Goese raad aan Van plakt „neven-opleiding" Dusseldorpschool voor ulo Eén week celstraf voor Oostburgse automobilist almanak Aanleg landbouwhaven „Noord-Sloe" od komst Domburger koerste per speedboot over Kanaal Nachtelijke noodzakelijkheidsverklaring voor verplaatsing chr. huishoudschool G.S. VOOR ST.-MAARTENSDIJK REEDS IN APRIL ACTIEF mm Vaartuigje sloeg lek onder Belgische kust DE HEER D. KODDE NAM ONTSLAG ALS TWEEDE-KAMER OPENING vrijdag 20 sept. 12 uur IN MARATHONZITTING MET VEERTIG PUNTEN Overplaatsing Spoorlijn Windwijzer voor Gevangentoren Uitspraak rechtbank Middelburg *t helpt en., 't is lekker Leeuwse A.O.W. VEROORZAKEN DODELIJK ONGEVAL CADIAND-POTJES Hoger beroep INTERNATIONALE CONSUMENTENBEURS !n alle hallen van het Ahoy'-complex 4 MODESHOWS „MODE UIT DE LIJNBAAN" Meddens Modéla Nico Nachtegall Schroder Sporthuis Centrum Cinderella Kerstholt Zumpolle Industrievestiging ging niet door Ministeries: moeilijke situatie op bouwmarkt „Recron" voor de derde dag open Stremming scheepvaart door Middensluis te Wemeldinge Deelname Woensdrecht in N.V. Zuid-Beveland Reis Engelandvaarder ^reeg abrupt einde Steiger Mime-hoogtepunten van Rob van Reijn in Vlissingen Snelheid Prinsekind krijgt ook Finnbrod Om gezondheidsredenen KANKERBESTRIJDING HET WEER IN EUROPA mm 1191 iï III ®Si ACHT. 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 In een marathonzitting met bijna veertig agendapunten, die meer dan vijf uur vergde, heeft de raad van Goes woensdagavond tegen het lawaai van een judodemonstratie op de Grote Markt in, zich voor namelijk verdiept in twee onderwijszaken: de oprichting van een zo genaamde neven-opleiding aan de openbare Van Dusseldorpschool voor ulo en de overplaatsing van de christelijke landbouwhuishoud- school van de C.B.T.B. van 's-Heer-Arendskerke naar Goes. In het eerste geval lagen de kaarten al vrij snel duidelijk op tafel: met der tien tegen vier stemmen werd er toen besloten de ulo een neven-oplei ding te geven. Dp waarde van een zogenaamde „ver soberde" opleiding aan de openbare ulo in Goes werd omzichtig in de weeg schaal van de argumenten gelegd. Aan de ene kant waren er de tegenstanders, die in een dergelijke vereenvoudigde ulo weinig heil zagen voor een plaats in het bedrijfsleven van de leerlingen. De heer M. Haasdonk (v.v.d.) was bang, dat de kinderen met het getuig schrift van zo'n driejarige opleiding op zak met een minderwaardigheidscom plex het bedrijfsleven zouden binnen stappen. De heer A. Maljaars (s.g.p.) bijvoorbeeld vond de conclusie van b. en w„ dat een dergelijke driejarige oplei ding aan de ulo in het belang van het kind is, een slag in de lucht, op zijn minst voorbarig. Van verschillende andere kanten stel den zich echter ook warme voorstanders achter het voorstel van b. en w. op. De heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) for muleerde het standpunt van zijn fractie aldus: „Wanneer door deze driejarige opleiding ieder jaar tien leerlingen min der struikelen bij het ulo is de proef zeker al de moeite waard". Met dertien tegen vier stemmen werd besloten tot oprichting van deze versoberde ulo over te gaan. Het was al diep in de nacht toen eindelijk het doek viel over het ver zoek van de Zeeuwse C.B.T.B. aan het gemeentebestuur van Goes, een „noodzakelijkheidsverklaring" af te geven voor de vestiging van een christelijke landbouwhuishoudschool in deze gemeente als verplaatsing van de bestaande school te 's-Heer- Arendskerke. In beginsel was de meerderheid van b. en w. niet geporteerd voor het afgeven van zo'n verklaring. En daarbij kwam het argument van de levensvatbaarheid sterk in het geding. Met name burge meester mr. F. G. A. Huber hield het voor mogelijk, dat de school nog een opleving zou vertonen in tegenstelling tot de huidige achteruitgang van het (Advertentie) leerlingenaantal, die het bestuur van de C.B.T.B. tot het verzoek heeft ge noopt. De heer M. Loeve (a.