BRITSE AMBASSADEUR IN DJAKARTA BEWAAKT ZIJN KLUIS MET DOCUMENTEN Minister Bot wil luistergeld verhogen KLANKBORD Schoolklas ontsnapt aan bomexplosie Damesbeurs nummer 81 -intiem en gezellig- E NIEUW INCIDENT ENGELAND—INDONESIË Chefarine 4" Diplomaten betrappen ambtenaren bij poging tot inbraak Handelsoorlog zal beide partijen veel schade toebrengen Wetvoorstel binnenkort in Tweede Kamer VOETGANGERSVERENIGING WIL VERKEERSLES OP KLEUTERSCHOOL Verschil van mening over uitvoering mammoetwet Revanche voor Zuid-Tirol Met veel tv. en een vtuin der toekomst" 4-voudige combinatie inderdaad iteel beter! Nieuwe nota Naar New York Franse ambtenaar bij N.A.V.O. gearresteerd Nederland Derde F.M.-net in 1965 gereed VELE WENSEN VOOR 1964 Voor leidsters apart vak Koning Saoed geeft de macht over F.M.-net AUTO SLIPT NAAR MIDDENBERM: 2 DODEN B« Terreur in Oostenrijk Houtrusthallen - rijk der vrouw Lilliputradio Demonstraties Rustoord Geen bewijzen Man wilde zijn 2 kinderen verdrinken Het Wereldgebeuren Niet zuiver op de graat DINSDAG 24 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Advertentie De Britse ambassadeur in Djakarta, Andrew Gilchrist, heeft gisteren op de tweede verdieping van zijn verleden week door Indonesische be togers verwoeste ambassade een kluis met belangrijke documenten moeten bewaken. Hij stormde gistermorgen het ambassadegebouw binnen om zich bij de kluis op te stellen uit protest tegen pogingen van Indonesische zijde om de kluis open te breken. De bij de ambassade op wacht staande politie trachtte hem nog tegen te houden, maar hij wist de tweede verdieping te bereiken. Vol gens Britse ambassadefunctiona rissen had men zondag van be trouwbare zijde vernomen, dat vier Indonesische ambtenaren po gingen in het werk waren gaan stellen om de kluis open te breken. Terwijl Gilchrist in het ambassadege bouw was, waarschuwden Britse ambas sadefunctionarissen andere westelijke ambassadeurs en diplomaten. Een aan tal van hen. onder wie de ambassadeurs van Canada, Australië en Frankrijk en twee Amerikaanse diplomaten, begaf zich in allerijl naar het Britse ambas sadegebouw, waar zij echter werden te gengehouden door militaire politie. Na ongeveer anderhalf uur in het gebouw vertoefd te hebben kwam Gilchrist naar buiten. Indonesische politiefunctionaris sen deelden mee, dat de regering het verzoek van de ambassadeur om een ge mengde Brits-Indonesische bewaking van de kluis had ingewilligd. In een nota, die gistermiddag aan de Indonesische zaakgelastigde in Lon den is overhandigd, heeft de Britse regering krachtig geprotesteerd te gen de behandeling van de Britse ambassadeur in Djakarta en van het ambassadepersoneel. Zij eist schade vergoeding voor de verliezen die bij de incidenten zijn geleden, zo heeft het Britse ministerie van buitenland se zaken bekendgemaakt. De verklaring die de Indonesische zaak gelastigde maandag heeft gegeven voor het onder toezicht stellen van Britse on dernemingen wordt onvoldoende geacht. Er is een nieuw verzoek om opheldering aan de Indonesische regering gedaan, aldus het ministerie. De Indonesische ambassadeur in Lon den, Mohamad Diah, is op weg naar New York voor spoedoverleg met zijn Naar kringen, die in nauw contact staan met het Franse hof voor de staatsveilig heid, hebben medegedeeld is de Frans man Georges Paques, plv. voorlichtings ambtenaar bij het N.A.V.O.-hoofdkwar- tier in Parijs, enkele dagen geleden ge arresteerd op verdenking van het be kendmaken van Franse defensiegehei men. minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio. Soebandrio woont in New York de zitting van de alge mene vergadering van de Verenigde Naties bij Ambassadeur Diah is de afgelopen dagen zesmaal op het Brit se ministerie van buitenlandse zaken ontboden in verband met de anti- Britse onlusten in Indonesië nadat de Federatie Maleisië was uitgeroepen. Indonesië maakt intussen ernst met haar handelsoorlog tegen Maleisië. Vol gens buitenlandse economische deskun digen in Djakarta zal de Indonesische olie- en rubberindustrie ernstig worden