Arnemuiden startte nieuw seizoen met 1-3 zege op Rillandia Portisch won vóór Hein Donner I.B.M.-toernooi ZEEUWSCH-VLAANDEREN NOORD-ZEELAND WALCHEREN AGENDA „JEHOVA NIZZP' BIEZELINGE HERDACHT 60-JARIG BESTAAN UITSLAGEN VAN DE VIERDE VARKENSFOKDAG IN GOES RESULTATEN VAN DE ACHTSTE PROVINCIALE SCHAPENFOKDAG WÊÊ Meesterresultaat voor Frans Kuijpers Wedvluchten BOTSING TUSSEN VRACHTAUTO EN BESTEL- WAGEN BIJ RITTHEM ZUIDEMA, HARTOCH EN REE SNEUVELDEN OP DE VALREEP LANDELIJKE ZATERDAGVOETBAL A.Z.V.V. verloor van Woudrichem: 2 - 4 AIM.V.-Woudrichem 2-4 Rillandia-Arnemuiden 1-3 Chrislandia-Spui 9-1 Good Luck-Tern. Boys 1-1 The Gunners-V.C.K. 3-2 Smerdiek-Krabhend ijke 4-2 Voorbereidingen bouw nieuwe r.-k. school Onderwij svoorstellen Aankoop voor sanering Tankauto raakte in de berm Gemeenteraad komt bijeen Afdeling Veilig Verkeer Stavenisse in oprichting Drukbezochte receptie Feestelijke reünie in consistorie Bijbelstudie Resultaat y2. Nieuw Europees record op 400 meter dames MAANDAG 9 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MP Zwaluwse Boys X 1 0 0 2 3—1 Smerdiek 1 1 0 0 2 42 Krabbendijke 1 0 0 1 0 2—4 Zuilichem 1 0 0 1 0 1—3 Middelburg 0 0 0 0 0 0—0 Rode Boys 0 0 0 0 0 0—0 Sleeuwijk 0 0 0 0 0 0—0 Wijk 0 0 0 0 0 0—0 In de nieuwe landelijke derde klas van het zaterdagvoetlml presen teerde Woudrichem op niet mis te verstane wijze zijn visitekaart je aan AZV (24). Het Zeeuwse duel Rillandia-Arnemuiden werd door laatstgenoemde met 13 ge wonnen. Sprang verloor met 03 de plaatselijke strijd tegen SSC, terwijl AalburgDïnteloord een puntenverdeling opleverde (11). In de vierde klas A ging Spui kans loos bij Chrislandia ten onder (9 1). Terneuzense Boys deed het be ter door Good Luck een gelijkspel af te dwingen (11) en VCK de buteerde ondanks de 32 ne derlaag tegen The Gunners niet slecht. SVV '54WN eindig de in 42. In de vierde klas B kreeg nieuwe ling Zuilichem een 13 nederlaag te slikken van Zwaluwse Boys. Smerdiek stuurde Krabbendijke met een 42 nederlaag naar huis terug, terwijl MiddelburgRoda Boys werd afgelast. SSC 1 1 0 0 2 3—0 Arnemuiden 1 1 0 0 2 3—1 Woudrichem X 1 0 0 2 4—2 Aalburg 1 0 1 0 1 1—1 Dinteloord 1 0 1 0 1 1—1 A.Z.V.V. 1 0 0 1 0 2—4 Rillandia 1 0 0 1 0 1—3 Sprang 1 0 0 1 0 0—3 Ruim 500 bezoekers hebben AZW een 2-4 nederlaag zien lijden tegen het uit de westelijke afdeling over gekomen Woudrichem. Reeds na 11 min. werd slecht wegwerken van de AZW-defensie door P. v. Straten af gestraft (0-1). Na 20 min. slaagde v. d. Hout erin een voorzet van Borgt te benutten (1-1) en kort voor de rust kon Borgt op geraffineerde wijze de thuisclub zelfs een 2-1 voorsprong ge ven. Na rust is AZW dicht bij een beslissende voorsprong geweest. Tot tweemaal toe kwam een Axelaar al leen voor de doelman, maar het lukte niet. Daarna kopte J. v. Straten fraai de gelijkmaker in (2-2) en H. van Straten kon na een weifeling in de defensie van AZW de stand op 2-3 brengen. Nog gaf AZW zich niet ge wonnen maar 10 min. voor het einde stelde J. van Straten met een prach tig schot de zege voor zijn ploeg de finitief veilig (2-4). De bezoekers hebben na de rust hun slag geslagen want in de eerste helft was de thuisclub zeker niet minder. De afwerking van hun aanvallen was ech ter slecht. Toch kon Van Iwaarden na een kwartier een goede pass van Deurloo in een doelpunt omzetten (1-0). Lang plezier had men niet van deze voor sprong, want na 20 minuten kopte Meul- meester op fraaie wijze de gelijkmaker in de touwen (1-1). Na de rust bleek Arnemuiden over meer uithoudingsver mogen te beschikken dan de thuisclub en toen Poortvliet na 22 minuten zijn ploeg een 1-2 voorsprong kon geven, was het pleit in feite reeds beslecht. Tn de 28e minuut maakte Poortvliet aan alle on zekerheid een einde door de stand tot 1-3 op te voeren en daarbij bleef het. Chrislandia 1 1 0 0 2 9—1 SW '54 1 1 0 0 2 4—2 The Gunners 1 1 0 0 2 3—2 Good Luck 1 0 1 0 1 1—1 Tern. Boys 1 0 1 0 1 1—1 VCK 1 0 0 1 0 2—3 De Zeeuwse zaterdagmiddagclub AZW uit Axel heeft dit weekeinde op eigen grondgebied van Woudri chem, verloren: 2lf. Toch zijn de Axelaars dicht bij de overwinning geweest. Na rust leidden zij met 21 en in die periode kwam tot tweemaal toe een Axelaar alleen voor de keeper van Woudrichem. Ook op deze foto is het doel van de bezoekers in gevaar. Ten slotte keerde het getij en trok Woudri chem aan het langste eind. Foto P.Z.C.) WN Spui Meeuwen 2—4 1—9 0—0 Ondanks de grote nedei-laag speelde Spui niet slecht, maar de met Zwage- makers (ex Smerdiek) versterkte Chris- landiavoorhoede was bijzonder schiet graag. De jeugdige Spvii-doelman Ver- berkmoes maakte een goede indruk en was machteloos. Door Jongbloed, Ko- nings (2x) en Zwagemakers was het met rust al 4-0. Vlak na de hervatting zorg de Oostdijk voor 4-1, waarna Zwage makers (3x), Krougman (strafschop) en Meerberg de stand geleidelijk tot 9-1 opvoerden. Uitstekend werk van Boysdoelman Re- mijnsen heeft de bezoekers voor een ne derlaag behoed. Jammer dat zijn enige foutje, 5 minuten na de rust, leidde tot het doelpunt