Walcheren en Tonido begonnen met verlies E Tottenham liep grootste nederlaag in 12 jaar op Anquetil snelste in criterium der azen Zeeuwse badmintonclubs stellen competitie in AVIAK Ckefarine „4" Honkbalteam won weer van Italië Dure Londense ploeg met 7-2 gekraakt Belg wint Ronde van Noord-Frankrijk Reijnaerttoernooi in Hulst succes Wemeldinge dwong Kapelle gelijk spel af: 2-2 Kilometerzwemmen hoogtepunt van wedstrijden in Zierikzee LUCTOR EN ELT0 BEHAALDEN STEVIGE OVERWINNINGEN EMM.: 11-12 Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! 00STBURG-BRESKENS 3-5 DISTRICT ZUID B Limburgse semi-profs tegen militairen GOEDE PRESTATIE VAN VEDOI NIEUW WERELDRECORD OOSTDUITSE ZWEMSTERS Veilig Verkeer-tip VELDHANDBALCOMPET1TIES Hellas verraste door zege op OVERGANGSKLAS B Anderlecht begint met overwinning Primo 20 ct-Vooraan 22 ct KFC-spil liep een hersenschudding op Nieuwe trainer kernploeg K.N.S.B. GRIJZE HAREN VOOR POOLERS Pieterse- ongenaakbaar in Zwitserland Bespreking met bestuur N.B.B. Tien verenigingen nemen er deel aan De poules Bas Malipaard won in Frankrijk Engelsen te sterk voor IJsland (6-0) neem toch een Off-dan H. Vervoeren, Luctor, winnaar Uitslagen M. Vergouwe won bij de dames Verwoede aanval Zeeuwse korfbalcompetitie van start DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 In de hoofdklas dames van het veld- handbal behaalde Athene een gemakke lijke overwinning op Actief met 0—4. Niloc had de handen vol aan Hygiëa. Met 45 kon Niloc nog juist de volle winst binnenhalen. Verburgh klopte Sa- gitta met 34, hetgeen voor de nieuwe hoofdklasser een goede start is. Zeeburg bleef met 34 nog juist WLC/DES de baas. Bij de heren bracht Operatie het Amsterdamse Niloc een gevoelige 16 11 nederlaag toe. Stratum Meteoor, hier de nieuweling, deed het ook zeer goed en klopte Aalsmeer met 1813. PSV versloeg Blauw Wit met 1016 en ESCA had geen moeite met Hellas en won met 147. Bij de dames ging Walcheren door de knieën tegen PSV. De Eindhovense dames speelden veel sneller en had den ook een betere balbehandeling dan Walcheren. Opgemerkt moet worden, dat Walcheren niet slecht speelde, maar het spel van PSV was veel doortastender en dit leverde dan ook een zeer ruime overwinning op. Met 28 moest Walcheren de vlag strijken. Sittardia en Posterholt maakten er een herenuitslag van. Posterholt verloor hier met niet minder dan 1813. Swift in Roermond nam ook geen halve maat regel en klopte DWS met 19, Quintus klopte VHC met 2—5. Advertentie Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek ie maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en milüoenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Oostburg I heeft zijn eerste competitie wedstrijd in het nieuwe seizoen 1963-1964 tegen de voor hun altjjd zo moeilijk lig gende ploeg van de streekrivaal Bres- kens I met 35 verloren, hoewel de be zoekers met deze stand zeker heel tevre den mogen zijn. Met wat meer geluk aan de zijde van Oostburg in de tweede helft, was een gelijke stand mogelijk ge weest en was de spelverhonding beter weergegeven. Het elftal van de uezoe- kende club, dat in de eerste speelhelft veruit superieur was aan dat van de thuisclub, viel echter in de tweede helft heel erg terug. De Oostburgspelers, die in de eerste helft het windvoordeel hadden gekozen, konden al direct kennis maken met en kele felle aanvallen van de uezoekers, doch de Oostburgverdedigers konden de ze in eerste instantie nog wel verwerken. Ondanks het ontegenzeggelijk overwicht van de gasten, die woral in het plaatsen en positiekiezen ver boven de Oostburg;se spelers uitstaken, kon toch ook de thuis club enkele aardige aanvallen opzetten. Dat deze echter niets opleverden lag ge heel aan de onschotvaardigheid van de voorhoede. De eerste reële kans op een doelpunt voor de bezoekers, toen mid- voor E. Boekhout een hard schot op de Oostburgveste