Antwoord b. en w. van Souburg op vragen van P.v.d.A.-raadsIeden finnbrod Voor jeugd worden speelterreinen en speelplaatsen aangelegd JHR. RÖELL TER AARDE BESTELD VERKOUDHEID? AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Stremming Westsluis kanaal te Terneuzen MARKTBERICHTEN GLASFABRIEK SAS VAN GENT HAD GOED JAAR IN 1962 H. v. d Vleuten te Oostburg overleden D A V 0 HAARDEN FA VERI INDE LAWAAI BROMFIETSEN WORDT BESTREDEN Slopen huizen Rouwdienst hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Kolkenzuiger GROEDE Raad Groede benoemde kleuterleidster Afscheid ds J. B. van Mechelen Jubileumconcert „Harmonie" HUI ST Raadsvergadering AXEL Aanwinsten bibliotheek Internationale hen gel wedstrijd Karakter sterk gewijzigd Verwachting voor 1963 vrij gunstig Ritthem heeft weer „tijd" Resultaten I I I DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 Wbsel Zeeuws- Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 B. en w. van Oost- en West-Souburg hebben de onlangs door de raadsfractie van de Partij van de Arbeid gestelde vragen over een groot aantal gemeen telijke zaken, thans beantwoord. B. en w. schrijven daarin, dat zij zo krachtig mogelijk zullen optreden tegen het on nodige veroorzaken van lawaai door bromfietsen in de Kanaalstraat. De rijks politie zal hierover adviseren. De vuilnisbelt in het Koopmansvoetpad zal in het daarvoor geëigende seizoen, dit najaar, worden beplant. Over het in dustrieterrein van het Koopmansvoet pad zeggen b. en w„ dat de heer Haeck zijn timmermanswerkplaats zal ver plaatsen naar een terrein achter het Koopmansvoetpad, thans eigendom van de gemeente. De heer Haeck krijgt de zelfde oppervlakte grond als hij afstaat aan de gemeente ca 701 m2 en koopt de resterende oppervlakte van het perceel voor de som van 7,50 per m2. In deze transactie zijn de kosten van het bouw- rijpmaken begrepen. In de loods van de heer Haeck is momenteel (als noodop lossing) gevestigd de r.-k. lagere school, in afwachting van de levering van de houten noodschool. Zodra de r.-k. lage re school onderdak in de houten nood school kan vinden, zal het terrein nader worden afgewerkt. De woningen welke de oostwand van het Oranjeplein vormen zijn voor een groot gedeelte van zodanige kwaliteit, dat deze als krotten moeten worden aan gemerkt. Opruiming van de krotten is dringend gewenst. Zij kunnen evenwel niet eerder gesloopt worden dan nadat de heer Haeck de beschikking krijgt over zijn loods aan het Koopmansvoet- pad. Aan de G.S.W.-commissie zal worden gevraagd de sloot achter de J. I. San- dersestraat en de Pieter Louwersestraat te laten delven. (Slot van pag. 2) langstelling voor het werk van de ver eniging, aldus de heer Everwijn. „We kunnen zijn nagedachtenis het beste eren door zijn werk voort te zetten met dezelfde liefde en hetzelfde geduld". De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester, typeerde de fi guur van jhr. Röell in deze woorden: „Met hem is ons een ware vriend ont nomen. Een regent van het oude stempel was hij, met een vanzelf sprekend plichtsbesef. In de kring van burgemeesters op het eiland was hij een voorbeeld van een werkzame en waakzame magistraat. Dat kwam ook uit in de andere eilandelijke be stuurlijke lichamen. Maar bovenal had hij eigenschappen, die hem ge knipt maakten voor burgemeester van een recreatiegemeente. Hij had een aangeboren gevoel voor gast vrijheid en dat heeft een stempel ge zet op zijn werk. Niet alleen voor zijn inwoners, maar ook voor duizenden gasten, die hem lang niet allen heb ben gekend". Speciaal betuigde mr. Dijckmeester nog de dank namens de vereniging van bur gemeesters uit de Noordzeebadplaatsen, tijdens een reis naar een vergadering waarvan jhr. Röell is overleden. Ook daarin heeft de burgemeester van Wes- terschouwen steeds veel bijgedragen. „We zullen proberen iets van de vriend schap terug te geven", zegde burgemees ter Dijckmeester de echtgenote van jhr. Röell toe. Vervolgens beklom ds. Boer de kansel voor een rouwdienst. Hij hield daarin een predikatie naar aanleiding van 1 Corinthe 15 vers 5: „Maar Gode zij dank die ons de overwinning geeft door onze Here Jezus Christus". „De lege plaat sen, die hij achterlaat zal men straks stellig beter gevoelen dan men nu ver moedt", stelde de predikant .,We moe ten echter de