waarmee Van Seters zijn ploeg de leiding bezorgde (1-0). Tien minuten later slaagde linksbuiten De Jong erin de balans in evenwicht te brengen (1-1). Voor de rust was de thuisclub in de meerderheid. Na 10 min. opende van As ten de score (1-0) en door treffers van De Boorder en Van Donge in de 40e en 41e minuut was de ruststand 3-0. Na de thee gaf VCK de toon aan. Bomer bracht na 20 min. de stand op 3-1 en Clarisse maakte er 5 min. voor het einde 3-2 van. De verdiende gelijkmaker bleef uit. Tot 5 minuten voor de rust bleef de stand blank. Toen hadden linksbinnen v. d. Ree en midvoor v. d. Hoek binnen de minuut succes, zodat Krabbendijke met een 2-0 achterstand aan de tweede helft moest beginnen. Na een kwartier in de 2e helft maakte Van Driel er 3-0 van om 5 minuten later de stand tot 4-0 op te voeren. Uit een strafschop bracht Tramper een kwartier voor tijd de ach terstand tot 4-1 terug en Paauwe maak te er ten slotte 4-2 van. SCHOONDIJKE Buitenlandse contacten De brandweer van Schoondijke zal op 22 september a.s. een tegenbezoek bren gen aan de Belgische gemeente Zweve- gem bij gelegenheid van de aldaar te houden brandweerfeesten. De muziek vereniging O.K.K. zal op 29 september de festiviteiten in de Belgische gemeen te Aalter helpen opluisteren. In totaal werden voor de feestelijkheden daar 13 muziekkorpsen uitgenodigd, waarvan 2 buitenlandse. OOSTBURG Ballonwedstrijd Dousadj-comité Dezer dagen heeft het Oostburgse co mité voor de hulpactie aan Dousadj de uitslag bekendgemaakt van de op zater dag 13 juli van dit jaar voor de Oost burgse schooljeugd gehouden ballon wedstrijd. Van de 350 ballonnen die toen op die dag werden opgelaten, kwam er van 60 adressen het kaartje van vin ding terug bij het comité. De uitslag was: le prijs: Marcel de Bruijckere (Odense, Denemarken); 2e prijs: Bea de Splenter (Esens, Duitsland); 3e prijs: Annie Malkus (Rottemerplaat)4e prijs: Peter Deurwaarder (Bellingwolde Fr.); 5e prijs: Bram Moens (Gasselte Dr.); 6e prijs: Antoine Dierikx (Geeu- wenbrug Dr.); 7e prijs: Janny Bom (Hoogeveen Dr.)-; 8e prijs: Ab Camp- fens (Tjeuchum gem. Slochteren Gr.); 9e prijs: Annemarie Sturm (Nijholtpa Fr.;) 10e prijs: Walter Seegers (Idzard Fr.); 11e prijs: Mare Paridaen (Zuid- wolde Fr): 12e prijs: Maljam Boelee (Bilesdijk Fr.); 13e prijs: Ronald van Opdurp (Balkbrug Ov.). Burgerlijke stand SAS VAN GENT Bevallen: E. I. E. Stofferis-Lammens d.R. E. van Vlaenderen-Vermast z.G. Laarman van Uijthoven d.; H. J. Vervaet-Jongerius d.E. J. van Doorn-van Hal z.C. E. G. Spuesens-Lormans d.M. W. Lutaert-Maen- haut z.J. de Vries-de Pauw z; A. L. v. d. Bogaard-Hemelstoet d.W. Heijboer-Moer- land z. Ondertrouwd: G. Kerckvoorde 32 j. en M. L. Bruggeman 25 j.P. O. E. Vercruyssen 23 j. en R. J. van Hulle 21 j. Getrouwd: J. A. Platteeuw 25 j. en F. de Braai 25 j., W. J. de Die 26 j. en G. M. A. Garskamp 22 j. Overleden: C. C. van der Westen 70 j. e.v. A. A. Smet; J. E. C. Lagace 77 j. wed. v. E. J. MichielsenR. P. Bockstael 79 j. wedn. v. M. V. Stofferis; M. J. van den Abeele 56 j. e.v. M. P. Scheir; Y. A. M. Colle 4 j.; P. Vermeulen 65 j. e.v. M. V. G. Verschrae- gen. Uitslag vanuit Doornik. „De Vrede", Sas van Gent. 78 oude duiven, hoogste snelheid 1582.5 meter per minuut. 1 G. Vermeulen, 2 en 5 J. Snelders, 3 Betue- Le Qoc, 4 P. Goossen, 6 E. Neijt, 7 A. Willems, 8 A. Lampoo, 9 Gilb. Begijn, 10 F. Mollet (Sluiskil). 22 jonge duiven, hoogste snelheid 1578,6 me ter per minuut. 1, 2 en 3 M. Vermandei, 4 H. Marquinie, 5 A. Willems, 6 en 8 J. Acke, 7 Gebr. Kox, 9 en 10 Gilb. Begijn. De Oostburgse postduivenvereniging „De Snelvliegers" nam aan enkele wedvluchten deel. De uitslagen waren: Vlucht van Chateauroux met 33 jonge dui ven: 1 P. Barra, 2 Mevr. Risseeuw, 3 en 7 R. Verstraeten, 4, 8 en 10 M. Krijger, 5, 6 en 9 W. van Unen. Vlucht vanuit Quiévrain met 34 duiven: 1, 3, 4 en 10 W. van Unen, 2, 6 en 9 C. Bouwens, 5 W. Daansen, 7 en 8 J. Simpelaar Jzn. Vlucht vanuit Barcelona: 1 en 3 R. Ver straeten, 2 E. de Milliano. Uitslagen wedvluchten vanuit Quiévrain: Postduivenvereniging „De. Volharding" te Westdorpe. Oude duiven: 1 en 9 A. de Krij ger, 2 P. Heij bloem, 3 en 4 A. van de Brande, 5 en 7 Gebr. Audenaerde, 6 R. van Quikkelberghe, 8 J. Gijsel, 10 Em. Backe. Jonge duiven: 1, 3 en 4 Em. Backe, 2 en 8 J. Gijsel, 5 A. van de Brande, 6 G. Gijsel, 7 G. Vermeulen, 9 A. van de Brande, 10 G. Gijsel. Postduivenvereniging „De Reisduif" te Phi lippine. 74 duiven: 1 G. Onderdonck, 2, 6 en 10 J. Haak te Hoek, 3 Cyr. de Clerq, 4 Cam. de Clerq, 5 E. van Vooren, 7 W. Lauret, 8 -en 9 J Haak. Postduivenvereniging „De Herleving" te Kloosterzande. 31 duiven: 1 en 6 L. Blom- maert, 2 A. Vervaet, 3 J. Sponselee, Wals oorden, 4 B. van Goethem, 5 Th. de Kort, 7 en 8 J. de Jonghe, 9 J. Scheerders, 10 P. Laffeber. Wedvlucht vanuit Vlissingen met een deel name van 31 duiven, hoogste snelheid 613,9 meter per minuut. 