Sluise winkeliers boos op het gemeentebestuur Brederfundament' voor vierde Floratho' Tholen ELNA M. v. d. Kreeke, G. J. Wilbrink, Franse stuntrijder in Terneuzen ■BIB ,PHILATELICA" TE VLISSI] HOUDT EXPOSITIE OVER SCHEPEN KL0ETINGSE KORFBALVERENIGING VIERT LUSTRUM MET TOERNOOI Reders verkochten veel schepen 560ste STAATSLOTERIJ 4ekias leiijst „De aantrekkingskracht is weg" In de „De RuijterschooV GOUDEN INSIGNE VOOR TOPSCORER KERKHOFFS PROPAGAmSTRIJD SWIFT 1-T 1 Mexicaanse order voor Verolmes werf in Brazilië GEEN ARTIKELEN MEER TEGEN DE VOORGEVELS Aamlag Von onze adverteerders tv VAN 24 AUGUSTUS TOT EN MET 6 SEPTEMBER W ereldzwemrecord voor Amerikanen Promotie-degradatie betaald voetbal Wim de Wilde eerste in België KERKNIEUWS MUTATIES EN BENOEMING IN BISDOM BREDA ,BLAUW-W1T" TIEN JAAR Vrijdag en zaterdag a.s. Groente en fruit als „decor" van gladiolen Compositie U.C.I. neemt straf van Meuleman over H. RUITER, Praktijk hervat. DENKT EN DOET VOOR U I - 4 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT Een aantal winkeliers uit het toeristen stadje Sluis is boos op het gemeente bestuur. Tot voor kort waren zij ge wend vooral de handelaren in souve nirs en aanverwante artikelen om bepaalde in trek zijnde artikelen tegen de voorgevels van de winkels te plaat sen. Met name strandhoeden, balons, diverse soorten poppen, onvervalste Zeeuwse klompjes en al wat dies meer zij. Niet alle winkeliers deden daar aan mee, maar zij die deze wijze van etale ren wel toepasten, menen, dat het kopen van bedoelde artikelen daardoor in niet geringe mate werd gestimuleerd. Dat mag nu niet meer. Kort geleden kregen de betrokken winkeliers van de politie opdracht alle op straat geëtaleerde arti kelen naar binnen te halen. Enkele gedupeerden staken de hoofden bijeen en besloten een schrijven aan het gemeentebestuur te richten met het verzoek hen alsnog toe te staan een aantal artikelen buiten te plaatsen. Za terdag jl. kregen deze middenstanders bericht, dat alle verzoeken waren afge wezen. In Sluis noemt men dit -met name in de kring van de gedupeerden kinderachtig en geen toeristenplaats waardig". Men wijst daarbij op andere toeristencentra in Nederland en vooral in andere Europese landen, waar het etaleren van allerhande artikelen voor en naast de souvenirswinkels de ge woonste zaak van de wereld is. Erger noemt men het ter plaatse, dat de om zet van bepaalde artikelen sterk is te ruggelopen. „Een gangbaar en bovendien geprijst artikel doet de voorbijganger vlug ger besluiten tot aankoop, terwijl men daarna toch de winkel ingaat om af te rekenen en wellicht nog meer artikelen aan te schaffen. Die aantrekkingskracht, die overal in de toeristencentra wordt gestimuleerd, is weg", aldus de zich benadeeld voe lende Sluise winkeliers. En aangezien een vermindering van de omzet als een directe aanslag op de kas wordt gevoeld, is men zich op tegenmaatregelen gaan bezinnen. Maan- „Deze man is niets te dol", kondigde de omroeper van de Vredestein bandenfa brieken maandagmiddag om twaalf uur in Terneuzen aan, toen de 29-jarige Franse stuntrijder José Carga aan zijn eerste kunsten in een kleine vierper- soons Simca-automobiel begon. En in derdaad, wat deze donker getinte Frans man met een auto uithaalt is bijna on gelooflijk. Het begon met het keren van een auto op een weg met een normale breedte, waarbij een gewoon chauffeur toch min stens éénmaal achteruit moet om zijn wagen rond te krijgen. José Carga doet dat eenvoudiger. Met een gange' rond de tachtig kilometer draait hij het Iet een gangetje lometer draait hij stuur licht naar rechts en trapt dan zo danig op de rem, dat het voorste gedeel te van de auto bijna stilstaat en het achterste deel gewoon een slag van 180 graden maakt. Wel vliegen de rookwol ken uit de banden, maar José staat stil en begint daarna doodgemoedereerd wat achteruit te rijden. De capriolen werden vervolgens herhaald, maar dan met twee auto's- Het