STUDENTEN DOEN BEROEP OP AMERIKA V.S. hebben nog steeds vertrouwen in Diem Grote koper diefstal in Kongo Oost en West zetten besprekingen voort Di Stefano weer vrij SANEREN IN ZIERIKZEE: (nog) camoufleren m E.T.I.-verslag TWEEDUIZEND VIETNAMESE JONGEREN IN ARREST mmmmm Ontmoeting van ministers volgende maand in V.S. VEEL WATER EN WEINIG PUBLIEK BIJ VOOR EN NA WATERLOO" Wellicht nog in 1963 uitwisseling ambassadeurs Na twee dagen gevangenschap KROTTENWIJKEN IN ZEEUWSE STEDEN (3) Gat naar opgesloten mijnwerkers gereed 206e jaargang no. 200 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Studentikoze straf na „grap" Oproep Ontslag to illifi I Kroesjtsjew schrijft Kennedy Brief aan V.S. Bezoek Kroesjtsjew? Benoeming van staatssecretarissen Amersfoorters eisten hun geld terug Beeld van Miletic wéér afgewezen Geld terug Missieve Netjes afgeleverd |Alfred0 Di Stefano gisteren na twee dagen gevangenschap in vrij- bij ambassade heid gesteld. H. Midden tussen conserveren en ruimte scheppen Lijn in ACHT DODEN BIJ TREINONGELUK IN FRANKRIJK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.franco per post ƒ8,25 p. kw. Losse nummers 15 et. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2. tel. 2911; Zienkzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med, 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 27 augustus '63 Pagina 3 In Saigon hebben gisteren geen nieuwe studentendemonstraties plaatsgehad. Het ziet er naar uit dat het verzet van de studenten na de acties die de politie en militairen zondag tegen hen hebben ondernomen, voorlopig is neergeslagen. Bij de ongeregeldheden werd een meisje gedood door een schot van een politieagent. Geschat wordt dat ongeveer 2000 studenten zijn gearresteerd. In studentenkringen schijnt de hoop te leven dat de Verenigde Staten zich met de zaak zullen gaan bemoeien. Een van de studentenleiders zou een brief naar de Amerikaanse ambassade hebben gesmokkeld, waarin zou staan dat de studenten de strijd tegen het regime van president Ngo Dinh Diem nu in handen geven van de Amerikanen. Ook zouden zij een beroep hebben gedaan op enkele Zuidvietnamese generaals. gevolgd en ontslag genomen als protest tegen de anti-boeddhistische acties van de regering in Saigon. Behalve de am bassadeur maakten vorige week ook diens echtgenote, die Zuid-Vietnam als waarneemster bij de Verenigde Naties vertegenwoordigt en de eerste-secretaris van de ambassade bekend dat zij hun ontslag hadden ingediend. Het niet-di- plomatieke ambassadepersoneel en de staf van de militaire attaché in Wash ington blijven hun werk normaal voort zetten. De nieuwe Amerikaanse ambassa deur in Saigon, Henry Cabot Lod ge heeft gisteren zijn geloofsbrie ven overhandigd aan president Diem. Het onderhoud duurde onge veer een kwartier. Er waren geen aanwijzingen dat zij ook over de binnenlandse crisis hadden gespro ken, die drie maanden geleden begon toen van de zijde van de boeddhisten scherpe kritiek werd geleverd op het bewind van Diem. Het ministerie van buitenlandse zaken in Washington* heeft zich gisteren ge distantieerd van een verklaring van de „Voice of America", waarin werd ge zegd dat de Verenigde Staten de finan ciële hulp aan Zuid-Vietnam wellicht drastisch zouden beperken, indien de re gering van president Ngo Dinh Diem haar politiek ten aanzien van de boed dhisten niet zou wijzigen. In een verklaring die tegelijkertijd werd uitgegeven zei het ministerie dat het de topleiders van het Zuid vietnamese leger niet verantwoorde lijk acht voor de actie tegen de boeddhistische pagodes, vorige week. Volgens de verklaring was deze actie kennelijk uitgevoerd door de politie en speciale strijdkrachten die niet on der controle van