getroffen door deze politiek. Ze zien voor de toekomst geen afzetgebieden die kunnen worden vergeleken met Sin gapore en Malakka, welke landen van oudsher het grootste deel van de Indone sische export hebben afgenomen. De zegslieden wijzen erop dat rubber (waaruit de Indonesische export voor vijftig procent bestaat) en olie (vijfen dertig procent) de steunpilaren van de Indonesische economie vormen. Naar verluidt zou Indonesië overwegen zijn export voor een groot deel op Ne derland te richten. Handelskringen in Djakarta zijn echter de mening toege daan dat de Nederlandse handel met In donesië beperkt zal blijven tot het smel ten van tin en het kopen van produkten als thee, koffie en peper. Het aandeel van tin in de Indonesische export be draagt slechts vijf procent. ledereen heeft zo z'n eigen genoegens. Ze gever, het leven kleur en bieden ontspanning Zoals Arsenal: een grote sigaret in formaat, 1 smaak en aroma. (Van onze Haagse redactie) Blijkens de memorie van toelich ting op de thans bij de Tweede Ka mer ingediende, begroting van het ministerie van o. k. en w. voor 1964, moet er rekening gehouden worden met een verhoging van Het is de overtuiging der Vereniging Bescherming Voetgangers, dat voor de kleuterleidsters verkeersonderwijs als apart vak en voor de kleuters en voor het jongste lagere schoolkind verkeersopvoeding verplicht moet worden gesteld. Een voetgangers examentje aan het eind van de der de klas der lagere school acht de vereniging daarbij onmisbaar. Dit zei de voorzitster der tien jaar be staande Vereniging Bescherming Voetgangers, mevrouw V. I. van der Does-Enthoven, op de in Amsterdam gehouden jaar- en jubileumvergade ring. De afgelopen tien jaar nam het totale verkeer toe met 178 procent, het aantal bromfietsen maar met liefst 500 procent. Het aantal voet gangersongevallen met dodelijke af loop in de groepen van vijftien jaar en ouder is statistisch aanmerkelijk gestegen, aldus de voorzitster. „Het is bittere noodzaak op de bres te blijven staan zowel voor goede za kelijke voorlichting als voor de be scherming van de voetgangers". Mevrouw Van der Does deelde mee, dat de minister van verkeer en water staat op zijn begroting 50.000 heeft uitgetrokken als subsidie aan de ver eniging. Deze hoopt in de komende jaren haar vleugels verder uit te slaan, in het bijzonder ter bescher ming van de kinderen en de bejaar den in het hedendaagse verkeer. Mevrouw Van der Does somde een aeht- »tal uitvoerbare verlangens der ver eniging op, onder andere het niet oogluikend toelaten van het parke ren van auto's, motoren en scooters op het trottoir, het geen jaren laten duren voor men de openbare verlich ting, die in buitenwijken en vele ge meenten vaak nog alles te wensen overlaat, op peil heeft gebracht. Voorts het bij alle verkeerslichten binnen de bebouwde kom aanbrengen van voetgangerslichten en zebra's. Koning Saoed van Saoedi-Arabic, die na een verbljjf van vier maanden in Wenen j in zijn land is teruggekeerd, za> de re gering van zijn rijke olie-land overlaten aan zijn halfbroer, kroonprins Faisal, aldus is uit betrouwbare bron !n Beiroet vernomen. Saoed kreeg een officiële ontvangst van Faisal toen hij in zijn hoofdstad Rijad terugkeerde na in Wenen verpleegd te zijn. De Koning woont nu in ziin eig:en paleis in de hoofdstad, maar volgens in gewijden had hij voor zijn vertrek uit Wenen schriftelijk aan Faisal medege deeld dat hij de macht kon blijven uit oefenen. HUWELIJK. Twee jonge speleologen, Laura Gregoris en Rinaldo Saunig, zijn zondag in Triëst op een diepte van 134 meter in het huwelijk getreden. Zij waren gekleed in het kostuum van de grottenonderzoekers hoge laarzen, een helm en een wit pak. Een stille getuige tijdens de huwelijks plechtigheid, die werd verricht door de kapelaan van de club van grotonderzoe kers, was een „ursus Spelacus", het ge raamte van een 10.000 jaar oude beer. In de jaarvergadering van de Ne derlandse Vereniging Bescherming het luistergeld. Een desbetreffend wetsvoorstel zal de Kamer bin nenkort worden aangeboden. Minister Bot noemt de verhoging in ver band met de tekorten van de radiosec ties van de omroepverenigingen onver mijdelijk. Hij zegt niet met hoeveel hij het luistergeld wil verhogen en met in gang van welke datum. In de memorie deelt de bewindsman voorts mee dat het derde F.M.