Zeeuwse C.B.T.B. waarschuwt tegen bederven van de grondprijsmarkt Bouw gemeentehuis in Middenschouwen start Aanleg zwembad Goes openbaar aanbesteed AGENDA Afschaffing van grondbelasting en spreiding lasten kan grondbezit aantrekkelijker maken Fee en hofdames bij langdurig zieken N00RD-ZEFXAND Jongetje (6) werd ernstig gewond Inleiding over „Hellenburg" in raad Baarland MARKTBERICHTEN WETHOUDER RIFMFNS VAN ST.-LAURENS OVERLEDEN ZUID-BEVELAND Bijdrage streekcommissie in raad van Baarland Zware shag tè zwaar! neem dan Grondkamer treft geen verwijt" n Kwart miljoen voor opruimen van bunkers Vrije beslissing Restauratie gevel stadhuis Zierikzee Komst heipalen was tijdrovend Benoemingen Plattelandsvrouwen begonnen seizoen Feestavond van „Blauw Wit" Vrachtwagen schepte personenauto Dertien gegadigden Laagste en hoogste inschrijver met een verschil van 2 ton Niemeyer garandeert de kwaliteit DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 In zijn jongste vergadering heeft het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. ruime aandacht besteed aan de sinds de afschaffing van de prjjsbeheersing sterk opge lopen grondprijzen. De hoge grondprijzen en de relatief lage pachtprijzen doen in Zeeland vele eigenaren overwegen hun grond te verkopen. De pachter heeft weliswaar het voorkeursrecht, maar slechts tegen een door de grondkamer ge taxeerde verkeerswaarde. Deze ligt eveneens op een hoog niveau, omdat de grondkamer moet taxeren op basis van op een vrije markt tot stand gekomen prijzen voor soortgelijke objecten. Het gevolg is, dat de pachter gedwongen kan worden tegen een hoge prijs te kopen. Doet hij dit niet, dan loopt hij immers het risico na kortere of langere tijd (maximaal 6 jaar na afloop van zijn pachtcon- tract) verdreven te worden van zijn pachtgrond door de nieuwe eigenaar, die deze zelf in gebruik wil nemen. Duidelijk heeft het bestuur gesteld, dat de Grondkamer bij dit alles generlei verwijt treft. „Hierover kunnen gemakkelijk misverstanden rijzen. De Grondkamer heeft tot taak op verzoek van de verpachter de werkelijke waarde van het te verkopen object te taxeren. Zij vormt zelf geen prijzen, maar moet uit gaan van prijzen, die bij een vrije prijsvorming tot stand komen op een markt, waarop ze geen invloed uit oefent. Voor deze marktwaarde heeft de pachter het recht van voorkeur". Hoewel een zekere prijsverhoging se dert 1 januari 1963 als normaal moet worden beschouwd, meende het bestuur, dat het een ongezonde situatie is, dat eigenaren willen gaan verkopen om- Een dankbare taak hadden fruitfee Kit ty Claeys en hofdames Nelleke Koster en Marleen de Jongh woesndagavond. Zij brachten toen, met enkele bestuurs leden van het „Zeeuws Fruitcorso" een bezoek aan langdurig zieken in Goes. Zestien patiënten, die de fruitfestivitei- ten niet van dichtbij kunnen meemaken, ontvingen op die manier toch een straal tje fruitvreugde. Want vanzelfsprekend ontbrak ook bij hen het doosje fruit van de Goese veilingvereniging „Zuid-Beve land" niet. Het waren zonnige bezoek jes, die dankbare patiënten achterlieten. Ook in de middaguren zorgde de feeërie ke vertegenwoordigster van het Zeeuwse fruit voor blijde gezichten. Want nadat dinsdag de kinderen en de zieken in „Oostwal" en „St.-Joanna" hun deel van het Zeeuwse fruit in ontvangst hadden mogen nemen, gingen de sappige ver snaperingen uit de Bevelandse bongerds woensdag naar de bejaarden in de Gan- zestad. De Sociëteit voor Ouden van Da gen aan de Keizerstraat kreeg een beurt, de praalauto deed het rusthuis „Randwijck' aan, de tocht ging naar „Schild en Hof", naar het algemeen ver zorgingshuis aan de Beestenmarkt en het bejaardentehuis aan de Zusterstraat, 's Avonds, tijdens de tocht langs de lang- duirg zieken, deden fruitfee en hof dames „Randwijck" nog een keer aan. Zij wilden even getuige zijn van het concert, dat het Goese tamboers- en pij perskorps „Excelsior" en het muziekge zelschap „Hosanna" daar gaven voor de patiënten, terwijl een speciaal aange brachte verlichting het geheel een extra feestelijke noot gaf. De beide korpsen zorgden voor een geslaagd en bijzonder gewaardeerd optreden, dat voor de be jaarde bewoners een opgewekt slotstuk van een feestelijke dag vormde. Woensdagmiddag is plotseling overleden de heer ,1. Riemens, in leven wethouder van openbare werken te St.-Laurens. De heer Riemens, die gehuwd was en vijf kinderen had, is 69 jaar geworden. De overledene nam in St.-Laurens een vooraanstaande plaats in op kerkelijk en bestuursgebied. Kort na de oorlog kwam de heer Rie mens in de gemeenteraad van St.-Lau rens voor de Anti-Revolutionaire Partij. Vijf jaar geleden werd hij tot wethou der gekozen, waarna hij werd belast met de dienst openbare werken. Voorts was hij lange jaren secretaris van de kies vereniging van de A.R.P. in St.