dankbaarheid onderstrepen voor alles wat burgemeester Röell heeft gedaan". De predikant typeerde de overleden bur gemeester als iemand, die zich deze teksten tot een richtlijn had willen ma ken: „Ieder zal zijn eigen last dragen. Draag elkanders lasten en werpt al uw bekommernis op Christus". langzaam zette de honderden meters lange stoet zich na de rouwdienst in be weging. Zii trok !ang= hot raadhuis, wear de gordijnen waren dichtgeschoven en de vlag halfstok hing. Toen de kist op de begraaflpaats in de groeve was ge zakt, bedankte een neef van de overlede ne, mr. F. B. I. baron Prisse. namens de familie voor de belangstelling. Ds. Boer beëindigde de plechtigheid met het Onze Vader. Een half uur later keerden allen terug in de kerk om het condoleanceregister te tekenen en mevrouw Röell persoonlijk hun medeleven te betuigen. Onder de schriftelijke vormen van condoleantie be vond zich een telegram van rouwbeklag van prinses Beatrix. Advertentie helpen probaat en smaken heerlijk! VANDAAG. Middelburg Electro- De vrouw die ver dwijnen moest, 19.30 uur, 18 Molenwa ter* Miniatuur Walcheren, 917 uur. Van Benthem en Jutting- Expositie Zee land en Vlaanderen, landkaarten en at lassen. (Mercator). 918 uur. Kunstmu seum. Expositie Reimond Kimpe, 1618 uur. 't Trefpunt: Tentoonstelling „Kin derfeesten', 1417 uur en 1921 uur. Vlissingen Alhambra: Tussen nacht en morgen, 8 uur, 18 laar. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Tederheid In de nacht, 8 uur, 18 laar. Goes Museum: Expositie Bevelandse voor werpen, 10—12, 1417 uur. Zierikzee Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters, 1017 uur. Enige tijd geleden hebben b. en w. aan de Kon. Ned. Heide Mij. te Arnhem op dracht gegeven een plan te vervaardi gen voor de aanleg van een kinderbadje in het Prins Bernhardplein. Het plan kan worden tegemoet gezien. Voorts is in het uitbreidingsplan „Nagelenburg" I een speelterrein gecreëerd tussen de Ambonezenwoningen en zullen enige toe stellen worden geplaatst achter de 2e openbare kleuterschool. Ook is in dit zelfde uitbreidingsplan ten zuidoosten van de bebouwing aan de Middelburgse- straat een speelterrein gedacht. In de 11e wijziging van de begroting 1963 is een bedrag vanv 1150 opgeno men voor het plaatsen van enige toe stellen op een terreintje tussen het perceel waar de nieuwe 2e openbare kleuterschool zal worden gebouwd en de Prins Hendrikstraat. B. en w. zien uit naar meer van dergelijke verloren hoek- ies in de gemeente. Voor de uitbreiding begraafplaats is een opdracht verleend aan de Kon. Ned. Hei de Mij. te Arnhem om een plan te ma ken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben goedkeuring verleend de be graafplaats zodanig uit te breiden, dat deze voor een gedeelte komt te liggen binnen een afstand van 50 m van de bebouwde kom der gemeente. De Heide Mij. zal het werk uitvoeren. In ver band met de langdurige regenval kon met dit werk nog geen aanvang wor den gemaakt. Met het schoonmaken van de riolering in het z.g. Tuindorp zal worden begon nen, zodra deze werkzaamheden in Oost- Souburg zijn beëindigd. De levering van de kolkenzuiger zal midden oktober kunnen plaatsvinden. Zeer zeker is aandacht geschonken aan de aanschaffing van een appa raat voor het regelmatig schoonhou den van de riolering. Dit onderzoek heeft geresulteerd in de conclusie dat het schoonmaken van het riolerings stelsel na een tijdsbestek van 10 a 12 jaar nog goedkoper is, dan het zelf aanschaffen van goede appara tuur. Het korfbalveld van 90 x 45 m. zal in september 1963 en het veld 115 x 75 m in het voorjaar 1964 in gebruik geno men kunnen worden. De afmetingen van de velden 90 x 45 en 115 x 75 m te brengen op: 120 x 45 m en 115 x 85 m is niet mogelijk, zo verklaren b. en w. verder. B. en w. ach ten het mogelijk en zelfs wenselijk, om bij verdere uitbreiding van de sport velden een kleedgebouw te bouwen. Re kening moet er mee worden gehouden dat de kosten hiervan naar raming 25.000 a 35.00 zal bedragen. Een voorlopige oplossing kan wellicht wor den gevonden door het verbouwen van enkele noodwoningen, nadat deze zijn afgebroken. De raadsvergadering te Groede stond, wegens vakantie van de burgemeester, onder voorzitterschap van de wethou der C. Cijsouw. Als enige punt stond op de agenda de benoeming