Chr. bibliotheek in Axel vrijdag geopend Voor huishoudschool in Haamstede eerste steen Kastelein St. Annaland schonk jongen (15) bier AGENDA KERKDIENSTEN Collectie van 5500 boeken Stalag ïl" ZIERIKZEESE MOTORCLUB BESTAAT DERTIG JAAR Knutselaars lijmen metVELPON, omdat't van Ceta-Bever is HERSTEL VAN VLISSINGEN MARKTBERICHTEN WISSEL SCHOUWEN PLAN VOOR CULTUREEL CENTRUM Aanwinst Films in Noord-Zeeland Oudste inwoonster wordt 92 jaar Op woensdag 25 september Corsowagen is zondag in veilingloods te bezichtigen Bloeiende vereniging C. Verton dertig jaar penningmeester NOORD-ZEELAND Eerste bijeenkomst leden N.C.V.B. Oogstprobleem op terrein van Staatsbosbeheer Fraaie uitbreiding boerenleenbank Kantongerecht Tholen Niet voor eerste maal in overtreding ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Axel heeft sinds vrijdag een nieuwe en bijzonder fraaie christelijke openbare leeszaal en bibliotheek. „Voor ons bete kent dit een droom, die werkelijkheid is geworden, na een lange weg met scha duwzijden", zei stichtingsvoorzitter ds. A. van Leeuwen vrijdagavond tot de vele genodigden, die de opening bij woonden. In diens openingsrede kwa men twee belangrijke dingen sterk naar voren, namelijk dankbaarheid voor het geen tot nu toe is bereikt en een groot vertrouwen in de toekomst. Met het riante gebouw in de Stationstraat, kan de stichting ook hoogst tevreden zijn. En wat de toekomstplannen zijn, ver klapte ds. Van Leeuwen ook gedeelte lijk, namelijk achter de bibliotheek een cultureel centrum bouwen voor exposi ties, lezingen etc. Voorts de inrich ting van een dependence in Zaamslag. Ds. Van Leeuwen ging uitvoerig in op de geschiedenis van deze Axelse biblio theek, in 1947 tot stand gekomen onder ds. D. J. Couvée. Ds. Van Leeuwen wees ook op het doel van de bibliotheek en wel met name het brengen van een schat van goede boeken onder de bevol king van Axel. Een schat, die nu is uitgebreid tot het respectabel aantal van 5500. Namens het gemeentebestuur van Axel werden gelukwensen aangebo den door burgemeester M. K. van Dijke, die het gebouw en de inrich ting een aanwinst noemde voor zijn gemeente Hij verzekerde het stich tingsbestuur, dat de raad het subsi diebedrag sinds 1947 opgelopen van f 250 tot f 8500 per jaar gaar ne voteert. „Ik hoop, dat u niet te lang wacht om over uw verdere toe komstplannen te komen praten, om dat de realisering daarvan kan bij dragen tot de culturele verheffing van de bevolking", aldus burgemees ter Van Dijke. Namens het gemeente bestuur zegde hij nog een blijvend aandenken toe. Mejuffrouw W. M. I. Vintges betrok in haar gelukwensen namens het bestuur van de centrale vereniging van open bare bibliotheken, ook de burgerij van Axel. Ook zij bood het stichtingsbestuur een cadeau aan. De heer A. Meesen, sprekend namens het bestuur van de Bond van christelijke openbare biblio theken in Nederland, vond het gebouw modern en smaakvol ingericht. Ook hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een aandenken. De directrice van de christelijke openbare bibliotheek in Hilversum, mejuffrouw Rebel, sprak de hoop uit, dat de bibliotheek zal uit groeien tot een instelling voor geheel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Gelukwen sen werden voorts aangeboden door ds. Van de Koorde, namens de Centrale plattelandsbibliotheken in Zeeland en namens de openbare leeszaal in Goes, (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, tèl. 3865. T.C. WALCHEREN, tel. 3300. VANDAAG Middelburg Electro: Zweedse meisjes in Parijs, 7 en 9.15 uur, 18 iaar. City: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 95 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Peking, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Liefde in de are na, 7 en 9 uur, 14 jaar. Scheldekwartier: Jubileumsamenkomst van het Leger des Heils, 8 uur. N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde"* Tewaterlating motor vrachtschip „Woensdrecht" 12 uur. Goes Grand: De deugd en de ondeugd, 7 en 9 uur, 18 jaar. Museum: expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 25 uur. Grote Kerk: expositie „Zie Gods schep ping", 58 uur. Zeeuws Fruitcorso- eer ste rondgang, 3 uur, prijsuitreiking, 5.30 uur. Grote Markt: show en taptoe har monie „St. Caecilia", 6.30 uur. Tweede rondgang corso, 8 uur. Nassaulaan: open luchtfilm en vuurwerk, 10 uur. Grote Markt: openluchtbal, 10 uur. Terneuzen Luxor: Gekken trekken de kaart, 8 uur, a.l. Concertgebouw. Dwars door de vuurlinies, 7 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Operatie tortel duif, 8 uur, 14 laar. Wielerwedstrijd voot nieuwelingen en adspiranten, 2 uur. Sas van Gent Olympia: De laatste der Vi kingen, 8 uur, a.l Hulst Bioscoopgebouw. De titanen, 8 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Seminole, 8 uur, 14 jaar. Bevrijdingsherdenking, 118 uur Zuidzande Ooft- en tuinbouwtentoonstel ling, 3 uur. Biervliet Ploegkampioenschappen van West Zeeuwsch-Vlaanderen, terrein van de heer Thomaes, 3 uur. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": expositie G. Lataster, 921 uur. Zierikzee Concertzaal: Jerry als loopjon gen, 8 uur, a.l. Haamstede Bioscoop Bom: Stalag 17, 8 uur 14 jaar. Ouwerkerk De vier bannen: start oriënte- ringsrit M.C. Sparta, 7.30 uur. St. Maartensdijk De Gouden Leeuw: Het brandende circus, 7.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: West side story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Zorro en de drie musketiers, 6.45 en 9 uur, 14 jaar MORGEN Middelburg Electro: Zweedse meisjes in Parijs, 3.30 en 7.30 uur, 18 jaar. City: 55 dagen in Peking, 2.30 en 8 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 95 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Peking. 3 en 7 uur, 14 jaar. Luxor: Onder vreem de vlag, 3 uur, 14 jaar. Liefde in de arena, 8 uur, 14 jaar. Goes Grand: Jerry als looplongen, 3 uur, а.l. De deugd en de ondeugd, 7 en 9 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor; Gekken trekken de kaart, 4.30 en 8 uur, a.l. Dwars door de vuurlinies, 2 uur, 14 laar. Concertge bouw; Dwars door de vuurlinies, 7 uur. 14 jaar. Oostburg - Ledeltheater: Operatie tortelduit. 8 uur, 14 jaar. Axel - Het Centrum: De zeerovers van Tor- tuga, 8 uur, 14 jaar. Seminole, 3.45 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Summer Holiday, 3 en 6 uur, a.l. De titanen, 8.30 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: De laatste der Vikingen, 3.30 uur, a.l. Caterina en de zeven dwazen, 8 uur, a.l. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte" expositie van G. Lataster, 1121 uur. Zuidzande Nieuwelingenkoers, 2 uur. Zierikzee Concertzaal: Stalag 17, 3 uur, 14 jaar. Jerry als loopjongen, 8 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: West side story, 3 en 8 uur, 14 jaar. Luxor: Zorro en de drie musketiers, 4, б.45 en 9 uur, 14 jaar. Musketiers van de koning ,2 uur, a.l. en door de heer A. van de Sneppen, namens het katholiek bibliotheekcen trum in Zeeland. De heer K. Booy, oud- hoofd van de christelijke landbouw school, die op dezelfde plaats heeft ge staan als de nieuwe bibliotheek zei dat de cultuur het had gewonnen van de natuur, maar ook hier liggen de schatten voor het grijpen, zo voegde hij eraan toe. Tot slot werd het woord gevoerd door architect M. J. van de Berg, die ook gelukwensen en reeds geplaatste, ge zandstraalde glazen aanbood, mede na mens de aannemer en onderaannemers. Onder de vele genodigden bevonden zich leden van het college van b. en w., de gemeenteraad van Axel, geestelijken, vertegenwoordigers van onderwijsin stellingen en tal van organisaties en ver enigingen. De avonturen van geallieerde krijgsge vangenen in Duitse kampen tijdens de laatste wereldoorlog nodigen altijd weer tot het maken van films. „Stalag 17" is er een van en bepaald niet de slechtste, daar staat overigens ook de naam van regisseur Billy Wilder wel borg voor. William Holden is de held in dit ver haal, dat handelt over gewaagde ont snappingen en spotternijen met de Duit se wakers. (Concertzaal, Zierikzee en hotel Bom, Haamstede). In de Concertzaal is ook Jerry Lewis weer eens te zien. Ditmaal in „Jerry als loopjongen", waarin Lewis voor de gek ste verwikkelingen zorgt als hij als loop jongen in Hollywood werkzaam is. In de „Gouden Leeuw" te St.-Maartens- dijk een tweetal films: „Het brandende circus" en „Zonen der woestijn". De laat ste met de „dikke" en de „dunne" in de hoofdrol. De oudste inwoonster van Oosterland, de weduwe De Vin-Meerman, wonende aan de Lage Maireweg hoopt op 24 sep tember haar 92ste verjaardag te vieren. IN HAAMSTEDE zal aanstaande woensdagmiddag de eerste steen worden gemetseld voor de nieuwe protestants christelijke Iandbouwhuishoudschool. De oud-voorzitter van de stichting tot op richting en instandhouding van het pro testants christelijke huishoudonderwijs, ds. J. van Vliet, zal deze officiële han deling op het bouwterrein in het nieuwe uitbreidingsplan-zuid achter de Burgh- seweg verrichten. Verschillende verte genwoordigers van de Z.L.M., het ge meentebestuur, van personeel en leerlin gen zullen hem daarbij op de han den kijken. Want het is een belangrijk moment voor de huishoudschool in Haamste de. De „eerste steen" geeft aan, dat het L-vormige complex nu dan toch in vlot tempo van de grond kan ko men. En dat is nodig: de docenten en de meisjes zitten er in hun sombere behuizing van de oude openbare la gere school aan de Noordstraat om te springen. Sinds de Z.L.M.