1 en 4 A. Colpaert, 2 J. Sponselee, Walsoorden, 3 A. Pauwels, 5 J. van Goethem, 6 en 10 J. Neeteson, 7 en 9 J. Scheerders, 8 P. Verschueren. POORTVLIET Chr. bibliotheek te Poortvliet opent leesseizoen De christelijke bilbliotheek „Jacob Ri- vius" te Poortvliet gaat zijn tweede lees seizoen beginnen. Iedere donderdag avond van 7 tot 8 uur worden op het be kende adres de boeken weer uitgegeven. De bibliotheek gaf over het eerste lees- jaar ruim voldoening; zelf tijdens de zo mermaanden werden vele boeken afge haald. Voor de nieuwe aanvulling wer den 500 boeken aangekocht. DRE1SCHOR Bejaardensociëteit begint weer De destijds door de vrouwenvereniging van de Ned. hervormde gemeente, de vrouwenbond van de Partij van de Ar beid en de plattelandsvrouwen samen opgerichte sociëteit voor bejaarden in Dreischor komt woensdagmiddag om 3 uur weer voor het eerst in het winter seizoen in het dorpshuis bijeen. VANDAAG. Middelburg City: Girls, girls, girls, 20 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Kunstmuseum: expositie Rei- mond Kimpe, 1618 uur. Van Benthem en Jutting. expositie Zeeland en Vlaan deren. landkaarten en atlassen (Merca tor), 918 uur. Goes Grand: Girls, girls, girls, 20 uur, a.l. Museum: expositie Bevelandse voorwer pen, 1012, 1417 uur. Zierikzee Burgerweeshuis: Expositie Oude Meesters, 1017 uur. Concertzaal: De langste dag, 19.30 uur, 14 jaar. VLISSINGEN B. en w. van Vlissingen hebben bericht ontvangen dat kan worden overgegaan tot het doen aanbesteden van de bouw van de zesklassige lagere school (St.- Petrusschoolaan de Adr. Coortelaan. Aan de hand van de uitslag van de aan besteding zal de hoofdingenieur-directeur van volkshuisvesting in Zeeland daarna bepalen of en wanneer de rijksgoedkeu ring voor de bouw van deze school zal worden afgegeven. Het zal o.m. nodig zijn om op het voor de tweeverdiepingenschool bestemde ter rein sonderingen te laten invoeren. Daarom stellen b. en w. een krediet van 1000 te verlenen voor het doen van voorbereidende werkzaamheden voor de bouw. B. en w. van Vlissingen hebben de raad wederom een aantal onderwijsvoorstellen doen toekomen. Zo wordt ó.m. voorge steld de heer G. M. H. M. van Nistel- rooy te benoemen tot leraar in tijdelijke dienst aan de gem. industrie- en huis houdschool voor het geven van gods dienstlessen. Voorts om tot lerares in naaldvakken aan dezelfde school te be noemen mevrouw G. J. Goedemondt- Smeeing. In de vacature-mevrouw M. de Wit-de Vin wordt voorgesteld tot hoofd leidster in tijdelijke dienst aan de open bare kleuterschool het Mezennest te be noemen, mej. I. Teulings. In verband met de sanering van de bin nenstad stellen b. en w. van Vlissingen de raad voor het pand Noordstraat 70 van de erven Grool en een perceel grond aan de hoek Groenewoud-Schuitvlot- straat van de erven wijlen mevrouw wed. N. Verschoof-Blonk aan te kopen. RITTHEM Een tankauto van de firma De L. uit Gent is vrijdag tegen twaalf uur op een dijkje in de Schorerpolder bij Ritthem in de berm geraakt. Deze auto, die met negen ton teer voor de werken in de Sloehaven was ge;aden, kwam over dit dijkje, omdat de Rammekensweg is af gesloten. Vanuit Gent kwamen er toen van dezelfde firma een tankwagen en een kraanwagen assistentie verlenen. Nadat de negen ton teer was overge laden in de andere tankwagen, kon de gestrande auto met behulp van de kraanwagen om vier uur weer op de weg worden gezet. Op de Krekdijk bij Ritthem is vrijdag ochtend de vrachtauto, bestuurd door de heer H. S. uit Hansweert, in botsing gekomen met de bestelauto, bestuurd door de heer J. J. uit Souburg. De wa gens botsten op elkaar in een onover zichtelijke bocht. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De bestelauto liep enige schade op. MIDDELBURG Botsing op Kanaalweg Bij een botsing op de Kanaalweg te Middelburg zijn vrijdagmiddag om streeks twee uur een combi-auto en een tractor licht beschadigd. De aanrijding ontstond, doordat de tractorbestuurder J. J. uit Oostkapelle niet tijdig genoeg remde en op een in de fille staande combi-auto, bestuurd door C. A. K. uit Middelburg, opbotste. OOSTKAPELLE De gemeenteraad van Oostkapelle komt morgen dinsdag des avonds om half acht in openbare vergadering bij een. De agenda omvat o.m. een aantal voorstellen tot aankoop van diverse per celen grond aan de Duinweg en de Randduinweg, alsmede voorstellen voor verkoop en ruiling van grond. Tevens staat op de agenda het voorstel voor vaststelling van de vergoeding voor het kleuteronderwijs in 1962. STAVENISSE De „veiligverkeersdag", die dezer dagen in Stavenisse gehouden werd, trok veel belangstelling van het publiek, zo wel van jong als van oud. Des middags werden in het dorpshuis voor de school jeugd een tweetal films over het veilig verkeer getoond. Na de pauze kreeg de jeugd de Deense kleurenfilm „Cyclisten" en een tekenfilm te zien. Des avonds was er voor de volwassenen gelegenheid om in het dorpshuis een filmvoorstelling bij te wonen Deze avond stond onder leiding van de heer Van Kalsbeek, die er zijn vreugde over uitsprak, dat er zo velen opgekomen waren. Hij zette uiteen, wat het doel van het Verbond voor Veilig Verkeer is. Hierna werden een drietal