Franse politicus Robert Schuman overleden Wallace trekt terug Zeeuwse gemeenten passen woonruimte wet 1947 nog steeds veel toe Compromis van Bonn in kippen- oorlog MILJONAIRSDOCHTER SCHADE - NAAR SCHATTING - CIRCA Zwitserse Caravelle kort na opstijgen hoven dorp geëxplodeerd DRIEËNVEERTIG SLACHTOFFERS - AFKOMSTIG UIT ÉÉN DORP - WAREN VOOR EEN DAGJE UIT Dreigende beweging K0MPL0T IN J0EG0-SLAVIË VEERTIG KINDEREN VERLOREN IN ÉÉN SLAG HUN VADER EN MOEDER PILOOT - OVERSTUUR - ZOND S.O.S. Dürranasch Lu zern V'mrvYOudst' Amerikanen wilden gestolen bont in Nederland kwijt Vader Europese eenheidsgedachte Reëel effect: billijke verdeling woonruimte TEGENOVER VORDEREN STAAT MEN HUIVERIG 206e jaargang - no. 208 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 5 sept. 1963 Op zebra geen jungle-manieren Pagina 3 Om 13 minuten over zeven gisterochtend steeg van het vliegveld bij Zürich een Cara velle van de Zwitserse lucht vaartmaatschappij Swissair op, met bestemming Rome. Er waren 80 mensen aan boord. Vier minuten later was geen van hen meer in leven en waren van hen zelfs geen resten meer te vinden die men nog lichamen zou mogen noe men. Met vlammen schietend uit de linker der twee straalmoto ren, dook het toestel op het dorpje Duerrenaech en spat te het uiteen bij de aanraking met de grond. Het vliegtuig smakte tegen een boerderij en beschadigde er nog drie. Het werd een wonder genoemd Noodlanding 1 Aarau Züricher Zurich^ Haüv^iler meer dat in deze huizen de mensen ongedeerd bleven. Het was de eerste grote ramp bij de Swissair in de 32 jaar dat deze maatschappij be staat. Het vorig ongeluk van betekenis had men in 1939, toen een vooroorlogse Jünker nabij het Meer van Constance verongelukte en toen vier per sonen werden gedood. Vreselijke plek OUD-PREMÏER WERD 77 JAAR „JACHTJE SPELEN" LIEP UIT DE HAND Achthonderd gasten vernielden samen 1634 ruiten Weer Israëli doodgeschoten Iets mis Wie zal betalen IWART EN BLANK NAAR SCHOOL IN BIRMINGHAM Impopulair Geen noodtoestand PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie f. van de Velde. P. B. den Boer en W de Pagter. HooldredactieW. Leertouwer en G. A. de Kok 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.; franco per post f8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. -;355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. S841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911Zierikzee red. tel 2425 adm tel. 2094 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4.50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. VLIEGRAMP ZURICH: 80 DODEN De grote ramp kan een dubbele tragedie worden genoemd. De bevol king van het gehucht Humlikon, dat halverwege Zürich en het Meer van Constance ligt, werd er door gedecimeerd. Van de 80 doden, zijn er 43 uit Humlikon, waar een zelfde aantal gezinnen woont en de to tale bevolking 200 was. De Humlikoners waren op weg naar Genève, waar een tussenlanding zou worden uitgevoerd, voor een bezoek van een dag aan een modelboerderij. Bij de 43 omgekomen dorpelingen wa ren 19 echtparen. Van de 43 gezinnen van Humlikon hebben 24 leden verloren; 40 kinderen in de leeftijd tot 20 jaar zijn er wees geworden. Nog 8 kinderen verloren hun vader of hun moeder. Twee of drie minuten na de start, raakte de linkermotor in brand. Nog een of twee minuten later stortte het vliegtuig neer. Even daarvoor kwam er een S.O.S. van de piloot. Hij was kennelijk over stuur en kon niet duidelijk maken wat er aan de hand was. Haperend kwam er bij hem uit „niet meer, niet meer" daarna viel stilte. Duerrenaech lag in de mist toen het ongeluk gebeurde, maar op een hoogte van een paar honderd meter was het helder en scheen de zon. Mogelijk heeft de piloot nog een noodlanding willen