Kanttekeningen bij vragen van Souburgse F. v. d. A.-raadsleden Programma ontmoeting Middelburg-Vlissingen AGENDA ZUID-BEVELAND Fa. Weststrate opende nieuw bedrijfspand Gaten en kieren stopt u met GUPA kneedbaar hout W inter programma „Jeugd en Muziek" MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN Tijdens gemeenteraadsvergadering Voorzitter „Zuivering op rioleringsgebied wordt door college zorgvuldig bekeken" Heien Asfaltbeton voor speelterrein Hinder Oriëntatierit „De zingende bougie" VERKOPING Kampioenschappen „De Noordster" Openbare verkoping Burgerlijke stand OPENING NIEUWE ZAAK LAATSTE NIEUWS C. W. WALLACE GEARRESTEERD „55 DAGEN IN PEKING", EEN GRANDIOOS SPEKTAKELSTUK Duitse jongeren actief voor strandpastoraat Verslag 1962 K.v.K. voor Midden- en Noord-Zeeland Zeeland in feiten en cijfers TREFFEN TUSSEN SPORTLIEDEN WALCHEREN Raad vergadert Expositie in „'t Trefpunt" kreeg goede belangstelling Nieuw wegdek voor Dokbrug Middelburg BURGEMEESTER ZEEUWSE HOOFDSTAD ZAL DE DEELNEMERS ONTVANGEN Veteranen Zomeravondconcert Carillonconcert bij viering 150 jaar koninkrijk ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1963 WISSEL B- VELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Tijdens de gemeenteraad van Oost- en West-Souburg die vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester B. T. G. ter Haar Romeny bijeenkwam zijn nog enige kanttekeningen gemaakt bij de door de drie P.v.d.A.-raadsIeden inge diende serie van elf schriftelijke vragen over gemeentelijke zaken, die het col lege van b. en w. toegezonden heeft gekregen en dezer dagen van een even eens schriftelijk antwoord voorzag. Naar aanleiding van de vraag wanneer met het schoonmaken van de riolering in het zogenaamde Tuindorp kan worden begonnen op welke vraag het college had geantwoord dat met het werk zal worden gestart zodra de werkzaamheden in Oost-Souburg zijn beëindigd deel de de voorzitter nog mee, dat de gehele zuivering op rioleringsgebieden door het college met de nodige zorg wordt bekeken. dat deze verandering geen financiële gevolgen met zich meebrengt ieverde dit voorstel geen bezwaren op. De sanering is echter jammer genoeg 'niet in een handomdraai gebeurd". In dit verband haakte hij meteen even in op de kwestie van de aanschaf van een kolkenzuiger, waarvan de levering ver moedelijk midden oktober zal plaatsvin' den. „Wij snakken naar een kolkenzui ger. Het college hoopt, dat het ongerief snel tot de kleinste proporties terugge bracht zal kunnen worden". Uit opmer kingen van de voorzitter meende de heer W. Huson (a.r.) te kunnen constateren, dat b. en w. het stellen van schriftelijke vragen, als door de P.v.d.A.-fractie ge schiedde, prefereert boven een monde ling overleg De heer A. W. Bouff kon de heer Huson nog meedelen dal het in de bedoeling van zijn fractie ligt om met de methode van het stellen van vra gen door te gaan. „Sommige vragen achtten wij van zoveel belang dat wij menen dat de ze schriftelijk ingediend moeten wor den. Wij zijn blii dat we dit nu ge daan hebben te meer, dat b. en w. vlug en uitgebreid hierop hebben ge antwoord" Op de vraag van het P.v.d.A.-raadslid W. de Wolf of bij de Heidemij niet kan worden aangedrongen op een spoedige keuring van de sportvelden kon burge meester Ter Haar Romeny meedelen, dat het korfbalveld inmiddels is goedge keurd en dat het voetbalveld gedeelte lijk voor het bespelen is goedgekeurd. Bij het aan de orde stellen van het P.v.d.A.-vragenlijstje vroeg de voorzitter zich af of de rondvraag wel of niet dient te worder afgeschaft. „Ik zou niet graag" was de opmerking van de heer Bouff Op verzoek van enkele raadsle den zal het college van b. en w de mo gelijkheid onderzoeken om te Komen tot een nadere omschrijving van de be voegdheden van het personeel in ge meentedienst om de raadsleden meer in zicht in het gemeentelijk bestel te ge ven. Aan de heer C. M. Mieras, bedie naar zuiveringsinstallatie te West Sou burg werd met ingang van 1 oktober aanstaande eervol ontslag verleend. Na overleg verklaarde de raad zich be reid om voor het heien op de plaats van de ambtswoning van de burgemeester een bedrag van 7500 te voteren op voorwaarde dat de raad gegevens krijgt overlegd over de noodzaak van deze werkzaamheden. Voor de aanschaf van wat speelwerk- tuigen voor de bescheiden inrichting van een speeltuintje vroeg mevrouw W Pos- tema-Woldhek of het niet mogelijk was, dat er in plaats van een turnrek een tuimelrek kan worden aangeschaft. Om- Een bedrag van 13.100 vragen b. en w. van Middelburg aan de raad voor het asfalteren van een speeltererin voor de jeugd op de hoek Westerscheidestraat- Zandkreekstraat. B. en w. schrijven in de toelichting, dat een eenvoudige be strating met tegels de goedkopste ver harding zou zijn, maar dat in dat geval het plein niet zou kunnen worden ge bruikt als rolschaatsbaan. Daarom wordt voorgesteld asfaltbeton te ge bruiken. VANDAAG. Middelburg Electro: Liefde in de arena, 19 en 21.15 uur, 14 laar. City: 55 dagen in Peking, 20 uur, 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-17 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 9-18 uur. Kunstmuseum: Ex positie Reimond Kimpe, 16-18 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Pe king, 7 uur, 14 laar. Luxor: Taras Bul- ba, 7 en 9 uur. 14 jaar. Goes Grand: 55 dagen in Peking, 19 uur, 14 jaar. Museum Turfkade: Expositie Bevelandse voorwerpen, 10-12 en 14-17 uur. Grote Markt: Afmars V.V.V.