Antwoord b. en w. van Souburg op vragen van P.v.d.A.-raadsleden finnbrod VERKOUDHEID? AGENDA Voor jeugd worden speelterreinen en sneehlaatsen aangelegd JHR. RÖELL TFR AARDE BESTELD Materiële schade bij kettingbotsing N. Vlissingseweg WALCHEREN Ru Sevenhuijsen voor „Jeugd en Muziek" H. v. dL Vleuten te Qosriuirg overleden MARKTBERICHTEN GLASFABRIEK SAS VAN GENT HAD GOED JAAR IN 1962 Stremming Westslui? Roumrli^nst BIJZONDERE DIENST BIJ AANVANG WERKSFJ70EN EVANG. LIJTH. KERK VERGADERING MEDISCH OPVOEDKUNDIGE BUREAUS TEGOED NUTSSPAARBANK STEEG VORIGE MAAND TOT f 21 MILJOEN Karakter sterk gewijzigd Verwachting voor 1963 vrii gunstig Ifo T LAWAAI BROMFIETSEN WORDT BESTREDEN Sloften huizen Kolkenzuiger hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Tentoonstelling „Kinderfeest" in ,,'t Trefpunt" Goede belangstelling voor optreden van muziekgezelschappen Ritthem heeft weer „tijd" „Wederzijds" in première Imposant filmdocument over Koningin Wilhelmina Internationale hen gel wedstrijd Resultaten DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B. en w. van Oost- en West-Souburg hebben de onlangs door de raadsfractie van de Partij van de Arbeid gestelde vragen over een groot aantal gemeen telijke zaken thans beantwoord B. en w. schrijven daarin, dat zij zo krachtig mogelijk zullen optreden tegen het on nodige veroorzaken van lawaai door bromfietsen in de Kanaalstraat. De rijks politie zal hierover adviseren. De vuilnisbelt in het Koopmansvoetpad zal in het daarvoor geëigende seizoen, dit najaar, worden beplant. Over het in dustrieterrein van het Koopmansvoet pad zeggen b. en w„ dat de heer Haeck zijn timmermanswerkplaats za) ver plaatsen naar een terrein achter het Koopmansvoetpad, thans eigendom van de gemeente. De heer Haeck krijgt de zelfde oppervlakte grond als hij afstaat aan de gemeente ca 701 m2 en koopt de resterende oppervlakte van het perceel voor de som van 7,50 per m2. In deze transactie zijn de kosten van het bouw- rijpmaken bègTepen In de loods van de heer Haeck is momenteel (als noodop lossing) gevestigd de r.-k. lagere school, in afwachting van de levering van de houten noodschool Zodra de r.-k lage re school onderdak in de houten nood school kan vinden, zal het terrein nader worden afgewerkt. De woningen welke de oostwand van het Oranjeplein vormen zijn voor een groot gedeelte van zodanige kwaliteit, dat deze als krotten moeten worden aan gemerkt. Opruiming van de krotten is dringend gewenst. Zij kunnen evenwel niet eerder gesloopt worden dan nadat de heer Haeck de beschikking krijgt over zijn loods aan het Koopmansvoet pad. Aan de G.S W.-commissie zal worden gevraagd de sloot achter de J. I. San- dersestraat en de Pieter Louwersestraat te laten delven. (Slot van pag. 2) langstelling voor het werk van de ver eniging, aldus de heer Everwijn. „We kunnen zijn nagedachtenis het beste eren door zijn werk voort te zetten met dezelfde liefde en hetzelfde geduld". De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, typeerde de fi guur van jhr. Röell in deze woorden: „Met hem is ons een ware vriend ont nomen. Een regent van het oude stempel was hij, met een vanzelf sprekend plichtsbesef. In de kring van burgemeesters op het eiland was hij een voorbeeld van een werkzame en waakzame magistraat. Dat kwam ook uit in de andere eilandelijke be stuurlijke lichamen. Maar bovenal had hij eigenschappen, die hem ge knipt maakten voor burgemeester van een recreatiegemeente. Hij had een aangeboren gevoel voor gast vrijheid en dat heeft een stempel ge zet op zijn werk. Niet alleen voor zijn inwoners, maar ook voor duizenden gasten, die hem lang niet allen heb ben gekend". Speciaal betuigde mr. Dijckmeester nog de dank namens de vereniging van bur gemeesters uit de Noordzeebadplaatsen, tijdens een reis naar een vergadering waarvan jhr. Röell is overleden Ook daarin heeft de burgemeester van Wes- terschouwen steeds veel bijgedragen. „We zullen proberen iets van de vriend schap terug te geven", zegde burgemees ter Dijckmeester de echtgenote van jhr. Röell toe. Vervolgens beklom ds Boer de kansel voor een rouwdienst Hij hield daarin een predikatie naar aanleiding van 1 Corinthe 15 vers 5: „Maar Gode zij dank die ons de overwinning geefi door onze Here Jezus Christus" „De lege plaat sen. die hij achterlaat zal men straks stellig beter gevoelen dan men nu ver moedt". stelde de nredikant .We moe ten echter de dankhaarheid onderstrepen voor alle3 wat burgemeester Röell heeft gedaan". De nredikant typeerde de overleden bur gemeester als iemand, die zich deze teksten tot een richtlijn had willen ma ken: „Ieder zal zijn eigen -last dragen. Draag elkanders lasten en werpt al uw bekommernis