Waterschap gaat wateroverlast te lijf met duur machinepark HELP MET liansaplasl GRATIS KRUIS Oud-leerlingen van voeren feestend naar zeevaartschool Vlissingen Urkers voerden eerste haring in Breskens aan Vier Zeeuwen gewond bij ongeval te Wouw ALMANAK Weer kan fruitweek in Goes niet deren Roosendaler kwam NOODSITUATIE OP NOORD- BEVELAND TE HOOG PEIL VEERSE MEER MAAKTE GOEDE LOZING NIET MOGELIJK MISSTAPJE Schoon MIMOSA HART VERLOREN EXTRA (OOGST)VERLOF VOOR ZEEUWSE MILITAIREN Gouden speld voor Goese filmoperateur om het leven HET WEER IN EUROPA REKEST KNELPUNTEN Senoritas-Rood In het bekende rode blik Zeeuwse Waarschuwing voor fruittelers Geen appelen klas II naar West-Duitsland VROEGER DAN ANDERS Goede prijs voor partij van 40 ton PENDELAARS REDEN HUISWAARTS Provinciale dag van vrouwenorganisaties te Temeuzen Op naar de top van de Euromast PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1963 Het waterschap Noord-Beveland verkeert in een „noodsituatie". Zo noemden diverse aanwezigen de moeilijke positie waarin men op Noord-Beveland tengevolge van de regenwateroverlast is komen te verkeren, tijdens de gisteravond in de Stadswijnkelder te Kortgene gehouden vergadering. Men liet het echter niet bij vaststelling van deplorabele feiten. De hoofdinge landen namen zonder één tegen stem het voorstel van het dage lijks bestuur aan om niet minder dan 130.000 te investeren in de verdere mechanisatie van onder houd sloten en waterleidingen. Dit betekent voor de ingelanden 10.per ha per jaar meer aan dijkgeschot. Waterschapsvoorzitter M. W. van Arenthals lichtte de moeilijkheden in zijn openingswoord toe. Als belangrijk ste oorzaken van de te hoge waterstand noemde hij: De abnormaal grote regenval in au gustus met op enkele plaatsen 217 mm in 21 dagen. De te hoge waterstand in de Zand- kreek maakte lozing van het polderwa ter niet optimaal mogelijk. De te geringe waterberging in de pol ders, de te ondiepe en vaak slecht func tionerende drainage. De slechter wordende structuur van de grond door gebruik van steeds zwaar der materiaal- De te geringe capaciteit van enkele duikers. Vervuiling van sloten en watergangen doordat na het maaien van bermen de afval bleef liggen. Samenspel van deze factoren hebben het zo ongunstige beeld opgeleverd. De ernst van de situatie werd door de voorzitter als volgt geschetst: „...de wateroverlast is zó hoog ge stegen, dat hierdoor zeer grote ver liezen aan onze nog te velde staande gewassen is en vermoedelijk nog zal worden toegebracht. Met lede ogen zien we onze oogst, die voor een zeer groot gedeelte nog niet is geborgen, al is het dan reeds 5 september en die we met de grootste moeite en zorg in dit wederom moeilijke jaar 1963 hebben opgekweekt en verzorgd, voor een groot gedeelte ten gronde gaan door de nog steeds voortduren de regenbuien". Wat het eerstgenoemde punt, de zware regenval betreft: daaraan kunnen de Noordbevelandse landbouwers vanzelf sprekend niet veel veranderen. Wat het tweede punt betreft, de waterstand in het Veerse Meer, werden reeds belang rijke stappen ondernomen. Het peil was tot vlak voor de grote regenval 10 cm boven N.A.P., te hoog voor een goede lozing, zodat de polderwaterstand zeer hoog moest worden opgevoerd. Bespre king met ir. Zuurdeeg, hoofdingenieur directeur van rijkswaterstaat in Zee land, had echter tot resultaat, dat met beperkte voorrang bij eb is getracht het peil zoveel mogelijk te verlagen. Het is nu reeds teruggebracht tot 17 cm be neden N.A.P. (winteipeil min. 30 A.N. P.) waardoor 't mogelijk werd via