PRIJSMAATREGELEN IN FRANKRIJK Vrees voor acties tegen NDSM wil weer werken met een koppelbaas VEERPLATEAU „DE VAL" OMGEPLOEGD Wallace Titulatuur Prijsstop voor vis, rundvlees, varkensvlees en eieren IVH 0 ri m s N eieren. Verder werd in een ander besluit de winstmarge op me- SCHOLIEREN DEMONSTREERDEN WEER TEGEN REGERING-DIEM SLACHTOFFERS VLIEGRAMP BEGRAVEN Vandaag... Grote zege voor premier Ben Bella I Opstelplein I een meter I ophogen BERGBEKLIMMERS OMGEKOMEN Chinees-Russisch incident over gesmokkelde lectuur DIRECTIE VAN PLAN TWEE TON ONDER ARBEIDERS TE VERDELEN DRIE DODEN BIJ BOTSING weigert 20 negers toegang tot scholen WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN REGERINGSPLAN DONDERDAG OPENBAAR, NU REEDS POLITIE MOEST SCHOOL INNEMEN Beroep Hulp uit V.S. niet beperkt Bij leger Niet beperken Gezin slaapt in raadzaal Ir. W. van Osselen voorgedragen als voorzitter jaarbeurs Komplot ontdekt in Ivoorkust VOOR TOEKOMSTIGE TOERIT OOSTERSCHELDEBRUG JJ Landhoofd 206e jaargang - no. 212 rKUYINUALt ZttUWSt ÜUUKANI Directie: P. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.franco per post ƒ8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 10 september '63 De Franse regering heeft gisteren de prijzen van een aantal levens- y - r j SS s llllllp lp I middelen en anti-vriesmiddelen op het huidige niveau vastgelegd. - lliil Het betreft hier de prijzen van bepaalde soorten vis, rundvlees en «ff! chanische en elektrische artikelen geregeld. 'p- i J H maatregelen worden gezien als voorlopers van het versobe- I J - §|§M k ringsprogramma van de regering, dat donderdag via radio en tele- fl|| -h? visie bekend zal worden gemaakt. Het programma heeft ten doel .vjjplf een eint*e te maken aan de voortdurende stijging van lonen en Een vijfhonderdtal scholieren van een middelbare school in Cholon, de Chinese wijk van Saigon, heeft gisterochtend een tegen de regering gerichte betoging gehouden. De Franse premier Pompidou heeft gis teren over het plan besprekingen ge voerd met leidende figuren uit het be drijfsleven. Hoewel de bijzonderheden dus nog niet openbaar zijn gemaakt meent men te weten, dat het plan van de regering onder meer verkorting van de diensttijd van 21 tot 18 maanden zal inhouden- Verwacht wordt voorts, dat de mogelijkheden tot kopen op afbeta ling beperkt zuilen worden om de prij zen van auto's, wasmachines en koel kasten omlaag te brengen. De vakbonden, die beweren dat zij bui ten het overleg over het plan zijn ge houden, hebben inmiddels laten weten De 43 inwoners van het Zwitserse dorp Humlikon, die vorige week bij de vlieg ramp met het Caravelle-straaiverkeers- vliegtuig zijn omgekomen, zijn maandag in Andelfingen begraven. De rouwdienst werd in de kerk bijge woond door 2000 mensen, terwijl buiten de kerk 5000 mensen de dienst uit luid sprekers volgden. De leider van het onderzoek naar de oorzaak van de ramp heeft inmiddels maandag gezegd, dat de definitieve re sultaten van het onderzoek eerst over drie of vier maanden bekend zullen zijn. Volgens een woordvoerder van de lucht vaartmaatschappij is het voor 90 pro cent zeker dat brand in de hydraulische installatie van het landingsgestel de oor zaak is van de ramp. „Tass" meldt, dat de Sowjet-Unie bij de Chinese volksrepubliek heeft gepro testeerd tegen een Chinese poging om verboden, in het Russisch gestelde ge schriften, Rusland binnen te smokkelen. Dit geschiedde zaterdag jl. aan het sta tion van Nausjki, een plaats aan de grens tussen de Sowjet-Unie en Buiten- Mongoiië. In de op de Chinese ambassade te Mos kou overhandigde protestnota wordt ver klaard dat dergelijke handelingen „on toelaatbaar