uitvoeren op een stuk omgeploegd land aan de rand van het dorp, maar dook plotseling de boerderij voor hem op en was er geen kans meer. Het voorste deel van het vliegtuig boorde zich meer dan 15 meter diep de grond in en maakte een krater van 10 bij 20 meter. Het achterstuk sloeg volkomen uit elkaar. Het grootste stuk metaal dat werd ge vonden, was vier meter lang en nog V-PELTf O 30 km De politie in Amsterdam heeft een Ame rikaanse soldaat gearresteerd, die de hoofddader zou zijn van een enige tijd geleden in Duitsland gepleegde diefstal. Daarbij zijn uit een Amerikaanse leger- opslagplaats ongeveer 100 kostbare bontjassen met een totale waarde van ongeveer 46.000 dollar gestolen. In Eindhoven is een groot deel van de buit teruggevonden. Naar de politie te Eindhoven meedeelde, heeft zij vorige week een kostbare partij bontmantels in beslaggenomen in het stadsdeel Woen- sel. Bij de Eindhovense politie was een tip binnengekomen, dat daar een grote partij kostbaar bont te koop zou worden aangeboden. De politie kreeg eveneens een tip, dat zich in een café in het cen trum een koffer met mink-bontmantels zou bevinden. Inderdaad trof de politie daar mink-bontmantels aan ter waarde van ca. 25.000 Daar de mantels voor zien waren van prijskaartjes, die in Amerikaanse winkels worden gebruikt, begreep de politie dat de mantels uit Amerikaanse winkels afkomstig moes ten zijn. Hierop werden de gangen van alle in Eindhoven aanwezige Amerika nen nagegaan, hetgeen resulteerde in de arrestatie van een Amerikaanse soldaat in een Amsterdams hotel. Inmiddels is op een Amerikaanse oasis in Zuid-Duitsland nog een tweede mili tair gearresteerd Beide militairen, van wie de namen in verband met hun Sta tionering op een geheime basis niel be kend worden gemaakt, zijn overge bracht naar Eindhoven. geen halve meter breed. In honderden zakken van bruin papier werden de stoffelijke resten weggevoerd. „Het af grijselijke was dat we in het uur dat we hebben gezocht niets anders nodig had den dat groter was dan deze zakken", vertelde een man van de eerste hulp. Vandaag gaat men graven in de krater die nog vol olie en benzine staat. Dat zal met bulldozers worden gedaan. SIMM»»» Mm Er dreigen schermutselingen aan het loonfront, schermutselingen die ver moedelijk de regering wel niet heel wei- kom zullen zijn. In de regeringsverkla ring van 31 juli jongstleden werd im mers bevestigd, dat het nieuwe kabinet de loonpolitiek van de regering De Quay zou voortzetten: de produktiviteitsstij- ging zou een belangrijke factor blijven voor het bepalen van de verhogingsfac tor der lonen. Tevens zou de loonpolitiek gekoppeld blijven aan de stabilisatie van de prijzen. Dit alles in overeenstemming met de afspraken van Wassenaar en met de bouwstenen van Romme. Daarin was nadrukkelijk afgesproken, dat het „loonpolitieke systeem" van het kabinet De Quay in zijn algemene beginselen zonder meer zou worden voortgezet. Maar het begint nu reeds de vraag te worden of deze principes in de nabije toekomst in alle gestrengheid kunnen worden toegepast. Er wordt nu al om nieuwe formules geroepen. Het is bekend, dat met name in de bouwwereld bepaalde verlangens worden gekoesterd ten aanzien "van nieuwe elementen in de loonpolitiek. Er wordt in die kringen de mening gehul digd, dat een nieuw of althans ver nieuwd bouwbeleid onvermijdelijk ook de loonsector moet raken, teneinde van de zwarte Ionen los te komen. De voor zitter van de Bond van Aannemers in de bouwnijverheid, ir. Sorgdrager, heeft dit thans openlijk uit- ;esproken. 