willen wij in dit verband nog eens wijzen op het vorig jaar, toen ter elfder ure de twee onafhankelij- ken Miel Verstraete en Raf Gijsel door verschillende omstandigheden niet konden starten en vervangen moesten worden door twee nog aan komende renners. Niemand ook niet de trouwste supporters van de Zeeuwse club gaf „Middelkamp" een schijn van kans op het prolonge ren van de landstitel. Maar De Roo en Rentmeester inspireerden hun vier jonge collega's (vooral Verburg en Tolhoek) tot een hoogte en een klas se, die zij zelf niet voor mogeljjk had den gehouden. De klasse, ervaring en vooral routine van Jo de Roo, die de wegen langs Doorn, Leusden en Amerongen nog beter kent dan die tussen Bordeaux en Parijs, kan ook ditmaal een enor me stimulans zijn voor zijn jongere collega's om tot een prachtige presta tie te komen. Daar komt nog bij dat zij een clubnaam hebben hoog te hou den, omdat ook dit jaar iedereen hoe kan het anders na die reeks van opeenvolgende successen de club van „Middelkamp' als de te kloppen ploeg beschouwt. Dit legt het zes- mans-ploegje een zware verantwoor ding op de schouders en de morele verplichting om bij de allereersten te eindigen. „Kapitein" De Roo kennende, zal hij er gedurende de slopende rit van ruim 80 kilometer wel eens de „zweep" op leggen. Hij zal op de hem DE OPLOSSINGEN van de Fruitprijsvraag, die de P.Z.C. in haar extra editie ter gelegenheid van het Fruitcorso-1963 heeft uitge schreven, zijn binnen. Het waren er enkele honderden en uit de ant woorden is wel gebleken dat onze lezers goed ingelicht waren over de evenementen in de inmiddels afgesloten fruitweek. Zeker tien van de vijftien vragen werden bijna feilloos beantwoord. Speciaal waar het ging om de schattingen van aantallen bezoekers liepen de inzenders met hun visie nogal wat uit elkaar. Maar na lang schiften is onze redactie erin geslaagd de prijswinnaars naar voren te schuiven. Zoais men weet be staan de prijzen uit waardebonnen. De hoofdprijs Is een waardebon van f25. Dan zijn er drie waardebonnen van f 10, tien waardebonnen van f 5 en tien waardebonnen van f 2,50. Allemaal te besteden b(j de Goese middenstanders. De oplossing van de Fruitprijsvraag is als volgt; Vragen: 1. Wat betekenen de letters G.M.C. in de Goese zakenwereld? 2. Wie verzorgde de evenementen rondom het fruitcorso? 3. Hoeveel bezoekers zaten aan de openlucht-mosselmaaltijd 4. Bij wie berustte de organisatie van de fruitwandeltochten 5. Welk evenement begeleidde de intocht van de fruitfee? 6. Noem de namen van de fruitfee en haar hofdames. Antwoorden: 1. Goese Middenstands Centrale. 2. Goese Middenstands Centrale. 3. 875. 4. V.V.V. en P.Z.C. 5. Kindercorso. 6. Fruitfee: Kitty Claeys; hofda mes: Marleen de Jongh en Nelle- ke Koster. Maar bijzonder oppassen wordt het voor de „Middelkampers" voor de twee ploegen die twee en vier minu ten na hen vertrekken, namelijk res pectievelijk „De Bataaf" uit Halfweg met Nijdam, Enthoven c.s. en „De Hoekse Renners" uit 's-Gravendeel Groeneweg, De Wit en De Waard, met het sterke viertal De Haan, Men kan er gerust op rekenen dat deze twee ploegen met een moordend tempo zullen starten om te trachten de Zeeuwen zo spoedig mogelijk in de rug te kijken. Dat moet het Zeeuwse zestal tot elke prijs zien te voorkomen. Want als één van die twee clubs kans ziet de rug nummers van de „Middelkampers" te lezen, dan is de Zeeuwse ploeg verlo ren. Dit impliceert dus een zeer snelle start, minstens even snel als de ach tervolgens. Dan zo vlug als maar mo gelijk is, een twee minuten voor hen gestarte ploeg voorbijsnellen. Het lijkt allemaal een beetje simplis tisch gesteld maar de Zeeuwen weten uit ervaring dat een club, die kam pioen van Nederland wil worden, zes tot zeven andere ploegen moet voorbij steken. Als zij vertrouwen in hun eigen mogelijkheden en in die van hun ploeg als geheel hebben, dan zijn zjj er ook dit jaar weer toe in staat. Welgeteld 666.166 deelnemers aan sporttoto nummer 5 zorgden voor een totaal prijzenbedrag van f 303.228,50, waarbij is inbegrepen de extra prijs van toto 4 38.032,50), die was blijven staan. Voor de eerste prijs, groot 145.856,70, meldden zich 14 deel nemers, die bruto 10.418,30 zullen ontvangen. Niet minder dan 261 gegadigden zijn er voor de tweede prijs van 79.558,20, waardoor de spoeling wel erg dun wordt. Netto blijft er voor de deelnemers, die 12 uitslagen goed voorspelden, 305 over. Ook het voorspellen van vijf gelijke spelen leverde niet zo veel moeilijkheden op. Een deelnemer vulde twee goede kolommen in, 234 anderen één. De totale prijs bedroeg 77.811,60, netto blijft er per kolom 330 over. Nederland en West-Duitsland zijn in de eerste zitting van hun ontmoeting voor de derde ronde van de dames schaak olympiade te Split niet tot een beslis sing gekomen. Zowel het duel tussen mevrouw Vreeken en Rinder als dat tussen mevrouw Timmer en Blandler werd afgebroken. De overige uitslagen waren: Schotland-Mongolië Ver enigde Staten-Polen 1-1; Oostenrijk-Mo- naco 1-1; Rusland-Roemenië 1%-%1 Zuid-Slavië-Bulgarije V2-V2 plus 1 afg. partij; Oost-Duitsland-Hongarije V2-V2 Na de derde ronde voeren Rusland, Po len en de Verenigde Staten het klasse ment aan met allen 5 punten. Zuid-Sla- vië volgt met 4 punten en 1 afgebroken partij. In een ziekenhuis te Kansas City over leed maandag de 23-jarige Stone John son, die in 1960 als lid van de Ameri kaanse atletiekploeg vijfde werd op de 200 meter tijdens de Olympische spelen te Rome. Johnson, die professional spe ler in het Amerikaanse voetbal was ge worden, had acht dagen geleden in de wedstrijd van zijn club Kansas City te gen de Houston Oilers zijn vijfde nek- wervel gebroken. Stone Johnson liep in 1960 tijdens de se lectiewedstrijden voor de Amerikaanse Olympische ploeg te Palo Alto de 200 meter in de wereldrecordtijd van 20.5 sec. In Rome finishte hij in 20.8 sec. op dit nummer als vijfde. Eveneens in 1960 liep hij in 10.2 sec. de snelste 100 meter uit zijn carrière.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11