Ontvangst HTS-leraren in Vlissingse stadhuis Veilig-verkeeractie in dertig Zeeuwse gemeenten mmiu/iL NOODWONINGEN EUROMAST Vogelbeschermingswacht pleit voor: BEHOUD KIEVITTENPOLDER BIJ CADZAND ALS NATUURRESERVAAT ALMANAK Derde „koker" in Haringvlietbrug Woensdrecht wordt te water gelaten in Vlissingen WESTKAPELLE VRIJ VAN HOUTEN R.PH.0. OPENT IN GOES HET NIEUWE Z.V.U.-C0NCERTSEIZ0EN Voor eerste maal Limburgs orkest In mobiel station worden ogen en reacties weggebruikers getest TWEEDAAGSE BONDSVERGADERING Beiaard- en fanfareconcert REACTIES VIER PROEVEN Gegrepen VOOR SCHOLIEREN DE 30 GEMEENTEN Éénrichtingsverkeer op Markt tijdens fokveedag HET lVEER IN EUROPA Toneel a „Vlissingse H.T.S. voor Zeeland van groot belang" T echnici Gedurende september en oktober Naar Rotterdam? Dan op naar de top van de In Ritthem stond de tijd stil Zeeuwse „EVENWICHT" Op 24 september Uitgave van een nieuwe brochure PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1963 In de zonovergoten tuin van het stadhuis te Vlissingen zijn donder dagmorgen de deelnemers ontvan gen van de tweedaagse algemene vergadering van de Bond van Vere nigingen van leraren aan middel bare nijverheidsscholen in Neder land. De officiële ontvangst door b. en w. van Vlissingen vormde de inleiding tot de vergadering, die in hotel „Britannia" wordt gehouden. Burgemeester mr. B. Kolft verwelkom de de circa honderd gasten, die uit alle delen van Nederland afkomstig zijn. In zijn toespraak herinnerde mr. Kolff aan de oprichting van de m.t.s (thans h.t.s) te Vlissingen in 1947. „Het is een hele strijd geweest om hier een h.t.s. te krij gen," zo vertelde de burgemeester, „maar de pogingen zijn gelukkig met succes bekroond." Hij verklaarde daar bij, dat de h.t.s. een grote vlucht heeft genomen. „Thans hebben we bijna het dubbele van het leerlingenaantal in 1955". zei mr. Kolft tot de h.t.s.-leraren. Hij zag dan ook met vertrouwen de toe komst tegemoet voor deze onderwijsin stelling. In één adem met de Vlissingse h.t.s. noemde mr. Kolff de snel op gang geko men industrialisatie. Voor wat Zeeland betreft wees hij op de ontwikkeling in de kanaalzones van Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en van Walcheren en op het Zuid-Sloe. In het licht van de industrialisatie zag hij ook de taak van de h.t.s.- leraren. „Op uw schouders", aldus mr. Kolff, „rust de taak uitbreiding te geven aan het industriële kader. Spreker voegde daaraan toe, dat de uitkomst tot nu toe tot tevreden heid stemt. Hij was van oordeel, dat de h.t.s-Ieraren een belangrijke bij drage tot dit succes hebben geleverd. „Wij zijn dit keer graag naar Vlissingen gekomen," verklaarde de voorzitter van de bond, ir. L. W. de Koning uit Sche- veningen in zijn beantwoording van de toespraak van mr. Kolff. Met de Vlis singse burgemeester was de bondsvoor zitter van mening, dat grote behoefte bestaat aan technici. Hij gewaagde in dit verband van een vooruitziende blik van het gemeentebestuur om in 1947 een h.t.s aan te trekken. Hij noemde een dergelijke onderwijsinstelling van groot belang voor Zeeland in het algemeen en Vlissingen in het bijzonder. In zijn toe spraak wees spreker voorts op de be moeiingen van de regering met het h.t.s- onderwijs. De heer De Koning wist te vertellen, dat de staatssecretaris van o.k. en w. in principe heeft besloten een voorbereidend jaar aan de h.t.s-en in te voeren. Hij vond dit een eerste stap op de weg tot verbetering van het h.t.s.- onderwijs. Na het officiële gedeelte bezichtigden de h.t.s.