Gemeente Terneuzen verkocht grond voor de bouw van 282 woningen margriet Gemeente Rotterdam staakt poppenproces Commissaris betreurt uitlating politieman Financiële berichten Binnenkort boekje over resultaten van industrialisatiebeleid GOEDE KANSEN VOOR ZEEUWSE TWEEDE- EN DERDE KLASSERS Nuninga midvoor in Nederlands elftal Amerikanen praten op Lv. over negerprobleem Korfbalcompetitie start zaterdag Let op uw brievenbus Einde affaire-Van Tussenbroek? Collectie blijkt met te zijn vernietigd Thans aanklacht ingediend tegen V.V.V.-directeur uit V.S. A. N0RDL0HNE EREVOORZITTER VAN GOESE SCHAAKVERENIGING Austin lanceert de 1100 Glider t „GROTE WONINGNOOD BEETJE LENIGEN" Ontslagen Enquete Landelijke competitie K.N.K.B. Topduel Tjoba- Gymnasiasten Zeeuws kampioenschap 3000 m steeple-chase in Terneuzen Portisch leidt in I.B.M.-toernooi U krijgt een boodschap van MARGRIET Een fleurige folder die geld waard is! IS VÉÉL GEZELLIGER „mPIRATERIJ HEEFT DE GROOTSTE AAHDACHT" Ook nu weer jeugdcursus Op 25 september gongwedstrijd Verslagen Ongewenst Aanklacht Niet vernietigd Niet mee bemoeien BRANDEN OP TERREIN VAN PSYCHIATRISCHE INRICHTING WOLFHEZE GESTOLEN „GOUDSCHAT" IN HUURKAMERTJE Dekkers N.V. leed aanzienlijk verlies Thomassen en Drijver niet pessimistisch Uit het zakenleven Twee Middelburgers in prestatietocht Brussel-Rotterdam VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zonder hoofdelijke stemming heeft de gemeenteraad van Terneuzen donderdag avond besloten gronden in het uitbreidingsplan „Zuid-West" te verkopen aan de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" voor de bouw van 126 eengezinswo ningen, 48 bejaardenwoningen, 108 galerijwoningen en 60 garageboxen. Het on derwerp gaf weinig aanleiding tot discussie. Het Partij van de Arbeid-raadslid P. J. Huijbrecht was wel van mening, dat hier een woord van dank past aan de betrokken woningbouwvereniging door wiens doorzettingsvermogen het mogeljjk wordt de grote woningnood in Terneuzen weer een beetje te lenigen. Overigens kwam de heer J. C. Bleijenberg (k.v.p.) op deze loftuiting nog even terug tijdens de rondvraag. Hij sprak namelijk de hoop uit, dat soortgelijke woorden spoedig kunnen worden gesproken voor wat betreft van bcjaardenwoningen te Sluiskil. Maar wethouder M. de Vos wilde toch wel even duidelijk stellen, dat de schuld daarvan bepaald niet bij de woningbouwvereniging moet worden gezocht, die voortdurend bezig is om te trachten de bouw daarvan te realiseren. Maar er is blijkbaar geen enkele aannemer te vinden die de bejaardenwoningen tegen een aanvaardbare prijs wil bouwen, zo voegde hjj er aan toe. gaat met pensioen, terwijl de ander een eigen bedrijf begint. Overigens is volgens hem de loonverhouding ten opzichte van verschillende c.a.o.'s niet ongunstig. Wel liggen wij uiter aard achter bij de tariefbeloningen, die bij de grote werken worden toe gepast, zei hjj, De heer R. Hol wilde weten of er in deze vacatures op korte termijn kan worden voorzien. Wethouder De Vos dacht dat zulks niet eenvoudig is. De werkgele genheid in de streek neemt toe. Wij heb ben daar zelf aan meegewerkt, maar dat impliceert, dat tijdelijk moeilijkhe den zijn te verwachten bij de personeels voorziening, aldus de wethouder van openbare werken. Verscheidene raadsleden zeiden zich ge heel te kunnen verenigen met de ant woorden van b. en w. op de door de heer Fijn van Draat gestelde vragen betref- De voorstellen tot aankoop van percelen grond in het uitbreidingsplan Sluiskil en het industrieterrein Oostelijke Kanaal oever werden zonder enige discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. De raad besloot tot stichting van een open bare kleuterschool