Ook in raadsvergadering bleek geduld een schone Vlissingen zaak Fruitweek prijsvraag P.Z.C. Miljoenen voor Kanaal Terneuzen-Gent Uitbreiding Rijksarchief Zeeland ALMANAK GOES ZIJN HET GRENSWIJZIGING SAWEMA N.v Felle wielerstrijd in Oostburg verwacht ÉÖRfJ In Frankrijk is Silver Match even bekend (en bewonderd!) als 'Chartres en Sartre' SILVERMA TCHjas Goed draaien Zeeuwse Afscheid KL0ETINGE EN EENS OVER EEN MAAK VAN UW SPAARGELD u Stof DOKTER VAN DER SLIKKE TE MIDDELBURG OVERLEDEN Gunning betimmeringen in het gemeentehuis C. Jansen speelde simultaan tegen s.v. „Middelburg" STREMMING WERKSLUIS KANAAL VAN TERNEUZEN V olksdansweekend C.J.V. in Goes P.T.T.-VERBINDING GOES-MIDDELHARNIS SPORTWEDSTRIJDEN VOOR P.Z.E.M.-PERSONEEL TE VLISSINGEN Wegen Bijdrage veren Deltawerken M w - fi «Bi HET WEER IN EUROPA SLUITSTUK RESTAURATIE VAR BET ABDUCOMPLEX Vanzelfsprekend eigenlijk: Silver Match gasaanstekers zijn elegant en bovendien onbeperkt bedrijfszeker! Repareren is nooit nodig: als één van de mechanische onderdelen niet feilloos in orde is, kunt u dat gratis laten vervangen. Meteen. U hebt op Silver Match een levenslange 'waar u ook bent'- garantie! Altijd safe - onbeperkt gegarandeerd. h Eenhoofdig publiek tenslotte moed op Anderhalf uur besloten zitting over de verkoop van grond aan N.V. „De Schelde Bijna f 6 milioen voor Zeeland uit het Provinciefonds VOORSTEL IN RAAD KLOET1NGE Centrale verwarming Woning in „Zuid" Goes onder de kap 1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 (Advertentie) "fill 1 l'|ll)llll»'IHI«IHH ll«llln iIIIHiii^' >^„0.75 Vcure" f1 .SILVER MATCH GEEFT VUUR AAN DE HELE WERELD!. De gemeenteraadsvergadering van Vlissingen is gistermiddag een zaak van ge duld geweestZoals gewoonlijk zou deze zitting om twee uur beginnen, maar in de loop van de ochtend kregen de raadsleden en de pers het verzoek om toch maar een uurtje later te komen. Het publiek echter kwam in de persoon van één man wél om twee uur opdagen. „Kom maar om drie uur terug, dan begint de vergadering", zei een wachtende bode. Het publiek deed dit, trof om drie uur wel de raadsleden, maar niet de burgemeester, de secretaris en twee wethouders aan. Inmiddels was namelijk weer 'n bericht binnengekomen: het zou wel tot half vier kunnen duren eer de burgemeester, zijn wethouders en zijn gemeentesecre taris zouden arriveren. Ten slotte werd de raadsvergadering om veertien minuten voor vier door burgemeester mr. B. Kolff geopend. Natuurlijk had de burge meester een verontschuldiging: een plotseling georganiseerde bespreking in Rot terdam had voor deze raadsvergadering roet in het eten gegooid. Het eenhoof dige publiek luisterde geïnteresseerd. Daarna tikte de klok 'n half uur weg tijdens de tijdrovende schriftelijke onderwijsbenoemingen, maar het publiek bleef man moedig present. Juist toen het interessant zou worden bij een voorstel tot grondverkoop aan de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" werd ech ter opnieuw het geduld van het publiek op de proef gesteld: de burgemeester schorste de openbare vergadering voor een besloten zitting van de raad. Toen om tien voor zes na ruim anderhalf uur besloten zitting eindelijk de openbare vergadering weer geopend werd, was er helaas geen publiek meer... te zeggen. De heer S. J. Adriaanse (k.v.p.) had niettemin toch nog een vraag: „We verliezen nu ook een loswal aan de Houtkade, die met name nog al eens gebruikt werd door jachten, staat er iets tegenover, bijvoorbeeld bij de Keersluis?", zo wilde hij weten. „B. en w. beraden zich daarover", zei wethou der F. G. Smit, „en tezijnertijd zullen we met