van een leid ster aan de kleuterschool „De Wantewe- ver". Kandidaten waren mejuffrouw W. Coppoolse te Grijpskerke en mejuffrouw H. W. de Jonge te Goes. Laatstgenoem de werd door de raad benoemd en wel met ingang van 16 september 1963. WSTBURG Opbrengst kanker-collecte De door de dames van de Oostburgse Vrouwelijke Vrijwilligers (O.V.V.) ver zorgde collecte ten bate van de kanker bestrijding (Koningin Wilhelmina Fonds) heeft in Oostburg 289,53 opge bracht. Zondag 22 september a.s., 's-middags om 5 uur zal de heer ds. J. B. van Mechelen, nredikant bij de gereformeerde kerk te Oostburg, die een beroep naar Heinen- oord heeft aangenomen, in de ger. kerk te Oostburg afscheid nemen van zijn ge meente. Na afloop van de kerkdienst zal een ieder in de gelegenheid zijn om in het jeugdgebouw „Pro Rege" persoonlijk afscheid van ds. Van Mechelen en zijn gezin te nemen. De Oostburgse muziekvereniging „Har monie", die officieel op 11 september jl. haar 100-jarig bestaan vierde, geeft zaterdagavond om half 8 onder de over- bouw van het Oostburgse gemeentehuis een jubileumconcert. Het programma vermeldt naast enkele marsen de Alber ta Suite van Jac. Harvy, De Zwarte Tulp van Fr. Jakma, Wiener Praterle- ben van A. Driessen en Contest Day van Bal-Mol. Verder geeft de „Harmonie" ook op woensdag 18 september, 's avonds om half 8 een concert, ter gelegenheid van de op die dag te Oostburg gehouden 26e Veetentoonstelling. Hiervoor staan op het programma Carnaval Ouverture van Mellema, Somerset van Jac. Har vey, De Sledepaardjes van Brijas Vee- nendaal en de Teenager Fantasie van M. Everaarts. Natuurlijk worden ook hierbij enkele marsen als omlijsting ge speeld. De gemeenteraad van Hulst komt vrij dag, 13 september, 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer twee voorstel len tot verpachting van bouwland aan A. Beek en verpachting van bouwland aan A. Adam. Voorts is er een voorstel tot aankoop van grond t.b.v. plan Zuid II en tot aankoop van een gedeelte van de Zeildijk. De raad zal verder moeten beslissen over een voorstel tot verhuur van de stadsmolen. Op de agenda staan ook twee voorstellen tot vaststelling van de partiële herziening van het plan Zuid II en van het uitbreidingsplan „West". Verder is er een voorstel tot wijziging der verordening op de lijkschouwings- dienst en een voorstel inzake schadever goeding verontreiniging Buitenvest. De Chr. Openbare Bibliotheek te Axel boek te de volgende aanwinsten: STUDIEBOEKEN: Albert, A., Wilhelmina, koningin der Neder landen. China, tussen eergisteren en over morgen. Ducumenta reformatoria (dl. 2); Glueck, N., Rivieren in de wildernis; Hoch- huth, M.. Das Buch der Gedichte; Hoesel, W. van, 2500 spelen: Hooftman, H., Van brik tot starfighter; Job, J-, Portugal, land van kruisridders en zeevaarders; Kandinsky, W., Het abstracte in de kunst; Lasareff, V., Vroege Russische ikon en: Lekkerkerker, A F. N., Gij zijt gedoopt: Rabsilber. H., Handig in huis; Robins, E.. en R. Ledge, Operatie Noach: Roosbroeck, R. van, Willem van Oranje; Sirvirsky, A. en A. Vogel, School der voordrachtkunst; Tinbergen, L., Vogels on derweg: Walravens, J., Het avontuur van een bericht. BUITENLANDSE ROMANS: Aloni, J.. Zypressen zerbrechen nicht; Cha- brol, J. P.. Les fous de Dieu. ROMANS: Dermoüt M., De sirenen: Guareschi, G.. Don Camillo en zijn kudde: Hidding, J., Het ver sterkte huis; Kray-Sijsma, C., Eén weg voor allen: Leckie, R., De laatste kogel: Lyngbirk, J., Waag 't er op, Anne!; Mautner, H. E., Dokter in Bolivia; Mons, Martin, Honderd procent zekerheid (det.); Narayan, R. K., De menseneter; O'Connor, E„ Een vleug van weemoed; Schöler, E., Barbara; Tey, J., Moord in de nachttrein (det.); Toby, M., Ed dy en zijn vader; Weymar, P., De witte tsa rina. JEUGDBOEKEN: Angeli, M. de, De poort in de muur; Bisinger, L., Het vriendinnetje van Irmis; Bruna, D., De koning; Bruyn, C., Australië, doe open! (dl. 2); Bruyn-Ouwehand, M., Een moeder voor Anita; Cramer-Schaap, D. A„ Bijbelse ver halen; Crawford, M., Bij de Indianen. Door de wijde wereld (dl. 2); Dulieu, J., Paulus en Joris het vispaard; Dulieu, J., Paulus en het levenswater; Elmo, H., Het platenboek van vragen en antwoorden; Fehmers, F. en B. Snijders, Mengeling; Hooglandt, M., Knope- dorus; Hora Adema, W., Een stoet van die