RUSSEN STUURDEN PEKING-EXPRESS AAN GRENS TERUG N.V.V. eist forse loonsverhoging Vervolging ingesteld tegen directie A.D.M. Ook C.N.V.: meer dan 2.7 procent Experiment met schooltelevisie ook in Zeeland r PRINSES BEATRIX ONTVANGT GELD VOOR DOUSADJ „Zo nodig op korte termijn" Wilde stakingen duren voort Ben Bella president van Algerije KENNEDY DOET BEROEP OP ALLE AMERIKANEN - BLANK EN ZWART Minister dreigt met prijsregeling melk en pap Verbeelding en werkelijkheid W' H Acht procent niet onredelijk" Vliegtuig werd door Cubanen onderschept NEGERLEIDERS VRAGEN HULP VAN TROEPEN UITNODIGING AAN VIJF ONDERWIJSINSTELLINGEN KLEUTER AANGEVALLEN DOOR WOEDENDE BIJEN Toelichting op miljoenennota voor televisie 206e jaargang - no. 218 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 sept. 1963 Huis van heren van Axel Pagina 2 FEL CHINEES PROTEST Vervolging" Onredelijk Mysterie Zwart loon Overleg 8 procent Nog deze maand rechtszaak Geen steun BRITSE VORSTIN VERWACHT VIERDE KIND NA MOORD OP NEGERKINDEREN ,Wat U wilt" Troepen gevraagd Zelf kopen WAARDERING VOOR NIEUW ONDERWIJS MEDIUM PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. De Chinese Volksrepubliek heeft de Sowjet-Unie gisteren beschuldigd van „brute behandeling van Chinese passagiers en bemanningsleden van een trein aan de Russische grens verleden week". Het persbureau van de Chinese Volksrepubliek, „Nieuw China", zei dat de regering in Peking naar aanleiding hiervan een krachtig protest had ingediend, omdat het Russische optreden „ernstig in strijd" was met de bepalingen om trent het reizigersverkeer tussen de socialistische landen, en de Chinees-Russische betrekkingen er verder door werden vertroebeld. In zijn nota verwierp het Chinese mi nisterie van buitenlandse zaken het Russische standpunt, dat de reizigers van de op 7 september aan de Russi sche grens aangekomen trein, zich op onbehoorlijke wijze gedragen hadden, en dat ze geprobeerd hadden anti-Russi sche literatuur mee te smokkelen. Volgens de Chinezen werden de pas sagiers en bemanningsleden van de Chinese trein onderworpen „aan uit eenlopende soorten van vervolging", en was alles gedaan om te voorko men dat de bemanning zich in ver binding stelde met de Chinese am bassade in de Sowjet-Unie. Als klap op de vuurpijl, aldus de Chi nese nota, „aarzelden de Russen niet de eenzijdige beslissing te nemen om de exprestrein terug te sturen naar Pe king, m strijd met de overeenkomst over internationaal reizigersverkeer tussen de socialistische landen, onder escorte van volledig bewapende grenstroepen. Van een optreden als dit is nimmer in de betrekkingen tussen de socialistische landen gehoord, en ze zijn in strijd met de meest „elementaire internationale be trekkingen". In de nota vroeg het Chinise ministerie van buitenlandse zaken zich af of iemand kon tolereren dat de Russische grenstroepen jonge studenten uit Chi- :-i Het Europese record, dat tiental len jaren op naam heeft gestaan van de Eiffeltoren, is gebroken door een nieuwe televisietoren in Leningrad: de constructie is met zijn 3t6 meter hoogte, 16 meter hoger dan de uit 1889 stammende Parijse reus. na dwongen om te blijven staan en niet te eten of te drinken. „Wel verre van beschaamd te zijn over dit wangedrag van de Russische grensautoriteiten, be kladde de Russische regering de Chinese studenten nog. Dit is volkomen onrede lijk", aldus de nota. De Chinezen achtten het niet moeilijk te constateren dat de Russische rege ring elke gelegenheid aangreep om „de anti-China hysterie" aan te wakkeren, „om de betrekkingen tussen beide lan den te verslechteren". (Van onze Amsterdamse redacteur) Het N.V.V. staat een forse loons verhoging voor, zo blijkt uit een verklaring van het verbondsbe- stuur die gisteravond is gepubli ceerd nadat het college zich in een spoedvergadering had beraden over de ontwikkelingen in de me taalsector. Wanneer gebeurtenissen als bij A.D.M. en N.D.S.M. zich uitbreiden dan zal die loonsverhoging op korte termijn moe ten worden doorgevoerd, zo werd hier later aan toegevoegd door N.V.V.