Hervormd jeugdwerk in Goes ging van start SCHAT VAN FRAAIE BLOEMEN OP KL0ET1NGSE TENTOONSTELLING ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN 1 TERNEUZEN 2 4 3 2 'Fa. VAN DEN HEMEL1 Weer vele activiteiten Jeugddiaconaat en musical op program Gezamenlijk De avonden Gemeenteraad Sluis donderdag bijeen Middelburgs muziekkorps kan ook dames gebruiken „Carelsrit" van „De Bevelanden" Van schoolplanten tot dahlia's In dorpshuis „Amicitia" Comité geformeerd voor jubileum van Harmonie Tafeltennis in Oostburg Scooterclub kwam bijeen Burgerlijke stand Teenagershow voor Dousadj Drumbands willen beter peil bereiken hoofdplaat HULST Wat een man wil weten S aison Legrand TECHNISCHE SCHOOL - OOSTBURG NOORDSTRAAT 67 Telefoon O 1150 - 2905 Levering alle merken P. CORNELIS haar vpr7nrain0 KAPSALON SANDRIN! I I I J TAXI J TROUW- AUTO'S Plaats uw familieberichten in de P.Z.C. DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 WlSSC/ Z.eQUWS - VlsBDclerBft PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Het hervormd jeugdwerk in Goes is zondag van start gegaan. Dat gebeurde zoals gebruikelijk met een jeugd dienst in de Grote Kerk, waarin ds. W. Janssen voorzitter van de Jeugdraad met een aantal afgevaardigden van het jeugdwerk de liturgie verzorgde. Er staan voor dit winterseizoen weer tal van interessante punten op het pro gramma. Nieuw is daarbij het jeugddia conaat. Na de musical „Kruis of Munt", die enkele jaren geleden werd opge voerd, wil de jeugdraad ditmaal de Ne derlandse musical „Het Ding" voor het voetlicht brengen. En dan zijn er de bij zondere avonden. Ds. Janssen koos tijdens de dienst als tekst van zijn prediking „Gods goed heid houdt ons staande" naar aanleiding van Jozua 34, waarin de doortocht van het volk Israël beschreven wordt. Za terdagavond was er een contactbijeen komst van de leidsters en de leiders van de verschillende takken van het werk in 't Soepuus. Ds. H. J. Teutscher ver telde aan de hand van dia's over zijn ervaringen op Nieuw-Guinea. Op deze bijeenkomst werd ook het plan voor het nieuwe stuk werk besproken, dat men deze winter wil introduceren: het jeugddiaconaat. Het is de bedoeling om een Papoea-jongeman, die in het voormalige Hollandia de opleiding ont vangt tot predikant van de Evangelisch Christelijke Kerk financieel te helpen. Er wordt gestreefd naar een bedrag van 600 Op deze wijze wil de her vormde jeugdraad meedoen aan een stukje internationaal diaconaal jeugd werk. Het winterprogramma, dat zon dag na de druk bezochte kerkdienst werd uitgereikt, bevat traditiegetrouw vele gegevens over het jeugdkerkewerk, de catechisaties, het jeugdwerk en der gelijke. vermeldt het programma op 26 oktober de film „Het Gerucht" van Kees Brusse. November wordt voor het hervormde jeugdwerk in de Ganzestad de Indone- siëmaand. Er is dan een weekend op Hedenesse, waar Indonesië aan de orde zal komen. Op 9 november kan er In disch gegeten worden, de week daarop plaatst een filmavond dit land in de be langstelling en op 23 november is er een dansavond in Indonesische stijl. De cember heeft twee bijzondere instuifac- tiviteiten in petto: uiteraard een St.-Ni- colaasavond, op 7 december, en een filmavond. Dan zal de speelfilm „De vallende Ster" worden gedraaid. Op 11- 12 januari staat een midwinterweekend op Hedenesse op het programma „Een zomerfeest in de winter" kunnen de in- stuifbezoekers de volgende zaterdag meemaken. Speciale aandacht krijgen de „bij zondere avonden", die voor dit sei zoen gepland zijn en die worden ge organiseerd door de Instuifcommis- sie. Op 5 oktober wordt het seizoen geopend met een „muziekmuseum" in de gymnastiekzaal van de prof. dr. Kohnstammschool. „Jazz aan de haven" brengen op 19 okt. onder meer de „Lazy River Six" uit Mid delburg en „The Queries" ten gehore in een oude meestoof aan de Oosthaven- dijk. In het kader van de gezinsweek De gemeenteraad van Sluis komt don derdagavond, 12 september, in vergadering bijeen. Er bestaan plannen om te komen tot concentratie van scho len in het uitbreidingsplan. Daarvoor is in dit plan een stuk grond bestemd met het doel daar openbare gebouwen te plaatsen, maar door deze concentratie blijkt dit terrein te klein te zijn. Ver moedelijk kan men in de naaste omge ving voldoende grond kopen. B. en w. vragen de raad machtiging om hierover onderhandelingen aan te knopen, tenein de zo spoedig mogelijk aan de raad een voorstel te kunnen doen tot aankoop van grond en