-bestuurders plannen door het hoofd begonnen te spelen over nieuwbouw werd het huidige onderko men steeds oncomfortabeler. Alleen de hoognodige onderhoudskarweitjes wer den nog uitgevoerd en voor het overige was het een kwestie van wachten. Dat heeft voor de Haamsteedse huis houdschool lang geduurd. Het ontwerp van de N.V. Bouwkundig Ingenieursbu reau P. D. Stuurman te Waddinxveen ligt al verschillende jaren op tafel. Maar steeds rezen er weer nieuwe moeilijkhe den. De aanbesteding moest zelfs op het laatste nippertje weer worden uitgesteld. Maar eindelijk kon de Burghse aanne mer C. Bijkerk dan toch begin dit jaar aan het werk. Op een koude morgen in maart dreef de heimachine de eerste ru we sparrepaal op het kale bouwterrein de grond in. Nadien zijn er nog enkele honderden gevolgd. De fundamenten ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokter W. Bontkes, Touwbaan 20, tel. 2280, Brouwershaven, Noordgouwe en Dreisehor: dokter W. Terpstra, Brouwersha ven, Noordgouwe en Dreisehor: dokter W. Terpstra, Brouwershaven, tel. 01119280; Oos terland en Bruinisse: dokter J. W. de Put ter te Oosterland, tel. 01114280. Stavenisse. St. Maartensdijk en St. Annaland: dokter A. C. J. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665— 400; Tholen, St. Philipsland, Itw. Vossemeer, Oud-Vossemeer en Poortvliet: dokter H. Menger, Voorstr. 15, St. Philipsland, tel. 01677500 en dokter P. J. Duinker, Hoogstr. 48, Tholen, tel. 01660—500. ZONDAGSDIENSTEN DIERENARTSEN. Voor Schouwen-Duiveland: dokter C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, tel. 01110218. konden worden gelegd. Langzaam wer den de contouren van het gebouwencom plex op de 58 are metende bouwopper vlakte zichtbaar. De school krijgt een vleugel, waarin twee naailokalen worden ondergebracht, een theorie- en een praktijklokaal en een hal met kamer voor de directrice, verwarmingskelder en keuken. Een rui me moestuin en een siertuin zullen hel schoolgebouw omzomen. Een fietsen bergplaats zal het geheel completeren. De directrice, mej. E. v. d. Stadt, haar staf van personeel en de meisjes volgen de bouw op de voet. De „eer ste steen" betekent dat het laatste stukje wachten nu is aangebroken. Voor de Z.L.M. en het stichtingsbe stuur een reden te meer om er wat feestelijk vertoon aan vast te kno pen. De praalwagen van de Westhoek voor het fruitcorso te Goes is dinsdagmiddag nog zonder fruit, uit Burgh vertrokken. Omstreeks 5 uur werd de A.M.Z.-garage in Goes bereikt waar de wagen verder gereed zal worden gemaakt. Vrijdag avond brachten auto's de laatste ploeg mensen die niet meer terug komt voor zaterdagnacht, na afloop van de festi viteiten. Dan zijn inmiddels weer vele honderden uren aan de opbouw van de wagen genoteerd en uiteindelijk zal van morgen omstreeks 10 uur de uitbeelding van „Japan" zijn voltooid. Op de wagen komt een voorstelling uit het oude Japan. Op de achtergrond een der bekendste vuurspuwende bergen uit Japan le Foeji Yama, met daarachter wat oude Japanse zomerhuisjes en er in een slavenhandelaar. Nog iets verder een kooi met een Japanse slavin. De wa gen is even lang als vorig jaar, dus bijna 10 meter, maar de breedte is iets meer. Zaterdagavond met de laatste boot komt het gevaarte terug. Zondagmiddag vanaf half twee is de praalwagen in de grote veilingloods aan de Hogezoom van nabij te bekijken. Maandagavond maakt ze de langzamer hand traditioneel geworden avondtocht door Renesse, Haamstede en Burgh met medewerking van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede". De combinatie Witte van Haemstede en Luctor et Emergo uit Renesse was ook ditmaal uitgenodigd voor muzikale op luistering van het fruitcorso, doch deze bijzondere uitnodiging is afgezegd moe ten worden omdat Haamstede op die dag niet over voldoende muzikanten be schikt. Met een feestavond voor leden, dona teurs en controleurs zal de Zierikzeese motorclub „Sparta" vanavond (zater dag) haar 30-jarig bestaan vieren. Met een avond-oriënteringsrit vanaf het pa viljoen „De Vier Bannen" te Ouwer kerk en een feestelijk samenzijn met prijsuitreikingen in de Graanbeurs van Zierikzee. De in 1933 opgerichte vereniging heeft een boeiende geschiedenis achter de rug. Het organiseren van vele wedstrijden behoorde tot de belangrijkste evenemen ten van „Sparta". Voor de oorlog zijn er vaak grasbaanraces gehouden. Al kort na de oprichting moest men de motor en rijwielclub splitsen en kwam de af deling trapfietsen onder een zelfstan dig bestuur te staan. Een behoorlijke training maakte het voor verschillende leden mogelijk, dat zij een jaar na de start bij grasbaanraces in Vlissingen eerste prijzen mee naar huis namen. De oorlogsjaren betekenden voor de actieve vereniging een noodgedwongen periode van rust. Met veel enthousias me werd dan ook op 6 augustus 1945 weer gestart met de motorsport. En sindsdien is het steeds in stijgende lijn gegaan. Het aantal leden van de op richting verdubbelde en bedraagt nu zeventig. Met het organiseren van grote ster- ritten plaatste Sparta zich in de na tionale belangstelling. Dergelijke rit ten werden verreden bij het 1100- jarig bestaan van Zierikzee in 1949 en in 1954 en 1955 om vele auto- en motorbezitters in de gelegenheid te stellen een kijkje te nemen in het toenmalige rampgebied. Rond 1950 was het gedaan met de gras