V.V.V.-P.Z.C. wandeling langs Zeelands wegen sis Ét iti Hatari: kleurig en wild Afrikaans spektakel Bijgebouwproblemen in de raad van Zoutelande EEN VORSTELIJK TUINFEEST WALCHEREN MARKTBERICHTEN Onder Zeelands hoge luchten Langs Zeelands rijke vruchten SINKE'S DRANKEN SÉ? AGENDA "kCffi't Zit voorjarenmet Ceta-Bever piIITF'MRI ITQ ZEEUWSCH-VLAANDEREN „Volharding" uit Zaamslag concerteerde in Antwerpen ZWEMDIPLOMA'S SLUIS COLLEGE B. EN W. WIL KRACHTIGER OPTREDEN KERKDIENSTEN ZUID-BEVELAND e ZATERDAG 14 SEPT. 1963 IN GOES Inschrijfformulier t LAATSTE NIEUWS Raadsel rond geheimzinnig jacht opgelost Officiële publikatie FEESTKLANKEN FILMS IN ZEELAND Strijd in „De 300 Spartanen liefde in zwart paard Woensdagavond a.s. vergadering Onderscheid Gemeenteraad Groede benoemde onderwijzer AFWEZIG W. H. Kapsenberg, ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De dag, die het comité „De Bevelanden" van V.V.V. te Goes en de Provinciale Zeeuwse Courant hebben uitgekozen om HONDERDEN wandelaars te voeren door het Bevelandse natuurgebied, komt al weer in het zicht. Honderden deelnemers zullen op zaterdag 14 september de wandel schoenen aantrekken voor deze vierde wandeltocht. Daarom wekken de organisatoren alle wandel- en gymnastiekvereni gingen, scholen, padvindersgroepe n, KORTOM alle verenigingen, maar vooral ook de INDIVIDUELE wandelaars op, om vlug het inschrijfformulier in te zenden. Direct inzenden vergemakkelijkt ook het vele organisatie werk. Vele wandelaars hebben zich reeds gemeld. Voor Iedere deelnemer wordt een speciaal ontworpen herinnering beschikbaar gesteld. De groepen komen in aanmerking voor de EXTRA prijzen van V.V.V. en P.Z.C. De organisatoren zullen proberen U een onvergetelijke dag te bezorgen. Zij wensen U bij voorbaat een prettige wandeling. M. Haasdonk, V.V.V. G. Schout, P.Z.C. Comitéleden: A. C. Veenis C. J. van Weele J. v. d. Parel Naam: Adres Woonplaats: wenst deel te nemen met personen aan de tocht over km. Afstanden: 5 km minimum leeftijd 6 jaar 10 km minimum leeftijd 10 jaar 15 km minimum leeftijd 12 jaar 25 km minimum leeftijd 14 jaar Waarde van deze door de P.Z.C. beschikbaar gestelde bon ƒ0,50 per persoon: geldig tot en met 7 september a.s. Inschrijfgeld tot en met 15 jaar een gulden. Inschrijfgeld vanaf 16 jaar bedraagt 1,25. HIEROP IS TEGEN INLEVERING VAN BOVENSTAANDE REDUC TIEBON SLECHTS EENMAAL VIJFTIG CENT VERLAGING VAN TOEPASSING PER PERSOON (zie geldigheidsduur). Inschrijf adres: C. J. van Weele, Leliestraat 33, GOES. Inschrijvingen dus uitsluitend schriftelijk, terwijl wordt verzocht het verschuldigde bedrag in losse postzegels bij te sluiten of per postwissel te voldoen. Niet betaalde inschrijvingen worden terzijde gelegd. Advertentie) 1* 1» 1* 1» 1» 1* 1» I» 1* 1» tv tv tv tv tv tv tv tv tv tv tv tv IV tv tv tv tv tv tv tv tv tv tv *1 VI VI VI VI VI VI VI «I VI VI 41 41 41 41 41 41 41 41 41 op 28, 29, 30 en 31 augustus in het stadion te Nijmegen. De Europese manifestatie van Carel Briels. Voor hef eerst in Nederland - 1000 paarden- kampement Voor het eerst in de wereld - De Europese landelijke markt Kaarten VVV Nijmegen. VI 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 VI 41 41 41 41 41 41 VI 41 41 41 Het raadsel omtrent het witte jacht, dat de achterdocht opriep van de Britse po litie, die de laatste dagen bijzonder ge voelig is voor zaken die verband zouden kunnen houden met de miljoenenroof uit een postrijtuig van de Britse spoor wegen, is opgelost. Het jacht, dat geruime tijd voor de En gelse kust had gekruist doch in de mist verdween toen politieboten een onder zoek wilden instellen, liep vrijdagavond de haven van Folkestone binnen. De po litie, die de treinovervallers ervan ver dacht zich met hun buit overzee uit de voeten te willen maken, ondervroeg de twee leden tellende bemanning van het veertien meter lange witte jacht en toonde zich toen gerustgesteld. Het vaartuig mocht zijn reis vervolgen en koos onmiddellijk weer zee. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 15-8: geen. Op 16-8: geen. Vlissingen vertrokken op 15-8: geen. Op 16- 8: geen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 15-8: Virgo van Londen. Jell van Londen naar Gent. Simonskerk van Mombasa. Libe- riakust van Le Havre. Aleor van Duinker ken. Henny-J van Par. Prins Johan Willem Friso van Sundsvall. Texel van Immingham. Kamperdijk van Rotterdam. Katsedijk van Rotterdam. Op 16-8: Sloterdijk van Rotter dam. Doni van Colchester. Ritornel van Lon den naar Gent. Adine van Oporto. Hoylede- singel van Par. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 15- geen. Op 16-8: Tubo naar Rotterdam van Terneuzen. jlltnjV^flfl|V\fVVS/«»VUMU4,>AA|uiftitil|l|t|t|tW<UIAW|UUUWIAftl\IIWIWMWWWWWVWWWWMWWWWWVWMWWWW WESTKAPELLE Dansavonden V.V.V. In het verenigingsgebouw „Westkapelle herrijst" heeft de V.V.V. Westkapelle onlangs haar laatste kinderbal gehou den. Aan het slot van de avond kon de heer A. Huibregtse mooie prijzen uitrei ken. Zaterdag organiseert de vereniging een laatste dansavond in het vereni gingsgebouw. Collecte Onderleiding van mevrouw W. Theune- van Rooyen werd in Westkapelle ten be hoeve van de slachtoffers van Skopje gecollecteerd. De opbrengst was f 500,40. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. te 's-Gravenhage om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een benzinepompin stallatie door bijplaatsing van 1 6-liter- tank voor benzine en een elektrische aftap- pomp met een elektromotor van 1/3 p.k. en het verplaatsen en verhangen van een elektrische aftappomp door een Schwelm mixturepomp met plm. 20 liter oliereservoir voor aflevering van gemengde smering en benzine op het perceel Badhuisstraat 13, hoek Glacisstraat 34, kadastraal bekend ge meente Vlissingen, sectie A nr. 2640. Gedurende tien dagen, te rekenen van 17 augustus 1963 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het (Advertentie) VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 v/h DEKKER VANDAAG Middelburg City: Lm schwarzen Rössl, 20 uur, alle leeftijden; Electro; De 300 Spar tanen, 19 en 21.15 uur, 14 laar; Molen water; Miniatuur Walcheren, 9—22 uur; Van Benthem Jutting: expositie Zee land en Vlaanderen, landkaarten en at lassen (Mercator), 918 uur; Zeeuws Museum: exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 1011 uur. Vlissingen - Alhambra: lm schwarzen Rössl. 19 en 21 uur, alle leeftijden; Luxor: De 300 Spartanen. 19 en 21 uur. 14 )aar. Goes Grand: Hatari, 19 uur, alle leeftQ- den: Museum Turtkade: expositie „Goes en de Bevelanden". 1012 en 1411 uur; Zwembad Goese Sas: waterpolotoernool van „De Ganze". 10.30 uur. Kloetinge sportterrein: sportmiddag voet balvereniging. 13 uur. Zierikzee Concertzaal: El Cid, 20 uur, 14 Jaar; Burger Weeshuis: expositie schil derijen „Zeventiende-eeuwse Meesters", 10—11 uur. Haamstede -1 Bioscoop Bom: Terug uit het heelal, 20 uur, 14 laar. Renesse Dorpshuis: optreden Caraibisch orkest „Guyana" met Ottmar Fraai, zang, 20 uur. Sint-Maartensdijk Bioscoop „De Gouden Leeuw": Uur zonder alibi, 19.30 uur. 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Kid Galahad, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar; Luxor: Sodom en Gomorra. 20 uur, 18 jaar. Zoutelande sportveld: voetbalwedstrijd badgasten—Meeuwen, 19 uur. Oostlrapelle - hotel Zeeburgh. terrelnwed- strijden M.A.C. Scheldegouwen, 14 uur. Vecre De Schotse Huizen, expositie unica mr. J. C. van Schagen, 1012 en 1411 uur. Ovezande Europese kampioenschappen handboogschieten, 10 uur. Terneuzen - Luxor: Spoedcursus Franse liefde 20 uur. alle leeftijden Oostburg Ledeltbeater: Freddy und das Land der Siidsee, 20 uur, 14 Jaar: ge meentehuis: expositie Grafische kunst, 912 uur. Axel Het Centrum: Zeg net met kogels. 20 uur. 14 Jaar Hulst Bioscoopgebouw: Inspecteur Gorilla slaat er op los, 20 uur, 14 Jaar. MORGEN Middelburg City: lm schwarzen Rössl. 14.30 en 20 uur. alle leeftijden; Electro: De 300 Spartanen, 15.30 en 19.30 uur, 14 Jaar; Molenwater: Miniatuur Walcheren. 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: lm schwarzen Rössl. 15, 19 en 21 uur. alle leeftijden. Luxor; De 300 Spartanen. 15 en 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: The ladles man, alle ;eeftij den; Hatari, 20 uur, alle leeftijden. Zierikzee Concertzaal: El Cid, 15 en 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De zevende reis van Sindbad, 14.30 uur, alle leeftijden. Roxy: Kid Galahad. 18.30. 