Opschuiving zwaaikom in havenkanaal Goes VERKOUOHEIO coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex het unieke 2-laagstablet AGENDA Klank- en lichtspel te Middelburg 5204 bezoekers WALCHEREN Diplomazwemmen van Vlissingse Zwemclub SENSATIONELE PRIJSVERLAGING —13 ANTONONI'S ZERE EENZAAMHEID TEGEN HAMERS ENGELSE HUMOR RAAD ARNEMUIDEN BESLOOT TOT UITBREIDING SPORTTERREIN MARKTBERICHTEN B. EN W. ADVISEREN RAAD verdrijft verkoudheid radicaal een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij Tweemaal thriller uit Frankrijk en uit Spanje «NDFRHOIIDSWERPN AAN OEVER VFRDPD'GING VAN KANAAL 7ll'n REVEIAND Aanschaffing nieuwe sneeuwschuiver en een motorcarrier GebreWie Sneeuwploeg AANWINSTEN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK ZEELAND Diamanten bruiloft feesteliik gevierd WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Comervpr'mgs- verordent* «yinhflMI De zwaaikom In het havenkanaal van Goes krijgt een andere situe ring, wanneer tenminste de raad akkoord gaat met het plan, dat b. en w. hem voor de volgende week woensdag te honden vergadering heeft voorgelegd. De kom zou nu moeten worden gegraven ten noor den van de geprojecteerde brug over het kanaal Goes Goese Sas, nodig voor aanleg van de weste lijke ontsluitingsweg met de spoor lijn naar het havenindustrïeter- rein. Twee jaar geleden besloot de raad de zwaaikom aan te leggen bij de jachthaven. Bij het nader uitwerken van het plan daartoe is gebleken dat er ernstige bezwaren verbonden zijn aan het zwaaien van schepen juist ten zuiden van de geprojecteerde brug. De schepen zouden dan namelijk steeds tweemaal de brug moeten passeren en bovendien wordt be schadiging van deze te bouwer brug ten gevolge van het zwaaien niet uit gesloten geacht. In overleg met het advies- en ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer is gezocht naar een andere geschikte plaats, waar deze zwaaikom zonder bui tensporige kosten voor grondver werving zon kunnen worden aange legd. B en w menen deze plaats te hebben gevonden ten noorden van de brug, bij de zogenaamde meestoot. Voor de realisering hiervan is het nood zakelijk dat de gemeente Gues de be schikking krijgt over het huis met schuur en erf van de erven W Behage aan de Albert Joachimkade Met de eigenaren hebben b en w overeenstem ming bereikt over de aankoop Op de agenda komt verder voor een voorstel tot het vaststellen van een zogenaam de conserverings- of bevriezingsveror dening voor de gehele bebouwde kom van Goes, met uitzondering van de ge deelten, waarvoor de voorschriften voor een uitbreidingsplan gelden. Zoals men weet is opdracht verleend om een basisplan voor de sanering van dit een basisplan voor de sanering van dit stadsdeel uit te werken, omdat geen voldoende uitgewerkte stedebouwkundi- ge maatregelen van toepassing zijn. Met het ontwerpen van dit plan zal geruime tijd gemoeid zijn Om in de overgangspe riode te kunnen tegengaan dat er iets gebeurt, wat de realisering van het ge heel in de weg kan staan achten b. en w. het gewenst een verordening vast te stellen op grond waarvan net zonder vergunning van het college verboden is wijziging te brengen in de huidige aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden. Y)rinr}p-nir\o pje „Verbouwing immers kan in vele ge vallen tot groot nadeel zijn voor bij voorbeeld het oorspronkelijk karakter van de Grote Markt, vooral waar aan het behoud van dit karakter waarde (Advertentie) Volgens de verordening zal het den zijn op "'al dan niet door a moet worden gehecht. Het vaststellen van een bcvriezings- of conserverings- verordening is een dringende eis en uit stel ervan zal de gemeente te zijnei tijd op hoge kosten komen te staan" zo schrijven b en w nog Er s nu zo'n verordening ontworpen Deze heeft ter visie gelegen. Van de gelegenheid om bezwaren te maken is geen gebruik ge maakt. verbo- afbraak ontstane open tererlnen bedrijfsgebou wen te stichten, deze terreinen als opslagplaats van oude materialen te gebruiken en bestaande panden tot bedrijfsgebouwen in te richten of als zodanig ie gebruiken. De rechten ten aanzien van de bestaande bedrijfsge bouwen worden door een overgangsbe paling gewaarborgd, zolang deze gebou wen niet geheel worden vernieuwd of veranderd dan wel belangrijk worden uitgebreid. „Valckeslot 11 B. en w. doen de raad ook een voor stel toekomen om voorbereidingen te treffer, voor de vaststelling van een uit breidingsplan „Valckeslot II". nu is voorgesteld om een