Hervormd jeugdwerk in Goes ging van start SCHAT VAN FRAAIE BLOEMEN OP KL0ETINGSE TENTOONSTELLING GEMEENTEVERIFICATEUR IV. TROMP BIJ ZIJN AFSCHEID GEHULDIGD AGENDA MARKTBERICHTEN NOORD-ZEELAND GEMEENTERAAD VAN YERSEKE SPRAK OVER WATEROVERLAST ZUID-BEVE! AND Weer vele activiteiten Jeugddiaconaat en musical op program De avonden Gezamenlijk Middelburgs muziekkorps kan ook dames gebruiken „Carelsrit" van „De Bevelanden" Van schoolplanten tot dahlia's In dorpshuis „Amicitia" Gemeenteraad vergadert In trouwzaal Middelburgs stadhuis Veel waardering voor wijze van optreden Goed gediend Hengelwedstrijd in Oosterschelde Concert Burgerlijke stand WALCHEREN Activiteiten van het Gereformeerd Jeugdwerk zijn weer begonnen Cluzona-Zierikzee 1-1 PREDIKBEURTEN Schade aan inboedel Keuringsdienst Burgerlijke stand DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN' ROVINCIALE ZEEUWSE courant 5 Het hervormd jeugdwerk in Goes is zondag van start gegaan. Dat gebeurde zoals gebruikelijk met een jeugd dienst in de Grote Kerk, waarin ds. W. Janssen voorzitter van de Jeugdraad met een aantal afgevaardigden van het jeugdwerk de liturgie verzorgde. Er staan voor dit winterseizoen weer tal van interessante punten op het pro gramma. Nieuw is daarbij het jeugddia conaat. Na de musical „Kruis of Munt", die enkele jaren geleden werd opge voerd, wil de jeugdraad ditmaal de Ne derlandse musical „Het Ding" voor het voetlicht brengen. En dan zijn er de bij zondere avonden. Ds. Janssen koos tijdens de dienst als tekst van zijn prediking „Gods goed heid houdt ons staande" naar aanleiding van Jozua 34, waarin de doortocht van het volk Israël beschreven wordt. Za terdagavond was er een contactbijeen komst van de leidsters en de leiders van de verschillende takken van het werk in 't Soepuus Ds H. J Teutscher ver telde aan de hand van dia's over zijn ervaringen op Nieuw-Guinea. Op deze bijeenkomst werd ook het plan voor het nieuwe stuk werk besproken, dat men deze winter wil introduceren: het jeugddiaconaat. Het is de bedoeling om een Papoea-jongeman, die in het voormalige Hollandia de opleiding ont vangt tot predikant van de Evangelisch Christelijke Kerk financieel te helpen Er wordt gestreefd naar een bedrag van f 600 Op deze wijze wil de her vormde jeugdraad meedoen aan een stukje internationaal diaconaal jeugd werk Het winterprogramma, dat zon dag na de druk bezochte kerkdienst werd uitgereikt, bevat traditiegetrouw vele gegevens over het jeugdkerkewerk, de catechisaties, het jeugdwerk en der gelijke. Speciale aandacht krijgen de „bij zondere avonden", die voor dit sei zoen gepland zijn en die worden ge organiseerd door de Instuifeommis- sie. Op 5 oktober wordt het seizoen geopend met een „muziekmuseum" in de gymnastiekzaal van de prof. dr. Kohnstammschool. „Jazz aan de haven" brengen op 19 okt. onder meer de „Lazy River Six" uit Mid delburg en „The Queries" ten gehore in een oude meestoof aan de Oosthaven- dijk. In het kader van de gezinsweek DOMBURG Raad komt bijeen De gemeenteraad van Domburg zal zich donderdag aanstaande tijdens de open bare vergadering, die 's avonds om acht uur begint, onder meer beraden over de verkoop van een woning aan de Kanon- weistraat. Verder komen aan de orde de punten betreffende de benoeming van een gemeentelijke lijkschouwer, de wijzi ging van een destructieverordening, de vaststelling van de vergoedingsbeslui- ten ingevolge de kleuteronderwijswet en de wijziging van de begroting 1963. vermeldt het programma op 26 oktober de film „Het Gerucht" van Kees Brusse. November wordt voor het hervormde jeugdwerk in de Ganzestad de Indone- siëmaand. Er is dan een weekend op Hedenesse, waar Indonesië aan de orde zal komen. Op 9 november kan er In disch gegeten worden, de week daarop plaatst een filmavond dit land in de be langstelling en op 23 november is er een dansavond in Indonesische stijl. De cember heeft twee bijzondere instuif ac tiviteiten in petto: uiteraard een St.-Ni- colaasavond, op 7 december, en een filmavond. Dan zal de speelfilm „De vallende Ster" worden gedraaid. Op 11- 12 januari staat een midwinterweekend op Hedenesse op het programma „Een zomerfeest in de winter" kunnen de in- stuifbezoekers de volgende zaterdag meemaken. Ook dit jaar is er weer een gezamenlij ke activiteit van de drie overkoepelende ieugdorganen, de Katholieke Jeugdraad, het Gereformeerd Jeugdverband en de Hervormde Jeugdraad. Ditmaal bestaat die uit een boeiend programma over het Jiddische (Oostjoodse) leven met zang en muziek van Chanah Milner en Do nald de Marcas. Deze avond is belegd in het Schuttershof op 1 februari. Een diner-dansant met candlelight wordt op 8 februari gehouden; de zevende maart is de vierde filmavond, met de Russische rolprent „De dame met het hondje", naar de roman van Anton