baanraces. De belangstelling hiervoor taande. Het bestuur heeft nog wel ge probeerd deze tak van motorsport bij leden te animeren door aankoop van negen motoren. Dit heeft echter geen succes gehad. Twee jaar later werden de motoren weer verkocht. Belangstelling van de leden en ook ve le niet-leden ging uit naar oriënterings- ritten. Dit is voor Sparta een gelukkige omschakeling geweest. Per rit kan men nu rekenen op ongeveer 50 deelnemers. In 1959 is men begonnen om bij de oriënteringsritten het kampioenschap van Schouwen-Duiveland te verrijden. Uit de vijf ritten worden de drie beste geklasseerd voor het kampioenschap. In 1960 heeft men een dergelijke rit verreden ten bate van de kankerbe strijding. Vanaf 1955 wordt nu ook re gelmatig deelgenomen aan de door de K.N.M.V- georganiseerde verkeerscom- petitie. Het kampioenschap hiervan in Zeeland hebben de Zierikzeese Sparta nen vijfmaal achter elkaar (1955-1959) gewonnen. Een bijzonder evenement van Sparta is de eierzoekrit, die jaarlijks met Pasen wordt verreden voor de kin deren van de leden. Uiteraard heeft ook het bestuur van Sparta in de loop van de jaren vele wij zigingen ondergaan. Alleen de penning meester, de heer C. Verton Is gebleven. Dertig jaar lang heeft hij de financiën beheerd. Voor een penningmeester een zeldzaam jubileum, waaraan het be stuur zeker niet voorbij zal gaan. Woensdagavond zijn de leden van de N. C.V.B. te Zierikzee voor de eerste maal in dit seizoen bijeen geweest in het Ne derlands hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee. Spreker op deze bijeenkomst was de heer M. J. de Boer uit Spaarn- dam. Zijn onderwerp had als titel „De aanpassingsproblemen van de woonwa genbewoners in de gewone maatschap pij". Spreker maakte allereerst duidelijk wie en wat woonwagenbewoners eigen lijk zijn. De heer De Boer vertelde voorts wat er op het gebied van de sociale voor zieningen reeds voor de woonwagenbe woners gedaan is. Hij maakte daarbij een vergelijking met hoe de toestanden vroeger waren. Na de pauze kreeg de heer De Boer nog verschillende vragen te beantwoorden. De presidente kon de leden uitnodigen voor een voorlichtingsbijeenkomst van de Stichting Nederlands Zuivelbureau op 22 oktober in hotel Concordia in Zierikzee. De oogstwerkzaamheden in Sirjansland zijn dank zij het gunstige weer van de laatste weken praktisch gebeurd. Alleen in liet voormalige Dijkwater is nog een perceel van 14 gemet gerst niet gemaaid vanwege de ongunstige positie van de niet gedraineerde grond. Het perceel is eigendom van Staatsbosbeheer en de landbouwer J. op 't Hof heeft deze grond verder in cultuur gebracht. Men heeft reeds enige malen geprobeerd de gerst te oogsten en daarvoor een ma chine gebruikt met zogenaamde dubbel- Iuehtbanden, maar ook dit heeft niet mo gen baten. Men zal trachten deze week de oogst van dit perceel tot een goed ein de te brengen. Het koren is nog vrij goed en er is geen „nagroei", die het maaien zal bemoeilijken. Het uit 1954 daterende kantoorgebouw van de coöp. boerenleenbank „Ooster land' 'aan het Kerkplein te Oosterland heeft een grondige uitbreiding onder gaan. Als een verbetering kan in de eerste plaats worden opgemerkt, dat de kassier, de heer Poelman, nu een apart werkvertrek heeft gekregen. De familie Poelman heeft hiervoor een woonkamer afgestaan. Ter compensatie echter is aan de overgebleven woonruimte een er ker gebouwd, waardoor nu een zonnige woonkamer is ontstaan. In de boeren leenbank is voorts een nieuwe ruime kluis ingebouwd, ter vervanging van de verplaatsbare kast. Een nieuwe aange brachte centrale verwarming is eveneens een goede verbetering. De ruimer ge maakte wachtkamer biedt nu plaats aan twintig personen. Een glazen wand is geplaatst tussen het grote kantoor en de privéruimte. Deze wand bestaat uit een drietal geëtste glazen met in het midden de bekende zaaierfiguur, en aan de lin kerkant lente-emblemen, terwijl aan de rechterkant een herfsttafreel is aange bracht. Aan alle deuren en ramen is een alarminstallatie bevestigd. Voorts heeft het machinepark van de bank een uit breiding ondergaan. Behalve een boek houdmachine, die op een vernuftige wij ze een viertal handelingen tegelijk ver richt, is er een nieuwe elektrische reken machine gekomen. (Advertentie) Het eerste team van de v.c. Vlissingen, geteisterd door een 9-0 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Helmond, komt in de twee eerstvolgende weekeinden wel voor een vuurproef te staan. Tot tweemaal toe moeten de Vlissingers namelijk weer een uitwedstrijd spelen: zondag aan staande tegen Boxtel en zondag over een week tegen de Spechten. De vraag is natuurlijk: zal Vlissingen zich her stellen van de morele knock out in Hel mond Wie staat er op om nu reeds een antwoord te geven? In ieder geval ge tuigt het van moed om het verliezende elftal vrijwel ongewijzigd weer het veld in te sturen. Alleen Henk van Ooster hout, hersteld van zijn blessure, ver