Burgemeesters hesen de vlaggen voor sportstedenontmoeting Sint-Laurens leent geld voor schoolbouw AGENDA WALCHEREN Telefoon heeft voorrang bij P.T.T. in 1964 Knutselaars lijmen met VELPON, omdat 't van Ceta-Bever is HERSTEL VAN VLISSINGEN KERKDIENSTEN VADIM NAM DE UITDAGING AAN DUEL TUSSEN GOED EN KWAAD Wat doen Zweedse meisies in Parijs? MARKTBERICHTEN OP MIDDELBURGSE MARKT K.A.B. GAAT GROTE LEDENWERFACTIE VOEREN Kans op gelijk spel voor MMJFLC.-heren Paratyfus in ziekenhuis te Heerlen MR. DRIJBER: „TRADITIE SPORTWEEK VERSTERKEN Verwachting Programma Middelburgs Vogelvrienden start met winterprogramma N.C.V.B. leden bijeen FILMS IN ZEELANL ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MET EEN KORTE ceremoniële plechtigheid is gisteravond op de Middelburgse Markt de sportste denontmoeting tussen Middelburg en Vlissingen officieel ingezet. Dat gebeurde met 't hijsen van de bei de stedelijke vlaggen, een hande ling die werd verricht door de eer ste burgers van de Zeeuwse hoofd stad en de Scheldestad, mr. J. Drijber en mr. B. Kolff. Getuige van deze opening waren enige hon derden Middelburgers en een uit gebreid gezelschap genodigden, onder wie het voltallige gemeente bestuur van Vlissingen, gemeente secretaris J. Beters, de Middel burgse wethouders A. J. Berenpas en W. P. J. Baars en gemeentese- De gemeenteraad van Sint-Laurens lieett tijdens een korte vergadering, die vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas gehouden werd, besloten tot het aangaan van een geldlening van f 76.000 bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. De behoefte aan dit kapitaal was ont staan door de uitvoering van enkele kapitaalswerken, onder andere de bouw van de nieuwe kleuterschool. B. en w. zullen aan Ged. Staten verzoeken om dit raadstuk bij voorrang te behandelen. Voorts werd tijdens deze vergadering de gemeenterkening over 1962 aange boden en een wijziging van de begroting voor 1963 goedgekeurd. Aan het begin van de vergadering her dacht burgemeester W. Baas wethou der J. Riemens, die woensdag jl. plot seling op 69-jarige leeftijd overleed. De heer Riemens is 17 jaar raadslid ge weest, waarvan bijna 8 jaar wethouder. De burgemeester kenschetste hem als een eerlijk en rechtschapen man, die op uitstekende wijze de gemeente en de inwoners ervan gediend heeft. De heer Baas wees er voorts op, dat wethouder Riemens actief deelnam aan het vereni- gings- en kerkelijk leven. Staande nam de raad enkele ogenblikken stilte in acht ter nagedachtenis van de overle den wethouder. Zo spoedig mogelijk zal een nieuw raads lid benoemd worden; voor opvolging komt in aanmerking de heer C. Ton. f Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, tel. 2865. T.C. WALCHEREN, tel. 3200. VANDAAG Middelburg Electro: Zweedse meisjes in Parijs, 7 en 9.15 uur, 18 laar. City: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 95 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Liefde in de are na, 7 en 9 uur, 14 jaar. Scheldekwartier: Jubileumsamenkomst van het Leger des Heils, 8 uur. N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde"- Tewaterlating motor- vrachtschip „Woensdrecht" 12 uur. Goes Grand: De deugd en de ondeugd, 7 en 9 uur, 18 Jaar. Museum: expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 25 uur. Grote Kerk- expositie „Zie Gods schep ping", 58 uur. Zeeuws Fruitcorso eer ste rondgang, 3 uur, prijsuitreiking, 5.30 uur. Grote Markt: show en taptoe har monie „St. Caecilia", 6.30 uur. Tweede rondgang corso, 8 uur. Nassaulaan open- luchtfilm en vuurwerk, 10 uur. Grote Markt; openluchtbal, 10 uur. Terneuzen Luxor Gekken trekken de kaart, 8 uur, a.L. Concertgebouw. Dwars door de vuurlinies, 7 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg Electro: Zweedse meisjes in Parijs, 3.30 en 7.30 uur, 18 Jaar. City: 55 dagen in Peking, 2.30 en 8 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 95 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Peking, 3 en 7 uur, 14 jaar. Luxor: Onder vreem de vlag, 3 uur, 14 jaar. Liefde in de arena, 8 uur, 14 jaar. Goes Grand: Jerry als loopjongen, 3 uur, a.l. De deugd en de ondeugd, 7 en 9 uur, 18 jaar. cretaris mr. J. Hooij, vertegen woordigers van de stichting Sport- belangen te Vlissingen, de coördi natiecommissie voor sportuitwisse- ling van Vlissingen, de