films ver toond getiteld: „Slechts een paar re gels" en „Een van die 5 bent U' Deze laatste film heeft vooral betrekking op automobilisten. Ten slotte konden de aanwezigen de film „Verkeer op t.v." zien. Daarna sprak de heer Ramselaar een propagandistisch woord voor de op te richten afdeling Stavenisse van het Verbond voor Veilig Verkeer. Hij stond uitvoerig stil bij het doel en het nut van een dergelijke afdeling. Na de pauze konden de aanwezigen ge nieten van de culturele kleurenfilm „African Yourney". Deze film speelt zich hoofdzakelijk af in het Paul Kru- ger wildreservaat en laat zien hoe mooi de natuur en het dierenrijk daar zijn. Aan het einde van de bijeenkomst deelde de heer Ramselaar mede, dat 70 per sonen zich als lid hebben opgegeven. Hoewel het oorspronkelijk niet in de bedoeling lag, het Mobiel Teststation voor deze gemeente beschikbaar te stel len, is men hiervan afgeweken. De weg gebruikers kregen gelegenheid zich aan een vrijwillige test te onderwerpen. Het onderzoek geschiedde geheel gratis en aan de hand van de uitslag kon ieder voor zich nagaan, waarmee hij in het bijzonder rekening moest houden. NIEUWERKERK Moedercursus in Nieuwerkerk Te Nieuwerkerk is een moedercursus gestart met veertien deelneemsters. De tweede les zal, door omstandigheden, niet op woensdag, doch op a.s. donder dag 11 september worden gehouden. Zowel gehuwde als ongehuwde dames kunnen op de cursusavond zich alsnog hiervoor opgeven. De leerstof, welke zuster De Vries behandelt, is zeer aan trekkelijk. De christelijke jongelingsvereniging „Je hova Nizzi" te Biezelinge heeft zater dag op sfeervolle wijze het zestigjarig bestaan herdacht. Dit gebeurde met een feestelijke bijeenkomst in de consistorie van de hervormde kerk, waar 's avonds leden en oud-leden met hun dames bij eenkwamen om nog eens te luisteren naar verschillende hoogtepunten nit het verenigingsleven. Des middags hield het bestuur een receptie waar vele afgevaar digden van zusterverenigingen en ker kelijke instanties hun gelukwensen kwa men aanbieden. Zondagmorgen ten slot te was er in de kerk een herdenkings dienst waarin voorging de oud-Bieze- lingse predikant, ds. J. P. van Steen bergen uit Apeldoorn. Op de feestelijke bijeenkomst werd op originele wijze een terugblik geworpen op de zestig jaren van bestaan. Aan de hand van dia's met op de band opgeno men vraaggesprekken werden de voor naamste gebeurtenissen nog eens uit de notulenboeken gelicht. Daaruit bleek dat het verenigingsleven een grote gedaan teverwisseling heeft ondergaan. Evenals ook uit de openingswoorden van voorzit ter W. Bierens waren te horen, heeft de vereniging perioden van bloei en inzin king gehad. Zwarte bladzijden waren er vooral in de dertiger jaren, toen er me de ook door een kerkstrijd werd overwo gen, om de afdeling die toen nog vier leden telde, op te heffen. Het zijn ech ter enkele stuwende krachten geweest, die de moed niet lieten zakken en voort gingen met het werk. Werd vroeger al leen op zaterdagavond vergaderd op een wijze die voor begrippen van thans erg primitief genoemd moeten worden, mo menteel komt de vereniging die sinds eenmaal, maar dan op een avond in de week bijeen. Van het eerste bestuur dat bestond uit P. Midavaine, voorzitter, A. van 't Veer, secretaris, M. Vermaire, penningmeester, M. Smallegange en P. Molhoek, commissarissen, is thans nog alleen de heer Midavaine in leven. Be gonnen werd met 8 leden. Thans telt de vereniging 22 leden. Uit de bloeiperiode is te melden, dat de jongensclub „Im- manuël" als onderafdeling werd opge richt. Ook het thans nog bestaande tam boers- en pijperskorps „Jonge Kracht" met zijn dertig leden aanschouwde op initiatief van toen nog C.J.M.V.- leden het levenslicht en wordt ook nu nog beschouwd als onderafdeling van „Jehova Nizzi". De jaarfeesten met opvoering van to neelstukken zijn nog steeds de hoogtij dagen van de vereniging, waarvan het bestuur thans gevormd wordt door W. Bierens, voorzitter, Maddie de Waard, secretaresse, Jac. Verhulst, penning meester, Johan Goeree, vice-voorzitter en Nellie Walrave, algemeen adjunct. Wat er intern en op ontspanningsge- bied ook veranderd mag zijn, de bij belstudie staat bij „Jehova Nizzi" nog altijd op de voorgrond. Hiervan ge waagde ook ds. J. P. Steenbergen in een toespraak op de avondbijeen komst. Ds. Van Steenbergen zei het te betreuren, dat het C.J.V.-werk in ons land aan het tanen is. Voor een gezonde grondslag en frisse bron van het christelijk leven, hebben we goede C.J.V.'s nodig, aldus de oud- Biezelingse predikant. Het was ook de negenentwintig jaar geleden naar Bieze linge gekomen predikant die zondag morgen voorging in de herdenkings dienst voor de jubilerende vereniging. Ds. Van Steenbergen bepaalde daarbij zijn gehoor bij Exodus 17 vers 15 „De 1961 ook meisjes als lid opneemt nog I Heer is mijn banier". SCHOONDIJKE Bevallen: E. E. M. de Clercq-de Waal z. C. S. Poissonnier-Schaap d.W. Brinkman- Zwart d. Getrouwd: D. van der Weide 22 j en Y. I. R. de Wever 19 j. Overleden A. de le Lijs 68 j.; M. de Putter 72 j. Lajos Portisch, de Hongaarse kampioen, heeft het derde I.B.M.