Indonesië doet alles om het de Papoea's naar de zin te maken A.V.R.0. wil meer aandacht besteden aan actualiteiten en documentaires Wekelijks programma V.A.R.A. uit provincie Zendingspredikant over Nieuw-Guinea Winkels liggen weer vol prijzen vrij laag dank zij speciale maatregelen DE BOEKENPLANK LONDEN ONDERZOEKCENTRUM TER BESTRIJDING VAN SPRINKHANEN Winterprogramma laat van het oude. niets heel Perry Como-show moet vervallen Brandstichter van Wolfheze gepakt 560sfe STAATSLOTERIJ 4e klas 17e lijst an en voor „Een lijk is geen speelgoed" „De glimlach van Eleonora" ALS CABARET ARTIEST EEN OORLOG MEEMAKEN Waar de jongens zijn Geen bezettinqs'dee Welvaartseiland Resolute aanpak TAAK MR. BE BLOCK Opleiding tot expert Ontsnapte diertjes vinden dood door Engelse klimaat Landbouwer door stier gedood DOOR STROOM GEDOOD Het lickte genre Concert en zang T.V.-spelen Thorneycroft voor overleg in Bonn KERKNIEUWS Mgr. John Heenan aartsbisschop Westminster Kerkelüke mutaties Radio Zaterdagavond Documentaires Katholieke Leergangen VERKENNINGEN IN HET SOCIALE LEVEN de mens in bedrijf en maatschappij -M- PROVINCIALE Z E B U W B B COURANT DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 (Van een onzer correspondenten) Ooe is het op Nieuw-Guinea?, vroegen wij aan ds. H. Woldendorp, die dezer dagen terugkeerde uit Nieuw-Guinea, waar hij werkte als hervormd zendingspredikant. Welnu, ds. Woldendorp verklaar de, dat de algemene situatie op Nieuw-Guinea rustig is, een feit waar iedereen die het wel meent met Nieuw-Guinea niet verheugd genoeg over kan zijn. Het leven heeft zijn normale loop hernomen en de nieuwe (Indonesische) overheid treedt tactvol en beheerst op, waarmee de belangrijkste voorwaarde voor die rust werd ge schapen. Vechtpartijen zoals die onmid dellijk na de aankomst van In donesische militairen (met na me paratroopers) voor kwamen tussen laatstgenoemden en Pa poea's behoren thans tot de hoge uitzonderingen. Genoemde militairen werden overgeplaatst en het streven is er zeer duide lijk op gericht door optreden en houding der Indonesiërs geen aanstoot te geven. Ja, zelfs is het over het algemeen zo, dat bij een hardhandig treffen tus sen een Indonesiër en een Pa poea deze Papoea het gelijk aan zijn kant krijgt. De Indonesiërs mogen dan aanvan kelijk gemeend hebben als bevrijders van land en volk van Irian Barat te worden verwelkomd en in dat ver band zekere teleurstellende ervarin gen hebben opgedaan, zij waren rea listisch intelligent en tactvol genoeg om, dit eenmaal geconstateerd heb bende. een politiek-van-overtuiging te gaan volgen, welke erop gericht is de Papoea's in woord en daad bij te brengen dat ze bij Indonesië horen en niet anders. Bij de Prisma-boeken verscheen „Een lijk is geen speelgoed" van Edmond Crispin, een typisch Engelse detective, waarin een Condense dichter met be hulp van een vriend, een professor, een geheimzinnige moord ontrafelt. Het is een goed en vlot geschreven verhaal, doorkruid met de humor van de Engel sen. Van D. Ekema verscheen bit A. W Bru- na en Zn te Utrecht Zwarte Beertjes „De glimlach van Eleonora" een vlot geschreven verhaal, dat ir Zuid- Engeland speelt. De hoofdfiguur is de Nederlandse journalist Jetse van Anjum, die door het oplossen van een moord op een landgenoot een komplot var. Neo nazi's weet op te rollen. Wim Kan en Corry Vonk trokken er met het N B C.-cabaret in 1940 op uit om wat centjes te verdienen in het land, dat toen nog Nederlands-Indië heette. Het zou een reis van drie maanaen uit en thuis worden, maar er brak een we reldoorlog uit Beiden geraakten in Ja panse gevangenschap. Wim overleefde de aanleg van de Burma-spoorweg en Corry een interneringskamp in Batavia (nu Djakarta) Wim schreef er een boekje ovei in 1946 Dat boekje is nu (herzien en aangevuld) verschenen in de reeks „Zwarte Beertjes" bij Bruna in Utrecht. 