op een terrein aan de Dokweg, terwijl b. en w. machtiging kregen alle maatregelen, benodigd voor de realisering daarvan te treffen. Voorts ging de raad akkoord met het voorstel met de vereniging voor christe lijk volksonderwijs te Terneuzen een overeenkomst aan te gaan, waarbij die vereniging zich verplicht de nieuwe gymnastiekzaal van de hervormde school aan de gemeente in gebruik af te staan. De gemeente Terneuzen zal dan de exploitatiekosten voor haar rekening nemen. Een en ander houdt in, dat dit gymnastieklokaal en die van de gemeen te zonder betaling ter beschikking zul len worden gesteld van de overige bij zondere scholen voor lager onderwijs. De besturen van de hervormde scholen te Terneuzen en van de christelijke school te Sluiskil kregen van de raad financiële medewerking voor de aan schaf van meubilair en leermiddelen. Verkocht werden percelen grond in het uitbreidingsplan Sluiskil aan de heer G. de Cal uwe (bouw winkel en woning) en een aan de Voltastraat aan de N.V. aan nemingsbedrijf Gebr. Van der Poel (bouw drie woningen). Het raadslid M. van Langevelde werd met algemene stemmen herbenoemd tot lid van het bestuur van de Stichting Be schuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch-Vlaanderen. Eervol ontslag op eigen verzoek werd verleend aan de heer P. J. de Later als onderwijzer aan de open bare lagere school voor schipperskin deren, aan de heer P. Mulder, als leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondiuslyceum en aan de heren M. F. Meijer en G. L. Minnik, beiden straatmaker in dienst van de gemeente. Voor de heer M. van Langevelde was dit aanleiding te vragen hoe het staat met de sala riëring van het gemeentepersoneel ten opzichte van andere beroepen. Wethouder M. de Vos zei, dat het ontslag van beide straatmakers in elk geval hier buiten staat. De een fende de scheuren in gebouwen en wo ningen die de laatste tijd in Terneuzen zijn ontstaan. Zoals bekend worden deze in verband gebracht met de werkzaam heden aan de nieuwe binnenvaartsluis. Tijdens de rondvraag vroeg de heer D. M. Ollebek (c.h.) om nadere inlichtingen betreffende een ingestelde enquête over de noodzakelijkheid van een nieuwe openbare leesbibliotheek. De heer Huij brecht wist, dat het om een rooms- katholieke leesbibliotheek ging. Destijds is dit in een advertentie ook al eens fout gesteld, zodat hij wel gaarne zou zien, dat betrokkenen kleur bekenden. „Ik be gin me af te vragen of het bestuur van de bibliotheek zich schaamt zich rooms- katholiek te noemen", aldus de heer Huijbrecht, die dit misleiding noemde. Het bestuur van de rooms-katholieke openbare bibliotheek treft geen schuld, aldus de heer J. W. Weterings (k.v.p.), die zei de enquêteurs op het foutieve van hun handeling te hebben gewezen. Burgemeester mr. H. Rijpstra zei na mens het voltallige college van b en w. het rondzenden van de betreffende cir culaire te betreuren, juist omdat op al lerlei gebied een goede verstandhouding bestaat tussen de verenigingen met ver schillende geloofsovertuigingen. Het deed hem genoegen van de heer Wete rings te vernemen, dat er sprake was van een misverstand, maar hij sprak het vertrouwen uit, dat zoiets in de toe komst niet meer zal voorkomen. Burgemeester Rijpstra deelde nog mede, dat vandaag besprekingen zullen wor den gevoerd over het bestekklaar ma ken van de eerste nieuwe insteekhaven, voorts deelde hij mee dat binnenkort een boekwerkje tegemoet kan worden gezien inhoudende de resultaten^ van het industrialisatiebeleid ten aanzien van Terneuzen. Met belangstelling wordt uitgezien naar de aanstaande verrichtingen van de Zeeuwse k.n.k B.