Druiven eten met RUDI CARRELL WAARDERING VAN FRUITCORSISTEN Belangstelling uit heel Zeeland IN SPIEGEL Louisse Goes N.V. Louisse Middelburg N.V. STOFFENCORSO Groot is ook ieder jaar de corsobe- langstelline vanuit Noord-Beve land. De landbouwer C. J. J- van Arenthals uit Kortgene vertolkte ze ker veler gevoelens, toen hij ons zei: „Wanneer we even kunnen, gaan we Het is ieder jaar weer zeer interes sant. Wat de laatste iaren netreft is het alleen maar jammer, dat de op tocht 's avonds niet meer op de Grote Markt komt. waar 1e ze zo eens rus tig kon bekiiken. Dat was eigenlijk iets gezelliger". MET EEN STALEN" gezicht heeft hij het verteld, Rudi Carrell. Voor zover dat tenminste van „staal" kon zijn. „Ik heb ook nog in het fruit gezeten. Aardbeien geplukt". Fruitfee Kitty Claeys en haar hofdames Nelleke Koster en Marleen de Jongh keken hem stom verwonderd aan. Eén ogenblikje maar. Want toen kwam het hoge woord eruit: „Maar niet langer dan één dag. Toen had ik een zakcentje ver diend en was ik tegelijk gebroken Nee, druiven eten met het charmante Zeeuwse trio ging Rudi Carrell beter af. Met de meisjes, die in hun huldiging een sprookje kwamen waar maken. „LACHEN kort gezegd O.K. In het DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1963 provinciale zeeuwse courant Qp verzoek van het drietal was hij eventjes in de studio van „Televizier" te Amster dam binnengewipt. Televisie-figuur nummer één. En daar heeft hij van de sappige hulde meteen een plezierige show gemaakt. Van een paar minuutjes maar. Dat ging met vaart en flair. Aantrekkelijkheden, die de kijkers hebben geïnspireerd om Carrell in de ant woorden van de enquête naar de eerste plaats omhoog te drukken. Onmiddellijk peuterde hij het plastic vllesje los van het fruitbakje, dat de Zeeuwse meisjes hem in handen hadden gestopt. En werkelijk: de druiven waren zoet! Misschien zit er een grapje in, moet Rudi Carrell hebben gedacht. Voor de volgende show. Misschien een ideetje. Er kwam zo'n onde finieerbaar lachje om zijn mond, toen hij zich voor de fotograaf liet bedelven onder de meisjes uit het Bevelandse fruitgebied. Of die fruitschaal nu eigenlijk niet mee moest naar zijn huis in Loosdrecht? Fruitfee Kitty Claeys gaf de man van de zo „ingeslagen" televisie-shows uit het afgelopen seizoen maar een voorzichtige wenk, toen ze gevieren van de appelen en de peren, van de pruimen en de perziken zaten te smullen Rudi Carrell zat niet om een antwoord verlegen. „Als ie op is, kom ik gewoon terug Want wie mocht denken dat deze populaire tele visiefiguur met zijn schrale postuur Zeeland be schouwt als een onbekende verte heeft het mis. Hij heeft er niet alleen zijn „fans" zitten, maar in zijn geheugen prentten zich Ook de plezierigste herin neringen. Ik heb in Zeeland kunnen lachenHet klinkt een beetje banaal als hij dit de fruitfee en haar hofdames toevertrouwt. Maar voor Rudi Carrell is dit toch ongeveer de „barometer" voor een streek. „Als ik ergens heb gelachen, werkelijk onbedaarlijk gelachen, dan vergeet ik dat niet meer. In Goes en in Breskens bij de visserijfeesten is dat gebeurd. In Zierikzee bij voetballer Piet Kraak in zijn hotel destijds" Nu denkt D natuurlijk dadelijk: „Dat ver haaltje heeft Rudi Carrell maar „voor de show" opgedist. Om die fruitfee en haar hofdames een plezier te doen". Toch heeft hij de meisjes nog een plausibele verklaring voor zijn „lach-theorie" in het oor gefluisterd. „Ben je in Zeeland voor een optreden, dan moet je er blijven slapen. Dan spring je niet onmiddellijk na de show in een auto om op huis aan te spurten. •Juist na afloop leer je de mensen kennen. Leuke lui. Om nog eens waf na te bomen. Dan voel je je pas echl artiest, als het gekkenwerk wordt om dezelfde avond nog naar huis te gaan De top-artiest van het kijk-opinie-onderzoek