Tsjechow. Het tamboer- en pijperkorps „Excelsior" geeft waarschijnlijk op 11 of 18 april een uitvoering. De opvoering van „Het Ding" is gereserveerd voor de tweede mei. Het grote gekostumeerde slotfeest krijgt ten slotte op 6 juni zijn beslag. Onder leiding van de heer J. P. van 't Hof vergaderden dezer dagen de wer kende leden van het Middelburgs Mu ziekkorps. Het bleek, dat voor de mees te leden de zaterdagavond niet geschikt is als repetitieavond. Getracht zal wor den zo mogelijk in het vervolg op woensdagavond te repeteren. In de commissie tot aanwerving van nieuwe leden werden gekozen de heren Bliek, De Graaf en De Kuyper. Betreurd werd, dat verschillende muzikanten de weg naar het korps nog niet hebben ge vonden. In de commissie van uniformen en in strumenten werden gekozen de heren Alewijnse, Don en v. d. Paal. Besloten werd in het vervolg ook dames tot het korps toe te laten. In 1965 hoopt men het 150-jarig be staan te herdenken. Bij de sluiting riep de heer Van 't Hoff ieder op het aloude korps met kracht te steunen. Niet minder dan 48 deelnemers versche nen zaterdag aan de start voor een oriëntatierit van de M.A.C. „De Beve landen" te Goes. Na afloop van deze zgn. „Carelsrit", die o.a. over de Kattendijkse dijk liep, maakte de heer G. Schout de prijswin naars bekend, waarbij bleek dat het aantal strafpunten in de voorste gele deren nogal meeviel. De voornaamste uitslagen waren: le prijs de heer J. van den Berge, Kloe- tinge 9 strafp.; 2. M. Groenleer, Kapelle 10; 3. M. Maas, Goes 11; 4. J. Wirttz, Oudelande 11; 5. Hirdes, Goes 17; 6. C. Westerweel, Goes 17; 7 Duinhouwer, Kloetinge 52; 8. G. Luijk, Kloetinge 56; J. L. P. Lamper, Yerseke 61; 10. L. P. Zevenhuizen, Goes 64; 11. W. Bosschaart Wolfaartsdijk 65; 12 P. J. Nieuwen- huize. Oudelande 78; 13. C. J. M. v. Eerd, Vechel 90 strafp. Van de 48 deelnemers vielen er twee uit; drie deelnemers werden niet geklas seerd. In het dorpshuis „Amicitia" te Kloe tinge werd zaterdag een bloementen toonstelling gehouden. Deze jaarlijkse tentoonstellingen, uitgaande van de ver eniging van oud-leerlingen van tuin bouwscholen, werd ook dit jaar weer een groot succes. Er was een groot aantal bloemen en planten ingezonden. Een be langrijk onderdeel van de tentoonstelling vormde de enorme stand 160 stuks met de schoolplanten. Voor de leden van de vereniging was de inzending van de wedstrijddahlia's een van de hoogtepunten. Zeven inzen- GOES Toepassing van woonruimtewet Van de zijde van de gemeente Goes ver zoekt men ons er op te wijzen, dat aan koop van een woning in Goes bepaald geen vrije vestiging betekent. De woon ruimtewet 1947 wordt in soortgelijke gevalen nog veelvuldig toegepast in Goes. KRABBENDIJKE Ruilbeurs voor Actie Dousadj De ruilbeurs in het nijverheidslokaal in Krabbendijke ten bate van Dousadj heeft niet, zoals eerder gemeld, dins dagavond, maar woensdagavond plaats. Wedvluchten De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke nam met een aantal jonge duiven deel aan de wedvlucht naar Chateauroux (543 km). De uitslag was als volgt: 1. C. J. Cle ment; 2 en 4. J. van de Vrede; 3. en 5. Jac. Minnaard; 6. A. van de Vrede. Uitslag wedstrijd St.-Ghislain (112 km): 1, 4 en 6. M. Minnaard; 2. W. Krrjnsen; 3. L. Paauwe; 5, 8 en 9. Jac. Minnaard; 7. C. J. Clement: 10. M. Augustijn. KAPELLE Een uitgebreid gezelschap heeft maan dagmorgen in de trouwzaal van het Middelburgse stadhuis afscheid geno men van de heer N. Tromp, verificateur gemeentef'nanciën in de Zeeuwse hoofd stad. Legde hij half juli zijn functie reeds neer, om zich te gaan vestigen in Nieuwer Amstel, waar hij tot hoofd van (Advertentie) de gemeentelijke accountantsdienst is aangesteld, tjjdens een bijeenkomst ten gemeentehuize werd nog eens officieel afscheid van hem genomen. Dat gebeurde allereerst door het vol tallige college van b. en w. Burgemees ter mr. J. Drijber memoreerde de acti viteiten van de scheidende verificateur, die er thans 21 Zeeuwse jaren op heeft zitten. Vanaf 1929 is de heer Tromp werkzaam in gemeentelijke dienst, later ook in provinciale dienst. De burgemees ter schetste de heer Tromp als een rus tige gestage werkkracht, die in zijn moeilijke positie van controleur, zijn za ken bekwaam aanpakte, waardoor grote conflictsituaties konden worden voorko men. Middelburg Electro: De vrouw die ver dwijnen moest, 19.30 uur. 18 Jaar Molen water Miniatuur Walcheren, 9-17 uur Van Benthem en Jutting Expositie Zee land en Vlaanderen, landkaarten en at lassen (Mercator), 9-18 uur. Kunstmu seum Expositie Reimond Kimpe 16-18 uur. Vlissingen Alhambra Schooi voor flinke Jongens, 8 uur, 14 Jaar. Luxor Een ge tuige moet verdwijnen8 uur 18 Goes i>rand Helder sterven long. 20 uur 18 ïaaT. Museum Expositie Bevdandse voorwerpen. 10-12. 