adviesraad voor de sport en afgevaardigden van de deelnemende verenigingen. Tegen half acht kondigde marsmu ziek door de chr. muziekvereniging „Onda" en de drumband van „Achil les" de komst van een twintigtal scooterrijders aan. Dit gemotoriseer de gezelschap bracht de Vlissingse vlag naar de Middelburgse Markt. Vlak voor het bordes, waar zich inmid dels een elftal vaandeldragers had op gesteld, namen Coby en Corrie Lobbe- zoo van „Marathon" en Trudy de Lange en Hilda de Wilde van „Wilhelmina" de vlaggen over om deze op het bordes aan te bieden aan de burgemeesters, die de dundoeken in het topje van de vlagge- masten hesen. Daarmee was de derde stedensportontmoeting officieel begon nen. Nadat „Onda" de mars „Our di rector" over de Markt had laten klin ken en ook „Achilles" nog een num mertje had weggegeven, leidde burge meester Drijber de plechtigheid met een kort woord in. Daarbij sprak hij de verwachting uit, dat deze sportweek door goede weers omstandigheden en enthousiaste deel neming van de sportmensen weer een succes zal worden. Vorig jaar had het programma van het slecht® weer te lij den gehad. De stedenontmoeting lever de in 1962 op het laatste moment een overwinning (2620) op voor Vlissin gen. Tijdens een officiële ontvangst in de Burgerzaal stipte de burgemeester van Middelburg aan, dat de traditie van deze sportweek mogelijk dient te wor den versterkt. De oorzaak van deze, la ter in het jaar geplande ontmoeting was volgens mr. Drijber te wijten aan het feit, dat de sportweek „toch nog niet zo'n vaste voet heeft gekregen in onze steden". Hij zei tenslotte te hopen Een twintigtal scooterrijders heeft vrijdagavond in het kader van de sportstedenontmoeting Middel- burg-Vlissingen de Vlissingse vlag naai de Markt in Middelburg ge bracht. De foto toont de scooter- rijders, terwijl zij de Langeviele- binnenbrug overrijden. Foto P.Z.C.) WMWWWWWlfWWWWWWWWWWWMWIfUWWMWIft dat er de volgende dagen sportief zal worden gewedijverd. Het woord sportontmoeting heeft, naar de burgemeester van Vlissingen zei, voor hem een bekende klank gekregen. Hij heeft, sinds hij in Vlissingen kwam al heel wat van deze ontmoetingen meegemaakt, die veelal op internatio naal niveau lagen. „Deze ontmoetingen zijn erg belangrijk", zei mr. Kolff, want ze dragen tot een grotere toena dering bij". Wel zei hij zich te hebben afgevraagd of het niet meer effect zou hebben gehad een uitwisseling met ver af gelegen landen mogelijk te maken. De sportstedeontmoetlng tussen Mid delburg en Vlissingen vond hij zeer nut tig, „omdat men daardoor niet alleen elkaar leert waarderen op het sport veld, maar ook kennis kan maken met het verschillende karakter van onze steden". Hij dankte het gemeentebestuur van Middelburg tenslotte voor de offi ciële ontvangst. Na deze toespraak werd met erewijn rondgegaan en bleef het gezelschap nog enige tijd in genoeglijke stemming bijeen. Het programma van vandaag vermeldt allereerst hockeywedstrijden op de vel den aan de Sportlaan te Middelburg. De ze wedstrijden vangen aan om half drie. Een half uur later, om drie uur, komen jeugd- en volwassen teams uit Middel burg en Vlissingen tegenover elkaar uit in judowedstrijden. Dat gebeurt op het Marktplein. Voorts zal de sportschool Felix Janssens een jiu jitsu- en een valbreekdemonstratie verzorgen. In de gymnastieklokalen van de Vlissingse Bonedijkesehool en van „Kinderzorg" te Middelburg worden tenslotte vanaf ze ven uur vanavond badmintonwedstrijden gehouden. MIDDELBURG Het bestuur van de K.A.B., afdeling Middelburg, heeft samen met de verte genwoordigers van de nationale vak bonden, tijdens een bijeenkomst in „Suisse", met algemene stemmen be sloten om in de maand oktober een grote ledenwerfactie te gaan voeren. Een groot aantal propagandisten en kaderleden heeft zich op deze bijeen komst, die onder voorzitterschap van de heer A. C. Pijnenburg stond, als me dewerker opgeven. Nadere bijzonderhe den over deze actie zullen volgende week worden bekendgemaakt. In de 2e klas A van de zuidelijke hockeycompetitie krijgt het eerste he renteam van M.M.H.C. uit Middelburg, dat afgelopen weekeinde niet bijster op dreef was, zondag Warande te gast. De Oosterhouters, die hun eerste thuis wedstrijd met 30 van het Bredase Push wonnen, zijn altijd lastige tegen standers. Maar als de