een voorstel komen". „De stadhuisgrond is nu verkocht aan „De Schelde", maar wanneer kunnen we het raadhuis ontruimen", vroeg de heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) ,In de vol gende zomer, omstreeks juli", zo ver wachtte de heer Smit. En de heer H. van Rooijen (prot. chr. fractie) dacht aan de toeristen in het bijzonder en het publiek in het algemeen: „Nu komen er velen op de Houtkade een kijkje nemen naar het bouwen van schepen op „De Schelde". Kan het pu bliek in de toekomst nu niets meer zien?", informeerde hij bezorgd Maar daaraan hadden b. en w. ook gedacht: „Van „De Schelde" hebben we de toe zegging gekregen, dat er een afschei ding komt, die het mogelijk maakt de werkzaamheden op de werf te zien", al dus wethouder Smit. Daarna bekrachtig de burgemeester Kolff het besluit van de raad met een forse hamerklap. Het besluit houdt in, dat N.V. Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" voor al de genoemde straten en grond een be drag van 461.797,50 moet betalen. Vanzelfsprekend had het te laat arrive ren van burgemeester Kolff, de wethou ders en de gemeentesecretaris wel een gegronde r eden. Samen met b. en w. van Middelburg had het Vlissingse gemeen tebestuur in Rotterdam namelijk een on derhoud gehad met de directie van het aannemingsbedrijf Van Vliet en Van Duist over de bouw van 600 woningwet woningen in de dubbelstad. Zoals bekend zullen deze woningen volgens het sys teem Pronto worden gebouwd. Nu gaat deze zaak goed draaien", zo vatte wet houder F. G. Smit het resultaat van dit onderhoud samen. In de raadsvergadering bracht een voor stel om afwijzend te beschikken op ver zoeken om subsidieverhogingen voor het Zeeuws Studiefonds en het Vlissings Studiefonds dhr. Knoop nog even in het geweer. Hij vroeg deze zaak nog eens ernstig te bezien bij de samenstelling van de volgende begroting. Wethouder W. Poppe kon echter laten weten, dat er nog altijd de mogelijkheid van een in- singse ingezetene, die wilde studeren, moest worden afgewezen. „Vorig jaar was het wel op het kantje af, maar nu is de financiële positie weer wat beter. Als we iemand zouden moeten afwijzen, is er no galtijd de mogelijkheid van een in cidentele subsidie", zo beloofde hij. En daarmee was ook de heer Knoop tevre den gesteld. Het was inderdaad een belangrijk agen dapunt, dat de raadsleden anderhalf uur lang in de ban van een geheime zitting hield: een voorstel tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de Houtkade, het Droogdok (oostzijde) en de Kouden hoek en van gedeelten van de Flessen- straat en de Onderstraat en tot verkoop van deze straten en straatgedeelten, als mede van de ondergrond en de tuin van het stadhuis en van de ondergrond van de archiefbewaarplaats aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde". Kortom: de hele „stadhuishoek" werd aan „De Schelde" verkocht. Toen de raad ten slotte weer open baar werd, zei burgemeester Kolff er zelf van: „Ik zou willen vaststel len, dat het hier om een zeer belang rijk besluit gaat. Het is in feite de be zegeling van een ontwikkeling sinds 1875. Ik zou niet graag zien, dat „De Schelde" in de stad nog verder om zich heen grijpt. Maar het :s een ont wikkeling men kan er al of niet blij mee zijn die onvermijdelijk was en die toch wel grote welvaart in Vlissingen heeft gebracht". Ten slotte toonde de heer Kolff zich ver heugd over het feit, dat de raad na de langdurige onderhandelingen met „De Schelde" nog „zo vlot" akkoord is gegaan met dit voorstel. Vanzelfsprekend was er na anderhalf uur in besloten zitting vergaderen in de openbare bijeenkomst niet veel