-voor- zitter Roemers. De uitgegeven verklaring bevat geen gedetailleerd cijfer. Voorzitter Roemers zei in een toeliehtting dat het hem niet wenselijk leek nu al - aan de vooravond van onderhandelingen over enkele be langrijke c.a.o.'s die per 1 januari a.s. verlopen de gewenste percentages op tafel te leggen. Wel bleek hij van oor deel dat de basis voor die onderhande lingen niet meer moeten berusten op eventuele ruimte welke pleegt te worden uitgerekend door het Centraal Plan bureau. Volgens drs. Roemers berusten der gelijke berekeningen namelijk niet meer op de werkelijkheid, omdat de officieel vastgestelde lonen praktisch nergens meer volgens de gemaakte contracten worden uitbetaald. „Het heeft weinig zin ze nog eens vast te stellen in de wetenschap dat de overeengekomen bedragen toch wor den overschreden zonder dat iemand daar iets aandoet". Het N.V.V. wil de nieuwe lonen vast stellen in gezamenlijk overleg per onder neming, waarbij bedrijfsbonden de be voegdheid wordt gegeven af te wijken naar boven van het in de c.a.o. bepaal de. De mogelijkheden voor loonsverhogin gen worden in een aantal bedrijfstakken door de financiële resultaten in de be treffende ondernemingen beperkt. Het verbond is van oordeel dat door een soepele hantering van het prijsstabili- teitsbeleid de mogelijkheden voor loons verhogingen in die bedrijfstakken kun nen worden verruimd. In de N.V.V.-verklaring staat verder: de primaire verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven dient eerder versterkt dan verzwakt te worden. Tevens werd aan gekondigd dat het N.V.V. vandaag met K.A.B. en C.N.V. gaat overleggen om trent het onverbindend verklaren van twee c.a.o.'s door de minister van so ciale zaken. Hierbij wordt gedoeld op de c.a.o.'s voor de horeca en die van de witwasserijen. Drs. Roemers heeft de N.V.V.-verklaring gisteravond voorgelezen tijdens een pers conferentie in Amsterdam. Hij weigerde daarna in te gaan op vragen naar een nadere omschrijving omtrent het begrip „fors". De A.N.M.B. heeft samen met de conventionele bonden echter al het cijfer 8 procent genoemd. „Redelijk", zei Roemers. „Ik ben er niet van ge schrokken, maar het Is nou eenmaal niet in overleg met ons vastgesteld. Wij bin den ons niet van tevoren aan een per centage". Tegen de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij zal 'n vervolging worden ingesteld wegens het toe kennen van hogere lonen dan krachtens de bestaande loonvoor- schriften zijn toegestaan. De substituut-officier bij de Amsterdam se rechtbank mr. W. A. J. M. Smit, be last met het vervolgen van economische delicten, heeft gisteren op grond van het proces-verbaal van de looncontroledienst besloten tot vervolging over te gaan. Zijn streven is erop gericht de zaak nog in de loop van deze maand ter terecht zitting te brengen. Intussen zijn gisteren tijdens de schaft nieuwe stakingen uitgebroken in Am sterdam. Bij Du Croo en Brauns keerden enkele honderden werknemers niet te rug: zij gingen naar huis. Bij Verschure Co. werd de actie van verleden week elke dag een uur niet werken ook gisteren voortgezet. Het personeel van machinefabriek De Voorwaarts besloot de „eenparig versnelde beweging" toe te passen: gisteren een uur staken, van daag twee. morgen drie. enzovoorts. Het ligt in de verwachting dat bij an dere bedrijven dit voorbeeld wel na volging zal vinden. Al deze acties zijn overigens „wild", dat wil zeggen: ze worden niet door de vakbonden gesteund. En dus worden de lonen niet uit de stakingskassen betaald. In net bedrijt van de N.V. Wiener Co's Fabriek en Contsructiewerkplaats blijven de ongeveer 150 uur- en week- loners de gehele ochtend, olnnen de poorten, in discussie. Van werken is niets gekomen. In de middagpauze heb ben enige tientallen werknemers van Wiener zich naar het nabijgelegen be drijf van Werkspoor N.V. 