het leger staan. Het officiële Zuidvietnamese persagent schap heeft gisteren bericht dat de leider van de boeddhisten, Thick Tinh Khiet zijn volgelingen zou hebben opgeroepen kalm te blijven en vertrouwen te hebben in „de wijze leiding van president Ngo Dinh Diem". Khiet een bejaarde monnik die de voor naamste woordvoerder is geweest in de boeddhistische campagne tegen de rege ring, is vorige week gewond geraakt toen militairen de Xa Laoi pagode in Saigon bestormden. Hij verblijft op het ogenblik in een militair hospitaal in Saigon. De voltallige staf van de Zuidvietnamese diplomatieke vertegenwoordiging in Washington heeft gisteren het voorbeeld van ambassadeur Tran Van Tsjoeong Het booreiland „Hubinsel 4", dat zater dag door de Britse sleepboot „Service man" verloren was, is door de Neder landse sleepboten ,fNestor" en Simson naar IJmuiden gesleept. Hier is het ge fotografeerd. maandagochtend, op een afstand van ongeveer 10 mijl uit de Ne derlandse kust. Luchtfoto A.N.P.) sis is 1 mw m - - S*. mm®i Mc - i.v: :i x! -V; 11111111 Hooggeplaatste regeringsautori teiten zijn misschien betrokken bij een internationale smokkelorgani satie, welke koper ter waarde van honderdduizenden dollars heeft ge stolen uit de kopermijnen van Ka- tanga, zo is uit betrouwbare bron vernomen. Drie Belgen een industrieel in Elisa- bethstad, Paul Struman genaamd, de handelaar in schroot Racual Quintin en een accountant, De Geyter genaamd zijn jl. zaterdag aangehouden in ver band met de diefstallen. Zij worden han gende het onderzoek vastgehouden. Er worden nog meer arrestaties verwacht. Volgens de zegslieden, werd de omvang der diefstallen, die misschien al drie jaar aan de gang zijn, jl. vrijdag duide lijk toen de politie 10 ton koper in be slag nam. Deze partij zat in kisten in een spoorwagon op het station te Elisa- bethstad. De kisten waren bestemd voor een adres in België. Geloofd wordt dat de smokkelaars ben den Afrikaanse mijnwerkers hebben ge organiseerd om staven koper en koper draad te stelen bij de Union Miniere. Geloofd wordt dat de buit per trein via Noord-Rhödesië en Angola naar Europa werd gestuurd. Mogelijk zijn hooggeplaatste autoritei ten bij de zaak betrokken. Volgens de zegslieden zijn ook op grote schaal Ka- tangese douanebeambten omgekocht, teneinde het gestolen koper als schroot over de grens te kunnen krijgen. fpt Htlijn De Amerikaanse en Britse minis ters van buitenlandse zaken zullen volgende maand in New York hun Russische ambtgenoot Gromyko ontmoeten, om de onderbroken be sprekingen over een verbetering van de betrekkingen tussen Oost en West te hervatten, aldus heb ben diplomatieke kringen in Lon den gisteren meegedeeld. De ministers zouden elkaar ontmoeten tijdens de bijeenkomst van de algemene vergadering van de Verenigde Naties. Het zal het eerste ministeriële overleg tussen oost en west worden sinds de ondertekening van het kernstopverdrag in Moskou. De drie voornaamste punten die waar schijnlijk zullen worden besproken zijn: de voorgestelde maatregelen om een if - PU HH - verrassingsaanval tegen te gaan, het non-agressie-pact tussen oost en west en maatregelen om de verspreiding van kernwapens een halt toe te roepen, aldus de zegsiieden in Londen. De Russische ambassadeur in de Verenigde Staten, Anatoli Dobrynin heeft president Kennedy gisteren een boodschap overhandigd van premier Kroesjtsjew, waarin denkbeelden worden geopperd om te komen tot een vermindering van de spanning in de wereld. Dobrynin en Kennedy spraken ongeveer 50 minuten met elkaar. De ambassadeur wenste zich niet uit te laten over de bijzonderheden inzake de brief van Kroesjtsjew. De ambassadeur deelde mee dat hij en Kennedy hadden gespro ken over