BPsuperMix SPEURTOCHT NAAR GEHEIMZINNIG JACHT Geld gevonden in bos H ten zuiden van Londen Hamapiasl GRATIS Dr.G. van der Wal in directie van K.L.M. Kies de soort die bij uw auto hoort HELP;2KJF MET sy. Weer postdiefstal in Engeland Bus over de kop in Brazilië 25 doden Prof. Polak moge) voorzitter V.V.D ATOOMKOPPEN VOOR CANADA U k% Dat kan alléén bij Het Wereldgebeuren BEZWAREN WERKGEVERS TEGEN E.E.G.-LANDBOUW STRUCTUURBELEID JACHT OP „SPOORWEGPIRATEN" DUURT ONVERMINDERD VOORT Vakantiereis vijicle geval van zelfverbranding in Zuid-Vietnam BIJ TUSSENTIJDSE VERKIEZING Voor rechtbank Magere zege in Shatford-on-Avan A rbeidersbezetting in industrie dalend Premier Nebroe Meer troepen aan grens dan in 1962 Nieuwe troepen in okopje weer een krachtige aardschok ALS PLAATSVERVANGEND PRESIDENT-DIRECTEUR Pier in Zandvoort Thans voorzitter van de jaarbeurs Jimenez op weg naar Venezuela Kanaalracevoor raadsleden ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 CAdvertentie Het bezoek, dat premier Nikita Kroesjtsjew volgende week dins dag aan Joegoslavië zal brengen, heeft een tweeledig doel: enerzijds het beto nen van medeleven met het zwaar ge troffen Skopje, anderzijds een bespre king van het ideologische geschil, dat de communistische wereldbeweging tot in haar grondvesten doet schudden. Volgens officiële zegslieden zal de Rus sische premier slechts één dag door brengen in de hoofdstad van Macedonië, Skopje, dat op het ogenblik met de hulp van onder andere Rusland wordt her bouwd. Verwacht wordt, dat Kroesj tsjew na vier dagen van „openlijk ver toon" in Belgrado en na het „uitstapje" naar Skopje nog een week tot tien da gen zal doorbrengen met president Jo- sip Broz Tito ter bespreking van het Russisch-Chinese ideologische geschil en andere belangrijke internationale vraagstukken. Kroesjtsjews drie bezoeken aan het communistische Joegoslavië kunnen vergeleken worden met het afschieten van een drietrapsraket, waarvan de derde trap thans haar bestemming moet bereiken. De eerste trap werd in 1955 afgeschoten. Zij beoogde de verbetering van de betrekkingen tussen Moskou en Belgrado, die in 1948 waren verbroken, toen Tito weigerde voor Josef Stalin te buigen en zijn Joegoslavische revolutie niet alleen een communistisch, maar ook een nationalistisch stempel gaf. De tweede trap ontbrandde onverwacht, toen de Russische premier tijdens zijn bezoek aan Roemenië voor verscheidene dagen naar Joegoslavië overwipte om de nog steeds kille betrekkingen „op te warmen". De derde trap zal nu de „nu genorma liseerde" betrekkingen tussen Moskou en Belgrado verder moeten verbeteren. Kroesjtsjews bezoek bijna direct na het mislukken van de Chinees-Russische ideologische besprekingen in Moskou is ongetwijfeld ook een uitdaging aan Pe king. Nog vóór het tot een openlijk geschil met Moskou kwam, koos de Chi nese volksrepubliek Belgrado herhaal delijk als mikpunt voor zijn kritiek zo wel op Joegoslavië als op de Sowjet- Unie. Peking viel Tito's „nationale" communisme aan, zijn neutrale, niet- verbonden standpunt en het beleid van vreedzaam naast elkaar bestaan. Radio Moskou heeft in een commentaar op Kroesjtsjews Joegoslavische reis Pe king ervan beschuldigd, dat het een kernoorlog predikt als een middel om het revolutionaire proces te bevorderen. Volgens radio Moskou houden Joegosla vië en Rusland er volledig identieke standpunten op na inzake de belang rijkste problemen van de moderne we reld. Joegoslavische zegslieden spreken de verwachting uit, dat de Russische pre mier Tito's plannen voor het bijeen roepen van een tweede conferentie van niet-verbonden landen in Belgrado, har telijk zal toejuichen. Het voorstel kan reeds rekenen op de steun van de Egyptische president Gamal Abdel Nasser en het heeft belangstelling ge wekt in Afrika. Azië en Zuid-Amerika. De belangstelling van enkele Zuidame- rikaanse landen beschouwt men in Joe goslavië als zeer betekenisvol. Kort na het vertrek van de Russische premier zal Tito zich inschepen voor zijn reis naar een aantal Zuid- amerikaanse staten. De beide staatslie den zullen naar wordt verwacht, even eens van gedachten wisselen over het onlangs in Moskou gesloten kernstop- verdrag tussen Rusland, Amerika en Engeland en het vinden van middelen ter bevordering van de economische en culturele betrekkingen. De besprekingen zullen waarschijnlijk olaatsvinden op het eiland Brioni in de Adriatische Zee. 