14-17 uur Prins van Oranje Voorlichtingsmiddag voor Ned Ver. van Huisvrouwen, afd Goes, 14.30 uur. Zierikze* - Concertzaal: De langste dag. 19.30 uur, 14 Jaar. Burger Weeshuis Ex positie Oude Meesters. 10-17 uur. Bergen op Zoom - Roxy. West Side Story. 8 uur, 14 Jaar. Terneuzen - Luxor: Les liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 Jaar. Sas van Gent - Olympia: Tanze mit mir in den Morgen, 8 uur, a.l. Westdorpe - Troutzaerte: Tentoonstelling van gouaches van Helen van Zijl en kerkelijke en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel» 921 uur. De gemeenteraad te Kapelle komt maan dagavond 16 september in openbare ver gadering bijeen. Naast voorstellen tot wijziging van de verordening op de des tructie, verhuur van de woningwetwo ningen Molenwater 1 en Waardekens- straat 9 en benoeming van leden van de woonruimte-adviescommissie, zal er een bespreking gehouden worden over de voorzieningen met betrekking tot de af graving van de Oude Dijk te Biezelinge De zestien punten tellende agenda ver meldt voorts een voorstel tot vaststel ling van de verordening op begrafenis rechten; twee voorstellen tot wijziging van de winkelsluitingswet; het beschik baar stelen van een krediet voor aan sluiting van onrendabele percelen op het elektriciteitsnet, alsmede een voorstel tot vaststeling van een besluit inzake de voorbereiding van een herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen. De raad krijgt ten slotte nog een verzoek te behandelen om toekenning van een pre mie voor woningverbetering. De verga dering begint om acht uur. I dingen, ieder bestaande uit twee soor- ten dahlia's, prijkten trots tussen de schoolplanten. Winnaar van deze wed strijd werd de heer Joh. Hoogstrate Jzn., die daarmee tevens in het bezit kwam van de wisselbeker. De voornaamste uitslagen waren: Schoolplanten: roze Begonia; 1. Jean Zwartepoorte; 2. Kees Hollestelle; 3. Nellie Bak, 4. Joh Dalebout. Rode Be gonia: 1. Harm de Vos; 2. Nelleke Ja- cobusse, 3. Ko Blomaard, 4. Laurens Verhulst. Rode Begonia; 1. J. Weststrate; 2 Ineke Zwartepoorte, 3. Kees de Laat, 4. An neke Korstanje. Fuchsia: 1- Anneke Ja- cobusse, 2. Ellie Joziasse. 3. Miep Koop- mans, 4. Heieen Nousse Colleus: 1. Jan Dalebout, 2. Hannie Bruijnooge, 4. Joh- ny Hoogstrate, 4. Ada Bruijnooge. Zalm kleurige Geranium; 1. Gerrie Jacobusse, 2. Ellie Glerum, 3. Hannie Remmé, 4. Daan de Vrieze. Wedstriiddahlia's: 1. Joh. Hoogstrate Jzn., 2. C Toorenaar, 3. J. A. van de Guchte, Goes. Vrije inzendingen: Chrysanten: 1. J. Hertgers. Kloetinge. Dahlia's, aantal 11 tot en met 25: 1. J. A. van de Guchte, Goes; 2. M. Rijk, Goes. Dahlia's, aantal 1 tot en met 10: 1. J. M. van 't Veer. Goes: 2. J. van de Walle. Kloetinge. Snijbloemen: 1 Joh. Hoogstrate: 2. J. f .eije, beiden Kloetinge. Stands potplanten: 1. M. Meeuwse, 2. Toh. Hoogstrate, beiden Kloetinge. Niet bloeiende potplanten: 1. Mevr. Ubbink: 2. C Toorenaar: 3. Mej. Oost hoek. allen Kloetinge. Bloeiende potplanten: 1. J Leijs: 2. S. Goeree: 3 C. Poortvliet, allen Kloe tinge. Bloemenmanden: 1. C. Deurloo: 2. M Deurloo: 3 Mevr. van der Linden, allen Kloetinge. Grootste en mooiste Dahlia's: 1. J. M. van 't Veer; 2. C. Toorenaar, Kloetinge: 3 J. Leiis. Kloetinge. Bloemstukies: 1. Van Loenen, Baar land: 2 Mei J. P van 't Veer. Kloe- tige; 3. M Zuiddijk. Goes. Droogboeketten1. J de Jong. Kloetin ge: 2. Van Leenen. Baarland: 3 M Rijk. Goes. De inzending van een slerschaal van de beer Van Leenen te Baarland verwierf een tweede prijs. De firma J Reilerse en Zonen te Goes bad buiten mededinging een prachtige stand verzorgd. De iurv beloonde deze met een eervolle vermelding met lof De tentoonstelling werd in de middag uren onder meer bezocht door bet col lege van b en w. De hengelsportvereniging „De Kapelse Kanaalvissers" te Kapelle hield zater dagmiddag in de Oosterschelde tussen Wemeldinge en Yerseke haar zesde be kerwedstrijd van dit seizoen Er namen 64 leden aan deel die gezamenlijk 9150 punten bij elkaar visten, wat een zeer goede vangst betekent. De uitslagen ziin: 1. J. P. Lepoeter, 525 pnt.; 2. C. Burger Jr., 455 pnt.; 3. P. J. Lepoeter, 430 pnt.; 4. A. van Bo ven, 425 pnt.; 5. C. Hoogesteger, 395 pnt.; 6. C. Zuidweg, 325 pnt.; 7. C. Bur ger Sr., 300 pnt.; 8. Jac. Walrave, 280 pnt.; 9. J. v. Liere Jzn., 280 pnt. en 10. mevr. Lepoeter van Paassen, 275 pnt. Met nog één wedstrijd voor de boeg, die begin oktober in de Westerschelde zal worden gehouden, is de stand om het clubkampioenschap: senioren 1. A. van Boven, 1015 pnt.; 2. mevr. Lepoeter van Paassen, 920 pnt.; 3. C Burger, 915 pnt.; 4. A. v. Liere Jzn., 905 pnt.; 5. J. P. Lepoeter, 890 pnt. Junioren: 1. G. J. Lepoeter. 