't Is een vriendelijk geschreven boekje, waarin wordt verteld van heel veel krijgsgevangenenieed en van de misère welke vrouwen en kinderen moesten doorstaan. „Honderd dagen uit en thuis' neet het boekje, maar het gaat over vijf zware jaren en over de Japanners zegt hij anno 1963: „Wees vriendelijk en tot samen werking bereid: maar zeg ook een keer zachtjes: „Wij kennen de geschiedenis" „Waar de jongens zijn..." dat is in het boek met deze titel van Glendon Swarthout de Amerikaanse kust van Florida In de vakanties van de universi teiten in de V.S is een badplaatsje met de naam Lauerdale het oord waar de jeugd van deze hogere scholen zich eens lekker kan uitleven Op allerlei gebied. Weg van ondei de strakke discipline op de gescheiden universiteiten met hun in ternaten maken de studenten er hier een bende van Een Glendon Swarthout, een lector Engels aan de Arizona State Uni versity met „ervaring onder en obser vaties van studenten" zoals de flap van bet boek vertelt, heeft die bende be schreven. Natuurlijk in de tk-stijl om het geheel „realistischer" te maken. Hij doet dat in de trant van een achttien jarige meisjesstudent. Deze Merrit gooit met een haast aandoenlijke nonchalance en tegelijk een bijna neurotische be krompenheid in haar sexuele vrijheid alle remmen los. Aan net eind van het boek wordt gesuggereerd dat zij in „een baby uit Lauerdale van wie weet welke vader" haar paspoort voor de toekomst ziet. Door het boek loopt een rode draad van een wat kinderlijk chauvinisme tus sen de studenten van bepaalde universi teiten. Mag men m Swarthouts beschrijving van deze Amerikaanse studentikoze va kanties een greintje representativiteit van het hogeschoolleven aanwezig ach ten bij de ontdekking van de meisjes ,waar de jongens zijn", dan is het sno bisme misschien wel nergens naiever. De bij Uitgeverij Contact te Amsterdam verschenen vertaling van dit boek is zelfs voor de minst pretentieuze lezer nog vervelena en geestdodend. Vooral ook omdat de gebruikte schooltermen, die een scala van complexen moeten ver bergen, vaak zo benepen op het boeken lijstje van de studenten terugvallen dat de vertaler. J van den Bergh, zich met een lawine van „noten" onaer de tekst in allerlei bochten moet wringen. Eigen lijk had het boek beter onvertaald kunnen blijven. Van een bezettingsgedachte die wij kenden tijdens de laatste wereldoor log is dan ook in geen enkel opzicht sprake en niemand in dit uitgestrek te gebied heeft het gevoel dat hij in een onveilige situatie verkeert. An derzijds wachten Papoea's zich er ook wel voor van hun kant Indonesiërs te ergeren: demonstraties, hoe klein ook, met Papoeavlaggen of -vlagge tjes behoren definitief tot het verle den. Betekent dit dat de onafhankelijk heidsgedachte bij het denkende deel der bevolking nu aan het ineen schrompelen is en een natuurlijke dood gaat sterven Vooralsnog is daar geen sprake van. Men zal er niet ver naast zijn als men stelt dat 90 procent van de Papoease boven laag nog verwacht, of op zijn minst leeft uit de hoop, dat er in' 1969 de overeengekomen volksstemming zal worden gehouden. De redenering is dan: wacht tot 1969 en net wordt alles weer als vroeger. De betrekkelijk weinige Nederlanders die er nu nog zijn, naar ruwe schat ting ongeveer zo'n 400, hoofdzakelijk in zendings en missieverband werk zaam, worden daarbij als exponen ten van die hoop beschouwd, hetgeen de positie van die Nederlanders er nu niet bepaald gemakkelijker op maakt. Indonesië wil die volksstemming lie ver niet en zo zou men van deze zijde wel eens kunnen redeneren als er dan per se niet aan kan wor den ontkomen, dan moet het volk te gen dat jaar in meerderheid over tuigd zijn van het feit dat het bij In donesië hoort, dat dus die eventuele stemming positief voor Indonesië zal uitvallen. In dat licht zou men kunnen zien het