Waterlandkerkje wil zelfstandig blijven Kans op een ^aangepast' ulo schooltype in Goes AGENDA ZUID-BEVELAND WEEK MET ACTIVITEITEN VAN GEREF. JEUGD IN MIDDELBURG DE LAATSTE DER VIKINGEN, EPOS VAN MOED, BELEID EN TROUW MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN Industrieterreinen Oosterland en Nieuwerkerk worden ontsloten DESNOODS COMBINATIE MET SCHOONDIJKE, ZUÏDZANDE EN OOSTBURG ZEEUWS-BRABANTS BADMINTONDISTRICT VRIJWILLIGER NAAR BOVA Driejarige cursus voor categorie van „slepende" leerlingen KORFBALSCHEIDSRECHTERS HIELDEN JAARVERGADERING „Slepend" BEGROTING 1964: ONVOORZIEN: f 14.551 fi Internationale zeilwedstrijden begonnen op Veerse Meer WAARDE Raad akkoord met aanbesteding bouw vier woningen Afscheid adjudant Van Dommelen te Sas van Gent 's-GRAVENPOLDER Besprekingen aan de gang Van 7 tot en met 14 september Voetbalwedstrijd Jeugd- Kerkeraad sluitstuk Films in Zeeland James Bond weet ook wat geweld betekent Wedvluchten GEMEENTE DUIVELAND BEGINT MET WEGENBOUW Grond voor kerk ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1963 BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tegen herindelingsplan G.S. De herindelingsplannen van Gede puteerde Ctaten, hebben in de ge meenteraad van Waterlandkerkje vrijdagmiddag het belangrijkste punt van bespreking gevormd. De raad kon zich volkomen verenigen met het preadvies van b. en w., dat door de voorzitter, burgemeester M. J. Verbrugge in de vergadering werd voorgelezen. In het kort komt dit hierop neer: het gemeentebestuur staat afwijzend tegen over het voorstel van G.S. tot samen voeging van Waterlandkerkje met ande re gemeenten. Indien Waterlandkerkje onverhoopt toch bij een herindeling be trokken zou worden, dan geeft men de voorkeur aan een combinatie met Oost- burg, Zuidzande en Schoondijke. Op de door G.S. voorgestelde com binatie met Cadzand, Nieuwvliet en Retranchement merkte men op, dat Waterlandkerkje als agrarische ge meente niet bij deze kustgemeenten past. Er zou op deze wijze geen ho mogeniteit in belangenbehartiging komen, de belangen van de recreatie der kustgemeenten zouden ongetwij feld prevaleren. Tengevolge van een zetfout is er een onjuistheid geslopen in het artikel over de eventuele start van een Zeeuws-Bra bantse badmintoncompetitie. Vermeld had moeten worden, dat ook het Middel burgse Avanti dat met zijn i speel- groepen tot de grootste clubs van Zee land en West-Brabant behoort even eens de pogingen om toe te treden tot de Nederlandse Badmintonbond steunt. VANDAAG. V lissin gen: Alhambra: De laatste der Vikin gen, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Scot land Yard neemt de uitdaging aan, 19 en 21 uur, 14 Jaar De Ruytersohool: expositie t.g.v. het 60-Jarig bestaan, 10- 12.30 en 14=17 uur. Boekhandel Bikker tentoonstelling schilderijen, gouaches en tekeningen Antoine Mes en van nau tische boeken. 8.30-12.30 en 14-18 uur. Oude Markt: Taptoe„Vlijt en Volhar ding" te Souburg en ..Ons Genoegen" te Vlisstngen, 21 uur. Middelburg: City: De laatste dei Vikingen, 20 uur, t4 Jaar. Electro: James Bond, ge heim agent 007 contra Dr No19 en 21.15 uur, 14 laar Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22 uur. Zeeuws Museum: exposities verzameling-Bal en J H. Koekkoek, 10-17 uur. Van Benthem en Jutting- expositie Zeeland en Vlaande ren, landkaarten en atlassen (Mercator). 9-18 uur. Veerc: De Schotse Hulzen: tentoonstelling unica mr. J. C. van Schagen, 10-12 en 14-17 uur. Souburg: Bedrijf L. W, Kodde, Zuidbeekse- weg: Selectie ploegwedstrijden voor Wal cheren, 13 uur. Goes Grand: De laatste der Vikingen, 19 en 21 uur, 14 Jaar Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 uur. Sportterrein Westhaven dijk: Atle tiekwedstrijden A.V '56, 15 uur. Temeuzen: Luxor: Laat mij op zondag nooit alleen, 20 uur. a.l. Axel: Het Centrum: De furie der barbaren, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent: Olympiatheater: Geld speelt geen rol, 20 uur, a.l. Oostburg: Ledeltheater: Die Brücke, 20 uur, 18 Jaar. Gemeentehuis: expositie grafi sche kunst, 9-12 uur. IJzendijke: Hofziehttheater. Vrijgezellenffat, 20 uur, 14 Jaar. Café J de Does: Flandria- wandeltochten: start tochten over 6, 12 en 18 km om 15 uur: start tocht over 25 Ion om 14 uur. Westdorpe: Kunsthandel „Troutzaerte": ten toonstelling gouaches Helen van Zijl en van kerkelijk en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel. 9-21 uur Klooster/ande: Loods van R, Bogaert: amu sementsprogramma. 19 uur. Vertrek op tocht om 15 uur. Thoïen: Havenplein- Oester- en mosseltocht, start 40 km tocht om 10 uur, start toch ten 5, 10. 15. en 25 km tussen 13.30 en 14.30 uur. Waarde Dorpsstraat: Ronde voor nieu welingen, 15 uur. taptoe 21 uur SL-Maartensdiib - De Gouden Leeuw. Het wapen. 19.30 uur Zlerikzee Concertzaal: Eén voot allen. allen voot één. 20 uur 14 jaar Haamstede Hotel Bom- Fernando* rooit het wel. 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy Harold Lloyd's wereld der zotheid, 18 45 en 21 uur. a.l Luxor. Mogen wij zwijgen. 