-meester-toernooi gewonnen. De Nederlander Frans Kuij pers verwierf zijn tweede meesterresul taat in dit jaar. De jonge Amsterdam mers Hartoeh, Ree en Zuidema slaagden er in de slotronde niet in te winnen, dit houdt in, dat zij net het meesterre- sulaat misten. Er is zaterdag niet min der dan 8'/2 uur gespeeld, daar zowel de hoogste punten (eerste prijs f 1000), als vier mogelijke meesterresultaten in het geding waren. Portisch maakte snel remise met Don ner, die hierdoor een half punt achter bleef. Op dat ogenblik was de strijd tus sen Udovcic en Langeweg het belang rijkst. De Joegoslaaf wilde winnen, ten einde gelijk met Portisch te komen, hij verloor echter, na een felle combinatie van de Nederlander. Kuypers versloeg De Rooi en haalde de in de grootmees- tergroep vereiste 4 pn. In de meester- groep kwam Ree, met zwart, tegen Leh- mann in technisch gewonnen positie, maar tijdnood en moeilijke complica ties deden hem struikelen. Hartoeh en Zuidema hebben geen gelegenheid ge had overwicht te verwerven. De uitslagen van de partijen voor de laatste ronde van het I.B.M.-meester- toernooi, die zaterdag in Amsterdam werden gespeeld, luiden: Grootmeestergroep: Parma (Z.-Sl.) Czerniak (Isr.) y2Kuypers (Ned.) -De Rooi (Ned). 10, Portisch (Hong) Donner (Ned.) Udovcic (Z- Vrijdag is in Goes de vierde provin ciale varkensfokdag gehouden. De ge detailleerde uitslagen zijn: Nederlands Landvarken; beren geb. voor 1 mei 1961: la CamieL eig. R. C. Jansen, Waterlandkerkje; lb Gijs, eig. P. Th. de Caluwé, Koewacht; 2a Albert, eig. A. Ligtendag, Oud-Vossemeer2b Landrost, eig. J. A. Lous, Oostkapelle, 3 Bos man, eig. G. Noordhoek, Anna Jacobapolder, Beren, geb. vanaf 1 mei 1961 tot en met 31 dec. 1961: 1 Peter, eig. P. Lous, Oostkapelle; 2 Albert, eig. varkensfokvereniging Walcheren; 3 Camiel, eig. B. de Meyere-v. d. Abeele, Eede. Beren, geb. vanaf 1 januari 1962 t.-m. 31 okt. 1962: la Argon, eig. J. Pieters, St.-Jansteen; lb Dolf, eig. J. de Bruine, St.-Laurens; lc Artur, eig. B. de Meyere-v. d. Abeele, Eede; 2a Sjors, eig. varkensfokvereniging Walcheren, Goes; 2b Borus, eig. varkensfokvereniging Sehouwen-Duiveland, Noordgouwe; 3 Albert, eig. W. de Buck, Colijnsplaat. Beren, geb. vanaf 1 nov. 1962 t.-m. 31 jan. 1963: la, eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapol der; lb Abe, eig. Od. Hermans-Ryckaart, IJzendijke2a Fok, eig. H. T. Cammaert, Kloosterzande, 2b Fok. eig. H. Valent, St.- Jansteen; 3a Fok. eig. H. T. Cammaert. Kloos terzande; 3b eig. v. d. Maas, Wissenkerke geb. vanaf 1 febr. 1963 t.-m. 15 mei 1963: 1 fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; 2a fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; 2b fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; 2c fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; 3a en 3b fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 3c fok. eig. W de Buck, Colijnsplaat; 3d en 3e fok. eig. G. Noorthoek. Anna Jacobapolder. Sterzeugen met biggen, zeugen geb. voor 1 jan. Ju tV Arabella, eig. P. Lous, Oostkapelle; lb H. T. Cammaert, Kloosterzande; lc Chan- tel, eig. H. Valent, St.-Jansteen. Sterzeugen met biggen, zeugen geb. in 1961: la Cato, en lb Carla fok. eig. J. v. d. Hoek, Ellemeet. met biSgen, zeugen geb. voor 15 sept. 1961: 2a Betsy, eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 2b Corona, fok. eig. J. v. d. Hoek, Ellemeet. Zeugen met biggen, zeugen geb. vanaf 15 sept. 1961 t.-m. 28 febr. 1962: la Bet, eig. C. Inghels, St.-Jansteen; lb Agnes, fok. eig. G. Noort hoek, Anna Jacobapolder; lc Bettie, eig. C. Inghels, St.-Jansteen; ld eig. J. Segers, Clinge2 Aukje, lok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder. Zeugen met biggen, zeugen geb. vanaf 1 maart 1962 t.-m. 10 aug. 1962: 2 Bianka, eig. P. Lous, Oostkapelle. Gedekte sterzeugen, geb. voor 1 okt. 1963: la Karla, eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapol der; lb Joli, fok. eig. J. de Bruine, St.-Lau rens; lc Astrid, fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder: 2a Jacqulien, eig. A. Schout, St.-Jansteen; 2b Brigitta, fok. eig F. v. d. Waart, Hulst; 3 Cristien, fok. eig. G Noort hoek, Anna Jacobapolder. Gedekte zeugen, geb. voor 1 jan. 1961: la Lau ra, fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; lb Joli, fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; lc Dolinda, eig. H. T. Cammaert, Kloosterzande; 2a Bertha, eig. A. de Nooijer, Gapinge; 2b Peltje, fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 2c Aagje, eig. J. Bonte, Koewacht; 3a Alie, eig. J. Wouters, Gapinge; 3b Clasina, fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; 3c Pernella, eig. H. T. Cammaert, Kloosterzande; 3d Dirkje, eig. H. T. Cammaert, Kloosterzande; 3e Ka- trien, eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder. Gedekte zeugen, geboren vanaf 1 jan. 1961 t.-m. 31 juli 1961: la Frida, eig. A. Versluis, Colijns plaat; lb Fma, eig. A. Versluis, Colijnsplaat; 2a Oldien, fok. eig. J. de Bruine, St.