't vakantieverblijf van de Joegoslavische president. Officieel heet hét bezoek van de Russische pre mier een vakantie te zijn. Het enige, dat in werkelijkheid hierop wijst is de samenstelling van het reisgezelschap van Kroesjtsjew. Behalve mevrouw Kroesjtsjew bestaat het gevolg name lijk uit tweederangs Russische functio narissen. de leider van de communisti sche partij-Moskou en de eerste secre taris van het industriële comité-Lenin grad. Kroesjtsiews voornaamste advi seurs zijn er niet bij. Het gaat bij dit bezoek dus blijkbaar meer om bespre king van partijkwesties. Tito's echtge note Jovank. vergezelde haar man op diens triomfantelijke „vakantie"-reis door Rusland in december jl. De Rus sen gingen zich toen te buiten aan ve lerlei eerbetoon voor het Joegoslavische staatshoofd. Tijdens zijn bezoek aan Rusland nodigde Tito de Russische pre mier uit voor een vakantie in Joegosla vië, en dat zal er dus nu van komen. (Van onze Haagse redactie). De landbouwintegratiecommissie van het Verbond van Nederlandse Werkge vers, het Nederlands Katholiek Werkge versverbond en het Verbond van Prot. Christelijke Werkgevers heeft in een nota bezwaar gemaakt tegen de voor stellen van de Europese commissie ten aanzien van het landbouwstructuurbe- leid in de E.E.G. Deze voorstellen voorzien onder meer in de vorming van een tweetal fondsen, het Europees Fonds voor Structuurver betering in de Landbouw en het Euro pees Oriëntatie- en Garantiefonds voor de Landbouw. Deze verdeling, die gebaseerd is op een onderscheid tussen structuurmaatrege len ten behoeve van het boerenbedrijf als zodanig en die ten behoeve van de landbouwmarkt, wordt door de land bouwintegratiecommissie van de werk geversbonden weinig zinvol geacht. Ook tegen de inhoud van de voorge stelde maatregelen op het gebied van de landbouwmarktstructuur als zodanig worden ernstige bezwaren aangevoerd. Het vraagstuk van de verbetering van de structuur van de Europese landbouw wordt h.i. niet opgelost op de wijze zo als door de Europese commissie is voorgesteld. Slechts door de vorming van een ten behoeve van de regionale ontwikkeling op te richten fonds kan, zo meent de landbouwintegratiecom missie, het vraagstuk van de landbouw structuur in de E.E.G. op een aanvaard bare wijze worden opgelost. Honderd jaar Internationaal Rode Kruis! Koop een étuitje Hansa- plast tegen de normale prijs van 75 ct. De netto opbrengst is voor het Rode Kruis. Let op de raam biljetten hij apotheker en drogist Een 71-jarige Zuidvietnamese boeddhis tische monnik heeft zich gisteren, voor het aanbreken van de dag, in het 640 kilometer ten noorden van Saigon ge legen Hue met benzine overgoten en in brand gestoken. De zelfmoord vond plaats in de tuin van de voornaamste pagode ter plaatse. De Zuidvietnamese regering heeft on verwijld een uitgaansverbod voor de tijd van 24 uur in het 100.000 inwoners tel lende Hue afgekondigd. Woensdag jl. heeft een andere monnik op dezelfde wijze in Hue zelfmoord gepleegd, waar door in totaal 4 mannen en 1 vrouw de hand aan zichzelf hebben geslagen. Militairen hebben een kordon om de pa gode getrokken. Zij bezetten voorts de sleutelpunten in de stad. Ceylon wenst een speciale bijeenkomst van de Algemene Vergadering der Ver enigde Naties ter bespreking van het religieuze geschil tussen boeddhisten en de (katholieke) regering in Zuid-Viet- nam. Naar in New York verluidt heeft presi dent Kennedy contact opgenomen met paus Paulus VI over de geschillen tus sen de Zuidvietnamese boeddhisten en de regering van president Diem. Het