Tentoonstelling „Ooft- en Tuinbouw" Zuidzande DEMONSTRATIE TRANSPORT AARDAPPELEN 2 4 3 2 Ook industrie en handel present AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN |Fa. VAN DEN HEMEL| MARKTBERICHTEN ZEEUWSE ONDERWIJZERS KOMEN IN MIDDELBURG BIJEEN HUMANISTISCH VERBOND GEWEST ZEELAND HIELD WEEKEND TE DOMBURG OOSTBURG-R.C.S. 1-1 BLIKSEM INGESLAGEN WALCHEREN Beroepententoonstelling in Terneuzen BRESKENS-YERSEKE1-0 S STREEK IN DE BELANGSTELLING Resultaten Groot Streekfokveedag dit jaar te Axel Bevrijdingstocht in Axel een succes Jongens gewond op Terneuzense kermis Eindwedstrijd om clubkampioenschap Auto's botsten op smalle weg Gastconcert van de „Verenigde Vrienden" Bromfietser botst op personenauto „Philatelica" in Vlissingen vergaderde Biervliet-Clinge 3-2 Adviezen voor 9n wintergarderobe aison Legrand TROUW- AUTO'S Een goede advertentie brengt zijn geld dubbel en dwars op. H. Goedhals won ploegwedstrijd Benoeming bij waterschappen dinsdag 24 september 1963 Wissel Zeeuws-V laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Na de gebruikelijke drie jaren rust heeft de maatschappij tot bevor dering van ooft en tuinbouw in West-Zeeuwscli-Vlaanderen zich zaterdagmiddag weer in het mid delpunt van de belangstelling ge plaatst. Dat gebeurde tijdens de driedaagse tentoonstelling van de maatschappij in Zuidzande, daar ingericht in een grote tent op het nieuwe uitbreidingsplan-in-wor ding. Sinds de oprichting van de maat schappij in 1878 zijn met de regel maat van een klok exposities gehou den in de verschillende West- Zeeuws- Vlaamse gemeenten. In afwijking van de vorige tentoonstellingen waren thans ook handel en industrie uitge nodigd om, zoals voorzitter A. Hool- horst het uitdrukte, „wat meer ka rakter aan de tentoonstelling te ge ven". Een plaatselijk feestcomité had de tentoonstelling voorbereid, daarbij fi nancieel gesteund door de inwoners van Zuidzande. De 845 inwoners had den het niet onaanzienlijke bedrag van 755,75 bijeengebracht. Gp de expositie, die tot en met vandaag -maandag duurt, is niet alleen de tuinbouw present, maar daar zijn tevens inzendingen van particulieren vooral bloemen) en zakenlieden. Men ziet on der meer keurig verzorgde stands van de gezamenlijke fruittelers, de veiling in Terneuzen, de plattelandsvrouwen, de plantenziektekundige dienst, de bijente lers en niet te verp-eten de plaatselijke handel en nijverheid. Ten slotte volgde een rondgang langs de verschillende stands, waarna in „De Rode Leeuw" nog een consumptie werd gebruikt. In de avonduren zorgde „Veronica" nog voor een opgewekte muziek. Zaterdagmiddag werd de expositie ge opend. Vooraf was er een bijeenkomst met de genodigden in hotel „De Zwaan", waar burgemeester H. P. Everwijn her innerde aan vroegere, bijzonder geslaag de tentoonstellingen van de maatschap pij in Zuidzande: in 1884 en in 1934. In dat laatste jaar vormde het hoogtepunt van de „Ooft en Tuinbouw"-dagen het bezoek van prinses Juliana. De voorzitter van het plaatselijk comité, de heer Jac Kools, toonde zich ver heugd over de financiële bijdrage van de inwoners. „Dat bewijst, dat een klei ne zelfstandige gemeente, ook groot kan zijn" betoogde de heer Kools, die daar bij de nadruk legde op zelfstandigheid. Hij bracht tevens dank aan allen, die op enigerlei wijze een bijdrage hebben geleverd bij de inrichting van de expo sitie. Ooft-en Tuinbouwvoorzitter, de heer A. Hoolhorst, herinnerde eraan, dat de maatschappij in 1878 met haar werk zaamheden is begonnen. In het kort ging de heer Hoolhorst daarbij nog op de geschiedenis van Zuidzande in. Traditiegetrouw sloten de genodigden zich vervolgens achter de plaatselij ke muziekvereniging „Veronica" aan om in optocht naar het feestterrein te gaan. Mevrouw Everwijl kreeg aan de ingang een boeket fleurige rode anjers van de negenjarige Ellen de Hullu, waarna burgemeester Ever wijn na een inleidend woord van de heer Hoolhorst een openings speech hield. Daarin wees hij op het belang van de maatschappij voor de streek. Voorts werd een telegram van hulde verzonden aan de konin gin. De jaarlijkse streekfokdag wordt aan staande donderdag te Axel gehouden. Verwacht wordt dat zes stieren, ruim veertig vaarzen en zestig koeien zullen worden gekeurd door de jury. Vóór de middag vanaf 9 uur worden de rubrie ken individuele dieren gekeurd. Na de middag komt het hoogtepunt van de keuring. Dan komen de groepen in de ring en wordt de kampioene aange wezen. Met belangstelling wordt uitge zien naar de prestatie van de groep ge selecteerde afstammelingen van de stier Rudolf Siccama. Een défilé van