op Christus" Langzaam zette de honderden meters lange stoet zich na de rouwdienst In be weging. Zij trok langs het raadhuis, waar de gordijnen waren dichtgeschoven en de vlag halfstok hing. Toen de kist op de begraaflpaats in de groeve was ge zakt, bedankte een neef van de overlede ne, mr. F. B. I. baron Prisse, namens de familie voor de belangstelling. Ds. Boer beëindigde de plechtigheid met het Onze Vader. Een half uur later keerden allen terug in de kerk om het condoleanceregister te tekenen en mevrouw Röell persoonlijk hun medeleven te betuigen. Onder de schriftelijke vormen van condoleantie be vond zich een telegram van rouwbeklag van prinses Beatrix. Enige tijd geleden hebben b. en w. aan de Kon. Ned Heide Mij. te Arnhem op dracht gegeven een plan te vervaardi gen voor de aanleg van een kinderbadje in het Prins Bernhardplein. Het plan kan worden tegemoet gezien. Voorts is >n het uitbreidingsplan .Nagelenburg" I een speelterrein gecreëerd tussen de Ambonezenwoningen en zullen enige toe stellen worden geplaatst achter de 2e openbare kleuterschool Ook is in dit zelfde uitbreidingsplan ten zuidoosten van de bebouwing aan de Middelburgse- straat een speelterrein gedacht. In de He wijziging van de begroting 1963 is een bedrag vanv 1150 opgeno men voor het plaatsen van enige toe stellen op een terreintje tussen het perceel waar de nieuwe 2e openbare kleuterschool zal worden gebouwd en de Prins Hendrikstraat. B. en w. zien uit naar meer van dergelijke verloren hoek jes in de gemeente. Voor de uitbreiding begraafplaats Is een opdracht verleend aan de Kon. Ned. Hei de Mij te Arnhem om een plan te ma ken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben goedkeuring verleend de be graafplaats zodanig uit te breiden, dat deze voor een gedeelte komt te liggen binnen een afstand van 50 m van de bebouwde kom der gemeente. De Heide Mij. zal het werk uitvoeren. In ver band met de langdurige regenval kon met dit werk nog geen aanvang wor den gemaakt Met het schoonmaken van de riolering in het z.g. Tuindorp zal worden begon nen, zodra deze werkzaamheden in Oost- Souburg zijn beëindigd. De levering van de kolkenzuiger zal midden oktober kunnen plaatsvinden. Zeer zeker is aandacht geschonken aan de aanschaffing van een appa raat voor het regelmatig schoonhou den van de riolering. Dit onderzoek heeft geresulteerd in de conclusie dat het schoonmaken van het riolerings stelsel na een tijdsbestek van 10 h 12 jaar nog goedkoper is, dan het zelf aanschaffen van goede appara tuur. Het korfbalveld van 90 x 45 m. zal in september 1963 en het veld 115 x 75 m in het voorjaar 1964 in gebruik geno men kunnen worden. De afmetingen van de velden 90 x 45 en 115 x 75 m te brengen op: 120 x 45 m en 115 x 85 m is niet mogelijk, zo verklaren b. en w. verder. B. en w. ach ten het mogelijk en zelfs wenselijk, om bij verdere uitbreiding van de sport velden een kleedgebouw te bouwen. Re kening moet er mee worden gehouden dat de kosten hiervan naar raming f 25.000 a f 35.00 zal bedragen. Een voorlopige oplossing kan wellicht wor den gevonden door het verbouwen van enkele noodwoningen, nadat deze zijn afgebroken. Advertentie helpen probaat en smaken heerHjld VANDAAG Middelburg - Electro De vrouw die ver dwijnen moest, 19.30 uur, 18 1 Molenwa ter Miniatuur Walcheren, 917 uur. Van Benthem en Jutting Expositie Zee land en Vlaanderen, landkaarten en at lassen, (Mercator), 918 uur. Kunstmu seum. Expositie Reimond Kimpe, 1618 uur. 't Trefpunt: Tentoonstelling „Kin derfeesten', 1417 uur en 1921 uur, Vlissingen Alhambra: Tussen nacht en morgen, 8 uur, 18 laar. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Luxor. Tederheid in de nacht, 8 uur. 18 laar. Goes Museum: Expositie Bevelandse voor werpen, 1012, 1417 uur. Zierikzee Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters, 1017 uur. MIDDELBURG Laatste zomeravondconcert Middelburgs muziekkorps Het Middelburgs Muziekcorps zal mor gen, vrijdag, 's avonds om 8 uur het laatste zomeravondconcert verzorgen achter het stadhuis. Het programma hiervoor luidt als volgt: 1. B.B. en C. F. (mars), 2. Regina (Rossini), 3. An dante (Batiste), 4. Krieger Suite (Krie- ger), 5. Meditatie (Nelson), 6. Mars der Medici (Wishers), 7. Orgellied (P. de Rooij), 8. Wiener Praterleben (Fransla- teur), 9. Marcia Eroica (P. de Rooij), 10. Koning Voetbal (W. Schootemeyer). In het Middelburgse club- en buurthuis ,,'t Trefpunt" heeft woensdagmiddag ds. D. van Boven, hervormd predikant te Middelburg, als voorzitter van de Stich ting Sociaal Cultureel Opbouwwerk te Middelburg, de tentoonstelling „Kinder feest" geopend. Op deze tentoonstelling is een groot aantal voorwerpen te zien, die men kan