'begeven om met hun collega's daar „de situatie in de metaalindustrie" te bespreken. Ook bij Werkspoor blijft deze situatie het on derwerp van de gesprekken doch het werk is daarbij nauwelijks onderbroken geweest. De zeven- a achthonderd arbeiders van Werkspoor N.V., die bij verschillende bedrijven in het Botlekgebied van Rot terdam werkzaam zijn hebben gisteren in de loop van de dag hun werkzaamhe den gestaakt. De algemene verwachting is overigens dat zij vandaag wel weer aan het werk zullen zijn. Ook bij de Nederlandse Tank- en Appa raten- en Machinefabriek Netam N.V. is korte tijd gestaakt doch na schafttijd waren alle arbeiders weer normaal aan het werk. De verbondsraad van het C.N.V. is van oordeel dat het beginsel van het huidige loonpolitieke systeem, waardoor het georganiseerde be drijfsleven op het gebied van de loonvorming een grotere mate van vrijheid en verantwoordelijkheid kan hebben dan voorheen het ge val was, gehandhaafd behoort te worden. De verbondsraad neeft gisteren de loon politiek besproken naar aanleiding van de jongste ontwikkelingen op het gebied van lonen en salarissen. Het handhaven van dit beginsel betekent volgens de verbondsraad echter niet, dat het ge organiseerde bedrijfsleven voor de loon vorming verbonden moet blijven aan zo sterk toegespitste cijfermatige aan duidingen als de 2,7 procent, die een richtlijn is voor de vaststelling van de loonbepalingen in thans lopende collec tieve contracten. Er zouden, aldus verklaart het verbonds- bestuur in een communiqué, in het ge volg minder cijfermatige en meer glo bale economische en sociale aanduidin gen aan de loonvorming ten grondslag moeten liggen. De verbondsraad van het C.N.V. is de overtuiging toegedaan dat de loon- en salaristrekkenden op basis van het hui dige loonpolitieke systeem in sterker mate dan op het moment het geval is moeten delen in de bestaande en nog te verwachten grotere economische ruimte, ook om der wille van structureel economische overwegingen, waarbij ge dacht wordt aan het onder meer weg nemen en verder voorkomen van zwarte lonen, is naar het oordeel van de ver bondsraad een sterke verbetering van lonen en andere arbeidsvoorwaarden noodzakelijk. Volgens radio-Havanna hebben de Cuba nen vorige week woensdag een vliegtuig van Nicaragua tot landen gedwongen dat over hun eiland vloog. Het werd bestuurd door kapitein Picado, een van de medewerkers van het hoofd van de strijdkrachten in Nicaragua. De Cu baanse contraspionagedienst onderzoekt, aldus radio Havanna, of Picado niet heeft deelgenomen aan een van de jong ste luchtaanvallen op Cuba. In het Internationaal Cultureel Centrum (I.C.C.) in het Amster damse Vondelpark is maandag middag namens TJnesco-Nederland en het comité Nederland-Iranelk aan prinses Beatrix een cheque aangeboden ter waarde van 16.000 gulden. Het geld is bestemd voor het Dousadj-comité. Foto: na de plechtigheid geniet prinses Beatrix op het terras van het I.C.C. van het prachtige na- zomerweer. Links prof. dr. A. N. J. den Hollander, die de cheque namens Unesco-Nederland aan bood. Rechts dr. A. A. Kampman, die hetzelfde deed namens het co mité Nederland-Iran. De Algerijnse premier, Achmed Ben Bella, heeft blijkens de officieel bekend gemaakte uitslagen van de 15 Alge rijnse departementen, een volstrekte meerderheid behaald bij de zondag ge houden presidentsverkiezingen. Ben Bella, die de enige kandidaat was bij deze verkiezingen, is nu de eerste president van Algerije geworden. Buckingham Palace heeft bekend gemaakt, dat koningin Eliza beth in verwachting is.