Opschuiving zwaaikom in havenkanaal Goes coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex —13 het unieke 2-laagstablet AGENDA Conserverings- verordening behmwde kom verdrijft verkoudheid radicaal Klank- en lichtspel te Middelburg 5204 bezoekers ZUID-BEVELAND SENSATIONELE PRIJSVERLAGING ANTONONI'S ZERE EENZAAMHEID TEGEN HAMERS ENGELSE HUMOR SPOEDIG RIJKSGOEDKEURING VOOR BOUW LAGERE SCHOOL MARKTBERICHTEN B. EN W. ADVISEREN RAAD e Dringende eis een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij Valck Sch a a V veren i cfinsf Middelburg" houdt simultaan wedstn'i d Land-tuinbouwschool Z.L.M. in Goes van start Nieuwe kasten en borden voor r.-k. kleuterschool Ontslag en herbenoemingen aan Goese lyceum Gemeenteraad Kruiningen komt donderdag bijeen Middenstand 's-Heerenhoek organiseert expositie Tweemaal thriller uit Frankrijk en uit Spanje In Hoedekenskerke KLEUTERSCHOOL OP HET URGENTIEPROGRAMMA Onderwijszaken Badmintontoernooi in Rilland-Bath Bandenwagen reed door kerkmuurtje Wedvlucht „Rode doffer" Vluchten „De Zeeuw" ONDERHOUDSWERKEN AAN OEVERVERDEDIGING VAN KANAAL ZUID-BEVELAND WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1963 WISSEL BEVELANOEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De zwaaikom in het havenkanaal van Goes krijgt een andere situe ring, wanneer tenminste de raad akkoord gaat met het plan, dat b. en w. hem voor de volgende week woensdag te houden vergadering heeft voorgelegd. De kom zou nu moeten worden gegraven ten noor den van de geprojecteerde brug over het kanaal Goes-Goese Sas, nodig voor aanleg van de weste lijke ontsluitingsweg met de spoor lijn naar het havenïndustrieter- rein. Twee jaar geleden besloot de raad de zwaaikom aan te leggen bij de jachthaven. Bij het nader uitwerken van het plan daartoe is gebleken dat er ernstige bezwaren verbonden zijn aan het zwaaien van schepen juist ten zuiden van de geprojecteerde brug. De schepen zouden dan namelijk steeds tweemaal de brug moeten passeren en bovendien wordt be schadiging van deze te bouwen brug ten gevolge van het zwaaien niet uit gesloten geacht. In overleg met het advies- en ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer is gezocht naar een andere geschikte plaats, waar deze zwaaikom zonder bui tensporige kosten voor grondver werving zou kunnen worden aange legd. B. en w. menen deze plaats te hebben gevonden ten noorden van de brug, bij de zogenaamde meestoot. Voor de realisering hiervan is het nood zakelijk dat de gemeente Goes de be schikking krijgt over het huis met schuur en erf van de erven W. Behage aan de Albert Joachimkade. Met de eigenaren hebben b. en w. overeenstem ming bereikt over de aankoop. Op de agenda komt verder voor een voorstel tot het vaststellen van een zogenaam de conserverings- of bevriezingsveror dening voor de gehele bebouwde kom van Goes, met uitzondering van de ge deelten, waarvoor de voorschriften voor een uitbreidingsplan gelden. Zoals men weet is opdracht verleend om een basisplan voor de sanering van dit een basisplan voor de sanering van dit stadsdeel uit te werken, omdat geen voldoende uitgewerkte stedebouwkundi- ge maatregelen van toepassing zijn. Met het ontwerpen van dit plan zal geruime tijd gemoeid zijn. Om in de overgangspe riode te kunnen tegengaan, dat er iets gebeurt, wat de realisering van het ge heel in de weg kan staan achten b. en w. het gewenst een verordening vast te stellen op grond waarvan net zonder vergunning van het college verboden is wijziging te brengen in de huidige aard van de bebóuwing en het gebruik van de gronden. „Verbouwing Immers kan in vele ge vallen tot groot nadeel zijn voor bij voorbeeld het oorspronkelijk karakter van de Grote Markt, vooral waar aan het behoud van dit karakter waarde (Advertentie) Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vrij (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). moet worden gehecht. Het vaststellen van een bevriezings- of conserverings- verordening is een dringende eis en uit stel ervan zal de gemeente te zijner tijd op hoge kosten komen te staan", zo schrijven b. en w. nog. Er is nu zo'n verordening ontworpen. Deze heeft ter visie gelegen. Van de gelegenheid om bezwaren te maken is geen gebruik ge maakt. Volgens de verordening zai het verbo