verzoek te doen tot wijziging van de grenzen van de ge meente Goes en Kloetinge. Dit om te voorkomen dat door particuliere bouw activiteiten het toekomstige plan wordt doorkruist Aangezien nog een deel van het gebied voor het toekomstige uitbrei dingsplan binnen Goese grenzen ligt ge ven b en w de raad in overweging te bepalen, dat hiervoor een uitbreidings plan wordt voorbereid Voor zover het bij de stadsuitbreiding betrokken ge bied binnen de grenzen van Kloetinge ligt zullen b. en w. zich verstaan met het Kloetingse college om een soortge lijk besluit te verkrijgen. Het klank- en lichtspel in de Abdij te Middelburg, dat vorige week vrijdag de laatste voorstelling van het seizoen be leefde, heeft ook dit jaar weer sterk de aandacht van de in de provinciale hoofdstad verblijvende toer'sten getrok ken. Het aantal belangstellenden bleef vrijwel hetzelfde. Dit seizoen werden er 5204 bezoekers genoteerd. Vorig jaar waren dat er 5274. Voor het eerst is dit jaar op prettige wijze samengewerkt met de Nederland- sche Spoorwegen, die achtdaagse reizen uitschreef naar Zeeland In het program ma was voor de donderdagavond een hezoek aan het klank- en lichtspel vast gelegd, waarvan de deelnemers aan de reizen een druk gebruik maakten Ook bij deze „spoorreizen" is gebleken, dat het spel van stemmen, muziek en licht, waarin de historie van het eeuwenoude bouwwerk herleeft, als ..avondattractie" zeer belangrijk is Op de woensdag-, donderdag- en vrijdagavonden die lig gen tussen de 5e juni en de 6e septem ber zijn er totaal 66 voorstellingen ge weest. Het drukst was het op de 25e lull, toen men tijdens twee rondgangen 269 bezoekers telde Daarna bleef de belangstelling groot, tot omstreeks half augustus, toen er een geleidelh'ke dalmg van het aantal bezoekers viel on te mer ken. Hei bestuur van de Stichting Ver lichting Middelburg heeft ook ttidens deze voorstell'ngenreeks van verschil lende ziiden waardering mogen ontvan gen voor het snel Het bliikt dat de be zoekers zeer geïmponeerd ziin door deze attractieve wijze van rondleiden door de Abdij. V» p p Ir cïm 111n worlcf vil rl De schaakvereniging „Middelburg" or ganiseert op 20 september aanstaande in hotel ,Pax" een grote simultaan- wedstrijd Simultaan speler is de heer C. M. Jansen kampioen van Zeeland. De wedstrijd begint om 19.30 uur. V LISSIN GEN Onderlinge wedstrijd H engelsportvereniging Vlissingen Dezer dagen hield de hengelsportvereni ging Vlissingen haar zevende onderlinge wedstrijd aan de zeewering bij hotel Delta te Vlissingen. Het aantal deelne mers bedroeg 49. Het gewicht van de bovenmaatse vissen bedroeg 1,15 kg. Het aantal bovenmaatse vissen bedroeg 14, van de ondermaatse werden er 91 ge vangen. De uitslag luidt: 1. P. Loekemeijer 10 stuks, 470 pt.; 2. J. van Geersdaele 4 st., 175 pt.; 3. mevr. Rouw 5 st., 150 pt.; 4. K. van Taten- hove 6 st., 140 pt.; 5. F. Kramp 3 st., 135 pt.; 6. M. Bergmans 3 st., 130 pt.; 7. J. Vogel 8 st., 120 pt.; 8. A. van Eek 2 st., 105 pt.; 9. A. Huibrechtse 1 st.. 90 pt.; 10. J. de Nooijer 1 st., 85 pt. Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (aeetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 7 sept.; Marianne van Fredeiksund. Coenraad-K van Hamina Riouw van Antwerpen. Odysseus van Ar changel. 8 sept.: Donau van Harlingen J. M. Ugland van Harlingen. Vlissingen vertrokken op 7 sept.: Coenraad- K naar Middelburg. Marianne naar Yerseke Margaret-Onsted naar Antwerpen. 8 sept.: Rudolf-J naar Boston. Riouw naar Ham burg. Odysseus naar Casablanca. Donau naar Antwerpen. 9 sept.: J. M. Ugland naar Zwarte zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 7 sept.: Appingedam van Vigo. Hunter van Rotterdam. Alge van Par. Kerkedijk van Rotterdam. Vanguard van Huil Betty-Anne- van Rotterdam. Ulysses van Amsterdam. Hoogland van Rotterdam-Sluiskil. 8 sept.: Afiena van zee. Korendijk van New York Aegir van Londen. Oranjefontein van Ham burg Alcor van Hamburg. Ammon van Ham burg Ganymedes van Bremen Myson van Parijs Congokust van Hamburg. 9 sept.: Nestor van Zanith Goote van Liverpool. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 7 sept.: Teun naar Rotterdam. Jell naar Lon- den-Gent Marcella naar Rouen Erebus naar Dublin. Tycha naar Londen. Solon naar Amsterdam Silvretta naar Kopenhagen Vlissingen aangekomen op 9-9: Jan-Ham van Antwerpen, Donau van Antwerpen, 10-9: Borculo van Karlstad. Afiena van Antwer pen. Vlissingen vertrokken op 10-9: Jan-Ham naar Sandarne, Borculo naar Middelburg. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 9-9- Asmidiske van Buenos Aires, Steven van Buenos Aires, Achilles van Rotterdam, 10-9: Labotas van Tanger, Martscal-Lopez van Do ver, Seawyf van Liverpool. Simonskerk van Marseille. Patria van Rotterdam, Heilo van Rotterdam, Meidoorn van Leixoes, Agnes van Londen. Eagle van Londen. Raket van Lon den, Ladon van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 9-9: Slamat naar Amsterdam, Ulysses naar Rot terdam, Ammon naar Rotterdam, Tbaletas naar Rotterdam. Oranjefontein naaT Amster dam. Nestor naar Rotterdam, Myson naar Helsingborg, Westereems naar New-Castle, Korendijk naar Rotterdam, 10-9- Ganymedes naar Rotterdam. Appingedam naar Rotter dam. Luctor naar Ipswich. Johannes naar Nantes. VANDAAG. Middelburg Electro Z.V U tilm Eclips. 19.30 uur. 18 1 Molenwater- Miniatuur Walcheren. 917 uur Kunstmuseum ex positie Reimond Kimpe. 16-18 uur en 20- 22 uur '1 l'retpunt tentoonstelling .Kin derfeesten' 1517 en 19—21 uur Van Benthem en lotting expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur Vlissingen Alhambra Schooi voor ttlnke Jongens. 8 uur. 14 Jaar Luxor: Een ge tuige moei verdwijnen ..I, 8 uur. 18 Jaar Goes - Grand Helden sterven long. 20 uur. 18 laar Museum Expositie Beveiandse voorwerpen 10—12. 1417 uur Prins van Oranje Bijeenkomst Chr Plattelands vrouwen. 14 uur Terneuzen - Luxor Les liaisons dangereu ses, 8 uur. 18 Jaar. Oostburg - Ledeltheater Hong-Kong affal re, 8 uur, 14 laar Zlerikzee Burgerweeshuls: Expositie Oude Meesters. 10—17 uur Herv Verenigings gebouw- Bijeenkomst Chr PlattPlande vrouwen. 20 uur Bergen np Zoom - Roxy West Side Story. 8 uur, 14 Jaar Luxor: Tederheid ln de nacht, 8 uur, 18 laar. De Vlissingse zwemclub heeft dezer da gen zwemexamens afgenomen. Voor di ploma I slaagden de meisjes: A. Bracke; I. Verdonk; J. Steinhauser; J. Boon; I. Meyer; M. Nieuwenhuize; M. Polder man; M. v. d. Ouw; J. v. d. Moolen; E. Verdonk; C. de Jonge; M. v. Doorn; J. Kuyk; J. de Bree; M de Korte; Z. Szy- manski; C. den Toonder; J. Wykhuys; F. Pikkaart; E. Plasse; E. Laport; S. Nagtegaal; N. v. Boven; A. Spermon; H. Fenijn; C. Joziasse; A. Wierstra; C. Verdonk; C. Stroo; L. Schinkel; M. v. Deutekom; E. Valckx; J. Mijnheere; A. v. d. Sande; L. Markusse; M. de Haas; N. Saaman; J. Westerweele; A. de Ko ning; C. Aneheman; S. Steyaert; M. Spermon; F. Slough; H. Louwerse; 1. de Kam; P. Jobse; M. de Wit; A. Bertram. Afgewezen 8, niet opgekomen 8. Diploma I. jongens: J. K. Meulmeester; A. Faes; C. de Haas; R. Saas; J. Baas; L. v. Hanegem; G. Veldkamp; J Butijn; A. Contant; K. Quast; K. v. Akkeren: L. Kooger: C. Coppoolse: A. Tax; R. Boeye; A. Bommeijé; R. Goosen: A. v. d. Zouwen; R. de Jong; W. Osterman; J. Vergouwe; P. de Nooyer; E. Moens; A. Jobse; J. v. Huizen; J. den Hollander; D. Stok; H. v. d. Ouw; D. Hekhuis; M Nagelkerke; K. v. d. Zouwen: P Wille boordse; I. Casanoff; M. Nelisse; R Bertram: G. Helleputte. Afgewezen 19. niet opgekomen T0. Diploma II, meisjes: A. Clarisse; H. v d. Moolen; J. Schreurs; E. Viergever; W Alewijnse; M. Bos; T. Quist; M. Nieu- wersteeg. Afgewezen 5, niet opgekomen 4. Diploma II, jongens: W. Hokken; R. Nagelkerke; A. Bruggeman: J. v. d. Rie; R. Mackintosh. Afgewezen 2, niet opgekomen 1. MIDDELBURG Eervol ontslag hoofdlandmeter Bij Koninklijk Besluit van 22 augustus is met ingang van 1 december 1963 aan de heer K Doekes, hoofdlandmeter van het kadaster te Middelburg, bureau van de landmeetkundige dienst, op zijn verzoek eervol ontslag uit rijksdienst verleend Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen- M. L. Klaassen—Bouwens, d. L. C J. KostersBaselier. z. J J. R. van Din- terenBerger d K. L. FeenstraFilius. d A D. Danker—Schouwenaar, z. Ondertrouwd- M P Ritter, 23 3. en M. L. Spuy, 23 3. J de Jonge, 28 J en J. A. Begthel, 29 j. F Salawane 21 i. en M. W. Jacobse, 21 j. J van Schaik 25 3 en A H. J. van Hal 20 J Getrouwd: J J de Bert en J. C. de Graauw H Osinga eri H. ter Stege. Overleden: M C. van der Wilt, 79 3-. wed. v T R van Rosevelt. F A. M. Guinee, 55 3-, e. VHM Speckens NIEUW EN ST.-JOOSLAND. Bevallen L. M T. SchotmanKlap, d. P DellebekeMeulmeester, d N. E Kodde Baas. d. Getrouwd: G C Maartense, 23 i en S Knuijt, 22 3- Ovcrleden P Pleijte, 70 3., e. v. J, de Klerk Officiële publikatie VLISSINGEN SPREEKUUR WETHOUDER OPENBARF WERKEN. De wethouder van openbare werken en volkshuisvesting van Vlissingen, houdt be den. woensdag 11 september, geen spreekuur VL1SSINGEJN. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op grond van de wrak- kenwet op 17 september 1963 om L4.00 uur goederen (schroot en een schroef) afkomstig van de in de Westersehelde gezonken sche pen Songa en Edward Dawson zullen wor den verkocht: dat een exemplaar van de verkoopvoorwaarden is te verkrijgen ten gemeentehuize, 2e afdeling, kamer 1 (tel 01184—3651. toestel 47). Vlissingen, 9 september 1963. 0 Advertentie) SKODA geheel compleet NU v.a. V - In ongewijzigde, uitvoering dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, iichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) 5250,- Octavia Super (47 pk) 54?fe,- Octavia TS (53 pk) 5W5,- Octavia Combi 6560,- 1202 Combi 9975,- 4990,— 5250,— 5555,— 6395,— 6795,— mm H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 DEALERS:Garage I. J. ADRIAANSEN. Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Garaqe C M G CAPPENDIJK Axelsestraaf 174 ferneuzen tel 203C Autobedrijf IJ. I. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk tel. 482 FILMS IN ZEELAND Er staan voor deze week een aantal goede films op het programma en als eerste daarvan noemen wij „Eclips" de befaamde rolprent van de Italiaanse re gisseur Michelangelo Antonioni die te zien is in Electro (Middelburg) Antonioni is een Kunstenaar, die beze ten is van de gedachte, welke ook een groot aantal moderne schrijvers bezig- loudt. te weten de gedachte, dat wer kelijk contact tussen twee mensen een onmogelijkheid is. Met dit probleem wor stelden ook de jongen en het meisje in „Eclips" Er is een barrière U3sen bei den, lie zij trachten te slechten, maar steeds weer nieuwe ontdekkingen en overwegingen wederzijds vertragen het sloopwerk Antonioni is geen optimistisch filmer. Zijn beelden scheppen eenzaamheid en dat wordt hem soms verweten Wat hij op het doek zet is echter van alle ro mantische franje ontdaan, eent en eer lijk. Of men zijn visie nu deelt of niet, voor zijn kunde moet men respect heb ben. Ln schrille tegenstelling met Antonio- ni's „Eclips" is de komedie van Ro bert Hamer, die in Alhambra (Vlis singen) wordt vertoond. „School voor flinke jongens' is een eent hecht Engels werkstuk, gefundeerd op de beroemde Britse humoi en geïnspi reerd op een aantal verhalen van de schrijver Stephen Potter. Alastair Sim speelt de rol van mister Pot ter, directeur van een „School voor Levenskunst" en Terry Thomas, een zeer bekende televisie-komiek, zien we in een van zijn arrogantste rol len, terwijl Ian Carmichael als zijn tegenpool de onhandige iongen uit hangt. In Alhambra (Vlissingen) voorts een dramatische speelfilm van Amerikaans fabrikaat, getiteld „Tussen nacht en morgen" waarin een medisch-ethisch probleem handig wordt gekoppeld aan een spannende rechtszaak en een ro mance. Richard Burton en Barbara Rush spelen de hoofdrollen. Spanning ook in „Een getuige moet verdwijnen" van de Fransman Edouard Molinaro Li no Ventura en Franco Fabrizzi zijn de hoofdvertolkers in dit prototype van de film noir, deze politiefilm van het zui verste water In Luxor (Vlissingen). De titel van de film, die dan nog ln ELECTRO (Middelburg) te zien is, lijkt veel op die van de vorige. ,De vrouw die verdwijnen moest" is bovendien ook een thriller echter niet van Franse maar van Spaanse makelij. Spannend. Ten slotte in GRAND (Goes) een oorlogsfilm „Helden sterven jong". in verband met de uitvoering van onder houdswerkzaamheden aan de oeververde diging van het Kanaal door Zuid-Beve land, zal de waterstand op dat kanaal worden verlaagd tol 0.60 m N A P., ge durende het tijdvak van 16 september 1963 tot 26 oktober 1963. of zoveel kor ter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn Daardoor zal de scheep vaart gedurende deze periode met meer dere zuiging rekening dienen te houden en het kanaal met de nodige waakzaam heid worden bevaren Radio-kerkdienst over Vrij Evangelische Kerk Het Convent van Kerken verzorgt aan staande zondagmiddag een radio-kerk dienst vanuit de Vrij Evangelische Kerk te Goes Daarin zal voorgaan de plaatse lijke predikant, ds. J Karelse De dienst begint om vijf uur en wordt uitgezon den over de zender Hilversum II (298 meter). KREDIET VAN 20.000 UITGETROKKEN De gemeenteraad van Arnemuiden heeft zijn fiat gegeven aan het voorste) van b. en w. betreffende de uitbreiding van het gemeentelijk sportterrein. Dat ge beurde tijdens een openbare vergade ring die onder voorzitterschap stond van burgemeester A. Hack. Met vijl stem men