'In de - ouwvakken moet 's Middags werd een aantal familieleden van de slachtoffers naar het toneel van de ramp gebracht. De president van Swissair, Walter Berchtold, en een priester spraken hen daar rustig toe. De familieleden hielden het niet lan ger dan enkele minuten op deze vre selijke plek uit. Deze foto toont wrakstukken van het volkomen vernielde vliegtuig. Op de achtergrond de resten van de uitgebrande boerderijen. In zijn landhuis in het plaatsje Scy-Chazelles, dicht bij Metz is woensdag overleden, de vader van de Europese eenheidsgedachte, de Franse politicus Robert Schuman, oud-premier, en oud-minister van buitenlandse zaken. De 77-jarige Schuman is sinds 1961 ziek ge weest. Vier weken geleden kreeg hij een hartaanval. Sinds Schuman vorige maand voor de tweede keer door een hartaanval werd getroffen werd hij kunstmatig gevoed. Ook had hij zeer veel moeite met de ademhaling. Op het hoofd kwartier van de E.E.G. in Brussel werden de vlaggen halfstok gehesen, onmiddellijk nadat bekend was ge worden dat de vader van de Euro pese eenheidsgedachte was overle den. Robert Schuman werd op 29 juni 1886 in Luxemburg geboren als zoon van een Lotharingse landbouwer. Hij bezocht de middelbare school in zijn geboorteplaats en Metz en studeerde rechten aan de universiteiten van Bonn, München, Ber lijn en Straatsburg. In 1919 wera hij voor de Franse demo cratische volkspartij (Partie Democrate Populaire) gekozen tot afgevaardigde in de Franse nationale vergadering van het departement Moselle, wat hij tot 1940 bleef. Robert Schuman specialiseer de zich in vraagstukken inzake Duits land en de problemen die samenhingen met de bijzondere situatie van Elzas- Lotharingen Zijn kennis van deze vraagstukken leidde in 1928 tot zijn ver kiezing tot voorzitter van de commissie voor Elzas-Lotharingen uit het parle ment. welke functie hij tot 1933 bekleed de. Op 22 maart 1940 werd Robert Schuman in het kabinet van Paul Reynaud be noemd tot onder-staatssecretaris voor vluchtelingenzaken. Dit ambt bekleedde hij tot de Ï2e juli van dat jaar. Vanwege zijn. vaderlandslievende houding en zijn moedige protesten werd hij spoedig door de Gestapo gearresteerd en naar Duits land gedeporteerd. In 1942 gelukte het hem te vluchten naar onbezet Frankrijk. Toen de nazi's geheel Frankrijk bezet ten, moest hij onderduiken. Hij bleef echter in contact met zijn partij en na (Zie slot pag. 3 kol. 2) De politie van New York heeft gis teren meegedeeld dat een groep jonge New Yorkers die tot de uitgaande wereld behoren, tij dens het weekeinde een feestje heeft gehad in een landhuis op Long Island, waarbij voor tien duizend dollar werd vernield aan ruiten, meubels, kandelabers en tapijten. De jongelui, in leef- - tijd variërend van 18 tot 23 jaar, waren gasten van de 18-ja- rige Fernanda Wanamaker We- therill, die haar debuut in de society vierde. Het huis was voor twee dagen gehuurd van miss Wanamakers stiefvader, Donald S Leas. Het aantal gasten uit New York en Philadelphia dat acte de présence gaf, bedroeg achthonderd. Het eigen- Het Joegoslavische ministerie van bin nenlandse zaken heeft gisteravond mee gedeeld „een fascistisch komplot van Joegoslavische ballingen" te hebben ont dekt, waarvan het doel was communis tische voormannen te vermoorden en bruggen, staatsbedrijven en openbare gebouwen te vernielen. Agenten van de Joegoslavische veilig heidsdienst hebben negen Joegoslavische emigranten die sinds eind juli weer ille gaal het land binnengekomen waren, gearresteerd, aldus het ministerie. De negen arrestanten hadden in Oostenrijk en in Italiaanse vluchtelingenkampen gewoond en hadden Australische reisdo cumenten. Twee van hen hadden boven dien Australische paspoorten. De Joegoslavische politie verrichtte de arrestaties in Rijeka, Karlovae en Ko- par. Ze maakte er ook explosieven, pistolen, munitie en messen buit, aldus het ministerie in Belgrado. lijke feest was in den huize Wana maker Wetherill dat