Vee van goede kwaliteit op 26ste fokveedag in Oostburg SPORTVELD VAN POORTVLIET NU BESPEELBAAR Door goed weer (oogst) minder inzendingen RIJKSBEGROTINGBOUW SCHIP VOOR VISSERIJ0NDERZ0EK Mosselverwateren in laboratorium Maximumtarief voor koppelhazen Werkvergunning voor trainer Feijenoord GEESINK IN GOES ONTVANGEN MET KLEIN-KLEIN-KLEUTE Karin Kraaykamp in rol van gastvrouw GESCHROKKEN MOTORRIJDER REED PARDOES ACHTER TEGEN AUTO SCH00NDIJKE WIL OPRICHTING LANDB0UW-0PENLUCHTMUSEUM MOOIE GROEP SCHAPEN Aanbesteding verbetering van weg aan oostzijde van Kanaal door Zuid-Beveland Kampioene T oelatingsexamen Goese R.M.L.S. Voor Waddenzee en voor nog geen vier dubbeltjes per echte liter KAMERLID BEPLEIT China en Vietnam op agenda van V.N.-assemblee Tijdens „zakenrevue" KANTONRECHTER MIDDELBURG MR. MOOLENBURH: „NOOIT BANG ZIJN IN VERKEER" Uitzondering KERKNIEUWS Ds. C. W. Nortier te Oegstgeest overleden Veto van Rome Geen r.-k. eredoctoraat voor anglicaanse theoloog Initiatief van Gemeenschap Oude werktuigen en voertuigen Judo - met Anton - op Goese markt exposeren DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Advertentie De najaarstentoonstelling van fok-, vet en handelsvee en van geiten, schapen en varkens, die woensdag voor de 26e maal in successie op de Oostburgse markt werd gehouden, heeft de gehele dag een goede belangstelling genoten. Ook de weersomstandigheden waren bijzonder gunstig doch die hebben het aantal in zendingen juist parten gespeeld. Im mers, de agrariërs die toch al weken achterstand hebben opgelopen bij het binnenhalen van hun oogst, dienden te kiezen tussen het veilig stellen van de gewassen en de tentoonstellingsdag. Velen bleven thuis en met hen tal van ingeschreven dieren. Maar hetgeen op het Ledelplein werd aangevoerd was van goede kwaliteit, zei rijksveeteeltconsu- lent ir. W. L. Harmsen na afloop in een slotbeschouwing. Met name wees hij op de uitstekende kwaliteit van fokschapen, op de goed verzorgde geiten en vooral op het aantal zeer goede koeien. Hij sprak de hoop uit dat de West-Zeeuws- Vlaamse fokkers, hun fokveedagen in ere zullen houden. „Voor wat betreft de kwaliteit, kunt U zich rustig meten met de fokkers uit andere delen van het land", aldus ir. Harmsen. Burgemeester J. L. van Leeuwen, tevens voorzitter van de regelings commissie, had bij de opening ook reeds gewezen op een groot aantal hiaten, ontstaan door de zeer grote drukte op de landbouwbedrijven. Het verheugde hem dat de deelname nog zo groot was. Hij dankte do jury leden, keurmeesters en de rijksland- bouwconsulent voor hun komst en medewerking. Een pluim stak hij op de hoed van secretaris-penningmees ter H. den Hamer voor diens voor- Advertentie) Op het bureau van de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg is woens dag aanbesteed: het verbreden van de bestaande fundering en het aanbrengen van een asfaltbetonverharding op de be staande verharding en de verbrede fun dering van de weg gelegen langs de oostzijde van het kanaal door Zuid-Be veland tussen de Vlakebrug en de Oost- brug van hmp 48+83 tot hmp. 64+60 m in de gemeenten Kruiningen, Verseke en Wemeldinge. De laagste inschrijver was de wegenbouwmaatschappij N.V. Aug. van Dijk-Petit te Bergen op Zoom voor f 176.000. Andere inschrijvers waren het aanne mersbedrijf M. P. Hol N.V. te Hulst voor f 177.500; het aannemersbedrijf „Zee land" N.V. te Middelburg, f 179.900; J. den Oude's aannemingsbedrijf N. V. Biervliet voor f 181.000; de N.V. Aan nemersbedrijf NBM „Zaandam" te Vught voor f 183.000; het aannemingsbedrijf „De Oosthoek" N.V. Uden voor f 184.700; de N.V. aannemingsbedrijf T. A. Swets Bzn., Hardinxveld-Giessèndam f 207.700; de N.V. aannemingsbedrijf v.h. firma B. M. van Noordenne en Zo nen, Hardinxveld Giessendam f 210.000 en H. A. den Exter, Goes, voor een be drag van