Dronken kok reed zonder rijbewijs in „wrak": twee weken celstraf Fineer een rand aan elke kant met £7» SNELFIX UITBREIDINGSPLAN SINT-LAURENS THANS AAN REALISERING TOE N00RD-ZFF.LAND AGENDA Oud-VIissinger won gouden filmprijs in Kopenhagen Expositie „Zie Gods Schepping" te Goes MARKTBERICHTEN I. ALLEWIJN NAM AFSCHEID VAN HERVORMD ONDERWIJS IN GOES KERKDIENSTEN WISSEL SCHOUWEN POLITIERECHTER MIDDELBURG VERDACHTE: „IK HEB EEN BIERTJE OF ZEVEN, ACHT, NEGEN GEDRONKEN" Fisser Over de schreef Meer keer Vrijspraak Veel belangstelling voor Veilig Verkeersdag op Tholen BoB.-kringraad voor Noord-Zeeland kon niet vergaderen RODE-KRUIS OEFENT BIJ „BRAND" IN ZIERIKZEE TOURNEE VEILIG VERKEER Concerten „Accelerando" Geref. Gemeente te Nieuwerkerk krijgt predikant Vragen in raad Yerseke rond bestemming van de oesterputten Examens ZUÏD-BEVELAND Grote waardering voor veel werk Verleden Gemeenteraad stelde grondprijs vast Plaats voor 47 woningen en 6 bungalows Ontie Drie vogels in een schot Orgelconcert van Jaap Nieuwenhuyse Man kreeg bak van betonmolen op been CONCERT IN KAPELLE Verplaatsing ingetrokken Korfbalclub „VOPO" te Borssele opgeheven ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B Drie keer heeft de politierechter mr. B. S. Sieperda donderdagmiddag te Middel- bnrg een vonnis moeten uitspreken over het rijden „onder invloed" door auto mobilisten. In alle drie de gevallen kwam hij tot het opleggen van een onvoor waardelijke gevangenisstraf. De te Dom burg woonachtige kok J. G. B. moest voor het hekje verschijnen, omdat hij met een auto een rare smak had ge maakt^ onder Koudekerke. Niet alleen was bij onderzoek gebleken, dat de kok met de wagen van de weg was geraakt omdat hij te lang en te diep in het glaas je had gekeken, maar hij was ook niet in het bezit van een rijbewijs. Voorts meende de politierechter dat de wagen in een dusdanige toestand verkeerde dat hij het voertuig met „wrak" kon betitelen. „Hoe hard reed TJ precies", vroeg hij de ver dachte, die reeds had toegegeven „een biertje of zeven acht, negen" te hebben gedronken. „Of zat er ook al geen snelheidsmeter in de wagen". „Ongeveer 65", antwoordde B. De offi cier van justitie mr. T. Lebret, vond, dat verdachte, a! was het dan in het holst van de nacht een gevaarlijke situatie had gecreëerd. Hij vroeg de politierech ter een gevangenisstraf van zes weken op te leggen, waarvan vier voorwaar delijk en twee onvoorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toe- zichtstelling van. het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme en voorts het verbod om een motorrijtuig gedurende het tijdvak van een half jaar te bestu ren. Mr. M. Sieperda was het daar vol ledig mee eens. De Middelburger 3. van de IJ. had op 23 mei, Hemelvaartsdag, niet alleen van vissen, maar ook van een borreltje ge houden. Hij was al vroeg in de morgen naar het Veerse Meer gegaan om daar zijn hengel uit te werpen. Een fles cï- troenjenever, overgebleven van een ver jaardagsfeestje kwam hem met het kou de en stormachtige weer goed van pas. Deze fles zou hem later noodlottig wor den, want nadat hij in Vlissingen een hapje had gegeten, bemerkten voorbij gangers, die de auto zagen passeren, dat deze nogal raar reed. Zij waarschuw den de politie, die een achtervolging in zette. De als getuige gehoorde hoofd agent van de Vlissingse gemeentepoli tie M. R. verklaarde, dat verdachte, die op de weg naar Middelburg er nogal vaart inzette, zigzag over de weg had gereden. Nabij Souburg zou hij zelfs enige tijd op 'het weggedeelte bestemd voor het tegemoetkomend verkeer, heb ben gereden. Uit de verklaringen over de gradatie van de dronkenschap bloedproef 2,10 promille concludeerde de officier, dat de verdachte zeer zwaar „onder invloed" moet zijn geweest. Hij meende hem dat ook zwaar te moeten aanrekenen. Mr. Lebret kwam tot een eis van een maand on voorwaardelijke gevangenisstraf en een onvoorwaardelijke ontzegging van de bevoegdheid om een motor rijtuig te besturen. De raadsman van verdachte, mr. E. Tak, benadrukte de grote routine van v. d. IJ. met auto's. Ook wees hij op de per- soneelsmoeilijkheden, waarmee de man in zijn bedrijf te kampen heeft. In ver band daarmee, vroeg hij de politierech ter om de rijbevoegdheid niet langer dan drie maanden te ontzeggen. Gij zei voorts meer voor een geldboete te voe len. Het vonnis van mr. Sieperda luidde: drie weken gevangenisstraf met ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar, waarvan zeven maanden voor waardelijk en vijf onvoorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. U bent zeer ver over de schreef ge weest", zo zei mr. Lebret tot de vee handelaar L. R. uit Heinkenszand. Deze was namelijk ter verantwoording geroe pen omdat hij op 11 april achter het stuur van een auto had gezeten terwijl hij door veelvuldig gebruik van sterke drank daartoe helemaal niet in staat was. De rekening, die R. gepresenteerd kreeg was niet mals: „Het „onder invloed" rijden kwam hem te staan op een ge vangenisstraf van zes weken, waarvan vier weken voorwaardelijk en twee on voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en een jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen. De