Tentoonstelling „Ooft- en T uinbouw":Zuidzan(le Sport en wedstrijden AGENDA WALCHEREN Raadsbesluiten in Middelburg MARKTBERICHTEN Ook industrie en handel bresent KREDIET GEVRAAGD VOOR AANLEG VOETPAD VAN DE GRIFFIOEN NAAR BREEWEG Orkest en drumband naar België Jubileum G. H. Gillissen HUMANISTISCH VERBOND GEWEST ZEELAND HIELD WEEKEND TE DOMBURG ZEEUWSE ONDERWIJZERS KOMEN IN MIDDELBURG BIJEEN Zeilwedstrijden van „Arne" op het Veerse Meer Vergadering waterschap wegschap Walcheren BLIKSEM INGESLAGEN OOSTBURG-R.C.S. 1-1 STREEK IN DE BELANGSTELLING Resultaten Groot Streekfokveedag dit jaar te Axel Bevrijdingstocht in Axel een succes „Philatelica" in Vlissingen vergaderde Nieuw postkantoor Burgh-Haamstede Lezing voor leden N.C.V.B.-afdeling Spar-Superette in „Paauwenburg" H. Goedhals won ploegwedstrijd Benoeming bij waterschappen DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Nu de gebruikelijke drie jaren rust heeft de maatschappij tot bevor dering van ooft en tuinbouw in West-Zeeuwsch-VIaanderen zich zaterdagmiddag weer in het mid delpunt van de belangstelling ge plaatst. Dat gebeurde tijdens de driedaagse tentoonstelling van de maatschappij in Zuidzande, daar ingericht in een grote tent op het nieuwe uitbreidingsplan-in-wor- ding. Sinds de oprichting van de maat schappij in 1878 zijn met de regel maat van een klok exposities gehou den in de verschillende West- Zeeuws- Vlaamse gemeenten. In afwijking van de vorige tentoonstellingen waren thans ook handel en industrie uitge nodigd om zoals voorzitter A Hool- horst het uitdrukte, „wat meer ka rakter aan de tentoonstelling te ge ven". Een plaatselijk feestcomité had de tentoonstelling voorbereid, daarbij fi nancieel gesteund door de inwoners van Zuidzande. De 845 inwoners had den het niet onaanzienlijke bedrag van 755,75 bijeengebracht. Op de expositie, die tot en met vandaag maandag duurt, is niet alleen de tuinbouw present, maar daar zijn tevens inzendingen van particulieren (vooral bloemen) en zakenlieden. Men ziet on der meer keurig verzorgde stands van de gezamenlijke fruittelers, de veiling in Terneuzen, de plattelandsvrouwen de plantenziektekundige dienst, de bijente lers en niet te vergeten de plaatselijke handel en nijverheid. Ten slotte volgde een rondgang langs de verschillende stands, waarna in „De Rode Leeuw" nog een consumptie werd gebruikt. In de avonduren zorgde „Veronica" nog voor een opgewekte muziek. Zaterdagmiddag werd de expositie ge opend. Vooraf was er een bijeenkomst met de genodigden in hotel „De Zwaan", waar burgemeester H. P. Everwijn her innerde aan vroegere, bijzonder geslaag de tentoonstellingen van de maatschap pij ïn Zuidzande: in 1884 en in 1934. In dat laatste iaar vormde het hoogtepunt van de „Ooft en Tuinbouw"-dagen het bezoek van prinses Juliana. De voorzitter van het plaatselijk comité, de heer Jac Kools, toonde zich ver heugd over de financiële bijdrage van de inwoners „Dat bewijst, dat een klei ne zelfstandige gemeente, ook groot kan zijn" betoogde de heer Kools, die daar bij de nadruk legde op zelfstandigheid. Hij bracht tevens dank aan allen, die op enigerlei wijze een bijdrage hebben geleverd bij de inrichting van de expo sitie. Ooft-en Tuinbouwvoorzitter, de heer A. Hoolhorst herinnerde eraan, dat de maatschappij in 1878 met haar werk zaamheden is begonnen. In het kort ging de heer Hoolhorst daarbij nog op de geschiedenis van Zuidzande in Traditiegetrouw sloten de genodigden zich vervolgens achter de plaatselij ke muziekvereniging „Veronica" aan om in optocht naar het feestterrein te gaan. Mevrouw Everwijl kreeg aan de ingang een boeket fleurige rode anjers van de negenjarige Ellen de Hullu, waarna burgemeester Ever wijn na een inleidend woord van de heer Hoolhorst een openings speech hield. Daarin wees hii op het belane van de maatschappij voor de stre°'- Voorts werd een telegram van i.uide verzonden aan de konin gin. De jaarlijkse streekfokdag wordt aan staande donderdag te Axel gehouden. Verwacht wordt dat zes stieren, ruim veertig vaarzen en zestig koeien zullen worden gekeurd door de jury. Vóór de middag vanaf 9 uur worden de rubrie ken individuele dieren gekeurd. Na de middag komt het hoogtepunt van de keuring. Dan komen de groepen in de ring en wordt de kampioene aange wezen. Met belangstelling wordt uitge zien naar de prestatie van de groep ge selecteerde afstammelingen van de stier Rudolf Siccama. Een défilé van de be kroonde dieren zal de fokveedag beslui ten. Onmiddellijk daarna om ongeveer 15.30 uur vindt de keuring plaats van een grote groep niet-geselecteerde afstam melingen van Rudolf Siccama Dit on derzoek wordt ingesteld om de fokwaar de van deze stier te kunnen vaststellen (Advertentie) VANDAAG. Vlissingen Alhambra: Winden waaien om de rotsen, 20 uur. a.l. Luxor: Onder vreemde vlag, 20 uur, 14 laar. Middelburg - Electro: De negende cirkel, 19.30 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Goes Grand: 55 dagen in Peking, 20 uur. 14 Jaar. Grote kerk: Z.V.U. concert Rot terdams Philharmonisch orkest, 19.30 uur. Museum Expositie Bevelandse voorwer pen, 1012. 