topnummer van de stuntrijder is het rijden op twee wielen, waarbij het de toeschouwers steeds ver wonderd, dat het voertuig niet geheel kantelt. Maar zelfs maandagmiddag wist de Fransman niettegenstaande er een vrij harde zijwind woei zijn auto voort te laten balanceren op twee wie len. Hij gaf zelfs nog een nummertje „slalom" weg, door tussen een aantal midden op de weg staande mensen door te laveren. De stunts, waarvoor een ge deelte van de invalsweg werd afgeslo ten voor het verkeer, werden gehouden om twaalf uur, vier uur en om half acht 's avonds. Telkens was er een zeer gro te belangstelling voor de spectaculaire en bepaald niet alledaagse nummers. dag was men bezig met de samenstel ling van een nieuw verzoekschrift aan het gemeentebestuur, waarin onder meer op die verminderde aantrekkings kracht en omzet wordt gewezen. Dit verzoek zal de komende dagen de win keliers van Sluis ter tekening worden aangeboden. Boos is men vooral over het feit, dat dit alles moest gebeuren mid den in het toeristenseizoen. „Waarom niet daarvóór of daarna, opdat wij ons daarop rustig hadden kunnen be raden?", zo zei ons een van de betrok ken winkeliers. Boos is men ook op de plaatselijke vereniging voor vreemde lingenverkeer, die de van gemeente wege genomen maatregel zou hebben goedgekeurd zonder de leden daarover te raadplegen. „Als op korte termijn de boel niet opnieuw naar buiten mag, dan zou dat de V.V.V. wel eens een groot aantal leden kunnen kosten, zo werd er veelbetekenend aan toegevoegd. Burgemeester P. F. van Hootegem zei de indruk te hebben, dat de meningen over het al dan niet buiten te koop aan bieden van artikelen nogal uiteenlopen. Volgens hem vinden de meeste winke liers de genomen maatregelen niet zo erg; andere zijn er door ontstemd. „Men kan zich afvragen of wij in Sluis het voorbeeld van Volendam of Valken burg moeten volgen, waar een complete straatverkoop is ontstaan", aldus bur gemeester Van Hootegem. „In Sluis, waar men toch al is gedwongen tot één richtingsverkeer zal daardoor het ver keer wel eens in het gedrang kunnen komen. Een enkele ballon, pop of strandhoed hing ons bepaald niet in de weg, maar men begon het toch wel een beetje te gek te maken. Bovendien be gon ook de concurrentie tussen de win keliers onderling een rol mee te spelen. Sommigen voelden zich door deze steeds groter wordende drang naar het etale ren op straat benadeeld. En ten slotte is de ruimte buiten de gevels geen par ticulier maar gemeentelijk eigendom", aldus burgemeester Van Hootegem. Overigens is hij van mening, dat straks na afloop van het seizoen de hele kwes tie maar eens in een wat rustiger sfeer onder de loep moet worden genomen. Er is heel wat af gehuild maandagochtend, toen vele scholen in Nederland de deuren weer openden. De meeste kleine mensjes huilden volgens tra ditie omdat zij naar school moesten, maar er waren er ook, die het op een snikken zetten omdat zij niet mochten. Dat overkwam bijvoorbeeld de tweeëneenhalf jarige Linda Kers in de Rochussenschool in Amsterdam, die niet wilde scheiden van haar zusje Elly, dat al braaf in de bank had plaatsgenomen. ftrtftltAAAAfVWAA/WSAAft/WWVVAftftAfWWVWWWVWWWWWWWWWWWWWWVWVWWWWVWWWWV De Vlissingse afdeling van de interna tionale vereniging „Philatelica" zal van 24 augustus tot en met 6 september in enkele lokalen van de Vlissingse zee vaartschool een postzegelexpositie in richten. Het hoofdmotief van de ten toonstelling zal zijn „Schepen op post zegels". De expositie wordt gehouden in het kader van de viering van het 60- jarig bestaan van de vereniging „De Ruyterschool'. De Vlissingse afdeling van „Philatelica" heeft de beschikking gekregen over drie lokalen van de school. Daarin zullen tachtig kaders elk iets meer dan een vierkante meter worden geplaatst, zodat men een expositieoppervlakte heeft van een honderd vierkante meter. Een zeer belangrijk deel van deze opper vlakte zal worden gevuld met de verza meling