- De koningin zal geen officiële ver plichtingen meer op zich nemen nadat zij in oktober het kasteel Balmoral in Schotland zal heb ben verlaten. „De koningin en de hertog van Edin burgh zijn uiteraard zeer verheugd", verklaarde commander Richard Col- ville, de perschef van de koningin, die 't nieuws bekendmaakte. De baby die in het nieuwe jaar wordt ver wacht, zal het vierde kind van de koningin zijn. Als het een jongen is, zal hij de derde zijn in de lijn voor troonsopvolging, als het een meisje is, komt zij op de vierde plaats op die lijst. De koningin is 37 jaar. Het jongste van haar drie kinderen, prins Andrew, werd op 19 februari 1960 geboren. De bevalling zal op Buckingham Palace plaatshebben. Sinds half augustus vertoeft de koningin op Balmoral. President Kennedy heeft gisteren een beroep gedaan op alle Ame rikanen, zowel blank als zwart, om hun hartstochten en vooroordelen van zich af te zetten en te streven naar rechtvaardigheid en rust. De president gaf uitdrukking aan zijn „diep gevoel van verontwaardiging en smart" naar aanleiding van de dood van De minister van economische zaken heeft gedreigd met prijsmaatregelen voor consumptiemelk of consumptie- melkprodukten in een drietal gebieden waar men naar zijn mening te ver is gegaan met prijsverhogingen: noorde lijk Noord-Holland, Friesland en Arn hem en omgeving. Reeds gisteren moesten prijzen daar teruggebracht worden tot het door de minister gewenste niveau. Anders zou de bewindsman de prijsmaatregel af kondigen, echter niet dan na daarover met het produktschap voor zuivel van gedachten te hebben gewisseld. Het pro duktschap had gunstige adviezen over de prijsverhogingen uitgebracht. de zes negerkinderen in Birmingham. De president zei: „Het is betreurenswaar dig, dat het openbaar in diskrediet bren gen van wet en orde de gewelddadigheid heeft aangewakkerd, die de onschul digen heeft getroffen". Het sterven van de kinderen noemde Kennedy „wreed en tragisch". „De negerleiders van Birmingham die aandringen op zelfbeheersing in plaats van geweld, houden zich bij hun bijzonder moeilijke taak dapper aan hun idealen, want de grondbegin selen van de zelfbeheersing hebben de minste aantrekkingskracht wan neer zij het meest nodig zijn", aldus de president. Vorige week heeft in het weekblad Panorama een foto gestaan, die voor het Haarlems Dagblad aanleiding is ge worden tot een vinnig commentaar en voor een Haarlems raadslid tot vragen aan b. en w. De foto toonde dertien spe lers van de Haarlemse tweede-divisie club EDO, staande in voetbaltenue op en tegen het Hildebrandmonument aldaar. Raadslid mr. Van den Bergh heeft nu b. en w. gevraagd of dit college niet ook van oordeel is, dat een dergelijke pu- blikatie getuigt van een volslagen ge brek aan respect voor het Hildebrand monument en zijn maker. Is het college bereid hiertegen ernstig te protesteren bij de betrokkenen? Zo wil hij weten. Wj hebben de foto ook gezien en we moeten toegeven: een weinig fraai portret. De verontwaardiging van het raadslid is begrijpelijk. Het misverstand ligt echter voor de hand, dat het veroor delen van de foto zou voortspruiten uit de opvatting, dat sport en cultuur niet met elkaar in verbinding zijn te bren gen. Zoiets in de geest van: hoog-de- kunst en laag-bij-de-grond-de-sport. Deze tegenstelling evenwel is er totaal naast: sport kan evengoed een cultuurvorm zijn als de kunst en er is geen reden het een zonder meer hoger te stellen dan het ander. Beide behoren tot het rijke scala der menselijke uitingen en op beide ge bieden kan men grote hoogten bereiken. Waarom is dan toch de EDO-foto mis lukt Omdat de maker de sfeer van het Hildebrand-monument niet heeft begre pen. De beeldhouwer heeft in de vorm geving en de stylering van deze beel dengroep de figuren uit de Camera Ob- scura delicaat weergegeven zoals men weet is hier sprake geweest van een ontwikkelingsproces, dat een mensen leven