zijn en een schending bete kenen van de Sowjetrussische soeverei niteit". In de nota wordt verder gesteld, dat de Chinezen, die met de trein Peking-Mos- kou in Nausjki aankwamen, hebben ge poogd de Russische grens- en douane beambten te beletten hun taak te ver vullen. Toen deze beambten beslag leg den op de verboden geschriften, stelden de Chinese conducteur en het andere Chinese treinpersoneel alles in het werk om het vertrek van de trein naar Mos kou te voorkomen. „Het gedrag van deze Chinese burgers was buitengewoon ergerlijk. Zij bonden zich met riemen voor de ingang van sta tionskantoorlokalen vast en zij graaiden naar de handen en voeten van Russische ambtenaren, die langs hen heen liepen, aldus de Russische protestnota, waarvan de tekst door radio-Moskou werd omge roepen. JllllillllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlliillllllUilllllllllllllllIillllllllllllllHIIIIUII. Het plaveisel van het veerplateau i „De Val" bij Zierikzee moet een meter worden opgehoogd wil de toe- komstige weg er overheen naar de 1 Oosterscheldebrug bij springtij niet blank komen staan. 1 1 (Foto P.Z.C.) I (Van onze Haagse redactie) t directie van de Nederlandse Dok- Scheepsbouwmaatschappij te Am sterdam heeft bij de vakraad voor de metaalindustrie een verzoek ingediend om arbeiders te lenen van een koppel baas, de firma B. A. van de Bor. Deze firma heeft al eerder bij de N.D.S.M. als onderaannemer gewerkt, maar werd destijds van de werf verwijderd. Daarop maakte de firma Van de Bor een kort geding aanhangig tegen de N.D.S.M dat inmiddels echter is uitgesteld. De vakraad voor de metaalindustrie moet nog over het verzoek van de N.D.S.M. beslissen. Inmiddels heeft de directie van de N.D.S.M. in de ondernemingsraad be kendgemaakt, dat zij 200.000 gulden zal ontvangen van de opdrachtge ver voor de bouw van de Zweedse tanker „Danaland", wanneer deze tanker niet op 30 december a.s., maar veertien dagen eerder zal worden op geleverd. De opdrachtgever zou de tanker liever eerder in Zweden zien arriveren, omdat na 1 januari ho gere invoerrechten voor het schip moeten worden betaald. De directie van de N.D.S.M. zou de twee ton verdelen onder al haar handarbei ders, waarvan ieder 60 gulden in drie termijnen zou ontvangen onge acht of men wel of niet bij de bouw van de tanker is betrokken In de kringen van de werknemersorga nisaties is men zeer gebelgd over dit plan van de directie van de N.D.S.M. Men ziet hierin een poging van de direc tie om voor twee ton arbeidsrust te ko pen. Gesproken wordt over „vulgaire koppelverkoop". Men wil de arbeiders, die onlangs tegen het werken met kop pelbazen ageerden, zo zeggen de werk nemersorganisaties, nu bij voorbaat de mond snoeren als er weer werknemers van een koppelbaas op de werf te werd worden gesteld. Bovendien waren de vakbonden zeer verbolgen over het aanvankelijke plan van de directie van de N.D.S.M. om onmiddellijk weer met de koppelbazen in zee te gaan en eerst daarna vergunning te vragen aan de vakraad. Dit plan heeft de directie echter laten schieten. Zij wil nu wachten op de vergunning van de vakraad. Ook zijn de vakbonden allerminst te spreken over het feit, dat tijdens de be sprekingen van dinsdag en woensdag met de werknemersorganisaties, de di rectie met geen woord gewag maakte van haar voornemen 200.000 gulden on der de arbeiders te verdelen, terwijl zij donderdag haar plan in de vergadering van de ondernemingsraad bekendmaak te. Maar vooral zijn de vakbonden er over gebelgd, dat als het gaat om onderhan delingen over een C.A.O., de werkgevers slechts met grote moeite kunnen instem men met een hoger loon, terwijl nu