-leraren en hun dames het stadhuis, waarbij burgemeester Kolff het gezel schap rondleidde. Na de lunch in hotel „Britannia", waar aan de voorzitter van de Vlissingse vere niging ir. P. Liezinga een kort begroe tingswoord sprak, volgde in de middag uren de afhandeling van een groot aan tal interne bondszaken. De dames maak ten intussen een reisje per bus naar Knocke (B.). Vandaag vrijdag wordt de vergadering voortgezet met een lezing in de ochtenduren en een boottocht in de middaguren. Advertentie Een luisterrijk vergezicht vanaf de top. Fjjn genie ten daarboven in café en restaurant, en op de plat forms. Sta als kapitein op de scheepscommando- brug. Gemakkelijk bereikbaar met tram en bus. Ruime gelegenheid tot parkeren. ij Hoe vooruitstrevend het dorpje Ritthem overigens mag zijn, over i de tijd bekommert men er zich j! niet. De tijd staat er stil. Of het 1 nu over verleden, tegenwoordige of toekomende tijd gaat, in Rit- them blijft het half vier. Blijk- baar voor de meeste inwoners een gunstig tijdstip, want al lang j! wijst het uurwerk op de toren met de kleine wijzer naar de vier, I met de grote wijzer naar de zes. Tot op de dag van gisteren léék tenminste iedereen tevreden, maar enkele ingezetenen vonden het wat eentonig of wie weet j! hadden ze haast. Ze zetten de klok een kwartier terug. Daar- mee brachten ze Ritthem in rep ]i I en roer: men heeft nu besloten j! door vakmensen van de klok toch I maar weer een uur„werk" te la- i[ j ten maken tMIVINVVVWAMKWMMMMMMMAAMMMW Voor de laatste keer in dit seizoen zal de stadsbeiaardier van Veere, Piet Broerse, zaterdagavond een concert geven op het carillon van de raadhuistoren te Veere. Dit concert begint om 7 uur. Het mu ziekgezelschap „Crescendo" uit Oost- kapelle treedt dezelfde avond op in de muziektent om 8.30 uur. Het verbond voor veilig verkeer houdt volgens een voorlopig vast gestelde datalijst gedurende september en oktober a.s. in dertig Zeeuwse gemeenten een grootscheepse veilig-verkeersaetie: de start van deze tournee is op maandag 2 september in Sint-Annalandop vrijdag 25 oktober is Bruinisse als laatste gemeente aan de beurt. Er is een uitgebreide voorlichting met filmvoorstellingen, „mobiele" propaganda met verkeerswagens, zowel voor schoolkinderen als volwassenen. Voorts bezoeken de veilig-verkeersmensen alle dertig Zeeuwse gemeenten met het mobiel teststation voor weggebruikers. Deze testwagen mag als uniek worden beschouwd in Nederland en bijna uniek in de gehele wereld. Het beschikken over een in alle opzichten goed functio nerend gezichtsvermogen is één van de voorwaarden, waaraan alle weggebrui kers moeten voldoen wil de veiligheid op de weg worden gewaarborgd. Ook aan dit facet van de verkeersveiligheid besteedt het verbond voor veilig verkeer ruime aandacht: sedert begin 1960 ar riveerde het in vele Nederlandse ge meenten met het mobiele teststation, waarin honderden weggebruikers hun ogen en hun reactievermogen geheel vrijwillig en anoniem lieten testen. Het verbond, dat meent met het in gebruik stellen van dit mobiele test station een positieve bijdrage tot „het goede oog op de weg" te leve ren, heeft zich zowel bij de inrichting van deze testwagen en bij de keuze van de apparatuur, als bij de oplei ding van het personeel, laten advise- van de verblinding ongeveer één minuut aangehouden. Ter bepaling van het gezichtsveld kan de weggebruiker voor een peri meter plaatsnemen, waarna ten slot te met de reactiesnelheidstest wordt nagegaan of de weggebruiker binnen de daarvoor toegemeten tijd reageert op bepaalde optische signalen door het gebruiken van gas-, rem- en ont koppelingspedaal. Om de werkelijk heid zo dicht mogelijk te benaderen wordt daartoe achter een autostuur plaatsgenomen. Het resultaat van deze proef wordt in gevuld op een speciaal formulier, dat de weggebruikers meekrijgen en waarop gespecificeerd is aangegeven hoe de uit slag van de diverse proeven luidt. Is de uitslag onvoldoende, dan wordt aange raden de ogen aan een nader onderzoek ren door vooraanstaande Nederland-te onderwerpen. se deskundigen op het