Opschuiving zwaaikom in havenkanaal Goes VERKOUDHEID coldrex coldrex het unieke 2-laagstablet SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID AGENDA NUTSSPAARBANK THOLEN Plaats uw advertentie in de PZC. Klank- en lichtspel te Middelburg 5204 bezoekers NOORD-ZEELAND „Burgh" hield vergadering SENSATIONELE PRIJSVERLAGING RAAD ARNEMUIDEN BESLOOT TOT UITBREIDING SPORTTERREIN MARKTBERICHTEN B. EN W. ADVISEREN RAAD Conserverings- verordening bebouwde kom verdrijft verkoudheid radicaal Dringende eis „Valckeslot II" een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij Sch p a Weren i erin# „Middelburg" houdt simultaanwedstriid Dienst oud-gereformeerde gemeente Oosterland Verkoop Bartje-zegeltjes Aanschaffing nieuwe sneeuwschuiver en een motorcarrier Brouwershaven II verloor van S.V.D. Schuilhut in de domeinen H.L.O.-proeven DuivelandWJX. 7-4 Bijeenkomst Geref. jongeren H. J. BEUKELAAR MODERNE HEREN EN JONGENSKLEDING FA. A. F. POLLIE ZN., A. DE BRUIN, WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De zwaaikom in het havenkanaal van Goes krijgt een andere situe ring, wanneer tenminste de raad akkoord gaat met het plan, dat b. en w. hem voor de volgende week woensdag te houden vergadering heeft voorgelegd. De kom zou nu moeten worden gegraven ten noor den van de geprojecteerde brug over het kanaal Goes-Goese Sas, nodig voor aanleg van de weste lijke ontsluitingsweg met de spoor lijn naar het havenindustrieter rein. Twee jaar geleden besloot de raad de zwaaikom aan te leggen bij de jachthaven. Bij het nader uitwerken van het plan daartoe is gebleken dat er ernstige bezwaren verbonden zijn aan het zwaaien van schepen juist ten zuiden van de geprojecteerde brug. De schepen zouden dan namelijk steeds tweemaal de brug moeten passeren en bovendien wordt be schadiging van deze te bouwer, brug ten gevolge van het zwaaien niet uit gesloten geacht. In overleg met het advies- en ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer is gezocht naar een andere geschikte plaats, waar deze zwaaikom zonder bpj- tensporige kosten voor grondver werving zou kunnen worden aange legd. B. en w. menen deze plaats te hebben gevonden ten noorden van de brug, bij de zogenaamde meestoot. Voor de realisering hiervan is het nood zakelijk dat de gemeente Goes de be schikking krijgt over het huis met schuur en erf van de erven W. Behage aan de Albert Joachimkade. Met de eigenaren hebben b. en w. overeenstem ming bereikt over de aankoop. Op de agenda komt verder voor een voorstel tot het vaststellen van een zogenaam de conserverings- of bevriezingsveror dening voor dè gehele bebouwde kom van Goes, met uitzondering van de ge deelten, waarvoor de voorschriften voor een uitbreidingsplan gelden. Zoals men weet is opdracht verleend om een basisplan voor de sanering van dit een basisplan voor de sanering van dit stadsdeel uit te werken, omdat geen voldoende uitgewerkte stedebouwkundi- ge maatregelen van toepassing zijn. Met het ontwerpen van dit plan zal geruime tijd gemoeid zijn. Om in de overgangspe riode te kunnen tegengaan, dat er iets gebeurt, wat de realisering van het ge heel in de weg kan staan achten b. en w. het gewenst een verordening vast te stellen op grond waarvan het zonder vergunning van het college verboden is wijziging te brengen in de huidige aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden. „Verbouwing immers kan in vele ge vallen tot groot nadeel zijn voor bij voorbeeld het oorspronkelijk karakter van de Grote Markt, vooral waar aan het behoud van dit karakter waarde moet worden gehecht. Het vaststellen van een bevriezings- of conserverings- verordening is een dringende eis en uit stel ervan zal de gemeente te zijner tijd op hoge kosten komen te staan", zo schrijven b. en w. nog. Er is nu zo'n verordening ontworpen. Deze heeft ter visie gelegen. Van de gelegenheid om bezwaren te maken is geen gebruik ge maakt. Volgens de verordening zal het verbo den zijn op al dan niet door afbraak ontstane open tererinen bedrijfsgebou wen te stichten, deze terreinen als opslagplaats