de nog intact zijnde zeesluizen in de Jacoba- en Onrustpolder zoveel mogelijk water te lozen. Inmiddels heeft het waterschapsbestuur reeds adhesie betuigd aan een rekest, dat door de Wissenkerkepolder aan de hoofdingenieur van de Deltadienst werd gezonden. In dit rekest wordt gewezen op de moeilijkheden door wateroverlast, ten dele ontstaan door de waterstand in de voormalige Zandkreek en door niet aangepaste gemalen. De Delta dienst wordt verzocht maatregelen te treffen. Wat de overige punten betreft, die de wateroverlast mede hebben ver oorzaakt, steekt het waterschap de hand in eigen boezem: sloten en wa tergangen moeten worden schoonge maakt en uitgediept, duikers moeten een grotere capaciteit krijgen en de grondgebruikers moeten zelf, zo mo gelijk meer de hand slaan aan het schoonhouden van de slootbermen. Het knelpunt is echter nog steeds, dat de landbouwers door gebrek aan perso neel, zelf niet aan werkzaamheden aan sloten en watergangen toekomen. Daar om werd reeds eerder gesteld dat het waterschap deze taak zou overnemen, een beslissing op grond waarvan eertijds belangrijke aankopen werden gedaan, zoals een zogenaamde Komeetgrijper. Het verzorgingspeil moet ondanks dat, drastisch worden verhoogd. Het dage lijks bestuur legde dan ook een voorstel op tafel, dat de aanschaf beoogt van onder meer een grijper, een hydraulische kraan, een tractor, een taludmaai- en harkgarnituur, een maaibak en een mo- torpomp, samen voor 130.000. En ook al ging men hier zonder tegenstemmen mee akkoord, enige discussie ging er toch zeker aan vooraf. Wat betreft de „knelpunten" in het Noordbevelandse uitwateringsbestel, kampt het waterschap met nog weer andere moeilijkheden, namelijk de op handen zijnde ruilverkaveling. Zolang men niet weet hoe het toekomstige beeld prec'es zal worden, iS bijvoorbeeld ver groting van duikers en verbreding van sloten en watergangen een onzekere zaak. Het zijn echter diezelfde sloten, duikers en watergangen die er mede oor zaak van zijn, dat de gemalen zo weinig polderwater aangevoerd krijgen, dat ze niet op volle capaciteit kunnen werken, zelfs niet nu het peil van het Veerse Meer werd verlaagd. En daar komt dan nog de vervuiling van de sloten bij. Alvorens besloten werd tot de grote investering over te gaan, bracht de heer G. de Jonge de discussie op gang, door te stellen: „We moeten nu machines kopen om sloten te laten reinigen, dat zou het waterschap van ons overnemen, omdat wij er geen personeel voor hebben. Maar nu blijkt dat het waterschap er evenmin perso neel voor heeft (een bedrag moest onder meer gevoteerd worden voor het aan trekken van personeel). Waarom doen we niet een stap terug en gaan we niet zelf weer sloten schoonmaken En dan met een strenge schouw en desnoods boete!" Ziin voorstel vond niet veel instemming. Wel kwam men tot de overtuiging dat zelfs na aankoop van al het nieuwe ma teriaal een zomerschouw geen overbo digheid zal zijn en men besloot dit punt te gaan bestuderen om het in de ko mende wintervergadering aan de orde te stellen. Ook zal een onderzoek wor den ingesteld naar de „knelpunten", zo als te smalle duikers, sloten en water gangen. Eerst zal men over de nieuwe situatie na de ruilverkaveling worden voorgelicht, waarna de technisch ambte naar een opsomming zal geven van de op te heffen knelpunten. Dit mede naar aanleiding van een uitroep in de verga dering, nadat de voorzitter had gezegd dat nien gezien de ruilverkaveling nog niet weet waar men aan toe is, „maar moeten we daar op wachten Advertentie) De vertrouwde naam