de toekomstige stappen welke moeten worden genomen om de betrek kingen tussen Amerika en Rusland te verbeteren en om de spanning in de wereld te verminderen. Hij wilde geen antwoord geven op de vraag of Kroesjtsjew wellicht tijdens de zitting van de algemene vergadering van de Verenigde Naties een bezoek aan Amerika zou brengen. (Van onze Haagse redactie) Naar wij vernemen is binnenkort de be noeming te verwachten van dr. A. Bar- tels uit Utrecht tot staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, spe ciaal belast met de zaken van de volks gezondheid. Dr. Bartels, die lid is van de K.V.P.. is thans directeur van het bureau van de katholieke centrale voor de geestelijke volksgezondheid. Verder is, naar in Den Haag werd verno men, de anti-revolutionaire burgemees ter van Hoogeveen, drs. J. A. Bakker, aangezocht voor staatssecretaris van economische zaken, speciaal belast met de behartiging van de middenstandsza ken. dr. J. Vixseboxe, gevolmachtigde minister bij de Nederlandse diplomatie ke vertegenwoordiging te Moskou, is kandidaat-staatssecretaris, zowel bij het ministerie van verkeer en waterstaat als bij dat van buitenlandse zaken. De heer Vixseboxse is aangesloten bij de Chris telijk Historische Unie. FEESTVREUGDE MOET NOG KOMEN DR. SJARIF Indonesië en Nederland zullen waar schijnlijk nog dit jaar ambassadeurs uit wisselen, aldus heeft de Indonesische zaakgelastigde in Nederland, dr. Mo hammed Sjarif zondag in Djakarta ver klaard. Sjarif zei optimistisch te zijn over de uitwisseling van ambassadeurs. Hij zei dat er „grote vooruitgang" was geboekt in de verhouding van de twee landen sinds het geschil over West Irian. Sja rif brengt een bezoek aan zijn vader land voor „routine overleg" met zijn re gering. Dr. A. Bartels Het gat waarlangs de twee mijnwerkers die al veertien dagen opgesloten zitten, de buitenwereld weer moeten bereiken is gisteravond gereed gekomen. Men trof voorbereidingen om een metalen capsule in het gat te laten zakken die de mijnwerkers, die bijna honderd meter onder' de grond zitten, naar boven moet halen. In een hevige plensbui is gisterochtend in het Nijmeegse „Goffert Stadion" de viering van het koninkrijkfeest „Voor en na Waterloo" officieel in gezet. Organisator Carel Briels, in druip natte jacquet, was kennelijk nog niet uit het veld geslagen door de teleur stellingen die hij tot nu toe in Nij megen heeft moeten verwerken. Die teleurstelling is hem bezorgd door het bestuur van N.O.C., dat voor de voetbalwedstrijd tegen A.G.O.V.V. een groot gedeelte van de feestver siering uit het stadion heeft laten breken, en voorts door de overige 130.000 Nijmegenaren, die tot nu toe niet veel belangstelling hebben ge toond voor de koninkrijkfeesten. Ter inleiding van die festiviteiten wer den zondag de Gelderse kampioen schappen van de Koninklijke Federa- Het college van b. en w. te Zaandam heeft gisteravond namens een commis sie van drie, die het beeld „De hout werkers" van de Joegoslaaf Slavomir Miletic op zijn kunstzinnige en techni sche merites beoordeelde, de gemeente raad meegedeeld dat het beeld niet kan worden aanvaard. De commissie die vrijdag het in gips opgetrokken model bekeek, bestond uit de heren K. E. Schuurman te Den Haag, oud-conservator van het gemeentelijk museum aldaar, thans esthetisch advi seur van de P.T.T., D. Schwagerman te tlaarlem, directeur van het Frans Hals museum en drs. H. L. Swart te Zeist, directeur van de Nederlandse Kunst stichting. In verband met de geruchtma kende zaak rond het beeld, dat eerder aan de hand van een uitspraak van an dere deskundigen was afgekeurd, be sloot het college van b. en w. het beeld nogmaals te laten testen. Een en ander was ingegeven door