840 pnt.; 2. G. Burger, 765 pnt.; 3. Ko Burger, 750 pnt. „U hebt ons lange tijd goed gediend", zo zei mr. Drijber, d'e zijn waardering uitsprak voor de werkzaamheden van de heer Tromp bij het beoordelen van de bevorderingsvoorstellen. „U was vol komen ingegroeid in het gemeentelijk bestel" Het onafhankelijk oordeel van U heb ben wij altijd zeer op prijs gesteld", al dus de burgemeester, die voorts zei te hopen, dat mevrouw en de heer Tromp werkelijk gelukkige jaren in Zeeland hebben' mogen doormaken. Hij meende, dat ook velen buiten de gemeentelijke instellingen het vertrek van de verifica teur zullen betreuren. Dit kwam inderdaad tot uiting in enkele toespraken, welke volgden op de rede van burgemeester Drijber, die als stof felijk blijk van waardering een ets van de Lange Jan had aangeboden. Voor mr. J. Hooij, de woordvoerder van het gemeentesecretariepersoneel, heeft de heer Tromp zich geken merkt als een figuur, die zijn zaken nauwkeurig pleegt te bezien en zijn conclusies nauwkeurig overweegt. Hij prees de wijze, waarop de verifi cateur zijn adviezen verstrekte. „Wij missen in U een bijzonder goed col lega", zo zei de gemeentesecretaris die zijn woorden vergezeld deed gaan van een geschenk onder couvert. De heer J. C. F. van Kamer sprak na mens de hoofden van diensten. Hij zei onder meer, dat de heer Tromp zijn taak beeft opgevat „op een wijze die lof en voldoening afdwingt en voor an deren zelfs een opvoedende strekking had" De heer Van Kamer bood een boekebon aan. Gok directeur A J W. Mathijssen van gemeentewerken kwam met de beste wensen en een geschenkje Namens de stichting voortgezet economisch onder wijs werd vervolgens nog het woord gevoerd door de heer K Srruit De heer B Hesselink bood namens de Godshui zen een boekebon aan en wethouder A J Berenpas richtte in de functie van voorzitter Stichting Werkplaats Wal cheren eveneens waarderende woorden aan het adres van de heer Tromp. Die erkentelijkheid werd nog eens benadrukt met de aanbieding van een geschenk Voor elke spreker had de scheidende verificateur een hartelijk dankwoord Aan het eind van deze bijeenkomst werden de belangstellenden in de ge legenheid gesteld om met een laatste handdruk afscheid te nemen van de heer Tromp. In de muziektent aan de Van der Bilt- laan te Kapelle gaven het muziekgezel schap „Ons Genoegen" het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het platte landsvrouwenkoor een gezamenlijke mu ziekuitvoering. Voor het concert dat populaire werken bevatte, bestond goede belangstelling. OUDELANDE Bevallen- C. C. VleugelKloosterman, d. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 13—19.90. Bloemkool A2 76—85, B2 3965, C2 49, afw. 12—64. Witte komkom mers 1115. Meloenen 5368. Knolselderij 8 Selderij 7. Barima bonken 1540, 1 14.80. Bintjes bonken 19.80, 1 13—14.70. Eigenhei mers 1 14.9015. Andijvie 2638. Stoksnijbo- nen 2 97123. Prinsessenbonen 1 134, 2 98 113. Kroten 516. Rode kool 616. Sav kool 2435. Witte kool 715. Breekbeen 12 Was- peen 1013. Prei A2 4448, B 43. Rabarber 2 10. Tomaten A 4860, A2 37, B 5256, B2 47, C 35. C2 32. Uien 712. Reine Victoria 1 6769, grof 4967, fabriek 33. B. de Lou- vain grof 24, fabriek 18. Reine Claude d'Al- than 2 24, grof 6772, fabriek 4655. Reine Claude Verte 2 57. Appelen: James Grieve 1 85 31—37, 80 34—38, 75 35—39, 70 38—40, 2 80 31—34. 75 33—38, 70 31—35, 65 30—31, 2D 15—17, 3 grof 28—31, 3 fijn 25—27, kroet 10. Benoni 1 55 39, 2 75 53. 70 50—52. 65 50, 60 37. 3 grof 27. 3 fijn 10. Tydeman 1 80 55, 75 66, 70 68, 65 58. 60 39, 2D 20, 3 grof 35, kroet 13. Manks 1 80 18. 75 19—21, 70 20. 65 15—16, 2 75 15. 70 14—17. 65 13, 60 12. 3 grof 10. Zigeu nerin 2 85 10, 80 12, 75 13, 65 10. Clappsperen 2D 25. 3 grof 2641. 3 fijn 23—26. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4739 kg. 74264. Schar 407 kg. Bot 198 kg. Wijting 182 kg. Schol 258 kg Tong 36 kg. Paling 6 kg. Rog 10 kg. Tarbot 12 kg. Ongesorteerde vis 12 kg. VEILING THOLEN. Doré gewoon 19.50. Bintjes bonken 15.60, Bintjes gewoon 9.0011.50. Witte eigenhei mers 12.6016.00. Aanvoer 2100 kisten. MIDDELBURG Met een zaterdagavondstilte tn de En gelse kerk is het georganiseerde gere formeerde jeugdwerk te Middelburg ge start. Na de middagkerkdienst kwamen zondag ongeveer vijftig jongeren in het ieugdgebouw aan de Singelstraat samen om daar een gezamenlijke maaltjjd te gebruiken Op deze bijeenkomst waren de drie nredikanten P. van Til, .1. Boon stra en G. van Wilgenburg aanwezig, alsmede de beide ieugdouderlingen N. Kornershoek en L. de Visser. Tiidens de maaltijd werd onder meer verslag uitgebracht over de activiteiten in het afgelopen jaar, terwijl voorts de plannen voor de toekomst werden uit eengezet. Na het eten werden er enkele groenen gevormd, die over verschillende onderwerpen van gedachten gingen wis selen. Na afloop van de bespreking werd verslag uitgebracht. Ds. Boonstra ver zorgde de liturgische sluiting