18.45 en 21 uur, 18 Jaar. MORGEN Vlisstngen: Alhambra De laatste der Vikin gen. 15, 19 en 21 uur. 14 Jaar Luxor: Scotland Yard neemt de uitdaging aan. 15 en 20 uur. 14 Jaar Middelburg: City- De laatste dei Vikingen, 20 uur, 14 laar: SJors van de Rebellen club, 14.30 uur, alle leeftijden Electro: James Bond. geheim agent 007 contra Dr No15.30 en 19 30 uur, 14 Jaar Mo tenwater: Miniatuur Walcheren. 9-22 uur Goes Grand: De laatste der Vikingen, 19 en 21 uur, 14 Jaar Een engel In huls. 15 uur, a.l. Sportterreinen Westhaven- dijk: Voetbaltoernooi ,,Robur". 11 uur. Zlerikzee Concertzaal- Fernandei rooit het wel, 15 uur, a.l. Eén voor allen, allen voor één, 14 Jaar Temeuzen: Luxor: Hong-Kong Affair. 14 uur. 14 jaar Luxor* Laat mij op zondag nooit alleen 16.30 en 20 uur, a.l. Axel: Her Centrum- De furie deT barbaren 15 45 uur. 14 Jaar Het Centrum: Cb be ken. 20 uur 18 laar Hulst: Bioscoopgebouw De zlgeunerprlnses 15 uur. a.l Bioscnopgebouw De weg tot elkander. 18 en 20 30 uur 18 laar Sas van Gent: Olympiatheater Geld speen geen rol, 15.30 uur, a.l Olympiatheater Hatart. 20 uur. a.l. Oostburg- Ledeltheater Die Brücke, 14, 16.30 en 20 uur, 18 laar Uzendiike: Hofziehttheater Vrijgezellenflat, 17 en 20 uur, 14 Jaar. Westdorpe: Kunsthandel „Troutzaerte": ten toonstelling gouaches Helen van Zijl en van kerkelijk en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel. 14-21 uur. Bergen op Zoom Harold Lloyd's wereld der zotheid, 14.30. 16.30. 18.45 en 21 uur, a.l. Luxor De vrijbuiter. 14 uur !<s Jaar Luxor: Mogen wij zwijgen, 16, 18,45 en 21 uur, 18 jaar. Wel was de raad het eens met het ar gument van G.S. voor de herindeling: er is behoefte tot het vormen van één krachtige gemeente in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Over het uitvoerige pread vies van b. en w. hadden de raadsleden niet veel meer op te merken. Wethouder J. C. van de Walle (g.b.) was er van overtuigd, dat het grootste deel van Schoondijke achter het voorstel van Waterlandkerkje zou staan. „We mogen-niet blina zijn voor de on verhoopte mogelijkheid dat Waterland kerkje zijn zelfstandigheid verliest", merkte de burgemeester nog op. Directe redenen die om herindeling vragen, zijn er evenwel aldus het gemeentebestuur niet. „De gemeente is naar geen enkele gemeente toegegroeid de gemeente heeft steeds voldoende bestuurskracht ge toond en er zijn geen eigentijdse symp tomen aanwezig die er op wijzen dat de gemeente aftakelt Ook werd de aan dacht gevestigd op de hechte gemeen schap die de bevolking van Waterland kerkje vormt. Vrijdagmiddag begonnen op het Veerse Meer bij Woiphaartsdijk de internatio nale zeilwedstrijden, georganiseerd door de Royal Yacht Club de Belgique, de jachtclub Veere en de watersport vereniging Woiphaartsdijk. Zestien Bel gen en zeventien Nederlanders doen aan deze wedstrijden, die vandaag za terdag en zondag worden voortge zet, mee, verdeeld over zes klassen. De Nederlanders zijn onder meer afkom stig uit Loosdrecht, Leidschendam, Am sterdam, Bergen op Zoom en de Braase- mermeer. Hoewel het prachtig weer was, stond er te weinig wind, zodat het vrijdag geen spectaculaire wedstrijden zijn gewor den. Toch was er in enkele klassen nog een spannende finish. De burgemeester van Woiphaartsdijk, jhr. drs. B. A. C. Beelaerts vap Blokland was bij de wed strijden aanwezig en stelde een beker beschikbaar voor de beste deelnemer onder de achttien jaar. In het kader van deze zeildagen, orga niseerde de plaatselijke V.V.V en de middenstandsvereniging „Algemeen Be lang" 's avonds voor deelnemers en de burgerij een geslaagd zomeravondfeest. Een lampionontocht werd voorafgegaan door de band A.D.V E.N.D.O. Daarna volgde een optreden van de Jeugddrum band, de Blikkendrumband, van leerlin gen van de chr. nat. school en volksdan sen van de hervormde jeugd. Het bandje De Barbados speelde entr'acte muziek. Na afloop was er dansen. De gemeenteraad van Waarde heeft don derdagavond besloten tot onderhandse aanbesteding van de bouw van vier wo ningwetwoningen aan de heer J. van Koeveringe te Schore voor 53.700, Meegedeeld werd, dat over drié weken een begin wordt gemaakt met de aan leg van de straat in het uitbreidings plan. De raad ging akkoord met aan koop van vier krotwoningen van de dia conie der hervormde gemeente voor 750. De woningen liggen in „Park zicht" en zullen voor afbraak worden verkocht. De heer J. J. Pieper krijgt een schade vergoeding van 285 voor in gebruik genomen grond bij de vuilnisbelt aan de Scheldeweg. De exploitatievergoeding voor de bijzondere lagere schooi werd voor 1962 vastgesteld op 1963. De raad besloot voorts tot toetreding tot het Waarborginstituut voor de tuin bouw in Zeeland, verleende het museum een subsidie van 11 over 1963 en wij zigde de algemene politieverordening met betrekking tot zang- en muziek uitvoeringen. Bovendien werd de veror dening krachtens de winkelsluitingswet 1951 gewijzigd en werd de vakantiere geling voor bakkers op negen dagen en voor de kruideniers op zes dagen vast gesteld. Dit gebeurde op verzoek van de betrokkenen. De werkingsduur van de Omdat de adjudant der rijkspolitie te Sas van Gent, de heer R. H. J. van Dom melen de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, is vrijdagmiddag, in een besloten bijeenkomst in het gemeente huis van Sas van Gent, door velen of ficieel afscheid- van hem genomen. De burgemeestérs van de dorpen, val lende in de groep Sas van Gent waren onder andere aanwezig, namelijk bur gemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent, burgemeester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe en burgemeester P. J. L. van Hoek van Philippine Voorts waren onder andere aanwezig op de afscheidsbijeenkomst de districtscom mandant Zeeland, overste A. J. van Thiel uit Middelburg, alle groepscom mandanten uit Zeeuwsch-Vlaanderen en afgevaardigden van de Koninklijke Ma rechaussee te Sas van Gent, van de rijkswacht van Zelzate en Bassevelde, en van de bond van r.