f 214.800. treffelijke organisatie van de ten toonstelling. Onder de bezoekers bevond zich ook een aantal Belgische gasten. Voorts werd de Oostburgse tentoonstelling bijgewoond door de heer J. Johnson, rijksveeteelt- consulent in IJsland. De jury had geen gemakkelijke taak, vooral niet bij de keuze van de kampioenen. Onder grote spanning leidden de begeleiders hun eer- ste-prijswinnaars rond de juryleden. Tel kens werden kampioenskandidaten uit geschakeld totdat er uiteindelijk slechts twee over bleven. Ten slotte werd tot kampioenskoe uit geroepen de ruim 8 jaar oude Johanna 30 van L. P. de Regt uit Retranchement. De koe Anna 29 van J. van Hal uil Eede moest zich met het reserve-kampioen schap tevreden stellen. Tot beste vaars werd gekroond Mina 255 van G. F. Modde te Oostburg. Bij het vetvee gingen de titels van kam pioen en reserve-kampioen os naar die ren van de Oostburgse slager Bertou. Kampioen vaars zonder tanden werd een dier van A. S. Riemens te Oostburg. Bij de geiten ging het kampioenschap naar Jantje I van J. Sonnevylle, Schoon- dijke; reserve-kampioen werd Marianne van F. Vanhulle, Zuidzande. Een dier van J. A. Bourgraaf uit Oostburg legde beslag op de kampioenstitel bij de ram men; reserve-kampioen werd de ram van W. Bruijnzeel uit IJzendijke. De kampioensprijzen werden bij de ooien toegekend aan dieren van R. C. Jansen, Waterlandkerkje en B. A. v. d. Slikke (reserve-kampioen) (Foto P.Z.C.) Het gaat in Poortvliet op het ogen blik in vlot tempo de goede kant op met de accommodatie van onder wijs en sport. Kon vorige week de vlag worden gehesen voor een splinternieuwe openbare lagere school aanstaande zaterdagmid dag staat de gemeente opnieuw zo'n officieel openingsmoment te wachten. Dan zal burgemeester W. J. van Doorn op het nieuwe sport veld achter het uitbreidingsplan de aftrap geven voor de eerste voetbalwedstrijd. Het wordt een feestelijke middag voor het gemeentebestuur en in het bijzon der voor het sportminnend deel van de bevolking. Achter de muziekvereniging van de buurgemeente Scherpenisse zal het elftal om half drie 's middags voor het raadhuis aantreden. Een belangrijk ogenblik voor de spelers van de gecombineerde Sportvereniging Poortvliet-Scherpenisse (S.P.S.). Binnen de lijnen van de nieuwe grasmat zullen de elf voetballers het team van de club W.H.S. uit Sint-Annaland tegenover zich vinden. En intussen is Poortvliet al begonnen aan het volgende object naar een aan trekkelijke sportaccommodatie. De oude openbare lagere school wordt op het ogenblik omgebouwd tot gymnastiek lokaal. Voor de jeugd en de sportvereni gingen een prachtkans om nu ook een goed winterprogramma op te zetten. Na het examen zijn tot de eerste klas van de rijles middelbare landbouwschool te Goes de volgende leerlingen toegelaten: Voor de afdeling landbouw: L. Boonman, 's-Heer-Arendskerke; A. C. van Dalen, Tho- len; Jac. van Damme, Ouwerkerk: M. van Damme, Rilland; M. J. Dees, 's-Gravenpol- der; J. A. Gaanderse, Nieuwerkerk; A. C. Geluk, St.-Maartensdijk; J. K. Goemans, Zonnemaire; E. Hage, Scherpenisse; L. Han- se, Zierikzee; J. M. Harinck, 's-Heer-Abts- kerke; M. op 't Hof, 's-Heer-Arendskerke; H. C. de Jonge, Kats; M. Klaassen, Kats; C. P. Koeman, Wolph aarts dijk; P. J. de Koeijer, Yerseke; P. C. L. de Lange, Wissenkerke; P. J. Lems, Colijnsplaat; M. J. W. van Liere, Rilland; F. P. Maas, Kortgene; W. M. Nijsse. Driewegen; J. L. Overbeeke, Ellewoutsdijk; P. W. van Overbeeke, Kapelle; P. Po- leij, Kruiningen; H. de Regt, Borssele: Jac. Remijn, Nieuwdorp; M. W. Schipper, Baar land; P. van Schouwen, Oude Tonge (Z.H.): D. M. Smallegange, Wolphaartsdijk; C. L. Steendijk, Nieuwerkerk; P. K. M. Stouten, Stavenisse; P. L. Timmers, St. Philipsland; D. Vermaas, St. Maartensdijk; J. P. van de Waart, Heinkenszand; Jac. Walhout, Bors sele; P. J. van 't Westeinde, Borssele; C. J. van Westen, Zierikzee: P. Wiskerke. Wilhel- minadorp. En voor de afdeling tuinbouw: C. A. Ale- wijnse, St. Laurens; J. F. G. Daalman, Nisse; J. Haak, Bruinisse; J. J. Hage, Kruisland (N.Br.); R. Jansen, Breda; Adr. Kloosterman, Kapelle; J. Koster, Zaamslag; A. Leeuwe, Haamstede; A. J. de Looff, Geersdijk; A. Louwerse, Grijpskerke; W. Luijk, Colijns plaat; J. A. v. Nieuwenhuijzen, Poortvliet; C. J. Nouse, Kloetinge; H. M. Slabbekoorn, Yerseke; K. Verhoeven, Zuid-Beijerland (Z.