van dhr. J. J. van der Starre te Den Haag, namelijk 25 kaders. De heer Van der Starre bijeengebracht: van meling aangelegd van schepen op post zegels. Hij heeft daaraan ongeveer 15 jaar gewerkt en het resultaat mag er zijn. Alle soorten schepen heeft de heer Van de Starre bijeen gebracht: van boomstamkano's tot de modernste sche pen. Hij heeft de namen en andere ge gevens van de op de postzegels afge beelde schepen weten te achterhalen en van vele vaartuigen heeft hij ook esn fo to bemachtigd. Behalve deze unieke ver zameling zullen er nog drie andere, be scheidener collectie met als thema „sche pen op postzegels" worden tentoonge steld. De heer Van der Starre heeft zijn verzameling nog nooit geëxposeerd, om dat hij tegen tentoonstellingen is. Voor deze gelegenheid heeft deze oud-gezag- een uitzondering ge- voerder echter maakt. Voor het vullen van de overige expo sitieoppervlakte zullen de leden van de Vlissingse afdeling in de gelegen heid worden gesteld iets van hun verzameling te tonen. Zij krijgen ech ter maximaal één kader per persoon tot thun beschikking. Van de leden zullen er verzamelingen komen van Nederland, Nederlands Nieuw-Gui- nea, Ghana, België, Verenigde Na ties en bloemen, televisie en ruimte vaart op postzegels. De Vlissingse afdeling van „Philatelica" zal voorts op zaterdag 31 augustus in de kantine van de school een grote post- zegelbeurs houden. Om de nodige aan dacht op de tentoonstelling te vestigen hebben de Vlissingse postzegelverzame laars aan alle hotels en pensions een viertalige circulaire over de expositie ge zonden, bestemd voor de gasten Bur gemeester mr. B. Kolff van Vlissingen zal de expositie zaterdagmorgen a.s. om half elf openen. De tentoonstelling zal geopend zijn op alle dagen ook 's zon dags van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17 uur. Maandag is aan de linksbinnen van P.S.V. Pierre Kerkhoffs het gouden in signe overhandigd, dat de K.N.V.B. jaarlflks ter beschikking stelt van de topscorer van het seizoen. De overhan diging geschiedde door de secretaris penningmeester van de K.N.V.B., de heer Lo Brunt. Kerkhoffs scoorde 22 doelpunten. Voor de vijfde maal in drie dagen heb ben Amerikaanse zwemmers tijdens de wedstrijd JapanAmerika, die in Tokio wordt gehouden, een wereldrecord ver beterd. Maandag sneuvelde het wereld record op de 4 maal 200 meter vrije slag. Don Schollander, Richard McDonough, Ed Townsend en Roy Saari lieten een tijd van 8 min. 3,7 sec. afdrukken, waar mee zij het oude record, dat sedert 11 augustus eveneens op naam van een Amerikaanse ploeg stond, 3,9 sec. scher per stelden. De K.N.V.B. heeft de volgende promo tie- en degradatieregeling voor het be taald voetbal vastgesteld: EREDIVISIE: de nummers 15 en 16 van de eredivisie degraderen automatisch naar de le di visie. Ie DIVISIE: de nummers 1 en 2 van de eerste divi sie promoveren automatisch naar de eredivisie; de nummers 15 en 16 degraderen auto matisch naar de 2e divisie. 2e DIVISIE: De kampioenen van de 2e divisie A en B spelen een beslissingswedstrijd om één plaats in de le divisie. De verliezer van deze wedstrijd speelt met de nummers 2 van de 2e divisie A en B en de winnaar van een beslissings wedstrijd tussen de nummers 3 van A en B een halve competitie om een plaats in de le divisie. Eindigt in deze halve competitie nr. 1 van de 2e divisie alleen op de eerste plaats met een gelijk aan tal punten met een of meer elftallen dan zal deze nr. 1 ongeacht het doel- gemiddelde promoveren naar de le divisie. De nummers laatst van de 2e divisie A en B spelen een beslissingswedstrijd, de verliezer daarvan komt in aanmerking voor terugkeer naar de le klas van het amateurvoetbal. Deze terugkeer zal plaatsvinden indien de kampioen van Nederland van het amateurvoetbal wordt toegelaten tot de sectie betaald voetbal. De Zeeuwse wielrenner Wim de Wilde te Oudelande is het afgelopen weekeinde goed voor de dag gekomen bij wedstrij den in België. Zaterdag werd hij in een rit over 75 kilometer te St.