gebied van Voor de verdere voorlichting beschikte ooganatomie en oogheelkunde. De weggebruiker, die via een kleine wachtkamer de „onderzoekafdeling" bin nenkomt, kan men aan 4 proeven onder- pen, namelijk de Ortho-Ratertest, de Nyktotest, de Perimetertest en de reac tiesnelheidstest. Met behulp van de Ortho-Rater, waarin de weggebruikers moeten kijken en di verse figuren moeten onderkennen, kan worden nagegaan hoe de situatie is van de ogen met betrekking tot: gezichts scherpte, oogstand, afstand- of diep tewaarneming en kleurgevoeligheid. Bij de Nyktotest kan worden nagegaan of het oog zich op de juiste wijze en bin nen de daarvoor toegestane tijdslimiet na verblinding door een tegenligger weer aanpast. De verblinding wordt op verantwoorde wijze gesuggereerd door een fel lichtschijnsel, dat op de ogen wordt geworpen. In overleg met deskun digen wordt als gemiddelde tijdsduur het veilig-verkeersverbond over drie gro te in lichtgrijze kleuren geschilder de luidsprekerwagens met nog twee aanhangwagens De propaganda- en filmdienst van het verbond voert zijn jaarlijkse tour nee uit volgens een van te voren tot in alle details vastgesteld schema. In nauwe samenwerking met de ge meentebesturen en met de plaatselij ke autoriteiten worden één of meer veilig-verkeersdagen georganiseerd In de ochtenduren wordt begonnen met de „mobiele" propaganda, waar bij door middel van de luidspreker installatie al rijdende verkeerstips, waarschuwingen, complimenten enz De jazz heeft me volledig gegre pen", gaf de Goese jongeman ern stig toe, „de felle ritmiek van de jazz slaat volledig aan bij mijn hartklop, de opzwepende cadans sluit volkomen aan bij mijn inner lijk levensritme. Ik ben gék op jazz En daarbij sprak hij net woord jazz zo lekker lang en klankvol uitzo plastisch en gevoelvol. In ieder geval héél anders dan zijn vader, die met een ongepast ge brek aan trots wel eens opmerkte: O ja, mijn zoon speelt in een jesbentje Die vader begreep helemaal niet in hoeverre zijn zoon al door de jazz was gegrepen, maar toen de zoon al over zijn „regenjazz" en (doelend op zijn kleine zusjes) over „de kindertjazz" begon te spreken, zag de vader m dat het gegrepenzijn door de jazz zo zijn consequenties heeft. Vader onderhield zijn zoon lang en ernstig: „Er zijn belangrijker dingen op de werld, dan jouw jes- muziek. Denk maar eens aan je studie, die lijdt eronder!" was zo de teneur van de terechtwijzing, waarop de zoon geërgerd ant woordde: „Och, jullie ouderen be grijpen er niets van. Praat er toch niet meer over, altijd dat gezede- preek vind ik zo zoetjazz aan wel- letjazz". Vader zag in dat er nog heel wat aan zijn zoon te veranderen was, dat de jazzkwaal oneindig veel dieper ging dan hij ooit had ver moed. En het laatste vleugje hoop dat het bij zijn zoon allemaal nog wel zou overgaan, werd geheel de grond in geboord, toen de zoon een door moeder aangeboden bon bon afsloeg met de dromerig ge uite verontschuldiging „Ik houd meer van Haagse Hop- iazz..." worden gegeven aan weggebruikers, zulks afgewisseld met passende mu ziek. Hierbij verleent meestal een plaatselijk verkeersdeskundige van de politie zijn medewerking en neemt ook zelf de microfoon ter hand. Des morgens en des middags worden in één of meerdere scholen schoolvoorstel lingen gegeven. Naast instructieve ver- keersfilms krijgen de kinderen meestal ook een documentaire op ander gebied te zien. Een van de beide aanhangwa gens wordt overdag als verkoopcentrum voor allerlei veilig-verkeerszaken inge richt. 