Vaticaan zou zich in verbinding gesteld hebben met Diem. Gistermorgen is officieel meegedeeld, dat de som gelds die donderdag te Bournemouth aan de Engelse zuid kust bij de arrestatie van twee ben deleden is teruggevonden, 141.000 pond sterling (ruim 1,4 miljoen gul den) bedraagt. Politiefunctionarissen en detectives van Scotland Yard doorzochten gisteren een bos in de buurt van Dorking, een stadje op ongeveer veertig kilometer ten zuid westen van Londen, waar twee mensen 's morgens twee koffers met bankbiljet ten en een aktentas die op slot zat had den gevonden. Even na negen uur had den een man en een vrouw, die uit het bos kwamen, een auto aangehouden en de bestuurder van hun vondst in kennis gesteld. Zij vroegen hem, de politie te waarschuwen. De chauffeur was bij het eerstvolgende huis gestopt en had daar de politie opgebeld. Een woordvoerder van de politie te Dor king deelde mee, dat in het bos „een aanzienlijke hoeveelheid" geld is gevon den. Intussen verschenen Roger Cowdery en William Boal, die donderdag wer den gearresteerd op beschuldiging van medeplichtigheid aan de roof overval, gistermorgen voor de recht bank van Linslade, in het graafschap Buckinghamshire. Ook de drie mensen die op beschuldiging van heling zijn aangehouden, werden voorgeleid. Na een kort verhoor werden alle vijf verdachten tot 24 augustus in voorlopige hechtenis teruggezonden. winst van 2.6 procent en kwam daarmee op 34.1, terwijl de liberalen 20.9 procent der stemmen vergaarden. De socialist Faulds noemde de uitslag „een daverend succes" voor de Labour- partij. Volgens hem spreekt hier de me ning van het Britse volk uit, „dat de Conservatieven eruit moeten en dat Mac- millan algemene verkiezingen moet uit schrijven". De Engelse Conservatieven hebben bij de tussentijdse verkiezing in Stratford-on-Avon, die noodzake lijk was geworden doordat de voor malige minister van oorlog John Profumo zich terugtrok, hun La gerhuiszetel behouden maar hun kandidaat kreeg aanzienlijk min der stemmen dan bij de algemene verkiezingen in 1959. Angus Maude, die nu door de Conserva tieven kandidaat was gesteld, had slechts 3470 stemmen meer dan nummer twee, de Labour-kandidaat Andrew Faulds, terwijl de voorsprong van Pro fumo destijds 14.129 stemmen bedroeg. Maude kreeg 15.846, Faulds 12.376, Mir- fin (liberaal) 7622, Blair (Britse en ge- menebestpartij) 281 en David Sutch (kandidaat gesteld door de „teenagers") 209 stemmen. Ongeveer 69 procent van de 52.357 kies gerechtigden heeft aan de verkiezing deelgenomen tegen bijna 77 procent in 1959, toen de strijd alleen tussen de Con servatieven en de Labourpartij ging. De Conservatieven zijn belangrijk achter uitgegaan: in 1959 kregen zij 68.5 pro cent van de stemmen, nu nog maar 43.6 procent. De Labourpartij boekte een Bandieten hebben vrijdagavond in Gil lingham, Engeland, een koninklijke post wagen gestolen en zijn er later met de inhoud van aangetekende brieven van door gegaan. De wagen stond bij een openbaar toilet geparkeerd toen de dieven er mee weg reden. De postwagen werd later geheel leeg teruggevonden. De politie is bezig met het bepalen van de gestolen waar de. Een autobus met vakantiegangers Is in de buurt van Belo Horizonte in Brazilië over de kop geslagen, waardoor 25 Inzit tenden om het leven kwamen. Veertien mensen liepen verwondingen op. De bus zou zijn omgeslagen doordat de chauffeur een bocht te scherp wilde ne men. De regering van Saoedl-Arabië heeft alle slaven in het centrale deel van het land van hun „meesters" vrijgekocht, aldus blijkt uit een door het ministerie van voorlichting uitgegeven communi qué. De gemiddelde koopwaarde bedroeg ruim 12.000 gld. Slaven voor wie de eigenaren geen schatting hebben aange vraagd worden als vrij beschouwd. Zon der dat voor hen een vergoeding wordt uitgekeerd. Voor 1682 mensen werd wel om een schatting verzocht. (Advertentie) Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de resultaten gepubliceerd van een onderzoek