voor een lekker licht sigaartje De directie van de A.K.F. in Goes heeft er voor gezorgd, dat ver- schillende openluchtfestiviteiten, die de Goese Middenstand Centra- 1 le in de fruitweek gaat organise- ren, bij slecht weer beslist niet in het water hoeven te vallen. Dank 1 zij deze medewerking kan bij 1 slecht weer de mosselmaaltijd met I het optreden van de Tirolerband 1 „Die Lustige Bursehen" op de openingsavond van de fruitweek, 1 zaterdag 14 september, om acht 1 uur in de enorme fabriekshal worden gehouden. Datzelfde geldt i voor de dansdemonstratie, die het kampioensdanspaar Wim Voeten en Jeanne Assman dinsdagavond geven en de judodemonstraties met Anton Geesmk op woensdag- avond. 1 Met medewerking van de A.M.Z. f zal dan een pendeldienst worden gereden vanaf de Markt naar de A.K.F. en na afloop weer terug. imMunmmiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiuiniiiiiiiiHiiniinmiiiiinwiiimimiiiiT (Advertentie) Honderd jaar Internationaal Rode- Kruis! Koop een étuitje Hansa- plast tegen de normale prijs van 75 ct. Be. netto opbrengst is voor het Rode Krv'S. Let op de raam biljetten bij apotheker en drogist Slot van pagina 1 slagen moest worden. Die leraar ont stak zo in woede, „dat hij mij be werkte met een stoel". Nu, 25 jaar later, ging de tragiek van dit ver haal verloren in de hilariteit. „In het vervolg doen we zulke karweitjes met z'n drieën", heeft directeur Vijn toen tegen de voorzitter en de secre taris van het schoolbestuur gezegd... En waar men ook kwam in de trein, overal kon men herinneringen horen ophalen. Namen van legendarische schepen werden genoemd, stuntjes, die in vroeger jaren op de zeevaart school waren uitgehaald, werden weer eens verteld en namen van ha venplaatsen, waar het goed toeven was, werden soms vergezeld van een knipoogje of een elleboogstootje uitgesproken. Kortom: hier bleek wel, dat wie verre reizen doet inder daad veel kan verhalen De Londense straatveger Snowey Tobin is een man naar ons hart. Beeft hij niet verklaard dat juist de Middelburgse Markt zo schoon is? En dat zei hij niet in Middel burg, om aldaar volle zalen met autoriteiten mild te stemmen, nee hij zei het op een plaats waar waarschijnlijk niemand wist waar het goede Middelburg lag. Hij zei het op de beroemde Broadway in New York en en passant veegde hij erkende stadsdelen als Rode Plein in Moskou, Champs Elysée in Parijs en Broadway iv New York als inferieur van de tafel. Dat is nog eens straatvegen! Al die beroemde pleinen en stra ten leggen het af tegen d'aloude Middelburgse Markt. We moeten echter nuchter blijven en erbij vermelden dat genoemde Snowey Tobin op een echte zo merse dag naar Middelburg is ge reisd. En aangezien een goede zomerse dag hier altijd voor vele zware regenbuien garant staat, moest die Markt van Middelburg bij zijn bezoek wel keurig schoon zijn.... Wat dat betreft zit het pleinen als het Rode en straten als de Champs Elisée en Broadway klimatolo gisch wel eens een beetje tegen. Snowey Tobin heeft over die regen beleefdheidshalve niet willen spre ken, daar zijn contacten met de provinciale en plaatselijke Middel burgse V.V.V. altijd uitstekend geweest zijn... Aan boord van de „Koningin Wilhel- mina", die tegen twaalven de steven richtte naar Vlissingen, werden al die herinneringsverhalen bij tijd en wijle onderbroken. Want het tochtje- over-zee mag dan voor deze oud-leer lingen geen bijzonderheid zijn, toch krijgen ze aan boord van hun sche pen zelden of nooit gracieus draaien de en schrijdende mannequins voor de brug of in de mess te