van oude materialen te gebruiken en bestaande panden tot bedrijfsgebouwen in te richten of als zodanig te gebruiken. De rechten ten aanzien van de bestaande bedrijfsge bouwen worden door een overgangsbe paling gewaarborgd, zolang deze gebou wen niet geheel worden vernieuwd of veranderd dan wel belangrijk worden uitgebreid. B. en w. doen de raad ook een voor stel toekomen om voorbereidingen te treffen voor de vaststelling van een uit breidingsplan „Valckeslot H", nu is voorgesteld om een verzoek te doen tot wijziging van de grenzen van de ge meente Goes en Kloetinge. Dit om te voorkomen dat door particuliere bouw activiteiten het toekomstige plan wordt doorkruist. Aangezien nog een deel van het gebied voor het toekomstige uitbrei dingsplan binnen Goese grenzen ligt ge ven b. en w de raad in overweging te bepalen, dat hiervoor een uitbreidings plan wordt voorbereid. Voor zover het bij de stadsuitbreiding betrokken ge bied binnen de grenzen van Kloetinge ligt zullen b. en w. zich verstaan met het Kloetingse college om een soortge lijk besluit te verkrijgen. (Advertentie) Altijd heeft ledereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (aeetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra_ weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). Het klank- en lichtspel in de Abdij te Middelburg, dat vorige week vrijdag de laatste voorstelling van het seizoen be leefde, heeft ook dit jaar weer sterk de aandacht van de in de provinciale hoofdstad verblijvende toer"sten getrok ken. Het aantal belangstellenden bleef vrijwel hetzelfde. Dit seizoen werden er 5204 bezoekers genoteerd. Vorig jaar waren dat er 5274. Voor het eerst is dit jaar op prettige wijze samengewerkt met de Nederland- sche Spoorwegen, die achtdaagse reizen uitschreef naar Zeeland. In het program ma was voor de donderdagavond een bezoek aan het klank- en lichtspel vast gelegd, waarvan de deelnemers aan de reizen een druk gebruik maakten. Ook bij deze „spoorreizen" is gebleken, dat het spel van stemmen, muziek en licht, waarin de historie van het eeuwenoude bouwwerk herleeft, als „avondattractie" zeer belangrijk is. Op de woensdag-, donderdag- en vrijdagavonden, die lig gen tussen de 5e juni en de 6e septem ber zijn er totaal 66 voorstellingen ge weest. Het drukst was het op de 25e iuli, toen men tijdens twee rondgangen 269 bezoekers telde. Daarna bleef de belangstelling groot, tot omstreeks half augustus, toen er een geleidelijke daling van het aantal bezoekers viel op te mer ken. Het bestuur van de Stichting Ver lichting Middelburg heeft ook ttidens deze voorstelkngenreeks van verschil lende ziiden waardering mogen ontvan gen voor het snel. Het bliikt dat de be zoekers zeer geïmponeerd ziin door deze attractieve wijze van rondleiden door de Abdij. De schaakvereniging „Middelburg" or ganiseert op 20 september aanstaande in hotel „Pax" een grote simultaan- wedstrijd. Simultaan speler is de heer C. M. Jansen kampioen van Zeeland. De wedstrijd begint om 19.30 uur. OOSTERLAND VANDAAG. Middelburg Electro: Z.V.U. tilm. Eclips, 19.30 uur, 18 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Kunstmuseum: ex positie Reimond Kimpe, 16-18 uur en 20- 22 uur. 't Trefpunt: tentoonstelling „Kin derfeesten", 1517 en 1921 uur. Van Benthem en Jutting: expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur. Vlissingen Alhambra: School voor flinke jongens, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Een ge tuige moet verdwijnen...!, 8 uur, 18 jaar. Goes Grand: Helden sterven jong, 20 uur, 18 jaar. Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 uur. Prins van Oranje: Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen, 14 uur. Terncuzen Luxor: Les liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Hong-Kong affai re. 8 uur, 14 jaar. Zierikzee Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters, 1017 uur Herv. Verenigings gebouw: Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Tederheid in de nacht, 8 uur, 18 jaar. BURGH In de dezer dagen in hotel Bakker te Burgh gehouden jaarvergadering van de sportvereniging „Burgh", herdacht de voorzitter, de heer W. L. Deurloo de pas een uur eerder overleden burgemeester, jhr. R. J. H. Q. Röeli. De heer Deurloo zei in een korte toespraak dat de over ledene de sport een goed hart toedroeg. Staande herdacht de vergadering zijn overleden eerste burger. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter vooral over de komende voetbalcom petitie. Het komende seizoen zal voor Burgh weer zwaar worden omdat de dienstplicht het elftal parten speelt. Maar onder leiding van de trainer, de heer M. Bakker, mag worden verwacht dat het goed zal gaan. De voorzitter dankte de heer D. Mooij die tot nu toe de training verzorgde. Het jeugdvoetballen gaat een steeds grotere plaats innemen in de vereniging. Voor de eerste maal zullen de A-junio ren deelnemen aan de competitie. De toto leverde weer een behoorlijk be drag op. Zonder dit geld kan de vereni ging het niet bolwerken. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat men ook dit jaar weer een feestavond zal organiseren. De secretaris, de reer D. E. Mooij, be handelde hierna de ingekomen stukken. Van de K.N.V.B. was een alarmbrief binnengekomen over het scheidsrech- terstekort. Gelukkig kreeg Schouwen- Duiveland 7 nieuwe arbiters, waarvan twee uit Burgh. Juist voor de vergade ring kreeg de secretaris een brief van de S.D.K.B. waarin aan het Burghbe- stuur wordt gevraagd voor de najaars vergadering excuus aan te bieden en de onjuistheden in het rondschrijven aan de diverse verenigingen terug te nemen. Zo niet dan zal het Burghbestuur voor 3 jaar geschorst worden. De heer Mooij gaf ee'n nadere uiteenzetting, waaruit bleek, dat hierover reeds met de K.N.K.B. overleg is gepleegd. De heer W. J. Steur merkte over deze onver kwikkelijke kwestie nog op, dat het S.D.K.B.-bestuur vergeleken kan worden met de Berlijnse muur. Na een langdu rige bespreking werd het bestuur ge machtigd de juiste weg te bewandelen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden een record hoogte heeft bereikt: 168. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer N. Schrier, bleek dat er een klein batig saldo was. De be groting over het seizoen 1963-1964 sluit in inkomsten en uitgaven met een be drag van f 5300. In de technische commissie werden be noemd de heren L. W. Bakker, M. E Tuinman, P. de Jonge en C. van Nieu- wenhuijze. Een 5e persoon zal hier nog aan toegevoegd worden. De financiële commissie bestaat dit jaar uit mejuffrouw R. Meddeler en de heren J. Hanse en M. Kloet. Aan het huidige bestuur zullen nog 2 personen toegevoegd worden. De heer S. Slager is de eerste van dit tweetal vertegenwoordigers, de laatste persoon is nog niet bekend. De heren J. Minneboo, J. de Haan en Jac. Steur vormen dit seizoen de straf- commissie. In de rondvraag kwam de heer P. de Jonge met het plan om in het vervolg als een speler het veld uitgezonden wordt, de hiervoor verkregen boete, door deze speler(s) zelf te laten betalen. In een volgende vergadering zal het be stuur hierover met een voorstel komen. BROUWERSHAVEN Bloemententoonstelling Zaterdag 14 september houdt de bloe- menhoudersvereniging „Floralia" te Brouwershaven weer haar jaarlijkse tentoonstelling, annex bazaar in de Vis- hal. De leden van „Floralia" en de schoolkinderen moeten hun planten za terdagmorgen inleveren, waarna de keu ring zal geschieden door de heer C. Har- tog uit Haamstede. Vele attracties zul len weer aanwezig zijn, zoals theeschen- kerij met oliebollen, werptent, rad van avontuur, brievensport, schiettent enz. Ook kunnen de kinderen fraaie prijzen verdienen met het inleveren van een tuinboeket. Ditmaal is er ook een grote verloting aan de bazaar verbonden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Collecte De kankercollecte, welke te Brouwers haven door de vijf plaatselijke vrouwen verenigingen werd gehouden, heeft een bedrag van 120,62 opgebracht. (Advertentie) SKODA geheel compleet NU v.a. In ongewijzigde uitvoering DE NIEUWE dus oersterk (lange levensduur) Skoda Octav extra solide (meer veiligheid) Octavia