Westerschouwen wil beroep kroon voor op de streekplanbezwaren Zierikzeese opgraving in de regen WALCHEREN ZUID-BEVELAND BESTELAUTO BIJ NIEUW LAND VAN DE WEG „GEVEEGD" ZWEMBAD AXEL ZAL GRONDIGE VERBETERING ONDERGAAN MARKTBERICHTEN VAK.ANT1ESPELW EEKPROGRAM TE MIDDELBURG VERREGEND R, en w. kunnen zich niet verenigen met visie van provincie op zes punten AGENDA Veel zonnige kost Na beslissing van Provinciale Staten INSTALLATIE DIRECTEUR CHR. H.B.S. WALCHEREN Raad van Vrouwenpolder benoemde onderwijzeres Raad Wemeldinge komt bijeen Gevonden voorwerpen Stadsbeiaardier geeft concert in Vlaardingen étmArm I MB llillltii^ iiiii -111111 ^11111 liii Gemeentegarantie voor nieuwe vissersboot Gemeenteraad besloot: Rijkssubsidie van f 50.000 „In het water gevallen" Kinderen genoten in het zwembad van wedstrijden Beste prestaties Programmawijziging Raad Westerschouwen vergadert WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EEN SERIE bezwaren tegen het ontwerp-streekplan voor Schouwen-Duive- land wegen b. en w. van Westerschouwen zo zwaar, dat zij in beroep willen gaan bij de Kroon tegen het feit, dat provinciale staten van Zeeland deze onge grond hebben verklaard. Vanavond (woensdag) zal de raad daarover een be slissing worden gevraagd. Eind vorig jaar heeft de raad Gedeputeerde Staten een lijst van 32 bestemmingen in het ontwerp-streekplan toegestuurd, waarmee hij zich onmogelijk kon verenigen. Aan een deel van deze bezwaren is nu tege moetgekomen, zo blijkt uit het antwoord, dat Westerschouwen een maand gele den ontving. gen van de waterwinning een grote rol hebben gespeeld. Of deze belangen zul len worden geschaad menen b. en w. vooralsnog te moeten betwijfelen. Met name bij de beslissing over de vol gende punten van de bezwaren-scala willen b. en w. van Westerschouwen zich niet neerleggen. Het eindpunt van de geprojecteerde zuidelijke ontsiuitingsweg. Volgens het provinciaal bestuur is het niet mogelijk die meer naar het noorden te verschuiven, aangezien dit tot een grotere aantasting van het bos zou leiden en ook de belangen van de waterwinning zich hiertegen zouden verzetten. B. en W. van Westerschouwen bestrij den dat. Volgens hen wordt met deze wijziging een betere ontsluiting van het strand verkregen. „Reeds thans, bereikt het strandbezoek via Toledo's Pad de nieuw geprojecteerde ontsluiting. Opneming van twee bestaande kam peerterreinen. Uit landschappelijke en planologi sche overwegingen bestaat volgens de provincie bezwaar tegen het op nemen van de terreinen van gebr. Van Damme en D. Q. Mulock Hou wer als kampeergebied in de streek- plankaart, omdat daardoor uitbrei ding van de bebouwing ten behoeve van deze bestemming mogelijk zou worden. B. en w. van Westerschouwen delen de visie van de staten op dit punt niet. Me de gelet op het feit dat in het huidige goedgekeurde uitbreidingsplan kampeer- exploitatie is toegestaan menen zij dat de in het streekplan gestelde beperking te ver gaat Verondersteld wordt dat bij de beslissing van de staten de belan- AAGTEKERKE Concert te Aagtekerke De muziekvereniging „Agatha" zal vanavond (woensdag) om 8 uur een concert geven op het Dorpsplein te Aagtekerke. De collecte ten bate van de Stichting Blindenbelangen te Grave heeft te Oostburg 87,opgebracht. Burgerlijke stand HULST. Bevallen: A. van de Veldevan Denderen, d. G. Th. Timmersvan der Veen, z. M. J. GeusVerassel, z. C. M. BogaertMei, d. Y. L. A. Fassaert—Rotthier, d. R. R. BaeckeSponselee, d. Y. Ph. A. van Voo- renGeensen, d. J. VonckNeve, d. M. L. F. van OsselaerBlommaert, z. M. P. Kool Frejjser, d. C. V. L. BuijsseGielliet, z. I. B. VerschuerenClarijsse, z. L. J. Koolmees de Roover, d. J. A. J. Sponselee—Goos- sen, d. Getrouwd: F. J. O. Pitter 37 j. en E. C. G. M. van Son 23 j. F. M. J. Everaert 25 j. en B. E. J. Rombout 25 j. Overleden: M. Daalman, 65 j., echtg. v. E. Totté. M. J. M. de Vos, 67 j., wed. v. M. Th. Giele. M. L. van Slijeken, 65 eehtg. v. J. van