officier was tot eenzelfde eis gekomen. Meerdere malen had de werkster mej. M. P. K. in het plaatskaartenkan- toor van de Nederlandsche Spoor wegen en bij het stationsboekhandel te Goes geld weggenomen. De bedra gen had ze uitgegeven voor kleding en vermaak. De officier noemde de ze daad een kwestie van breuk van trouw. Op grond van de rapporten kwam hij tot een eis van een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de reclasseringsvereniging. Raadsman mr. M. Vlaming stipte nog even aan, dat het hier een door haar ouders volkomen verwaarloosd meisje betrof. De politie rechter vonniste conform. Voor het mishandelen van een plaatsge noot kreeg de Oostburgse loodgieter A. P. R. een boete van 25 opgelegd. De officier was tot dezelfde eis gekomen. De leraar J. de G. uit Krabben dijk e werd gistermiddag vrijgesproken. Hem was tien laste gelegd, dat hij opzettelijk de ruit van een kleedhokje op het sportter rein te Kruiningen zou hebben vernield. Op de zitting bleek, dat een vijftiental jongens na het sporten zich weer in het hokje hadden willen verkleden, maar toen de deur gesloten vonden. Het zoe ken naar de man, die het hokje enige tijd eerder voor hen had geopend bleef zonder resultaat. Toen besloot de leraar om het kleinste ruitje stuk te slaan, waarna men binnen kon komen. Mede omdat een dergelijk geval zich al meer malen had voorgedaan kwam de politie rechter tot bovengenoemde uitspraak. De officier had een geldboete van 10 gevorderd. Conform de eis werd de Souburgse ver warmingsmonteur, die zich in 1961 en 1962 materialen en instrumenten van een groot Vlissings bedrijf had toege- eïgend veroordeeld tot een gevangenis straf van drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toe zichtstelling van het Leger des Heils. THOLEN S1NT-PH1L1PSLAND VANDAAG Vlissingen Alhambra: Girls, girls, girls, 7 en 9 uur, alle leeftijden; Luxor: De held van Troje, 7 en 9 uur, 14 jaar; Boek handel Bikker: tentoonstelling schilde rijen en gouaches en tekeningen van An- toine Mes en van nautische boeken, 8.30 —12.30 en van 1418 uur; schoolplein Bonedijkestraat: showtaptoe van St.- Caecilia, 21 uur. Middelburg Electro: Taras Bulba, 19 en 21.15 uur, 14 jaar; City: Girls, girls, girls, 20 uur, alle leeftijden; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 922 uur; Van Benthem Jutting: expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator)., 9—18 uur; Kunstmuseum: ex positie Reimond Kimpe, 1618 uur. Veere De Schotse Huizen: tentoonstelling unica mr. J. C. van Schagen, 1012 en 1417 uur. Bergen op Zoom Roxy: West Side Story. 14 jaar, 8 uur; Luxor: De onoverwinne lijke gladiator, 6.45 en 9 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Les Liaisons dangereu- ses, 20 uur, 18 jaar; Zuidersportpark: Zeeuws kampioenschap 3000 meter steeple chase, 3.30 uur; Patronaatsgebouw: teenagershow ten bate van de actie Dou- sadj, 20 uur Westdorpe „Troutzaerte": tentoonstelling van gouaches van Helen van Zijl en van kerkelijk en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel, 921 uur. Oostburg Ledeltheater: Het zotte leven van graaf Bobby, 20 uur, alle leeftijden. Hulst Bioscoopgebouw: De zoon van ka pitein Blood, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympja: Captein Falcon, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Geld speelt geen rol, 20 uur. alle leeftijden. IJzendijke Hofzichttheater: Eén voor al len, allen voor één, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Girls, girls, girls, 19 en 21 uur, alle leeftijden; Museum: expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 uur; Wilhelminapolder: bedrijf Goene: provinciale ploegkamp, 13 uur. Biezelinge consistorie herv. kerk: receptie jubilerende C.J.V., 15.3016.30 uur Kloetinge Amicitia: bloemententoonstel ling, 1422 uur. Zierikzee Burger Weeshuis: expositie Ou de Meesters, 1017 uur. Haamstede hotel Bom: 't Moordende tes tament, 20 uur, 14 jaar. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Ridders van het zwaard, 19.30 uur. MORGEN Vlissingen Alhambra: Girls, girls, girls, 3 7 en 9 uur, alle leeftijden; Luxor: De held van Troje, 3 en 8 uur, 14 jaar. Middelburg City: Girls, girls, girls. 14.30 en 20 uur, alle leeftijden; Electro: Taras Bulba, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar; Molen water* Miniatuur Walcheren, 922 uur; Kunstmuseum: expositie Reimond Kim pe, 1618 uur. Bergen op Zoom Roxy: West side story, 4 en 8 uur, 14 jaar; Luxor: De onover winnelijke gladiator, 4, 6.45 en 9 uur. Terneuzen Luxor: Les Liaisons dangereu- ses, 8 uur, 18 jaar. Stad op stelten. 2 uur, alle leeftijden. Oostburg Ledeltheater: Het zotte leven van graaf Bobby, 8 uur, alle leeftijden Hong-Kong affaire, 2 uur, 14 jaar. Westdorpe „Troutzaerte": tentoonstelling van gouaches van Helen van Zijl en ker kelijk en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel, 1421 uur. Sas van Gent Olympiatheater: Captain Falcon, 3.30 uur, 14 jaar. Tanze mit mir in den Morgen, 8 uur, alle leeftijden. Axel Het Centrum: Geld speelt geen rol, 3.45 uur, alle leeftijden. Eddie in top vorm, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Eén voor al len, allen voor één. 5 en 8 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De zoon van cap tein Blood, 3 uur, 14 jaar. Phoedra, 6 en 8.30 uur, 18 jaar. Hansweert Mariaoord: Receptie jubilerend Mariaoord, 13.3014.30 uur. Zierikzee Concertzaal: De langste dag, 14.30 en 19.30 uur. Goes Grand: Girls, girls, girls, 15, 19 en 21 uur, alle leeftijden. Het Verbond van Veilig Verkeer in Zee land heeft woensdag ook Tholen be zocht. 