-r.) vond het voorstel tot afwijzing van het ver zoek van de meerderheid van b. en w. maar slecht gemotiveerd. Na een langdurig intern beraad de behandeling van het voorstel was op het laatste nippertje op de agenda ge plaatst en eigenlijk niemand had er zich goed op kunnen voorbereiden kwa men b. en w. met een ander meerder- heidsvoorstel. Het college wilde een noodzakelijkheidsverklaring" voor ves tiging in Goes afgeven, wanneer in het hesluit deze zinsnede werd opgenomen: „Aannemende dat de school te 's Heer- Arendskerke wordt opgehevenEr waren toen nog zes tegenstemmers van de zeventien: De V.V.D. en de vier raadsleden tellende fractie van de Par tij van- de Arbeid. Eerder op de avond kwam opnieuw de aanleg van de spoorlijn naar het haven industrieterrein als een bijzonder lastig probleem naar voren. De aankoop van enkele stukjes grond ervoor was de aan leiding. Daarbij drong de heer Roose (k. v.p.) aan op het produceren van een financieringsschema, waaruit de raad te weten kan komen wat hem nog te wach ten staat en welke financiële moeilijkhe den zich nog zullen voordoen. De wet houder van financiën, drs. J. Dijkgraaf stelde, dat op dit moment nog geen exacte cijfers zijn te overleggen. Burge meester Huber vulde hem aan: „Er zijn nog teveel onzekere factoren". Met dhr. Roose was de raadsvoorzitter het eens, dat de bijdrage van de gemeente in de aanleg van de spoorlijn in het gun stigste geval 15 procent een enorme zorg is. Hij kon dan ook volledig mee gaan met de opmerking van het K.V.P.- raadslid: „Nu al moeten de wapens ge smeed worden om een hogere uitkering voor de infra-structuur te verkrijgen". Hij was namelijk bang, dat de spoorlijn naar het industrieterrein ten slotte ten koste gaat van het algemeen verzor gingsniveau in Goes. En in dit geval zal de K.V.P.-fractie aan ieder voorstel tot aankoop voor grond voor dit project onthouden. De leraren van de „De Ruyter- school" te Vlissingen hebben de gemeente Vlissingen een windwij zer beloofd. Deze windwijzer is bestemd voor de Gevangentoren, waarvan de restauratie binnen kort gereed zal komen. De lera ren van de zeevaartschool kwa men op dit idee tijdens een toe spraak van burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen tijdens het diner ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van de „De Ruy- terschool". Burgemeester Kolff gaf toen een historisch overzicht van Vlissingen met betrekking tot de zeevaart. Hierin kwam ook de „Bomvrije" ter sprake. De burge meester vertelde, dat de restau ratie vrijwel volledig was, maar dat er alleen nog een windwijzer ontbrak. De burgemeester van Vlissingen heeft na het daarop volgende aanbod van de leraren van de ,De Ruyterschool" toegezegd dat de gemeente Vlissingen voor een goede tekening zal zorgen. De leerlingen van de zeevaartschool zullen dit ontwerp tijdens de prak tijklessen uitvoeren. ■/""v"- H RED BAND- ROOSENDAAL A.O.W. De enveloppe lag als een blauwe dreiging op de voor deurmat. Ja, het longe Vlissingse vrouwtje had wat bijgewerkt. De vrucht van haar bezigheden stond stralend in het keukentje: een koelkast, zo'n wasgeval met droogdraai-inrich- ting en programmeringspaneel, een mixer en nog een paar ver bijsterende apparaten, waarvan de bedoeling minder duidelijk was. En nu lag daar die enveloppe. Fi nanciën, van de ontvanger der di recte belasting, port betaald. En rechts