-ploegen, waarvan het gepromoveerde Tjoba uit 's-Heer-Hen- drikskinderen in de vrij sterke 2 A- klas is terechtgekomen. Zeer zeker zal het hier aan spanning niet ontbreken, tfWVWWWWWWWMVMMWMMWIAIMWIfWWWVWIflfWVWW In het K.N.V.B.-sportcentrum, in Zeist is woensdagmiddag de laatste centrale oefenbijeenkomst van het Nederlandse elftal gehouden voor de wedstrijd tegen Luxemburg. Op de foto: Bondsoefenmeester Elek Schwartz te midden van de twee kandidaten voor de midvoor- plaats Klaas Nuninga rechtsen Tonny van der Linden. Elek Schwartz heeft de Winschoter on derwijzer Klaas Nuninga van G.V.A.V. de kans gegeven te bewijzen, dat hij de midvoorplaats in het Nederlands elftal waard is- Dit betekent niet, dat Ton van der Linden van D.O.S. nu buiten spel komt te staan. De Utrechter is voor de wedstrijd tegen Luxemburg op woensdag 11 september in Amsterdam opgesteld als linksbinnen. Nuninga is de enige debutant in het Nederlands elftal. Hij heeft Rinus Bennaars van Feijenoord verdrongen, omdat laatstge noemde volgens de bondscoach op het ogenblik niet in erg goede conditie verkeert. Het elftal is als volgt samengesteld: doel: Pieters Graafland (Feijenoord); achter: Haak (Feijenoord) en Ouder- land (Ajax); midden: Van Wissen (P. S.V.), Pronk (Ajax) en Klaassens (Feijenoord); voor: Swart (Ajax), Groot (Feijenoord), Nuninga (G.V.A. V.), Van der Linden (D.O.S.en Mou- lijn (Feijenoord). Reserves: Lagarde (Enschede). Veld hoen (Feijenoord), Schrijvers (D.W.S.), Bennaars en Bergholtz (beiden Feijen oord). Zaterdagmiddag wordt in het Zuider sportpark te Terneuzen voor de eerste maal het nummer 3000 meter steeple- chase gelopen en wel voor het kam pioenschap van Zeeland. Onder de deel nemers bevindt zich ook de Middelbur ger Hein Cujé, die zondag jongstleden in Berlijn het Nederlands record op dit nummer weer iets scherper stelde en op 9 min. 2.2 sec. bracht. De nationale recordhouder krijgt als tegenstanders onder meer de Zeeuwen Cas Mulder, Wim den Hamer en Hans Bostelaar. Voor wat betreft de overige nummers gaan er zeven om het kampioenschap van Zeeland, namelijk de vier maal tach tig meter voor meisjes-B en jongens-C, de viermaal honderd meter voor jon gens-A en meisjes-A, de viermaal zestig meter voor meisjes-C, de viermaal drie honderd meter voor jongens-B en de viermaal tweehonderd meter voor heren. Voorts verwacht men een poging van Hennie van de Velde van Zeeland-Sport om raar record op de zeshonderd meter voor meisjes-A iets scherper te stellen. Onder de jongensdeelnemers bevinden zich Ranschaert, De Bokx, Wijnakker en Dierikx. Aan de talrijke nummers, die om kwart over vier beginnen op de sin- telbaan in het sportpark, nemen deel de verenigingen AV '56 uit Goes, Delta Sport uit Zierikzee, Dynamo uit Middel burg, Zeeland Sport en Marathon uit Vlissingen, RKHAV uit Hulst en de or ganiserende vereniging Schelde Sport uit Terneuzen. In totaal staan drie enveertig atletieknummers op het pro gramma. De uitslagen van de partijen uit de achtste ronde van het in Amsterdam gespeelde I.B.M.-toernooi luiden: Grootmeestergroep: Czerniak (Isr.) Barendregt (Ned.) 10, Milic (Zuid- Slavië)Udovcic (Zuid-SIavië) 01, Langeweg (Ned.)Portisch (Hong.) 0 1, Donner (Ned.Kuypers (Ned.) afgebroken! De Rooi (Ned.)Parma (Zuid-SIavië) %- Afgebroken partij uit de zevende ron de: KuypersLangeweg 10. De stand: 1. Portisch 5% pnt.; 2. Udov cic en Czerniak 5 pnt.; 4. Parma 4% pnt.; 5. Donner 4 pnt. en 1 afgebroken partij; 6. Milic 4 pnt.; 7. Langeweg 3% pnt.; 8. Kuypers 3 pnt. en 1 afgebroken partij; 9. Barendregt 3 pnt.; 10. De Rooi iy2 pnt. MeestergroepRellstab (Did.)Kienin- ger (Did.) y2—Zuidema (Ned.)