van de bijeenkomst, die onder leiding stond van :ram Hamming. Gisteravond bezochten de jongeren het rusthuis aan de Branderiimolengang om met de eldaar verbliivende beiaarden te zingen en gedichten te lezen Er is ver der deze week nog genoeg te doen. Er staat voor vanavond een besturencon- ferenfie van de J.V en M.V., alsmede van de G..T.V op het programma. Ook aan nronaganda en de sport wordt de nodige aandacht besteed. Voor de ont spanning wordt eveneens gezorgd en wel op donderdag aanstaande, wanneer in het Oitvtheater het blüspel ,het zit in de lucht" zal worden opgevoerd. P,,rrrprl:ürA «land SEROOSKERKE CW.) Bevallen- W, J Langebeeke. z. T. M. Franeke—De Kam, d. Getrouwd' A. v. d. Broeke, 22 j. en S. P J Tzeboud, 20 J. .T H. Wagenaar, 22 j. en Ch. Vreke. 22 j W B. Meijers, 21 J. en t P Gideonse, 20 J. NIEUWERKERK Predikant na vacature van bijna 21 jaar Woensdag 11 september a.s. wordt voor de ongeveer 325 leden tellende Gerefor meerde Gemeente van Nieuwerkerk een belangrijke dag. Dan komt er door de intrede van ds J. Karens uit Zoetermeer een einde aan een vacature van bijna 21 jaar. De vorige predikant, ds. J. D. Warth overleed in november 1942. Kandidaat Karens heeft zijn studie van vier jaar genoten aan de theologische school van de Gereformeerde Gemeenten in Rotter dam. Voordien had hij in Zoetermeer een drogisterij en was jarenlang ouderling van de plaatselijke gemeente. Het ongeveer 400 zitplaatsen tellende kerkgebouw in Nieuwerkerk is te klein om alle belangstellenden tijdens de be vestiging en intrede te bergen. Men ver wacht onder meer belangstelling uit Zoetermeer en geheel Zeeland. Daarom zullen de beide diensten worden gehou den in het kerkgebouw van de Christe lijk Gereformeerde Kerk in Zierikzee. De bevestigingsdienst door ds K. de Gier van 's -Gravenhage begint 's mid dags om 3 uur De intrededienst van ds Karens is 's avonds om 7 uur De ge meenteleden van Nieuwerkerk zullen voor deze gelegenheid met bussen naar Zierikzee worden gebracht WOENSDAG 11 SEPTEMBER Geref. Gemeente. Nieuwerkerk in de christelijk gereformeerde kerk te Zierik zee 3 bevestiging kandidaat Karens door ds. De Gier, 7 ds. Karens (intrede). Tjjdens de jongste vergadering van de fietsen gemeenteraad van Yerseke onder voor zitterschap van burgemeester A. C. Wil- lemsen, werd in de rondvraag de water overlast ten gevolge van de voortduren de regenval aangesneden. De heer E. Boone (vrije lijst) wees op een bepaald geval in de Oesterstraat, waardoor reeds verschillende malen schade aan inboedel is toegebracht. De heer Boone zou graag zien, dat in dit geval een soort schadevergoeding werd gegeven. De raadsvoorzitter wees er op, dat onderhandelingen gaande zijn het pand aan te kopen en af te breken. De heer Van de Velde wees erop, dat ook de pakhuizen in deze straat van de regenval schade hebben. De eigenaars hiervan zullen echter zelt voor voorzie ningen moeten zorgen. Mogelijk kan echter in de toekomst de gehele hoek worden gekocht. „Een mooie plaats dan voor een parkeergelegenheid" merkte de heer Boone op. De heer H. Cornelisse (s.g.p.) had ver nomen, dat mogelijk in de nabije toe komst de brommers zullen worden ge weerd op de dijk langs de haven. Burge meester Willemsen kon dit beamen. Het plan wordt momenteel nader uitgewerkt en zeer waarschijnlijk zal, zonder hier voor een verordening vast te stellen, uit voering aan worden gegeven. De weg- legger heeft namelijk dit pad en ook het pad op de dijk naar de Kijkuit aange duid als voet- en rijwielpad zodat brom- met ingeschakelde motor hier kunnen worden geweerd. De begroting voor de gemeenschappe lijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Kruinin- gen voor het dienstjaar 1964 werd zon der stemming vastgesteld. Het tekort voor de gemeente Yerseke werd ge raamd op 811,04. Op verzoek van het bestuur der vereni ging voor gereformeerd lager onderwijs te Yerseke werd een extra bedrag be schikbaar gesteld van 500.te be stemmen om het derde lokaal van de la gere school van een passende vloerbe dekking te kunnen voorzien Dit verzoek werd gedaan omdat het in de bedoeling ligt de linoleum vloerbedekking van de kleuterschool voor dit doel te bestem men, daar voor deze school toestem ming was gevraagd de vloeren te ver nieuwen. Dit verzoek werd echter afge wezen, omdat deze school een urgentie- verklaring bezit. Het pakhuis Schutters hof 25 werd ingaande 1 oktober 1963 verhuurd aan de fa. C. J. van Es en zoon voor de prijs van 3.per week. De destructieverordening werd bij raadsbesluit gewijzigd. Dit was nodii daar zich in de emmers van de slagerij en niet alleen kadavers etc. bevonden, maar ook glas, stukken metaal etc., het geen moeilijkheden veroorzaakte. Zierikzee neefi Kans gezien om «jiuzona uit Wouw op eigen veld een winstpunt te