Grenswijziging Goes en Kloetinge nu mogelijk AGENDA Vleeskeuringskring „Zierikzee" opnieuw over mobiele winkel Politiebureau met dienstwoningen aan staat verkocht ZUID-BEVELAND VOORTZETTING GEDING VAN GOESE OUD-WETHOUDERS IN GOES GING LAGERE LAND EN TUINBOUWSCHOOL VAN START MARKTBERICHTEN Voorstel aan de raad Honderd hectare grond „verschuift" Honderd hectare Raad Kruiningen GOES Verkeersfilms en oogtests in Goes Vrouwenbond P.v.d.A. bijeen Collecte „Koude" voorlichting voor huisvrouwenvereniging HEINKENSZAND KAPELLE Wedvluchten KORTGENE Kortgene moet aanleg waterleiding naar jachthaven garanderen COLIJNSPLAAT Uitstapje bejaarden Procedure tegen provincie Zeeland Verklaring Schuttersconcours niet in Kloetinge, maar in Kwadendamme KRUININGEN BRANDJE IN KOELHUIS TE KRUININGEN HANSWEERT Installatie commissie van toezicht Z.L.M. en N.C.B. werken samen SCHORE Goede inzamelingen op bloemententoonstelling KRABBENDIJKE Kinderspelen OVEZANDE Kermisschieting Willem Teil succes Schieting „Zeelandia" Collecte EXAMENS Provinciale fokdag in Goes Collecte kankerbestrijding BORSSELE WISSENKERKE Burgemeester P. Wisse reikte acht Nieuw-Guineakmizen uit VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1963 BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Goes en Kloetinge hebben thans over eenstemming bereikt over een wijziging van de grens tussen beide gemeenten. Het gaat erom, dat ongeveer honderd hectare van het Kloetingse grondgebied, gelegen ten noordoosten van de Ganze- stad, wordt gevoegd bij dat van de ge meente Goes. Deze verschuiving is ge baseerd op een voorstel van Gedeputeer de Staten van 29 maart 1960. De enige correctie hierop aangebracht tevens een punt van overleg tussen beide ge meenten is, dat de nieuwe grens een wat meer recht beloop zal krijgen. Is de grenswijziging eenmaal een feit, dan zal het Goes mogelijk zijn het ontwerp-uit- breidingsplan „Valck'eslot II" te realise ren, waarin ruimte is geprojecteerd voor ongeveer 550 woningen. In verband met deze nieuwe stap in de al zo lang slepende kwestie van de grenswijziging tussen beide gemeen ten, stellen b. en w. van Goes de raad thans voor een verzoek aan de kroon te richten om een voorstel van wet te doen tot wijziging van de grens. Met het ontwerp-uitbreidingsplan „Val- ckeslot II" heeft de raad van Goes reeds zijn instemming betuigd. Ook de ten noorden van het plan „Valckeslot" in het structuurplan opgenomen woonwijk zal alsdan kunnen worden gesticht. Naast een woonwijk in de „Goese Polder" ach ten b. en w. de oprichting van een woon wijk in het bij de grenswijziging betrok ken gebied van groot belang voor een concentrische ontwikkeling van de ge meente. „Weliswaar zal het door de on derhavige grenswijziging niet mogelijk worden gemaakt een oostelijke ontslui- tingsweg op grondgebied van Goes aan te leggen", schrijven b en w., maar zij zien zeer zeker in een andere vorm van samenwerking dan gebiedsovergang een afdoende oplossing. OPNIEUW zal het algemeen bestuur van de Vleeskeuringskring „Zierikzee" zich bezighouden met de vraag of het wenselijk is voor de distributie van voor waardelijk goedgekeurd vlees, het zoge naamde „vrijbankvlees", een mobiele winkel aan te schaffen en in te richten. Donderdag 24 oktober aanstaande komt het algemeen bestuur van de kring, waarin alle gemeenten van Schouwen- Duiveland vertegenwoordigd zijn bijeen. Dan zal het onderwerp voor een tweede bespreking in behandeling komen. Zoals men weet is deze mogelijkheid in overweging genomen om de slagers in bepaalde kernen niet te duperen door vrij frequent vlees van noodslachtingen goedkoop aan de man te brengen. Het bestuur was de mening toegedaan dat deze verkopen over het gehele eiland dienen te worden gespreid. Lang niet iedere kern beschikt over een aan het zogenaamde Eisenbesluit aangepaste verkoopruimte. Daarom heeft de kring destijds zijn licht opgestoken in Goes, waar men een caravan als winkel inge richt voor dit doel gebruikt. In de vorige vergadering van het algemeen bestuur toonde de keuringsdierenarts C. J. H. Scheuerman zich geen groot voorstan der van het systeem. In het bijzonder wilde hij nog nagaan op welke manier een dergelijke mobiele winkel moet wor den vervoerd en beheerd. In de komende vergadering zullen daarover nadere me dedelingen worden gedaan. De agenda voor deze vergadering ver meldt verder de vaststelling van een aantal verordeningen. In verband met de inwerkingtreding van de nieuwe ge meenschappelijke regeling met ingang van 1 januari jl. moet de begroting voor het lopende jaar opnieuw worden vast gesteld. Het algemeen bestuur krijgt ook de begroting voor 1964 ter vaststelling aangeboden. (Advertentie Zoals bekend, zijn in de loop der jaren reeds verschillende voorstellen gedaan inzake wijziging van de gemeentegrens Tot nu hebben deze evenwel weinig re sultaat gehad. In hun toelichting op het onderhavige grenswijzigingsplan halen b. en w. het laatste voorstel van Gedepu teerde Staten over wijziging van de ge meentegrens naar voren. Dit dateert van 29 maart 1960. Het