— Hartoch (Ned.) Bertok (Hong.) Lehmann (Did.) y2; Ree (Ned.) —Kool (Ned.) 1—0; Dunkelblum (Big.) Crabbendam (Ned.) 01. Afgebroken partijen: LehmannZuide ma 10; ZuidemaKool y2. De stand: 1. Lehmann 6y2 pnt.; 2. Har toch, Bertok, Ree en Zuidema allen 4V2 pnt.; 6. Kieninger 4 pnt.; 7. Dun kelblum, Rellstab en Crabbendam allen 3 pnt.; 10. Kool 2% pnt. daar als kanshebbers meerdere kandi daten naar voren zullen treden. Het Zeeuwse twaalftal kan zeker ook een woordje meespreken, daar het over een ploeg beschikt met vechtlust, ter wijl we verder willen noemen: het ge degradeerde Dordtse O.D.O., kersvers uit de le klas, verder oud-eerste klasser Gymnasiasten, dat dit jaar promoveer de uit 3 C, Charlois en H.S.V., die bei den een tweede plaats innamen in de tweede klassen. Maar ook de reserveploegen kunnen voor verrassingen zorgen. Voor zater dag staat al een kopduel op het pro gramma, daar Tjoba op bezoek gaat bij de technisch knap spelende Gymna- siastenploeg. Of het spel der Hagenaars doeltreffend genoeg is tegen de vast houdende groen-witten betwijfelen we en daarom tippen we de Zeeuwen zeker voor één puntje. In 3 B achten we het Souburgse Animo zeker in staat een rol van betekenis te spelen en met een beetje optimisme willen we hen tippen bij de eerste drie, of misschien wel goed voor de titel. Het Rotterdamse W.I.O.N. en Dordtse Blauw Wit '51 zijn de sterkste tegen standers, terwijl het gepromoveerde Hoogvliet uit de R.K.B. wel eens ver rassend voor de dag zou kunnen komen. Dit weekend moeten de gestreepten ze ker van H.P.V. kunnen winnen. Het Goese Togo heeft zeer zeker een indeling getroffen in een klas, die de sterkste ploegen bevat. Ze krijgen n.l. als sterke tegenstanders: Hou Stand (degradant), het snelle Haagse P.A. M.S., het zware D.K.V. uit Dubbeldam, en verder Trekvogels en T.O.V., die als outsider toch nog menige ploeg moei lijkheden zullen berokkenen. Togo ont vangt thuis T-O.V. en mogelijk zullen de Goesenaren dit keer de punten aan de bezoekers moeten laten. Bij eventue le winst zou dit een grote ruggesteun voor de roodwitten zijn voor de rest van het seizoen. Prognoses voor het a.s. weekeind luiden: 2A: GymnasiastenTjoba (3); Eureka O.D.O. (2); Charlois—H.K.V. HI (1); Achilles—Het Zuiden II (3); 3 B: H.P. V.—Animo (2); Blauw Wit '51—Schie dam (1); HoogvlietFortuna (2); Kwiek-De Spartaan (3); 3 C: Togo T.O.V. (2); Succes—D.K.V. (2); Trek vogels—Hou Stand (3); De Raven Velox (2). Op vrijdag 6 september zendt de S S N.T.S. na afloop van het avond- S S programma om 22.30 uur een der- S S tig minuten durende Amerikaanse S S t.v.-produktie uit van een open hartige discussie tussen enkele vooraanstaande Amerikaanse kun- S stenaars, die deel genomen heb- ben aan de „mars naar Washing- ton". De kunstenaars zijn: de zan- ger Harry Belafonte, de acteurs Charlton Heston, Marlon Brando S en Sidney Poitier, de regisseur S Joseph Mankowicz en de schrij- S S ver James Baldwin. De discussie S wordt geleid door David Schoen- S 2 brun. 2 iniHiiniiviniiniiiiiiiniaiinnHHHHn Indien het weer enigszins zal meewer ken, zal zaterdag een begin worden ge maakt met de korfbalcompetitie 1963 1964. De eerste klas is dan misschien iets in waarde aan het dalen, maar spanning zal er genoeg zijn, daar verschillende ploegen elkaar niet veel ontlopen. Als kanshebbers willen we noemen Zuid westers I, Elto I en Swift II, maar ook Tjoba II en Luctor I kunnen een woord je meespreken, terwijl de benjamins Volharding I en Ondo I, in grotere mate nog Togo n, als onbekenden in deze klas wel eens een struikelblok zullen kunnen vormen voor de eerstgenoemde clubs. Gestart wordt met een aantal aantrekkelijke wedstrijden en bij deze duels is het verschil in sterkte zeker niet groot. De uitslagen zullen dan ook zeker niet ver