den zijn op al dan niet door afbraak ontstane open tererinen bedrijfsgebou wen te stichten, deze terreinen als opslagplaats van oude materialen te gebruiken en bestaande panden tot bedrijfsgebouwen in te richten of als zodanig te gebruiken. De rechten ten aanzien van de bestaande bedrijfsge bouwen worden door een overgangsbe paling gewaarborgd, zolang deze gebou wen niet geheel worden vernieuwd of veranderd dan wel belangrijk worden uitgebreid. B. en w. doen de raad ook een voor stel toekomen om voorbereidingen te treffen voor de vaststelling van een uit breidingsplan „Valckeslot II", nu is voorgesteld om een verzoek te doen tot wijziging van de grenzen van de ge meente Goes en Kloetinge. Dit om te voorkomen dat door particuliere bouw activiteiten het toekomstige plan wordt doorkruist. Aangezien nog een deel van het gebied voor het toekomstige uitbrei dingsplan binnen Goese grenzen ligt ge ven b. en w de raad in overweging te bepalen, dat hiervoor een uitbreidings plan wordt voorbereid. Voor zover het bij de stadsuitbreiding betrokken ge bied binnen de grenzen van Kloetinge ligt zullen b. en w. zich verstaan met het Kloetingse college om een soortge lijk besluit te verkrijgen. Het klank- en lichtspel in de Abdjj te Middelburg, dat vorige week vrijdag de laatste voorstelling van het seizoen be leefde, heeft ook dit jaar weer sterk de aandacht van de In de provinciale hoofdstad verblijvende toer'sten getrok ken. Het aantal belangstellenden bleef vrijwel hetzelfde. Dit seizoen werden er 5204 bezoekers genoteerd. Vorig jaar waren dat er 5274. Voor het eerst is dit jaar op prettige wijze samengewerkt met de Nederland- sche Spoorwegen, die achtdaagse reizen uitschreef naar Zeeland. In het program ma was voor de donderdagavond een bezoek aan het klank- en lichtspel vast gelegd, waarvan de deelnemers aan de reizen een druk gebruik maakten. Ook bij deze „spoorreizen" is gebleken, dat het spel van stemmen, muziek en licht, waarin de historie van het eeuwenoude bouwwerk herleeft, als „avondattractie" zeer belangrijk is. Op de woensdag-, donderdag- en vrijdagavonden, die lig gen tussen de 5e juni en de 6e septem ber zijn er totaal 66 voorstellingen ge weest. Het drukst was het op de 25e iuli, toen men tijdens twee rondgangen 269 bezoekers telde. Daarna bleef de belangstelling groot, tot omstreeks half augustus, toen er een geleidelijke daling van het aantal bezoekers viel op te mer ken. Het bestuur van de Stichting Ver lichting Middelburg heeft ook ttidens deze voorstell'ngenreeks van verschil lende zijden waardering mogen ontvan gen voor het snel. Het blijkt dat de be zoekers zeer geïmponeerd ziin door deze attractieve wijze van rondleiden door de Abdij. De schaakvereniging „Middelburg" or ganiseert op 20 september aanstaande in hotel „Pax" een grote simultaan- wedstrijd. Simultaan speler Is de heer C. M. Jansen kampioen van Zeeland. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Radio-kerkdienst over Vrij' Evangelische Kerk VANDAAG. Middelburg Electro: Z.V.LJ. tilm. Eclips, 19.30 uur, 13 j. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 917 uur. Kunstmuseum, ex positie Reimond Kimpe, 16-18 uur en 20- 22 uur. 't Trefpunt: tentoonstelling Kin derfeesten". 1517 en 1921 uur Van Benthem en Jutting: expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur. VÜssingen Alhambra: School voor flinke jongens, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Een ge tuige moet verdwijnen...!, 8 uur, 18 Jaar. Goes Grand: Helden sterven jong. 20 uur, 18 jaar. Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen. 1012, 1417 uur. Prins van Oranje- Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen, 14 uur. Terneuzen Luxor- Les liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Hong-Kong affai re, 8 uur, 14 jaar. Zierikze* Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters. 1017 uur Herv. Verenigings gebouw: Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Tederheid in de nacht, 8 uur, 18 jaar. GOES Begin deze maand is in Goes de nieuwe lagere land- en tuinbouwschool van de Z.L.M. van start gegaan. Donderdag aanstaande houdt de commissie van toezicht haar eerste vergadering. Dat gebeurt 's middags om 2 uur in hotel „Centraal" te Goes. Zoals bekend is deze nieuwe school in feite een combinatie van de vroegere lagere landbouwscholen in Kruiningen en Oudelande, die door de terugloop van het aantal leerlingen moesten worden opgeheven. Aan de nieuwe onderwijsin stelling te Goes ondergebracht in de voormalige r.