-P.Z.C.- fruitwandeltocht, 14.30 uur. Intocht fruitfee en kindercorso, 15 uur. Offi ciële opening Fruitweek, 15.45 uur. Grote Kerk Fototentoonstelling „Zie Gods Schepping". 16-21.30 uur. Grote Markt: Openlucht Mosselmaaltijd, 20 uur. Zierikzee Concertzaal: De held van Troje, 20 uur, 14 jaar. Burger Weeshuis: Expo sitie schilderijen „Zeventiende-Eeuwse Meesters", 10-17 uur Haamstede Bioscoop Bom: „Lemmy houdt van dames". 20 uur, 14 jaar. Sint-Maartensdijk Bioscoop „De Gouden Leeuw": Zet je zorgen opzij, 19.30 uur, a.1. Bergen cp Zoom Roxy: West side story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Het Chapman rapport, 6.45 en 9 uur, 18 jaar. Temeuzen Luxor: Het meisje Tamiko, 8 uur, 18 jaar. Zaal Leger des Heils: Bazaar. Oostburg Ledeltheater: Les liaisons dan- gereuse, 8 uur, 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: James Bond 007 e contra dr. No. 8 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Summer holiday. 8 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Kogels rond Billy the Kid, 8 uur. 14 jaar. MORGEN. Middelburg City: 55 dagen In Peking. 14.30 en 20 uur, 14 jaar Electro: Liefde in de arena, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-17 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Pe king, 3 en 7 uur. 14 jaar. Luxor: Taras Bulba, 3 en 8 uur. 14 laar. Goes Grand: 55 dagen in Peking. 15 en 19 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Lemmy houdt van dames, 15 uur, 14 jaar. De held van Troje. 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Het meisje Tamiko. 8 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Les liaisons dan- gereuse, 8 uur, 13 jaar. Stad op stelten, 2 uur, a.l. Axel Het Centrum: Summer holiday. 3.45 uur, a.l. lm Namen einer Mutter, 8 uur, 18 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: James Bond 007 contra dr. No., 3, 6 en 8.30 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Stem in het duis ter. H uur, 18 jaar. Kogels rond Billy the Kid. 3.30 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: West side story. 4 en 8 uur. 14 jaar. Luxor: Het Chapman rapport, 4, 6.45 en 9 uur, 18 jaar. Dyna mite Jack, 2 uur. In de rondvraag wees de heer G. J. Janse (c.h.) op de hinder die een aantal inwoners van Souburg onder vindt van de vuilnisstortplaats. Met name de blauwe „walm1' zou vol gens hem een slecht zicht veroorza ken. De voorzitter beloofde, dat nog eens in overleg zal worden getreden met de gemeente Vlissingen. De heer A. Lo- rier (a.r.) bracht enkele klachten over de afwatering van het rioolwater via de sloot aan de zuidzijde van de Abeel- seweg onder de aandacht van b. en w. Het c.h.-raadslid L. Frangois merkte ten slotte op, dat hij in het P.v.d.A.- lijstje een belangrijke vraag had ge mist: „kwestie zwembad Souburg". Hij vreesde dat, wanneer het water in het kanaal straks zal worden afgekeurd de liefhebbers in Souburg „op 't droge" komen te zitten. Vooral voor de scho len verwachtte hij moeilijkheden. De voorzitter antwoordde, dat er proeven zijn genomen. „In ons eigen zwembad is er geen aanleiding geweest om te slui ten afgezien van het feit, dat het water er verre van zuiver is. Gaat dit wel ge beuren, dan zal nader overleg met de gemeente Middelburg mogelijk een op lossing in deze kwestie kunnen bren gen" aldus de burgemeester. Advertentie DRIEWEGEN De motor-, auto- en bromfietscmb „De zingende bougie" te Driewegen heeft voor vanavond, zaterdag, 14 september a.s. weer een oriëntatierit georganiseerd. Aan deze rit kan iedere auto-, scooter-, motor- en bromfietsrijder deelnemen. Gestart wordt om 7 uur te Kapelle bij het café-restaurant „De Caisson". De finish is gelegen te Driewegen. De prijs uitreiking vindt plaats na afloop van de wedstrijd in het café van de heer Jacs. van de Guchte te Driewegen. Collecte De in Driewegen gehouden collecte ten bate van „Het Hoogeland" heeft 188,60 opgebracht. KRABBENDIJKE Ten overstaan van notaris H. W. A. Steenpoorte uit Kruiningen is vrijdag middag in „De Koophandel" te Krab- bendijke in het openbaar verkocht het woonhuis met garage, stal, schuur, erf en tuin aan de Dorpsstraat te Krabben- dijke. De hoogste inschrijver was J. Th. Goedemondt te Goes voor 15.898. Het hoogste bod kwam van P. A. Hoekman te Krabbendijke voor 17.600. YERSEKE Deze week zijn de kampioenschappen bekendgemaakt over het seizoen 1963 van de vereniging van postduivenlief- hebbers „De Noordster" te Yerseke. Vi tesse hokkampioenschap: 1 C. A. Elen baas; 2 E. Vermast; 3 J. J. van Oeveren. Vitesse duifkampioenschap: 1 en 2 C. A. Elenbaas; 3 Ph. C. van Os. Midfond hokkampioenschap: 1 M. Min- naard; 2 E. Vermast; 3 Joh. van Es. Midfond duifkampioenschap: 1 M. Min- naard; 2 J. J. van Oeveren; 3 Joh. van Es. Fond hokkampioenschap: 1 Joh. van Es; 2 El. Vermast; 3 C. A. Elenbaas. Fond duifkampioenschap1. 