afvuurde, dat een .er door doelman Chr. Francke kon worden ge stopt. Toch was het slechts uitstel van executie, want in de 26e minuut was het dezelfde speler, die zijn club ver diend naar een 01 voorsprong schoot. Ondanks deze voorsprong vervielen de Breskensspelers in te hard spel, waarbij de streng leidende scheidsrechter fcSalo- my uit Terneuzen zelfs tweemaal een speler van de gasten moest vermanen het wat sportiever te doen. Oostburg, dat juist in deze periode de fout beging de middenlinie teveel terug te trekken waardoor achterhoede en middenlinie een te rechtlijnig verdedigingsblok ging vormen en waardoor Breskens het mid denveld kon beheersen. Dit gaf Breskens de gelegenheid steeds maar weer naar het Oostburgdoel op te trekken, zodat een doelpunt niet kon uitblijven. Toen spil P. v. d. Bekke één van zijn weinige fouten maakte en op een voorzet van links de bal miste, was het voor Bres- kensmidvoor E. Boekhout een kleine moeite om via de binnenkant van de paal de stand op 02 te brengen. Tien minuten voor het einde van de eerste speelhelft verliet de rechtsback van Oostburg, J Varplanke, met buikpijnen het veld en •verd vervangen door Fl. De tweede speelhelft, die met de stand 02 begon, liet in het begin nog een ogenblik een overwicht van Breskens zien, maar al gauw konden de thuis- spelers zich aan de druk onttrekken en zelf ten aanval gaan. Toch zou het eerst nog Breskens zijn, die de voor sprong tot 03 kon vergrootten, toen Oostburgs halfspeler A. Tas zijn terug speelbal in het inmiddels door de doel man verlaten doel zag belanden. Het werd zelfs nog 04 door E. Boekhout, vooraleer J. de Maat in de 18e minuut de eer kon redden en 14 op het score bord liet aantekenen, in de 25e minuut gevolgd door een doelpunt van links buiten J. Rieteco (24). Direct uit de aftrap was het echter linksbuiten P. Boekhout van Breskens die aan alle Oostburgillusies een einde maakte door de bal vanuit een scherpe hoek keihard in de netten te jagen (25). Toch kon Oostburg, dat nu sterk in de aanval ging spelen, de achterstand nog inlopen tot 35. Dit doelpunt werd uit een straf schop door P. v. d. Bekke gescoord, wel ke aan Oostburg werd toegewezen toen J. Rieteco bij een doorbraak binnen de beruchte lijnen wat te hardhandig tegen de grond werd gewerkt. Oostburg kreeg zelfs nog een paar fraaie kansen om in te lopen, maar juist hierbij bleek over duidelijk dat er in de voorhoede een goe de schutter ontbreekt. Was dit wel het geval geweest, dan had er zeker een ge lijkspel voor de Oostburgers ingezeten. Bij de heren verspeelde Tonido in een matige wedstrijd de puntjes aan EBHV. Tegen het einde van de wedstrijd ging het bij EBHV beter en dit leverde dan ook de overwinning op. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, waarbij EBHV een 56-voorsprong nam. Dit team liep nog uit tot 57, maar Tonido kwam goed terug en nam zelfs een 87-voorsprong. Toen echter werd EBHV beduidend beter en klopte Tonido met 811. Hellas 2 verloor van Hermes met 19— 10 en Swift won van Dynamo met 69, WLC/DES behaalde een 10-12 overwin ning op BSV Bij de dames speelden Olympus en EBHV een aardige wedstrr|d, waarbij de grotere routine van EBHV haar de over winning opleverde, ruststand 13, eind uitslag 24. Blauw Wit klopte zeer ver dienstelijk Tachos met 30 en Mara thon behaalde uit de lastige uitwedstrijd tegen Hontenisse een 24 overwinning. De heren van Hellas verrasten vriend en vijand door tegen EMM bijzonder goed voor de dag te komen. Het werd een ge lijk opgaande strijd, die door de meest gelukkige, in dit geval Hellas, werd ge wonnen met 1112. De nieuwe eerste klasser Taxandria verloor nog juist van Tachos met 67 en Volt behaalde een verdiende 810-overwinning op SOA. In de 2e klas dames behaalde Marathon 2 een verrassende, maar zeker een ver diende overwinning op ODI met 21. De heren van Olympus waren niet op gewassen tegen ODI en verloren met 310. Walcheren behaalde een zeer rui me overwinning op Tonido 2 met 816. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden in de eerste divisie van de Belgische competitie luiden: Antwerp FC-FC Mechelen 2-1; Beerschot-Lierse SK 1-0; La Gantoise-Daring CB 2-0; CS Brugge-FC Turnhout 1-1; Anderlecht- Berchem Sport 2-0; Standard-FC Diest 2-1; Beringen-FC Luik 2-2; St.-Truiden- FC Brugge 1-1. Advertentie Spil Melchers van KFC heeft zondag middag in de wedstrijd tegen HVC een hersenschudding opgelopen. Na onge veer een kwartier spelen stortte Mel chers bij een scrimmage voor het KFC- doel plotseling neer. Hij was in botsing gekomen met de koppende HVC-mid- denvoor Pluim. Met een ziekenauto is Melchers naar zijn woning in Amsterdam vervoerd. De technische commissie van de K.N.S.B. heeft Henk Lamberts, leraar m.o. lichamelijke oefening te Arnhem, verzocht de schaatstraining van de kernploeg op zich te nemen. Lamberts zal in oktober, zodra de baan in Am sterdam geopend wordt, tweemaal per week met de ploeg trainen. In november zal het aantal trainingen tot drie keer per week worden opgevoerd. Na Kerstmis zal de kernploeg naar het buitenland gaan, vermoedelijk Noorwe gen of Zwitserland, om zich daar voor te bereiden op de Olympische winter spelen en de Europese en wereldkam pioenschappen. Lamberts zal geassis teerd worden door Piet Zwanenburg (Rotterdam). De situatie aan de Europese honkbaltop is vier jaar na het titeltoernooi in Amsterdam ongewijzigd gebleven. De twaalfde interland, die Italië en Neder land in het voetbalstadion van Grosetto speelden, was daarvan de bevestiging. Kampioen Nederland won met 63 de eerste zege van de nieuwe bonds coach Aree Allen maar ook in deze wedstrijd is het krachtsverschil bijzon der klein geweest en zeven innings lang heeft de Oranjeformatie zelfs de drei ging gevoeld van een nederlaag. Italië speelde in de eerste fase vaak bijzonder sterk en dat had het vooral te danken aan de. wijze, waarop Glorioso de verdediging leidde. De Italiaan was in de prestlgestrijd met zijn grote rivaal Herman Beidschat in een glanzende vorm, wierp „onbespeelbare" curves, waarmee de Nederlandse slagploeg in nings lang geen raad wist, en hij was bovendien de man, die in de tweede in nings met een gave opofferingsstootslag voor het eerste Italiaanse punt zorgde. Maar zoals in alle voorgaande wedstrij den: op het beslissende moment de 7e innings verloor hij zijn zekerheid en toen ook werd hij weer de grote verlie zer. Coach Luigi Cameroni verving hem bij een 53 achterstand, de strijd was gestreden. Vanaf dat moment excelleer de Herman Beidschat, die na een vrij nerveus begin toch nog tot de goede cij fers kwam van tien keer drie slag en zes honkslagen tegen. De huidige gang van zaken in de Engelse league bezorgt menige pool-liefhebber grijze haren. Het is duidelijk dat de meeste ploegen hun gewone vorm nog niet gevon den hebben en verrassingen blijven dan ook niet uit. Tijdens het eerste september-weekeinde leverde meer dan de helft van de wedstrij den in de eerste divisie resultaten op, die nauwelijks verwacht had den mogen worden. Nog dit seizoen zullen de Zeeuwse en Westbrabantse badmintonclubs elkaar in competitieverband kunnen ontmoe ten. Deze beslissing werd zaterdagmor gen in hotel „De Korenbeurs" te Goes genomen tijdens een bijeenkomst, waar enkele afgevaardigden van het hoofd bestuur van de Nederlandse Badminton Bond over deze zaak van gedachten wisselden met vertegenwoordigers van verschillende verenigingen uit Zeeland en West-Brabant. „Oriënterend" waren de besprekingen in eerste instantie, maar nog op de vergadering sloeg men daadwerkelijk spijkers met koppen. Tien verenigingen waarvan er vijf nog niet bij de N.B.B. zijn aangesloten gaven apte de presence. Bondssecre- taris H. L. Hartemink uit Hilversum zette het doel van het gesprek