-Lau rens. Gedurende de laatste jaren was de heer Riemens voorzitter van deze ver eniging. Dit voorjaar legde hij deze functie neer. Vele malen vertegenwoor digde hij de kiesvereniging van St.- Laurens op de Statencentrale van de A.R.P. in Middelburg. De heer Riemens heeft ook in de Gere formeerde Kerk te St.-Laurens jaren lang ambten bekleed. Eerst is hij diaken geweest en gedurende de laatste jaren was de overledene ouderling. De heer Riemens is enkele jaren gele den afgetreden als voorzitter van de Oranjevereniging te St.-Laurens. De overledene is veertig jaar werkzaam geweest bij de belastingen in Middel burg. De heer Riemens, geboren in Se- rooskerke, had zich na zijn huwelijk te St.-Laurens gevestigd, waar hii is blij ven wonen. Woensdagmiddag werd de heer Riemens tijdens werkzaamheden op het land van een kennis te St.-Laurens getroffen door een hartverlamming. De begrafenis is bepaald op zaterdag half twaalf te St.- Laurens. Op de begroting van volkshuisvesting en bouwnijverheid is voor 1964 een be drag van 750.000 uitgetrokken voor opruiming van voormalige Duitse ver dedigingswerken en funderingen van verwoeste panden ten behoeve van nieuw te stichten bouwwerken en uit breidingsplannen van gemeenten en ten behoeve van het Deltaplan. Middelburg - City: 55 dagen in Peking, 20 uur, 14 Electro: Het zwarte schaap, 19.30 uur, 14 J. Molenwater: Miniatuur Walcheren 917 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen ln Pe king, 8 uur. 14 )aar. Luxor: De gemas kerde ruiter, 8 uur. 14 Jaar. Goes -- Grand: 55 dagen in Peking, 20 uui 14 laar. Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 10-12, 14-17 en 19.30-22 uur. Grote Markt: Braderie met attracties. 12-22 uur. Schuttersfeest, 20 uur. Grote Kerk: Expositie „Zie Gods Schepping", 15-17, 19-21.30 uur. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Expositie G. Lataster, 9-21 uur. Bergen op Zoom Roxy: West side story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Bloedwraak, 8 uur, 14 jaar. dat ze bij de huidige ontwikkeling van grond- en pachtprijzen een minimaal rendement van hun eigendommen krij gen bij verpachting. Eenerzijds wil het bestuur daarom een ernstige waarschuwing laten horen te gen aankoop van gronden tegen prijzen, die de exploitatie niet meer lonend kun nen doen zijn. „Kopers van gronden tegen dergelijke prijzen bederven de markt. Mede ten koste van hen, die als pachters wel moeten kopen tegen de marktwaarde, willen ze hun bedrijf in stand houden". Anderzijds meende het bestuur, dat een zekere aanpassing van de pachtprijzen, onder voorbehoud, dat deze doorbere kend worden in garantie- en richtprij zen, in aanmerking komt als één van de middelen, die de aantrekkelijkheid van grondbezit kunnen verhogen. Het bestuur overwoog hierbij, dat de gro tere opbrengstmogelijkheid in het zuid westelijk kleigebied ten opzichte van andere delen van het land niet alleen hogere grondprijzen, maar ook hogere pachtprijzen rechtvaardigen. Een verho ging van de pachtprijs zal het rende ment van de eigenaar doen stijgen en zijn neiging te verkopen doen vermin deren. Andere middelen het grondbezit aan trekkelijker te maken en het rendement daarvan te doen stijgen zijn afschaf fing van de grondbelasting en een ver dere stijging van de lasten van de wa terkering over het gehele volk. Besloten werd deze punten aanhangig te maken bij de Nederlandse C.B.T.B. Het bestuur verklaarde zich in meer derheid tegenstander van een wettelijke arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen. Het afsluiten van een der gelijke verzekering dient een beslissing te zijn, die in vrije verantwoordelijkheid wordt genomen. Wel is een goede voor lichting van groot belang. Algemeen werd in het bestuur betreurd, dat de Stichting van de Arbeid de in gediende collectieve arbeidsovereen komst voor de Zeeuwse land- en tuin bouw tot nog toe niet ongewijzigd heeft willen goedkeuren. Het streven van de sociale commissie van de gewestelijke raad van het landbouwschap deze als nog goedgekeurd te krijgen, vond in stemming. In de huishoudelijke morgenvergadering stelde het bestuur het winterprogram- ma vast. De winterledenvergadering werd vastgesteld op maandag 9 decem ber. Voorts werd besloten medewerking te verlenen aan een door de stands- en jongerenorganisaties voor het zuidwes ten en het Landbouw Coöperatie Cen trum te organiseren topkadercursus en hiervoor een financiële bijdrage ter be schikking te stellen. De C.B.T.B. in Zee land zal daarnaast een kadercursus op wat lager niveau organiseren, benevens een aantal ontwikkelingscursussen. Nu de stadhuistoren