ren; Horst, W. ter, Kletskoeken; Huysmans, E., Zelf aan het fornuis; Joode, T. de Jazz onder het mes; Jones, E. Orton, Roodkapje; Jongejan-de Groot, C. Th., Greetje-Margriet wordt Margriet; Maren, G. H. van, Katinga; Muiderman, A., Trudi op „De kleine wielen"; Oosterbroek-Dutschun, A., Doro ontdekt zichzelf; Prins, P., Noodweer over Neder land; Schuil, J. B., Hoe de Katjangs op de kostschool van Buikie kwamen; Wyatt, H., De jonge reizigers in Portugal. In verband met het plaatsen van een dubbele basculebrug over het buiten- sluishoofd van de Westsluis te Terneu zen, zal de scheepvaart door deze sluis volledig zal zijn gestremd op maandag 30 september, dinsdag 1 en woensdag 3 oktober 1963, resp. van phn. 8.15 tot 16.00 uur, van plm. 9.00 tot 17.00 uur en van plm. 9.45 tot 17.45 uur of zoveel korter als mogelijk of langer dan nodig zal blijken te zijn. De scheepvaart zal gedurende deze stremming als volgt worden geregeld: Schepen, welke reglementair door de Westsluis moeten schutten en geen gro tere afmetingen hebben dan 80 m lengte, 11.20 m breedte en 5,25 m diepgang, zullen zoveel mogelijk door de Midden- sluis te Terneuzen worden geschut. Binnenschepen met een lengte tot 55 m, een breedte tot 7,50 m en 3 m diepgang, uitgezonderd tankschepen geladen met benzine, butaan of niet ontgaste ledige benzine- of butaantankschepen, zullen zoveel mogelijk door de Oostsluis te Ter neuzen worden geschut. Zaterdag, 14 september zal de Hans- weertse hengelsportvereniging „De Pilk" een internationaal hengelconcours houden. De wedstrijd wordt gehouden in de Westerschelde tussen Hansweert en het tweede sluisje van 1114 uur. De prijsuitreiking is in gebouw „Zeelandia". Van elke vijf deelnemers zal er één een prijs ontvangen. (Advertentie) wit of bruin, 80 ct heerlijk bij elke broodmaaltijd ook uw levens- middelenbedrijf verkoopt Finnbrod Wedvluchten De duivensportvereniging „Nog Sneller" te Breskens hield een vlucht vanuit Quiévrain uit. De uitslag was: 1. J Quaars; 2. A. v. d. Voorde; 3. W Bruin- ooge; 4. Jn. Dathyn; 5. J. Adam; 6. Jn. Pleyte; 7. P. Pleyte; 8. J. Oostenbrugge; 9. en 10. Joh. Carels. De duivensportvereniging „Strijd in Vre de" te Groede hield een vlucht vanuit Quiévrain. De uitslag luidt: 1. J. Ris- seeuw; 2. en 8. D. Ekkebus; 3. J. v. Ha- heghem; 4., 5. en 6. C. Brakman; 7. en 9. Joh. v. d. Wege; 10. H. Elfrink. De Schoondijkse concours- en verzen- dingsbond hield een sluitingsvlucht met oude en jonge duiven vanuit Quiévrain. De uitslag luidt: 1. J. Quaars, Breskens; 2. J. de Meyer, Biervliet; 3. W. Bruinoo- ge, Breskens; 4. A. v. d. Voorde, Bres kens; 5. A. Naeye, Biervliet; 6. Jn. Da thyn, Breskens; 7. Jn. Plerjte, Breskens; 8. G„ Claes, IJzendijke; 9. J. Oosten- brugge, Breskens; 10. Joh. Carels, Bres kens. Uitslagen wedvluchten vanuit Quiévrain van zondag 8 september. C.C. Hulst. 45 jonge duiven, hoogste snel heid 1588,2 meter per minuut. 1 J. van Hels- land: 2 P. Hillaert; 3 H. Blommaert; 4 Joh. Koemans; 5 en 7 J. Everaerdt; 6 A. de Maagt; L. van Landeghem; 9 F. Riské; 10 F. We- genhausen. 36 oude duiven, hoogste snelheid 1640.15 me ter per minuut 1 A. van de Velde; 2 L. de Wit; 3 J. de Wit; 4 J. Blommaert: 5 J Eve- .raerdt; 6 Th. Olieslager; 7 en 9 gebr. Kra mers: 8 H. Blommaert; 10 G van de Walle. ,.De Zwaluw", Sint-Jansteen. 60 oude duiven, hoogste snelheid 1650.2 meter. 1 E. Willaert (Hulst); 2 C. de Roeek: 3 E. Strobbe; 4 J. Stroband: 5 F. Blommaert. 40 jonge duiven, hoogste snelheid 1571 meter per minuut. 1 P. de Klerck; 2 en 3 C. van de Remortel: 4 J. Vereecken; 5 C. van Dorsse- laer. ..De snelle duif". Terhole. 51 duiven, snelheid eerste duif 1665 meter. 1 C. de Smet: 2 J. Colsen (Clinge): 3 en 9 P. Provoost: 4 A. On- genae: 5 H. Colsen: 6 J. Asselman; 7 A. Ver meulen; 8 J. de Schrijver: 10 C. van Eetvel- de. De snelle duif", Clinge. 