-k. politieambtena ren St.-Miehaël verordening op de heffing van straat belasting werd verlengd. Bij de rondvraag informeerde de heer M. van Fraassen (vrije lijst) naar het verder afwerken van de woningwetwo ningen. Burgemeester J. D. de Kam deelde mee, dat momenteel geen tijde lijke woningen beschikbaar zijn. De heer K. van Houte (c.h.) vroeg om meer raadsvergaderingen, opdat men meer contact met elkaar heeft. Tevens wees men nog op spoedige vernieuwing van de Julianastraat en op schoonhouden van de brandvijver. Extra kerkdienst De Oud-Gereformeerde Gemeente te 's- Gravenpolder houdt donderdagavond een kerkdienst, waarin ds. Toes zal voorgaan. De dienst begint om half acht. LAATSTE NIEUWS In het Amerikaanse mijngebied van Sheppton is vrijdagavond half negen een vrijwilliger neergelaten naar het gat op honderd meter diepte, waar zich de zestien dagen geleden opgesloten mijn werker Henry Bova misschien bevindt. De operatie begon om 01.34 uur onze tijd. De vrijwilliger moet kijken of de gedaante die gisteren via een televisie- lijn in het gat werd waargenomen inder daad de vermiste Bova is. Advertentie IN GOES zijn de afgelopen maanden oriënterende besprekingen gevoerd over de mogelijkheid om te komen tot de op zet van een nieuw onderwijstype: een „aangepaste ulo" Deze vorm van voort gezette opleiding zou dan bestemd zijn voor de categorie leerlingen, van wie kan worden aangenomen dat zij niet in staat zijn om het ulodiploma in een normaal aantal jaren te verwerven. Het zou een driejarige opleiding moeten wor den, ondergeschoven in een van de be staande uloscholen. Tot op heden zijn de gesprekken over een dergelijk school type in Goes nog „mening-vormend" ge weest, maar aanstaande maandag zullen vertegenwoordigers uit de sectoren van het lager onderwijs en het ulo met het gemeentebestuur een bespreking hebben, waarin de voor- en tegenargumenten duideliik tegenover elkaar zullen worden gesteld. Of deze conferentie tot een beslising zal leiden is op het ogenblik nog niet Met tal van activiteiten start in de week van 7 tot en met 14 september a.s. het georganiseerde gereformeerde jeugd werk in Middelburg. In dezelfde week begint in het gehele land het werk van de Bond van Gereformeerde Jeugdorga nisaties. De activiteitenreeks voor de jongeren begint zaterdag 7 september des avonds om kwart voor acht. In de Engelse Kerk wordt dan een zaterdagavondstiite ge houden. Alle ochtendkerkdiensten van zondag 8 september zullen in het teken staan van het beginnende jeugdwerk. Dat houdt o.m. in; dat de jongeren aan deze kerkdiensten hun medewerking verlenen, namelijk door het lezen van de bijbeltekst. In het jeugdhuis is er na de middagkerkdienst een gezamenlijke maaltijd voor de leden van de M.V., de J.V. en de G.J.V.'s. Maandagavond zul len de jongeren naar het rusthuis aan de Branderijmolengang gaan om met de aldaar verblijvende bejaarden te zingen en gedichten te lezen. Een besturenconferentie van de J.V. en M.V., alsmede van de G.J.V.'s staat voor dinsdagavond in het jeugdgebouw op het programma Eveneens in net jeugd gebouw wordt deze avond tiet werk- seizoen van de G.J.O. (leden van 8 tot 15 jaar) met leiders en leidsters ge opend. Voor propaganda zijn er twee avonden uitgetrokken, namelijk woensdag 11 september en vrijdag 13 septembei Bei de malen om kwart over zeven in het De bioscoopliefhebbers in Middel burg, Vlissingen en Goes kunnen dit .weekeinde weer eens het hart ophalen aan een braaf spektakel stuk van moed, beleid en trouw, genaamd „De laatste der Vikin gen". Zoals dè titel al zegt is de keuze van de makers (een Italiaans- Franse coproduktie) nu eens niet gevallen op de grijze ojudheid, doch op een iets recenter verleden, de tijd dat baardige Vikingen hun krachten beproefden op vijanden als de zee, vreemdelingen en ande re Vikingen. Kortom: een heroï sche omgeving. Hoofdpersoon Harald (Cameron Mit chell) zoon van Sigurd keert na lange reizen naar huis terug, en komt dan tot de ontdekking dat zijn hele tehuis met omgeving is verwoest en uitgemoord (inclusief Sigurd) en dat het land nu wordt geregeerd door de wrede Sveno, die genoemde brandschatting en moord partijen dus op zijn geweten heeft. Door middel van listen weet de held Harald Sveno's burcht binnen te drin gen, de zwakke plekken te vinden, zo dat een later gedane aanval groot suc ces heeft: Sveno wordt gedood. En dan kan de dappere Harald de troon bestij gen, waarop hij recht heeft Ondertussen