onder: aanslagbiljet. ,)ytaak jij 'm maar open" zei ze. „Waarom, ga gerust je gang". Op dat moment had z'n stem nog iets olijks. Ach men was wel wat gewend tn het flatje. Maar tu:ee minuten la ter barstte er een kabaal los, een tumult, waarmee alle records en de reputatie van een goed huwe lijk te grabbel werden gegooid. Driehonderd gulden, de eerste ver valdag staal er in rood bi] ,JJeb ik het je niet gezegd, je wou toch zo graag werken welf" „Jij zei dat het zo'n vaart niet zou lopen". „Heb ik dat gezegd, ikf Je bent niet goed snik". ,,'t Is wel waar". „Nou nog mooier". (Hang- en sluitwerk van de deur wordt be proefd). ,jln tóch heb je t gezegd (Hang- en sluitwerk van de ande re deur wordt beproefd). „Dat je moest reserveren, dat heb ik gezegd. Fantast", (aardewerk). „Je geeft mi) altijd van alles de schuld. Daar", (meubilair). Goed, die man gaat aan 't werk en komt 's avonds bedrukt thuis. Het vrouwtje huilt nog steeds. „Ach liefje, heb ie 't ie zo aan getrokken?" „Vee. er is-er wéér één" „Wat?" yJa, weer zo'n blauwe Ze brengen enige uren zicijgena rond de enveloppe door. Dan scheurt hij het ding aarzelend open. „Kijk eens, twintig gulden terug van de a-o-wee!" En daarvan zijn ze toen maar fijn in de stad gaan eten. De Oostburgse leraar J. B. is woensdagmorgen door de arron dissementsrechtbank te Middel burg veroordeeld tot een week hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. B. stond vrijdag 6 september terecht, om dat hij te Cadzand-Potjes een bot sing had veroorzaakt met de auto van burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen. Mevrouw Kolff, die de auto bestuurde, overleed twee da gen later aan de opgelopen ver wondingen. De officier van justitie mr. A. W. Rosingh had een gevan genisstraf van veertien dagen en inhouding van het rijbewijs gedu rende een jaar geëist. De aannemer P. H. uit Bergen op Zoom, die voor het hekje moest verschijnen omdat hij op 6 juni op de weg tussen Tholen en St.-Annaland een ongeval ver oorzaakte waarbij een naast hem geze ten hoofdagent van gemeentepolitie in de Markiezenstad om het leven kwam, werd veroordeeld tot twee weken voor waardelijke gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar. Mr. Rosingh was in zijn eis gekomen tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen. De Axelse vertegenwoordi ger G. P. V. werd veroordeeld tot het be talen van een geldboete van 100 subs. 20 dagen voor het veroorzaken van een aanrijding te Terneuzen, waarbij een vierjarig jongetje op slag werd gedood. De officier van justitie mr. J. L. An- dreae die er in zijn requisitor al op had gewezen, dat hij het voorval door ver schillende omstandigheden niet zodanig crimineel achtte om een onvoorwaarde lijke of zelfs een voorwaardelijke gevan genisstraf te eisen, had een geldboete van 200 geëist en daarnaast een voor waardelijke ontzegging van de rijbe- voegdheid gedurende zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De veearts A. W. B. uit Ermelo die ho ger beroep had aangetekend tegen een vonnis van de kantonrechter te Terneu zen werd veroordeeld tot een geldboete van 10 voor het eerste feit en 60 voor het tweede feit. Voor het verzuimen van richting aangeven had mr. Rosingh een geldboete van 25 geëist en voor het niet vrijlaten van de doorgang bij het afslaan naar links eiste hij een geldboete van 125. (Advertentie) Dagelijks gepresenteerd door: Aanvangstijden: ^Middag: 14 en 15.3D u. Avond: 20 en 21.30 u. Entrée 50 cent At In 324 fraai en leuk ingerichte stands een uitgebreid overzicht van de nieuwste nationale en internatio nale producten voor de consument At Europa's grootste miniatuur spoorweg-emplacement, oppervl. 