Vrolijk Breskens visserijfeest viel ondanks regen niet in het water Belgen spanden boog en „kroon" op schutterstoernooi Ovezande BELGISCH JACHT IN HAVEN VAN KORTGENE GEËXPLODEERD ISÖLY At 99,- Fot® Verschoore Bloemencorso van de straat gehageld ALMANAK Dubbel Europees kampioenschap voor zuiderburen: Piet Vermue onttroond Vier van de vijf opvarenden gewond Slachtoffer auto-ongeluk overleden Kettingbotsingen in Middelburg m Flinke buit" Bloemencorso Tevredenheid over de garnalenvisserij WIMPEL Op naar de top van de Euromast Loodsdienst staakte door slecht weer Zeeuwse Vraag... Met water in broekzakken' naar het cabaret kijken Regen Zondagnog meer regen Antwerpenaar lost fabelachtig schot Krans PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 Slot van pag. 1 Een hevige explosie en een daar opvolgende felle brand, heeft za terdagmiddag het Belgische motor jacht „Walter" in de jachthaven van Kortgene bijna volledig ver woest en vier van de vijf opvaren den ernstig verwond. Zij moesten naar een ziekenhuis worden over gebracht. De explosie deed zich voor toen het jacht volledig vaarklaar was gemaakt voor de reis naar de thuishaven Ant werpen. De eigenaar, de 29-jarige E. Voet uit Borgerhout had de brandstof tanks gevuld en de motor gestart. Vijf minuten daarna verscheurde een gewel dige klap de stilte en schoot een steek vlam over het scheepje. Onmiddellijk ontstond brand en mevrouw Voet, de heer en mevrouw Van Kerckhoven en de twee en een half jarige Walter Bor gerhout raakten gewond. Vooral de kleine Walter was er direct al erg aan toe, toen het vuur zijn nylon zeilkleding greep. Mevrouw Voet rer.de met haar zoontje naar de steiger, waar zij hem snel in het water onderdompelde, zodat het vuur in zijn kleding doofde. De heer Voet, die zich tijdens de explosie op het voordek bevond bleef ongedeerd. De vier slachtoffers werden naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes overgebracht, de heer Van Kerckho ven kon na behandeld te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De twee en een half jarige jongen was er gister avond, overdekt met brandwonden, ernstig aan toe. Het blussingswerk van het jacht werd door opvarenden van omliggende jach ten met man en macht ter hand geno men. Men slaagde er in het vuur te doven. Het jacht brandde vrijwel geheel uit en bleek door de explosie ernstig te zijn beschadigd. De explosie is waar schijnlijk ontstaan door ontbranding van benzinedampen, die zich onder de vloer hadden opgehoopt bij het vullen van de tanks. Na het starten van de motor kan een vonk de explosie veroorzaakt hebben. De eigenaar was niet verzekerd. Het jacht zal door andere jachteige- naars naar Antwerpen worden gesleept. zitter van de organiserende Provinciale Zeeuwse Schuttersbond, de heer A. de Beste uit Oudelande de deelnemers en hun „entourage" welkom. Een half uur later stoven op het beschut gelegen terrein van „Willem Teil" de eerste pijlen langs de opstaande wip omhoog. Rakelings langs de petten van de schutters en de brede rieten rand- hoeden van de rapende jongetjes plofte het scherp van de boogschutters in de natte grond. „Bravo" werd er geroe pen wanneer zo'n kleurige vogel mee naar beneden dwarrelde. Intussen vertrok een kleine delegatie van de deelnemende landen naar de Franse militaire begraafplaats in Ka- pelle. Daar legden zij, zoals gebruikelijk bij de kampioenschappen, een krans aan de voet van het monument van de ge vallenen. Burgemeester H. G. van Suij- lekom stipte in een korte toespraak het belang van deze oorlogsherinnering aan: de nagedachtenis van hen, die het leven lieten voor de bevrijding van Europa. In het gemeentehuis van Ovezande ont vingen burgemeester N. W. M. Mooy- man en de beide wethouders aan het eind van de morgen dezelfde delegatie. „De gemeente, die in Zeeland de hand- boogsoos met het grootste aantal leden huisvest, vindt het een eer uw gastheer te mogen zijn. Dat het een sportieve strijd wordt, waarin de beste zegeviert", aldus de burgemeester, die veel lof toe zwaaide aan de