uiteen, waarbij hij er op wees, dat het houden van een competitie in Zeeland en West- Brabant op het ogenblik mogelijkheden heeft. „Het bezwaar van vroeger te weinig clubs is nu opgeheven," zo stelde hij. Het deelnemen aan een bad- mintoncompetitie houdt ook de toetre ding tot de N.B.B. in, omdat de compe tities van de bond uitgaan. In dit ver band noemde de heer Hartemink een aantal voordelen, die deze aansluiting geeft, zoals een korting op het gebruik van zalen, de opleidingsmogelijkheden tot instructeur en trainings- en kader cursussen. Punten van discussie tijdens deze verga dering waren met name de afstanden in de competitieafdeling met de daarmee samenhangende financiële consequen ties en de financiële kanten rondom de toetreding tot de N.B-B. Uit de verga dering werd de suggestie gelanceerd om voor de aan de competitie deelnemende verenigingen, die nog geen lid zijn van de N.B.B. een proefperiode van een jaar in te stellen; daarbij moeten dan geen financiële gevolgen van dit lidmaat schap op de club drukken, terwijl zij in die proeftijd toch kan profiteren van de voordelen van de bond. De heer Harte mink verklaarde, dat dit niet loyaal is tegenover andere reeds toegetreden ver enigingen en bovendien „nare preceden ten" kan scheppen. Langdurig werd er °'ewikt en gewogen over de indeling van de competitie-poules met het oog op de afstanden voor de verschillende clubs. Met het oog daarop besloot men ook de clubs uit Breda niet op te nemen in de competitie Zeeland-West-Brabant. gezegd: tien badmintonclubs bij deze bespreking aanwezig: Zoals waren „Happy Smashers", Bergen op Zoom, „Rillaiidia Smashers" uit Rilland- Batli, „Zierikzee" uit Zierikzee, „Ro- bad" uit Roosendaal, „Breda" uit Breda (alle vijf aangesloten bij de N.B.B.), „Griffioen" te Wolphaarts- dijk, „Avantie" te Middelburg, „Jong Ambon" te Vlissingen, „Typhoon" te Breda en „Sans Rancune" uit Ouden- De Belg Nolmans heeft zondag, door de laatste étappe van de Ronde van Noord- Frankrijk te winnen, ook de eerste plaats in het eindklassement veroverd. In de laatste etappe, die over een af stand van 189 km van Anzin naar Rou- baix voerde, werden onze landgenoten Martin van der Borch en Lambert van der Ven respectievelijk vijfde en acht ste in dezelfde tijd als Nolmans (4.40.02). Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Nolmans (B.) 18.46,39; 2. Van den Berghe (B.) op 5 seconden; 3. Huys- mans (B.) op 17 sec.; 4. Bocklandt (B.) op 22 sec.; 5. Preciozi (It.) z.L; 7. Van den Borch (Ned.) op 1.29; 8. Van der Ven (Ned.) op 1.46; 11. Post (Ned.) op 3.19; 16. Kersten (Ned.) op 3.37; 17. Van Amsterdam (Ned.) z.t. bosch. Van de badmintonclubs „Vlis singen' 'en P.S.V. Blauw-Wit te Roo sendaal had men bericht ontvangen, dat zij voor het instellen van een dergelijke competitie waren. Uit de opgaven ,die de aanwezigen de den, bleek dat men competitie kan starten met een poule van 6 teams in de eerste klasse en 11 teams verdeeld over 2 poules in de tweede klasse. De voorlopige indeling, die ook reeds tijdens de vergadering zijn beslag kreeg, ziet er als volgt uit: Eerste klasse: b.c.'s „Rillandia Smas hers", Rilland-Bath; „Zierikzee", Zierik zee; „Robad", Roosendaal; „Happy Smashers", Bergen op Zoom; „Vlissin gen" te Vlissingen. In de eerste poule van de tweede klasse zijn onderge bracht: „Jong Ambon" te Vlissingen; „Avanti" te Middelburg; „Sans Rancu ne" te Oudenbosch; „Rillandia Smas hers" te Rilland-Bath; „Robad" te Roo sendaal. De tweede poule van deze klas ziet er voorlopig zo uit: „Jong Ambon" te Vlissingen, „Avanti" te Middelburg; „Happy Smashers" Ber gen op Zoom: „Griffioen" te Wol- phaartsdijk; P.S.V. Blauw-Wit, Roosen daal. Het Instellen van deze badmintoncompe- titie biedt ook mogelijkheden tot gro tere zelfstandigheid van West-Brabant en Zeeland op bestuurlijk gebied. Deze zaak zal in de toekomst nog nader wor den uitgewerkt. De