feit dat Nieuw-Guinea in het geheel van Indonesië een soort welvaarts eiland is geworden. De winkels van Kota Baroe, het voormalige Hollan- dia, liggen namelijk weer na een stagnatie van de goederenaanvoer onmiddellijk voor en direct volgend op do bestuursoverdracht vol met goederen regelrecht geïmporteerd uit Australië. Hongkong enzovoorts. Zelfs betrekkelijk luxe artikelen als appels en sinaasappels zijn voorhan den. Van een enorme duurte zoals in Indonesië is geenszins sprake, het geen mogelijk was door het creëren van een speciale Nieuw-Guinearupiah die de waarde heeft van een Neder landse gulden. Overigens is deze rupiah internationaal niet inwissel baar. Wat het bestuur betreft is het stre ven overal waar dat mogelijk is Pa poea's in te schakelen. Vooral in de lagere ambtenarenrangen zijn er vele Papoea's werkzaam en vele anderen volgen thans in Indonesië bestuurs cursussen. In de hogere rangen zijn het uiteraard nog merendeels Indo nesiërs, die het werk van de Neder landse ambtenaren hebben overgeno men. Het onderwijs is zeer resoluut verder aangepakt. Alle dessascholen met een driejarige opleiding worden zesjarig en tal van nieuwe scholen zijn of worden opgericht. Er lopen ook reeds veel analfabeten- cursussen, waarvan er ongetwijfeld nog meer in het leven zullen worden geroepen. De leerkrachten komen uit Indonesië, omdat daar in dit beroep zelfs van een overschot sprake is. Een ander, niet minder belangwek kend streven is het vestigen van een steeds groter aantal Indonesiërs op Nieuw-Guinea. Dat zijn niet alleen militairen ze zijn gelegerd in plaatsen waar ons land nimmer mi litairen had en niet alleen be stuursambtenaren, maar ook zeer ve le gewone burgers. Het gerucht gaat op Nieuw-Guinea, dat er zelfs Indo nesische nederzettingen zouden ko men, met name in Seroei. Samenvattend meent ds. Wolden dorp: tot nu toe blijkt Indonesië er heel wat voor over te hebben om eventueel ook zonder plebisciet de keus voor de Papoea's zo mak kelijk of moeilijk (men kan het van beide kanten bénaderen) mogelijk te maken. Bij beschikking van de minister van buitenlandse zaken, mr. L. de Block, meer in het bijzonder belast met de be hartiging van aangelegenheden betref fende de Europese Economische Ge meenschap, de Europese gemeenschap van atoomenergie, de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal, de Raad van Europa en de Benelux en alle ver- keersaangelegenheden, een en ander voor zover de minister van buitenlandse zaken de behandeling daarvan niet aan zichzelf voorbehoudt. Vroege Londense wandelaars In het zomerse Hyde Park behoeven niet al te verbaasd te zijn, wanneer zij plotseling een levensgrote sprinkhaan hun pad zien kruisen en voor een plaag behoeven zij bepaald niet bang te zijn. Want die sprinkhaan is in het Engelse kli maat ten dode opgeschreven. Bij mooi zomers weer kan de executie even worden uitgesteld, maar lang kan het nooit duren. Intussen zal die wandelaar zich ongetwijfeld af vragen, waar dat diertje zo ineens vandaan komt. Welnu: boven de kantoren van de Schatkist van Princess Gate in het Londense stadsdeel Kensington wonen een kwart miljoen verwende sprinkha nen. Ze eten naar hartelust gras, dat dagelijks speciaal voor hen wordt aangevoerd en vermeerde ren zich met een razende snelheid in hun voortdurend op tempera tuur gehouden glazen kooien. De heer Hubert, jagermeester en leider van een meute in de Franse stad Nevers, verzorgt behalve zijn honden en paarden ook een hert, een hinde en een wild zwijn. Het zwijn Nenette, dat uit de om geving van Crepy komt, waar het als big werd gevangen, heeft voor een suikerklontje wel een dansje over. De 61-jarige landbouwer H. M. van Zandvoórt uit Oss is zondagmiddag door zijn zoon dood in een weiland aan getroffen. Het vermoeden bestaat dat de man door een stier is aangevallen, gezien de kwetsuren