is hem ook duidelijk geworden dat ze kere Halda hem alle benodigde liefde schenkt voor een happy-ending, zodat De leden van de Postduivenhoudersvereni- ging „De Scheldeduif" te Krabbendijke na men met 51 duiven deel aan de wedvlucht naar Neufvilles (99 km). De uitslag was als volgt: 1. C. J. Clement, 2. en 3. A. van de Vrede, 4. L. Paauwe, 5. M. Minnaard, 6. en 8. J. Allewijn, 7. L. Paauwe, 9. en 10. J Min naard. na verwoede en bittere gevechten alles toch heel aardig op zijn pootjes terecht komt (toegang 14 jaar), in de theaters City te Middelburg, Grand te Goes en Alhambra te Vlissingen). Geweld, wreedheden en spanning zijn evenzeer troef in Electro M'burg, waar de film „James Bond, geheim agent 007 contra Dr. No" wordt gedraaid. James Bond (Sean Connery), de bekende held uit de boeken van Ian Fleming, is er als revolverschutter, vrouwenveroveraar en speurder de man niet naar, om er doekjes om te winden. Fel trekt hjj dan ook van leer, als hij op zoek naar een verdwenen agent tussen misdadigers ver zeild raakt op en om het eiland Ja maica. Zoekend naar de verdwenen agent trot seert hij verschillende aanslagen op zijn leven, komt tot de ontdekking dat van uit een laboratorium pogingen worden gedaan om raketten, afgevuurd van Cape Canaveral, uit hun baan te brengen en treft hij een spaarzaam geklede vrouw aan, met wie hij het er ten slotte levend weet af te brengen. (14 jaar). Scotland Yard neemt de uitdaging aan, heet de film die in het Vlissingse Luxor- Theater wordt getoond. En men voelt al waar het om draait: spanning en dramatische opwinding. Het verhaal is van Edgar Wallace en wie van deze schrijver wel eens iets heeft gelezen, weet dan meteen dat er heel wat te hui veren en te griezelen valt. Zondagmiddag onderbreekt het program ma van de Laatste der Vikingen in City te Middelburg voor een vrolijker brokje cinematografie, en wel voor de film Sjors van de rebellenclub. Een spannend verhaal voor jeugdige film kijkers, waarbij Sjors en Sjimmie aller lei avonturen meemaken. Via een ach tervolging van boeven op de hei, komen ze op een schip terecht, zwalken ze op een vlot naar Afrika, worden ze be laagd door inboorlingen en ten slotte wordt de strijd toch weer in huiselijke omgeving uitgevochten, als de hele re bellenclub kans ziet de boeven te over meesteren. Ook in het Grandtheater te Goes is er zondag een wat milder filmpje te zien, namelijk Marisol, een engel in huis. Ma- risol is een 13-jarig Spaans sterretje, een alleraardigst meisje overigens, dat in deze film stralend aan haar trekken moet komen. Het verhaaltje is dan ook erg oppervlakkig, leuk en toch ook een beetje ontroerend. tijdens de jongste vakantie mee eigen krachten vernieuwde en gemoderniseer de jeugdgebouw. De propaganda is met name afgestemd op het winnen van nieuwe leden. Donderdagavond om half acht wordt een grote ontspanningsavond gehouden in „City". Hoofdschotel van déze avond is de opvoering van het blijspei „Het hing in de lucht". Sport en spel is er zaterdag 14 septem ber a.s. Op het Sportterrein aan de Na dorst wordt om vier uur gespeeld de voetbalwedstrijd Kerkeraad-Jeugd Om half zeven volgt dan een gemeenschap pelijke maaltijd van spelers met jeugd leiders. De jongens en meisjes van 8 tot 16 jaar zullen zich 's middags aangenaam kun nen bezighouden op de speelwei „Too- renvliedt" waarom drie uur de .spelen- middag" een aanvang neemt, s Avonds is er een „spelenavond" in het jeugd gebouw. In het clubhuis van de korfbalvereni ging Swift te Middelburg werd deze week de eerste jaarvergadering gehou den van de eind vorig jaar opgerichte korfbalscheidsrechtersvereniging „Zee land", onder voorzitterschap van de heer F. Schreuders te Middelburg. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Martijn en Schreuders als resp. bestuurslid en voorzitter herkozen. Sa men met de heren A. Francke, Goes, die optreedt als secretaris, Van de Broeke, St.-Laurens, en D. Lankester, Kloetin- ge, zullen deze het komende jaar de ver eniging besturen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereni ging zich in een groeiende belangstel ling mag verheugen. Het ledenaantal bedraagt nu 44, waaronder ook reeds drie scheidsrechters van de Schouwen- Duivelandse Korfbalbond. De heren Beun en Schreuders die resp. waren af gevaardigd naar de federatievergade ring in Utrecht en naar de districtsver gadering, brachten hiervan verslag uit. De heer A. Martijn uit Yerseke zal de vereniging vertegenwoordigen op de ko mende jaarvergadering van de K.N.K.B. in Utrecht. De vergadering besloot voorts in de ko mende wintermaanden spelregelwed strijden te organiseren tussen diverse korfbalverenigingen. Voorts wijdde men nog aandacht aan een aantal spelregels en een aantal andere specifieke korf- balseheidsrechtersproblemen. te voorzien. Wel wordt in de maand september een definitieve uitspraak over het uitwerken van een plan ver wacht. In Rotterdam en Den Haag wordt al met een dergelijke aange paste ulo gewerkt. Binnen het raam van de „Mammoetwet" voor het on derwijs wordt voor een leerplan over drie jaren met een aansluitend schoolexamen aan het Mavo (de toe komstige