bevatte plannen om de grenzen van Goes, 's-Heer-Abtskerke, 's-Heer-Arendskerke en Kloetinge te herzien. Kloetinge is akkoord gegaan met dit voorstel: ongeveer honderd hectare van haar grondgebied zou overgaan naar Goes in de zin van dit voorstel. Op 20 juli 1960 is dit voorstel in de raad be handeld. nadat inlichtingen waren inge wonnen bij het Stedebouwkundig Ad viesbureau Schut te Middelburg en het Stedebouwkundig Advies- en Ingenieurs bureau Witteveen en Bos te Deventer. Op grond van een en ander werd bsloten G.S. te verzoeken in de voorgestelde grens enige wijziging te brengen. Het ging erom de geplande oostelijke ontslui- tingsweg binnen Goese grenzen te krij gen. Over deze zaak hebben b. en w. na dien niets meer vernomen. B. en w. van Goes waren van mening dat een voorstel of verzoek tot wijziging van de grenzen alleen resultaat kan heb ben indien de betreffende gemeenten er alle mee akkoord gaan. Met Kloetinge is het dus thans zover. In de donderdagavond gehouden verga dering van de gemeenteraad van Krui ningen werd besloten het groepsbureau der rijkspolitie met de twee aangebouw de dienstwoningen te verkopen aan de staat voor 61.044. Aan dit gebouwen complex is mede verbonden het bijkan toor van het arbeidsbureau. B. en w. hebben getracht ook dit gebouwtje te verkopen. Ais men in aanmerking neemt, dat er plannen bestaan tot re organisatie van de arbeidsbureau is het duidelijk, waarom men dit niet wil ko pen. Het arbeidsbureau in Kruiningen zal namelijk evenals dat van Sas van Gent en Vlissingen verdwijnen. Het mi nisterie van sociale zaken toonde daar om dan ook geen belangstelling en ook het ministerie van sociale zaken toonde daarom dan ook geen belangstelling en ook het ministerie van justitie had voor dit kantoorgebouw geen interesse. Burgemeester A. Schipper verklaarde evenwel, dat dit kantoor met enkele kleine voorzieningen kan worden omge bouwd in een zij het wat klein woonhuis. Voor een echtpaar zonder kinderen een alleszins aantrekkelijke woning. De raad besloot verder tot het sluiten van een geldlening bij de Bank voor Nederland se gemeenten ter grootte van 400.000 tegen een rente van 4% Dit bedrag is nodig voor consolidering van enkele kortverbandleningen en de uitbreding van de riolering in Hansweert. Aan de r.-k. lagere school te Hansweert werd krachtens artikel 72 der l.o. wet in prin cipe een bedrag van ruim 0300 geleend voor het aanschaffen van nieuwe leer middelen. Aan drie personen werd een premie toegestaan voor het aanbrengen van een douchecel. De woonruimtecom missie werd voor het jaar 1964 herbe noemd. De heer P. H. A. Polderman werd herbenoemd als lid van de com missie van toezicht op het sportterrein en de heer E. A. E. M. Suy als lid van het bestuur van de stichting „Ons Dorpshuis". Aan de bijzondere lagere scholen werd een voorschot verleend op de extra vergoeding over de jaren 1958 tot en met 1962 van 10.68 per leerling. Middelburg City: 55 dagen In Peking, 8 uur, 14 laar. Electro: Liefde in de arena, 7.30 uur, 14 Jaar. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Van Benthem en Jutting. Expositie Zeeland en Vlaande ren, landkaarten en atlassen (Mercator). 918 uur. Kunstmuseum: Expositie Rel- mond Kimpe, 1618 uur. 't Trefpunt: Tentoonstelling „Kinderfeesten" 1417 uur en 1921 uur. Vlissingen Alhambra: 55 dagen in Peking 8 uur, 14 laar. Luxor: Taras Bulba, 8 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 laar. Luxor: Het Chapman-rap- port. 18 laar. Terneuten Luxor: Het meisje Tamiko. 18 Jaar. Leger des Heilsgebouw: Bazaar. Oostburg - Ledeltheater: Les liaisons dan- gereuses, 18 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Les lial sons dangereuses, 18 Jaar. Goes - Grand 55 dagen in Peking, 20 uur. 14 Jaar. Museum Turfkade: Expositie „Goes en de Bevelanden", 1012 en 1417 uur; Landbouw: Keuringsavond Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd Goes. 20 uur. Zierikzee Burger Weeshuis: Expositie schilderijen „Zeventiende eeuwse mees ters" 10—17 uur. Herv. verenigingsge bouw: Gereformeerd jeugdappel Schou- wen-Duiveland, 19.30 uur. Een team van de Vereniging voor Vei lig Verkeer heeft donderdag een bezoek gebracht aan Goes. Op de Grote Markt konden de Goesenaren van boven de achttien jaar zich in een testwagen on derwerpen aan een oogtest. Hiervan hebben veeJ mensen gebruikgemaakt. Overdag verzorgde een lid van dit Vei- lig-Verkeerteam zes filmvoorstellingen met verkeersfilms. In totaal hebben rond tweeduizend leerlingen van lagere en uloscholen deze voorstellingen be zocht. 