's Morgens vanaf tien uur was er op de Markt gelegenheid om zich in de testwagen te laten onderzoeken op het gezichtsvermogen en de reactiesnelheid. Hiervan werd door 53 personen gebruik gemaakt. Voor de jeugd waren er 's middags in de zaal van „Hof van Holland" twee film voorstellingen. Ongeveer 450 kinderen keken toe. 's Avonds was er voor de ouderen een voorstelling. De voorzitter van de afdeling Tholen van Veilig Ver keer de heer E. D. van der Velde opende deze avond en heette in het bijzonder welkom de burgemeester van Tholen. In de pauze reikte de burgemeester aan de cursisten van een verkeerscursus, voor ouderen diploma's uit. De burgemeester wees op het nut van deze cursus, die onder leiding staat van opperwacht meester Westdorp. De laatste sprak nog een kort propagandawoord. Zaterdag 28 september zal de afdeling Tholen van het Verbond voor Veilig Ver keer een oriëntatierit organiseren voor auto's, motoren en bromfietsen. De start is om 3 uur bij hotel Zeeland. ZIERIKZEE De Rode-Kruiscolonne te Zierikzee zal dinsdag 10 september een grootscheepse oefening houden in samenwerking met de colonnes van de afdelingen Bruinisse en Schouwen West. In de naaste omge ving van het Kerkplein is tegen 7 uur in de avond een brand gesitueerd. De colonneleden zijn aangewezen om eerste hulp te bieden op het terrein van de ramp en met behulp van twee ge- improviseerde ambulances de slachtof fers te vervoeren. Men heeft voor deze avond een groot aantal personen bereid gevonden om als „gewonde" te fungeren. Het mobiel-geneeskundig team van het Rode Kruis heeft alle zalen van het Ne der], herv. verenigingsgebouw gehuurd om in te richten als verzamelplaats voor de gewonden. Daar zal een staf van helpsters gereed staan om voor verdere behandeling te zorgen. SINT-ANNALAND Het mobiele teststation van de bond voor veilig verkeer bracht de afgelopen week onder meer een bezoek aan St.- Annaland en Tholen. De belangstelling in beide plaatsen gold natuurlijk in de eerste plaats de vertoningen van de vei lig verkeerfiims, maar daarnaast maak ten ook velen gebruik van de mogelijk heid zich op gezichtsvermogen, behen digheid en reactie te laten testen. Tij dens de avondvoorstelling van de film te Tholen werden door burgemeester Van der Hoeven de diploma's uitgereikt aan de deelnemers van de verkeerscursus voor ouderen. De Koninklijke Fanfare „Accelerando" uit St.-Annaland brengt vanavond (za terdag) een bezoek aan de muziekavond te Scherpenisse, waar zij onder meer de nummers „Contest day" van Ball-Mol en de Alberta Suite" van Jack Harvey ten gehore zal brengen. Deze zelfde nummers hoopt zij ook op het dit jaar te houden concours in Den Haag uit te voeren. Op zaterdag 14 september, de volgende week dus, is er een concert op het Schoolplein, waarbij voor het eerst zal worden gespeeld onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer M. A. Gijzen uit Bergen op Zoom. NIEUWERKERK De Gereformeerde Gemeente te Nieu werkerk krijgt woensdag a.s. haar eer ste predikant. Op die dag zal kandidaat J. Karens uit Zoetermeer 's avonds om zeven uur zijn intrede doen, na 's mid dags om drie uur bevestigd te zijn door ds. K. de Gier uit Den Haag, docent aan de Theologische school. De diensten worden gehouden in het ge bouw van de chr. gereformeerde kerk te Zierikzee. De vergadering van de kringraad voor het gewest Noord-Zeeland van de Be scherming Bevolking is vrijdagmiddag bij gebrek aan „belangstelling" niet doorgegaan. Er waren maar zes van de in totaal veertien burgemeesters of hun plaatsvervangers van Schouwen-Duive- land, Tholen en Sint-Philipsland naar het raadhuis in deze laatste gemeente gekomen. Op de agenda kwamen ver schillende jaarstukken voor. Maar deze konden bij afwezigheid van het quorum niet in behandeling worden genomen. De vergadering van de zogenaamde Kringraad Zeeland-D is nu verplaatst naar dinsdag 1 oktober aanstaande. Zij zal dan in Zierikzee worden gehouden. Burgerlijke stand SINT-PHILIPSLAND. Bevallen: A. M. van Strien-de Kok d. S. Dorresteijn-Pieper z. J. M. Walpot-Quist d. A. Kosten-Verstrate d. J. C. den Braber- Mol d. A. M. Kosten-Wagemaker d. Getrouwd: F. Reijnhoudt 21 j. en K. H. ten Hove 21 j. N. M. Wesdorp 21 j. en J. C. de Masier 19 j. WESTERS CHOUWEN. Bevallen: H. C. Speelman-Sloof z. F. M. Sorgedrager-Knulst z. Getrouwd: J. W. Oosthoek 26 j. en A. Ren ters 26 j Overleden: G. Elenbaas 80 j. wed. v. A. van Staalen. L. Bezuijen 91 j. wedn. v. N. van der Linde. G. W. O. Ditmann 60 j. e.v. E. Schwung. De film „Blanken en Kleurlingen" van de 40-jarige oud-Vlissinger J. Melis is op het internationale amateurfilmfesti val in Kopenhagen met goud bekroond. Deze smalfilm won in 1959 reeds de Ne derlandse wisselprijs. De rolprent van de heer Melis, die momenteel als tech nisch commercieel employé bij Philips in