vragen die namens de fractie van de P.S.P. waren gesteld, en ook door tal van adhesiebetuigingen uit de burgerij. Het is te verwachten dat van de zijde van het gemeentebestuur het laatste woord is gezegd over het beeld dat in gunstiger omstandigheden een plaats zou moeten krijgen op de Beatrixbrug te Zaandam. tie van Landelijke Rijverenigingen gehouden, die gewoonlijk door Zut- phen zijn voorbehouden en die daar vierduizend bezoekers trekken. Voor Nijmegen waren er nu zeker vijfdui zend verwacht. Maar buiten de deel nemers en hun aanhang waren er nog geen tien. Voor de rulterevenementen van de N.C.B. was zondag de publieke be langstelling nog geringer. Tezelfder tijd trok, eveneens in „De Goffert'' N.A.C. rond achttienduizend bezoe kers. De Europese landelijke markt op het feestterrein werd 's avonds bezocht door twee verdwaalde Amersfoorters, die de kermis verlaten aantroffen en hun entreegeld terug eisten. De feeststemming moet kennelijk nog vaardig worden over Nijmegen. Men hoopt dat dit woensdagavond zal gebeuren, want dan beginnen de grootscheepse opvoeringen van het openluchtspel „De tuin van Europa" waarvoor Carel Briels zo'n 150.000 belangstellenden verwacht. Officieel werd de koninkrijksvïering gis terochtend ingezet, toen uit Nijmegen een postkoets naar „Drakesteyn" vertrok, om prinses Beatrix te mel den dat in Nijmegen het feest is be gonnen. In een hevige stortregen hield mr. R. O. H. F. Werdmüller von Elggton voor enkele genodigden een feestrede en las burgemeester mr. Ch. Hustinx de missieve voor, die later door de facteur aan de prinses werd overhandigd toen de koets om streeks zeven uur gisteravond bij het kasteel arriveerde. Het jaarverslag van het Economisch Technologisch Instituut voor Zee land over 1962 is strikt genomen niet helemaal een jaarverslag: als het bij be paalde onderwerpen te pas komt, wordt vrijmoedig over de afsluitingsdatum van 31 december heengesprongen, en boven dien heeft het geheel meer weg van een algemeen Zeeuwse balans dan van een jaarverslag. Overigens schijnt dat laat ste ons eerder een voor- dan een na deel: het vergroot in ieder geval de leesbaarheid. Ondanks het algemene ka rakter kan men echter nauwkeurig uit dit verslag aflezen welke werkzaamhe den het bureau van het instituut heeft verricht en men moet bij kennisneming daarvan erkennen: het Is veel, zeer veel. Opvallend is tevens de betrekkelijk geringe personeelsbezetting: het aantal werkzaamheden is meer dan omge keerd evenredig aan de bezetting. Het totale personeel telt namelijk slechts zeven leden, zodat het E.T.I. voor Zee land zeker niet aan overbevolking lijdt. En het budget lijkt ons eveneens zéér matig: het totale bedrag, dat aan sub sidies wordt ontvangen, komt niet bor ven de honderddrieëntwintigduizend gulden uit. Er zijn wel duurdere en minder efficiënte instellingen. We hebben dus met respect kennis genomen van dit verslag en daar bij met enige voldoening vastgesteld, dat het in Zeeland economisch gezien niet al te slecht gaat, al blijven er knel punten. Toch willen wij niet nalaten een enkel bezwaar te for muleren: het gaat ons daarbij met name om die opmerkin gen in het verslag die niet helemaal „af" zijn en nadere vragen oproepen, die echter geen antwoord krijgen. Het is ons opgevallen, dat het verslag met name het eerste deel opi niërende opmerkingen niet uit de weg gaat. Dat valt te waarderen: wanneer een zo belangrijk instituut als het E.T.I. (met een uitgebreid bestuur en een zeer bekwame staf) bepaalde op vattingen heeft over ontwikkelingen in Zeeland, dan is het van groot belang om daarvan kennis te nemen. Maar in zulk een geval mag men wel verlangen, dat dit stelling nemen duidelijk ge schiedt. En daaraan