's Avonds was er een filmvoor stelling voor volwassenen over het zelfde onderwerp. Deze activiteiten wa ren georganiseerd in samenwerking met de Veilig-Verkeervereniging „De Beve landen". Dinsdagavond kwam de afdeling Goes van de vrouwenbond van de Partij van de Arbeid voor de eerste maal in het nieuwe seizoen bijeen in de bejaarden sociëteit. Na een kort openingswoord door de voorzitster, mevrouw J. Kempe- Weststrate werd het komende winter- programma besproken. Dit programma is zeer gevarieerd en biedt voor elk wat wils. Hierna werd het woord gevoerd door de heer C. Hoek, districtsbestuur der van het N.V.V. Op duidelijke wijze schetste spreker het doel en de nood zakelijkheid van de E.E.G. Hierin wees hij onder meer op het belang, dat ook de huisvrouw bij de E.E.G. heeft en op welke wijze deze hiermee wordt gecon fronteerd. De talrijke aanwezigen volgden met gro te aandacht deze leerzame bespreking en uit de vele vragen, die bij de discus sies aan de orde kwamen bleek overdui delijk de belangstelling, die de Goese huisvrouwen voor dit Europees pro bleem hadden. Na een kort dankwoord aan het adres van de inleider besloot de voorzitster de ze geslaagde openingsavond van het sei zoen. Een collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds heeft in Goes een totaal be drag opgeleverd van f 2571,89. De afdeling Goes van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is het win terseizoen ingegaan met een „koude" voorlichtingsmiddag. Een van de fabrie ken van diepvriesapparaten (Iglo) ver zorgde een demonstratie. In het pro gramma was opgenomen een film „Vis sen rondom IJsland". Daarin werd een uiteenzetting gegeven van de behande ling en de bereidingswijze van vis. Ver der kwam op het witte doek een diep vriesfilm en werd de behandeling van groenten en fruit „in de kou" uit de doeken gedaan. Tot slot was er een ver loting van diverse produkten. Nieuwe boeken „Onze Bibliotheek" Het aantal boeken van de vereniging „Onze Bibliotheek" te Heinkenszand is uitgebreid met de volgende Jeugdboeken. Carl Beke, Pim Pandoer zet Parij op stelten; Carl Beke, Pim Pandoer en de schrik van de Imbaseh; W. v. d. Heide, Wilde sport om een nummerbord; A. D. Hildebrand, De avontuurlijke reis van Bolke's zoon en Dorus Das. A. D. Hildebrand, Bolke's zoon en Do- rus Das naar Nederland; A. D. Hildebrand, Het grote besluit van Bolke de Beer; Cap tain Johns, Biggies in Egypte; J. Nowee, Arendsoog in geheime dienst; J. Nowee, Het veeland in gevaar; J. Nowee. Arendsoog en de goudkoorts; H. de Ro.os. De schippers van de kameleon; H. de Roos, Speurders met de kameleon; Freddy Haifers, Huize kolder; Freddy Haifers, Lenie waarom; E. Harting. Stel je voor dat ik ging emigreren; W Petil- lon. Moeders oudste: E. Ott. Fanny de doch ter van de pelsjager; A. Winkler-Vank, FTeidi en Peter: W Corsary. Circuskind; Freddy Haifers, De huishoudschaal in volle actie: H Jansonius, Luuk Boswijk als verslaggeefster De leden van de postduivenhoudersver- eniging „Oost West, Thuis Best" te Ka- pelle namen deel aan drie wedvluchten. De uitslagen hiervan zijn; jonge duiven, Chateauroux, afstand 545 km: 1. en 2. P. Glas; 3. Jac. Schrier en 4. A. J. L. Luteijn. Oude en ïonge duiven, St.-Ghislain, af stand 116 km: 1. en 7. Van Driel en Heij- stek; 2. C. Langenberg; 3. en 4. Jac. Schrier; 5. P. I. Butler; 6. en 8 J. H. C. Poley; 9. P. Glas en 10. P. M. Kuij- per. St.-Quentin, afstand 189 km; 1. en 4. Van Driel-Heijstek; 2. P. Glas; 3. en 7. J. H. C. Poley; 5. Jac. Schrier en 6. A. J. L: Luteijn. Voor de aanleg van een hoofdleiding van de bebouwde kom van Kortgene naar jachthaven en bungalowterrein, eist de Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland" van de gemeente Kort gene een garantiesom. De hoofdleiding zal worden gelegd van de bestaande hoofdbuis bij het café van De Looff, langs de Kaaidijk en langs de noorde lijk gelegen weg, met een totale lengte van 1130 meter. De kosten van aanleg zijn geraamd op 22.000,De ge meente moet gedurende tien jaar een op brengst aan watergelden garanderen die jaarlijks twaalf procent van de werke lijke investeringskosten moet bodragen, zijnde ongeveer 2640. B. en w van Kortgene vragen de raad, die donder dagmiddag 19 september om twee uur 's middags vergadert, de gevraagde ga rantie te verlenen. De raad Kortgene krijgt op genoemde datum overigens een uitgebreide agenda af te werken. Naast een serie verzoeken om subsidie, zullen verzoeken rot grond aankopen in behandeling worden geno men. Voorts is er een voorstel deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van de N V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland", met 111 aandelen van elk 1000,Het gaat er om voor in totaal 111.000,te participeren in een samen met vijf andere gemeenten te sluiten geldlening van totaal f 476.000. Voorts komt vaststelling van de veror dening op de rioolbelasting aan ae orde, een subsidie wordt gevraagd voor ver dere restauratie van de molen van P. Bak te Colijnsplaat. Voorts wordt de raad het voorstel voor gelegd om een terrein van ongeveer 6335 vierkante meter in het Veerse Meer in erfpacht te nemen van de Dienst der Domeinen voor het maken en behouden van een zwembad. Een en ander zal f 40,per canon per jaar vergen. Dezer dagen maakten de ouden van da gen uit Colijnsplaat hun jaarlijkse reis, ditmaal naar België. Bij het gezelschap bevonden zich o.a. burgemeester A. A. Schuit, ds. R. Dijckmeyer, ds. J. A. van Rheenen en de organisator de heer J. A. Pouwer. 