vóór en twee tegen besloot de raad voor deze uitbreiding met twee hecta re een totaal krediet van f 20.000 uit te trekken Burgemeester Hack had voorat dit punt nader toegelicht Hij zei onder meer, dat er volgens het college twee redenen zijn, die deze uitbreiding zo noodzake lijk maken." Allereerst om onze korf balclub uit een impasse te nelpen Het tweede motief is om de bloeiende voet balvereniging in Arnemuiden aan meer speelruimte te helpen. De onderhande lingen zijn een hele tijd gaande geweest Nu de plaatselijke ruilverkavelingscom missie de gelegenheid bood om gronden bij en rondom het huidige soortterrein te kopen had het college gemeend de ze mogelijkheid te moeten benutten Ook de meerderheid van de raad zag de noodzaak van de uitbreiding in De ne ren J Oreel (s.g.p.) en Joh van Belzen (s.g.p.) stemden om principiële redenen tegen Op de avonu van een van de weinige zomerse dagen van dit seizoen werd voorts besloten over te gaan tot de aankoop van een nieuwe sneeuwploeg. De oude voldoet niet meer aan de ge stelde eisen Het college dacht nu aan een nieuwe sneeuwschuiver, zoals die onder meer door de rijkswaterstaat wordt gebruikt Om te voorkomen dat vooral in de kern van het dorp, dus in de smalle straatjes de sneeuw bij het opruimen de huizen in zal worden geschoven, werd beslo ten df schuifbreedte van de machine op twee meter te stellen Voor de aan- schal van de sneeuwschuiver werd een bedrag van 2500 uitgetrokken. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5624 kg. 0,701,53, binnen- landse garnalen 112 kg, 0,99 Schar 233 kg Bot 238 kg Wijting 49 kg Schol 108 kg Tong 47 kg. Paling 30 kg. Rog 8 kg Tarbot 10 kg Kabeljauw 5 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Dorê gewone 19, bonken 8,70. Eigenheimers gewone 16,30. Bintjes gewone 11. bonken 15. drielingen 6,40 Aanvoer 127 ton. Ook ging de raad akkoord met het voorstel Je herziening van de uit breidingsplannen voor ce oereiden. Die herziening betreft hier ie schiet baan, die volgens Gedeputeerde Sta ten dient te verdwijnen met het oof op de onveilige strook in het Noord Sloe en de recreatieve ontwikke ling. Het was b. en w. opgevallen dat het vervoer van zand, steen en tegels in Arnemuiden op zulk een gebrekkige wij ze geschiedt Daarom werd de raac voor gesteld over te gaan tot de aankoop van een gebruikte motorcarriei voor een bedrag van f 500 Ook met dit voor stel ging men akkoord. Verdei besloot de raad tot aankoop van de panden Zuidweg 57, de drie „huizen met de trapjes" Zuidwal 20-22-24 en de panden Schoolstraat 6 en 10. Tevens werd bepaald om tot onteigening over te gaan van de panden Schoolstraat 2 en 8. De heer D. Goedharl «reeg een vaste aanstelling als bode-schoonhou- der van de ODenbare school en het gym nastieklokaal Dit met ingang van 1 oktober De verordening op Je nonden- belasting werd in dier voege gewijzigd, dat het tarief dat thans geldt voor de zogenaamde bedrijfshonden zijnde t 2,50 wordt opgetrokken cot 7,50. Aan de vereniging „De Arne werd ten slotte een perceel grond ter grootte van 1327 vierkante meter voor t 1466,20 verkocht voor de bouw van een dorps huis. In de rondvraag vroeg wethouder J Siereveld (a.b.) of 't de burgemeester bekend was dat de klok allang niei meer slaat" „Dat is al vanaf Pinksteren zo", wist hij. De voorzitter antwoordde dat deze kwestie zal worden onderzocht De heer Jac van Belzen (p.v .d .a,wees er op, dat er in Arnemuiden veel moe ders hun kleuters thuis moeten houden, omdat er cp de kleuterschool voor hen geen plaatf is De burgemeester zette uiteen, dat er hiet sprake van perso- neelsmoeilijkheden is. Bij aanvang van de raadsvergadering had de raad met enkele ogenblikken stilte het overlijdene van het S.G.P. raadslid J L. Joosse herdacht. De heer Joosse. die op 14 juli kwam te overlij den is ook enkele jaren als wethouder opgetreden. De provinciale bibliotheek van Zeeland be schikt over de volgende nieuwe aanwinsten: Achtste nota inzake de industrialisatie van Nederland: Author's and writer's who's who: Ayer: Philosophical essayes; Baldewin: Another country: Beeftink, e.a.: Tien )aar onderzoek op N.P.K.