wijziging van het uitbrei dingsplan. Verder is er een voorstel om maximaal 1000 beschikbaar te stellen voor het onderwijs aan de Zeeuwse muziekschool voor leerlingen, uit Sluis afkomstig. Als dit niet geschiedt dan kunnen de leerlin gen uit Sluis geen gebruik meer maken van de Zeeuwse muziekschool. Men wil echter nog niet toetreden tot de ge meenschappelijke regeling, omdat deze grondig zal worden gewijzigd. Liever wacht het college het nieuwe standpunt af om dan te beslissen over het al of niet toetreden. Een reclamebureau uit Maastricht wil gratis lichtmast-afvalbakken plaatsen en daarvoor 7,50 per jaar en per bak precariorechten betalen. Het college heeft hiervoor een gunstig preadvies. Voor het jaar 1964 wil men de bestaan de tarieven voor het gebruik van het gemeentelijk kampeerterrein verhogen namelijk het tarief van 0.30 tot 0,45 en van 0,40 tot 0,60. Dit voorstel is in overeenstemming met het advies van de A.N.W.B. (Advertentie) Ook dit jaar is er weer een gezamenlij ke activiteit van de drie overkoepelende jeugdorganen, de Katholieke Jeugdraad, het Gereformeerd Jeugdverband en de Hervormde Jeugdraad. Ditmaal bestaat die uit een boeiend programma over het Jiddische (Oostjoodse) leven met zang en muziek van Chanah Milner en Do nald de Marcas- Deze avond is belegd in het Schuttershof op 1 februari. Een diner-dansant met candlelight wordt op 8 februari gehouden: de zevende maart is de vierde filmavond, met de Russische rolprent „De dame met het hondje", naar de roman van Anton Tsjechow. Het tamboer- en pijperkorps „Excelsior" geeft waarschijnlijk op 11 of 18 april een uitvoering. De opvoering van „Het Ding" is gereserveerd voor de tweede mei. Het grote gekostumeerde slotfeest krijgt ten slotte op 6 juni zijn beslag. Onder leiding van de heer J. P. van 't Hof vergaderden dezer dagen de wer kende leden van het Middelburgs Mu ziekkorps. Het bleek, dat voor de mees te leden de zaterdagavond niet geschikt is als repetitieavond. Getracht zal wor den zo mogelijk in het vervolg op woensdagavond te rer teren. In de commissie tot aanwerving van nieuwe leden werden gekozen de heren Bliek, De Graaf en De Kuyper. Betreurd werd, dat verschillende muzikanten de weg naar het korps nog niet hebben ge vonden. In de commissie van uniformen en in strumenten werden gekozen de heren \lewijnse, Don en v. d. Paal. Besloten werd in het vervolg ook dames tot het korps toe te laten. In 1965 hoopt men het 150-jarig be staan te herdenken. Bii de sluiting riep de heer Van 't Hoff ieder op het aloude korps met kracht te steunen. Niet minder dan 48 deelnemers versche nen zaterdag aan de start voor een oriëntatierit van de M.A.C. „De Beve landen" te Goes. Na afloop van deze zgn. „Carelsrit", die o.a. over de Kattendijkse dijk liep, maakte de heer G. Schout de prijswin naars bekend, waarbij bleek dat het aantal strafpunten in de voorste gele deren nogal meeviel. De voornaamste uitslagen waren: le prijs de heer J. van den Berge, Kloe- tinge 9 strafp.; 2- M. Groenleer, Kapelle 10; 3. M. Maas, Goes 11; 4. J. Wirttz, Oudelande 11; 5. Hirdes, Goes 17; 6. C. Westerweel, Goes 17; 7. Duinhouwer, Kloetinge 52; 8. G. Luijk, Kloetinge 56; J. L. P. Lamper, Yerseke 61; 10. L. P. Zevenhuizen, Goes 64; 11. W. Bosschaart Wolfaartsdijk 65; 12 P. J. Nieuwen- huize, Oudelande 78; 13. C. J. M. v. Eerd, Vechel 90 strafp. Van de 48 deelnemers vielen er twee uit; drie deelnemers werden niet geklas seerd. In het dorpshuis „Amicitia" te Kloe tinge werd zaterdag een bloementen toonstelling gehouden. Deze jaarlijkse tentoonstellingen, uitgaande van de ver eniging van oud-leerlingen van tuin bouwscholen, werd ook dit jaar weer een groot succes. Er was een groot aantal bloemen en planten ingezonden. Een be langrijk onderdeel van de tentoonstelling vormde de enorme stand 160 stuks met de schoolplanten. Voor de leden van de vereniging was de inzending van de wedstrijddahlia's een van de hoogtepunten. Zeven inzen- DOSTBURG Middelburg Electro: De vrouw die ver dwijnen moest, 19.30 uur, 18 jaar. Molen water: Miniatuur Walcheren, 9-17 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Zee land en Vlaanderen, landkaarten en at lassen (Mercator), 9-18 uur. Kunstmu seum: Expositie Reimond Kimpe, 16-18 uur. Vlissingcn Alhambra: School voor flinke jongens, 8 uur, 14 jaar. Luxor: Een ge tuige moet verdwijnen8 uur, 18 j. Goes Grand: Helden sterven jong. 20 uur, 18 jaar. Museum. Expositie Bevelandse voorwerpen, 10-12. 