„KINDERCORSO" aanloop tot een feestelijke fruitw eek»1963 in Goes Fokveedag in Goes: kwaliteit van schapen en varkens verbeterd Jhr. R. Röel Haamstede plotseling overleden Er komt schot in de Oosterscheldebrug van S AWE MA NV Vier „vaste deelnemers" aan fruitcorso moeten met praalwagen verstek laten gaan MAAK VAN UW SPAARGELD Rundveeteelt kan nog verbeterd worden; zwaartepunt nog niet op stierkeuze ALMANAK s ■11 SECRETARIS VAN GOES IN „ZILVER" VAN 14 TOT 21 SEPTEMBER AANSTAANDE Praalwagens Maidenspeech" Rundvee, varkens, schapen, geiten in ring Burgemeester Westerschouwen Leeuwse Zomers Na vergadering te Zandvoort Grote rol Nederlands Zuidafrikaanse werkgemeenschap opgericht Wachtgelegenheid bij provinciale boot te Vlissingen Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Hamerstuk Landhoofd De kampioenen m M Varkentje op de loop op de Goese Markt Os sprong op auto HET WEER IN EUROPA 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 clame-caravaan, ook al met een mu ziekkorps is voorbijgetrokken aan het publiek is ze daar, de fruitfee. Vlak achter de ,,De Vier Heemskin deren", muzikantjes te paard, op haar eigen praalwagen. HET NEGENDE Zeeuwse Fruitcorso, dat zaterdag 21 september aanstaande door Goes-Oost zal trekken, is thans op papier gefor meerd! Acht grote praalwagens zullen de kern van de stoet vormen, die zich 's middags en 's avonds weer aan duizenden langs het par cours zal presenteren. Het zijn er vier minder dan vorig jaar. De stemming in de fruitwereld is momenteel wat in mineur. Mede als gevolg van het feit, dat de slechte nazomer de werkzaamheden op de bedrijven maar ophoopt, hebben enkele van de „vaste deelne mers" ditmaal een negatief geluid moeten laten horen: ze zullen er niet zijn. De stichting „Zeeuws Fruitcorso" heeft er evenwel voor gezorgd, dat het corso toch nog dertig „nummers" lang zal zijn. Er is weer muziek uit een ruime keuze korpsen, er rijden weer tal van reclamewagens mee en fruitfee Kitty Claeys met haar hofdames Nelleke Koster en Marleen de Jongh zullen ook enkele nieuwe ele menten in haar „staatsie-stoet" naar voren schuiven: bijvoorbeeld dat van een kindercorso. Het stichtingsbestuur is er bij de op zet van dit negende Zeeuwse Fruit corso van uitgegaan, dat ook de schooljeugd in de evenementen moet worden betrokken. Als „aanloopje" op het corso op de derde zaterdag in september is er bij de intrede van de fruitfee in Goes een week tevoren, op zaterdag 14 september, een kin dercorso. Een grote optocht, die de fruitfee en haar gevolg van de Goe- se veiling naar het stadhuis, de plaats van haar traditionele installa tie, zal begeleiden. Al meer dan 250 jongens en meisjes hebben zich voor 'een plaatsje in deze kinderstoet op gegeven. „We hebben de kinderen zo vrij mo gelijk gelaten. Ze kunnen individueel en in groepjes meedoen. Speciale ei sen hebben 'we niet gesteld. Alleen hebben we aanbevolen om de op tocht in de geest van het fruitcorso op te tuigen", zo lichtte het stich tingsbestuur vrijdagmiddag dit nieu we initiatief toe. Op een persconfe rentie is het programma voor de komende fruitweek van 14 tot 21 september weer gelanceerd. Een week, die de „regeringsperiode" van een lieftallige fee en twee hofdames vormt en die nu al voor de negende keer wordt „volgestopt" met attrac ties en vrolijke gebeurtenissen. De Goese Middenstandscentrale neemt daarvan zoals reeds eerder gemeld een goed deel voor haar rekening. Zij zorgt ervoor, dat de „fruitstad" Goes van dag tot dag weer iets anders te bieden heeft. En dat loopt -zo men weet van een grote mosselmaaltijd op de Grote Markt op volgende week zaterdag avond tot een tentoonstelling over recreatie en