Middelburgse de fensie de aanvallen van de Brabanders kan weerstaan is de kans groot, dat de ze ontmoeting gelijk zal eindigen. M.M.H.C. II krijgt het derde team van Forward uit Tilburg als tegenstander. De Middelburgse heren zijn in hun eerste wedstrijd goed van start gegaan en als zij tegen deze Brabantse club weer zo spelen zullen ongetwijfeld de beide pun ten in de Zeeuwse hoofdstad blijven. Na een rustpauze van enkele maanden starten de activiteiten van de „Middel burgse vogelvrienden" weer. Het win terprogramma wordt Ingezet met een filmavond, die op donderdag 26 sep tember in de bovenzaal van „Suisse" wordt gehouden. Naast een leuk bij programma krijgen de bezoekers dan de hoofdfilm „Betovering der natuur" te zien. VEERE Dezer dagen vergaderde de N.C.V.B. af deling Veere voor het eerst in dit sei zoen onder leiding van de presidente mevrouw Wallenburg-de Jager. Als spreekster trad op mej. De Klerk uit Vlissingen met het onderwerp „Nut en noodzaak van de lichamelijke opvoe ding". Er was voor deze eerste bijeen komst in dit nieuwe seizoen een goede belangstelling. De volgende vergadering wordt gehr>"Aon nn 22 oktober. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-9: Borelly van Middelburg, Westport van Terneuzen, op 20-9 North King van North Shields, Solviken van Londen. Vlissingen vertrokken op 19-9: Lady Sonia naar Rotterdam, North Empress naar Riga, Borelly naar Rostock, Westport naar North Shields, op 20-9: North King naar St. Lau- renee, Gepasseerd naar Antwerpen op 19-9: Eagle van Londen, Streefkerk van Marseille, Sont van Londen, Bali van Rotterdam, Radja van Port Said, Patria van Esbjerg, Manning Buisman van Rotterdam, Francisca van Rot terdam, Julia Mary van Oostende, op 20-9: Megrez N van Dover, Meeuw van zee-Terneu- zen, Tasmania van Londen, Victress van Londen, Andijk van Le Havre Gepasseerd van Antwerpen op 19-9: Leuven haven naar Rotterdam, Sommelsdijk naar Rotterdam, Batavier III naar Rotterdam, Tjerk Hiddes naar Liverpool, Erebus naar Dublin, op 20-9 Walcheren naar Rotterdam, Myra naar Kalmar, Menje naar Norwich, Deborah naar Port Churchill, Doni naar Fe lixstowe, Pegasus naar Bilbao, Teun naar Londen, Eyo S naar Goole. In de begroting van de P.T.T. voor 1964 kondigt minister Van Aartsen aan een verhoging van enkele tarieven van posterijen en postcheque en girodienst tegen 1 januari a.s. in overweging te hebben. Deze relatief bescheiden verho ging zal zijns inziens niet voldoende zijn om de exploitatierekening van de pos terijen sluitend te maken. Hij raamt de lasten van de gehele P.T.T. voor volgend jaar op 972 min en de baten op f 1007,6 min. Uit de totale winst van f 72 min zou dan een bedrijfs resultaat van f 68,6 min kunnen resul teren ten behoeve van een uitkering aan het rijk van f 15 min en voor reserve ringen. Het investeringsbedrag voor de telefoon zal worden verhoogd, terwijl suppletoir voor 1963 nog f 24 min extra wordt gevraagd. Over het lopende jaar dreigt thans een exploitatieverlies van f 3,8 min, oorspronkelijk werd een voordelig resultaat van f 48,6 min ver wacht. De personeelsbezetting blijft onvol doende, ofschoon in 1964 een lichte ver betering kan intreden behalve in het westen des lands. Aangezien de perso neelskosten 57 procent van de totale kosten vormen, is de winst aanzienlijk gereduceerd en werd in sommige onder delen verlies geleden, o.a. bij de poste rijen. Een percent loonsverhoging bij P.T.T. betekent een uitgave van onge veer f 5 min. De kosten per man bedra gen op het ogenblik ruim f 9000 per jaar. de totale loonkosten zijn f 560 min. In 1964 zullen zich voor de telefoon ongeveer 125.000 gegadigden melden. Het aantal wachtenden was per 1 juli jl 92.000. Het wordt eind 1964 op 130.000 geschat tegen 87.000 aan het eind van dit jaar. In 1964 wordt gestreefd naar het maken van 92.000 nieuwe telefoon aansluitingen. Minister Van Aartsen meent, dat bin nen P.T.T. de investeringen voor de te lefoon de grootste voorrang behoren te hebben. Onder het verplegend personeel van het „St.-Jozef-ziekenhuis" in Heerlen zijn enkele gevallen van paratyfus ontdekt. Zeven verpleegsters zijn geïsoleerd en opgenomen in het „St.