18.45 en 21 uur, 14 laar: Luxor Parachutisten val len aan, 14 uur, 14 Jaar: Luxor Sodom en Gomorra, 16 en 20 uur, 18 Jaar Terneuzen - Luxor Drijfzand der oegeerte, 14 uur, 14 laar; Luxor: Spoedcursus Franse tiefde, 16.30 en 20 uur. alle leef tijden. Oost lm re Ledeltheater: Hebben de tieners alleen schuld 14 uur, 14 Jaar: Ledel theater: Freddy und das Land der Süd- see, 16.30 en 20 uur. alle leeftijden. Axel Het Centrum: Zeg het met kogels, 15.45 uur. 14 laar; Het Centrum: Op een hete namiddag. 20 uur, 18 Jaar. Sluis Gemeentehuis: expositie schilderijen en rekeningen Marcaine, 1012 en 14—19 uur. Voor een gezond spektakel in kleuren, met wat romantische jus overgoten, kan men dit weekeinde terecht in het Goese Grand Thea ter, alwaar de rolprent „Hatari" wordt getoond. „Hatari" is het Afrikaanse Shawili-woord voor ge vaar en dat gevaar blijkt in de film te ontstaan bij de jacht op wilde dieren, waarbij overigens geen schot wordt gelost. Het geheel speelt zich af in Tanganyika, rond de Momella Game Farm, een ver trouwd adres voor dierentuinen over de hele wereld voor de aan koop van wilde dieren. Hoe spectaculair die dieren worden ge strikt laat een groepje uitgelezen kerels, met aan het hoofd Sean Mercer (John Wayne) zien. Vooral de jacht op de rhi noceros biedt de nodige spanning en enerverende momenten. Wanneer we voorts vermelden dat zich in dit illustere gezelschap ook enkele dames bevinden (en zeker niet van de lelijkste!) wordt al duidelijk dat er niet alleen op groot wild wordt gejaagd. Vele wederwaar digheden doen zich voor en ten slotte zijn er diverse mensen die diverse men sen „krijgen" Kortom: een kleurig, spectaculair en vaak vrolijk geheel. Nog neroïscher is de rolprent „De 300 Spartanen", een oorlogszuchtig brokje klassieke geschiedenis waar in we kunnen zien hoe driehonderd lieden van Sparta onder leiding van koning Leonidas (Richard Egan) de pas van Thermopylae moeten ver dedigen tegen een overweldigende horde van Perzische krijgers in het jaar 480 voor Christus. Die verdedi ging wordt een dusdanig heroïsche strijd, dat Griekse dichters deze la ter nog vele malen zullen bezingen. Rondom dit simpele gegeven doen zich vanzelfsprekend ook de nodige compli caties voor, zoals die van de jeugdige Phylon (Barry Coe) die eerst wordt verstoten, zich toch weer bij de Spar tanen voegt en later de man is die langs sluipwegen de grote Griekse le germacht bereikt om deze te waar schuwen voor de Perzische overmacht. Het voorbeeld van Leonidas inspireert, ondanks de nederlaag, tot de vorming van een groot Grieks leger dat later aan de Perzen weerstand weet te bie den (Electro Middelburg en Luxor Vlis singen). Een brokje gemoedelijker romantiek kan men dit weekeinde gaan beleven in City te Middelburg en Alhambra te Vlissingen. In deze theaters draait de olijke rolprent „lm Schwarzen Rössl", een onvervalst stukje bergfolklore, com pleet met hotel, meer, amoureuze mu ziek en vanzelfsprekend een navenante dosis liefde. Het verhaaltje waar deze film omheen is gesponnen, is niet veel meer dan een oppervlakkig niemendal letje, zonder noemenswaardige roman tiek en wel met de nodige grappige accenten. Hoofdpersoon is mejuffrouw Eva Lanz, die langzaam naar een faillissement toe- drijft, als haar bij testament een ver waarloosd hotel (Het zwarte paard) wordt vermaakt. Via allerlei plannetjes, verwikkelingen en muzikale festijnen, komt echter alles in orde, compleet met bekende schlagers, vrolijke kleuren, olij ke grappen en ten slotte (voor mejuf frouw Eva Lanz) een wettige echtge noot. Zij nog vermeld dat zondagmiddag in Grand Theater te Goes ter meerdere ver strooiing nog genoten kan worden van Jerry Lewis als huisknecht. Hij komt in deze rolprent, als huisknecht, terecht in een pension met dertig aantrekkelijke jongedames, en geloof maar dat die olij ke Jerry daar zeker wat van maakt! verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 3 september a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwil liging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 14 augustus 1963. (Advertentie) 26 mooie kleuren- 5 transparante houttinten U w I I Mmm\ U IJl W Donderdag bracht de muziekvereniging „De Volharding" te Zaamslag traditie getrouw haar jaarlijks bezoek aan Ant werpen. Vergezeld van een groot aantal donateurs trok de harmonie met twee bussen naar de Sinjorenstad, alwaar zij 's middags om twee uur een concert verzorgde op de Groenplaats. Na afloop hiervan ging het naar de dierentuin om daar een concert te geven. „De Vol harding" stond onder leiding van diri gent