87 duiven, snelheid eerste duif 1610.07 meter, 1 en 8 R. Willaert; 2 A. van Kouteren; 3 Th. van Goethem; 4, 5 en 6 Em. Verstraeten; 7 J. Lernhout: 9 O. Rombout: 10 J. de Wit. De N.V. Glasfabriek „Sas vstn Gent" heeft een gunstig jaar achter de rug, terwijl de N.V. Zuid-Chemie eveneens met voldoening kan terugzien op het boekjaar 1962. De ontvangen dividenden uit de overige deelnemingen stemmen tot tevredenheid. Dit staat te lezen in het pas verschenen jaarverslag over 1962 van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maatschappij tot vervaardiging van spie gelglas, glazen voorwerpen en chemi sche produkten, gevestigd te Sas van Gent. Opgemerkt wordt, dat het karakter van de N.V. ingrijpend is gewijzigd in het afgelopen boekjaar. Na een bijna 60- jarige activiteit op industrieel gebied heeft de vennootschap in de laatste ja ren zijn belangen in andere tot glas industrie behorende bedrijven dermate uitgebreid, dat besloten werd de indus triële activiteiten op glas- en chemisch gebied af te splitsen en onder te bren gen in afzonderlijke werkplaatsen. Zo werden de glasfabriek en een tweetal deelnemingen in de Belgische glasindus trie van relatief gering belang onderge bracht in de N.V Glasfabriek „Sas van Gent", waarvan alle aandelen zich in handen van de n.v. bevinden. De chemi sche fabriek en de deelnemingen in de chemische industrie werden ingebracht in de N.V. Zuid-Chemie. Besloten werd het chemisch bedrijf te doen overgaan naar het Franse chemische concern Pro duits Chimiques Pechiney-St. Gobain. De aandelen van de Zuid-Chemie werden aan dit Franse bedrijf overgedragen, waarvan de N.V. Nieuwe Nederlandse maatschappij tot vervaardiging van spie gelglas, glazen voorwerpen en chemische produkten 32.946 aandelen. Pechiney-St. Gobain ad nominaal 100 fr. verwierf. Gedurende het verslagjaar werden Tot grote vreugde van de burgerij is het torenuurwerk van Ritthem weer her steld. Zes weken lang was men van „tijd" verstoken. voorts 20.971 nieuwe aandelen ad 1000 nominaal uitgegeven en bij de moedermaatschappij geplaatst. De daardoor verkregen middelen werden in hoofdzaak gebruikt voor de aflos sing van schulden in verband met de verwerving van de Braziliaanse deel nemingen en voor de financiering van de daar gevestigde bedrijven. Voorts werd een meerderheidsbelang verkregen in een Belgische commer ciële maatschappij. Tot de opbrengst van de ondernemingen, aldus het jaarverslag, droegen de Bra ziliaanse belangen slechts in geringe ma te bij. Enerzijds nopen de noodzakelijke investeringen tot aanwending van de be schikbaar gekomen middelen, anderzijds zijn de mogelijkheden tot transfer van dividenden uiterst beperkt. De gang van zaken op de Braziliaanse bedrijven was in het algemeen zeer bevredigend. Op technisch gebied was een grote vooruit gang te bespeuren. Wat de verwachtingen voor 1963 be treft wordt dit boekjaar in het algemeen gunstig beoordeeld voor de spiegelglas industrie. Deze gunstige verwachting hangt nauw samen met de activiteit in de automobielindustrie en de bouwnij verheid. De eisen van zelffinanciering van de Braziliaanse bedrijven en de de- viezenmaatregelen in dat land maken het, naar het jaarverslag meldt, onwaar schijnlijk, dat uit deze deelnemingen in 1963 opbrengsten zullen worden geno ten. In de op 31 augustus gehouden algemene vergadering van aandeelhouders werd besloten een dividend van 480.000 uit te keren. Het winstsaldo bedroeg vorig VEILING GOES. 11 september. Zigeunerin 1 85-90 13, 80-85 15 75-80 16. 70-75 17, 65-70 15, 2 85-90 10, 80-85 11, 75-80 12, 70-75 12, 65-70 11, grof 10—14, fijn -0. James Grieve 1 90-95 28, 85-90 31, 80-85 32—33, 75-80 34—35. 70-75 37—38, 65-70 35—36, 2 90-95 26—30, 85-90 28—31, 80-85 29— 34, 75-30 3031, 70-75 29—34, 65-70 23—32, 2D 19—28, grof 17—27, fijn 11—19. Manks Codlin 1' 75-80 19, 70-75 20, 65-70 18, 60-65 14, 2D 13, 2 80-85 14, 73-80 17, 70-75 17, 65-70 16, 60-65 13, grof 12—13, fijn 11. Clapps de Favourite 1 80-85 46, 75-80 4448, 70-75 44 46, 65-70 43, 60-65 41, 55-60 35, grof 42, fijn 33 fijp 43. Triomph de Vienne 1 85-90 73, 80-85 76, 75-30 77, 70-75 74, 2 85-90 68, 80-85 70, 75-80 70, 70-75 70. Beurre d'Amanlis 2 75-80 32, 70-75 35, 65-70 34—36, 60-65 33, 2D 26. Beurre de Merode 1 70-75 33, 65-70 32, 60-65 33, 2D 25, 2 70-75 30, 65-70 28, 60-65 26. Bramen 1 en 2 151—160, 3 127. Bramen per doos 1 48—51, 2 40—42, Belle de Louvain grof 24—45, fabriek 10. Reine Victoria 1 62— 89, 2 4046, grof 2967, fabriek 1235. Reine Claude Verte grof 43—67, fabriek 10— 35. Reine Claude d'Althann 1 73114, 2 33 65, grof 60—86, fabriek 18. Jefferson 1 61—66, 2 16—33, grof 2846, fabriek 11. Abrikoos- pruimen 2 28, grof 3949, fabriek 15—16. Burbank Giant 1 42, 2 13. Druiven 1 190, 2 180. Aardbeien per doos 2 5188, 3 31. Totale aanvoer bard fruit 4200 kisten. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 7793, A2 50—89, B2 28, afw. 11—66. Komkommers Al 35, A2 17—33, B2 24, Cl 14—18. Meloenen 1 80—95, 2 30—78, afw. 25. Knolselderij 2 15, Cl 3,50—14. Per kg: Tomaten A 48—53, B 47 59, C 3044. Augurken A 85, B 4170, C 31 39, D 17, E 6. Dubb. pr. bonen 2 91—122, 3 54—81. Snijbonen 2 102—117. Pronkbonen I 100103, 2 62—93, afw. 40. Waspeen B2 10. Andijvie 1 36—45, 2 24—32. Uien 2 13, afw. 13. Rode kool 1 36—39, 2 29—31, Bi 27—31. Witte kool 2 16—18. Aardappelen grote 13— 15, drielingen 9, VEILING TERNEUZEN. II september. Sla 2 20,40—22.10. Bloemkool A 7983, B 70, B2 4258, afw. 2452. Groene komkommers 10—22. Witte 10—14. Meloenen 27—67. Selderij 14—16. Peen 2 13—14. Peter selie 11. Bintjes bonken 19.4020.00, 1 14.80 15.90. Eigenheimers 1 15.1015.50. Andijvie 1 2935, 2 2429. Stoksnijbonen 2 127, 3 101. Prinsessenbonen 71116. Widusa 2 90105. Kroten 1115. Rode kool 616. Sav. kool 2741. Witte kool 614. Breekpeen 1113. Waspeen 15—16 Prei A2 39-46. B 32. Toma ten A 50—61, A2 37—54. B 57—60, B2 51, C 45, C2 35—38, CC 26—28. Uien 11—14. Reine Victoria 2 26—55, grof 5377, fabriek 1639. Boerenwitte fabriek 3436. B. de Louvain 1 52—57, grof 52, fabriek 35—37, Reine Claude d'Althan 2 65, fabriek 36—37. Bramen per doos 2 3435. Appelen: Manks 1 75 1416, 70 1619, 65 16—17, 2 75 1516, 70 16—17, 65 141?, 60 10—13, 3 grof 11. James Grieve 1 85 30—35. 80 30—36, 75 32—38, 70 34—39, 65 31—32, 2 85 28—36, 80 29—35, 75 29—37, 70 30—35, 65 25, D 20, 3 grof 24—34, 3 fijn 18—21, Benoni 2 55 61. Peren: Clapps 1 70 45, 65 46—47. 60 42—45. 55 34—38, D 23, 3 grof 3132, 3 fijn 2325. Triomphe de Vienne 1 80 74, 75 73—77, 70 73—78, 2 80 60—63, 75 62— 64, 70 60. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 12 seDtember 1963. Prijsklas 0 21 cent, I 20 cent. II 19 cent. III 18 cent, IV 15 cent, V 12 cent. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3829 kg. 70207. Binnenland se garnalen 598 kg. 55—78. Sehar 201 kg. Bot 139 kg. Schol 182 kg. Wijting 174 kg. Tong 26 kg. Paling 43 Eg. Tarbot 11 kg. Kabeljauw 10 kg. Visiever 5 kg. Ongesorteer de vis 4 kg. Woensdagmiddag is in het St. Anto- niusziekenhuis te Oostburg op 65-jarige leeftijd overleden de heer H. P. C. van der Vleuten, oud-mede-directeur van de Amsterdamsche Bank De heer Van der Vleuten, die te Etten (N.B.) werd geboren, kwam ongeveer veertig jaar geleden naar Oostburg als directeur van een bijkantoor van de bankinstelling Van Waesberghe, Nadien werd de heer Van der Vleuten direc teur van de bank van de firma Hen- drikse om in 1940 directeur te worden van de N.V. Incassobank te Oostburg. Bij de fusie in 1948 tussen deze bank en de N.V. Amsterdamsche Bank werd hij mede-directeur van de nieuwe com binatie. Deze functie vervulde hij tot eind 1958, toen hij wegens ziekte het bankleven vaarwel moest zeggen. De heer Van der Vleuten was een gezie ne figuur in Oostburg en omgeving en bekleedde naast zijn directeurschap ook enkele bestuursfuncties in diverse vere nigingen. Zo was hij gedurende vele jaren voorzitter van de vereniging voor ide geld- en effectenhandel in West Z. Vlaanderen, lid van de vereniging St.- Adelbert, lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs te Oostburg en bestuurslid van de katholie- jaar 392.224,62. Van het boekjaar 1961 1 ke padvinderij en van de vereniging werd een winstsaldo van 93.627,67 „stella Maris" te Aardenburg. De teraardebestelling is bepaald op za- overgebracht, zodat ter beschikking van de aandeelhouders kwam 485.852,29. Een bedrag van 5852,29 werd naar een nieuwe rekening overgebracht. terdagmorgen. Vooraf gaat een plech tige uitvaartdienst in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg De complete collectie vindt U bij HAVENSTRAAT 8, bij de Markt Telefoon 2176, TERNEUZEN. Zie DAVO advertentie elders in dit blad. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEDEGEN VOORLICHTING OP VELERLEI GEBIED VEILING ROTTERDAM. 10 september. Eigenheimers groot 10-16, An dijvie 33-34. Spinazie 1 67—77, 2 2247. Bloemkool 1: 6 st. per bak 65111, 8 st. p. bak 6992, 10 st. p. bak 6071. 2 A: 6 st. per bak 55—91, 8 st. per bak 4849. Dubb. bonen 1 90140, 2 5080. Snijbonen 130220. Pronk bonen 70100. Stambonen 80130. Spitskool 3941. Kroten 19—22. Prei 25—33. Sjalotten 54-62. Komkommers 70-8)3 r#—35, 60-70 27—32. 