in de buurt van het landhuis ligt. Dit was bestemd om er miss Wanamakers mannelijke gasten in onder te brengen. Fernan da Wanamaker is de kleindochter van een miljonair-zakenman uit Phi ladelphia en erfgename van de wa renhuizen van Wanamaker. Miss Wanamaker Wetherill neeft ver klaard dat alles goed ging tot vijf uur in de morgen van zaterdag op zondag. Toen vond de gehuurde band van achttien elektrische twistgita- ren het welletjes en wilde afdruipen. Maar de muzikanten lieten zich nog tot acht uur verleiden. Daarna, aldus de debutante, begon iedereen zich te vervelen en besloot men „jachtje" te gaan spelen. Dat begon met het spelen met het grote scheepswiel boven de schouw. Daar na ging men schommelen aan de kostbare kandelabers die van het plafond hingen. Een ervan viel naar beneden. Toen men zijn lusten had botgevierd en miss Wanamaker had omgeroepen dat men voor de schade zou moeten opdraaien, dropen de gasten af. Brandweer en politie aan het werk bij de krater, welke door het vliegtuig in de aarde is geslagen. Voor cle tweede maal binnen negen da gen heeft dinsdag een Israëliër de dood gevonden bij een incident iangs de grens met de Arabische nabuurlanden, dit maal aan de Jordaanse grens. Een 60-jarige landarbeider werd vol gens de Israëliërs door Jordaanse solda ten neergeschoten, terwijl hij met mede arbeiders stond te drinken bij een bron, gelegen op honderd meter van de grens ten westen van Jeruzalem. Dat er iets mis was had een man onder vonden die Hamburgers voor de lunch ging bezorgen. Hij was met stenen bekogeld toen hij het huis na derde. Het strand bij het huis lag volgens de politie bezaaid met meu bels uit dertig kamers en van de rui ten bleven er maar vier heel, wat wil zeggen dat er 1634 (zestienhonderd vierendertig) aan gruzelementen ge slagen werden. Onder de rommel trof de politie nog een dertigtal gasten aan, dat niet meer in staat was ge weest naar huis terug te keren. Ze werden na ondervraging .osgelaten. En nu zit men met de vraag wie moet betalen. De eigenaar van het huis, Robert M. Harriss, een katoenmake laar, had het huis niet voor die twee dagen verzekerd. Hij overlegt met zijn advocaten. De man die het huis huurde, Donald S. Leas, heeft tot nu toe geweigerd mensen aansprakelijk te stellen. Volgens de politie hoopt hij dat een aantal gasten zal inzien dat dit te gek was en men met aan biedingen tot vergoeding zal komen. Wat miss Wanamaker Wetherill be treft, zij zal de dag van haar intrede in de grote wereld niet licht verge ten. De gouverneur van de Amerikaan se staat Alabama, George C. Wal lace, heeft gisteren voor de tweede keer in drie maanden bakzeil ge haald voor de regering in Wash ington, door integratie van open bare scholen voor blanken in Bir- m-angham toe te staan. Twee negerscholieren gingen door een achterdeur een lagere school van Bir mingham binnen, en twee andere negers meldden zich voor de lessen in een mid delbare school, zonder dat zich inciden ten voordeden. In Birmingham kwam toch even een kleine rel voor, maar de politie herstel de de orde zeer snel. Twee mannen wer den in de buurt van een voor negers opengestelde school gearresteerd. Mississippi is nu nog de enige Ameri kaanse staat waar middelbare scholen voor blank en zwart samen taboe zijn. In juni van dit jaar heeft gouverneur Wallace pogingen om negers tè laten deelnemen aan de colleges op de „blan ke" universiteit van Alabama, opgege ven, nadat president Kennedy troepen had gestuurd om de integratie met ge weld doorgang te doen vinden, gesteund door bindende gerechtelijke uitspraken. De geïntegreerde scholen in Birming ham waren omsingeld door met karabij nen gewapende politieagenten, maar de tweehonderd soldaten van de staat Ala bama waren in geen velden