's Morgens gebruikte men in Sluis de koffie, waarna men de reis voortzette langs de Belgische kust. Einddoel was het Melipark bij Adin- kerke. In het bijzonder het waterorgel trok grote belangstelling. Hier werd ook de maaltijd gebruikt. Bij thuiskomst werden de bejaarden ontvangen door het harmoniekorps „Wilhelmina". Burgemeester Schuit en de heer J. A. Pouwer dankten allen die dit reisje mogelijk gemaakt hadden. Traditiege trouw dankte namens de bejaarden de heer J. Kramer op geestige wijze. De behandeling van de civiele procedure, die de Goese oud-wethouders J. H. Roose en mr. H. B. Bouwman hebben aange spannen tegen de provincie Zeeland in verband met wat is gepasseerd in de zo genaamde Goese verschrijvingsaffaire, is woensdag nader aangehouden tot 9 ok tober aanstaande. Zoals men weet wensen de beide oud wethouders volledige rehabilitatie en schadevergoeding. Het provinciaal be stuur van Zeeland heeft in augustus 1960 een memorandum over de affaire Góes openbaar gemaakt met de inhoud waarvan de heren Roose en Bouwman het niet eens waren. Later verscheen een aanvullend memorandum, waarin de heren naar hun mening nog geen volle dig recht werd gedaan. Op 7 juni 1963 werd de dagvaarding gedeponeerd voor de enkelvoudige kamer voor burgerlij ke zaken van de rechtbank te Middel burg door mr. F. W. Adriaanse. Namens het provinciaal bestuur kreeg mr. J. F. C. van Deinse voor conclusie en ant woord toen uitstel tot 11 september. De zaak is nu dus nader aangehouden tot 9 oktober. De raadsman van de beide oud wethouders heeft een communiqué uitgegeven, waarin een samenvatting van de dagvaarding werd gegeven. Daaruit blijkt o.m. dat de heren Roo se en Bouwman van de provincie hebben gevorderd, dat de rechtbank onrechtmatig zal verklaren ten op zichte van hen beiden het door de provincie uitbrengen van het memo randum van augustus 1960, waarmee de zaak van de Goese verschrijvingen in ruime mate en zelfs met inscha keling van de landelijke pers in de openbaarheid werd gebracht. Verder vragen zij dat de provincie wordt veroordeeld tot het uitgeven van een verklaring, waarin kenbaar wordt ge maakt dat het mede aan het adres van de eisers gerichte verwijt, dat zij zich zouden hebben schuldig gemaakt aan een systeem van verschrijvingen geen grondslag vindt in de feiten en dan ook niet langer door Ged. Staten wordt gehandhaafd. Ten slotte wordt nog een eis van schadevergoeding gesteld. In de motivering van de eis wordt zowel de wijze waarop het memorandum is uit gebracht als de inhoud aangevallen. Een twintigtal boogschutters van ver enigingen op Zuid-Beveland is dezer da gen tevergeefs naar Kloetinge getogen voor een schieting. Het bleek namelijk, dat het bestuur van de organiserende vereniging „De Batavieren" niet aanwe zig was, hoewel het programma van de Zeeuwse schuttersbond een schieting voor deze dag vermeldde. De schutters besloten toen naar Kwadendamme te rij den, waar zij het concours hielden. Van de zijde van „De Batavieren" werd des gevraagd verklaard, dat een en ander op een vergissing berustte. De uitslag was als volgt hoogvogel: mevrouw M. Steenaert van A.D.L.M., Kwadendamme; le zijvogel: P. de Koeijer van A.D.L.M., Kwaden damme; le zijvogel: P. Vermue van J. v. Beieren. Goes; le bovenkal: L. Ver mue van Soranus, Heinkenszand; 2e bo venkal: F. v. Loenhoud van J. v. Beie ren, Goes; le onderkal: A. van Loo van D. n. Hoger, Wolphaartsdijk;2e onder- kal: L. de Jager van D. n. Hoger, Wol phaartsdijk; le klep: P. Rentmeester van A.D.L.M., Kwadendamme; 2e klep: J. A- Rijk van A.D.L.M., Kwadendamme; 3e klep: L. Vermue van Soranus, Hein kenszand. Meeste kleine vogels P. Pee- ters van Victoria en O. Steenaert van A.D.L.M. elk 4 stuks. Woensdagavond omstreeks 11 uur brak in een aardappelkoelhuis van de firma Wiskerke te Kruiningen brand uit in een aggregaat van de koelinstallatie. Door dat het betreffende apparaat naar bui ten werd gesleept en de brandweer spoe dig ter plaatse was, werd de schade tot een minimum beperkt. Collecte De collecte ten bate van de kankerbe strijding heeft in de gemeente Kruinin gen f 715 opgebracht, verdeeld over de dorpen als volgt: Kruiningen f 501,34, Hansweert f 186,71 en Oostdijk f 26,95. Benoeming Tot administratief ambtenaar B 1 (plaatsvervangend bureauchef) bij rijks waterstaat in de dienstkring Alkmaar is benoemd de heer Jac. L. van Koeve- ringe te Hansweert. Burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny van Souburg heeft donderdagmid dag in hotel „Centraal" te Goes in zijn kwaliteit van voorzitter van de com missie voor het landbouwonderwijs der Z.L.M. de commissie van toezicht van de onlangs opgerichte lagere land- en tuinbouwschool te Goes geïnstalleerd. De heer Ter Haar Romeny ging in zijn installatierede in het kort in op de ont wikkeling van het lager landbouwon derwijs gedurende de laatste jaren. Na dat drie jaar geleden de door de N.C.B. geëxploiteerde landbouwschool in 's Hee- renhoek wegens gebrek aan leerlingen moest worden gesloten, zijn er sedertdien nog twee dergelijke scholen van de Z.L.M. (in Kruiningen en Oudelande) niet levensvatbaar gebleken. Men be sloot toen