Opschuiving zwaaikom in havenkanaal Goes VERKOUDHEID coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex elektromonteur AGENDA Conserverings- verordening bebouwde kom het unieke 2-laagstablet Klank- en lichtspel te Middelburg 5204 bezoekers SENSATIONELE PRIJSVERLAGING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Modezaak Van der Pas te Oostburg heropend RAAD ARNEMUIDEN BESLOOT TOT UITBREIDING SPORTTERREIN MARKTBERICHTEN RADIO DE K0CK verdrijft verkoudheid radicaal GISPEN KANTOOR MEUBELEN J. A. Biesbroeck, BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN B. EN W. ADVISEREN RAAD Dringende eis een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij „Valckeslot II" Schaakvereniging „Middelburg" houdt simultaanwedstrijd Watertorenrit in Oostburg Werkersvergadering van de VARA Brandwonden door kokend water Beiaardconcert met schoolkinderen Twee modeshows Handboopschietin^ sneeuwschuiver en een motorcarrier Wedvluchten Aanschaffing nieuwe Sneeuwploeg Muzikaal bezoek van „De Volharding" WALCHEREN Onderlinge wedstrijd Hengelsportvereniging Vlissingen Wegverbetering te IJzendijke woensdag u September j963 Wissel Zeeuws -Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 De zwaaikom in het havenkanaal van Goes krijgt een andere situe ring, wanneer tenminste de raad akkoord gaat met het plan, dat b. en w. hem voor de volgende week woensdag te houden vergadering heeft voorgelegd. De kom zou nu moeten worden gegraven ten noor den van de geprojecteerde brug over het kanaal Goes-Goese Sas, nodig voor aanleg van de weste lijke ontsluitingsweg met de spoor lijn naar het havenindustrieter rein. Twee jaar geleden besloot de raad de zwaaikom aan te leggen bij de jachthaven. Bij het nader uitwerken van het plan daartoe is gebleken dat er ernstige bezwaren verbonden zijn aan het zwaaien van schepen juist ten zuiden van de geprojecteerde brug. De schepen zouden dan namelijk steeds tweemaal de brug moeten passeren en bovendien wordt be schadiging van deze te bouwen brug ten gevolge van het zwaaien niet uit gesloten geacht. In overleg met het advies- en ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer is gezocht naar een andere geschikte plaats, waar deze zwaaikom zonder bui tensporige kosten voor grondver werving zou kunnen worden aange legd. B. en w. menen deze plaats te hebben gevonden ten noorden van de brug, bij de zogenaamde meestoot. Voor de realisering hiervan is het nood zakelijk dat de gemeente Goes de be schikking krijgt over het huis met schuur en erf van de erven W. Behage aan de Albert Joachimkade. Met de eigenaren hebben b. en w. overeenstem ming bereikt over de aankoop. Op de agenda komt verder voor een voorstel tot het vaststellen van een zogenaam de conserverings- of bevriezingsveror- dening voor de gehele bebouwde kom van Goes, met uitzondering van de ge deelten, waarvoor de voorschriften voor een uitbreidingsplan gelden. Zoals men weet is opdracht verleend om een basisplan voor de sanering van dit een basisplan voor de sanering van dit stadsdeel uit te werken, omdat geen voldoende uitgewerkte stedebouwkundi- ge maatregelen van toepassing zijn. Met het ontwerpen van dit plan zal geruime tijd gemoeid zijn. Om in de overgangspe riode te kunnen tegengaan, dat er iets gebeurt, wat de realisering van het ge heel in de weg kan staan achten b. en w. het gewenst een verordening vast te stellen op grond waarvan het zonder vergunning van het college verboden is wijziging te brengen in de huidige aard van de bebouwing en het gebruik van de gronden. „Verbouwing immers kan in vele ge vallen tot groot nadeel zijn voor bij voorbeeld het oorspronkelijk karakter van de Grote Markt, vooral waar aan het behoud van dit karakter waarde (Advertentie) Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). moet worden gehecht. Het vaststellen van een bevriezings- of conserverings- verordening is een dringende eis en uit stel ervan zal de gemeente te zijner tijd op hoge kosten komen te staan", zo