1 20 m?, in vol bedrijf tk „Herfst- impressies": een wandeling te mid den van prachtige herfsttinten „Wat vrouwenhanden maken": een expositie, met boeiende demon straties van vrouwelijke huisvlijt tft Wie wórdt Femina-huisvrouw 1963? Een kans op één van de aardige cadeaus voor duizenden bezoekers. 0 De eerste 100 bezoekers(sters) ontvangen het verzilverde Femina-lepeltje. 0 Geopend van 10-17 en van 19-23 uur. Zondags gesloten. 0 Entrée f 1.50 Kinderen f 0.75 Over het niet doorgaan van de ves tiging van een industrie te Sint- Maartensdijk hebben Gedeputeer de Staten van Zeeland het lid van provinciale staten, de heer l*. A. Koels uit Sint-Maartensdijk die het college hierover vragen had ge steld van antwoord gediend. De technische onderneming N.V. Vanandel te Schiedam was voorne mens op het industrieterrein te Sint- Maartensdijk een fabriek te stichten, waarin zeventig mensen werk zou den vinden; het bedrijf had reeds optie op een perceel van 25.000 m2. Het bedrijf had haast met. de vestiging, maar ook voor het plaatsen van een noodgebouw kwam de vereiste vergun ning niet los, zodat de N.V. Vanandel voor de produktie van apparatuur voor plint- en gasverwarming een bestaand pand te Nieuwkoop aankocht. G.S. zeggen in hun antwoord, dat zii reeds in april 1.1. bij de ministers van economische zaken en van volkshuisves ting en bouwnijverheid hebben aange drongen op het verstrekken van een drietal riiksgoedkeuringen waaronder die voor de N.V. Vanandel te Sint-Maar- tensdiik op zeer korte termijn. „Daarna hadden wij de geleerenheid ons verzoek mondeling toe te lichten en te herhalen", aldus G.S. Bovendien werd Een situatietekening van de haven met loswal, die volgend jaar in het Noord-Sloe, in het Veersemeer tussen Arnemuiden en Wol- phaartsdijk, zal worden aange legd. De expositie „Recreatie en Ontspanning" (Recron) in de zalen „Juliana" te Goes zal ook vandaag donderdag nog geopend zijn. Oorspronkelijk was het de bedoeling van de Goese Middenstand Centrale de tentoonstelling slechts twee dagen open te houden. Maar de belang stelling bleek zo groot, dat de organisa toren hebben besloten er nog een exposi tiedag aan toe te voegen. De standhou ders zullen vandaag nog aanwezig zijn en ook de attracties zijn nog van de par tij. De „Recron" is vandaag van 's morgens 10 tot 's avonds 10 geopend. Wegens het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het verwisselen van de binnendeuren van de Midden- sluis te Wemeldinge zal de scheep vaart door die sluis van maandag 23 september 1963 tot en met vrijdag 27 september 1963, of zoveel korter als mo gelijk of langer dan nodig zal blijken te zijn, geheel zijn gestremd. In de vrijdagavond te houden gemeente raadsvergadering van de gemeente Woensdrecht zullen o.m. in behandeling komen voorstellen tot deelname in het aandelenkapitaal van de N.V. Waterlei ding Maatschappij Zuid-Beveland en de vaststelling van concessievoorwaarden van de N.V. Waterleiding Maatschappij Zuid-Beveland. Slot van pagina 1 van het Veerse Meer tot aan „De Schenge". Een geul, die 4 meter diep moet worden en Arnemuidens nieuwe recreatiegebied zal openleggen voor jachten. Baggermolens zullen daar aan het werk gaan en zandzuigers zullen in totaal 70.000 kubieke me ter zand bijeen „vegen". Daarmee helpt het rijk de gemeente Arnemui den flink op weg naar outillage van zijn recreatieterrein bij het Veers>3 Meer. Het bestek heeft dus het ka rakter gekregen van „werk met werk maken". Een laatste onderdeeltje in het be stek, dat de afdeling waterhuishou ding, inrichting Deltameren en land aanwinning van rijkswaterstaats Del tadienst dus