ontnemen. De eerste speeihelft gaf een gelijk opgaand spelbeeid te zien. In de vijfde minuut nam Zierikzee de lei ding toen midvoor B. Snoey, alleen voor doelman H. Matthijssen gekomen, be heerst inschoot (0-1). Even later kreeg linksbuiten J. Jonker eveneens een goe de scoringskans, maar zijn schot ging naast. Even voor de rust kreeg ook de voorhoede van de thuisclub een pracht kans, maar goed uitlopen van doelman J. Stoutjesdijk voorkwam een trefter. Na de hervatting hadden de gastheren en veldoverwicht. In de vijfde minuut scoorde midvoor A. Luijckse met een hard schot de gelijkmaker (1-1). In de resterende speeltijd kregen beide par tijen nog enkele kansen maar in de stand kwam geen wijziging meer. SIRJANSLAND Verkoop woning Vrijdagmiddag werd te öirjansland ten overstaan van notaris Heermg uit Zie rikzee het woonhuis met erf van de er ven P. Gunst, staande Dillingsweg, voor heen de Staart, verkocht. Koper werd de heer M. Quist van Haamstede voor de prijs van 6020. ScliüKl'iüMSSlS Bevallen. J C. Giljam-Quaak z.C. A. Slager van As d. Getrouwd: C. van Rijswijk 23 j. en A. J. Slager 24 j.; J. K. Lindhout 19 j. en C. J. Polderman 19 j.A. J. Gelok 24 j. en A. C. Hage 21 j. OUD-VOSSEMEER Bevallen: P. C. Hommel-van Kooien z.; A. Daelemans-Bosters z. Getrouwd: J. A. Havermans 28 j. en C. J. B. Etienne 24 j.A. P. Vos 30 j. en M. C. Lind- houdt 30 j. Overleden: Ch. C. Hage 91 j wedn. v. M. A. Moerland. ZIERIKZEE. Bevallen: M. Klink—Vos, d. M. W. Stoutjes dijk—Tangeman, d. H. C. van der Westen— Hellemons, z. J. M. E. PireeBrouwers, z. A. J. KuijperDeist, d. W. de RijkeVan der Welle, z. Getrouwd: J. B. Oosterboer 21 j. en C. E. van den Est 19 j. M. J. Capelle 24 J. en E. C. van den Berge 24 j. Overleden: C. J. Heuff, 70 1., e. v. J. H. van der Sluis. D. Duinhouwer, 87 j., wedn. v. M van de Velde. A. Berrevoets, 53 j., e. v. G. P. van den Hoek. N. van Strien, 89 wed. v. J. Klinke. DUIVELAND. Bevallen C. de JongeVerhoek, z. L. W. van SluisJonker, z. C. Padmosv. d. Have, d M. v. d. Hulle—Van t Hoff, d. T. C. StoutjesdijkWilbrink, z. Getrouwd. A. Jumelet 23 j. en M. P Bolle 24 j. N. v. d. Linde 37 j. en W. P. Zoeter 23 j. W. N. de Jong 28 j. en T. D. Lie- vense 28 j. H J. Capelle 22 J. en C. IJzelen- berg 18 2 Overleden. S. Hoogerhuis 79 J., wed v. J. Freeke. J. P. de Vin 72 J. J. Dooge 80 Botsing bij achteruitzetten Dezer dagen parkeerde de neer C. zijn auto voor zijn woning aan de Hulster- weg te Kloosterzande, achter een stil staande vrachtauto van de zuivelfabriek. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de vrachtauto niet opgelet en reed daar door bij het achteruitzetten van de vrachtauto, tegen de voorzijde van de personenauto van C. op. De auto van C. liep aan de voorzijde enige schade op en de vrachtauto aan de achterzijde. VEILING GOES. 9 september. Zigeunerin 85-90 13, 80-85 12 15, 75-80 17—18, 70-75 17—18, 65-70 15, 2 85-90 12, 80-85 12, 75-80 13, 70-75 12, 65-70 11, grof 1012, fijn 10. James Grieve 1 90-95 36, 85-90 37, 80-85 37—43, 75-80 38—46, 70-75 42— 43. 65-70 39, 2D 20—32, 2 90-95 34, 85-90 35, 80-85 33—37, 75-80 37—38 70-75 31—39. 65-70 35—36, grof 2634, fijn 2628. Marks Codlin t 75-80 22, 70-75 21, 65-70 18, 60-65 15, 2 75-80 16, 70-75 16—17, 65-70 14—15, 60-65 12, 2D 11, grof 1315, fijn 10. Tydemans Earley Wore. 1 80-85 54—60, 75-80 58—66, 70-75 61—71, 65-70 51—58. 60-65 23—42, 2D 13—22, 2 80-85 52, 75-80 55. 70-75 52, 65-70 39, 60-65 23, grof 31—37, fijn 13—25. Benoni 1 70-75 67, 65-70 61—64, 60-65 41—51, 55-60 22—41, 2 75-80 62, 70-75 68, 65-70 53, grof 32, fijn 14—20. Clapps Favourite 1 75-80 47, 70-75 44, 65-70 44. 60-65 43, 55-60 37, 2D 26, 2 75-80 42. 70-75 43, 65-70 44, 60-65 40, 55-60 34, grof 31—33, fijn 24—25, fijn 37—39. Beurre d'Amanlis 1 70-75 33 65-70 33, 60-65 30, 2D 23, grof 27. Beurre de Merode 1 70-75 2932. 65-70 31 34, 60-65 29, 2D 27—28, grof 28, fijn 24. Triomphe de Vienne 2 80-35 72, 75-80 76. 70-75 65. Bramen 1 en 2 159163, 3 138. Bra men per doos 2 41—53. 3 27. Bellede Louvain 1 76. 2 32, grof 26—52, fabriek 17—22. Reine Claude d'Althann 1 82—94, 2 30—62. grof 3189, fabriek 1636. Reine Victoria 1 41— 101, 2 20—33, grof 3860. fabriek 11—33. Rei ne Claude Verte 1 91—97, grof 84—85. Jef ferson 1 40, 2 20, grof 32—51, fabriek 12—24. Kirkuspruimen 1 134, grof 7690. Abrikoos- pruimen 1 53, grof 3940. fabriek 20 Drui ven 1 170—180. Totale aanvoer hard fruit 3850 kisten. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 103, A2 64—78, B2 36, afw. 20—73. Kropsla Cl 5—19 Komkommers Al 3035, A2 18, B2 14, Cl 20. Knolselderij 1 14. Meloenen 1 5696. afw. 2829. Per kg: Tomaten A 5159, B 43 64, C 33—47. Augurken A 79. B 41—64. D 20. Dubb pr bonen 2 130. 2B 80, 3 59 Prelude 97too. Pronkbonen 2 92—103. W'aspeen 31, 2 18. Andijvie 1 37—47. 