van Zierikzee bijna geheel uit de steigers tevoorschijn is ge komen, staat de voorgevel van het ge bouw op de nominatie voor een flinke opknapbeurt. De begroting hiervoor geeft een totaalbedrag aan van 268.500. B. en w. hebben al het nodige gedaan om rijkssubsidie te verkrijgen. Speciaal heeft het college er op gewezen dat, ge zien het toch al zo zwaar belaste budget van de gemeente restauratie van de voorgevel niet mogelijk is, indien het rijk zou besluiten het normale subsidie van 40 te verlenen. Wetende dat voor de restauratie van de toren nog 60 subsidie werd verleend, noemen b. en w. het antwoord van het ministerie teleurstellend: er werd een subsidie van 40 toegezegd. Aanne mende, dat de provincie Zeeland 10 zal subsidiëren blijft de gemeente Zie rikzee gesteld voor het vinden van dek kingsmiddelen voor een investering tot de helft van de kosten, 134.250. Gelet op ons schrijven aan de minister zou er eigenlijk geen restauratie moge lijk zijn", lichten b. en w. de raad in hun voorstel nu toe. „Het is ons echter be kend, dat er overleg gaande is tussen de departementen van onderwijs en van bin nenlandse zaken over het toekennen van a extra uitkering uit het gemeente fonds als onderdeel van de zogenaamde verfijningsregeling aan gemeenten, wier budget onevenredig zwaar belast wordt door de kosten van monumentenrestau raties. Hoe dit overleg zal aflopen is ons uiteraard niet bekend. Wel zijn wij met enig optimisme vervuld", aldus b. en w. Daarom ook durven zij de raad een kre diet vragen. BROUWERSHAVEN Benoeming onderwijzer De heer P. T. Bolkenbaas te Brouwers haven, die werd benoemd aan de open bare lagere school te Oosterland als onderwijzer, slaagde dezer dagen aan de rijkskweekschool te Middelburg voor het eindexamen derde leergang. Hij zal nu spoedig de plaats in kunnen komen nemen van de huidige onderwijzeres, mevrouw De Haan-Brugman uit Brui- nisse, die als zodanig eervol ontslag heeft verkregen. ZIERIKZEE Jeugd Rode Kruis naar Deltaziekenhuis Het Jeugd Rode Kruis van Zierikzee zal zaterdag 21 september aanstaande weer een bezoek brengen aan het Deltazie kenhuis te Poortugaal. Een bezoek dat altijd gepaard gaat met de aanbieding van geschenken, vervaardigd door leer lingen van enkele plaatselijke scholen. Bovendien zullen patiënten en personeel in de middaguren weer van een ontspan ningsprogramma kunnen genieten. De bekende Middelburgse goochelaar „My stic Marco" zal tweemaal optreden. „Im pressions of Zierikzee" is een muzikaal en gesproken woord over de stad Zierik zee dat gebracht zal worden door Peter Dogger, Wardy Keuning en Freek van Vloten. Afgevaardigden van de scholen zullen ook in de gelegenheid zijn om ver schillende gebouwen te bezichtigen. SIRJANSLAND Bejaarden in Sirjansland kwam weer bijeen Ondanks het schitterende zomerweer was het voor de bejaarden van Sirjans land geen beletsel om dinsdagmiddag samen te komen in het verenigingsge- biuw om weer te starten voor het a.s. seizoen. Verschillende redenen waren oorzaak dat enkele getrouwen niet aan wezig waren. De voorzitster van het comité, mevrouw De Ronde-Bolijn, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom, waarna men gezamenlijk een gezangvers zong. Hier na memoreerde zij met dankbaarheid dat er niemand van de bejaarden, welke de bijeenkomsten in het afgelopen seizoen bezochten, was ontvallen. Zij sprak de wens uit dat men ook in dit nieuwe seizoen zou weten te waarderen van hoe groot belang deze bijeenkomsten, juist voor mensen op oudere leeftijd, kunnen zijn. Verschillende attracties boden vol doende gelegenheid zich hierna te ver maken. Voor de mannen blijkt het tafel biljart altijd weer een grote aantrek kingskracht te hebben. De serveersters zorgden dat niemand ook maar iets te kort kwam. Aan het einde van de mid dag werd, naast het traditionele clublied, het gezellig samenzijn met psalmgezang beëindigd. Burgemeester deelde raad mee: Er komt tekening in de situatie rondom de bouw van Midden- schouwens nieuwe gemeentehuis. Nadat in april van dit jaar de rijksgoedkeuring binnenkwam, kan de bouw volgende week begin nen: tussen 24 en 27 september arriveren de eerste heipalen. Het heien van deze palen vormt de in zet van een bouwperiode, waarin men ervoor moet zorgen, dat de gemeentezaken in de toekomst niet meer in een bekrompen houten ba rak in Scharendijke, maar in een gloednieuw, representatief raad huis in deze kern afgehandeld kun nen worden. Burgemeester S. Francke gaf de raad woensdagmiddag deze verheugende in lichtingen, toen de heer D. van der Wek ken (a.r.) deze zaak in de rondvraag aan de orde stelde. Het raadslid J. der Weduwen had dit punt tijdens de eind juni gehouden vergadering eveneens ter