1417 uur. Terneuzen Luxor: Gekken trekken de kaart, 20 uur, a.l. Sas van Gent: Caterina en de zeven dwazen, 20 uur, a.l. Westdorpe: Kunsthandel „Troutzaerte": ex positie G. Lataster, 921 uur. De resultaten van de expositie waren: Afdelingen van de maatschappij: 1. Schoondijke, 2. Zuidzande, 3. Groede. Floraliaplanten van de scholen: 1 Zuid zande (openbare lager school), 2 Re- tranchement (openbare lagere school) 3. Groede (r.-k. school). Fruitsoorten op naam: 1. P. Vermeulen, Waterlandkerkje, 2. A. Dijk, Biervliet. Planten en Fruit van verenigingen: 1. vereniging „Ceres". Fruit en groenten van verenigingen: 1. veiling Terneuzen. Inzendingen van beroepskwekers fruit: 1. Fruittelersstudiekring te Oostburg (voor kwaliteit). Verzameling sierplanten in pot: 1. P. Leenhouts, Groede met lof van de jury). Verzameling afgesneden bloemen (dah lia's): 1. G. Wijffels, Breskens. Tekeningen enz. van scholen: la kleu terschool Zuidzande, lb. openbare lage re school Sluis, 2. openbare lager school Cadzand, 3a. openbare lagere school Zuidzande. 3b openbare lager school te Retranchement. Inzending handwerken: 1. Bond van Plattelandsvrouwen (eervolle vermel ding der jury). Bloemschikken: 1. mevrouw Hoclhorst- van Kampen. Oostburg. De bevrijdingswandeltocht in Axel, de trip, waarmee de wandelsportvereniging „Emma" sinds enkele jaren inhaakt op de jaarlijkse herdenking van de bevrij ding, is zaterdagmiddag een groot suc ces geworden. Niet minder dan 1026 tippelaars verschenen bjj 't Gezellenhuis aan de start. Zij defileerden zoals eer der gemeld tijdens de tocht ook langs de groep Poolse oudstrijders en de ver tegenwoordigers van de vereniging „AxelPolen" en het gemeentebestuur. 's Avonds reikte Axels burgemeester, de heer M. K. van Dijke, de prijzen uit. De resultaten van deze geslaagde tocht waren bij de groepswandelaars: 25 kilometer: 1. w.s.v. Oostburg, 2. w.s.v. Hontenisse, 3. „De Vrolijke Tippelaars, Vlissingen, 4. r.-k. jongensgroep, Axel. Op de 15 kilometer: 1. Douane, Axel, 2. „Emma", Axel, 3. chr. wandelsportver. Oostburg, 4. w.s.v. Hontenisse, 5 ODA- groep Axel, 6. „Juliana", Middelburg, 7. chr. gymnastiekver. „Voorwaarts", te Axel, 8. „Emma", jongens, Axel, 9. Vrolijke Tippelaars", Vlissingen, 11. Stichting „Vrederust", 12. w.s.v. Oost- Souburg. De resultaten op de 10 kilometer: 1. „Emma", Axel, 2. w.s.v. „Oostburg", 3. ODA-groep Axel, 4. „Maartse Viooltjes", Kloosterzande, 5. „Oranje-Nassau", te Zaamslag, 6. w.s.v. Ter Hole, 7 w.s.v. IJzendijke, 8. chr. gymnastiekver. Axel, 9. „De Vrolijke Tippelaars" Vlissingen, 10. K.M.G., Koewacht, 11. „De Vrolijke Tippelaars" Vlissingen, 12. „Emma", jon gens, Axel, 13. w.s.v. „Voowaarts". Oost- Souburg, 14. r.-k. jongensgroep Axel, 15. w.s.v. Groede. De uitslag van de 5 kilometer: 1. „Sneeuwwitje", Kloosterzande, 2 w.s.v. „Emma", 3 chr. w.s.v. Oostburg, 4. chr. gymnastiekver. „Voorwaarts" Axel, 5. „Doornroosje" Kloosterzande, 6 w.s.v. Ter Hole, 7. chr. w.s.v. Oostburg, 8. „Jong Kruiningen" 9. chr. gymnastiek ver. Axel, 10. chr. w.s.v. „Voorwaarts" te Oost-Souburg. Naar aanleiding van één der ingekomen stukken in de Middelburgse gemeente raad heeft de heer VV. Don (p.v.d.a.) er maandagmiddag zijn bezorgdheid over uitgesproken, dat in het kader van het verbeteringsplan Blauwedijk het rijwiel pad naast het Kanaal door Walcheren moet verdwijnen. Hij was ervan over tuigd, dat daardoor de toch al gevaar lijke overgang Vlissings jaagpadWïn- terstraat een nog grotere frequentie zal krijgen, terwijl er bovendien rekening mee moet worden gehouden, dat het snelverkeer over Poelendaelesingel of Blauwedijk z'ch heel moeilijk kan in stellen op een zebra daar tér plaatse. Volgens de heer Don zal de hoop om van de Blauwedijk een stadsstraat te maken, niet in vervulling gaan. Burgemeester mr. J. Drijber deelde mee, dat het rijwielpad verdwijnen moet omdat op de Blauwedijk een driebaans- weg aangelegd moet worden, terwijl als nog instandhouding van een deel van het fietspad gevaren voor langzaam en snelverkeer zouden opleveren. Het ver zoek van de heer Don om de raad in zage te verstrekken in de betreffende plannen, zal de burgemeester aan het college voorleggen, zo verzekerde mr. Drijber. Voorts ging de raad tijdens deze verga dering akkoord met een voorstel om de tarieven van de slachthuiskeuringsdienst met 25 procent te verhogen. Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) deelde in dit verband nog mee, dat de raden van Meliskerke, Sint-Laurens, Arnemui- den en Grijpskerke reeds gunstig op de ze wijziging beslist hebben, terwijl de besluiten van Veere en Nieuwland bin nenkort genomen worden. Voor de aan leg van een voetpad van de Griffioen naar de Breeweg werd 32.000 gevo teerd. De heer P. H. Geers (p.v.d.a.) gaf het college in overweging er een fiets-wandelpad van te maken. Wethou der W. P. J. Baars (c.h.) verzekerde, dat b. en w .diezelfde gedachte hebben, maar dat zij zich over de technische om schrijving nog beraden moeten. Voorts verleende de raad de volgende kredieten: 15.000 voor de aankoop van twee elektrocarriers voor gemeentewer ken; 8500 voor de aanschaf van een uitrusting voor een werkeenheid van het elektriciteitsbedrijf; ƒ35.500 voor het verruimen en in cultuur brengen van de stortplaats van de reinigingsdienst aan de Kraaienholseweg; 21.300 voor de vernieuwing