-radia- zendernet, volgens de voorlopige ver wachting in de laatste helft van 1965 in gebruik zal worden genomen. Dit jaar is met de bouw van het derde F.M.-net begonnen, maar het ligt vooralsnog niet in de bedoeling het net in fasen in bedrijf te stellen. Hiermee wordt gewacht tot alle zen ders gereed zijn, eind 1965. De minister rept niet over de vraag, wie het derde F.M.-net toegewezen zal krij gen. Over twee jaar, dus eveneens in de tweede helft van 1965 moet de pacifica tie-commissie, welke een nieuw advies moet uitbrengen over het al of niet toe laten van een commerviële t.v.-maat- schappij, gereed zijn. In Haagse politieke kringen neemt men aan dat minister Bot aan de resultaten van het werk van de pacificatie-com missie tevens wil afleiden wat er met het derde F.M.-radionet moet gebeuren Anders gezegd: hij wenst op dit moment nog niet te beslissen of het derde F.M.-radionet voor de bestaande om roepverenigingen zal zijn, dan wel voor een commerciële radiomaatsehappij. Vandaar ook dat hij er niet voor voelt het derde F.M.-net in fasen in gebruik te nemen. (Van onze Haagse redactie) Er bestaan verschillen van mening bij de uitvoering van de mammoetwet, dus bij de doorvoering van de re-organisatie van het voortgezet onderwijs. De minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen, onthult dit in de toelichting op de begroting van zijn departement voor 1964. Hij zegt dat hij het ontwerpen van het overgangsrecht van de uitvoeringsbeslui ten van de wet op het voortgezet onder wijs (de mammoet-wet van minister Cals) beschouwt als een van de voor naamste taken waarmee zijn departe ment de komende jaren zal zijn belast De minister hoopt dat „het overleg over deze materie, dat in volle gang is en dat, naar hem gebleken is, gedragen wordt door het bij alle deelnemers duidelijk le vende verlangen om op de in de wet neergelegde grondslagen een eigenlijke regeling voor het voortgezet onderwijs te helpen voltooien, hem spoedig de ge gevens zal verstrekken, die het vervul len van de bovengenoemde taak noodza kelijk zijn". De minister deelt niet mee waarover de verschillen van mening gaan. Een tip van de sluier licht hij evenwel op met de uitlating dat hij „tevens hoopt dat de commissie-Roos spoedig een voor alle partijen bevredigende oplossing zal we ten te vinden voor het vraagstuk van de bevoegdheid van de gemeentebesturen om buiten de plan-procedure om scholen te stichten." Verder nieuws uit de begrotingsposten voor onderwijs: de gang van zaken bij de scholenbouw stemt tot enige tevreden heid. De stichting Nederlands Onderwijs Film krijgt voortaan subsidie ter groot te van 200.000. Er wordt 1,7 miljoen meer uitgetrok ken (het totaal wordt daarmee 4,7 miljoen) voor de subsidie van de vereni gingen, die internaten voor schipperskin deren exploiteren of schipperskinderen onderbrengen bij pleegouders. De nieuwe vuurtoren „Alte-Weser" 50 km voor de kust in de Wezer- monding, zal spoedig zijn voltooid. Het nieuwe baken vervangt de in 1885 gebouwde vuurtoren „Roter Sarid". een gecompliceerde botsing op de i Zi weg tussen 's-Hertogenbosch en Zalt- bommel in de gemeente Hedel zijn gis termorgen twee personen om htt leven gekomen. De slachtoffers zijn de 49-jarige ir. B. P. van der Knaap uit Son, directeur van Ruys' Handelsvereniging N.V., en de 44- -"e M. L. van Bladel, uit Eindhoven, van de technische dienst van de zelfde onderneming. Tijdens een inhaalmanoeuvre raakte de personenauto van de heer Van der K. in de middenberm, waarna de auto naar de rechter weghelft slipte. Daar werd de wagen, terwijl de heer Van der K wilde uitstappen, aangereden door een vracht wagen, geladen me' betontegels. De heer Van der K. en de mede-inzittende van de personenauto, Van B., werden zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later overle den. De vrachtwagen schoot door de middenberm en botste op een personen auto op de linkerrijbaan, waarna vracht wagen en personenauto in een diepe sloot gleden. De bestuurder van de vrachtwagen bleef ongedeerd, die van de andere wagen, de heer G. J. J. Albarda, uit Geldermalsen, werd licht gewond. De inwoners van Fidenza in Italië kun nen voortaan rustig slapen. De kerkelijke autoriteiten hebben besloten dat tussen acht uur 's avonds en zeven uur 's morgens de klokken van het uurwerk in de toren van de kathedraal het zwijgen zal worden opgelegd. De klokken luiden namelijk elk kwartier hetgeen de omwoners uit hun slaap hield. Dertig Oostenrijkse schoolkinde ren zijn door puur geluk ontkomen aan een zekere dood, toen in de ca bine waarmee ze gisteren een tochtje per kabelbaan zouden gaan maken, een plastiekbom bleek te liggen. Een tweede was bevestigd aan het draagwiel van de cabine. Kort voor acht uur gistermorgen, toen de kinderen al in de cabine van de ka belbaan van Ebensee in opper-Oosten- rijk naar de 1600 meter verder gelegen „Feuerkogel"-berg, zaten, viel de bom van het draagwiel naar beneden. Een opruimingsploeg ontdekte een tweede bom in de cabine. (Van een onzer redactrices) Vandaag begint in Den Haag in de Houtrusthallen de 81ste damesbeurs van de Dames kroniek. Een beurs die niet al te omvangrijk is en waar dus van de bezoekers geen uren lange slenterpartijen langs allerlei stands verwacht wor den. Door die beknoptheid heeft de damesbeurs ook dit maal een wat intiemer karak ter dan de grote consumen tenbeursen. Op de 81ste damesbeurs ontmoet men huishoudelijke wetenswaar digheden van klein tot groot: van het bescheiden nylon koffiezakje in het zakje gesorteerde en gewas sen aardappels tot moderne naai machines met ingebouwde knoops gatenautomaat, automatische draadinsteker en automatische borduurinrichter. Een Deense fir ma annonceert als nieuwtje tele visietoestellen met zogenaamde „losse panelen" waardoor bij even tuele defecten 't defecte paneeltje vrij eenvoudig door een ander kan worden vervangen. De eigenaar hoeft dan bij reparatie zijn toestel niet te missen. In dezelfde sector wordt de aandacht gevraagd voor t.v.-toestellen met aansluitingsmo gelijkheden voor radio, gramma- foon en extra luidspreker en tran sistorradio's die via een speciale beugel in een auto kunnen worden gemonteerd. Voor diegenen, die geen minuut buiten radiogeluiden kunnen is er ee lilliputradiootje ontworpen: 43 bij 48,5 bij 20 mm zijn de afmetin gen. Past dus in damestasje en zelfs in de jaszak. Om nog even op radio- en t.v.-ge- bied te blijven: er is ook een soort kruising tussen een wandmeubel en een boekenkast, waarin het t.v.-toestel op een draaibaar pla teau wordt gezet en na gebruik door een schuifpaneel wordt geca moufleerd. Gezondheids-kinderschoentjes, een elektrische haarkrultang, speciaal afgewerkte lappen rokstof, een „ophangset" voor stofzuigers, kan men op de damesbeurs ook tegen komen. Wie demonstraties op huis houdelijk gebied wil zien kan te recht bij de stands van het Neder lands Zuivelbureau, van een grote Haagse banketbakkerij, van de propagandastichting consumptie aardappelen en bij de stand van haarden- en huisbrandolie. Er is ook dit jaar weer een „novi teitencentrum" en voor tuinier- ders is de „tuin der toekomst" uitermate interessant. Men kan er leren hoe men met moderne zaai- produkten op betrekkelijk eenvou dige wijze een voorjaarstuin kan „inzaaien" en een tuinadviseur geeft bij dit alles de nodige voor lichting. De damesbeurs duurt tot en met 4 oktober en wordt traditiegetrouw opgevrolijkt door muziek, cabaret, modeshows en diverse wedstrij den. Een tweede explosie veroorzaakte grote schade aan een zoutmijn in Ebensee, waardoor een Oostenrijkse politieman werd gedood en twee ernstig werden ge- wond. Een tweede bom werd op tijd on schadelijk gemaakt, een derde was gis teravond nog steeds in de mijn en kon ieder ogenblik exploderen. De zoutfa briek en omliggende huizen moesten