-Niklaas derde. Zondag legde hij beslag op de eerste plaats in een wedstrijd over 75 kilometer te Haasdonk. Wim de Wilde trok er direct na de start alleen op uit en stond zijn voorsprong niet meer af. Het was de tiende zege van De Wilde in dit seizoen. De bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet, heeft met ingang van 1 september a.s. op diens verzoek eervol ontslag verleend aan pastoor H. Fassaert te Nispen. Pastoor Fassaert werd geboren te Hontenisse op 12 januari 1888 en priester gewijd op 17 juni 1916. Van 25 februari 1917 tot 29 augustus 1921 was hij kapelaan te Aardenburg. Op diens verzoek werd met ingang van 15 oktober a.s. eervol ontslag verleend aan pastoor W. J. C. Binck te Alphen. Pastoor Binck was onder meer kape laan te Oostburg en voorts van 21 april 1926 tot 29 juni 1932 pastoor te Terneu zen. Tot pastoor te Nispen is met ingang van 1 september a.s. benoemd F. C. A. Nooijens, kapelaan te Prinsenbeek. Hij was van 30 maart 1937 tot 19 augustus 1943 kapelaan te Sluis. GEREFORMEERDE KERK Bedankt voor Kapelle, ds. E. C. Kim te Reitsum (Fr.). De Kloetlngse korfbalvereniging „Blauw-Wit" viert dit jaar haar tweede lustrum. Ter gelegenheid van dit feit organiseert de vereniging deze week verschillende korfbalfestiviteiten, die zaterdag aanstaande hun hoogtepunt krijgen in een groots opgezet toernooi, dat de gehele dag in beslag zal nemen. De senioren, junioren, adspiranten en pupillen van 31 ploegen komen daarbij binnen de lijnen. In afdeling 1 van de senioren spelen ONDO 1 uit Sint-Lau- rens, Zeelandia 1 uit Hansweert, Togo 2 uit Goes en een combinatie van het Mid delburgse Swift tegen elkaar. Afdeling 2 wordt gevormd door Volharding 1 uit Yerseke, Togo 3, Blauw-Wit 1, Kloetin- ge en Tjoba 3, 's-Heer-Hendrikskinde- ren. Elto 2 uit Kapelle, Blauw-Wit 2, D.O.S. '55 uit Nieuwdorp en Tjoba ma ken de derde poule rond, zodat het seni orentoernooi 12 deelnemende ploegen telt. Het begint 's middags om kwart over een. De jeugdige korfballers nemen het in'de morgenuren tegen elkaar op. Bij de ju nioren doen Tjoba, Blauw-Wit, Togo en De Poel uit 's-Heer-Abtskerke mee. Bij de adspiranten en pupillen zijn ook het merendeel van de clubs, die aan het se- niorentoernooi deelnemen, van de partij. Nadat het gehele toernooi is afgewerkt spelen twee sterke Zeeuwse clubs een propagandawedstrijd: Tjoba 1 en Swift 1. Dit hoogtepunt bij de viering van het 10-jarig bestaan van Blauw-Wit wordt omlijst door verschillende andere korf balattracties. Vandaag dinsdag beginnen de festiviteiten met onderlin ge wedstrijden voor adspiranten en pu pillen. Woensdag komen de veteranen van Blauw-Wit en van Togo in het veld; deze wedstrijd begint om zeven uur. Het kampioenstwaalftal van Blauw-Wit uit 1959 speelt donderdag een wedstrijd te gen het huidige team. DE VIERDE „FLORATHO", de gladio- lententoonstelling van het eiland Tholen, aanstaande vrijdag en zater dag in Scherpenisse, heeft een breder fundament gekregen. In het coöpera tief landbouwcentrum „De Houwer" is ditmaal namelijk veel meer te zien dan een bloemenweelde uit meer dan honderd kunstig geschikte boeketten. De „Floratho" heeft ditmaal namelijk naar haar ruime expositie-oppervlak te twee aanverwante produkten aan getrokken: groente en fruit. Zo zal de gladiolententoonstelling aan het eind van deze week een duidelijke manifestatie worden van de snelle ontwikkelingen die zich in de tuin bouw op Tholen voltrekken. Een spiegel van de initiatieven van voor namelijk klein-landbouwers, die de omschakeling naar een intensieve teelt als een vereiste voor een goede toekomst hebben gezien. Wanneer dan de hoofdingenieur-direc teur van de landbouwvoorlichtings- dienst in Zeeland, dr. ir. C. W. C. van Beekom, vrijdagmiddag de vierde „Floratho" van de afdeling Stave- nisse en Omstreken uit de Koninklij ke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur zal hebben geopend, kunnen de bezoekers getuige zijn van een feestelijke opmaak van de gla diool in Eil zijn kleuren en variaties, maar tevens is er een overvloed van materiaal te vinden over de nieuwe agrarische cultures, die in Tholen fa voriet worden. Voor groenten en fruit is het Thoolse land een goede voe dingsbodem. De klimatologische om standigheden zijn er „geknipt" voor. Het eiland kan zich steeds beter sie ren met de signatuur „verzorgings gebied van de bevolkingscentra in Brabant". Bovendien heeft de prak tijk bewezen, dat de grond de teelt bevordert. Tholen heeft gemeend op deze nieuwe tendens in de agrarische sector dui delijk de aandacht te moeten vesti gen. Daarom hebben de werkgroep tuinbouw van de Bedrijfsstudiegroep Tholen en Sint-Philipsland en de af deling Tholen van de Nederlandse Fruittelersorganisatie hun produkten aangedragen om ze bij en tussen de gladiolen naar voren te schuiven. Want met de gladiolenteelt gaat het op Tholen ook steeds crescendo. In 1960 werd begonnen met 15 inzen ders van boeketten, het jaar daarop liep dit aantal op tot in de twintig en steeg het kwantum navenant. slagen in de koelcellen en daarna zul len keurmeesters van de gladiolen- vereniging hun oordeel vellen. De bloemen worden verdeeld naar kleur: geel, rose, lila, purper enzovoorts. Iedere inzender heeft bij deze „blinde keuring" een gelijke kans. Zijn de prijzen op papier verdeeld, dan komt arrangeur A. van Gurp uit Bergen op Zoom in actie. Veertien standhouders zullen in de cellen hun werktuigen, bestrijdings middelen en dergelijke presenteren. De voorlichtingsdiensten zullen over veilingsmogelijkheden en kwaliteiten informeren. Het belooft heel wat, die Floratho IV. Nu is een oppervlakte van rond 350 vier kante meter in het midden van de royale hal van „De Houwer" voor 'n smaakvolle compositie van gladiolen, groenten en fruit. Daarbij worden en tourage-attributen gebruikt als sje zen, koperwerk en een vijvertje. Kortom, de organisatoren hebben nu voor het eerst de ruimte om er een boeiend geheel van te maken. Woens dagavond (morgen) tussen half ze ven en half tien zullen de bloemen worden ingeleverd. Ze worden opge- De internationale wielerunie heeft maandag in Parijs besloten de straf, die de Koninklijke Nederlandse Wielren- Unie op 12 augustus aan de Belgische gangmaker Meuleman heeft opgelegd, over te nemen. Meuleman zal beboet worden met een bedrag van 500 gulden, terwijl hij bovendien van 23 augustus tot 23 september niet aan wedstrijden zal mogen deelnemen. Zoals bekend heeft Meuleman op 12 au gustus, tijdens de revanches van de wereldkampioenschappen wielrennen in het Olympisch Stadion in Amsterdam, verscheidene malen geweigerd gehoor te geven aan het bevel van de wed strijdcommissarissen de baan te verla ten, nadat hij op levensgevaarlijke wijze de eerste plaats van de Spanjaard Ti- moner had verdedigd door hoog in de baan te blijven rijden. De Nederlandse reders hebben in het eerste halfjaar van 1963 meer schepen van de hand gedaan dan in de overeen komstige periode van 1962. Naar draag vermogen berekend was de toename on geveer 25 procent. Dit jaar werd name lijk 197.942 ton dw aan het buitenland overgedragen tegen 157.037 ton dw vo rig jaar. De totale waarde bedroeg 28 miljoen gulden (v. j. 21 min.). De hoogste prijs werd betaald voor het in 1958 gebouwde passagiersschip „Noordam" (10.726 brt.) van de Hol- land-Amerika Lijn, dat voor 2,5 miljoen gulden in Panamese handen overging. De lijnrederijen, zo blijkt uit het perio dieke overzicht van „Supervision", ver kochten weer een aantal tijdens de oor log gebouwde standaardschepen. De S.M.N., de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd en Van Nievelt, Goudriaan Co. voerden gezamenlijk vier zogenaamde Victoryschepen af, die elk ongeveer een miljoen gulden opbrachten. In januari 1962 werd voor zo'n schip - draagver mogen 10.700 ton, snelheid 15 mijl per uur nog het dubbele