binnenkort in uitvoering kan geven, is de bouw van een aan legsteiger van tropisch hardhout op het eilandje „De Haringvreter" tus sen Walcheren en Noord-Beveland, waar enige tijd geleden de eerste oogst is binnengehaald. Op het ogen blik ligt daar alleen een provisorisch steigertje. Wat men nu gaat bou wen is bedoeld om ook grote land bouwmachines, zoals combines, ge makkelijk naar dit nieuwe landbouw gebied te transporteren. De aanleg plaats zal worden vervaardigd uit tropisch hardhout. Bijna gelijktijdig met deze vrij om vangrijke serie objecten voor de ver dere „inrichting" van het Veerse Meer is bestek voor de oeververde diging over een lengte van 4,5 kilo meter aan de directeur-generaal van rijkswaterstaat in Den Haag voorge legd. Het gaat hier om de bescher ming van de gronden voor dezelfde „Haringvreter", de Spieringpolder en de Soulekerkepolder bij Kamperland. Zoals men weet heeft de constante golfslag in het Veerse Meer met zijn constante waterpeil de vooroevers op vele plaatsen aangetast. Het be stek, dat nu „in zee" is gegaan, is een eerste stap ter bescherming van de buitendijkse gronden. Maar daar mee is men er nog niet. Op tal van andere plaatsen is ook een niet on- aanzienliike afslag geconstateerd. Om landverlies zoveel mogelijk te gen te gaan, worden al maatregelen voor nieuwe gedeelten voorbereid. Alles bijeen, staat er dus een niet geringe activiteit in en rondom het ongeveer 500 hectare grote land bouwgebied Noord-Sloe te wachten. De „stoffering" van het nieuwe Veer se Meer vordert goed (Van een onzer verslaggevers) Verkleumd, verwaaid, door en doornat en met de sporen van ver moeidheid nog op zijn gebruinde gezicht strompelde woensdagmid dag rond half zes de Domburgse hotelhouder Nico Dingemanse het strand voor de Zeedijk van de Bel gische badplaats Wenduine op. En- kelkele minuten tevoren was de avontuurlijke tocht, die de 31-ja- rige Domburger met een speedboot naar Engeland had ondernomen, abrupt geëindigd, toen hij met het vaartuigje op een met bazaltblok- ken verstevigde zeewering voer, waarna het bootje lek sloeg. Al waterhozende en varende legde Din gemanse de laatste honderden meters af, die hem nog scheidden van de begane grond. Badgasten ontfermden zich toen over de Domburger en lieten hem in een van de woningen aan de Zeedijk weer een beetje op verhaal komen. Deze hachelijke onderneming had zijn schaduw reeds ver vooruit geworpen, want de hotelhouder liep vorig jaar al met het plan rond om een „overtochtje" te wagen. De weersomstandigheden be letten het hem toen om deze stoute plan nen te verwezenlijken. Dinsdagmorgen was het eindelijk zo ver, dat hij het aandurfde. Tegen half tien voer hij uit met in zijn 65 kg wegende Zweedse polyester boot waarop een 35 pk. motor van 45 kg en niet veel meer dan een volle tank olie inhoud 40 liter een zwemvest, een autoband, zes sneetjes brood en een emmertje. De Domburg- se hotelhouder was enkel gekleed in een badbroekje en een shirtje. Te riskant vond hij het om in Bianken- berge over te steken. Daarom koerste hij door naar Duinkerken en begon daar om drie uur aan de tocht. Omdat het in middels een beetje neveliger was gewor den en de zon niet meer te zien was vond Dingemanse het veiliger om zich in deze plaats nog even van een kompas te voorzien. Onmiddellijk nadat in het Dom- burgs hotel een telefoontje had bericht, dat de tocht van de En gelandvaarder nabij Blankenberge een abrupt eincle had gevonden, spoedde mevrouw Dingemanse en enige kennissen zich naar België om de op avontuur gegane hotel houder op te halen. De heer Din gemanse is hier bij zijn lekgesla gen boot te zien, nadat hij bij