2 en 3 Joh. van Es. Jonge duiven hokkampioenschap: 1 E. Vermast; 2 C A. Elenbaas; 3 H. Paauw. Jonge duiven duif kampioenschap: 1 en 2 E. Vermast; 3 H. Paauwe. Generaal hokkampioenschap: 1 E. Ver mast, 2163,3 pnt; 2 C. A. Elenbaas, 1941,7 pnt; 3 Joh. van Es, 1809 pnt. OVEZANDE Collecte De collecte voor het Classicaal Hulp fonds in de Ned. Herv. Kerk te Ovezan- de heeft 19,13 opgebracht. Straataanleg te Ovezande gegund De uitvoering van de straataanleg aan de Plataanweg en de aanleg van het parkeerterrein bij de r.-k. kerk in Ove zande is bij onderhandse aanbesteding gegund aan de fa. Duijnhouwer te Goes. Collecte Het Hoogeland De collecte ten bate van Het Hooge land heeft te Ovezande 69,50 opge bracht. WEMELDINGE Donderdagmiddag werd in hotel Smits te Wemeldinge door notaris W. P. de Nooyer te Heinkenszand publiekelijk verkocht het woon- en winkelhuis met smederij aan de Dorpsstraat 16 te We meldinge. Het pand wordt bewoond door de heer C. Reyerse. De hoogste inschrij ver was de heer L. C. Hubregtse te 's Gravenpolder, die voor een bedrag van 9600 eigenaar werd. GOES Ned. Chr. Vrouwenbond Dezer dagen hield de N.C.V.B., afdeling Goes, haar eerste vergadering na de va kantie, onder leiding van de presidente mej. M. Glerum. Na de korte meditatie sprak mevrouw G. Jonker-van Eyck uit Boskoop over het land van de Bijbel. Op aardige wijze liet zij al tekenende zien de kleding uit die dagen. De opkomst was heel goed. De volgende vergadering zal gehouden worden 17 oktober a.s. in de Prins van Oranje. Spreker zal zijn de heer A. J. Boom, zenuwarts te Vlissingen. YERSEKE. Bevallen: T. SinkeVan Anrooij, z. J. C. NijssenVan Hoeve, d. Ondertrouwd: H. M. van de Vrede, 25 j. en F. Harthoorn, 22 1. Van onze adverteerders De-firma J. J. Weststrate en Zoon te Vljsshigen heeft vrijdag de nieuwe ga rage aan de Paul Krugerstraat officieel geopend. Deze firmaheeft reeds zijn intrek genomen in deze lichte, moderne garage. De vloeroppervlakte bedraagt 390 vierkante meter en de totale kan tooroppervlakte rond 100 vierkante me ter. Dit betekent, dat er bijvoorbeeld 15 personenwagens en zes trucks gepar keerd kunnen worden. De firma West strate is in mei 1962 aan de Industrie weg in Vlissingen begonnen met een garagebedrijf. Dit pand werd echter al spoedig te klein. Vooral nu de firma Weststrate dealer van de B.M.W is ge worden en bovendien reeds twee agent schappen voor vrachtwagens Ley- land en Unie had, kreeg men be hoefte aan een grotere bedrijfsruimte. Vele relaties van de heer Weststrate kwamen vrijdag gelukwensen aanbieden. Aan deze officiële opening is een uitge breide autotentoonstelling verbonden van de merken die de firma Weststra te vertegenwoordigt. Het geheel kreeg nog een extra feestelijk aanzien door de talrijke bloemstukken, die verspreid door het bedrijf stonden opgesteld. Gistermiddag had te 's-Heer-Arendsker- ke de opening plaats van de geheel ver bouwde textiel- en manufacturenwinkel van de firma M. de Schipper en Zoon. Door het bijtrekken van een kamer kreeg men de beschikking over een 63 m2 grote winkeloppervlakte, terwijl ook de gevel door de twee grote etalages een aantrekkelijk aanzien heeft gekre gen. De zaak, die reeds 62 jaar bestaat, is door deze uitbreiding geheel aan de eisen van de tijd aangepast. Op de druk bezochte receptie waar vele bloemstuk ken evenzovele getuigen waren van de uitgebreide kring van kennissen en rela ties van de firma De Schipper, was ook de burgemeester, de heer D. M. Vermet aanwezig. De 34-jarige Amerikaan C. W. Wallace, die als ongewenst vreemdeling door Ne derland is uitgewezen, is vrijdag bij aan komst op het Newyorkse vliegveld Idle- wild gearresteerd op beschuldiging van paspoortvervalsing. In Californië wacht hem ook een proces wegens het smokke len van verdovende middelen. FILMS IN ZEELAND Het spektakelstuk onder de spek takelstukken, de film „55 dagen in Peking", is een kostbaar werkstuk, waaraan vele maanden werd ge werkt en waarvoor behalve een grote dosis toptalent 400 kilome ter stalen buizen, 1200 Chinezen en 12.000 vierkante meter straatste nen nodig waren. Nu, het resultaat is er naar. Het werkstuk van regisseur Nicholas Ray behoort tot de boeiendste van alle historische films, welke we tot dusver zagen. „55 dagen in Peking" heeft de gebeur tenissen in de Chinese hoofdstad in het jaar 1900 tot onderwerp. De trotse en wrede keizerin-weduwe Tzü-Hsi heeft besloten de westerse invloeden uit haar land te weren en zij heeft zich verbon den met een fanatieke sekte, die zich „De vuist der eensgezindheid" noemt. De leden van deze sekte hebben gezworen dat zij de westerse indringers zullen ver jagen en zo begint de. belegering van de legaties der Europese landen in Pe king door de opgezweepte „Boxers", die in grote horden aanvallen. Wekenlang verzetten de legaties zich tegen de hor den Chinezen. De film geeft een tref fend beeld van de ontberingen die de mensen die in de legaties zijn gevlucht zich moeten getroosten en laat