van het rijdek van de Dck- brug; extra-kred'et van 15.000 voor de restauratie van oude gebouwen; aan vullend subsidie van 12.400 voor de restauratie van kerk en orgel van de Evang. Lutherse Gemeente, alsmede 13.100 voor de aanleg van een speel veld voor kinderen in de Stromenwijk. De heer J. A. van Bennekom (a.r.) drong bij de behandeling van een onder- wijsvoorstel aan op spoedige nieuwbouw van de geref. school aan de Heren gracht. Wethouder J. S. Hoek (a.r.) zei dat dit reeds gebeurd had kunnen zijn als er maar een terrein beschikbaar was geweest. MIODRI.BURG Als de gemeenteraad met het voorstel akkoord gaat, zal er tussen de Griffioen en het uitbreidingsplan Breeweg te Mid delburg een verbinding worden aange bracht in de vorm van een voetpad in het verlengde van de Koninginnelaan met aan het beginpunt een voetbrug over de Domburgsche watergang tegen over de Elzenlaan. Deze voorziening maakt het mogelijk dat kinderen die in de Griffioen een schoolbezoeken, vanuit de omgeving Breeweg langs een korte en veilige weg de school kunnen bereiken. Ook achten b. en w. van Middelburg het plan uit recreatieoogpunt van groot belang Het voetpad is geprojecteerd langs de in het uitbreidingsplan Grif fioen II ontworpen definitieve verbin dingsweg. Aan de raad wordt gevraagd voor de uitvoering van het plan een kre diet van totaal 32.000 te verstrekken. Het college wil de kosten dekken door onttrekking aan het fonds voor stads ontwikkeling en stadverbetering tot een gelijk bedrag. Verkeerspraatje voor leden van P.v.d.A.-vrouwenbond De vrouwenbond van de Partij van de Arbeid te Middelburg heeft dezer dagen weer een eerste vergadering in het nieu we seizoen belegd. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzit- ster mevrouw J. Helm-Wage. Na het huishoudelijke gedeelte, waarin vooral de aandacht werd gevestigd op de grote verloting met attracties ten bate van het Fonds Internationale Solidariteit op vrijdag 22 november aanstaande, hield brigadier Visser van de gemeentepolitie te Middelburg een instructief praatje over het verkeer. Deze causerie werd toegelicht met fraaie kleurendia's. Na dien was er gelegenheid tot het stellen van vragen. VLISSINGEN Het jeugdaccordeonorkest uit Vlissin gen en de jeugddrumband van de Vlis- singse Turnvereniging zijn zondag op stap geweest naar Wieze (B.), waar zij als één groep hebben deelgenomen aan een grootse optocht van niet minder dan 96 verenigingen. Het jeugdorkest onder leiding van de heer W. Meulmeester, en de drumband van V.T.V. onder leiding van de heer Lommers, traden ook nog voor het voetlicht. Het jeugdorkest oogstte veel succes met een concert in de grote feesthal. Onder voorzitterschap van de heer A. Rorije kwam de afdeling Vlissingen van de int. vereniging „Philatelica" in ver gadering bijeen. De voorzitter kon weer vijf nieuwe le den begroeten, terwijl zich tijdens de bijeenkomst, die in het Strandhotel werd gehouden, nog een tweetal kandidaten opgaven. De nieuwe catalogus Nederland en O.G. 1964 vond gretig aftrek evenals de vele nieuwe uitgaven van de diverse lan den. Met genoegen werd geconstateerd, dat de gehouden tentoonstelling „Schepen op postzegels" een groot succes is ge weest. Uit het gehele land en zelfs uit Engeland en België bestond er belang stelling voor deze unieke expositie. Besloten werd, dat zoveel mogelijk le den de bijeenkomst, die op 12 oktober door de afdeling Goes zal worden geor ganiseerd ter gelegenheid van de „Dag van de Postzegel", zullen bijwonen. De bijeenkomst vindt plaats in de nieuwe ambachtsschool aan de Bergweg. Van de gelegenheid om de nieuwe uit gaven van de Europazegels te betrek ken, gaven zich 90 leden op, waaruit blijkt, dat men dit gebied steeds meer gaat verzamelen. 'Iet een goed verzorgde verloting werd deze goed geslaagde bijeenkomst beslo ten. Zondag was het 40 jaar geleden dat de heer G. H. Gillissen in dienst trad bij de N.V. v/h Gebr. Polak te Vlissingen. Maandag werd hij toegesproken door de directeur de heer Brouwer de Koning, die een geschenk onder couvert over handigde. Verder was er een geschenk van het personeel. Voor mevrouw Gil lissen waren er bloemen. O.- EN W.-SOUBURG Korfbalwedstrijd voor „Sport steunt Zonneveld" Woensdagavond wordt in Souburg een korfbalwedstrijd georganiseerd waarvan de opbrengst ten goede komt aan „Sport Steunt Zonneveld". De wedstrijd, die ge speeld wordt tussen Animo (3e klas K. N.K.B.) en Zuid-Westers (le klas Z.K. B.) begint om 19.00 uur; er wordt ge speeld bij kunstlicht. Benoeming De heer M. J. Rottier te Oost- en West- Souburg is tot voorzitter van het plaat selijke Groene Kruis benoemd. In de begroting van de P.T.T. voor 1964 wordt aangekondigd, dat gelden zjjn uitgetrokken voor de bouw van ver schillende nieuwe postkantoren. Onder meer wordt genoemd de nieuwbouw van het postkantoor Burgh-Haamstede. Dit postkantoor zal in het nieuwe uit breidingsplan verrijzen, halverwege Burgh en Haamstede. Blijkens de begroting vergt de uitbrei ding van het interdistrictsdraaggolfka- belnet een bedrag van 4,9 miljoen. Hierin is onder meer begrepen de ver binding Goes-Middelharnis door de zee armen Oosterschelde en de Grevelingen. KOUDEKERKE Gemeenteraad komt dinsdagmiddag