van een gelijkspel aflig gen. In 2 A ontmoeten de kanshebbers Vedo I en Blauw Wit I elkaar. Een punten verdeling is zeker niet onmogelijk. Bij AtlasT.O.P. achten we de bezoekers favoriet. K.V.L.Animo IH is zeker een interessant duel, waarbij de drielin gen wel eens over het beste schot kon den beschikken. In 2 B zal Zeelandia wel starten met een zege op Blauw Wit II, hetgeen ook geldt voor Olympia en Togo IH, op resp. Swift IV en Tjoba Hl. In 3 A zullen de ploegen elkaar in het algemeen niet veel ontlopen, hetgeen eveneens gezegd kan worden voor die van 3 B. De prognoses luiden dan ook: 1. Animo HOndo 1 (1); Volharding I —Luctor 1 (3); Swift IIZuidwesters 1 (3); Elto I—Togo II (3). 2 A: K.V-L.Animo III (2); Blauw Wit I—Vedo I (3); Atlas—T.O.P. (2). 2 B: Swift IVOlympia (2); Blauw Wit IIZeelandia (2); Tjoba IIITogo 3 (2). 3 A: Vedo II—Animo V (3); D.O.S. 55 B.K.C. (2); Ondo II—Swift V (1). 3 B: Elto II—Tjoba IV (1). Adsp. A: Animo AOndo A (1); At lasZuidwesters A (2). Adsp. B: D.O.S. 55 A—Top (1); K.V.L. Animo B (3). C: Swift VlugAnimo D (1); Zuidwes ters BSwift Kwiek (2). D: Blauw Wit ATogo (1). E: Blauw Wit BOlympia (2); Volhar dingTjoba B (1). Pupillen A: AtlasNoad A (2). B: VedoAnimo (2); Zuidwesters B Swift B (2). C: Blauw Wit A—Togo B (1). D: Olympia BTjoba B (2); Blauw Wit B—Togo C (1). Advertentie M 809 (Van onze speciale verslaggever) De Rotterdamse gemeenteraad heeft gisteren besloten de proce dure, die de gemeente had inge steld om de poppencolleetie van de overleden kunstenaar Harry van Tussenbroek voor vernietiging te behoeden, te beëindigen. De meer derheid van de raad ging verder niet akkoord met het voorstel van een der erfgenamen, de heer M. C. Grondhout, die het door de ge meente begonnen proces wilde voortzetten, mits Rotterdam de proceskosten, die begroot worden op enkele duizenden gulden, voor haar rekening zou nemen. Een motie van dr. F. J. Krop (c.h.), die deze steun aan de heer Grondhout wel wilde geven, werd met 23 tegen 19 stemmen verworpen. Vóór de motie stemden de fracties van C.H.U., K.V.P., P.S.P., een deel van de P.v.d.A.-fractie en de enige communist, die de Rotter damse raad onder zijn leden telt. Unaniem stemde de raad daarna in met een motie, ingediend door de heer J. Nederlof (p.v.d.a.), waarin werd voor gesteld het proces van de gemeente te beëindigen op een zodanige wijze, dat het voor derden, die vernietiging van de collecfie poppen willen voorkomen, niet onmogelijk wordt gemaakt de nodige maatregelen te nemen. (Van onze correspondent) De hoofdcommissaris van politie te Utrecht, de heer H. W. Offers, heeft verklaard dat de politie on der alle omstandigheden de taak heeft tegen wegpiraterij op te tre den en deze de kop in te drukken. Uitlatingen van de zijde van poli tie, die wijzen op een zekere mate van onverschilligheid acht hij be slist ongewenst. De hoofdcommissaris heeft dit gezegd naar aanleiding van het bericht, dat de politie over het geschil tussen de heer Leebaert van het A.N.V.V. en de Utrechtse loodgieterspatroon Van E., die elkaar zondag eerst met hun auto's en daarna met hun mond te lijf gingen en volgens sommige lezingen ook met de vuisten gezegd zou hebben: „der gelijke dingen gebeuren dagelijks, maar omdat meneer Leebaert een buitenlan der is, die ook nog met de bevordering van het toerisme in Nederland te maken heeft, wordt deze zaak opgeblazen. For meel heeft de politie een proces-verbaal opgemaakt De oud-voorzitter van de Goese Schaak vereniging, de heer A. Nordlohne, is we gens zyn vele verdiensten voor deze ver eniging benoemd tot erevoorzitter. Dat gebeurde woensdagavond tijdens de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer D. Wijma