gebruiken bij het organise ren van kinderfeestjes. Zo liggen er pop- pekastpoppen, aangeklede pollepels, feestmutsen. maskers en dergelijke. Voorts ligt er in het bovenzaaltje van ,,'t Trefpunt", waar de tentoonstelling wordt gehouden, een grote hoeveelheid lectuur over dit onderwerp. Voor de ouders is er donderdagavond en even tueel vrijdagmiddag gelegenheid zelf feestartikelen te maken. Deze tentoon stelling heeft bovengenoemde stichting georganiseerd in samenwerking met de stichting voor huishoudelijke en gezins voorlichting te Middelburg. „Kinder feest" is geopend tot en met vrijdagmid dag. Voorafgaand aan de opening van de ten toonstelling werd woensdagmiddag te vens met het winterwerk van ,,'t Tref punt" begonnen. Ongeveer 125 kinderen hebben deze middag genoten van de op voering van Dikkie Dapper en clown Doppie door twee spelers van het Stichts' Jeugdtoneel. Enkele honderden belangstellenden heb ben woensdagavond in het openlucht theater „Toorenvliedt" te Middelburg een muziekavond meegemaakt. Achter eenvolgens traden op, de chr. muziek vereniging ONDA dit keer onder lei ding van de heer J. C. F. van Kamer, de drumband en signaalafdeling „Achil les" onder leiding van Nico Baljeu en de drumband met signaalafdeling van het Leger des Heils. Dit jeugdige mu ziekgezelschap stond onder leiding van de heer C J Wagenaar. De heer D. de Graaf dirigeerde ten slotte het Middel burgs Mannenkoor Elk korps verzorgde enkele nummers. Het publiek was gul met applaus. Tevoren hadden de mu ziekgezelschappen een rondgang door de stad gemaakt. De drumband van de padvinders, die aan dit uitgestelde con cert medewerking zou verlenen liet ver stek gaan. VLISSINGEN Op de Nieuwe Vlissingseweg te Mid delburg ontstond woensdagmiddag te gen twee uur een kettingbotsing tussen enkele vrachtauto's. De Kruininger Chr. van de P. die als bestuurder van een vrachtauto uit de richting Vlissingen kwam, moest afremmen voor een vóór hem rijdende auto. De achter hem rijdende Middelburger P. D. merkte deze manoeuvre te laat op en botste op zijn voorganger Ook de vrachtwagen van D. werd weer aange reden en wel door de vrachtauto van G. O. C. uit St.-Kruis. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Wel ontstond er enige materiële schade. De vrachtauto van D. was er het ergst aan toe. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 1 tot 8 september zijn de volgende voorwerpen aan het bureau van politie te Vlissingen als ge vonden opgegeven: enige sjaals, enige portemonnees met inhoud, 1 bril met hoornen montuur, enige hondenpennin gen, halskettinkje, sleutel aan ring, sier speld, 1 paar witte kousjes, zwarte hond, doublé kinderarmband, zwart poesje, damespolshorloge met Ieren riempje, blauwe overall, muntbiljet, snoer groene kralen, grijze paraplu, hondenhalsband met penning, kinder- regencape, kindervest, babyschoentje, snoer parels met zilveren slot, heren polshorloge, vuilnisbak, 2 plastic regen jassen en enkele fotootjes. De adjunct-directeur van de vereniging „Jeugd en Muziek", de heer Ru Se venhuijsen heeft woensdagavond in de Zeeuwse Muziekschool te Vlissingen de eerste avond van de afdeling Vlissingen „Jeugd en Muziek" verzorgd. De heer Sevenhuijsen deed dit onder de titel „Ge niet meer van muziek". Voor ruim tach tig leden en belangstellende jongelui vertelde de inleider eerst wat een sym fonie-orkest precies is. Daarna liet hij de jongelui aan de hand van een spe ciale grammofoonplaat de klank van de verschillende instrumenten horen. Om de jongelui duidelijk te maken naar welke instrumenten zij luisterden, stelde de heer Sevenhuijsen het voor alsof zijn gehoor het orkest was en hijzelf de di rigent. In de pauze maakte de heer H. H. de Vries het winterprogramma van de af deling Vlissingen van Jeugd en Mu ziek bekend. Eind oktober zal Corn. Scholl onder de titel „Internationale muziekreis" in Vlissingen optreden. In november zal een aantal vakstudenten een concert verzorgen. Voor december staat er een avond met stereofonische grammofoonmuziek op het programma. In januari zullen de Vlissingse leden van Jeugd en Muziek een muziekfilm kun nen zien. „Verrassing" heet het pro gramma voor februari. De heer H. Pas- senier zal in maart een avond verzor gen onder de titel „De natuur in de muziek", terwijl er een jazzavond met A. van der Horst jr. op het pro gramma staat. RITTHEM Tot grote vreugde van de burgerij is het torenuurwerk van Ritthem weer her steld. Zes weken lang was men van „tijd" verstoken. Gewijd concert Te Ritthem werd een gewijd concert ge geven, waarvoor veel belangstelling be stond. Aan dit concert werkten mede de chr. gemengde zangvereniging Soli Deo Gloria uit Souburg en de muziekvereni