ontspanning in de zalen van schouwburg „Juliana", van een standwerkersconcours tot een grote braderie in het Goese winkelcen trum. voorbij defileren. En daarmee is zij dan officieel in functie getreden. In de week, die erop volgt zal de fruitfee dag voor dag de oogst van de Zeeuwse bongerds in persoon ver tegenwoordigen. Zij zal bezoeken brengen aan ziekenhuizen en bejaar deninrichtingen, aan kinderoorden en rusthuizen en ook ditmaal voor het eerst aan langdurig zie ken in Goes. Bij praktisch alle eve nementen zal zij korter of langer present zijn als officiële gaste. En van dit alles is op zaterdag 21 september het rondtrekken van het corso de apotheose. Dan zal zij de glorie van het Zeeuwse fruit laten zien in de „optocht-van-het-jaar". De stoet met de jeugd voorop: de schooljeugddrumband „De juweel tjes" uit Geertruidenberg met de prijswinnaars van het kindercorso „aan kop". Voor meer muziek zor gen dan de „Staftrommelaeren van Antwerpen". En wanneer dan de re- De bekende deelnemers met hun praalwagens hebben weer nieuwe ideeën en motieven uitgewerkt. Ve le dagen en de komende week ook nog wel nachten is er aan gewerkt om die hun vorm te geven. Zo zal de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Goes uit hon derden kilo's fruit een wagen creë ren met als titel „De toekomst in de sterren geschreven". De R.K.J.B. en R.K.B.J.B. laten in samenwerking met de tuinbouwbond van de N.C.B. „Mexico op het platteland" zien. Tilroe's fruitbedrijf „De Smokkel- hoek" te Kapelle-Biezelinge introdu ceert temidden van het fruit „Sari na, het kind uit de Dessa". De ge meente Wolphaartsdijk brengt „Pa rijs" op de wielen in het corso. De gèbr. van 't Westeinde te 's-Heer- Arendskerke hebben op hun praal wagen „De ontsnapping van Hugo de Groot" in scène. De gemeente 's-Heerenhoek heeft de „Nettenboet- ster op Marken" tot onderwerp van haar inzending gekozen en de ge meente Westerschouwen brengt dit maal „Japan". In de avonduren zal het corso een tweede rondgang over het parcours maken. Maar dan verlicht. 'Voordat het zover is zal burgemeester Huber de prijzen uitreiken op de Grote Markt en dat moment wordt onder streept met een muzikale show en taptoe van „Sint Cecilia" uit Stam persgat. Een uur voordat 's avonds het fruit- festijn 1963 aan de Nassaulaan met een groot vuurwerk zal uitdoven is nog een openluchtfilm. Vier wagens moeten verstek laten gaan op dit negende corso: die van de gemeenten Wissenkerke en Kloetinge en die van de Vei ling Zuid-Beveland" en de Zeeuw se Fruitteeltmaatschappij. Volgende week zaterdagmiddag komt de fruitfee de Ganzestad weer „binnenzweven". In een open auto en op de maten van de muziek van de stedelijke korpsen „Euphonia" en „Hosanna". Even voordat zij op de Grote Markt verschijnt zullen daar de wandelaars in de fruittochten van V.V.V. en P.Z.C. zijn afgemarcheerd. In het stadhuis zal burgemeester mr. F. G. A. Huber haar zijn „be voegdheden" overdragen. Een half uurtje later houdt de fruitfee op de Grote Markt haar „maidenspeech". Het kindercorso zal daarna aan haar Advertentie) Advertentie DE BOZE BROMMERS Waarom zijn mijn Hans en Gerrit toch steeds zo ontevreden, dacht moeder. Thuis zijn zij brommerig en iedere avond staan zij weer met hun brommer te sput teren op een hoek van de straat. Vader vroeg: waarom brommen jullie toch steeds? Hans: Logisch moeder zou voor ons ook van Wijk dekens kopen. Gerrit: we zien'r nog niks van... O, zei moeder, is het dat. Ze hebben gelijk. De volgende dag ging ze meteen naar een goede zaak om echte van Wijk dekens te kopen. De Grote Markt in Goes was vrijdag het trefpunt van de kopstukken uit de Zuidbevelandse rundveestapel en het Zeeuwse