ulo) de gelegenheid gebo den. De opzet, zoals de Goese geïntersseer- de kringen die thans voor ogen staat, gaat sterk in deze richting. Tot 1970, wanneer de Mammoetwet definitief in werking treedt, moet het geheel dan in een experimenteel stadium worden ge zien. Het nieuwe „aangepaste „ulotype" zou moeten tegemoetkomen aan de grote be langstelling voor het voortgezet onder wijs en het zou de ouders in staat tnoe- teen stellen een meer verantwoorde schoolkeuze te maken. In principe moet deze keuze in overeenstemming'kunnen zijn met de aanleg van het kind. Op de uloscholen is na de laatste oorlog steeds weer gebleken, dat dit niet het geval is. Mede als gevolg van de geste gen welvaart en de verlenging van de leerplicht kwamen niet onbelangrijke percentages leerlingen op de scholen, van wie vaak al in de eerste maanden kwam vast te staan, dat zij niet in staat zouden zijn om het diploma te behalen. Toch prefereren de ouders van deze scholieren het ulo boven het nijverheids onderwijs. Met alle gevolgen van dien. Voor de oorlog was deze situatie vaak tekenend voor de hogere burgerscholen. Voor het onderwijs zelf heeft zij ook tal van gevolgen Er zijn hoge kosten aan deze „slepende" vorm van lesgeven ver bonden en mede hierdoor ontstaat een doorlopend tekort aan leerkrachten en leermiddelen. Dit alles heeft nu ook in Goes ver tegenwoordigers uit de kringen van het lager onderwijs (de „leveran ciers" van de leerlingen) en het ulo met het gemeentebestuur bij elkaar gebracht Overigens gaat het hier om een zeer gecompliceerde zaak, die moeilijk tot een eensluidend oordeel leidt. 'Er zijn voorstanders, maar nog meer tegenstanders. Hoe in Goes de kaarten voor het nieuwe ulotype met zijn op de leerlingen afgestemde, vereenvoudigde leerplan liggen, zal binnenkort blijken. VEILING KAPELLE. 30 augustus. James Grieve 1 80 65, 75 41, 70 46 2 80 34, 75 39, 70 42, grof 2630. Zigeunerin 1 80 11—13, 73 12—16, 70 17, 65 12—13, 2 80 10. 75 10, 65 10, 2 d 10, grof en fijn doordraai. Perzikappel 1 75 11, 70 14, 65 15. 60 10—11, 2 75 10, 70 12, 65 11—12, 60 10 en doordraai, 2 d, grof en fijn doordraai. Early Victoria 2 70 13, 60 1314, 2 d 5, grof 10, fijn 5. Codlin Kes wick 2 70 14, 60 11, 2 d 5, grof 5—10, fijn 5. Manks Codlin 1 75 17. 70 18, 65 15—17. 60 14, 75 14, 70 15, 65 14, 60 12, grof 10, fijn 5. Ty- deman Early Worchester ex. 85 62, 80 67, 75 68 70 61, 65 42, 1 80 53—56, 75 56—65, 70 55— 71, 65 41—52, 60 37, 2 70 47, 60 26. 65 34. Benoni 1 75 75, 70 83, 65 63, 60 49. Stark Ear liest 1 70 63—66, 65 55—56. 60 4243, 55 25— 30, 2 70 48, 65 43, 60 29, grof 29, fijn 10. James Grieve L. 1 70 37, 80 38. Verpakte appelen Tydeman Early Worchester 1 80 58, 75 63. 70 61. Lady Suddely 1 75 4046, 70-42 65 34. los 70 26, 75 26, 80 25. Peren: Clapps Fav. 1 70 32.50, 65 30.95—32, 60 29.20—29.80, 55 26.60—27.40, 2 70 30. 65 29. 2 60 26, 55 23, 2 d 14, grof 14.40—15.80, fijn 6.508. Précose de Trévoux 1 60 31. 55 26. 50 22—23. 2 55 23. 2 50. 17. 2 d 10. grof 16. fijn doordraai, id. rijp 1 65 2623. 60 2627, 55 2324, 50 1920, Nrd. Holl. Suikerpeer 1 55 17—19, 2 d 12—16. Juttepeer 2 55 69, 50 64. 2 d 26 Super Précose 1 80 34, 75 31. 70 37. Bramen industrie in kratten 1 en 2 144, 3 89, idem per doos 1 5658. 2 3151, 3 19 —26. Dubb. pr. bonen 1 71, 2 40, 3 doordraai Tomaten per krat van 6 kilo I A 310, 1 B 309—316, 1BB 308, 1 C 305. 2 A 296, 2 B 299300, 2 C 174, per kg. CC 25 Pruimen bloc, fabriek blauw 6.50, fabriek wit en ge scheurd wit doordraai. Rode bessen per ds. 2 2021, 3 1213. Aardbeien per doos 2 55 —69. 3 24. Kasperziken per stuk ex AA 20 —21, A 14—17. B 7.50—9.50, „C 1. Meloenen per stuk (ananas) ex AA 91109. A 77, 2 53. Suikermeloenen ex AA 92. A 71, 2 49—55. Rode bessen per kg 2 4950 Pruimen Belle de Louvain 1 3860, 2 2435. grof 16—38 Reine Victoria 1 57—111, 2 18—41, grof 46— 71, fabr. 9—16 R. Claude d' Oullin 1 36— 53, 2 13—26, grof 22—42. Czar 1 26—37. 2 14—22. R Claude d' Althan 1 62—96. 2 44, grof 3946. Jefferson 1 4459, 2 19, grof 23. 26. Wijnpruimen 1 31, 2 19, grof 2735 Kirkes 1 92125. Purple Pershore 2 24, R. Cl. Verte 1 79. Aardappelen: bonken 917, 1 1012, 2 7 10, drielingen 1.50. Groenten: Bloemkool 13 —73. Sav kool 13. Rode kool 1118 Andij vie 24. Snijbonen 43. Pronkbonen 6168 Uien 7.5017. Bosselderij 5.50. Komkommers 1027. Stokprins. 79. VEILING KRABBENDIJKE. 30 augustus. Clapps Favourite 1 75-80 34, 70-75 33—36, 65-70 31—32, 60-65 27—29, 55-60 23. 2 75-80 32. 70-75 32. 65-70 29, 60-65 26. 55-60 19, 2 D 10—13, 3 gr. 21. 3 f 6, kroet 6. Pré cose de Trevoux 1 60-65 26, 55-60 25, 50-55 20. 2 D 9, 3 gr„ 3 f. en kroet doordraai Reine Claude d' O. 2 27 —31 Rode bessen per doos 2 1014. Bramen p. ds 2 39 Reine Vic 2 43, 3 10. Dubbele bonen 1 55 2 30 Appels: James Grieve l 90-95 26. 85-90 3031, 80-85O 33—35, 75-80 37—39, 70-75 41—43. 2 35- 90 27. 80-85 2330, 75-80 30—32, 70-75 36—37. 3 gr. 25, kroet 13. Tydeman E. W.« 2 85-90 49. 80-85 52. 75-80 57, 70-75 57, 65-70 47. 60-65 33, 2 D 10, 3 gr. 46. Manks Codlin 2 75-30 16. 70-75 16. 65-70 13, 60-65 10, 3 gr. 11, 3 f. 5, kroet 5. Perzikrode zomerappel 2 75-80 10, 70-75 13, 65-70 14, 60-65 12, 2 D, 3 gr., 3 f. en kroet doordraai. Stark Earliest 2 70-75 45. 