Eindhoven werkzaam is, heeft de rassendiscreminatie tot onderwerp. In de film worden onder meer gekleurde en houten wasknijpers „tot leven" ge wekt. Tijdens de fruitweek, van 14 tot 21 sep tember, zal in Goes de fototentoonstel ling „Zie Gods Schepping" worden ge houden. Deze tentoonstelling kwam tot stand door de samenwerking van vrijwel alle protestantse kerken in Goes. De tentoonstelling vertoont een serie opna men van fotografen, die elk iets hebben vastgelegd van Gods schepping. Geheel de grote lijnen van Gods Woord volgend ziet men zwart op wit, dat alle leven ontspringt uit God. Niet alleen het Le ven, doch ook de schending van de schepping, de macht van de dood er in natuurrampen. concentratiekampen die het schepsel met reikhalzend verlan gen doet uitzien naar de herschepping om ten slotte iets te laten zien van de belofte en de verwachting van de nieu we hemel en de nieuwe aarde. Deze foto-expositie werd samengesteld ter gelegenheid van de Floriade i960 te Rotterdam door het Convent van Ker ken aldaar, als resultaat van een inter nationale fotowedstrijd. Zij is thans in beheer bij de Bijbel Kiosk Vereniging. De tentoonstelling zal worden gehouden in de wandelkerk van de hervormde kerk te Goes en de officiële opening zal op zaterdag 14 september worden ver richt door burgemeester F. G. A. Huber. De tentoonstelling is geopend zaterdag 14 september van 16.00 tot 21.30 uur; maandag 16 september tot en met vrij dag 20 september des middags van 15.00 uur tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 (Advertentie) In de gemeenteraad van Yerseke is vrijdagavond uitvoerig aandacht be steed aan de recreatie voor de gemeen te. De heer J. B. Korstanje (p.v.d.a.) vroeg zich af of de oesterputten niet behouden zouden kunnen worden uit een oogpunt van historische waarde. Hij vroeg dit mede, omdat reeds gesproken is over de bestemming van de putten tot industrieterrein. Hij opperde min of meer de instelling van een openlucht museum. Burgemeester A. C. Wiilemsen wees er op, dat de industrieplannen voor de put ten nog niet definitief zijn. Wel was dit plan in het kader van het uitbrei dingsplan als mogelijkheid vermeld. Diverse suggesties werden gedaan voor recreatie op de plaats van de oesterput ten, zoals een zwembad, tennisbanen, enz. De heer E. Boone (vrije lijst) zag wel iets in bassins voor champignon teelt en de heer J. de Koeijer (a.r.) vroeg naar de mogelijkheid van een strand achter de Damse kade. De raad besloot tot een gemeenschap pelijke regeling brandweervoorzieningen met Kapèlle, Kruiningen en Wemeldin- ge en ging akkoord met aankoop van percelen grond voor totaal 46.262 voor verdere realisering van de doorbraak MarijkelaanLangeville. Naar aanleiding van een vraag van de heer C. v. d. Velde (c.h.) over schade vergoeding voor de oesterkwekers ant woordde de burgemeester, dat het be treffende wetsontwerp vrij spoedig in behandeling zal worden genomen. Men kan echter in afwachting van een defi nitieve regeling een voorschot op een voorschot krijgen. Op een vraag van de heer C. Pekaar (p.v.d.a.) over de plan nen van de te stichten bejaardensocië teit nabij de haven merkte burgemees ter Wiilemsen op. dat deze wat moei lijkheden ondervinden, omdat geen aan nemer kan worden gevonden, die het gebouw wil stichten. In zijn openingswoord besteedde de raadvoorzitter enkele woorden aan de heer H. J. de Jager, gemeentesecretaris, uur tot 21.30 uur en op zaterdag 21 sep-1 die is opgenomen in het ziekenhuis. Hij tember van 17.00 tot 20.00 uur. wenste hem een spoedig herstel toe. VEILING KAPELLE 6 september. Bonne Chrétien William I 75 40, I 65 41.40—42.10, I 55 38.70—39.60, II 65 33, II 55 32, IID 23, grof 23, fijn 13. James Grieve I 85 32, I 80 34.30—34.90, I 75 37.30—38.80, I 70 38.20—39.20, II 85 30, II 80 31, II 75 32—35. H 70 34, III grof 2529, fijn 23. Manks Codlin I 75 20—22, I 65 16.60—17.30, I 70 19—20, I 60 12—14, II 75 15, II 70 16, II 65 14, II 60 12. IID 10, grof 12, fijn 9. Zigeunerin I 80 12, I 75 13—14, I 70 16, I 65 14, II 80 10—11, II 75 11—12, II 70 11, II 65 10, IID 51/2, grof 5Y2, fijn 5. Earley Victoria II 70 18, II 60 1516, IID IV2* fijn 6%. Codlin Keswick II 70 17, II 60 13, IID 71/2, grof 6, fijn 6J/2. Perzikappel II 70 17, II 65 17, II 60 16, IID 5. B. de Merode I 70 35, I 65 34, I 60 28, II 65 32, II 60 26, IID 26, grof 22, fijn 18. Br. d'Amanlis I 70 29, I 65 32, I 60 31, IID 25, grof 20, fijn 11. Clapps Favorite I 75 43, I 70 45, I 65 44, I 60 4114, I 55 37, II 75 39, II 70 41, II 65 41, II 60 37, II 55 32, IID 25, grof 29, fijn 20. Précoce de Trevoux I 60 3335, I 55 30, I 50 25, IID 13. James Grieve Lired I 80 37, I 75 37, I 70 39. Tydemans E.W. ex. 80 66, ex. 75 6771, I 70 48—62, I 75 59, II 70 36, II 65 39. Benoni I 65 56. Melba II 60 20. Duchesse d'Oldenburg I 60 21, I 55 13, I 65 34. Juttepeer I 50 83. Bramen Mej. Annette Dieleman te Terneuzen, leerling aan de Terneuzense muziek school, slaagde te Amsterdam voor het toelatingsexamen conservatorium, hoofdvak viool. GOES BIJEENKOMST IN „PRINS VAN ORANJE" Na een periode van bijna twintig jaar heeft de heer M. Alle wijn vrijdagavond afscheid genomen van de Prinses Bea- trixschool en de hervormde