-H.); A. G. M. Wisse. Anna Jacobapolder: J. Zoetsweij, Kapelle. In de memorie van toelichting op de begroting van landbouw en vis serij wordt meegedeeld, dat met de bouw van een nieuw visserij- onderzoekingsvaartuig in 1964 zal worden begonnen. Ook wordt be gonnen met de bouw van een nieuw inspectievaartuig voor de Wadden zee. Op laboratoriumschaal zal het kunst matig verwateren van mosselen wor den onderzocht. Voorbereidingen zul len worden getroffen voor de bouw van een installatie, waarmee het kunstmatig verwateren van mosselen op technische schaal experimenteel kan worden onderzocht. Over de kustvisserij zegt de minister in zijn toelichting o.m. dat de pogingen om door overleg met Waddenzeevissers, niet mosselkwekers, meer gronden be schikbaar te krijgen voor het aanleg gen van nieuwe mosselpercelen in de Waddenzee zullen worden voortgezet. De vraag naar meer en betere mos selpercelen in de Waddenzee is nog steeds groot en de behoefte daaraan neemt toe naarmate in de Zeeuwse Stro men meer mosselpercelen voor de mos sel-cultuur verloren gaan. 1963 wordt een gunstige produktie ver wacht. De markt voor .mosselen in Bel gië en Frankrijk vertoont een stabiel karakter met een toeneming van de vraag. Aan de complete vraagstukken, welke voortvloeien uit de omstandigheid dat tengevolge van de uitvoering van het deltaplan de mosselcultuur in Zee land zal moeten worden beëindigd, zal ook in het komende jaar voortdurende aandacht worden geschonken. Betreffende de in- en uitvoer van mos selen en oesters geeft de memorie van toelichting een overzicht van de jaren 1953, 1956, 1959, 1960, 1961 en 1962. Het lid van de Tweede Kamer de heer Engelsman (p.v.d.a.) heeft in schrifte lijke vragen aan de minister van econo mische zaken aangedrongen op afkondi ging van maximumtarieven voor de zo genaamde koppelbazen. De vragen luiden: is de minister van mening dat net bedrijf van het uitlenen van arbeidskrachten de z.g. koppelbazen een dienstverle- ningsbedrijf is, dat onder de werking van de prijzenwet valt? Is de minister van mening, dat in dit be drijf veelal zo hoge tarieven worden be rekend aan de .„inleners", dat het alge meen sociaal-economisch belang daar door wordt geschaad? Indien de beide voorafgaande vragen bevestigend worden beantwoord, is de minister dan bereid aan deze abnormale tarieven paal en perk te stellen door het afkondigen van maximumtarieven, wel ke op het niveau van de door bona fide uitleenbedrijven berekende tarieven zou den moeten worden vastgesteld? (Van onze correspondent). Het rijksarbeidsbureau heeft aan de, uit België aangekochte, Roemeense trainer van Feijenoord, Höffling, een werkver gunning verleend. Dit is gebeurd op ad vies van het ministerie van o., k. en w., dat zich door de K.N.V.B. en door het bestuur van Feijenoord heeft laten over tuigen over de vakbekwaamheid van de heer Höffling. Aanvankelijk bestond over deze vakbekwaamheid geen zeker heid, omdat de heer Höffling niet over de gebruikelijke diploma's beschikt. Met 12 tegen 1 stem, bij 8 onthoudingen, heeft de agendacommissie van de V.N. besloten de kwestie van vertegenwoor diging van China in de volkerenorgani satie op te nemen op de agenda voor de zitting 1963 van de assemblee. Voorts beval de commissie eenstemmig aan dat de assemblee de behandeling van