organisatoren, met na me de heren De Beste en Raas. Het Franse gezelschap was bijzonder getrof fen door de ontvangst. „Het gaat er ons niet om, wat men krijgt, maar hoe het aangeboden", zo repliceerde even later de voorzit ter van de Equipe Nationale Fran- gaise, Mart. Declerck hoffelijk. De onlangs bij een auto-ongeluk in Bra bant gewond geraakte 55-jarige me vrouw J. G. Meertens uit Oudelande is zondag in het ziekenhuis te Tilburg aan de verwondingen overleden. In het afgelopen weekeinde deden zich in Middelburg diverse kettingbotsingen voor. Niet minder dan acht personen auto's zijn licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De botsingen zijn ontstaan door filevormin gen, die zich dit drukke weekeinde voor deden. Zaterdagmorgen botste op de Kanaal- weg de auto, bestuurd door J. W. G. S. uit Hoensbroek tegen de voor hem rij dende personenauto, bestuurd door P. L. uit Goes, 's Midde - om kwart over vier ontstond evene op de Kanaal- weg een kettingbotsi; waar drie per sonenauto's bij waren betrokken. De auto, bestuurd door de heer G. K. uit Oegstgeest stopte en de personenauto's bestuurd door M. K. uit 's Heer Hen drikskinderen en C. S. uit Goes botsten tegen hem op. Zondagmiddag omstreeks 4 uur stopte de auto, bestuurd door de heer T. L. M. T. uit Breda op de Nieu we Vlissingseweg, wat ook weer een ket tingbotsing teweegbracht. Hierbij waren R. A. van D. uit Rotterdam en C. A. M. M. uit Nijmegen betrokken. „We hopen dat we nog vaak mogen te rugkomen". Het was een gemoedelijke ontvangst daar in het kleine raadhuis van Ovezande, waarmee ook de Belgen zeer ingenomen waren. De president van de Koninklijke Nationale Bond van Belgische Boogschutters, de heer N. van Assche, liet dat niet raden in zijn toe spraak. „Het is ons een riem onder het hart, dat uw gemeente naast ons staat". De Belgische voorzitter vertelde dat zijn ploeg zonder overdreven chauvinisme naar Zuid-Beveland was gekomen. „Wie het ook is, dat de beste winne", was zijn lijfspreuk. „Maar", voegde hij er schalks aan toe, „we zouden natuurlijk graag zien dat het de Belgen zijn". Ook de woordvoerder van de Provinciale Zeeuwse Schuttersbond, de heer De Beste toonde een milde opvatting van de spelresultaten. „Als gij verliest of wint, de glimlach is mijn beste kindfilo sofeerde hij. En zo kabbelde deze gulle ontvangst verder. Ze kreeg nog een jo viaal vervolg in een geanimeerd noen maal. (Advertentie) Automatische camera ook voor kleurendia's. De camera denkt voor U. Uit voorraad leverbaar. Vlissingen Goe9 - Kruiningen - Etten Toen de schutters en hun gasten dat achter de rug hadden, trokken ze al len naar het schietterrein. Daar trok voorzitter A. de Jonge Pzn van „Wil lem Teil" driemaal de wip omhoog. Bij het spelen van de „Marseillaise" het Belgische volkslied en het „Wil helmus". Voor het laatste zorgde de fanfare „Euterpe". versterkt met het jeugdkorps. Op deze drie officiële momenten ston- den de respectievelijke landenploegen van 24 schutters aan de voet van de wip in de houding. Even later vuurden zij met meer of minder succes hun pijlen op de nationale kleuren van de vogels bovenin af. Het landenkampioenschap nam een hele middag in beslag. Aan het slot was er de prijsuitreiking. De burgemeesters N. W. Eisen van Heinkenszand, W. N. van Liere van Oudelande en Baarland en N. W. M. Mooyman van Ovezande, zorgden er niet hartelijke felicitaties voor dat de deel nemers met een „flinke buit" naar huis konden keren: bekers, sierkannen, bor den, standaards en een herinnering aan dit veertiende toernooi. In de biljart zaal van café Doene, waar het 's mor gens allemaal was begonnen, was nu het afscheid. Tot volgend jaar. In Knokke. Waar dan de boog een dag lang ge spannen zal zijn. WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met plaatselijk en kele buien. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en west. Aanhoudend koel weer. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker). Tijdens buien viel er zaterdag in Vlis- singen 20 en Cadzand 70 mm regen. Langs de Belgische kust en die van Zeeuwsch-Vlaanderen stond zondag een harde tot stormachtige noord-westen wind. Vandaag een kleine buienkans met een matige zuidwestenwind. Ook opklaringen. In de middag 17 a 18 gra den. Zeewater 17 graden. Vooruitzich ten: Na tijdelijke verbetering dinsdag weer een regenfront. ZON EN MAAN 20 augustus Zon op 5.30 onder 19.56 Maan op 6.28 onder 20.48 In haar toespraak bracht garnalenko- ningin Willy op allercharmantste wijze haar bewondering voor de vissers onder woorden. „Hun werk dwingt respect af", merkte zij onder meer op. Voorts wees zij op het garnalenslaatje dat men op het punt stond te gaan nuttigen, en vermeldde erbij dat dit, zelfs in de bes te restaurants nog steeds als een delica tesse geldt. De garnalenkoningin zei veel vertrouwen in de vissers en de vis serij te hebben, waarna zij de wens uit sprak dat het een gezellig feest zou worden. De zondag, gisteren, zal in de annalen van Breskense visserijdagen geboek staafd worden als een bijzonder natte dag. Het corso zou om twee uur 's mid dags opnieuw een rondgang maken, na- Tijdens de koffiemaaltijd maakte Zevi- bel-voorzitter, A. L. S. Lockefeer, bur gemeester van Hulst, de uitslag bekend van de wedstrijd in het versieren van schepen. Winnaar was de Br. 46. Na de koffiemaaltijd en na het hijsen van de wimpel op de Br. 21, stroomden de schepen van de Breskense vissers vloot vol met publiek voor een korte vaart over de Westerschelde. De zon was inmiddels ook van de partij en in drukwekkend zwermde de vloot door de havenmond naar buiten. Tijdens dit korte zilte tochtje viel de aandacht van velen op een hypermodern, gestroom lijnde en snelle reddingboot, de „Konin- ging Juliana", die als nieuwe aanwinst en passant liet zien tot welke snelheid zij in staat is. Na de feestelijke rond vaart keken vele belangstellenden naar de verrichtingen van de Yachtclub van Brussel, die voor spectaculaire motor bootraces in de haven zorgde en ande ren bezochten de visserijtentoonstelling in de grote tent bij de vishal, alvorens men naar het opstellen van de praal wagens voor het bloemencorso ging kij ken. kens liet in zijn toespraak de gelegen heid niet voorbijgaan op de dringende behoefte naar een derde haven te wij zen. „Die derde haven is al lang geleden beloofd, maar nog steeds niet gekomen", stelde hij. Voorts noemde hij als z'n privé-opvat ting over die derde haven, dat de aanleg ervan in eerste instantie een voudig kan zijn. Namelijk: „We ne men als omtrek de oosthavendam en het havenplateau, bagger het water uit, sla damwanden en verkavel het plateau bij de voormalige veerhaven, en de derde haven is er!". De tweede wens op zijn verlanglijst bleef even min onvermeld: de jachthaven. „Die jachthaven is voor ons heel belang rijk en wordt steeds belangrijker. En zie hoe de huidige jachthaven arme tierig is ingeklemd tussen werf en handelshaven", zo stelde hij. En hij voegde er resoluut aan toe: „Een schets voor een nieuwe jachthaven, los van de bestaande jachthaven, heb ben we al Tevoren had de heer Eekhout er op gewezen dat men inmiddels al aan de elfde visserijfeesten in Breskens toe is. „Enkele jaren geleden was het een tries te zaak met de vloot. Breskens ging zelf aan het saneren en nu is de vloot al voor de helft vernieuwd. Vroeger werden de casco's naar Breskens ge bracht voor afbouw, nu worden de cas co's ook al in Breskens vervaardigd". Ook burgemeester Eekhout kon niet nalaten vast te stellen: „Het gaat goed met de visserij in Breskens!", en evenmin liet hij na een lans te breken voor de afzet mogelijkheden die er zonder twijfel nog moeten zijn op de binnenlandse markt. Alvorens de Breskense wimpel uit te reiken, bracht gedeputeerde Van Poelje de beste wensen van de commissaris der koningin aan de Breskense vissers over. Het indertijd genomen raadsbesluit van Breskens tot steun bij vlootvernieuwing, noemde hij een daad van wijs beleid en een bewijs van vertrouwen in de toe komst van Breskens als vissersplaats. Hartelijk feliciteerde hij schipper Piet de Baare van de Br. 21 