bekende Duitse modeontwerper Heins Oestergaard heeft in Frank fort laten zien, dat zijn nieuwste bezigheid is het ontwerpen van stof voor paraplu's. Oestergaard toont hier een paar van de modellen, waarmee de da mes niet alleen droog, maar ook modieus door de regen kunnen gaan. Het Criterium der Azen, dat jaarlijks in de nabijheid van de Franse plaats Long- champs wordt gehouden, is zaterdag ge wonnen door Tour de France-winnaar Jacques Anquetil, die de 100 km afleg de in de nieuwe recordtijd van 1 uur 48 min. 35 sec. Het oude record stond sinds het vorig jaar op naam van de Duitser Altig met 1.48.44. De uitslag was: 1. Jacques Anquetil (Fr.) 1.48.35; 2. Simpson (Gbt) op 1 lengte; 3. Vat. Looy (B.) op 40 sec.; 4. Beheyt (B.) z.t.; 5. Daems (B.) op 53 sec.; 6. Darrigade (F.) z.t.; 7. Stablinski (F.) op 1.20. Jacques Schouten uit Wognum heeft de Ronde van het IJselmeer op zijn naam gebracht. De laatste etappe, van Zwolle naar Diemen (156 km), leverde een overwinning op voor de Arnhemmer Cees van Espen. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Cees van Espen (Arnhem) 3 uur 34 min. 28 sec. (met bonificatie 3.33.28); 2. Cees Broekmans (Zevenbergsehoekj 3.34.28 (met bon. 3.33.58); 3. Coen Vis ser (Santpoort) 3.34.36 (met bon. 3.34.21); 4. Henk Cornelisse (Amster dam); 5. Henny Peters (Heemstede); 6. Cor Schuuring (Amsterdam)7. Wim van Smirren (Amsterdam). De uitslag van de tweede etappe was: 1. Gerben Karsten 3.27.58 (met bon. 3.26.58); 2. Bart Zoet (Sassenheim) 3.28.58 (met bon. 3.28.28); 3. Jan Boog (Laren) z.t. (met bon. 3.28.43); 4. Jacques Schouten (Wognum) z.t.; 5. Cees Broekmans (Zevenbergsehoek) z.t.; 6. Piet van der Lans (Sassenheim) z.t.; 7. Wim van Smirren (Amsterdam) z.t. Op 18 september speelt een combinatie van Limburgse semi-profs een avond wedstrijd op het Fortuna-terrein in Ge leen tegen het Nederlandse militaire elf tal ten bate van het te Stichten Sport centrum Limburg in Sittard. De Limburgse ploeg is als volgt samen gesteld: doel: Koerver (MW); achter: Kusters (MW) en Ewe (Limburgia); midden: Beenen, Van der Hart en Mun sters (allen Fortuna '54; voor: Coenen (MW), Van der Heuvel (VW), Ge- rards (Fortuna '54), Buhler (MW) en Gruysen Sittardia Groot-Brittannië heeft zaterdag te Reykjavik in een heenwedstrijd voor het olympische kwalificatietoernooi voetbal met 60 gewonnen van IJsland. De ruststand was A— 0. De returnwed strijd zal zaterdag a.s. in Londen wor den gehouden. De -winnaar ontmoet in de volgende ronde van het kwalificatie toernooi Griekenland. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Schoute 11.31.49; 2. Zoet 11.32.10; 3. Boog 11.32.40; 4. Van Espen 11.32.46; 5. Van Smirren 11.32.55; 6. Peters 11.53.46. De derde etappe van de 10e ronde van Aquitanie, Carhors-Valence over 193 km, is zaterdag gewonnen door de Ne derlander Bas Maliepaard in 5 uur 1 min. vóór Le Mellic (Fr.) en Roger Dar- darrigade (Fr.). Drie van Nederlands sterkste amateurs, Jan Pieterse (winnaar van de Ronde van Oostenrijk), Gerard de Wit, kampioen ,n Nederland en de Zuidlander Arie den Hartog hebben zondag met groot succes deelgenomen aan de Zwitserse fi nale van de San Pellegrino-eompetltie. Pieterse won de rit over 173 kilometer van Lausanne naar Le Sentier na een schitterende solotocht, vóór een groep van zes renners, waarvan De Wit de spurt won en Den Hartog zesde werd. Dit zestal had een achterstand van 2 minuten en 42 seconden. De tijd van Pie terse was 4.45.12. (Advertentie) Zwitsers prècis'ewerk Onder de meest gunst'ge weersomstan digheden hield de Hulsterse mixed hoc keyclub „Rapide" haar traditionele hoc- keytoernooi. Van de vele buitenlandse clubs waren bij de dames weggebleven LUC uit Lille, Frankrijk en bij de heren Douai eveneens uit Frankrijk. De overi ge deelnemers en deelneemsters begon nen zaterdagmiddag te spelen op drie velden tot half zven 's avonds. Daarna