FRUIT- WEEK '63 Traditiegetrouw hebben fruitfee en hofdames een trip gemaakt op uitnodiging van de P.Z.C. Deze maal waren het fee Kitty Claeys plus hofdames Marleen de Jongh en Nelleke Koster. Doel van de reis waren Joop Doderer, alias Swie- bertje, in Rotterdam en Rudy Carrell in Amsterdam, want beide heren zijn vol gens de enquête van het weekblad Tele vizier de populairste televisiesterren van het moment. Voorts hebben we enkele Zeeuwen van buiten Goes en omstre ken gevraagd naar hun meningen over het fruitcorso. Deze fruitcorsisten staken hun waardering niet onder stoelen of banken. De Goese Middenstandscentrale heeft een expositie Recreatie en Ontspanning (Recron) ingericht, met onder meer als attracties werkstukken van de Belgische zandtapijtkunstenaar Roger de Boeck en van Goese miniatuurspoor hobbyisten. Aanstaande zaterdag gaan de tippelaars van de inmiddels ook al traditionele VW-PZC-wandel tocht van start en tenslotte kunt U meedoen aan een grote prijsvraag ter gelegenheid van de fruitfestiviteiten. Over dit alles wordt in dit extra nummer uitvoerig bericht PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT rgen in Goes langs de hoofdroute nu alweer is aan de lichtmasten met de uitnodiging: le zaterdag in september." Bijna is het zo ver. Aanstaande zaterdag doet voor de negende maal een Fruitfee met twee hofdames haar intrede in de stad. Een week later - op 21 sep tember - zal zij in feestkleed het middelpunt zijn van de corso-stoet, die dan op de weg komt. Duizenden kijkers zullen zich langs het par cours weer van een plaatsje verzekeren om het evenement-van-het- jaar te zien voorbijtrekken. In de boomgaarden op de Bevelanden hangt het fruit blozend aan de bomen. Voor de kwekers is de drukke tijd aangebroken. In de veilin gen vliegt de wijzer van de grote afmijn klok heen en weer. En al zijn de resultaten dit jaar - als gevolg van de natte zomer - wat minder dan normaal: het nieuwe fruitseizoen geeft handen vol werk. De Zeeuwse vruchten prijken op menige tafel. De oogst wordt binnengehaald. En hij inspireert. Sedert 1955 is dat in Goes het sein voor hél bej> feest. Vrolijke lichtjes zullen in de straten poor eqn ui ring zorgen. De Goese middenstan dscentrqle haakt op de intocht van de fruitfee en het luisterrijke corso in met een dlcKte reeks van attrac ties. Dag voor dag zal de Grote Markt daarvoor de etalage" zijn. In deze extra editie van de Provinciale Zeeuwse Courant is veel we tenswaardig over de Fruitweek-1963 in Goes te vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13