voortref felijke opnamen zien van alles verwoes tende aanvallen van de fanatieke Boxers. De „55 dagen in Peking" kan men mee maken in een drietal theaters, City in Middelburg, Alhambra in Vlissingen en Grand in Goes. Ook in Luxor te Vlissingen, overheerst het krijgsgewoel. Ditmaal rondom de fi guur van Taras Bulba, de hoofdman van de kozakken. Het zijn voornamelijk de kozakken en Polen, die in deze film beurtelings „vrienden" met elkaar zijn of elkaar fanatiek bestrijden. Door dit alles heen is een liefdesgeschiedenis ge weven: die van Andrei, de zoon van Taras Bulba en Natalai, een Poolse scho ne. De film heeft een nogal verrassende ontknoping. „Liefde in de arena" gunt ons een blik in het oude Rome, waar gevechten tus sen gladiatoren geweldig in de mode zijn. Jeffries Lang is een van deze ongeluk- kigen, een man die uit het goede hout is gesneden zoals uit de film blijkt. Ro- sanna Podesta zien we als zijn geliefde. (Electro, Middelburg). r Advertentie) Tien Duitse jongeren uit Liibeck hebben van de zomer hard gewerkt voor het strandpastoraat in de Schouwse West hoek, uitgaand van het Concent van Kerken. Daardoor konden veel pro grammapunten van het kerkelijk recrea- tiewerk zowel in het Hollands als in de Duitse taal worden uitgevoerd. Zoals werkzaamheden in de bijbelkiosk en lei den van kindergroepen en bijbelstudie avonden. Eén en ander geschiedde in nauwe samenwerking met de Duitse predikant, die voor het zomerseizoen aanwezig was op Schouwen-Duiveland. Nadat het recreatiecentrum „Kuria" van het strandpastoraat was uitgebrand nam een groepje Duitse jongeren het initiatief voor een zangavond. De col lecte voor „Kuria", die ruim veertig gul den opleverde, werd door de jonge Duit sers aangevuld tot 125. Een andere groep jongeren uit Duitsland, bracht 172,50 bijeen. Dat deden zij op een bonte avond. Het strandpastoraat hoopt volgend jaar zomer met de Duitse jongeren het ge zamenlijk teamwerk als teken van inter nationaal en oecumenisch samenzijn voort te zetten. Het verslag over 1962 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den- en Noord-Zeeland te Middelburg, dat pas is verschenen, geeft zoals ge bruikelijk een uitgebreid overzicht van de werkzaamheden van de kamer. Te vens vindt de lezer er een schat van wetenswaardigheden over de toestand van verkeer, handel en nijverheid in het afgelopen jaar. Het goed uitgevoerde jaarverslag bevat een duidelijke situatiekaart van het Deltagebied met bestaande en toekom stige bruggen, dammen en overige ver keersverbindingen. Tevens is de ont werptekening vgn de Oosterscheldebrug opgenomen. Verder treft men er ondër meer in aan de volledige tekst van de nieuwjaars rede van de voorzitter, een overzicht van de activiteiten in industrie, groot handel en door tussenpersonen, in de detailhandel, in de sector ambacht en in die van horeca, verkeer, vreemde lingenverkeer, verzekerings- en bank wezen enz. Men kan nog eens nalezen de tekst van het rekest inzake de spoedige realise ring van de Oosterscheldebrug, dat de kamer aan de raad van ministers begin 1962 verzond en men kan grasduinen in uitvoerige statistische gegevens over de diverse bemoeiingen der Kamers van Koophandel en Fabrieken in ons land over 1962 en deze vergelijken met die van de Zeeuwse kamer. MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg komt maandag 23 september a.s. des mid dags om twee uur in openbare verga dering bijeen ter afhandeling van een veertig punten tellende agenda. De afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek heeft voor het komende seizoen het volgende programma opgesteld: 18 september: openingsavond met het jongenskoor van de Zeeuwse katholieke koorschool; 29 september: regionale landdag in Hulst: Antwerps jeugdorkest, pianoduo Ans Bouter-Miep van Luin; 16 oktober: film van de Bolsjoi-bailetten te Moskou; 30 oktober: eigen prestaties samenzang, volksdansen; 9 november: Nationaal Jeugdorkest (provinciale avond te Middelburg); 14 november: het Carl Schulze-jazzkwartet; 18 decem ber: grote kerstmuziekavond; 16 janu ari: film „Glenn Gould plays Bach"; 13 februari: naar de Tilburgse schouw burg, waar het Concertgebouworkest speelt onder leiding van Bernard Hai- tink; 11 maart: Ru Sevenhuysen diri geert orkestmuziek! 15 april: grote eind- avond. Het programma vermeldt verder: sa- menspelgroepen, een jazzsectie, een grammaclub en bij voldoende deelname een ,,doe"-groep rond het thema Bert Brecht. Ongeveer honderd belangstellenden heb ben de afgelopen drie dagen In ,,'t Tref punt" te Middelburg de tentoonstelling „Kinderfeesten" bezocht. Deze expositie, die door de stichting Sociaal Cultureel Opbouwwerk te Middelburg was opgezet in samenwerking met de stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting in de provinciale hoofdstad bood de bezoe kers ook nog de mogelijkheid om zelf materiaal te maken dat op de tentoon stelling te bezichtigen was. Dit gebeurde donderdag toen een vip- tiental dames zich meldde op de werk- avond. Tijdens deze bijeenkomst werd besloten een cursus handenarbeid te be ginnen. Op deze cursus van