met extraatjes wordt gewerkt. Op deze ma nier, aldus de vakbonden, worden de af spraken in het georganiseerd overleg ondermijnd. ...is het 100 jaar geleden, dat de Engelse psycholoog prof. Ch. E. Spearman, vooral bekend door zijn onderzoekingen over de intelligen tie, te Londen werd geboren. VWAftWVWWW/WWWVWVVVWVWWWWVWWWWWl dat de maatregelen van de regering vooral zullen worden gevoeld door de mensen met de laagste inkomens. De communisten hebben het afgelo pen weekeinde een beroep gedaan op de socialisten om samen te werken bij de bestrijding van de regering- Pompidou. Franse waarnemers zeiden dat het aanbod van de communisten, wellicht gezien moet worden in het licht van mogelijke massale stakingsacties en in verband met de steeds opduikende berichten dat president De Gaulle zich bij de presidentsverkiezingen op nieuw kandidaat wil stellen. In twee jaar tijds zijn de prijzen in Frankrijk met dertien procent gestegen, tegen zestien tot zeventien in Italië en acht procent in West-Duitsland en Groot-Brittannië, en slechts drie procent in België en twee in de Verenigde Sta ten. Frankrijk heeft daarentegen de grootste algemene produktietoeneming acht procent binnen de gemeenschappe lijke markt, groter ook dan in Engeland en Amerika. Van een nieuwe devaluatie zou, meent men, geen sprake zijn. Een uur lang riepen zij leuzen en zwaai den met een boeddhistische vlag. Spe ciale politieeenheden die de schoolge bouwen omsingelden werden bekogeld met stenen en stukken hout. Twee po gingen om de school binnen te dringen werden door de scholieren afgeslagen. De politie slaagde er ten slotte in zich toegang te verschaffen en een aantal scholieren te arresteren. In andere scho len van de stad bleef het rustig. De po litie had daar echter aanzienlijke ver sterkingen bij de hand. In het afgelopen weekeinde arres teerde de politie in Saigon twee leer lingen van een middelbare meisjes school, die volgens haar de leidsters waren van een communistische cel. Inmiddels heeft de regering bekend gemaakt, dat „extremistische studen ten" bij het leger ingedeeld zullen worden als zij ouder dan twintig jaar zijn. De jongeren en vrouwelijke studenten die zich aan verzet tegen de regering schuldig maken zullen naar speciale „heropvoedingscentra" worden gestuurd. Wanneer de activiteiten van een student gevaar opleveren voor de nationale vei ligheid kan hij door een krijgsraad wor- Door het aannemen van een nieu we grondwet door een volksrefe rendum is Algerije een éénpartij- republiek geworden. Een grote meerderheid stemde voor de grond wet waardoor premier Ahmed Ben Bella een vertrouwensvotum kreeg, Volgens officiële cijfers bleken 5.016.692 Algerijnen voor de nieuwe grondwet. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen be droeg 5.118.620, terwijl er 6.137.185 stem gerechtigden waren. Slechts 95.175 men sen stemden tegen en 1.018.565 mensen onthielden zich van stemming, hoofdza kelijk in Kabylië. Foto: Ben Bella brengt zijn stem uit. den berecht, zo werd in een communi qué bekendgemaakt. President Kennedy verklaarde gister avond, dat Amerika niet van plan is de hulp aan Zuld-Vietnam te beperken. „Een terugbrenging van de hulp zou enig effect kunnen hebben op de rege ringsstructuur daar", aldus de president, „aan de andere kant zou men een situatie kunnen krijgen die een ramp zou kun nen veroorzaken". aangestelde inspecteur van onder wijs, de heer E. Dijkstra, kreeg dezer dagen tijdelijk een nogal on gebruikelijke woning aangewezen. Namelijk het voormalige raadhuis van Aalsmeer, dat leeg stond sinds deze gemeente in begin 1962 de beschikking kreeg over een nieuw gebouw. Er zijn in