die hij heeft opgelopen. De man hield in het weekeinde toezicht op een weiland van een kennis, waarin jong vee en een stier liepen. De 35-jarige technische ambtenaar bij de gemeente Haarlem de heer B. C. Kikkert is zaterdagmiddag door de elek trische stroom gedood. Het ongeluk ontstond door kortsluiting in een bureaulamp die hij gebruikte bij werkzaamheden onder de vloer van een woning aan de Ramplaan in Haarlem. Het slachtoffer zou volgende week in het huwelijk treden. Het Cubaanse ministerie van onderwijs heeft meegedeeld, dat er 32 onderwijzers zijn ontslagen wegens contra-revolutionaire idee- (Van een onzer redacteuren) Karei Prior heeft van de oude A.V.R.O.-amusementsprogramma's op t.v. voor het komende seizoen niets heel gelaten: verdwenen zijn Domino', Music Hall', .Sterren en streken', ,Hou je aan je woord' (zonder Bomans inderdaad tot verbleken gedoemden butler Higgins. De Perry Como-show zal in tegenstelling tot eerdere berichten niet kunnen worden uitgezonden. In de sfeer van de actualiteiten hebben .Flits' en .Commentaar' het veld geruimd. samensteller eigenlijk in het nieuws zouden moeten zijn. In de nieuwe sector amusement komt op zes van de acht zondag avonden in het winterseizoen de strip „Met 24 pk door Europa", ge schreven door Ellen Mazure en ge speeld door Ko van Dijk, zijn vrouw Teddy Schaank en Simone Rooskens. „Higgins" wordt vervangen door de Amerikaanse „Dick van Dyke"-fami- liekomedie, die tweemaal per maand op het scherm komt. Voor het pre senteren van een kleinkunstenaar van internationale faam wordt mo menteel onderhandeld met Marcel Amont en Sammy Davis Jr. Binnen de eigen produktie ligt onder meer een programma, dat de A.V.R.O- aandient als „educatief onderhou dend" en dat zich afspeelt aan diver se scholen. Een bekend Nederlander komt in de schoolbanken te zitten om met leerlingen én kijkers verge ten en verworven kennis te toetsen. Voorts hoort in de amusements sfeer een vrijdagavondprogramma thuis, dat „Voor de vuist weg" heet en waarin Willem Duys naar be proefde Amerikaanse trant wordt geconfronteerd met mensen, dingen en ideeën die hem niet tevoren be kend zijn gemaakt. serie over de Sowjet-Unie. In eigen produktie liggen onderwerpen als „Afscheid van de zomer", „Tien jaar Bescherming Bevolking", „Eura tom" en „Hoogconjunctuur". Ten slotte een aantal namen uit de culturele sector. In „Literaire ont- moefingen" verschijnen naast die van H. A. Gomperts voortaan ook die van Simon Carmiggelt, Ed. Hoor- nik, Adriaan Morrien, Gerard Kor- nelis van het Reve en fiimon Vest dijk. Toneelstukken zijn gevraagd aan Eli Asser, Dimitri Frenkel Frank en de jonge, maar geruchtma kende Leo Derksen. Op de wijze als in het vorige seizoen aan op de op bouw van „De Perzen" belichting werd gegeven, komen nu het ont staan van een ballet en van een opera voor de camera. In de voorge nomen theater-reportages valt voor 12 september a.s. een programma op van net Joegoslavische danstheater „Kolo". In de amusementssector valt eens per maand op zondagmiddag een nieuw Rens van Dort-cabaret- Zon dagavond nóg een cabaret, getiteld „Adam en Eva". „Hekelend" zegt de A.V.R.O. „doch niet altijd op politiek terrein. „Amor op vleugels" is de naam van een stripverhaal voor de vrijdagmiddag, opgenomen in een programma „Bij de tijd en bij de thee". André Carrell blijft onver woestbaar de spil in de „Radio-re vue" op dinsdagavond. Voor de ra dio blijft voorts „Hou je aan je woord" wel. Zonder Bomans en Van der Hoogte, maar mét Eline Capit en Adriaan van der Veen. De rubriek „ernstige muziek" omvat donderdagavonds eens in de veertien dagen een groot concert, waaraan o.m. Concertgebouworkest en Resi dentie-Orkest zullen medewerken. Bovendien komen op deze avonden wat minder bekende opera's. Er zijn betrekkelijk weinig op zienbarende veranderingen ge bracht in de V.A.R.A.