was er een gezellige dansavond. Zondag werd er wederom om half elf begonnen en precies op de vastgestelde tijd, om vier uur vond de finale plaats. De wedstrijden veri epen in de beste stemming en stonden op een behoorlijk spelpeil. De voorzitter F. Saman reikte de prijzen uit met een toepasselijk woord. Bij de dames viel de wisselbeker in handen van RBC uit Rotterdam, Ra pide, bezette de tweede plaats, Aken de derde, Olympia uit Terneuzen de vierde en Mechelen eindigde als vijfde. De heren speelden eveneens een halve competitie in twee poules. Als nummer een van poule B eindigde hockeyclub Mechelen en in poule LUC uit Lille, Frankrijk. De Mechelaren bleken de sterksten en wonnen voor de tweede maal de prachtige wisselbeker met de vossestaart. LUC eindigde hierdoor op de tweede plaats. Cambrai op de derde, Rapide op de vierde, RBC, Rotterdam, op de vijfde plaats, Tienen op de zesde, Brugge op de zevende, Ronse op de achtste, negen werd Aken en op de tiende plaats eindigde Olympia Terneu zen. Op de elfde plaats kwamen de Rode Duivels, een combinatie van Nederland se en Belgische spelers, die de plaats innamen van het afwezige Douai. Voor de eerste zeven plaatsen bij de heren was er een beker. Bij de dames voor de eerste vier. Alle verenigingen kwamen in het bezit van een herinneringsmedaille. De captain van Mechelen, de wisselbeker winnaar, dankte de voorzitter en de heer Saman maar zeker ook de heer R. Saman, die de wedstrijdregeling pre cies volgens tijdschema afwerkte. Hii dankte éveneens de scheidsrechters en de tegenspelers voor de prettige ver standhouding. Alle buitenlandse teams beloofden het volgende jaar wederom aanwezig te zijn, wat voor de Hulsterse organisatoren het beste compliment be tekende. Voor de grootste decepties zorgden titelhouder Everton en het Londense Tottenham Hotspur. Everton leed met 34 tegen Burnley de eerste thuisnederlaag sinds september 1961. Nog erger was het gesteld met Tot tenham, dat 12 jaar in zijn geschiede nis moet teruggaan om een neder laag met gelijke cijfers aan te tref fen. De dure Londense ploeg werd namelijk met 72 door Blackburn gekraakt. De inleiding tot de debacle vormde de 30-achterstand, die de Spurs al in de eerste minuten opliepen. De stand van 23 bij de rust leek echter nog perspec tief te bieden, maar Matt Mcvevoy, die reeds twee doelpunten voor de rust had gescoord, bracht er nog twee op zijn naam en toen was de weerstand van Tottenham Hotspur totaal gebroken. Ook lijstaanvoerder en bekerhouder Manchester United kwam er niet geheel zonder kleerscheuren af en moest in Birmingham een punt (11) achterla ten. De' Mancunians behielden echter de leiding. West Bromwich Albion kwam echter door een 30-zege op Fulham dichterbij. Opnieuw trok het Goodison park in Li verpool het grootste aantal bezoekers van alle league-wedstrijden. Opnieuw echter werden de aanhangers van Ever ton teleurgesteld, want de club die reeds verleden week tegen Manchester United een off-day had (1—5), bleek ook dit maal niet over een waterdichte verdedi ging te beschikken, hetgeen Burnley zonder aarzeling uitbuitte (34). Een ding staat vast met zulk een zwakke achterhoede zullen de Britse kampioe nen het niet ver brengen in de strijd om de Europese beker. In de tweede divisie is het pas gepro moveerde Swindon Town de ploeg van het ogenblik. Dit weekeinde won nen de nieuwelingen weer met 31 van Rotherham United. De uitslagen voor de Engelse league lui den: ArsenalBolton Wanderers 43; Bir mingham CityManchester United 1 1; Blackburn RoversTottenham Hot spur 72; Blackpool—Aston Villa 0—4; ChelseaLiverpool 13; Everton Burnley 34; Nottingham Forest Wolverhampton Wanderers 30; Shef field WednesdayIpswich Town 31; Stoke CityLeicester City 33; West Bromwich AlbionFulham 30; West- ham United—Sheffield United 2—3. De derby Kapelle-Wemeldinge, die za terdag voor een vrij talrijk