ging O.N.D.A. te Ritthem. (Van onze Amsterdamse redacteur) Met applaus besloot woensdagavond de première van een indrukwekkende film documentaire over de regeringsperiode van koningin Wilhelmina: „Wederzijds". Dit door Gerard Rutten uit honderden journaals samengestelde tijdsbeeld werd voor het eerst vertoond aan een uitgele zen gezelschap van genodigden in het Amsterdamse City Theater. Freule Roëll, hofdame van koningin Ju liana, vertegenwoordigde het koninklijk huis. Onze vorstin had laten weten dat zij zelf de voorkeur er aan heeft gege ven deze film samen met haar gezin te zien in de beslotenheid van haar eigen huis. Groot was de belangstelling van buiten landse vertegenwoordigingen. Er waren vele ambassadeurs aanwezig, verder de commissaris van de koningin in Noord- Holland, de burgemeesters van Amster dam en Den Haag, leden van de Eerste en Tweede Kamer. Er waren ook tien tallen oud-strijders uitgenodigd en men sen uit het verzet. Zij allen zagen een vaak ontroerende reeks van herinneringen, afgewisseld met ongekende beelden. Koningin Wil. helmina zelf was niet eens zo nadruk kelijk vaak op het witte doek. Gerard Rutten heeft ook veel materiaal gebruikt dat op andere wijze de achtergronden van het wereldgebeuren duidelijk maak te soms vrij grof, een enkele maal geestig, hier en daar wat al te lang en af en toe bovendien onbegrijpelijk. Vond sten zonder meer waren zowel 'begin als einde van deze vaak van uitmuntend commentaar voorziene film over een vrouw waarvan wij weten dat zij in me nig opzicht formidabel is geweest. Woensdagmiddag is in het St. Anto- niusziekenhuis te Oostburg op 65-jarige leeftijd overleden de heer H. P. C. van der Vleuten, oud-mede-directeur van de Amsterdamsche Bank. De heer Van der Vleuten, die te Etten (N.B.) werd geboren, kwam ongeveer veertig jaar geleden naar Oostburg als directeur van een bijkantoor van de bankinstelling Van Waesberghe Nadien werd de heer Van der Vleuten direc teur van de bank van de firma Hen- drikse om in 1940 directeur te worden van de N.V. Incassobank te Oostburg. Bij de fusie in 1948 tussen deze bank en de N.V Amsterdamsche Bank werd hij mede-directeur van de nieuwe com binatie. Deze functie vervulde hij tot eind 1958. toen hij wegens ziekte het bankleven vaarwel moest zeggen. De heer Van der Vleuten was een gezie ne figuur in Oostburg en omgeving en bekleedde naast zijn directeurschap ook enkele bestuursfuncties in diverse vere nigingen. Zo was hij gedurende vele jaren voorzitter van de vereniging voor de geld- en effectenhandel in West Z. Vlaanderen, lid van de vereniging St.- Adelbert, lid van de commissie "an toe zicht op het middelbaar onderwijs te Oostburg en bestuurslid van de katholie ke padvinderij en van de vereniging „Stella Maris" te Aardenburg. De teraardebestelling is bepaald op za terdagmorgen. Vooraf gaat een plech tige uitvaartdienst in de parochiekerk van de H Eligius te Oostburg Zondag aanstaande wordt het werksei- zoen 1963-1964 van de Evang. Luth. Kerk op Walcheren met een bijzondere dienst geopend. Deze dienst begint in de Engelse Kerk te Middelburg om 8.45 uur en in Vlissingen in de kerk aan de Walstraat om 10.30 uur. Voorganger is ds. W. F. ten Rouwelaar, die het onder werp „De juiste houding" zal inleiden. De Nederlandse Federatie van Medisch opvoedkundige bureaus houdt zaterdag, 14 september in Veere haar jaarlijkse algemene vergadering. De vergadering begint om 11 uur in het „Dorpshuis". Na afloop van de vergadering zal men een boottocht maken. De deelnemers aan deze vergadering zullen 's middags door het gemeentebe stuur op het gemeentehuis ontvangen worden. Het totaal tegoed van de Nntsspaarbank te Middelburg bedroeg aan het eind van de maand augustus 1963 21.269.444,49. Dit komt neer op een stijging van 369.581,83, want het tegoed bij het be gin van de maand augustus was 20.899.867,66. Het totaal aantal reke ningen liep op van 15.599 tot 15.653. Er waren 106 nïeuewe rekeningen 52 af betaalde. Bij de kantoren te Middelburg steeg het tegoed en ook het aantal reke ningen liep op. Er is hier een bedrag van 642.777,06 terugbetaald en in hetzelfde tijdvak werd 987.836,29 ingelegd. Per eind augustus bedroeg het tegoed 18.029.425,09. Het aantal rekeningen liep van 13.384 op tot 13.535 Er waren 93 nieuwe inschrijvingen en 41 afschrij vingen. Het bijkantoor aan de Maasstraat kreeg 23 nieuwe rekeningen en er werden vijf rekeningen afbetaald. De inleg in het afgelopen tijdvak bedroeg 31.744,79. Er werd voor 27.037,99 terugbetaald. In net kantoor Oostburg was het ver schil tussen inleg en uitbetaling 24.551,60. Daar werd 135.658,59 inge legd en 111.106,99 terugbetaald. Het tegoed is daarmee gestegen