het raadhuis echter geen bijzondere voorzieningen ge troffen, het gezin van de heer Dijkstra gebruikt thans de raad zaal als slaapkamer en de voor malige trouwzaal als woonkamer. Op de Schipholweg, ter hoogte van Badhoevedorp is zondagavond een personenauto tegen een boom ge botst en totaal vernield. Van de vier inzittenden zijn er drie om het leven gekomen. De auto werd bestuurd door de 67-jarige heer G. van der Kolk uit Santpoort. Hij werd op slag gedood. Zijn 22-jarige dochter overleed bij aankomst in het ziekenhuis. Zijn 36-jarige zoon is kort na aankomst in het ziekenhuis overle den. De toestand van de 64-jarige me vrouw Van der Kolk is zeer ernstig. De familie Van der Kolk was op familiebe zoek geweest in een klooster. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs heeft besloten de le denvergadering voor te stellen ir. VV. van Osselen te benoemen tot voorzitter van het bestuur van de jaarbeurs. Zoals bekend heeft de huidige voorzitter, dr. G. van der Wal, de wens te kennen ge geven zijn functie die hjj sinds 1957 be kleedt, neer te leggen in verband met zijn te verwachten benoeming tot vice- president van de K.L.M. Volgens in Parijs ontvangen berichten heeft president Felix Houphauet Boigny van de West-Afrikaanse staat Ivoorkust zeven leden van zijn kabinet, een aan tal parlementsleden en enkele hoogge plaatste ambtenaren laten arresteren nadat een komplot tegen zijn bewind zou zjjn ontdekt. De berichten waren afkomstig van rei zigers uit Abidjan, de hoofdstad van Ivoorkust. Het nieuws in Ivoorkust staat onder strenge censuur. Houphouet Boigny maakte de ontdek king van de samenzwering bekend, na dat hij op 28 augustus na een langdurig verblijf in het buitenland in Ivoorkust was teruggekeerd. Tegenover zakenmen sen in Abidjan zei hij dat het komplot vanuit het buitenland werd geleid en dat het wellicht in verband stond met de jongste verdrijving van een andere West-Afrikaanse sterke man, president Fulbert Youlou van voormalig Frans Kongo. Een oud vriend van ons blad, die ons journalistieke leven begeleidt met hoffelijke briefjes, waarin hij zijn af keuring of instemming met bepaalde be schouwingen uiteenzet, attendeerde ons onlangs op hardnekkige gewoonten in Nederland inzake de titulatuur. Zo vroeg hij zich af waarom radiomensen altijd zo compleet spreken over „Hare Majesteit de Koningin" en „Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix". Waarom niet eenvoudig: koningin Juliana en prinses Beatrix (zoals de kranten bij voorbeeld doen), vroeg hij zich af. De directe aanduiding is minder afstand- scheppend en vooral menselijker dan die met de nogal byzantijns aandoende toevoegingen. In België waar men toch wel gesteld is op formele plicht plegingen is men bij radio en televisie van die toevoegingen al lang af. Daar heeft men het zonder meer over ko ningin Fabiola, over koning Boudewijn. Het gaat hier dus niet over de aan spreektitel, maar over de vermelding van de naam in berichten, reportages e.d. „Waarom bij ons niet zoals in Bel gië?" aldus onze briefschrijver. Ja, waarom niet? We zijn in Neder land nogal behoudend op het stuk van titulatuur. In het algemeen blijven oude vormen, ook al hebben ze hun inhoud totaal verloren, in het mense lijke leven een rol spelen, niet alleen als het om titels gaat. Ons dagelijks leven zit vol van dergelijke overblijf selen. Niemand denkt er bijvoorbeeld aan, dat het slipje in de rugzijde van een herenjasje in feite een rudiment is van een opening, waardoor in vroe ger eeuwen een degen werd gestoken, niemand denkt bij het zien van de zin loze knoopjes aan de herenmouw aan de kanten lubben, die er vroeger