-bemestingsproefvelden met Cox's Orange Pippin in Zeeland. Bee ning: Het landschap in de Nederlandse let terkunde van de renaissance; Bernert Kern- pers: Oliemolens: Boll: Histoire de la méca- nique: Brinton: Geschiedenis van de mo raal: Brongersma: De gronden van het von nis: Brugmans: Begin van twee banken; Bruins Slot: Kleine partij in grote wereld; Constandze: Josip Broz Tito: Criminele sta tistiek I960; Cuypers: Vocabulaire Teilhard de Chardin: Daisne; De trein der traagheid; Danz: Architecture of Skidmore, Owings Merrill: Dirac: The principles of quantum mechanics: Draak: Palet van middelneder- landse epiek; Ducellier: Les Byzantins: Durliat: Histoire du Rousillon: Ellebracht: Remarks on the vocabulary of the ancient orations in the Missale Romanum: Europese Verdrag (Het) tot bescherming van de rech ten van de mens én de fundamentele vrij heden; Foucher: La littérature latine du Moyen Age: Franssen: Stereofonica: Gallen- kamp- Maya: het raadsel van een verloren en hervonden beschaving: Gardiner- Egynt of the Pharaohs: Hampl: Alexander de Groote: Hardy- Gaston Duribreux: Harrison- Public libraries today: Harthoorn: Verboden te sterven: Hartog (den): Nieuwe voedings leer: Heerikhuizen (van): Albert Verwey Henze: Le Corbusier: Hilger* Stalin, op komst van de U.S.S.R. tot wereldmacht: Hol: Inleiding tot de waterbouwkunde: Horn by: e.a.: The advanced learner's dictionary o+ current English: Idenburg* Het ideaal van de optimale ontwikkeling der talenten; Joannes XXTTT- Pacem in terris: Jonkers: Oorzakelijkheids- of schuldcriminologie; Jor dan* Frederik Barbarossa: Kessel (van)* Duitse studenten te Padua: Klein: Status- onderscheidingen: Knuvelder: Problemen der literatuurgeschiedschrijving: Kraft* De leugdnsychiatrische diensten in Nederland Kuperus* Honderd laar bedrijfsresultaten van de Wilhelminapolder: Kijken naar Eu ropa: Lalou: Le roman francais depuis 1900 Lodewrlckx" Australië waarheen? Maas- De dijkwet van 1810: Manning: Over de Oostduitse christendemocraten: Mast (van der)* Praktijk en patroon van recente Ne derlandse groensmlgraties; Mensen, groepen, organisaties, speurwerk in de sociale psy- ehologi0. dl TT: Meulen (van der) en Van Bergefik* Tuinbouw in een notendop: Mo- liin (d«)- Wat vind ik in de bodem? Neill De groei der oecumenische beweging: Olde- welt-Dommisse en Dommisse* De wonder lamp der gr.anhologie: Osborne: Plays for England: Petit* Le civilisation hellénlstigue ^ikkemaat: Bataafse vriihefd in Nfimegen Pinter* The collection and the lover: Re classering in Nederland: Rochefort: Le repos du guerHe-p- Rolip: Wat verwacht U van de arts: Rowse- The expansion of Elizabeth van England: Russische verhalen van deze tfid: Rvan* Price theory Schut* Rechteltike ,,öra ntwoordelfikheid en wettelhke aansnra- keliikheid: Smedts: Ttalie. land - volk - cultuur: Smet fdeV Ernst Tiinger* Sntiders- De aansprakelijkheid van de wederpartij van de vervoerder voor schade aan het schip: Solzjenitsin: Het verhaal van een dag: Statistiek van de zeevaart 1961 Sta tistiek van het kweeksehoolonderwtjs 1962/ 1963: Statistiek van het wetenschappelijk onderwijs 1961/1962: Swüste: De structuuT van de Latijnse zin: Technische studie en maatschappij-wetenschappen: Teerink Huis van bewaring. Thompson* Library buildings of Britain and Europe: Universitaire be stuurswetenschappelijke studie: Valzey- Britain in the sixties (aducation): Van- damme* Charles Péguy Velema* Het oriën- tatiejaar van het lager technisch onderwijs: Vigier- La monarchie de juillet: Vries (de): De illegale werker: Walgrave* Wat is filo sofie? Walzer* Essal sur Mali armé: Werveke (van): Jacob van Artevelde: Williams- Bri tain in the sixties (communications)* Zetko Moderne discussie- en vergadertechniek: Zuthem (van): Managementssociologie en arbeiderssociologie. in Wemeldinge was het dinsdag feest. Zestig jaar getrouwd waren die dag namelijk de heer C Pauwe en mevrouw A Pauwe-van Stel De heer Pauwe die boomkweker is geweest is 81 jaar, zijn echtgenote is juist de acht kruisjes gepasseerd De beide krasse bejaarden genieten nog een uitstekende gezondheid Vooral de heer Pauwe maakt nog vaak een wandelingetje, of een tochtje op de bromfiets De feestelijkheden rondom dit diaman ten paar werden dinsdag gevierd in het zondagsschoolgebouw van de Vrije Evan gelische Gemeente te Wemeldinge Daar was de hele familiekring present om de heer en mevrouw Pauwe met het 60' jarig huwelijk te feliciteren Niet alleen familieleden en kennissen verschenen op de bruiloft, maar ook burgemeester C. N. F. van Sas kwam het jubilerende paar de gelukwensen van het gemeen tebestuur overbrengen. VEILING KAPELLE. 10 september. Br. Lebrun 1 75 36, 65 38. 55 36.30. 2 65 34, 55 31. 2D 21, grof 29. fijn 19. James Grieve 1 85 3135, 80 3141. 75 33 44. 70 3641, 65 32—35, 2 85 30. 