bijeen Als de gemeenteraad van Koudekerke ermee akkoord gaat, zal een geldlening van 300.000 van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten worden aange gaan. Deze geldlening is nodig voor de financiering van de uitvoering van di verse kapitaalswerken. Tijdens de open bare raadsvergadering, die vandaag, dinsdag om half vijf begint, zal ook een wijziging en aanvulling van de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1963 aan de orde bomen. Het aanvullend krediet van 4300 dat aan de raad wordt gevraagd, heeft be trekking op de restauratie van de ge meentetoren. Verhoging van de restaura tiekosten ontstond doordat de bliksem beveiliging geheel moest worden ver nieuwd. Verder moesten de vier hoek stijlen met lood worden bekleed en ook de loodbedekking op het plat was aan een algehele vernieuwing toe. Op de raadsagenda staat voorts een voorstel tot wijziging van de destructieverorde king, een voorstel tot herbenoeming van de leden van de adviescommissie woon- ruimtewet 1947 en een voorstel tot in voering van werkclassificatie en presta tiebeloning voor de gemeentewerklieden. RITTHEM Gewijd concert te Ritthem Vrijdagavond werd in de Ned. herv. kerk te Ritthem een gewijd concert gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Hieraan werkten mede 3 koren, alle on der leiding van mevrouw Francke-Da- yidse, terwijl haar beide dochters en een lid van het Nieuwlands Meisjeskoor als solist optraden. De piano- en orgelbege leiding werden respectievelijk verzorgd door de heren M. Reijnhoud en Jac. Os- té Lz. Laatstgenoemde verzorgde ook de blokfluitpartijen. Het Ritthemse Kinderkoor zong 5 lie deren, het Ritthems Jeugdkoor 6, het Nieuwlands Meisjeskoor 6 liederen, ter wijl alle koren gezamenlijk 7 liederen zongen. Er werd algemeen van het mooie programma genoten. Tussen de pro- grammadelen bespeelde de heer Varel het kerkorgel. Besloten werd met een samenzang van Gezang 93 1, 2 en 4. De heer Osté. voorzitter, besloot deze ge slaagde avond met een kort slotwoord. ZO1 'TELANDE De N.C.V.B.-afdeling Zoutelande. West- kapelle en Grijpskerke belegden dezer dagen een gezamenlijke vergadering in de hervormde kerk, die onder leiding stond van mevrouw De Schipper. De heer J. W. Ooms, letterkundige, hield tijdens deze bijeenkomst een lezing over het onderwerp" het schrijven en lezen van een roman". Na de pauze werden de belangstellenden in de gelegenheid ge steld over het onderwerp vragen te stel len. Mevrouw Van Rooyen uit Westka- pelle sprak een slotwoord. MELISKERKE Collecte voor kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrijding (Koningin Wilhelminafonds) bracht te Meliskerke 116,85 op. BIGGEKERKE N.C.V.B. Biggekerke vergaderde De N.C.V.B. afd. Biggekerke hield dezer dagen haar maandelijkse bijeenkomst. Spreker was de heer L. A. Hartman uit Middelburg met het onwerwerp „Maat schappelijk werk mode of noodzaak". De volgende vergadering is bepaald op 17 oktober. Van onze adverteerders In plan „Paauwenburg" te Vlissingen is dezer dagen de nieuwe „Spar-Supe- rette" geopend door wethouder F. G. Smit van Vlissingen. Het betreft hier een noodwinkel, die over 3 a 4 jaar tal worden vervangen door een permanent gebouw, dat dan in de onmiddellijke omgeving zal verrijzen. De toekomstige Sparwinkel wordt een supermarket, waarin een bedrag van meer dan één en een kwart miljoen gulden zal worden geïnvesteerd. De thans geopende noodwinkel met een verkoopruimte van 85 vierkante meter is oorspronkelijk gebouwd als een com plex van zeven garages. Men behoeft slechts de ruiten van de Spar-Superette te vervangen door deuren en tussen muren te metselen om het complex in te richten als garages. Met medewer king van het gemeentebestuur en de woningbouwvereniging „Goed Wonen" kon de Spar voor enkele jaren de be schikking krijgen over de garages. De nieuwe Superette beschikt over een gekoelde groente- en fruitafdeling, als mede over een gekoelde vers vlees afdeling. Uitgezonderd 's maandags wordt iedere werkdag vers vlees aange voerd. Voorts is er een uitgebreid levens middelenassortiment en kan men aller hande huishoudelijke artikelen kopen. De nieuwe Spar-Superette is een zelf bedieningszaak, zodat het winkelend publiek zonder te wachten zijn bood schappentas of -mand kan vullen. Vlak bij de ingang staat een kassa, waar dient te worden afgerekend. Officiële publikatie VLISSINGEN. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het spreekuur van de burgemeester van Vlissingen op woensdag 25 september gaat niet door. Het gewest Zeeland van het Humanis tisch Verbond organiseerde zaterdag en zondag een weekeinde te Domburg om de problemen te bespreken, waarmee men bij het werk van het verbond te kampen heeft. De heer Pasman, landelijk penningmees ter gaf voor de uit alle delen var. Zee land samengekomen humanisten en an dere buitenkerkelijken een uiteenzetting over de plannen van het verbond om de activiteiten uit te breiden en om het le dental te vergroten. Hij ging daarbij in op de mogeiijkheden, die bij deze actie een ro! spelen, maar hij zag vele moge lijkheden om de humanistische beginse len een grotere bekendheid te geven. De radiouitzendingen van het verbond op zondagochtend genieten reeds