w 3 BONT BEELD VAN EEN BEELDIGE MODE m 1 1. Sportieve mantel van katoenen corduroy, naar een ontwerp van Germana Marucelli. 2. Elegante eenvoud is het kenmerk van dit model van Guy Laroche. Het is vervaardigd van witte wol. De mouwen hebben een smal manchetje van bont. S. Rapide is de naam van dit tailleur van rode wol uit de collectie Carven. De rok is recht en het jasje sluit met een dubbele rij knopen. Jj. Verbrede ronde schouders, stikselgarneringen en een vest met hoge col van bont, zoals bij deze beige tailleur, zijn grapjes van Jacques Heim. 5. Van Dior is deze strakke avondjapon van emérald groen fluweel. De strak ke halslijn contrasteert sterk met de rijk geborduurde geschulpte zoom van de japon. 6. Dit driedelig ensemble is van het Huis Dior. Het is van tweed met een zwart leren ceintuur. De hoogopstaande kraag is met een zwarte nappa strik door regen; de mantel is gevoerd met zwart bont. 1. Dit ontwerp is van Jacques Griffe. Over het strak getailleerde japonnetje in zwart-wit tweed wordt een reversibele cape gedragen, die door een grote strikshawl wordt bijeengehouden. 8. Voor de pakjes en japonnen, veelal met lange mouwen en opstaande kraag, zoals dit pakje van Jacques Griffe, wordt veel gemêleerde tweed, vooral in grove uitvoering gebruikt. 9. Het jongensachtige petje vinden we in vele collecties terug, evenals de grote bontkragen en de losse cols. Dit ontwerp is van Dior. 10. Carven ontwierp dit katoenen fluwelen namiddagensemble. Het jasje sluit aan de halslijn met drie knopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 30