's Avonds wordt een gelijksoortige film voorstelling gegeven voor de ouderen, meestal tijdens een bijeenkomst, die de plaatselijke veilig verkeersafdeling houdt. Tijdens deze avondbijeenkomst wordt een kort propagandistisch woord gesproken, waarbij op het grote nut van een doelbewuste strijd tegen de verkeers onveiligheid en onder meer op het ge vaar van alcoholgebruik voor en tijdens het rijden wordt gewezen. Volgens de voorlopige datalijst wordt de veilig-verkeersactie achtereenvol gens gehouden in Sint Annaland (maandag 2 september), Oud Vosse- meer (3 september). Tholen (4), Sta- venisse (5), Sint Maartensdijk (6), Krabbendijke (9), Waarde (10), Kruiningen (11), Goes (12), Kloetin- ge (13), Kapelle (17), Yerseke (18), 's Gravenpolder (19), Oudelande (20), Baarland (23), 's Heerenhoek (24), Kortgene (25), Wolphaarts- dijk (1 oktober), Middelburg (2), Oostkapelle (3), Domburg (4), West- kapelle (7), Biggekerke (8), Koude- kerke (9), Souburg (10) Sint Phi- lipsland (2)), Zierikzee (23), Dulve- land (24) en Bruinisse (25 oktober). Op de eerste dagen van de week, waarin de actie gehouden wordt, (dus 2, 9, 17 en 23 september, alsmede 1, 7 en 22 oktober) kunnen de wagens niet voor 12 uur 's middags aanwezig zijn. Slot van pagina 1 bootjes in de buurt. En daartussen komen de pijlers omhoog. Meter voor meter. Twee zijn er daar zoals het heet „kuipklaar". Op de plaats, waar de negende pijler moet komen, wordt een heisteiger geslagen. En intussen lassen in vier verschil lende constructiewerkplaatsen de mannen uit de „metaal" de stalen kokers, de overspanningen en de basculebrug. Het gaat er nu om een goed evenwicht te vinden tussen het natte werk en het staal. En dan kun nen de evenementen, zoals gisteren, met een regelmaat van de klok te rugkeren. Tot nu toe is dat nog niet mogelijk gebleken. Maar het ziet er naar uit, dat er thans tempo in de aflevering van de stalen brugdozen komt. Het komend najaar worden nog vier overspanningen verwacht. „En als het allemaal zo vlot gaat als vanmorgen, dan ziet het er best uit", stelde technisch-hoofdambte- naar A. Been, de man van rijks waterstaat die belast is met de di rectie, tevreden vast, toen de koker op de pijlers lag. Het transport en het „optillen" van de staalconstruc tie verliep zo gesmeerd, dat de man nen op de elevatorbakken, de tech nici op de vletten en op de bordessen van de pijlers het nauwelijks konden geloven, toen de scheepshoorns be gonnen te blazen, 's Morgens in alle vroegte arriveerde het opzichtige transport na een omslachtige reis uit Kinderdijk via Rotterdam op het „operatieterrein" voor Numansdorp. Toen het water naar vloed begon te lopen schoven de slepers hun last naar zijn rustplaats. Geleidelijk kwa men de randen van de stalen koker nu boven de steunpunten van de pijlers uit. Omzichtig laveerden sle pers en kabels het toch altijd nog moeilijk wendbare „plateel" zodanig, dat het in de lijn van de twee ande re brugdelen kwam te liggen. Om tien over elf lag de overspanning vast en twintig minuten later was de hefinstallatie er vanonder. Iedereen bij de Haringvlietbrug hoopt nu maar' dat het steeds zo vlot kan gaan. Dan hoeft men misschien niet af te wijken van de streefdatum 1 juli 1964, waar op de Haringvlietbrug voor het verkeer zal opengaan. „Al is het dan misschien nog een brug zon der franje", aldus de heer Been. „Maar we hebben al meer een half jaar lang een brug afge werkt, terwijl de automobilisten ons reeds gezelschap hielden recreatie of industrie. Het bedoelde deel van de Kievitten- polder grenst aan het natuurreser vaat „Het Zwin" en vormt aan de zuidzijde de grens met Retranchement, terwijl het aan de oostelijke zijde afge sloten wordt door het uitwateringska naal. De gemeente Retranchement nu, heeft een uitbreidingsplan ontworpen voor het bouwen van zomerwoningen tot aan de grens van dit deel der polder. Door ligging, begroeiing en aanwezig heid van zoet water is de Kievittenpolder een bij uitstek geschikt terrein voor het broeden en overwinteren van vogels. De vogelbeschermingswacht zou het daarom ten zeerste