schijnt weer in het elftal op de rechts binnenplaats. Jan de Nooijer neemt dus weer de linksbuitenplaats voor zijn re kening. Vlissingen zal zondag tegen Boxtel laten zien of het mentaal nog ge schokt is door de nederlaag in Helmond. Ten aanzien van Middelburg kan men beslist wél optimistisch zijn. De Zeeuwse hoofdstedelingen hadden in de wedstrijd tegen Brabantia, die zij met 43 verloren, geen greintje ge luk aan hun zijde. Bovendien hebben de Middelburgers tegen Helmond, dat met 50 verslagen werd, wel bewe zen, dat ze hun plaats in deze klas waard zijn. Tongelre, dat op bezoek komt en dat tot nu toe niet verder is gekomen dan een gelijk spel, moet zich daarom niet veel illusies maken. In de tweede klas B beleeft Vlissingen een Zeeuwse derby: Zeeland SportHV V. De Hulstenaren zijn niet slecht van start gegaan, maar de technisch ster kere ploeg van de Vlissingers geven we toch de beste kansen. Evenals Hulst moet ook Terneuzen van VOAB kunnen winnen. Het volledige programma luidt: EERSTE KLAS E BrabantiaHel mond, Middelburg-Ton gelre, SpartaDe Valk, De Spechten TOP, ValkenswaardMOC, Boxtel Vlissingen. TWEEDE KLAS B Zeeland Sport—HW, Rood Wit—Alli ance, Kaaise BoysTaxandria, Roosen daalSteenbergen, Veerse BoysInter nos, TerneuzenVOAB. DERDE KLAS D GrenswachtersNieuw Borgvliet, Dosko Axel, HontenisseMeto, BSCGoes, NSVZeelandia. OdioCorn. Boys. VIERDE KLAS G ZierikzeeNVS, SC GastelVosmeer, CluzonaKruisland, HalsterenDIVO, VES—Schutters, RKFC—Burgh. VIERDE KLAS H BreskensY erseke, BiervlietClinge, OostburgRCS, KoewachtLewedorp- se Boys, SluiskilIJzendijke, Steen Aardenburg. RESERVE EERSTE KLAS Vlissingen 2Willem II 3, Internos 2 Eindhoven 3, NAC 3Veerse Boys 2, TSC 2—Middelburg 2, De Valk 2—Lon- ga 3, PSV 3—BW 3. RESERVE TWEEDE KLAS C Zeeland Sport 2NAC 4, Dosko 2 Corn Boys 2, HVV 2Axel 2, Hontenis se 2Middelburg 3. RESERVE DERDE KLAS C RCS 2Vlissingen 3, Alliance 2Rood Wit W 2, Meto 2Internos 3, Terne azen 2—VOAB 2. „HET is al herhaalde malen ge constateerd, dat uw zaak na slui tingstijd open was. En nu hebt U dit weer. Hoeveel bekeuringen hebt U dit jaar eigenlijk al gehad U hebt zich aan de regels te hou den". Dat waren de reacties van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, op de overtredingen die de caféhouder J. A. van H. uit St.- Annaland vrijdagmiddag voor het kantongerecht Tholen brachten. Hij had een 15-jarige jongeman in zijn café toegelaten én hem bier verkocht. De jongen had later op de avond een ongeluk met zijn bromfiets. „Dat komt ervan", zei de kantonrechter, mr. W. E. van Vloten. „En U helpt daaraan mee". „Maar ik wist niet beter, of hij was 16 jaar", voerde Van H. aan. Hoewel de kantonrechter begrip had voor de moeilijkheid om de juiste leeftijd aan de weet te ko men, ging hij in zijn vonnis boven de eis 10 en 15 van de offi cier: 25 of 5 dagen, omdat Van H. de jongen had binnengelaten en 25 of 5 dagen, omdat hij hem alcoholi sche dranken had verkocht. De caféhouder stond tijdens deze zit ting nog voor een ander feit terecht: het vangen van ondermaatse vis. Het ont- ZONDAG 22 SEPTEMBER 1963. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven: 9.30 ds. Oort; Bruinisse: 9.30 en 5 ds. v. d. Sar; Burgh: 10 Dreisehor: 11 ds. As sendorp; Eikerzee (Scharendijke)11 ds. Lam (H.D.); Haamstede: 10 en 7 ds. Boer; Kerkwerve: 9.30 vic. Kelling; Nieuwerkerk: 10 ds. Westerhof; Noord- welle: 11 ds. v. Liere; Noordgouwe: 11 ds. Oort; Ouwerkerk: 11 ds. v. d. Sar; Oosterland: 10 en 6 ds. Groenewegen; Renesse: 9.30 ds. v. Liere; Serooskerke: 11 ds. Zonneveld; Sirjansland: 10 en 6.30 ds. v. Vliet; Zierikzee, Nieuwe kerk: 9.30 en 7 ds. Lam; Gasthuiskerk9.30 en 7 ds. Assendorp; Zonnemaire: 9.30 ds. Zonneveld. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentsel, Bruinisse 10 en 3 ds. Cou- mou, Haamstede 10 en 5 ds. Boerma, Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker, Ooster land 10 leesd., 3 ds. Becker, Scharendij ke 10 en 2.30 ds. Scholing, Zierikzee 10 en 5 ds. De Vries, Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Den Heeten. Geref. Gem. Bruinisse 10 en c ieesd., Haamstede 10 en 3 leesd., Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Karens, Oosterland 10, 2.30 en 6 leesd., Zierikzee 10, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 leesd., Oosterland 9.30, 2 en 6 ds. v. d. Poel. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 leesd., Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 en 3 leesd., Nieuwer kerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heils Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Geref. Kerk vrijgemaakt). Brouwershaven 10 en 3 ds. Keizer. Ned. Herv. Kerk. Oud Vossemeer 10 en 6.30 ds. Leenmans, Poortvliet 10 en 6 ds. Bakker, Scherpenisse 9.30 en 6.30 ds. Alblas, St. Annaland 10 ds. v. Donkers- goed, 6 ds. Zwanenburg, Stavenisse 10 leesd., 6 kand. v. d. Bank, St. Maartens dijk 9.30 en 2 ds. Catsburg, Tholen 10 ds. Zwanenburg, 3 ds. Alblas (H.D.), St. Philipsland 9.30 kand. v. d. Bank, 2.30 ds. Leenmans. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Verschoor, Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. v. Egmond, Tholen 10 en 5 ds. v. Eg- mond, Anna Jacobapolder 10 en 2.30 '"""id. Sloot. I 'f. Gem. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd., ierpenisse 9.30, 2 en 6 leesd., St.- Annaland 9.30, 2 en 6 leesd., Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd., St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd., 24 sept. 7.30 ds. Suijker. Oud-Geref. Gem. St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd., St. Philipsland 930, 2.30 en 6 ds. Gebraad, Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 leesd. Rehoboth. St. Maartensdijk 7 dienst. Oud Geref. Kerk. St. Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd. lokte mr. Van Vloten de opmerking: „U doet blijkbaar meer in ondermaats goed". In dit geval ging de kantonrech ter met de eis van de officier mee. Van H. kreeg een boete van 25 te vervan gen door 5 dagen hechtenis. De Tholenaar C. A. G. had het tegen het einde van het schooljaar niet zo nauw genomen met de leerplichtwet en toegestaan, dat zijn tweede zoon als schippersknecht bij zijn broer ging va ren, inplaats van de lessen aan de la gere land- en tuinbouwschool te Scher penisse te volgen. Het kwam hem voorlopig op 40 te staan: mr. Van Vloten velde een vonnis van 100 of 20 dagen, waarvan 60 voorwaardelijk. De officier van justitie vroeg een boete van 50 of 10 dagen. „Vroeger werden er bij dergelijke overtredingen vaak la ge boetes gegeven, omdat het gebeurde in geval van noodsituaties. Nu gebeurt het óf uit gewinzucht óf uit onverschil ligheid", stelde hij nog. De kantonrech ter verlaagde de eis in verband met de financiële omstandigheden van de ver dachte. Tot „schuldig zonder strafoplegging" kwamen officier en kantonrechter in de zaak tegen de verdachte De H. uit Ber gen op Zoom: met een boot vissen op een verboden perceel was de hem ten laste gelegde overtreding. De H. gaf toe, dat hij met zijn motorboot op het perceel terecht was gekomen, maar evenals vorige keer toen de zaak ook diende bracht hij te berde: „De boot was defect geraakt, met de stroom af gedreven en toen op de plaat gelopen". Ditmaal was er een getuige A. G. M. uit Bergen op Zoom die zijn lezing van het voorval bevestigde. Een boete van 20 of 4 dagen con form de eis kreeg de vertegenwoor diger J. V. uit Tholen opgelegd. Hij had, toen hij met zijn auto een smalle straat in Tholen uitreed, geen voorrang verleend aan een andere personenwa gen. Bij het uitspreken van zijn vonnis hield mr. Van Vloten rekening met de moeilijke verkeerssituatie van het mo ment. VEILING ROTTERDAM. 19 september. Eigenheimers groot 1113. An dijvie 3013. Sla 2844. Spinazie 1 52—68, 2 3745. Bloemkool IA: 5 stuks per bak 80 96, 6 per bak 7234, 8 per bak 5968. Bloem kool 2A: 6 per bak 5363, 8 per bak 4046, 10 per bak 3743. Dubb. bonen 120150. Snijbonen 170190. Pronkbonen 100110. Witlof 2A 144—174. Uien 10—19. Komkom mers 60-70 24—34, 50-60 23—29, 40-50 17—21. Selderij 1222. Peterselie 1416. Selderij 12-22. Winterpeen 915. Rode kool 716. Gele kool 1926. Groene kool 2024. Prei 3439. Oogmeloenen 4983. Golden Cham pion 200210. Black Alicante 180190. Fran- kenthalers 1 180200. Muscaatdruiven 240 250. Tomaten A extra 415, Al 415, BI 430 435, Cl 390, CC1 220 per bak. James Grieve 1AA 29—36, IA 28—38, 1B 27—37, IC 23—35. Manks Codlin 1AA 2428, IA 15—19, 1B 16—20, IC 13—14. Ellisons Orange 1AA 5657, IA 4347. Benoni 1AA 63—66, IA 37—63, 1B 38—42, IC 23—24. Coxs Orange Pippin 1AA 5561, IA 5258, 1B 4243. Bone Louise s'Avr. 1AA 6367, IA 5366, IB 5155, IC 48. Marg. Marillat IA 4047. Beurré Hardy 1AA 6773, IA 5775, 1B 6369, IC 5564. Triumph de Vienne 1AA 50—71, IA 48—67, 1B 45—66, IC 51—58. Beurré de Merode IA 41—43, 1B 41—42, IC 37—38. Pitm. Duchesse IA 3940, 1B 3940. Tydemans Earley W. 1AA 6065, IA 5258. Aanvoer fruit 170.000 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 20 september. Appels: James Grieve 1 85-90 24—25. 80-85 26—27, 75-80 29, 70-75 30—31. 65-70 23—26, 2 85-90 22—27, 80-85 26—30, 75-80 22—28, 70-75 22—30, 65-70 17—25, 2 D 14—18, 3 gr. 18—21, 3 f. 12—15, kroet 11—13. R. James Grieve 1 85-90 25, 80-85 29, 75-80 30, 70-75 31, 2 85-90 23, 80-85 25, 75-80 27, E0-75 28, 65-70 24, 2 D 17, 3 gr. 20. Cox's O. Pippin 1 80-85 53. 75-80 57, 70-75 54, 65-70 45—47, 60-65 43, 2 85-90 47, 80-85 51, 75-80 53, 70-75 51, 65-70 42, 60-65 31, 3 gr. 26, 3 f. 13, kroet 3 Tydemann E. W. 2 85-90 51, 80-85 57, 75-80 59, 70-75 57, 65-70 40, 60-65 18, 3 gr. 23, 3 f. 10. Tr. de Cronsels 2 85-90 17, 80-85 17, 75-80 17, 70-75 15, 65-70 14, 2 D 13. Ingrid Marie 1 75-80 38. Peren: Br. Hardy 1 75-80 75, 70-75 74, 65-70 66, 60-65 57, 2 80-85 66, 75-80 69, 70-75 68, 65-70 61, 60-65 53, 2 D 55-60 40, 2 D 50 50-55 27, 3 gr. 47, 3 f. 27, kroet 14. Confe rence 1 65-70 48, 60-65 40, 55-60 33, 2 65-70 43, 60-65 35, 55-60 27, 3 gr. 27, 3 f. 19. William Duch. 1 80-85 39, 75-80 44, 70-75 45, 65-70 42, 2 D 60-65 33, 2 D 55-60 17. 