een grote bekendheid, de humanistische mi litaire tehuizen worden steeds drukker bezocht en het ledental van het lande lijk Verbond is thans groter da.:i ooit. Na de inleiding van de heer Pasman volgde een zeer geanimeerde discussie. De voorzitter van het gewest Zeeland, de heer Hage, kon dan ook in zijn slot woord opmerken: „het is een goed week end geweest". De jaarvergadering van de vereniging „Het Schoolmuseum" te Middelburg vindt dit jaar te Vlissingen plaats en wel op 9 oktober in het „Scheldekwar- tier" te Vlissingen. De bestuursleden J. A. van Bennekom uit Middelburg, J. de Vast uit Terneuzen en P. Vermeulen uit Cadzand zijn aan de beurt var, aftre den. Eerstgenoemde stelt zich, in ver band met drukke werkzaamheden ver bonden aan het kamerlidmaatschap, niet meer herkiesbaar. In zijn plaats stelt het bestuur kandidaat de heer N. Verboon, directeur van de chr. kweekschool te Middelburg. De heer C. Roelands, alg. secretaris van de vereniging stelt zich niet meer beschikbaar, daar hij de pen sioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Na het zakelijk gedeelte, waarbij o.m. een wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement op het program ma staat, houdt drs. J. M. Renders, hoofdinspecteur van het lager onderwijs, een lezing over: „Als ons moedertaal onderwijs nog ooit gezond wil worden". Des middags is er een film met licht beelden. Spreker is dr. P. F. J. A. Ju- lien te Wassenaar met als onderwerp: „Onder de Kung-bosjesmannen van Zuid- Angola". Aan deze jaarlijkse Zeeuwse ondërwijzersdag is een uitgebreide ten toonstelling van leermiddelen verbonden. VROUWENPOLDER N.C.V.B. kwam weer bijeen Voor de eerste maal in het nieuwe sei zoen kwam de N.C.V.B. te Vrouwenpol der in vergadering bijeen onder leiding van de presidente mevrouw L. de Visser- Joosse. Spreker was ds. A. Th. Roth- fusz uit Vlissingen over „Leven en le zen". In de volgende vergadering op 17 oktober a.s. spreekt mevrouw Linden- berg uit Middelburg. ScheeOvaartherichten Vlissingen aangekomen op 21-9: Andrea-Cos- ta van Rostock, Overijsel van Bremen, 22-9: Schurbek van Calais, Hegra van Antwerpen, Sirrah van Malmo. Vlissingen vertrokken op 21-9: Andrea-Costa naar Black-Sea, Overijsel naar Antwerpen, 22-9: Hegra naar Trondheim, Schurbek naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21-9: Tuskar van Par/Terneuzen, Prins- Alexander van Rouen, Alert van Londen, Zus van Piraeus, Albatros van Alexandrië, 22-9: Setas van zee, Taurus van Goole, Arnouds- polder van Vigo, Sinoutspolder van Ham burg, Ceta van Huil, Rondo van Bremen, Overijsel van Le-Havre, Socrates van Ham burg, Kamperdijk van New York, Zuiderkerk van Hamburg, Stanislas van Marseille/Brus- sel, Jongkind van Hamburg, 23-9: Lydia van zee/Terneuzen, Erasmussingel van Bayonne/ Vliss. rede. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21-9 Sont naar zee, Europa naar Rotterdam, Meeuw naar Rotterdam/Terneuzen, Ooster- burgh naar Stockholm, Streefkerk naar Am sterdam, Eemsmond naar Kielerkanaal, Virgo naar Londen, Bali naar Bremen, Nanning- Buisman naar Lulea, Radja naar Rotterdam, Maaskerk naar Rotterdam, Eagle naar Rot terdam, Myfem naar Helsingborg, Silvretta naar Kopenhagen, Julia-Mary naar Londen, Andijk naar Rotterdam, Egbert-Wagenborg naar Delfzijl, Fambo naar zee, Tycha naar Londen, Patria naar zee, 22-9: Prins-Willem 3 naar Hamburg, Megrez-N naar Rotterdam, Wonosobo naar Duinkerken, Looiersgracht naar Helsinki, Brouwersgracht naar Abó, Seabreeze naar Londen, Gea-M naar Eng land, Colytto naar Rotterdam, Korendijk naar New York. Als sluitstuk van het drukke zomersei zoen heeft de jonge watersportvereni ging „Arne" te Middelburg op het Veer se Meer zondag zeilwedstrijden georga niseerd voor de eigen leden. Er hadden 27 leden ingeschreven. Er werd aan de wedstrijden deelgenomen met gehuurde 16-kwadraats zeilboten. Drie wedstrijden werden gezeild en de 3 eerstaankomen- de deelnemers uit deze serie kwamen in de finalestriid uit. Het werd echter meer een drijfpartij dan een snelheidswedstrijd, want de wind liet verstek gaan. Bij dergelijke wind stille wedstrijden wordt meer bekwaam heid van de bemanning gevraagd dan men zou verwachten. Er moet immers zeer nauwlettend gelet worden op het benutten van elk vleugje wind. Techniek en taktiek spelen dan ook een grote rol. Het was duidelijk te zien, dat de goede zeilers hun slagen aan-de-wind-zeilen, juist berekend hadden en de goede tech niek hen de voorsprong tot de overwin ning gaven. De volgende leden konden als winnaars worden aangewezen. 