Remoortere. L. Meervis, 55 j., echtg. v. J. M. Schout. A. M. Vaal, 84 M. D. van Hoornick, 67 j., wed. v. P. O. Neefs. P. A. Roelans, 63 j., eehtg. v. J. E. J. Buitenkamp. L. M. van Heese, 63 j., wed. v. L. J. Verdurmen. M. J. L. Plasschaert, 83 j. Gebied VertonswegKloosterweg. Volgens het provinciaal bestuur stuit het op bezwaren het gebied tussen deze wegen een recreatieve bestem ming te geven. Besloten is de grens tussen natuur- en recreatiegebied over de Kloosterweg te leggen. B. en w. zijn het daarmee niet eens. Mede gezien de reeds bestaande bebou wing in dit in cultuur gebrachte „na tuurgebied" moet het stuk grond tus sen de Vertons- en Kloosterweg een be stemming krijgen als agrarisch gebied B. Verlegging grens natuurgebied Loa- ne te Renesse. De staten hebben bezwaren om de grens van het natuurgebied ten wes ten van deze Loane te verleggen. Wanneer deze gronden tot agrarisch gebied worden bestemd zou de moge lijkheid van kampeerdoeleinden wor den geopend. Westerschouwens b. en w. willen de streekplankaart in overeenstemming ge bracht zien met de werkelijke toestand. „Dit gebied is sinds jaar en dag als landbouwgrond in gebruik." Recreatieve bebouwing gedeelte Kloosterweg. Volgens het provinciaal bestuur kan niet worden voldaan aan de wens een strook van 200 m. diepte over een gedeelte van deze weg voor recrea tieve bebouwing te bestemmen. B. en w. van Westerschouwen herhalen hun wens in het voorgestelde beroep aan de Kroon. Permanente verzorgingsgebouwtjes. De staten willen aan het eind van nieuw geprojecteerde duinovergan gen geen gelegenheid geven voor de bouw van permanente verzorgings gebouwtjes voor dagrecreatie en de aanleg van parkeerterreinen. Deze kunnen volgens de staten worden aangebracht meer landinwaarts. B. en w. van Westerschouwen handha ven hun wens ten aanzien van de over gangen De Punt, Westenschouwen, Mid denpad, einde Hoogenboomlaan. Maandag zal in de aula van de christe lijke hogere burgerschool en middelba re school voor meisjes voor Walcheren te Middelburg als directeur worden ge ïnstalleerd drs. H. Stegeman. De heer Stegeman is tot opvolger benoemd van de heer H. J. van Alphen. VROUWENPOLDER In een spoedeisende vergadering, die de raad van Vrouwenpolder dinsdag avond hield, is met algemene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare la gere school benoemd mejuffrouw R. E. Tuin uit Usquert (Gr.). WESTKAPELLE V .V.V .-spelmiddag Het strandfeest in Westkapelle, dat de zer dagen gehouden zou worden, kon door het slechte weer niet doorgaan. In plaats daarvan was er een spelmid dag in het verenigingsgebouw. De V.V.V.-secretaris, de heer A. Hui- bregt.se, reikte aan het eind van de middag vele mooie prijzen aan de kin deren uit. Dansavond De V.V.V. Westkapelle hield dezer da gen haar laatste dansavond in het ver enigingsgebouw. De familie Knapp, die deze zomer voor de tiende maal zijn vakantie doorbrengt in Westkapelle, kreeg een ingelijste foto van het bad- strand. Deze foto werd namens het V.V.V. aangeboden door de heer A. Huibregtse, V.V.V.-secretaris WISSENKERKE Apollo" gaf zomeravondconcert Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap Apollo te Wissenkerke een zo meravondconcert op de muziektent. Het concert stond onder leiding van de directeur, de heer I. Stokman. WEMELDINGE Donderdagavond komt de raad der ge meente Wemeldinge in openbare ver gadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt onder meer: een voor stel tot het verlenen van eervol ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand aan de heer J. Landman; een voorstel tot het benoemen van een kleuterleid ster; voorstel tot het verhuren van 6 woningwetwoningen aan de Molenstr.; voorstel tot vaststelling van een ge meenschappelijke regeling brandweer voorziening in de gemeente Kapelle, Kruiningen, Wemeldinge en Yerseke; voorstel tot het verlenen van een kre diet voor het plaatsen van een dubbel zijdig wachthuisje voor buspassagiers