of wegen te bekennen. een beloningssysteem I Fl J komen, dat kan con- curreren met andere bedrijfstakken, zo heeft hij betoogd. Met andere woorden: men wil een forse ver hoging. Maar tegelijkertijd wordt niet alleen in de wereld van de bouw de loon politiek aan de orde gesteld: de affai res met de koppelbazen hebben in ande re branches ook allerlei losgewoeld. Bij de koppelbazenzaak is gebleken, dat bepaalde metaalbedrijven be reid waren onder de druk van de om standigheden aan sommige groepen vakarbeiders onder het mom van aange nomen werk hogere lonen te betalen aan de e.a.o. voorschreef. Weliswaar is nu in de Vakraad Metaalindustrie een rege ling getroffen, waardoor koppelbazen en hun arbeiders in de bedrijven worden geweerd, het feit dat hogere ionen zijn betaald, is onloochenbaar en gaat in de nabije toekomst een eigen leven lei den. Een eigen leven zo al niet direct als argument bij loononderhandelingen, dan toch zeker als onderdeel van allerlei uit spraken, afkomstig van figuren die bij loononderhandelingen een rol spelen. Maar er is meer. Bij dit alles komt na melijk nog een algemener opvatting, die een geheel eigen rolletje gaat spelen in de schermutselingen tussen de diverse pressiegroepen. Zij kan worden benaderd met de vraag: „Kan Nederland wel een goedkoopte-eiland in de E.E.G. blijven?" Ir. Van Krevelen, de voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse kamer van koophandel is een dergenen, die dit probleem aan de orde heeft gesteld. Hij vroeg zich af of het zo zoetjes aan geen tijd wordt om het loon- en prijspeil van de Europese partners te benaderen. Voor iemand als hij industrieel in een grensstreek - een onmiskenbaar probleem: hogere lo nen in het land aan de andere zijde van de streep vormen voor de eigen indus trie een voortdurende bedreiging. Zonder enige twijfel gaan deze aspec ten met elkaar sterker dan voor heen een rol spelen bij komende loon politieke beslissingen. Dat is onvermij delijk, Wil er bijvoorbeeld in de bouw wereld een spectaculaire omwenteling worden bereikt en in departementale kringen meent men dat dit mogelijk is dan zal vooral op het stuk van de lo nen nogal wat gedaan moeten worden. Alles wat zwart is moet wit worden: pas dan zal men de contingenten bouw vakkers die aan de andere kant van de grens werken (vooral in Duitsland) mis schien weer kunnen terughalen. Maar het is tevens duidelijk, dat forse maat regelen in een bepaalde sector gevolgen zullen hebben in andere bedrijfstakken. Het huidige loon- en prijsbeleid is een zo complexe zaak, dat verandering op één onderdeel wijzigingen voor het ge heel meebrengt. Én" het lijkt er op, dat daarmee een soort sneeuwbaleffect zal ontstaan, dat de regering-Marijnen ze ker niet heeft bedoeld. Waartoe zal dit leiden in de komende maanden? In ieder geval wijzen allerlei verschijnselen er op, dat het loonfront in beweging zal ko men. Met alle gevolgen vandien, ook voor het prijsniveau. iiiiiiiiiiiiitiiiiimiiiiiiiiiiimmmiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiti! „De woonruimtewet exit?" Onder deze titel heeft de gemeente-secre taris van Koudekerke, mr. L. A. van Splunder een artikel geschre ven in het maandblad „De Ma gistratuur" van de A.R.