14-17 uur. Prins van Oranie: Voorlichtingsmiddag voor Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Goes, 14.30 uur. Zierikzee Concertzaal: De langste dag, 19.30 uur, 14 jaar. Burger Weeshuis: Ex positie Oude Meesters, 10-17 uur. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story, 8 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Les liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympia: Tanze mit mir in den Morgen, 8 uur, a.l. Westdorpe Troutzaerte: Tentoonstelling van gouaches van Helen van Zijl en kerkelijke en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel, 921 uur. Tijdens een op initiatief van Oostburgs burgemeester, de heer J. L. van Leeu wen op het gemeentehuis gehouden be spreking, waarvoor een aantal ingezete nen was uitgenodigd, is een comité van aanbeveling samengesteld, dat zich ten doel stelt de 100-jarige „Harmonie" bij het op 14 en 15 september a.s. te vieren eeuwfeest een geldelijke bijdrage in het instrumentenfonds aan te bieden. Het comité heeft zich met een circulaire tot de Oostburgse bevolking gericht, waarin zij de mening naar voren bren gen dat het in stand blijven van een plaatselijk muziekkorps van groot be lang is. „Naast de waardering voor wat de muziek in de afgelopen jaren voor de burgerij heeft betekend", aldus de comi téleden, „doet er zich thans een bijzon dere gelegenheid voor, de muzikanten aan te sporen hun fanfarekorps ook na de viering van het 100-jarig bestaan voort te blijven zetten". Het comité roept de inwoners van Oostburg op tot het geven van een geldelijke bijdrage, waartoe op 10 en 11 september in de avonduren een lijstencollecte zal worden gehouden. In het gevormde comité van aanbeve ling hebben zitting genomen: burge meester J. L. van Leeuwen, ds. W. S. H. van Dalen, A. Hoolhorst, J. Lenstra, C. Schijve, rector R. J. Verdurmen, me vrouw L. W M. ten Broeke-Kraan, J. Barendregt, P. B. Bruggeman, G. de Peijter, P. J. van Hee, dr. H. P. de Jong, H. H. de Lozanne, J. Mijs, J. P. H. Ou- wendijk en A. Tas. De zes eerstgenoem de leden vormen het comité van uitvoe ring. In het kader van een plaatselijke sport- uitwisseling hebben de besturen van de Oostburgse Lawntennisclub „Ludo et Emergo" en de Oostburgse tafeltennis club „O.N.A." het plan opgevat om jaar lijks tegen elkaar uit te komen. De twee dames en zeven heren van elke club ont moeten elkaar daarbij eerst in enkelspe len op de tennisbanen en daarna op de tennistafels. Zondagmorgen vond op de tennisbanen de eerste ontmoeting plaats, welke even als straks de returnmatch werd gespeeld volgens een handicapsysteem. De deel nemende tafeltennissers kregen nl. in de 2 te spelen sets elk een 04 voorsprong. Ondanks deze beginachterstand wisten de buiten-tennissers toch alle partijen te winnen, zodat de eindstand 90 in het voordeel van „Ludo et Emergo" werd. De returnmatch op de kleine tafels zal nu de uiteindelijke overwinnaar van deze vriendschappelijke ontmoeting moeten brengen. Voor de overwinnaar is er een wisselbeker beschikbaar. De uitslagen waren: K. de JongA Bun 86, 108; R. BelderokJ. Poppe 6 4, 64; F C. van Noorden—G. D. Car- pentier 64, 64; J. MaatJoh. Aers 64f 64; E. te BeekA. M. Kosten 64, 64; J. de JongJ. Carpentier 64, 64; A. FaasC. Schijve 86, 64; mej. G. van Marrelgemmevr. J. Carpentier 64, 64; mej. R. te Beek —mevr. A. M. Kosten 64, 75. Zoals uit de uitslagen blijkt waren er slechts een tweetal tafeltennissers die een paar puntjes aan hun geschonken voorsprong konden toevoegen. Tijdens de ledenvergadering van de Zeeuws-Vlaamse scooterclub „V.C. Oost burg" in het clublokaal hotel-café „Vic tory" te Oostburg is besloten de jaar vergadering te houden op zaterdag 12 oktober. In het kader van een te houden ledenwerfactie zal elke bekende V.C.- riider in Zeeuwsch-Vlaanderen voor deze i aarvergadering worden uitgenodigd, waartoe on deze bijeenkomst een aantal dia's en films zullen worden vertoond. In deze jaarvergadering zal tevens een nieuw bestuur gekozen moeten worden, omdat reglementair elk iaar het bestuur in z«n geheel aftreedt. Met uitzondering van de heer H. den Hamer te Oostburg, ■'s het gehele aftredende bestuur herkies baar. Verder zullen nog een aantal ver- onig'ngseangelegenheden dienen te wor den besnroken. terwiil na afloon van het hiiishoiidelnke gedeelte een gezellig sa- menziin on het nrogramma staat. Verder werd besloten de eigen clubrit in 1964 te houden op zondag 5 juli en deze datum voor de 4e Eenhoornrit op te ge ven aan het landelijk secretariaat. IJZENDIJKE. Getrouwd: O. H. E. Martens 22 j. en J. A. Faes 22 i. Overleden: M. A. H. van Aers, 58 j. de Looze 55 j. E. F. Pück 82 j. Bevallen: M. A. DellaertKalmeijer, d. C. TERNEUZEN Een enthousiast publiek heeft zaterdag avond dè teenager-show in Terneuzen ten bate van Dousadj tot een groot suc ces gemaakt. Het patronaatsgebouw, waar de show werd gehouden, moest door de grote belangstelling, nog voor de show begon, de deuren sluiten voor de tientallen teeners die nog naar binnen wilde. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het optreden van José Lucardo, de zingende stratenmaker uit Terneuzen, die uitstekend begeleid werd door het trio van Ruud Duys. Verder werkten aan het programma mee, The Rocking Strings, Cabaret de Hoepel, conferencier Hallegraeff. het kwintet Leo Dobbelaar, en the Black Sisters. IJZENDIJKE In hotel Lievens te IJzendijke kwamen afgevaardigden van de in Oost en West Zeeuwsch-Vlaanderen bestaande drum bands, op uitnodiging van „Jeugdbe- lang" bijeen. De bedoeling van deze bij eenkomst, die werd geleid door de heer J. Everaard uit IJzendijke, was om de mogelijkheden te onderzoeken de drum bands op een hoger peil te brengen. Ook de financiële kant van een en ander werd besproken. Het ligt in de bedoe ling ieder jaar in Oost en West Z. Vlaanderen een drumbandshow te orga niseren. Staande de vergadering werd de drumband van IJzendijke reeds me dewerking toegezegd van V.V.V en de winkeliersvereniging. Besloten werd za terdag 12 oktober deze eerste show in IJzendijke te houden. Daar Axel met drie drumbands toetreedt werd beslo ten om in het voorjaar 1964 deze show in Axel te organiseren, indien ten min ste ook daar op financiële medewer king gerekend kan worden. E.H.B.O.-cursus te Hoofdplaat De plaatselijke r.-k. E.H.B.O.-vereniging te Hoofdplaat zal bij voldoende deel name in het komende winterseizoen een cursus organiseren in het r.-k. parochie huis aan de Oostlangeweg. Deze cursus zal evenals andere jaren worden gege ven door dokter Lockef eer uit IJzen dijke. dingen, ieder bestaande uit twee soor ten dahlia's, prijkten trots tussen de schoolplanten. Winnaar van deze wed strijd werd de heer Joh. Hoogstrate Jzn., die daarmee tevens in het bezit kwam van de wisselbeker. De voornaamste uitslagen waren: Schoolplanten: roze Begonia: 1. Jean Zwartepoorte; 2. Kees Hollestelle; 3. Nellie Bak, 4. Joh. Dalebout. Rode Be gonia: 1. Harm de Vos; 2. Nelleke Ja- cobusse, 3. Ko Blomaard, 4. Laurens Verhulst. Rode Begonia: 1. J. Weststrate; 2 Ineke Zwartepoorte, 3. Kees de Laat, 4. An neke Korstanje. Fuchsia: 1. Anneke Ja- cobusse, 2. Eliie Joziasse, 3. Miep Koop- mans, 4. Heieen Nousse. Colleus: 1. Jan Dalebout, 2. Hannie Bruijnooge, 4. Joh- ny Hoogstrate, 4. Ada Bruijnooge. Zalm kleurige Geranium: 1. Gerrie Jacobusse, 2. Ellie Glerum, 3. Hannie Remmé, 4. Daan de Vrieze. Wedstriiddahlia's: 1. Joh. Hoogstrate Jzn., 2. C. Toorenaar, 3. J. A. van de Guchte, Goes. Vrije inzendingen: Chrysanten: 1. J. Hertgers, Kloetinge. Dahlia's, aantal 11 tot en met 25: 1. J. A. van de Guchte. Goes; 2. M. Rijk, Goes. Dahlia's, aantal 1 tot en met 10: 1. J. M. van 't Veer, Goes; 2. J. van de Walle, Kloetinge. Snijbloemen: 1. Joh. Hoogstrate; 2. J. Leije, beiden Kloetinge. Stands potnlanten: 1. M. Meeuwse, 2. Joh. Hoogstrate, beiden Kloetinge. Niet bloeiende notplanten: 1. Mevr. Ubbink: 2. C. Toorenaar; 3. Mej. Oost hoek. allen Kloetinge. Bloeiende potnlanten: 1. J. Leijs: 2. S. Goeree; 3. C. Poortvliet, allen Kloe tinge. Bloemenmanden: 1. C. Detirloo: 2. M. Deurloo: 3. Mevr. van der Linden, allen Kloetinge. Grootste en mooiste Dahlia's: 1. J. M. van 't Veer: 2. C. Toorenaar, Kloetinge: 3. J. Leiis. Kloetinge. Rloemstukies: 1. Van Loenen, Baar land; 2. Mei. J. P. van 't Veer, Kloe- tige: 3. M. Zuiddfjk, Goes. Droogboeketten1. J. de Jong, Kloetin ge: 2. Van Leenen, Baarland: 3. M. Rijk, Goes. De inzending van een sierschaal van de heer Van Leenen te Baarland verwierf een tweede prijs. De firma J. Reiierse en Zonen te Goes had buiten mededinging een prachtige stand verzorgd. De iurv beloonde deze met een eervolle vermelding met lof. De tentoonstelling werd in de middag uren onder meer bezocht door het col lege van b en w. Pr<a o.i R.C.S. heeft zijn eerste wedstrijd in de 4e klas tegen beniamin Sluiskil slechts met grote moeite en zeker niet onfor- tninliik met 0-1 gewonnen. Voor de rust was R.C.S. iets sterker en de thuis- chih moest zieb tot uitvallen beperken. De defensies hieven echter aan beide ■rilden de situatie meester. Na de thee gaf Sluiskil de toon aan en R.C.S. werd geheel in de verdediging gedrongen. Dit werd de thuisclub in de 32e minuut noodlottig, want, toen bij een afgeslagen Sluiskil-aanval de ver achter zijn voorhoede opererende Jan v. d. Dries de bal te pakken kreeg, trok hij in combinatie met Bram van Overbeeke op het doel aan en laatst genoemde schoot zuiver en hard het eni ge en naar later bleek beslissende doel punt in de touwen (0-1). Hoe Sluiskil daarna nog probeerde, de verdiende ge lijkmaker bleef uit. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 13—19.90. Bloemkool A2 76—85, B2 3965, C2 49, afw. 1264. Witte komkom mers 1115. Meloenen 5368. Knolselderij 8. Selderij 7. Barima bonken 1540, 1 14.80. Bintjes bonken 19.80, 1 1314.70. Eigenhei mers 1 14.9015. Andijvie 2638. Stoksnijbo- nen 2 97123. Prinsessenbonen 1 134, 2 98 113. Kroten 516. Rode kool 616. Sav. kool 2435. Witte kool 715. Breekbeen 12. Was- peen 1013. Prei A2 4443, B 43. Rabarber 2 10. Tomaten A 4860, A2 37, B 5256, B2 47, C 35, C2 32. Uien 7—12. Reine Victoria 1 6769, grof 4967, fabriek 33. B. de Lou- vain grof 24, fabriek 18. Reine Claude d'Al- than 2 24, grof 6772, fabriek 4655. Reine Claude Verte 2 57. Appelen: James Grieve 1 85 31—37, 80 34—38, 75 35—39, 70 3840, 2 80 31—34, 75 33—38, 70 31—35, 65 30—31, 2D 1517, 3 grof 2831, 3 fijn 25—27, kroet 10. Benoni 1 55 39, 2 75 53, 70 5052, 65 50, 60 37, 3 grof 27, 3 fijn 10. Tydeman 1 80 55, 75 66, 70 68, 65 58, 60 39, 2D 20, 3 grof 35, kroet 13. Manks 1 80 18, 75 19—21, 70 20, 65 15—16, 2 75 15, 70 14—17, 65 13, 60 12, 3 grof 10. Zigeu nerin 2 85 10, 80 12, 75 13, 65 10. Clappsperen 2D 25, 3 grof 2641, 3 fijn 2326. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4739 kg, 74264. Schar 407 kg. Bot 198 kg. Wijting 182 kg. Schol 258 kg. Tong 36 kg. Paling 6 kg. Rog 10 kg. Tarbot 12 kg. Ongesorteerde vis 12 kg. VEILING THOLEN. Doré gewoon 19.50. Bintjes bonken 15.60, Bintjes gewoon 9.0011.50. Witte eigenhei mers 12.6016.00. Aanvoer 2100 kisten. Gevonden en verloren voorwerpen Gedurende augustus 1963, zijn op het politie bureau te Hulst, de volgende goederen als gevonden, c.q. verloren aangegeven. Gevonden: zakmes, zwarte kunstlederen handtas, inh. toiletartikelen, sleutel (Beta), sleutel (Omega), geel babyschoentje, huis sleutel, witte portemonnee met inh., zwart kunstlederen ceintuur, witte damesporte monnee met inh., zwarte damestas, inh. lange witte handschoenen en toiletartikelen, rose damessehort, groene kinderjas, heren regenjas. SINT-JANSTEEN Verloren: bankbiljet van 10 gulden, platina damesring met diamanten, portemonnee m. inh., witte portemonnee m. inh., bos sleu tels, Philips scheerapparaat in etui, blauwe plastic regenjas, lichtbruine boodschappentas m. inh., grijs wollen damesvest, zilveren kettinkje met zeepaardje, herenpolshorloge met grijs lederen bandje, blauwgrijs kin- dervest, kettinkje met 2 sleutels, bruine le deren portemonnee met inh., ring met 2 sleutels, wit babyschoentje, zilveren arm band, 2 bankbiljetten van 10 gulden, rode damesportemonnee met inh., doos met 24 blikjes tomatenpuree en 1 blik koekjes, witte portemonnee met inh. bruine lederen herenportemonnee met inh., ring met 3 sleutels. KLOOSTERZANDE Aanrijding te Kloosterzande In de Cloosterstraat te Kloosterzande vond een aanrijding' plaats tussen een personenauto van K. uit Kloosterzande en een personenauto bestuurd door v. B. uit Bergen op Zoom. Dit gebeurde toen K. doende was zijn auto te parke ren aan de linkerkant van de straat, die daarvoor is aangewezen. K. moest daar bij eerst nog de stilstaande auto van v. B. passeren. Terwijl K. daarmee bezig was reed v. B. echter weg, zodat een aanrijding onvermijdelijk was. De auto van K. werd flink beschadigd en die van v. B. kwam er zonder schade af. Botsing bij achteruitzetten Dezer dagen parkeerde de heer C. zijn auto voor zijn woning aan de Hulster- weg te Kloosterzande, achter een stil staande vrachtauto van de zuivelfabriek. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de vrachtauto' niet opgelet en reed daar door bij het achteruitzetten van de vrachtauto, tegen de voorzijde van de personenauto van C. op. De auto van C. liep aan de voorzijde enige schade op en de vrachtauto aan de achterzijde. E.H.B.O. ontving Ambie-fantoom Aan het bestuur van de r.