bij de Bonzijbrug; voorstel tot het ver lenen van medewerking voor de aanslui ting op het elektriciteitsnet van 4 per celen nl- 2 woningen aan de Zandweg en 2 aan de Oude Polderweg en een voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invorde ring van reinigingsrechten. Middelburg Electro: Fra Diavolo, 19.30 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 922 uur. Zeeuws museum: Expositie verzameling Bal en J. H. Koekoek, 1017 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaande ren, landkaarten en atlassen (Merca tor) 918 uur. Abdij: klank- en licht spel, 20.30 en 21 uur, Vlissingcn Alhambra: Meneer pastoor zet een kraak, 20 uur. a.l. Luxor: Revolver vechters, 20 uur, a.l. Veere De Schotse Huizen. Expositie unica mr. J. C. van Schagen, 1012 en 14 17 uur. Goes Grand: Jerry als huisknecht, 20 uur, a.l. Museum: Expositie voorwerpen der Bevelanden, 1012, 1417 uur. Zierikzee Burgerweeshuis: Zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Bergen op Zoom Luxor: Sodom en Go- morra, 20 uur, 18 j. Robur de ver overaar, 15 uur, a.l. Roxy: De slavin van Rome, 20 uur, 14 j. Terneuzen Luxor: Drijfzand der begeerte, 20 uur, 14 j. Oostburg Ledeltheater: Hebben de tieners alleen schuld, 20 u., 14 j. Gemeentehuis: Tentoonstelling grafische kunst. 912 en 1417 uur. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling gouaches van Helen van Zijl en van werkelijk en profaan edelsmeed- werk van Kees van Berkel, 921 uur. Op het gemeentehuis te Wemeldinge zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: een medaille, een oliejasje, een paar steek- sleutels en een speelgoed beest. GOES De stadsbeiaardier van Goes, de neer W. L. Harthoorn, zal vrijdagavond aan staande van 8 tot uur op uitnodiging van het gemeentebestuur van Vlaardin gen een beiaardconcert geven op de toren van de Grote Kerk. Het program ma, dat de Goese beiaardier voor deze gelegenheid heeft samengesteld, ziet er als volgt uit; Prelude van W. de Vries; Sonate 3, Nicolay; Rondino, Kersbergen; Heer Jezus heeft een Hofken, bew. Daan Manneke; Gia, Couperin; Pasto rale, W. L. Harthoorn; Kleine Ballade, E. Uten; Mars „De Klokkengieter", Staf Nees; Thema con variazioni, P. Broerse; Allegro-Rondo, J. A. H. Wagenaar. MELISKERKE Raad komt bijeen De gemeenteraad van Meiiskerke komt maandag 26 augustus a.s., des avonds zeven uur, in openbare vergadering bij een. De agenda bevat o.m. de volgende pun ten: subsidie chr. middelbare landbouw school, wijziging destructieverorde ning, ophalen huisvuil, nota financiële positie gemeente en verzoek ex. art. 12 der financiële verhoudingswet 1960. Burgerlijke stana WESTKAPELLE. Bevallen: A. LievenseVerstraate, d. N. de WitteVerhage, d. J. Hendriksevan Vaar- degem, z. M. LievenseVerhage, d. K. v. VaardegemKleinepier, d. Ondertrouwd: J. A. Bakker 24 j. en J. Slabber 23 j. Overleden: K. Daane, 92 j., wed. v. I. van Sluijs. ■B; !ÉI Er waren geen gewonden, maar wel ont-1 van D. uit Tolkamer (gem. Herwen en stond er aanzienlijke schade aan een be- Aardt) bestuurde wagen, die van Mid stelwagen en een personenauto toen dinsdagmorgen omstreeks kwart over elf op de Nieuwlandse weg bij Middel burg betrokken raakten bij een slippar tij van een vrachtauto. Deze door J. Uit de agenda voor de Breskense ge meenteraad die op maandag 26 augus tus a.s. in openbare vergadering bijeen komt, blijkt, dat de voorgenomen bouw van een nieuw vissersvaartuig voor de firma Van Velzen en Hoogstad niet doorgaat. De aanvraag van het gemeen tebestuur om rente en aflossing van een geldlening te garanderen, is ingetrok ken. Wel is een nieuw verzoek binnen gekomen van de heren P. van Velzen en J. P. Heijdens (firma in oprichting) om financiële medewerking voor de bouw van een nieuw stalen vissersvaartuig met nieuwe motor De totale bouwsom bedraagt 128.661; het op te nemen bedrag f 90.000. Aan de raad wordt voorgesteld rente en aflossing daarvan te garanderen. Verdei wordt voorgesteld