schrijven b. en w. nog. Er is nu zo'n verordening ontworpen. Deze heeft ter visie gelegen. Van de gelegenheid om bezwaren te maken is geen gebruik ge maakt. Volgens de verordening zal het verbo den zijn op al dan niet dqor afbraak ontstane open tererinen bedrijfsgebou wen te stichten, deze terreinen als opslagplaats van oude materialen te gebruiken en bestaande panden tot bedrijfsgebouwen in te richten of als zodanig te gebruiken. De rechten ten aanzien van de bestaande bedrijfsge bouwen worden door een overgangsbe paling gewaarborgd, zolang deze gebou wen niet geheel worden vernieuwd of veranderd dan wel belangrijk worden uitgebreid. B. en w. doen de raad ook een voor stel toekomen om voorbereidingen te treffen voor de vaststelling van een uit breidingsplan „Valckeslot H", nu is voorgesteld om een verzoek te doen tot wijziging van de grenzen van de ge meente Goes en Kloetinge. Dit om te voorkomen dat door particuliere bouw activiteiten het toekomstige plan wordt doorkruist. Aangezien nog een deel van het gebied voor het toekomstige uitbrei dingsplan binnen Goese grenzen ligt ge ven b. en w. de raad in overweging te bepalen, dat hiervoor een uitbreidings plan wordt voorbereid. Voor zover het bij de stadsuitbreiding betrokken ge bied binnen de grenzen van Kloetinge ligt zullen b. en w. zich verstaan met het Kloetingse college om een soortge lijk besluit te verkrijgen. Het klank- en lichtspel in de Abdij te Middelburg, dat vorige week vrijdag de laatste voorstelling van het seizoen be leefde, heeft ook dit jaar weer sterk de aandacht van de in de provinciale hoofdstad verblijvende toer"sten getrok ken. Het aantal belangstellenden bleef vrijwel hetzelfde. Dit seizoen werden er 5204 bezoekers genoteerd. Vorig jaar war. n dat er 5274. Voor het eerst is dit jaar op prettige wijze samengewerkt met de Nederland- sche Spoorwegen, die achtdaagse reizen uitschreef naar Zeeland. In het program ma was voor de donderdagavond een bezoek aan het klank- en lichtspel vast gelegd, waarvan de deelnemers aan de reizen een druk gebruik maakten. Ook bij deze „spoorreizen" is gebleken, dat het spel van stemmen, muziek en licht, waarin de historie van het eeuwenoude bouwwerk herleeft, als „avondattractie" zeer belangrijk is. Op de woensdag-, donderdag- en vrijdagavonden, die lig gen tussen de 5e juni en de 6e septem ber zijn er totaal 66 voorstellingen ge weest. Het drukst was het op de 25e juli, toen men tijdens twee rondgangen 269 bezoekers telde. Daarna bleef de belangstelling groot, tot omstreeks half augustus, toen er een geleidelijke daling van het aantal bezoekers viel op te mer ken. Het bestuur van de Stichting Ver lichting Middelburg heeft ook tijdens deze voorstelkngenreeks van verschil lende zijden waardering mogen ontvan gen voor het snel. Het blijkt dat de be zoekers zeer geïmponeerd zijn door deze attractieve wijze van rondleiden door de Abdij. De schaakvereniging „Middelburg" or ganiseert op 20 september aanstaande in hotel „Pax" een grote simultaan wedstrijd. Simultaan speler is de heer C. M. Jansen kampioen van Zeeland. De wedstrijd begint om 19.30 uur. (Advertentie) SKODA geheel compleet NU y.a. De West-Zeeuws-Vlaamse Automobiel club „W.Z.A." houdt zaterdag 14 sep tember a.s. voor de 6e maal de „Water torenrit", die dit maal geen oriëntatierit zal zijn, maar een gedeeltelijke kaart- leesrit over een afstand van ongeveer 60 km en een kaartoriëntatierit over een afstand van circa 30 km. De start van deze Watertorenrit, waaraan auto's, mo toren en scooters kunnen deelnemen, is 's middags om half twee voor restaurant „Scherbeijn" op het Spuiplein te Bres- kens. Terwijl de prijsuitreiking in hotel „Buitenlust' te Oostburg geschiedt. De rit wordt verreden volgens de A.N.W.B.