J. Meijers uit Terneuzen. Om streeks tien uur 's avonds keerde het gezelschap weer ln Zaamslag terug. SLUIS In het gemeentelijk zwembad aan de Kalkboei te Sluis zijn onlangs examens afgenomen voor het behalen van het di ploma van de K.N.Z.B. Namens de bond was als offical aanwezig mevrouw Wa genaar-Weijermans uit Vlissingen. De uitslag van de examens luidt: Diploma I (zwemproef): Hans Reijn- ders, Theo Berckmoes, Wilfried Berck- moes, Frank van der Neste, Johan Ver meulen, Richard Andries, Sjaak de Smit, Luc. de Bruijn, Martin Leenhouers, Kees Jansen, Ronny Clyncke, Peter Warmer dam, Marie Grahame, Hans Kolijn, Peter Kolijn, Rudy van Poucke, Gonny Ben schop, Rosa van Gurp, Karina Clyncke, Lilian de Wispelaere, Yvette van der Ven, Marian Datthijn, Diana Verrey, Vera van Ommen, Ria van Espen, Fran- cina van der Knaap, Karina Verwilst, A. Desmet. Vier kandidaten zijn afgewezen. Diploma II (geoefend zwemmen): Ria van Amerongen, Rie Loete, Klasien van Oorschot, Janneke Kramer. Irene Bo- gaert, Liesbeth Kapsenberg, Ria Gra hame, Henriette Clyncke, Willy van der Neste, Celestine Dutré, Johan du Fossé, J, de Meijer, A. Desmet. Afgewezen 5 kandidaten. Diploma II: (zwemvaardigheidsdiploma I): Wim Roth, Denise de Meijer, Dini Jansen en Paul de Wispelaere. Afgewe zen 1 kandidaat. Diploma IV: zwemvaardigheidsdiploma II): Marie de Ruyter en Emile Groos- man. Afgewezen geen. In de vergadering van de raad van Zou telande, die woensdagavond a.s. om 19.30 uur in de aanbouw van het ver enigingsgebouw „Middendorp" wordt gehouden, zullen enkele problemen in verband met „bijgebouwen" aan de orde komen. Zo krijgt de raad onder meer te behandelen de punten „bewonen bijge bouwen" en „bewonen bijgebouwen bij niet permanente woningen". Het bewonen van bijgebouwen geeft volgens het college van b. en w. nog steeds aanleiding tot moeilijkheden. „Verschillende personen stellen een soe pele regeling niet op prijs en trekken zich van de bepalingen niets aan. In nauw verband met de bewoning staat het bouwen van bijgebouwen zonder'ver gunning. Alleen met krachtiger optre den zal het geheel beter in de hand kun nen worden gehouden. Een goede rege ling is o.i. gewenst om over enkele ja ren de grote stroom toeristen goed te kunnen opvangen. Wanneer nu de regels niet worden nageleefd, zal het straks zeker een chaos worden", aldus b. en w. Een van de belangrijkste besluiten noemen b. en w. dat van 13 april 1960, waarin de regeling werd vastgesteld met betrekking tot het kamperen en de bewoning van bijgebouwen. Deze maat regelen zijn wat betreft het bewonen van bijgebouwen nader gepreciseerd in ZONDAG 18 AUGUSTUS. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. v. d. Wind; Arne- muiden 10 en 6.30 ds. Van Wingerden, 2.30 ds. Van Haarlem; Biggekerke 9.30 en 11 ds. Ode, 7 ds. Duisterhof; Dom burg 9.45 Duitse dienst, 10 ds. Willems oord; Grijpskerke 10 ds Wapenaar, 2.30 ds. Odé; Kleverskerke 14 ds. Wie- ringa; 't Zandt 10.15 Ds. Theunissen, 19 ds. Altena; Meliskerke 2.30 ds. Van Herwaarden; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Altena, 19 ds. Van Schuppen; Oostkerk 10 ds. Snoep; Koorkerk 10 ds. Van Santen; Nieuw- en St.-Joosland 9 en 10.30 dr. Van Haarlem; Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Den Toom, 19 ds. Nennie; Oostkapelle 10 en 7 ds. Bogerts; Ritthem 9 en 10.45 ds. Nennie; Seroos- kerke 18 10 ds. Wind, 2.30 ds. Kok; St.- Laurens 10 ds. Kok, 19 ds. v. d. Wind; Veere 10 ds. Wieringa; Vlissingen St.- Jacobskerk 8.30 ds. v. d. Schoot (H.D.), 10 ds. Pastor Hack en ds. v. d. Schoot, gez. dienst Herv. en Lth. en Duitse gas ten, 17 ds. v. d. Schoot; 't Anker geen dienst; Johanneskerk 9.30 ds. L. Blok, 19 ds. v. d. Schoot; Lammerenburg 19 ds. Van Herwaarden; Westkapelle 9 Duitse dienst, 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Bakker; Zoutelande 9 en 10.30 ds. Dulle- men, 7 ds. Van Haarlem. Eglise Wallonne, Middelburg 10.30 pas toor M. Groenendijk. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Vellema; Domburg 10 ds. Van Heeren, 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Elshout; Koudekerke 9.30 en 7 ds. Kor net; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Rothui zen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Lafeber, 2.30 ds. Van Wilgenburg; Noor- derkerk 9.30 ds. Van Wilgenburg, 5 ds. Van Til; Lutherse kerk 8.45 ds. Van Til, 5 ds. Lafeber; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Hofland; Oostkapelle 10 en 7 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Reeven; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Hofland; Veere 10 en 7 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 9 en 10.30 ds. Bornman, 7 ds. v d. Boon; Westkapelle 9.30 ds. v. d. Boon, 2.30 ds. Van Heesen. Geref. Kerk (Art. 31). Middelburg 8.30 ds. Wiskerke, 4.30 eredienst; Souburg 9.30 ds. v. d. Stoel; Vlissingen 4.30 ds. v. d. Stoel; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Wiskerke. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 7 student v. d. Noort; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middelburg 9.30 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en T leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Zaal. Ver. van Vrijz. Hervormden en Remon- str. Kring. Middelburg 10 ds. Van San ten; Vlissingen 10.15 da. Westerouwen v. Meeteren. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 8.45 ds. Altena; Vlissingen 10 ds. v. d. Schoot en Pfarrer Hack. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 ds. Mulder Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10, 7 en 8 samenkomst kpt. Betgen; Vlissingen 10 samenkomst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter W. Feikema, Dam 30, tel. 2993. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boo- gert. Korte Delft 12, tel. 2189. Vlissingen: dokter J Vader, Badhuisstraat 106, tel. 2412. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, telef. 01135231. Serooskerke, Veere en Oostka pelle: dokter P. Bom, Dorpsstraat 2 te Oost kapelle, tel. 01188216. DIERENARTSEN Walcheren: dokter R. M. Barkema te Mid delburg, tel. 011803118. Bezoek H. V. Andeweg aan Jehova's Getuigen De gemeente Goes van Jehova's Getui gen krijgt in de komende week bezoek van een speciale vertegenwoordiger van het Wachttorengenootschap, de heer H. V. Andeweg. Deze opziener van een aantal gemeenten in Nederland zal in Goes de prediking van Jehova's Getui gen onderzoeken en animeren. Op de laatste dag van zijn verblijf, zondag 25 augustus, zal hij in het N.V.V.-gebouw aan de Zusterstraat een toespraak hou den over het onderwerp: „Hebt U uw lot in eigen hand?" een bijlage die in de vergadering van 3 april jl. voor kennisgeving is aangeno men. Sindsdien hebben b. en w. met het bewonen van deze bijgebouwen enige ervaring opgedaan en daarbij is geble ken, dat het aantal in bijgebouwen on dergebrachte personen in het algemeen wel meevalt. Overeenkomstig het ver langen van de raad is de beoordeling erg soepel geweest voor de bestaande bijge bouwen. Te berekenen voor hoeveel per sonen een bijgebouw geschikt is achten b. en w. wel te doen. Moeilijker wordt het echter volgens het college te bepalen wat een bijge bouw is Na veel wikken en wegen meent het college, dat het te verant woorden is om alle gebouwen, die binnen de rooilijn zijn gebouwd en vanuit het hoofdgebouw rechtstreeks zijn te bereiken niet als bijgebouw aan te merken, voor zover het ken nelijk ook geen bijgebouwen zijn, zo als bijvoorbeeld garages. Wel moeten deze ruimten volgens b. en w. vol doen aan de eisen van de bouwveror dening. „Ligt echter de achtergevelrooilijn ach ter de bestaande achtergevel, dan zal van geval tot geval moeten worden be zien welk gedeelte van de uitbouw tot de woning behoort, voor zover het on redelijk is de gehele uitbouw als bijge bouw aan te merken. Voorop wordt dus gesteld, dat de uitbouw als bijgebouw wordt aangemerkt Intussen is ook ge bleken, dat de in de bijlage genoemde verordening voor nachtlogies buiten wo ningen, hotels, logementen en pensions tot moeilijkheden aanleiding geeft. Hier in is het namelijk verboden om in bijge bouwen als bedrijf nachtlogies te ver strekken", aldus b. en w. De woorden ,als bedrijf" geven verwarring, terwijl onder deze term niet de eigenaren of ge bruikers van de panden zouden vallen. De eigenaren of bewoners vallen echter onder artikel 105 van de bouwverorde ning. Naar de mening van b. en w. kan het bewonen van allerlei ruimten in de hand worden gehouden door de bouw verordening van de gemeente te wijzi gen. B. en w. stellen de raad daarom voor te bepalen, dat het de eigenaar, de zakelijk gerechtigde, alsmede de gebruiker van een gebouw of