een eenmalig subsidie van 50.te verstrekken aan het comité „Zestig jaar de Ruyter- school" te Vlissingen, dat een buiten- centrum aan het Veerse Meei aan de school zal schenken. Voor aansluiting van een perceel voor de heer J van der Slikke op het net van de P.Z.E.M. wordt de raad een bijdrage van voorlopig 1000.gevraagd. De N.V. exploitatiemaatschappij „Zeebad Breskens" heeft het gemeentebestuur medegedeeld, dat de heer J. J. Vergouwe door de algemene vergadering van aan deelhouders is gekozen als lid van de raad van beheer vacature De Boer. Voorgesteld wordt de gemeentewerk man A. de Jonge op diens eigen verzoek eervol ontslag te verlenen. Van de raad wordt een bedrag van 778,22 gevraagd voor een aanvullende wegwijzering op het kruispunt bezuiden de weerhaven. Voorgesteld wordt de heer W. Sijtsma te benoemen tot lid van de commissie wering schoolverzuim. Van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid is bericht ontvangen dat de woningwetwoningen Philips van Kleefstraat 17 en 49 aan respectievelijk de heren J M. Donze en M. Verschelling kunnen worden verkocht. De over- drachtsprijzen zijn vastgesteld op res pectievelijk 8849. - en 8577, Voor gesteld wordt ten slotte de gemeente Breskens in principe te doen deelnemen aan het Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zeeland. daarop achter op een personenauto, schoof vervolgens dwars over de weg en greep daar een uit de richting Nieuw- land komende bestelwagen, waarin de Bergenaar J. B. A. was gezeten. De bestelwagen, die opzij werd geraakt, schoof in de berm, kantelde en viel toen op een naast de weg gelegen verharde afrit naar een boerderij. A. kwam onge deerd uit de auto te voorschijn. De ca priolen van de vrachtwagenchauffeur ontstonden, toen deze te laai opmerkte, dat de bestuurder van een Duitse per sonenauto, E. G. uit Dordmund, een langs de kant geparkeerde personenauto ging passeren. De vrachtwagen drukte de hele achterzijde van deze personen auto in elkaar. De bestuurder H. J. M. K., directeur van een linnengarenfabriek te Tilburg, zijn echtgenote en twee kin deren kwamen met de schrik vrij. De foto toont de bestelwagen op de afrit. (Foto P.Z.C.) Zodra het zwemseizoen 1963 voorbij is, zal het zwembad te Axel een grondige verbetering ondergaan. Tijdens de dins dagavond gehouden gemeenteraadsver gadering werd zonder hoofdelijke stem ming besloten de verbetering van het zwembad met bijbehorende werken on derhands aan te besteden aan het ad viesbureau ir. K. Drok te Terneuzen. De raad stelde daarvoor een krediet be schikbaar van 133.000. Overigens is voor deze werken een rijks subsidie toegezegd van 50.000, terwijl de stichting Axelse Bad- en Zweminrich ting een bijdrage zal verlenen van 5000 Het raadslid D. J. Oggel (g.p.v.) had alleen een formeel bezwaar. Er is vol gens hem al eens eerder een krediet voor deze werken beschikbaar gesteld en daarom wilde hij in het desbetref fende raadsbesluit gaarne zien uitko men, dat het bedrag wordt opgevoerd tot 133.000. „Anders zijn er in feite twee kredieten beschikbaar gesteld", meende hij. Waarnemend-voorzitter M. L. M. Ysebaert (burgemeester Van Dijcke is met vakantie) zette nog eens duidelijk uiteen, dat het in het laatste raadsbesluit gaat om de totale cijfers, zodat misverstanden zijn uitgesloten. Voorts keurde de raad een voortsel goed, de funderingswerken voor de nieuwe bol-gashouder onderhands aan te besteden aan de N.V. Mabu- wat te Zwijndrecht voor de som van 27.150. Voor deze uitvoering was een aanvullend krediet nodig van 2150 waaraan de raad eveneens zijn goedkeuring verleende. Voorgesteld werd de herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in on derdelen respectievelijk aangeduid als uitbreidingsplannen oost en west. Be sloten werd tot aankoop van grond aan de Buthdijk, de verdere realisering van het uitbreidingsplan west. De raad besloot tot deelname aan de stichting Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Zeeland. De