aan komst in de badplaats Wenduine weer wat op verhaal was geko men. (Foto P.Z.C.) vwvwwwwwwwwwwuwvwwwtfvwwvwwvwww% deze aangelegenheid aan de orde ge steld in een overleg tussen een dele gatie van ons college en de hoofdinge nieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in deze provincie, welk overleg maandelijks plaatsvindt. Bij brief van 6 september j.l. hebbên wij aan de genoemde ministers onze te leurstelling uitgesproken dat door het uitblijven van de rijksgoedkeuring de N.V. heeft afgezien van de vestiging te Sint-Maartensdijk. Wij hebben er (laarbij op gewezen, dat zelfs voor de plaatsing van een ge bruikte vliegtuigloods ais tijdelijk fa brieksgebouw niet de gevraagde rijks- goedkeuring verkregen werd, hoewel voor deze plaatsing geen of bijna geen bouwvakarbeiders waren vereist. Wij hebben daarbij betoogd, dat het met het oog op het decentralisatiebeleid moge lijk moet zijn juist op het punt van een voudige noodvoorzieningen enige soe pelheid te betrachten. Tenslotte hebben wij de ministers met klem verzocht in voorkomende gevallen zoveel mogelijk rekening te houden met de bijzondere positie van de ontwikke lingskernen. Een reactie op onze brief van 6 septem ber j.l. is thans nog niet ontvangen. Bij het mondeling overleg werd van de zijde van de ministeries begrip getoond voor de moeilijkheden; men beroept zich ech ter op het grote aantal aanvragen en de moeilijke situatie op de bouwmarkt. Volgens de inlichtingen van G.S. is de mededeling, dat in november a.s. rijksgoedkeuring zou worden ver leend gedaan vóórdat de N.V. Van andel tot aankoop van het pand te Nieuwkoop overging. „Tussen deze aankoop en deze mededeling mag dus geen verKafid worden gelegd", aldus G.S. Woensdagavond heeft men in Vlissingen kunnen genieten van een voor velen nog onbekende kunstuiting, de mime. Rob van Reijn trad in hotel Britannia op voor het Nutsdepartement. Men kon de ze avond kennis maken met twee kun stenaars Van Reijn. Van Reijn, de mime- speler en Van Reijn de clown. Voor de pauze was de mimekunstenaar te zien in een programma „De belevenissen van het mannetje Maccus". Een mannetje Maccus, dat al enkele ja ren op de planken staat, maar dat steeds meer vorm krijgt. Men gaat zich als toeschouwer vereenzelvigen met de bele venissen van dat mannetje, belevenissen van alle dag, zoals opstaan, biljarten, naar de bioscoop, een afspraakje. En hier onderscheidt Van Reijn zich van een andere grote mime-kunstenaar. Mar cel Marceau. Jarenlang was Marceau de meester, het voorbeeld, maar Rob van Reijn heeft zich duidelijk aan die invloed onttrokken en heeft een eigen stijl ont wikkeld. Het geromantiseerde, het ver hevene, het dromerige van Marceau heeft plaats gemaakt voor de realiteit, een trieste realiteit soms. Na de pauze bracht Rob van Reijn een nog nieuw nummer „Compromis in C groot". Hij stelde zich als clown aan het publiek voor, altijd een wensdroom van Van Reijn gew:eest De kennismaking is niet tegengevallen. Toch doet het geheel nog te onvolgroeid, soms zelfs te geforceerd aan. Pas in de momenten, waarin hij zich afwent van de requisieten en de ge luiden, maar komt tot de kleine gebaren, dan krijgt men hoogtepunten, zoals het gedeelte over het lelijke jonge eendje en het gevecht met de wesp. Dit maakt uiteindelijk meer indruk dan de kolderie ke scènes die hij heeft ingelast. „Mijn snelheid bedroeg gemiddeld 20 km per uur. De boot kan wel zeventig lopen maar daar durfde ik niet aan re begin nen. Dan krijg je helemaai veel water binnen", legen half zes belandde hij in Engeland Waar hij was uitgekomen wist hij nog niet, maar bij navraag bleek dat het Sandwich