aan werden bevestigd. Ze hebben geen func tie meer, deze knoopjes, maar ze zit ten niettemin aan vrijwel elk jasje. Treinen van voor de oorlog waren qua vormgeving op het verleden gericht: zij hadden nog sterk de vorm van rijtuigen, evenals trouwens de auto's. Bij sommige merken zat hier de bestuurder (in te genstelling tot zijn passagiers) buiten. Waarom? Omdat de ontwerper kenne lijk van de koets was uitgegaan, waar de koetsier buiten op de bok was ge zeten. Zo spelen allerlei opvattingen en vormen, die vroeger zin en functie heb ben gehad, ook in onze huidige samen leving nog een duidelijk rol. Echter: de zin en de functie zijn verdwenen. n negen van de tien gevallen is er bij de titulatuur in Nederland sprake van zo'n lege vorm. In België zegt men tot een minister „meneer de minister" en het woordje „excellentie" is er vrij wel niet meer in gebruik. Toch kan men de Belgen niet verwijten dat zij niet hoffelijk zouden zijn jegens d* die naren van hun kroon. Bij ons echter is het „excellentie" voor en na, een gebruik dat na de oorlog eerder toe- dan afgenomen is. Zouden we dit woord echter vertaald gebruiken, dan zou iedereen glimlachen. We horen het al: „Zijne Voortreffelijkheid de Minister van Verkeer en Waterstaat". Waarom niet, evenals in België, heel gewoon (niettemin correct): meneer de minis ter? Ook in de andere regionen zou er heel wat vereenvoudigd kunnen worden, waardoor het onvermijdelijke blaadje „Titulatuur" in elke zakagenda eindelijk eens zou kunnen verdwijnen. De weinig reële nuances tussen weledelgestreng en hoogedelgestreng, tussen weledelzeerge leerd en weleerwaard zeergeleerd er staan er ruim dertig In onze zakagenda hebben in onze tijd geen enkel doel, geen enkele functie meer. Wanneer men dergelijke woorden bovendien eens wat nader bekijkt, dan zijn ze zacht uit gedrukt nogal onzinnig. Hoogedelge streng bijvoorbeeld: de man in kwestie is gestreng en tegelijkertijd edel, maar niet zo maar gewoon edel, doch hoog edel. En dat omdat hij kamerlid is. Is hij echter „alleen maar" advocaat, dan is er geen sprake van het hoog-edelschap, maar slechts van wel-edelschap. Een troost evenwel voor de advocaat: hij is gelukkig even gestreng als het kamerlid. Nee, het beste zou maar zijn in corres pondentie alleen te volstaan met „de heer". Zoals trouwens steeds meer Ne derlanders doen. En vermoedelijk zou den er nog meer toe overgaan als ook het bolwerk „excellentie" eens zou wor den geslecht. Laat ons de stormram ter hand nemen. HET VEERPLEIN aan „De Val" bij Zierikzee wordt op het ogenblik „op zijn kop gezet". Een gele bulldozer peutert over het gehele plateau het plaveisel van klinkers los en verandert het in een grote zandvlakte. Het zijn allemaal voorbereidingen voor de toerit naar de Ooster scheldebrug, die hier moet aan sluiten op het Schouwse wegen- nrniiiiiminiiiimmmiiiiiiiifiiiiiiiiimimuiiiiiiiitiiniiimiiiiiiir miiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini net. Zoals men weet komt het noordelijke contactpunt tussen brug en weg dwars over het veerplein te liggen. Het zal daar tussen de glooiing van de haven „De Val" en het P.S.D.