tot 3.202.010,17. Het aantal rekeningen is hier met twee vermeerderd en bedraagt thans 2053. Op de zitdag te Oostkapelle bedroeg de inleg 8284,24 tegen een uitbetaling van 610,Het agentschap Kruiningen toont een ongunstig verschil van 29, Het tegoed aan het begin van het tijd vak ten bedrage van 38.043,23 is hier 38.014,23 geworden. Het aantal reke ningen bleef ongewijzigd. Bij het schoolsparen daalde het aantal rekeningen van 1296 tot 1263. Het te goed bedroeg hier aan het begin van het tijdvak j' 58.912,03 en nij het einde f 55.587,04. Er werd hier 55,45 inge legd en 3380,44 terugbetaald. Er wa ren in het tijdvak augustus totaal 33 af betaalde rekeningen. Zaterdag, 14 september zal de Hans- weertse hengelsportvereniging „De Pilk" een internationaal hengelconcours houden. De wedstrijd wordt gehouden in de Westerschelde tussen Hansweert en het tweede sluisje van 1114 uur. De prijsuitreiking is in gebouw „Zeelandia". Van elke vijf deelnemers zal er één een prijs ontvangen. (Advertentie) wit of bruin, 80 ct heerlijk bij elke broodmaaltijd ook uw levens- middelenbedrijf verkoopt Finnbrod VEILING GOES. 11 september. Zigeunerin 1 85-90 13, 80-85 15, 75-80 16, 70-75 17, 65-70 15, 2 85-90 10, 80-85 11, 75-80 12. 70-75 12, 65-70 11, grof 10—14, fijn -0. James Grieve 1 90-95 28, 85-90 31, 80-35 32—33, 75-80 34—35, 70-75 37—38, 65-70 35—36, 2 90-95 26—30, 85-90 28—31, 80-85 29— 34, 75-30 3031, 70-75 29—34, 65-70 23—32. 2D 19—28, grof 17—27, fijn 11—19. Manks Codlin 1 75-80 19, 70-75 20, 65-70 18, 60-65 14, 2D 13, 2 80-85 14, 75-80 17, 70-75 17, 65-70 16, 60-65 13, grof 12—13. fijn 11. Clapps de Favourite 1 80-85 46, 75-30 4448, 70-75 44 46, 65-70 43, 60-65 41. 55-60 35, grof 42, fijn 33, fijp 43. Triomph de Vienne 1 85-90 73 80-85 76, 75-30 77, 70-75 74, 2 85-90 68, 80-85 70. 75-80 70, 70-75 70. Beurre d'Amanlis 2 75-80 32, 70-75 35, 65-70 34—36, 60-65 33. 2D 26. Beurre de Merode 1 70-75 33, 65-70 32. 60-65 33, 2D 25, 2 70-75 30, 65-70 28, 60-65 26. Bramen 1 en 2 151—160. 3 127. Bramen per doos 1 48—51, 2 4042. Belle de Louvain grof 24—45. fabriek 10. Reine Victoria 1 62 89, 2 4046, grof 2967, fabriek 1235. Reine Claude Verte grof 4367, fabriek 10 35. Reine Claude d'Althann 1 73114. 2 33 65, grof 60—86, fabriek 18. Jefferson 1 61—66. 2 1638. grof 28—46. fabriek 11. Abrikoos- pruimen 2 28. grof 3949, fabriek 1516. Burbank Giant 1 42, 2 13. Druiven 1 190, 2 180. Aardbeien per doos 2 5183, 3 31. Totale aanvoer hard fruit 4200 kisten. Groenten Per stuk: Bloemkool Al 7793, A2 50—89. B2 28, afw. 11—66. Komkommers Al 35. A2 17—33. B2 24, Cl 14—13. Meloenen 1 8095. 2 3073. afw. 25. Knolselderij 2 15. Cl 3,5014. Per kg: Tomaten A 4858. B 47 59. C 3044. Augurken A 85. B 4170, C 31 39, D 17. E 6. Dubb. pr. bonen 2 91—122, 3 54—81. Snijbonen 2 102—117. Pronkbonen I 100—103, 2 62—93. afw. 40. Waspeen B2 10. Andijvie 1 36—45. 2 24—32. Uien 2 13, afw. 13 Rode kool 1 36—39, 2 29—31, BI 27—31. Witte kooi 2 16—18. Aardappelen grote 13— 15. drielingen 9. VEILING TERNEUZEN. II september. Sla 2 20,40—22.10. Bloemkool A 7983, B 70, B2 42—58, afw. 2452. Groene komkommers 10—22. Witte 10—14. Meloenen 27—67. Selderij 14—16. Peen 2 13—14. Peter selie 11. Bintjes bonken 19.4020.00. 1 14.80 15.90. Eigenheimers 1 15.1015.50. Andijvie 1 2935, 2 2429 Stoksnijbonen 2 127, 3 101. Prinsessenbonen 71116. Widusa 2 90105. Kroten 11—15. Rode kool 6—16. Sav kool 27—41. Witte kool 6—14. Breekpeen U—13. Waspeen 15—16 Prei A2 39—46, B 32. Toma ten A 50—61. A2 37—54. B 57—60. B2 51. C 45. C2 35—38. CC 26—28. Uien 11—14. Reine Victoria 2 2655. grof 5377. fabriek 1639. Boerenwitte fabriek 3436. B. de Louvain 1 52—57, grof 52, fabriek 35—37. Reine Claude d'Althan 2 65. fabriek 36—37 Bramen per doos 2 3435 Appelen: Manks 1 75 1416, 70 16—19 65 16—17. 2 75 1516. 70 16—17. 65 60 10—13. 3 grof 11. James Grieve 1 85 30—35. 80 30—36, 75 32—38. 70 34—39. 65 31—32, 2 85 28—36. 80 29—35. 75 29—37. 70 30—35. 65 25, D 20. 3 grof 24—34, 3 fijn 18—21 Benoni 2 55 61. Peren: Clapps 1 70 45, 65 46—47, 60 42—45. 55 34—38, D 23, 3 grof 31—32. 3 fijn 23—25. Triomphe de Vienne 1 80 74, 75 73—77. 70 73—78. 2 80 60—63, 75 62— 64. 70 60 EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 12 september 1963. Prijsklas 0 21 cent. I 20 cent, II 19 cent. III 18 cent, IV 15 cent, V 12 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3829 kg. 70—207. Binnenland se garnalen 598 kg, 5578. Schar 201 kg. Bot 139 kg. Schol 182 kg. Wijting 174 kg. Tong 26 kg. Paling 43 kg. Tarbot 11 kg. Kabeljauw 10 kg. Visiever 5 kg. Ongesorteer de vis 4 kg. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 10-9: Cilurnum van Aviles, Falkanger van Rouen, Franka 2 van Antwerpen; op 11-9: Hontestroom van Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 10-9: Donau naar Dublin, Cilurnum naar Huil, Afiena naar Esbjerg; op 11-9: Falkanger naar Archangel, Franka 2 naar Cork, Hontestroom naar Sho- reham. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 10-9: Areas van Sfax; op 11-9: Woltersum van Hamburg, Avanti van Colchester, Argos van Klaipeda. Aiglon van Rochester. Sea breeze van Londen, Lydia van Londen, Idanel van Norwich-Gent, Polaris van Lon den, Helen van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 10-9: Johannes naar Nantes, Vanguard naar Goole, Hoogland naar Kopenhagen, Labotas naar Rotterdam. Alcor naar Rotterdam, Con- gokust naar Amsterdam, Meteoor naar Kal- mar, Achilles naar Amsterdam; op 11-9; La- don naar Amsterdam, Taurus naar Goole, Sinoutskerk naar Rotterdam, Karei naar Kalmar, Mauritssingel naar Rotterdam-Gent. VEILING ROTTERDAM. 10 september. Eigenheimers groot 10-16, An dijvie 33-34. Spinazie 1 67—77, 2 22—47. Bloemkool 1: 6 st. per bak 65111, 8 st. p. bak 6992, 10 st. p. bak 6071 2 A: 6 st. per bak 5591, 8 st. per bak 4849 Dubb. bonen 1 90140, 2 50—80. Snijbonen 130—220. Pronk bonen 70100 Stambonen 80130 Spitskool 39—41. Kroten 1922. Prei 2533 Sjalotten 5462 Komkommers 70-80 3035, 60-70 27—32. 50-60 22—28. Selderij U—15'. Peter selie 811. Uien 1219. Groene kool 2935 Rode kool 10—19. Gele kool 1629 Oog meloenen 5184 Aananasmeloenen 52108. Suikermeloenen 96127 Frankenthalers 170 200. Black Alicante 200210. Golden Cham pion 200210 R. Claude d' Althan 3585 Reine Victoria 4294. Tomaten A extra 415 —425, A 1 365—380. B 1 370—380. C 1 390. CC 1 230. alles per bak. James Grieve 1AA 40—56, 1 A 39—65. 1 B 41—53. 'l C 34—51. Zigeunerinnen 1 AA 1823. 1 A 1624. 1 B 14—20. 1 C 11—16 Benoni 1 AA 64—79. 1 A 5769, 1 B 4752. 1 C 2136. Tydeman's Early W. 1 AA 70—76. I A 68—74. 1 B 57—63. 1 C 29—34. Manks Codlin 1 AA 22—30. 1 A 21—27, 1 B 18—25, 1 C 16—22. Clapps Favourite 1 AA 44—50. 1 A 4549. 1 B 42—46. 1 C 35—38. VEILING STAVENISSE. 11 september. Bintjes gew. 10.0010.50. bon ken 15, drielingen 7.10. Eigenheimers 12 12.80. Aanvoer 1200 kisten. VEILING THOLEN. 11 september. Doré gewoon 19.40. Koopmans Blauwe 9.80. Bintjes bonken 15.10. gewone 8.0910.40. Witte Eigenheimers 1113.80. Aan voer 1800 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 11 september. Appels: James Grieve 1 85-90 30, 80-85 30—32, 75-80 32—33, 70-75 33—34, 65-70 32, 2 85-90 25—29, 80-85 29, 75-80 26—33, 70-75 28—32, 65-70 27—30, 2D 25—29, 3 grof 2226. 3 fijn 1821, kroet 511. Tydeman E.W. E 85-90 66, 80-85 71, 75-80 72, 70-75 73, 65-70 60. 60-65 43, 2 85-90 58. 80-85 63. 75-80 67. 70-75 63. 65-70 59. 60-65 46. 3 grof 48—51, 3 fijn 1730, kroet 1628. Manks Codlin 1 75-80 20, 70-75 20. 65-70 16, 60-65 14, 2 75-80 16. 70-75 17. 65-70 14, 60-65 13, 2D 10, 3 grof 12, 3 fijn 8, kroet 7. Benoni 1 70-75 64, 65-70 58, 60-65 48, 55-60 32, 2D 18. Peren 2 85-90 64, 80-85 66, 75-80 71, 70-75 72. 3 grof 50, kroet 2022. Pruimen: Reine Vic. 1 5268, 2 12 52. Reine Claude d'Althan 1 73. 2 52. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 september. Andijvie 1632. Bloemkool 12104. Spitskool 2436. Rode kool 415. Witte kool 714. Sav. kool 1226. Spercie- bonen 40116. Staakprinsessen S0162. Snij bonen 40133. Waspeen 3058. Bospeen 22 32. Prei 1826. Sia 1240. Aardappelen 5 15. Uien 1018. Meloen 30118. Tomaten 2555. James Grieve 3052. Clapps 4055. Triomphe de Vienne 6082. Pruimen 3090. VEILING KAPELLE. 11 september. Br. Lebrun 1 75 37, 65 41.60, 55 38, 2 65 41, 55 38, 2D 23, grof 26, fijn 16. James Grieve 1 85 31, 80 3039, 75 31.80 33.60, 70 33.50—35.90, 65 31.50—32.70, 2 85 28, 80 30, 75 29. 70 28—31, 65 28, 2D 60 27. 2D 55 25, grof 25, fijn 1623. Manks Codlin 1 75 1, 70 20, 65 17. 60 14—15, 2 75 27, 65 16, 60 13, 2D 13, grof 12, fijn 12. Zigeunerin 1 80 14, 75 15—27. 70 16. 65 14, 2 80 12—13. 75 11—12, 70 11—12, 65 6—10, 2D 6Va, grof 7, fijn 6. Earley Viet. 2 70 26. 60 18, 2D 8, grof 14, fijn 7V2. Keswick 2D 8, grof 14, fijn 74a. Bonne Chret. Williams 1 65 3941, 55 36, grof 21, Ifijn 16. Br. d'Amanlis 1 70 34, 65 35. 60 32, 2 60 29, 2D 26. grof 26. fijn 16. Br. de Me rode 1 70 40. 65 38. 60 29. 2D 26, grof 27, fijn 1518. Clapps Fav. 1 75 48. 70 48. 65 47, 60 46, 55 42. 2 70 45, 65 42, 55 38. 2D 34, grof 37, fijn 30. Triomphe de Vienne 1 80 74—76, 75 19, 70 79, 2 80 65. 75 66. 70 69, grof 52, fijn 44. Sig. d'Esperen 1 60 6064, 55 56. 50 43, grof 3437. Perzikappel fijn 5. James Grieve Lired 1 80 3241. 75 3340, 70 32—35, 65 27—28, 2 80 30, 75 32, 70 25. Asumptha 1 70 42, 65 40. 60 3739. Tydeman E.W. 1 75 60, 70 56, 65 49—51, 60 40. Dr. Julis Q. 1 75 46, 65 3943. Rode Bonne Chret. W. 1 65 28. 