de be kroonde dieren zal de fokveedag beslui ten. Onmiddellijk daarna om ongeveer 15.30 uur vindt de keuring plaats van een grote groep niet-geselecteerde afstam melingen van Rudolf Siccama Dit on derzoek wordt ingesteld om de fokwaar de van deze stier te kunnen vaststellen. (Advertentie) VANDAAG. Vlissingen Alhambra: Winden waaien om de rotsen, 20 uur, a.l. Luxor: Onder vreemde vlag, 20 uur, 14 Jaar. Middelburg Electro: De negende cirkel, 19.30 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Goes Grand: 55 dagen in Peking, 20 uur, 14 Jaar. Grote kerk: Z.V.U. concert Rot terdams Philharmonisch orkest, 19.30 uur. Museum Expositie Bevelandse voorwer pen. 1012, 1417 uur. Terneuzen Luxor: Gekken trekken de kaart, 20 uur, a.l. Sas van Gent: Caterina en de zeven dwazen, 20 uur, a.l. Westdorpe; Kunsthandel „Troutzaerte": ex positie G. Lataster, 9—21 uur. De resultaten van de expositie waren: Afdelingen van de maatschappij: 1. Schoondijke, 2. Zuidzande, 3. Groede. Floraliaplanten van de scholen: 1. Zuid' zande (openbare lager school), 2. Re- tranchement (openbare lagere school), 3. Groede (r.-k. school). Fruitsoorten op naam: 1. P. Vermeulen, Waterlandkerkje, 2. A. Dijk, Biervliet. Planten en Fruit van verenigingen: 1. vereniging „Ceres". Fruit en groenten van verenigingen: 1. veiling Terneuzen. Inzendingen van beroepskwekers fruit: 1. Fruittelersstudiekring te Oostburg (voor kwaliteit). Verzameling sierplanten in pot: 1. P. Leenhouts, Groede (met lof van de jury). Verzameling afgesneden bloemen (dah lia's): 1. G. Wijffels, Breskens. Tekeningen enz. van scholen: la kleu terschool Zuidzande, lb. openbare lage re school Sluis, 2. openbare lager school Cadzand, 3a. openbare lagere school Zuidzande, 3b openbare lager school te Retranchement. Inzending handwerken: 1. Bond van Plattelandsvrouwen eervolle vermel ding der jury). Bloemschikken: 1. mevrouw Hoolhorst- van Kampen, Oostburg. De bevrjjdingswandeltocht in Axel, de trip, waarmee de wandelsportvereniging „Emma" sinds enkele jaren inhaakt op de jaarljjkse herdenking van de bevrij ding, is zaterdagmiddag een groot suc ces geworden. Niet minder dan 1026 tippelaars verschenen bij 't Gezellenhuis aan de start. Zij defileerden zoals eer der gemeld tijdens de tocht ook langs de groep Poolse oudstrijders en de ver tegenwoordigers van de vereniging „AxelPolen" en het gemeentebestuur. 's Avonds reikte Axels burgemeester, de heer M. K. van Dijke, de prijzen uit. De resultaten van deze geslaagde tocht waren bij de groepswandelaars: 25 kilometer: 1. w.s.v. Oostburg, 2. w.s.v. Hontenisse, 3. „De Vrolijke Tippelaars, Vlissingen, 4. r.-k. jongensgroep, Axel. Op de 15 kilometer: 1. Douane, Axel, 2. „Emma", Axel, 3. chr. wandelsportver. Oostburg, 4. w.s.v. Hontenisse, 5 ODA- groep Axel, 6. „Juliana", Middelburg, 7. chr. gymnastiekver. „Voorwaarts", te Axel, 8. „Emma", jongens, Axel, 9. Vrolijke Tippelaars", Vlissingen, 11. Stichting „Vrederust", 12. w.s.v. Oost- Souburg. De resultaten op de 10 kilometer: 1. „Emma", Axel, 2. w.s.v. „Oostburg", 3. ODA-groep Axel, 4. „Maartse Viooltjes", Kloosterzande, 5. „Oranje-Nassau", te Zaamslag, 6. w.s.v. Ter Hole, 7 w.s.v. IJzendijke, 8. chr. gymnastiekver. Axel, 9. „De Vrolijke Tippelaars", Vlissingen, 10. K.M.G., Koewacht, 11. „De Vrolijke Tippelaars" Vlissingen, 12. „Emma", jon gens, Axel, 13. w.s.v. „Voowaarts", Oost- Souburg, 14. r.-k. jongensgroep Axel, 15. w.s.v. Groede. De uitslag van de 5 kilometer: 1. „Sneeuwwitje", Kloosterzande, 2. w.s.v. „Emma", 3. chr. w.s.v. Oostburg, 4. chr. gymnastiekver. „Voorwaarts". Axel, 5. „Doornroosje", Kloosterzande, 6 w.s.v. Ter Hole, 7. chr. w.s.v. Oostburg, 8. „Jong Kruiningen", 9. chr. gymnastiek ver. Axel, 10. chr. w.s.v. „Voorwaarts" te Oost-Souburg. TERNEUZEN Zaterdagavond hebben in de „rups" op de Terneuzense kermis twee jongens kort na elkaar dezelfde verwondingen opgelopen. De 8-jarige B. van D. uit Zaamslag viel uit de rups, waarbij hij vrij ernstig aan het hoofd werd verwond. Kort daarna kreeg de even oude P. V. uit Terneuzen een duw. Hij viel en liep daardoor zodanige hoofdwonden op, dat hij in het ziekenhuis te Terneuzen ver bonden moest worden. ,,De Volhardingging naar W ieze-okto h erf eesten Onder leiding van haar dirigent, de heer J. Meijers te Terneuzen, trok de har monie „De Volharding", vergezeld van een groot aantal donateurs, zaterdag naar Wieze (België) om haar muzikale medewerking te verlenen aan de ope ningsceremonie van de grote 8e Wieze- oktoberfeesten. Aan de grote optocht werd deelgenomen met vele folkloristische groepen en Franse, Nederlandse, Duitse