-k. E.H.B.O.- afdeling Kloosterzande, werd dezer da gen in hotel De Linde een geschenk aan geboden, bestaande uit een zg. „Ambie- fantoom" (beademingspop). Het geld voor dit geschenk was bijeengebracht door de parochie Groenendijk en stond in verband met het zilveren jubileum, dat de afdeling enige tijd geleden vierde. GROEDE Benoeming leidster kleuterschool Groede Vanavond dinsdag -om zeven uur komt de raad van Groede bijeen voor de benoeming van een leidster aan de open bare kleuterschool „De Wantenwever". Hiervoor is de volgende alfabetische voordracht opgemaakt: mej. W. Cop- poolse te Grijpskerke en mej. H. W. de Jonge te Goes. "II over de nieuwe mode ziet hij bij Maison Legrand. De herfst- en wintercollectie biedt een keur van chique, comfortabele kleding in een weelde van warme tinten. Dit is kleding, die elke man graag draagt (Vooral wanneer hij „iets anders" verlangt). m BURCHTSTRAAT 14 - OOSTBURG - TEL. 2462 DE KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG Inschrijven van leerlingen voor de part time cursus en avondschool, welke met oktober a.s. begint voor Metaalbewerken Timmeren Automontage (hulpmonteur en 2e monteur) Elektrisch lassen Autogeen lassen kan plaatshebben tot 17 september a.s. Inlichtingen verkrijgbaar bij de directeur. Het bestuur. NIEUW HONDA 50 „MOPED" De kampioen van de brom fietsen Uitgerust met de beroemde HONDA vier- taktmotor. Zoveel soepeler, zoveel pittiger, zoveel ge makkelijker Geen meng- smering meer In plaats van „knallen" nu een zacht gebrom Kom de Honda zien en berijden bij: Rijwiel- en bromfiets- handel - SCHOONDIJKE. Tel. 233. De zaak met de meeste service en vakman schap VOOR llaal Vul C.UI fjNIfc NAAR f Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen I I I I TERNEUZEN TELEFOON VEILING GOES. 9 september. Zigeunerin 85-90 13, 80-85 12 15, 75-80 17—18, 70-75 17—18, 65-70 15, 2 85-90 12, 80-85 12, 75-80 13, 70-75 12, 65-70 11, grof 1012, fjjn 10. James Grieve 1 90-95 36, 85-90 37, 80-85 37—43, 75-80 38—46, 70-75 42— 43, 65-70 39, 2D 20—32, 2 90-95 34, 85-90 35, 80-85 33—37, 75-80 37—38 70-75 31—39, 65-70 35—36, giof 26—34, fjjn 26—28. Marks Codlin 1 75-80 22, 70-75 21, 65-70 18, 60-65 15, 2 75-80 16, 70-75 16—17, 65-70 14—15, 60-65 12, 2D 11, grof 13—15, fijn 10. Tydemans Earley Wore. 1 80-85 54—60, 75-80 58—66, 70-75 61—71, 65-70 51—58, 60-65 28—42, 2D 13—22, 2 80-85 52, 75-80 55, 70-75 52, 65-70 39, 60-65 23, grof 3137, fijn 1325. Benoni 1 70-75 67. 65-70 61—64, 60-65 41—51. 55-60 22—41, 2 75-80 62, 70-75 68, 65-70 53, grof 32, fijn 14—20. Clapps Favourite 1 75-80 47, 70-75 44, 65-70 44, 60-65 43, 55-60 37, 2D 26. 2 75-80 42, 70-75 43, 65-70 44, 60-65 40, 55-60 34, grof 31—33, fijn 24—25, fijn 37—39. Beurre d'Amanlis 1 70-75 33 65-70 33, 60-65 30, 2D 28, grof 27. Beurre de Merode 1 70-75 2932, 65-70 31 34, 60-65 29, 2D 27—28, grof 28, fijn 24. Triomphe de Vienne 2 80-85 72, 75-80 76, 70-75 65. Bramen 1 en 2 159163, 3 138. Bra men per doos 2 4153. 3 27. Bellede Louvain 1 76, 2 32. grof 26—52, fabriek 17—22. Reine Claude d'Althann 1 82—94. 2 30—62. grof 31—89, fabriek 16—36. Reine Victoria 1 41— 101, 2 2033, grof 3860, fabriek 1133. Rei ne Claude Verte 1 91—97, grof 84—85. Jef ferson 1 40, 2 20, grof 32—51, fabriek 12—24. Kirkuspruimen 1 134, grof 7690. Abrikoos- pruimen 1 53, grof 3940. fabriek 20. Drui ven 1 170—180. Totale aanvoer hard fruit 3850 kisten. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 103, A2 64—78, B2 36, afw. 20—73. Kropsla Cl 519. Komkommers Al 3035. A2 18, B2 14, Cl 20. Knolselderij 1 14. Meloenen 1 56—96. afw. 2829. Per kg: Tomaten A 5159. B 48 64, C 33—47. Augurken A 79, B 41—64. D 20. Dubb. pr. bonen 2 130, 2B 80, 3 59. Prelude 2 97100. Pronkbonen 2 92—103. Waspeen 31, 2 18. Andijvie 1 37^17, 2 26—36. Peen 4— 13, Uien 2 910, afw. 8. Rode kool 1 17— 21, BB 15—17. Witee kool 1 16—19. Groene sav. kool 1 3041. Aardappelen grote 12 14, drielingen 6. VEILING KAPELLE. 9 september. B. Lebrun 1 65 36, 55 3435, 2 65 34, 55 33, 2D 21, grof 26, fijn 18. James Grieve 1 85 31, 80 34—35, 75 36—39, 70 38.20— 39.60, 65 35.10—36.60, 2 85 30, 80 35. 75 33—34. 70 35, 65 33, 2D 28—32, grof 30, fijn 18—20. Manks Codlin 1 75 19—22, 70 19—20, 65 16, 60 14, 2 75 16—17, 70 15, 65 14. 