kleinvee: de Zuidbevelandse fokveedag, de jaarlijkse terugkerende manifestatie, vroeg weer de aandacht. En dat niet alleen: want naast de rundvee keuring en de geitenkeuring van de Kring van Geitenfokverenigingen op Zuid-Beveland, was de markt het operatieterrein voor de achtste provinciale fokdag van het Schapenstamboek voor Zeeland en hield het Zeeuwse Varkensstamboek er zijn vierde fokdag voor de provin cie. En met name bij deze twee provinciale evenementen was een be moedigend verschijnsel te constateren. De Zeeuwse schapen- en var kensfokkers zijn op de goede weg. De kwaliteit van het aangevoerde materiaal lag aanzienlijk hoger dan voorgaande jaren. belangrijke rol gespeeld". Zo vatte jury voorzitter C. Roeper uit Alkmaar de re sultaten samen, die de Zeeuwse schapen- fokdag ditmaal te zien gaf. NEDERLANDSCHE MIODENSTANOSBANK N.V. We hebben gisteren onze portie weer gehad. Meer dan voldoende, vindt U niet? Ja, we hebben het nog eens over de regen. En over de kou, want de temperaturen blijven onder de maat. Waarom toch Wat is dit voor een zomer? In geen honderd jaar heeft het 's zo mers zo geregend. Vandaar dat het dezer dagen in Vlissingen zo druk Was op de show van een middenstandsbedrijf. De dames dromden binnen en de organisato ren van de show wreven zich in de handen vanwege die grote be langstelling. Maar na een tijdje bleelc dat de dames niet uit de showroom waren weg te slaan, zonder dat ze eigenlijk veel oog hadden voor het tentoongestelde produkt. Het was namelijk (en dat midden in de zomer!) een kachelshow! De dames koesterden zich behaaglijk in de stralen van de diverse soor ten kachels, en kwebbelden er lus tig op los. Moesten ze meer doen, kachel shows in de zomer... Of wat zou die Bevélandse conser- venfabriek bedoeld hebben met de advertentie: ,(Bonenplukkers- (sters) gevraagd. Emmer mee brengen". Emmers voor de bonen zeker...? Ja, ja... Op weg van Zandvoort naar Am sterdam is vrijdagavond de burge meester van de gemeente Wester schouwen, jhr. R. J. H. Q. Röell, plotseling overleden. Hij had juist een vergadering van de burgemees ters van Noordzeebadplaatsen bij gewoond en reisde naar familie in Amsterdam. Jhr. Röell bereikte de leeftijd van 61 jaar. Het bericht van zijn dood, dat gisteravond Haamstede bereikte, waar hij meer dan dertig jaar burgemeester is geweest, heeft daar diepe indruk gemaakt. Het stoffelijk overschot van de overledene is overgebracht naar het Wilhelminagasthuis in Amsterdam. De begrafenis is vast gesteld op a.s. woensdagmiddag op de begraafplaats in Haamstede. De ambtsperiode van burgemeester Röell in de Schouwse Westhoek sedert 1931 in Haamstede en van 1 januari 1961 in de heringedeelde ge meente Westerschouwen is er een van snelle ontwikkelingen geweest. Daarvoor heeft hij zich steeds met volle energie ingezet. Hij hechtte bij zonder veel waarde aan de toeristi sche betekenis van de Schouwse Westhoek en heeft er steeds voor ge ijverd, de gemeente haar kansen te iaten grijpen. Bij zijn zilveren jubileum als burge meester van Haamstede bijvoorbeeld is duidelijk gemarkeerd hoe belangTijke de post was, die hij bekleedde en wat de badplaats allemaal aan hem te danken had. Twee jaar geleden, bij zijn dertig jarig ambtsjubileum is dat nog eens na drukkelijk herhaald. En niet alleen van uit de eigen gemeente, maar ook van vele andere zijden. Want burgemeester Röell heeft zich ook op provinciaal ni veau in tal van verenigingen en organi saties verdienstelijk gemaakt. Hij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Reinier Johan Hendrik Quirrjn Röell werd op 31 maart 1902 te Utrecht gebo ren. Na zijn middelbare opleiding ging hij zich in gemeentezaken