-Lau rens; 2b Lea, fok. eig. W. de Buck. Colijns plaat; 3a Christien, fok. eig. A. Schout, St.- Jansteen; 3b Paulien, fok. eig. J. A. de Pun- der, Kwadendamme; 3c Bianka, eig. J. Cop- poolse, Oostkapelle. Gedekte zeugen, geboren vanaf 1 aug. 1961 t.-m. 31 dec. 1961: la Aagje, fok. eig. G. Noort hoek, Anna Jacobapolder; lb Abeel, fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; lc Carla, fok. eig. J. A. de Punder, Kwadendamme; 2a Afina, fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacoba polder; 2b Corrie, fok. eig. J. v. d. Hoek, Elle meet; 3a Lexi, gebr. v. d. Maas, Wissenkerke 3b Linda, fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; 3c Bertha, fok. eig. J. A. de Punder, Kwaden damme; 3d Cato, fok. eig. C. Inghels, St.- Jansteen; 3e Laura, eig. gebr. v. d. Maas. Gedekte zengen, geb. vanaf 1 jan. 1962 t.-m. 16 juil 1962: la fok. eig. A. de Nooijer, Ga pinge; lb Bregtje, eig. C. Inghels. St.-Jan- steen; lc Odiel, fok. eig. A. Schout, St.-Jan steen; 2a fok. eig. A. de Nooijer, Gapinge; 2b Corona, eig. J. Segers, Clinge; 3a fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 3b fok. eig. A. de Nooijer, Gapinge. Gedekte zeugen, geb. vanaf 16 juli 1962 t.-m. 20 dec. 1962: la eig. T. Verburg, Noordgouwe; lb fok. eig. F. v. d. Waart, Hulst; lc fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 2a fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 2b fok. eig. F v. d. Waart, Hulst; 2c fok. eig. F. v. d. Waart, Hulst; 3a eig. A. van Eenennaam, Souburg; 3b fok. eig. F. v. d. Waart, Hulst. Opfokzeugen, geb. vanaf 21 dec. 1962 t.-m. 28 febr. 1963: la fok. eig. P. Lous, Oostkapelle; lb fok. eig. C. Inghels, St.-Jansteen: lc fok. eig. C. Inghels, St.-Jansteen; 2a C. Inghels, St.-Jansteen, 2b fok. eig. H. Valent, St.-Jan- steen 2c fok. eig. J. Bommeljé, Koudekerke 3a fok. eig. C. Inghels, St.-Jansteen 3b fok. eig. P. Lous, Oostkapelle; 3c fok. eig. J. de Bruine, St.-Laurens; 3d fok. eig. J. Bommeljé. Opfokzeugen geb. in maart 1963: la fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; lb fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; 2a fok. eig. W. de Buck Colijns plaat; 2b fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat; 3a fok. eig. J. C. Nijsse, Heinkenszand3b fok. eig. P. Lous; 3c fok. eig. P. Lous, Oost kapelle; 3d fok. eig. P. Lous Oostkapelle; 3e en 3f fok. eig. P. Ligtendag, Oud-Vcssemeer 3g fok. eig. W. de Buck, Colijnsplaat Opfokzeugen geb. vanaf 1 april 1963 t.-m. 15 mei 1963: la fok. eig. W. P. K. Moelker, Kerk- werve; lb fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jaco bapolder; 2a en 2b fok. eig. W. P. K. Moelker, Kerkwerve; 2c fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; 2d fok. eig. J. de Bruine, St.- Laurens; 3a fok. eig. J. de Bruine, St.-Lau rens; 3b fok. eig. G." Noorthoek, Anna Jacoba polder; 3c en 3d fok. eig. J. de Bruine, St.- Laurens. Opfokzeugen geb. vanaf 16 mei 1963 t.-m. 15 juni 1963: la. lb, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e en 3a alle fok. eig. G. Noorthoek, Anna Jacobapolder; lc, 2f en 3b alle fok. eig. J. Bonte, Koewacht. Bedrijfsgroepen, bestaande uit 3 zeugen van 1 jaar en ouder; la G. Noorthoek, Anna Jacoba polder; lb W. de Buck, Colijnsplaat; lc J. de Bruine, St.-Laurens; ld G. Noorthoek, Anna- Jacobapolder; le J. v. d. Hoek, Ellemeet; 2 H. T. Cammaert, Kloosterzande; le J. v. d. Hoek, Ellemeet; 2 H. T. Cammaert, Klooster zande; 3 J. A. de Punder, Kwadendamme. Afstammelingen van één zeug, minstens drie dieren van 1 jaar en ouder: la en lb. Chris tien en Karla, G. Noorthoek, Anna Jacoba polder; 2 Jannie, J. v. d. Hoek, Ellemeet; 3 Olga, A. de Nooijer, Gapinge. Afstammelingen van één beer, minstens 5 dieren, die 2 keer of vaker gebigd hebben: 1 Adjudant, G. Noorthoek, Anna Jacobapolder. Resultaten van de varkensfokdag: Nederlands PietrainvarkenBeren geboren voor 1 jan. 1962: la Julien, J. Kater, Axel; lb Jaqus, fok. eig. H. P. J. de Nijs, Terneuzen; lc Kees. eig. J. de Witte, Axel. Beren geboren ïn 1962: 1 Isbah, eig. Pietrain- varkensfokvereniging „Zeeland" Goes. Beren geb. vanaf 1 jan. 1963 t.-m. 31 maart 1963: 2 eig. J. de Witte Axel; 3 eig. P. J. den Hamer, Axel. Zeugen met biggen, zeugen geb. voor 1 jan. 1961: 2 Judith, eig. F Dobbelaere, IJzendijke. Zeugen met biggen, zeugen geb. in 1961: 2 Leonora van Middenhof, fok. eig. P. J. den Hamer, Axel. Gedekte zeugen, geboren voor 1 mei 1961: la Jacquelien, eig. F. den Dobbelaere, IJzen dijke; lb Yette, eig. H. P. J. de Nijs, Ter- neuzen; lc Judith, eig. J. Witte, Axel; 2 Ju dith, eig. H. P. J. de Nijs, Terneuzen. Gedekte zeugen geb. vanaf 1 mei 1961 t.-m. 30 april 1962: 1 Joke, fok. eig. H. P. J. de Nijs, Terneuzen; 2 Lenie van Middenhof, fok. eig. P. J. den Hamer, Axel; 3a Hlida's Flap van Middenhof, fok, eig. P. J. den Hamer, Axel; 3b Joli, eig. J. de Witte, Axel. Gedekte zeugen, geboren vanaf 1 mei 1962 t.-m. 30 sept. 1962: 1 fok. eig. H. P. J. de Nijs, Terneuzen; 3 Jaantje, eig. J. Witte, Axel. Gedekte zeugen, geb. vanaf 1 okt. t.