volgens de conjunctuurtest methode over de gang van zaken in juli bij de Nederlandse industrie. De antwoorden van de geënquetteerde on dernemingen mogen representatief wor den geacht voor ca. 70 procent van de industrie exclusief de voedings- en genotmiddelenindustrie. De arbeidersbezetting vertoonde deze maand een voortzetting van de dalende tendentie, welke in voorgaande maanden werd waargenomen. De stijging van de gemiddelde dagproduktie hield ook de ze maand aan. De orderontvangst, zowel uit het bin nenland als uit het buitenland nam in juli toe. Het oordeel over deze order- ontvangst luidde bij 75 procent (vorige maand eveneens 75 procent) der onder nemingen normaal, bij 10 procent (vo rige maand 5 procent) groot, en bij 15 procent (vorige maand 20 procent) klein. De Canadese premier Lester Pear son heeft bekendgemaakt dat zijn regering een overeenkomst heeft gesloten, waarbij de Verenigde Staten atoomkoppen zullen leveren aan Canada. De voorraden zullen onder gezamen lijk toezicht staan en er is in de overeenkomst op bevredigende wijze rekening gehouden met Canada's na tionale belangen, aldus de medede ling van Lester Pearson. zonden en de garnizoenen aan de grens te hebben versterkt. De laatste maanden is het aantal geval len waarin het Indiase luchtruim werd geschonden aanzienlijk toegenomen, al dus Nehroe die tevens verklaarde dat de Chinese troepenmacht langs de grens met India sterker is dan ten tijde van de massale aanvallen in oktober 1962. De troepen bevinden zich ook dichter bij de grens dan toen het geval was. Hij wees vervolgens op de bouw van ba rakken, kanonopstellingen en opslag plaatsen en het aanleggen van vliegvel den, wegen, ondergrondse telefoonver bindingen en loopgraven in de grensge bieden. Premier Nehroe heeft gisteren in het parlement verklaard dat de Chinese „agressieve voorbereidin gen" aan de grens met India toe nemen. Hij zei dat India zijn ver dedigingsmaatregelen zal moeten uitbreiden teneinde iedere nieuwe bedreiging van zijn grondgebied te kunnen weerstaan. Nehroe verklaarde op het Chinese voor stel tot het houden van een wereld-kern ontwapeningsconferentie te hebben ge antwoord dat een dergelijke bijeenkomst ,jPas zin heeft als met een ontwerp-ver- drag tot algemene en volledige ontwa pening aanzienlijke vorderingen zijn ge maakt". Volgens de Indiase eerste minster hebben de Chinezen in strijd met hun verklaringen een groot aantal mili taire posten in de gedemilitariseerde zone gevestigd en bevinden zich weer patrouilles met offensieve oogmerken in de grensstreken. Ten slotte be schuldigde Nehroe China ervan nieu we troepen naar Tibet te hebben ge- iïed Ctots C«.t«aa«y j Ter gelegenheid van het eeuwfeest van het internationale Rode Kruis geeft de Engelse P.T.T binnenkort een speciale serie van drie postze gels uit, welke, behalve de beeltenis van koningin Elizabeth, het Rode- Kruissymbool tonen. De waarden van de zegels zijn S pence (pur per), 1 shilling 3 pence (grijs) en 1 shilling 6 pence (blauw). Skopje werd gistermorgen vroeg op nieuw opgeschrikt door een aardschok deze keer met een sterkte van vijfen- eenhalve graad Volgens radio-Belgrado werd „geen ernstige schade" aange richt. Deze beving was de sterkste sinds die welke, nu precies drie weken gele den, het grootste gedeelte van deze Ma cedonische stad verwoestte. De directie van de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij voor Havenwer ken N.V. heeft in de vrijdag gehouden jaarvergadering medegedeeld, dat men in elk land van de E.E.G. over een eigen bedrijf wil beschikken ten einde in de Euromarkt actief te kunnen zijn, ook en vooral in samenwerking met de doch terondernemingen. Omtrent de verwach tingen voor 1963 meende de directie dat de ontwikkeling van het bedrijf geen enkele aanleiding geeft om de toekomst niet met vertrouwen tegemoet te zien Op korte termijn wordt een converteer bare obligatielening uitgegeven groot 4,1 miljoen. De opbrengst van de le ning zal onder