-Rochus pavil joen". Ook een patiënt, die onlangs werd opgenomen, lijdt aan deze ziekte. In ver band hiermede wordt al het verplegend personeel aan een strenge medische keu ring onderworpen. Men heeft de inspec tie van de volksgezondheid in Maastricht op de hoogte gesteld. De geneesheer-directeur van het zieken huis dr. H. H. Lindeboom, heeft ver klaard, dat er geen reden tot ongerust heid bestaat, noch voor de Heerlense be volking in het algemeen, noch voor de patiënten van het ziekenhuis in het bij zonder. De zeven verpleegsters zouden namelijk in de periode van het besmet tingsgevaar niet in aanraking zijn ge weest met patiënten. Alle zeven wonen in het verpleegstershuis aan de Groene Boord. (Advertentie) Het eerste team van de v.c. Vlissingen, geteisterd door een 9-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Helmond, komt in de twee eerstvolgende weekeinden wel voor een vuurproef te staan. Tot tweemaal toe moeten de Vlissingers namelijk weer een uitwedstrijd spelen: zondag aan staande tegen Boxtel en zondag over een week tegen de Spechten. De vraag is natuurlijk: zal Vlissingen zich her stellen van de morele knock out in Hel mond? Wie staat er op om nu reeds een antwoord te geven? In ieder geval ge tuigt het van moed om het verliezende elftal vrijwel ongewijzigd weer het veld in te sturen. Alleen Henk van Ooster hout, hersteld van zijn blessure, ver schijnt weer in het elftal op de rechts binnenplaats. Jan de Nooijer neemt dus weer de linksbuitenplaats voor zijn re kening. Vlissingen zal zondag tegen Boxtel laten zien of het mentaal nog ge schokt is door de nederlaag in Helmond. Ten aanzien van Middelburg kan men beslist wél optimistisch zijn. De Zeeuwse hoofdstedelingen hadden in de wedstrijd tegen Brabantia, die zij met 43 verloren, geen greintje ge luk aan hun zijde. Bovendien hebben de Middelburgers tegen Helmond, dat met 50 verslagen werd, wel bewe zen, dat ze hun plaats in deze klas waard zijn. Tongelre, dat op bezoek komt en dat tot nu toe niet verder is gekomen dan een gelijk spel, moet zich daarom niet veel illusies maken. In de tweede klas B beleeft Vlissingen een Zeeuwse derby: Zeeland SportHV V. De Hulstenaren zijn niet slecht van start gegaan, maar de technisch ster kere ploeg van de Vlissingers geven we toch de beste kansen. Evenals Hulst moet ook Terneuzen van VOAB kunnen winnen. Het volledige programma luidt: EERSTE KLAS E BrabantiaHelmond, MiddelburgTon gelre, SpartaDe Valk, De Spechten TOP, ValkenswaardMOC, Boxtel Vlissingen. TWEEDE KLAS B Zeeland SportHW, Rood WitAlli ance, Kaaise BoysTaxandria, Roosen daalSteenbergen, Veerse BoysInter nos, TerneuzenVOAB. DERDE KLAS D GrenswachtersNieuw Borgvliet, Dosko Axel, HontenisseMeto, BSCGoes, NSVZeelandia. OdioCorn. Boys. VIERDE KLAS G ZierikzeeNVS, SC GastelVosmeer, CluzonaKruisland, HalsterenDTVO, VESSchutters, RKFCBurgh. VIERDE KLAS H BreskensY erseke, BiervlietClinge, Oostburg—RCS, KoewachtLewedorp- se Boys, SluiskilIJzendijke, Steen Aardenburg. RESERVE EERSTE KLAS Vlissingen 2Willem II 3, Internos 2 Eindhoven 3, NAC 3Veerse Boys 2, TSC 2Middelburg 2, De Valk 2Lon- ga 3, PSV 3—BW 3. RESERVE TWEEDE KLAS O Zeeland Sport 2NAC 4, Dosko 2 Corn Boys 2, HVV 2Axel 2, Hontenis se 2Middelburg 3. RESERVE DERDE KLAS O RCS 2Vlissingen 3, Alliance 2Rood Wit W 2, Meto 2Internos 3, Terneuzen 2—VOAB 2. ZONDAG 22 SEPTEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. v. Dullemen, Arne- muiden 10.45 en 4.15 dhr. De Pater, Biggekerke 9.30 ds. v. Duijne, 2 ds. Odé Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds v. d. Wind, Gapinge 10 ds. De Boer, Grijps- kerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Nauta, Kleverskerke 10 ds. Wieringa, Koude- kerke 10 ds. Altena, 2.30 ds. De:: Toom 7 ds. Kwast (Lammerenburg), 't Zandt 10.15 ds. Enker, 10.15 jeugdk.. 7 ds. Altena, Meliskerke 2.30 ds. Rothfusz, Middelburg: Nieuwe Kerk 10 ds Snoep 7 ds. Duisterhof. Engelse Kerk 10 dhr. Steutel, Koorkerk 10 ds. Van Beek, Oostkerk 10 ds. v. Boven. Nieuw- en St.-Joosland 9 en 10.30 ds. v. Haarlem, Souburg Kerk 10 ds. Odé, 7 ds. Den Toom, West 9.30 ds. Den Toom, Oost- kapelle 10 ds. Richard, 7 ds. v Boven (jeugdd.), Ritthem 10 en 2.30 ds. Nen- nie, Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Vliet, St. Laurens 10 ds. De Jonge, (H.D.), 7 ds. v. Vliet, Veere 2 ds. Wie ringa, Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast (H.D.), 5 ds. Kloosterman, 't An ker 9.30 jongerend., 10.45 jeugdkerk. Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz 7 ds. Kloosterman, Bejaardentehuis 7 ds. v. Beek, Vrouwenpolder 2 ds. De Boer, Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, Zoutelande 9.30 ds. v. Dullemen, 2.30 ds. Duisterhof. Fil. Volle Evang. Kapel. Vlissingen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 dhr. Faasen. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Havendorp) 3 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dnst. Geref. Kerk. Arnemuiden 9.30 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2-30 ds. Boot, Gapinge 9.30 en 2 ds. Hogenhuis, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. De Jong, Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer, Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Van Wilgenburg, 5 ds. Van Til, Noorderkerk 9.30 ds. Van Wilgenburg, Ontmoetingskerk 8.45 Roger Vadim, de promoto rvan B.B., heeft zich door de nouvelle vague-regis- seurs niet laten overbluffen. Na voort durend voor een oppervlakkig filmer te zijn uitgekreten waarbij men overi gens niet naliet zijn technische be kwaamheid te roemen heeft hij ge tracht iets van zijn streven naar echt heid waar te maken, door een probleem aan te snijden op de manier, die thans in de mode is: koel en afstandnemend, maar niettemin met een diepergravende kracht. Of hij daarin geslaagd is? Gedeeltelijk. „De Deugd en de Ondeugd" doet in ieder geval iets vermoeden van de goe de bedoelingen van de regisseur, al is ook hier de Iicht-oppervlakkige behan deling van Vadim direct te herkennen. „De Deugd en de Ondeugd" is een film, waarin goed en kwaad tegenover elkaar worden gesteld. Om het contrast des te dramatischer te doen uitkomen, heeft Vadim beide begrippen ondergebracht bij twee zusjes, wier levensloop de film volgt. Het zijn de raakpunten van deze twee levens, die tevens de hoogtepun ten zijn van deze technisch zeer knap in elkaar gezette film, waarin Annie Catherine Denouve de hoofd rollen spelen. Te zien in GRAND (Goes). In ÈLEKTRO (Middelburg) kunnen we zien hoe het drie meisjes ver gaat, wanneer die Zweden verlaten hebben om in Parijs hun geluk te zoeken. Daar ook in Parijs het geluk niet opgeschept ligt, zal men wel be grijpen, dat niet alle drie de geluk- zoekstertjes succes hebben. Regis seur Barbro Boman heeft ze allemaal een kans willen geven, maar gunt zichzelf de beste kans: hij maakt ge bruik van alle drie voor de hand lig gende mogelijkheden. Zo zien we hoe de een uitstekend terechtkomt, num mer twee de lichtstad van haar duis tere kant te zien krijgt en nummer drie daar ergens tussen in blijft zweven. Zal zij haar doel bereiken? De film laat ons in het onzekere. LUXOR (Vlissingen) plaagt ons in min dere mate met problemen. „Liefde in de arena" is een recht-toe-recht-aan rol prent, waarin de helden met het zwaard in de hand voor hun mening durven uitkomen en de heldinnen deze oprecht heid belonen met hetgeen in de titel wordt genoemd. Tenslotte twee matineefilms: in LUXOR (Vlissingen) een eerlijke avonturenfilm, getiteld „Onder vreemde vlag" en in GRAND (Goes) een humoristische rol prent, die al evenmin nadere aanbeve ling nodig heeft, te weten „Jerry als loopjongen" van U raadt het al Jerry Lewis. ds. Van Til, 5 ds. Boonstra, Oost- en West-Souburg 9.30 en 2-30 ds. Breder- veld, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gom- mer, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Bos man, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet, Vrou wenpolder 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, Westkapelle 9.30 ds. Boot, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9.30 ds. Duits, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4-30 ds. Duits, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Be- veren, Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 Eredienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6 ds. Zijderveld, Oost kapelle 10, 2.30 en 6.30 leesd., Vlis singen 9.30, 2-30 en 6.30 leesd., West kapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2.30 stud. v. d. Poel. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. Van Beek, Vlissin gen 10.15 ds. Laforèt. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 drs. Bakker, Vlissingen 9 drs. Bakker. Doopsgezinde Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. sk„ 3.30 openlucht sk„ 7.30 Verloss. sk. o.l.v. kapte. Betgen, Vlissingen 10. Heil. samenkomst. Evang. op G.G- Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer De Ridder. Adventkerk (zaterdag) Vlissingen 9 ds. Reith, 10 Bijbelstudie, Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 3456. Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 58, tela 3459. Veere, Se rooskerke en Oostkapelle: dokter J. W. Oos- terhoff, Markt A 155, Veere, tel. 01181271. Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter H Frima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186—282. Apotheek: Middelburg L. van de Boogert, Korte Delft 12. tel. 2789. Vlissingen: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9. tel. 2730. ZONDAGSDIENSTEN DIERENARTSEN. Dokter E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186—287, VEILING ROTTERDAM. 19 september. Eigenheimers groot 1113. An dijvie 3043. Sla 2844. Spinazie 1 52—68, 2 3745. Bloemkool IA: 5 stuks per bak 80— 96, 6 per bak 7284, 8 per bak 5968. Bloem kool 2A: 6 per bak 5363, 8 per bak 4046, 10 per bak 3743. Dubb. bonen 120150. Snijbonen 170190. Pronkbonen 100110. Witlof 2A 144—174. Uien 10—19. Komkom mers 60-70 24—34, 50-60 23—29, 40-50 17—21. Selderij 12—22. Peterselie 14—16. Selderij 1222. Winterpeen 915. Rode kool 716. Gele kool 1926. Groene kool 2024. Prei 34—39. Oogmeloenen 49—83. Golden Cham pion 200—210. Black Alicante 180—190. Fran- kenthalers 1 180200. Muscaatdruiven 240— 250. Tomaten A extra 415, Al 415, BI 430 435, Cl 390, CC1 220 per bak. James Grieve 1AA 2936, IA 2838, 1B 2737. IC 2335. Manks Codlin 1AA 2428, IA 15—19, 1B 16—20, IC 13—14. Ellisons Orange 1AA 56—57. IA 4347. Benonl 1AA 63—66, IA 37—63, 1B 38—42, IC 23—24. Coxs Orange Pippin 1AA 5561. IA 5258, 1B 4243. Bone Louise s'Avr. 1AA 6367, IA 5366. IB 51—55, IC 48. Marg. Marillat IA 4047. Beurré Hardy 1AA 6773, IA 5775, 1B 6369, IC 5564. Triumph de Vienne 1AA 50—71, IA 48—67, 1B 45—66, IC 51—58. Beurré de Merode IA 4143, 1B 4142, IC 37—38. Pitm. Duchesse IA 3940, IB 3940. Tydemans Earley W. 1AA 6065, IA 5258. Aanvoer fruit 170.000 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 20 september. Appels: James Grieve 1 85-90 24—25. 80-85 26—27, 75-80 29, 70-75 30—31. 65-70 23—26, 2 85-90 22—27, 80-85 26—30, 75-80 22—28, 70-75 22—30, 65-70 17—25, 2 D 14—18, 3 gr. 18—21, 3 l. 12—15, kroet 11—13. R. James Grieve 1 85-90 25, 80-85 29, 75-80 30, 70-75 31, 2 85-90 23, 80-85 25, 75-80 27, EO-75 28, 65-70 24, 2 D 17, 3 gr. 20. Cox's O. Pippin 1 80-85 53, 75-80 57, 70-75 54, 65-70 4547, 60-65 43, 2 85-90 47, 80-85 51, 75-80 53. 70-75 51, 65-70 42, 60-65 31, 3 gr. 26, 3 f. 13, kroet 8 Tydemann E. W. 2 85-90 51, 80-85 57, 75-80 59, 70-75 57, 65-70 40, 60-65 18, 3 gr. 23, 3 f. 10. Tr. de Cronsels 2 85-90 17, 80-85 17, 75-80 17, 70-75 15, 65-70 14, 2 D 13. Ingrid Marie 1 75-80 38. Peren: Br. Hardy 1 75-80 75, 70-75 74, 65-70 66, 60-65 57, 2 80-85 66, 75-80 69, 70-75 68, 65-70 61, 60-65 53, 2 D 55-60 40, 2 D 50 50-55 27, 3 gr. 47, 3 f. 27, kroet 14. Confe rence 1 65-70 48, 60-65 40, 55-60 33, 2 65-70 43, 60-65 35, 55-60 27, 3 gr. 27, 3 f. 19. William Duch. 1 80-85 39, 75-80 44, 70-75 45, 65-70 42, 2 D 60-65 33, 2 D 55-60 17, 3 gr. 16. Bonne Louise 1 70-75 63. 65-70 62, 60-65 61, 55-60 52, 2 65-70 58. 60-65 56, 55-60 50, 3 gr. 39. kroet 12. Tr. de Vienne 2 75-80 55, 70-75 57. Signeur d' Esperen 1 55-60 56. Bramen per doos 1 42. VEILING GOES. 20 september. James Grieve 1 85-90 2833, 80-85 31—33, 75-80 32—36, 70-75 33—35, 65-70 28—31, 2 D 18. 2 85-90 24, 80-85 23—28, 75-80 2829, 70-75 28—30, 65-70 26, grof 14—24, fijn 1316. Manks Codlin 2 80-85 19, 75-80 15—17, 70-75 15, 65-70 15, 60-65 15, 2 D 14, grof 14—16, fijn 12—15. Cox's Orange Pippin 1 80-85 51 75-80 57, 70-75 55—56, 65-70 47—48, 60-65 42—45. 2 75-80 47, 70-75 47, 65-70 37. grof 2833. Bramley's Seedling 1 80-90 19, 70-80 23, 60-70 10. 2 D 10. Zigeunerin 2 80-85 12—13, 75-80 12—14, 70-75 11—14, 65-70 13, grof 1113, fijn 1112. Transp. de Croncels 1 85-90 18—20, 80-85 19—21, 75-80 18—19, 70-75 1819, 65-70 14—17, 2 D 15, grof 14, fijn 13. Ellisons Orange 1 80-85 37, 75-80 35, 0-75 32, 65-70 25. Br. Hardy 1 75-80 80, 70-75 79, 65-70 69, 60-65 60-63, 2 D 5560, 4346, -2 D 50-55 30, 2 80-85 68, 75-80 73, 70-75 74, 65-70 65, 60-65 57, grof 37—47. fijn 13—33. Bonne Louise d' Avr. 1 70-75 63. 