-k. uloschool aan de West singel wordt ook de grove tuinbouw onderwezen. De school telt thans 26 leerlingen: 18 „nieuwelingen" in de eer ste klas, 8 leerlingen van de scholen te Kruiningen en Oudelande in de tweede klas. De r.-k. „Francesco-kleuterschool" te Goes heeft zich tot het gemeentebe stuur gewend met het verzoek mede werking te willen geven voor de ver nieuwing van de kasten in de school en het aanbrengen van schoolborden. „De kasten, die werden gebruikt, waren on doelmatig", schrijft het schoolbestuur, „omdat ze te hoog waren en de kleu ters er zelf het materiaal niet uit kon den halen". Ook de schoolborden konden niet door de kleuters gebruikt worden; zij waren eveneens te hoog. B. en w. stellen de raad voor de medewerking te verlenen en er /-1520 voor uit te trekken. Een ander verzoek van het schoolbe stuur betreft het geven van gemeente lijke medewerking bij het vernieuwen van de steunbalk van het balkon, waar van het houtwerk verrot was. Verder was ook de ijzeren draagbalk reeds geoxydeerd. B. en w. Stellen de raad voor 1300 te voteren voor het herstel van de draagbalk via een ommante- ling van beton. Mejuffrouw dra. E. Koelma heeft ont slag gevraagd als lerares Nederlands aan het Goese lyceum in verband met haar benoeming elders. B. en w. van Goes stellen de gemeenteraad voor dit ontslag eervol te verlenen met ingang van 1 oktober a.s. In verband met het besluit de heer F. C. M. Conradi eer vol ontslag te verlenen als leraar oude talen aan het Goese lyceum, moet in de daardoor ontstane vacature worden voorzien. B. en w. stellen de raad voor drs. C. A. van der Oord die vanaf 1 september 1962 in tijdelijke dienst werd benoemd in vaste dienst te be noemen als leraar oude talen. Voorge' steld wordt verder mejuffrouw dra. M. G. Hoverjn, lerares Frans, de heer G. W. Bergman, leraar muziek, de heer R. Hagenaar, leraar tekenen, de heer W. F. van Leen, leraar wiskunde en dr. Ch. J. Philips, leraar Frans, die allen in tijdelijke dienst aan het Goese lyceum waren aangesteld, in vaste dienst te be noemen. Instuif „Jong Goes" startte met dansavond De r.-k. instuif „Jong Goes" heeft zon dagavond haar winterseizoen 1963-'64 geopend met een dansavond in schouw burg „Juliana". De muzikale bijdrage was in handen van het Bergen op Zoom- se dans- en showorkest „The Goodwill Partners", onder leiding van A. Goddrie Bovendien trad op, het Goese zangeresje Anneke Leenmeier. Haar optreden viel bij een gedeelte van het ruim 450 man sterke publiek in goede aarde. Een ander minstens even groot gedeelte vond het noodzakelijk tijdens dit optreden veel herrie te schoppen en lawaai te ma ken. Op deze avond hebben zich vele jongeren als lid van de instuif laten in schrijven. Meegedeeld werd dat op de Jongerendag van zondag a.s. de H. Mis om half twaalf gelezen wordt in de „Prins van Oranje" te Goes. Toon Kort- ooms, de bekende Brabantse schrijver zal daarna een causerie houden over „Brabantse Humor". Vervolgens zal het cabaretgezelschap van Bouk Martens uit Breda optreden. De dag wordt besloten met een bal in schouwburg „Juliana" Na afloop van deze Jongerendag zullen bussen naar de diverse dorpen rijden. Collecte De collecte van het Kon. Wilhelmina fonds heeft te Goes 2526,92 opge bracht. Het Convent van Kerken verzorgt aan staande zondagmiddag een radio-kerk dienst vanuit de Vrij Evangelische Kerk te Goes. Daarin zal voorgaan de plaatse lijke predikant, ds. J. Karelse. De dienst begint om vijf uur en wordt uitgezon den over de zender Hilversum II (298 meter) „Don Bosco" op kamp Een groep van 75 jongens en meisjes van „Don Bosco" uit Goes is in het afgelo pen weekend op kamp geweest naar Pindorp in de Wouwse Plantage. Onder de hoede van 10 leiders en leidsters vertrok de groep vrijdagavond per bus vanuit Goes, waar men zondagavond vermoeid en met schorre kelen van het zingen, terugkeerde. Geslapen werd in een vast gebouw. De buitenspelen lever den geen moeilijkheden op omdat dit weekend-kamp werd begunstigd door goed weer. KRUININGEN De gemeenteraad van Kruiningen komt donderdag 12 september om zes uur 's avonds in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt o.a. een voor stel tot verkoop van het groepsbureau der rijkspolitie met twee dienstwonin gen aan de staat. Voorts wordt voorge steld om medewerking te verlenen voor het aanschaffen van nieuwe leermidde len voor de r.