80 30—32, 75 31—34, 70 31—33. 65 32, 2D 28—29, 2D 55 24, grof 27, fijn 1819. Manks Codlin 1 75 20. 70 21, 65 19, 60 13—14, 2 75 14—16, 70 15. 65 15, 60 12, grof 1215. fijn 9Vs, 2D 11. Zigeunerin 1 80 13—16. 75 15—17, 70 14—16. 65 14, 2 80 12, 75 13, 70 12, 65 11. 2D 5. grof 10, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 18—19, 2D 7. grof 12, fijn 6)4. Keswiek grof 12. Br d'Amanüs 2 70 32. 65 32. 60 29. 2D 27. Br. de Merode 1 70 37. 65 35. 60 32, 2D 28, grof 25. Clapps Fav. 1 70 50, 65 46, 60 41, 55 38. 2 75 47, 70 47, 65 45, 60 43, 55 36, 2D 28, grof 40, fijn 2325. Triomphe de Vienne 1 80 72, 75 74. Vette koeien 70 79, 2 80 73, 75 75, 70 79, grof 57 Sig d'Es peren 1 60 66. 55 54, 50 38. 2 60 50, 55 42. 50 33. Précoee de Trév 2 50 28. James Grieve Neu- man 1 80 30, 75 33, 70 31. 65 26 Kroetappelen wit 6!4f rood 5 Bramen industrie 1 en 2 163, 3 132. Tomaten IA 344, 1B 354, 1BB 341. IC 354. 2A 313. 2B 303. Pruimen bloc: R Victoria 2 27.70—28.40, 3 12, fabriek 8V4 Dubb. pr. bonen 1 113, 3 5283 Pruimen: R. Victoria 1 5183. 2 2230, grof 3668. B de Louvain 1 65—63. 2 25—38. grot 47—51. fabriek 12— 18. R Cl. d'Althan Ex 105, 1 83—103. 2 24— 47. grof 4482. fabriek 1426 Jefferson 1 42—68. 2 21—22, grof 21—37. fabriek 9—13. Abrikoospruimen 2 2022, grof 2837, fa briek 13—17. Kirkes 1 UI. 2 47. grof 35. fa briek 2124. Rode bessen per doos 3 14. Bramen per doos 1 42, 2 3135. Rode bessen per kg 2 45. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3165 stuks Weekaanvoer 5107. Vette koeien en ossen 420 Gebruiksvee 824. Vette kalveren 430. Graskalveren 318 Nuch tere kalveren 557 Varkens 8 Lopers 72. Big gen 59. Paarden 59 Veulens 25 Schapen of lammeren 340 Bokken of geiten 53. Prijzen (resp voor le, 2e en 3e kwaliteit) in rents, per kg. Vette koeien 300—330 260—290 240—260 Vette kalveren 300—335 270—290 250—270 Slachtpaarden 290 260 250 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk Graskalveren 370 300 250 Nuchtere kalveren 185 170 150 Lopers 130 100 80 Biggen 70 65 55 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1120 1000 820 Vare koeien 820 720 600 Vaarzen 850 750 625 Pinken 525 400 350 Veulens 500 400 350 VEILING KRABBENDIJKE. 10 september. Appels: Tydeman E.W. E 85-90 i, 80-85 79, 75-80 79. 70-75 81, 65-70 68, 1 75-80 61, 70-75 67. 65-70 59. 60-65 47, 2 80-85 66, 75-80 70, 70-75 66, 65-70 56. 60-65 44, 2D 28, 3 grof 40, 3 t'ijn 21, kroet 10. James Grieve 1 85-90 34, 70-75 33—35, 75-80 3640, 70-75 34— 44, 65-70 33—33, 2 85-90 32, 80-85 31—34. 75-80 34—35. 70-75 33—36, 65-70 32—36, 2D 23—27. 3 grof 2830, 3 fijn 24. kroet 11. Manies Cod lin 2 80-85 18, 75-80 18—24. 70-75 16—28. 65-70 14—24, 60-65 13—18. 2D 10—13. 3 grof 12, 3 fijn 10. kroet 5. Stark Earliest 2 65-70 32. 60-65 26, 55-60 17, 2D 14. 3 grof 18, 3 fijn 13. Zigeunerin 1 85-90 15. 80-85 16, 75-80 18. 70-75 17. 65-70 14, 2D 5. 3 grot 5. 3 fijn 5. Peren: Clapps Fav. 1 70-75 45. 65-70 45. 60-65 44. 55-60 40, 2 70-75 44. 65-70 44. 60-65 43. 55-60 37. 3 grof 34, 3 fijn 23, kroet 15, rijp 29—33. Br d'Amanüs 1 75-80 31, 70-75 35. 65-70 38. 60-63 37, 2D 32. 3 grof 33. 3 fijn 29. kroet 10—18. Tr. de Vienne 2 85-90 69—73, 80-85 7780, 75-80 82—83. 70-75 84—86, 3 grof 56 Br. Lebrun 1 65-70 35. 55-60 31. 3 grof 26. S. d'Esperen 1 60-65 62, 55-60 50. 50-55 33. Pruimen: Reine Vic. 1 53—64, 2 23—54. R. Cl. d'Althan 1 77. 2 36. VEILING GOES. 10 september. Zigeunerin 1 85-90 17, 80-85 16. 75-80 17, 70-75 17—18, 65-70 16, 2 85-90 13, 80-85 14. 75-80 14. 70-75 14. 65-70 11, grof 10. James Grieve 1 90-95 32, 85-90 3245, 80-85 33.70—41, 75-80 36,20—47, 70-75 3760— 40. 65-70 2844 2D 28—35, 2 90-95 29. 85-90 30—31. 80-85 31—33. 75-80 32—39, 70-75 33- 43, 65-70 32—39, grof 24—30. fijn 23—26. Manks Codlin I 80-85 22, 75-80 20. 70-75 21, 65-70 19— 20. 2 80-85 14, 75-80 18. 70-75 17. 65-70 18. 60-65 14. 2D 12, grof 1014. fijn 11. Tydemans Early Wore. 1 85-90 59—63, 80-85 58—69, 75-80 61— 72. 70-75 53—73, 65-70 48—65, 60-65 46—51, 2D 31 grof 30—44. fijn 22—27 Benonl Extra 75-80 71. 70-75 74. 65-70 67. 60-65 46. Early Victoria 2 70-80 17, 60-70 15, grof 18, fijn 11. Clapps Fav 1 75-80 49. 70-75 50. 65-70 47—48, 60-65 43, 55-60 38. 2D 30. 2 75-80 46. 70-75 47, 65-70 47. 60-65 42. 55-60 37. grot 37 —40, ffln 29. rijp 37—42. Beurre d'Amanüs 1 75-80 33. 70-75 36. 65-70 37. 60-65 34. 2D 31. 2 70-75 35, 65-70 36, 60-65 34. grot 283i. fijn 2227. Beurre de Merode 1 75-80 34, 70-75 37. 65-70 31. 60-65 28. 2D 25, grof 26, fijn 22 Bon Chr. Williams 1 75-85 38. 