deze tak van onderwijs te centraliseren Dank zi] de samenwerking tussen de Z.L.M. en de N.C.B. is er op twee september in de voormalige rooms- katholieke uloschool aan de West singel te Goes een lagere land- en tuinbouwschool gestart. In de toe komst is het de bedoeling, dat men het gebouw van de christelijke ulo aan de Westwal voor dit doel gaat gebruiken. De eerste klas bestaat thans uit achttien leerlingen. De tweede uit acht. Hieruit blijkt wel, dat mede door de nieuwe situatie het aantal leerlingen aanzienlijk is toe genomen. Naar de mening van de beide eisers hebben Ged. Staten schoorvoetend en zonder verontschuldiging van de be schuldiging een belangrijk deel terug genomen, echter op een zodanige wijze dat de blaam, die het memorandum op de eisers heeft geworpen, goeddeels op hen is blijven rusten. In de dagvaarding wordt nog gesteld dat G.S. ten onrechte hebben verklaard dat aan het memorandum een wezenlijk onderzoek zou zijn voorafgegaan. Ook nadien is van een wezenlijk onderzoek geen sprake geweest, zo werd gesteld. Voorlopig gaat men in Oudelande en Kruiningen nog door met lesgeven aan derde en vierde klassen, maar dit is een aflopende zaak De directeur van de la gere landbouwschool te Kruiningen, de heer J. C. de Ridder is benoemd tot di recteur van de nieuwe school. Diens Oudelandse collega, de heer G. Grooters, werd benoemd tot adjunct-directeur. De heer Ter Haar Romeny vreesde niet veel concurrentie voor de nieuwe school met de lagere tuinbouwschool in Kapelle. De school in Goes is vooral be doeld voor diegenen, die van plan zijn in bedrijven te gaan werken, die zowel land- als tuinbouw hebben. De verdeling van de verschillende be stuursfuncties leverde weinig moeilijk heden op. Het Z.L.M.-lid, de heer F. de Groene uit VVilhelminadorp werd zonder hoofdelijke stemming benoemd tot voor zitter en de heer M. Steyn, die namens de N.C.B. in de commisise van toezicht zitting heeft, werd vice-voorzitter. Voor de functie van penningmeester zal men het Z.L.M.-iid I. Smallegange uit Krabbendijke aanzoeken. De commissie van toezicht bestaat voorts uit de heren: P. Scheele-BIok uit Biezelinge, D. J. Dees uit 's-Gravenpolder, en W Pries ter namens de Z.L.M. en namens de N.C.B. de heren W. Vermue uit Borssele en J. Boonman uit Wolphaartsdijk. Na deze eerste vergadering van de com missie van toezicht brachten de leden onder leiding van de heer L. Anderson uit Goes, hoofd van de afdeling onder wijs en financiën van de Z.L.M. een be zoek aan de nieuwe school in Goes. In het verenigingsgebouw te Schore werd vorige week de jaarlijkse bloemen tentoonstelling gehouden. De organisa tie hiervan was weer in handen van de hervormde jeugdwerkcommissie. On danks de slechte zomer en de daarmee gepaard gaande moeilijke opkweek van bloemen en planten, waren er toch kwa litatief goede inzendingen, zodat de jury, bestaande uit de heren J. Kosten, B. Spuij en P. Oele, allen te Kapelle, geen gemakkelijke taak hadden om de prijswinnaars aan te wijzen. Het geheel had men een fleurige opschik gegeven, zodat ook deze tentoonstelling weer ge slaagd kan worden genoemd. Vooral 's avonds was er een goede belangstel ling voor de flora-liefhebberijen van de Schorenaren. De uitslagen zijn: Groep I, schoolplanten: le pr. met Fuch sia, Ger. de Vneze; 2e pr. met Fuchsia, Marc. Marteijn; le pr. met rode Bego nia, Miep Lepoeter; 2e pr. met rode Be gonia, Rinus Vos; le pr. met Coleus, Maatje Tholenaar; 2e pr. met Coleus, Hans Karelse; le pr. met roze Begonia, Adrie Dorrepaal; 2e pr. met roze Bego nia, Willy Karelse. Groep II, wedstrijddahlia's: le pr. met beker, P. D. Joosse; le pr. rood, mevr. De Vrieze-van Liere; le pr. geel, P. D. Joosse. Groep III, drijf schalen: le pr. mevr. De Vrieze-van Liere; 2e pr. mevr. Linden- bergh-Nieuwenhuize. melding mevr. De Vlieger-de Jager. Groep IV, droogboeketten: eervolle ver- Groep V, bloemenmanden; le pr., 2e pr. en eervolle vermelding P. D. Joosse. Groep VI, diverse snijbloemen: le pr. mevr. De Vrieze-van Liere, 2e pr. mevr. De Vlieger-de Jager, 3e pr. mevr. De Vrieze-van Liere. Groep VII, snijbloemen (dahlia's): le en 2e pr. mevr. De Vrieze-van Liere, 3e, 4e en 5e pr. P. D. Joosse. Groep VTII, opgemaakte bakjes: le pr. P. D. Joosse, 2e pr. mevr. De Vrieze- van Liere, 3e pr. en eervolle vermelding P. D. Joosse. Dezer dagen waren er in Krabbendijke kinderspelen. De uitslagen waren: Groep 1 (meisjes 6—8 jaar): vlaggetjes steken: 1. Mar. Geense; 2. J. Kok; 3. D. van Harn; 4. R. Dees; 5. M. Meijer; 6. I. Schrijver. Groep 1 (jongens 68 jaar: vlaggetjes steken: 1. H. van Strien; 2. A. van Her wijnen; 3. P. Vos; 4. A. Nagelkerke; 5. B. Lagendijk; 6. B. van den Berge. Groep 3 (meisjes 68 jaar): bal in em mertje: 1. M. Meijer; 2. W. Schrier; 3. C. Versprille; 4. H. Schwartz; 5. L. Oostdijk. Groep 3 (jongens 68 jaar)bal in em mertje: 1 R. Schrier; 2 W. Kakebeeke; 3. K. Zweedijk; 4. Chr. van Koeveringe; 5. J. Meloen. Groep 2 (meisjes 911 jaar): geblind doekt koekhappen: 1. R. Tramper; 2. A. Nagelkerke; 3. C. Lobbezoo; 4. P. Krij ger; 5. N. van