sprake gebracht. De voorzitter kon toen meedelen, dat de bouw van het gemeentehuis begin mei was gegund. Woensdagmiddag zette burgemeester Francke uiteen, dat de palen in juni waren besteld, maar dat deze een lange levertijd vergden. „De fabriek heeft echter toegezegd, dat ze tussen 24 en 27 september worden afge leverd", zo verzekerde hij. Drie leden van Middenschouwens raad lieten in verband met de drukke oogst- werkzaamheden op deze vergadering verstek gaan: de heren J. N. Viergever (a.r.), W. J. de Vrieze (c.h.) en J. der Weduwen (v.v.d.). De beide leden, die behalve b. en w. wél aanwezig waren, de heren J. H. de Jonge (p.v.d.a.) en D. van der Wekken (a.r.) gingen vlot met de verschillende adviezen van het col lege akkoord. Dat gebeurde onder meer met de suggestie medewerking te geven aan de christelijke nationale kleuter school te Scharendijke bij de bouw van een nieuwe kleuterschool, het voorstel om de heer F. J. de Groot te Scharendijk e toestemming te ge ven zijn terrein aan de Weelweg in te richten als kampeerplaats met 10 kampeerwagens voor de Evangelische Mission uit Münster en de sociale dienst van de Deutsche Bundeswehr en de aan schaf van eer, nieuwe motormaaier voor de gemeente in de kern Ellemeet. Geen bezwaar ook hadden de raads leden tegen verschillende ontslagen en benoemingen van gemeenteambte naren, die b. en w. nen voorlegden. Zo vroeg de heer L. J. Koster eervol ontslag als ambtenaar van de burger lijke stand in verband met zijn benoe ming in Nieuw-Beijerland. In zijn plaats werd met ingang van 16 oktober a.s. benoemd de heer D. D. Jumelet uit Bruinisse. Eveneens als ambtenaar van de burgerlijke stand als gevolg van het vertrek van de heer D. A. Huntelaar benoemde de raad de heer J. Landman uit Kerk- werve. De heer M. A. van de Velde werd tijdens deze vergadering beëdigd als waarne mend gemeente-ontvanger. Op de voor dracht voor commissaris van de N.V. Brugverbinding „Haringvliet" plaatsten de raadsleden burgemeester S. Francke en op de tweede plaats, wethouder M. L. Hoogenboom. Verder werden nog een aantal administratieve en redactionele wijzigingen gebracht in verschillende femeenteverordeningen. Burgemeester 'rancke deelde mee, dat begin oktober ook de vernieuwing van Scharendijkes bestrating ter hand wordt genomen. GOES Met een uiteenzetting over het gebruik van bloemen en planten zijn de leden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in Goes en omstreken dinsdagmiddag in „De Prins van Oran je" het nieuwe winterseizoen ingegaan. Over dit onderwerp hield de heer W. Balkenende van het bloembollenhuis in Lisse een praatje. Hij merkte onder meer op, dat bloemen tegenwoordig geen luxe meer zijn, maar tot de be schaving behoren. Zijn betoog werd geïllustreerd met de vertoning van de fraaie film „Hol lands Glorie", die met name de aan dacht op de bloembollenvelden vestigt. De presidente, mevrouw Evers-Pauw deed tijdens deze vergadering verschil lende mededelingen. Zo wil de afdeling bij voldoende deelname een naaicursus organiseren om mee te kunnen doen aan de landelijke naaiwedstrijd van de bond. Verder verklaarde zij, dat de cursus fij ne keuken reeds is gestart en dat het in de bedoeling ligt om ook dit jaar met de boekencirkel te beginnen. KLOETINGE Met een feestavond voor haar leden en genodigden, besloot de korfbalvereni ging „Blauw Wit" te Kloetinge haar festiviteiten ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Het cabaretgezelschap De Vos uit Vlis singen heeft op uitstekende wijze de aanwezigen vermaakt met zang en sketchjes. Tussen dit programma door voerden enkele genodigden het woord. Het deed drs. J. Snoep, oud-voorzitter, een genoegen, dat hij na zijn vertrek uit Kloetinge, toch nog een bloeiende vereniging mocht aantreffen, omdat hij bij het eerste lustrum de toekomst niet zo rooskleurig had ingezien. Namens de plaatselijke voetbalvereni ging overhandigde de heer C. M. BIo- maard een enveloppe met inhoud. Hij gewaagde tevens in sympathieke be woordingen van de prettige samenwer king tussen de plaatselijke verenigingen. Aan het begin van deze avond bracht voorzitter E. J. Mieras het tweede twaalftal hulde in verband met het be haalde kampioenschap van de 3e klas der Z.K.B. in het seizoen 1962-1963. Aan het eind van deze geslaagde feest avond sprak de burgemeester, jhr. Schimmelpenninck v. d. Oyen, een dankwoord. OUWERKERK Oriënteringsrit m.c. Sparta Voor zaterdag 21 september a.s. heeft de motorclub „Sparta" een oriënterings rit georganiseerd. De start zal 's avonds om half acht zijn vanaf het paviljoen „De Vier Bannen" te Ouwerkerk. Na af loop zullen in de graanbeurs te Zierikzee de prijzen worden uitgereikt. Het zal een feestelijke avond