was, ongeveer 20 km van Dover verwijderd. Omdat hei zijn oorspronkelijke plan was om in deze plaats aan te komen, nam hij snel maatregelen, belde naar Nederland om zijn vrouw in Domburg gerust te stellen en vervolgde zijn vaartocht. „In Dover aangekomen, moest ik erop uit, om een slaapplaats te zoeken. Dat ging nogal moeilijk want ik had geen schoenen bij me en ik zag er helemaal verwilderd uit" vertelt Dingemanse. De terugreis, die de Domburger gister morgen tegen half tien met zijn „strijk- ijzertje" ondernam ging heel wat vlotter. Twee en half uur na de start zag hij de Franse kust al voor zich. In Duinkerken, waar hij opnieuw brandstof insloeg liet hij verbaasde mensen achter, toen hij vertelde dat hij zojuist uit Engeland was gekomen. Dat het vervolg van de thuisreis een tragisch einde kreeg meld den we reeds in de aanhef. Of hij nog eens zo'n reisje wil onderne men? Dingemanse doet er niet erg en thousiast over. „Ik zou het iedereen af raden", zegt hij. „Ik weet nu na jaren ervaring op de Schelde onderhand wel wat stroomversnellingen zijn, maar toch moet je goed uitkijken. Geestelijk is de tocht ook veel zwaarder als lichamelijk. Het is ontzettend vermoeiend om al die tijd op je kompas te zitten kijken. Daar bij: ik was in mijn dooie eentje en je moet zo oppassen voor zandbanken, stro mingen en wiervelden, die soms vijf tot zeshonderd meter lang zijn. Maar nog maals, als iemand er aan zou beginnen zou die mijn instemming niet krijgen!" (Advertentie) Ja, zegt mevrouw Prins, mijn robbedoes krijgt goede voeding: Finnbrod. Finnbrod is gezond, dank zij het vol koren roggemeel, de ontvette melk, het ei of de gist waarmee het wordt bereid. Finnbrod is lekker, omdat het zo door- en-door krokant is gebakken, omdat het altijd vers blijft, omdat het met boter en gewoon beleg een traktatie is. Zet óók Finnbrod op tafel. Haal meteen een pak, wit of bruin. Ook uw levensmiddelen- bedrijf verkoopt kersvers Finnbrod. pak wit of bruin 80 ct. Het Zeeuwse lid van de Tweede Kamer, de heer D. Kodde, heeft aan de voorzitter van de Kamer medegedeeld, om gezondheidsrede nen ontslag te moeten nemen. De heer Kodde, die zitting had namens de Staatkundig Gereformeerde Partij, maakte sinds 1956 deel uit van de Tweede Kamer. De heer Kodde, die in de Kamer met name over onderwerpen van bestuur (binnenlandse zaken) en verkeer en wa terstaat sprak, is thans 69 jaar. Tot aan zijn pensionering in 1959 heeft hij, zoals bekend, vele jaren sinds 1921 de gemeente Zoutelande als burgemeester en secretaris gediend- Ook heeft oud-burgemeester Kodde zitting in de provinciale staten van Zee land, welke functie hij voorlopig nog blijft vervullen. Behalve verschillende functies in de Staatkundig Gereformeer de Partij, heeft hij voorts tal van jaren De actie voor het winnen van leden voor de Nederlandse vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding leverde in St.-Laurens 63 leden op met een jaarlijks contribu tiebedrag van f 168,50. Bovendien werd ingezameld een bedrag van f 189,59. Zeeland gediend als bestuurslid van di verse instellingen op sociaal-medisch gebied als de Stichting Rusthuizen, „Vrederust" en het Oranje-Groene Kruis. Ook bekleedde hij diverse ambten in de Gereformeerde Gemeente. Brussel, zwaar bewolkt, 22 gr. Parijs, licht bewolkt, 24 gr. Nice, regen, 21 gr. München, zwaar bewolkt, 23 gr. Zürich, half bewolkt, 24 gr. Locarno, regen, 22 gr. Innsbruck, zwaar bewolkt, 24 gr. Rome, regen, 27 gr. KOELER Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Koeler. ZON EN MAAN 20 september Zon op 6.21 onder 18.46 Maan op 8.49 onder 20.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2