meer Iets rectificeren in een dagblad is altijd het uiterste. Daarin kun je je niet meer vergalopperen 't is té definitief. Een op Walcheren verschijnend advertentieblad on ze deelnemingis het onlangs tóch overkomen. Het liet een Middelburgs, zich op het terrein van de elektra bewe gend bedrijf uitroepen: „En nu de klap op de vuurpijl. Heerlijk verwarmde daken, f 98". Nou, voor een verwarmd dak heb ben wij wel honderd gulden over voor een deken, als bedoeld, is het geen giebelegein. Dus rectificeerde het blad de vol gende week coulant: „De klap op de vuurpeilGenoeg zo. Met de dekens was het verder in orde. Advertenties zijn altijd boeiende leesstof. Uit onze eigen P.Z.C. en eveneens uit Middelburg komt de ze: „Voor direct winkeljuffrouw gevraagd bij levensmidd.elenbe- drijf. Zelfbediening". Zal dat meis je even een rustig bestaantje krij gen. Minder rustig ging het toe m de etalage van de Vlissingse man in huishoudelijke artikelen met een aversie tegen gezag en overheid. Hij zette z'n uitstalkast vol be zems. Een geringe hoeveelheid met kleine stelen, een fiks aantal met grote stelen. Hij schreef er bij: „Grote stelen en kleine stelen, grote stélen het meest". Ter geruststelling: 't is al heel wat jaartjes geleden. De zeer recente advertentie in onze eigen kolommen van een groot magazijn slaat voor van daag alles door de discrete noot: Meer dan 40 jaren termijnbeta ling". Afmattend hoor. Gelukkig komt er aan alles een end. Burgemeester Kolff sprak woord ten afscheid tot de nog een e heer Ebling: U bent nog niet zo lang in ons midden, namelijk sinds 30 maart 1962. Maar U had al direct zitting in de belangrijke commissie van gemeentewerken. We hebben IJ leren kennen als een consciën tieus lid van de raad en we hebben steeds veel belangstelling van IJ onder vonden". De heer Eblink bekende, dat hij aanvankelijk tegen het raadslidmaat schap had opgezien, „maar de ontvangst van b. en w. en de raad hielp mij over mijn bevangenheid heen". Tijdens de rondvraag vroeg de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.) of er nog gedacht wordt aan een excursie naar net water loopkundig laboratorium in verband met de boulevardplannen. Burgemeester Kolff beloofde attent te blijven ten aan zien van deze zaak. De heer S. Joustra (p.v.d.a.) drong aan op verbetering van het trapje van de Van Woelderenlaan naar de Kenau Hasselaarstraat. „Als de brug in de Bonedijkestraat gereed is. lijkt het beter de bussen niet meer door de Van Sottegemstraat te laten rijden" meende de heer S. J. Adriaanse. Wet houder W. Poppe wist, dat het Streek vervoer Walcheren de busdiensten ge heel zou herzien als de brug weer ge reed is. Gisteravond is in zijn woning te Middel burg na een langdurige ziekte overle den de arts P. C. J. van der Slikke. De heer Van der Slikke werd op 2 de cember 1889 in Stavenisse geboren. Op 15 januari 1916 behaalde hij te Amster dam zijn artsexamen, waarna hij ge meentearts te Maasdam was tot 1917. Van 1914 tot 1919 was hij reserve-offi cier van gezondheid, waarvan de laat ste twee jaar in de functie van chef geneeskundige dienst. Na de eerste we reldoorlog vestigde de heer Van der Slikke zich te Zwijndrecht, waar hij tot 1935 praktijk uitoefende. In dit jaar trad hij in dienst van de gemeentelijke geneeskundige dienst van Rotterdam, waar hij in 1941 tot waarnemend direc teur werd benoemd. Tijdens de bezet ting vervulde de heer Van der Slikke een functie bij de luchtbeschermings dienst, die aïj na de oorlog nog tot 1947 vervulde,waarna hij om gezondheids redenen ontslag nam. In mei 1948 volg de ziin benoeming tot gemeentearts van