zien. En dat nu was hier wel het geval: Marion, Magda, Frangoise, Marianne en Elon- ka wiegden van salon naar salon en zelfs een enkel misstapje op het zacht deinende schip deed niets af aan hun charme. De explicatie van mevrouw Sierenberg uit Amsterdam bevatte weliswaar vaktermen, die alleen een vrouw naar waarde kan schatten, maar uitdrukkingen als „deze blouse is door zijn eenvoud geraffineerd" of „dit japonnetje is een tikje verleide lijk" gingen er bij de oud-leerlingen tóch ook wel in. De vereniging van oud-leerlingen, modehuis Bobbe en maison Van Daalen hadden succes. Vrijwel alle „lichtingen" van de Vlis- singse zeevaartschool waren getuige van dit modieuze intermezzo, dat plaatshad na een etentje. Zelfs de oudste lichting had nog een vertegenwoordiger: de 87-jarige ka pitein J. Spaanderman, die nu in Kat wijk aan Zee woont. Hij kwam op de Vlissingse school toen nog bij de tonnenbrug in het jaar dat dit on derwijsinstituut werd opgericht: 1903- En hij heeft ze allemaal nog meege maakt: de zeilschepen, de stoomsche pen, de motorschepen. Wie op een vroeg uur in de avond wel aan de t.v. gekluisterd zit, heeft oud-kapi tein Spaanderman onlangs nog op de beeldbuis kunnen zien. Dat was in het programma „Navigare necesse est". Hij is namelijk een van de zeer weinigen, die uit eigen ondervinding nog kan verhalen van de zeilvaart rond Kaap Hoorn. Hij deed het als leerling-matroos op de bark „Senior", een tocht van Mel bourne naar Falmouth. „Het was een heel avontuur, we deden er soms da gen over, een hard avontuur", ver telde oud-kapitein Spaanderman ons gisteren op de „Koningin Wilhelmi- na". Later is hij kapitein geworden bij de Stoomvaart Maatschappij Zee land, onder meer op de „Meckelen- burg". Deze 87-jarige was niet de enige van die eerste lichting. Er was ook de 83- jarige F. H. Jilleba uit Vlissingen, die zelfs nog wat eerder op de Vlis singse zeevaartschool kwam. Als de dag van gisteren herinnert hij zich nog de eerste directeur van de school, de heer Visser. Vrijwel direct na zijn opleidingstijd werd hij aangesteld als loods en deed dat tot 1932. Natuur lijk: de oudste leraar was er ook. Dat is de 78-jarige heer Jan Schouten uit Rheden, die wiskunde gaf- „Ik heb hier zelfs nog een leerling uit 1921 ontmoet", vertelde hij voldaan. Nu is deze vitale gepensioneerde nog altijd erelid van de Vereniging van Oud leerlingen. De oudste oud-leraar van de Vlis- singse zeevaartschool was ook bij het jubileumfeest: de 78-jarige heer Jan Schouten, die van 1918 tot 1950 wiskundelessen aan de „De Ruyter- school" gaf. (Foto P.Z.C.j De waarschuwingsdienst voor de tuin bouw in Zeeland herinnert de fruittelers eraan, dat de komende dagen de eerste rupsjes van de vruchtbladroller kunnen verschijnen. De dienst acht een bestrij ding van deze rupsjes gewenst en wijst erop, dat wellicht na tien tot veertien dagen de bestrijding dient te worden herhaald. De dienst wijst voorts op de vetligheidstermijn van de te gebruiken middelen. Ook zullen de larven van de zuringblad- wesp in de komende dagen schade kun nen véroorzaken aan de late rassen. De fruittelers wordt geadviseerd het on kruid kort te houden en zo nodig be spuitingen tegen deze larven uit te voe ren met de bekende middelen. Tenslotte wijst de dienst erop, dat op gevoelige appelrassen als Golden Delicious het no dig is bespuitingen tegen gloeosporium met een tegen deze schimmelziekte werkzame fungicide tot tien dagen voor de oogst te blijven uitvoeren. Met ingang van 8 september aanstaan de zal het niet meer mogelijk zijn ap pelen van klas II naar West-Duitsland uit te voeren. Dit land zal met ingang van die datum de invoer van alle va riëteiten van klas II uit alle E.E.G.