heeft geduurd. Deze stylering leid de tot een eigen verdroomde wereld, een sfeer van (paradoxaal genoeg) onwer kelijk realisme, ver want aan die van het sprookje. In zulk een wereld kan men niet ongestraft mensen van vlees en bloed aanbrengen, om het even of het nu voet ballers, dichters of musici zijn. Doet men het toch zoals hier is gebeurd -bot sen twee werelden. Niet die van kunst en sport, maar die van verbeelding en werkelijkheid. De visie van een kunste naar is hier namelijk geweld aangedaan door in „zijn" wereld (die in dit geval geen nadere accenten verdraagt) de nogal grove werkelijkheid te plaatsen van dertien potige knapen. In het bewuste blad krijgt deze minder geslaagde foto nog eens extra nadruk door een commentaar in hetzelfde num mer. Er wordt daarin meegedeeld dat de nodige aandacht aan het voetbalsei zoen zal worden besteed en daaraan wordt toegevoegd: „Het heeft geen zin te trachten ons daarvan te weerhouden en ons te wijzen op de onvergankelijke cultuurschatten, die binnen onze gren zen liggen opgestapeld en die meer onze aandacht waard zijn". Goed, dat moet het blad zelf weten, het gaat ten slotte om zijn eigen redactioneel beleid. Maar verderop wordt dan een zin gebruikt, die kennelijk is neergeschreven om niet bestaande (en ook hierboven bestreden) tegenstellingen als realiteit voor te stel len. Dit staat er namelijk: „Moeten we nou per sé naar het schemerige Mau- ritshuis en het majestueuze Rijksmu seum of is het ons toegestaan zonder minderwaardigheidscomplex een kaartje te kopen voor Ajax-Feijenoord of EDO- Zwartemeer?" Dat is pure onzin. Hier worden schapen en bokken gescheiden, die helemaal geen schapen en bokken zijn. We kennen heel wat mensen, die graag ronddwalen in het „schemerige Mauritshuis" of het „majestueuze Rijks museum", maar die geen wedstrijd van hun favoriete club overslaan en met evenveel elan kunnen vertellen over het artistieke benenwerk van „hun" man op het veld als over de prestaties van kun stenaars op toneel of op het podium. In het weekblad echter wordt gesuggereerd alsof het om de keus zou gaan: kunst of voetbal. Het is al te simpel. Bovendien geeft dit commentaar de bewuste foto min of meer het karakter van een de monstratie. Alsof men bepaalde uitingen van kunst letterlijk en in het openbaar met de voeten wil treden. Wij kunnen begrijpen, dat men het in Haarlem niet prettig vindt, dat daarvoor een gemeen telijk monument is misbruikt. Salinger, de woordvoerder van het Witte Huis, zei toen hem gevraagd werd of de president gouverneur Wallace van Ala bama had bedoeld, toen hij sprak over het openbaar in diskrediet brengen van wet en orde: „U kunt eruit lezen wat U wilt". President Kennedy liet in zijn verklarin_ ook duidelijk uitkomen, aldus Salinger, dat hij de dood van alle zes kinderen betreurde. Een van de beide negerjon gens, die zondag om het leven kwam werd door de politie van Birmingham neergeschoten omdat hij auto'smet stenen zou hebben bekogeld. Martin Luther King en andere Ameri kaanse negerleiders hebben aan presi dent Kennedy gevraagd om federale troepen voor Birmingham, Alabama, „voor de vestiging van vrede tussen de rassen". ENKELE honderden Zeeuwse scholieren zullen komende herfst en winter het onderwijs via de te levisie kunnen volgenVijf Zeeuwse scholen zijn voor zo ver wij dat hebben kunnen nagaan uitgenodigd deel te nemen aan een landelijk schooltelevisie-expe riment, dat 22 oktober begint en dat zich uitstrekt over totaal 250 scholen in Nederland. De Zeeuwse scholen, die een uitnodi ging hebben ontvangen van de Ne derlandse Onderwijs Televisiestich ting (N.O.T.) om aan het experiment met dit nieuwe onderwijsmedium deel te nemen, zijn de rijkskweekschool te Middelburg, de christelijke land- bouwhuishoudschool in 's-H.-Arends- kerke, de r.-k. v.g.l.o.-school voor meisjes te Sint-Jansteen, de r.