-k. lagere school te Hans- weert. Het schoolbestuur vraagt leer middelen te kopen tot een bedrag van ruim ƒ3700. 's-HEERENHOEK De middenstand van 's-Heerenhoek maakt zich weder op om zoals enkele voorgaande jaren een expositie te orga niseren. In een dezer dagen gehouden vergadering is het plan daartoe uitge stippeld. Het bleek, dat de animo tot het houden van een beurs bij de midden stand groot was. Reeds hebben zich twintig winkeliers aangemeld in het betrekken van een stand. Zoals voor heen zal deze expositie weer in de Jeugdhoeve gehouden worden en wel op 10, 11, 12 en 13 oktober a s. Men kan dan in deze beurs zijn inkopen doen en er zullen vele attracties zijn. Ook een autorally, een schuttersfeest en een ballonwedstrijd zullen tijdens deze da gen worden gehouden. Elke bezoeker aan deze expositie ontvangt gratis een fraai uitgevoerd speldje. Advertentie SKODA geheel compleet NU v.a. In ongewijzigde uitvoering dus oersterk (lange levensduur) extra solide (meer veiligheid) compleet comfort (incl. verwarming, rolhoes, binnen- en buitenspiegel, lichtsignaalschakelaar, parkeerlichten, kleerhaakjes, asbakjes, slaapbanken, etc.) DE NIEUWE PRIJZEN Skoda Octavia (43 pk) 5250,- Octavia Super (47 pk) 54fife,- Octavia TS (53 pk) 5705,- Octavia Combi 6160,- 1202 Combi ©75,- DEALERS:Goroge I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, fel. 2679 Goraqe C M G CAPPENDIJK Axelsestraat 174 Terneuzen fel 203C H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. 01717-2010 Autobedrijf IJ. T. WANDEL. Zuidstraat 10, Nieuwerkerk. tel. 482 FILMS IN ZEELAND Er staan voor deze week een aantal goede films op het programma en als eerste daarvan noemen wij „Eclips", de befaamde rolprent van de Italiaanse re gisseur Michelangelo Antonioni, die te zien is in Electro (Middelburg) Antonioni is een kunstenaar, die beze ten is van de gedachte, welke ook een groot aantal moderne schrijvers bezig houdt, te weten de gedachte, dat wer kelijk contact tussen twee mensen een onmogelijkheid is. Met dit probleem wor stelden ook de jongen en het meisje in „Eclips". Er is een barrière tussen bei den, die zij trachten te slechten, maar steeds weer nieuwe ontdekkingen en overwegingen wederzijds vertragen het sloopwerk. Antonioni is geen optimistisch filmer. Zijn beelden scheppen eenzaamheid en dat wordt hem soms verweten. Wat hij op het doek zet is echter van alle ro mantische franje ontdaan, echt en eer lijk. Of men zijn visie nu deelt of niet, voor zijn kunde moet men respect heb ben. In schrille tegenstelling met Antonio- ni's „Eclips" is de komedie van Ro bert Hamer, die in Alhambra (Vlis- singen) wordt vertoond. „School voor flinke jongens" is een echt hecht Engels werkstuk, gefundeerd op de beroemde Britse humor en geïnspi reerd op een aantal verhalen van de schrijver Stephen Potter. Alastair Sim speelt de rol van mister Pot ter, directeur van een „School voor Levenskunst" en Terry Thomas, een zeer bekende televisie-komiek, zien we in een van zijn arrogantste rol len, terwijl Ian Carmichael als zijn tegenpool de onhandige jongen uit hangt. In Alhambra (Vlissingen) voorts een dramatische speelfilm van Amerikaans fabrikaat, getiteld „Tussen nacht en morgen", waarin een medisch-ethisch probleem handig wordt gekoppeld aan een spannende rechtszaak en een ro mance. Richard Burton en Barbara Rush spelen de hoofdrollen. Spanning ook in „Een getuige moet verdwijnen" van de Fransman Edouard Molinaro. Li no Ventura en Franco Fabrizzi zijn de hoofdvertolkers in dit prototype van de film noir, deze politiefilm van het zui verste water In Luxor (Vlissingen). De titel van de film, die dan nog in ELECTRO (Middelburg) te zien is, lijkt veel op die van de vorige. „De vrouw die verdwijnen moest" is bovendien ook een thriller, echter niet van Franse maar van Spaanse makelij. Spannend. Ten slotte in GRAND (Goes) een oorlogsfilm „Helden sterven jong". HE1NKENSZAND Jeugdvaardigheidsproeven „Atlas" Zaterdagmiddag hield de s.v. ATLAS te Heinkenszand haar jeugdvaardig heidsproeven voor 1963. In verband met de ongunstige weersomstandigheden geschiedde dit in het gymnastieklokaal. Voor deze proeven waren 44 adspiran- ten ingeschreven. Aan de voorgeschre ven mars van 10 km namen 90 ad- spiranten deel. De deelnemers aan de mars krijgen allen een ATLAS-lintje, terwijl de 44 adspiranten, die allen voor deze va? rdigheidsproeven slaagden, een rood of blauw bandje van het K.N.G. V. ontvangen. Zij die deelnamen aan de mars en nog niet aan de proeven, zullen dit moeten doen op een nader te be palen datum. Voor de A klas slaagden de jongens: Karei Cappon, Rienus van de Guchte, Jan Hannewijk, Rens Huissoon, Rudy Melio, Nico de Regt, Frans de Roo, Piet Rijk Czn., Piet Rijk Wzn., en de meisjes: Ineke Cappon, Marleen Courtin, Maatje van Damme, Corrie van Damme, Lia van de Guchte, Tonny van de Guchte, Janny Harinck, Anneke Hoonderd, Nel lie Koens, Sophie Koens, Riet Koole, Margreet van Maanen, Corrie van Swaal, Helma van Sluis, Nelleke Si- monse, Marian Timmerman, Rieneke van de Velde, Elly Vermeulen, Mieke Vermeulen, Joke Verbrugge, Trees de Waal. Voor de B klas slaagden de jongens: Adrie Braamse, Nico Beckers, Kees Cappon, Gert Jacobusse, Ad Kuys, en de meisjes: Cobie Dobbelaar, Mientje van den Dries, Ditty Geschiere, Janet Knuyt, Caro- lien Markusse, Annelien Mol en Janny van 't Westeinde. Voor de C klas slaagden de jongens: Foort de Roo en Jan Marcau. Als gedelegeerde van het K.N-G.V. was aanwezig de heer Hoogesteger uit Goes. Hij complimenteerde na afloop het be stuur met de zeer mooie resultaten van deze vaardigheidsproeven. Hij zag in het grote aantal adspiranten een goede toekomst voor ATLAS. Men is in Hein kenszand op de goede weg, aldus spre ker. De lichamelijke opvoeding is in goede handen. De voorzitter, de heer N. C. de Regt, dankte tot slot alle medewerkers voor hun prettige en tactvolle medewerking waardoor organisatie en afwerking zon der enige stagnatie kon verlopen. Bij de aanvang van de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeente raad van Hoedekenskerke deelde de raadsvoorzitter, mr. M. Somers, mede, dat een schrijven was ontvangen van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid, waarin wordt medege deeld, dat de rijksgoedkeuring voor de nieuwe lagere school in de maand sep tember 1963 ter verdere afhandeling zal worden toegezonden aan de hoofdinge nieur-directeur van de volkshuisvesting en Bouwnjjverhid te Middelburg. Burge meesters Somers noemde dit „een bij zonder prettig geluid". Eveneens plezierig van inhoud was het schrijven, dat van de inspectrice van het kleuteronderwijs werd ontvangen en waarin melding werd gemaakt van het feit, dat op de urgentielijst 1963 de bouw zal worden opgenomen van een r.-k. kleuterschool met twee lokalen te Kwa- dendamme. Naar aanleiding van het raadsbesluit van 18 juni jl. tot voorlopige goedkeu ring van het plan tot onteigening van het perceel sectie D no. 1460, gelegen in de Scheldestraat is op verzoek van de eigenaar, de Geref. Gemeente te Hoe dekenskerke, een bespreking gehouden tussen de kerkeraad van die gemeente en het college van b. en w. Tastbare resul taten waren echter nog niet bereikt, zo dat de raad op voorstel van b. en w. besloot de procedure van de onteige ningswet voort te zetten en tot onteige ning te besluiten RILLAND-BATH De „Rillandia-Smashers", een afdeling van de algemene ontspanningsvereni ging tevens departement van de maat schappij Nut van 't Algemeen, zal dit weekeinde een badmintontoernooi in de c-klas organiseren. Men zal speelvelden uitleggen in het dorpshuis en in het gemeentelijk gymnastieklokaal van Ril land-Bath. Bij voldoende belangstelling zal de deelname beperkt worden tot Zeeuwse clubs. s-GRAVENPOLDER Dinsdagmorgen omstreeks half zeven is een bandenwagen geladen met los- gestort graan het erf opgereden voor de Nederlands hervormde kerk te 's-Gravenpolder. De landbouwersknecht W. C. O. uit Driebergen kwam uit de richting Drie wegen met een landbouwtractor met twee volgeladen bandenwagens er ach ter, eigendom van de landbouwer M. W. S. te Driewegen. Waarschijnlijk doordat de borgpen niet goed vastzat of ontbrak schoot de twee de bandenwagen los en reed over het trottoir door het stenen muurtje, dat rond de kerk staat. De wagen kantelde en ongeveer een kwart van de inhoud kwam op de straat en het kerkhof terecht. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Vooral het muurtje en de wagen werden flink beschadigd. WEMELDINGE Diamanten bruiloft feestelijk gevierd In Wemeldinge was het dinsdag feest. Zestig jaar getrouwd waren die dag namelijk de heer C. Pauwe en mevrouw A. Pauwe-van Stel. De heer Pauwe die boomkweker is geweest is 81 jaar, zijn echtgenote is juist de acht kruisjes gepasseerd. De beide krasse bejaarden genieten nog een uitstekende gezondheid. Vooral de heer Pauwe maakt nog vaak een wandelingetje, of een tochtje op de bromfiets. De feestelijkheden rondom dit diaman ten paar werden dinsdag gevierd in het zondagsschoolgebouw van de Vrije Evan gelische Gemeente te Wemeldinge. Daar was de hele familiekring present om de heer en mevrouw Pauwe met het 60- jarig huwelijk te feliciteren. Niet alleen familieleden en kennissen verschenen op de bruiloft, maar ook burgemeester C. N. F. van Sas kwam het jubilerende paar de gelukwensen van het gemeen tebestuur overbrengen. Op verzoek van net bestuur van de pro testantse christelijke school om financië le medewerking ingevolge artikel 72 van de lager onderwijswet besloot de raad het verzoek tot aanschaf van een tweetal letterdozen in te willigen. Ook was er een verzoek tot aanschaf van een volledige natuurkundemethode. Burgemeester Somers wees erop, dat bij de totstandkoming van de nieuwe school meerdere voorzieningen dienen te wor den getroffen. Hij was dan ook van me ning, dat het beter zou zijn dit laatste verzoek aan te houden. De heer J. C. J. Boone (s.g.p.) was het hiermee niet ge heel eens. Hij vroeg zich af waarom zo lang moest worden gewacht met iets wat toch in het belang is van het on derwijs. Na een korte interne ruggespraak ging de raad ermee akkoord het ver zoek aan te houden. Eveneens werd het verzoek om medewerking tot de aanschaf van diverse materialen, w.o. een vloeistofduplicator en enkele instrumenten, aangehouden. Bij het schoolbestuur werden nadere inlich tingen ingewonnen omtrent de aard en de omvang van de aan te schaffen materialen. De Goese postduivenhoudersvereniging „De Rode Doffer" hield dit weekend van Mons uit de laatste wedvlucht van het seizoen 1963. De resultaten waren: 1, 2 en 9. L. Duvekot; 3 en 10. W. Wirts; 4 en 7. J. Dubois; 5, 6 en 8. J. Hartman. Twee wedvluchten hield de Goese postdui venvereniging „De Zeeuw" het afgelopen weekend van Parkestone en St. Quentin uit. De resultaten van de vluchten waren: uit Parkestone: 1 C. Snoep: 2 en 5 De Witte-Bal- vers; 3 en 8 P. C. Voois: 4, 7 en 9 P. C. Kerk- hove: 6 L. Baert: 10 I. Oele; uit St. Quentin: 1 en 5 G. Koks: 2 P. van Leeuwen. 3 F. Voois: 4 en 7 G. de Hondt: 6 A. de Witte: 8 C. Snoep: 9 J. Voois: 10 L. Baert. In verband met de uitvoering van onder houdswerkzaamheden aan de oeververde diging van het Kanaal door Zuid-Beve land, zal de waterstand op dat kanaal worden verlaagd tot 0,60 m N.A.P., ge durende het tijdvak van 16 september 1963 tot 26 oktober 1963, of zoveel kor ter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. Daardoor zal de scheep vaart gedurende deze periode met meer dere zuiging rekening dienen te houden en het kanaal met de nodige waakzaam heid worden bevaren. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5624 kg. 0,701,53, binnen landse garnalen 112 kg. 0.99. Schar 233 kg. Bot 238 kg. Wijting 49 kg. Schol 108 kg. Tong 47 kg. Paling 30 kg. Rog 8 kg. Tarbot 10 kg. Kabeljauw 5 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 19, bonken 8,70. Eigenheimers gewone 16,30. Bintjes gewone 11, bonken 15, drielingen 6,40. Aanvoer 127 ton. VEILING KAPELLE. 10 september. Br. Lebrun 1 75 36, 65 38. 55 36.30. 2 65 34, 55 31, 2D 21, grof 29, fijn 19. James Grieve 1 85 31—35, 80 31—41, 75 33— 44, 70 36—41, 65 32—35, 2 85 30, 80 30—32, 75 31—34, 70 31—33, 65 32, 2D 28—29, 2D 55 24, grof 27, fijn 1819. Manks Codlin 1 75 20, 70 21, 65 19, 60 13—14, 2 75 14—16, 70 15, 65 15, 60 12, grof 1215, fijn 9)4, 2D 11. Zigeunerin 1 80 13—16, 75 15—17, 70 14—16, 65 14. 2 80 12, 75 13, 70 12, 65 11. 2D 5, grof 10, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 18—19. 