heer E. A. Maas werd met algemene stemmen be- benoemd tot bestuurslid in de stichting werkplaatsen „Midden Zeeuwsch-Vlaan deren" te Terneuzen. fVWWWWWWVIIVWWWVWWWWVVWVWWWWWWWVt De nieuwe gereformeerde ulo van Middelburg begint aan de Sport- laan steeds meer gestalte te krij gen. Zoals bekend dient deze nieu we school ter vervanging van het oude gebouw aan de Nieuwe Haven, een overjaars en uitgewoond school gebouw dat noch door le leerlin gen noch door de leraren met spijt zal worden verlaten. De foto toont het nieuwe schoolgebouw in aan bouw. (Foto P.Z.C is®'®!SiiSiPipss -S> delburg af kwam ging door een plotse linge manoeuvre aan het slippen, botste VEILING GOES. 20 augustus. Perzikrode Zomerappel 1 80-85 25—28. 75-80 28—35, 70-75 31—39, 65-70 33—41, 60-65 30—36, 2 80-85 23, 75-80 24, 70-75 25, 65-70 26, 60-65 26, 2D 18, grof 18—25, fijn 11—14. Stark Earliest 1 75-80 83—89, 70-75 91, 65-70 70—81, 60-65 56—68, 55-60 47—50, 2 75-80 64, 70-75 71, 65-70 66, 60-65 49. 55-60 27—32, 2D 25, grof 45—55, fijn 10—22. Zigeu nerin 1 85-90 30, 80-85 32, 75-80 32—33, 70-75 34, 65-70 31, 2 85-90 25, 80-85 25, 75-80 24—25, 70-75 23—27, 65-70 24, 2D 23, grof 23—25. fijn 10. Earley Victoria 1 70-80 23. 60-70 24, 2D 13— 17, grof 18, fijn 13. Précoce de Trévoux 1 70-75 65, 65-70 57, 60-65 56,50—57,20. 55-60 43,6045,10, 50-55 36,80—38,80, D 30, grof 26— 41, fijn 1930. Div. appels doordraai. Dubb. pr. bonen 1 52, 2 3741. 2B doordraai. Bra men per doos 2 163179. Bramen los 1 en 2 149—157, 3 80. Totale aanvoer hard fruit 5300 kisten. Per doos: Bramen 1 52, 2 3051. Rode bessen 1 1831, 2 30. Aardbeien 1 82. Per stuk: Perziken 1 621. Per kg: Rode bessen 2 3548. Druiven 2 260. Ontario 1 43—65. 2 14—34, grof 2548. fa briek 5—25. Czarpruimen 1 4469 2 2938, grof 3456. fabriek 1422. Washington 1 4852, 2 18, grof 3441, fabriek 717. Belle de Louvain 1 56, 2 17—32, grof 33-^19, fa briek 22. Mons. Hative 1 7582, 2 35—41, grof 52—79, fabriek 35. Dubb. Boerenwitte 1 42. 2 23, grof 41. BEURSBERICHT MARKT GOES. 20 augustus. Granen en peulvruchten. Gerst, basis 17V«, boerenschoon af boerderij 2428 per 100 kg. Tarwe, basis 17%, boerenschoon af boerderij 30—31,75 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3544 per 100 kg. FILMS IN ZEELAND Nu de zomer het heeft laten afweten, maken de bioscopen nog iets goed; veel zonnig amusement deze week. In ALHAMBRA (Vlissingen) door de presentatie van een Duitse komedie, die op uitstekend vakmanschap berust, na melijk „Meneer pastoor zet een kraak". In de hoofdrollen Gert Frobe, Karlheinz Böhm, beiden zeer bedreven in dit lich tere werk en Rudolf Vogel en Ellen Schwiers. In ELECTRO (Middelburg) heerst ook een en al vrolijkheid, dank zij de be faamde grapjassen Stan Laurel en Oli ver Hardy. „Fra Diavolo" heet de film, maar de Hollandse ondertitel zegt de kenners misschien meer: „Stan en Oily ais struikrovers". Heel vermakelijk is ook de rolprent, die in GRAND (Goes) vertoond wordt, te weten „Jerry als huisknecht" met U had het al geraden Jerry Lewis in een sublieme solo-rol. „The Ladies Man" zo luidt de oorspronkelijke Ame rikaanse titel. Ten slotte voor wat spectaculairder filmwerk in het wild westgenre naar LUXOR (Vlissingen). Ray Milland en Hedy Lamarr spelen daar de belang rijkste rollen in „Revolvervechters", een cowboy-epos van het zuiverste soort in fraaie kleuren. Het hele programma van de vierde va- kantiespelweek te Middelburg is dins dag in het water gevallen. In de morgen uren letterlijk en 's middags figuurlijk. Tegen half tien plonsden de eerste deel nemers aan de wedstrijden in het ge meentelijk zwembad al in het water. Het was op dat moment boven water al even nat als erin, want Pluvius zorgde dit keer niet voor hall werk en zette alle sluizen ver open. De plensbuien konden echter het enthousiasme van de kinderen niet bekoelen. Integendeel: zij vonden het des te fijner. Het comité Jeugd-Vakantie-Vreugd had voor