publiek werd gespeeld, kwam niet verder dan een puntenverdeling, al was men in de twee de helft enkele malen dicht bij een Ka- pelse overwinning. Beide ploegen be schikten over een hechte verdediging, die weinig kansen tot scoren gaven. Het was aantrekkelijk en vooral voor rust pittig voetbal. Hoewel beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, had de thuis club toch perioden van licht overwicht- Vooral de spelopbouw was bij Kapelle wat beter. Het overwicht kwam echter niet uit de verf, omdat vooral de afwer king voor doel te doorzichtig was als gevolg van een teveel door het midden spelen. Tegen de verhouding in kwam Kapelle na ruim een half uur met 2-0 achter te staan. De Kapelse achterwaartsen maak ten vooral voor rust de fout het te zoe ken in de buitenspelval. Dit werd hun in de 16e minuut noodlottig toen Schou- wenaar van een twijfeling gebruik maakte en een kleine opening voldoende was om Hundersmarck het nakijken te geven (0-1). Tien minuten later was het aanvalsleider A. Zegers die de kans van zijn leven kreeg. Met alleen nog doelman Van Oosten voor zich schoot hij rake ling langs de paal. Deze kans kreeg hij een minuut later nog eens. Toen tracht te hij de uit het doel gekomen Van Oos ten te omspelen wat echter niet gelukte. Weer kroop Wemeldinge door het oog van de naald. In de 34e minuut probeer de midvoor De Bourgraaf het weer aan de andere kant. Met succes, want zijn harde schot wist Hundersmarck niet te keren (0-2). Nauwelijks was het spel hervat of Kodde zag aan de andere kant weer een kans. Zijn voorzet beland de bij Beenakker. Met een goed gericht- te kopbal gaf deze speler Van Oosten het nakijken. Het hoge tempo van voor rust, bleek na de thee wat te zijn geluwd. Na elf mi nuten was het A. Zegers die op een doorloopbal de uit het doel gekomen Van Oosten voor de tweede maal liet vissen. In het resterende half uur stre den beide ploegen soms heftig om de begeerde punten, maar moeheid stond hen in de weg. Vooral in deze periode drukte Kapelle het gedegradeerde We meldinge soms wat in de verdediging. De Wemeldingse achterwaartsen wisten echter het gordijn gesloten te houden, ook toen Kodde nog eenmaal een goede schietkans kreeg. Zijn schot ging echter ver over. O De Zweedse organisatie voor hulp aan kinderen zendt twee verpleegsters met de nodige uitrusting naar Jemen voor de be strijding van t.b.e. waaraan naar schatting tachtig procent van de kinderen aldaar lijdt. In Taiz wordt een vaccinatie-centrum ingericht. Houders van Spaanse paspoorten be hoeven voortaan geen speciale vergunning meer te hebben om het land te verlaten. De afschaffing van de zogenaamde „exit visa" betekent veel werkbesparing. Begunstigd door uitstekend weer orga niseerde de Zierikzeese zwemvereniging „De zeepaardjes" zaterdagmiddag in het havenkanaal haar traditionele presta tietocht met deze keer voor de eerste maal een wedstrijd over een kilometer. Deze wedstrijd vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van de zwemmiddag waar aan door zestien dames en zeventien heren werd deelgenomen. Direct na de start ontspon zich een vinnige strijd om de leiding. Het was Vervooren, die met Van Kruiningen en Wijland in zijn kielzog direct na de start voorop ging. Tot driehonderd meter bleef deze stand ongewijzigd. Jongman kwam hierna sterk opzetten, waarbij hij Wijland van de derde plaats verdreef. Bij het keerpunt na 500 meter had Ver vooren nog steeds de leiding met een tiental meters voorsprong'op Van Krui ningen. Wijland, die Jongman op de voet volgde, viel hier plotseling een tien tal meters af, waardoor hij zij aan zij kwam met M. en L. de Cooker, Van Oost en De Winde. Inmiddels had Jongman een verwoede aanval ingezet op de tweede positie van Van Kruiningen. Bij het ingaan van de laatste honderd meter slaagde hij erin na een verbeten gevecht Van Kruinin gen te passeren. Hoewel