1. Piet Verstelle, 2. de heer De Groot en 3. Th. van Wendel de Joode. Deze leden zullen op de eerstvolgende ledenvergade ring op passende wijze worden gehul digd. Het bestuur van de „Arne" heeft het plan opgevat om - wanneer de fi nanciën dit toelaten voor het volgen de seizoen enige geklassificeerde wed- strijdboten aan te schaffen om daarmee uit te komen op de nationale en inter nationale wedstrijden op het Veerse Meer. Men wil hiermee de veelbelovende zeilers van de vereniging een kans ge ven. De eerstvolgende vergadering van het college van beheer van het waterschap wegschap Walcheren zal worden ge houden woensdag 23 oktober. Deze ver gadering begint om kwart over twee. In Zaamslag is in de afgelopen nacht de bliksem ingeslagen in een schoorsteen van de woning aan de Axelsestraat be woond door de familie V. De brandweer rukte uit. Het bleek, dat de schoorsteen van het dak was geslagen. Er was geen brand ontstaan. Oostburg heeft in zijn wedstrijd tegen het bezoekende RCS bewezen over een vrij hechte verdediging te beschikken, maar daar tegenover stond een machte loze voorhoede. Deze voorhoede was er dan ook debet aan, dat de thuisclub met een gelijk spel genoegen moest nemen, omdat er vooral na de rust uit legio kansen slechts één werd benut en dan nog wel door een zuiver geluksdoelpunt. Dat Oostburg reeds langer met dit voorhoedeprobleem kampt was voor de elftalcommissie reden geweest W. Ver- meire op de midvoorplaats te proberen, maar ook hij bleek, in deze wedstrijd althans niet, dit probleem te kunnen oplossen. Voor de rust waren het twee bijna gelijkwaardige ploegen, waarbij de bezoekers er wel blijk van gaven harder te willen werken voor een over winning. Verder moet wel gezegd wor den dat de RCS-doelman in een goede vorm stak en dat hij enkele malen zeker niet over geluk te klagen had. Reeds in de eerste minuten had Oostburgs doelman Chr. Francke vrouwe Fortuna aan zijn zijde toen hij op een tam rol- lertje niet reageerde en de bal net niet in zijn doel maar tegen de paal zag belanden. Oostburgs rechtsbinnen daar entegen had pech toen hij in de 15e mi nuut een goed schot vanaf de onder kant van de lat terug het veld zag inspringen. Het was of de bezoekers uit dit geluk moed konden putten want direct daarop konden zij een corner forceren, waaruit J. de Kraker inkopte: 01. Nog geen drie minuten later kreeg Oostburgs mid voor Vermeire de kans van zijn leven doordat hij slechts enkele meters voor het doel vrij voor de doel man kwam te staan, doch zijn te onbe heerst schot ging ver naast. Na een half uur kreeg de thuisclub een gevoelige verzwakking doordat links buiten J. Rieteco wegens een blessure het veld moest verlaten, waarvoor J. Deij kwam invallen. Met de 01-stand kwam de rust. Reeds na 4 minuten in deze tweede speelhelft konden de Oostburgse suppor ters juichen, want een door W. Ghijs gegeven boogbal voor het RCS-doel werd door de overigens uitstekend spelende doelman verkeerd beoordeeld en de bal belandde in het doel, een zuiver geluks doelpunt, maar de stand was 11. Na dit doelpunt werd Oostburg sterker, maar tot doelpunten kwam het niet meer. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 september. Andijvie 724. Bloemkool 11 91. Savooiekool 733. Witte kool 1046. Ro de kool 416. Bospeen 1122. Waspeen 7 19. Breekpeen 610. Sperziebonen 411,00. Staakprinsessen 1,331,85. Snijbonen 45 1,49. Prei 11—21. Sla 3(4—30. Radijs 9—10. Spinazie 30—15 Kroten 19. Komkommers 13 27. Spruiten 371,01. Appelen. Transp. 1827. Cox Orange 2853. James Grieve lo635. Peren: Conférence 20 41. Hardy 2665. Triumph de Vienne 34 70. D. Louise 1557. Maagdepeer 1720. Saint Remy 2230. Perziken 310. VEILING V.V.Z.B. GOES 23 september. James Grieve KL. I 90-95 26, 85-90 28, 80-85 30—31, 70-75 33—34, 65-70 28— 29, IXD 18, 75-80 32—33, KL. II 85-90 25, 80-85 27, 75-80 28, 70-75 27, 65-70 23, grof 21—26, tijn 1517. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 54, 75-30 59, 70-75 59. 65-70 49, 60-65 4045, 55-60 24, HD 13, KL. II 80-85 48, 75-80 43, 70- 75 36, 05-70 26, grof 26—30, fijn 15. Transp. de Croncels KL. I 85-90 18, 80-85 18—23, 75-80 15, 70-75 17, KL. II 85-90 15, 80-85 15, 70-75 15, grof 1516. Ellisons Orange KL. I 80-85 25, 75-80 28, 70-75 28—29 65-70 24—26, 60-65 15, grof 19. fijn 15 Zigeunerin KL. I 85-90 12. 80-85 13, 75-80 13—14, 70-75 13, 65-70 12, IID 13, KL. II 70-75 14, 65-70 14, 85-90 13, 80-85 13, 75-80 14, grof 12, fijn 11. Bramley's Seed ling KL. II 80-90 24, 70-80 21, IID 14. B. Har dy KL. I 80-85 73, 75-80 78. 70-75 83. 65-70 71, 60-65 64, D 55-60 44, D 50-55 21, KL. II 80-85 72, 75-80 75, 70-75 78, 65-70 64, 60-65 55, grof 4752, fijn 2136. Bonne Louise d'Avr. KL. I 70-75 63, 65-70 63. 60-65 62—63, 55-60 53— 54,10, 50-55 38,80—39,20, D 26—27, KL. II 70- 75 60, 65-70 61, 60-65 5960, 55-60 50—54. 50-55 38, grof 4144, fijn 2122. Conférence KL. I 70-75 54. 65-70 48, 60-65 43. 55-60 33, KL. II 65-70 45, 60-65 40, 55-60 31, D 22, grof 2532, fijn 2023. Legipont KL. I 70-75 42, 65-70 41, 60-65 38, 55-60 30. Triomphe de Vienne grof 4752, fijn 2136. Bramen I en II 167, UI 127. Totale aanvoer hard fruit 8150 kisten. Bramen per doos I 4449, II 3948. Warwick Dropper I 100, II 6470. Frankenthaler I 161, II 142, III 126128. Black Alicante I 154 162. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5680, All 4773, BI 41. Bil 4649, afwijkend 31— 48. Komkommers All 32, BI 18. Kropsla II 37, Cl 10—16. Knolselderij I 10. Meloenen I 121, II 79—95, afwijkend 31. Per kg: Toma ten A 47—52, B 4856, C 27—32. Augurken A 7683, B 3543, C 18, D 14. E 6. Pronkbonen I 101109, II 87—91. Waspeen 1317. Andijvie I 3441, II 18—32. Prei AI 38—41. Spruiten AI 77. Rode kool I 7. Groene kool I 3540, II 2831, BI 823. Spinazie II 14. Uien II 1012. Aardappelen, bonken 1014, grote 7 9. Peen 6. VEILING TERNEUZEN 23 september. Sla II 26,10. Bloemkool All 5577, Bil 3558, CII 21, afwijkend 1538. Knolselderij 8. Bintjes I 7,608,50. Eigen heimers I 15,50. Andijvie 1624. Stoksnijbo- nen II 1,17. Prinsessenbonen H 1,241.35. Witusa II 30—33 II 30—33. Kroten 11(4—22. Rode kool 525, Savooiekool II 2741. Witte kool 623. Prei All 3136. Spruiten All 37— 55, Bil 20—37. Spinazie n 39—42. Tomaten A 25—37. B 30—41, C 26—27, CC 25. Witlof B 1,361,51, afwijkend 93. James Grieve I 85 28—29, I 80 30—37, I 75 3240, I 70 33—38. I 65 29—30. II 85 27—29, II 80 26—28. II 75 30—33, II 70 29—30, II 65 26—28, III gro' 25, in fijn 17. Cox Orange I 85 4850, I 80 49 52. I 75 56—59, I 70 55—58, I 65 46—48, I 60 40—44, 1 55 24—25, H 85 4546, II 80 44—45, II 75 49—51, II 70 45—48, II 65 36—37, n 60 23—24, IID 11—13, III grof 29—30, III fijn 1416. Bonne Louise I 65 5759, I 60 5961, I 55 51—53, I 50 39—41, IID 20, in grof 32— 34, III fijn 15. Conférence I 65 4547, I 60 4344, I 55 32—34, III grof 32—35. B. Hardy I 75 75—78, I 70 77—80, I 65 65—69, I 60 55— 61, PU grof 34—45, III fijn 27. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1877 stuks. Vette koelen en ossen 1470. Varkens 407. Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—335 260—295 240—260 Varkens 216 213 210 Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, prijzen eerste kwaliteit prijsh., 2e en 3e ge drukt, prima's boven notering. Varkens (le vend gew.): aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen lager, prima vleesvarkens bo ven notering, slachtzeugen 180188 per kg. Zaterdagmiddag ïs op een perceel bouw land van de heer A. Thomas te Bier vliet de jaarlijkse wedstrijd in het ploe gen gehouden om het kampioenschap van West-Zeeuwsch-VIaanderen. Het is een bijzonder spannende wedstrijd ge worden vooral tussen H. Goedhals nit Waterlandkerkje en L. Minderhout uit Groede, die eikaar weinig toegaven. Eerst later, bij het opmaken van de einduitslag zou blijken, dat Goedhals slechts een half puntje was voorgebleven op zijn rivaal Minderhout. Twaalf deel nemers waren er bij dit kampioenschap, waarvan de organisatie berustte bij de vereniging van oud-leerlingen van de rijks middelbare landbouwschool te Schoondijke. Door de gunstige weers omstandigheden was de belangstelling goed, vooral van de zijde van landbouw organisaties. Tijdens dé wedstrijden werd voorts gedemonstreerd met diverse land bouwmachines. Na afloop van de ge slaagde wedstrijden werden de gul ge schonken prijzen uitgereikt door ir. J. Roest, directeur van de r.m.l.s. te Schoondijke. De uitslag was als volgt: 1. H. Goedhals, Waterlandkerkje, (229 punten); 2. L. Minderhout, Groede (228%); 3. P- Luteijn, Zuidzande (224%); 4. J. Dees. Zuidzande (214%); 5. L. Bonte, Sint-Margriet, (213%); 6. J. Murre, Schoondijke (207%); 7. P. Kammaert, Schoondijke (207); 8. J. Cap- pon, Cadzand (203%); 9. D. Dekker, Oostburg (201); 10. A. de Maat, Water landkerkje (193); 11. J. Nootenboom, Schoondijke (174); 12. H. Cappon, Zuid zande, (146). Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 3 oktober '63, tot dijkgraaf van de Me- lopolder, R E. M. Verhaegen te Graauw en Langendam, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, met ingang van 25 oktober '63, tot dijkgraaf van de Herto- gin-Hedwigepolder, A. J. M. Rottier te Sint-Jansteen, tot voorzitter van het waterschap Stoppeldijk c.a., W. P. J. Staal te Vogelwaarde, tot gezworene van de polder Koningin Emma, E. Th. M. van Wesemael te Clinge. VLASMARKT ROTTERDAM. Waterrootvlas: lage soorten van 1.75 tot 1.85, middensoorten van 1.90 tot 2.05, best vlas van 1 2.10 tot 2.20. Dauwrootvlas: van f 1.55 tot f 1.85. Breekvlas: van f 1.tot 1.60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.70 tot f 1. De produktie van waterrootvlas blijft gering, omdat de meeste bedrijven nog aan het repe len en roten zijn. Het aanbod bestond voor namelijk uit lagere soorten waarvoor de vraag ruimschoots voldoende blijft om alle partijen op te nemen, de prijzen bleven ge handhaafd tot iets hoger. Middensoorten en beter vlas worden weinig gezwingeld, de vraag daarvoor is ruim voldoende om het gehele aanbod op te nemen. Dauwrootvlas wordt minder aangeboden, alle partijen werder. verkocht. Breekvlas werd iets meer geproduceerd, voornamelijk in de dauwrootsoorten, de pro duktie werd gedeeltelijk verkocht. De pro duktie van gezwingelde tokken is klein en wordt regelmatig afgenomen. GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe doorsneekwaliteit basis 17 proeent vocht f 33.25, met korting voor eventueel schot, franco Rotterdam per schip, levering volgende week. Zomergerst volgens monster 2026, wei nig kooplust. Haver volgens monster f 18 24. Groene erwten volgens monster f 40 49. Schokkers volgens monster 4565 franco Rotterdam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers 9.50—12.50. Bintje 911. Kleiaardappe len 38 mm opwaarts. Eigenheimers 9.5012.50. Bintje 911. Voor export: Bintje 35 mm op waarts in 2 maten gesorteerd 11. Zandaard- appelen 35 mm opwaarts. IJsselster 6.50. Bintje 6.50. Stemming: binnenland flauw, buitenland zeer flauw. Voeraardappelen 2.00—4.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING STAVENISSE. 