acht avon den zal de deelnemers onder meer de handigheid in het maken van Kerstver sieringen en poppenkastpoppen worden bijgebracht. Deze cursus zal waarschijn lijk in oktober gaan starten. Wanneer de gemeenteraad akkoord gaat met het voorstel van b. en w. zal de Dokbrug te Middelburg van een nieuw dek worden voorzien. De kosten bedra gen 21.300. B. en w. van Middelburg vragen de raad dit bedrag te voteren. Het programma voor de sportstedenont- moeting VlissingenMiddelburg is in middels samengesteld. Tijdens de dagen die liggen tussen vrijdag 20 september en zaterdag 28 september zullen de vol gende punten worden afgewerkt: vrij dagavond 20 september omstreeks kwart over zeven zal burgemeester rar. J. Drijber, de sportontmoeting officieel in leiden. Daarna worden de deelnemers door het gemeentebestuur in de Burger zaal ontvangen. Motorrijders van de M.A.C. „De Zeeu wen", de drumband van „Achilles" en de chr. muziekvereniging ONDA zullen aan de openingsfestiviteiten medewer king verlenen. Op de velden aan de Sportlaan vangen zaterdagmiddag 21 september de hockeywedstrijden aan. Op de Markt zullen ondertussen judowed strijden worden gehouden. Bij slecht weer gebeurt dat in het gymnastieklo kaal aan de Herengracht te. Middel burg. In het gymnastieklokaal aan de Bonedijkeschool te Vlissingen worden zaterdagavond badmintonwedstrijden gehouden. Badmintonontmoetingen zijn er ook in het gymnastieklokaal van „Kinderzorg" te Middelburg. Op maandag 23 september zal er in „De Eendracht" te Middelburg wor den gedamd. Bachtensteene is de plaats waar tafeltenniswedstrijden plaatsvinden. In hotel „De Een dracht' wordt voorts op dinsdag 24 september gebiljart. In bet gymnas tieklokaal van de C.O.A.K. zullen volleybalteams tegenover elkaar uit komen. Voor woensdag 25 september staat er een voetbalontmoeting voor veteranen op het programma. De wedstrijden vin- VLISSINGEN De eerste Viissingse accordeon vereni ging „Crescendo", o.l.v. haar directeur de heer G Audenaerdt, geeft heden, za terdagavond, van 8-10 uur haar laatste concert van dit seizoen in het Bellamy- park. Ter gelegenheid van de viering van het honderdvijftigjarig bestaan van het Ko ninkrijk der Nederlanden is er woens dagavond in Vlissingen een carillonbe- speling. Om acht uur begint beiaardier Piet Broerse op het carillon van de St.- Jacobskerk een concertje van een half uur, dat omvat diverse Nederlandse volksliederen uit verschillende eeuwen. Ook het Zeeuws volkslied zal hij ten gehore brengen. Vp«T KAPELLE Collecte kankerbestrijding De collecte voor de kankerbestrijding bracht te Westkapelle 704,07 op. den plaats op de gemeentelijke sportvel den te Middelburg. In hotel „De Een dracht" worden 's avonds weer biljart wedstrijden gehouden. Schaakwedstrij den zijn er vrijdag 27 september in hotel „Pax" te Middelburg. Op de laatste dag, zaterdag 28 septem ber, is het programma druk bezet. Dan beginnen er al om tien uur tenniswed strijden op „De Veste" te Middelburg. In de middaguren worden er voetbal, korf bal, handbal en zwemwedstrijden in Middelburg gehouden. Om kwart over negen zal burgemeester mr. J. Drijber, 's avonds de sportstedenontmoeting slui ten. VEILING TERNEUZEN. 13 september. Sla 2 1500-26290. Bloemkool A 93, A2 60—91, B 74, B2 61, C2 41, afw. 21— 48. Groene komkommers 18. Witte komkom mers 11. Meloenen 2 2975. Selderij 1416. Peterselie 8. Bintjes bonken 20.50, 1 14.40 15.50. Eigenheimers 1 16.2016.60. Andijvie 1 3744, 2 3436. Stoksnijbonen 2 124131. Prinsessenbonen 1 120—127, 2 61—91. Widusa 2 54—72. Rode kool 1217. Sav. kool 2 29— 40. Witte kool 12—17. Waspeen 16—21. Prei A 3652, B 30. Spruiten B2 41. Tomaten A 4460, A2 25—50, B 46—47, B2 26—39, C 30— 39, C2 2527. kriel 2630. Pronkbonen 2 95. Uien 17—18. Witlof B2 156, afw. 76—93. Bramen per doos 1 41. Druiven wit 234. Reine Victoria grof 84. Reine Claude d'Al- than grof 9294. Appelen: James Grieve 1 85 28—30, 80 29—32, 75 30—33, 70 31—35, 65 29—31, 2 85 24—30, 80 26—29, 75 27—30, 70 28—31, 65 25—28, 2D 15—17, 3 grof 25—28, 3 fijn 1319. Tydeman 1 80 55, 75 5456, 70 51—54, 65 46, 60 37—42, 2D 19, 3 grof 35, 3 fijn 14. Peren: Triomphe de Vienne 1 80 70—73, 75 77—79, 70 77—80, 65 67—73, 60 49— 62, 2 80 64—69, 75 70—74, 70 71—75, 65 65—70, 60 43—60, 2D 29, 3 grof 51—55, 3 fijn 33—34. Clapps 1 70 44—46, 65 45—46, 60 44. 55 38—41, 2D 25, 3 grof 3437, 3 fijn 28—30. Bonne C.H.R. Williams 2 80 39. 75 45, 70 44—46, 65 39. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Bintjes 10.008.50, bonken 15.20, Eigenhei mers 13.5011.10. Aanvoer 50 ton. VEILING STAVENISSE. 13 september. Bintjes, gew. 9.3010.00, bon ken 14.80, drielingen 7.60, kriel 7.60. Eigen heimers gew. 10.6012.80, bonken 8.00. Doré, gew. 17.80. Aanvoer 1900 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2280 kg, 0,702,23. Bot 16 kg. Tong 18 kg. Paling 14 kg. Ongesorteerde vis 15 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 13 september. Appels: James Grieve 1 85-90 27—29, 80-85 27—30, 75-80 30—32, 70-75 31—33, 65-70 28—29, 2 85-90 23—25, 80-85 26—29, 75-80 29—31, 70-75 29—31, 65-70 28—29, 2D 21—25, 3 grof 2325, 3 fijn 1920, kroet 711. Rode J. Grieve 1 85-90 22, 80-85 27. 