en Belgi sche fanfares en harmonieën. Deze fees ten duren tot 6 oktober. Vorig jaar trokken ze ruim 300.000 be zoekers. Vermeldingswaard zij nog dat het plaatsje Wieze zelf slechts 2500 in woners teit. BRESKENS De hengelsportvereniging „De zeekrab" uit Breskens heeft in de veerhaven de vierde en laatste onderlinge wedstrijd gehouden voor het clubkampioenschap. De uitslag van deze laatste wedstrijd was: 1 A. de Visser, 160 pnt.; 2 J. Veld man, 140 pht.; 3 J. v. d. Velde, 90 pnt.; I. Catsman, 90 pnt.; 5 S. Riteco, 80 pnt. De einduitslag van de wedstrijd werd even later in hotel „Centraal" door voor zitter I. Catsman bekendgemaakt. De kampioensbeker ging naar de heer Ch. Deyl, die een totaal van 305 punten be haalde. De definitieve einduitslag was: Ch. Deyl, 305 pnt.; 2 J. Carels, 300 pnt.; 3 F. v. d. Bekke, 285 pnt.; 4 A. Rijckaart, 280 pnt.; 5 K. v. d. Voorde, 280 pnt.; 6 M. Zegers, 245 pnt.; 7 D. de Krujrter, 240 pnt.; 8 J. Riemens, 200 pnt.; 9 A. van Muiken, 200 pnt.; 10 M Berents, 180 pnt. OOSTBURG Bij een aanrijding op de provinciale weg Oostburg-Waterlandkerkje ter hoogte van de afsplitsing naar Klein Brabant liepen de twee daarbij betrokken auto's vrij aanzienlijke materiële schade op. De uit de richting Waterlandkerkje ko mende auto, bestuurd door A. E. D. uit Oostburg, reed ter plaatse op het linker weggedeelte omdat de rechterzijde we gens herstelwerkzaamheden was opge broken. Toen hij het obstakel bijna was gepasseerd kwam de vanuit tegenover- geselde richting komende auto, bestuurd door de expediteur J. L. V. uit IJzendij ke, de voor 2 passerende auto's te smalle rijbaan opgereden met het gevolg dat beide auto's met elkaar in botsing kwa men. Beide voertuigen liepen aanzien lijke materiële schade op. De inzitten den kwamen met de schrik vrij. Zaterdagavond was op uitnodiging van de Oostburgse „Harmonie" in Oostburg het muziekkorps „Verenigde Vrienden" uit Sas van Gent te gast, dat in het ka der van het 100-jarig bestaan van het Oostburgse muziekgezelschap een con cert verzorgde. Voor dit concert onder de overbouw van het gemeentehuis, waaraan een muzikale rondwandeling door het centrum was voorafgegaan, be stond een vrij behoorlijke belangstelling. Na afloop van elk nummer in dit goed geslaagde concert mocht de dirigent L. Mannaert met zijn muzikanten een har telijk applaus in ontvangst nemen. De heer Ph. A. de Vuijst, secretaris van de Harmonie" dankte de gasten voor het prachtige concert. Op zijn beurt ontving hij uit handen van de voorzitter van het Sasse korps, de heer J. Vereist, een bloemstuk vergezeld van felicitaties in verband met het gevierde jubileum. ZAAMSLAG Aanrijding tussen auto en bromfiets Op het kruispunt midden in het dorp Zaamslag kwam zaterdagmiddag de bromfietser de heer P. M. van W. uit Kloosterzande in botsing met een per sonenauto bestuurd door de heer P. M. uit Hulst. Zowel de auto als de bromfiets werden beschadigd. De bestuurder van de brom fiets liep mogelijk door het dragen van een valhelm slechts een onbe duidende hoofdwond op. SLUIS Balavond In zaal „Lamminsvliet" te Sluis werd, ten bate van de plaatselijke gymnastiek vereniging „Willen is Kunnen" een bal avond gehouden, waarvan de opbrengst voor deze organisatie bestemd was. Het bal werd verzorgd door de band „Fred dy, Teddy en the Blue Jets", de win naars van 't laatst gehouden teenagers festival. Er bestond hiervoor bij de jeugd uit Sluis en omgeving een zeer grote belangstelling. Zangkoor in r.-k. kerk In de r.-k. kerk van St.-Johannes de Doper te Sluis werd de mis gezongen door een kerkkoor uit Luik. Het optre den van dit koor kan beschouwd wor den als een attentie aan pastoor J. Hollevoet te Sluis, die enige jaren toe gevoegd kapelaan aan een der parochie kerken in Luik is geweest. Opening biljartseizoen Het biljartseizoen te Sluis is weer be gonnen. De plaatselijke club „Tegen Moeders Wil" (TMV) startte inmiddels met zijn wintercompetitie in café „Lam minsvliet" te Sluis Inmiddels onder ging het bestuur van deze vereniging een kleine mutatie: het is nu als volgt samengesteld: J. Baert, voorzitter; J. Rottier, secretaris en G. Hermie, pen ningmeester. AXEL In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half een, heeft zich op de Sin- gelweg te Axel een botsing voorgedaan tussen een personenauto van A. de A. uit Axel en een bromfiets. De A wilde links achteruit rijden om een uitweg in te draaien. Toen de auto dwars over de weg stond, naderde een door J. P T. uit Axel bestuurde bromfiets. Deze merkte de auto te laat op en reed tegen de lin kerachterzijde van de auto. T. en