worden, want Sparta viert tevens haar 30-jarig bestaan. STAVENISSE Vanavond raad Stavenisse Vanavond, donderdag, om half acht, komt de gemeenteraad van Stavenisse in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.a. de navolgende punten: Aanbieding gemeenterekening en aan bieding gemeentebegroting 1964; voor stel van burgemeester en wethouders tot wijziging van het algemeen ambte narenreglement, de arbeidsovereenkom stenverordening en de wachtgeldrege ling; voorstel tot wijziging van de destructieverordening; voorstel tot wij ziging van de verordening op de hef fing van keurlonen in de gemeente Sta venisse en op de heffing van rechten voor het gebruik van de gemeenschappe lijke noodslachtplaats; voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. Collecte De collecte, die in Stavenisse ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding gehouden werd, heeft opgebracht de som van rond 300. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur is op de Axelsestraat te Terneuzen het zesjarig jongetje T. E. uit de Kastanje laan door een auto aangereden en met ernstige verwondingen naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. Het ventje liep te spelen en stak toen plotseling de Axelsestraat over, juist voor de auto van T. E. van de V. uit Axel. Het kind kreeg een van de wielen over zich heen. Dokter T. Bos, die de eerste hulp ver leende, liet de jongen per ambulance naar het ziekenhuis overbrengen. Hij bleek zware inwendige verwondingen te hebben opgelopen. In de dinsdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Baarland gaf de heer J. G. N. Renaud, weten schappelijk ambtenaar bij de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort een uiteenzetting omtrent de huidige gang van zaken van de „Hel lenburg". Verheugend noemde de heer Renaud het, dat inmiddels het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen voor dit object werd geïnteresseerd, ter wijl daarnaast enkele particulieren en bedrijven financiële bijstand gaven. De stichting beschikt dan ook nu over gel den om de zaak verder aan te pakken, nadat de laatste jaren door gebrek aan financiën de werkzaamheden danig wa ren verslapt. Momenteel wordt aan de Hellenburg weer gewerkt. De heer Renaud bood het gemeentebe stuur een kleurenaquarel aan, van een mogelijk toekomstbeeld van de Hellen burg. Burgemeester W. N. van Liere adviseerde de spreker dan ook een sub sidieverzoek in te dienen. In het licht van de recreatie gezien, achtte de raads voorzitter het plan wel acceptabel. De gemeenteraad van Baarland besloot tijdens zijn dinsdagavond gehouden ver gadering zonder hoofdelijke stemming aan de streekcommissie een bijdrage van maximum veertig cent per inwoner voor het jaar 1964 te verstrekken. Voor het jaar 1963 zal de commissie zeer waarschijnlijk met een bedrag van vijf tien cent per inwoner kunnen volstaan. Ook hieraan gaf de raad haar goedkeu ring. Burgemeester W. N. van Liere wees er nog op, dat tot op heden nog wel weinig tastbare resultaten uit de bus waren gekomen doch dat in de toe komst deze commissie zeer zeker nuttig werk zal kunnen leveren. De begrotingswijziging 1963, waarin on der meer een raming van 80.000, voor de aankoop van grond in het recreatie- plan werd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat door het college van b. en w. naar aanleiding van een circulaire van G.S. inzake „woningbe hoefte" voor 1964 bouwvolume werd ge vraagd voor tenminste twee woningen. Sedert 1957 werd aan de gemeente Baar land geen bouwvolume meer verstrekt. Aan het slot van de vergadering ging de raad over in besloten zitting om het recreatieplan te bespreken. ORIEWEGEN Dezer dagen ontstond een aanrijding in de Schoolstraat te Driewegen tussen een vrachtauto, bestuurd door C. den H. uit Oudelande en een personenauto, bestuurd door mevrouw J. J. G.R. Het ongeluk gebeurde op het moment, dat mevrouw G. de dam van een bouw land kwam afgereden. Waarschijnlijk doordat de weg ter plaatse erg onover zichtelijk is, heeft zij de vrachtauto, ko mende uit de richting Ellewoutsdijk, niet zien naderen. De personenauto werd door de vrachtauto geschept en van de weg in de sloot geduwd. Me vrouw G. liep daarbij een lichte hersen schudding op. De vrachtautochauffeur kwam met de schrik vrij. IN HET STADHUIS van Goes hebben woensdagmorgen dertien aannemers hun inschrijving gede poneerd voor de aanleg van het lang verbeide zwembad. De bedra gen op de briefjes van de geïnte resseerde bouwondernemingen lie pen twee ton om precies te zijn 201.030 uiteen. De laagste was de firma P. Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom, die de tekeningen van de ontwerpers voor 547.100 werkelijkheid wil laten worden. De hoogste inschrijfster was de firma J. II. Nonnekes en Zoon te Goes: 748.130. De gunning van het werk is tot nadere goedkeuring aangehouden. Er was een goede belangstelling voor de aanbesteding van het Goese zwem bad, waarvoor nu eindelijk de rijks goedkeuring is afgekomen. Ongeveer twintig aannemingsbedrijven hadden bij de Kon Ned. Heidemaatschap pij een bestek aangevraagd en het merendeel heeft woensdagmorgen in het stadhuis een kans gewaagd om het grote project op zijn bouwpro gramma te krijgen. Zoals men weet gaat het om de aanleg van drie basins: een diep-, een middel- diep- en een kleuterbad. Daar komen bij spring- en duikaccommodatie, de bouw van kleedhokjes, een centrale garderobe, douches en een E.H.B.O.-post. Het com plex krijgt een rijke groenvoorziening rondom de verschillende bassins. Er komt een tribune bij het wedstrijdbad en een ruim parkeerterrein bij de ingang. Wie het zwembad van Goes in miniatuur wil bekijken kan daarvoor vandaag nog terecht op de tentoonstelling „Recron" van de Goese Middenstandscentrale in de schouwburg „Juliana" aan de Bees tenmarkt. Op deze expositie voor recrea tie, ontspanning en hobby heeft ook de gemeente Goes een stand ingericht het podium waar een vorige week gearriveerde maquette van het zwem badplan is te vinden. Er werd in net Goese stadhuis als volgt voor de aanleg van het bad ingeschre ven: 1. Fa. P Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom, 547.100; 2. Gebr. van den Berg, Betgen op Zoom, 555.000; 3. Fir ma Gebr Krieckaert, Stoppeldijk, 578.000; 4. Fa, J. en C. Otte, Nieuw- dorp, 618.350; 5. Kortewegs Bouw maatschappij, Breda f 647.800; 6. C. v. d. Klippe, Vlissingen, 657.000; 7. Fa. YV. V. Strijland, Uithoorn, f 658.000; 8. N.V. Aannemingsbedrijf v.h. Fa. B. M. O. Noordenne Zoon, Hardinxveld- Giessendam. f 659.000; 9. A. v. d. Straa- ten, Hansweért, f 659.500; 10. Fa. Van Rheen en v. d. Berg, Breda, f 668.700; 11. J. Lagasse, Koudekerke, f 689.850; 12. N.V. Visser en Smits, Papendrecht, 695.000; 13 Fa. J. H. Nonnekes Zn., Goes, 748.130. (Advertentie) cr> "O 5 lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. VEILING MIDDELBURG. Bintjes: bonken 79, grote 58. Eerstelin gen: bonken 59, grote 48, drielingen 3. Tomaten: A 1 356. A 2 228. B 1 375. B 2 253, C 1 338, C 2 152. Appels: James Grieve: 1 85 34, 80-85 3137. 75-80 27—35, 70-75 31—35, 65-70 29—34, 2 D 10—21. Manks Codlin 1 70-75 17—18, 65-70 16 17, 60-65 12, 3 grof 11. Transp. de Cronc. 1 80-85 22—24, 75-80 20—22, 70-75 20—22, 65-70 20, 2 D 1014. Tydeman E Worcester 2 75 58, 70-75 54, 65-70 49 60-65 40, Cox. O. Pippin 1 70 55. James Grieve 2 80-85 31, 75-80 25— 33, 70-75 22—34, 65-70 24—30, 3 grof 19—29, 3 fijn 1025. Manks Codlin 2 70-75 1420, 65-70 1316, 60-65 1012, 3 fijn 10. Zigeunerin 1 70-75 11, 65-70 1 0. Laxton Fortune. 1 65 22, 55-65 11. Early Victoria 1 70-80 12—14, 60-70 1214, 3 grof 1012. Cox's O. Pippin 2 65- 70 43, 60-65 37, 55-60 33. B. Hardy 2 70 60. 65-70 56, 60-65 55, 3 grof 25—50, 2 D 22—31. Bonne Louise 1 60-65 3445, 55-60 3543, 3 grof 3641. Groenten: Augurken D 7—12. Andijvie 1 20, 2 13.50. Bloemkool 3 p. kist 7391, 4 p. kist 6186, 6 p. kist 4882, 8 p. kist 1657, 10 p. kist 2638. Rode kool 1021. Witte kool 7. Bospeen 2646. Waspeen 1534. Breek- peen 7. Sla 1640. Postelein 4958. Kroten p. kg 4.5016. Dubb. bonen 107158. Snij bonen 105—126. Uien 713. Augurken C 6 39. Augurken E 68. Sav. kool 1 23.50, 2 15. Komkommers groen 60-75 2328, 50-60 16—19, 40-50 1821, 3540 10. Komkommers wit 50-60 11—12, 40-50 12—16, 35-40 10—14. Spruiten 4687. Witlof 117128. Spinazie 55 64. Prei 1129. Kroten bos 611. Stokpr. 154, Pronkbonen 72100. Augurken A 108 142, B 55—111. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool A 8095, A 2 5885, B 5686. B 2 37—51, C 37—49, C 2 12, afw. 12—44. Groene komkommers 1523. Witte komkom mers 17. Meloenen 88. Knolselderij 69. Sel derij 1115. Peen 2 1213. Bintjes 1 11.40 11.70. Eigenheimers 1 15.10. Andijvie 1033. Stoksnijbonen 2 118127, 3 8183. Pr. bonen 2 86126. Medusa 2 116, Rode kool 1022. Sav. kool 1640. Witte kool 1119. Breek- peen 7—8. Waspeen 22—25. Prei 1845. Ra barber 2 5. Spruiten A 2 28—32, B 2 11—13. Spinazie 2 1937. Tomaten A 30—42, A 2 27—34, B 4349, B 2 25—28, C 25—29, CC 25. Uien 816. Witlof B 168, afw. 98. Postelein 3643. Bramen p. d. 1 3638. Blauwe drui ven 156—170. Appelen: James Grieve 1 85 2526, 80 26 29, 75 29—31, 70 30—33, 65 27—30, 2 85 23— 27, 80 24—29, 75 25—33. 70 25—26, 65 23—25, 2 D 15, 3 grof 19—22, 3 fijn 13. Peren: B. Hardy 1 75 7175, 70 7580, 65 64—66, 60 53—59, 2 75 68, 70 7072, 65 58, 2 D 34—36, 3 grof 42. 3 fijn 26—33. B. Louise 1 60 6062, 55 4750, 3 grof 38. Triomphe de Vienne 1 80 59—64, 75 64—66, 70 65—68, 65 6163, 60 52—57, 2 80 53—59, 2 75 57—60, 70 5758, 2 65, 56, 2 D 40, 3 grof 44, 3 fijn 38. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4322 kg, 70205. Schar 63 kg. Bot 93 kg. Wijting 62 kg. Schol 33 kg. Tong 34 kg. Paling 7 kg. Tarbot 6 kg. Ongesorteerde vis 21 kg. VEILING GOES. 13 september. Zigeunerin 1 85-90 13, 80-83 12. 75-30 12, 70-75 11, 65-70 8, 2 75-80 8, 70-75 10, 65-70 10, grof 8, fijn 7. James Grieve 1 90-95 28, 85-90 28, 80-85 29, 75-80 30—31, 70-75 32. 65-70 29, 2 D 21. 2 85-90 23—24, 80-85 25—26, 75-80 27, 70-75 27—29, 65-70 25—26, grof 12—23, fijn 11—16. Manks Cod lin 1 80-85 16, 75-80 20, 70-75 18. 65-70 15. 60-65 14. 2 80-85 15, 75-80 16—17, 70-75 15—16, 65-70 13, 60-65 13, grof 13, fijn 1213. Cox's Orange Pippin 1 80-85 53, 75-80 57, 70-75 57, 65-70 50. 60-65 46, 2 75-80 50. 70-75 47, 65-70 39, 60-65 34. Transp. de Cronsels 1 80-85 20, 75-80 21, grof 13, fijn 11—12. Triomphe de V. 1 80-83 68, 75-80 66, 70-75 67, 65-70 65, 60-65 59, 2 D 46. 2 85-90 64, 80-85 58, 75-80 58—60, 70-75 60, 65-70 57, 60-65 54, grof 48—56, fijn 3542. Pitmaston Duchesse 1 85-90 41, 80-85 47, 75-80 47, 70-75 47, 65-70 42, 2 D 25, grof 29, fijn 21. Br. Hardy 1 80-85 71, 75-80 75, 70-75 81, 65-70 65. 60-65 61, 2 D 55-60, 46, 2 D 50-55 32, 2 75-80 69, 70-75 72. 65-70 59. 60-63 52, grof 3944, fijn 3239. Bonne Louise d' Avr. 1 65-70 67, 60-65 62. 55-60 53— 54, 2 65-70 61, 60-65 57, 55-60 50. Franse Wijnpeer 2 60-70 41, 50-60 35, 2 D 23. Br. d' Amanlis 2 70-75 3540, 65-70 3941, 60-65 3941, D 3233, grof 35, fijn 25. Seigneur d' Esperen 1 75-80 74, 70-75 75. 65-70 69—70, 60-65 64, 55-60 57, grof 38. Bramen 1 en 2 167, 3 114. Totale aanvoer hard fruit 6800 kisten. Bramen per doos 2 38—44, 3 26. Jefferson 1 91. 2 23, grof 44—74, fabriek 21—27. Reine Victoria grof 101, fabriek 41. Burbank Giant 1 51, 2 28, grof 2041, fabriek 9—16. Abri- koospruimen 1 81, 2 51. grof 6976, fabriek 3251.Warwick Dropper 1 120, grof 84. Mo narch 1 108, 2 44. grof 56—71, fabriek 10. Druiven 1 170180, 2 150160, 3 130. Groenten: Bloemkool A 1 80—91, A 2 50—75. B 1 5665, B 2 3542, afw. 2263. Kom kommers A 2 19. B 2 13, C 1 10—13. Kropsla 2 34, C 1 416. Tomaten A 4148. B 32— 48, C 2737. Dubb. pr. bonen 3 7397. Snij bonen 2 106. Pronkbonen 71—102. Waspeen 1 93637, 2 2130. Andijvie 1 4145, 2 25 34. Prei 1 39—41. Uien 2 15, afw. 9. Rode kool 1 8—13, B 58. Gr. sav. kool 1 32—28, 2 29—30. B 17—24. Witte kool 1 12—13. Aard appelen bonken 1315, grote 1213. VEILING Z.-H. EILANDEN Eigenheimers groot 9—14. Andijvie 3246. Sla 2546. Stoofsla 6281, Spinazie 1 5867, II 3039. Bloemkool IA: 6 st.p.bak 6878, 8 st.p.bak 52—67, 10 st.p.bak 45—53. Bloem kool IIA: 6 st.p.bak 4067, 8 st.p.bak 4245, 10 st.p.bak 23—40. Dubb. bonen 801.70. Snij bonen 1.402.10. Pronkbonen 601.10. Wit lof 1.041.59. Kroten 14, Waspeen IA 2833, IIA 13—27. Komkommers 70-80 31—36, 60-70 27—33. 50-60 22—30. 40-50 15—21. 14—27, Sel derij 917. Peterselie 1113. Uien 1118, Ro de Kool 1417, Gele kool 2326. Groene kool 726, Oogmeloenen IA 381.02. Ana nasmeloenen 271.05. R. Vict. 691.31, Perzi ken A 2336. Muscaatdruiven 2.402.60, Black Aiicante 1.502.10, Frankenthalers 1.80 2. Golden Champion 1.902.10. Tomaten A extra 4.30. AI 3.75—3.80. BI 4—4.15. Cl 3.55, CCI 1.70. James Grieve IAA 2839, IA 2741 IB 27—39, IC 26—37, Coxs Orange P. IAA 52 —59, IA 55—61, IB 41—48, IC 28—34, Benoni IAA 55—66. IA 47—59, I 47—59, IB 31—39, IC 21—34, Manks Codlin IAA 28—33, IA 21—26, IB 1925. IC 1215. Triumph de Vienne IAA 60—69, IA 69—74, IB 65—72, IC 57—69, Tyde- mans Early W IAA 5664, IA 5766. IB 41 44, IC 3034. Clapps Favourite IAA 39—45, IA 4347, IB 3912, IC 34—39. Seigneur d'Esperen IAA 61. IA 48—54. IB 39—48, IC 22—33. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 18 sept. Bintje 9.207.00, bonken 13.60. Doré 17.80. Eigenheimers 12.709.30. Aanvoer 51 ton. VEILING STAVENISSE. 18 sept. Bintjes gew, 8.60—9.10, bonken 13.50. Eigenheimers gew. 11.1013.50, bonken 7.50. Aanvoer 1900 kisten. VEILING KAPELLE. 18 september. Br. Hardy 1 75 73, 1 70 82, 1 65 65, 1 60 56—62, 2 75 70, 2 70 74. 2 65 58. 2 60 51, 2 55 42-^3, 2 50 32. grof 48, fijn 3132. Bonne Louise 1 65 69, 1 60 6063, 1 55 51—52, 2 65 65, 2 60 56—61, 2 55 49—53, grof 41. James Grieve 1 85 28, 1 80 2426, 1 75 26—27, 1 70 28.90—30, 1 65 27.70—28.50, 2 80 24, 2 75 25—26, 2 70 25, 2 65 23, 2 d 17—22, grof 18—20, fijn 13. Cox's Or. P. 1 80 53—54, 1 75 54.20—55.80, 1 70 55.10—56.90, 1 65 47.90—49.50, 1 60 47, 2 80 45, 2 75 45—46, 2 70 4547, 2 65 3739, 2 60 31—34, grof 26—27. Manks Codlin 1 75 16, 1 70 16, 1 65 14, 1 60 13, 2 75 14, 2 70 14, 2 65 13, 2 60 13, 2 d 13, grof 13, fijn 13. Zigeunerin 1 80 11, 1 75 11. 