een gedeelte daarvan verboden is woonruimte of een slaap plaats te bezigen of te doen bezigen. Tevens wordt de raad voorgesteld te be palen, dat van het verbod b. en w. op schriftelijk verzoek ontheffing kunnen verlenen voor het tijdvak van 1 mei tot en met 30 september. Aan de ontheffing kunnen echter voorwaarden worden ver bonden. B. en w. schrijven voorts aan de raad bij nader inzien te menen, dat er bezwaren tegen zijn, het onderscheid tussen per manent en niet permanent bewoonde woningen te laten vervallen en ieder de gelegenheid te geven om per bebouwd perceel een bijgebouw te verhuren. Vol gens b. en w. zal dan niemand meer medewerking willen verlenen de wonin gen permanent te doen bewonen, bij voorbeeld door een klein gezin of een onderwijzeres. „De bijgebouwtjes zijn bedoeld om de hoofdbewoners de gelegenheid te geven zich in een bijgebouwtje terug te trek ken, dan wel dat de hoofdbewoner in de woningen blijft en zfln gasten onderdak geeft in net bijgebouwtje. Wordt het hoofdgebouw niet bewoond, dan is het ons inziens niet nodig, dat het bijge bouwtje ook nog eens wordt verhuurd. Daarbij willen wij terug gaan tot de da tum 13 april 1960. Voor alle voor die da tum gebouwde bijgebouwen, die daar voor ook bewoond waren tan dus een bewoningsvergunning worden afgege ven, aangenomen, dat de bijgebouwen aan de eisen voldoen. Onder de regeling zullen verscheidene bijgebouwen vallen, welke tot nu toe werden verhuurd, ech ter zonder vergunning", aldus het colle ge. B. en w stellen de raad voor deze richtlijn te aanvaarden In de vergadering van woensdagavond komen voorts aan de orde een voorstel tot het verlenen van een krediet van f 24.520 voor het verbeteren van duin overgangen, de exploitatie van het ver enigingsgebouw en de wijziging van de bebouwingsvoorschriften voor het uit- breidingsDlc" VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 16 augustus. Doré 1 11.9610, 2 109.87, bon ken 9.96. Eigenheimers 1 10.7510, 2 107. Bintjes 1 9.92—8, 2 8—5.70. bonken 15.49— 15.21. Aanvoer 6000 kisten. VEILING STAVENISSE. 16 augustus. Bintjes, gewone 1 9.109.60, 2 8.70, bonken 15.10. Eigenheimers gewone 8 —10. Doré gewone 11.60, bonken 9. Aanvoer 4800 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT 16 augustus. 2026 kg exportgarnalen 70268, 25 kg binnenlandse garnalen 1,05, 18 kg bot, 13 kg schol, 16 kg tong .11 kg paling. VEILING „WALCHEREN» G.A. MIDDELBURG 16 augustus. Aardappelen: Eerstelingen, bon ken 13,70, grote 10,drielingen 3,60, kriel 4,80. Bintjes: bonken 13,10, grote 6,70, drie lingen 1,50. Fruit: Tomaten Al 1,78, BI 2,11, Cl 1,57. Pruimen: Czar 3121. Ontario 55105. Ear- ley Laxton 5487. Bramen 4151. Rode bes sen 2326. Druiven 226261. Tomaten All I,62, Bil 1,80, CI1 1,35. Meloenen: Net 18— 123. Suiker 120147. Ananas 134160. Ogen 3397. Perziken per stuk 347, idem per kg 86. Appelen: Stark Earliest, klas I 75 70, 70 67, 65 63—66, 60 57—65, 55 53, IID 17—43, III fijn 17, idem klas II 70 62, 65 55, 60 4748, 55 3652. Perzikrode zomerappel, klas I 70 26—29, 65 27, 60 22—26, IID 19, III grof 18— 24, UI fijn 13, idem klas II 70 24—27, 65 25— 27, 60 20—22, 55 16. Yellow Transp., klas I 70 27—33, 60 25, 55 18, IID 14—19, III grof 1528, III fijn 1016, idem klas II 70 2736, 65 25—31, 60 21—32, 55 17—18. Précose de Tr. klas I 65 43—58, 60 44—55, 55 38—49, 50 41, 60 35, 55 30—37, 50 36—40, IID 15—27, III grof 25—37, III fijn 14. Groenten: Andijvie I 21. Dubbele bonen I 47. Snijbonen 3156. Bloemkool 4 per kist 66103, 6 per kist 4774, 8 per kist 29—52, Sla 3,5020. Uien 219. Breekpeen 38. Kroten 4,506. Savooiekool 17—23. Waspeen 1034. Rode kool 15. Andijvie II 16. Dubbele bonen II 30. Pronkbonen 40. Bospeen 644. Prei 1231. Komkommers groen: 75 1617, 60-75 13—19, 50-60 11—17, 40-50 10—16. Kom kommers krom 1218. Komkommers wit 10 13. Spitskool 56, VEILING V.V.Z.B. GOES 16 augustus. Perzikrode zomerappel KL. I 80-85 22, 75-80 23—26, 70-75 27—29, 65-70 27— 29. 60-65 25—26, KL. II 75-80 18—22, 70-75 18— 23, 65-70 19—20, 60-65 18, IID 15, grof 14—17, fijn 10—12. Stark Earliest KL. I 75-80 64—65, 70-75 69, 65-70 64, 60-65 52. 55-60 38. KL. II 75-80 52, 70-75 56, 65-70 52—53, 60-65 46, 55-60 27, IID 22, grof 29—42, fijn 18—26. Earley Victoria KL. I 80-90 16. 70-80 19. 60-70 16, IID 10, grof 14—16, ftjn 10. Beauty of Bath KL. 1 65-70 48. 