65-70 44, 60-65 34, 3 gr. 26, 3 f. en kroet door draai. Benoni 1 75-80 63, 70-75 64, 65-70 53, 60-65 42, 55-60 26. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 augustus. Sla 432. Bospeen 1223. Was- peen 1016. Dubb. sperziebonen 3580. Staakprins. 90152. Snijbonen 40116. Bloemkool 12—79. Rode kool 716. Witte kool 1417. Spitskool 519. Komkommers 1024. Aardappelen 5—16. Selderij 540. Prei 1026. Meloen 4090. Rode bessen 40—78. Précose 1540. Clapps 2042. Pruimen 10 78. Perziken 628. Zigeunerinnen 1025. VEILING STAVENISSE. Bintjes gewone I 11.50-12.20, bonken 15.40- 15.10, doré gewone 14.80-15.00, eigenheimer gewone 12.00-15.60, bonken 8,00, aanvoer 2800 kisten. ZONDAG 1 SEPTEMBER. Ned. Herv. Kerk. Goes Grote kerk 10 ds. C. Metselaar, 7 ds. W. Janssen; Oos- terkerk 10.30 ds. W. Janssen (H.D.); Jeugdkerk en Jeugdkapel (Pr. v. Or.) wika A. J. Dales, Hedenesse; 's-Heer- Abtskerke 9,30 en 2 ds. E. J. C. Kam- minga; 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Teutscher, 2.30 ds. Holwerda; 's-Heer- Hendrikskinderen 9 en 10-30 ds. D. J. Baars; Kattendijke 10 mej. P. Stok; Kloetinge 9 en 10.30 ds. A. J. van Cruy- ningen (10.30 H.D.); Wilhelminadorp 10 ds. H. Lindeboom (H.D.); Woi phaartsdijk 10 en 2.3 ds. K. van Liere; Baarland 10.30 ds. Jonker; Borssele 9.30 en 2 ds. Bunjes; Driewegen 9 de heer Allewijn; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok (H.D.); 's-GravenpoIder 9.30 en 2 ds. Kluiver (H.D.); Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein (H.D.), 2.30 ds. Hulsber gen; Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsber gen, 2 ds. Kwakkelstein; Lewedorp 10.45 ds. Holwerda; Nieuwdorp 9.30 ds. Holwerda, 2 ds. Baars; Nisse 9.30 ds. Kooren; Oudelande 9 en 2 ds. Jonker; Ovezande 10.30 de heer Allewijn; Bieze- linge 10 en 2.30 ds. Sieders; Hansweert 9.30 en 2.30 ds. Bronsgeest; Kapelle 10 en 2.30 ds. Jebbink (H.D.); Krabbendij ke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeuwen; Krui- ningen 10 en 2.30 ds. Hoffman (H.D.); Schore 9 30 ds. Rothfusz, 2 eerw. heer Allewijn; Waarde 9.30 en 2.30 ds. Hui zing; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Zoods- ma: Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes Wester kerk 10 ds. Jansen, 5 kand. Pieterse; Oosterkerk 9 kand. Pieterse, 5 ds. Jansen; Wol- De industrieterreinen van Oosterland en Nieuwerkerk komen binnenkort weer een stapje dichter bij hun ontsluiting. Vrijdagavond ging de raad van Drei- sclior akkoord met het voorstel van b. en w. om naar het terrein te Ooster land alvast 160 vierkante meter straat aan te leggen en voor het gebied te Nieuwerkerk met de aanleg van 40 vierkante meter toegangsweg te begin nen. De weg naar Uosteriands industriege bied komt niet op de plaats, die eerst uitgekozen werd vanaf de Molen weg bij de molen. De raad accepteerde een mogelijkheid, die nog beter was: de weg komt nu over het terrein van de heer E. Vleugels Schutter, dat de ge meente voor dit doei ruilde met een stuk grond te Nieuwerkerk. Dé realisa tie kost f 27.000. „Na de aanleg van de 160 vierkante meter straat is vol doende industrieterrein ontsloten om 3 of 4 Douwpercelen uit te geven", zo lichtten b. en w. de raad in. Het weg gedeelte naar het industrieterrein te Nieuwerkerk kost de gemeente t' 6900. De raad kreeg de gemeentebegroting voor 1964 aangeboden. De gewone dienst toont een post onvoorzien van t 14.551,55. Inkomsten en uitgaven be lopen in totaal f 1.582.540,59. De ka- pitaaldienst vermeldt een nadelig slot van f 286.158,43. De uitgaven zijn 4.386.568,54, de inkomsten f 4100.410,11. B. en w. zullen de raad voor de volgende vergadering de bege leidingsbrief toezenden. De commissie uit de raad zal dit maandag 9 septem ber doornemen. De Oud-Gereformeerde Gemeente te Oosterland kan haar nieuwe kerk bou wen. De raad had geen bezwaar tegen de verkoop van de grond voor dit doel, die b. en w. en de bouwcommissie op het oog hadden. (Zie PZ.C. van vrij dag). Burgemeester A. A. van Eeten verklaarde: „Er is geen mooier plekje voor de bouw van een kerk in Oos terland te vinden, dan hetgeen is uitge zocht, op de hoek van dé Sandström- straat en de Burg. v. d. Havestraat", zo zei de raadsvoorzitter, die uiting gaf aan zijn waardering voor de gulle me dewerking van de bouwcommissie aan de b. en w.-suggestie. De raad vond het een goed idee, dat de gemeente aan de kerkbouw een „subsidie" bijdraagt in de vorm van een verlaging van de grondprijs: van f 7.50 op f 4,92 per m2 Zoals bekend wil de Oud-Gereformeerde Gemeente een stuk grond van 1215 m2 De raad ging ook akkoord met de ver koop van verschillende stukken grond in de gemeente voor de bouw van bun galows- Bij de rondvraag wees de heer J. A. van Dienst (p.v.d.a.) er op, dat het alar meringssysteem in de bejaardenwonin gen te Nieuwerkerk niet meer voldoende werkt. De burgemeester zegde reparatie toe. phaartsdijk 10 en 2.30 ds. Visser; Baar land 9.30 en 2.30 ds. De Craene; Bors sele 10 en 2.30 ds- v. d.' Veen; Driewe gen 9.30 leesd., 2 ds. Kornet; 's-Graven- polder 10 en 2.30 ds. Goedendorp; Hein kenszand 10 en 2.30 ds. Kats; Lewe dorp 9.15 en 2.30 ds. Mintjes; Nieuw dorp 10 en 2.30 ds. Donner; Kapelle 10 en 5 ds. Kornet; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Fidder; Kruiningen 10 en 2.30 ds. Booy; Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Snel; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoog kamer; Yerseke 9.30 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (Vrijgem.). Goes 10 en 3 ds. Hendriks. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 leesd.; Woiphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 lees- dienst, 3 september 7.30 stud. P. Hon koop; 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesd.; Hoedekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30, 2 en 5.30 stud. P. Honkoop; Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd. Krabben dijke 9.30 en 6 ds. Suijker, 2 leesd.; Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 6 leesd., 4 sept. 7.30 ds. Suijker. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 stud. De Jonge; Goes 10 leesd., 5.30 stud. De Jonge. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 en 5 ds. J. Karelse; Wemeldinge 10 en 2.30 kand. Karelse; Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge; Bath spreker de heer Dek kers. Ver. van Vrijz. Hervormden. Goes 7 dr. J. F. van Royen te Rotterdam. Doopsgezinde Gemeente. Goes 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils. Goes 10 Heiligingsd., 7.45 Verlossingsd.; Yerseke 10 en 6 sa menkomst o.l.v. mej. Hokke en ltn. Ter louw. ZONDAG 1 SEPTEMBER. Ned. Herv. Kerk. Geersdijk 10 en 2.30 de heer Kraak; Kamperland 9.30 en 2.30 drs. v. d. Ban; Kortgene 10 ds- Koole, 2.30 ds. Willekes. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 5.30 ds. Van Rheenen; Kamperland 9.30 en 4 ds. Radder; Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller; Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heiden. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10, 2 en 6 leesd.; Kamperland 9.30, 2.30 en 6 lees dienst; Kortgene 10, 2.30 en 6 leesd. WEEKENDDIENST ARTSEN Goes: dokter W. Griep, Frans den Hollan- landerïaan 29, tel. 5821: Woiphaartsdijk, Heinkenszand en 's-Heer-Arendskerke: dok ter A. I. Vos, Woiphaartsdijk, tel. 01198—231; Hansweert, Kruiningen. Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter P. Allewijn, Kruinin gen, tel. 01130566: Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter S. E. J. Wöstmann te Kwadendamme, tel. 01195450; Borssele en Nieuwdorp: dokter H. M. J. Kiviet te Bors sele, tel. 01105-203; Kloetinge, Kapelle en Wemeldinge: dokter A. J. Eekhardt. te We meldinge. tel. 01192438: Kapelle en Bieze linge: dokter H. W. ter Haar te Biezelinge, tel. 01102500; Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J. Geldof te Driewegen, tel. 01195— 275. Ziekenauto Goes: tel. 5619, b.g.g. 7695. Apotheek: De Goesche Apotheek. Klokstraat 19, tel. 7104. Chirurgendienst: dr. M. J. de Bruin, tel. 7659. DIERENARTSEN De praktijk van dokter M. Gakeer te Ove zande er. dokter A. A. Elzerman te Goes wordt waargenomen door dokter G. Boone- schanser te Kruiningen, tel. 01130—233. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand heeft dienst, tel. 01106290. GRAANBEURS ST.-MAARTENSDIJK. Tarwe 31-32, gerst 26-28, haver 24-26, kleine erwten 45-50, schokkers 55-60, bruine bonen 65-70, maanzaad 55-60. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Eigenheimers, groot 614, Andijvie 16 23 per kg Sla 1428 per stuk. Spinazie 55 72 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 4869, 8 stuks 3448, 10 stuks 2438. Dubb. bonen I 631.08, II 3058, Snijbonen 781,19, Spits kool 2934 per kg. Komkommers 70-80 21— 32, 60-70 16—30, 50-60 12—17, 40-50 8—14 per stuk. Selderij 610, Peterselie 69 per bos. Prei 2029. Rode kool 520. Uien 920. On tario 2649 per kg. Frankenthalers 1,502,20, Black Alicante 1,402,00, Golden Champ 2,40 2.50. Reine Vict. 4954 per kg. Oogmeloe nen 28—1,00, Ananasmeloenen 431,06 per stuk. Tomaten A, extra 3,20. AI 3.103,20, BI 3,05, Cl 3,05. CC1 2,50 per bak. Precose de Trev. IAA 33—39, IA 29—34, IB 23—29. IC 17 —22. IIAA 29—30. nA 23—26. IIB 18—20. IIC 1416 per kg. James Grieve IAA 4963. IA 49—64, IB 44—60, IC 41—55, IIA 38—48. Stark Early IAA 74—79. IA 59—66, IB 33—58. IC 28 —29. IIAA 71—72, IIA 49—64. IIB 30—46 per kg. Benoni IAA 82—99. IA 71—89, IB 60—68, IC 44—55 Clapp's Fav IAA 35—37. IA 26—36, IB 2132. IC 1625 per kg. Perz. r. zomerapp. IAA 33—34, IA 18—32, IB 17—24, IC 10—18. IIA 18—20. IIB 9—14 per kg. VEILING ST.-MA ARTENSDIJK. Doré 15.30-14. eigenheimer I 15.70-14, idem II 14-9.60; bintje I 13.40-12. idem n 12-7,77: bonken 15.80. Aanvoer 3700 kisten. VEILING THOLEN. Doré bonken 9.60, gewdne 15.60-16.40, poters 7.70, koopmans blauwe 10.20-10.40, bintje bon ken 15-16.20, gewone 7.90-12.50. witte eigen heimers bonken 8., gewone 8.90-14.80, poters 6 Aanvoer 3100 kisten. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 8.30—19.40. Bloemkool A 2 43—86, B 2 2844, C 2 15—20, afw. 1746. Grote kom kommers 20. Witte komkommers 1015. Me loenen 1580. Selderij 117. Uien 13. Eerste lingen 1 910.60. Meerlanders bonken 15. Bintjes 1 10—10.40, 2 159.50. Eigenheimers 14—15 Andijvie 1020. Stoksnijbonen 2 30 76. Prins, bonen 1 5476. 