zijn duopassagiere kwamen te vallen Zij lie pen lichte verwondingen op. Auto en bromfiets werden licht beschadigd. WATERLANDKERKJE Openbare verkoping Op verzoek van de erven M. S. T. Leen houts heeft notaris G. L. de Kok te IJzendijke op zaterdag in Waterland kerkje publiek verkocht het woonhuis met schuurtje aan de Marijkestraat 9. Hoogste bieder was de weduwe J. van Espen te Waterlandkerkje, met een be drag van 5050, waarvoor zij het pand kreeg toegewezen. De jaarvergadering van de vereniging „Het Schoolmuseum" te Middelburg vindt dit jaar te Vlissingen plaats en wel op 9 oktober in het „Scheldekwar- tier" te Vlissingen. De bestuursleden J. A. van Bennekom uit Middelburg, J. de Vast uit Terneuzen en P. Vermeulen uit Cadzand zijn aan de beurt van aftre den. Eerstgenoemde stelt zich, in ver band met drukke werkzaamheden ver bonden aan het kamerlidmaatschap, niet meer herkiesbaar. In zijn plaats stelt het bestuur kandidaat de heer N. Verboon, directeur van de chr. kweekschool te Middelburg. De heer C. Roelands, alg. secretaris van de vereniging stelt zich niet meer beschikbaar, daar hij de pen sioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Na het zakelijk gedeelte, waarbij o.m. een wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement op het program ma staat, houdt drs. J. M. Renders, hoofdinspecteur van het lager onderwijs, een lezing over: „Als ons moedertaal onderwijs nog ooit gezond wil worden". Des middags is er een film met licht beelden. Spreker is dr. P. F. J. A. Ju- lien te Wassenaar met als onderwerp: „Onder de Kung-bosjesmannen van Zuid- Angola". Aan deze jaarlijkse Zeeuwse onderwijzersdag is een uitgebreide ten toonstelling van leermiddelen verbonden. Het gewest Zeeland van het Humanis tisch Verbond organiseerde zaterdag en zondag een weekeinde te Domburg om de problemen te bespreken, waarmee men bq het werk van het verbond te kampen heeft. De heer Pasman, landelijk penningmees ter gaf voor de uit alle delen van Zee land samengekomen humanisten en an dere buitenkerkelijken een uiteenzetting over de plannen van het verbond om de activiteiten uit te breiden en om het le dental te vergroten. Hij ging daarbij in op de mogelijkheden, die bij deze actie een rol spelen, maar hij zag vele moge lijkheden om de humanistische beginse len een grotere bekendheid te geven. De radiouitzendingen van het verbond op zondagochtend genieten reeds een grote bekendheid, de humanistische mi litaire tehuizen worden steeds drukker bezocht en het ledental van het lande lijk Verbond is thans groter dan ooit. Na de inleiding van de heer Pasman volgde een zeer geanimeerde discussie. De voorzitter van het gewest Zeeland, de heer Hage, kon dan ook in zijn slot woord opmerken: „het is een goed week end geweest". Oostburg heeft in zijn wedstrijd tegen het bezoekende RCS bewezen over een vrij hechte verdediging te beschikken, maar daar tegenover stond een machte loze voorhoede. Deze voorhoede was er dan ook debet aan, dat de thuisclub met een gelijk spel genoegen moest nemen, omdat er vooral na de rust uit legio kansen slechts één werd benut en dan nog wel door een zuiver geluksdoelpunt. Dat Oostburg reeds langer met dit voorhoedeprobleem kampt was voor de elftalcommissie reden geweest W. Ver- meire op de midvoorplaats te proberen, maar ook hij bleek, in deze wedstrijd althans niet, dit probleem te kunnen oplossen. Voor de rust waren het twee bijna gelijkwaardige ploegen, waarbij de bezoekers er wel blijk van gaven harder te willen werken voor een over winning. Verder moet wel gezegd wor den dat de RCS-doelman in een goede vorm stak en dat hij enkele malen zeker niet over geluk te klagen had. Reeds in de eerste minuten had Oostburgs doelman Chr. Francke vrouwe Fortuna aan zijn zijde toen hij op een tam rol- lertje niet reageerde en de bal net niet in zijn doel maar tegen de paal zag belanden. Oostburgs rechtsbinnen daar entegen had pech toen hij in de 15e mi nuut een goed schot vanaf de onder kant van de lat terug het veld zag inspringen. Het was of de bezoekers uit dit geluk moed konden putten want direct daarop konden zij een corner forceren, waaruit J de Kraker inkopte: 01. Nog geen drie minuten later kreeg Oostburgs midvoor Vermeire de kans van zijn leven doordat hij slechts enkele meters voor het doel vrij voor de doel man kwam te staan, doch zijn te onbe heerst schot ging ver naast. Na een half uur kreeg de thuisclub een gevoelige verzwakking doordat links buiten J. Rieteco wegens een blessure het veld moest verlaten, waarvoor J. Deij kwam invallen. Met de 01-stand kwam de rust. Reeds