2 26—36. Peen 4— 13. Uien 2 910, afw. 8. Rode kool 1 17— 21, BB 15—17. Witee kool 1 16—19. Groene sav. kool 1 3041. Aardappelen grote 12— 14. drielingen 6. VEILING KAPELLE. september. B. Lebrun 1 65 36, 55 34—35, 2 65 34, 55 33, 2D 21, grof 26. fijn 18. James Grieve 1 85 31. 80 34—35, 75 36—39, 70 38.20— 39.60, 65 35.10—36.60, 2 85 30, 80 35, 75 33—34, 70 35, 65 33, 2D 28—32, grof 30, fijn 18—20. Manks Codlin 1 75 19—22, 70 19—20, 65 16, 60 14, 2 75 16—17,-70 15, 65 14, 60 13, 2D 12, grof 12, fijn 11. Zigeunerin 1 80 1415, 75 18, 70 19, 65 14, 2 80 14, 75 14, 70 12—13, 65 10, 2D 5, grof 510, fijn 5. Earley Victoria 2 70 19, 60 17—18, 2D 6V2, grof 11, fijn 6%. Kes wick 2 70 18, 60 16, 2D 6V2, grof 12, fijn 6V2. Perzikappelen 1 70 14, 65 15, 60 11, 2D 10. Br d'Amanlis 1 65 32. 60 32, 2D 29, grof 27, fijn 15. Br. de Merode 1 70 36, 65 35, 60 32, 2 70 35, 65 35, 60 30, 2D 26, grof 23, fijn 17. Clapps Fav. 1 75 47, 70 48, 65 46, 60 44, 55 37, 2 70 45. 65 43. 60 41, 55 36, 2D 28, grof 3537 fijn 21. Triomphe de Vienne 1 80 77, 75 82, 70 83, 2 80 81. 75 82, 70 83, grof 55. Sign. d'Esperen 1 65 64, 60 70, 55 56, 50 41, 60 56, 55 48, 2D 28, grof 33. James Grieve Lired 1 80 37^42, 75 40—43, 70 35—45, 65 30— 42, 2 75 3042, 75 30—33, 70 27, grof 25 James Grieve Neuman 1 80 3035, 75 3334, 70 31 34, 65 2730, 2 65 25. Dr. Julis Quot 1 65 33, 27, 2D 18. grof 19. Duch. d'Oldenburg 2 75 24, 70 19, 65 15, grof 16, fijn 18. Rode Bonne Chret. Williams 1 70 39. 65 27—36. 60 33. 2D 15. Précoce de Trév 1 55 38, 50 29—31, 2D 17. Jutten 1 60 92, 55 71, fijn 14—28 Zure kroetappelen wit 6V2, rood 5, val-kroet 5. Bramen Industrie 1 en 2 159169. 3 138, id, per doos 2 3440. Rode bessen per kg 2 57— 59. Pruimen bloc: R. Victoria 2 27.3028,10, 21—19, fabriek 6V2—7>/a. B. de Louvain fabriek 7%. Aardbeien per doos 2 42—70. 3 22. BI. druiven 1 166177. Ananas meloenen 9395. Suikermeloenen 1 6687. Pruimen: Victoria Ex. 82, 1 46—78, 2 17—37, grof 34— 54. B de Louvain 1 4958, 2 2032, grof 3647. R Claude d'Althan Ex 105, 1 71—105, 2 2960, grof 4683, fabriek 1016. Jeffer son Ex. 73, 1 42—69. 2 17—26, grof 21—39, fabriek 6—12. Kirkes 1 106, 2 37, grof 69— 98. Abrtkoospruim 1 41. 2 16, grof 17, fabriek 6—12. Aardappelen bonken 10, 1 12. 2 611. Groenten: Bloemkool 1775. Andijvie 27 36. Rode kool 1023. Komkommers 23. Sav. kool 9. Pronkbonen 91. Kropsla 11. Prei 33 35. Dubb. pr. bonen 1 129, 2 79108. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 september. Sla 416. Bospeen 1826 Was- peen 1428. Dubbele sperciebonen 40118. Snijbonen 40—153. Staakprinsessen 80162. Bloemkool 12—98. Spitskool 35. Sav kool 16—34. Andijvie 22—36. Prei 18—26. Rode kool 4—14. Wttte kool 8—14. Selderij 10—35. Aardappelen 513 Meloen 1596. Précoce 2052. Clapps 3054. James Grieve 3052. Zigeunerinnen 1016. Pruimen 3092. Per ziken 1226. ROTTERDAMSE VLASMARKT. 9 september 1963 Waterroot vlas: lage soor ten van f 1,70 tot f 1,85, middensoorten van f 1,90 tot f 2,00, best vlas van f 2,05 tot f 2,15. Dauwroot vlas van f 1,50 tot f 1,85. Breekvlas van f 1,00 tot f 1,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0,70 tot f 1,00. De aanvoer van waterrootvlas was In de afgelopen week klein, het zal midden okto ber zijn voor een normale produktie ver wacht kan worden. Het aanbad bestaat uit lagere merken, waarvan de helft uit vlas van de nieuwe oogst, tn middensoorten en best vlas is vrijwel geen aanbod. Alle aan geboden partijen werden verkocht, de prij zen konden goed gehandhaafd worden. De produktie van dauwrootvlas onderging geen verandering, het geringe aanbod werd grotendeels opgenomen tegen onveranderde prijzen. De produktie van breekvlas blijft gering. Voor gezwingelde lokken ls wat meer belangstelling, de produktie is klein, de prijzen bleven onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM. 9 september. Tarwe, doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht f 33,25. met korting voor eventueel schot, franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster f 22f 26, ha ver volgens monster f 20f 24. Groene erwten volgens monster f 45t 52,50, schokkers volgens monster f 45f 65, franco Rotterdam. VEILING STAVENISSE. 9 september. Bintjes, gew. 10.1010.70. drie lingen 7, bonken 15.50. Eigenheimers gew. 11.8015.80. Aanvoer 900 kisten. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 9 september. Doré 1 19.10, 2 16.30. Eigenhei mers 1 15.90—14.00, 2 14.00—10.00. Bintjes 1 10.80—10.00, 2 10.00—6.90, bonken 15.20 Aan voer 2500 kisten. VEILING MIDDELBURG. 9 sept. Aardappelen. Eerstelingen bonken 15, grote 15, drielingen 3. Bintjes bonken 9—14, grote 6—12. Fruit: Tomaten Al 3,42, A2 3,18, BI 3.40, B2 3.45, Cl 2,86, C2 2,75. Zigeunerin 80-85 14, 75-80 13—18, 70-75 13—16, 65-70 U—17, 2D 10, 3 grof 1113. Triomphe de Vienne 70-75 89. Clapps Fav 65-70 43 60-65 42. 