filo sofeerde nog even door met fruitfee Kitty en haar gevolg over zijn „uitstapje" naar Zeeland van enkele jaren geleden. De meisjes hadden hem op de praatstoel gezet over de eerste jaren van zijn beroepscarrière in de showwereld. En Carrell van zijn kant liet zich uitgebreid voorlichten over de festiviteiten tijdens de komende fruitweek in Goes. Hij beloofde te komen kijken, wanneer nog ergens een gaatje in zijn programma zou zitten. Want hij wil best nog eens druiven eten met een fruitfee Het werd een vrolijke ontmoeting daar in Amster dam. En toen het Zeeuwse drietal zich eenmaal van zijn opdracht had gekweten, bleek dat ieder van hen ook graag een verzameling van foto's met hand tekeningen van populaire figuren aanlegt. Kitty Claeys hoefde maar eventjes vriendelijk te lachen of de foto's van Rudi Carrell lachend in een ovale spiegel vlogen al uit zijn binnenzak. De pen kwam voor de dag en even stond hij daar, zoals duizenden „fans" deze populaire televisie showman al persoonlijk tegenover zich hebben ge vonden De bel aan zijn huis in Oud-Loosdrecht staat niet stil Fruitfee Kitty en haar hofdames hebben het hem op de man af gevraagd.. Maar echt, voorlopig zal Rudi Carrell niet op het scherm verschijnen. „Ik ga eerst eens twee jaar wat anders doen", heeft hij het Zeeuwse fruitgezelschap bij zijn huldiging verteld. Rudi Carrell gaat nieuwe ideeën opdoen. „Ik wil veel lezen en schrijven. Ik wil met veel gekke mensen omgaan. Veel leuke digen bekijken..." Na een vermoeiend jaartje met een serie shows, een jaartje van steeds maar opnieuw repeteren „er waren dagen bij, dat ik geen stap buiten het repe titielokaal zette" wil Rudi Carrell eerst wel eens wat „opfrissen". Niet dat hij al zijn kruit heeft verschoten, beslist niet. Dat heeft hij de Zeeuwse fruitfee en haar „secondanten" duidelijk genoeg laten merken. „We brachten de show steeds tegen een vast decor. Daaraan was je een beetje gebonden. En dus zijn er genoeg gekke invallen overgebleven om verder uit te werken. Het gaat vooral om gekke stunts". Welnu, ze zijn weer „in de maak" bij Rudi Car rell. Maar het zal nog wel even duren, eer hij er op de televisie mee voor de dag komt. Namens vele kijkers in Zeeland hebben de fruit-ambassa- drices duidelijk laten blijken, dat men hem daar graag terugziet Rudi Carrell, de winnaar van een songfestival, de „kranteman" uit de oude Bonte Dinsdagavondtrein, de artiest van Week End Show en ten slotte de man van een eigen show. Hoe ze zijn aangeslagen in het afgelopen seizoen dat hebben de kijkers bij het opinie-onderzoek duidelijk genoeg verteld. En daar mee hebben ze eigenlijk tegelijk de vraag gesteld: „Wanneer komt hij weer terug?" (Advertentie) 993 cc, 4-cilinder, 47 PK, 120 kmfuur. Olieverversen om de 5000 km. Geen smeerpunten. 4 comfortabele zitplaatsen, extra grote kofferruimte. Ruim uitzicht. Dealer voor Zuid- en Noord-Beveland: Westwal 25 Telefoon 01100-6210 Dealer voor Walcheren: Gortstraat 60-62 Telefoon 01180-2146 plezier is om er heen te gaan. Hjj sprak zelfs van een „Feestelijk dagje uit" De heer Van Arenthals onderstreept daarbij ook het streekbelang voor Noord-Beveland. Want ook daar komt de fruiteelt langzaam van de grond en zo kunnen de jaarlijkse fruitfeesten zeker een stimulans zijn. En trouwens, zou al dat fruit ook een n-pnii rroprl Hqpn "Maarmate de reputatie van het Goese fruitcorso steeg is ook de belangstelling voor dit kleurige evenement toegeno men. Groter werden de scharen óóóóóh-roepers langs de trot toirs, als de met ooft volgespij- kerde praalwagens, al dan niet voorzien van lieftallige jongeda mes, langzaam en indrukwek kend voorbijgleden. Voor vele corsoliefhebbers een evenement van de eerste orde. Er zijn fruitcorsokijkers die zeggen niet meer naar de Zun- dertse bloemen te gaan, omdat Zeeland