na 4 minuten in deze tweede speelhelft konden de Oostburgse suppor ters juichen, want een door W. Ghijs gegeven boogbal voor het RCS-doel werd door de overigens uitstekend spelende doelman verkeerd beoordeeld en de bal belandde in het doel, een zuiver geluks doelpunt, maar de stand was 11. Na dit doelpunt werd Oostburg sterker, maar tot doelpunten kwam het niet meer. In Zaamslag is in de afgelopen nacht de bliksem ingeslagen in een schoorsteen van de woning aan de Axelsestraat be woond door de familie V. De brandweer rukte uit. Het bleek, dat de schoorsteen van het dak was geslagen. Er was geen brand ontstaan. Onder voorzitterschap van de heer A. Rorije kwam de afdeling Vlissingen van de int. vereniging „Philatelica" in ver gadering bijeen. De voorzitter kon weer vijf nieuwe le den begroeten, terwijl zich tijdens de bijeenkomst, die in het Strandhotel werd gehouden, nog een tweetal kandidaten opgaven. De nieuwe catalogus Nederland en O.G. 1964 vond gretig aftrek evenals de vele nieuwe uitgaven van de diverse lan den. Met genoegen werd geconstateerd, dat de gehouden tentoonstelling „Schepen op postzegels" een groot succes is ge weest. Uit het gehele land en zelfs uit Engeland en België bestond er belang stelling voor deze unieke expositie. Besloten werd, dat zoveel mogelijk le den de bijeenkomst, die op 12 oktober door de afdeling Goes zal worden geor ganiseerd ter gelegenheid van de „Dag van de Postzegel", zullen bijwonen. De bijeenkomst vindt plaats in de nieuwe ambachtsschool aan de Bergweg. Van de gelegenheid om de nieuwe uit gaven van de Europazegels te betrek ken, gaven zich 90 leden op, waaruit blijkt, dat men dit gebied steeds meer gaat verzamelen. Met een goed verzorgde verloting werd deze goed geslaagde bijeenkomst beslo ten. Op woensdag 2 oktober zal in de kan tine van het rijkskantorengebouw te Terneuzen een beroepententoonstelling worden geopend. De opening zal ge schieden door het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes. De beroepententoonstelling blijft tot en met 16 oktober in Terneuzen en gaat daarna naar Hulst en Oostburg. In een van begin tot eind snelle, aan trekkelijke en spannende wedstrijd be haalde Biervliet een zwaar bevochten, maar verdiende zege op het bezoekende Clinge: 32. Vooral in de eerste helft was de thuisclub overwegend sterker. Tocht waren het de gasten, die reeds in de vijfde minuut de leiding namen: L. Bracke was er als de kippen bij om een te zacht teruggespeelde bal te on derscheppen en onhoudbaar in te schieten (01). De thuisclub liet zich door deze tegenslag niet intimideren en wist de verdediging van Clinge on der zware druk te zetten. Het duurde echter nog bijna een half uur voor Biervliet erin slaagde de verdiende gelijkmaker te scoren, toen rechts binnen P. v. d. Bossche een voorzet met een kopbal in het Clinge-doel afrondde: 1—1. De tweede helft gaf dadelijk een harde strijd te zien, waarbij het spel op en neer golfde. Weer waren het de gas ten, die het eerst scoorden: na 7 minu ten door rechtsbuiten W. Verhulst, die profiteerde van een fout in de Biervliet- verdediging en onhoudbaar inschoot. De thuisclub trok daarop ten aanval. Midvoor I. Naaijer werd aan zijn shirt van de bal weggetrokken. Het leverde de thuisclub een vrije trap op, enkele meters buiten het strafschopgebied. Linksback I. Lijbaart schoot de bal in de linkerhoek: 22. Er ontwikkelde zich een fel duel om het winnende puntje. Na 10 minuten kwam linksbuiten J. Hoefnagels na een botsing met een der Biervliet-spelers, zodanig te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dokter Kalkman, die snel ter plaatse was, liet de onfortuinlijke speler overbrengen naar het ziekenhuis te Hulst. De gasten zetten alles op alles om de leiding te heroveren, maar hun aanvallen liepen dood op de goed spelende Biervliet-ver- dediging. In de 36e minuut viel de beslis sing: linksbinnen A. Versluijs kwam in het bezit van de bal, paseerde enkele Clinge-verdedigers en schoot onhoud baar in: 32. Voor rust van de wedstrijd Breskens- Yerseke waren beide partijen aan elk aar gewaagd en lukte het geen van beide een doelpunt te scoren. Breskens kreeg een tweetal kansen, maar schoot tweemaal op de lat. In de 20e minuut werd midvoor Notebaart geblesseerd en moest het veld verlaten. Na rust was het bepaald geen mooi spel doch een ruwe harde wedstrijd. In de 20e minuut wist Breskens echter toch door te dringen en was het linksbuitne P. Boekhout, die het enige doelpunt scoorde. Het eindsignaal was voor allen een opluchting. i i 03 Met genoegen zullen wij U ad viseren bij het kiezen van