75-80 30, 65-70 27. Benoni 2 70-75 46, 65-70 44, 60-65 31, 3 grof 31. 3 fijn 17, kroet 10. Tydeman E.W. 1 85-90 60, 80-85 67, 75-80 69, 70-75 67—70, 65-70 58, 60-65 42, 3 grof 49, 3 fijn 21, kroet 10. Stark Earliest 3 grof 21, 3 fijn 10. Manks Codlin 1 75-80 18, 70-75 18, 65-70 17. 60-65 15, 2D 12, 3 grof 11, 3 fijn 5, kroet 5. Zigeu nerin 2 85-90 6, 80-85 7, 75-80 10, 70-75 10, 2D 5. Pruimen: Reine Claude d'Althan 2 59. Reine Victoria 1 72. Peren: Tr. de Vienne 1 80-85 70. 75-80 72, 70-75 67. 2 85-90 69—76, 80-85 62—76, 75-80 65—71, 70-75 55—74, 3 grof 56, kroet 24. Br. d'Amanlis 1 70-75 37, 65-70 38, 60-65 37. 2D 28, 3 grof 31, 3 fijn 18. VEILING MIDDELBURG. 13 september. Aardappelen: Bintjes bonken 8, grote 6.409. Eerstelingen bonken 9, grote 68, drielingen 25. Fruit: Tomaten Al 248, A2 185, BI 265, B2 204, Cl 231, C2 163. Druiven 1 166—217, 2 164— 196. Perziken 1024. Bramen 27-^32. Prui men: R. Cl. d'Althan 40123. R. Victoria 19—95. R. Cl. Verte 3452. Washington 35. Jefferson 3366. Aardbeien per doos 50. Meloenen: Net 1756. Ogen 2460. Ananas 2581. Peren: Clapps Fav. 1 65-70 52, 3 fijn 27, 2 60-65 43, 55-60 39. Triomphe de Vienne 1 80-op 80, 70-75 79—83, 3 grof 61—30, 3 fijn 5160. Appelen: James Grieve 1 80-85 35 38, 75-80 39—47, 70-75 3341, 65-70 32—36, 2D 21—22, 2 80-85 31, 75-80 32—35, 70-75 32—34, 65-70 28—33, 3 grof 19—35, 3 fijn 16—24. Zi geunerin 2 70-75 10, 65-70 10, 75-op 13. Manks Codlin 1 75-op 20, 70-75 17—24, 65-70 15—19, 60-65 12—13, 2D 10—11, 3 grof 10—16, 3 fijn 10—12, 2 80-op 21, 75-80 20, 70-75 16— 21, 65-70 14—20, 60-65 11—16. Transp. de Cronsels 85-op 25, 80-85 24, 75-80 21, 70-75 24. Tydemans E. Worcester 70-75 58, 60-65 57. Groenten: Andijvie 1 35.50, 2 33. Sla 554. Dubb. bonen 99152. Stokprinsessenbonen 163172. Snijbonen 98134. Kassnijbonen 184. Pronkbonen 7697. Rode kool 524. Witte kool 59. Spitskool 28. Bospeen 1748. Was peen 1230. Postelein 5272. Spinazie 54 64. Kroten per kg 1622. Uien 716. Sav. kool 1 26.50, 2 24.50. Komkommers groen 75-op 33. 60-75 25—33, 50-60 22—25, 40-50 12—23, 35-40 12—13, krom per kg 18—23. Komkommers wit 60-75 1113, 50-60 15, 40-50 10—15, 35-40 10—14. Spruiten 76—89. Kro ten per bos 610. Bloemkool 3 per kist 105119, 4 per kist 75102, 6 per kist 61 93, 8 per kist 5165, 10 per kist 35. Breek- peen 511. Sla per kg 4452. Prei 1128. Augurken A 90120, B 6567, C 4155, D 11—44, E 8—19. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewoon 18.80, bonken 9.40, drielingen 8.80. Eigenheimers gewoon 13.80. Bintjes 10, bonken 15.80, drielingen 7.40. Aanvoer 164 ton. 15 SEPTEMBER Ned. Herv. Kerk. Goes, Grote Kerk 10 ds. Teutscher, 7 ds. Jansen; Oosterkerk 10.30 ds. Jansen; jeugdkerk (Pr. v. Or.) wika Hiensch; jeugdkapel (Pr. v. Or.) dhr. v. d. Pol. 's-Heer-Abtskerke 9.30 en 2 ds. Hamminga. 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Baars, 2.30 ds. Bronsgeest. 's-H.- Hendrikskinderen 9 en 10.30 ds. Dijk- meijer. Kattendijke 10 mej. Stok. Kloe- tinge 9 en 10.30 ds. Van Cruyningen. Wilhelminadorp 10 ds. Lindeboom Wol- phaartsdijk 9.30 en 2.30 ds. Van Liere. Baarland 9.30 ds. Holwerda. Borssele 9.30 en 2 ds. Van Dam. Driewegen 10.30 ds. Das. Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok. 's-Gravenpolder 9.30 ds. Beneder, 2 ds. Blok. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Kwak- kelstein. Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbergen. Lewedorp 10.45 ds. Van Liere. Nieuwdorp 9.30 ds. Vrijlandt, 2 ds. Holwerda (H.D.). Nisse 9.30 ds. Kooren. Oudelande 9.30 en 2 ds. Jonker. Ovezan de 9 ds. Das. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Sieders. Hansweert 9.30 en 2.30 ds. Bronsgeest (H.D.). Kapelle 10 en 2.30 ds. Jebbink. Krabbendijke 9.30 ds. Met selaar, 2.30 ds. Nauta. Kruiningen 10 ds. Blok, 2.30 ds. Hoffman. Schore 9.30 en 2 ds. Mooij. Waarde 9.30 en 2.30 ds. Hui zing. Wemeldinge 10 ds. Bartlema, 2.30 ds. Janssen. Yerseke 10 ds. Reijenga, 2.30 ds. Willekes. Geref. Kerk. Goes, Westerkerk 10 ds. Kats, 5 ds. Jansen; Oosterkerk 9 ds. Jansen, 5 ds. Kats. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Mintjes. Baarland 9.30 en 2.30 ds. De Craene. Borssele 10 en 2.30 ds. Boonstra. Driewegen 9.30 en 2 ds. Radder. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Veen. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Keur. Lewedorp 9.15 en 2.30 ds. Hoek stra. Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Goeden- dorp. Kapelle 10 en 5 kand. Zuidema. Krabbendijke 9.30 en 2 dienst. Kruinin gen 10 ds. Koolstra, 5 ds. Visser. Ril- land-Bath 10 en 2.30 ds. Visser. Wemel dinge 10 leesdienst, 2.30 ds. Jansen. Yerseke 9.30 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Goes 10 en 3 ds. Hendriks. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 leesdienst. Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Borssele 9.30, 2 en 6 student Hakkenberg. 's-Gravenpol der 9.30, 2 en 6 leesdienst. Hoedekens kerke 9.30, 2 en 5.30 leesdienst. Nieuw dorp 9.30, 2 en 5.30 leesdienst. Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesdienst. Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesdienst. Krabbendijke 9.30, 2 en 6 leesdienst. Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesdienst. Waarde 9.30, 2 en 6 leesdienst. Wemeldinge 10 en 4.30 lees dienst. Yerseke 9.30, 2 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Van Dijken. Goes 10 en 5.30 ds. Har der. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 en 5 ds. Karelse. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Nie- wöhner. Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jon ge. Bath 10 en 7 ds. Flier. Ver. van Vrijz. Herv. Goes geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Goes 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils. Goes 10 heiligingsd., 7.45 verlossingssamenkomst. Yerseke 10 en 6 samenkomst o.l.v. mej. Hokke. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 bij belstudie, 3.30 ds. Reith. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Koole. Geersdijk 10 en 2.30 ds. Kraak. Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Postma. Kats 10 en 2 ds. Visbeek. Kortgene 10 ds. Willekes, 2.30 ds. Reij enga. Wissenkerke 10 ds. Koole, 2.30 ds. Dijkmeijer. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 5.30 ds. Van Rheenen. Kamperland 9.30 en 4 ds. Brederveld. Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller. Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heiden. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10, 2 en 6 leesdienst. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 leesdienst. Kortgene 10, 2.30 en 6 lees dienst. WEEKENDDIENST ARTSEN. Goes: dokter W. Griep, Fr. den Hollander- laan 29, tel. 6405; Wolphaartsdijk. Heinkens zand en 's-Heer-Arendskerke: dokter H. P. van Maanen, Heinkenszand, tel. 01106234; Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter J. A. Kamps, Rilland- Bath. tel. 01135343: Hoedekenskerke en Kwa- dendamme: dokter S. E. J. Wöstmann, Kwa- dendamme, tel. 01195450; Borssele en Nieuwdorp: dokter H. M. J. Kiviet. Borssele, tel. 01105203; Kloetinge, Wemeldinge en Ka pelle: dokter E. F. Facee-Sehaeffer. Kapelle. tel. 0102260: Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J. Geldof, Driewegen, tel. 01195275: Kapelle en Biezelinge: dokter T. J. Risseeuw, Kapelle, tel. 01102—290. Ziekenauto Goes, tel. 5619, b.g.g. 7695. Apotheek: De Goese Apotheek, Klokstr. 19, tel. 7104. Chirurgendienst: dr. M. J. de Bruin. tel. 7659. WEEKENDDIENST DIERENARTSEN. De praktijk van dokter A. A. Elzerman te Goes en dokter G. Booneschanser te Kruinin gen wordt waargenomen door dokter M. Ga- keer te Ovezande, tel. 01195-233: oik dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106 290, heeft dienst. Collecte kankerbestrijding De te Scherpenisse gehouden buscollecte ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds bracht 265 op. VEILING GOES. 13 september. Zigeunerin 1 90-95 12, 85-90 14. 80-85 15, 75-80 16, 70-75 15—16, 65-70 13, 2 85-90 10—11, 80-85 11, 75-80 11, 70-75 10, grof 1011. James Grieve 1 90-95 32, 85-90 31—32, 80-85 31. 75-80 33, 70-75 33,90—34,80, 65-70 33, 2D 26—27, 2 90-95 32. 85-90 31, 80-85 30—32, 75-80 30, 70-75 32, 65-70 31, grof 18—35, fijn 1021. Manks Codlin 1 80-85 21, 75-80 21, 70-75 19, 65-70 17, 60-65 15, 2D 13, 2 80-85 18, 75-80 18, 70-75 17, 65-70 16. 60-65 15, gTof 1216, fijn 1011. Tydemans Early Wore. 1 70-75 57, 65-70 37, 60-65 24, 2 75-80 56, 70-75 52, 65-70 40, 60-65 17, grof 37. Transp. de Cronsels 1 80-85 20—21, 75-80 22, 70-75 20—22, 65-70 17, grof 16, fijn 12. Triomphe de Vienne 1 80-85 74, 75-80 80, 70-75 83. 2 85-90 70, 30-85 73, 75-80 78, 70-75 79. Beurre de Merode 1 70-75 43, 65-70 40, 60-65 30, 2D 20—25, 2 70-75 4042. 65-70 3840, 60-65 24, grof 26. fijn 2023. Beurre d'Amanlis 1 70-75 38, 65-70 37, 60-65 36. 2D 28, 2 70-75 32—36, 65-70 36, 60-65 34. grof 2937, fijn 15. Pitmaston Duchesse 1 75-80 1 75-30 43, 70-75 44, 65-70 40, 2D 23, 2 75-80 39, 70-75 39. 65-70 36, grof 1624, fijn 14. Seigneur d'Esperen 1 70-75 70—72. 65-70 71—72, 60-65 64—65, 55-60 51— 52, 50-55 43, 2D 27—32, grof 35—36, fijn 24— 26. Bramen per doos 1 5559, 2 2945, 3 1921. Reine Claude d'Althann 1 102, 2 58. Reine Victoria 1 4996. 2 3055, grof 50 80, fabriek 636. Jefferson 1 5966, 2 1236, grof 2676, fabriek 630. Burbank Giant grof 28—39, fabriek 1318. Abrikoospruimen 1 51, 2 32, grof 3159, fabriek 733. Warwick Dropper 1 78—101, grof 5571. Rademakers 1 91, 2 17. Frankenthaler 1 190—200, 2 180. Black Alicant 1 390200. Totale aanvoer hard fruit 6200 kisten. Groenten- Per stuk: Bloemkool Al 91105, A2 68—95, BI 64, B2 5457, afw. 2058. Kom kommers Al 33—34, A2 14—38, B2 13—18, Cl 1112. Knolselderij 1 1120. Meloenen 1 91108, 2 8486, afw. 2937. Kropsla Cl 3,5010. Per bos: Selderij 6. Kroten 14 16. Peterselie 215. Per kg: Tomaten A 42 55, B 42—53, C 26—33. Waspeen 1 33—36, 2 10. Dubb. pr. bonen 1 131—149, 2 89—91, B 75—81, 3 68—77. Snijbonen 2 114—130, afw. 83. Pronkbonen 2 4572. Spekbonen 62. An dijvie 1 3537. 2 2528. Spruiten 84. Prei Al 3940. Uien 2 15, afw. 12—14. Rode kool 1 10—15, BI 5—9. Witte kool 1 19. Groene sav. kool 1 28—36. 