meer in verband staan met de voorgenomen bouw van de pier in Zandvoort. Wie modern tankt, heeft de keus uit 5 soorten benzine. En dat moet ook! Want iedereen rijdt verschillend, en bij elke auto zijn de rij-omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voe ding'... dat is tóp-kracht bij het zuinigste verbruik! Overtuig U zelf; kies uit; BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag adressenboekje (per brief kaart) aan BP, Frederiksplein 42, Amsterdam. Dr. G. van der Wal (58), thans voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs, zal op een buitengewone vergadering van aandeelhouders der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. in september worden voorgedragen voor de benoeming tot plaatsver vangend president-directeur der vennootschap op 1 oktober. De K.L.M. heeft voorts meegedeeld, dat mede door de toetreding van dr. G. van der Wal tot de directie van de K.L.M. de samenstelling van dit college zodanig zal zijn, dat aan het aanvankelijke plan tot uitbreiding tot vijf leden voorshands geen uitvoering gegeven behoeft te wor den. De directie der vennootschap zal met in gang van 1 oktober a.s. als volgt zijn sa mengesteld: mr. H. Albarda, president directeur; dr. G. van der Wal, piv. pre sident-directeur; ir. F. Besancon, direc teur; E. H. Larive, directeur. Dr. Van der Wal werd op 4 juli 1905 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam, waar hij in 1940 promoveerde tot doctor in de handelswetenschappen op het proefschrift „rekeneenheid en ruil middel". Vóór zijn promotie heeft de heer Van der Wal ook nog economie ge studeerd aan de universiteiten te Parijs en Cambridge. DE Zaak van de Bellende Belles heeft mijn volledige aandacht: de twee Delftse huismoeders die een bekeuring hebben gekregen wegens belletje trekken. De krant heeft plichtsgetrouw ver meld: de éne is achttien en heeft twee kinderen; de andere vier entwintig heeft er drie. Ik vermoed dat de krant bedoeld heeft hiermee te zeggen, kujjeje nou zó iets voorstellen van moe ders Ik kan dat. Ik kan dat volledig. Ik kan er geheel in komen. Dit was een protest tegen de con ventionele levensstaat ener jeugdi ge moeder. Dit was een poging tot bevrijding uit het klemmende, loodzware har renas der betamelijke huisvrouwe lijkheid. Sommigen zoeken het in tompoe zen en mokkapunten; anderen in het bridgederden in schadelijker snakerijen deze twee nu eens voor de hoognodige variatie, in bel letje trekken. Een origineel idee. Ik stel mijn betrouwen in Delfts poli tierechter. Heeft deze edele en acht bare heer zelf niet vele malen de drang tto springen uit-de-band-der •oorbaarheid moeten onderdrukken. En hoeveel complexen heeft hij zich met deze onderdrukking op de ge wassen hals gehaald? Hij sgponere het vroces-verbaal. En verwerve zich, dusdoende het geruisloos ap plaus van allen die begrip voor de geestelijke nooddruft van Delftse huismoeders hebben. Ach wierd er maar méér belletje getrokken! Al die uitgestreken gezichten op de gulden middenweg. Al die dwang buisdragers. Konden zij er slechts toe komen in 't nachtelijk uur huis en hof te verlaten om belletjes te gaan trekken! Een bevrijdende, hygiënische bezigheid, die veel niet- zó-blanke ballast overboord zou werpen en het zoveel lichter ge worden gemoed als een iuichende leeuwerik zou doen stijgen naar het blauwste blauw der gelukzaligheid. De Zaak van de Bellende Belles is ons aller zaak; en vourbeéld ter navolging. Mijnheer de politierechter, instede van boete-oplegging en vermaning verwacht ik van U seponering en loftuiting.! f':- v.>xV (Van onze Haagse redactie) In leidende liberale kringen wordt op het ogenblik druk overleg gepleegd over de vraag wie de opvolger zal moeten worden van prof. Oud als partijvoorzit ter van de V.V.D. Tot de meest serieu ze kandidaten behoren prof. mr. C. H. F. Polak uit Leiden en drs. J. A. F. Boelen, burgemeester van Zwolle. Het zou in de bedoeling van het hoofdbestuur liggen prof. Polak, lid van het curatorium van de Prof. Teldersstichting als kandidaat voor het voorzitterschap naar voren te schuiven en drs. Boelen voor het vice- voorzitterschap te bestemmen. Op de buitengewone algemene verga dering die in november in Rotterdam wordt gehouden zal definitief de beslis sing moeten vallen. Het V.V.V.