uw kleding. Deze adviezen plus de collectie van louter topmerken garan deren U een wintergarderobe, die tot in de details gedistin geerd en comfortabel is. BURCHTSTRAAT 14 - OOSTBURG - TEL. 2462 Donderdag 26 september a.s. van 15-16.30 uur zal op het demonstratiebedrijf in de Braakmanpolder het hier thans gevolgde systeem van aardappel transport gedemonstreerd worden. Het transport gebeurt met landbouwwagens, uit gerust met opzetstukken voor los graan. Bij het lossen wordt gebruik gemaakt van een garage- crick, die de wagens hellend zet, een opvanggoot, een zeefketting en een transportband. TELEFOON TERNEUZEN VEILING BERGEN OP ZOOM 23 september. Andijvie 724. Bloemkool 11 91. Savooiekool 733. Witte kool 1046. Ro de kool 416. Bospeen 1122. Waspeen 7 19. Breekpeen 6—10. Sperziebonen 411,00. Staakprinsessen 1,361,85. Snijbonen 45 1,49. Prei 11—21. Sla 3>/2—30. Radijs 9—10. Spinazie 30—15. Kroten 19. Komkommers 13 27. Spruiten 371,01. Appelen. Transp. 1827. Cox Orange 2853. James Grieve lo635. Peren: Conférence 20 41. Hardy 2665. Triumph de Vienne 34 70. D. Louise 1557. Maagdepeer 1720. Saint Remy 2230. Perziken 310. VEILING V.V.Z.B. GOES 23 september. James Grieve KL. I 90-95 26, 85-90 28, 80-85 30—31, 70-75 33—34, 65-70 28— 29, IID 18, 75-80 32—33, KL. II 85-90 25, 80-85 27, 75-80 28, 70-75 27, 65-70 23, grof 21—26, fijn 1517. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 54, 75-30 59, 70-75 59, 65-70 49, 60-65 4045, 55-60 24, IID 13, KL. II 80-85 48, 75-80 43, 70- 75 36, 65-70 26, grof 26—30, fijn 15. Transp. de Croncels KL. I 85-90 18, 80-85 18—23, 75-80 15, 70-75 17, KL. II 85-90 15, 80-85 15. 70-75 15, grof 1516. Ellisons Orange KL. I 80-85 25, 75-80 28, 70-75 28—29, 65-70 24—26, 60-65 15, grof 19, fijn 15 Zigeunerin KL. I 85-90 12, 80-85 13, 75-80 13—14, 70-75 13, 65-70 12, IID 13, KL. II 70-75 14, 65-70 14, 85-90 13, 80-85 13, 75-80 14, grof 12, fijn 11. Bramley's Seed ling KL. II 80-90 24, 70-80 21, IID 14. B. Har dy KL. I 80-85 73, 75-80 78, 70-75 83, 65-70 71, 60-65 64, D 55-60 44, D 50-55 21. KL. II 80-85 72, 75-80 75, 70-75 78, 65-70 64, 60-65 55, grof 4752, fijn 2136. Bonne Louise d'Avr. KL. I 70-75 63, 65-70 63, 60-65 62—63, 55-60 53— 54,10, 50-55 38,80—39,20, D 26—27, KL. H 70- 75 60, 65-70 61, 60-65 59—60, 55-60 50—54, 50-55 38, grof 4144, fijn 2122. Conférence KL. I 70-75 54, 65-70 48, 60-65 43, 55-60 33, KL. II 65-70 45, 60-65 40, 55-60 31, D 22, grof 25—32, fijn 20-23. Legipont KL. I 70-75 42, 65-70 41, 60-65 38, 55-60 30. Triomphe de Vienne grof 4752, fijn 2136. Bramen I en II 167, III 127. Totale aanvoer hard fruit 8150 kisten. Bramen per doos I 4449, II 3948. Warwick Dropper I 100, II 6470. Frankenthaler I 161, II 142, III 126—128. Black Alicante I 154— 162. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5680, All 47—73, BI 41, BII 4649, afwijkend 31— 48. Komkommers All 32, BI 18. Kropsla II 37, Cl 10—16. Knolselderij I 10. Meloenen I 121, II 7995, afwijkend 31. Per kg: Toma ten A 4752, B 4856, C 2732. Augurken A 7683, B 3543, C 18, D 14, E 6. Pronkbonen I 101109, n 8791. Waspeen 1317. Andijvie I 34—41, II 18—32. Prei AI 38—41. Spruiten AI 77. Rode kool I 7. Groene kool I 3540, II 2831, BI 823. Spinazie II 14. Uien II 1012. Aardappelen, bonken 1014, grote 7 9. Peen 6. VEILING TERNEUZEN 23 september. Sla II 26,10. Bloemkool AH 5577, BII 35—58, CII 21, afwijkend 15—38. Knolselderij 8. Bintjes I 7,608,50. Eigen heimers I 15,50. Andijvie 1624. Stoksnijbo- nen H 1,17. Prinsessenbonen n 1,241,35. Witusa II 30—33 II 30—33. Kroten 11(4—22. Rode kool 525. Savooiekool II 2741. Witte kool 623. Prei All 3136. Spruiten All 37 55, BII 2037. Spinazie II 3942. Tomaten A 25—37, B 30—41, C 26—27, CC 25. Witlof B 1,361,51, afwijkend 93. James Grieve I 85 28—29, I 80 30-37, I 75 3240, I 70 33—38, I 65 29—30. II 85 27—29, n 80 26—28. II 75 30—33, II 70 29—30, II 65 26—28, IH grof 25, Hl fijn 17. Cox Orange I 85 4850, I 80 49 52, I 75 56—59, I 70 55—58, I 65 4648, I 60 40—44, I 55 24—25, II 85 4546, n 80 44—45, II 75 49—51, II 70 45-48, II 65 36—37, n 60 23—24, IID 11—13, m grof 29—30, III fijn 1416. Bonne Louise I 65 5759, I 60 5961, I 55 51—53, I 50 3941, IID 20, IH grof 32— 34, HI fijn 15. Conférence I 65 45—47, I 60 43—44, I 55 32—34, III grof 32—35. B. Hardy I 75 75—78, I 70 77—80, I 65 65—69, I 60 55— 61, IH grof 34—45, in fijn 27. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1877 stuks. Vette koeien en ossen 1470. Varkens 407. Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—335 260—295 240—260 Varkens 216 213 210 Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, prijzen eerste kwaliteit prijsh., 2e en 3e ge drukt, prima's boven notering. Varkens (le vend gew.): aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen lager, prima vleesvarkens bo ven notering, slachtzeugen 180188 per kg. Zaterdagmiddag is op een perceel bouw land van de heer A. Thomas te Bier vliet de jaarlijkse wedstrijd in het ploe gen gehouden om het kampioenschap van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is een bijzonder spannende wedstrijd ge worden vooral tussen H. Goedhals uit Waterlandkerkje en L. Minderhout uit Groede, die elkaar weinig toegaven, Eerst later, bij het opmaken van de einduitslag zou blijken, dat Goedhals slechts een half puntje was voorgebleven op zijn rivaal Minderhout. Twaalf deel nemers waren er bij dit kampioenschap, waarvan de organisatie berustte bij de vereniging van oud-leerlingen van de rijks middelbare landbouwschool te Schoondijke. Door de gunstige weers omstandigheden was de belangstelling goed, vooral van de zijde van landbouw organisaties. Tijdens de wedstrijden werd voorts gedemonstreerd met diverse land bouwmachines. Na afloop van de ge slaagde wedstrijden werden de gul ge schonken prijzen uitgereikt door ir. J. Roest, directeur van de r.m.l.s. te Schoondijke. De uitslag was als volgt: 1. H. Goedhals, Waterlandkerkje, (229 punten); 2. L. Minderhout, Groede (228%); 3. P. Luteijn, Zuidzande (224%); 4. J. Dees, Zuidzande (214%); 5. L. Bonte, Sint-Margriet, (213%); 6. J. Murre, Schoondijke (207%); 7. P. Kammaert, Schoondijke (207); 8. J. Cap- pon, Cadzand (203%); 9. D. Dekker, Oostburg (201); 10. A. de Maat, Water landkerkje (193); 11. J. Nootenboom, Schoondijke (174); 12. H. Cappon, Zuid zande, (146). Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 3 oktober '63, tot dijkgraaf van de Me- lopolder, R E. M. Verhaegen te Graauw en Langendam, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, met ingang van 25 oktober '63, tot dijkgraaf van de Herto- gin-Hedwigepolder, A. J. M. Rottier te Sint-Jansteen, tot voorzitter van het waterschap Stoppeldijk c.a., W. P. J. Staal te Vogelwaarde, tot gezworene van de polder Koningin Emma, E. Th. M. van Wesemael te Clinge. VLASMARKT ROTTERDAM. Waterrootvlas: lage soorten van 1.75 tot 1.85, middensoorten van 1.90 tot 2.05, best vlas van 2.10 tot 2.20. Dauwrootvlas: van 1.55 tot 1.85. Breekvlas: van 1.tot 1.60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.70 tot 1. De produktie van waterrootvlas blijft gering, omdat de meeste bedrijven nog aan het repe len en roten zijn. Het aanbod bestond voor namelijk uit lagere soorten waarvoor de vraag ruimschoots voldoende blijft om alle partijen op te nemen, de prijzen bleven ge handhaafd tot iets hoger. Middensoorten en beter vlas worden weinig gezwingeld, de vraag daarvoor is ruim voldoende om het gehele aanbod op te nemen. Dauwrootvlas wordt minder aangeboden, alle partijen werden verkocht. Breekvlas werd iets meer geproduceerd, voornamelijk in de dauwrootsoorten, de pro duktie werd gedeeltelijk verkocht. De pro duktie van gezwingelde lokken is klein en wordt regelmatig afgenomen. GRAANBEURS ROTTERDAM. Tarwe doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht 33.25, met korting voor eventueel schot, franco Rotterdam per schip, levering volgende week. Zomergerst volgens monster f 2026, wei nig kooplust. Haver volgens monster f 18 24. Groene erwten volgens monster f 40 49. Schokkers volgens monster f 45f 65 franco Rotterdam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers 9.5012.50. Bintje 911. Kleiaardappe len 38 mm opwaarts. Eigenheimers 9.5012.50. Bintje 911. Voor export: Bintje 35 mm op waarts in 2 maten gesorteerd 11. Zandaard- appelen 35 mm opwaarts. IJsselster 6.50. Bintje 6.50. Stemming: binnenland flauw, buitenland zeer flauw. Voeraardappelen 2.00—4.00. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING STAVENISSE. 23 sept. Bintjes gew. 8.709.30, bonken 13.80, drielingen 6.50 Doré gew. 14.90, drielingen 8.10. Eigenheimers gew. 11.4013.00. Aanvoer 2300 kisten. VEILING KAPELLE. 