Suo. compleet comfort (incl. verwarming, uctavia aupc rolhoes, binnen- en buitenspiegel, Octavia TS lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, Octavia Com kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) 1202 Combi DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) 5250,- Octavia Super (47 pk) 5495,- Octavia TS (53 pk) 57(95,- Octavia Combi 6560,- 4990,— 5250,— 5555,— 6395,— 6795,— H. ENGLEBERT N V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 DEALERS:Garoge I- J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Goraqe C M G CAPPENDIJK Axelsestraat 174 Terneuzen tel 2030 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 KREDIET VAN 20.000 UITGETROKKEN Vanavond woensdag zal ds. B. Toes, predikant van de Oud-Gerefor meerde Gemeente te Kinderdijk, voor gaan voor de Oud-Gereformeerde Ge meente van Oosterland. De dienst be gint om half acht. De verkoop van Bartje-zegeltjes te Oosterland ten bate van de Chr. Blin- deninrichting: „Bartimeüs" te Zeist, welke gehouden werd door leerlingen van de twee hoogste klassen van de chr. school heeft 117.75 opgebracht. Glazenverkoop voor Suriname-zending Ten bate van de Suriname-zending heeft men in Oosterland een glazenverkoop gehouden. In totaal zij er 76 glazen van een gulden aan de man gebracht. VROUWENVERENIGING „MARTHA" BEGINT WINTERSEIZOEN Na een vakantie van ruim twee maan den zal de Oosterlandse christelijke vrouwenvereniging „Martha" donder dagavond weer met de veertiendaagse vergaderingen beginnen in het hervormd verenigingsgebouw. Het nieuwe vergaderseizoen zal worden ingezet met een bijbelbespreking geti teld: .Getuige zijn in eigen omgeving". De aanvang van de vergaderingen is weer om half acht. DREISCHOR Collecte De in Dreischor gehouden collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds (kankerbestrijding) bracht op f 118,25. Voor de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg werd in Dreischor in het 2e kwartaal bijeengebracht f 25,50. De gemeenteraad van Arnemuiden heeft zijn fiat gegeven aan het voorstel van b. en w. betreffende de uitbreiding van het gemeentelijk sportterrein. Dat ge beurde tijdens een openbare vergade ring die onder voorzitterschap stond van burgemeester A. Hack. Met vijf stem men vóór en twee tegen besloot de raad voor deze uitbreiding met twee hecta re een totaal krediet van 20.000 uit te trekken. Burgemeester Hack had vooraf dit punt nader toegelicht. Hij zei onder meer, dat er volgens het college twee redenen zijn, die deze uitbreiding zo noodzake lijk maken." Allereerst om onze korf balclub uit een impasse te helpen. Het tweede motief is om de bloeiende voet balvereniging in Arnemuiden aan meer speelruimte te helpen. De onderhande lingen zijn een hele tijd gaande geweest. Nu de plaatselijke riiilverkaveiingscom- missie de gelegenheid bood om gronden bij en rondom het huidige sportterrein te kopen had het college gemeend de ze mogelijkheid te moeten benutten. Ook de meerderheid van de raad zag de noodzaak van de uitbreiding in De he ren J. Oreel (s.g.p.) en Joh. van Belzen (s.g.p.) stemden om principiële redenen tegen. Op de avond van een van de weinige zomerse dagen van dit seizoen werd voorts besloten over te gaan tot de aankoop van een nieuwe sneeuwploeg. De oude voldoet niet meer aan de ge stelde eisen. Het college dacht nu aan een nieuwe sneeuwschuiver, zoals die onder meer door de rijkswaterstaat wordt gebruikt. Om te voorkomen, dat vooral in de kern van het dorp, dus in de smalle straatjes de sneeuw bij het opruimen de huizen in zal worden geschoven, werd beslo ten de schuifbreedte van de machine op twee meter te stellen. Voor de aan schaf van de sneeuwschuiver werd een bedrag van 2500 uitgetrokken. Ook ging de raad akkoord met het voorste] de herziening van de uit breidingsplannen voor te oereiden. Die herziening betreft hier de schiet baan. die volgens Gedeputeerde Sta ten dient te verdwijnen met het oog op de onveilige strook in het Noord- Sloe en de recreatieve ontwikke ling. Het was b. en w. opgevallen dat het vervoer van zand, steen