- kaart uitgave 1962. De gemiddelde snel heid is bepaald op 36 km per uur. TER NEUZEN In de bovenzaal van „La Belle Vue" te Terneuzen hield de VARA een werkers vergadering voor bestuursleden en wer kers van alle Zeeuws-Vlaamse VARA- afdelingen en agenten en bezorgers van de Arbeiderspers. Namens het hoofdbe stuur van de VARA was aanwezig de heer J. Pop uit Hilversum, chef van de afdeling propaganda, die sprak over de situatie op radio- en televisiegebied. Zoals de B.B.C. typisch Engels is, aldus de heer Pop, zijn de Hilversumse zuilen typisch Nederlands. De heer F. Slock, voorzitter van de af deling Terneuzen van de VARA, sprak een kort openingswoord waarna het op treden volgde van de Stefani's, jaren lang Nederlands kampioen goochelen, gevolgd door radio-zangeres Nora Kranz die luchtige operettemelodieën zong, be geleid door pianist Rudy de Heus. Afdelingsvoorzitter Slock sloot deze avond. IJZENDIJKE De echtgenote van de heer H. D. uit IJzendijke liep brandwonden op, door dat een ketel kokend water over haar heen viel. Het ongeluk ontstond, door dat ze tegen een tafeltje aanstootte waar de ketel op stond. Met brandwon den aan het gezicht, rug en armen is zij in het ziekenhuis te Oostburg opgeno men. SLUIS De leerlingen van de lagere scholen in Sluis zullen ingeschakeld worden bij het concert, dat 28 september gegeven wordt door beiaardier prof. E. Delmot- te, in samenwerking met de muziek vereniging „Apollo" en de prot. chr. en r.-k. zangkoren in de gemeente. De eerste repetitie wordt donderdag avond gehouden in het r.-k. parochie huis. In hotel „De Korenbeurs" te Sluis werd een modeshow gehouden. Zowel in de middag als in de avonduren heb ben de dames de laatste modesnufjes kunnen bewonderen. SLUISKIL De handboogschuttersvereniging „De Herleving" te Sluiskil hield een schie ting. De uitslag was als volgt: hoogvo gel: Aug. Meert, Sluiskil; le zijvogel: J. Mollet, Sas van Gent: 2e zijvocel: P. van Esbroek, Sluiskil; le kal: M. van Lent, Westdorpe; 2e kal: A. van Troost, Sluiskil: laatste afgeschoten kleine vo gel: J. Fopma, Sluiskil; voorlaatste af geschoten kleine vogel: F. de Korte, Sas van Gent. Een aantal sportliefhebbers had enkele vogels ter beschikking gesteld, die door de volgende schutters werden afgescho ten: hoogvogel: E. Kaas. Zandstraat; le zijvogel: O. Rogiest, Philippine; 2e zijvogel: H. Velleman, Terneuzen. BRESKENS Dia-avond Maandagavond gaven in hotel „Casino" te Breskens de heren Gittenberger voor de laatste maal in het seizoen een kleu rendia-avond. De titel van het program ma luidde: „West-Zeeuwseh-Vlaande- ren-vakantieland" Ook burgemeester J. Eekhout en echtgenote waren aanwezig. Er waren veel dia's over de visserijfees ten 1963. De gemeenteraad van Arnemuiden heeft zijn fiat gegeven aan het voorstel van b. en w. betreffende de uitbreiding van het gemeentelijk sportterrein. Dat ge beurde tijdens een openbare vergade ring die onder voorzitterschap stond van burgemeester A. Hack. Met vijf stem men vóór en twee tegen besloot de raad voor deze uitbreiding met twee hecta re een totaal krediet van f 20.000 uit te trekken. Burgemeester Hack had vooraf dit punt nader toegelicht. Hij zei onder meer, dat er volgens het college twee redenen zijn, die deze uitbreiding zo noodzake lijk maken." Allereerst om onze korf balclub uit een impasse te helpen. Het tweede motief is om de bloeiende voet balvereniging in Arnemuiden aan meer speelruimte te helpen. De onderhande lingen zijn een hele tijd gaande geweest. Nu de plaatselijke ruilverkavelingscom missie de gelegenheid bood om gronden bij en rondom het huidige sportterrein te kopen had het college gemeend de ze mogelijkheid te moeten benutten. Ook de meerderheid van de raad zag de noodzaak van de uitbrfeiding in. De he ren J. Oreel (s.g.p.) en Joh. van Belzen (s.g.p.) stemden om principiële redenen tegen. VANDAAG. Middelburg Electro: Z.V.U. film. Eclips, 19.30 uur, 18 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Kunstmuseum: ex positie Reimond Kimpë, 16-18 uur en 20- 22 uur. 't Trefpunt: tentoonstelling „Kin derfeesten", 1517 en 1921 uur. Van Benthem en Jutting: expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur. Vlissingen Alhambra: School voor flinke jongens, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Een ge tuige moet verdwijnen...!, 8 uur, 18 jaar. Goes Grand: Helden sterven jong, 20 uur, 18 jaar. Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 uur. Prins van Oranje: Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen, 14 uur. Terneuzen Luxor: Les liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Hong-Kong affai re, 8. uur, 14 jaar. Zierikze^ Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters. 1017 uur Herv. Verenigings gebouw: Bijeenkomst. Chr. Plattelands vrouwen, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Tederheid in de nacht, 8 uur, 18 jaar. Van onze adverteerders Onder grote belangstelling is dinsdag middag in de Brouwerijstraat te Oost burg de geheel gemoderniseerde mode zaak van de firma P. A. v. d. Plas heropend. Het pand heeft een flinke ge daanteverwisseling ondergaan. De en tree is riant en de inrichting van de twee verdiepingen tellende en gespecia liseerde zaak in heren- en jongenskle- ding is naar Zeeuws-Vlaamse begrippen zelfs groots te noemen. „Ik begrijp niet, waar al die ruimte vandaan gekomen is", zei de heer P. de Vroet, gedelegeerd commissaris van de inkoopcombinatie Nederland, die speciaal voor deze gele genheid naar Oostburg was gekomen. „U en uw familie kunnen trots zijn op hetgeen hier is bereikt", aldus de heer De Vroet, die de firma Van de Plas gelukwenste en een fraaie klok aanbood. Oostburgs burgemeester L. J. van Leeuwen gewaagde van de hoge waarde ring, die de familie Van de Plas in het zakenleven geniet. Het stemde hem tot voldoening, dat de Oostburgse midden standszaken steeds worden verbeterd. Hij betrok daarbij ook de centrumfunc tie van Oostburg in West Zeeuwsch- Vlaanderen. Namens het gemeentebe stuur bood hij de firma Van de Plas ge lukwensen aan. De heer A. J. Cambier deed dit namens de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen. waarvan de heer Van de Plas lid is. In zijn gelukwensen betrok hij ook het gemeentebestuur van Oostburg met deze fraaie aanwinst. Felicitaties werden voorts aangeboden door de heer S. Raes namens de winkeliersvereniging, de heer S. de Sutter namens aannemers en leve ranciers, de heer M. Aalbregtse namens de plaatselijke vereniging voor vreem delingenverkeer, door architect L. W. Rosenkranz en door de heer F. Rose, velt namens het personeel. In zijn dankwoord wees de heer P. A. v. d. Plas op deze zoveelste mijlpaal in zijn zakenleven en op het besluit deze nieuwe zaak te specialiseren op heren en jongensconfectie. Hij dankte alle me dewerkers en sprekers, waarbij hij de bijzondere aandacht vroeg voor het fraaie schilderij hem door het personeel aangeboden. De postduivenhoudersverenigingen E.S. B. en V.V.S. uit Schoondijke hielden de zer dagen een prijsvlucht vanuit Qui- vrain. De uitslag was: 1. J. Hennekeij; 2. Joh. Peijcke; 3. J. Hennekeij; 4. G. Becede; G. Dobbelaere; 6. B. de Wever; 7. M. Verherbrugge; 8. J. Klaassen; 9. J. v. Lare; 10. J. Weinsberge. De postduivenhoudersvereniging „Steeds sneller" uit IJzendijke hield dezer dagen een prijsvlucht uit Quiévrain. De uitslag was: 1 Th. Gruson: 2 G. Claeijs; 3 C. Claeijs; 4 J. Depréz: 5 A. Mussche; 6 en 9 W. van der Slikke: 7 G. de Boevere: 8 V. Claeijs; 10 A. Boerman. De postduivenhoudersvereniging „De getrouwe duif" te Cadzand hield zondag ter gelegenheid van de jaarlijkse ker mis een wedvlucht vanuit Quivrain, waarvan de uitslag luidt: 1, 3, 8 en 9 J. J. Visser (hoogste snelheid 1416,7 meter per minuut); 2 A. P. de Putter; 4 A. D. van Houte; 5 D. P. van Houte; 6 H. van de Walle; 7 W. I. Goossen; 10 M. P. van Hee. In ongewijzigde uitvoering dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Öctavia (43 pk) Octavia Super (47 pk) Octavia TS (53 pk) Octavia Combi 1202 Combi 4990,— 5250,— 5555,— 6395,— 6795,— m H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 0;1717-2010 DEALERS:Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Goraqe C M G CAPPENDIJK Axelsestraai 