Middelburg, welks functie hij tot 195? vervulde. Blijkens de begroting van het provincie fonds zullen de provinciale besturen op grond van de bestaande verdeelsleutel naar oppervlakte en aantal inwoners in 1964 op basis van de geraamde op brengst van ruim een dozijn belastingen 92.507.450 ontvangen. Zeeland ont vangt 5.932.345. Tijdens deze vergadering werden de ge loofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer W. van Leeuwen, on derzocht en in orde bevonden. De heer Van Leeuwen zal de plaats innemen van ir. J. B. Ebling, die zoals bekend naar Heerlen vertrekt. Kloetinge en Goes zijn, zoals bekend, het eens geworden over een grenswijziging tussen beide gemeenten. De gemeente raad van Kloetinge zal nu in de verga dering van 25 september 's avonds half acht een voorstel van b. en w. behan delen om de grenswijziging er via een Koninklijk Besluit door te krijgen. De raad van Goes heeft zulks al gedaan. „Over de grenswijziging van Goes en Kloetinge zijn de laatste jaren al diver se voorstellen gedaan. De naar aanlei ding van deze voorstellen genomen be sluiten hebben tot nu toe nog niet het resultaat gehad, dat een wettelijke re geling dienaangaande werd getroffen". Aldus schrijven b. en w. van Kloetinge aan de raad. B. en w. van Goes hebben enige tijd geleden een gesprek gehad met b. en w. van Kloetinge. Het initia tief hiertoe ging uit van het Goese col lege. Uit dit gesprek is gebleken, dat nu tussen beide partijen overeenstemming bestaat over het beloop van de nieuwe grens tussen beide gemeenten. De voor gestelde grenswijziging komt praktisch neer op het voorstel van Gedeputeerde Staten van 29 maart 1960, de nieuwe grens krijgt alleen een wat meer recht beloop. Begroting De raad zal verder de gemeentebegro ting voor 1964 en een nieuw huurregle- ment voor gemeentewoningen vaststel- len. B. en w. komen met een voorstel de betimmeringswerkzaamheden in de raadzaal, de burgemeesterskamer en de commissiekamer onderhands aan te besteden en te gunnen aan de fabriek van betimmeringen Slabbekoorn te Goes voor totaal 51.463,39. De raadsagenda vermeldt nog een voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten van 10 tot 12,50 per jaar, ingaande 1 januari 1964, een voorstel van b. en w. om de heer J. Kopmels te Kloetinge 22.004 aan te bieden als koopsom voor het erfpachts- recht op de woning met erf Oude Sin gel 2 en tevens een rechtsgeding voor onteigening van deze woning met erf aan te spannen, omdat men deze wo ning met erf nodig heeft voor de reali sering van het havenplan Goes. De raad zal zich verder bezighouden met verlening van de ontruimingster mijn van de woning Schoolstraat 22 tot 26 maart 1964, met een voorstel om de verplichte sluiting van de kapperszaak van woensdag op maandag na 1 uur te zetten en met een voorstel om de heèr M. J. van Boven met ingang van 1 ja nuari 1964 eervol ontslag op verzoek te verlenen als onderwijzer aan de o.l.s. in verband met een benoeming tot hoofdonderwijzer te Heerjansdam. De schaakvereniging Middelburg" heeft vrijdagavond haar nieuw seizoen geopend met een simultaanwedstrijd, waarbij de Zeeuwse schaakkampioen Cor Jansen als simultaanspeler optrad. Aan 29 borden waren spelers van de hoofdstedelijke schaakclub, alsmede een 10-tal niet-leden tegenstander van Cor Jansen, die uiteindelijk met een uitstekende score deze wedstrijd af sloot: hij behaalde 25,5 punt uit de 29 partijen. Er was één overwinnaar van de Zeeuwse kampioen, namelijk de Mid delburgse h.b.s.