met zijn beman ningsleden Jan Riemens, Willem Boek hout en Abraham Pleijte, waarna hij hen de wimpel overhandigde. (Advertentie) Een schilderachtige aanblik bood - praalwagen nummer acht van de buurtvereniging Vogelenzang in het l Breskense bloemencorso van zater- dag en zondag, „De oude man en de zee", geïnspireerd op de beroem- s de novelle van Ernest Hemingway. J Foto P.Z.C.) J WWWWWWWWWWWWWWWWVWWV/VWWWWVWWW De Belgische loodsdienst op het wacht schip in de Wielingen is zondagmiddag van omstreeks drie uur tot half negen 's avonds gestaakt wegens de slechte weersomstandigheden. Er stond buiten gaats een stormachtige wind. Om half negen werd de dienst weer hervat voor grote schepen, de dienst in het Oostgat werd toen voor kleine schepen ook ge staakt. rw OWWWWWWWWWWWWWWWWftAAJ Bij de internationale schieting te 5 Ovezande, werd de 39-jarige Belg i Gustave Janssens uit Puurs onbe- twist kampioen. Op de foto zien we burgemeester Mooyman de winnaar J de hand drukken. (Foto P.Z.CJ De stoet, eenmaal geformeerd, opende met een reusachtige „Octopus" van de Van Kleefstraat (3e prijs). „Vis brengt geluk over de wereld" heette de schep ping van het Oranjeplein (2e prijs), welke gevolgd werd door de „Aquarium- fantasie", een kleurig geheel van de Nieuwstraat-dr. Broodmanstraat (3e prijs), „Arbeid en handel", met een auto en een vissersboot in bloemen, van de Verlengde Dorpsstraat (le prijs), zag er reuze aardig uit en de enorme steelpan op vlammen met grote vis erin van de Boulevard, „Van zee tot dis Breskense vis" (2e prijs), oogstte veler bewon dering. Daarna volgde de geabstraheer de „Storm" van de Julianastraat (2e prijs) en de schilderachtige „De oude man en de zee" van de buurtvereniging Vogelenzang (le prijs). Na de groot opgezette „Visserijparels" van de Ha venstraat-Visserijstraat (3e prijs), kwam de eerste-prijswinnaar met de meeste punten: „De zeeruiters" van de Dorpsstraat- En daarmee behaalde die Dorpsstraat vooi de derde achtereen volgende maal de wisselbeker! De stoet van praalwagens werd afgesloten met een bloemenwagen die niet op het pro gramma vermeld stond, namelijk „Echolood" van de Blankenstraat-Ger- retsenstraat (derde prijs). Bijgestaan door de vrolijk musicerende korpsen „Uit het Volk-Voor het volk", Het is alweer enige tijd geleden, dat in een van Zeelands steden een wethouder zich ten huize van een zestig jaar getrouwd heer vervoeg de, om hem van de belangstelling van het gemeentebestuur blijk te geven. De wethouder onderhield zich vro lijk met de bejaarde bruidegom, en na enige tijd vroeg deze zijn hoge gast of hij misschien een sigaartje wilde opsteken. ,fNee dank U". sprak de wethouder. „Sigaretje dan?" ,fNee dank U" sprak de wethouder. „Wil U dan een borreltje?" Nee dank U"sprak de wethouder. Het bleef even stil. De gastheer keek zijn hoge bezoek enige tijd nadenkend aan en vroeg toen uiterst nieuwsgierig „Maar wat bént dan voor een man...?" Veel belangstelling genoot zater dagmiddag een bemanningslid van de BR 21 foto boven) toen hij in de mast moest klimmen om... gedeputeerde Van Poelje (foto on der) gelegenheid te geven de wim pel te hijsen welke de BR 21 voor de beste gemiddelde prijs voor de gevangen garnalen had gewonnen. Deze officiële daad ondervond na melijk enige stremming, door het vastlopen van het touw in een ka trol, waardoor de trofee aanvanke lijk niet de mast in kon... (Foto P.Z.C.) Vele honderden belangstellenden heb ben zaterdag de vaste, maar attractieve programmapunten van Breskens fees- telijkste visserijdag met genoegen afge werkt of gevolgd: de vele aanwezigen van de Zevibel-reünie lieten zich de gar nalensalade in het visrestaurant aan de kade goed smaken, honderden voeren mee toen de bijna voltallige Breskense vissersvloot imposant over de Schelde uitwaaierde, duizenden genoten van het kleurige bloemencorso inet visserijmo tieven en daarna is men nog lang op de been geweest om de resterende, vooral muzikale programmapunten met inte resse te blijven volgen. Hoewel een kor te, maar bijzonder hevige regen- en