60-65 35, 55-60 28. IID 15, grof 14. Yellow Transp. KL. 1 70-75 35, 65-70 31, 60-65 23, 55-60 18. IID 10, grof 24—31, fijn 10—15. Oomskinderenpeer KL. I 65-70 87, 60-65 82, 55-60 78—79, 50-55 73—75, II 45-50 59, IID 34, grof 60, fijn 40. Précose de Trevoux KL. I 65- 70 58, 60-65 52, 55-60 44. Dubbele prinsessen- bonen I 33, II doordraai. Bramen in doosjes per kg II 163165. Totale aanvoer hard fruit 2500 kisten. Per doos- Rode bessen I 2427, II 12. Bra men I 4346, II 3336. Loganbessen II 51. Aardbeien I 6090. Per stuk: Perziken I 1556. Per kg: Kruisbessen I 71. Rode bes sen II 6184. Druiven I 290. Earley Laxton 1 42, II 8—26, grof 30. Ontario I 30—88, II 7— 40, grof 1666, fabriek 112, gescheurd 3 26. Czarpruimen I 4078, II 1851, grof 30 38, fabriek 1832. Washington I 2060, grof 2060, fabriek 1226. Dubbele Boerenwitte I 5862 Tollenaars II 1. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 6881, All 40—78, BI 45, afwijkend 15—35. Kom kommers AI 1319, AU 10, BI 15. Kropsla 1 15, n 11, Cl 5—8. Per bos: Kroten I 810. Uien I 16. Selderij I 613. Per kg: Tomaten A 4348, B 37—45, C 2533. Augurken A 66, B 60—62, C 1436, D 14, E 3. Dubbele prin- sessenbonen U 30—32. Prelude I 31, II 30-^31. Snijbonen I 65. Pronkbonen I 4048, II 48. Waspeen I 10. Andijvie I 1723. Spitskool I 14. Groene savooiekool I 1618, II 10 Uien II 7, afwijkend 2. Kroten I 10. Aardappelen, bonken 911, grote 79. II 56. drielingen 4. VEILING TERNEUZEN Bloemkool All 12—4,50, Bil 23—56, CII 13. afwijkend 2127. Groene komkommers 10 II. Witte komkommers 10. Meloenen I 93 112, II 60—77, III 39—49. Selderij II 8—10. Peen II 10. Kroten II 4. Eerstelingen, bonken 14—16, I 17—15. Bintjes I 5,50—8.20. Eigen heimers I 1214. Andijvie I 2324. II 9—13. Stoksnijbonen II 5060. Prinsessenbonen I 3039, II doordraai. Rode kool A 18—19, B 45. Spitskool 912. Savooiekool 814. Prei A 38—46 Tomaten A 30-^11, All 31—33, B 39—43, Bil 36—39, C 25—26, CU 25—30, CC 25. Czar I 11,03, II 4160, fabriek 13. Washing ton grof 6673, fabriek 4650. Bramen I 35 39. Bramen II 29—30 Ontario I 91—97, II 38. grof 5984, fabriek 4953. Appelen: Stark Earliest I 75 6264, i 70 61— 64, I 65 60—64, I 60 46—54, II 55 36, n 75 50— 53, II 60 40—44, D 10—21, III grof 35—41, III fijn 1016. Perzikrode zomerappel I 75 25 27. I 70 25—26, I 65 24—26, II 75 20—21, II 60 1920, III grof 1931. Peren: Précose de Tr. I 65 63, I 60 48—50, I 55 4043, III grof 33—35. VEILING ROTTERDAM. 15 augustus. Eigenheimers, groot 914, po ters 45. Andijvie 912. Sla 1 1220. Spi nazie 2 1727. Bloemkool 1 A: 6 st. per bak 7585, 8 st. p. bak 5561, 10 st. p. bak 30 56. 2 A: 6 st. p. bak 3367, 8 st. p. bak 43 61, 10 st. p. bak 2956. Dubb. bonen 1 35 52 2 3035. Snijbonen 1 6881, Pronkbonen 1 38—46 Rabarber 7—11. Spitskool 814. Kroten A 615. Prei 40—43. Waspeen IA 1121, Komkommers 70-80 1317, 60-70 1017, 50-60 1013 Selderij 711. Peterselie 37. Uien 1827. Rode kool 1019 Gele kool 1621. Groene kool 1215. Stark Early 1 AA 70—78, 1 A 56—78. 1 B 32—48, 1 C 21— 35, 1 AA 36—41. 1 A 31—36, 1 B 24—29, 1 C 1624. Beauty of Bath 1 AA 67—71, IA 5962, 1 B 3845. 1 C 2934. Oomski nderen 1 A 72—87, 1 B 70—80, 1 C 60—69 Black Alicante 230--220 Frankenthalers 210—230. Golden Japan 138—178. Netmeloenen 37—82. Ananasmeloenen 70113 Oogmeloenen 36— 115. Perziken A 2646. B 1217, C 7—8. Tomaten A extra 200210, A 1 180—195. B 1 195, C extra 165 C 1 165—170 CC 1 165. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 augustus. Sla 4—18. Bloemkool 12—85. Savooiekool 7—10. Andijvie 7—10 Bospeen 20—30. Waspeen 10—26. Uien 10—22 Spits kool 516. Dubbele sperziebonen 3055. Snijbonen 30—52. Prei 20—36. Aardappelen 517. Rode kool 1017. Meloenen 4085. Pruimen 20—85. Rode bessen 35—84. Perzi ken 7—22. Yellow 15—45. Stark Earley 30—68. Bramen 901.20. Précose 2047. VEILING THOLEN 16 augustus. Eerstelingen, bonken 12,40, ge wone 10, poters 4. Doré, bonken 9, gewone 11,3013,20, poters 5,40, kriel 13. Bintjes, bonken 14,1015,20, gewone 89,30, poters 3,80. Eigenheimers, gewone 810,70, poters 5. Aanvoer 3400 kisten. VEILING SINT-ANNALAND 16 augustus. Doré, gewone 13,50, bonken 8,60, drielingen 7,50. Eigenheimers, gewone 11, bonken 9,50, drielingen 4. Bintjes, ge wone 9, bonken 15, drielingen 6. Aanvoer 264 ton. VEILING KRABBENDIJKE 16 augustus. Stark Earliest I 75-80 61, 70-75 66, 65-70 63, 60-65 51. 