worden ontruimd. Een explosie vernielde voorts een stenen leeuw, het traditionele kente ken van Traunkirchen, een welbe kend internationaal rustoord aan het Traunmeer. Hier waren geen slacht offers te betreuren. De Oostenrijkse politie is geneigd te ver onderstellen dat de explosies het werk zijn van Italiaanse terroristen, die wraak wilden nemen voor explosies in de Noorditaliaanse provincie Alto Adige, het vroegere Zuid-Tirol, waar Duits ge sproken wordt. Op alle drie plaatsen lagen kaartjes waar op stond: „Associazione Studen- tesca di Azione Nazionale" (Studenten- bond van Nationale Actie). De Italiaanse ambassade in Wenen heeft verklaard dat er nog geen bewijzen voorhanden zijn dat de aanslagen inder daad zijn gepleegd door Italiaanse staatsburgers. De provinciale gouverneur van opper- Oostenrijk, Heinrich Gleissner, heeft ge last dat alle industrieën in zijn provincie moeten worden doorzocht. Hij is bang dat ook daar bommen zijn geplaatst. Naar eerst gisteren door de politie in Delfs is meegedeeld, heeft zaterdagavond de 27-jarige De V. aldaar gepoogd zijn twee kinderen door verdrinking om het leven te brengen. De man, die verklaarde niet tegen de moeilijkheden op te kunnen, was zijn vrouw met de kinderen van respectieve lijk twee en drie jaar tegengekomen op de brug over de Provinciale Vaart bij de Rotterdamse Poort. Hij greep de kinderen beet en verkondigde luid, dat hij eerst hen en daarna zichzelf zou verdrinken. Omstanders konden de man echter m bedwang houden en aan de politie overleveren. Hij is nu op het bureau ingesloten. De man was onder invloed van sterke drank. Eindelijk is het dan toch zo ver geko men: Viliam Siroky, de premier van Tsjecho-Slowakije is in ongenade geval len en heeft zijn koffers moeten pakken. President Antonin Novotny heeft zijn trouwe medewerker op staande voet ont slagen. Nee, dankbaarheid is een eigen schap, welke communistische leiders niet bezitten. Anders zouden ze net waar schijnlijk ook nooit zo ver hebben ge bracht. Trouwens, het slachtoffer in dit geval, heeft voorzover we dat kunnen beoordelen in zijn loopbaan evenmin veel met gevoelens van dankbaarheid jegens zijn kameraden te kampen ge had. Siroky immers is de man, die een aandeel had in de beruchte Stalinistische processen in Tsjecho-Slowakije. Mede door zijn toedoen zou Rudolf Siansky in dertijd ter dood zijn veroordeeld. Vandaar dat de zuivering, waarvan nu Siroky het slachtoffer is geworden, door de westerse waarnemers van het com munistische leven in nauw verband wordt gebracht met de destahnisatie- actie, die enigszins verlaat ook in Tsje cho-Slowakije zich voltrekt. Siroky moet zich het laatste half jaar weinig rustig hebben gevoeld op zijn hoge post. Er was immers al lang een beweging gaande, die naar rehabilitatie streefde van de slachtoffers uit de Sta- linperiode. En hoewel president Novot ny zijn uiterste best deed deze nieuwe stroming m de Tsjechische communisti sche partij in te dammen, moest hij uit eindelijk wel toegeven. Per slot van re kening was Rusland op deze weg voor gegaan en welke Kremlinvazal zou het wagen een Russisch voorbeeld naast zich neer te leggen? Novotny zeker niet. Hij begon daarom met weinig ingrijpende maatregelen, zoals een rehabilitatie van Stalins veroordeelde en terechtgestelde tegenstanders, onder wie Siansky. Een begin, waarbij Novotny al te duidelijk aarzelde; hij was immers zelf een leider van de oude garde en hij ging bepaald niet vrijuit waar het de maatregelen te gen Siansky en diens vrienden betrof. Zo zuiverde en rehabiliteerde Novotny aarzelend en voorzichtig en sprak hij tegelijk vergoelijkende woorden aan het adres van de weggezuiverde bonzen. Maar de nieuwe generatie van commu nistische leiders hield aan druk op de president uit te oefenen en zo gebeurde dit weekeinde wat gebeuren moest: ook premier Siroky ging heen en deze keer was het een afscheid zonder vriendelijke woorden en zonder het predicaat eervol. Plotseling was men tot de conclusie ge komen, dat Siroky nimmer voor zijn baantje had gedeugd. Hij