174 Terneuzen tel 203C Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk. tel. 482 KREDIET VAN 20.000 UITGETROKKEN Op de avond van een van de weinige zomerse dagen van dit seizoen werd voorts besloten over te gaan tot de aankoop van een nieuwe sneeuwploeg. De oude voldoet niet meer aan de ge stelde eisen. Het college dacht nu aan een nieuwe sneeuwschuiver, zoals die onder meer door de rijkswaterstaat wordt gebruikt. Om te voorkomen, dat vooral in de kern van het dorp, dus in de smalle straatjes de sneeuw bij het opruimen de huizen in zal worden geschoven, werd beslo ten de schuifbreedte van de machine op twee meter te stellen. Voor de aan schaf van de sneeuwschuiver werd een bedrag van 2500 uitgetrokken. Ook ging de raad akkoord met het voorstel de herziening van de uit breidingsplannen voor te bereiden. Die herziening betreft hier de schiet baan, die volgens Gedeputeerde Sta ten dient te verdwijnen met het oog op de onveilige strook in het Noord- HOOFDPLAAT Zeehengelwedstrijd aan de West er schelde De hengelsportvereniging „De Schelde" te Hoofdplaat houdt op zondag, 6 ok tober a.s-, de laatste clubwedstrijd. Deze wedstrijd zal over het hengeiseizoen 1963 besluiten. De plaatselijke club heeft in het afgelopen seizoen 7 wedstrijden georganiseerd. CADZAND Kermis in Cadzand De kermis te Cadzand. gehouden op vrijdag, zaterdag en zondag jongstleden, behoort weer tot het verleden. Voor namelijk de jeugd heeft zich dit jaar goed kunnen amuseren, doordat een zweefmolen, een draaimolen en een schiettentje voor de nodige kermissfeer zorgden. Z AAMSLAG Zaterdag bracht de muziekvereniging „De Volharding" te Zaamslag, onder lei ding van dirigent J. Meijers uit Terneu zen, op uitnodiging van een Gentse buurtvereniging een muzikaal bezoek aan Gent. Met een touringcar arriveerde het gezelschap om kwart voor zeven aan de Koornlei, vanwaar de harmonie met pittige marsmuziek afmarcheerde naar de Burgstraat. Nadat het gezelschap een verversing was aangeboden, speelde de harmonie voor de buurtbewoners. Via Sint-Am- mandsberg, waar de muziekvereniging „St.-Cecilia" uit Kloosterzande, diezelfde avond had gemuciseerd, werd met dit gezelschap, die met een aantal perso nenauto's de reis maakte, via Zaffelae- re-Wachtebeeke en Overslag naar Zaamslag terug gereden. en de recreatieve ontwikke- Sloe ling. Het was b. en w. opgevallen dat het vervoer van zand, steen en tegels in Arnemuiden op zulk een gebrekkige wij ze geschiedt. Daarom werd de raad voor gesteld over te gaan tot de aankoop van een gebruikte motorcarrier voor een bedrag van 500. Ook met dit voor stel ging men akkoord. Verder besloot de raad tot aankoop van de panden Zuidweg 57, de drie „huizen met de trapjes" Zuidwal 20-22-24 en de panden Schoolstraat 6 en 10. Tevens werd bepaald om tot onteigening over te gaan van de panden Schoolstraat 2 en 8. De heer D. Goedhart kreeg een vaste aanstelling als bode-schoonhou- der van de openbare school en het gym nastieklokaal. Dit met ingang van 1 oktober. De verordening op de honden belasting werd in dier voege gewijzigd, dat het tarief dat thans geldt voor de zogenaamde bedrijfshonden zijnde 2,50 wordt opgetrokken tot 7,50. Aan de vereniging „De Arne" werd ten slotte een perceel grond ter grootte van 1327 vierkante meter voor 1466,20 verkocht voor de bouw van een dorps huis. In de rondvraag vroeg wethouder J. Siereveld (a.b.) of 't de burgemeester bekend was dat de klok allang niet meer slaat". „Dat is al vanaf Pinksteren zo", wist hij. De voorzitter antwoordde dat deze kwestie zal worden onderzocht. De heer Jac. van Belzen (p.v.d.a.) wees er op, dat er in Arnemuiden veel moe ders hun kleuters thuis moeten houden, omdat er op de kleuterschool voor hen geen plaats is. De burgemeester zette uiteen, dat er hier sprake van perso- neelsmoeilijkheden is. Bij aanvang van de raadsvergadering had de raad met enkele ogenblikken stilte het overlijdene van het S.G.P.