betreuren als dit terrein van 18 ha aan bebouwing ten offer zou val len. Men vindt er onder meer de zoge naamde Molluskenschelpen, waarvan de heer P. J. Brakman uit Nieuw en Sint-Joosland een zeer zeldzame soort heeft. Verschillende vogellief hebbers hebben over het vogelleven op dit terrein een uitvoerige docu mentatie, zoals de heer M. Koopman De Goese Grote Markt zal tijdens de Zuidbevelandse fokveedag op 6 septem ber a.s. en de beide dagen daarvoor, als aan de opbouw gewerkt wordt, niet ge heel voor het verkeer worden afgeslo ten, zoals woensdag abusievelijk in ons blad stond vermeld. Die betreffende drie dagen wordt éénrichtingsverkeer inge steld. Mevr. S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, zal op 21 september a.s. des middags te twaalf uur op de werf van de Kon. Mij De Schelde in Vlissin gen te water laten het motorvrachtschip Woensdrecht. Dit 14.800 tons schip is in aanbouw voor de N.V. Phs van Ommeren te Rotterdam. VVestkapelle is zijn houten noodwonin gen kwijt. Deze voor de in de oorlogs jaren zwaar getroffen gemeente zo heu gelijke toestand werd donderdagmiddag verkregen bij de afbraak van de laatste houten noodwoning aan het Noorder vroon. Er resten in Westkapelle nu nog vier betonnen noodwoningen. Na de tweede wereldoorlog waren er in Westkapelle nog een kleine 100 van de in totaal 600 woningen over. Om voor de verloren gegane huizen een tijdelijke vervanging te hebben, werden in de jaren 1946 en 1947 210 noodwoningen gebouwd, waarvan er 54 „op het dorp" kwamen te staan en 155 waaronder 4 betonnen aan het Noordervroon. Geleidelijk aan konden de noodwoningen weer worden afgebroken, omdat men de beschikking kreeg over bouwvolume voor definitieve woningen. In 1952 wa ren de laatste woningen op het dorp gesloopt. De woningen aan het Noorder vroon is men ongeveer 5 jaar geleden De automobilist C. van A. uit Goirle is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn wagen uit de bocht bij Arne- muiden gevlogen. De auto kantelde en schoot rechts van de weg een sloot in. De bestuurder bleef ongedeerd, evenals zijn meerijdend 16-jarig dochtertje. De automobilist, die met vakantie in Zoutelande verbleef, is met een passe rende automobilist meegelift. Hel onge val gebeurde bij het Franse monument aan de rijksleeg 58. Van A. raakte in de bocht, rijdend in de richting Middel burg, de macht over het stuur kwijt. De wagen ramde een waarschuwings- helc. Een takelwagen heeft de zwaar be schadigde auto donderdagmorgen naar Middelburg versleept. Op de foto de zwaar beschadigde per sonenauto in de takels. Foto P.Z.C beginnen te slopen. Donderdag werd de laatste houten noodwoning door het sloopbedrijf gebr. De Witte tegen de grond gehaald. De vier betonnen nood woningen zullen voorlopig nog blijven staan. Het hout, dat bij de afbraak is vrijge komen wordt nog dienstbaar gemaakt bij de bouw van bijvoorbeeld kippehok- ken, kleine garages en zomerhuisjes. Op de foto: de laatste resten van de noodwoning verdwijnen op de auto van de sloper. (Foto P.Z.C.) Het Rotterdams Philharmonisch Orkest opent op 24 september a.s. het Z.V.U.-concertseizoen met een uitvoering in de Maria Magdalena- kerk te Goes. Gespeeld worden on der meer The music for the royal fireworks van Handel en het klari netconcert in A, KV 622, van Mo zart, waarbij Herman Wester als solist zal optreden. Na de pauze zal het programma in het teken staan van de Wagnerherdenking (Wagner werd 150 jaar geleden ge boren). Het orkest zal uitvoeren de voorspelen tot de 3e en le akte van Die Meistersinger von Nürn- berg, het voorspel tot Lohengrin sn de ouverture Tannhauser. neel, het optreden van het Spaanse danspaar Antonia en Marino en van twee leden van het Gronings Studen tencabaret: Seth Gaaikema en pia nist Roelof Stalknecht. Ook de scholieren genieten weer voor een belangrijk deel mee van het „grote" programma, want in het Z.V.U.