schoolver eniging „Het Mosterzaad" in Goes. „U hebt er een stuk levenswerk van ge maakt" zo zei de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. Post, tijdens een bijeenkomst in de foyer van de „Prins van Oranje" tot de scheidende hoofdonderwijzer van de Beatrixschool. En hij gaf uiting aan zijn waardering voor de wijze, waarop de heer Allewijn het hervormde schoolleven in de Ganze- stad heeft gediend. ,,U was een bijzondere figuur", vond de heer Post. „U wist er, ondanks de oude omgeving, waarin U werkte, steeds iets van te maken. Dat bleek tijdens de open bare lessen en de contactavonden. We zien U node vertrekken". Met name wees de heer Post in zijn toespraakje ook op het werk van de heer Allewijn op kerkelijk gebied. „We zijn U bijzonder dankbaar dat U in dat werk uw ziel hebt willen leggen", zo stelde de voorzit ter het. Namens het schoolbestuur kreeg de heer Allewijn een mand bloemen aan geboden; voor mevrouw waren er bloe men. De waardering voor het werk van het scheidende schoolhoofd reikte verder dan de eigen kring, zo bleek op deze af scheidsbijeenkomst. Ook het gemeente bestuur van Goes toonde zich, bij monde van wethouder mr. J. G. v. d. Burgt bij zonder erkentelijk voor hetgeen de heer Allewijn op het gebied van het onderwijs en ook voor de Goese samenleving heeft verricht. „Ondanks de uiterlijke tekort komingen van het gebouw, werd er in de Beatrixschool voortreffelijk gewerkt" zo complimenteerde de wethouder de heer Allewijn. Een ander punt, dat de heer v. d. Burgt aanhaalde was de sti mulatie, die de heer Allewijn gaf aan het v.g.l.o.-onderwijs. ,Het is U gelukt om dit op een zinvolle wijze te doen", zo zei de Goese wethouder van onderwijs er van. Hij was van mening dat de heer Al lewijn zijn werk heeft gedaan uit een sterk roepingsbesef. De realisering van het twee hectare gro te uitbreidingsplan bezuiden de Singel- weg te Sint-Laurens zal binnen afzien bare tijd zijn beslag krijgen. In de gis termiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas werd o.m de uit gifteprijs voor de bouwrijpe gronden vastgesteld, terwijl eveneens werd beslo ten het bouwrijp maken van deze gron den onderhands aan te besteden. In dit uitbreidingsplan, waar plaats is voor 53 woningen, waaronder 6 bunga lows, zal de grond per vierkante meter f 21,moeten opbrengen. De verkoop prijs is per afzonderlijke kavel vastge legd. In het plan is voorts ruimte gela ten voor een aanta' autoboxen. D? grond per autobox komt op f700,hetgeen minder is dan f 21,per vierkante me ter. Voor de kopers betekent dat even wel geen voordeeltje, want zij zullen het niet bebouwde gedeelte moeten bestra ten, alsmede de riolering aanleggen. Raadsvoorzitter W. Baars lichtte de raad voorts in over de voorgenomen aanbesteding. Hij zei dat b. en w. het meest voelen voor een onderhandse aan besteding. De aannemer, die de gemeen te op het oog heeft is de heer De Bour- graaf, die momenteel enkele werken in Sint-Laurens onder handen heeft. Het bouwrijp maken zal in twee fasen* geschieden. Beide fasen samenvoegen tot één kan om praktische redenen niet, zo verklaarde burgemeester Baas op een vraag van het raadslid A. Simonse (a.r.). De eerste fase omvat egaliseren van het terrein, riolering en béstrating, de tweede fase aanleg trottoirs, het plaatsen van de straatverlichting en de aansluiting van de riolering. De raad kon zich hiermee verenigen. De raad besloot voorts tot de verkoop van een tweetal percelen bouwterrein, gelegen aan de Laan van Popkensburgh. Bij de behandeling van het voorstel voorwaarden verpachting tuingrond in verband met de veranderde situatie, be sloot de raad nog eens na te gaan, welke inwoners in aanmerking willen komen voor een volkstuintje. Mede aan de hand van de binnengekomen aanvragen zal een verdeling worden toegepast. De raad ging verder akkoord met een wijziging van de destructieverordening, alsmede met een herziening van de tarieven van de slachthuiskeuringsdienst. Vastgesteld werd de vijfjaarlijkse afrekening bijzon der lager onderwijs over de jaren 1958 tot en met 1962 op een bedrag van ruim f23.000,In de begroting 1963 werd een wijziging aangebracht. In de rondvraag bracht de heer H. van Langevelde (c.h.) de vervanging van een zestal woningen van de woning bouwvereniging „Huis en Hof" ter spra ke. Op een vraag van hem werd meege deeld, dat het in de bedoeling ligt de vier plaatselijke aannemers een kans te geven voor wat betreft de bouw van deze woningen. Op een vraag van de heer P. Polderman (a.r.) zei de raadsvoorzitter, dat het niet meer in de bedoeling ligt, de doodgegane boompjes in het trottoir te Brigdamme te vervangen. Nu realisering van dit uitbreidings plan in de naaste toekomst is te ver wachten verleende de raad reeds op tie op een tweetal percelen ten be hoeve van de heer J. Walraven te Sint-Laurens. Hij heeft optie gekre gen op twee percelen, waarop hoog uit twee eengezinswoningen kunnen worden gebouwd. Het ligt in de be doeling van de heer Walrave hierop een groter huis te bouwen. De totale grondkosten belopen f 16.600, zo deel de de raadsvoorzitter mede. De heer Walraven kreeg eveneens optie op een perceel, waarop negen autoboxen kunnen worden