Herwijnen. Groep 2 (jongens 911 jaar): geblind doekt koekhappen: 1. K. Blok; 2. H. van Doorn; 3. L. Zweedijk; 4. K. Wagenaar; 5. P. Kok. Groep 4 (meisjes 811 jaar): boeg sprietlopen: 1 E. Vogelaar; 2 G. van Harn; 3. E. Koster; 4. D. Nagelkerke; 5. P. Krijger. Groep 4 (jongens 911 jaar): boeg sprietlopen: 1. J. Dommisse; 2. J. Sinke; 3. G. Oostdijk; 4. G. Schouten; 5. J. J. Bruijnzeel. Groep 5 (meisjes 1215 jaar): ringrij- den op fiets: 1 M. Bruijnzeel; 2 S. Paauwe; 3. J. Lagendijk; 4. A. Geense; 5. A. Nagelkerke. Groep 5 (jongens 1215 jaar): ringrij- den op fiets: 1. R. Koeman; 2. L. Rijn hout; 3. J. Huissen; 4. B. Luteijn; 5. Fl. Oosterlee. Groep 6 (meisjes 1115 jaar): estafet teloop: 1. A. Sinke; 2. N. van Herwij nen; 3. S. Paauwe; 4. R. Repko. Groep 6 (jongens 1115 jaar): estafet teloop: 1. C. Krijger; 2. M. Sinke; 3. R. Oostdijk; 4. J. Zandee; 5. A. van Harn; 6. A. Oostdijk. De uitslag van de kermisschieting op de staande wip, die Willem Teil te Ovezan- de dezer dagen hield, is: hoofdvogel: J. Doene, Willem Teil te Ovezande; 1ste zijvogel: C. D. Raas, idem; 2e zijvogel: J. Driedijk, Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 1ste boven kal: J. Rijk, Willem Teil te Ovezande; 2e bovenkal: L. Meyaard, Juliana te Oudelande; 1ste onderkal: D. Hoondert, Willem Teil te Ovezande; 2e onderkal werd niet afgeschoten; 1ste klep: C. Lous, Edele Handboog te Oudelande; 2e klep: G. Verheyke, Zorgvliet te Elle- woutsdijk: 3e klep: P. Rentmeester, A.D. L.M. te Kwadendamme; 4e klep: F. v. Loenhout, Jac. v. Beieren te Goes. Er namen 87 schutters aan deze schie ting deel, waaronder een 20-tal boog schutters uit Oud-Gastel die met oud burgemeester Andriessen een trip naar diens oude gemeente hadden onderno men om eens aan een echte Zeeuwse kermisschieting deel te nemen. Er wer den plannen gemaakt om jaarlijks aan beider kermisschietingen deel te nemen. Er heerste de hele middag een goede sfeer en er werden vruchtbare contacten gelegd voor latere ontmoetingen. Al met al was dit weer een mooie schuttersdag voor deelnemers, zowel als voor de tal rijke toeschouwers. Eerst laat in de avond ondernamen de gasten de terug reis naar Oud-Gastel. De sociëteit „Zeelandia" te Ovezande hield een schieting op de liggende wip bij de wed C. Verbeek. De resultaten waren: hoge vogel: K. L. v. Steenber gen, Willem Teil te Ovezande; 1ste zij vogel: P. Rentmeester, A.D.L.M. te Kwadendamme; 2e zijvogel: Jan de Jon ge, Soranus te Heinkenszand; le boven kal: A. Rentmeester, Willem Teil, Ove zande; 2e bovenkal: C. Rentmeester, idem; le onderkal: C. v. d. Guchte, Spes- Nostra te Ovezande; 2e onderkal: niet afgeschoten; le klep: P. de Koeyer, A.D.L.M. te Kwadendamme; 2e klep: A. de Jonge jr., Soranus te Heinkens zand; 3e klep: J. Doene, Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: H. A. Mol, Willem Teil te Kapelle. Er was voor deze schieting veel belang stelling, er namen niet minder dan 75 schutters van 16 verenigingen aan deel. De collecte voor het Koningin Wllhelmi- nafonds heeft te Wemeldinge het mooie bedrag van f 667,19 opgebracht. Advertentie VISMIJN COLIJNSPLAAT. 12 september. Exportgarnalen 3235 leg, 103 248. Binnenlandse garnalen 311 kg, 6^81. Schar 26 kg. Bot 84 kg. Tong 18 kg. Schol 28 kg. Paling 24 kg. Rog 3 kg. Kabeljauw 8 kg. Visiever 3 kg. Ongesorteerde vis 19 kg. VEILING SINT-ANNALAND. 12 september. Doré gewone 18.90. Eigenhei mers gewoon 15. Bintjes gewoon 10.58, bon ken 15. drielingen 6.30. Uien gewoon 17, bonken 18.43, drielingen 18.97, pickles 24.02. Aanvoer uien 74 ton. Aardappelen 130 ton. COiiP. VELUWSE EIERVEILING. 11 sept. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 513.051 in veiling werden gebracht. Handel vlug. Prijzen per 100 stuks: eieren van 45 tot 50 gram 8.0010.61, 50 tot 55 gram 11.0913.80. 61 tot 65 gram 15.0015.25, 65 tot 68 gram 15.30—15.39. EIERVEILIN G S.B.E. Aanvoer 546.829 stuks, handel kalm. Prijzen per 100 stuks, eieren van 36 tot 53 gram 5.6013.16, 55 tot 62 gram 13.8815.00, 62 tot 72 gram 14.65—15.41. Eendeëieren van 59 tot 69 gram 9.7011.60, 69 tot 75 gram 11.82—12.05. De heer W. Oreel te Middelburg slaagde voor het examen middenstand algemene handelskennis. Tijdens de deze week gehouden eind examens van de derde leerkring, aan de rijkskweekschool te Middelburg slaagden de volgende kandidaten: mej. H. C. van Ginkel te Oost-Souburg, en de heren C. de Baar te 's-Heer Arends- kerke; P. T. Bolkenbaas te Brouwers haven; J. Boucherie te Vlissingen; F. Dieleman te Biervliet; A. Feijtel te We meldinge; D. Janse te Arnemuiden; S. de Kraker te Biervliet; J. Meulbroek te Goes en P. de Nooijer te Vlissingen. Afgewezen werd eén kandidaat. Met 5 kandidaten wordt later het examen voortgezet. Op de provinciale fokveedag te Goes werden m de afdeling van het Neder landse Piétrainvarkep de volgende kam pioenen aangewezen. Dit waren: kam pioen beer: Julien 006 van P. J. den Ha mer uit Axel Reserve kampioen beer: Jaques, 013 van H. P. J. de Nijs uit Terneuzen. Kampioen zeug: Joke, 068 van H. P. J. de Nijs uit Terneuzen. Re