65-70 62, 60-65 62, 55-60 54. 2 65-70 61, 60-65 59, 55-60 52, grof 3844. Conference 1 70-75 51, 65-70 50, 60-65 43, 55-60 34. 2 65-70 45, 60-65 40, 55-60 32, grof 2737. Pitmaston Duchesse 1 80-85 36, 75-80 41, 70-75 43, 65-70 37. 2 D 16, 2 90-85 34, 75-80 39, 70-75 32—40, 65-70 29. grof 2024, fijn 17. Triomphe de Vienne 1 80-85 62, 75-80 67, 70-75 64, 65-70 61, 60-65 55, 2 75-80 57—62, 70-75 60, 65-70 49—60, 60-65 48, 2 D 46, grof 38—47, fijn 31—39. Diverse peren kroet 6. Diverse appels kroet 11, val 7. Totale aanvoer hard fruit 8600 kisten. Bramen per doos 1 5254, 2 3552, 3 21. Jefferson 2 15, grof 72. Burbank 1 5762, 2 37, grof 27, fabr. 11. Abrikoospruimen grof 6769, fabr. 40. Warwick Dropper 1 104 123, 2 50, fabriek 28. Monarch 1 111—1118, 2 42, grof 82, fabriek 651. Druiven 1 150 174, 2 121—152. Groenten: Bloemkool A 1 6386, A 2 6079, B 1 35—61, B 2 47, afw. 2055. Komkommers A 1 33, B 1 29, C 1 20—27. Kropsla 2 22, C 1 6—20. Meloenen 1 121, 2 71—95, afw. 30. Knolselderij 1 1820. Tomaten A 3852, B 43—53, C 27—37. Augurken A 80, B 35, C 20, D 14, E 4. Dubb. pr. bonen 2 118137, 3 91. Snijbonen 2 90109. Pronkbonen 2 8384. Waspeen 1 3136, 2 13—16, 2 B 15—16. Uien 2 11. Andijvie 1 36—43, 2 31—33. Prei A 1 3135. Spruiten 88. Peen 89. Prelude 2 8692. Spinazie 2 910. Kroten 2 814. Rode kool 1 711, B 1 5. Groene sav. kool 1 2931, 2 24. Witte kool 1 19. Aardappelen, bonken 1115, grote 812. VEILING ST.-ANN ALAND. 20 sept. Doré gew. 16.50, driel. 8.50. Eigenheimers 13. Bintje gew. 9.10, bon ken 13.60, driel. 6.70. Koopm. Blauwe 9.30. Aanvoer 146 ton. VEILING ST AVENIS SE Bintjes gew. 8.709,10 bonken 13,40. Drielin gen 7.00, Eigenheimers gew. 11.4011.60. Aan voer 1950 kisten. Uien middel 14.00. drielin gen 17,10. pickles 24.10. Aanvoer 17 ton. GRAANBEURS ST. MAARTENSDIJK Tarwe 3032, Gerst 2428, Haver 2425. Kleine erwten 4050. Schokkers 5065. Brui ne bonen 7080. Maanzaad 5560. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 sept. Andijvie 826. Sla 433. Waspeen 1032. Bospeen 2036. Rode kool 512. Witte kool 812. Sav. kool 1833. Bloem kool 1284. Prei 1122. Komkommers 14 28. Uien 1218. Aardappelen 512. Sperzie bonen 50110. Staakprins. 80196. Snijbo nen 80180. Tomaten 2563. Meloenen 30 105. James Grieve 20—35. Triumph de Vienne 5065. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en moedig gedragen lijden, mijn innig geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader PIETER CORNELIS JAN VAN DER SLIKKE, arts, in de ouderdom van 73 jaar. Middelburg: B. van der Slikke-Stehouwer Nieuw- en Sint-Joosland: L. B. H. van der Slikke J. van der Slikke-Kooistra Simon, Piet, Lin, Barbara,Trix Rotterdam: W. van der Slikke H. J. van der Slikke-van Nieuwenhuyzen Middelburg, 20 september 1963. Poelendaeleweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 25 september op de algemene begraafplaats te Mid delburg om 14.00 uur. Geen bezoek, geen toespraken. VEILING MIDDELBURG. 20 september. Tomaten A 1 359, A 2 188, B 1 435, B 3 216, C 1 330, C 2 135. Meloe nen: Oogen 2177. Net 2353. Ananas 22 89. Suiker 5486. Perziken 325. Pruimen: Jefferson 37'92. Bramen 1638. Druiven 1 160—194, 2 164—176. Aardbeien p. ds. 56. James Grieve 1 85 39, 80-85 3137, 75-80 23 —35, 70-75 28—35, 65-70 25—36, 2 D 16—21 Manks Codlin 2 75-80 15, 70-75 13—14, 65-70 13—14, 60-65 10—16, 2 D 10, 3 grof 10. Transparente de Cronsels 1 85 1922, 80-85 21, 75-30 18—23, 70-75 20—22, 65-70 19, 2 D II. Peren: Triomphe de Vienne 3 grof 5968, 3 fijn 4347. Conference 1 65 4658. 60-65 39—55, 55-60 34—38, 3 grof 33, 3 fijn 22—31. James Grieve 2 8 0 2932, 75-80 26—34, 70-75 18—31. 65-70 15—29, 60-65 20—23, 3 grof 12 26, 3 fijn 1121. Zigeunerin 2 80-85 11 14, 75-80 10—11, 70-75 10—12, 65-70 10—11, 3 grof 11, 3 fijn 10. B. Hardy 2 65 56. 60-65 58, 55-60 37. 3 grof 4446, 3 fijn 3841. Bonne Louise 2 60-65 39, 55-60 35—4)7, 50-55 33, 3 grof 28—32, 3 fijn 21—26. Groenten. Andijvie 1 21.50. 2 22.50. Bloem kool 3 p. kist 8285. 4 p. kist 5583, 6 p. kist 34—74, 8 p. kist 25—64, 10 p. kist 16—30. Rode kool 720. Witte kool 35. Spitskool 17. Sla 1046. Postelein 3543. Dubb. bonen 105155. Snijbonen 64124. Bospeen 1046. Ereekpeen 510. Uien 1017. Augurken A 41, B 2645, C 829, D 68. Sav kool 1 27.50, 2 26.50 Groene komkommers 60-73 25—27. 