55 17. 2 65 22, 60 16. Précoce de Trév. 2 50 27. 60 31. Jutten 1 55 100, 2 50 78. Voorverkoop Jac. Lebel onges. 16.10—16.20. Transp. de Cronsels 16—18.50. Kroetappelen gepl. 7, val 5Va. Rode bessen per kg 2 39. Kasperziken per stuk 720. Bi druiven per kg 1 152184. Pruimen bloc: R. Victoria 2 31. 3 1014. fa briek doordr. Pruimen R. Victoria 1 63—91, 2 2947, grof 3672. B de Louvain 1 44. 2 2225, grof 37, fabriek 7—14. R. Cl. d'Althan 1 81—104. 2 3561, grof 5699, fabriek 21—IS Jefferson 1 63—76. 2 19—32. grof 49—57. fabriek 12—26. Kirkes grof 100 Abrikoospruim I 44—60. 2 1823. grof 3345. fabriek 618. Doyenne 1 54. Warwick 1 6072, 2 24, grof 35 Cata- lonie 1 32, 2 18. fabriek 8. Aardappelen bonken 16. 1 911. 2 8—10. Groenten- Andijvie 35—38 Rode kool 12—21. Prei 32 Bloemkool 75—85 Uien 9Va. Kom kommers 23. Pronkbonen 69—38 Tomaten per kg 2555 Waspeen 10 Kassnijbonen 145 Dubb prins, bonen 1 126—148, 2 63—86, 3 31—50 Qvnpii7pp In verband met het plaatsen van een dubbele basouiebrug over net buiten- sluishoofd van de Westsluis te Terneu- zen, zal de scheepvaart door deze sluis volledig zal zijn gestremd ip maandag 30 september, dinsdag 1 en woensdag 2 oktober 1963. resp van plm. 8.15 tot 16.00 uur. van plm 9.00 tot 17.00 uur en van plm. 9.45 tot 17.45 uur ot zoveel korter als mogelijk of langer dar nodig zal blijken te zijn De scheepvaart zal gedurende deze stremming als volgt worden geregeld: Schepen, welke reglementair door de Westsluis moeten schutten en geen gro tere afmetingen hebben dan 80 m lengte, 11.20 m breedte en 5,25 m diepgang, zullen zoveel mogelijk door de Midden- sluis te Tsrneuzen worden geschut. Binnenschepen met een lengte tot 55 m, een breedte tot 7,50 m en 3 m diepgang, uitgezonderd tankschepen geladen met benzine, butaan of niet ontgaste ledige benzine- of butaantankschepen, zullen zoveel mogelijk door de Oostsluis te Ter- neuzen worden geschut De N.V. Glasfabriek „Sas van Gent" heeft een gunstig jaar achter de rug, terwjjl de N.V. Zuid-Chemie eveneens met voldoening kan terugzien op het boekjaar 1962. De ontvangen dividenden uit de overige deelnemingen stemmen tot tevredenheid. Dit staat te lezen in het pas verschenen jaarverslag over 1962 van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot vervaardiging van spie gelglas, glazen voorwerpen en chemi sche produkten. gevestigd te Sas van Gent. Opgemerkt wordt, dat het karakter van de N.V. ingrijpend is gewijzigd in het afgelopen boekjaar Na een bijna 60- jarige activiteit op industrieel gebied heeft de vennootschap in de laatste ja ren zijn belangen in andere tot glas industrie hehorende bedrijven dermate uitgebreid, dat besloten werd de indus triële activiteiten on glas- en chemisch gebied af te splitsen en onder te bren gen in afzonderlijke werkplaatsen Zo werden de glasfabriek en een tweetal deelnemingen in de Belgische glasindus trie van relatief gering belang onderge- hracht in de N V Glasfabriek .Sas van Gent", waarvan alle aandelen zich in handen van de n.v bevinden De chemi sche fabriek en de deelnemingen in de chemische industrie werden ingebracht in de N.V Zuid-Chemie. Besloten werd het chemisch bedrijf te doen overgaan naar het Franse chemische concern Pro duits Chimiques Pechiney-St. Gobain. De aandelen van de Zuid-Chemie werden aan dit Franse bedrijf overgedragen, waarvan de N.V. Nieuwe Nederlandse maatschappij tot vervaardiging van spie gelglas, glazen voorwerpen en chemische produkten 32.946 aandelen Pechiney-St. Gobain ad nominaal 100 fr. verwierf. Gedurende het verslagjaar werden voorts 20.971 nieuwe aandelen ad 1000 nominaal uitgegeven en bij de moedermaatschappij geplaatst. De daardoor verkregen middelen werden in hoofdzaak gebruikt voor de aflos sing van schulden in verband met de verwerving van de Braziliaanse deel nemingen en voor de financiering van de daar gevestigde bedrijven. Voorts werd een meerderheidsbelang verkregen in een Belgische commer ciële maatschappij. Tot de opbrengst van de ondernemingen: aldus het jaarverslag, droegen de Bra ziliaanse belangen slechts in geringe ma te bij. Enerzijds nopen de noodzakelijke investeringen tot aanwending van de be schikbaar gekomen middelen, anderzijds zijn de mogelijkheden tot transfer van dividenden uiterst beperkt De gang van zaken op de Braziliaanse bedrijven was in het algemeen zeer bevredigend Op technisch gebied was een grote vooruit gang te bespeuren Wat de verwachtingen voor 1963 be treft wordt dit boekjaar in het algemeen gunstig beoordeeld voor de spiegelglas industrie Deze gunstige verwachting hangt nauw samen met de activiteit in de automobielindustrie en de bouwnij verheid De eisen van zelffinanciering van de Braziliaanse bedrijven en de de viezenmaatregelen in dat land maken het, naar het jaarverslag meldt, onwaar schijnlijk, dat uit deze deelnemingen in 1963 opbrengsten zullen worden geno ten. In de op 31 augustus gehouden algemene vergadering van aandeelhouders werd besloten een dividend van f 480.000 uit te keren. Het winstsaldo bedroeg vorig jaar f 392.224,62. Van het boekjaar 1961 werd een winstsaldo van 93.627.67 overgebracht, zodat ter beschikking van de aandeelhouders kwam 485.852,29. Een bedrag van 5852,29 wérd naar een nieuwe rekening overgebracht. VEILING MIDDELBURG. 