- raadslid J. L. Joosse herdacht. De heer Joosse, die op 14 juli kwam te overlij den is ook enkele jaren als wethouder opgetreden. Dezer dagen hield de hengelsportvereni ging Vlissingen haar zevende onderlinge wedstrijd aan de zeewering bij hotel Delta te Vlissingen. Het aantal deelne mers bedroeg 49. Het gewicht van de bovenmaatse vissen bedroeg 1,15 kg. Het aantal bovenmaatse vissen bedroeg 14, van de ondermaatse werden er 91 ge vangen. De uitslag luidt: 1. P. Loekemeijer 10 stuks, 470 pt.; 2. J. van Geersdaele 4 st., 175 pt.; 3. mevr. Rouw 5 st., 150 pt.; 4. K. van Taten- hove 6 st., 140 pt.; 5. F. Kramp 3 st. 135 pt.; 6. M. Bergmans 3 st., 130 pt.; 7. J. Vogel 8 st., 120 pt.; 8. A. van Eek 2 st., 105 pt.; 9. A. Huibrechtse 1 st, 90 pt.; 10. J. de Nooijer 1 st., 85 pt. MIDDELBURG Eervol ontslag hoofdlandmeter Bij Koninklijk Besluit van 22 augustus is met ingang van 1 december 1963 aan de heer K. Doekes, hoofdlandmeter van het kadaster te Middelburg, bureau van de landmeetkundige dienst, op zijn verzoek eervol ontslag uit rijksdienst verleend. Op verzoek van <le raad van IJzendijke zal het gedeelte van de weg Schoondij keIJzendijke lopende van „Parkzicht" tot IJzendijke door Gedeputeerde Staten, met provinciaal subsidie, worden verbe terd. De gemeenteraad besloot ter plaat se riolering en trottoirs aan te leggen. In verband met moeilijkheden inzake de grondverwerving besloot de raad tevens aan de zuidzijde van dit wegvak geen trottoir aan te leggen. Na de verbetering zal dit weggedeelte, in verband met de totstandkoming van de Rondweg om IJzendijke door de ge meente IJzendijke van de provincie wor den overgenomen, waartoe laatstge noemde aan de gemeente een afkoopsom zal uitkeren. De voorgenomen reconstructie van deze weg, waarover door de gemeente reeds lang met het provinciaal bestuur wordt onderhandeld, betekent een belangrijke verbetering voor de gemeente IJzendijke. Tot onze diepe droef heid werd, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, van onze zijde weggenomen on ze geliefde man, zorg zame vader, behuwd- en grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer KLAAS BOS, echtgenoot van J. van 't Hof, op de leeftijd van 60 jaar. Mevr. J. Bos- van 't Hof A. M. Ingels-Bos M. Ingels Nico Biervliet, 10 sept. 1963, Beukelstraat 6. De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. zaterdag 14 september des namiddags 3 uur. Levering uit voorraad. Kantoorinachinehande) Gentsestraat 21a-23. Hulst Tel. 01140—2080. BEL Gevraagd VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5624 kg, 0.701,53, binnen landse garnalen 112 kg, 0,99. Schar 233 kg. Bot 238 kg. Wijting 49 kg. Schol 108 kg. Tong 47 kg. Paling 30 kg. Rog 8 kg. Tarbot 10 kg. Kabeljauw 5 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 19, bonken 8,70. Eigenheimers gewone 16,30. Bintjes gewone 11, bonken 15, drielingen 6,40. Aanvoer 127 ton. VEILING KAPELLE. 10 september. Br. Lebrun 1 75 36, 65 33. 55 36.30, 2 65 34, 55 31, 2D 21, grof 29. fijn 19. James Grieve 1 85 3135. 80 3141, 75 33 44, 70 3641, 65 32—35, 2 85 30. 80 30—32. 75 31—34, 70 31—33, 65 32, 2D 23—29, 2D 55 24, grof 27, fijn 18—19. Manks Codlin 1 75 20, 70 21, 65 19, 60 13—14, 2 75 14—16, 70 15, 65 15, 60 12, grof 1215, fijn 9)4, 2D 11. Zigeunerin 1 80 13—16. 75 15—17, 70 14—16, 65 14, 2 80 12, 75 13, 70 12, 65 11, 2D 5, grof 10, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 1819. 2D 7, grof 12, fijn 6)4. Keswick grof 12. Br. d'Amanlis 2 70 32, 65 32, 60 29 2D 27. Br. de Merode 1 70 37, 65 35, 60 32, 2D 28, grof 25. Clapps Fav. 1 70 50, 65 46, 60 41, 55 38, 2 75 47, 70 47, 65 45, 60 43, 55 36, 2D 28, grof 40, fijn 2325. Triomphe de Vienne 1 80 72, 75 74. 70 79, 2 80 73, 75 75, 70 79, grof 57. Sig. d'Es- peren 1 60 66, 55 54, 50 38, 2 60 50, 55 42, 50 33. Précoce de Trév. 2 50 28. James Grieve Neu- man 1 80 30, 75 33, 70 31, 65 26. Kroetappelen wit 6)4, rood 5. Bramen industrie 1 en 2 163. 