betaald. Het wa ren de „Sarangan", de „Alpherat", de „Lawak" en de „Lombok". Zij gingen naar Liberia (2) en nationalistisch Chi na (2). De Halcyon-lijn verkocht haar empire-type „Stad Haarlem" (10.180 ton dw) voor 370.000 gulden en de K.N.S.M. stootte haar zogenaamde Cimavi-sehe- pen „Helena" en „Hera" (6000 ton dw) af voor ongeveer 400.000 gulden. Van de 23 grote-vaartschepen, die naar het buitenland gingen, werd er slechts één voor sloopdoeleinden verkocht, na melijk het m.s. „Weltevreden" (11.500 ton dw), dat zijn laatste reis naar België maakte. Het bracht 610.000 gulden op. Van de tankervloot werden twee sche pen afgevoerd de „Neverite" en de „Navicella" die door Shell-tankers onder Belgische vlag zijn gebracht. De verkoop van kustvaartuigen (24 met een gezamenlijk draagvermogen van 13.650 ton) nam opnieuw toe. Het bui tenland, vooral Zweden, had daarbij vooral belangstelling voor moderne sche pen van boven 800 ton dw prijzen 390.000 tot 630.000 gulden de oudere schepen werden aangekocht door Italië en Griekenland. De goedkoopste daarbij was de in 1926 gebouwde „Rene" (235 ton dw), die voor 90.000 gulden een Duitse eigenaar kreeg. De Mexicaanse scheepvaart maatschap pij „Transportes Maritimos Mexicanos" in Mexico-city heeft Verolme's Brazili aanse werf bij Jacuacanga de opdracht gegeven voor de bouw van een snelva rend vracht/passagiersschip, dat een draagvermogen moet krijgen van 7200 ton en een snelheid van 18 mijl per uur. Het type komt overeen met dat van de „Kloosterdyk" van de Holland-Amerika Lijn. De N.V. aannemers- en handelmaat schappij J. C. G. van Oord in Utrecht heeft bij het Verolme-concern een cut terzuiger besteld, die gebouwd zal wor den op de werf in Heusden. De opleve ring moet geschieden in mei-1964. De afmetingen van het ponton zijn 45 x 11,90 x 3,50 meter; de cutterdiepte wordt 16 meter. Voor het aandrijven van de zandpompen wordt een installa tie ingebouwd met een vermogen van 2 x 1600 pk. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed ten ge volge van een zeer kortstondige ziekte mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader JACOBUS SAMUEL ADRI AAN SE, op de leeftijd van 37 jaar. A. Adriaanse-Herder Connie Hans Vlissingen, 19 augustus 1963. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 22 augustus a.s. om 15.30 u. op de algemene begraaf plaats te Vlissingen. Vertrek vanaf Leegh- waterstraat 89 om 15 uur. Heden overleed plotse ling onze geliefde neef JACOBUS SAMUEL ADRIAANSE, op de leeftijd van 37 jaar. Souburg: J. A. Prince- Dingemanse J. Prince Weesp: J. Dingemanse W. Dingemanse- Brasser Souburg, 19 augustus 1963. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed plot seling onze innig ge liefde zoon en schoon zoon JACOBUS SAMUEL ADRIAANSE, op de leeftijd van 37 jaar. Zijn diepbedroefde ouders en schoon ouders, Souburg: J. 3. Adriaanse C. Adriaanse- Dingemanse Hengelo (O.): S. Herder M. Herder-Turksma Souburg, 19 augustus 1963, Julianastraat 3. Met innig leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlij den van onze waarne mend directeur, de heer J. S. ADRIAANSE, op de leeftijd van 37 jaar. Zijn heengaan heeft ons diep geschokt. Denkend aan zijn war me collegialiteit en zeer grote plichtsbe trachting zal zijn na gedachtenis bij ons in hoge eer blijven. Directeur en perso neel van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken te Vlissingen. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, onze lieve, zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader JOHANNES CORNELIS MARCKELBACH, op de leeftijd van 56 jaar. Uit aller naam, J. C. S. Marckelbach- Schuurbiers Vlissingen, 19 augustus 1963, Gravestraat 72. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 22 aug. a.s. des namiddags 1 uur vanaf Gravestraat 72. Sen verstandige huisvrouw bekijkt eerst de advertenties, dan weet zij, dat zij een weloverwogen keus zal maken. Heden werd bevorderd tot Heerlijkheid onze lieve, zorgzame moe der, behuwdmoeder, grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, ISABELLA JOHANNA BOK, weduwe van Wouter Gerard Gerstel, in de ouderdom van 86 jaar. „Het leven was haar Christus, het sterven gewin". Uit aller naam, M. G. M. Gerstel O.- en W.-Souburg, 18 augustus 1963, Abeelseweg 34 (west). De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 22 aug. a.s. des namiddags 2.45 u. op de algemene be graafplaats te Vlissin gen. De overledene ligt opgebaard in het St.- Josephziekenhuis. Heden overleed tot on ze diepe droefheid in het ziekenhuis te Til burg onze geliefde schoonzuster en tante JOHANNA GEERTRUIDA MEERTENS, geb. Camman, in de ouderdom van 55 jaar. Oudelande: Familie Van de Velde- Meertens. Hoedekenskerke Familie Meertens. Oudelande: C. van de Velde. P. G. van de Velde- Landré en kinderen. 17 augustus 1963. Bestuur en leden van de aannemers- en patroonsver. „Bouw- kring" te Vlissingen, geven met leedwezen kennis van het over lijden van ons be stuurslid en lid, de heer E. G. LINDENBERGH Zijn trouw en vriend schap blijven bij ons in dankbare herinne ring. Bestuur en leden „Bouwkring", Vlissingen. Heden overleed in het Algemeen Burgerlijk Gasthuis te Bergen op Zoom onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante ANNA NEELTJE POLDERMAN, in de ouderdom van 64 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, Izaak Polderman. Sint-Annaland, 19 augustus 1963. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de deelneming, ons betoond ng het overlijden van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma WILLEMINA v. d. BERG, echtgenote van D. v. d. Berg. Mede namens de kinderen, D. v. d. Berg St.-Laurens, aug. 1963, Noordweg 43. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze voorzitter E. G. LINDENBERGH op de leeftijd van 69 jaar. Wij verliezen in hem een trouw voorzitter en lid. Hij ruste in vrede. Bestuur en leden van de afdeling Zeeland der N.A.P.B. Goes, 20 aug. 1963. Getroffen door de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlij den van onze lieve man, vader, behuwd- en groot vader PIETER JOZIASSE, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam, M. Joziasse- van de Vijver Souburg, aug. 1963, Dijkstraat 6. Heden overleed na een langdurig, geduldig gedragen lijden zacht en kalm onze geliefde groot- en overgroot moeder TONA HUIJSEN, weduwe van Johannis Spruyt, in de ouderdom van ruim 88 jaar. Driewegen: J. P. Spruyt. P. S. Spruyt- de Smidt en Hans. Heinkenszand P. J. Spruyt. J. C. Spruyt- van de Velde. 's-Heer-Arendskerke, 19 augustus 1963. De begrafenis zal plaatshebben op D.V. donderdag 22 augustus a.s. des middags om 14 uur te Borssele van uit het Verenigingsge bouw. Getroffen door de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlij den van onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder PRINA WIELEMAKER, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Inzonderheid dokter Van Bockel voor de medische behandeling en zr. Vermaas voor de liefdevolle verple ging. L. Kesteloo- Schreijenberg M. Kesteloo Souburg, aug. 1963, Voorstraat 14. arts, Middelburg. ■- -I» OFFICIEEL DEALERS GOES Tel. 0 1100-6221. VLISSINGEN Tel. 0 1184-3694. HOGE PRIJZEN f 5000 1327 3000 1693 12352 1500 7464 1000 2711 7901 18667 18958 400 1454 2233 3056 7343 10206 11722 12547 14083 200 1108 2153 3488 6048 6142 8721 9359 11566 13518 14541 15639 15977 16977 17276 17298 18393 18526 18768 18863 18869 21454 PRIJZEN VAN 80.