50-60 22—28. Selderij 11—15. Peter selie 811. Uien 1219. Groene kool 2935. Rode kool 1019. Gele kool 1629. Oog meloenen 5184. Aananasmeloenen 52108. Suikermeloenen 96127. Frankenthalers 170 200. Black Alicante 200210. Golden Cham pion 200210. R. Claude d' Althan 3585. Reine Victoria 4294. Tomaten A extra 415 —425, A 1 365—380, B 1 370—380, C 1 390, CC 1 230. alles per bak. James Grieve 1AA 40—56, 1 A 39—65, 1 B 41—53, 1 C 34—51. Zigeunerinnen 1 AA 1823, 1 A 1624, 1 B 14—20, 1 C 11—16. Benoni 1 AA 64—79, 1 A 57—69. 1 B 47—52, 1 C 21—36. Tydeman's Early W, 1 AA 70—76. 1 A 68—74, 1 B 57—63. 1 C 2934. Manks Codlin 1 AA 2230. 1 A 21—27, 1 B 13—25. 1 C 16—22. Clapps Favourite 1 AA 4450, 1 A 4549, 1 B 42—46, 1 C 35—38. VEILING STAVENISSE. 11 september. Bintjes gew. 10.0010.50, bon ken 15, drielingen 7.10. Eigenheimers 12 12.80. Aanvoer 1200 kisten. VEILING THOLEN. 11 september. Doré gewoon 19.40. Koopmans Blauwe 9.80. Bintjes bonken 15.10, gewone 8.0910.40. Witte Eigenheimers 1113.80. Aan voer 1800 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 11 september. Appels: James Grieve 1 85-90 30, 80-85 30—32, 75-80 32—33, 70-75 33—34, 65-70 32, 2 85-90 25—29, 80-85 29, 75-80 26—33, 70-75 28—32, 65-70 27—30, 2D 25—29, 3 grof 2226, 3 fijn 1821, kroet 5'11. Tydeman E.W. E 85-90 66, 80-85 71, 75-80 72, 70-75 73, 65-70 60, 60-65 43, 2 85-90 58, 80-35 63, 75-80 67, 70-75 68, 65-70 59, 60-65 46. 3 grof 48—51, 3 fijn 1730, kroet 16-28. Manks Codlin 1 75-80 20, 70-75 20, 65-70 16, 60-65 14, 2 75-80 16, 70-75 17, 65-70 14, 60-65 13, 2D 10, 3 grof 12, 3 fijn 8, kroet 7. Benoni 1 70-75 64, 65-70 58, 60-65 48, 55-60 32, 2D 18. Peren 2 85-90 64, 80-85 66, 75-80 71, 70-75 72, 3 grof 50. kroet 2022. Pruimen: Reine Vic. 1 5268, 2 12 52. Reine Claude d'Althan 1 73, 2 52. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 september. Andijvie 1632. Bloemkool 12104. Spitskool 2436. Rode kool 4—15. Witte kool 714. Sav. kool 1226. Spercie- bonen 40—116. Staakprinsessen 80162. Snij bonen 40138. Waspeen 3058. Bospeen 22 32. Prei 1826. Sla 1240. Aardappelen 5 15. Uien 1018. Meloen 30118. Tomaten 2555. James Grieve 30—52. Clapps 4055. Triomphe de Vienne 6082. Pruimen 30—90. VEILING KAPELLE. 11 september. Br. Lebrun 1 75 37, 65 41.60, 55 38, 2 65 41, 55 38, 2D 23, grof 26, fijn 16. James Grieve 1 85 31, 80 3039, 75 31.80 33.60, 70 33.50—35.90, 65 31.50—32.70, 2 85 28, 80 30, 75 29 70 28—31, 65 28, 2D 60 27. 2D 55 25, grof 25, fijn 1623. Manks Codlin 1 75 1, 70 20, 65 17, 60 14—15, 2 75 27, 65 16, 60 13, 2D 13, grof 12, fijn 12. Zigeunerin 1 80 14, 75 15—27, 70 16, 65 14, 2 80 12—13, 75 11—12, 70 11—12, 65 6—10, 2D 6)4, grof 7, fijn 6. Earley Vict. 2 70 26, 60 18, 2D 8, grof 14, fijn 712- Keswiek 2D 8, grof 14, fijn 7J2. Bonne Chret. Williams 1 65 3941, 55 36, grof 21, fijn 16. Br. d'Amanlis 1 70 34, 65 35, 60 32, 2 60 29, 2D 26, grof 26, fijn 16. Br. de Me rode 1 70 40, 65 38, 60 29, 2D 26, grof 27. fijn 1518. Clapps Fav. 1 75 48, 70 48. 65 47, 60 46, 55 42. 2 70 45. 65 42, 55 38, 2D 34, grof 37, fijn 30. Triomphe de Vienne 1 80 74—76, 75 19, 70 79. 2 80 65, 75 66, 70 69, grof 52, fijn 44. Sig. d'Esperen 1 60 6064, 55 56, 50 43, grof 3437. Perzikappe] fijn 5. James Grieve Lired 1 80 3241, 75 3340, 70 32—35, 65 27—28, 2 80 30, 75 32, 70 25. Asumptha 1 70 42, 65 40, 60 37—39. Tydeman E.W. 1 75 60, 70 56, 65 49—51, 60 40. Dr. Julis Q. 1 75 46, 65 3943. Rode Bonne Chret. W. 1 65 28, 55 17, 2 65 22, 60 16. Précoce de Trév. 2 50 27, 60 31. Jutten 1 55 100, 2 50 78. Voorverkoop Jac. Lebel onges. 16.1016.20. Transp. de Cronsels 16—18.50. Kroetappelen gepi. 7, val 514- Rode bessen per kg 2 39. Kasperziken per stuk 720. BI. druiven per kg 1 152184. Pruimen bloc: R. Victoria 2 31. 3 1014, fa briek doordr. Pruimen: R. Victoria 1 63—91, 2 2947, grof 3672. B de Louvain 1 44, 2 22—25, grof 37, fabriek 7—14. R. Cl. d'Althan 1 81—104, 2 3561, grof 5699, fabriek 2143. Jefferson 1 63—76, 2 19—32, grof 49—57. fabriek 12—26. Kirkes grof 100. Abrikoospruim 1 44—60, 2 1823, grof 3345, fabriek 618. Doyenne 1 54. Warwick 1 6072, 2 24, grof 35. Cata- lonie 1 32, 2 18, fabriek 8. Aardappelen bonken 16, 1 911, 2 S—10. Groenten: Andijvie 35—38. Rode kool 12—21. Prei 32. Bloemkool 75—85. Uien 944. Kom kommers 23. Pronkbonen 6988. Tomaten per kg 25—55. Waspeen 10. Kassnijbonen 145. Dubb. prins, bonen 1 126—148, 2 63—86, 3 31—50. VEILING MIDDELBURG. 