in hotel „Cen traal" te Goes. De heer Nordlohne meld de zich in 1922 als lid van de Goese Schaakvereniging. Van 1929 tot 1962 bekleedde hij onafgebroken de functie van voorzitter. Niet alleen gaf de nieu we erevoorzitter op uitstekende wijze leiding aan de vereniging, maar tevens behoorde hij tot de sterkste schakers. Vele jaren achtereen behaalde hij het persoonlijk clubkampioenschap. In de afgelopen competitie 19621963 legde hij nog beslag op een eervolle vierde plaats in een veld van dertig deelnemers. De benoeming van de heer Nordlohne werd door de vergadering met een krachtig applaus onderstreept. De pio nier van de Goese Schaakvereniging dankte met een enkel woord voor het erevoorzitterschap. In deze prettig verlopen vergadering van de Goese schakers passeerden weer tal van zaken de revue. Zo kwamen o.m. ter sprake de moeilijkheden, waarmee de jeugdafdeling te kampen heeft. Voor al financieel staat deze afdeling er slecht voor. Niettemin blijft de vereni ging op de vorig jaar ingeslagen weg voortgaan: ook dit seizoen zal er weer een schaakcursus voor de jeugd worden gegeven. Men verwacht hiervoor een flinke belangstelling. In tegenstelling tot vorig jaar zal de vereniging aan de komende competi tie van de Zeeuwse Schaakbond slechts met twee tientallen deelne men. Vorig jaar had Goes drie tien tallen in de strijd. Het uitvallen van het derde team is een gevolg van een geringer aantal leden. De competitie, begonnen met 35 deelnemers, werd beëindigd met 29 schakers. Het le dental bedraagt momenteel 33 senio ren en 20 junioren. Van de junioren zullen er vier aan de competitie bij de ouderen deelnemen. Het verslag van secretaris W. van Dul- lemen getuigde van een goed verlopen verenigingsjaar, waarin de teams tot re delijke prestaties kwamen. De opkomst voor de onderlinge wedstrijden was be vredigend. Het aantal leden nam bij de senioren af met 4 tot 33 en bij de junio ren met 8 tot 20. De verwachting is, dat zich aan het begin van het seizoen en kele nieuwe leden zullen melden. Het aantal wedstrijdklokken werd in het af gelopen verslagjaar uitgebreid met vier. Uit de wedstrijdverslagen van de heren G. Driessen (onderlinge competitie), J. de Lange (le tiental), C. Pleyte (2e tiental) en J. Karelse (3e tiental) bleek, dat er redelijke resultaten zijn geboekt. Clubkampioen 19621963 werd dokter E. F. Facee Schaeffer, die daarvoor een wisselbeker ontving, tweede J. de Lange en derde D. Wijma. Bij de junioren was de uitslag van de onderlinge clubcompe titie 1. H. Naezer, 2. H. van Nieuwen- huizen, 3. J. de Schipper. De periodiek aftredende bestuursleden de heren W. van Dullemen (secretaris) en L. Pieterse (algemeen adjunct) wer den herkozen. In de wedstrijdcommissie werden opnieuw gekozen de heren Dries sen, De Lange en Pleyte. De heren R. van Hemert en A. Kamphuis werden be noemd in de kascommissie. Zoals te doen gebruikelijk wordt bij de aanvang van het seizoen wederom een propagandawedstrijd gespeeld. Voor woensdag 25 september a.s. is een gong wedstrijd uitgeschreven, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. De onder linge competitie vangt een week later aan. De heer Offers was er niet van op de hoogte, dat deze opmerking was ge maakt en wist dus uiteraard ook niet, wie deze had gemaakt. „Het gaat er natuurlijk wel om, waar, door wie en onder welke omstandigheden zoiets gezegd", aldus de hoofdcommissaris, maar in zijn algemeenheid acht hij een dergelijke opmerking, die blijk zou kunnen geven van een zekere mate van onverschilligheid van de politie ten aanzien van wegpiratenrij beslist onjuist en ongewenst en ook geheel in strijd met de feitelijke si tuatie: het optreden van de Utrecht se politie op de (rijks)ringwegen rond de stad, dat juist gericht is op het de kop indrukken van ergerlijk verkeersgedrag. Inmiddels heeft de heer J. van E. uit Utrecht bij de verkeerspolitie in Utrecht een aanklacht ingediend tegen de A.N. V.V.