serve kampioen zeug: Jaquelien, 042 van F. de Dobbelaere uit IJzendijke. De collecte voor de kankerbestrijding heeft te Ellewoutsdijk opgebracht 47,00. Accordeonconcert Morgenavond (zaterdag) zal de accor deonvereniging „De Vrolijke Vrienden" uit Borssele een voor de inwoners gratis toegankelijk concert verzorgen in het gemeentelijk verenigingsgebouw aldaar. Aan dit concert wordt door de zuster vereniging „Dansende Vingers" uit Goes medewerking verleend. Burgemeester P. Wisse van Wissenkerke heeft dezer dagen in het gemeentehuis van Wissenkerke acht Nieuw-Guinea- herinneringskruizen uitgereikt. De bij eenkomst werd onder meer bijgewoond door de kapitein Minnaard van de C.O.A.K. in Middelburg. De heren C. M. Augustijn en B. A. Wat- tel beiden uit Wissenkerke en de heren A. J. Bouterse, S. C. Klap en S. Sandee allen uit Kamperland, ontvingen het kruis met gesp. De heren M. J. Bakker, D. M. de Bruin en T. J. Stoel, allen uit Kamperland, mochten het Nieuw-Gui- neakruis in ontvangst nemen. Burgerlijke stand WEMELDINGE. Bevallen: W. C. KakebeekeBras, z. J. N. KoemanVerbrugge, d. Ondertrouwd: L. W. Bretveld, 24 J. en J. J. Veerhoek, 28 J. J. P. Roozendaal, 23 J. en A. M. Bentschap Knook, 18 j. Getrouwd: M. W. van Nieuwkerk, 24 J. en A. Mieras, 18 j. J. W. Tillema, 23 j. en T. M. de Groene, 24 J. Overleden: G. Larootj, 80 j. GOES. Bevallen: J. v. d. MaleIJzerman, z.: M. Al- mekindersAarnoutse, d.; J. C. van Driel Dieleman, d.; J. C. van DrielDieleman, d.: A. J. ReijerseSmallegange, d.; S. T. Moes Kosters, z.; C. E. Versluisv. d. Velde, z.; C. Luteijnvan den Dorpel, z.: C. Lobbezoo Koster, d.; D. N. de GrootHeijnsdijk, d.: M. D. de DreuScharpentier, z.; M. C. Pla- det—Baljet, d.; M. C. Pladet—Baljet, d.: C. FierloosNötzel, d.: W. de Goffau—Kuzee, z.: M. F. Hoogerlandde Lange, z.; J. D. Tim merman—van Stee, d.; M. C. SpijkHooge- steger, d.; C. J. SinkeVerstraeten, d.; J. J. TimmermansKlaassen, z.; R. M. Schipper van der Veen, d.; C. M. J. van RietBos, d.; C. UitterhoeveVermue, d.; A. F. de Smidt Zweedijk, d.: J. E. ZuiddijkRottier, z.; J. J Groen—Wolffers, d.; G. van der Reijden— Groeneveld, z.; G. MallieKoetje, d.; J. J. WouterseKwerreveld, d.; P. A. Natterman Bokstel, z.; A. M. C. PellegrinoMol, d.; L. C. PaauweEversdijk, d.; J. C. BeinsMat- thijsse, z.; L. H. Hoogersteger—Hamelink. z. Ondertrouwd: J. B. Rooze, 21 J. en N. P. H. Willemse, 19 j.; A. D. Leijnse, 19 j. en E. N. van Driel, 20 j.; H. Jonkers, 42 J. en A. J. Holleman, 24 M. C. van Straten, 31 J. en M. H. van der Vliet, 16 j.; P. J. Vonk. 31 J. en C. P. Beuns, 21 J. Getrouwd: C. A. de Jonge, 23 j. en A. J. Baa- rends. 21 j.; J. Lekahena, 41 j. en L. T. Gee- ne, 36 G. Sinke, 23 j. en E. M. Vlaander, 21 j.; A. Brandt, 24 J. en N. J. Harinck. 22 J.: L M. de Puit, 24 j. en L. Verhoeven. 17 j.: J J. v. d Peijl, 24 j en M. C. van Santé, 24 J.; M. P. Ravia, 23 J. en P. C. van Eekelen, 17 E. R. Coldenhoff, 26 J. en M. A. Ha rinck, 21 J.; J. F Burger. 26 J. en A. M. M. Bickelmeijer. 21 J. Overleden: Tona Huysen. 88 J„ w. v. J. Spruijt; Dingenis Waverijn, 78 J., e. v. J. Sin ke; Adriaan Hoogstrate, 60 e. v. K. v. Weele; Leendert Meulblok. 74 e. v. J. Al- mekinders; Willem J. de Kuijper, 4 dagen; Cornelis P. J. Gast, 60 j., e. v. A. P. de Mul; Mathija C. Daniëlse. 4 mnd.: Maria Stevense, 81 j„ w. v. C. Stroosnijder; Adriaan Luteijn. 5 dagen; Leendert de Leeuw, 49 e. v. G. de Keijzer; Jacob Bierens, 67 e. v. S. M. Philipse; Christina Postma, 71 w. v. Ver- schuure; Jacob van 't Westeinde, 71 e. v. G. van Eijkeren; Jacob Hoffius, 90 Jo hannes A. Traas, 24 Pieternella de Rooi), 53 e. v. W. Verburg; Melchertina Jansen, 53 J., e. v. H. Molkmap; Petrus F. van Hoe pen, 67 J. VEILING KRABBENDIJKE. 12 september. Appels: James Grieve 1 85-90 29, 80-85 31, 75-80 33, 70-75 34, 65-70 32, 2 85-90 27—29, 80-85 29—30, 75-80 32, 70-75 31—33, 65-70 29—30, 2D 26—27, 3 grof 23—24, 3 fijn 21, kroet 5. Rode J. Grieve 1 90-95 31, 85-90 31—34, 80-85 34—36, 75-80 35—39, 70-75 33— 36, 65-70 27—36, 3 grof 33, 3 fijn 24, kroet 12. Manks Codlin 1 75-80 20, 70-75 20, 65-70 16, 60-65 14, 2D 12, 3 grof 14, 3 fijn 5, kroet 5. Tydeman E.W. 1 80-85 62, 75-80 68, 70-75 72, 65-70 58, 60-65 43, 2D 20, 3 grof 49. Benoni 1 70-75 62, 65-70 57, 60-65 45, 55-60 35, 3 grof 27, 3 fijn 10. Zigeunerin 2 85-90 15, 80-85 15, 75-80 14, 70-75 12, 65-70 10. Pruimen: Reine Victoria 2 3461. Peren: Tr. de Vienne 1 95-100 62, 90-85 67, 85-90 68, 80-85 72, 75-80 76, 70-75 78, 2 85-90 61, 80-85 67, 75-80 72, 70-75 74, 3 grof 53, kroet 1317. Br. d'Amanlis 2 70-75 34, 65-70 37, 60-65 37, 2D 30—33, 3 fijn 25, kroet 722. William D. 1 80-85 38, 75-80 37, 70-75 28, 3 grof 13. B. Cretien William 2 75-85 38, 65-75 40, 55-65 39, 45-55 18, 3 grof 22, 3 fijn 8. EIERMARKT. Aanvoer pim. 2.300.000 stuks, handel in grote traag, in henneëieren redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 60 tot 65 gram 14.50—15.50, alg. prijs 14.85, kiloprijs 2.41 op basis 62 gram. Henneëieren van 45 tot 57 gram 8.5014.35, kiloprijs 1.892.52. VEILING STAVENISSE. 