11 september. Aardappelen. Bintje bonken 812, grote 611, drielingen 2. Eerstelingen bonken 14, grote 1214, drielingen 7. Fruit: Tomaten Al 262, A2 243, BI 279, B2 259, Cl 221, C2 191. Perziken 1019. Druiven 167211. Bramen 1930. Pruimen: R. Cl. d'Althan 30—106 R. Cl. Verte 33—54. Reine Victoria 1181. Meloenen: Net 1865 Ogen 47. Oranje ananas 3080. Appels: James Grieve 80-35 32—39. 75-80 37—48. 70-75 27— 50, 65-70 2544, 60-65 27, 2D 20—28, 3 grof 16—36. 3 fijn 10—27. Manks Codlin 75-80 32, 70-75 17—28, 65-70 22—26, 60-65 16—23, 2D 1014, 3 fijn 17. Zigeunerin 85-op 11, 80-85 11—18, 75-80 12—13, 70-75 10—21, 65-70 10— 20, 2D 10. 3 grof 10, 3 fijn 10. Earley Victoria 70-75 17, 60-65 14—16, 3 grof 13. Peren: Clapps Fav. 75-80 50, 70-75 47. 65-70 4647, 65-70 45—48. 55-60 32—44. 2D 26—45, 3 grof 26—45, 3 fijn 16—30. Groenten: Andijvie 1 43, 2 39. Bloemkool 3 per kist 109—122, 4 per kist 97—104, 6 per kist 63—87, 8 per kist 41—68, 10 per kist 37. Rode kool 14—25 Witte kool 514. Spits kool 11—14. Dubb bonen 81—161. Stokprin- sessen 166—167. Snijbonen 97—128 Pronk bonen 69—93. Sla 6—25. Kroten per kg 5—23, per bos 712. Uien 1115. Bospeen 2553. Prei A 17—30. Spinazie 65—66. Sav. kool 1 33. 2 28 Komkommers groen 60-75 2229, 50-60 19—21. 40-50 12—21, 35-40 13. Kom kommers krom per kg 1119. Komkommers wit 60-75 1517. 50-60 1518. 40-50 11. 35-40 10—11. Krom per kg 10. Augurken A 113, B 102—109, C 4560. D 28, E 5. Breekpeen 4 5 Postelein 5770 Knolselderij per st. 11 12. Nagekomen advertenties Heden werd plotseling van ons weggenomen ons lief dochtertje en zusje ANJA, in de aanvallige leef tijd van ruim 4 jaar. G. W. Sarink. J. J. Sarink- de Witte. Erik. Robert. Jolanda. O.- en W.-Souburg, 11 september 1963. Vlissingsestraat 107. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 13 september a.s. Vertrek Vlissingse straat 107 des voor middags 11 uur. Algemene kennisgeving. Heden is na een gedul dig gedragen lijden in Jezus ontslapen, onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader CORNELIS HENDRIK LOBBEZOO, op de leeftijd van 64 jaar. Souburg W. Lobbezoo- van Zweden. Ritthem: F. C. Meijers- Lobbezoo. P. Meijers. Vlissingen C. de Nooijer- Lobbezoo. J. de Nooijer. Grand Rapids (U.S.A.) C. A. Lobbezoo. D. Lobbezoo- Berwald. En kleinkinderen. Souburg, 11 september 1963. Van Teylingenstr. 33. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 13 september a.s., vertrek De Decke- restraat 1 des n.m. 2 u. Met leedwezen geven wij kennis dat in volle zekerheid des geloofs van ons is heengegaan ons geacht bestuurslid, de heer CORNELIS HENDRIK LOBBEZOO. Het bestuur der Evangelisatiekring Middelburg - Souburg - Vlissingen. rieden overleed tot onze diepe droefheid, na een angdurig doch geduldig gedragen lijden, gesterkt ioor de Genademiddelen der H. Kerk, mijn dier bare man, onze vader, behuwd- en grootvader, Ie heer HENRICUS PETRUS CHRIST1ANUS VAN DER VLEUTEN jud-directeur der Amsterdamsche Bank N.V. te Oostburg; oud-voorzitter der Ver. voor den geld en effectenhandel voor West Zeeuwsch-Vlaande ren. Lid van St.-Adelbert; echtgenoot van mevrouw Maria van Gaaien; geboren te Etten, 21 septem ber 1897, en overleden in het ziekenhuis te Oost- iurg op 11 september 1963. Wij bevelen de ziel van de dierbare in uw gebeden aan. iostburg: M, van der Vleuten-van Gaaien -ange Ruige Weide: F. Albregts-van der Vleuten R. Albregts en kinderen Jenlo: i urnhout: F. Groosman-van der Vleuten H. Groosman Chr. van der Vleuten A. van dei Vleuten-van Morrelgem en kinderen Joes; A. Dusardijn-van der Vleuten W. Dusarduijn en kinderen ohannesburg (Z.-Afrika): H. Cattaert-van der Vleuten H. Cattaert en kinderen (ijmegen: A. van der Vleuten Iet Kamps Oe plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben o| zaterdag 14 september a.s om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg Rozenkransgebed vrijdagavond om 7.00 uur in voornoemde kerk. Zij die geen kennisgeving van overlijden hebben ontvangen gelieven deze als zodanig te beschou wen. Oostburg, 11 september 1963. Zuidzandsestraat 54.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5