en tegels in Arnemuiden op zulk een gebrekkige wij ze geschiedt. Daarom werd de raad voor gesteld over te gaan tot de aankoop van een gebruikte motorcarrier voor een bedrag van 500. Ook met dit voor stel ging men akkoord. Verder besloot de raad tot aankoop van de panden Zuidweg 57, de drie „huizen met de trapjes" Zuidwal 20-22-24 en de panden Schoolstraat 6 en 10. Tevens werd bepaald om tot onteigening over te gaan van de panden Schoolstraat 2 en 8. De heer D. Goedhart «reeg een vaste aanstelling als bode-schoonhou der van de ooenbarte school en het gym nastieklokaal. Dit met ingang van 1 oktober. De verordening op de honden belasting werd in dier voege gewijzigd, dat het tarief dat thans geldt voor de zogenaamde bedrijfshonden zijnde 2,50 wordt opgetrokken tot 7,50. Aan de vereniging „De Arne" werd ten slotte een perceel grond ter grootte van 1327 vierkante meter voor 1466,20 verkocht voor de bouw van een dorps huis. In de rondvraag vroeg wethouder J. Siereveld (a.b.) of 't de burgemeester bekend was dat de klok allang niet meer slaat". „Dat is al vanaf Pinksteren zo", wist hij. De voorzitter antwoordde dat deze kwestie zal worden onderzocht. De heer Jac. van Belzen (p.v.d.a.) wees er op, dat er in Arnemuiden veel moe ders hun kleuters thuis moeten houden, omdat er op de kleuterschool voor hen geen plaats is. De burgemeester zette uiteen, dat er hier sprake van perso- neelsmoeilijkheden is. Bij aanvang van de raadsvergadering had de raad met enkele ogenblikken stilte het overlijdene van het S.G.P.- raadslid J. L. Joosse herdacht. De heer Joosse, die op 14 juli kwam te overlij den is ook enkele jaren als wethouder opgetreden. In het wandelparadijs van de Westhoek, de dennen van de Domeinen, is een schuilhut gebouwd. Langs het 4 km lan ge tegelpad heeft het personeel van de Domeinen in het gebied dat bekend staat als de 17 hectare, een eenvoudig schuur tje gebouwd. Het is aan de voorzijde open en in de rechthoekige ruimte zijn wat banken geplaatst. Het gebouwtje is rondom in het groen geplaatst. Een der opzichters, de heer A. v. d. Weel, ver telde dat het niet uitgesloten is, dat vol gend jaar een tweede hut zal verschij nen. Deze zal dan geplaatst worden op het tegelpad dat de verbinding vormt tussen de ingang van de Domeinen en het grote in een boog lopende tegelpad van de Rode Dal tot aan het pompsta tion. Dit laatste verbindingsstukje werd pas enige jaren geleden aan het bestaan de toegevoegd. Op 1 oktober wordt het zandpad naar de vuurtoren weer geslo ten omdat het dan weer het terrein wordt van de jacht. OUD-VOSSEMEER In het kader van de „Actie Dousadj" hielden enkele scholieren te Oud-Vosse- meer een collecte die f 95,63 opbracht. Voor „Het hoge land" werd f 123,62 ge collecteerd. POORTVLIET Eerste prijs op hondenwedstrijd Op de internationale najaarswedstrijden te Poortvliet van de Nederlandse ver eniging „Langhaar", behaalde de heer M. L. J. Fokker uit Burgh met zijn hond „Reeks", de eerste prijs in de afde ling gebruikshondenproef. De H.L.O.-proeven werden voor de vier de maal afgelegd door mevrouw E. v. d Zande-v. d. Linde te Nieuwerkerk en door de heren P. v. d. Hulle en M. E. Schilp, beiden te Zierikzee. Het diploma 3e graad werd behaald door de heer C. L. de Hooge te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door mevrouw L. v. d. Velde-Hendrikse te Nieuwerkerk en door de heren W. J. Wijsman en H. H. Vorwerk, beiden te Zierikzee. Het diploma 4e graad werd behaald door mejuffrouw K. J. Hoger- land te Zierikzee en door de heren T. de De zaterdagmiddagploeg van Brouwers haven heeft de eerste wedstrijd van de competitie tegen SVD op eigen veld ver loren met 43. In het begin leek het bij Brouwershaven II nog wel te gaan, toen spil Slager de bal toespeelde aan Van der Weele, die scoorde. In de twin tigste minuut belandde de bal, na te zijn weggestompt door doelman Van der Schelde, in het doel van Brouwershaven. Nadat de voorhoede van de thuisclub op onbegrijpelijke wijze enige kansen om zeep had geholpen, greep SVP zijn kans. Geldof schoot in de 36e minuut