23 sept. Bintjes gew. 8.709.30, bonken 13.80, drielingen 6.50 Doré gew. 14.90, drielingen 8.10. Eigenheimers gew. 11.4013.00. Aanvoer 2300 kisten. VEILING KAPELLE. 2 3sept. Br. Hardy 1 75 83, I 70 85, I 65 74—75, I 60 69, II 75 77. H 70 80. n 65 71. II 60 59, H 55 44, II 50 27—33, grof 40, fijn 34. Bonne Louise I 65 64—65, I 60 63, I 55 52—54.30, I 50 4012.20. I 65 58—61, II 60 57—59, n 55 48—49, II 50 35 —38, lid 26.50—27.10, grof 32, fijn 16— 20. Conference I 70 55, I 65 51.90—52.10, I 60 44.8016.10, I 55 34.90—35.80, n 65 46. H 60 42. n 55 31, lid 20. grof 26, fijn 18. James Grieve I 80 27—29, I 75 30, I 70 31—32, I 65 28. H 80 25, n 75 23—24, n 70 22—26, n 65 21—24, nd 1415, grof 1720, fijn 15. Cox's Or. P. I 80 56, I 75 59.20—59.80, I 70 59.50—60. I 65 50.65— 61.90, I 60 40.80—43.90, I 55 24—26, II 75 48, II 70 50, II 65 41, II 60 32. n 55 18, lid 14. grof 25—26, fijn 14. Zigeunerin I 80 15, I 75 16, I 70 16, II 80 14, II 75 15. n 70 16. II 65 13, nd 11, graf 12. Jae. Lebel I 75 22, I 65 19. Ild 15, grof 14. Manks Codlin I 70 19, I 65 16, I 60 14. II 75 18. II 70 17. II 65 15. n 60 14, grof 14. fijn 14. Bramley's Seedling I 90 25, I 80 29.1029.50. I 70 23.30, H 90 22, II 80 25. II 70 16. Ild 15. grof 15, fijn 14. Transp. de Cronsels I 80 19, I 73 19, I 85 17, I 70 17. I 65 16, grof 15. Ellisons Or. I 75 38. I 70 29—30, I 65 26, nd 16. grof 17, fijn 13. Maagdepeer I 70 27. I 65 35, I 60 34, I 55 26, Ild 16, grof 19, fijn 68(4. Legipont I 70 40, I 65 43. I 60 39 55 31. n d 18, grof 16, fijn 1115. Br. Durondeau I 70 51, I 65 38, I 60 22, I 55 16, nd 14, grof 17. Her. Elsa I 75 32. I 70 36, I 65 36, I 60 32, nd 17, grof 18. fjjn 13. Spaanse Wijnpeer I 60 41 I 55 38, I 50 30, nd 20. Br. Lebrun I 75 43, I 65 48, I 55 36, n 75 42, II 55 45. II 55 33, Ild 22, grof 27. Ingrid Marie I 70 31, I 65 23. James Grieve Lired I 80 33—35. I 75 32—39, I 70 30—38, I 65 28—32, II 80 26, II 75 27. grof 22. Tr. de Vienne I 63 57. n 80 58, II 75 52—56. II 70 52—58. n 65 52, II 60 5052. Jac. Lebel onges. 18.80. Kroetap- pelen gepl. 11. val 5(4. Bramen industrie I-II 167, in 127, p. doos I 45. II 40. BI. druiven I 109. n 100101. Kasperziken p. st. 711. Groene noten p. kg I 52. Pruimen: Warwick I 52—73, II 17—28, grof 38—64, fabriek 10. Monarch I 106. grof 60. Burbank I 31—46, n 10—14, grof 1930. fabriek 67. Aardappelen I 11. II 810 Groenten: Bloemkool 2373. An dijvie 2630. Rode kool 1118. Prei 2931. Kropsla 23. Pronkbonen 74—79. Uien 8—9. Sav. kool 15. Komkommers 31. Tomaten p. kg 25—47. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 23 september. Tomaten AI 3,21, All 1,86, BI 3.07, Bil 1,95, Cl 2,95, Cn 1,51. Appelen: James Grieve klas I. 85 36, 80-85 34—35, 75-80 32—33, 70-75 31—36, 65-70 30—32. Manks Codlin klas I 65-70 18—20, in grol 1012. Ellisons Orange klas II 65-70 34, 60-65 1114, 55-60 10. Peren: B. Hardy klas II 65-70 56—60, 60-65 52, ni grof 48—56, III fijn 37. Bonne Louisse m grof 2932, UI fijn 1830. Druiven: Black Alicante I 170181. Frankenthaler I 166—185. Bramen 20—37. Aardbeien per doos 55. James Grieve klas n 75 23, 70-75 30, HD 24— 26. m grof 22—31, Hl fijn 12—15. Manks Cod- lin klas n 70-75 11—14, 65-70 11, 60-65 10—14. Peren: B. Hardy klas I 75-80 70, 70-75 6468, 65-70 6265, 60-65 6063. Conférence III grof 35, in tijn 15. Triomphe de Vienne klas II 75-80 62—67, 65-70 73, III grof 55, III fijn 38. Perziken 618. Meloenen: Net 2249 Ogen 4856. Oranje ananas 1388, Suiker 51—74. Groenten: Bloemkool 3 per kist 6977, 4 per kist 36—73 6 per kist 2564, 8 per kist 2651, 10 per kist 1522. Rode kool 617. Savooiekool I 20.50, n 28.50. Andijvie I 20.50, II 19.50. Witte kool 610. Spruiten 74. Dub bele bonen 90—141. Snijbonen 97—108 Kas- snijbonen 142183. Pronkbonen 7999. Sla 11—35. Spinazie 26—52. Postelein 28—43. Uien 1116. Bospeen 3041. Breekpeen 615. Komkommers groen 60-75 2425. 50-60 16 23. 40-50 14—19. 35-40 15—17, krom 17. Witte komkommers 60-75 1821. 50-60 1 0—14. 40-50 21, 35-40 16. Prei A 18—29, B 22—25. Kroten per bos 1013 Kroten per kg 5—17. Augur ken A 100—113 B 45—67. C 5—23, D 5, E 5. Waspeen 1139. VISMIJN COLIJNSPLAAT 23 september. 5837 kg exportgarnalen 70 217. 193 kg bot. 15 kg wijting. 61 kg schol, 32 kg tong, 41 kg paling, 3 kg rog, 6 kg tar bot, 3 kg visiever en 24 kg ongesorteerde vis. VEILING KRABBENDIJKE 23 september. Peren: Bonne Louise d'Avr. I 65-70 63, 60-65 62. 55-60 53, 50-55 42,70— 43,60, HD 28, III grof 42, ni fijn 21, kroet 1011. Conférence III grof 36. Br. Hardy II 75-80 72, 70-75 74, 65-70 61, 60-65 54, HD 55- 60 40. IID 50-55 27. Hl grof 42, U fijn 24, kroet 1115. In de ouderdom van 83 jaar is heden overleden in het Leonardushof te Wouw onze goede en zorg zame vader, behuwd- en grootvader JOHANNES LIEVENSE, weduwnaar van Maria Johanna de Witte Goes: J. M. Lucieer-Lievense. J. A. Lucieer. Wim en Willy. Vlissingen: L. M. J. van der Linde-Lievense W. P. van der Linde. Annie en John. Bergen op Zoom: M. J. Bernaards-Lievense. L. P. Bernaards. Adrie en Marianne. Wouw, 23 september 1963. Leonardushof. De teraardebestelling zal plaatshebben op don derdag 26 september a.s. om 2 uur op de algeme ne begraafplaats te Middelburg. Condoleantieadres; L. P. Bernaards, Vijverberg 6 A, Bergen op Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5