-directeur in New York, de heer Onno Leebaert. Hij meent nameljjk, dat de heer Leebaert door een volgens hem opzettelijke verkeersmanoeuvre het le ven in gevaar heeft gebracht van hem en zijn beide kinderen. Wethouder J. Schilthuis, die met me juffrouw mr. J. Zeelenberg het stand punt van het college van b. en w. verdedigde, dat de procedure door de gemeente moet worden beëindigd, ging in op berichten, volgens welke de poppencolleetie reeds door de heer Flier, de executeur-testamentair, ge heel zou zijn vernietigd. Op grond van deze berichten was gistermorgen de verzameling, die zich bevindt in het Amsterdamse Toneelmuseum, on derzocht door de advocaat van de ge meente Rotterdam, mr. L. P. van den Brink, te zamen met de raads man van de heer Flier, de Nijmeegse advocaat mr. A. K. H. Haitsma Mu iier. Wethouder Schilthuis zei over het re sultaat van dit onderzoek: „de verzame ling is bekeken en gebleken is, dat deze nog in de staat verkeert als wij dachten, dat zij zou verkeren". De wethouder her innerde er aan, dat de heer Flier voor de rechter heeft verklaard, dat hij iets van de collectie heeft vernietigd, maar dat de vernietiging slechts van zeer ge ringe betekenis was. Overigens was de wethouder van oor deel, dat het hier een zaak betreft, die de erfgenamen aangaat en het college meent dan ook, dat de gemeente de procedure moet beëindigen en zich ook niet indirect met de zaak moet bezig houden. Gisteravond om half tien is in twee ge bouwen op het terrein van de psychia trische inrichting te Wolfheze brand uitgebroken. Een van de gebouwen waarin een boekbinderij en een houtbe werkingsafdeling waren gevestigd is totaal uitgebrand. De gemeentepolitie van Renkum houdt zeer sterk rekening met de mogelijk heid, dat er van brandstichting sprake is, alles wijst erop, dat de branden in de twee afzonderlijke gebouwen kort na elkaar zijn ontstaan. De dader zou een van de patiënten van deze inrichting kunnen zijn, zo deelde de politie mee. De Amsterdamse politie heeft op het huurkamertje van de in de hoofdstad werkende Italiaanse lasser Fernando Tronconi (30 jaar) een enorme hoeveel heid gouden sieraden gevonden: gouden ringen, horlogebanden, kettingen, alsme de filmcamera's en horloges. De totale waarde wordt geschat op een kleine 50.000 gulden. De Italiaan die reeds twee jaar in Am sterdam werkt, werd aangehouden ver dacht van een poging in te breken bij een radiozaak. Bij het verdere onder zoek van de politie, ontdekte men in de kamer van de Italiaan een ware goud schat, keurig ingepakt in koffers en do zen. Inmiddels heeft de man bekend dat een groot gedeelte van de buit afkom stig is van de diefstal bij een juweliers zaak in de Roelof Hartstraat te Am sterdam in bêgin maart van dit jaar. Toen verdween echter slechts voor een waarde van ruim 25.000, zodat de poli De gisteren gehouden algemene verga dering van aandeelhouders van Dekkers N.V. (postorderbedrijf) heeft de jaar stukken goedgekeurd. Het bedrijf heeft in 1962 een verlies geleden van f 2.236.428. De vergadering ging akkoord met het voorstel, het saldo van de algemene re serve in mindering te brengen op het verliessaldo en een reserve van f 1.350.000 te vormen ter dekking van het eventueel te verwachten liquidatie- verlies van de afdeling postorders in 1963. Het voorstel om de balans en de verlies- en winstrekening goed te keuren en de directie te dechargeren voor haar beheer, werd na een uitvoerige discussie