bekwamen ter secretarie van Etten-Leur. Op 29-jarige leeftijd volgde zijn benoeming tot bur gemeester van Haamstede. Het was in een tijd van economische crisis voor land- en tuinbouw, toen het nodig was onmiddellijk produktief werk in de ge meente te scheppen. Daarmee aarzelde hij niet. Er werd geëgaliseerd, het vlieg veld voor de enige binnenlandse lucht lijn, die ooit rendeerde, kwam er, de dui nen werden vastgelegd. Burgemeester Röell begon energiek en heeft zo voort durend gezorgd, dat in Haamstede en later Westerschouwen de zaken vlot marcheerden. In de oorlogsjaren hebben de bezetters jhr. Röell als gijzelaar vastgehouden en hem later „in ballingschap" naar Dom burg gestuurd, waar hem werd verbo den Schouwen-Duiveland te betreden. Na de bevrijding stak hij met het eerste boot naar het geïnundeerde Schouwen over. In die eerste maanden van een be vrijd Nederland is jhr. Röll nog opge treden als waarnemend-burgemeester van Domburg. Een ambt, dat hjj met dat van Haamstede combineerde. Veel heeft de thans overleden burge meester na 1945 voor Schouwens West- Boze brommers brommen het minst onder de warme wollen weelde van Ook de kleine collectie aangevoerde gei ten uit Zuid-Beveland 38 stuks liet een goede indruk achter, zo was de mening' van arbiter C. den Engelsen uit Goes. Deze optimistische geluiden kon den niet in dezelfde mate worden ge hoord voor de aangevoerde runderen, zo viel te beluisteren uit de woorden van ir. W. L. Harmsen, Zeelands rijksvee- teeltconsulent. In de kwaliteit kwam vergeleken met vorig jaar niet veel ver andering, aldus jurylid W. van Sluys uit Goes „De organisatie van de rundveehou derij is in Zuid-Beveland over het algemeen nog een van de zwakke punten", zo meende de rijksveeteelt- consulent, ir. W. L. Harmsen. Een belangrijke oorzaak daarvan noemde ir. Harmsen het gebriiik van het mannelijk fokmateriaal„Dat is nog op te smalle basis", zo meende hij. „Het zwaartepunt moet liggen op een goede stierkeuze. Dat is nog niet altijd het geval". De heer Van Sluys wees er op, dat er in Zuid-Beveland weinig melkveehouders zijn en dat als gevolg daarvan ook de concurrentie „slap" is. De aanvoer was dit jaar iets minder dan tijdens de vo rige fokveedag. Wel wees hij er op, dat de oudere melkkoeien over het algemeen van goede kwaliteit zijn. Met name gold dit tijdens deze keuring voor de produk- tiegroepen. LEIDEN Dit moet u weten en de vakkundige verkoper zal het u bevestigen: de royale van Wijk dekens van echte 100% zuiver scheerwol (dat is dus verse wol!) met al hun onvergelijk bare eigenschappen zijn uniek in de deken- wereld en In verhouding (hoe gek dat ook klinkttoch laag in prijs. Het van Wijk merk biedt u zekerheid voor de echtheid. VAN WIJK dekens voor de detailhandel verkrijgbaar bij Textielgroothandel FA. G. STEUTEL ZOON Vlissingsestraat 35 Middelburg Telefoon 01180-4572 „In 1955 deed Zeeland mee aan de natio nale schapenfokdag; men kwam er toen niet aan te pas. Als deze tentoonstelling dit jaar was gehouden, had Zeeland een Te Rotterdam is opgericht de stichting Nederlands Zuidafrikaanse werkgemeen schap. In het stichtingsbestuur nam on der meer zitting ds. G. A. Zijderveld, predikant van de Gereformeerde Ge meente te Middelburg. De stichting be oogt het wekken van begrip voor het in Zuid-Afrika gevoerde samenlevingsbe- leid, het kweken van belangstelling en liefde voor de bewoners van Zuid-Afri ka, het verstevigen van de godsdienstig, culturele en economische banden tussen Nederland en Zuid-Afrika, alsmede het bevorderen van goede betrekkingen tus sen deze landen. hoek gedaan. Maar veelomvattend was ook zijn werk op breder terrein. Bekend is zijn voorzitterschap