raak. Brouwershaven kwam door een doelpunt van A. Warth nog wel terug (23), maar het was Jeremiasse, die aan alle hoop van de thuisclub een eind maakte met een doelpunt in de linkerhoek. Het doelpunt van Van der Weele, dat de stand op 34 bracht, mocht niet meer baten. Duiveland I heeft zaterdag op eigen ter rein een grote overwinning geboekt. WIK werd met de cijfers 74 verslagen. Reeds in de 8e minuut kwam het over wicht van Duiveland tot uitdrukking in een prachtig doelpunt (10). Door een aarzeling in de verdediging van de thuisclub zag WIK kans gelijk te ko men. De gasten kwamen na een half uur zelfs voor door slordig terugspelen op de keeper. Verhage benutte deze kans on berispelijk. Klink bracht de beide par tijen weer op gelijke voet door een direc te vrije schop te benutten. Na de rust voerde Duiveland de stand snel op tot 42 door doelpunten van M. Roks en J. re Bruine. Via een snelle aanval over de linker vleugel kwam WIK terug (43). Duiveland wist hierna geleidelijk de voorsprong te vergroten tot 74. De gereformeerde jongeren van Schou- wen-Duiveland zijn vrijdag 13 septem ber uitgenodigd voor een jeugdappel, dat vooraf zal gaan aan het winteravond clubwerk. De bijeenkomst, die om half acht begint, wordt gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Spreker is ds. J. H. Becker, geref predikant in Nieuwerkerk, die een causerie houdt over het onderwerp: „Gevecht met de tijd". Voor 't ontspanningsgedeelte is' een muziek- en zanggroep samengesteld uit VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5624 kg, 0,701,53, binnen landse garnalen 112 kg. 0,99. Schar 233 kg. Bot 238 kg. Wijting 49 kg. Schol 108 kg. Tong 47 kg. Paling 30 kg. Rog 8 kg. Tarbot 10 kg. Kabeljauw 5 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 19, bonken 8,70. Eigenheimers gewone 16,30. Bintjes gewone 11, bonken 15, drielingen 6,40. Aanvoer 127 ton. VEILING KAPELLE. 10 september. Br. Lebrun 1 75 36, 65 38, 55 36.30, 2 65 34, 55 31, 2D 21, grof 29, fijn 19. James Grieve 1 85 3135, 80 3141, 75 33 44, 70 36—41, 65 32—35. 2 85 30. 80 30—32, 75 31—34, 70 31—33, 65 32, 2D 28—29, 2D 55 24, grof 27, fijn 1819. Manks Codlin 1 75 20, 70 21, 65 19, 60 13—14, 2 75 14—16, 70 15, 65 15, 60 12, grof 12—15, fijn 92D 11. Zigeunerin 1 80 13—16, 75 15—17, 70 14—16, 65 14, 2 80 12, 75 13, 70 12, 65 11, 2D 5, grof 10, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 18—19, 2D 7, grof 12, fijn 6)4. Keswick grof 12. Br. d'Amanlis 2 70 32, 65 32, 60 29. 2D 27. Br. de Merode 1 70 37, 65 35, 60 32, 2D 28, grof 25. Clapps Fav. 1 70 50, 65 46, 60 41, 55 38, 2 75 47, 70 47, 65 45, 60 43, 55 36, 2D 28, grof 40, fijn 23—25. Triomphe de Vienne 1 80 72, 75 74. 70 79, 2 80 73, 75 75. 70 79, grof 57. Sig d'Es- peren 1 60 66, 55 54, 50 38, 2 60 50, 55 42, 50 33. Précoce de Trév. 2 50 28. James Grieve Neu- man 1 30 30, 75 33. 70 31, 65 26. Kroetappelen wit 614, rood 5 Bramen industrie 1 en 2 163. 3 132. Tomaten IA 344, 1B 354, 1BB 341, IC 354, 2A 313, 2B 303. Pruimen bloc: R. Victoria 2 27.70—28.40, 3 12, fabriek 8',4. Dubb. pr. bonen 1 113, 3 5283. Pruimen: R. Victoria 1 5183, 2 2230. grof 3668. B. de Louvain 1 6568, 2 2538, grof 4751. fabriek 12— 18. R. Cl. d'Althan Ex 105, 1 83—103. 2 24— 47, grof 4482, fabriek 1426. Jefferson 1 42—68, 2 21—22, grof 21—37, fabriek 9—13. Abrikoospruimen 2 2022, grof 2837, fa briek 1317. Klrkes 1 111, 2 47, grof 35, fa briek 21—24. Rode bessen per doos 3 14. Bramen per doos 1 42, 2 3135. Rode bessen per kg 2 45. VEILING KRABBENDIJKE. 10 september. Appels: Tydeman E.W. E 85-90 68, 80-85 79, 75-80 79, 70-75 81, 65-70 68, 1 75-80 61, 70-75 67, 65-70 59, 60-65 47, 2 80-85 66, 75-80 70, 70-75 66, 65-70 56, 60-65 44, 2D 28, 3 grof 40, 3 fijn 21, kroet 10. James Grieve 1 85-90 34, 70-75 33—35. 75-80 36-^40, 70-75 34— 44, 65-70 33—38, 2 85-90 32. 80-85 31—34, 75-80 34—35, 70-75 33—36, 65-70 32—36, 2D 23—27, 3 grof 2830, 3 fijn 24, kroet 11. Manks Cod lin 2 80-85 18, 75-80 18—24, 70-76 16—28, 65-70 14—24, 60-65 13—18, 2D 10—13, 3 grof 12, 3 fijn 10, kroet 5. Stark Earliest 2 65-70 32. 