gebouwd. De grondkos ten belopen hier f 6880,Wijziging in de prijzen is mogelijk, zo merkte de raadsvoorzitter nog op. KAMPERLAND Dezer dagen schoot de heer J. de Kam Czn te Kamperland in ongeveer twee uur twintig wilde eenden. Een drietal eenden werd daarbij met één schot ge dood. Door het aanhoudend natte weer zitten deze vogels, vooral in de avond Het hoofd van een van de andere scholen van het „klaverblad", de heer L. C. Velthuizen sprekend namens de hoofdonderwijzers van Irene- en de Margrietschool ging in zijn speechje terug naar de eerste dag, dat de heer Allewijn voor de klas stond: „als kwekeling met akte. ,.U hebt op didactisch gebied nieuwe we gen bewandeld", zo merkte de heer Velt huizen verder op. Dank bracht hij de scheidende hoofdonderwijzer voor de grondslag, die hij heeft gelegd voor de Ireneschool. Hij bood eveneens een boe kebon aan. Ds. C. Metselaar sprak als voorzitter van de kerkeraad van de Ne derlands hervormde gemeente Hij bracht ook de plaats van de heer Alle wijn in het kerkelijk leven nog eens on der de aandacht: „U bent geweest wat wij graag verwachten: iemand, die van harte zijn plaats inneemt op kerkelijk gebied". De opvolger van de heer Alle wijn, de heer H. van Dalfsen, dankte de ze met name voor de sfeer, die hij ach terlaat: op de Beatrixschool. „Het con tact was altijd heel plezierig," zo zei hij. Namens het personeel van de Beatrix school sprak de heer J. Jonker woor den in dezelfde geest: „De tijd, dat we met U samenwerkten, zullen we als een mooie tijd bewaren", aldus deze spreker. De heer Allewijn beantwoordde de spre kers en sprak een woord van dank voor de medewerking en steun, die hij steeds heeft gekregen. Zoals bekend is de heer Allewijn benoemd aan de chr. kweek school te Middelburg. Na afloop van de ze officiële afscheidsbijeenkomst, kon den de ouders en verdere belangstellen den afscheid nemen van de heer en me vrouw Allewijn. De jonge, uit Middelburg afkomstige or ganist Jaap Nieuwenhuyse heeft vrij dagavond voor een gehoor van ongeveer honderd belangstellenden in de gerefor meerde kerk aan de Westwal te Goes een concert gegeven, waarmee hij veel waardering oogstte. Thans organist van de hervormde kerk in Dedemsvaart geeft hij van tijd tot tijd in Zeeland or geluitvoeringen. Zo kon men Jaap Nieu wenhuyse al beluisteren achter het orgel van de kerken in Vrouwenpolder, Kapel- Ie, Kamperland, Bergen op Zoom. Voor zijn concert van vrijdagavond had Nieu wenhuyse werken gekozen van heden daagse en oude componisten. Hij zette het programma in met voorspel en ko raal op psalm 138 van Feike Asma om dit te laten overgaan op de ouverture in D dur van G. F. Handel. Ook de Sonate II van F. Mendelssohn kreeg bijzonder aandacht in het kerkgebouw. Werken van S. Wesley, L. Boëllmann en Jan Zwart completeerden het programma. Op het bouwterrein in plan Zuid te Goes is vrijdagmorgen omstreeks zeven uur een ongeluk gebeurd, waarbij een arbei der werd gewond. De opperman K. S. uit Goes kreeg de ophaalbak van een betonmolen op zijn been. Met een been breuk moest hij in het ziekenhuis St.- Joanna te Goes worden opgenomen. Hervormde zondagsschool De diensten van de hervormde zondags school „Maranatha" te Goes zullen mor gen (zondag) op de normale tijd en op dezelfde plaatsen worden hervat. KAPELLE Het programma van het concert dat de muziekvereniging „Ons Genoegen", het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het plattelandsvrouwenkoor, vanavond (zaterdag) om half acht in de muziek tent aan de Van der Biltlaan te Kapelle zal geven, luidt als volgt: „Ons Genoegen": „On the Sequare", mars van Frank A. Panella; „Gri-Gri", overture der operette, Paul Lincke; „Triomfator", mars van Joh. Wichers; Marsfantasie Colonel Bogeij on Parade, Kenneth J. Afford. Plattelandsvrouwenkoor: „De orgel man" van Arthur Beul en „Das K'lin- get" van W. A. Mozart. „Ons Genoegen" en plattelandsvrou wenkoor: „Als de fanfare speelt". Mannenkoor: „Wanjka", D. Manneke. „Ons Genoegen" en mannenkoor: se lectie uit de operette „lm Weissen Rössl". „Ons Genoegen": „Klein maar dap per", mars van Kappert en Mars der Medici van Joh, Wicherts. HANSWEERT De verplaatsing van de assistent A van 's rijks belastingen, de heer B. Spuij van Kapelle naar de post Amsterdam werd bij beschikking van de staatssecretaris van financiën ingetrokken. De heer Spuij zal thans worden verplaatst naar de post invoerrechten en accijnzen te Hansweert. ZONDAG 8 SEPTEMBER. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oort; Bruinisse 10 en 5 ds. v. d. Sar; Burgh 10 Dreischor 7 ds. v. d. Sar; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Nauta; Haamstede 10 ds. Boer (H.D.), 7 idem; Kerkwerve 9.30 ds. Zonneveld; Nieu werkerk 10 ds. Lam; Noordwelle 11 ds. Van Liere; Noordgouwe 10 vic. Keiling; Ouwerkerk 10 de heer Malipaard; Oos- terland 10 en 6 ds. Groenewegen; Renes- se 9.30 ds. Van Liere; Serooskerke 11 ds. Zonneveld; Sirjansland 10 en 6.30 ds. Van Vliet: Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Westerhof; Gasthuiskerk 10 ds. Assen dorp, 7 ds. Lam; Zonnemaire 10 ds. Du- vekot. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds- Wentsel; Bruinisse 10 en 5 ds. Huy- zer; Haamstede 10 en 5 ds. Den Boer; Nieuwerkerk 10 en 5 ds. Becker; Oos terland 10 en 3 ds. Den Heeten; Scha rendijke 10 en 2.30 ds. Scholing; Zierik zee 10 en 5 ds. Tiemersma; Zonnemaire uren, op de gedorste graanvelden, waar 10 Pontip_ .z,Lzi™J®i£°®Ld0en aan de 0Vergeble" Geref. Gemeente?BrJinisse 10 en 5 lees dienst; Haamstede 10 en 3 leesd.; Nieu werkerk 10 en 3 leesd.; Oosterland 10 ven graankorrels. BORSSELE Spaarbank Borssele Bij de spaarbank van de Coöp. Boeren leenbank „Borssele" werd in de maand augustus ingelegd 48.752,93 en terug betaald 72.335,07. Het saldo bedroeg aan het eind der maand 2.268.373,48. De korfbalvereniging VOPO te Borssele heeft wegens gebrek aan leden opgehou den te bestaan. Tot dusver werd ge speeld in de vierde klas van de Zeeuwse Korfbalbond. 2.30 en 6 leesd.; Zierikzee 10, 2 en 6 leesdienst. Oud Geref. Gemeente. Bruinisse 10 en 5 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 eerw heer Westerink; Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis; Haamstede 10 leesd., 3 eerw. heer Westerink; Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 sa menkomst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Brouwershaven 10 en 3 ds. Keizer. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 leesd., 3 ds. Kortleve; Poortvliet 10 en 3 kand. Gebraad; Scherpenisse 9.30 kand. Bogaard, 2.30 ds. Alblas; St.-Annaland 10 en 6 ds. Leenmans (H.D.); Stavenis- se 10 en 6 ds. Westland; St.-Maartens- dijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar; Tholen 10 ds. Alblas, 3 kand. Boogaard; St.-Phi- lipsland 9.30 en 2.30 ds. Van Donkers- goed. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Bouwman; Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. Visser; Tholen 10 en 5 ds. Visser, Zwijndrecht; Anna Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Haverkamp. Geref. Gemeente. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd.; St.-Annaland 9-30, 2 en 6 leesd.; Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd.; St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gemeente. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; St.-Philipsland 9.30, 2-30 en 6 ds. Gebraad; Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen 10 en 6.30 leesdienst. Rehoboth. St.-Maartensdijk 7 dienst. Ned. Protestantenbond. Tholen 10-30 ds. H. Brouwer. Oud Geref. Kerk. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesdienst. Ver. Herv. Kerk. Leven. Tholen 5 ds. J. Dol Fijnaart. WEEKENDDIENST ARTSEN. Zierikzee: dokter W. Bontkes, Touwbaan 20, tel. 2280. Brouwershaven, Noordgouwe en Dreischor: dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. 01112280. Oosterland en Bruinisse: dok ter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. 01113 280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland: dokter J. M. v. d. Bel, Sint-Maar tensdijk, tel. 01666400. Tholen, Sint-Philips land, Poortvliet. Nieuw- en Oud-Vossemeen dokter L D. Looysen, Plantage 9, Tholen, tel. 01660542 en dokter R. C. Renes, Raad huisstraat 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667—400. WEEKENDDIENST DIERENARTSEN. Voor Schouwen-Duiveland: dokter C. J. H. Seheuerman, Zierikzee, tel. 011102180. ■industrie I en II 1.44, III 1.14, per doos I 47, II 3135. III 15. Tomaten per krat van 6 kg: IA 3.77, IB 3.45, IBB 3.51, IC 3.58, IIA 3.33, IIC 3.18, per kg IICC 29—32. Pruimen, bloc: Reine Victoria II 25.70-27.10, III 20, fabriek 6. Belle de Louvain fabriek 6. Rode bessen per doos II 2224. Aardbeien per doos I 101. Druiven I 150175, II 150. Kasperziken per stuk 8y219. Suikermeloenen per stuk ex. 8890, I 7176. Ananasmeloenen per stuk I 7795, II 53. Pruimen: Reine Victoria I 48 78, II 1934, grof 3550. Reine Claude d'Al- thann I 78—98, II 2534, grof 5091, fabriek 616. Belle de Louvain I 4860, II 1426, grof 2649, fabriek 611. Reine Claude Verte I 84, II 46, grof 68, fabriek 9. Kirkes I 87 103, II 28—29, grof 41—56, fabriek 15—19. Jefferson ex. 76, I 5567, II 1926, grof 31 49, fabriek 916. Reine Claude d'Ouillins I 3137, II 1116. Abrikoospruim II 1114, grof 2634. Wijnpruim I 29, pruimen ge scheurd 619. Aardappelen: bonken 915, I 911, II 6(2 3yz. Groenten: Bloemkool 3233. Prei 34. Waspeen 8y2. Andijvie 2229. Komkommers 22. Pronkbonen 7387. Bosselderij 7. Witte kool 9(2. Kropsla 14. Rode kool 1218. Uien 9(z. Dubbele prinsessenbonen I 96111, II 7496, III 4374, stek doordraai. VEILING TERNEUZEN Sla II 5.10—29.20. Bloemkool All 64—80, B 5052, Bil 4255, CII 34, afwijkend 2556. Groene komkommers 10. Witte komkommers 1117. Meloenen 1460. Knolselderij 6. Sel derij 1213. Barima, bonken 15.I 12.40 13.10. Bintjes, bonken 19.80, I 12.20—13.00. Eigenheimers I 12.6015.00. Andijvie I 24 31, II 21. Stoksnijbonen II 50103. Prinsessen- bonen II 86—112. Medusa II 84. Sabo II 51. Kroten 512. Rode kool 712. Savooiekool I 2631, II 15—22. Witte kool 711. Waspeen 1014. Prei All 4552, B 4148. Tomaten A 3546, All 25—44, B 4347, Bil 28, C 31— 37, CC 25. Pronkbonen II 47. Uien 8—10. Bramen per doos 33, II 24. Blauwe druiven 2.002.07. Reine Victoria I 5868, II 3055, grof 3346, fabriek 1424. Washington II 35 45. Boerenwitte, grof 2631. Reine Claude d'Althann grof 72, fabriek 1520. Belle de Louvain grof 36—54. Reine Claude Verte II 67. Appelen: James Grieve I 85 3134, I 80 36, I 75 4042, I 70 38-H1, I 65 3639, II 75 33—39, II 65 28—37, III grof 25—28, III fijn 2126, kroet 1017. Zigeunerin I 75 1618, I 70 16—19, II 70 15—16, IID 10, III grof 10— 11. Manks I 75 19—20, I 70 19—21, I 65 16— 17, II 75 15—16, II 60 13—15, III fijn 10. Ty demans I 80 60—62, I 75 70—72, I 70 68—70, I 65 54—57, I 60 39—44, IID 18—20, III grof 34—39, III fijn 14—16. Benoni I 75 71.10, I 70 72ij, I 65 6162, I 60 5354. Zoete appelen 3540. Peren: Clapps I 70 4044, I 65 3841, 1 60 37—40, I 55 29—36. II 60 31—35, II 55 25— 30, III giof 20—22, III fijn 9—10. VEILING SINT-ANNALAND Doré, gewone 20.bonken 10.