55-60 34, II 75-80 50— 59, 70-75 56—63, 65-70 54—59. 60-65 47—49, 55- 60 36—37. IID 18—20, III grof 35—40, III fijn 12, kroet doordraai. Perzikrode zomerappel I 75-80 23, 70-75 24, 65-70 23. 60-65 22, U 75-80 19, 70-75 20, 65-70 21, 60-65 20, IID 14, III grof 12, III fijn doordraai, kroet doordraai. Yel low Transp. II 70-75 27. 65-70 25, 60-65 19, 55-60 14, IID 10, III grof 11—17, III fijn door draai, kroet doordraai. Peren: Précose de Trevoux I 65-70 52, 60-65 49, 55-60 42. UI grof 37, III fijn 19, rijp 32. Bramen per doos I 47. Dubbele bonen I 31, II doordraai. Prui men: Ontario I 72—1,06, II 3464, III 17—53, gescheurd 1524. Czar I 7886, U 30—59, IU 9—31. VEILING KAPELLE 16 augustus. Stark Earliest I 75 6368, I 70 62—72, I 65 58—62, I 60 49—53, I 55 34—39, II 75 57, II 70 56—57, II 65 54—55, II 60 47— 48, II 55 36—37, IID 19—20, grof 32—40, fijn 17—19, kroet 10, ex. 65 65, ex. 60 55, ex. 55 36. Earley Victoria I 70 20, I 60 16, II 70 19, U 60 16, IID en III fijn doordraai, III grof 12. Yel low Transp. I 65 34, I 60 30, I 55 20. Perzik appel I 75 24—27, I 70 22—26, I 65 22, I 60 22, II 75 21. II 70 20—22, II 65 20, II 60 18. IID 16, grof 1518, fijn 10. Beauty of Bath II 65 25, II 60 17, II 55 12. Précose de Trevoux I 65 56, I 60 52, I 55 44,40—45,30, II 55 37, III grof 26. N.Holl. Suikerpeer I 55 1718, IID 16, fijn 10. Oomskinderenpeer I 55 7679, I 50 69—75, II 45 52—56, IID 33—36, grof 35— 42, fijn 914. Bramen in doosjes I 161176, II 147. Dubbele prinsessenbonen I 3036, II doordraai. Tomaten in kratten van 6 kg: IA 195—207, IB 200—207. IBB 202, IC 155—158, II 175182, IIC 150. Rode bessen per doos I 24—26. II 13—24, idem per kg I 63—65, II 4058. Aardbeien per doos extra 119, I 114, II 5568. Kasperziken per stuk 815 Prui men per stuk I 59V2. Abrikozen per kg grof 58, idem per stuk 6%. Zure Morellen per kg II 61—64. Pruimen. Ontario 1 4984, II 2751. grof 3860, fabriek 619. Czar ex. 8395, 1 63— 92, II 23—47, grof 36—56. fabriek 6—22. R. CL d'Ouillin I 42—67, U 21—36, grof 28—44, fa briek 614. Tollenaars I 68, II 6. Occula- nen I 6. Monsieur Hative I 96, grof 74. Ear- ley Laxton I 3941, II 18. Pruimen, gesch. 6—39. Aardappelen: bonken 711, I 89%, n 4^— 71/j2, drielingen 22V2, kriel 1, afwijkend 3%. Groenten: Kropsla ZV213. Bloemkool 1247. Uien 1517. Savooiekool 78. Bosselderij 4— 5. Komkommers 1019. Waspeen 10. Kroten 7. Pronkbonen 3642. Witte kool 4. Nagekomen advertenties Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broer tje, LEONARD ADRIAAN (LENNARD) C. J. van Damme. J. N. van Damme- van de Linde. Liande. Ilortgene, 16 augustus 1963. Hoofdstraat 34. GROEDE Vrijdagavond heeft de gemeenteraad van Groede besloten tot de benoeming van de heer P. de Nooijer uit Vlissin gen als tweede onderwijzer aan de openbare lagere school te Groede. De heer De Nooijer zal per 1 september mejuffrouw J. Koopman opvolgen, die een functie heeft aanvaard in Goes. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Vermeulen (p.v.d.a.) hoe ver het staat met het 100 plan van de P.Z. E.M. Burgemeester J. C. Everaars antwoord de, dat de verwachting is, dat voor het volgend zomerseizoen de kuststrook var» elektriciteit voorziep i15 dierenarts, Sluis, van 19 aug. t.m. 1 sept. De praktijk wordt waargenomen door W. van Veen, Oostburg. Ook voor verklaringen. Heden nam de Here nog plotseling van ons, onze geliefde zus ter, behuwdzuster, tante en huisgenote, AALTJE CORNELIA ADR1AANSE op de leeftijd van 60 jaar. Den Haag: E. G. Adriaanse 't Gilde. Oegstgeest: R. Adriaanse. I. E. de Vink. Den Helder: A. Reijnhout- Adriaanse. A. Reijnhout. Sliedrecht: E. C. den Toom- Adriaanse. P. den Toom. Middelburg: J. J. Ornée. S. J. Ornée- Diermanse L. van Sparrentak F. van Sparrentak Neven en nichten. Middelburg, 16 augustus 1963. Rouaansekaai 33. Postadres: Veersesingel 224 De begrafenis zal plaatshebben, dinsdag 20 augustus om 2 uur op de algemene be graafplaats. De overledene ligt op gebaard in het Gast huis. Bezoekuren: 11- 12 en 6.30-7.30. Gelegenheid tot condo leren in de aula op de begraafplaats. Geen bezoek. Op 13 juni ging van ons heen onze geliefde vrouw, moeder en grootmoeder •JOHANNA ELISABETH CHRISTINA BONDAM op de leeftijd van 71 jaar. Mede namens kinderen en kleinkinderen, G. C. J. J. de Vries Den Dolder, Reelaan 15. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5