de boeddhisten in Zuid-Vietnam on derzoekt. De „Zakenrevue '63", de bijdrage van de Goese Middenstands Vrou wenvereniging aan het fruitfeest, „draaide" woensdagavond in „De Prins van Oranje". Een plezierig programma werd het, waarin tal van Goese zaken hun artikelen showden. Een show ook, die een bjjzonder accent kreeg door oud-tele visieomroepster Karin Kraaykamp, die charmant en gevat de rol van gastvrouw voor haar rekening nam. Zij vertelde de honderden bezoekers de grote zaal was geheel bezet tal van bijzonderheden en snufjes over de keur kleding en artikelen, die de mannequins over het toon- pad brachten. De middenstandsvrou wen hadden deze show in een aan trekkelijke vorm gegoten; zij werd opgediend als een aantal „schetsjes". De „Zakenrevue '63" bood véél we tenswaardigs, dat innemend en on- Een uitrukkende surveillancewagen van de Middelburgse gemeentepolitie met in werking gestelde tweetonige hoorn deed een Middelburgse motorrijder op 17 mei op de Dam zodanig schrikken, dat hij pardoes tegen een stilstaande personen auto reed. Deze omstandigheid bracht de arbeider P. A. B. nog eens onder de aandacht van de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, toen hij woensdagmorgen voor het veroorzaken van deze aanrij ding ter verantwoording werd geroe pen. Dit was reden voor de kantonrech ter om op te merken: „een wegge bruiker moet nergens bang voor zijn, want anders valt er niet meer te rij den in een verkeer met knoeiers en woeste rijders". De Middelburger werd voor dit feit conform de eis van de officier, mr. K. P. Doedens, veroordeeld tot een geldboete van 20. De civiele vordering die werd ingesteld door de bestuurder van de aangereden auto, de Vlissinger F. M. J. M., ten bedrage van 50, werd toegewezen. De Vlissingse stuurman ter koopvaar dij, L. J. P. zou op 23 augustus in de Paul Krugerstraat van zijn woonplaats tien km boven de maximumsnelheid hebben gereden. Dit was tenminste via de gatsometer aan het licht gekomen. Toch erkende P. het feit niet helemaal. De snelheid zou naar het idee van zijn vrouw slechts 40 km hebben bedragen. Zelf dacht hij ervan, dat het rond de 50 km was, maar het zou ook 52 kun nen zijn", voegde hij er aan toe. Volgens de Vlissinger zou er wat aan de gatsometer hebben geman Ten aanzien van de produktie en afzet van schaal- en schelpdieren, zegt de mi nister, dat de produktie als gehee' de laatste 10 jaren een golving met een stijgende tendens vertoont. De afgelo pen winter heeft echter aan de oester cultuur zeer zware schade toegebracht. Zoals bekend, aldus de memorie van toelichting, was er een regeling voor te gemoetkoming in schade ex artikel 8 van de deltawet o.m. voor de oesterkwe kers in voorbereiding. De omstandig heid dat voor vele kwekers de vorst- schade praktisch reeds het einde van hun bedrijf had ingeluid, heeft ertoe geleid, dat de overheid een afzonder lijke schaderegeling in het kader van artikel 8 van de deltawet voor oester kwekers in vooruitzicht heeft gesteld, opdat zij die daarvoor thans in aanmer king wensen te komen, een schade- uitkering kunnen krijgen. Over de hieraan verbonden proble matiek zal de minister in het ko mende jaar nauw contact houden met zijn eveneens daarbij betrokken ambtgenoten. De mosselproduktie was in 1962 nog hoger dan in vorige jaren. Ook voor keerd. Die mogelijkheid meende mr. Doedends te kunnen uitsluiten, om dat de meter een week voor het ge beurde nog was getest. De overtre ding kwam de Vlissinger te staan op een geldboete van 20 subs. 4 dagen. De eis luidde hetzelfde. De Middelburger W. F. M. had meer dan 20 km boven de maximumsnelheid gereden. Dat was volgens hem echt een uitzondering, want, zo vertrouwde hij de kantonrechter toe: „ik rijd altijd 50 km, dat mag U gerust weten". Voor deze overtreding eiste de officier een geldboete van 40 