60-65 26, 55-60 17, 2D 14, 3 grof 18, 3 fijn 13. Zigeunerin 1 85-90 15, 80-85 16. 75-80 18, 70-75 17, 65-70 14, 2D 5, 3 grof 5, 3 fijn 5. Peren: Clapps Fav. 1 70-75 45, 65-70 45. 60-65 44, 55-60 40, 2 70-75 44, 65-70 44. 60-65 43. 55-60 37. 3 grof 34, 3 fijn 23, kroet 15, rijp 2933. Br. d'Amanlis 1 75-80 31, 70-75 35, 65-70 38, 60-63 37, 2D 32, 3 grof 33, 3 fijn 29, kroet 10—18. Tr. de Vienne 2 85-90 69—73, 80-85 77—80, 75-80 82—83, 70-75 84—86, 3 grof 56. Br. Lebrun 1 65-70 35. 55-60 31, 3 grof 26. S. d'Esperen 1 60-65 62, 55-60 50. 50-55 33 Pruimen: Reine Vic. 1 5364, 2 2354. R. Cl. d'Althan 1 77, 2 36. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3165 stuks. Weekaanvoer 5107. Vette koeien en ossen 420. Gebruiksvee 821. Vette kalveren 430. Graskalveren 318. Nuch tere kalveren 557. Varkens 8. Lopers 72. Big gen 59. Paarden 59. Veulens 25. Schapen of lammeren 340. Bokken of geiten 53. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—330 260—290 240—260 Vette kalveren 300—335 270—290 250—270 Slachtpaarden 290 260 250 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren 370 300 250 Nuchtere kalveren 185 v 170 150 Lopers 130 100 80 Biggen 70 65 55 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1120 1000 820 Vare koeien 820 720 600 Vaarzen 850 750 625 Pinken 525 400 350 Veulens 500 400 350 Bruine te Haamstede, G. F. C. van den leden van de verschillende verenigingen. Ende, E. K. Keuning, P. J. M. Krips en B. Linders, allen te Zierikzee. Er zal een verloting zijn en vertoning van de film: „Gevecht met de tijd". OUDST VERTROUWDE SP AARINSTELLING op het eiland Tholen. Uw geld wordt steeds meer waard Vraag inlichtingen HOOGSTRAAT 28, TELEFOON 01660-338. ZITTING IN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND. VEILING GOES. 10 september. Zigeunerin 1 85-90 17, 80-85 16. 75-80 17, 70-75 17—18, 65-70 16. 2 85-90 13. 80-85 14, 75-80 14, 70-75 14. 65-70 11. grof 10. James Grieve 1 90-95 32, 85-90 32—45. 80-85 33,70—41, 75-80 36,20—47. 70-75 3760— 40, 65-70 2844 2D 28—35, 2 90-95 29, 85-90 30—31, 80-85 31—33, 75-80 32—39, 70-75 33— 43, 65-70 32—39, grof 24—30, fijn 23—26. Manks Codlin 1 80-85 22, 75-80 20, 70-75 21, 65-70 19— 20, 2 80-85 14, 75-80 18, 70-75 17, 65-70 18, 60-65 14, 2D 12, grof 10—14, fijn 11. Tydemans Early Wore. 1 85-90 5963, 80-85 58—69, 75-80 61— 72. 70-75 58—73, 65-70 48—65, 60-65 46—51, 2D 31 grof 3044, fijn 2227. Benoni Extra 75-80 71, 70-75 74, 65-70 67, 60-65 46. Early Victoria 2 70-80 17, 60-70 15, grof 18, fijn 11. Clapps Fav. 1 75-80 49, 70-75 50. 65-70 47—48, 60-65 43. 55-60 38, 2D 30, 2 75-80 46, 70-75 47. 65-70 47. 60-£5 42. 55-60 37, grof 37—40, fijn 29, rijp 3742. Beurre d'Amanlis 1 75-80 33, 70-75 36, 65-70 37, 60-65 34, 2D 31. 2 70-75 35, 65-70 36, 60-65 34, grof 28—31. fijn 22—27. Beurre de Merode 1 75-80 34, 70-75 37, 65-70 31, 60-65 28, 2D 25, grof 26, fijn 22. Bon Chr. Williams 1 75-85 38, 65-75 4244. 55-65 34—40, 2D 24, 2 65-75 40, 55-65 31—36, grof 25, fijn 13. Seigneur d'Esperen 1 65-70 73, 60-65 6368, 55-60 55. Triomphe de Vienne 1 85-90 72—80, 80-85 79—84, 75-80 75—87, 70-75 7984, 2 85-90 72—73, 80-85 73, 75-80 7375, 70-75 70. Benoni 1 75-80 87, 70-75 74, 65-70 67. Benoni verpakt 1 85-90 86. 80-85 85, 75-80 77. Zigeunerin verpakt 1 80-85 22, 75-80 24, 70-75 24, 65-70 21. Bramen 1 en 2 163, 3 132 Bra men per doos 1 3847. 2 3640, 3 18—21 Washington grof 45. fabriek 14—15 Belle de Louvain 1 74, 2 2939. grof 33—65. fabriek 1216. Reine Claude d'Althann 1 87—112, 37—70, grof 30—87, fabriek 18—38 Jefferson 1 58—73, 2 23—39, grof 38—58, fabriek 6—23. Reine Claude Verte grof 31. fabriek 10. Reine Victoria 1 65—93. 2 2762. grof 4469. fabriek 621. Abrikoospruimen grof 2647, fabriek 16—26. Kirkus grof 50—102, 1 118, fabriek 1635. Druiven 1 190. Totale aanvoer hard fruit 7950 kisten. VEILING STAVENISSE. 