—. Eigenhei mers, gewone 16.50, bonken 9.90, drielingen 4.80. Bintjes, gewone 12.60, bonken 17.40, drielingen 5.30. Aanvoer 175 ton. VEILING THOLEN Doré, gewone 20.5020.70. Koopmans Blauwe 10.3010.60. Bintjes, bonken 17.50, gewone 10.3012.40. Eigenheimers, bonken 8.60, ge wone 12.1016.60, poters 6.Aanvoer 2500 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3733 kg exportgarnalen 95—3.30, 66 kg schar, 104 kg bot, 48 kg schol, 39 kg tong, 7 kg pa ling, 5 kg tarbot, 4 kg rog, 15 kg ongesor teerde vis. VEILING STAVENISSE. 6 september. Bintjes gew. 9.70—12.10, bon ken 16.10. Eigenheimers gew. 13.6016.30, drielingen 4.50. Aanvoer 800 kisten. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 6 september. Doré 20. Eigenheimers 1 16.40— 15.00, 2 15.0010.60. Bintjes I 13.4012.00, 2 12.008.00, bonken 17.50. Aanvoer 3100 kisten. Graanbeurs: Tarwe 3032. Gerst 2527. Ha ver 24—25. Kleine erwten 4050. Schokkers 5065. Bruine bonen 7075. Maanzaad 5560. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 september. Zigeunerin KL. I 85-90 12, 80-85 13—14, 75-80 15, 70-75 17, 65-70 16, grof 10. James Grieve KL. I 90-95 34, 85-90 3637, 80-85 39, 75-80 4248, 70-75 43—50, KL. II 85- 90 35. 80-85 36—39, 75-80 3746, 70-75 3844. Manks Codlin KL. I 80-85 20, 75-80 21, 70-75 20—21, 65-70 17—18, 60-65 14, KL. II 80-85 14. 75-80 16, 70-75 16, 65-70 14, 60-65 12, grof 11, fijn 10. Clapps Favorite KL. I 75-80 40, 70-75 42, 65-70 42, 60-65 39, 55-60 36, IID 23, KL. II 75-80 38, 70-75 40, 65-70 40, 60-65 36, 55-60 34, grof 24—28, fijn 17—19, rijp 31—39. B. d'Aman lis KL. II 75-80 29, 70-75 29, 65-70 30, 60-65 30, IID 27, grof 22, fijn 16. Bon Chrétien Wil liams KL. I 75-85 33—40, 65-75 32—38, 55-65 27—36, D 11—18, grof 14—19, fijn 613. Pré coce de Trevoux KL. I 65-70 47, 60-65 41, 55-60 35, 50-55 28, KL. II 65-70 39, 60-65 39, 50-55 25. Bramen I en n 144, III 114. Bramen per doos I 51—60, II 36—44, III 22—23. Aard beien per doos I 94, II 41, III 25. Washington I 2648, II 28, grof 20—33, fijn 9—13. Belle de Louvain I 70—74, II 38, grof 39—61, fa briek 1018. Reine Claude d'Althann I 57 98, II 24—57, grof 59—82, fabriek 24—32. Reine Victoria I 32—76, II 18—38, grof 30—51, fa briek 12—27. Reine Claude Verte I 75—96, grof 4071, fabriek 1765. Jefferson I 48— 53, II 1724, grof 2356. Kirkus grof 8490, fabriek 2o27. Dubbele Boerenwitte I 34, grof 40. Abrikoospruim grof 45, fabriek 11. Rode bessen II 50. Druiven I 160—180, II 150. Groenten- per stuk: Bloemkool AI 85—96, All 6275, afwijkend 1461. Kropsla II 15— 33, Cl 9—15. Komkommers AI 2526, All 16 18, BI 21—22. Bil 12—20, Cl 17. Knolselderij I 25—30. Meloenen I 56—109. Per bos. Uien IT 9. Selderij 611. Kroten 1619. Peterselie 13. Per kg: Tomaten A 5260, B 47—58, C 41—51. A.ugurken A 71, B 35—67, C 1843, D 15—17, E 7. Snijbonen II 73—100, afwijkend 39. Dubbele prinsessenbonen II 93, IIB 5694, III 30—76. Rentegevers 130. Spekbonen 78. Pronkbonen I 97—107, II 75—78. Waspeen 29 —30. Andijvie I 23—39. II 21. Rode kool I 20— 22-. Witte kool I 13. II 12—14. Groene savooie kool I 2535, II 2224. Aardappelen, bonken 1214, grote 1014, drielingen 69, Totale aanvoer hard fruit 5500 kisten. VEILING KRABBENDIJKE 6 september. Appelen: James Grieve E 85-90 34, 80-85 38, 75-80 42. 70-75 42, I 85-90 30. 80-85 36, 75-30 3740, 70-75 39, II 85-90 2428. 80-85 29—33. 75-80 37—41, 70-75 3945, III grof 2829, kroet 11. Tydemans E.W. I 85-90 59, 80-85 65. 75-80 71, 70-75 68, 65-70 58, 60-65 45, IID 20, III grof 38, III fijn 19, val 21. Benoni I 80-85 60. 75-80 68, 70-75 73, 65-70 62, 60-65 45, 55-60 26. IID 15. III grof 20—35. m fijn 13. Manks Codlin II 75-80 14. 70-75 12. 65-70 13. 60-6^-11, IID 7. III grof 10, III fijn 8. kroet 5. Zigeunerin I 80-85 12, 75-80 14. 70-75 13, 65-70 11, III grof doordraai. Dubbele bonen II 70. Pruimen: Reine Victoria I 55, II 33. Reine Claude d'Ouillins I 68. II 36. Washing ton III 2228 Peren: Br. d'Amanlis II 75-80 26. 70-75 27, 65-70 27. 60-65 27. IID 1622. Précoce de Tre voux IID 12. kroet 10. VEILING BERGEN OP ZOOM 6 september. Bospeen 11—23. Waspeen 10— 18. Sperziebonen 601.05. Staakprinsessen 80 —1.53. Snijbonen 40—1.36. Rode kool 6—15. Witte kool 816. Bloemkool 1283. Aardap pelen 514. Sla 840. Savooiekool 1024. Prei 16—28. Selderij 10—48. Uien 10—18. Kom kommers 12—28. Tomaten 25—65. Meloenen 20—86. Rode bessen 1.05. Pruimen 20—90. Pré coce de Trevoux 2038. Clapps 2016. Ja mes Grieve 3048. Advert entte J Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 21