55-60 32. 3 grof 20—45. 3 fijn 33 Pruimen: R Victoria 18—77 R Cl Verte 51—70. R Cl. d'Ouillins 16—53. R. Cl d'Althan 47100. Washington 2657. Bramen per doos 2429 Druiven 195216. Perziken per stuk 1118 James Grieve 80-85 45. 75-80 37—49. 70-75 4348. 65-70 39—43. 2D 30—31 3 grof 1440. 3 fijn 17—29 Benoni 3 grof 53 Manks Codlin 75-80 25. 70-75 18— 25. 65-70 14—26. 60-65 12—26 55-60 16—17. 2D 11 —16. 3 grof 21 3 Fijn 1113 Earley Victoria 70-75 16—17 60-65 14. 2D 10. '1 grof 12 Meloe nen Ogen 3251, suiker 5165 Ananas 49—89 Nel 13—73. Groenten Andijvie t 36',4. 2 34. Sav. kool 1 31. 2 30 Bloemkool 3 st. 109—113. 4 st. 80— 108. 6 st 59—88. 8 st. 43—77. Komkommers groen 60-75 19—27. 50-60 16—23. 40-50 12—18, 35-40 10, krom 16 Komkommers wit 40-50 18. Dubb prinsessenbonen 149181. Poste lein 68—79. Sla 31/2—31. Rode kool 7—21. Witte kool 1217. Spitskool 1820, Bospeen 21—46. Waspeen 31—36. Breekpeen 9—22. Kroten per kg 5—20. Boskroten 6—15. Augur ken A 130—138. B 115, C 83—84, D 26. Prei 2943. Pronkbonen 84116. Snijbonen 75—140. Uien 12—21. VEILING KRABBENDIJKE. 9 september. Appels: James Grieve 1 85-90 28—30, 80-85 33—35, 75-80 37—38, 70-75 40, 65-70 32—37, 2 85-90 28, 80-85 31, 75-80 34, 70-75 36, 65-70 33, 2D 25—29, 3 grof 25—30, 3 fijn 23, kroet 1012. Tydeman E. W. E 80-85 62, 75-80 72, 70-75 74, 65-70 64, 60-65 47, 3 grof 41, 3 fijn 20 kroet 10. Manks Codlin 1 70-75 20, 65-70 17, 60-65 11, 2D 7. 3 fijn 9. Bramen per doos 2 35. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewone 19.00, bonken 9.70. Eigenheimers gew. 16.50, bonken 10.20, drielingen 5.70. Bintjes gew. 12.00, bonken 16.00, drielingen 16.03. Aanvoer 174 ton. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1940 stuks. Vette koeien en ossen 1540. Varkens 402. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (in ets per kg). Vette koeien 300—330 260—290 250—260 Varkens (lev. gew.) 216 214 212 Vette koeien: aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen 1ste kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwaliteit gedrukt. Varkens (levend gew.): aanvoer korter, handel willig, prijzen aanmerkelijk hoger, slachtzeugen f 1,85 f 1,90 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 9 september. Klei-aardappelen 35 mm opw. Eigenheimers f 12f 15. 38 mm opw. f 12 f 15. Bintjes 35 mm opw.: f 10.50f 13. 38 mm opw.: f 11f 13. Binnenland: aarzelend, export: afwachtend. Voeraardappelen f 2f 4. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarderi, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Nagekomen advertenties Heden overleed, in het ziekenhuis te Leiden, onze innig geliefde kleindochter en nicht, ADRLANA GELUK, op de bloeiende leeftijd van 29 jaar. Uit aller naam, Wed. A. de Korte- Geschiere. Goes, 9 september 1963. Tulpstraat 31. Heden overleed tot on ze diepe droefheid ge heel onverwacht mijn geliefde vrouw en onze aller geliefde moeder, behuwdmoeder, doch ter en schoondochter MARIA DE LE LIJS, geb. Bareman, op de leeftijd van 58 jaar. Cadzand: J. I. de le Lijs. Hoek: P. D. de le Lijs. I. de le Lijs van Troost. Cadzand: D. J. de le Lijs en verloofde. F. M. de le Lijs en verloofde. J. I. de le Lijs. Fam. de le Lijs. Fam. Bareman. Cadzand, 9 september 1963. Zuidzandseweg 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 12 septem ber a.s. om 3 uur te Cadzand. Heden overleed in het ziekenhuis te Middel burg, onze lieve vader, behuwd- en grootva der, JAN DEKKER, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen en kleinkin deren. Uit aller naam, J. Dekker. Oostkapelle, 8 september 1963. Aagtekerkseweg 4. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op don derdag 12 sept. a.s. op de alg. begraafplaats te Oostkapelle. Ver trek van Domburgse- weg 56 om 13 uur. Tot ons leedwezen ge ven wij kennis van het overlijden van onze zeer geachte medebe woner, de heer JAN DEKKER, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Familie P. van Saane en huisgenoten. Oostkapelle, 8 september 1963. Domburgseweg 56, Oostkapelle. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot on ze diepe droefheid on ze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNA BARENDINA MARKUSSE, weduwe van Izaac Dignus van de Linde, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Kortgene G. J. v. d. Linde. M. A. v. d. Linde- de Vos J. C. v. d. Linde. C. J. v. d. Linde. A. C. v. d. Linde. N. C. v. d. Linde- de Regt Kats A. J. de Jonge- v. d. Linde J. de Jonge. Kortgene: J. J. Tazelaar- v. d. Linde Kraggenburg P. Tazelaar. J. v. d. Linde. A. v. d. Linde- de Looff Klein- en achter kleinkinderen. Kortgene, 9 september 1963. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 12 september a.s. des namiddags 2 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13