ontbreekt het soms. Zo wordt in het verslag gepleit voor een evenwichtige ontwikkeling van de verschillende sectoren van het sociaal- economische leven en daarbij wordt in één adem opgemerkt: „Door te ambi tieuze plannen wordt als het ware een regionale inflatie of overspanning te weeg gebracht". Deze zin nu is ons niet, duidelijk. Wat zijn té ambitieuze plan nen? In Rotterdam vond men destijds het voornemen een Sloehaven te stich ten meer dan ambitieus, maar men denkt daar tegenwoordig anders over. Wat dan De havenplannen van de zuidelijke kanaalgemeenten, Axel c.s.? Vermoedelijk niet, want uit het verslag blijkt, dat het E.T.I. bij deze plannen was betrokken. Gaat het dan misschien over vestigingen in de private sector? Maar waarom het dan niet gezegd Zonder nadere uitwerking hangt de be wuste opmerking in de lucht. Een tweede punt- Er wordt meege deeld, dat de interdepartementale commissie voor openluchtrecreatie en toerisme in 1962 heeft geadviseerd om driehonderdduizend gulden (in het ver slag flatteus 0,3 miljoen genoemd) aan Zeeland toe te wijzen. Maar als men nu dit bedrag stelt tegenover de waarde volle gegevens, die het E.T.I. heeft op gespoord inzake het grote belang van het toerisme voor Zeeland, dan is de conclusie: „Wat een schijntje, deze drie ton". Onze vraag: waarom in het ver slag niet aangegeven hoeveel er vorig jaar is verstrekt en vooral nu het E.T.I. opinies in zijn verslag geeft - of bestuur en staf dit bedrag voldoende achten? Wij hadden hierover graag eens een deskundige mening gehoord. Ook hier dus een mededeling, die nadere vragen oproept, welke helaas geen ant woord krijgen. Deze korte opmerkingen laten echter onverlet ons respect voor werk en werkkracht van het E.T.I.het is een instituut dat van onschatbare waarde is voor deze provincie. Maar we kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat bepaalde passages uit dit jaarverslag met enige haast op papier zijn gezet en. hier en daar verder uitgediept hadden moeten worden. Pro-Castro gezinde rebellen heb- De middenvoor van Real Madrid arri- ix veerde ongezien in een taxi bii de ben de wereldberoemde voetballer Spaanse ambassade. Zijn invrijheidstel- YV""- Het oude kerkje van het Zwitserse plaatsje Uster is dezer dagen opge blazen om plaats te maken voor de bouw van een nieuw bedehuis. Men had echter de hoeveelheid springstofwelke men voor het karwei wilde gebruiken, niet goed berekend met het gevolg, dat er te veel gebruikt werd. Acht van de vele toeschouwers, die h'et gebeuren volgden, werden gewond door rondvliegend puin, hoewel de politie iedereen toch op een afstand van honderd meter van het kerkje had gehouden. Overigens tvas het wel een spectaculaire plof! ^vvwvwï>VWWUWMVVWMUVMWMMMUWM(/WMWMWMWVWWWVWWMVU»(vvvvvvvWvwwvwuvvvvvvww»«nn SANERING in Zierikzee is tot nog toe het best te „vertalen" met het begrip: schuttingen. Overal, waar in de smalle, steil naar de haven oplopende straat jes een gat valt, timmeren rap pe handen even zo'n stukje ca mouflage in elkaar. Waar men eens tussen monumentjes van geveltjes wandelde verrijst nu een soort emballage van ruïnes, in elkaar getuimelde huisjes en met onkruid gestoffeerd puin. Het lijkt of men de historische resten van een eens bedrijvige stadswijk in kratten heeft ge stopt. Maar bij nader inzien is de inhoud, waarom het gaat, verdwenen. En om nu aan dit markante havenkwartier van Zierikzee weer „inhoud" te ge ven heeft het gemeentebestuur sinds vorig jaar een exact uit gewerkt saneringsplan in han den. Een plan, dat erop is ge richt „het mes te zetten" in een wijk, die dreigt te verpauperen. Het spreekt vanzeif, dat daarbij concessies moeten Nvorden gedaan. Vooral aan het middeleeuwse stra