3 132. Tomaten IA 344, 1B 354, 1BB 341, IC 354, 2A 313, 2B 303. Pruimen bloc: R. Victoria 2 27.70—28.40, 3 12, fabriek 8)4. Dubb. pr. bonen 1 113, 3 5283. Pruimen: R. Victoria 1 5183, 2 22—30, grof 3668. B. de Louvain 1 65—68, 2 25—38, grof 47—51, fabriek 12— 18. R. Cl. d'Althan Ex 105, 1 83—103, 2 24— 47, grof 4482, fabriek 1426. Jefferson 1 42—68. 2 21—22, grof 21—37. fabriek 9—13. Abrikoospruimen 2 2022, grof 2837, fa briek 1317. Kirkes 1 111, 2 47, grof 35, fa briek 2124. Rode bessen per doos 3 14. Bramen per doos 1 42, 2 3135. Rode bessen per kg 2 45. VEILING KRABBENDIJKE. 10 september. Appels: Tydeman E.W. E 85-90 68, 80-85 79, 75-80 79, 70-75 81, 65-70 68, 1 75-80 61, 70-75 67, 65-70 59, 60-65 47, 2 80-85 66, 75-80 70, 70-75 66, 65-70 56, 60-65 44, 2D 28, 3 grof 40, 3 fijn 21, kroet 10. James Grieve 1 85-90 34, 70-75 33—35, 75-80 3640, 70-75 34— 44, 65-70 33—33, 2 85-90 32, 80-85 31—34, 75-80 34—35, 70-75 33—36, 65-70 32—36, 2D 23—27, 3 grof 2830, 3 fijn 24, kroet 11. Manks Cod lin 2 80-85 18, 75-80 18—24, 70-75 16—28, 65-70 14—24, 60-65 13—18, 2D 10—13, 3 grof 12, 3 fijn 10, kroet 5. Stark Earliest 2 65-70 32, 60-65 26, 55-60 17, 2D 14, 3 grof 18, 3 fijn 13. Zigeunerin 1 85-90 15, 80-85 16, 75-80 18. 70-75 17, 65-70 14, 2D 5, 3 grof 5, 3 fijn 5. Peren: Clapps Fav. 1 70-75 45, 65-70 45, 60-65 44, 55-60 40, 2 70-75 44, 65-70 44. 60-65 43, 55-60 37, 3 grof 34, 3 fijn 23, kroet 15, rijp 29—33. Br. d'Amanlis 1 75-80 31, 70-75 35, 65-70 38, 60-65 37, 2D 32, 3 grof 33, 3 fijn 29, kroet 10—18. Tr. de Vienne 2 85-90 69—73, 80-85 77—80, 75-80 82—83, 70-75 84—86, 3 grof 56. Br. Lebrun 1 65-70 35, 55-60 31, 3 grof 26. S. d'Esperen 1 60-65 62, 55-60 50. 50-55 33. Pruimen: Reine Vic. 1 5364, 2 2354. R. Cl. d'Althan 1 77, 2 36. VEILING GOES. 10 september. Zigeunerin 1 85-90 17. 80-85 16, 75-80 17, 70-75 17—18, 65-70 16, 2 85-90 13, 80-85 14, 75-80 14, 70-75 14, 65-70 11, grof 10. James Grieve 1 90-95 32, 85-90 32—45, 80-85 33,70—41, 75-80 36,20—47, 70-75 3760— 40, 65-70 2844 2D 28—35, 2 90-95 29, 85-90 30—31, 80-85 31—33, 75-80 32—39, 70-75 33— 43, 65-70 32—39, grof 24—30, fijn 23—26. Manks Codlin 1 80-85 22, 75-80 20, 70-75 21, 65-70 19— 20, 2 80-85 14, 75-80 18, 70-75 17, 65-70 18, 60-65 14, 2D 12, grof 1014, fijn 11. Tydemans Early Wore. 1 85-90 5963, 80-85 58—69, 75-80 61— 72. 70-75 58—73, 65-70 4865, 60-65 46—51, 2D 31 grof 30—44, fijn 22—27. Benoni Extra 75-30 71, 70-75 74, 65-70 67, 60-65 46. Early Victoria 2 70-80 17, 60-70 15, grof 18, fijn 11. Clapps Fav. 1 75-80 49, 70-75 50, 65-70 47—48, 60-65 43, 55-60 38, 2D 30, 2 75-80 46, 70-75 47, 65-70 47, 60-65 42, 55-60 37, grof 37—40, fijn 29, rijp 3742. Beurre d'Amanlis 1 75-80 33, 70-75 36. 65-70 37, 60-65 34, 2D 31, 2 70-75 35, 65-70 36, 60-65 34, grof 28—31, fijn 22—27, Beurre de Merode 1 75-80 34, 70-75 37, 65-70 31, 60-55 28, 2D 25, grof 26. fijn 22. Bon Chr. Williams 1 75-85 38, 65-75 4244, 55-65 3440, 2D 24, 2 65-75 40, 55-65 31—36, grof 25, fijn 13. Seigneur d'Esperen 1 65-70 73, 60-65 6368, 55-60 55. Triomphe de Vienne 1 85-90 72—80, 80-85 79—84, 75-80 75—87, 70-75 79—84, 2 85-90 72—73, 80-85 73. 75-80 73—75, 70-75 70. Benoni 1 75-80 87, 70-75 74, 65-70 67. Benoni verpakt 1 85-90 86, 80-85 85. 75-80 77. Zigeunerin verpakt 1 80-85 22. 75-80 24. 70-75 24, 65-70 21. Bramen 1 en 2 163, 3 132. Bra men per doos 1 3847, 2 3610, 3 18—21. Washington grof 45. fabriek 14—15. Belle de Louvain 1 74, 2 29—39, grof 33—65, fabriek 1216. Reine Claude d'Althann 1 87112, 2 37—70, grof 30—87, fabriek 18—38. Jefferson 1 58—73, 2 23—39, grof 38—58, fabriek 6—23. Reine Claude Verte grof 31. fabriek 10. Reine Victoria 1 65—93, 2 27—62, grof 44—69, fabriek 621. Abrikoospruimen grof 2647, fabriek 1626. Kirkus grof 50102, 1 118, fabriek 16—35. Druiven 1 190. Totale aanvoer hard fruit 7950 kisten. VEILING STAVENISSE. 10 september. Doré gew. 19.40, drielingen 7.70 —8.60. Bintjes gew. 10.10—11.00, bonken 14.90 —15.00. Eigenheimers gew. 14.00—15.40. Aan voer 1100 kisten. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3165 stuks. Weekaanvoer 5107. Vette koeien en ossen 420. Gebruiksvee 824. Vette kalveren 430. Graskalveren 318. Nuch tere kalveren 557. Varkens 8. Lopers 72. Big gen 59. Paarden 59. Veulens 25. Schapen of lammeren 340. Bokken of geiten 53. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—330 260—290 240—260 Vette kalveren 300—335 270—290 250—270 Slachtpaarden 290 260 250 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren 370 300 250 Nuchtere kalveren 185 170 150 Lopers 130 100 80 Biggen 70 65 55 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1120 1000 820 Vare koeien 820 720 600 Vaarzen 850 750 625 Pinken 525 400 350 Veulens 500 400 350 Noordstraat 102 - Telemoon 01150-3128 TERNEUZEN Vette koeien: aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen vooral niet hoger dan gisteren. Vette kalveren: aanvoer iets minder, handel goed. prijzen prijshoudend, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer even meer, handel zeer kalm. prijzen van vorige week konden zich met moeite handhaven. Nuchte re kalveren: aanvoer even ruimer, handel kalm, prijzen niet geheel prijshoudend. Lo ners en biggen: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel re delijk. prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer tamelijk, handel stroever, iets afbrokkelende prijzen. Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, han del lui, prijzen als vorige week. Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen gedrukt. Vaarzen en pinken: aanvoer even groter, handel flauw, prijzen vooral niet ho ger. Veulens: aanvoer kleiner, handel mafïg, prijzen onveranderd. EIERNOTERING GOES. 10 sept. Bericht van verzamelaars. Kippe- eieren 15 cent. Poeljeëieren 8 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 10 sept. Uien middel 40-70 17.80. Drielingen 19.20. Pickles 26.50. Aanvoer 50 ton. Doré 18.20. Eigenheimers 16.2011. Bintjes 10.10 8.70. Bonken 15.20. Aanvoer 80 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES. 10 september. Granen en peulvruchten. Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 22 29.50 per 100 kg. Tarwe, basis 17%, boeren schoon af boerderij 2732.25 per 100 kg. Groene ewrten, boerenschoon af boerderij 3548 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4072.50 per 100 kg. Voor erw ten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Beentje. 35 mm opw. binnen landse sortering 810 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichitng. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Beentje voor export bestaat geen vraag. Hooi. Lucernehooi 115125 per 1000 kg, ge perst. Weidehooi 90—120 per 1000 kg. ge perst. Dijkhooi 7090 per 1000 kg. geperst. Veldbeemd 50—65 per 1000 kg, geperst. En gels raai 5060 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Stro. Tarwestro 4550 per 1000 kg, geperst. Winterprijs 62.50. Gerstestro 45—52.50 per 1000 kg. geperst. Winterprijs 62.50. Erwtestro (kl. groen) 6580 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Voor vlas uit de schelf is de prijs 728 cent per kg. Gerepeld .vlas 1536 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 2.17 per kg. Nagekomen advertenties Heden werd van onze zijde weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze jongste lie veling FRANKIE, in de aanvallige leeftijd van 4 jaar. Zijn diepbedroefde ouders, broer en zusje. G. M. Quakkelaar. A. Quakkelaar- v. d. Hart. Kees. Ans. Hansweert, 10 september 1963. Nieuwe Kerkstraat 17. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 13 september a.s. des namiddags te 1 uur op de algemene be graafplaats te Krui- ningen. DE KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS SINKE, echtgenoot van J. de Lange, op de leeftijd van ruim 84 jaar. Goes: J. de Lange H. Sinke L. Sinke-Valk W. C. Sinke J. S. C. Sinke-Torbijr J. M. Sinke M. C. Sinke-Harinck En kleinkinderen Goes, 10 september 1963, Van Dusseldorpstraat 102. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 13 september a.s. om 2 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17