2 3sept. Br. Hardy 1 75 83. I 70 85, I 65 74—75, I 60 69, II 75 77. II 70 30, II 65 71, n 60 59, H 55 44. II 50 2733, grof 40, fijn 34. Bonne Louise 65 64—65, I 60 63, I 55 52—54.30, I 50 40—42.20. I 65 58—61, II 60 57—59, II 55 48—49, II 50 35 —38, lid 26.50—27.10, grof 32, fijn 16— 20. Conference I 70 55, I 65 51.90—52.10, I 60 44.80—46.10. I 55 34.90—35.80, II 65 46. II 60 42, II 55 31, Hd 20, grof 26. fijn 18. James Grieve I 80 27—29. I 75 30, I 70 31—32, I 65 28, II 80 25, II 75 23—24, n 70 22—26, H 65 21—24, nd 1415, grof 1720, fijn 15. Cox's Or. P. I 80 56, I 75 59.20—59.80, I 70 59.50—60, I 65 50.65 61.90, I 60 40.80—43.90, I 55 24—26, II 75 48, H 70 50, II 65 41. n 60 32, II 55 18, lid 14, grol 25—26, fijn 14. Zigeunerin I 80 15, I 75 16, I 70 16, II 80 14, II 75 15. II 70 16, II 65 13, lid 11, graf 12. Jac. Lebel I 75 22. I 65 19. lid 15, grof 14. Manks Codlin I 70 19, I 65 16, I 60 14. H 75 18, II 70 17, II 65 15, II 60 14, grof 14, fijn 14. Bramley's Seedling I 90 25, I 80 29.1029.50, I 70 23.30, n 90 22, n 80 25. II 70 16, lid 15, grof 15, fijn 14. Transp. de Cronsels I 80 19, I 76 19, I 85 17, I 70 17, I 65 16, grof 15. Ellisons Or. I 75 38, I 70 29—30, I 65 26, lid 16, grof 17, fijn 13. Maagdepeer I 70 27, I 65 35, I 60 34, I 55 26, nd 16, grof 19, fijn 68%. Legipont I 70 40, I 65 43, I 60 39 55 31, II d 18, grof 16, fijn 1115. Br. Durondeau I 70 51. I 65 38, I 60 22, I 55 16, lid 14, grof 17. Her. Elsa I 75 32, I 70 36, I 65 36. I 60 32, lid 17, grof 18, fijn 13. Spaanse Wijnpeer I 60 41 I 55 38, I 50 30, nd 20, Br. Lebrun I 75 43, I 65 48, I 55 36, II 75 42, II 65 45, II 55 33, Hd 22, grof 27. Ingrid Marie I 70 31, I 65 23. James Grieve Lired I 80 33—35, I 75 32—39, I 70 30—38, I 65 28—32, II 80 26, II 75 27, grof 22. Tr. de Vienne I 65 57, II 80 58, II 75 52—56, II 70 52—58, n 65 52, II 60 5052. Jac. Lebel onges. 18.80. Kroetap- pelen gepl. 11, val 5(4. Bramen industrie I-H 167, m 127, p. doos I 45, II 40. BI. druiven I 109, H 100101. Kasperziken p. st. 711. Groene noten p. kg I 52. Pruimen: Warwick I 52—73, II 17—28, grof 38—64, fabriek 10. Monarch I 106, grof 60. Burbank I 3146, II 1014, grof 1930, fabriek 67. Aardappelen I 11. II 810. Groenten: Bloemkool 2373. An dijvie 2630. Rode kool 1118. Prei 29—31. Kropsla 23. Pronkbonen 7479. Uien 89. Sav. kool 15. Komkommers 31. Tomaten p. kg 2547. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 23 september. Tomaten AI 3,31, All 1,86, BI 3,07, BII 1,95, Cl 2,95, Cn 1,51. Appelen: James Grieve klas I 85 36, 80-85 34—35, 75-80 32—33, 70-75 31—36, 65-70 30—32. Manks Codlin klas I 65-70 1820. IH grof 10—12. Ellisons Orange klas H 65-70 34, 60-65 1114, 55-60 10. Peren: B. Hardy klas H 65-70 56—60, 60-65 52, III grof 48—56, III fijn 37. Bonne Louisse Hl grof 29—32, III fijn 1830. Druiven: Black Alicante I 170181. Frankenthaler I 166—185. Bramen 20—37. Aardbeien per doos 55. James Grieve klas II 75 28, 70-75 30, HD 24— 26, III grof 22—31, IH fijn 12—15. Manks Cod lin klas H 70-75 11—14, 65-70 11. 60-65 10—14. Peren: B. Hardy klas I 75-80 70, 70-75 6468. 65-70 6265, 60-65 6063. Conférence IH grof 35, III fijn 15. Triomphe de Vienne klas II 75-80 62—67, 65-70 73, III grof 55, Hl fijn 38. Perziken 6—18. Meloenen: Net 2249. Ogen 4856. Oranje ananas 1388. Suiker 5174. Groenten: Bloemkool 3 per kist 6977, 4 per kist 36—73. 6 per kist 25—64, 8 per kist 2651, 10 per kist 1522. Rode kool 617. Savooiekool I 20.50, n 28.50. Andijvie I 20.50, n 19.50. Witte kool 610. Spruiten 74. Dub bele bonen 90—141. Snijbonen 97—108 Kas- snijbonen 142183. Pronkbonen 79—99. Sla 11—35. Spinazie 2652. Postelein 2843. Uien II16. Bospeen 3041. Breekpeen 615. Komkommers groen 60-75 2425, 50-60 16— 23. 40-50 14—19, 35-40 15—17, krom 17. Witte komkommers 60-75 1821. 50-60 1014, 40-50 21, 35-40 16. Prei A 18—29, B 22—25. Kroten per bos 1013. Kroten per kg 517. Augur ken A 100—113 B 45—67, C 5—23, D 5, E 5. Waspeen 1139. VISMIJN COLIJNSPLAAT 23 september. 5837 kg exportgarnalen 70 217, 198 kg bot, 15 kg wijting, 61 kg schol, 32 kg tong. 41 kg paling. 3 kg rog, 6 kg tar bot, 3 kg visiever en 24 kg ongesorteerde vis. VEILING KRABBENDIJKE 23 september. Peren: Bonne Louise d'Avr. I 65-70 63, 60-65 62, 55-60 53, 50-55 42,70— 43,60, IID 28. III grof 42. III fijn 21, kroet 1011. Conférence III grof 36. Br. Hardy II 75-80 72, 70-75 74. 65-70 61, 60-65 54, nü 55- 60 40, IID 50-55 27, in grof 42, H fijn 24, kroet 11—15. In de ouderdom van 83 jaar is heden overleden in het Leonardushof te Wouw onze goede en zorg zame vader, behuwd- en grootvader JOHANNES LIEVENSE, weduwnaar van Maria Johanna de Witte Goes: J. M. Lucieer-Lievense. J. A. Lucieer. Wim en Willy. Vlissingen: L. M. J. van der Linde-Lievense W. P. van der Linde. Annie en John. Bergen op Zoom: M. J. Bernaards-Lievense. L. P. Bernaards. Adrie en Marianne. Wouw, 23 september 1963. Leonardushof. De teraardebestelling zal plaatshebben op don derdag 26 september a.s. om 2 uur op de algeme ne begraafplaats te Middelburg. Condoleantieadres: L. P. Bernaards, Vijverberg 6 A, Bergen op Zoom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13