60 13, 2D 12, grof 12, fijn 11. Zigeunerin 1 80 1415, 75 18, 70 19, 65 14, 2 80 14, 75 14, 70 12—13, 65 10, 2D 5, grof 510, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 17—18, 2D 6>/2, grof 11, fijn 6Va. Kes wick 2 70 18, 60 16, 2D 6V2, grof 12, fijn 6V2. Perzikappelen 1 70 14, 65 15, 60 11, 2D 10. Br. d'Amanlis 1 65 32, 60 32, 2D 29, grof 27, fijn 15. Br. de Merode 1 70 36, 65 35, 60 32, 2 70 35, 65 35, 60 30, 2D 26, grof 23, fijn 17, Clapps Fav. 1 75 47, 70 48, 65 46, 60 44, 55 37, 2 70 45, 65 43, 60 41, 55 36, 2D 28, grof 3537 fijn 21. Triomphe de Vienne 1 80 77, 75 82, 70 83, 2 80 81, 75 82, 70 83, grof 55. Sign. d'Esperen 1 65 64, 60 70, 55 56, 50 41, 2 60 56, 55 48, 2D 28, grof 33. James Grieve Lired 1 80 3742, 75 4043. 70 3545, 65 30— 42, 2 75 3042. 75 3033, 70 27, grof 25. James Grieve Neuman 1 80 3035, 75 3334, 70 31 34, 65 27—30, 2 65 25. Dr. Julis Quot 1 65 33, 60 27, 2D 18, grof 19. Duch. d'Oldenburg 2 75 24, 70 19, 65 15, grof 16, fijn 18. Rode Bonne Chret. Williams 1 70 39. 65 27—36, 60 33, 2D 15. Précoce de Trév. 1 55 38, 50 29—31, 2D 17. Jutten 1 60 92, 55 71, fijn 14—28 Zure kroetappelen wit 6V2, rood 5, val-kroet 5. Bramen industrie 1 en 2 159169 3 138, id. per doos 2 3440. Rode bessen per kg 2 57 59. Pruimen bloc: R. Victoria 2 27.3028.10, 3 21—19, fabriek 6)4—7%. B. de Louvain fabriek 7%. Aardbeien per doos 2 4270, 3 22. BI. druiven 1 166177. Ananas meloenen 1 9395. Suikermeloenen 1 6687. Pruimen: Victoria Ex. 82, 1 46—78. 2 17—37, grof 34— 54. B. de Louvain 1 49—58, 2 20—32, grof 3647. R. Claude d'Althan Ex 105, 1 71—105, 2 2960, grof 4683, fabriek 1016. Jeffer son Ex. 73, 1 42—69. 2 17—26, grof 21—39, fabriek 6—12. Kirkes 1 106, 2 37, grof 69— 98. Abrikoospruim 1 41. 2 16, grof 17, fabriek 6—12. Aardappelen bonken 10, 1 12, 2 611. Groenten: Bloemkool 1775. Andijvie 27 36. Rode kool 1023. Komkommers 23. Sav. kool 9. Pronkbonen 91. Kropsla 11. Prei 33 35. Dubb. pr. bonen 1 129, 2 79108. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 september. Sla 416. Bospeen 1826. Was peen 1428. Dubbele sperciebonen 40118. Snijbonen 40153. Staakprinsessen 80162. Bloemkool 1298. Spitskool 35. Sav kool 16—34. Andijvie 22—36. Prei 18—26. Rode kool 4—14. Witte kool 8—14. Selderij 10—35. Aardappelen 5—13. Meloen 1596. Précoce 2052. Clapps 3054. James Grieve 3052. Zigeunerinnen 1016. Pruimen 3092. Per ziken 12—26. ROTTERDAMSE VLASMARKT. 9 september 1963 Waterroot vlas: lage soor ten van f 1,70 tot f 1,85, middensoorten van f 1,90 tot f 2,00, best vlas van f 2,05 tot f 2,15. Dauwroot vlas van f 1,50 tot f 1,85. Breekvlas van f 1,00 tot f 1,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0,70 tot f 1,00. De aanvoer van waterrootvlas was in de afgelopen week klein, het zal midden okto ber zijn voor een normale produktie ver wacht kan worden. Het aanbad bestaat uit lagere merken, waarvan de helft uit vlas van de nieuwe oogst. In middensoorten en best vlas is vrijwel geen aanbod. Alle aan geboden partijen werden verkocht, de prij zen konden goed gehandhaafd worden. De produktie van dauwrootvlas onderging geen verandering, het geringe aanbod werd grotendeels opgenomen tegen onveranderde prijzen. De produktie van breekvlas blijft gering. Voor gezwingelde lokken is wat meer belangstelling, de produktie is klein, de prijzen bleven onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM. 9 september. Tarwe, doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht f 33,25, met korting voor eventueel schot, franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster f 22f 26, ha ver volgens monster f 20f 24. Groene erwten volgens monster f 45t 52,50, schokkers volgens monster f 45f 65, franco Rotterdam. VEILING STAVENISSE. 9 september. Bintjes, gew. 10.1010.70, drie lingen 7, bonken 15.50. Eigenheimers gew. 11.8015.80. Aanvoer 900 kisten. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 9 september. Doré 1 19.10, 2 16.30. Eigenhei mers 1 15.90—14.00, 2 14.00—10.00. Bintjes 1 10.80—10.00, 2 10.00—6.90, bonken 15.20. Aan voer 2500 kisten. VEILING MIDDELBURG. 9 sept. Aardappelen. Eerstelingen bonken 15, grote 15, drielingen 8. Bintjes bonken 914, grote 612. Fruit: Tomaten Al 3,42, A2 3,18, BI 3,40, B2 3.45, Cl 2,86, C2 2,75. Zigeunerin 80-85 14, 75-80 13—18, 70-75 13—16, 65-70 11—17, 2D 10, 3 grof 1113. Triomphe de Vienne 70-75 89. Clapps Fav. 65-70 43 60-65 42, 55-60 32, 3 grof 2045, 3 fijn 33. Pruimen: R. Victoria 1877. R Cl Verte 5170. R. Cl. d'Ouillins 1653. R. Cl. d'Althan 47100. Washington 2657. Bramen per doos 2429. Druiven 195216. Perziken per stuk 1118 James Grieve 80-85 45, 75-80 3749, 70-75 43—48. 65-70 3943. 