3 gr. 16. Bonne Louise 1 70-75 63, 65-70 62, 60-65 61, 55-60 52, 2 65-70 58, 60-65 56, 55-60 50, 3 gr. 39, kroet 12. Tr. de Vienne 2 75-80 55, 70-75 57. Signeur d' Esperen 1 55-60 56. Bramen per doos 1 42. VEILING GOES. 20 september. James Grieve 1 85-90 2833, 80-85 31—33, 75-80 32—36, 70-75 33—35, 65-70 28—31, 2 D 18. 2 85-90 24, 80-85 23—28, 75-80 28—29, 70-75 28—30, 65-70 26, grof 14—24, fijn 1316. Manks Codlin 2 80-85 19, 75-80 15<17, 70-75 15, 65-70 15, 60-65 15, 2 D 14, grof 14—16, fijn 1215. Cox's Orange Pippin 1 80-85 51 75-80 57, 70-75 55—56, 65-70 47—48, 60-65 42—45. 2 75-80 47, 70-75 47, 65-70 37, grof 2833. Bramley's Seedling 1 80-90 19, 70-80 23, 60-70 10, 2 D 10. Zigeunerin 2 80-85 12—13, 75-80 12—14, 70-75 1.1—14, 65-70 13, grof 11—13, fijn 1112. Transp. de Croncels 1 85-90 18—20, 80-85 19—21, 75-80 18—19, 70-75 18—19, 65-70 14—17, 2 D 15, grof 14, fijn 13. Ellisons Orange 1 80-85 37, 75-80 35, 70-75 32, 65-70 25. Br. Hardy 1 75-80 80, 70-75 79, 65-70 69. 60-65 60-63, 2 D 55—60, 43—46, 2 D 50-55 30, 2 80-85 68, 75-80 73, 70-75 74, 65-70 65, 60-65 57, grof 37—47, fijn 13—33. Bonne Louise d' Avr. 1 70-75 63, 65-70 02, 60-65 62, 55-60 54. 2 65-70 61, 60-65 59, 55-60 52, grof 3844. Conference 1 70-75 51, 65-70 50, 60-85 43, 55-60 34, 2 65-70 45, 60-65 40, 55-60 32, grof 2737. Pitmaston Duchesse 1 80-85 36, 75-80 41, 70-75 43, 65-70 37. 2 D 16. 2 30-85 34, 75-80 39, 70-75 32—10, 65-70 29. grof 2024, fijn 17. Triomphe de Vienne 1 80-85 62, 75-80 67, 70-75 64, 65-70 61, 60-65 55, 2 75-80 57—62, 70-75 60, 65-70 49—60, 60-65 48, 2 D 46, grof 38-47, fijn 31—39. Diverse peren kroet 6. Diverse appels kroet 11, val 7. Totale aanvoer hard fruit 8600 kisten. Bramen per doos 1 5254, 2 3552, 3 21. Jefferson 2 15, grof 72. Burbank 1 5762, 2 37, grof 27, fabr. 11. Abrikoospruimen grof 6769, fabr. 40. Warwick Dropper 1 104 123, 2 50, fabriek 28. Monarch 1 111—1118, 2 42, grof 32, fabriek 651. Druiven 1 150 174, 2 121—152. Groenten: Bloemkool A 1 6386, A 2 6079, B 1 3561, B 2 47, afw. 2055. Komkommers A 1 33, B 1 29, C 1 20—27. Kropsla 2 22, C 1 6—20. Meloenen 1 121, 2 71—95, afw. 30. Knolselderij 1 1820. Tomaten A 3852, B 4353, C 2737. Augurken A 80, B 35, C 20, D 14, E 4. Dubb. pr. bonen 2 118137, 3 91. Snijbonen 2 90109. Pronkbonen 2 8384. Waspeen 1 3136, 2 13—16, 2 B 15—16. Uien 2 11. Andijvie 1 36—43, 2 31—33. Prei A 1 3135. Spruiten 88. Peen 89. Prelude 2 8692. Spinazie 2 910. Kroten 2 814. Rode kool 1 711, B 1 5. Groene sav. kool 1 2931, 2 24. Witte kool 1 19. Aardappelen, bonken 11<15, grote 8<12. VEILING ST.-ANN ALAND. 20 sept. Doré gew. 16.50, driel. 8.50. Eigenheimers 13. Rintje gew. 9.10, bon ken 13.60, driel. 6.70. Koopm. Blauwe 9.30. Aanvoer 146 ton. VEILING STAVENISSE Bintjes gew. 8,70—9,10 bonken 13,40. Drielin gen 7.00, Eigenheimers gew. 11.4011.60. Aan voer 1950 kisten. Uien middel 14.00. drielin gen 17,10. pickles 24.10. Aanvoer 17 ton. GRAANBEURS ST. MAARTENSDIJK Tarwe 30—32, Gerst 24—28, Haver 24—25. Kleine erwten 4050. Schokkers 5065. Brui ne bonen 7080. Maanzaad 5560. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 sept. Andijvie 826. Sla 433. Waspeen 1032. Bospeen 2036. Rode kooi 512. Witte kool 812. Sav. kool 1833. Bloem kool 1284. Prei 1122. Komkommers 14 28. Uien 1218. Aardappelen 512. Sperzie bonen 50110. Staakprins. 80196. Snijbo nen 80180. Tomaten 2563. Meloenen 30 105. James Grieve 2035. Triumph de Vienne 5065. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en moedig gedragen lijden, mijn innig geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader PIETER CORNELIS JAN VAN DER SLIKKE, arts, in de ouderdom van 73 jaar. Middelburg: B. van der Slikke-Stehouwer Nieuw- en Sint-Joosland: L. B. H. van der Slikke J. van der Slikke-Kooistra Simon, Piet, Lin, Barbara,Trix Rotterdam: W. van der Slikke H. J. van der Slikke-van Nieuwenhuyzen Middelburg, 20 september 1963. Poelendaeleweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 25 september op de algemene begraafplaats te Mid delburg om 14.00 uur. Geen bezoek, geen toespraken. VEILING MIDDELBURG. 20 september. Tomaten A 1 359, A 2 138, B 1 435, B 3 216, C 1 330, C 2 135. Meloe nen: Oogen 2177. Net 2353. Ananas 22 89. Suiker 5486. Perziken 325. Pruimen: Jefferson 3792. Bramen 1638. Druiven 1 160194, 2 164176. Aardbeien p. ds. 56. James Grieve 1 85 39, 80-85 3137, 75-80 28 —35, 70-75 28—35. 