50-60 12—23, 40-50 10—23, 35-40 10—12, krom 2023. Witte komkommers 50-60 17, krom 10 Spruiten 5289. Witlof 129140. Spinazie 557. Stokprins. 136150. Pronk bonen 5693. Waspeen 1037. Kroten per kg 5, per bos 14. Prei 1321. Kassnijbonen 150—182. Tomaten B 2 voortaan 5 kg. per pootbakje. VEILING KAPELLE. 20 september. Br. Hardy 1 75 83, 1 70 82.60 83.70, 1 65 70.95—71.10, 1 60 63—65, 2 75 76, 2 70 75, 2 65 65, 2 60 59, 2 d 55 43—44, 2 d 50 33, grof 43, fijn 2526. Bonne Louise d' Avran- ehes 1 65 64, 1 60 64—65, 1 55 55.70—56.70, 2 60 62, 2 55 55, grof 45. Conference 1 70 54, 1 65 51.50—53.50, 1 60 44.6045.20, 1 55 36.50 —37, 2 65 4849, 2 60 42, 2 55 34. grof 27— 28, fijn 21—22. Tr. de Vienne 2 80 50, 2 75 52, 2 70 61, 2 65 5859, 2 60 55, 2 d 37, grof 44, fijn 30. Pitmaston Duchesse 2 80 37, 2 75 41, 2 70 42, 2 65 38, 2 d 21, grof 25, fijn 11. Br. Lebrun 85 42, 1 65, 48, 1 55 41. 2 65 42, 2 55 37, 2 d 23, grof 27, fijn 19. James Grieve 1 85 29, 1 80 29, 1 75 31.30 31.50. 1 70 32.10—32.40. 1 65 28—28.50, 2 80 25, 2 75 26—27, 2 70 27, 2 65 24—25, 2 d 60 21, 2 d 55 18, 2 d 50 14. grof 19.30—20.05, fijn 1516, Cox Orange Pippin 1 80 55, 1 75 58, 1 70 57.1058.20, 1 65 47.50-48.70, 1 60 4345, 2 75 51, 2 70 48, 2 65 38, 2 60 36. grof 3234, fijn 13. Bramley Seedling 1 90 25, 1 80 30, 1 70 25, 2 80 25, 2 70 22. 2 d 15, grof 14, fijn 13. Jacq. Lebel 1 75 27, 1 65 24, 2 75 21, 2 65 19, 2 d 15, grof 14. Manies Cod lin 1 70 15, 1 75 16, 1 65 14, 1 60 14, 2 70 14, 2 65 14, 2 60 15, 2 d 14, grof 14, fijn 13. Transp. de Cronsels 1 80 1920, 1 75 20, 2 80 17, 2 75 17, 2 70 18, 2 85 16, grof 14, fijn 13. Zigeunerin 1 80 13, 1 75 14—15, 1 70 13, 1 65 12, 2 80 13, 2 75 14, 2 70 14, 2 65 14, 2 d 13, grof 13. Sllisons Oronge 1 75 32, 1 70 31—33, 1 65 28. 2 70 28, 2 65 25, James Grieve Lired 1 80 31—34, 1 75 31—37, 1 70 34, 1 65 31. Tr. de Cronsels ongesort. 17. Jacq Lebel ongesort. 16. Lanes P. Albert onges. 15. Tydemann Early Worchester 1 80 55, 1 75 58, 1 70 53. Signeur d' Esperen 1 60 74. 1 53 64, 2 65 63, Ingrid Marie 1 70 40. gepl. kroetappels 12, val kroetappels 6.20. Tomaten export in kratten van 6 kg: 1 A 382, 1 B 455. 1 BB 349, 1 C 332, 2 A 293, 2 B 288, 2 C 168, 2 BB 150. Bramen per ds. 1 3248. 2 3034. Aardbeien p. ds. 2 52, 3 34. Druiven per kg 1 149—169, 2 103—129. Meloenen per stuk 1 101. Kasperziken p. st. 5.5019. Pruimen: Warwick Droper 1 72 III, 2 28—37, grof 58—91, fabr. 14—19. Mo- naroij 1 91140. 2 39. grof 7396. Rademaker 1 143, grof 53. Jefferson 1 8485. 2 31—21. Burbank Giant 1 3658. 2 1117, grof 16 24, fabr. 810. Rode Eierpruim grof 47. Abrikoóspruim 2 33. grof 52, afbr. 1114. Aardappelen: bonken 1214, kriel 1.50. Groenten: Bloemkool 86. Andijvie 2133. Sav. kool 1112. Pronkbonen 7891. Bos peen 1012. Prei 3539. Bosselderij 35. Witte kool 89.50. Dubb. pr. bonen 79 101. Kropsla 15. Kassnijbonen 105. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen, aanvoer 2956 kg 75213. Bot 32 kg. Tong 12 kg. Schol 3 kg. Paling 1 kg. Visiever 3 kg. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré 15.40 Eigenheimer 12,10,70. Bintjt 9, 7.70. bonken 13.70. Aanvoer 53 ton. Hiermede vervullen wij de droeve plicht mede te delen dat het God behaagd heeft, na een langdurig:, doch gedul dig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen onze lieve, on vergetelijke man, va der, behuwd- en groot vader ENGEL LAVOOY, echtgenoot van J. Lavooy-Kole, op de leeftijd van 75 jaar. „Wij treuren, doch niet als degenen die geen hoop hebben". Uit aller naam. J. Lavooy-Kole Kruiningen, 20 september 1963, Burg. Vogelaarstr. 29. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dins dag 24 september te 13.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Kruiningen. Heden werd door de Here van ons weggeno men onze lieve opa E. LAVOOY. Dick Engel Kees Jacqueline Kruiningen, 20 september 1963. Heden nam de Heere tot Zich, Zijn kind, on ze lieve, zorgzame va der, behuwdvader en grootvader. JACOBUS MARINUS STITRM, weduwnaar van Riesje Melis, op de leeftijd van 76 jaar. Ps. 116 5-9. Veere: Chr. Sturm Utrecht: W. de Wolf-Sturm A. N. de Wolf Joop Veere, 20 sept. 1963, Veerseweg B 73. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op dinsdag 24 september om 12-00 uur, op de al gemene begraafplaats te Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5