-er Rob Hahlen, waarna M. Meijer, P. van Bennekom, M. J. de Vries, H. D. Portier en Leo Damen, een remise bereikten, overigens na arbitra ge, die wegens tijdgebrek toegepast moest worden. Advertentie Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 IEDEREEN, die vandaag bij het voorbijtrekken van het negende ZEEUWSE FRUIT- CORSO in Goes goed oplet, heeft kans om nog een appel tje-voor-de-dorst thuisge stuurd te krijgen. Vandaag is namelijk de dag, waarop de oplossingen voor de FRUIT-PRIJSVRAAG van de Provinciale Zeeuwse Cou rant zullen binnenstromen. Vóór acht uur vanavond moeten de antwoorden op de vijftien vra gen van deze puzzel in de brieven bus van ons bureau te Goes Grote Markt 2 zijn gedepo neerd. De vragen zijn te vinden in onze speciale FRUITRRANT- 1963 van donderdag 12 september, op pagina 11. De beste antwoorden zullen zo- als wij toen al aankondigden worden beloond met leuke geld prijzen, in de vorm van waarde bonnen. Deze zijn inwisselbaar bij de Goese Middenstand. Er ligt een hoofdprijs klaar ter waarde van: Vijfentwintig gulden Verder zijn er: Drie waardebonnen van 10. Tien waardebonnen van 5. Tien waardebonnen van 2.50. ln verband met het plaatsen van een dubbele basculebrug over het buiten- sluishoofd van de Westsluis te Terneu- zen, zal de scheepvaart door deze sluis volledig zijn gestremd op maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 oktober 1963 respectievelijk van plm 8.30 tot 16.30, van plm. 9.30 tot 17.30 en van plm. 10.00 tot 18.00 uur, of zoveel korter als mo gelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. De scheepvaart zal gedurende deze stremming als volgt worden geregeld: schepen, welke reglementair door de Westsluis moeten schutten en geen gro tere afmetingen hebben dan 80 m leng te, 11,20 m breedte en 5,20 m diepgang, zullen zoveel mogelijk door de Midden- sluis te Terneuzen worden geschut. Binnenschepen met een lengte tot 55 m, een breedte tot 7.50 m en 3 m diepgang, uitgezonderd tankschepen geladen met benzine of butaan of niet ontgaste ledige benzine- of butaantankschepen, zullen zoveel mogelijk door de Oostsluis te Ter- neuzen worden geschut. Slot van pagina 1 voer van het huishoudelijk en industrieel afvalwater van de gemeenten in de ka naalzone, maar tevens voor afvoer van het water van enkele polders in België, die via de Zwarte Watering uitwateren op de stadsriolering van Sas van Gent. De minister acht het redelijk, dat de aanlegkosten van het gedeelte van de leiding, dat nodig is voor de afvoer van het Belgische water, voor rekening ko men van het rijk. Een bedrag van vier ton is geraamd als bijdrage in de kosten van verbe tering van de afwatering van het waterschap „Het Vrije van Sluis". Het ligt namelijk in de bedoeling van dit waterschap in 1964 te beginnen Dinsdag aanstaande gaan de eerste 72 nieuwe woningen, die de firma J. M. J. Schrijver Zn. In de Goese „Fruitwijk" (plan-zuid)- neerzet, officieel onder de kap. Burgemeester en wethouders van Goes geven 's middags om drie acte de presence bij deze gebeurtenis. Zoals be kend vormen deze 72 woningen vier blokken de eerste helft van het wo ningcontingent, dat in de Fruitwijk ge bouwd zal worden. Daarna komen nog vier blokken van elk 18 woningen aan de beurt. De Zeeuwse C.J.V. en V.C.J.C. houden op 28 en 29 september aanstaande in Goes een „Zeeuws volksdansweekend". Dat gebeurt in de ambachtsschool aan de Bergweg. Het zal dit weekend gaan om de Engelse volksdans en de squaredans. Dansinstructeur is wika D. E. Hiensch. Het weekend begint 's zaterdagsmid dags om vijf uur en eindigt zondagavond om half zes. Zondagmorgen wonen de deelnemers en deelneemsters een kerk dienst bij in de Grote Kerk, waar ds. W. Janssen zal voorgaan. De P.T.T. heeft op de begroting voor 1964 een bedrag van f 4.900.000 uitge trokken voor uitbreiding van het inter- districtsdraaggolfkabelnet. Hierin is o.a. de verbinding Goes-Middelharnis door de Oosterschelde en de Grevelin- gen begrepen. Volgende week zaterdag zal op de sport velden aan de Baskenburgseweg te Vlissingen de jaarlijkse sportontmoeting voor het P.Z.E.M.