-program ma's voor radio en televisie. Een van de interessantste aspecten is wel, dat getracht wordt een wekelijks filmprogramma van een half uur tot stand te brengen, geheel gewijd aan re gionale activiteiten. Dat zal dan een N.T.S.-programma worden, waarvoor speciale redacteuren in deze regio gedetacheerd wor den. De shows verhuizen van de zaterdag naar de zondag, de zaterdagavond krijgt voortaan een politiek cabaret en een spannend t.v.-spel. Een pro gramma met mogelijkheden voor de radio is „Vraag en antwoord", een uitzending met lichte muziek, dat wordt onderbroken door luisteraars, die per telefoon om raad vragen in moeilijke zaken. Een andere uitzen ding die boeiende resultaten kan op leveren is ongetwijfeld één maal per maand op maandagavond „de verbórgen microfoon", met als doel de argeloosheid te demonstreren van sommige mensen, als zij in aanra king komen met dubieuze praktijken van vele soorten profiteurs. Wat de radio betreft zal het aantal stereo uitzendingen belangrijk toenemen. Over vijf jaar is stereo in de radio algemeen, zo werd gesteld. Een enkele notitie uit het radiopro gramma: na veertien jaar verhuist „De artistieke staalkaart" naar de zaterdagmiddag. De commentaren en reportages worden niet meer rond zes uur, maar 's avonds na het nieuws van half elf uitgezonden. Eenmaal in de maand een zaterdag- avondprogramma speciaal voor de jeugd, ergens uit een zaal. Op zater dagavond een kritisch actueel ca baret van Alexander Pola, op zon dagavond een amusementsprogram ma met Bob Spaak, en Jelle de Vries. Door de week 's ochtends een uur non stop lichte platen. Maandag morgen om tien uur Teddy Schol ten met „Terwijl de was droogt", speciaal voor dames. Maandagavond zeven uur „Onder de afwas" een spe ciaal mannenmagazine met o.m. de Mounties; eenmaal in de maand een hele woensdagavond gewijd aan een bepaald toneelwerk; op vrijdag avond een nieuwe radioquiz „Alle elf", met deelnemers uit alle pro vincies. De televisiesectie van de VARA zal het dit seizoen zonder Tom Manders en Rudi Carrell moeten stellen. Op de zondagavonden zullen Henk El- sink en Corry Brokken de laatste met koor en ballet van de Sleeswijk Revue afwisselend middelpunten zijn van grote amusementsprogram ma's. Op dinsdagavond komt er een muziekshow van een half uur, tel kens gewijd aan een enkele compo nist. Eenmaal in het kwartaal komt op zondagavond Rinus Ferdinandus- se zijn opwachting met het studen tencabaret maken. „Voorstelling" wordt een programma voor de VARA-vrijdagavond: hierin stellen bekende artiesten op allerlei gebied jongere collega's voor. Ten slotte komt er op de zaterdag avond een actueel cabaretprogram ma, waarin ernstige zaken met een beetje ironie of spot zullen worden behandeld. Dit programma is ge ïnspireerd op het succesvolle Engelse „This was the week that was". Van de tv-spelen die de VARA dit seizoen op donderdag brengt zijn o.m. al bekend, „De gebochelde", „De wij ze kater", „Het leven dat ik U gaf" (van Pirandello), „De onachtzame Adonis (van Cocteau) en „Intimi teiten" (Noel Coward). Jakov Lind heeft opdracht weer een tv-spel te schrijven. Uiteraard staan vele documentaires op het programma, komt de tv- rechtbank viermaal terug; kan men tweemaal naar „Anders dan ande ren" kijken; is een serie over actua liteiten in de wetenschap in voorbe reiding; komt „Ouderavond" terug evenals „Uit"; blijft Dick Powel en Perry Mason en komt er een dok tersserie uit Amerika, Dokter Kil- darse. De jeugd houdt „Top of Flop" en krijgt er een forum over jeugdza ken bij; De kleintjes zullen Pipo en Mik samen zien. De Britse minister van defensie, Thor neycroft, is voor besprekingen met zijn Westduitse ambtgenoot, Von Hassel, in Bonn gearriveerd. Hij blijft daar twee dagen. Volgens een woordvoerder van het Westduitse mi nisterie van defensie zullen de bespre kingen betrekking hebben op defensie aangelegenheden in het raam van de N.A.V.O. Eind september gaat de Britse minister wederom naar West-Duitsland. Hij brengt dan een bezoek aan Britse troe pen aldaar. 