65-75 42—44. 55-65 3440, 2D 24, 2 65-75 40. 55-65 31—36, grof 25. fijn 13. Seigneur d'Esperen I 65-70 73. 60-65 6368, 55-60 55. Triomphe de Vienne 1 85-90 72—80. 80-85 79—84. 75-80 75—87, 70-75 7984, 2 85-90 72—73. 80-85 73. 75-80 73—75, 70-75 70. Benoni 1 75-80 87. 70-75 74. 65-70 67. Benoni verpakt 1 85-90 86. 80-85 85. 75-80 77. Zigeunerin verpakt I 80-85 22, 75-80 24. 70-75 24, 65-70 21. Bramen I en 2 163. 3 132 Bra men per doos 1 38—47, 2 3640. 3 18—21. Washington grot 45. fabriek 1415 Belle de Louvain I 74. 2 29—39. grot 33—65. fabriek 1216. Reine Claude d'Althann I 87—112. 2 37—70. grof 30—87, fabriek 18—33 Jefferson I 58 73, 2 2339, grof 3858. fabriek 623. Reine Claude Verte grot 31. fabriek 10. Reine Victoria 1 65—93, 2 27—62. grof 4469. fabriek 621 Abrikoospruimen grof 2647, fabriek 16—26 Kirkus grof 50102, 1 118, fabriek 1635. Druiven l 190. Totale aanvoer hard fruit 7950 kisten. VEILING ST A VEN 1 SS E 10 september Dore gew. 19.40, drielingen 7.70 —8.60 Bintjes gew 10.10—11.00. bonken 14.90 —15.00. Eigenheimers gew. 14.00—15.40 Aan voer 1100 kisten. aanvoer iets minder, handel kalm. prfizen vooral niet hoger dan gisteren. Vette kalveren aanvoer iets minder, handel goed. prijzen prijshoudend, prima's boven notering Graskalveren' aanvoer even meer, handel zeer kalm, prijzen van vorige week konden zich met moeite handhaven Nuchte re kalveren: aanvoer even ruimer, handel kalm. prijzen niet geheel prtlshoudend. Lo- oers en biggen: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden- aanvoer gewoon, handel re delijk. prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer tamelijk, handel stroever. Iets afbrokkelende prijzen. Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, han del lui. prijzen als vorige week Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen gedrukt Vaarzen en pinken: aanvoer even groter, handel flauw, prijzen vooral niet ho ger. Veulens: aanvoer kleiner, handel maflg, oriJzen onveranderd. EÏERNOTERING GOES. 10 sept. Bericht van verzamelaars, eieren 15 cent Poeljeëieren 8 cent. Kippe- VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 10 sept. Uien middel 40-70 17.80. Drielingen 19.20. Pickles 26.50 Aanvoer 50 ton Doró 18.20 Eigenheimers 16.20—11. Bintjes 10.10— 8 70 Bonken 15.20 Aanvoer 80 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES 10 september Granen en peulvruchten Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 22— 29.50 per 100 kg Tarwe, basis 17%. boeren schoon af boerderij 27—32.25 per 100 kg. Groene ewrten, boerenschoon af boerderij 8548 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 40—72.50 per 100 kg. Voor erw ten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering tets hoger. Aardappelen. Beentje. 35 mm opw. binnen landse sortering 8—10 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichitng. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Beentje voor export bestaat geen vraag. Hooi. Lucernehooi 115125 per 1000 kg. ge perst. Weidehooi 90—120 per 1000 kg, ge perst. Dijkhool 70—90 per 1000 kg. geperst. Veldbeemd 5065 per 1000 kg, geperst En gels raai 5060 per 1000 kg. geperst Voor extra kwaliteit worden Iets hogere prijzen betaald Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Stro. Tarwestro 45—50 per 1000 kg, geperst. WinterpriJs 62.50. Gerstestro 45—52 50 per 1000 kg. geperst Winterprijs 62.50 Erwtestro (kl. groen) 6580 per 1000 kg, geperst Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas Voor vlas uit de schelf is de prijs 7—28 cent per kg Gerepeld vlas 1536 cent per kg- Eieren. De eterprijs bedraagt 2.17 per kg. Nagekomen advertenties Heden werd van onze zijde weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze jongste lie veling FRANKIE, ln de aanvallige leeftijd van 4 jaar Zijn diepbedroefde ouders, broer en zusje G. M Quakkelaar. A. Quakkelaar- v. d- Hart Kees. Ans. Hansweert, 10 september 1963. Nieuwe Kerkstraat 17. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 13 september a.s des namiddags te 1 uur op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS SINKE, echtgenoot van J. de Lange, op de leettijd van ruim 84 jaar. Goes: J. de Lange H Sinke L. Sinke-Valk W C. Sinke J. S. C Sinke-Torbij J. M Sinke M. C. Sinke-Harinck En kleinkinderen Goes, 10 september 1963, Van Dusseldorpstraat 102. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 13 september a.s om 2 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5