-m. 31 dec. 1962: la en 3d fok. eig. P. J. den Hamer, Axel; lb eig. H. P. J. de Nijs, Terneuzen; lc. ld en 3c eig F. den Dobbelaere, IJzendijke 2a, 2b, 3a en 3b fok. eig. J. Witte, Axel. Opfokzeugen geb. vanaf 1 jan, 1963 t.-m. 31 maart 1963: la, lc en ld fok. eig. P. J. den Hamer, Axel; lb en le fok. eig H. P. J. de Nijs, Terneuzen; 2a en 2b eig. J. Witte, Axel; 2c fok. eig. P. J. den Hamer, Axel. BedrijfscoÖecties, bestaande uit 3 zeugen van 1 jaar of ouder: 1 H. P. J. de Nijs, Terneuzen; 2a P. J. den Hamer, Axel; J. Witte, Axel. SI)Langeweg (Ned.) 01, Barendregt (Ned.)—Milic (Z.-Sl.) 0—1. De dag te voren had Donner zijn hangpartij tegen Kuypers in winst omgezet. Eindstand: 1. Portisch 6 pnt. 2 en 3 Czerniak en Donner beiden 5%, 4, 5 en 6 Parma, Udovcic en Milic allen 5, 7. Langeweg 4Va, 8. Kuypers 4, 9. Baren dregt 3, 10 De Rooi lYz- Uitslagen meestergreep: Crabbendam (Ned.)—Rellstab (Did.) Kool (Ned.)Dunkelblum (Big.) Lehmann (Did)Ree (Ned.) 10, Har toeh (Ned.)Bertok (Z.-Sl.) Kieninger (Did)Zuidema (Ned.) Vz Eindstand: 1. Lehman 7% pnt, 2, 3 en 4 Bertok, Hartoeh en Zuidema allen 5, 5 en 6 Kieninger en Ree beiden 4%, 7, 8 en 9 Crabbendam, Dunkelblum en Relstab allen 3%, 10 Kool 3. Marktberichten De AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. week begon met een vaste stemming, waardoor de prijs voor Bintje 35 mm opw. april levering opliep van 14 tot f 15.20 per 100 kg, welke laatste prijs woensdag betaald werd. Daarna liep de prijs donderdag weer terug tot 14.30, terwijl vrijdag tegen het slot iets hoger gedaan werd, nl. van f 14.50 tot 14.70 De prijzen voor pootaardappelen waren iets lager, in deze sector ging echter weinig om. Gedaan werden 182 contracten, waarvan in Bintje 35 april 175 contr. tot prijzen van 14 tot 15.20 per 100 kg, en verder in pootaard appelen 7 contracten, w.v. 2 contr. Bintje „A" tot 20.60 en 20.50, 2 contracten Eer steling „A" tot 19.50 en 19.30 en 3 con tracten Sirtema „A" tot f 15 per 100 kg no vember levering. Vorige week was de omzet 104 contracten. VEILING MIDDELBURG. 6 september. Aardappelen: Bintjes bonken 11.20, grote 10.10. Fruit: Meloenen: Ananas 5063, Ogen 26—58, Net 20—56, Suiker 4164. Tomoten: AI 3.57, BI 3.44, AI II 2.14, Bil 2.44, Cl 3.35, CII 1.96. James Grieve 75-80 4753, 80-85 44—46, 70-75 42—49, 65-70 38—48, 60-65 30- 32, III grof 2640. Early Victoria 70-80 15— 24, 60-70 1422, Hl grof 1012. Clapp's Fa vourite 70-75 34—10, 65-70 31—39, 60-65 31—38, 55-60 3032, III fijn 2135. Pruimen: Belle de Louvain 4257. R. Cl. Victoria 4079. Wash ington 3042. R. Cl. d'Ouilline 3048. R. Cl. Verte 66—77. R. Cl. d'Althen 45—1.04. Zigeu nerin 75-80 12-18, 70-75 10-18, 65-70 10-14, IID 10, III grof 10. Manks Codlin 70-75 20—27, 65- 70 1525, 60-65 1719. Perzikrode zomerappel 70-80 18—23, 70-75 16—19, 65-70 17—20, 60-65 13—16, III fijn 16—27. Druiven 1.66—2.64. Bra men 2230. Perziken 616. Groenten: Andijvie 42.50. Sav. kool 1 24, II 21.50. Komkommers groen 60-75 1826, 50-60 1218, 40-50 1122. Komkommers wit 1016. Uien 1420. Prei 3250. Rode kool 1023. Boskroten 814. Waspeen 2842. Breekpeen 6—14. Kroten kg 11—14. Sla 12—37. Bloemkool 3 st. 1.10—1.14, 4 st. 69—1.08, 6 st. 64—1.06, 8 st. 4070. Dumbb. P. bonen 841.49. Snijbo nen 701.26. Pronkbonen 7195. Stokprin- sessenbonen 1.69. Postelein 7185. Augurken A 1.30, B 1.10, C 70. VEILING ROTTERDAM. 6 sptember. Eigenheimers groot 1116. An dijvie 1531 per kg. Sla 1536 p. stuk. Stoof- sla 3767. Spinazie I 4768, II 2832 p. kgf. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 861.06 p. st., 8 stuks per bak 4587 p. st., 10 stuks per bak 4260 p. st. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 4972 p. stuk, 8 stuks per bak 3562 p. stuk. Dubb. bonen I 1.20—1.90, II 60—1.10. Snijbo nen 1.402.10. Pronkbonen I 7090, II 3060. Kroten 14. Prei 3042. Waspeen IA 2033, IIA 1428. Spruiten 8485 per kg. Komkom mers 70-80 29—35. 60-70 26—31, 50-60 17—25 p. stuk. Komkommers 1320 p. kg. Selderij 8-17. Peterselie 712 p. bos. Uien 1217. Rode kool 816. Groene kool 2628. Gele kool 2124 p. kg. Ananasmeloenen 661.07. Oog meloenen 3189. Netmeloenen 75 p. stuk. James Grive IAA 39—47, IA 41—58, IB 43—60, IC 38—45. Benoni IAA 65—80, IA 55—74. IB 2956, IC 1932. Tydeman's Early W. IAA 72—78, IA 56—68, IB 56—64. IC 29—38. Clapp's Favourite IAA 36—42, IA 36—42, IB 32—37, IC 2632 p. kg. Tomaten A Extra 4.15, AI 4 4.10, BI 3.95, Cl 4, CCI 2.45 p. bak. Perziken A 1522, B 1013, C 36 p. stuk. Franken- thalers 1.802.10. Black Alicante 1.602.20 p. kg. De resultaten van de achtste Provinciale Schapenfokdag, die vrijdag in Goes werd gehouden, zijn: Rammen, geb. voor 1 januari 1962: la J. A. de Bourgraaf, Oostburg; lb C. de Jager, Le- wedorp; lc C. A. Struyck, Zierikzee; ld J. C. J. v. d. Velde, Kamperland en C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2a L. Huyssen-de Feijter, Ter neuzen; 2b inz. J. P. van Gorsel, Tholen; 2c inz. M. A. Geuze, Poortvliet; 2d inz. M. C. Lokerse, Schore; 2e inz. J. L. de Jager-De Vlieger, Biezelinge; 3a inz. J. Boonman, Oud- Vossemeer; 3b inz. B. A. van Dijke, Nisse; 3c inz. J. van Nieuwenhuyse, Lewedorp. Rammen, geb. 1 jan. 1962 t/m 6 maart 1962: la inz. gebr. De Millianao, Waterlandkerkje; lb inz. L. A. M Elenbaas, Scherpenisse; 2a inz. S. de Feijter, Lewedorp; 2b inz. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 3a en 3b inz. J. de Feijter, Schoondijke. Rammen, geb. vanaf 7 maart 1962 t/m 30 april 1962: la inz. W. Bruynzeel, IJzendijke; lb inz. J. A. Provoost, Cadzand; 2a inz. J. L. de Jager-De Vlieger, Biezelinge; 2b inz. C. L. Geluk en Zn., St.-Maartensdijk; 3 inz. J. L de Jager-De Vlieger, Biezelinge. Ramlammeren, geb. voor 1 maart 1963, enke lingen: 1 inz. J. Nieuwenhuyze, Lewedorp; 2 inz. B. A. van Dijke, Nisse; 3 inz. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; enkelingen, geb. na 28 febr. 1963: la J. de Feijter, Schoondijke: lb A. Serrarens, Ossenisse; 2a B. A. van Dij ke, Nisse; 2b J. A. de Bourgraaf, Oostburg; 2c J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 3a inz. J. de Feyter, Schoondijke; 3b J. Nieuwenhuyse, Lewedorp. Enkelingen ooien, geb. voor 1 jan. 1961: la inz. R. C. Jansen, Waterlandker-kje: lb J. Buteyn, Aardenburg; lc C. J. v. d. Velde, Kamperland; ld I. J. Risseeuw, Oostburg; 2a J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; 2b S. de Feyter, Lewedorp; 2c J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; 3a B. A. van Dijke, Nisse; 3b J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 3c inz. C de Jager, Le wedorp: 3d inz. F Dekker Pzn., Axel. Enkeling ooien, geb. 1961: la inz. J. C. v. d. Velde, Kamperland; lb A. J. le Clercq, Sluis; lc Gebr De Milliano, Waterlandkerkje: ld P. J. Risseeuw, Breskens; le A. J. le Clercq, Sluis; 2a inz. R. C. Jansen, Waterlandkerkje; 2b I. S. v. d. Maas, Biezelinge; 2c L. Huyssen- De Feyter, Terneuzen. 2d A. Serrarens. Osse nisse; 2e C. den Hamer, Axel. Enkeling ooien, geb. vanaf 1 jan. 1962 t/m 28 febr. 1962: la inz. P. J. Risseeuw, Breskens; lb J. L. de Jager-De Vlieger, Biezelinge; lc J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; ld I. J. Ris seeuw, Oostburg; 2a inz. J. A. Provoost, Cad zand; 2b J. Buteyn, Aardenburg; 3a inz. J. de Feyter, Schoondijke; 3b A. Serrarens, Os senisse. Enkeling ooien, geb. vanaf 1 maart 1962 t/m 15 juli 1662: la inz. B. A. v. d. Slikke, Sluis; lb J. Nieuwenhuyse, Lewedorp; lc inz. J. L. de Jager-De Vlieger, Biezelinge; 2a inz. A. Hartog, Burgh; 2b inz. B. A. v. d. Slikke, Sluis. Ooien, met haar in 1963 geboren lammeren (2 ooilammeren): la inz. M. A. Geuze, Oud- Vossemeer; lb J. C. J. v. d. Velde, Kamper land; 2 inz. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; 3a inz. M. J van Stee, Kapelle; 3b L. Huyssen- De Feyter, Terneuzen; met ooi- en ramlam: 1 inz. S. de Feyter, Lewedorp; 3a inz. M. J. van Stee, Kapelle; 3b inz. B. A. van Dijke, Nisse; met twee ramlammeren: la inz. R. C. Jansen, Waterlandkerkje; lb B. A. v. d. Slik ke, Sluis; 2 S. de Feyter, Lewedorp; 3a C. L. Geluk en Zn., St.-Maartensdijk; 3b I. S. v. d. Maas, Biezelinge; 3c A. Dees, Axel: met ram lam: 1 inz. B. A. van Dijke, Nisse. Groepen ooien, geboren voor 1962, drietallen: 1 inz. L. Huyssen-De Feyter, Terneuzen; tweetallen: la J. C. J. v. d. Velde, lb en lc Fa. F. Dekker Pzn., Axel; ld P. J. Risseeuw, Breskens. Groepen ooien, geboren in 1962: 1 inz. L. Huyssen-De Feyter, Terneuzen; tweetallen: la C. J. Zoeter, Ouwerkerk; lb J. Buteijn, Aardenburg: lc J. C. J. v. d .Velde, Kamper land; 3 J L. de Jager-De Vlieger. Ooilammeren van één vader: 1 inz. C. J. Zoeter, Ouwerkerk; 2a F. Kwekkeboom, St.- Laurens; 2b gebr. De Milliano, Waterland kerkje; drietallen: 1 J. C. J. v. d. Velde, Kamperland: 2 Fa. F Dekker Pzn., Axel; tweetallen: la J. J. A. v. d. Velde, Nieuwer kerk; lb R. C. Jansen, Waterlandkerkje; 2a J. J. A. v. d. Velde, Nieuwerkerk; 2b Fa. F. Dekker Pzn., Axel; 3a A. Serrarens, Ossenis se; 3b J. Nieuwenhuyse, Lewedorp: 3c L. A, M. Elenbaas, Scherpenisse. Afstammelingen, minstens 5 dieren van 1 jaar of ouder van één vader: la J. C. J. v. d. Velde, Kamperland en C. J. Zoeter, Ouwer kerk: lb L. Huyssen-De Feyter, Terneuzen; 2 inz. J. L. de Jager-De Vlieger, Biezelinge. Bedrijfsgroepen, dieren van 1 jaar of ouder: la J. C. J v. d. Velde, Kamperland: lb M. J. van Stee, Kapelle; fa. I. J. Risseeuw, Oost burg; 2b J. Buteyn, Aardenburg; 2c S. de Feyter. Lewedorp: 2d L. Huyssen-De Feijter, Terneuzen: 3a C. de Jager. Lewedorp: 3b J. L. de Jager, Lewedorp; 3c J. Nieuwenhuyse, Lewedorp. Bij een atletiekwedstrijd in Kiëw liep de Russische atlete Maria Itkina vrij dagavond de 400 meter in 53,2 secon den. Zij bleef daarmee 0,2 seconde onder het Europese record, dat sinds 1959 op haar naam staat met 53,4 seconden. Deze tijd gold tot begin van dit jaar als wereldrecord. Op 11 maart maakte de Australische Betty Cuthbert in Mel bourne echter een tijd van 53,1 secon den, waarmee zij de snelste ter wereld werd. Maria Itkina bleef daar vrijdag dus slechts 0,1 seconde van verwijderd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5