van de Provincia le Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", vanaf 15 december '45 tot okto ber 1961. Daarvoor was hij vanaf 1933 be stuurslid. Ook was hij vice-voorzitter van de Provinciale Zeeuwse V.V.V.Hij trad op als luchtconsul van de A.N.W. B„ was erevoorzitter van het Mobilisa- tiekruis en voorzitter van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. Ook op eilandelijk plan heeft jhr Röell uit de aard der zaak tientallen posten bezet en overal leerde men hem kennen als een man met veel enthousiasme en goed doorzicht. Zijn plotselinge dood is een groot verlies voor Schouwen-Duiveland. Speciaal ook voor het verenigingsle ven in zijn eigen gemeente, al had zijn gezondheid hem dan ook enkele jaren terug al genoopt een aantal functies neer te leggen. Westerschou wen zal zijn stimulans missen. Me vrouw Röell vertoefde ook in Amster dam, toen haar echtgenoot overleed. Het echtpaar had geen kinderen. Slot van pagina 1 komen, want op het ogenblik heeft de produktie een tempo gekregen van één caisson per week. Binnenkort zal de eerste „hoed" over het eerste rijtje van drie palen, het dichtst voor de wal van Noord-Beveland in het water gepoot, worden gezet. Daarop kan het fundament voor de brug wórden afgewerkt. De koppen van de palen zullen worden volgestort en zoals dat heet „geïnjecteerd", om met de cais son tot een massief blok van beton te stollen. Enige tijd geleden bleek ons, zo delen b. en w. van Vlissingen aan de raad mee, dat het in het voornemen lag van de rijkswaterstaat en het provinciaal be stuur een wachtlokaal ten behoeve van de bootreizigers te doen bouwen bij de aanlegplaats. Daar ter plaatse ook een belangrijke autobushalte ligt, is na over leg met deze instanties en de N.V. Streekvervoer Walcheren besloten tot de bouw van een gecombineerde wacht gelegenheid voor bus- en bootreizigers. De kosten hiervan bedragen f 20.500, waarvan f 2550 ten laste van de gemeen te zal worden gebracht. (Advertentie) INTUSSEN komt er alweer een ele ment op het werkterrein tot vorm. De stalen wapening voor het fabriceren van de zogenaamde „hamerstukken", die ten slotte de brugoverspanningen moeten torsen is al gearriveerd in Kats. Ook de bekisting wordt aange voerd, zodat de mannen van de Com binatie Oosterscheldebrug (N.V. van Hattum en Blankevoort en Amster- damsche Ballastmaatschappij) straks kunnen beginnen met het storten van die hamerstukken. Wie over het bouwterrein aan de veerhaven ronddoolt, ziet sinds enke le weken ook een stuk staalconstruc tie van een tiental meters in het vierkant, dat een kwart kilometer lang is. Een zogenaamde montage ligger, een hijswerktuig van formi dabele afmetingen, zoals dat bij de bouw van de Oosterscheldebrug usance is geworden. Zodra de pijlers en de brugpoten klaar zijn, komt deze montageligger m actie bij de con structie van de verschillende brug- delen in voorgespannen beton. De Belgische constructiewerkplaats S. A Nobels Peelman uit Sint-Niklaas zet dit gemeniede hijsgevaarte thans in elkaar. Dit najaar zal er a! beweging in komen. De werkvloeren voor het maken van die overspanningsstukken liggen er al. OOK het werk aan het landhoofd, tussen Kats en Colijnsplaat, vordert goed. Het middengedeelte ervan is uit de bekisting tevoorschijn geko men en de aansluitende delen volgen. Op de tekenkamers komt het tracé voor de aanloopweg naar de brug over Noord-Beveland uit de pen. Zo als men weet zal deze autoweg, gere kend van de Zandkreekdam even over de Huisdijlt naar het westen af buigen. In de richting van de oprit. Het tempo versnelt in het werk voor de bouw van de Oosterscheldebrug. Met het najaar en de winter al weer in zicht. Maar