2D 7. grof 12, fijn 6V2- Keswick grof 12. Br. d'Amanlis 2 70 32, 65 32, 60 29, 2D 27. Br. de Merode 70 37, 65 35, 60 32, 2D 28, grof 25. Clapps Fav. 1 70 50, 65 46, 60 41, 55 38, 2 75 47, 70 47, 65 45, 60 43, 55 36, 2D 28, grof 40, fijn 23—25. Triomphe de Vienne 1 80 72, 75 74. 70 79. 2 80 73, 75 75, 70 79, grof 57. Sig d'Es- peren 1 60 66, 55 54, 50 38, 2 60 50, 55 42, 50 33. Précoce de Trév. 2 50 28. James Grieve Neu- man 1 80 30, 75 33, 70 31, 65 26. Kroetappelen wit 6)4, rood 5 Bramen Industrie 1 en 2 163, 3 132. Tomaten IA 344, 1B 354, 1BB 341, IC 354, 2A 313, 2B 303. Pruimen bloc: R. Victoria 2 27.7028.40. 3 12, fabriek 8)4. Dubb. pr. bonen 1 113, 3 5283. Pruimen: R. Victoria 1 5183, 2 2230, grof 3668. B. de Louvain 65—68, 2 25—38, grof 47—51, fabriek 12— 18. R. Cl. d'AIthan Ex 105. 1 83—103. 2 24— 47. grof 4482, fabriek 1426. Jefferson 1 42—68, 2 21—22, grof 21—37. fabriek 9—13. Abrikoospruimen 2 2022, grof 2837, fa briek 13—17. Kirkes 1 111, 2 47, grof 35. fa briek 2124. Rode bessen per doos 3 14. Bramen per doos 1 42, 2 3135. Rode bessen per kg 2 45. VEILING KRABBENDIJKE. 10 september. Appels: Tydeman E.W. E 85-90 68, 80-85 79, 75-80 79, 70-75 81, 65-70 68, 1 75-80 61, 70-75 67, 65-70 59, 60-65 47, 2 80-85 66, 75-80 70, 70-75 66, 65-70 56, 60-65 44, 2D 28, 3 grof 40, 3 fijn 21, kroet 10. James Grieve 1 85-90 34, 70-75 33—35, 75-80 36—40, 70-75 34— 44. 65r70 33—38, 2 85-90 32. 80-85 31—34, 75-80 34—35, 70-75 33—36, 65-70 32—36, 2D 23—27, 3 grof 2830, 3 fijn 24, kroet 11. Manks Cod lin 2 80-85 18, 75-80 18—24, 70-75 16—28, 65-70 14—24, 60-65 13—18, 2D 10—13, 3 grof 12, 3 fijn 10, kroet 5. Stark Earliest 2 65-70 32, 60-65 26, 55-60 17, 2D 14, 3 grof 18, 3 fijn 13. Zigeunerin 1 85-90 15. 80-85 16, 75-80 18, 70-75 17, 65-70 14, 2D 5, 3 grof 5, 3 fijn 5. Peren: Clapps Fav. 1 70-75 45, 65-70 45, 60-65 44, 55-60 40, 2 70-75 44, 65-70 44, 60-65 43. 55-60 37. 3 grof 34, 3 fijn 23, kroet 15, rijp 29—33. Br. d'Amanlis 1 75-80 31. 70-75 35, 65-70 38, 60-63 37, 2D 32, 3 grof 33, 3 fijn 29. kroet 10—18. Tr. de Vienne 2 85-90 69—73, 80-85 77—80, 75-80 82—83, 70-75 8486, 3 grof 56. Br. Lebrun 1 65-70 35. 55-60 31, 3 grof 26. S. d'Esperen 1 60-65 62, 55-60 50, 50-55 33. Pruimen: Reine Vic. 1 5364, 2 2354. R. Cl. d'AIthan 1 77, 2 36. VEILING GOES. 10 september. Zigeunerin 1 85-90 17, 80-85 16. 75-80 17. 70-73 17—18, 65-70 16, 2 85-90 13, 80-85 14, 75-80 14, 70-75 14. 65-70 11, grof 10. James Grieve 1 90-95 32. 85-90 3245, 80-85 33,70—41. 75-80 36,20—47, 70-75 3760— 40. 65-70 2844 2D 28—35. 2 90-95 29, 85-90 30—31, 80-85 31—33, 75-80 32—39, 70-75 33— 43, 65-70 32—39, grof 24—30. fijn 23-^26. Manks Codlin 1 80-85 22, 75-80 20. 70-75 21. 65-70 19— 20, 2 80-85 14, 75-80 18, 70-75 17. 65-70 18. 60-65 14, 2D 12, grof 1014, fijn 11. Tydemans Early Wore. 1 85-90 59—63, 80-85 58—69. 75-80 61— 72, 70-75 58—73, 65-70 48—65, 60-65 46—51, 2D 31 grof 30—44, fijn 22—27. Benoni Extra 75-80 71. 70-75 74. 65-70 67. 60-65 46. Early Victoria 2 70-80 17. 60-70 15. grof 18, fijn 11. Clapps Fav. 1 75-80 49, 70-75 50, 65-70 47—48, 60-65 43, 55-60 38, 2D 30, 2 75-80 46, 70-75 47. 65-70 47, 60-65 42, 55-60 37. grof 37—10, fijn 29, rijp 37—12. Beurre d'Amanlis I 75-80 33, 70-75 36, 65-70 37, 60-65 34, 2D 31, 2 70-75 35. 65-70 36, 60-65 34, grof 28—31, fijn 22—27. Beurre de Merode 1 75-80 34, 70-75 37, 65-70 31, 60-65 28, 2D 25, grof 26, fijn 22. Bon Chr. Williams I 75-85 38, 65-75 4244. 55-65 3440, 2D 24, 2 65-75 40. 55-65 31—36, grof 25, fijn 13. Seigneur d'Esperen 1 65-70 73, 60-65 6368, 55-60 55. Triomphe de Vienne 1 85-90 7280, 80-85 79—84, 75-80 7587, 70-75 79—84. 2 85-90 72—73. 80-85 73. 75-80 73—75. 70-75 70. Benoni 1 75-80 87. 70-75 74. 65-70 67. Benoni verpakt 1 85-90 86. 80-85 85, 75-80 77. Zigeunerin verpakt 1 80-85 22. 75-80 24, 70-75 24. 65-70 21. Bramen 1 en 2 163, 3 132 Bra men per doos 1 38—47, 2 3640, 3 18—21. Washington grof 45, fabriek 14—15. Belle de Louvain 1 74, 2 2939. grof 33—65. fabriek 1216. Reine Claude d'Althann 1 87—112, 2 37—70, grof 30—87. fabriek 18—38. Jefferson 1 58—73, 2 23—39, grof 38—58, fabriek 6—23. Reine Claude Verte grot 31. fabriek 10. Reine Victoria t 65—93, 2 27—62, grof 4469. fabriek 621. Abrikoospruimen grof 2647, fabriek 1626. Kirkus grof 50102, 1 118, fabriek 16—35. Druiven 1 190. Totale aanvoer hard fruit 7950 kisten. VEILING STAVENISSE. 