— 1041 755 2001 545 S002 691 4055 5022 594 «202 893 7003 540 8124 9055 952 10015 074 182 920 926 038 098 593 698 118 128 707 759 101 213 071 078 659 771 301 390 132 222 554 781 136 394 238 378 989 048 088 337 488 502 503 622 679 481 502 436 520 160 310 360 369 841 952 132 270 395 434 810 922 320 351 423 574 153 204 311 386 787 829 851 405 408 530 543 249 263 419 932 956 965 606 668 698 818 587 609 692 651 844 494 528 629 697 427 467 821 940 823 843 121 516 561 993 562 816 500 926 470 11044 12008 970 13170 751 14043 642 15106 16079 772 17096 18060 19043 776 20098 21480 157 161 215 334 343 428 454 NIETEN 499 575 096 261 139 400 972 176 297 770 812 162 209 643 706 289 490 118 156 798 966 158 302 079 171 070 207 788 807 257 277 538 594 607 686 832 869 434 531 676 857 458 459 466 652 752 866 877 331 391 471 617 652 734 748 887 897 219 235 387 407 489 534 601 728 741 851 866 949 582 616 638 806 937 991 233 239 303 357 435 516 632 476 551 683 819 840 880 241 305 469 619 706 959 970 211 316 341 535 605 613 757 867 873 942 382 447 470 500 540 668 970 736 760 845 1061 145 391 421 630 635 847 880 2011 051 297 339 742 743 933 960 3074 114 503 506 722 748 976 4012 032 199 211 439 452 626 667 881 884 5003 043 243 248 468 496 752 756 6010 132 434 452 586 591 780 897 7019 020 356 415 513 518 833 843 8025 042 171 232 455 457 607 667 750 758 912 959 9008 049 265 286 669 712 930 982 10007 023 257 268 410 466 789 797 11037 091 439 453 587 590 791 802 155 191 449 459 678 718 891 950 057 088 425 433 744 753 984 995 137 202 515 560 844 863 042 053 293 308 477 502 686 736 917 921 098 100 345 369 519 521 776 823 165 205 461 463 600 603 963 097 155 426 432 525 609 923 924 082 112 274 288 473 476 674 675 766 791 981 094 144 366 421 719 725 211 226 305 331 345 484 530 537 548 569 727 736 807 813 817 967 122 128 223 238 242 471 547 552 605 617 781 798 819 870 914 257 262 323 382 385 569 589 628 658 692 875 917 954 955 965 072 080 089 329 334 349 515 533 582 772 784 793 962 966 994 120 162 172 370 417 429 549 590 671 916 931 957 211 302 306 471 514 515 626 650 665 164 196 220 452 454 458 659 669 691 986 989 113 144 145 290 347 373 478 509 524 682 718 719 827 881 891 112 159 380 405 584 588 796 808 183 216 436 452 720 740 334 349 540 569 735 744 271 289 469 494 714 763 148 168 405 432 548 550 727 746 899 905 152 153 162 195 250 422 437 576 601 651 754 801 802 807 820 056 086 113 117 298 310 318 380 528 555 563 632 895 923 929 945 150 287 295 334 456 469 486 490 602 608 622 636 813 838 854 856 143 186 190 383 384 399 638 676 744 953 990 340 345 408 508 535 562 657 691 750 874 986 998 386 612 832 265 672 931 431 709 970 189 419 617 823 217 462 747 368 573 751 351 503 778 170 443 582 747 906 256 666 924 225 400 788 416 574 761 12026 027 035 135 150 177 249 273 322 334 340 364 373 389 404 44.7 463 478 557 596 626 628 633 663 699 800 848 899 906 928 957 963 976 13003 014 052 066 171 177 303 345 359 360 373 393 427 480 486 537 550 575 594 600 657 661 794 802 811 813 858 901 915 969 971 999 14040 046 047 052 053 077 135 167 177 184 192 226 261 272 275 278 296 300 342 364 373 398 437 528 545 563 593 602 653 679 690 729 737 760 790 795 823 870 916 957 974 15031 034 042 051 056 078 082 091 095 102 122 138 157 206 218 235 251 263 272 282 292 307 320 339 369 370 374 406 435 449 473 503 808 547 636 637 661 698 741 773 783 801 809 856 905 934 938 956 964 970 16099 100 113 127 149 168 174 242 249 262 283 291 295 392 403 500 536 545 566 592 634 645 657 670 682 683 687 710 721 730 750 786 191 832 847 872 885 906 941 943 961 972 17068 095 105 199 211 248 263 301 408 429 449 484 534 596 616 633 693 699 712 720 884 733 751 770 773 784 795 798 820 861 887 930 941 952 978 985 18033 050 138 180 211 249 273 274 311 328 368 387 398 400 439 518 528 587 592 604 615 664 677 696 715 716 721 759 765 767 797 801 835 860 867 879 880 911 923 944 962 974 19013 032 047 083 132 133 140 153 156 162 210 219 247 263 296 351 372 391 404 432 453 514 556 565 572 574 5S1 615 623 628 649 653 705 715 729 739 741 820 861 872 937 971 20020 025 030 069 080 089 149 182 298 332 393 395 415 433 435 460 531 579 603 650 746 754 815 830 874 877 885 926 934 962 988 21025 034 076 089 106 132 166 208 249 260 282 293 350 359 373 377 380 405 422 432 433 495 521 536 537 542 550 583 610 652 695 778 782 818 852 882 910 911 924 959 970

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4