-personeel uit de ge hele provincie plaatshebben. De vol gende takken van sport zullen worden beoefend: dames: hardlopen 100 meter, verspringen, hoogspringen, kogelstoten, heren: hardlopen 100, 400 en 800 meter, hoogspringen, verspringen en kogelsto ten, voetbal (ook zal een veteranen- wedstrijd worden gespeeld tussen Vlis singen en Middelburg). De wedstrijden zullen te ongeveer 16.20 uur zijn ge ëindigd, waarna de prijsuitreiking zal geschieden in de conferentiezaal van de Centrale Zeeland aan de Edisonweg te Vlissingen. Voor de wedstrijden zijn di verse prijzen beschikbaar gesteld. Voor de wielerwedstrijden, die het wie- Iercomité Luctor et Emergo te Oost burg vanmiddag (zaterdag) op het Kroonwijkparkoers houdt, bestaat zo wel van de zijde van de adspiranten als van de nieuwelingen een goede belang stelling. Bij de adspiranten, die om 2 uur star ten, verschijnen onder andere in het strijdperk Jan Lens uit Vlissingen, K. Dekker uit Breda, Martin van Opstal uit Breda, J. Beun uit Breda en M. Groezen uit Made. Gezien de inschrijvingen bij de nieu welingen mag hier een felle strijd om de overwinning en daarmee tevens voor het Zeeuwse puntenklassement ver wacht worden, vooral omdat sterke renners als Wim du Bois uit Zuidzande Gaby Minneboo uit Heenvliet en Wim de Wilde uit Oudelande acte de pre sence geven. Voorts komen ook nog aan de start J. van Hoeve uit Zuidzande, W. Pons uit Maasdam, S. Dhondt uit Eede, Wim de Feber uit Sluiskil, Ko de Vrieze uit Souburg, C. Rentmees ter uit Hulst en A. Cornells uit Bier vliet. De nieuwelingen starten om 3 uur. met de uitvoering van verbeterings- werken voor de waterbeheersing in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Reeds enige jaren geleden werd een rijks bijdrage toegezegd, aldus de minister in de memorie van toelichting. Gelden zijn er voorts geraamd voor on derhoud en verbetering van landwegen en oeververbindingen. In Zeeland zal worden voortgegaan met de verbetering van rijksweg 18 op St.-Philipsland en Schouwen 500.000) en met plaatse lijke verbetering van rijksweg 58 op Zuid-Beveland en Walcheren 1.000.000). Voorts zal een bedrag van 200.000 worden besteed aan de ver betering van de traverse door Kapelle- brug in Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen. In 1964 zal tevens worden uitgevoerd de reconstructie van de hoofdrijbaan en de aanleg van een rijwielpad langs rijks weg 18 (gedeelte Steenbergen-Anna-Ja- cobapolder), waarvoor eveneens 200.000 is uitgetrokken. Het totale be drag, dat voor verbetering van land wegen en oeververbindingen is begroot voor Zeeland, bedraagt 2,9 miljoen rijkswegenplanwegen, 600.000 overige rijkswegen en 1.000.000 bruggen en veren. Op de begroting van verkeer en water staat staat een forse bijdrage aan de provincie Zeeland in de exploitatiekosten van de Westerscheldeveren: ƒ4.500.000. Voor werken in het kader van het Sloe- plan is 2.000.000 uitgetrokken. Het betreft hier voortzetting van de reeds enkele jaren geleden aangevangen werk zaamheden. Voor uitbreiding van de handelshaven te Breskens zullen ook in 1964 geen fondsen ter beschikking kun nen worden gesteld in verband met het omvangrijke programma van meer ur gente werken, aldus de minister in de memorie van toelichting. Voor