10 september. Doré gew. 19.40, drielingen 7.70 —8.60. Bintjes gew. 10.10—11.00. bbnken 14.90 —15.00. Eigenheimers gew. 14.0015.40. Aan voer 1100 kisten. Vette koeien: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen vooral niet hoger dan gisteren. Vette kalveren: aanvoer iets minder, handel goed, prijzen prijshoudend, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer even meer, handel zeer kalm, prijzen van vorige week konden zich met moeite handhaven. Nuchte re kalveren: aanvoer even ruimer, handel kaim, prijzen niet gehee! prijshoudend. Lo ners en biggen: aanvoer ais vorige week, handel rustig, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel re delijk, prijzen niet geheel prijshoudend. Schaoen en lammeren: aanvoer tamelijk, handel stroever, iets afbrokkelende prijzen. Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, han del lui. prijzen ais vorige week Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen gedrukt. Vaarzen en Dinken: aanvoer even groter, handel flauw, prijzen vooral niet ho ger. Veulens: aanvoer kleiner, handel mafig, prijzen onveranderd. EIERNOTERING GOES. 10 sept. Bericht van verzamelaars. Kippe- eieren 15 cent. Poeljeëieren 8 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 10 sept. Uien middel 40-70 17.80. Drielingen 19.20. Pickles 26.50. Aanvoer 50 ton. Doré 18.20. Eigenheimers 16.2011. Bintjes 10.19— 8.70. Bonken 15.20. Aanvoer 80 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES 10 september. Granen en peulvruchten. Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 22— 29.50 per 100 kg. Tarwe, basis 17%, boeren schoon af boerderij 2732.25 per 100 kg. Groene ewrten. boerenschoon af boerderij 3548 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4072.50 per 100 kg. Voor erw ten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Beentje. 35 mm opw. binnen landse sortering 810 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichitng. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Beentje voor export bestaat geen vraag. Hooi. Lucernehooi 115125 per 1000 kg, ge perst. Weidehooi 90120 per 1000 kg, ge perst. Dijkhooi 7090 per 1000 kg, geperst. Veldbeemd 5065 per 1000 kg, geperst. En gels raai 5060 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Stro. Tarwestro 4550 per 1000 kg, geperst. Winterprijs 62.50. Gerstestro 45—52.50 per 1000 kg. geperst. Winterprijs 62.50. Erwtestro (kl. groen) 6580 per 1000 kg. geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Voor vlas uit de schelf is de prijs 728 cent per kg. Gerepeld vlas 1536 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 2.17 per kg. Wij zorgen voor alles. Leg gen uw vloerbedekking, maken lopers pasklaar, zorgen voor uw gordijnen. Brugstraat 30, THOLEN, telefoon 01660-336. Burgerlijke stand BROUWERSHAVEN. Bevallen- Th. J. H. de Kam—Bokx, d. M. H. J. v. d. Weele—Fierens. d. L. H. Stoel—Evert- se, d. Overleden: M. C. de Jonge, 68 j., e. v. A. Fierens. H. J. Slootmaker, 78 j., e. v. D. Geel hoed. J. Akkerdaas, 69 e. v. C. Kosten. M. J. van den Bos, 82 j., e. v. A. van Burgh. D. Duinhouwer, 87 3.. wedn. v. M. van de Velde. J. A. Hage, 75 j., wedn. v. M. S. Schouwe- Ruime sortering overhemden. TEXTIELHANDEL OUD-VOSSEMEER, tel. 01667-365 De nieuwste dames- en herenpyja ma's zijn binnen. Ook voor vesten en pullovers kunt U bij ons slagen. St.-Annaland, Nieuwstr. 44, tel. 527. Tholen, Kerkstraat 5, telefoon 301. ^v»77r)VriJTI I I Tv>, Nagekomen advertenties Heden werd van onze zijde weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze jongste lie veling FRANKIE, in de aanvallige leeftijd van 4 jaar. Zjjn diepbedroefde ouders, broer en zusje. G. M. Quakkelaar. A. Quakkelaar- v. d. Hart. Kees. Ans. Hansweert, 10 september 1963. Nieuwe Kerkstraat 17. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 13 september a.s. des namiddags te 1 uur op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS SINKE, echtgenoot van J. de Lange, op de leeftijd van ruim 84 jaar. Goes: J. de Lang„ H. Sinke L. Sinke-Valk W. C. Sinke J. S. C. Sinke-Torbijn J. M. Sinke M. C. Sinke-Harinck En kleinkinderen Goes, 10 september 1963, Van Dusseldorpstraat 102. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 13 september a.s. om 2 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19