12 september. Bintjes, gew. 9.8010.90, bon ken 15.3015.80, drielingen 7, kriel 7.50. Eigenheimers gew. 10.6013.50, drielingen 6.70, bonken 8.10. Aanvoer 1100 kisten. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 12 september. Uien middel 40-70 16.50 16.20, drielingen 18.96, pickles 26.06. Aanvoer 52 ton. Aardappelen: Bintjes 10.508.10, bonken 15.90. Eigenheimers 14.0012.20. Aanv. 50 ton. VEILING KAPELLE. 12 september. Pitmaston Duch. 1 80 39, 1 75 44, 1 70 42, 1 65 38, 2 75 39. 2 70 36, 2 65 34, 2 d 22, grof 24, fijn 1519. Br. Lebrun 1 75 40. 1 65 45, 1 55 41, 2 65 38, 2 55 40, 2 d 25, grof 25. James Grieve 1 85 30, 1 80 29.70—43, 1 75 31.3043, 1 70 33.70—42, 1 65 31.20—32.80. 2 85 28, 2 80 28, 2 75 30, 2 70 1, 2 65 28, 2 d 60 27, 2 d 55 24—26, grof 23 28, tijn 1218. Manks Codlin 1 75 21, 1 70 17—21, 1 65 15. 1 60 13—14, 2 75 16, 2 70 16. 2 65 14, 2 60 12, 2 d 13, grof 12, fijn 13. Zi geunerin 1 80 13, 1 75 15, 1 70 15, 1 65 12. 2 80 13, 2 75 12, 2 70 10—11, 2 65 10, 2 d 6, grof 10, fijn 5.50. Early Victoria 2 70 21, 2 60 17, 2 d 8.50, fijn 8. Keswick 2 70 20, 2 60 16, 2 d 8.50, grof 13, fijn 8. Transp. de Cr. 1 85 26, 1 80 28, 1 75 22, 1 70 21, 2 65 17, 2 d 11, grof. 14. Br. d' Amanlis 1 70 34, 1 65 35, 1 60 34, 2 d 26—27, grof 23, fijn 22. Br. de Merode 1 75 41, 1 70 42, 1 65 39, 1 60 32. 2 d 27, grof 26, fijn 18. Clapps Fav. 1 75 48, 1 70 51, 1 65 49, 1 60 45, grof 40, fijn 26. Triomphe de V. 2 80 70, 2 75 75, 2 70 76, grof 54, fijn 43. Sig. d' Esperen 1 65 67, 1 60 65, 1 55 58, 1 50 44. 2 d 18, grof 23. fijn 14. James Grieve Lired 1 75 27, 1 70 26, Ty deman E. W. 1 85 62, 1 80 64, 1 75 64, 1 70 55—59, 1 65 41—51, 1 60 38. Ellisons Or. 1 75 40, Benonie 1 65 54. Keswick onges. 8, kroet- appelen gepl. 7.50, val 5. Bramen industrie 1 en 2 147, 3 102. Pruimen bloc. R. Victoria 2 3237, 3 16, fabr. 13. Dubb. pr. bonen 1 103, 2 57—58, 3 5163. Bramen p. d. 2 3236. Pruimen- R. Victoria 1 72 105, 2 2744, grot 54—76, R. Cl. d' Althan 1 70—102, 2 43—59, grof 4761. fabriek 25. Jefferson 1 5269, 2 3355, grof 38, fabriek 714. Warwick 1 81, 2 37, grof 4355. fabriek 22. Abrikoos- pruimen 2 20. grof 26—36, fabr. 6—19. Ra demaker 1 83. Kirkes grof 86, 1 106, 2 62. B. de Louvain grof 38, «abriek 22, 2 27. Catalonie 1 51, 2 27. VEILING THOLEN. Koopmans blauwe 10,60. Bintje bonken 15,80, gewone 910,50. Witte eigenheimers bonken 8,20, gewone 1114,30. Aanvoer 1200 kisten. VEILING GOES. 12 september. Zigeunerin 1 85-90 14. 80-85 16, 75-80 15—16, 70-75 14—15, 65-70 14, 2D 14, 2 85-90 12. 80-85 13, 75-80 13—14, 70-75 13, 65-70 12, grof 1113, fijn 10. James Grieve 1 90-95 38, 85-90 31—35, 80-85 32—33, 75-80 31,10—32,70, 70-75 34,60—36, 65-70 34—41, 2 90-95 31, 85-90 31. 80-35 32—35, 75-80 32—33, 70-75 35—36, 65-70 34, 2D 28—29, grof 16—26, fijn 14—21. Manks Codlin 1 75-80 20, 70-75 19—20. 65-70 17, 60-65 14, 2 75-80 17. 70-75 17. 65-70 16, 60-65 14. grof 1013. Tydemans Earley Wore. 1 85-90 61. 80-85 60—63, 75-80 5864, 70-75 65, 65-70 54—56, 60-65 42, 2D 12—20, 2 80-85 52, 75-80 46, 70-75 43—57, 65-70 39—48, 60-65 24—32, grof 3448, fijn 11—25. Benoni 1 80-85 63, 75-80 69. 70-75 72. 65-70 66—67, 60-65 51. Transp. de Cronsels 1 85-90 19, 80-85 21, 75- 80 22, 70-75 22, 65-70 20, grof 16, ongesorteerd 18—18,20. Ellisons Orange 1 75-80 33. Triomphe de Vienne 1 85-90 6570, 80-85 71, 75-80 79, 70-75 84, 2 85-90 64, 80-85 65, 75-80 67, 70-75 71. èeurre d'Amanlis 2 70-75 35, 65-70 37. 60-65 36—37, 2D 31, grof 25—31. fijn 1627. Pitmaston Duchesse 1 85-90 34, 80-85 41, 75-80 46, 70-75 46. 65-70 41, 2D 25, 2 80-85 38, 75-80 43, 70-75 43, 65-70 40, grof 1518, fijn 1315. Beurre Lebrun 1 75-85 38, 65-75 41, 55-65 24. 2 75-85 36. 65-75 45. 55-65 40, 2D 21. Beurre de Merode 1 70-75 3942, 65-70 3841, 60-65 30—32, D 26—27. Seigneur d'Es- peren 1 70-75 72. 65-70 70, 60-65 67, 55-60 60. 50-55 48. 2D 26. grof 40, fijn 17. Bramen 1 en 2 147, 3 102. Bramen per doos 1 4855, 2 4044. Belle de Louvain 1 5870. 2 30, grof 1551, fabriek 728 Reine Cl. d'Althann 1 94—101. 2 9—63, grof 64—78, fabriek 18. Jefferson 1 56—73, 2 30—35. grof 26—66, fa briek 7—23. Reine Victoria 1 5987. 2 15 42, grof 21—73, fabriek 6—27 Burbank Giant 1 41. 2 29, grof 39, fabriek 1225. Abrikoos- pruimen 1 42—59, 2 16. grof 27—50, fabriek 617. Warwick Dropper 1 85. grof 54. Drui ven 1 190. Totale aanvoer hard fruit 5750 kisten. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963. Ellisons Orange, 65 mm en op, voldoende gekleurd, op 5 mm sorteren. Cox's Oran ge Pippin, 60 mm en op, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Triomphe de Vienne, alle maten, op 5 mm sorte ren. Beurré Hardy, alle maten, op 5 mm sorteren, ook II- D-maat sorteren in 50-55 en 60 mm. Bonne Louise d'Avranches, 55 mm en op, op 5 mm sor teren. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1963. Ingrid Marie, 70 mm en op, voldoende rood gekleurd, op 5 mm sorteren, 20 kg per kist. Bramley's Seedling, alle maten, op 10 mm sorteren, 20 kg per kist. Conference, 55 mm en op, op 5 mm sorteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15