subs. 8 dagen. De kantonrechter deed er nog vijf gul den af. Het overtreden van een wacht- verbod bij Kruiningen kostte de stu dente M. C. P. S. uit Kamperland een geldboete van 6 subs. 1 dag, de eis luidde 7,50 subs. 2 dagen. Ook de Middelburgse rijksambtenaar P. W. v. d. A. had zijn wagen geparkeerd op een plaats, waar een wachtverbod gold. Hij meende als verzachtende omstan digheid te moeten aanvoeren, dat dit verbod nog maar enkele weken van kracht was, toen men hem verbaliseer de- De officier kwam tot een eis van 10 subs. 2 dagen. Mr. Moolenburgh maakte er 7,50 subs. 2 dagen van. „Het was onverantwoordelijk wat de bestuurder deed", dat zei de rijkspolitie man M. de J. uit Kamperland van de vertegenwoordiger W. I. V. uit Breda, die op 5 juni nabij Wissenkerke een bus ging passeren en toen bijna in bot sing was gekomen met de bromfiets van De J. die uit tegenovergestelde richting kwam. Voor het in gevaar brengen van de vei ligheid van het verkeer werd de verte- tegenwoordiger conform de eis een geld boete van 50 subs. 10 dagen opge legd. De Vlissingse leraar J. C. L. die op 21 mei met zijn personenauto in de Coosje Buskenstraat een aanrijding met een andere wagen had veroorzaakt, hoorde een geldboete van 25 subs. 5 dagen tegen zich eisen. Omdat het hier een ongelukkige situatie betrof, ver oordeelde mr. Moolenburgh hem tot een geldboete van 15 subs. 3 dagen. derhoudend werd toegelicht door gastvrouw Karin Kraaykamp „ik heb bijzonder veel lof voor de samen werking bij deze revue en ik kan u met het resultaat alleen maar van harte feliciteren". GEWICHTIG BEZOEK. De presidente van de Goese Midden stands Vrouwenvereniging, mevrouw M. S. Dominicus-De Graaff, had aan het begin van de revue een kort wel komstwoord gesproken en daarin met name ook haar vreugde geuit over de aanwezigheid van „Goes' eerste burgeres", mevrouw Huber. Zij kon toen ook nog andere „ge wichtige" bezoekers verwelkomen: de fruitfee met haar hofdames én na afloop van de demonstraties op de Grote Markt, judokampioen An ton Geesink, die door de zaal werd verwelkomd met het zingen van „Klein, klein kleutertjeHet sprookjestrio ontving een attentie, ter herinnering aan deze revue. Op de foto: een beeld uit de „Kleu terjaardag", de show van kleuterkle- ding met het „verjaarspartijtje", die het uitstekend deed in de zaal. (Foto P.Z.C.) In Doetinchem is op 75-jarige leeftijd overleden ds. C. W. Nortier, die van 1913-1938 met zijn vrouw, mevrouw J. M. Nortier-Gunning, op Java werkte in dienst van de zending. De begrafenis vindt zaterdag in Oegstgeest plaats. Ds. Nortier was van 1927-1938 docent aan de theologische school te Malang. Niet alleen in die functie, maar ook als zendingspredikant en als voorzitter van de eerste synode van de in 1931 zelf standig geworden O.-Javaanse Kerk heeft ds. Nortier een belangrijke bij drage gegeven aan het werk van de protestantse kerken en zending in In donesië. Na zijn pensionering in 1939 als zen dingspredikant bleef hij in Nederland tal van werkzaamheden voor de zen ding in Oegstgeest verrichten. Geduren de de oorlog behartigde hij samen met zijn vrouw de opleiding van vrouwelijke zendelingen. Hij voltooide een beschrij ving van de geschiedenis der zending en was bovendien docent aan de zendings hogeschool te Oegstgeest. (Van onze verslaggever) De congregatie voor de seminaries en universiteiten te Rome heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de theolo gische faculteit van de r.