10 september. Doré gew. 19.40, drielingen 7.70 —8.60. Bintjes gew. 10.10—11.00. bonken 14.90 —15.00. Eigenheimers gew. 14.0015.40 Aan voer 1100 kisten. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3165 stuks. Weekaanvoer 5107. Vette koeien en ossen 420. Gebruiksvee 824. Vette kalveren 430. Graskalveren 318. Nuch tere kalveren 557. Varkens 8. Lopers 72. Big gen 59. Paarden 59. Veulens 25. Schapen of lammeren 340. Bokken of geiten 53. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 300—330 260—290 240—260 Vette kalveren 300—335 270—290 250—270 Slachtpaarden 290 260 250 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren 370 300 250 Nuchtere kalveren 185 170 150 Lopers 130 100 80 Biggen 70 65 55 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1120 1000 820 Vare koeien 820 720 600 Vaarzen 850 750 625 Pinken 525 400 350 Veulens 500 400 350 Vette koelen: aanvoer Iets minder, handel kalm. prijzen vooral niet hoger dan gisteren. Vette kalveren- aanvoer iets minder, handel goed, prijzen prijshoudend, prima's boven notering. Graskalveren: aanvoer even meer, handel zeer kalm. prijzen van vorige week konden zich met moeite handhaven. Nuchte re kalveren: aanvoer even ruimer, handel kalm, prfjzen niet geheel prijshoudend. Lo- Ders en biggen: aanvoer als vorige week, handel rustig, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel re delijk, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen en lammeren: aanvoer tamelijk, handel stroever, iets afbrokkelende priizen. Kalf- en melkkoeien: aanvoer gewoon, han del lui, prijzen als vorige week Vare koeien: aanvoer iets ruimer, handel stroef, prttzen gedrukt. Vaarzen en pinken: aanvoer even groter, handel flauw, prijzen vooral niet ho ger. Veulens: aanvoer kleiner, handel matig, prijzen onveranderd. EIERNOTERING GOES. 10 sept. Bericht van verzamelaars. Kippe- eieren 15 cent. Poeljeëleren 8 cent. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 10 sept. Uien middel 40-70 17.80. Drielingen 19.20. Pickles 26.50. Aanvoer 50 ton. Doré 18.20. Eigenheimers 16.2011. Bintjes 10.10 8.70. Bonken 15.20. Aanvoer 80 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES 10 september. Granen en peulvruchten Gerst, basis 17%, boerenschoon af boerderij 22— 29.50 per 100 kg. Tarwe, basis 17%. boeren schoon af boerderij 27—32.25 per 100 kg. Groene ewrten, boerenschoon af boerderij 3548 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 40—72.50 per 100 kg. Voor erw ten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Beentje, 35 mm opw. binnen landse sortering 810 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichitng. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Beentje voor export bestaat geen vraag. Hooi. Lucernehooi 115125 per 1000 kg, ge perst. Weidehool 90—120 per 1000 kg, ge perst. Dijkhooi 70—90 per 1000 kg. geperst. Veldheemd 5065 per 1000 kg. geperst. En gels raai 5060 per 1000 kg. geperst Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Stro. Tarwestro 4550 per 1000 kg, geperst. Winterprijs 62.50. Gerstestro 45—52 50 per 1000 kg. geperst. Winterprijs 62.50. Erwtestro (kl. groen) 6580 per 1000 kg. geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Voor vlas uit de schelf is de prijs 728 cent per kg. Gerepeld vlas 1536 cenr per kg- Eieren. De eierprijs bedraagt 2.17 per kg. Nagekomen advertenties Heden werd van onze zijde weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze jongste lie veling FRANKIE, in de aanvallige leeftijd van 4 jaar. Zijn diepbedroefde ouders, broer en zusje. G. M. Quakkelaar. A. Quakkelaar- v. d. Hart Kees. Ans. Hansweert, 10 september 1963. Nieuwe Kerkstraat 17. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 13 september a.s des namiddags te 1 uur op de algemene be graafplaats te Krui ningen. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS SINKE, echtgenoot van J. de Lange, op de leeftijd van ruim 84 jaar. Goes: J. de Lange H. Sinke L. Sinke-Valk W C. Sinke J. S. C Sinke-Torbijn J. M. Sinke M. C. Sinke-Harinck En kleinkinderen Goes, 10 september 1963, Van Dusseldorpstraat 102. De teraardebestelling zai plaatsvinden op vrijdag 13 september a.s. om 2 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15