-gemeente- en provinciebestuurders. Hij pleit daarin voor de opheffing van de woonruimtewet 1947 voor een groot deel van het platteland. Naar aanleiding van dit artikel hebben wij telefonisch enkele steekproeven genomen bij een tien tal Zeeuwse gemeenten: niet al leen bij plattelandsgemeenten, maar ook bij de steden. Onze con clusie is deze: De gemeenten kun nen deze wet, die hen bepaalde be voegdheden geeft voor wat betreft de woningverdeling, voorlopig nog niet missen. Dat geldt niet alleen voor de steden, maar ook voor de plattelandsgemeenten, waar men de wet graag nog even als een „stok achter de deur houdt". Dat was trouwens ook de uitslag van een enkele jaren geleden ingestel de enquête. Vele gemeenten hanteren de wet dage lijks of wekelijks. Men is van mening, dat het toepassen ervan zeer zeker een reëel effect oplevert: een billijke verde ling van de woonruimte, zoals in de wet wordt omschreven. Het bestaan van de wet betekent, dat voor iedere verande ring in de woonstatus de gemeente moet worden ingeschakeld. Onverschillig waar men een woning betrekt, altijd heeft men een vestigingsvergunning no dig. De vordering van een woning beschou wen de gemeenten als een bijzonder im populaire maatregel. Vorderen, zo is ons gebleken, komt slechts sporadisch voor, hoewel tal van gemeenten sedert de in voering van de woonruimtewet deze maatregel al meer dan eens hebben toe gepast. De huiseigenaren, die hun wo ning (en) willen verhuren houden overi gens altijd rekening met deze mogelijk heid, zodat men (gemeentebestuur 'en huiseigenaar) na veel praten wel tot een vergelijk komt. Meestal krijgt de ge meente in zo'n geval haar zin. Immers zij kan de huiseigenaar dreigen met vor deren. In tal van gemeenten, zo werd ons meegedeeld, wordt wel degelijk gelet op de belangen van de huiseigenaren. Als bijvoorbeeld huiseigenaar A. zijn huis wil verhuren aan B. dan zullen de meeste gemeenten ernstig reke ning houden met de voorkeur van de huisbaas. Maar dat hoeft niet altijd zo te zijn. Als puntje bij paaltje komt heeft de gemeente steunend op de woonruimtewet 1947 het voor het zeggen. Een gunstige uitzondering daarop mogelijk zijn er meer vormt Oostburg, waar de huiseigen aren vrij zijn om hun woning!en) te verhuren. Het gemeentebestuur geeft zonder meer de vestigingsvergunning af. Het is dan ook nog nooit tot vor deren gekomen in deze gemeente. In het reeds eerder genoemde artikel van mr. Van Splunder stelt hij o.m., dat geconcludeerd kan worden, dat er op het platteland vaak geen noodtoestand meer bestaat. Weliswaar is hij er van over tuigd, dat men hier en daar nog wel wat premiewoningen en woningwetwoningen zou kunnen gebruiken om de ergste „gevallen" op te lossen, maar van onge wenste samenwoningen en andere „kre- peergevallen", is er gelukkig geen spra ke meer, constateert de gemeente secretaris van Koudekerke. Verder herinnert hij er aan, dat men de laatste jaren op het platteland en niet alleen in de recreatiegemeenten het verschijnsel ziet, dat oude woningen bij woningzoekenden niet erg in trek zijn. Deze woninkjes worden dan vaak opgekocht door stedelingen, die ze als vakantieverblijf inrichten en gebruiken. In badplaatsen komt het ook voor, dat woningen, die aan redelijke eisen vol doen, voor dit doel worden aangekocht tegen prijzen, die een gewone burger daarvoor gewoonlijk niet kan betalen. Soms geven buitenlanders voor derge- (Zie slot pag. 2 kol. 3) De Duitse regering heeft gisteren besloten tot een compromis in de haantjesoorlog en haar afvaardi ging in de ministerraad van de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.) gemachtigd vooropgesteld dat de Amerikaanse regering afziet van tegenmaatre gelen in te stemmen met een verlaging van de sluisprijs voor gevogelte met zes pfennig en van de invoerheffing met vijf pfennig, geldende tot en met 31 januari '64. In de tussenliggende tijd dienen de ge breken van de E.E.G.-marktverordening voor gevogelte te worden verholpen. Naar staatssecretaris dr. Huettebraue- ker van het bondsministerie van voed selvoorziening mededeelde, is de beslis sing in geen enkel opzicht met het oog op de industrie genomen, maar in de eerste plaats om een handelsoorlog met de Verenigde Staten te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1