65-70 25—36, 2 D 16—21 Manks Codlin 2 75-80 15, 70-75 13—14, 65-70 13—14, 60-65 10—16, 2 D 10, 3 grof 10. Transparente de Cronsels 1 85 1922, 80-85 21, 75-30 1823, 70-75 20—22, 65-70 19, 2 D II. Peren: Triomphe de Vienne 3 grof 5968, 3 fijn 4347. Conference 1 65 4653, 60-65 39—55, 55-60 34—38, 3 grof 33, 3 fijn 22—31. James Grieve 2 80 2932, 75-80 2634, 70-75 18—31, 65-70 15—29, 60-65 20—23, 3 grof 12 26, 3 fijn 1121. Zigeunerin 2 80-85 11 14, 75-80 10—11, 70-75 10—12, 65-70 10—11, 3 grof 11, 3 fijn 10. B. Hardy 2 65 56, 60-65 58, 55-60 37, 3 grof 44-^46, 3 fijn 38—41. Bonne Louise 2 60-65 39, 55-60 3537, 50-55 33, 3 grof 28—32, 3 fijn 21—26. Groenten. Andijvie 1 21.50, 2 22.50. Bloem kool 3 p. kist 82—85, 4 p. kist 5583, 6 p. kist 3474, 8 p. kist 2564, 10 p. kist 1630. Rode kool 720. Witte kool 35. Spitskool 17. Sla 1046. Postelein 3543. Dubb. bonen 105155. Snijbonen 64124. Bospeen 1046. Breekpeen 510. Uien 1017. Augurken A 41, B 26—45, C 8—29, D 6—8. Sav. kool 1 27.50, 2 26.50. Groene komkommers 60-75 25—27, 50-60 12—23, 40-50 10—23, 35-40 10—12, krom 2023. Witte komkommers 50-60 17, krom 10. Spruiten 5289. Witlof 129140. Spinazie 557. Stokprins. 136150. Pronk bonen 5693. Waspeen 1037. Kroten per kg 5. per bos 14. Prei 1321. Kassntjbonen 150—182. Tomaten B 2 voortaan 5 kg. per pootbakje. VEILING KAPELLE. 20 september. Br. Hardy 1 75 83, 1 70 82.60 83.70, 1 65 70.95—71.10, 1 60 63—65, 2 75 76, 2 70 75, 2 65 65, 2 60 59, 2 d 55 4344, 2 d 50 33, grof 43, fijn 2526. Bonne Louise d' Avran- ches 1 65 64, 1 60 64—65, 1 55 55.70—56.70, 2 60 62, 2 55 55, grof 45. Conference 1 70 54, 1 65 51.5053.50, 1 60 44.60—A5.20, 1 55 36.50 —37, 2 65 48—49, 2 60 42, 2 55 34, grof 27— 28, fijn 21—22. Tr. de Vienne 2 80 50, 2 75 52, 2 70 61. 2 65 58—59, 2 60 55, 2 d 37, grof 44, fijn 30. Pitmaston Duchesse 2 80 37, 2 75 41, 2 70 42, 2 65 38, 2 d 21, grof 25, fijn 11. Br. Lebrun 85 42, 1 65, 48, 1 55 41, 2 65 42. 2 55 37, 2 d 23, grof 27, fijn 19. James Grieve 1 85 29, 1 80 29, 1 75 31.30 31.50, 1 70 32.10—32.40, 1 65 28—28.50, 2 80 25, 2 75 26—27, 2 70 27, 2 65 24—25, 2 d 60 21, 2 d 55 18, 2 d 50 14, grof 19.30—20.05, fijn 1516, Cox Orange Pippin 1 80 55, 1 75 58, 1 70 57.1058.20, 1 65 47.5048.70, 1 60 4345, 2 75 51, 2 70 48, 2 65 38, 2 60 36. grof 3234, fijn 13. Bramley Seedling 1 90 25, 1 80 30, 1 70 25, 2 80 25, 2 70 22, 2 d 15, grof 14, fijn 13. Jacq. Lebel 1 75 27, 1 65 24. 2 75 21, 2 65 19, 2 d 15, grof 14. Manks Cod lin 1 70 15, 1 75 16, 1 65 14, 1 60 14, 2 70 14, 2 65 14, 2 60 15. 2 d 14, grof 14, fijn 13. Transp. de Cronsels 1 80 1920, 1 75 20, 2 80 17, 2 75 17, 2 70 18, 2 65 16, grof 14, fijn 13. Zigeunerin 1 80 13, 1 75 14—15, 1 70 13, 1 65 12, 2 80 13, 2 75 14, 2 70 14, 2 65 14, 2 d 13, grof 13. Sllisons Oronge 1 75 32. 1 70 31—33, 1 65 28, 2 70 28. 2 65 25. James Grieve Lired 1 80 31—34, 1 75 31—37, 1 70 34, 1 65 31. Tr. de Cronsels ongesort. 17. Jacq Lebel ongesort. 16. Lanes P. Albert onges. 15. Tydemann Early Worchester 1 80 55, 1 75 58, 1 70 53. Signeur d' Esperen 1 60 74, 1 55 64, 2 65 63, Ingrid Marie 1 70 40, gepl. kroetappels 12, val kroetappels 6.20. Tomaten export in kratten van 6 kg: 1 A 382. 1 B 455. 1 BB 349, 1 C 332, 2 A 293,, 2 B 288, 2 C 168, 2 BB 150, Bramen per ds. 1 3248. 2 3034. Aardbeien p. ds. 2 52, 3 34. Druiven per kg 1 149—169, 2 108129. Meloenen per stuk 1 101. Kasperziken p. st. 5.5019. Pruimen: Warwick Droper 1 72 III, 2 28—37, grof 58—91, fabr. 14—19. Mo- naroij 1 91140, 2 39. grof 7396, Rademaker 1 143, grof 53. Jefferson 1 8485, 2 31—21. Burbank Giant 1 3658, 2 1117. grof 16 24, fabr. 810. Rode Eierpruim grof 47. Abrikoospruim 2 33, grof 52, afbr. 1114. Aardappelen: bonken 1214, kriel 1.50. Groenten: Bloemkool 86. Andijvie 2133. Sav. kool 1112. Pronkbonen 7891 Bos peen 1012. Prei 3539. Bosselderij 35. Witte kool 39.50. Dubb. pr. bonen 79 101. Kropsla 15. Kassnijbonen 105. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen, aanvoer 2956 kg 75213. Bot 32 kg. Tong 12 kg. Schol 3 kg. Paling 1 kg. Visiever 3 kg. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré 15.40 Eigenheimer 12,10,70. Bint^> 9, 7.70. bonken 13.70. Aanvoer 53 ton. Hiermede vervullen wij de droeve plicht mede te delen dat het God behaagd heeft, na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen onze lieve, on vergetelijke man, va der, behuwd- en groot vader ENGEL LAVOOY, echtgenoot van J. Lavooy-Kole, op de leeftijd van 75 jaar. „Wij treuren, doch niet als degenen die geen hoop hebben" Uit aller naam. J. Lavooy-Kole Kruiningen, 20 september 1963, Burg. Vogelaarstr. 29. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dins dag 24 september te 13.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Kruiningen. Heden werd door de Here van ons weggeno men onze lieve opa E. LAVOOY. Dick Engel Kees Jacqueline Kruiningen, 20 september 1963. Heden nam de Heere tot Zich, Zijn kind, on ze lieve, zorgzame va der, behuwdvader en grootvader JACOBUS MARINUS STURM, weduwnaar van Riesje Melis, op de leeftijd van 76 jaar. Ps. 116 5-9. Veere: Chr. Sturm Utrecht: W. de Wolf-Sturm A. N. de Wolf Joop Veere, 20 sept. 1963, Veerseweg B 73. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op dinsdag 24 september om 12-00 uur, op de al gemene begraafplaats te Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 25