nu op eigen bodem al meer dan genoeg corsoplezier te bieden heeft. En dat slaat dan natuurlijk op het Goese frait- corso, waarop men jaarlijks al in augustus middels lachende appeltjes wordt attent gemaakt. Want niet alleen uit Goes en truit- omstreken komen de corsokijkers. Ze komen zelfs uit heel Zeeland. Vooral natuurlijk wanneer die corsokijkers als supporters de praalwagen uit éigen gewest omstuwen. Zoals dat hel geval is met de praalwagen uit de Schouw- se Westhoek, die ieder jaar weer zul ke opmerkelijke resultaten in de eindbeoordeling weet te boeken. Na tuurlijk sleept zo'n praalwagen de nodige Schouwen en Duivelanders achter zich aan. Per extra boot zelfs. Zo groot is de belangstelling van Noord-Zeeland. Advertentie Fruitcorso in Goes Permanente expositie van de stoffeninode 1963-1964 Nieuwe mantel- en japonstoffen Nieuwe modetinten Nieuwe Burda- en Vogoe knippatronen MIDDEN IN DE MODE '63-'64 met -GOES, LANGE KERKSTRAAT 44 TERNEUZEN, NIEUWSTRAAT6.8 w. zwemer neerd worden. Namelijk: fietsen. Als het maar goed weer is, dan gaan de heer en mevrouw Zwemer samen ge zellig per fiets, via Breskens en Vlis- singen naar Goes. Naar het corso! „We hebben het corso a. enkele ma len gezien. Het is altijd een fijn dag je". oordeelt de heer Zwemer En over dat fietsen doet hij erg luchtig: „Een behoorlijke fietstocht, maar voor ons betekent dat niets. Wij fiet sen zoveel Soms, als het een mooie dag is pakken we de fietsen en rijden we van hier naar Terneuzen of naar Perkpolder Dan nemen we de boot en rijden we over Goes. Middelburg en Vlissingen weer naar huis" Een soort ronde van Zeeland dus die ze ker voldoende training geeft voor corsobezoek vanuit Oostburg per fiets. Het echtpaar Zwemer verheugt zich vervolgens over het feit, dat naar hun smaak het Goese corso jaarlijks beter wordt. Kortom: „Zéker de moeite waard!" FRANZ JOZEF Het Schouwse geluid vingen wij op uit de mond van de heer C. J. Boot. Enf wanneer we er meteen bij melden dat de heer Boot uit Burgh C. j. boot zelf fruitkweker en actief medewer ker aan de Schouwse praalwagen is, wordt zijn grote belangs'ciling voor het Goese corso al zonder meer dui delijk. En mochten er corsobezoekers van vorig jaar zijn die nog niet pre cies weten wie de heer Boot is? Wel. ais U vorig jaar de Schouwse praal wagen goed hebt bekeken, hebt U er zonder twijfel keizer Franz Jozef bo venop zien zitten. Nou, dat was de heer Boot. En zo was de heer Boot bij de corso s van de laatste jaren altijd zeer nauw betrokken. Geen wonder dat we hier dan ook met een man te maken heb ben, die vol corso-enthouiasme zit. „Het is een prachtig mooi evenement, eigenlijk is het jammer dat we het niet vroeger in het seizoen kunnen houden- Dan zouden we nóg meer be langstellenden trekken. Voor het fruit is deze manifestatie natuurlijk een prachtige en grote reclame en voor ons hier in de Westhoek is hel een leuk dagje uit. En vol spanning na tuurlijk. want tot nu toe hebben we iedere keer de op een na hoogste plaats kunnen bezetten Telkens kwa men we nét niet aan de hoogste on derscheiding toe Het is voor ons een spannende race naar de top en met veel verwachtingen". Dat is dus het wedstrijdelement van de West hoekers, maar het is heus niet de enige reden dat ze naar het corso gaan Men maakt er een extra feestelijke dag van en de belangstel ling van het hele eiland, van WesLen- schouwen tot Bruinisse is groot. Dat is vooral te merken op de extra boot, die na afloop van de corsofes'ivitei- ten van Kats naar Zierikzee terug vaart En niet alleen aan de drukte... STIMULANS Als het maar enigszins kan ga ik er naar toe". Inderdaad, bur gemeester P. J. Dominions be hoort ook tot de enthous-'aste fruit- corsisten. En met een bijzondere be doeling. „Want", zo stelt hij, „er zijn nog niet zoveel fruitkwekers in