-bestuur noch de beide kandidaten waren gister ochtend bereid enig commentaar op de ze geruchten te geven. De heer D. W. Dettmeyer, honorair secretaris van de V.V.D., heeft zich niet herkiesbaar ge steld. De heer Sidney van den Bergh, penningmeester en opvolger van minis ter Schouwenaar in de Eerste Kamer, heeft te kennen gegeven opnieuw een kandidatuur te aanvaarden. De vroegere Venezolaanse president Ji menez is in Miami aan boord gebracht van een speciaal gecharterd vliegtuig, dat daarna naar Venezuela is vertrok ken. Jimenez, die in voorarrest was ge steld wegens een tegen hem gerichte va derschapsactie was eerder op de dag uit voorarrest ontslagen. De Amerikaanse opperrechter had daar na een verzoek om opschorting van de uitwijzing afgewezen, dat was gedaan door de advocaten van de voormalige Venezolaanse president. Een trailer met 14 paarden van circus Boltini, die op weg was van Moescroen naar Blankenberge is gisternacht bij Torhout in België van de weg ge raakt, tegen een winkelpui gebotst en daarna omgeslagen. Van de paarden werd een zo ernstig gewond dat het dier direct moest worden afgemaakt. Bij" het circus vreest men dat twee andere gedresseerde Friese paarden, die ernstig zijn gewond, eveneens zullen moeten worden afgemaakt. Van de elf overige paarden zijn de verwondingen minder ernstig. De Duitse bestuurder van de trailer liep een hersenschudding op, zijn Franse bijrijder een schedelba- sisfractuur. Belden zijn opgenomen in het ziekenhuis van Torhout. De pui van de winkel werd vernield. De trailer is zwaar beschadigd. Circus Boltini is be zig aan een tournee door België. Het raadslid Th. Schmeits uit Sit- tard heeft zijn mede-raadsleden Ji ij van 35 jaar en ouder uitgedaagd jl ij voor een zwemrace in het Juliana- jj kanaal over een afstand van rijf Ij kilometer. j! Gestart wordt in de directe nabij- ji heid van het Limburgse Maas- ij dorpje Berg, de finish is gelegen voor de sluizen te Born. In Sittard is een comité dat zich zal belas- j! ten met de organisatie van de ka- jj naalrace, die gehouden wordt op j! zaterdagmiddag 7 september. Het jj ij comité wil door de race geld ver- Ij ji zamelen voor het in Limburg te jj j! stichten reactiveringscentrum ji jj voor het gebrekkige kind. AAABAAAAAAAAAAAAAIWtAAAAAAAfUWVWWMWlAAM mische Raad, voorzitter van het Ver bond voor Veilig Verkeer, lid van de raad van bestuur van de Wereldomroep, adviseur van het N.I.V.E. en verscheide ne andere organisaties, instellingen en bedrijven. Behalve voor de nationale en internatio nale economie heeft de te benoemen plaatsvervangend president-directeur der K.L.M. ook grote belangstelling voor de kunst, hetgeen o.m. tot uiting komt in zijn besturende functies bij het Kröller» Müller museum, het centraal museum te Utrecht en het stedelijk museum te Amr sterdam. Dr. Van der Wal, die in zijn jonge ja ren o.m. financieel adviseur van de vliegtuigbouwer Anthony Fokker is geweest en dus reeds vroeg met de luchtvaart in contact is gekomen, aanvaardde in 1940 de functie van di recteur-generaal van N.V. magazijn „De Bijenkorf". Deze functie legde hij in 1957 neer om zich geheel te kunnen wijden aan enige andere taken, zoals economisch adviseur van de gemeente Rotterdam, lid van het dagelijks bestuur van de Sociaal Econo- Alle Britse parlementsleden vonden deï» dagen twee chocoladebiscuits in hun brieves* bus. De afzender was de fabrikant, die zid benadeeld voelt omdat op zijn produkt, waar van elk exemplaar afzonderlijk wordt vei» pakt, een omzetbelasting van 15 wordt ge heven, terwijl de los verkochte koekjes vaa zijn concurrenten belastingvrij zouden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3