9 In Alx-de-Provence is op 67-)arige leef tijd overleden de Franse schrijver Edouard Peisson, die vooral bekendheid verwierf door ztjn romans over de zee. De insekten zijn de bewoners van het door het Britse ministerie voor tech nische samenwerking ingerichte „Anti-sprinkhanencentrum". Het is het onofficiële hoofdkwartier van de strijd, die de wereld voert tegen deze plaag. Landen, die in de „sprinkhanengordel" liggen, vragen hier inlichtingen, men leidt er vaklieden op voor de bestrijding der insekten en bespreekt er alle moge lijke problemen, die hiermee samenhan gen. In samenwerking met de Britse in dustrie heeft het centrum een groot deel van de machines en vele der insecticiden ontwikkeld, die in Afrika, in het Midden- Oosten en in Azië op het land en in de lucht tegen de dieren worden ingezet. Vele der plaatselijke sprinkhanenexperts zijn door vaklieden van het centrum ter plaatse opgeleid. Dr. P. I. Haskell, de leider van het cen trum, heeft 66 medewerkers. Hij geeft adviezen aan de Landbouw- en Voedsel Organisatie van de Verenigde Naties in problemen betreffende de sprinkhanen- verdelging en is van mening, dat de we reld slechts door een nauwe samenwer king de situatie meester kan worden. Zijn medewerkers zwermen geregeld zelf uit als sprinkhanen om overal, waar dat nodig is, voorlichting te geven. Ook de berichtendienst over woestijn sprinkhanen heeft zijn zetel in het Lon dense centrum. Worden ergens ter wereld sprinkhanenzwermen ontdekt, dan wordt het informatiecentrum hiervan onmid dellijk in kennis gesteld. Het krijgt ook voortdurend alle weerberichten uit de door sprinkhanen overvallen gebieden en kan op grond hiervan de vermoedelij ke richting bepalen, waarin de insekten zich zullen begeven en de bedreigde ge bieden waarschuwen. AUe mogelijke soorten sprinkhanen worden in het centrum gekweekt voor onderzoekingsdoeleinden. Dagelijks wor den zo'n 3000 van deze diertjes verzon den naar Britse en buitenlandse univer siteiten. Daarbij ontkomen er steeds en kele en die zoeken dan hun vrijheid op in het nabijgelegen Hyde Park. En daar vinden ze dan, zoals gezegd, hun voor tijdig einde ten gevolge van het Britse klimaat. Wat misschien nog te verkiezen is boven de dood door een verdelgings middel De politie heeft de man die donderdag avond brand stichtte in de psychiatri sche inrichting te Wolfheze, aangehou den. Het is de 26-jarige W. de R. uit Doetinchem, die in de inrichting werd verpleegd. 9 Premier Janos Kadar van Hongarije brengt binnenkort op uitnodiging van president Ti to een onofficieel bezoek aan Joego-Slavië. Paus Paulus heeft mgr. John Heenan benoemd tot aartsbisschop van West minster. Tot nu toe was hij aartsbis schop van Liverpool. Mgr. Heenan wordt door deze benoe ming primaat van de R.-K. Kerk in Groot-Brittannië en geestelijk leider van ongeveer vijf miljoen katholieken. Hij is in 1905 te Ilford geboren. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Aangenomen naar Bome tweede pred. plaats: Th. J. Reumer te Zijpe. Bedankt voor St.-Annaland B. J. Zaal te Nieu we Tonge. GEREF. KERKEN Beroepen te Lutelgeest-Kuinre W. Ha verkamp te Anna Jacoba Polder. Beroepen te Oud-Beijerland: Chr. van Ulden te Sint-Laurensaangenomen naar Nieuwveen-Zevenhoven: H. Mein- ders, kand. te Amsterdam. CHRIST. GEREF. KERK Bedankt voor Thesinge J. Vogel te Steenwijk. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te IJsselmuiden P. Blok te Dirksland. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Eindhoven S. E. Hof, prop. te Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Abbotsford (Ontario, Ca nada) J. J. Arnold te Amersfoort-West. HOGE PRIJZEN 2000 20-144 2-lc„„ j -LUIU auz„ oooo al ai) WÖIU ±4456 18150 1S218 19530 21543 f "00 174fl 314(5 4847 6802 8052 9548 11946 12074 12267 12561 13648 13926 15110 158^ 15891 16284 17135 18580 18643 18933 19596 19804 2042S 20783 21612 6796 ƒ1500 2777 6344 7065 15576 ƒ1000 7856 8892 10815 11397 12073 14049 14839 21705 400 1076 35:0 8624 8685 8759 9870 1445618'50 18218 19530 2 1543 200 1746 4R47 BRD9 SDfiO QRdR "I 1Qd.fi 19fT7A 199K7 msci 10^,10 i -«VJTX Xlc. .A^VU4 PRIJZEN VAN ƒ80.— Het schema voor de meest tot ver pozing nodigende avond die van zaterdag is in het nieuwe seizoen als volgt;eerst „Luipaard op schoot", vervolgens „Pinky en Per ky" fraai staaltje poppenspel van de B.B.C. een quiz-uur met het intellegentiespel „Wie van de drie?" waarin o.m. mevrouw Haya van So- meren-Downer en Guus Oster oog in oog zullen zitten met mensen en hun beroepen en ten slotte een Rijk de Gooyer-show. Wat blijft in de televisie; allereerst Okky Trooy, vervolgens „De verde digers", „Rooster", „Kunstgrepen' en het „Televizier" om maar eens wat te noemen. Televizier zal meer zendtijd krijgen: tot vijftien a twin tig minuten per uitzending. In de uitbreiding aan zendtijd voor de ac tualiteit ligt met name een nieuw donderdagavondprogramma met uit gebreide reportages. Onderwerpen: tentoonstellingen markten, feesten Belangwekkend kan een reeks docu mentaires zijn. Dinsdagavond de bui tenlandse, waarin onder meer een Wie zou menen dat „radio" een beet je achteraan komt, vergist zich. In het programma-overzicht voor de komende maanden schenkt de A.V. R.O. zeven pagina's aan televisie en niet minder dan vijfentwintig aan radio. Een belangrijk deel daarvan nemen de hoorspelen in beslag. Zo komen als regel op de zondag-, en overigens beurtelings op de maan dag- of donderdagavond. Volgend jaar vallen daarin de uitzendingen ter herdenking van Shakespeare en Heyermans. De zondagavonden zul len onder meer een serie van tien spelen brengen, gebaseerd op beken de werken uit de wereldliteratuur, o.a. van de Balzac, Hardy, Melville, Sabatini en Oscar Wilde. Van Ne derlandse origine zijn de presentaties door Rob Geraerds (met een serie van vier onder de titel „De zaak Marmorek"), André Kuijten (met ,Vago") en Jan Herdenberg (met ,De dageraad"). Hand-in-hand met de grotere aan dacht voor het actuele gebeuren op televisie gaat een verheugende be langstelling voor de actualiteit in de sector van de radio. De A.V.R.O. wil per dag een aantal journaals bren gen en het klankbeeld als vorm van informatie meer armslag geven. Daarenboven komt Jan Moraal met een nieuw radio-periodiek, „Radar" geheten, dat aandacht schenkt aan de dingen in het nieuws én aan de dingen, die naar de mening van de tn oktober a.s. begint in Zeeuws-Vlaanderen onze nieuwe elemen taire oriëntatiecursus In een reeks van 16 lezingen worden behandeld de vakken: sociologie, psychologie, organisatorische problematiek en reli gieuze en ethische vraagstukken. De cursus is van belang voor degenen, die werken in het bedrijfs leven, overheidsdienst, ziekenhuisverpleging, onderwijs en voor andere belangstellenden. De lessen worden gegeven 's avonds van 19.00-21.30 uur, één maal per 14 dagen. Inlichtingen en gratis prospectus; Katholieke Leergangen, Bosscheweg 339, Tilburg, telefoon (04250) - 22340 of 32935. De rector, dr. M. van Can 1010 110 244 424 455 677 705 S42 981 995 2052 140 286 458 568 569 587 673 772 890 957 8044 129 283 632 6S4 696 749 760 764 958 4057 187 204 286 310 318 612 658 675 769 851 969 988 5012 088 292 312 329 381 410 473 482 799 912 6191 240 290 381 500 545 553 640 648 812 7110 149 201 32S 444 637 651 704 755 792 949 951 967 8036 114 152 180 223 334 336 448 506 562 637 779 868 920 923 9.38 963 6026 038 159 379 449 553 5S8 632 636 710 911 956 10111 150 192 309 313 353 444 519 610 759 824 850 992 996 572 646 685 696 781 