2D 30—31 3 grof 1440, 3 fijn 17—29. Benoni 3 grof 53 Manks Codlin 75-80 25, 70-75 18— 25. 65-70 1426. 60-65 12—26. 55-60 16—17, 2D 11—16. 3 grof 21. 3 fijn 11—13. Earley Victoria 70-75 16—17. 60-65 14. 2D 10, 3 grof 12. Meloe nen: Ogen 3251, suiker 5165. Ananas 49—89. Net 13—73. Groenten- Andijvie 1 36)4, 2 34. Sav. kool 1 31, 2 30 Bloemkool 3 st. 109113, 4 st. 80 108, 6 st 59—88, 8 st. 43—77. Komkommers groen 60-75 19—27, 50-60 16—23, 40-50 12—18, 35-40 10, krom 16. Komkommers wit 40-50 18. Dubb. prinsessenbonen 149181. Poste lein 68—79. Sla 3%—31. Rode kool 7—21. Witte kool 12—17. Spitskool 13—20. Bospeen 2146. Waspeen 3136. Breekpeen 922. Kroten per kg 520. Boskroten 615. Augur ken A 130—138, B 115, C 83—84, D 26. Prei 29—43. Pronkbonen 84—116. Snijbonen 75—140. Uien 12—21. VEILING KRABBENDIJKE. 9 september. Appels: James Grieve 1 85-90 28—30, 80-85 33—35, 75-80 37—38, 70-75 40, 65-70 32—37, 2 85-90 28, 80-85 31, 75-80 34, 70-75 36, 65-70 33, 2D 25—29, 3 grof 25—30, 3 fjjn 23, kroet 10—12. Tydeman E. W. E 80-85 62, 75-80 72, 70-75 74, 65-70 64, 60-65 47, 3 grof 41. 3 fijn 20 kroet 10. Manks Codlin 1 70-75 20, 65-70 17, 60-65 11, 2D 7, 3 fijn 9. Bramen per doos 2 35. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 19.00, bonken 9.70. Eigenheimers gew. 16.50, bonken 10.20, drielingen 5.70. Bintjes gew. 12.00, bonken 16.00, drielingen 16.03. Aanvoer 174 ton. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1940 stuks. Vette koeien en ossen 1540. Varkens 402. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (in ets per kg). Vette koeien 300—330 260—290 250—260 Varkens (lev. gew.) 216 214 212 Vette koeien: aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen 1ste kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwaliteit gedrukt. Varkens (levend gew.): aanvoer korter, handel willig, prijzen aanmerkelijk hoger, slachtzeugen f 1,85 1,90 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 9 september. Klei-aardappelen 35 mm opw. Eigenheimers f 12f 15. 38 mm opw. f 12 f 15. Bintjes 35 mm opw.: f 10,50f 13, 38 mm opw.: f 11f 13. Binnenland: aarzelend, export: afwachtend. Voeraardappelen f 2f 4. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Nagekomen advertenties Heden overleed, in het ziekenhuis te Leiden, onze innig geliefde kleindochter en nicht, ADRIANA GELUK, op de bloeiende leeftijd van 29 jaar. Uit aller naam, Wed. A. de Korte- Geschiere. Goes, 9 september 1963. Tulpstraat 31. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot on ze diepe droefheid on ze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNA BARENDINA MARKUSSE, weduwe van Izaac Dignus van de Linde, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Kortgene G. J. v. d. Linde. M. A. v. d. Linde- de Vos. J. C. v. d. Linde. C. J. v. d. Linde. A. C. v. d. Linde. N. C. v. d. Linde- de Regt. Kats A. J. de Jonge- v. d. Linde J. de Jonge. Kortgene: J. J. Tazelaar- v. d. Linde Kraggenburg P. Tazelaar. J. v. d. Linde. A. v. d. Linde- de Looff. Klein- en achter kleinkinderen. Kortgene, 9 september 1963. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 12 september a.s. des namiddags 2 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid ge heel onverwacht mijn geliefde vrouw en onze aller geliefde moeder, behuwdmoeder, doch ter en schoondochter MARIA DE LE LIJS, geb. Bareman, op de leeftijd van 58 jaar. Cadzand: J. I. de le Lijs. Hoek: P. D. de le Lijs. I. de le Lijs van Troost. Cadzand: D. J. de le Lijs en verloofde. F. M. de le Lijs en verloofde. J. I. de le Lijs. Fam. de le Lijs. Fam. Bareman. Cadzand, 9 september 1963. Zuidzandseweg 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 12 septem ber a.s. om 3 uur te Cadzand. Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg, onze lieve vader, behuwd- en grootva der, JAN DEKKER, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen en kleinkin deren. Uit aller naam, J. Dekker. Oostkapelle, 8 september 1963. Aagtekerkseweg 4. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op don derdag 12 sept. a.s. op de alg. begraafplaats te Oostkapelle. Ver trek van Domburgse- weg 56 om 13 uur. Tot ons leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van onze zeer geachte medebe woner, de heer JAN DEKKER, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Familie P. van Saane en huisgenoten. Oostkapelle, 8 september 1963. Domburgseweg 56, Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15