de bouwers kijken steeds naar de datum 31 december 1965. moet de tol ingaan. Voor lopig /i M het vlot. In het najaar kan men nogal een stootje verdra gen, omdat het werk aan de voet van de gigantenbok bij regen en bij een windkracht zes nog normaal kan doorgaan. Vorst is de grootste vijand van het werk. Dan kan er geen be ton meer worden gestort. En dat betekent hier heel wat, als men weet dat er op het ogenblik on geveer 500 kubieke meter per week stolt. „Maar we rekenen maar niet op een zo strenge winter als in 1963" zeggen ze bij de directie van provin ciale waterstaat in Kats. Ten slotte is ook bij de bouw van de Ooster scheldebrug een matig optimisme de beste stimulans- Wel vestigde de heer Roeper er de aan dacht op, dat de schapenfokkerij in Zeeland jong is. De oudere dieren die gemakkelijker zijn te verzorgen zijn vaak van betere kwaliteit dan het jonge materiaal. „Het oude materiaal voldoet aan hoge eisen", zo zei hij, „bij de jon gen hebben de fokkers nog iets te le ren". Als de huidige ontwikkeling zich voortzet, voorzag de heer Roeper dat Zeeland op het gebied van de opfok van het Texels schaap binnen vijf jaar een hartig woordje rpee zal spreken. De Zeeuwse varkensstapel staat, na deze vierde provinciale fokdag, ook hoger ge noteerd dan het vorige jaar. Bij de zeu gen werd vaak goed materiaal aange voerd en ook de kwaliteit van de aange voerde beren lag hoger dan de vorige maal. Het bleef evenwel beneden het peil van de zeugen, zo was het oordeel van arbiter ir. W. J. Hillebrands te Utrecht. Punten, die nog te verbeteren zijn noemde hij in het bijzonder het heen- werk en de ontwikkeling. Die mogelijk heid zag hij door de dieren meer „bui tenshuis" te laten lopen. De resultaten van de fokkerij achttij hij hoopgevend voor de toekomst. Uiteraard werden tijdens deze keu ringen de kampioenen gekozen. Bij de runderen behaalde de heer D. M. Rouw uit Goes een fraai resultaat: zijn vaars Steenhuizen 98 werd kam pioene in haar afdeling en ook zijn koe Matje 4 behaalde de titel. Kam pioenstier werd „Wargaster Combi- nator" van de Vereniging voor K-I. „Naar produktief vee op de Bevelan- den". Reservekampioene werd de koe Efie 31 van de Noordzijde van de gebr. Op 't Hof te 's-Heer-Arends- kerke. Ook de koe met de beste uier was van de gebr. Op 't Hof. De titel „kampioen beer" was voor „Pe ter" van de heer P. Lous te Oostkapelle (reservekampioen Camiel van R. C. Jan sen uit Waterlandkerkje). Kampioen zeug: Laura van W. de Buck te Colijns plaat, leservekampioen zeug Frida van A. Versluis, eveneens te Colijnsplaat. Bij de schapen werd een ram van de heer J. A. de Bourgraaf te Oostburg kam pioen; de reservetitel was voor een dier van de gebr. De Milliano uit Waterlrfnd- kerkje. Kampioene ooi werd een inzen ding van de heer R. C. Jansen uit Water landkerkje de reservetitel ging hier naar een ooi van de heer B. A. v. d. Slikke te Sluis. Bij de geiten ten slotte was de eretitel voor „Elsje", eigendom van de heer F. Wijers te Wolphaarts dijk. Zij was de geit met de mooiste uier. Reservekampioen werd „Adrie" van J. Geelhoed te Wemeldinge. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes had de fokveedag 's morgens of ficieel geopend. Ondanks het feit, dat het evenement ditmaal niet op een dins dag de Goese marktdag zijn be slag kreeg, kwam het publiek toch. De liefhebbers lieten geen verstek gaan en met name 's middags trokken de keu ringen talrijke bezoekers. Tot tegen vie ren. Toen was de fokveedag afgelopen en hadden ook de meer dan 200 stalling- hokken hun diensten bewezen Schapen, varkens en geiten bevolk ten gisteren de Grote Markt in Goes. Daar werd namelijk de Zuid bevelandse fokveedag