2 3056. Widusa 2 59—61. Kroten 12—17. Rode kool 19—25. Witte kool 4.5019. Breekpeen 3. Waspeen 10—11. Prei A 2 24—41 Rabarber 2 5—17. Tomaten A 51—56. 2 32—55. B 51—58, B 2 25—35, C 2 4145. CC 30. Uien 18. Pruimen: Washington grof 4750, 3 32 33 Reine Victoria grof 56. 3 10. Reine Cl. d' Althan grof 62. 3 13. Bramen 1 27. 2 19— 23 Appels: Perzikrode zomerappel 2 75 10, 70 10, 65 10. 3 grof 11 3 fijn 10 James Grieve 1 85 27. 80 33. 75 37. 70 44. 65 32—33. 2 85 25—26. 80 26, 75 31. 70 35. 65 65. 3 grof 3031. fijn 1517 Zigeunerin 1 85 20. 80 21. 75 23. 70 32. 65 20. 2 80 16. 75 20. 70 21. 65 20, 3 grof 18. 3 fijn 10. Tydeman 1 80 50, 75 55. 70 60. 65 50. 60 31. 3 grof 30 Stark Earliest 2 70 45. 65 40. 60 2330. 55 1020, 2 d 10. 3 grof 24. 3 fijn 10. Peren: Clapps 1 70. 30. 65 29. 60 28, 55 24, 2 d 18. 3 grof 14. 3 fijn 8 Précose de Tré voux 1 65 29.90, 60 26—30. 55 24.50—25, 50 13—20, 2 d 8, 3 grof 15—18. VEILING GOES. 30 augustus. Perzikrode zomerappel 1 80-85 12. 75-80 13. 70-75 14—15, 65-70 14. 60-65 12—13, 2 D 10, 2 75-80 10. 70-75 11. 65-70 10, 60-65 10, grof 1012 Zigeunerin 1 85-90 15—18, 80-85 17—18, 75-80 16—17, 70-75 17, 65-70 16, 2 D 11. 2 85-90 11 en doordraai, 80-85, 75-80 doordraai, 70-75 10, 65-70 door draai. grof 10—12. Manks Codlin 1 75-80 17. 70-75 17, 65-70 16, 60-65 14. Stark Earliest 1 60-65 40, 55-60 11. James Grieve 1 80-85 34 —41, 75-80 37—47, 70-75 3543. 2 80-85 29, 75-80 35, 70-75 36. Tydemans Early Wore. 1 75-80 58. 70-75 51—53. 65-70 40, 60-65 24. 2 D 170, grof 33. Codlin Keswick 1 70-80 13. 60-70 10. Early Victoria 1 70-80 1013, 60-70 1011, grof 10. Précose de Trevoux 1 70-75 32. 65-70 30. 60-65 29. 55-60 25.70—26. 50-55 23. 2 60-65 27. 55-60 25. 50-55 18. 2 D 11, grof 11. fijn 6. rijp 8—17. Clapps Fav. 1 75-80 34. 70-75 30—33, 65-70 27—30.50. 60-65 24—29. 55-60 22—26. 2 75-80 28. 65-70 26, 60-65 24. 55-60 19, 2 D 13—14. grof 11—22. fijn 610. rijp 2026. Dubb. pr. bonen 2 63, 2 B 3038 Bramen 1 en 2 144, 3 89. Totale aanvoer hard fruit 5300 kisten. Per doos: Rode bessen 2 17. Bramen 2 32— 50. 3 13—28. Aardbeien 2 67—89. 3 30. Per kg. Rode bessen 2 35—52. Ontario 1 30—36, 2 15. fabriek 63. Czarpruimen 1 3346, 2 12—20. grof 12—20, fabr. 6—17. Washington 1 26—57. 2 9—16. grof 20—42. fabriek 6—18. Belle de Louvain 1 42—57, 2 15. grof 1643. fabriek 8—23 Reine Claude d' Althan 1 7091, 2 4044, grof 4375 Reine Vtctoria 1 52—102 2 15-61. grof 35—72. fabriek 20— 22. Reine Claude Hoeffer 1 80 Reine Claude Verte grof 59 Dubb. boerenwitte 1 31—34, 2 16. grof 911. Druiven 1 220230. Groenten Bloemkool A 1 53—64. A 2 43—74, B 2 17, afw. 16.47. Komkommers A 1 32, A 2 10—28, B 2 10—22 Kropsla 2 7—21 Knol selderij 9—10. Meloenen 1 74133, afw 38—60. Uien 1 17. Wortelen 2 19. Selderij 5—8. To maten A 45—52. B 45—52, C 39—44, CC 31. Augurken A 65-78, B 37—52. C 18, D 1415, E 39,. Dubb pr. bonen 2 67, 2 B 57—69, Snijbonen afw 56. Prélude 2 B 58. Pronk bonen 1 7175. 2 5562. Spekbonen 2 62. Rode kool 1 10—20. 2 5—14. Groene sav. kool 1 16—25 Kroten 1 13. Uien 2 9—11, afw. 4—6. Andijvie 1 15—21, 2 13—14. Aard appelen bonken 10—12. grote 912. drie lingen 58. VEILING MIDDELBURG. 30 augustus. Bintjes, bonken 13.10, grote 10.70, drielingen 4.40 Fruit: Tomaten A 1 336, B 1 344, C 1 3. Me loenen- Ananas 49—112, Oogen 32—75. Net 14—77 Pruimen: R. Victoria 1352. Czar 8—49. Washington 541. R Cl. d' Ouillins 1044. Ontario 7—32 Peren: Précose de Trevoux 65-70 13—23. 60-65 17—24. 55-60 12— 22. 50-55 8—16. 3 grot 6--16. 3 fijn 6—18. 2 D 6—7 Appelpn Stark Earliest 60-65 38. 55-60 32 Early Victoria 30-90 11. 70-80 1516, 60-70 15 19. 2 D 11. 3 grot 10—15. 3 ffjn 10 Manks Codlin 7530 16. 70-75 11—16. 65-70 ld—14. 60-65 10 12. 55-60 11 -12, 3 grol 10— 12. 2 D 10 Tomaten 4 2 274. B 2 270. C 2 •>04 Druiven 160- 199 Bramen 18—37 Per ziken 6 31 Peren Clapps Fav 65-70 25— 47. 60-65 28- 3». 55-60 15—38. 3 grot 13—25, 3 fijn 10- 18. 2 D 1519 Appelen' Perzikrode zomerappel 70-80 13—14. 70-75 10—23. 65-70 10—23. 3 grot 10—12 Zigeunerin 75-80 10—20, 30-75 11-12. 65-70 10—14. 60-65 10. 2 D 10. 3 grof 1013. 3 fijn 10. James Grieve 80-85 27, 75-30 34—38. 70-75 37—39. 65-70 38. 60-65 31. 3 grof 26—32 Groenten- Andijvie 1 15. 2 7.50 Sla 10—37. Bloemkool 4 p kist 63—97. 6 p kist 50—76, 8 p kist 3142 Komkommers wit 1015, Rode kooi 625 Spitskool 7—19. Prei 1016. Snühonen 95—97. Kroot p. kg 5—15 Uien kg 6—20 Bospeen 1048. Sav. kool A 1 13. A 2 7 Sla C 925. Komkommers groen: 40-75 14—27. 50-60 11—25. 40-50 1011. 35-40 '1—12 Wasneen 1430 Dubbele bonen 18 120 Postelein 41—5.3 Augurken A 108—121. R 37—67 C 27—36. D 20. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 3795 kg Sehar 38 kg Sehoi 156 kg Bot 152 kg Tnng 82 kg. °a1ing 15 kg Tarbot 3 kg Ongesorteerde vis I kg VEILING ST ANNAI.AND 30 aug Dore gew 15 50. nonken 9 50 drte- ingen 6 20 Eigenheimers gew 16, bonken 9 10. drielingen 6 70 Bintjes gew 13.50 nonr ken 15.50. drielingen 5.50 Aanvoer 207 ton. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN tel. 3200 VAN DOESELAAR, teL 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13