-k. Nijmeegse universiteit om het eredoctoraat in de theologie te verlenen aan de anglicaan se hoogleraar in de theologie, de Lon- dense prof. Mascall. Ter motivering van de afwijzing van het verzoek heeft de Romeinse congregatie aangevoerd, dat lettende op de positie van de Engelse rooms-katholieken het verlenen van een eredoctoraat aan prof. Mascall niet opportuun moet worden ge acht, terwijl de positie van prof. Mascall in de kerk van Engeland niet van dien aard zou zijn, dat een eredoctoraat ge rechtvaardigd is. De theologische faculteit te Nijmeegn betreurt het Romeinse veto. Volgens haar zou een eredoctoraat voor prof. Mascall op zijn plaats zijn, omdat deze een unieke positie in de Anglicaanse Kerk bekleedt en de katholieke theo logie ernstig neemt. Na het maandagavond gehouden jeugd- muziekfeest en de dansdemonstraties van dinsdagavond kregen de duizenden bezoekers op de Grote Markt te Goes woensdagavond een judo-demonstratie aangeboden, die klonk als een klok! Anton Geesink was van de partij. Deze bijdrage van de Goese Middenstandscen trale in het kader van de fruitweek werd een enorm succes. Een veertigtal judoka's, waaronder 14 jeugdjudoka's en 8 dames met hun lei ders presenteerden zich. Hoogtepunt van deze avond was natuurlijk het optreden van Anton Geesink, die meerdere malen het podium betrad. Teamwedstrijden tussen de judoclubs uit Goes, Middelburg en Vlissingen bezorg den de Vlissingse club de overwinning. Uit handen van de wereldkampioen ont vingen zij een prachtige beker. De uit slagen van deze wedstrijden waren: Vlis- singen-Middelburg 30-10; Goes-Middel- burg 47-10; Vlissingen-Goes 20-5. Tot slot van deze avond kreeg Anton Geesink een groot aantal tegenstanders tegenover zich. Hiermee wist hij echter In het kader van de Goese fruitweek verzorgden veertig judoka's gisteravond aantrekkelijke demonstraties op het Marktplein. Foto P.Z.C.) wel raad: allen werden via een reeks van worpen en grepen bedwongen Ook de Goese fruitfee Kitty Claeys en haar hofdames Marleen de Jongh en Nelleke Koster woonden een groot e deelte van de avond bij. Het was de fl die aan het eind van deze buitengewoon geslaagde demonstraties aan alle deel nemers een fruitattentie uitreikte. Het bestuur van de Schoondijkse Gemeenschap heeft in zijn laatstgehouden bespreking, on der voorzitterschap van burge meester J. C. Hoftijzer, besloten over te gaan tot de oprichting van een openluchtmuseum van landbouwwerktuigen en land bouwvoertuigen. Men wil trachten door het leggen van contacten met de landbouworganisa ties en met de landbouwers persoon lijk zoveel mogelijk materiaal bijeen te krijgen. Dit materiaal zal niet in een park worden opgesteld, doch in de diverse groenstroken van het dorp. Bij elk voorwerp zal een bord geplaatst worden, aangevende de naam van het voorwerp en de her komst. In verband met het bezoek van vreemdelingen zal de aankondi- I ging uiteraard in de diverse talen ge schieden. Met deze opstelling bereikt men tevens dat de bezoekers een aan gename wandeling door het dorp kunnen maken. Indien het plan een maal verwezenlijkt is zal een platte grond van de gemeente vervaardigd worden aangevende de plaatsen van opstelling en een beschrijving van het opgestelde. De bestuursleden van de Schoondijkse Gemeenschap waren unaniem van oordeel, dat in verband met het ver dwijnen van vele voorwerpen die op de landbouw betrekking hebben, het zeker gerechtvaardigd is, een derge lijke verzameling aan te leggen. Te meer waar sinds mensenheugenis het middel van bestaan in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen de landbouw is geweest. Dat Schoondijke hiervoor de aangewezen plaats is, kan zonder meer geconcludeerd worden uit zijn sleutelpositie in deze landbouwstreek. Ir Schoondijke zijn de navolgende scho len gevestigd: middelbare landbouw school, lagere land- en tuinbouw school, landbouwhuishoudschool en de landbouwpraktijkschool „Prins Willem". Reeds zijn enkele toezeggingen van schenkingen ontvangen. Burgemees ter Hoftijzer verklaarde zich gaarne aanbevolen te houden voor het in ont vangst nemen van schenkingen, tips enz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7