het voort zetten van de uitvoering van werken tot aanpassing van de afwatering en rioolwaterafvoer op Walcheren en Noord-Beveland, alsmede voor het tref fen van voorzieningen aan drooggeval len gronden in het Veerse Meer is 2.000.000 op de begroting opgenomen. Bij de afdamming van de Haringvliet zal 55.000.000 besteed worden voor de voortgezette bouw van de uitwaterings sluizen, met Inbegrip van het maken van stortebedden, een bedrag van 6.000.000 is bestemd voor de voortzetting van de bouw van de schutsluis ten zuiden van de uitwateringssluizen en andere kunst werken. Voor de voltooiing van de af- sluitdam ln de Grevelingen is 4.000.000 opgenomen. De goed op gang gekomen werken in het Volkerak zullen in 1964 23.000.000 nodig hebben, 15.000.000 is bestemd voor voortzetting van de bouw van het sluizencomplex en 8.000.000 voor de aanleg van voorhavens. Bij da begroting 1964 van verkeer en waterstaat is gevoegd het verslag Delta werken, dat een overzicht geeft van de werkzaamheden van 1 juli 1962 tot en met 30 juni 1963 waarin tevens plannen worden aangekondigd. Daarin wordt o.m. opgemerkt, dat de aflevering van materialen voor de Grevelingendam een zodanige vertraging heeft doen ontstaan, dat het zich laat aanzien, dat de sluiting niet eerder zal zijn dan in het vroege voorjaar van 1964. Uitgebreide proefne mingen met verpakt en gestabiliseerd zand hebben zodanige vorderingen ge maakt, dat bij de sluiting van de Greve lingen naast grof grind en stortsteen ook deze materialen zullen worden toe gepast. Wat betreft de drooggevallen gronden in het Veerse Meer wordt melding ge maakt over de vaststelling van de grens tussen het particulier en rijkseigendom. Het overleg is zover gevorderd, dat in augustus een begin kon worden gemaakt met de werkzaamheden, die de ontslui ting en inrichting van het tussen Zuid- Beveland en Walcheren drooggevallen gebied ten doel hebben. lo™ Advertentie) ^BIJ SPAREN^S OP LANGERE j TERMIJN k n NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Brussel, geheel bewolkt, Parijs, geheel bewolkt, Nice, zwaar bewolkt, München, licht bewolkt, Locarno, half bewolkt, Innsbruck, onweer, Rome, licht bewolkt., Madrid, licht bewolkt, Mallorca, onbewolkt, 17 gr. 15 gr. 20 gr. 22 gr. 19 gr. 27 gr. 26 gr. 25 gr. 27 gr. De rijksgebouwendienst zal aan de St.-Pieterstraat en de Balans te Middelburg een uitbreiding van het rijksarchief in Zeeland bou wen. Deze bouw vormt het sluit stuk van de restauratiewerkzaam heden aan het Abdijcomplex. De uitvoering van het werk is opge dragen aan het aannemingsbedrijf B. Stegink te Vlissingen. Op de tekening is de gevel te zien, zoals die aan de St.-Pieterstraat zal worden opgetrokken. In dit gedeelte komt een administratiegebouw met een archiefkel- der, begane grond, verdieping en een zolderverdieping in de kap. De dubbele deur geeft toegang voor de bezoekers aan de expositiezaal en de leeszaal als mede toegang tot de werkkamers. Het depotgebouw van het rijksarchief in Zeeland zal aan de Balans verrijzen. Dit gedeelte bestaat uit een kelder, souter rain, twee verdiepingen en een zolder. Het depot krijgt een opbergsysteem met verrijdbare kasten en heeft een totale opbergcapaciteit van ongeveer 11000 vierkante meter planklengte. WEINIG WIND. Bewolkt en nevelig weer, verspreid voorkomende opklaringen en slechts hier en daar een bui. In de ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen. ZON EN MAAN 22 september Zon op 6.24 onder 18.41 Maan op 11.02 onder 20.47 23 september Zon op 6.26 Maan op 12.08 onder 18.39 onder 21.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2