gewijzigd in die zin, dat niet goedge keurd werden het beleid en het werk van de heer J. B. Dekkers. De president-commissaris, de heer H. G. Hey, deelde op vragen uit de vergade ring mede, dat deze heer Dekkers niet is ontslagen, maar zelf zijn conclusies heeft getrokken uit de gang van zaken in het bedrijf en de reacties daarop van aandeelhouders. De heer Hey zeide dat hij zich ten aanzien van het oordeel over het beleid van de directie, geheel aan de zijde van aandeelhouders schaarde. Naar aanleiding van opmerkingen uit de ver gadering verklaarde hij dat, als hij alles over de gang van zaken had geweten, hij niet aan het hoofd van deze vennoot schap had gestaan. Zeer teleurstellend noemde hij het, dat de toezegging van de heer Dekkers, dat over 1962 niet be hoefde te worden gerekend op verlies, niet op de feiten berustte. De heer Hey toonde met cijfers aan, dat op het ogen blik al het mogelijke wordt gedaan om de wankele basis van de onderneming te versterken. De bankschuld, die per 31 december 1962 nog ruim zes miljoen was, is teruggebracht tot circa drie mil joen. De post debiteuren op de balans nog f5.699.353 is nu reeas terugge bracht tot f 2.200.000. De directie van Thomassen en Dryver Blikemballagefabrieken N.V. heeft mee gedeeld, dat in de sector der blikembal- lage voor conserven de omzetten over de afgelopen maanden van 1963 wederom hoger zijn geweest dan over dezelfde periode van 1962. Per saldo zijn de omzetten toegenomen en deze toename heeft de directie in staat gesteld de kostenstijging, welke ondanks het voortdurende efficiëncy- streven niet geheel vermeden kon wor den, te compenseren. Verwacht wordt dan ook, mede gezien de vooruitzichten voor de komende maanden, een resultaat over 1963 dat ongeveer gelijk zal zijn aan dat over 1962. Vandaag wordt in Nederland een nieuw Austinmodel gelanceerd, nameljjk de Austin-1100 Glider, tweelingbroertje van de reeds bekende Morris-1100. Groot zijn de verschillen tussen deze beide model len dan ook niet: zij blijven tot het uiter lijk beperkt en het is voornamelijk de grille, waaraan men kan zien met een Austin te maken te hebben. Door de dealer voor Walcheren, de fir ma J. Joosse en Zn. te Nieuw- en Sint- Joosland, werden wij gisteren reeds in de gelegenheid gesteld met de Glider kennis te maken. Deze Glider, met hy draulisch veersysteem en schijfremmen op de voorwielen uitgerust, garandeert een groot rijcomfort en zeer goede, zelfs sportieve wegligging en besturing. Daardoor is deze Glider een betrouwbare auto, die tegelijk voldoende ruimte biedt aan vijf personen en een aanzienlijke hoeveelheid bagage. Voor velen zal de Glider een welkome aanvulling in de Austin-serie zijn. tie concludeert dat de mar nog veel De Glider zal f 6995'— in standaarduit- m^er op zhn kerfstok moefhebben Hi voeri° °aan kosten- De dwars voorin heeft inmiddels ook ?o?geglven z?n =eplaatste motor van 1098 cc met 48 pk tSg autodnbrak^n in Amsterdam te b« 5100 toeren per minuut' is °oed voor hebben gepleegd. De sieraden, d^alle6 0=^,13°Jk£ van goede kwaliteit waren, waren met zorg uitgekozen. per uur. Aandrijving geschiedt op de voorwielen. Het benzineverbruik van de Glider ligt rond de 1 op 12. Bijgaande foto toont het nieuwe model. De jaarlijkse lange-afstandwandeltocht van de Rotterdamse Wandelsportvereni ging, BrusselRotterdam over een par koers van 150 kilometer wordt gehou den op 21 en 22 september. Voor deze prestatiewandeltocht hebben ingeschre ven twee Middelburgse wandelaars, de heer B. Verhagen van de gymnastiek vereniging „Achilles" en de heer A. de Does, die voor de tweede maal het par koers gaat tippelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7