2 28—29, BI 12—20. Aard appelen bonken 16. grote 1113, drielingen 5—8. AANVOER VISMIJN BRESKENS. In de week van 17 september 1963 wer den te Breskens de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: bot 237 kg, schar 33 kg, schol 120 kg, tong 290 kg. kabeljauw 1 kg. wijting 120 kg. tarbot 14 kg, exportgarna len 24 246 kg. binnenlandse garnalen 1848 kg, doorgedraaide garnalen 1719 kg. haring 36.423 kg VEILING ROTTERDA#!. 12 december. Eigenheimers, groot 1214. Andijvie 3649. Sla 1736. Stoofsla 6275. Spinazie 1 5370. 2 4148. Bloemkool 1 A: 6 stuks per bak 88105, 8 st. p. bak 7080, 10 st. per bak 6874. Bloemkool 2 A: 6 stuks per bak 4883, 8 st. per bak 4263. Dubb. bonen 1 80140, 2 3070. Snijbonen 80140, Pronkbonen 7090. Stambonen 70— 100. Witlof 125—164. Peulen 20—21. Prei 24 29. Postelein 5769. Komkommers 70-80 27 —31, 60-70 2629, 50-60 23—26. 40-50 17—20. Selderij 919. Peterselie 1114. Uien 1523. Gele kool 2030. Groene kool 3741. Rode kool 1315. Oogmeloenen 4974. Ananas meloenen 7298. Reine Victoria 6591. BI. Alicante 130210. Golden Champion 240. To maten A extra 3, A 1 270280, B 1 320, C 1 270, CC 1 170, alles per bak. James Grieve 1 AA 36—46, 1 A 38—53. 1 B 34—37, Tyde- man's Early W. 1 AA 69—71, 1 A 60—70, 1 B 44—55. 1 C 32—45. Benoni 1 AA 63—74, 1 A 60—72, 1 B 45—72. 1 C 27—41 CoxS Orange Pippin 1 AA 64—68, 1 A 62—66. Cl. Favourite 1 AA 44—51. 1 A 41—49, 1 B 43— 48, 1 C 3740. Précose de Trév. 1 A 4450, 1 B 3843, 1 C 3133. Pitmaston Duch. 1 AA 29—32, 1 A 32—35, 1 B 30—37, 1 C 26— 34. Triumph de Vienne 1 AA 71—79, 1 A 7581, 1 B 74—76, 1 C 66—72. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 september. Sla 1243. Bospeen 1828. Waspeen 1632. Bloemkool 12106. Witte kool 1216. Rode kool 514. Sav. kool 14 28. Andijvie 2034. Spruiten 2598. Prei 14—26. Selderij 5—48. Uien 12—19. Dubbele sperciebonen 50104. Staakprinsessen 80— 166. Aardappelen 514. Tomaten 2540. Me loen 1082. Précoce 4045. Triomphe de Vienne 5082. James Grieve 2042. Prui men 30115. VEILING KAPELLE. 13 september. Pitmaston Duchesse 1 80 40, 75 47. 70 48, 65 41, 2 75 45, 80 42, 75 45, 70 44, 65 36, 2 d 27, grof 23, fijn 14. Br. Lebrun 1 75 35, 65 48, 55 42, 65 45. 2 65 45, 55 44, 2 d 25, grof 2527, fijn 17. Br. d' Amanlis 1 70 35, 65 40, 60 36. 2 65 29, 60 28, 2 d 26—28, fijn 17. Br. de Merode 1 75 43, 70 46, 65 40, 60 32, 2 d 27, grof 25, fijn 18. Franse Wijnpeer 1 65 35, 60 40, 55 36—37. 50 30, 2 d 23, grof 24, fijn 17. Clapps Favourite 1 70 40, 65 41, 60 38, Juttepeer 1 55 69, Tr. de Vienne 1 80 76, 75 82, 70 83, 2 80 76, 75 78. 70 75. grof 58, fijn 46, kroet 39. Seig neur d' Esperen 1 65 70. 60 65, 55 4851, 50 29, 2 65 66, 60 61, 2 55 41, 50 24. grof 32, fijn 1415. Sijspeer 1 55 28, 2 d 19, fijn 14. James Grieve ex. 75 47, 80 39, 85 35, 1 85 29, 80 29,20—30.20, 1 75 31.70—36, 70 33.60— 39, 65 31.70—34, 2 85 26, 2 80 28, 75 27, 70 30, 65 29—31, 2 d 60 27, 2 d 55—24—25, grof 22—27, fijn 13—18. Manks Codlin 1 75 20, 70 19, 65 16—17, 60 14, 2 70 16, 65 15, 60 14, 2 d 13, grof 13, fijn 11. Zigeunerin 1 80 1011, 75 11—13, 70 11, 65 11, 2 80 10, 75 7.50—10, 70 7.50. 65 7.50, 2 d 7.50, grof 7.50, fijn 6.50, Jacq Lebel 1 85 22, 75 26, 65 22, 2 d 17, grof 16. Early Victoria 2 70 20, 2 65, 1719. 2 60 16, 2 d 9, grof 13. fijn 8. Codlin Kes wick 2 70 20—21, 60 15—17, 2 d 9. fijn 8. Transp. de Cronsels 1 85 20, 80 24. 75 24, 70 25, 65 25, 2 d 16, grof 16. James Grieve Neuman 1 85 26, 80 27. 75 28, 70 26. James Grieve Lired 1 80 2530, 75 29—31, 70 32—31, 65 23, 2 80 25. 75 28—36, 2 70 33. Tydeman Early Worchester 1 80 45. 75 5673, 70 54 67. 65 41—55, 60 42. 2 75 42—56, 70 43—46, 65 3041, 60 2729. Ellisons Orange 1 75 30, 70 3235, Asumpta 1 65 27. Benoni 1 70 74, 65 72, 60 62. 55 44. Tomaten per krat van 6 kilo: 1 A 245—249, IB 275. IC 226—241, 1BB 249, 2A 256. 2B 240— 269, 2C 225. Geplukte zure kroetappels 8, val kroetappels 5. Bramen per doos 1 54, 2 3337, 3 2934. Bramen per kg 3 52. Drui ven per kg ex. 181, 1 161173, 2 132. Aard beien per doos 2 46. Kasperziken per stuk 7V220. Ananasmeloenen per stuk ex. 107, 1 92. Suikermeloenen per stuk 1 93, 2 45. Pompoenen per kg 9V212. Pruimen: Reine Victoria 1 79110. 2 2958, grof 44101, fabriek 920. R. Cl. d'Althan 27, grof 88— 101, fabriek 1419. Jefferson 1 5678, 2 25— 37, grof 2760, fabriek 611. Warwick Dro- per l 73—104, 2 29—39, grof 44—72, fabriek 14. Abrikoospruim 1 4252, 2 1629, grof 4115. fabriek 612. Monarch 1 105, 2 44, grof 81. Rademaker ex. 128, 1 122. Kirkes 1 127—138. 2 87. fabriek 22—27. Aardappelen: bonken 1516. 1 1013. 2 910. Groenten: Andijvie 3132. Kropsla 917. Rode kool 12. Sav. kool 10. Bloemkool 12 91. Prei 36. Bosselderij 10. Pronkbonen 65 88. Kassnijbonen 147. Komkommers 21. To maten 2541. Augurken 3570. Dubb. pr. bonen 1 82—103, 2 45—83. 3 36—43. VEILING THOLEN. Doré gew. 19.20. Koopmans Blauwe 10.20. Bintjes bonken 15.10, gew. 8.1010. Witte eigenheimers 12.1014.10. Aanvoer 1600 kis ten. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 286*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17