ha gelbui de stoet van praalwagens even in zichtbare verwarring bracht, ver mochten de diverse regenbuien de feest vreugde toch niet te blussen. Zeker niet, nadat juist tijdens de vaart over de Westerschelde een warm zonnetje de feestelijke vlaggen en gezichten nog eens extra opvrolijkte. De Breskense visserijdagen winnen jaarlijks aan feestelijk karakter. Men heeft aan deze nieuwe festiviteiten wellicht wat moeten wennen, alvo rens tot de vanzelfsprekende vrolijk heid te komen die de Breskense vis serijfeesten de laatste jaren vooral kenmerkt. En dan mag er zich in de protocolllen ook wel eens een schoon heidsfoutje voordoen, waarover dan niemand een zorgelijk gezicht hoeft te zetten. Integendeel, de ongedwon gen feestelijke stemming leek er zelfs eerder beter op te worden, toen bij de plechtige wimpelhijsing (door ge deputeerde M. J. van Poelje aan boord van de Br. 21) het touw in de katrol vastliep, zodat de wimpel nog steeds aan dek lag. terwijl „Uit het Volk voor het Volk" al lang klaar was met een gevoelige en passende vertolking van het Wilhelmus. Men zette hoeden en petten toen maar weer op het hoofd, in afwachting van wat een van de matrozen, als een aap in het want geklommen, daar hoog bij de katrol nog kon goedmaken. Het duur de toen ook niet lang meer of gedepu teerde Van Poelje kon de wimpel hijsen en „Uit het Volk voor het Volk" zorgde voor een vrolijke mars Tevoren waren do Zevibel-reünisten ont vangen in de tot visrestaurant omgeto verde vishal aan de haven alwaar gar nalenkoningin Willy Pessireron met haar hofdametjes Annelies Hoogstad en Henny de Lobel (niet Ria de Lobel, zo als wij vrijdag abusievelijk schreven, dat was een hofdame van het vorige visse rijfeest) de feestelijke koffiemaaltijd ex tra luister bijzette. ..De Volharding" uit Zaamslag. „Vlijt en Volharding' uit Souburg, „Ons Genoe gen" uit Vlissingen, de Jeugd Accor deonvereniging uit Vlissingen en de turnvereniging „Dio" uit Breskens trok de kleurige stoet van het havenplateau Breskens in. Maar nauwelijks was men goed en wel op gang of er barstte een regen en hagelbui los die veel van een wolkbreuk weg had. Hagelstenen groot als knikkers striemden over praalwagens en in turnpakjes gesto ken meisjes op die wagens. Met ge volg dat de stoet haperde en iedereen probeerde zo snel mogelijk dekking te vinden. De garnalenkoningin met haar hofdames vond een schuilplaats in een gastvrije schuur en de vele in turnpakjes gestoken kinderen wer den als het ware van de straat en van de praalwagens gehageld. Maar de bui duurde niet lang en korte tijd later zette men de feestelijkheden onverdroten voort. Het bleef lang genoeg droog om onge stoord te kijken naar het waterskiën in de haven, door de Yacht-club van Brussel en het reddingzwemmen vanaf de reddingboot Koningin Juliana en om te luisteren naar het concert van de Jeugd Accordeonvereniging uit Vlissin gen en naar „Ons Genoegen", eveneens uit Vlissingen. Voor de dansgroep onder leiding van Cor Schijve, die het bekende Cadzandse stuk „Jaontje" op het Oranjeplein op de planken bracht, was veel publiek met veel applaus. Het optreden van de Tiroler Holzhacker Bub'n o.l.v. Gerard Lebon oogstte daar entegen vee] misnoegen. Het gezelschap zou van negen uur tot half elf 's avonds spelen, maar toen om tien voor tien enkele regendruppels vielen gaven de muzikanten er snel de brui aan. En voordat de laatste, onder afkeurend ge mompel van het publiek het podium had verlaten, was het buitje al over Een forse taptoe om half elf, voor de eerste maal verzorgd door het Breskense korps „Uit het Volk-Voor het Volk" oogstte tot slot van de geslaagde zater dag veel lof. dat de prijzen waren uitgereikt, doch dit kon, tussen de buien door pas om half vier gebeuren. De heer E. Sens, voorzit ter van de stichting Visserijdagen Bres kens, reikte de prijzen uit en compli menteerde de buurtverenigingen met hun mooie werkstukken, die beter ver zorgd waren dan in vorige jaren en ge heel in het teken van de visserij en de zee stonden. Omstreeks vier uur