- Ianden tot nader order verbieden. Trouwens Gerrit („Mimosa") Blok (33) was er ook. „De grootste rad draaier, de grootste artiest, die ik ooit onder mijn leerlingen heb ge had", zoals oud-directeur Vijn van hem vertelde. Gerrit zette bijvoor beeld de klok in de school eens een uur voor, ging naar de directeur om te vertellen, dat „de jongens" de klok hadden voorgezet. Resultaat: hele school moest een uur nablijven, al leen brave Gerrit mocht naar huis. Hij dankte zijn bijnaam aan een edele daad: op de Kleine Markt in Vlissingen verkocht een bejaarde mi mosaverkoper bijna niets. Gerrit ging even „standwerken" en verkocht niet alleen de mimosa, maar zelfs de blikken. De mimosaverkoper moest hem ten slotte smeken zijn handkar toch alsjeblieft niet te verkopen... 's Avonds tussen vijf uur en half zes kwam in Vlissingen tijdelijk een ein de aan het ophalen van de herinne ringen en aan de feestvreugde. Even nog zorgde de harmonie „Ons Genoe gen" met een daverend muzikaal welkom voor een hoogtepunt, maar toen ging men zich gereed maken voor een vergadering en een diner in het Scheldekvvartier. Natuurlijk ver tegenwoordigde burgemeester rar. B. Koiff daar het Vlissingse gemeente bestuur. Een eregast was ook de heer Mohammed Nazir, ambassadeur van Indonesië in Zwitserland, die ook oud-leerling van de Vlissingse zee vaartschool is. Natuurlijk had de heer G. K. Brou wer, directeur van de zeevaartschool, 's avonds tijdens het koud buffet een bijzonder woord van welkom voor déze ambassadeur. Hij stelde er prijs op te verklaren, dat juist de zeeva renden verheugd zijn, dat de betrek kingen tussen Nederland en Indonesië hersteld zijn. Ook had hij een verkla ring voor het feit, dat aan dit 60- jarig jubileum zoveel aandacht is ge schonken: „Nu zijn er nog oud-leer lingen van het eerste cursusjaar en de kans daarop is toch klein bij het 75-jarig bestaan". De zeevaarthistorie van Vlissingen werd door burgemeester mr. B. Kolff onder de loep genomen. Hij kwam ten slotte tot de conclusie, dat vele oud leerlingen hun hart aan Vlissingen, maar ook in Vlissingen verloren heb ben. Dat kon oud-leerling Gerrit („Mimosa") Blok bevestigen: „Het onderwijs heeft me niet gebracht wat ik er van verwacht had", bekende hij eerlijk, „maar Vlissingen wel: ik vond er mijn vrouw". Niettemin noemde hij de Vl'ssingse zeevaart school een voortreffelijk instituut, „maar er zijn twee tekortkomingen: er moet ook nog een cursus voor hos pita's en een cursus voor zeevrouwen komen" De heer Mohammed Nazir verklaar de gefundeerd, dat het Vlissingse on derwijs inderdaad tot het beste be hoort. „Als commandant van de ma rine en als minister van de scheep vaart in Indonesië, heb ik destijds vele academiën voor zeeofficieren en zeevaartscholen bezocht. Daarom kan ik gemakkelijk vergelijken. En ik moet zeggen, dat het onderwijs aan de Hollandse zeevaartscholen tot het beste behoort", aldus deze ambassa deur, die 31 jaar geleden in Vlissin gen afstudeerde. Op de muziek van Baby den Toonder en zijn band was het daarna nog geruime tijd gezellig toeven in het Scheldekwartier. Een paar honderd Zeeuwse dienstplich tigen in hoofdzaak boerenzoons genieten momenteel van een extra verlof van drie weken. Het zijn de militairen, die in aanmerking komen voor oogst- verlof van 21 dagen. De minister van defensie heeft in overleg met de minis ter van landbouw dit besluit genomen in verband met de