dit programmaonderdeel ongeveer negentig namen van kinderen op het lijstje staan. De wedstrijden, waarbij vooral sportambtenaar J. Schol ten en badmeester Bosdijk een oogje in het zeil hielden, werden gehouden voor kinderen van 6-8 jaar, voor jongens en meisjes van 9-11 en voor enthousiastelingen van 12-14 jaar. De bij de jongste groep in gedeelde kinderen moesten onder meer 25 meter hardlopen door ondiep water met een lepel en daarop een balletje in de hand. De volgende opdracht was voor hen de 19 meter schoolslag en voorts konden de kinderen aan een hindernis wedstrijd deelnemen. Bij de verschillende onderdelen le verden Rudie Mannie en Monique Vroom de beste prestaties. Bij de leeftijdsgroep van 9-11 jaar was er een wedstrijd in het verspringen van de springplank, 19 meter schoolslag, 19 meter enkelvoudige rugslag en 19 meter hinderniszwemmen. Op deze onderdelen blonken uit: Rien Drost, Cor Alewijnse en Marjan Vroom. Voor deelnemertjes tussen de 12 en de 14 jaar stond er een hinderniswedstrijd op het programma. Ook was er een wed strijd schoonspringen van de lage spring plank en verder moesten de kinderen 19 meter schoolslag en 19 meter rug- slagzwemmen met een bordje in de mond. Hier werden de beste prestaties geleverd door Lenie van Hemert en Ad van Iwaarden. Voor alle jongens en meisjes was er ten slotte nog de wed strijd verkleed zwemmen met koekhap- pen. Er waren totaal 27 prijswinnaars. Voor de allerjongste deelnemertjes aan de vakantiespelweek waren er poppen kastvoorstellingen op de Vismarkt en in „Kinderzorg". De straattekenwedstrij den moesten door de slechte weersge steldheid worden afgelast. Door orga nisatorische moeilijkheden kon ook de filmvoorstelling, die in plaats van de ze wedstrijd zou worden verzorgd in het Citytheater, geen doorgang vinden. Om nieuwe moeilijkheden te voorko men belegde het organiserend comi té, dat zich in zijn werkzaamheden gesteund ziet door een twintigtal lei ders en leidsters, gisteravond ten stadhuize een korte vergadering, waarin werd besloten de puzzelrit op de fiets van het programma te schrappen. Tijdens rolschaats- en steltloopwedstrij den zullen vanmorgen de vlaggetjes op de toren aankondigen, dat de kinderen om drie uur vanmiddag terecht kunnen in het Citytheater waar ze een filmvoor stelling van „de dikke en de dunne voorgeschoteld krijgen. Naast het militair hospitaal worden vanavond om half zeven brandspuitwed strijden gehouden door de kinderen van 8 tot 14 jaar. Daarna zullen de brand weerlieden voor de oudere belangstel lenden demonstraties geven. Tijdens de werkvergadering werd tevens besloten de straattekenwedstrijd donder dagmiddag te laten doorgaan en wel in de Laan van Nieuwenhove. in het Park van Nieuwenhove en in de Parklaan. De toneelvoorstelling van vrijdagmiddag zal voorts niet in het openluchttheater Too- renvliedt, maar in het Citytheater wor den gegeven. Hooi. Lucernehooi 115120 per 1000 kg. ge perst uit de ruiter. Weidehooi 90110 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Dijkhooi 70 90 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Veld- beemd 5065 per 1000 kg, geperst. Engels raai 5060 per 1000 kg. geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi bestaat geen belang stelling. Stro. Tarwestro 47,5050 per 1000 kg, ge perst. Gerstestro 47,5052,50 per 1000 kg, ge perst. Erwtestro (kl. groen) 6575 per 1000 kg. geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Voor de betere partijen vlas gelden prijzen van 1600 tot 2200 gulden per ha. Voor afwijkende partijen was de notering 400—1500 per ha. Voor vlas uit de schelf geleverd is de prijs 825 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 200204 per kg. EIERMARKT GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 15 cent. Poeljeëeieren 8 cent. VEILING K APELLE-BIEZELIN GE. 20 augustus. Précoce de Trév. 1 65 59, 60 56, 55 44.1045.30, 50 36.10—37.20, 2 55 36. 