gingen de praalwa gens weer door het dorp, nu muzikaal geassisteerd door „Uit het Volk-voor het Volk", „De Unie" uit Breda, „Veronica" uit Zuidzande, „Elk naar zijn krachten" uit Sint-Kruis, „Aardenburgse Fanfare" en „Scheldegalm" uit Hansweert. Om vijf uur was er weer waterskiën in de haven, georganiseerd door de heer A. Schijve en om zes uur verzorgde „Veronica" een concert op de kiosk aan de haven. Om zeven uur trad daar „De Unie" uit Breda aan voor een concert en om acht uur begon het door velen langverwachte cabaret op het Oranje plein, waar overigens de aangekondigde Mieke Telkamp verstek moest laten gaan. Haar plaats werd ingenomen door Truus Koopmans. In vele opzichten genoten de cabare tiers aller bewondering, met name omdat zij, in tegenstelling tot de Tiroler Holzhacker Bub'n van de vo rige avond, zich helemaal niets van de zware regenval aantrokken. Het talrijke publiek waardeerde deze sportieve houding en bleef ook. Met gevolg dat iedereen klets en klets nat werd en de cabaretiers steken onder water gaven in de richting van de feestorganisatie voor het ontbreken van een overdekt podium. Gert Timmerman, Willy Alberti, de Candy Kids, de Wama's, de „Lords" (speciaal voor de jeugd) het Rivers Trio, conferencier Peter Piekos en het trio George Ameling, wisten ondanks alles de stemming er in te houden, terwijl het publiek „met het water in de broek zakken stond", zoals iemand het uit drukte. Bij de muzikale show van „De Unie" was het weer droog, en hoewel velen toen naar huis waren gegaan om zich eens flink af te drogen, bestond tot het slot toch nog een grote belang stelling. MET UITBUNDIG schuttersgejuich werd hij zaterdagmorgen in café Doene te Ovezande binnengetroond: de 39-jarige meester op de pijl en boog, Gustave Janssens uit Puurs bij Antwerpen. Driemaal achter elkaar, in drie verbluffend goed gerichte treffers met zijn suizende pijl had hij de keizersvogel van de staande wip op het terrein van „Willem Teil" omlaag gehaald. Zoiets was in de wereld van de boog schutters nog nooit vertoond. En op het veertiende Europese kam pioenschap handboogschieten in de Zak van Zuid-Beveland is deze prestatie dus geregistreerd. Op het festijn van 180 scherpschutters uit drie landen. Op een regenachtige morgen, toen de mannen de ar men en bogen spanden voor een schot naar de persoonlijke titel. De Belg schrok van zichzelf. In luttele minuten had hij de strijd beslist, alle rivalen kansloos gemaakt en de titelhouder van vorig jaar, Piet Vermue, uit Oudelande onttroond. Plotseling was het persoonlijk kam pioenschap, de spannende wedstrijd die steeds weer met hooggespannen- nen verwachtingen er. allerlei om streden theorieën naar een finale neigt, eigenlijk afgelopen. Toen de verblufte Belg daar met zijn drie hoofdvogels in de hand stond, wist hij dat ze voor alle anderen alleen nog maar in de lucht konden blijven. De Belgische ploeg was door het dol le heen, vooral toen half de middag bleek dat het dubbel dozijn schut ters ook bij het ploegkampioenschap de wip verder dan ieder ander team wist leeg te plukken. Met 43 punten continueerde de equipe de titel, die zij ook vorig jaar in Duin kerken bijeen schoot. De Nederlandse ploeg, de mannen van de Provinciale Zeeuwse Schuttersbond, volgden op de tweede plaats met 35 punten en de Fran sen sloten met 31 punten de rij. Een dag lang vlogen de hoofdvogels en de zijvogels, de kleppen eri de kallen, met een pluimage in de kleuren van het land dat hun „belagers" vertegenwoor digden, weer alle kanten uit. Ovezande had voor de derde maal de meest ge vreesde handboogschutters uit drie lan den binnen zijn territorium. Het werd, ondanks de gutsende regen gedurende enkele uren van de wedstijden, weer een jolig feest. Een schutterofestijn van de eerste orde. Een toernooi van pijl en boog, van muziek en vele pintekes bier. Aan het begin van de morgen versche nen de boogschutters al in Ovezande. In het clublokaal van de ontvangende vereniging „Willem Teil" heette de voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2