1 70 11, 1 65 11, 2 80 11, 2 75 11, 2 70 11, 2 65 10—11, 2 d 10, grof 10. Jacq. Lebel 1 85 24, 1 75 27. 1 65 23, 2 d 12, grof 13, fijn 12. Transp. de Cronsels 1 80 19, 1 75 19, 1 70 20, 1 65 17, 2 75 16, 2 70 16, 2 65 15, 2 d 12. grof 13, fijn 12. Ellisons Or. 1 80 28, 1 75 32, 1 70 34, 1 65 30. Crimson Cox 1 80 43, 1 75 46, 1 70 43. 1 65 36, 1 60 24. Pitmaston 1 80 41, 1 75 46, 1 70 47, 1 65 39, 2 75 34, 2 70 35, 2 65 30, 2 d 23, grof 24, fijn 16. Br. Lebrun 1 65 41, 1 55 36, 2 65 41, 2 55 40, 2 d 28, grof 27, fijn 1820. Triomphe de V. 2 80 58—59, 2 75 61, 2 70 61—62, 2 65 57—58, 2 60 5455, 2 d 43, grof 4051, fijn 3336, 1 70 65, 1 65 61, 1 60 36. Sig. d' Esperen 1 65 66. 1 60 56, 1 55 40. Early Victoria 2 60 13, 2 d en fijn 11. James Grieve Lired 1 80 29 30, 1 75 31—36. 1 70 29—35, 1 65 26—30, 2 80 22, 2 75 2426, 2 70 22, 2 65 19, Zoete Bloemee 1 70 45, 1 60 48, kroetappelen wit gepl. 9, val 5.50. Jac. Lebel onges. 1719.60. Transp. de Cr. onges. 17.4018.40. Bramen industrie 1 en 2 1 67, 3 114, in doos jes 1 3851, 2 36—38, Aardbeien p. d. 1 68, 2 41. Kasperziken p. st. 620. BI. druiven p kg. 1 161—167. 2 105—109, ex. 175—176. Groene noten p. kg. 1 51. Pruimen: Warwick 1 84100, 2 5039, grol 66083, fabriek 1021. Monarch 1 97129, grof 71, fabr. 3038. Jefferson 2 2427, fabr. 6. Rademaker 1 112. Abrikoospruim 2 2654, grof 61, fabriek 23. Rode eierpruimen 2 53, fabriek 22 Burbank 1 4868, 2 3343, grof 40, fabriek 10—11. R. Cl. d' Althan 1 99, fabriek 16. Aardappelen 1 14, bonken 14, 2 4.5011. Tomaten p. kg 2452. Dubb. bonen 2 7491, 3 5561. Bloemkool 82. Prei 35. Kropsla 20. Pronkbonen 94. Andijvie 2334. VEILING BERGEN OP ZOOM. 18 september. Sla 826. Andijvie 1834. Waspeen 1836. Bospeen 2232. Sperziebo nen 40116 .Staakpr. 80134. Snijbonen 40 —34. Prei 12—22. Rode kool 8—16. Witte kool 1218. Spitskool 2228. Bloemkool 12 —84. Uien 1222. Aardappelen 814. Sel derij 526. Komkommers 1123. Meloenen 40116. Triumph de Vienne 5068. Triumph de Vienne 5068. James Grieve 2038. To maten 3563. Winston 1034. Golden 3039. VEILING KRABBENDIJKE. 18 september. Appels: James Grieve 1 85-90 27, 80-83 29, 75-80 31, 70-75 32. 65-70 29, 2 85-90 24—23, 80-85 26—28, 75-80 27—28, 70-75 26—29, 65-70 25—26, 2 D 18—20, 3 gr. 19—20, 3 f. 15, kroet 710. Rode James Grieve 2 85-90 26, 80-85 29, 75-80 30. 70-75 30. 65-70 27, 2 D 21, 3 gr. 22, 3 f. 14, kroet 11. Cox's Or. Pippin 1 85-90 50, 80-85 55. 75-80 58, 70-75 55, 65-70 48, 60-65 40, 2 80-85 49, 75-80 53, 70-75 52, 65-70 43, 60-65 32, 3 gr. 34, kroet 10. Benoni 3 f. 8 Zigeunerin 2 85-90 6, 80-85 7, 75-80 8, 70-75 8. 65-70 7. 3 gr. 9. 3 f. 8, kroet 8. Manks Codlin 3 gr. 14. Peren: Br. Hardy 1 80-85 73, 75-80 76. 70-75 75. 65-70 64, 60-65 57. 2 75-80 60. 70-75 61, 65-70 54, 60-65 50, 2 D 55-60 47, 2 D 50-55 33, 3 gr. 3540, 3 f. 17—24. kroet 6—8. Tr. de Vienne 1 80-85 59. 75-80 63. 70-75 61, 65-70 56, 60-65 52, 2 D 55-60 44, 2 D 50-55 34. 3 gr. 36. 3 f. 15. Bonne Louise d' Avranches 1 65-70 66, 60-65 59—63, 55-60 51—52, 3gr. 44. God heeft plotseling van ons weggenomen mijn lieve man, onze lieve vader, behuwd- en groot vader JAN RIEMENS, oud 69 jaar. Naast droefheid is er ook dankbaarheid, omdat wij weten, dat het verzoenend sterven van Jezus het rustpust was van zijn hart. Sint-Laurens: E. Riemens-Dourleijn Leiden: P Wijna-Riemens J. Wijna Eindhoven: L. Riemens C. Riemens-Romeijnsen Marlies. Ronnie Berkel: J. Riemens J. S. Riemens-Lenselink Liesbeth, Jan Erik, Marcel Katwijk aan Zee: J. H. Riemens A. Riemens-van Heusden Ellen, Hans Sint-Laurens: L. J. Riemens M. Pouwer Sint-Laurens, 18 september 1963. Noordweg 36. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag a.s. te Sint-Laurens. Vertrek vanaf de woning om half twaalf. Diep ontroerd berich ten wij het plotseling overlijden van onze beste vriend, de heer JAN RIEMENS. Zijn geloofsvertrouwen zal ons steeds tot lich tend voorbeeld blijven J. Louwerse- Versluijs J. Louwerse-Kasse St.-Laurens, Eendekotsweg 3. Op woensdag 18 sep tember is van ons heengegaan onze lie ve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder LOURINA VAN KEULEN, weduwe van St. Peene, in de ouderdom van 74 jaar. „In Uw licht zien wij het licht". Namens ons allen, J. Peene Middelburg, Nwe. Oostersestr. 8. De begrafenis zal plaatshebben te Mid delburg, zaterdag 21 september. Vertrek sterfhuis 10.30 uur. Liever geen bloemen. Met verslagenheid geeft het gemeentebestuur van St.-Laurens kennis van het plotseling overlijden van haar wethouder, de heer J. RIEMENS. In dankbaarheid zullen wij blijven gedenken het vele werk, dat hij in het belang van de gemeente heeft verricht. Namens het gemeentebestuur: W. Baas, burgemeester. J. Koole Dzn., wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 27