had de hele boel in het honderd laten lopen. Het was zijn schuld, dat het Tsjecho-Slowakije economisch niet beter ging en bovendien was hij politiek ook niet helemaal zuiver op de graat. In verband met dit laatste haastte president Novotny zich zondag avond in een lange redevoering te ver klaren, dat de regeringsreorganisatie be doeld was om tot een „nog consequen tere naleving van het Leninistische be ginsel van leiderschap" en „in het bij zonder het beginsel van collectief leider schap" te komen. Door deze reorganisa tie, zo meende Novotny, zou de Jeidende rol van de partij worden versterkt en zouden de arbeiders een grotere invloed krijgen op het economische beleid en op het bestuur van het land. En misschien om zijn eigen hoofd te red den, gaf Novotny ook nog een staaltje van onverbrekelijke trouw aan het Kremlin weg door een uitbundige scheld partij te wijden aan de gehate Chinezen. „China gooit olie op het vuur van de vij anden van het socialisme", zei Novotny en hij vervolgde met de beschuldiging, dat de Chinezen om nationale en presti- geredenen aansturen op een scheuring in de socialistische landen, waarmee zij volgens Novotny noch zich zelf noch de internationale communistische beweging een dienst bewijzen. Siroky, de oudgediende, die reeds op negentienjarige leeftijd een actief lid van de toen pas opgerichte Tsjechi sche communistische partij was, is dus uitgerangeerd. Tien jaar is hij premier geweest, daarvoor was hij drie jaar lang minister van buitenlandse zaken. Even als Novotny (die twee jaar ouder is) werd Siroky in Slowakije geboren als zoon van een arbeider. Zijn vader werkte bij de spoorwegen en de jonge Siroky kwam in hetzelfde werk terecht. In de partij bleef hij eigenlijk zijn hele leven aan de top, eerst op provinciaal niveau, later op landelijk peil. Voortdurend werkte hij nauw samen met Novotny. Hij organiseerde stakingen en kwam daarvoor in de gevangenis terecht; werd terwijl hij gevangen zat m het par lement gekozen en vluchtte naar Frank rijk, toen Hitler met zijn legers naar het oosten marcheerde. In 1941 keerde Siroky echter in het ge heim naar Tsjecho-Slowakije terug. Vanaf die tijd was hij een der belang rijkste leiders der ondergrondse. Gesta- pobeulen martelden hem zonder dat Si roky iets over zijn werk verraadde en opnieuw ging hij de gevangenis in: dit keer tot veertien jaar veroordeeld. Maar Siroky wachtte het eind van de oorlog niet af, hij ontsnapte in 1945 en vluchtte naar het Russische Rode Leger. Daar kreeg hij zijn Stalinistische scholing. Jozef Lenart, de nieuwe premier, is evenals Siroky een Slowaak. Ook hij deed ondergronds werk tijdens de twee de wereldoorlog en hij maakte deel uit van hetzelfde kabinet, waarin Siroky minister van buitenlandse zaken was. Lenart behartigde in die regering de be langen van de lichte industrie. Hij wordt beschouwd als een deskundige op econo misch gebied en dat maakt zijn werk zeer moeilijk, want iedereen verwacht natuurlijk, dat hij het mes zal zetten in de economie van het land. Bij dit nadeel heeft Lenart echter ook iets voor: hij is zeer bevriend met de voornaamste theoretici van de Russische communistische partij. Vergissingen op ideologisch gebied zal hij dus waar schijnlijk niet licht begaan. Lenart heeft gestudeerd aan het partijcollege in Moskou en eigenlijk verwacht men ook van hem dat hij zal uitmaken wie de schuld draagt voor de Stalinistische pro cessen. Twee zeer onprettige taken dus. (Advertentie) Vier betrouwbare middelen in 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET ANTONIN NOVOTNY ...boter op zijn hoofd... Een 6ó-iarige Rus, Aleksei Polikarpov, is in Wolgastad aangekomen na ongeveer 20.000 kilometer te hebben gelopen. De man loopt 40 kilometer per dag. begon zijn tocht vier jaar geleden in Omsk in Siberië en wil zo voortgaand een wandeling van in totaal bij na 40.000 kilometer door de Sowjet-Unie ma» ken. Volgens Tass herdenkt Polikarpov hier mee het bezoegk van Kroesjtsjew aan de Verenigde Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3