tenplan. Met name in het oostelijk deel omsloten door Karsteil, Nieu we Haven, Sint-Domusstraat en Sint- Janstraat is dit patroon voor een redelijke vorm van bewoning niet langer te handhaven. Iedere stede- bouwkundige planning loopt erop dood. Na de oorlog is er eigenlijk niets meer aan dit stadsgedeelte ge daan. Zierikzee herstelde zich in zijn centrum. Toen men daarmee een beetje op dreef was gekomen kwam de ramp van 1953. Voor de vroeger zo pittoreske straatjes in de „rug" van de Nieuwe Haven was het de genadeslag. Eenmaal weer droog begon Zierikzee aan zijn nieuwbouw. Tegen het oude centrum kwam de eenheidsbuurt „Malta" te liggen. Een nieuwbouw wijk, die eerst thans wat karakter heeft gekregen. In het winkelcen trum van Zierikzee herstelden zich de wonden van de ramp. Zelfs de monumenten Zierikzees rijkste be zit kwamen aan de beurt voor grondige restauraties. Maar het ha venkwartier lag daar maar. Het kwijnde weg. En waar de chaos te erg werd gebruikte de gemeente „lapmiddelen". Er kwamen schuttin gen. De een na de ander. Solide hou ten afrasteringen van wat werkelijk niet meer toonbaar was, maar ook gammele plankenconstructies, door vocht en wind aangevreten. Het ge- meentebestuur ontwierp een soort standaardmodelschutting om voor zijn krottenaankopen te zetten, maar voor de buitenstaander bleef het daarbij... Binnenskamers evenwel kwam lang zaam maar zeker lijn in een sane ringsplan voor het havenkwartier. Een opzet, die de oude straatjes bin nen enkele tientallen jaren weer voor inwoners en zakenlieden aantrekke lijk moet maken. Het was een moei zame weg. Saneren in een monumentenstad ais Zierikzee is een kwetsbare en riskante onderneming. Er mag aan de ene kant zo min mogelijk van het oude, het historisch waardevolle sneuvelen, maar daartegenover staat de eis: er moet licht, lucht en ruimte komen, evenals in de andere stads delen. Het plan, zoals het na zes jaar van voorbereiding vorig jaar door de raad is vastgesteld, mikt op een soort uitstervingssysteem voor een enkele straat. Verder zijn voor iedere ver bouwing, verandering of nieuwe be- bestemming van de pandjes de eige naren en gebruikers gebonden aan de bebouwingsvoorschriften en be stemmingsverordeningen. En deze geleidelijke methode krijgt een duw in de goede richting van het gemeentebestuur. De belangrijk ste „operatie" in de plattegrond van de stad zal namelijk een oost-west- doorbraak worden, dwars door en haaks op de tegen de Nieuwe Haven oplopende straatjes. Van het Lange (Zie slot pag. 2 kot. 6) ling vond plaats niet ver van de ambas sade. Di Stefano droeg een bruin zijden jack en een felgekleurd sporthemd, dat zijn ontvoerders hem hadden ge geven. Zijn khakibroek en rubber schoenen waren zijn persoonlijk eigendom, die hij ook droeg, toen hij zaterdagmorgen uit het hotel Poto mac door rebellen werd ontvoerd. De taxichauffeur, die Di Stefano naar de Spaanse ambassade bracht, herkende de voetballer niet ondanks de vele foto's in de kranten. Canales verklaarde gisteravond, dat de F.A.L.N. zijn campagne van spectacu laire daden zou voortzetten teneinde de wereld attent te maken op het tyrannie- ke bewind van Romulo Betane'curt. Twee treinen zijn gistermiddag in bot sing gekomen in een tunnel op achthon derd meter van het eindstation Saint- Paul in Lyon. Er zijn acht personen bij het ongeluk om het leven gekomen. Zestien anderen werden gewond, van wie drie ernstig. Het ongeluk gebeurde om twintig mi nuten over twee. Een trein uit de rich ting Charbonnieres-Les-Bains reed lang zaam Lyon binnen en werd plotseling van achteren aangereden door een snel ler rijdende „Micheline", een éénwagen trein op luchtbanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1