11 september. Aardappelen. Bintje bonken 812, grote 611, drielingen 2. Eerstelingen bonken 14, grote 1214, drielingen 7. Fruit: Tomaten Al 262, A2 243, BI 279, B2 259, Cl 221, C2 191. Perziken 1019. Druiven 167211. Bramen 1930. Pruimen: R. Cl. d'Althan 30—106. R. Cl. Verte 33—54. Reine Victoria 1181. Meloenen: Net 1865. Ogen 47. Oranje ananas 3080. Appels: James Grieve 80-85 32—39, 75-80 3748, 70-75 27 50, 65-70 25—44, 60-65 27, 2D 20—28, 3 grof 16—36, 3 fijn 10—27. Manks Codlin 75-30 32, 70-75 17—28, 65-70 22—26, 60-65 16—23. 2D 1014, 3 fijn 17. Zigeunerin 85-op 11, 80-85 11—18, .75-80 12—13, 70-75 10—21, 65-70 10— 20, 2D 10, 3 grof 10, 3 fijn 10. Earley Victoria 70-75 17, 60-65 14—16, 3 grof 13. Peren: Clapps Fav. 75-80 50, 70-75 47, 65-70 46—47, 65-70 45—48, 55-60 32—44, 2D 2615, 3 grof 26—45, 3 fijn 16—30. Groenten: Andijvie 1 43, 2 39. Bloemkool 3 per kist 109—122, 4 per kist 97—104, 6 per kist 63—87, 8 per kist 41—68, 10 per kist 37. Rode kool 1425. Witte kool 514. Spits kool 1114. Dubb. bonen 81161. Stokprin- sessen 166—167. Snijbonen 97—128. Pronk bonen 6993. Sla 625. Kroten per kg 523, per bos 7—12. Uien 1115. Bospeen 2553. Prei A 1730. Spinazie 6566. Sav. kool 1 33, 2 23. Komkommers groen 60-75 2229, 50-60 19—21, 40-50 12—21, 35-40 13. Kom kommers krom per kg 11,19. Komkommers wit 60-75 15—17, 50-60 1518, 40-50 11. 35-40 1011. Krom per kg 10. Augurken A 113, B 102—109, C 4560, D 28. E 5. Breekpeen 4— 5. Postelein 57—70. Knolselderij per st. 11— 12. Nagekomen advertenties Heden werd plotseling van ons weggenomen ons lief dochtertje en zusje ANJA, in de aanvallige leef tijd van ruim 4 jaar. G. W. Sarink. J. J. Sarink- de Witte. Erik. Robert. Jolanda. O.- en W.-Souburg, 11 september 1963. Vlissingsestraat 107. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 13 september a.s. Vertrek Vlissingse straat 107 des voor middags 11 uur. Algemene kennisgeving. Heden is na een gedul dig gedragen lijden in Jezus ontslapen, onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader CORNELIS HENDRIK LOBBEZOO, op de leeftijd van 64 jaar. Souburg W. Lobbezoo- van Zweden. Ritthem: F. C. Meijers- Lobbezoo. P. Meijers. Vlissingen C. de Nooijer- Lobbezoo. J. de Nooijer. Grand Rapids (U.S.A.): C. A. Lobbezoo. D. Lobbezoo- Berwald. En kleinkinderen. Souburg, 11 september 1963. Van Teylingenstr. 33. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 13 september a.s., vertrek De Decke- restraat 1 des n.m. 2 u. Met leedwezen geven wij kennis dat in volle zekerheid des geloofs van ons is heengegaan ons geacht bestuurslid, de heer CORNELIS HENDRIK LOBBEZOO. Het bestuur der Evangelisatiekring Middelburg - Souburg - Vlissingen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een angdurig doch geduldig gedragen lijden, gesterkt foor de Genademiddelen der H. Kerk, mijn dier- oare man, onze vader, behuwd- en grootvader, ie heer HENRICUS PETRUS CHRISTIANUS VAN DER VLEUTEN oud-directeur der Amsterdamsche Bank N.V. te Oostburg; oud-voorzitter der Ver. voor den geld en effectenhandel voor West Zeeuwsch-Vlaande ren. Lid van St.-Adelbert; echtgenoot van mevrouw Maria van Gaaien; geboren te Etten, 21 septem ber 1897, en overleden in het ziekenhuis te Oost- ourg op 11 september 1963. Wij bevelen de ziel van de dierbare in uw gebeden aan. Oostburg: M. van der Vleuten-van Gaaien cange Ruige Weide: F. Albregts-van der Vleuten R. Albregts en kinderen enlo .'urnhout: F. Groosman-van der Vleuten H. Groosman Chr. van der Vleuten A. van der Vleuten-van Morrelgen en kinderen A. Dusardijn-van der Vleuten W. Dusarduijn en kinderen )hannesburg (Z.-Afrika) H. Cattaert-van der Vleuten H. Cattaert en kinderen ijmegen: A. van der Vleuten Iet Kamps )e plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op iaterdag 14 september a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg Rozenkransgebed vrijdagavond om 7.00 uur in voornoemde kerk. Zij die geen kennisgeving van overlijden hebben ontvangen gelieven deze als zodanig te beschou wen. Oostburg, 11 september 1963. Zuidzandsestraat 54.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 27