Jongman ook nog op Vervooren inliep was de afstand tekort om hem nog ernstig te kunnen bedreigen. Bijzonder spannend was in de slot fase ook de strijd voor de bezetting van de vierde tot en met de achtste plaats. Van Oost toonde zich hierbij de sterkste op handslag gevolgd door M. de Cooker en Wijland, ter wijl L. de Cooker en De Winde bjj al dit geweld iets afzakten. Bij de dames ging de zege naar mej. Vergouwe, gevolgd door mej. Stadhou der en mej. Jansen, die tussen de he ren respectievelijk de negende, tiende en de elfde plaats bezetten. Bij de prestatietocht, die aan de wed strijd voorafging waren er vier deelne mers voor de duizend meter en tien voor de 500. Allen legden de afstand binnen de vastgestelde tijd af. Bij de prijsuit reiking in hotel ,,'t Wapen van Zeeland" bracht voorzitter mr. K. A. Keuning van „De Zeepaardjes" in de eerste plaats dank aan allen, die hun steun hadden verleend bij het slagen van het zwemfestijn. Na de prijsuitreiking deel de hij vervolgens mede, dat het in de bedoeling ligt om volgend jaar de deel name ook open te stellen voor lief hebbers van buiten de provincie. wedstrijden op de eerste dag worden af gekeurd. In de eerste klas liep Elto I Door de slechte gesteldheid van de vel den moest reeds een aatal korfbal- woi liep tegen Togo 2 vlot van stapel. Door iets grotere schotvaardigheid en met behulp van vrouwe Fortuna, kwamen de Kapel- Ienaren zelfs met de rust op 82, waar van aanvoerder M. Sandee er 4 voor zjjn rekening had genomen. Na de thee ging het gelijker op en scoorden beiden nog tweemaal, zodat in deze sportief gespeelde ontmoeting de stand 104 werd. Ook Volharding I en Luctor I scoorden er lustig op los. Na een gelijk opgaand begin (22) liepen de Terneuzenaren uit tot 2—6 bij de rust, doch Volharding 1 kwam terug, liep in, doch de eindstand werd ten slot te 6—8. In 2 A kwam Atlas, dat uit de derde klas promoveerde, prachtig werk, door haar rentree te vieren met een 7—2 zege op TOP, dat dus wel danig verzwakt blijkt te zijn. Vedo I en Blauw Wit I, beide kanshebbers voor de titel, deel den broederlijk de punten, een resultaat waarmee het uitspelende Vedo I wel het meest gebaat zal zijn. In 2 B won Togo 3, dat zeker een rol van betekenis zal gaan spelen, van Tjo- ba 3, het werd in 's-Heer-Hendrikskm- deren 25. Bij de adspiranten A valt vooral op de zege, die de Atlas-adspiranten behaal den op Zuidwesters A. De uitslagen zijn als volgt: heren; 1. H. Vervooren, Luctor Middelburg 16.12; 2. W. Jongman, Scheldestroom, Breskens 16.22; 3. W. van Kruiningen, Luctor, Middelburg 16.51; 4. A. van Oost, De Ganze, Goes 16.54; 5. M. de Cooker, De Bruinvis, Sas van Gent 16.55; 6. K. Wijland, Schelde, Terneuzen 16.56; 7. L. de Cooker, Bruinvis, Sas van Gent 17.07 8. D. de Winde, Scheldestroom, Bres kens 17.08; 9. E. Leeman, Schelde, Ter neuzen 17.27; 10. A. van de Woestijne, Vlissingen 18.31. Dames: 1. M. Vergouwe, Scheldestroom, Breskens 17.09; 2. I. Stadhouders, Luc tor, Middelburg 17.17; 3. L. Jasperse, Luctor, Middelburg 17426; 4. P. Donze, Scheldestroom, Breskens 18.17; 5. E. de Cooker, Bruinvis, Sas van Gent 18.40; 6. M. Kingmans, Luctor Middel burg 18.53; 7. C. Heijboer, Schelde stroom, Breskens 19.10; 8. T. Daalhui zen, Oost-Souburg, Souburg 19.33; 9. I. Klaassens, Scheldestroom, Breskens, 10. T. Ploegaert, Luctor, Middelburg 20.31. Een Oostduitse zwemploeg, bestaande uit Ingrid Schmidt (rugslag), Ursula Küpper (schoolslag), Ute Noack (vlin derslag) en Heidi Pechstein (crawl), heeft zaterdag in Leipzig het wereld record op de 4x110 yards wisselslag estafette verbeterd en gebracht op 4 m. 44,7 sec. De Oostduitse meisjes bleven daarmee 1,2 sec. onder het record dat het Australische team op 26 november van het vorig jaar bij de spelen van het Britse Gemenebest in Perth vestigde. STOPPEN OP SNELVERKEERSWEG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9