-kantoor- annex-restaurant door lopen naar de binnendijk van het klei ne, drassige poldertje, waarin men ook het zwembad van Zie rikzee vindt. Om over het veerplein een goede fun dering voor de nieuwe brugweg te krijgen is het nodig dat het geheel een meter wordt opgehoogd. Het op stelplein voor de wachtende auto's bij de veerboot naar Kats staat namelijk nog wel eens blank, wanneer een fik se storm en springty in de Ooster- schelde samenvallen. Een dergelijke situatie is voor de toe- rit naar de Oosterscheldebrug uiter aard niet te tolereren. Daarom zullen vele tonnen zand worden aangevoerd om het nieuwe wegdek omhoog te brengen. De aansluiting krijgt de zelfde breedte als de huidige rijks weg 18 van Zijpe naar Zierikzee. Wat er overblijft van het veerplein, zoals het er thans bijligt zal worden ge bruikt als parkeerterrein: de ruimte tussen de weg en dijk rondom de Zuidhoekpoldér. Via dit parkeerter rein kan dan het bootkantoor-restau rant worden betreden. Naar de stei ger van de provinciale boot zal nog een tijdelijke weg worden gelegd. Want, wanneer de brug eenmaal voor het verkeer van Schouwen naar Noord-Beveland vice versa kan wor den opengesteld zal de situatie hier aan „De"Val" van de ene dag op de andere veranderen. Intussen wordt in het poldertje ach ter de „rug" van het zwembad „De Val" gewerkt aan een grondverbete ring. Draglines en vrachtauto's zijn druk in de weer om de slappe, dras sige grond weg te halen en een zoge naamd cunet te graven. Daarin zal men nog dit jaar zand spuiten. De vrijkomende grond onder het tracé voor de brugoprit zal worden ge bruikt om de ruimte tussen de brug en het hoger gelegen zwembad vol te storten. Daarna zal het geheel worden geëgaliseerd, zodat de ge meente Zierikzee de beschikking kan krijgen over een aardig recreatiege biedje. Er komt in ieder geval gele genheid voor een beplanting in alle mogelijke variaties met daarbij de no dige „accessoires". Het zwembad ligt momenteel nog vrij „kaal" In het ontwerp-streekplan is in dit poldertij rekening gehouden met een kampeer terrein. De toegang naar het zwem bad van de Straatweg naar Zierik- zees centrum krijgt ook len ander beloop, onder het „brugviaduct" door Het begin voor al deze wijzigingen in het patroon van „De Val" is er. De Oosterscheldebrug heeft zijn komst ook aan de Schouwse kant aangekon digd. Op bevel van gouverneur Wallace van Alabama is gisteren aan twin tig negers die scholen voor blan ken in deze zuidelijke Amerikaanse staat zouden gaan bezoeken, de toegang geweigerd. De orders wer den door de staatspolitie uitge voerd. In de stail werden de blanke scholieren toegelaten en de negers geweigerd. Een negerleider zei, dat onmiddellijk 'n pro ces voor het federale gerechtshof zou worden aangespannen om de kinderen naar school te krijgen. Een negerjongen en een negermeisje werden tegengehou den. In Birmingham waren meer dan twee honderd man politie op de been toen de eerste scholieren aankwamen. De blan ken werden toegelaten ook al kwamen zij een uur voordat de school begon. Le den van de staatspolitie hielden later een negerjongen tegen, die de middelbare school wilde bezoeken. In Tuskegee werden dertien negers die de geïntegreerde scholen wilden bezoe ken, weggestuurd. Op elk der vier scho len in Huntsville waar het federale ge rechtshof de invoering van de integratie had bevolen, is gisteren wel een neger leerling toegelaten. Inmiddels is er ook bij het noorde lijke voor de Oosterscheldebrug de nodige activiteit ontstaan. De eerste voorbereidingen voor de bouw ervan zijn al in volle gang. Vlak achter de Oosterscheldedijk zal binnenkort de bekisting omhoog komen voor een betonconstructie, zoals men die thans al bij het zuidelijke beginpunt van de brug tussen Kats en Colijnsplaat kan zien. Vier Duitse bergbeklimmers, die de „Matterhorn" aan de Italiaanse zijde beklommen, zijn door een lawine getroffen. Drie van hen, allen mannen, zijn omgekomen. Een reddingsploeg is onderweg naar de enige overlevende, een vrouw, die een gebroken been heeft. Dit meldt de politie in Breuil. Een stoffelijk overschot is reeds geborgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1