827 11244 457 462 493 987 997 12179 209 225 274 276 471 475 518 520 606 695 730 749 825 833 847 13258 361 377 468 533 566 568 576 703 760 766 773 "38 835 844 975 14160 173 ,J4 319 579 616 816 903 966 970 15003 029 130 229 254 331 414 418 451 559 564 670 724 745 769 802 811 838 849 971 16085 110 152 181 260 390 409 430 454 502 686 716 915 11015 037 132 202 218 18352 601 688 693 727 19018 115 145 155 226 236 346 370 388 472 542 545 666 762 785 814 955 974 20012 014 506 515 533 605 6S1 828 880 21047 062 142 179 297 313 374 402 453 463 587 590 755 851 894 939 941 NIETEN 1009 016 029 048 059 067 087 125 148 158 164 166 173 175 254 296 311 328 332 340 356 35S 397 410 413 441 491 506 549 553 567 585 588 594 597 657 712 714 739 752 766 792 797 826 868 2004 043 060 064 093 107 146 166 196 202 235 236 269 343 371 388 463 480 503 515 536 537 539 548 632 636 645 651 683 694 706 735 822 824 843 854 S55 885 901 903 904 916 922 955 985 991 3000 3059 063 100 107 112 123 142 164 170 .180 184 197 200 236 327 364 390 399 403 462 514 535 548 597 600 606 622 631 718 742 765 871 873 890 901 4015 063 069 226 240 295 299 364 371 372 387 432 433 435 445 459 460 503 519 522 538 562 589 614 618 639 640 668 702 724 756 766 868 929 930 936 965 977 983 996 5006 036 112 1S6 199 226 231 251 267 280 293 294 318 342 384 450 4S6 505 507 510 545 600 643 648 650 667 677 687 60S 844 852 893 922 936 945 946 963 980 987 6073 101 110 134 183 244 258 271 294 296 318 350 360 375 394 418 442 448 58' 588 589 596 606 610 627 635 636 712 73f 767 776 785 813 818 864 80S 919 948 96R 991 7004 032 075 084 096 098 124 127 168 192 212 218 260 267 283 286 293 295 297 405 445 462 495 516 529 531 544 579 661 692 710 740 774 777 882 892 902 945 946 957 994 8001 045 063 163 177 192 241 245 296 315 322 392 397 412 430 440 444 52S 576 588 619 700 703 707 715 742 757 783 784 789 820 830 876 885 9044 071 076 081 107 151 160 168 171 177 186 278 306 348 358 384 398 430 442 445 454 526 548 631 665 697 755 770 781 784 789 825 529 885 898 918 921 958 984 997 10000 10024 057 082 137 153 254 301 342 357 359 458 518 546 578 606 710 714 740 754 762 828 834 866 909 931 977 993 985 11029 061 074 167 177 240 249 262 278 303 371 393 403 449 491 504 509 513 521 534 539 611 615 623 628 663 712 740 776 788 795 816 833 881 920 951 991 12042 096 115 121 211 215 230 243 245 265 271 282 286 2S9 378 395 477 511 559 598 617 637 669 721 795 S13 816 850 854 859 903 952 966 980 13037 069 107 139 148 161 199 204 206 244 247 251 252 270 322 382 394 399 455 459 497 512 559 563 634 675 742 793 801 806 825 S75 882 S84 14008 051 0S7 120 142 178 182 212 256 267 339 341 430 440 441 457 473 529 543 582 609 612 627 63S 649 654 669 681 693 703 704 73S S32 854 869 946 15019 055 060 115 134 162 180 217 242 250 296 349 351 382 396 466 470 494 514 530 553 554 575 578 589 624 648 706 712 722 730 814 820 821 827 883 909 920 936 9SO 16039 108 153 189 220 221 224 225 232 237 264 275 278 302 328 331 333 340 359 411 417 423 440 463 495 532 646 688 694 702 797 846 859 924 927 989 991 997 11014 027 039 063 163 165 174 191 264 288 309 325 360 496 524 537 545 567 629 643 669 686 691 802 906 910 927 950 18026 077 098 142 156 181 234 24S 271 272 299 304 319 369 381 417 424 455 467 480 515 555 602 627 645 646 658 678 732 751 790 795 815 818 833 842 856 857 903 914 982 991 19040 071 077 0S4 097 165 198 235 238 252 312 394 417 418 425 437 468 479 511 526 546 550 555 557 569 634 689 692 713 737 759 783 796 816 892 948 962 963 984 30001 045 047 049 0S3 091 153 164 199 274 326 394 461 475 512 544 570 600 644 649 654 660 748 766 767 778 795 796 808 818 845 860 916 936 21010 011 073 157 164 190 207 217 233 241 245 251 264 277 286 371 379 431 442 478 487 497 647 682 753 789 813 825 835 843 850 883 903 952 963 22000 w..„ v

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4