50 28, 2D 29.3029.60, grof 29. fijn 23. Perzikappel 1 75 29, 70 28—30, 65 30, 60 27, 2 75 27. 70 27, 65 29. 60 26, grof 20, fijn 14. Earley Victoria 1 70 25. 60 23. 2 70 23. 60 '24, 2D 14, grof 17, fijn 10. Stark Earliest 1 75 8587, 70 8490, 65 76—82, 60 67—71, 55 51—57. 2 70 76. 65 74, 60 65, 55 49, grof 3245. fijn 1726. Zigeu nerin 1 30 37. 75 41—42, 70 38, 65 34, 2D 24, grof 24. N. H. Suikerpeer 1 55 27. 2D 1 41. fijn 14—17. Pruimen: Ontario 1 4355, 3 1835, grof 23 45, fabriek 617. Czar Ex 6571, 1 4566, 2 20—37, grof 23—50, fabriek 6—20. R. Cl. d'Ouillins 1 38—53. 2 19—24, grof 17—38. fa briek 616. Mons. Hative 1 85, 2 2436, grof 7383, fabriek 915. Boerenwitte 1 2541, grof 21, fabriek 7—10. Pruimen gescheurd 6—10. Bramen in doosjes 1 172—178, 2 151, industrie 1 en 2 153157, 3 80. Dubb. Prins, bonen 1 47, 2 30, 3 doordr. Rode bessen per doos 1 21, 2 13—14, per kg 1 70, 2 42. VEILING KRABBENDIJKE. 20 augustus. P. Rode Zomerappel 1 80-85 27, 75-80 24, 70-75 28, 65-70 31. 60-65 27, 2 75-80 21, 70-75 24, 65-70 26, 60-65 24, 2D 17—18, 3 gr. 1519, 3 f. 10—11, kroet doordraai. Stark Earliest 1 75-80 73. 70-75 81. 65-70 75, 60-65 64. 55-60 51. 2 75-80 59—67, 70-75 67—74, 65-70 66—72, 60-65 60—64, 55-60 45—50. 2D 18— 21, 3 gr. 4154, 3 f. 1920, kroet doordraai. Zigeunerin 1 80-85 38. 75-80 36, 70-75 38, 65-70 S3. .2 75-80 24, 70-75 23. 65-70 19, 2D 10—14, 3 gr. 14, 3 f. 11, kroet doordraai. Beauty 1 70-75 51. 65-70 51, 60-65 43, 55-60 29, 3 gr. 25, 3 f. 12, kroet doordraai. Peren: Précoce de Trévoux 1 65-70 55, 60-65 56—57, 55-60 46, 50-55 38,50—39,10. 2D 30—32, 2 60-65 49. 55-60 46, 50-55 38. 3 gr. 24—34, 3 f. 14—22, kroet 1112. Pruimen: Ontario 1 4350, 2 2335, 3 12—35 Czar 1 49—58, 2 22—31, 3 14—19. Washington 3 29. Rode bessen per doos 1 20. Bramen per doos 1 41. 2 34. Dubbele bonen 1 40, 2 doordraai. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3990 kg. 93—255. Binnenland se garnalen 91 kg. Bot 87 kg. Schol 18 kg. Tong 52 kg. Paling 5 kg. Visiever 2 kg. Tar bot 2 kg. Ongesorteerde vis 18 kg. VEILING SINT-ANNALAND. 20 augustus. Doré gewone 14, bonken 7.40. Eigenheimers gewone 12.70. bonken 9, drie lingen 5 Bintjes gewone 11, bonken 15.70, drielingen 6. Aanvoer 184 ton. VEILING THOLEN. 20 augustus. Eerstelingen bonken 13.50, ge wone 11.40, poters 5.70. Doré bonken 9.80, gewone 15.10, poters 7.90. Bintjes bonken 15.50—15.60, gewone 11.6012.70, poters 5.60. Witte eigenheimers bonken 9.70, gewone 13.30 14.70, poters 7.20. Aanvoer 2500 kisten. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 20 augustus. Doré 14—18, 12—17, bonken 8.08. Eigenheimers 13.3311 60, bonken 7.76. Bintje 1 11.64—10, 2 4—8.56, bonken 16.28—15.82, aanvoer 6000 kisten. VEILING STAVENISSE. 20 augustus. Bintjes 1 11.50—11.80, 2 11.10— 11.30, bonken 16.1016. drielingen 6.50. Eigen heimers gewone 12.70—13.60. Doré gewone 13.80, bonken 8, drielingen 8.80. Aanvoer 3100 kisten. VEEMARKT ROTTERDAM. 20 aug. Totale aanvoer 3209 dieren. Week- aanvoer 5048. Vette koeien en ossen 375. Gebruiksvee 902. Vette kalveren 560. Gras- kalveren 307. Nuchtere kalveren 455. Var kens 6. Lopers 73. Biggen 37. Paarden 62. Veulens 46. Schapen of lammeren 365 Bok ken of geiten 21. Prijzen resp. voor 'l, 2e en 3e kwaliteit, in ets per kg. Vette koeien 300-330 270-290 255-270 Vette kalveren 300-330 270-295 255-270 Slachtpaarden 295 265 250 in guldens per stuk Graskalveren 375 300 260 Nuchtere kalveren 190 170 150 Lopers 120 100 80 Biggen 65 60 50 Schapen 110 100 80 Lammeren 125 100 90 Kalf- en melkkoeien 1125 1000 825 Vare koeien 825 725 625 Vaarzen 850 750 625 Pinken 525 400 350 Veulens 500 400 350 vv-uvv. n-uvicii aauvuci etlB VUllgtf W tftfiv, ilclll- del matig, prijzen onveranderd. Vette kal veren aanvoer even ruimer, handel vlot, prijzen prima's hoger Graskalveren aanvoer iets groter, handel stug, prijzen even min der. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen stijver. Lo pers en biggen aanvoer gewoon, handel goed, prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer rui mer, handel redelijk, prijzen stijver. Scha pen en lammeren aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijshoudend. Kalf- en melk koeien aanvoer gewoon, handel traag, niet geheel prijshoudend. Vare koeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen lager. Vaarzen en pinken aanvoer iets meer, han del stroef, prijzen gedrukt. Veulens aanvoer als vorige week. handel klein, prijzen on veranderd. DE GRAVERS naar de wor dingsgeschiedenis van Zierikzee, de ploeg van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek, heeft dinsdag aan de rand van een verse put op de Balie een urenlange „stafvergade ring" moeten houden. Niet om dat er in de eerste uren van het zogenaamde „stadonderzoek" op het vroegere Marksveld aan de voet van de Sint-Lievensmons- tertoren opzienbarende vonds ten waren gedaan. Alleen omdat het al die tijd gutste van de re gen: het begin van de opgra ving, die wij een maand geleden aankondigden, werd een mis troostig karwei. Bijna was Zie rikzee er ook nog door in een historische sfeer geraakt! Want de dragline, ingeschakeld bij het opgravingswerk, raakte al een kabel van de elektriciteitsvoor ziening Hoe dan ook: het onderzoek naar ge gevens of aanwijzingen, die kunnen leiden naar een meer preciese date ring van de stichting van Zierikzee is van start gegaan. Op het oudste centrale punt van Zierikzee, de Balie, zal de R.O.B. in de komende weken proberen een antivoord te krijgen op de vele vragen en veronderstellin gen, die de historici steeds over de ouderdom hebben aangevoerd. De ge dachten zijn zelfs al in de richting van de komst van de Noormannen gegaan, die bepalend zou zijn ge weest voor de eerste vestiging van bewoners in Zierikzee. De eerste poging om daarover aan wijzingen op te diepen hebben ir. A. Trimpe Burger en zijn medewerkers nog niet veel verder gebracht. „We zijn tot tweeënhalve meter diepte ge komen met onze eerste put", vertel de hij ons gistermiddag in de keet, die op de modderpoel uitzag. De „stadsonderzoekers" zaten te wach ten op het moment, dat het droog zou worden. Buiten stond de dragline geduldig naast de kuil, die in dit eer ste stadium van de opgraving reikte tot aan de zogenaamde „ongestoor de grond" Een mestachtige laag is dat, daterend uit de elfde of twaalf de eeuw. Daarin hebben de mannen van de R.O.B. wel enkele scherven gevonden, maar die zijn uit een tijd perk, dat later ligt dan dat van de Noormannen. Voor de opgraving op Zierikzees Balie zijn in principe drie weken uitgetrokken. Eerst zal de dragline een sleuf overdwars maken: een proefvlak, waaruit zal moeten blijken of de vorsers naar de date ring van de stad op het juiste punt zijn begonnen. Komen er interessan te resten onder deze oude Zierikzee se grond vandaan, dan gaat men ver der. Is dit niet het geval, dan zal het onderzoek snel zijn bekeken. Dan komt in september Axel aan de beurt voor een soortgelijke opgra ving. Een onderzoek, dat eveneens antwoord zou kunnen geven op Noormannen-veronderstellingen. Zelfs is het daar van belang te we ten te komen of de naam Axel uit dat voor ons land zo woelige tijd perk stamt. De raad der gemeente Westerschou wen vergadert vandaag woensdag 21 augustus des avonds om 19.30 uur in de raadzaal. Op de agenda staan een 10-tal punten, o.a. verkoop grond aan de heer J. v. Antwerpen en mevr. P. W. PriemisBeije. Het bestuur der chr. nat. school te Haamstede richtte een verzoek om medewerking bij de aan schaffing van meubilair. Een voorstel van b. en w. komt in behandeling voor het verlenen van ontslag aan de hoofd leidster der kleuterschool, mevr. M. A. Ringelberg—-Stouten. Verder komt ter sprake de organisatie van bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken, waarvoor b. en w. een voorstel indie nen. Eveneens komt b. en w. met een voorstel inzake het beroepschrift streekplan Schouwen-Duiveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5