voor varkens en geiten gehouden, terwijl de markt bovendien „operatieterrein" was voor de achtste provinciale fokdag van het schapenstamboek voor Zeeland. (Foto P.Z.C.) wmmi mm®:. De Zuidbevelandse fokveedag op de Grote Markt te Goes heeft de jeugd gistermiddag nog een vro lijk uurtje bezorgd. Vooral toen het aangevoerde vee aan het eind van de middag in de transportwa gens werd gehesen waren er voor de kinderen „avonturen" te bele ven. Het hoogtepunt kwam om half vijf, toen een varken met een eerste prijs luid gillend onder de handen van de veehandelaar ont snapte en recht op het politie bureau aanstevende. Kennelijk wilde het dier daar „asiel" vragen, nadat het zijn vangers reeds op een rondje over de Grote Markt te vlug af geweest was. Een joelende kinderschare ging er achteraan. Maar in het St.-Adriaanstraatje was het met zijn vrijheid gedaan. De handelaar vatte het ondeugen de varken bij een oor en duwde het beest nog steeds gillend de veewagen in. Tot grote teleur stelling van de kinderen. De poli tie behoefde niet in te grijpen De gemeentesecretaris van Goes, de heer M. J. Taillie, is vandaag zaterdag aan zijn zilveren jubileum toe: een kwart eeuw in overheidsdienst. De heer Taillie wil van dit jubileum „weinig ophef" maken. Het feit is vrijdagmiddag in intieme kring gevierd tijdens een bij eenkomst van het secretarieper- soneel. Daar mocht de gemeen tesecretaris een geschenk in ontvangst nemen en werd hem hulde gebracht voor zijn werk. De heer Taillie óp 11 augustus 1920 te Amsterdam geboren begon zijn loopbaan in dienst van de overheid op de secretarie te Vlissingen. In september 1938 werd hij daar volon tair. In Vlissingen was hij ook schrij ver op de afdelingen financiën en onderwijs. Van 1942 tot 1948 werkte de heer Taillie in Voorburg op de secretarie, eveneens op de afdelingen financiën en onderwijs. In Pijnacker, zijn volgende standplaats, was hij tot november 1952 hoofdcommies ter se cretarie. Op 16 november 1952 werd hij benoemd tot gemeentesecretaris van Den Ham in Overijsel. Sinds 1 juni 1956 vervult hij deze functie in de Bevelandse centrumgemeente Goes. De Goese gemeentesecretaris is behalve in het openbare leven, ook in het ker kelijk werk en het verenigingsleven van de Ganzestad actief. Zo is hij on der meer ouderling van de Neder lands Hervormde Gemeente te Goes. Daarnaast vervult hij de functie van afdelingsvoorzitter van het Groene Kruis in de Ganzestad. Ook heeft de openbare leeszaal en bibliotheek in Goes een stuwend bestuurslid in de heer Taillie. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is een os, welke door de heer S. van der S. uit Retranchement aan een touw werd mee gevoerd, langs de weg van Retranche ment naar Cadzand-Haven, op een daar passerende personenauto, bestuurd door mej. J. D. B. uit Cadzand gesprongen, waardoor deze auto ernstig werd be schadigd en de bestuurster lichte ver wondingen opliep. (Advertentie) Brussel, lialf bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nice, zwaar bewolkt München, regen Zürich, regen Locarno, onweer Innsbruck, regen Rome, half bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Mallorea, half bewolkt 17 gr. 13 gr. 24 gr. 16 gr. 13 gr. 21 gr. 14 gr. 26 gr. 24 gr. 27 gr. KRIMPENDE WIND Tijdelijk opklaringen, maar ook nog plaatselijk enkele buien. In de vroege ochtenduren weinig wind en plaatselijk mist. Later tot matig of vrij krachtig toenemende wind uit west of zuidwest. Middagtemperaturen omstreeks 16 gra den. ZON EN MAAN 8 september Zon op 6.01 onder 19.14 Maan op 21.45 onder 11.49 9 september Zon op 6.03 Maan op 22.17 onder 19.11 onder 13-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2