situatie bij de oogst- werkzaamheden. Onder meer van de zijde van het land bouwschap in Zeeland was gevraagS soepel te zijn in gevallen, waarin oogst- verlof werd gevraagd. Voor velen is het daarom meegevallen, dat de boeren zoons en landarbeiders in militaire dienst drie weken oogstverlof hebben gekregen. Alle militairen, die met oogstverlof gaan, genieten dat verlof met behoud van soldij of wedde. Ook het vervoer van de militairen komt voor rijksre kening. Met deze maatregel wil de minister onder meer aangeven, dat hij de verlofregeling zo soepel moge- lijk toegepast wenst te zien. De gouden steekspeld van de Nederland se Bioscoop Bond vormde donderdag avond de bekroning van het zilveren ju bileum van filmoperateur D. A. Schrij ver uit Goes. Het ereteken werd hem met het bijbehorende certificaat uitge reikt door de vice-voorzitter van de Goese muziekvereniging „Euphonia", de heer P. A. E. Schrijver, in verband met de afwezigheid van de chef van de heer Schrijver, bioscoopexploitant C. J. van Liere uit Goes. „Euphonia" bracht de jubilaris onder leiding van directeur A. van de Cingel een klinkende serenade. Tijdens deze korte feestelijke plechtig heid hield Euphonia's vice-voorzitter een toespraakje, waarin hij de heer Schrij ver namens de heer Van Liere bedankte voor zijn werk in deze „zilveren perio de". Het ereteken van de bioscoopbond zag hij als een onderscheiding, die de waardering voor het werk en de trouw van de jubilaris nog eens nadrukkelijk onderstreept. „Onmisbaar", noemde de heer Schrijver de jubilerende operateur: „Want ten slotte houdt U de film „draai end", voegde hij eraan toe. Voor de acte wiskunde L.O. slaagde te 's-Gravenhage, de heer G. F. v. d. Beek te Westkapelle. Veel vroeger dan in voorgaande jaren is donderdagmiddag in de haven van Bres kens de eerste haring aangevoerd. Deze maal waren het evenwel niet de Urker gebroeders Van den Berg, die geduren de een groot aantal jaren de kanaalha ring te Breskens aanvoerden en daar mee reeds een respectabel aantal „blau we wimpels" veroverden. Maar toch zal de door de gemeente Breskens uitgeloof de erewimpel voor de bemanning, die de eerste haring in deze haven aanvoert weer naar Urk gaan. Even na drie uur meerde het haringspan UK 244 (Pieter) van Rein Bos en de UK 243 (Vertrou wen) van Jan Bos voor de vismijn, waar direct een grote belangstelling be- Drie pendelaars uit Vlissingen en één uit Schore werden donderdag avond vrij ernstig gewond bij een verkeersongeval tussen Bergen op Zoom en Roosendaal, ter hoogte van Wouw, waarbij de 50-jarige Roosendaler J. de Beer om het le ven kwam. Zwaar gewond werd de Vlissinger J. Gebraad, die de auto van de Zeeuwse pendelaars bestuurde. Even eens werd ernstig gewond F. van Daele. uit Vlissingen, terwijl twee andere pendelaars, S. van Iioeve- ringhe uit Schore en F. Windt uit Vlissingen, minder ernstige kwetsu ren opliepen. Zij werden allen naar het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom overgebracht. De vijfde inzittende van de Zeeuwse au to, A. Rottier uit Souburg, liep en kele lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde kort na zes uur. De Roosendaalse accountant en belas tingconsulent De Beer vader van zes kinderen die met zijn auto in de rich ting Breda reed, wilde een voor hem rijdende vrachtauto passeren, juist op hét moment, dat de auto met Zeeuwse pendelaars naderde. In volle vaart re den beide auto's op elkaar in. De botsing was zo hevig, dat de wagen van de Roosendaler finaal in tweeën werd gescheurd: het voorste deel kwam aan de