lïors- sele en omgeving. De Goese fruitma- nifestatie is een grote stimulans voor hen. Bovendien, we hebben een praal wagen uit de buurt. Daar wordt werk van gemaakt. Het kweken van fruit kan op deze manier goed gesti muleerd worden". En wat het corso betreft is burge meester Dominïcus vol lof: „Een bij zondere optocht- Echt iets moois!" Op de Zeeuwse evenementenlijst staat de Goese praalstoet voor de burge meester van Borssele dan ook hoog genoteerd. „Dat moeteh ze zien vol te houden", meent hij, „want op die ma nier krijgt het Zeeuwse fruit een steeds grotere bekendheid. En boven dien, men gaat er met veel plezier naar toe, want 's avonds zijn ei toch ook nog een heleboel leuke onderde- lep van HP fpsFivHpitpn" p. j. dominïcus PRACHTIG FIGUUR. Onder de Thoolse belangstellenden voor de Goese fruitfestivite'ten mag zich de heer J. van Elsacker van de Thoolse Nutsspaarbank, met zijn echtgenote, een geregeld bezoeker j. van elsacker noemen. „Wat daar gepresteerd wordt is leuk en mooi. Goes slaat er een prachtig figuur mee", vindt hij. Voor de heer en mevrouw Van El sacker gelden enkele motieven om het jaarlijkse fruitcorso bij te wonen. Ten eerste: „Ik ben een liefhebber van eorso's" en ten tweede: „Je wilt er wel eens uit". Maar voor de heer Van Elsacker komt er ook bij dat zijns inziens het Thoolse land ook in opkomst is. Er komt meer belangstelling voor fruit en fruitteelt, zoals die ook voor bloe men te constateren is. Ook voor de heer Van Elsacker weegt het argument van de stimu lans. van de propaganda zwaar, waarbij hij de eigen streek dus m het achterhoofd houdt. En naar zijn mening verbetert het peil van dé Goese corso's duidelijk. „De rivaliteit tussen de groepen van de praalwagens onderling werkt gun stig. Het corso is in ieder geval de moeite van het tochtje waard!" VEEL BELANGSTELLING Verder heeft de heer Van Arenthals niets op het corso aan te merken. In tegendeel. Ook hij is het er over eens dat het peil verbetert en dat het een Ook andere motieven, naast corso- pret zonder meer, zorgen voor be zoek van buiten Goes en fruitland. Het fruitland van Kapelle en omstre ken, wel te verstaan, want Zeeland heeft nog meer fruitgebieden. Ge biedjes, misschien, want zo omvang rijk als dat rond het centrum Kapel- le-Biezelinge zijn ze niet. Maar kwe kers en telers met echte fruit-harten zijn er wel en onder hen zijn et heel wat. die de manifestatie van wat dus ook hun produkt is, graag willen bij wonen en beleven. Ten slotte staan en vallen de fruit feesten niet met het corso alleen. Voor de echte fruitfeestneuzen is er, vooral in de avonduren, nog heel wat leuks te beleven in de Ganzestad en zo is alles bij elkaar, die grote hoe veelheid van duizenden belangstellen den, best te verklaren. Uit heel Zeeland (en van daarbuiten) komen de belangstellenden dus naar het corso kijken, komen ze de fruit feesten meemaken. Ieder heeft zo zijn eigen redenen om er ieder (of bijna ieder) jaar weer op uit te trekken. En een ieder geniet van de festiviteiten op zijn manier. We laten In dit artikel dan ook graag enkele mensen uit verschillende delen van Zeeland aan het woord, die tn het kort vertellen waarom zij geregelde bezoekers van het Goese corso zijn, hoe ze een en ander waarderen en om welke redenen zij aan deze Zeeuwse manifestatie een bijzondere waarde hechten. MET DE FIETS Prachtig om te zien en alle jaren wat anders" is kort en bondig de volledige motivering van de Oostburgse bouwvakker (en P.Z.C.- agentW. Zwemer. We moeten voor opstellen dat de heer Zwemer een groot liefhebber van corso's is. Daar om laat hij het Goese festijn niet zon der meer voorbijgaan. Maar de heer en mevrouw Zwemer hebben nóg een grote liefhebberij en die kan met een corsohezoek voortreffelijk gecombi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17