-jeugd- programma kan geluisterd worden naar het Kunstmaandorkest, het Limburgs Symfonieorkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Behalve hernieuwde kennismaking met het Duitse Das Schauspiel zijn de orga nisatoren er thans ook in geslaagd om een Engels gezelschap voor de scho lieren te laten optreden, namelijk The Royal Academie of dramatic uit Lon den. Deze voorstelling wordt in Vlissin gen gegeven en is bedoeld voor de VH MO-leerlingen uit de hoogste klassen uit geheel Zeeland. Das Schauspiel speelt in Vlissingen en Terneuzen, eveneens voor de streekscholen. Een novum In de concertreeks is het op treden van het Limburgs Symfonie-or kest, dat voor de eerste maal in Zeeland een concert zal geven. Daarvoor is uit- gekozen de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Het mobiel teststation van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarin de ogen en het reactiever mogen van de weggebruikers ge lest loorden. Straks komt deze wagen in 30 Zeeuwse gemeenten. De vogelbeschermingswacht West Zeeuwsch-Vlaanderen „Het Duim pje" heeft onlangs 'n speciale bro chure uitgegeven over het weste lijk deel van de Kievittenpolder in Cadzand. De bedoeling van deze brochure is gelegen in het feit dat men dit terrein wil behoeden voor uit Knokke en de heer H. Enkelaar uit Oostburg. De Kievittenpolder is ook een van de weinige gebieden in West-Zeeuwsch- Vlaanderen waar men de Rugstreeppad aantreft. De vogelbeschermingswacht hoopt met deze brochure met succes te pleiten voor behoud van dit terrein, dat met het natuurreservaat „Het Zwin" één geheel vormt. Behalve het R.Ph.O. worden voorts weer de traditionele concerten gege ven door het Residentieorkest, het Brabants Orkest en het Kunstmaand orkest. De organisatoren hebben met deze concerten een zodanig even wicht voor geheel de provincie trach ten te bereiken, dat ieder programma van de orkesten verschillend is. Het Is dus een „all round" programma. Brussel, zwaar bewolkt, Parijs, licht bewolkt, Nice, zwaar bewolkt, München, geheel bewolkt, Locarno, zwaar bewolkt. Innsbruck, geheel bewolkt, Rome, half bewolkt, Madrid, half bewolkt, Mallorca, licht bewolkt, 18 gr. 20 gr. 21 gr. 14 gr. 20 gr. 15 gr. 25 gr. 29 gr. 27 gr. Zoals gewoonlijk concerteert het Resi dentieorkest in Vlissingen; Janine Da- costa zal soliste zijn in Mozarts piano concert in G, KV 453. De Middelburgse pianiste speelt voorts in Zierikzee met het Kunstmaandorkest Schumans piano concert, waarmee zij vorig jaai in Ter- neuzen enorm succes had, waarna zij tevens in het gecombineerde programma voor Terneuzen-Axel een recital geeft. Dit gecombineerde programma vermeldt ook een concert door het Kunstmaand orkest met het celloconcert van Saint- Saëns, dat wordt gespeeld door René van Ast. Met het Kunstmaandorkest speelt in Goes violist Herman Krebbers. Andere hoogtepunten in het toneel- programma is de voorstelling van Charlotte Kohier in bijna alle plaat sen, de voorstellingen van de staud- plaatsgezelschappen de Haagse Co- medie en het Nieuw Rotterdams To- IETS HOGERE TEMPERATUREN Enkele zonnige perioden en slechts hier en daar een bui. Zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen. Iets ho gere middagtemperaturen. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Een klein hogedrukgebied boven de Noordzee brengt ook vandaag droog en vrij zonnig strandweer. Zwakke wind tussen oost en zuid. In de middag 18 a 19 graden, zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN: enige verbetering, maar het is nog niet zeker, dat ook het weekeinde zonnig strandweer blijft brengen. ZON EN MAAN 31 augustus Zon op 5.48 onder 19.32 Maan op 18.06 onder 1.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2