rechterzijde van de weg terecht en het achterste gedeelte aan de linker zijde. De B., die uit de auto werd ge slingerd, overleed ter plaatse. Kort nadat het ongeluk was gebeurd, botste een Amsterdammer met zijn per sonenauto tegen de resten van de auto van De B. De man werd daarbij licht gewond. Het verkeer werd door het on geluk ernstig gestagneerd en moest worden omgelegd via Wouw. ymWMWWWMWVWWWWWWWWWVWIfWWIfWimAf stond voor deze beide fraaie en moder ne haringkotters. Eén van de eersten, die schipper Rein Bos kwam begroeten en feliciteren was burgemeester J. A. Eekhout. Het Urker span, dat 22% uur had gevaren om de 210 mijl vanaf de Engelse kust naar Breskens te overbruggen voerde een flinke hoeveelheid haring aan. Veertig ton verse en grote haring, waarvan er gemiddeld maar vijf in een kilo gaan. De prijs was ook best. Schipper Rein Bos had een kwartje de kilo verwacht. De eerste twintig ton bracht 27,36 en de tweede even grote hoeveelheid 28,03 per honderd kilo op. Een beste besomming, vond de bemanning. Schipper Rein Bos vertelde, dat hij half juli was begonnen met het ha ringvissen achter de Doggersbank. Begin augustus kwamen er berichten over grote hoeveelheden haring on der de Engelse kust, waar nu de vlo ten van verschillende landen hun net ten uitwerpen. Er wordt bijzonder veel gevangen en ook aangevoerd in IJmuiden, waar goede prijzen zijn be taald. „Ik had zo het idee, dat er vandaag weieens veel in IJmuiden kon worden aangevoerd en dat de prijs daar hoogstens een kwartje kon worden", vertrouwde de heer Bos ons toe. „Daarom besloot ik Breskens binnen te lopen". Hij dacht dat zulks ook de marktspreiding ten goede zou komen. In Breskens zelf verwacht men, dat de vrij goede prijs van rond 27 en 28 cent per kilogram weieens aanleiding kan zijn, dat ook anderen Breskens weer als tijdelijke thuishaven gaan kiezen. Vooral als de haring weer meer de Franse kust opzoekt. Immers, dan ligt Breskens een paar uur dichterbij dan IJmuiden. De eerste haring veroorzaakte weer on middellijk de bekende gezellige drukte rondom de Breskense vismijn. (Foto P.Z.C.) Deze foto toont de auto, waarmee donderdagavond op de rijksweg on der Wouw vijf Zeeuwse pendelaars een ernstige botsing hadden. Vier van hen werden daarbij ernstig ge wond en een Roosendaalse accoun tant kwam om het leven. Het bestuur van de Nederlandse Fede ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening organiseert vrijdag 27 septem ber in hotel „Rotterdam" te Terneuzen een provinciale dag voor de verschillen de vrouwenorganisaties. Mevrouw S. C. de Casembroot baronesse van der Feltz, presidente van de Provinciale Federatie zal de bijeenkomst openen. Hierna spreekt mejuffrouw W. J. H. Westera, medewerkster in algemene dienst van de Stichting Zeeland over: „Wat is er gebeurd met het geld voor de Zeeuwse collecte?" 's Middags houdt de heer H. A. Roe- bers, geneesheer-directeur van het zee hospitium „Zonneveld" te Oostkapelle een inleiding over „De behandeling van het spastische kind". Advertentie Brussel, regen Parijs, zwaar bewolkt Nice, onbewolkt München, regen Ziirich, onbewolkt Innsbruck, geheel bewolkt Rome, licht bewolkt Madrid. Licht bewolkt Mallorea. licht bewolkt 17 gr. 18 gr. 27 gr. 15 gr. 16 gr. 15 gr. 29 gr. 27 gr. 27 gr. BUIEN Toenemende buienactiviteit met plaat selijk onweer. Overwegend matige wind tussen west en noordwest. Maximum temperaturen van 15 tot 18 graden. ZON EN MAAN 7 september Zon op 5.59 onder 19.36 Maan op 21.18 onder 10.26

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2