-k. meisjesschool te Hulst en de r.-k. la gere school te Overslag. In Zeeuwse onderwijskringen staat men over liet algemeen waarderend tegen over de poging van de N.O.T. de school televisie op gang te brengen. De direc teur van de rijkskweekschool te Middel burg, de heer M. A. Hage, zei er dit van: „Ik ben een overtuigd waardeerder van het visueel onderwijs. Ik geloof er on voorwaardelijk in. Film- en diavertoning zijn bekende media in het onderwijs. Het is plezierig, dat we nu aan de televisie toe zijn. We komen in dit opzicht al ja ren achterop bij andere landen In West- Europa". Deelneming aan het experiment houdt in, dat de scholen regelmatig rapport zullen uitbrengen over hun bevindingen over de schooltelevisie, waarbij vooral het optekenen van de reacties van de jeugdige kijkers van belang is. Hoewel de N.O.T. getracht heeft met rijksgelden alle 250 toestellen aan te schaffen, is dit op het laatste moment niet doorgegaan. De scholen moeten zelf voor een t.v.-toestel zorgen. In de mees te gevallen betekent dit, dat een verzoek aan de gemeente of het rijk moet wor den ingediend voor het beschikbaar stel len van een bedrag, benodigd voor de aanschaffing van het t.v.-toestel. De raad van Sint-Jansteen bijvoorbeeld heeft al een beslissing genomen op een verzoek van de r.-k. v.g.l.o.-school voor meisjes. Deze school kan op kosten van de gemeente een toestel kopen. De ge meenteraad van Hulst heeft zich vrij dagavond over de school-t.v. uitgespro ken. In behandeling kwam het verzoek van het bestuur van de r.-k. meisjes school gunstig geadviseerd door b. en w. om gelden te voteren voor de aanschaffing van een televisie. De raad ging er zonder op- of aanmerking mee akkoord. De rijkskweekschool en de christelijke landbouwhuishoudschool te "s-Heer-Arendskerke dienen voor gelde lijke steun weer andere wegen te be wandelen. Het ziet er naar uit, dat de r.-k. la gere school in Nieuw-Namen geen schooltelevisie zal krijgen. De voor zitter van het schoolbestuur, de heer A. Smeets, verklaarde ons desge vraagd, dat zijn school graag aan het experiment zou willen deelnemen, maar dat hij het geld niet aan de ge meente wil vragen. „We hebben pas een nieuwe school gekregen. We kun nen niet bij de gemeente blijven aan kloppen", aldus de heer Smeets. Het schoolbestuur heeft de stichting N.O.T. van één en ander op de hoogte gesteld, maar antwoord op de brief (Zie slot pag. 4 kol. 6) (Van onze correspondent) Het anderhalfjarige dochtertje Toosje van de familie Driessen te Belfeld is door een woedende bijeenzwerm aange vallen nadat de kleuter in een onbe waakt ogenblik in de tuin achter de ouderlijke woning bij een bijenstal was gekomen en een korf had omgestoten. De moeder van het meisje werd in haar woning opgeschrikt door een luid gegil, waarna bleek dat de kleuter met bijen was overdekt en andere driftig heen en weer vlogen. In ernstige toestand is het kind naar het ziekenhuis vervoerd waar meer dan vijftig angels uit het lichaam pje van de kleuter zijn verwijderd. Het bleek dat de kleuter ook enkele bijen die in de mond van het huilende kind te recht waren gekomen, had ingeslikt. Bij het braken zijn deze tevoorschijn geko men. ^vwwwwwwwwvwwwwvwvwwwvwwwv In een vraaggesprek met de heer E. Peereboom zal de minister van financiën, prof. dr. H. J. Witte- veen van 20.20 tot 20.40 uur in het t.v.-programma van vanavond een toelichting geven op de mil joenennota. Het V.P.R.O.-programma van vanavond ziet er daardoor als volgt uit: 19.30 V.P.R.O. Van strijd tot op- bouworganisatie 20.20 N.T.S. De miljoenennota, toegelicht door prof. Witteveen; 20.40 V.P.R.O. Morele herbewape ning: antwoord op vragen van onze tijd; 21.30 V.P.R.O. Eurotheater, pro gramma uit de Firato; 22.15 V.P.R.O. Potret van de blok- fluitist Frans Brüggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1